BUITENLAND fiEM. BUITENL BERICHTEN. Een Grieksch ministerie van Openbare Orde. De bergstortingen. Hef Petroleumschandaal. Huerta verdronken? Een Wembley-Hlm. Hel ZOO-iaria bestaan der Ned, Handelmaatschappij. Tijdelijke ambtenaren hij den Postckèpue- en girodienst. Bfizonderheden uit de verwachte rapporten der onderzoekscommies voor Duitschland's betaalkracht Poincaré's moeilijkheden bij de vor ming van een nieuw kabinet. Critiek op Millerand's houding. De waar schijnlijke samenstelling van het nieuwe kabinet. Het standpunt der arbeiders in de Londensche verkeersstaking. Onder de Radio-berichten: Poincaré's motieven tot wijziging van bet kabinet. De positie van Maginot in het kabinet. De definitieve samen stelling. Haandag voorlezing der regeeringsverklaring. Overeen stemming inzake de verkeersstaking te Londen. MARKTNIEUWS. De Fransche ministerieele crisis. De verkeersstaking te Londen. De moeilijkheden in de Britscke mijnindustrie. Het Hitler~proc.es c.s. BINNENLANDSCH NIEUWS. Het bevroren vleesch te Amsterdam. De corruptie in Indië. Visscherjj, (Wordt vervolgd], MÜNCHEN, 28 Maart. Met het oog op het uitspreken van het vonnis in het proces- Hitler op 1 April zijn uitgebreide veilig heidsmaatregelen getroffen. Het heele po litiekorps en de rijksweer zullen met het oog op mogelijke gebeurtenissen, gereed worden gehouden. ATHENE, 28 Maart. Officieel wordt de in stelling bekend gemaakt van een ministerie van openbare orde. dat onder leiding zal staan, van generaal Pangalos. Het staat vast, dat Roesses tot minister van buitenlandsche zaken zal worden benoemd. AMALFI, 28 Maart. De Koning kwam hier aan. Daar het volstrekt onmogelijk bleek zich naar de geteisterde gebieden te bege ven, is de Koning naar Napels teruggekeerd. ROME, 28 Maart. Terwijl de Koning zich van Rome naar Napels beg.f, heeft een bergstorting, ter breedte van 25 meter, plaats gehad tusschen Riardo en Teano, tengevolge waarvan de spoorweg van Riardo werd ver sperd. De Koning begaf zich per automobiel naar Teano en vandaar met een anderen speciaien trein naar Napels. WASHINGTON, 28 Maart. - Attorney- general Daugherty heeft zijn ontslag aange vraagd hetwelk de president der republiek direct aannam. In antwoord op het /verzoek van Coolidge om af te treden, dat gebaseerd op weigering van den attorney-general om te voldoen aan de dagvaarding van de Senaats commissie van onderzoek inzake hel petro- ieumschandaal tot het overleggen van be paalde documenten betreffende het smokke len van rum aan de Mexicaansche grens, verklaarde Daugherty. dat hij uitsluitend af trad uit deferentie tegenover het verzoek van den president. NEW ORLEANS, 28 Maart. De Mexicaan sche rebellenleider Huerta zou, naar ver luidt, op 19 dezer in de golf van Mexico zijn verdronken. Hij zou te Frontera in een zeil boot scheep zijn gegaan. Naar de Engeïsche bladen melden, is een plan ontworpen, om door dc film recla me te maken voor de geweldige Engeïsche rijkstentoonstelling welke, zooals men weet, de volgende maand geopend wordt. Twee maal per week zullen nieuwe filmen van de tentoonstelling worden vervaardigd. Men rekent ér op, dat in de gsheele we reld eiken dag 120.000 keer de film der tentoonstelling zal worden geprojecteerd. Millioenen zuilen dus eiken dag iets van de tentoonstelling zien. De eerste film is gisteren genomen. Strenge maatregelen der regeering Men meldt uit Den Haag: De commissie voor de Staatsuitgaven iheeft in verband met de in de pers verschenen berichten, als zou "het ambtenarenkorps in Neder- landsch-Indië in den laatsten tijd niet meer dien roep van onomkoopbaarheid gemeten, als waarin het zich vroeger steeds mocht Verheugen, den Minister de vraag gesteld, of niet door een grondige herziening van de administratie en van de contabele con. tr.oIe tot verbeferirn" van den toestand kon worden medegewerkt. De Commissie ontving de mededeeling van den Minister, dat dergelijke maatregelen in Ned. fndië aanhangig zijn. De verbetering in de administratie wordt in het bijzonder verwacht van de navolgende maatregelen: le. uitbreiding van rechtstrecksche be talingen door de Landskassen en een zoo ver mogelijk doorgevoerde beperking van het aantal houders van gelden te goeder rekening; 2e. besDoeditfing van de verantwoording van uit deze gelden gedane uitgaven en van het overbrengen naar de e.k'e.meene ontvaners -van alle aan het land toekomen de gelden; 3e. verscherping van het toezicht op alle kassen van bijzondere comptabelen en van hen. die, zonder ter zake comlzbol ie zijn, landsgelden onder hun berusting hebben. Z. K. H. de Prins is voornemens Zafcrdag- avond«deel te nemen aan het feestmaal, dat ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Nedörlandsche Handel Maatschappij in het Concertgebouw t£ Amsterdam zal plaats hebben. Aan dit diner zullen ook verscheidene ministers deelnemen. Het bestuur van den Nat. Bond van Han dels- en Kantoorbedienden „Mcrcurius" heeft aan den minister ven Waterstaat een adres gezonden, waarin ten opzichte van de ti'delüke ambtenaren bij den Postcheaue- en Girodienst er op gewezen wordt, dat deze werkzaam blijven op een salaris, dat niet voor periodieke verhoo^ingen vatbaar is, dat op dit salaris voor pensioen gekort wordt, doch dat zij deze korting nooit te hunnen behoeve in den vorm van pensioen zullen zien geoffreerd. Dit personeel ont vangt dus, slechts 91.'r pet. van het salaris, waarop het tewerk is gesteld. Verzocht wordt 'het daarheen tc leiden, dat aan deze tijdeli'kc ambtenaren de in gehouden pensioenaftrek alsnog worde uit betaald en verdere inhoudingen worden voorkomen, dan wel dat ze in aanmerking worden gebracht, hcizij voor aanstcllir* tot ambtenaar, hetzij vcor periodieke verhoo gingen. ,.Wat zeg jeï.Wat weet ie dan?" ..Dat vader niet dood is! „Ik begrijp je niet, Fcrnand!De oude man kon zich bijna niet meer beheerschen; zijn handen begonnen te beven. „Ja, u weet het wel," vervolgde Fernand. ..Tracht u maar niet dc vreeselijke waar heid voor ons verborgen te houden.... Ik gebruik het woord vreest lijk". want het /.ou beter voor hem zijn als hij dood was!.. Marguerite heeft het van moeder vernomen, en zij heeft het gisteren aan mij verteld!" Etienne boog het grijze hoofdzijn borst hijgde.... zijn iippen brandden. De jonge man vervolgde: „Men heeft die waarheid voor ons verborgen gehouden, en daar heeft meh goed aan gedaan. God dank hebben wij onze eerste jeugd genoten zonder die vreeselijke bijgedachte, die ons voortaan overal zal achtervolgen. Maar al was het moeders plicht om ons onwetend te laten van de smart, die haar verteerde, toch had ze ons de waarheid moeten zeggen rp dien leeftijd dat de strijd des levens voor ons begon! Mijn zuster als de oudste, ver nam haar het eerst. Moeder zou vandaag mij alles zeggen, als ze spreken kon.... U moet haar vervangen, oom!.... Vader was uw eigen broer. Vertel ons door welke omstandigheden hij. dien wij dood waanden, hij', die ons op zijne knieën liefkoosde, op de beklaagden bank moest verschijnen. en lot de- ga leien eroordeeld werd!" Ofschoon Fernand met zachte eu trillcn- De Ondersoekscommissies. De Matin" doet de volgende mededee- lingen omtrent het comité van deskundigen. Volgens hun rapport zal het herstel der Duit sche financiën verkregen moeten worden door een zeer strenge controle op de ont vangsten en uitgaven vat Duitschlatid, door de opbrengst eener internationale leening en door een moratorium van drie jaar. Dit laatste zou partieel en regressief zijn, par tieel omdat toch betaald zou moeten worden voor de reparaties in natura, voor de resti tuties en vooral voor het onderhoud van het bezettingsleger, regressief omdat de uitga ven uit dien hoofde elk jaar vermeerderen Souden. Over de bedragen in deze drie jaar te eischen is echter nog geen overeenstem ming bereikt en dit blijft een delicaat punt. Na afloop van het moratorium zou Duitsch- !and jaarlijks twee en half milliard goud mark moeten betalen, namelijk de opbrengst der douanen aan belastingen 1200 millioen (een betwist cijfer), interest van obligaties, gewaarborgd door eigendommen, 300 mil lioen, interest van obligaties gewaarborgd door de spoorwegen, één milliard. Op den industrieelen en landbouw-eigendom zal een hypotheek komen van 10 milliard, ten bate van de maatschappij, die voor dit bedrag obligaties uitgeeft, rentende zes procent, waarvan één procent ter aflossing gedurende veertig jaar. Van die tien milliard krijgt de Commissie van Herstel er zes ter hand ge steld, waarvan zij dus een rente van 300 mil lioen kan toucheeren of wel ze verkoopen en aldus zes milliard van de Duitsche schuld mobiliseeren. Anderzijds wordt gevormd een maatschappij van Duitsche spoorwegen met een kapitaal van 26 milliard goudmark, aldus verdeeld twee milliard geprivilegeer- de aandeelen, die aan de Duitsche regeering komen, twee dito voor de Commissie van Herstel, elf milliard gewone aandeelen voor de Duitsche regeering en elf milliard gepri- vilegeerde obligaties voor de Commissies van Herstel, rentende zes procent als aangegeven. De concessie wordt gegeven voor vijftig jaar. De Commissie van Herstel heeft alweer de vrijheid de obligaties te houden of te verkoo pen. Eindelijk krijgt de Commissie van Her stel nog de opbrengst van een transportbe- Jasting, geschat op 300 millioen goudmarken per jaar. Men verwacht nog steeds dat de rapporten op 2 of 3 April zuilen worden ingediend. De rapporten zelf, niet de annexen, zouden on middellijk worden gepubliceerd. De Fransche Kabinets crisis. „Het zal lang duren," heeft Poincaré tot de journalisten gezegd, toen hij naar het Elysée ging om de definitieve aanvaarding van de opdracht mee te deelen. Dit wijst erop, dat er van zijn oorspronkelijk plan om vrijwel met hetzelfde ministerie voor de Kamers terug te keeren, is afgeweken, naar men zegt op advies van de presidenten van Kamer en Senaat, en hij met een geheel nieuw ministerie komen wil. De moeilijk heid schijnt te zijn te beslissen in hoeverre reeds thans de plannen ter bezuiniging door de samenvoeging van departementen kun nen worden toegepast. Zeker is, dat de de partementen van arbeid, hygiëne en handel verdwijnen, maar omtrent de overige is nog geen besluit genomen. Ook schijnt de meer derheid der ministers wel aan te blijven. Om den minister van binnenlandsche zaken, Maunoury, die geen gratie meer in de oogen der uiterste rechterzijde heeft, maar aan wien men links zeer gehecht is, schijnt een groote strijd te worden gevoerd. Overigens lekt zeer weinig uit, behalve dat de beide „Ruhr- ministers,Maginot en Le Trocquer een groote rol spelen en de spil zullen vormen van de nieuwe combinatie, als bewijs dat aan geen wijziging der Ruhrpolitiek gedacht wordt, zoolang Duitschland niet betaalt. Men hoopte dat het nieuwe kabinet gis teravond gereed zou zijn. Er is haast bij, aangezien de nieuwe voorloopige twaalfden voor April aangenomen moeten worden. Daarom denkt men dat het nieuwe kabinet zich Zondag voor de Kamers zal vertoonen. De Senaat is tot Maandag verdaagd, doch met de bepaling dat de president hem ook vroeger bijeenroepen kan. De linksche pers toont groote verontwaar diging over de wijze, waarop Miilerand zich persoonlijk in de crisis heeft gemengd door zijn in de „Matin" gepubliceerde bood schap. De „Quotidien" spreekt van een „schaamtelooze schending der constitutie." De president toch heeft geen voorkeur uit te spreken, nvar een keus te doen, overeen komstig de meerderheid, welke in de Kamer tot uiting is gekomen. Dit optreden is een aanslag op de republiek. Wat verder Miile rand zeide over zijn heengaan, wanneer in Mei het nationale blok verslagen mocht worden, zoo zullen wij hem daaraan herinne ren als het zoover is, verklaart de „Quotien." En het blad publiceert verschillende uit spraken van linksche voormannen, Pain- levé, Herriot, Blum, Boncour, enz., waarin het optreden van Miilerand sterk wordt afgekeurd en vergeleken bij dat van Mac Mahon. Het lijkt waarachtig alsof hij denkt dat zijn heengaan een groot ongeluk voor Frankrijk zou zijn, spot de socialistische „Populaire," maar het beteekent niets. Hij wordt dan vervangen door een ander, die allicht politiek en" moreel meer waard is- De „Oeuvre" spreekt van een tingeltangel- Mussolini en August den Domme Een en ander was te voorzien toen de president der republiek verklaarde te moeten heengaan indien de verkiezingen een overwinning van het linkerblok zouden brengen, waarop men links vertrouwt. Het nieuwe Kabinet-Poincaré zal, naar wij juist vernemen, zeer waarschijnlijk ais volgt zijn wamengesteld Minister-President en Minister van Bui tenlandsche Zaken Poincaré Financiën: MarsalHandelLoucheur Oorlog MaginotOpenbare Werken Le Trocquer Ouderwijs De JouvenelKoloniën Fabry Binnenlandsche Zaken Georges Leygues Marine BokanowskiLandbouw Rim- bertArbeid Daniel VincentJustitie Marcier Bevrijde Gebieden Louis Marin. De Londensche verkeers staking. In een Donderdag gehouden vergadering van het gemeenschappelijk comité van den Algemeenen Raad van het Vakvereenigings- congres en het bestuur der arbeiderspartij is een resolutie goedgekeurd, waarbij, het denkbeeld betreurend dat de regeering zich verplicht zou zien de Emergency Powers act te bezigen, er bij de regeering op wordt aangedrongen, dat, wanneer zij van deze be voegdheden gebruik maakt, 2ij dit zal doen door alle Londensche verkeersdiensten over te nemen met betaling der geëischte loonen en inachtneming der geëischte arbeidsvoor waarden, tot een onmiddellijk in te stellen commissie verslag zal hebben uitgebracht ten aanzien der beste methode voor een duur zame regeling der verkeersvraagstukken. De heer Henderson, de minister van bin nenlandsche zaken, woonde als secretaris der arbeiderspartij de vergadering bij. HET NIEUWE KABINET-PASJITSJ. Pasjitsj heeft een coalitie-kabinet gevormd van radicalen en dissidente democraten op den grondslag van de eenheid van den staat en het handhaven der constitutie. Het nieuwe kabinet bevat 13 radicalen en vier dissidente democraten. DE STRIJD IN MAROKKO. Uit Madrid wordt gemeld, dat dertig Spaansche vliegtuigen de stellingen der Rifkabylen hebben gebombardeerd. INBRAAK IN HET AMERIKAANSCHE GEZANTSCHAP TE BERLIJN. Naar draadloos wordt gemeld, is in de han- delsafdeeling van het Amerikaansche ge zantschap te Berlijn ingebroken. Er werden alleen talrijke sieraden, geld en chequeboek jes gestolen. WEER EEN SPOORWEGONGEVAL. Bij Benestroff (Bensdorf), de plaats, waar enkele dagen geieden het ongeluk met den express OstendeBasel heeft plaats ge had, is eergisteren wederom een ongeval voorgekomen, eveneens met den express OstendeBasel. Door het breken van een koppeling werden zes wagens, met inbegrip van het restauratie-rijtuig van den trein ge scheiden. Etr hadden geen persoonlijke on gelukken plaats. De trein kwant met twee uur vertraging in Straatsburg aan. ONTSLAG VAN AMBTENAREN IN HONGARIJE. Bij de Hongaarsche Nat. Vergadering is een wetsontwerp ingediend, voorschrijvende het ontslag van 150.000 ambtenaren vóór of op 30 juni 1926. VLIEGTUIG GEVALLEN. Een Amerikaansch vliegtuig voor het wer pen van bommen is in een „luchtzak" te rechtgekomen, gevallen, tegen de aarde verpletterd en in brand gevlogen. Drie vlie gers werden gedood, één gewond. DE BERGSTORTINGEN TE AMALFI. De Italiaansche Koning is gisteravond naar Amalfi vertrokken- BEVERWIJK. R.K. Coöp. Tuindersver- eeniging. Prijsnoieering van 28 Maart. Boerkocl per kist 22.25; Aardappelen per K.G. 89 ct.; Drielingen 6 ct.; Worte len 34 ct.; Bieten 1517 ct.; Spruiten lc soort 3648 ct.; idem 2e soort 2432 ct.; Witlof le soort 4255 ct.; 2e soort 25 36 ct.; 3e soort 1220 ct.; Knolselderie 10 20 ct. per bos; Pret le soort 2530 ct.; Prei 2e soort 1520 ct.; Rabarber 2544 ct.; Spinazie per ben 5580 ct. PARIJS, 28 Maart. Naarmate de crisis voortduurt, is het karakter daarvan geheel veranderd. De oorspronkelijke bedoeling van Poincaré was ongetwijfeld, voor de Kamers terug te keeren met een kabinet van nage noeg ongewijzigde samenstelling. Hij ging daarbij uit van het denkbeeld, dat het Ka mervotum, bij verrassing genomen, dc mee ning der meerderheid niet juist weergaf. De algemeenc overtuiging in Kamerkringen is trouwens, dat hij alsdan opnieuw een aan zienlijke meerderheid zou hebben gehad. De gesprekken echter, die de premier met leidende personen uit Kamer en Senaat heeft gehad, hebben hem de overtuiging ge schonken, dat in de stemming Woensdag ochtend verschillende groepen, die bezwaren tegen dc regcering hebben, elkaar hebben samengetroffen en dat er daarom aanleiding is, van de gelegenheid gebruikt te maken om ingrijpende wijzigingen in de samenstelling van het Kabinet tc brengen, waardoor dit aan den vooravond van de verkiezingen ver sterkt worden zou. In 1922 heeft Poincaré een groot deel van het Kabinet-Briand over genomen. omdat, naar hij eens in dc Kamer verklaard beeft, Birand niet gevallen was ten gevolge van een Kamervotum en cr dus geen reden was zijn medewerkers weg te zénden. Hij is thans in de geladenheid, per sonen te kiezen, die hem in de tegenwoor dige omstandigheden, en niet de opgedane ervaring, meer aangewezen voorkomen. Als oude parlementariër zoekt hij daarbij tus schen dc verschillende elementen een even wicht, dat de levenskansen van het nieuwe kabinet zoo groot mogelijk maakt, tusschen senatoren en députés, leden van verschillen de grdepen, met uitsluiting slechts van die, welke zijn politiek systematisch bestreden hebben,, tusschen mannen uit het Noorden en het Zuiden, enz. Hij schroomt daarvoor zelfs niet, zich te wenden tot Henry dc Jou venel, in weerwil van diens rede onlangs in den Senaat, en Bokanowski, die het lang niet altijd met hem eens is geweest. Dit alles maakt de crisis langduriger dan eerst werd verwacht. Niettemin schijnt hedenmiddag dc nieuwe combinatie zich af te teekenen cn verwacht men, dat hedenavond het Kabinet gevormd zal zijn. Als gemeld, blijven Maginot cn Le Trocquer daarvan de kern en lijkt vooral de invloed van eerstgenoemde, die gedeeltelijk de onderhandelingen voert, daarin zeer groot te zullen worden. Dit valt, behalve uit de vanmorgen aangegeven overweging van buitenlandsche politiek, ook te verkla ren uit de belangrijke positie, die Maginot als oorlogs-verminkte en afgevaardigde van het zwaar beschadigd Meuse-departement, waarvan Poincaré zelf Senator is, in het ge- heele land, en speciaal in het bevrijde ge bied, inneemt. De Kamer verdaagde hedenmiddag zijn zittingen tot Maandagochtend, zijnde de laatste dag, waarop de voorloopige twaalf den gevoteerd moeten worden. PARIJS, 28 Maart. De combinatie, zooals deze vanavond in de bladen wordt gepubli ceerd en waarin Marsal, Loucheur, De Jou venel, Bokanowski, enz. zitting hebben, stuit op ernstige bezwaren, De „groupe de l'en- tente republicaine dcmocratiquc" (die onge veer 180 leden in de Kamer lelt) kwam he den bijeen en besloot na levendige debatten, een delegatie naar den president van den ministerraad te zenden om tegen de samen stelling van het ministerie tc protesteeren, waarin de entente onvoldoende is vertegen woordigd eu waarin zich mannen bevinden, die de financieele maatregelen der regeering hebben bestreden. De afgevaardigden van Elzas-Lothüringen hebben van dezelfde ge voelens blijk gegeven. PARIJS, 28 Maart. Het ministerie is de finitief ais volgt samengesteld; Poincaré. minister-president en Buiten landsche Zaken. Lcfebvre Duprey, Justitie en vice-presi dent van den Ministerraad. Desselves, Binnenlandsche Zaken. Maginot, Oorlog. Le frocqucr, Publieke Werken. franqois Marsal, Financiën. Loucheur, Handel. Bokanowski, Marine. Daniel Vincent, Arbeid. Henri de Jouvenel, Openbaar Onderwijs. Capits, Landbouw. Louis Marin, Bevrijde Gebieden. Kolonel Fabry, Koloniën. PARIJS, 28 Maart. Het nieuwe ministerie bevat vier senatoren, waarvan drie, Poin caré, Deselves en Marsal behooren tot dc republikeinsche, en één, De Jouvenel, tot de democratisch-radicale groep. Voorts negen député s, waarvan twee, Lefebvre Duprey en Louis Marin, loden der Entente republi caine démocratique; drie, Bokanowski, Fa- bri en Capus, der Action republicaine so ciale; één, Le Trocqueur tot de links-repu blikeinen: twee, Maginot en Loucheur, tot de democratisch-republikeinsche groep; één Daniëi Vincent, tot de radicaal-socialisten. Bij de besprekingen, die aan de oplossing dc;. ensis voorafgingen, kwam overeenstem ming tot stand tusschen Poincaré en zijn nieuwe medewerkers nopens de verdeeling der portefeuilles en in groote lijnen omtrent het regeeringsprogram. de stem sprak, was ieder woord een hamer slag op het hart van Etienne. Hij hield steeds de oogen gesloten en hief bet hoofd niet omhoog. Toen hij eindelijk na een lange cn diepe stilte opzag, bemerkte hij dat Fer nand met smartelijk verwrongen gelaats trekken. de haren in wanorde en angstige oogen, hem aanstaarde. Marguerite keek in een andere richting, om zijn oogen niet te ontmoeten.... Het schoone, regelmatig gevormde gelaat van het jonge meisje was zoo bleek als was, hare oogleden waren zwaar als lood en hare lippen waren bleek als die van een doodc. Zc le%d.... Maar in de smartelijke uitdruk king van haar blanke gezicht lag nog iets anders te lezen dan smart. Toorn deed hare wenkbrauwen samentrekken. Etienne had haar gelaat nauwkeurig genoeg bestudeerd in den laasten tiid, om duidelijk te kunnen bemerken welk een storm er in dc ziel van zijn dochter woedde. Bijna zou hij alles vertellen.... de volle waarheid.... maar als bi) Marguerite aan zag, werd hij van angst vervuldHij wendde zijn blikken naar Fernand en mom pelde stil voor zich uit; „Om den vader vrij te pleiten moet ik hun moeder beschuldi gen!Ze zuilen mij niet gelooven!" „Zeg ons alles, hernam Fernand, „wij wachten op de opheldering, die moeder ons niet meer geven kan.' „Ik mag u geen opheldering geven, zeide hij, „ik ben geen meester van dat geheim!" Zenuwachtig stond de jonge man op. ter wijl zijn zuster zich in haar stoel oprichtte. „Oom," riep hij uit.„U schijnt ons voor kinderen te houden!" Kalm en ernstig antwoordde Etienne Al- ban: „Ik houd jc voor een man, Fernand, en jou, Marguerite, voor een vrouw met een helder inzicht.... en toch herhaal ik dat ik het recht niet heb om u die ontzettende geschiedenis te vertellen." „Wie dan," vroegen beiden tegelijkertijd. „Antoinette.... uw moeder.... kan dat alleen doen...." Fernand maakte een gebaar van ongeduld, bijna van verbittering- „Maar zij zal nooit meer kunnen spreken," riep hij wanhopig uit. „Ik hoop dat ze nog ééns haar mond zal kunnen openenMisschien, als ze sterft zonder gesproken te hebben, misschien zal ik je dan kunnen zetfrten wat ik weet.... Maar ik kan niets beloven, omdat ik niet weet of ik er den moed toe heb. Ge zoudt mij misschien voor een bedrieger houden." Broer en zuster zagen elkaar verwon derd aan. „Maar wel kan ik je zeggen," vervolgde Etienne, „dat, als je vader hier binnen zou komen, ik mij zou haasten hem de hand te drukken," Marguerite sprong woest op en vuurrood kreet zij, hare arpien uitstrekkend: „Als mijn vader hier over den drempel kwam, dan zou ik heengaan!" Oom Julien week achteruit. „Ja. Wat heeft hij van ons gemaakt," vervolgde zij hartstochtelijk, „wij zijn ver schoppelingen der maatschappij geworden. Hij heeft ons alles ontnomen: achting. eer. geluk.Een galeiboef heeft niet het^recht meer, dat zijn kinderen hem „va der" noemen." Fernand snelde naar Marguerite toe eïi drukte zijn hand op haar mond voor ze nog uitgesproken was.... voor ze haar vader had kunnen vervloeken. Ongelukkige," klaagde Etienne „Marguerite," zeide de jonge man, je moogt je vader niet vervloeken, al zou hij een diefeen moordenaar zijn." Ze sliet hem terug, er. met een bitteren lach voegde zij hem toe: „Zou jij het doen,., zou jij je vader de hand drukken, als hij met zijn schande hier zou komen?" „Ik weet niet wat ik doen zou, maar wal ik wel weet, is, dat ik hem beklaag." ,,I' ernand," zeide Etienne met van ontroe ring gevende stem, „jc hebt een edel hart. Geloof mij, hij is werkelijk te beklagen.... cn ik verzeker je.... ik durf het te bezwe ren dat alleen vreeselijke omstandigheden hein op de galeien gebracht hebben: als je vader ervan verdacht wordt een dief en een moordenaar te zijn...." Beiden slaakten een luiden kreet. „Dan is het omdat hij je moeder van d<i schande der vcroordeeling wilde besparen!" Weder klonk er een kreet.... maar nu was het een kreet van verontwaardiging. „U maakt moeder verdacht," zeide de- jonge man. „Ge tracht uw broer vrij te pleiten," riep Marguerite niet haar wreeden lach; „o, zwijg.al kunnen wij den een niet meer eerbiedigen, daarom behoeft u niet te maken dat wij de andere gaan minachten!" ,,lk wist het," stamelde Etienne Alban, „ik wist dat ze mij niet gelooven zouden." Wankelend begaf hij zich naar de deur en ging heen. Noch dc een, noch de ander trachtte hem legen tc houden. Als in een droom beklom hij dc trap en trad zijn kamer binnen. Daar stortte hij bewusteloos neer. Beneden weenden Marguerite en Fernand. Een half uur later kwamen allen in de eetzaal bijeen. De groote stoel van mevrouw Alban was tusschen de beide meisjes in geplaatst. Dc verlamde vrouw kon slechts ccnig vloeibaar voedsel gebruiken en ze kwam alleen aan tafel om naar de anderen te zien cn met hare oogen den gang van het gesprek te volgen. Men had zich zoodanig aan tafel gerankschikt dat zij ze allen gemak kelijk kon zien. In haar oogen lag nu eens ongerustheid, dan weer onverschilligheid te lezen.... soms hadden ze een uitdrukking van diepe smart. Gedurende het ontbijt zag ze onophoude lijk naar Marguerite en Fernand, die er zoo verward en ontsteld uitzagen, dat Laure herhaaldelijk vroeg of ze ongesteld waren. Hun korte antwoorden verwonderden het jonge meisje en ten slotte bewaarde ze eveneens het stilzwijgen. Oom Julien, die ernstiger dan gewoonlijk was, sprak geen woord. Bij het opstaan van tafel wisselde men eenige oppervlakkige woorden. Fernand begaf zich naar de boerderij en Etienne sloeg de tegenovergestelde richting in. De beide zusters bleven bij hun moeder. Tegen het einde van den namiddag brachten zij dc zieke weer naar bed. Vanaf haar legerstede zag mevrouw Alban duidelijk de tafel, waarop het kastje stond. Ze wendde hare blikken dikwijls in die rich ting. Hare oogen begonnen te schitteren, toen Marguerite verscheidene voorwerpen verplaatste om iels te zoeken, dat. ze niet kon vinden.... Toen het jonge meisje het zoeken eindelijk opgaf, scheen zij zeer ver slagen en op hare opflikkering van hoop Volgde een uitdrukking van ontmoediging. Hare dochter had het kastje weer op'zijn plaats teruggezet, zonder er aan te denken, het te openen. Met ongeduld wachtte Albert Delost op hét oogenblik dat hij Fernand zou terugzien. Zijn liefde werd steeds vuriger. standvas tiger en grooter. Hij at niet meer, sliep nauwelijks cn werkte slechts weinig. Dag en nacht vervolgde hera die zoete naam: Mar guerite. Overal zweefde hem de bevallige gestalte van het jonge meisje voor oogen; zoowel buiten op het veld als aan zijn les senaar. ALKMAAR, 28 Naart. Granen. Aange voerd 1327 H.L., waarvan 462 H.L. tarwe, f 11—13.25 10 H.L. rogge, f 12 143 H.L. gerst chev., f 1214; 497 H.L. haver, f 11.50—12; 112 H.L. boonen, paarde- boonen f 1314. bruine- f 2845, duive- f 15—16, witte- f 5055 12 H.L. rocd mos terdzaad, f 4447 3 H.L. karwijzaad 9 H.L. blauw maanzaad 78 H.L. erwten, groene (groote) f 2123, grauwe- f 4060, alles per 100 K.G. BREUKELEN, 28 Maart. Kaas. Aan de markt waren aangevoerd 6 wagens, met te zamen 236 stuks kazen, gewicht pl.m. 1652 K.G. Gestempelde f 4047.50 per 50 K.G. 's-HERTOGENBOSCH, 28 Maart. Boter. (Bricht v/d. Coöp. Roomboterfabr.) Aan gevoerd 23425 kilo. Prijzen f ,1.852. LEIDEN, 28 Maart. Vee. Aanvoer 5 stie ren, f 180375 131 kalf- en melkkoeien, f 200480 271 varekoeien, f 178350 217 vette ossen en koeien, f 235620, f 0.821.18 per K.G. (schoon) 13 vette kalveren, f 45—150, f 0.90—1.80 per K.G. (schoon) 429 nuchtere kalveren, f 615 250 vette schapen, f 4158, f 1.681.82 per K.G. (schoon) 298 weideschapen f 30 42 632 varkens voor Londen 1538, 56 60 ct. per K.G. (levend gewicht) 757 biggen, f 5—11 per stuk. Kaas. Aanvoer 35 partijen, le soort Goud- sche kaas f 4750, 2e soort id. f 4046, le soort Leidsche f 2832 per 50 K.G. Handel in Goudsche vlug en in Leidsche kaas flauw. LEEUWARDEN, 28 Maart. Boter. Aan voer 13. 3 en 139/6 v. Fa'orieks f 1.541.86, noteering van de commissie f 1.88 per k.g. Kaas. Sleutelkaas f 0.290.62, Nagelkaas f 0.250.34, Goudsche f 0.070.79, Edam mer f 0.37—0.70. Aanvoer 39256 k.g. SCHIEDAM, 28 Maart. Moutwijn. (Off. not., medeged. door H. J. Jansen, namens de commissie uit de Kamer vsn Koophandel aan de Beurs) f 17 per hl. ad 46 zonder fust en zonder belasting. Melassepiritus ad 100 pet hl. f44. Ruwe graanspiritus per hl. ad 60% f 21, zonder belasting. Spoeling per ketel f 2. UTRECHT, 28 Maart. Kaas. Ter markt waren 5 wagens met 920 k.g. Rijksmerk f 40. ZWOLLE, 28 Maart. Boter. Aangevoerd 100/8 v., 15/6 en 260 stukken, samen 2289 kg. prijs 1/8 f313614, per kg. f 1.701.80. Vee. Aanvoer 468 runderen, 177 graskalve ren, 215 nuchtere kalveren. 23 schapen, 5 lam meren, 184 varkens en 763 biggen. Men besteedde voor vette koeien f 0.86 1.14, dito kalveren f 1.201.70, dito var kens f 0.68—0.70 per k.g. schapen f 2555. De handel was over het algemeen iets wil liger. GOUDA. Veiling van 28 Maart. Witlof, le soort 4054, idem 2e soort 2634; spruiten le soort 3644, idem 2e soort 13; spinazie 24,30—30.50; dunsel 39— 48 per 100 Kg kropsla 2.309.50 per 100 stuks; rabarber le soort 6.8010.30, idem 2e soort 2.70; radijs 8.30; prei 7—9.90; selderie 2.10—4 per 100 bos. Eieren 55.60 per 100 stuks. Het kabinet komt morgenochtend bijeen. Daarna zal Poincaré in bet Elysée zijn medewerkers aan Miilerand voorstellen. De regeerinsverklaring, welke Zaterdag en Zondag zal worden overwogen en opge steld, zal Maandag in dc Kamer door Poincaré en in den Senaat door Lefebvre Duprey worden voorgelezen. LONDEN, 28 Maart. Het Lagerhuis heeft in tweede lezing het wetsontrverp tot rege ling was reeds sedert verscheidene jaren gen 112 stemmen aangenomen. De liberalen en enkele arbeiders-afgevaardigden ver zetten zich tegen het wetsontwerp, daar het naar hun oordeel ondemocratisch is. De in het wetsontwerp neergelegde rege ling was reeds sedert versche dene jaren in overweging en werd thans ijlings bij het Lagerhuis ingediend, met het doel op het verkeer le Londen toezicht uit te oeicnen en er eenheid in te brengen en wel op zoodanige wijze, dat de met verlies wer kende transportdiensten, die gedeeltelijk de aanleiding vormden voor het verkeerssche- ma, worden geëlimineerd. LONDEN, 28 Maart. Hedenavond werd in de tramweg- en omnibusstaking overeen stemming bereikt. LONDEN, 28 Maart. De overeenstem ming ten aanzien van de verkeersstaking bereikt, moet nog aan de nadere goedkeu ring van beide partijen worden onderwor pen. De voorwaarden, waarover men het eens geworden is, behelzen een onmiddellijke loonsverbooging van zes shilling per week. De resteerendc twee shilling, die worden geëischt, zullen orden toegekend in v-- 'om!;ng tot de kosten van het levensonderhoud. LONDEN, 28 Maart. De conferentie van mijnwerkersgedelegeerden besloot van daag tot het houden van een referendum in de mijndistricten over haar advies om de voorwaarden der mijneigenaars tc ver werpen en een beroep te d^n op de re geering om een onderzoek in te stellen naar de mijnwerlcersloonen. Er wordt op gewezen, dat dit besluit geenszins een be sluit tot staking is. Alleen wanneer de re geering zou weigeren het gevraagde onder zoek in te stellen, tnzou een referendum worden gehouden over de vraag, of de mijn werkers het werk zullen neerleggen, waar toe een meerderheid van tweederde wordt vereischt. MÜNCHEN. 28 Maart. Von Kabr, voa Lossow en Seisser gaan gemenschappelijk met hun familie met vacantia op reis naar Korfoe. nu er volgens de opvatting van de rechters geen aanleiding bestaat, te eischen dat zij in het land blijven. Dc gemeenteraad van Amsterdam heelt Donderdag een groot deel van zijn middag vergadering en. de gansche avondvergadering besteed aan de aanvallen van verschillende zijden gericht tegen het monopolie van dc gemeente tot verkoop van bevroren vleesch. Wethouder De Miranda heeft met groote hardnekkigheid dit monopolie verdedigd cn hij is ten slotte aan de winnende hand ge bleven. Alle voorstellen strekkende om dat monopolie te breken zijn gestrand, hetzij in getrokken. hetzij verworpen, zoodat de toe stand gehandhaafd blijft en slechts de ge meente Amsterdam het bevroren vleesch in den handel kan brengen. Donderdag is juist voor den kantonrechter te Amsterdam de kwestie van het monopolie behandeld. Terecht stond een groothandelaar in vleesch, beklaagd van het doen vervoeren van bevroren vleesch, op Zaterdag 2. Febru ari, in strijd met de gemeenteverordening, waain bepalingen zijn afgekondigd in zake het vervoeren, het in voorraad hebben of het verkoopen van dit vleesch. Beklaagde erkende de overtreding te heb ben begaan; het vleesch was uit 's-Graven- hage afkomstig en naar het abattoir ver voerd ter keuring. Ten slotte was het in het koelhuis aan den Hoogen Kadijk opgeslagen. Het O.M eischtc een geldboete van 1 gld. De verdediger mr. J. de Vries zette uit een, dat het gemeentelijke monopolie in strijd is met de wet, daar de desbetreffende verordening betrett noch de openbare orde, noch de gezondheid der bevolking, noch een aangelegenheid betreffende het huishouden van de gemeente. De verordening heeft niets met de ge meentelijke huishouding te maken; integen deel ze is hier tegen gericht, daar de ge meente zich naast haar burgers als hande laarster opwerpt, tot nadeel van deze bur gers. Ook behoort het niet tot dc bevoegd heid van den gemeenteraad enkelen perso nen, den bevroren-vleesch-verkoopers, voor deel te verschaffen tot schade van anderen. Tevens is het een onbillijkheid, dat dc ver ordening het hebben van vleesch in bewaar plaatsen, dus in particuliere bergruimten, verbiedt; een groothandelaar toch, die er zijn beroep van maakt buitenlandsch bevroren vleesch in voorraad te hebben in Amsterdam met het doel dit in andere steden te ver koopen, komt met deze plaatselijke bepa ling in strijd. Ten slotte vroeg pleiter ontslag van rechtsvervolging, daar de verordening niet bindend zou zijn. Uitspraak over acht dagen. AMSTERDAM, 28 Maart. Aardappelen. (Bericht van den make!. Jac. Knoop) Zeeuw- sche bonte f 8.508.75, id. blauwe f 7.80 8, id. eigenheimers f 77.25, idem bravo's f77.25, id. industries f5.405.50, ia. roods star f 6b.25, id. uien f 5,756.80 Geldersche bonte f7.658; Friesche bor- gers f 6.757 Zeeuwsche eigenheimer po ters f 55.25, id. blauwe poters f 55.25, id. bonte poters f 55.25, id. roode star poters f 4.255 Drentsche eigenheimers f 3.75 4, id, roode star f 3.754 per H.L. Winter- Mafta-aardaooelen f 815 per 100 K.G. LEEUWARDEN, 28 Maart. Vee. Aange voerd 73 stieren f 90450, 328 vette koeien f 220—440, per K.G. f 0.90—1.10, 891 melk en kalfkoeien f 200500, 61 vette kalveren f 4090, 128 pinken f 90170, 553 nuch tere kalveren f 817, 109 vette schape.il f 28 50, 102 weide schapen f 2442, 1060 vette varkens f 52145,per K.G. f 0.600.68, 64 magere varkens f 2552, 570 vette, biggen f 2552, 391 kleine biggen f 816, 41 paar den, 12 bokken. Gebruiksvee met iets meer vraag voor Hol land en voor uitvoer, overigens kalm slacht koeien en stieren vrijwel prijshoudend vette kalveren iets lager nuchtere kalveren vlugger vette varkens en zouters stug, zou ters 6064 cent, Londensche varkens vlug, Londensche varkens vlugger 5862 ct., wol- vee stil. Eieren. Aanvoer 35.000 kippen-, 4';61/ cent1000 eenden-, 78 cent. IJIVi JIDEN, 28 Maart. Heden waren aan de markt de vangsten van 4 stoomtrawlers, 2 loggers, 2 beugers en 3 sloepen. De prij zen "waren als volgttarbot f 1.801.70, tongen f 1.901.50 per kg griet f 7032, gr. schol f 25, md. schol f 3125, zetschol f 35—21, kl. schol f 21—18, f 10.50—4.30, scharren f 97, alles per 50 kg roggen f 23 15 per hoop; gr. schelvisch f 39 per 50 kg kabeljauw f 36—32 per 125 kg gr. gullen f 2017, wijting f 53.20 per 50 kg. IJMUIDEN, 28 Maart.De Britsche stoom- drifter L. T. 1257 kwam heden van de haringvisscherij aan den afslag met een aan voer, die f 966 opbracht. Van Peterhead (Schotland) is hier heden aangekomen de motorlogger Handel Zee vaart met 750 vaten gezouten haring. ENKHUIZEN, 28 Maart. Gisterenavond laat liep de haringprijs terug tot f 2.45 (hoog ste markt f3.05) per tal. Heden slechte vangst en lager prijzen. De eerste 26 vaar tuigen kwamen binnen met gemiddeld slechts 5 tal. Eerste markt fl.901.70. ENKHUIZEN, 28 Maart. Heden weer ruime haringvangst. Uit de plaats vang sten (bij 't Marsdiep) en ook uit de hoeveel heid blijkt, dat weer groote haringscholen uit de Noordzee zijn binnengekomen. Getal vaartuigen heden 92 Vangst 2% tot 60 tal per vaartuig. Totaal 250.000 stuks. Prijs f 1.70 2.25 per tal.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 6