m Mm i Ingezonden Mededeelingen E. D. O. IIBlauwwit II 21. Ajax III—R. C. H. II 1—3. Vriendschappelijk. Z. V. V. (Zaandam)Z. V. V. (Zandvoort) 00 T. O. G. I—H. S. V. I 1—1. De Belgische uitslagen. R. K. V. .V—Geel Wit. H. V. B. Zandvoort IIHoofddorp I 50. H. F. C. IllBennebroek 11. P. S. v.—H. S. C. 4—0. D. H. V. B. Santpoort IVitesse I 41. Santpoort IIIConcordia III R. X. V. V.The Zandvoort Boys. W. F. C. II—C. G. Z. W. II1—4 Geel Wit I—Bergen I 2—2. R. X. R. C. O. R. C. O. I—D. S. S. III1—2 R. X. V. V.—Santpoort. mm F. Z. B. I—H. B. C. III 8—1. R. K. V. H. B. C. Voetbalvereeniging „V. V. F." v. v. F. I—Alliance I 0—0. R. X. V. V. „Victrix". Victrix IIGeel Wit II 50. Victrix III—V. V. F. 11—2. B. S. M. IConcordia II 00. H. B. C. II—A. D. O. I 0—4 DAMMEN. SCHIETEN. ATHLETIEK. „Excelsior". k 60 cents per reeel MIJNHARDT'S Staal-Tabletten 90ct Maag-Tabletten 75 Zenuw-Tabletten 75et Laxeer-Tabletten 60ct Hoofdpijn-Tabletten 60« Bij Apotit. en Drogisten. Edo heeft het eerst het voordeel van den wind en weet daar gebruik van te maken door Tenze, die den Blauwwit keeper laat visschen. Spoedig maakt Blauwwit gelijk, laar nogmaals weet Edo de leiding te her- ïemen door Loc. Leuven. Na rust als Blauwwit de wind mee krijgt s zij onophoudelijk in den aanval, maar de ïdo-verdediging met Noorland den keeper, als uitblinker, weet van geen wijken. En als er tijd gefloten wordt heeft Edo een paar costbare punten binnen. R. C. H. 2 heeft gisteren in Amsterdam de aroon op haar dezen winter alleszins lof waardig verrichtte werk gezet door haar laatsten wedstrijd met 31 te winnen en heeft daarmede het kampioenschap van haar afdeeling behaald. Deze wedstrijd moest gewonnen worden anders hadden de Ajax-reserves met den eeretitel gaan strijken. Thans is het kampioenschap binnen en kunnen de R. C. H.'ers zich gereed maken voor de komende promotie-wedstrijden voor een plaatsje in de reserve eerste klasse. Het heeft aanvankelijk wel gespannen en toen de Ajaxieden, die ook met een zeer sterk elftal waren opgekomen, met de rust een 10 voorsprong hadden, zag de toestand er weinig rooskleurig uit. De thee scheen echtei een gunstige uit werking te hebben, want in de tweede helft werd er nog eens extra aangepakt. Het geheele elftal speelde voor wat het waard was en succes bleef dan ook niet uit. Driemaal moest de Ajax-doelman den bal uit het net halen, twee keer door tusschen- komst van Ruys, een keer door Spoor. Keeper Hensen daarentegen, goed bijge staan door de R. C. H.-achterhoede, die weer een uitstekende partij speeelde wist verder scoren te voorkomen, zoodat het eiende aanbrak met een 31 overwinning. De eindcijfers waarmede dit kampioen- chap zijn behaald zijn als volgt: gesp. gew. gel. verl. v—t. punten 14 9 1 2 34—19 TWEEDE KLASSE N. V. B, Beide elftallen verschijnen met eenige in vallers. Zandvoort trapt tegen wind af en Zaan dam .gesteund door den wind, treedt direct aanvallend op, maar vindt in Zandvoort's achterhoede geduchte tegenstanders met Water, Keur en keeper De Jong, Scheids rechter Wiebols zorgt dat het vriendschap pelijk blijft, al kon z'n leiding ons somtijds «iet bekoren. Zaandam blijft steeds aanval lend en Zandvoort speelt voorzfchting en heeft veel last van het harde effectvolle terrein. Als Heerman mooi opbrengt, jaagt v. d. Mije den bal in het zijnet. Een goed opgezette aanval met een gevaarlijk schot ■veet Zanldvoort's keeper te keeren. De wing Schut is niets, het open spel, wanneer Water in de voorhoede is, ontbreekt. Houtkamp probeert de achterhoede te ver- scalken, maar de blauwen laten hem niet los en geven hem geen kans. W. Koper moet het veld verlaten wegens blessure. J. de Heer, als mid-voor, probeert het dikwijls alleen, wat ook hem niet lukt. Met een gelijk spel eindigt deze in zeer goede ver- tandhouding gespeelde wedstrijd. 3e KLASSE C. Om 2 uur wordt begonnen, terwijl H.S.V. irie invallers telt. Het begin is voor H.S.V., waar Bordes in de voorhoede de aanvallen leidt. De achter hoede van de thuisclub is echter in goede conditie, zoodat doelpunten uitblijven. Wanneer na 20 minuten spelen Outens- terp er van door gaat en overgeeft aan den rechterwing, weet de laatste goed voor te zetten en uit een scrimage weet Bovendorp h.S.V, de leiding te geven. Niet ontmoedigd valt de thuisclub aan, dcch dan breekt de rust aan. Na de rust legt H.S V. zich te' veel op verdedigen toe en 8 minuten voor vier weet T. O. G. op schitterende wijze gelijk tc maken. Spoedig daarna is het einde en geeft de jitslag de juiste verhouding weer. Een moment voor het V. O. C.-doel in den wedstrijd H. F, C.V, O. C. De Belgische uitslagen. BRUSSEL, 30 Maart. De uitslagen van de heden voor den Belgischen Voetbalbond gespeelde wedstrijden luiden als volgt C. S. BrugeoisBeerschot Union St. GilloiseStandard F. C. LiègeoisF. C. Brugeois R. C. de GandDaring VerviersR. C. Bruxelles Antwerp F. C.La Gantoise Berchem SportR. C. Malines De stand luidt Beerschot 24 14 8 2 4919 36 Union St. Gilloise 24 13 8 3 41—19 34 C.S. Brugeois 24 13 5 5 45—23 31 S. C. Liège 24 12 7 5 42—31 31 R. C. Bruxelles 23 12 5 6 42—26 29 R. C- de Gand 24 11 4 9 37—43 26 Antwerp F. C. 24 8 7 9 42—31 23 F. C. Brugeois 26 7 9 10 38—38 23 Berchem Sport 24 6 9 9 3040 21 Daring Club 23 6 8 9 27—29 20 R. C. Malines 25 6 6 13 30—65 18 La Gantoise 23 6 5 12 27—38 17 C. S. Verviers 25 5 5 15 3053 15 F. C. Liègeois 24 3 6 15 1641 12 „Crt." even opzetten, maar brengen het hoogst zel den tot den keeper, die, bijgestaan door de backs, alle gevaar weet te keeren. Aan de andere zijde gaat het gemakkelijker, want de Geel-Zwarters maken zelfs hun 3edoel punt. De Boys zijn nu niet meer voor het W.F.C.-doel weg te jagen en no. 4 ligt spoedig achter den keeper. Dan is het ge noeg, en de scheidsrechter, die uitstekend voldeed, blaast het einde van dezen door G.Z. verdiend gewonnen wedstrijd, y Dan rest ons nog het junioren-elftal, dat voor het elftal der Bennebroekers een 20 nederlaag had meegenomen, zoodoende zijn plaats wat vaster in beslag nemende. Goed zoo, jongens, ook in de andere wedstrijden maar flink aangepakt, dan kom je tenminste op de derde plaats. „WIM". Voorloopig secr.: J. Boot, Gierstraat 56. Uitslagen van Zondag 30 Maart 1924: G. W. IBergen I 22. Victrix' II-G. W. III 5—0. G. W. II—D. S. S. Comb. 20 (vriendsch.) lste elftal. ;7s? R. C, E 4 -l V. O. R. C. H. 6Haarlem 6 R. C. H. 7Ripperda 2 Bloemendaal 4—-R. C. H. 8 T. H. B. 4—R. C. H. 9 V. V. H. 4—R. C. H. 11 3-2 2—2 4—3 0-3 2—4 2—0 STADS-EDITIE BEKER. Deze wedstrijd werd verdiend gewonnen, /ooral wat spelkwaliteit betreft door Z. V. Zandv. trapt af. Hfd. speelt met enkele in vallers. Zandv. is direct in den aanval, op den rech- ■ervleugel wordt uitstekend gespeeld en na 8 min. opent Weber de crore. Dit is een sein voor Hfd. om beter aan te makken, de voorhoede werkt zeer los en hun .idvoor lost een pracht schot, dat door kee per v. Orden goed wordt verwerkt. Direct Jaarna mist Diependaal een dot van 'n kans, haar Weber verbetert het, en jaagd no. 2 in ie touwen. Na rust is het met Hfd. geheel gedaan, ver- der dan de middellinie komen zij niet. Koper plaats no. 3 en 4 in de touwen, 4 had de kee per moeten voorkomen. Hfd. flikkert weer wat op, maar het lukt juist Zandv. nog no. 5 te maken door Molenaar, die echter een slechten wedstrijd speelde. De scheidsrechter leidde uitstekend, Zandv. II plaatste zich nu in de finale. bekermatch, waardoor nu Bennebroek in de finale komt. Zaterdagmiddagcompetitie (Klasse A.). Als scheidsrechter het aanvang-signaal blaast, stelt P. S. V. zich op met 10 man tegen een voHedig H. S. C.-elftal. H. S. C. neemt door den wind gesteund het spel in handen, doch kan niet door de verdediging der tegenpartij heendringen. Wanneer het leder eenige malen is heen en weer getrapt, onderneemt P. S. V. een aan val, welke met succes wordt bekroond. De te ver opdringende backs en uitgeloopen keeper kunnen niet verhinderen dat het zelfde zich nog twee maal herhaalt. Aan de overzij maakt een der backs van P. S. V. hands, welke strafschop door den keeper schitterend wordt weggewerkt. Met 3—0 is het rusten. Na de thee is H. S. C. vuriger in haar aan vallen, doch zonder resultaat. Als een spe ler der achterhoede van P. S. V. een fout begaat, wordt de toegestane strafschop hoog over gekogeld. De voorhoede van P. S. V. weet na vergeefsche aanvallen nog éénmaal het net te vinden, waarna het einde komt. Dc scheidsrechter voldeed goed. Steenhouer kreeg in die ontmoeting druk werk, Men ziet hem hier in acte. Jongens, jullie hebt Zondag een kostbaar puntje verspeeld. Willen wij onze kans op een der bovenste plaatsen behouden, dan moet er veel aangepakt worden. Volgende week de groote derby tegen C. G. Z. W. II. 2de elftal. Jullie hebt prachtig spel geleverd door de combinatie van D. S. S. I en II met 2u te slaan. Wanneer jullie zoo in competitiewed strijden spelen, kunnen jullie best nog een paar punten binnenhalen. 3de elftal. Konden jullie niet een goal tegen scoren. Niet zoo gauw den moed laten zakken voor taan hoor. Een volgenden keer beter aange pakt. UITSLAGEN VAN ZONDAG. C. G. Z. W. I—R.K.V.Z. I 5—0 Beverwijk III—C.G.Z.W. II Scheidsr. n. op. W. F. C. n—C.G.Z.W. III 1—4 j. s. M.—C.G.Z.W. V 0—2 R.K. Sportvereeniging Comb. Geel-ZwartWesten. Secretaris: H. v. Turnhout, Emmaplein 38. Haarlem. De tweede wedstrijd tegen de Zwaluwen is weer met sprekende cijfers gewonnen door de Geel-Zwarte boys. Algemeen werd gedacht aan een kleinere overwinning, om dat de Zwaluwen zich weer wat hadden hersteld. Gisteren heeft G..Z. echter getoond werkelijk de sterkste te zijn en stuurde R.K. V.Z. met 50 naar huis. Een flinke over winning, die voor de zooveelste maal weer hoop geeft. Ook de voorhoede scheen er geweldig zin in te hebben, want Snoeks wist 4 goede doelpunten te maken, waar van 2 uit 'n penalty en Daalderop liet den R.K.V.Z.-keeper éénmaal visschen. Jammer was echter, dat De Vries al spoedig het terrein ging verlaten voor een blessure, het geen zeker voor de Zwaluwen een geduchte handicap was. Het tweede elftal ging op bezoek bij Be verwijk 3. De aangewezen scheidsrechter was echter niet verschenen, zoodat deze wedstrijd niet doorging. De reserves trok ken toen naar W.F.C. 2, dat den strijd had aangebonden met het 3e elftal der C.G.Z.W. Het derde, dat in degradatiegevaar verkeert, wist met 41 te winnen. Van den wedstrijd zelf het volgende: Santpoort IIIConcordia III 13, Programma a.s. Zondag 6 April. Santpoort IDamiaten II 2.30 uur. H. B. C. IIISantpoort II 12.30 uur. Scheidsrechter Pirovano fluit om kwart voor drie de elftallen bij elkander, waaruit blijkt, dat beide ploegen volledig zijn. Bras ser wint den toss en verkiest tegen wind in te spelen. Wittebrood brengt den bal aan "t rollen; direct volgt een mooie aanval, die echter op niets uitloopt. Hoewel de aanvallen van Santpoort talrijk zijn, wordt geen moment schietkans gegeven. Vele aanvallen van Vi tesse gaan door te onoordeelkundig spelen van den bal verloren. Steeds wordt de bal te hard gespeeld, zoodai de S.-verdediging steeds kan ingrijpen. Door een snellen aan val van Santpoort schiet Böhm hard in, doch de bal gaat hard langs 't geheele doel, waar Post gereed staat om den bal onhoud baar in de touwen te jagen. Direct hierop hetzelfde geval, doch de keeper van Vitesse weet keurig te redden, wat hem een applaus en een gevoelige knie oplevert. Nadat ver schillende malen de keepers handelend op getreden hebben, is 't rusten. 10. Vanaf den aftrap is Santpoort de baas, prachtig worden de ballen aangegeven. Kort en lang spel wordt afwisselend gegeven. Een lange center naar den rechtsbuiten, een prachtige voorzet, een kanjer van Cees en 't is 20. Niet ontmoedigd valt Vitesse aan, doch Santpoort's achterhoede weet van geen wijken Bij een kanonnade op 't Vitesse-doel gooit de keeper den bal pre cies voor Wittebrood's beenen, die dit bui tenkansje dankbaar aanvaardt, door kalm den bal in 't net te deponeeren 03. De lust gaat bij Vitesse een beetje ver dwijnen, totda* de rechtsbinnen keurig den bal aan den midvoor geeft, die met een goed schot van Schagen 't nakijken geeft 1—3. Dit geeft Vitesse moed en valt onstuimig aan, doch zonder resultaat. De halflinie van S, steunt steeds meer en meer de voorhoe de, welke dan ook een enorme druk uit oefent op het Vitesse doel. Zeer verdienste lijk stopt de keeper gloeiende kogels van Böhm, Post en Wittebrood. Een mooie voorzet van Hoogzaad wordt corner gewerkt; deze door denzelfden spe ler krachtig genomen, wordt kalm door Kaandorp ingekopt Nog eenige aanvallen aan beide zijden en 't is einde De leidingwas natuurlijk weder in orde. Vitesse is steeds een vurige ploeg, welke altijd goed kamp geeft, zoo ook weer gis teren. Het was een uiterst faire en goede wed strijd. Onder leiding van den heer Tromp stel len beide partijen zich met een hevigen storm op. Direct vallen beide partijen flink aan, beurtelings verkeeren beide doelen in gevaar en moeten de keepers handelend op treden, wat hun goed afgaat. Bij een alge- meen'e schermutseling weet C. te doelpun ten. Dat wordt S. te erg en komt onstui mig opzetten en ziet haar werk beloond door een fraai tegenpunt te maken. Hierop is 't rusten. Concordia met dpn wind in den rug is steeds domineerend. Steeds wordt het samenspel beter, terwijl S geheel ver bandloos is. Spoedig maakt C. een mooi doelpunt Nog geen drie minuten later vergrooi zij den voorsprong. Dezen weet zij te behouden alhoewel 't Concordiadoel zeer fortuinlijk aan een doorboring ontsnapte. Einde 1 e. Secretariaat F. Castien, Grintweg no. 1, Zandvoort Uitslag 30 Maart: T. Z. B. I—H. B. C. III 8-1. Onder leiding van scheidsrechter Hijnen, stellen de beide partijen zich op. G.Z. is onvolledig. W.F.C. daarentegen staat met 11 man. W.F C. trapt af en neemt direct het spel in handen Bij een aanval der Geel- Zwarters maakt een der backs hands. De strafschop gaat echter over. De partijen gaan nu gelijk op. Een kwartier voor rust krijgt G.Z. weer een penalty, waaruit zij de lei ding neemt. De vreugde is van korten duur, want W.F.C. maakt met een fraai schot ge lijk. Rust 11. Na de rust komen ook de te laat gekomen spelers in het veld enhet laat zich aan zien, dat de Boys willen winnen. Aanval op aanval wordt door hen ondernomen en spoe dig wordt uit een penalty (de derde) door hen de leiding herncmeir. W.F.C. komt dan In een zeer slecht gespeelden wedstrijd heeft G. W. een kostbaar puntje laten schie ten. Door den hevigen wind die van doel tot doel stond, was controle over den bal vrijwel onmogelijk. Beide partijen wegen in 't begin goed tegen elkaar op, doch spoedig komt G. W. meer en meer in den aanval. Het duurt dan ook niet lang of de rechts binnen weet een voorzet van links in den uitersten hoek te plaatsen, 10. Bergen komt nu geweldig opzetten en uit een blunder der achterhoede maakt zij gelijk. Vlak daarop weer een aanval, eenige G. W.'ers begrijpen elkander verkeerd en het is 2-t-l voor Bergen, waarmede de rust aan breekt. Na de thee sluit G. W. Bergen geheel en al in, wat tot het einde zoo duurt. Doch G. W. vermocht evenwel niet eerder als een paar minuten voor het einde door haar rechtsbui ten gelijk te maken. Bergen kreeg met dit al, meer dan haar toekwam. Secretariaat: Tuindorplaan 8, Overveen. Deze wedstrijd is een onverwachte neder laag voor R. C. O. geworden. D. S. S. speelt allereerst met wind in den rug, wat haar twee doelpunten oplevert. Na de rust is R. C. O. voortdurend in de meerderheid, doch tien minuten voor 't einde komt pas 't eenige doelpunt. Einde komt alzoo met een 21 overwinning voor D. S, S. II. Denkt om de 2e plaats R. C. O. Kerkpad 10, Santpoort. Uitslagen van Zondag 30 Maart 1924. Santpoort IVitesse I 4—1. I l—l III'll n WHI I—I IW—M I—Ill— II Een der oudste H. B. C.-ers, Fr. Moore in actie in de ontmoeting H. B. G—R.K.B.V. HULDIGING VAN DEN HEER P. J. v. DARTELEN. Zaterdagavond vond in een der zalen van Café ,,01ympia" de huldiging plaats van den heer P. J. van Dartelen, als kampioen van Haarlem en Omstreken v. d. Ned. Dambond. Een der vele H. B. C.-doeIpunten. Een zeer geslaagd moment. Onder leiding van den heer Castien wordt 0m 2.30 begonnen. Aanvankelijk is H. B. C. sterker, maar spoedig neemt T. Z. B. het of fensief over. Met korte tusschenpoozen wor<it de stand opgevoerd tot 51. T.Z.B. is veel sterker en zelfs de linkshalf weet te doelpunten. Nog 2 maal*wordt gescoord en met een g1 overwinning voor T. Z. B. komt het inde. T. Z. B. is door dit resultaat kampioen harcr afdeeling geworden. Gefeliciteerd Boys- Secr. Zuid Brouwersstraat 42! UITSLAGBN VAN'ZONDAG J.L. H. B. C. IR.K.V.B., Bussum 6—1 H. B. C. IIA. D. O., Heemskerk 01 H. B. C. Ill—T. Z. B., Zandvoort 1—8 Het lste elftal heeft aan mijn voorspelling meer dan voldaan, door niet alleen een punt te behalen, maar voor een verrassing te zor gen door met niet minder dan met 61 R.K.V.B. in te maken. Het was werkelijk de moeite waard, dezen wedstrijd te aanschou wen, H. B. C. was in degradatiegevaar en R.K.V.B. had nog kans op het kampioen schap. Door een gewijzigde opstelling is-H. B. C. er in geslaagd R.K.V.B. een nederlaag t0e te brengen. Wij vetrouwen dan ook dat a.s. Zondag zeer veel publiek aan den Heerenweg zal komen om den zeer fairen strijd te zien tus- schen H. B. C. I en Graaf Willem uit den Haag. Wij zijn er van overtuigd, dat men, na dezen wedstrijd gezien te hebben, meer sympathie voor H. B. C. zal krijgen. Vooral van de meer gegoede ingezetenen verwach ten we veel belangstelling en s+:un. Wat H. B. C. II betreft, dat is ons tegen gevallen. We-hadden zeker gedacht dat H. B, C. II tegen het sterke A.D.O. een punt zou bemachtigen, maar helaas! 'n Volgenden keer beter! Neem maar eens een voorbeeld aan het' eerste elftal. Het 3de elftal heeft geheel uan de voor spelling voldaan, door zich met 8-1 in te laten maken, Jongens, wanneer zullen nu eens wijzer worden? Als de aangewezen ar biter niet aanwezig is, moeten jullie niet spelen, als de afstand niet te ver is. Daar mede bedoelen wij niet dal' de scheidsrech- tel niet goed was maar het clubbelang gaat toch voor. Voor a.s. Zondag: H. B. C. IGraaf Willem, den Haag. Half 3. H. B. C. III—Santpoort. Hall 1. Aanschrijvingen volgen. V. V. F. IAlliance I 00. - Victrix HI—V. V. F. II 11—2. Hed*n was het Lyceumelftal te gast bij de Franciscaantjes! Beide partijen stelden zich elk met een invaller onder de puike leiding van den heer Westbroek op. Vóór rust speelde V. V. F. met wind mee. Alliance zette er blijkbaar alles op, om haar reeks overwin ningen voort te zetten. Aan beide zijden werd vlug en fair gespeeld. Hoewel de gas ten een tikje in de meerderheid waren, ver mochten zij toch niet den keeper van V. V. F. te verschalken, die steeds op het juiste oogenblik zelfs de meest onverwachte schoten wist te keeren. Na de rust speelde Alliance voornamelijk op het gebied van V. V. F., doch het mocht haar niet gelukken de achterhoede te over rompelen. Meerdere malen echter, moest V. V. F.'s keeper zijn capaciteiten toonen, door eenige keien van de zwoegende AUianee-voorhoede weg te stompen. Hierbij werd hij dapper ter zijde gestaan door den kleinen, vurig spelenden back, die tot tweemaal keurig redde. V. V. F. dankte het voornamelijk aan haar taai uithoudingsvermogen, dat zij geen ne derlaag leed. Het eindsignaal van den scheidsrechter bracht dankbare verademing in de gelederen der pittige Franciscaantjes, die allen, zonder uitzondering, een goede partij voetbal speelden. Alliance speelde, zooals altijd: enthou siast en berekend. Over de leiding van den scheidsrechter niets dan lof! Secr. F. J. W. v. Wunnik, Hagestraat 10. Uitslagen van Zondag 30 Maart. Victrix IIIGeel Wit III, 50. Victrix III—V. V. F. II, 11-2. Voor de rust een gelijk opgaand spel met Victrix iets in de meerderheid, hetgeen zij door middel van haar midvoor in een doel punt uitdrukt, 10. Na de rust zijn de blauwzwarten overwegend sterker en voe ren den stand op tot 5—0, waarvan de midvoor er 2 en de vleugelspelers er ieder 1 voor hun rekening nemen. Door deze overwinning zijn de promotiekansen weer aardig gestegen. Doet je best jongens, dan kunnen we misschien aan het eind van het seizoen met 2 elftallen promoveeren. Ook de jongste blauwzwarten waren gis terenmiddag in grootschen vorm, waarvan V. V. F. de dupe werd, Vóór de rust ging de strijd gelijk op en werd er door beide partijen beurtelings gedoelpunt Met rust was de stand 22. Na de rust speelden onze boys echter beter dan ooit en wis ten in een half uur tijd 9 goals te maken. Toen de arbiter tijd floot, hadden zij hun totaal tot 11 opgevoerd en zoodoende 2 kostbare puntjes in de wacht gesleept. Gaat zoo door van Noort c.s, dan zult ge wel dra niet alleen de hoop, doch ook de trots van Victrix zijn. Het is half drie, geen scheidsrechter; het is reeds drie uur nog geen scheidsrechter (wat hebben we toch een scheidsrechter korps) dan werd na veel gepraat maar be sloten om toch maar te gaan spelen onder leiding van een B. S. M.-speler. Beide partijen komen zeer gehandicapt uit. Concordia met 9 man, R. S. M. met 4 invallers. Er ontspint zich direct een vlug en vurig spel. Om beurten worden beide doelen bestookt, maar doelpunten blijven uit. Na rust weer het zelfde vlugge spel, maar geen doelpunten, zoodat deze zeer aardigen wedstrijd eindigt in een blanco stand. Het 3de speelde tegen C. G. Z. W. 5, maar zij konden het tegen de gasten niet bolwerken en moesten met 20 de neder laag leiden. Een volgenden keer beter hoor jongens, den moed niet laten zakken, hoor. H. B. C. heeft een 40 nederlaag gele den, wat zij eerstens dankten aan hun slecht schot, maar vooral aan de 2 laatste goals, die zooals de voetbalterm luidt, straal buiten spel waren. Voor rust heeft H. B. C. wind mee, maar weet daar niet van te profiteeren, ook al ging het spel gelijk op. Tweemaal moet Ves- ter in de eerste helft visschen. Rust 02. Na rust is A.D.O, sterker, vooral op het einde. Toch waren de kansen voor H. B.C. legio, maar ze werden niet benut. Na rust scoorde A. D. O. tweemaal in off side, zoo dat A. D. O tenslotte met 40 wint. Een 12 uitslag had echter beter de verhouding weergegeven. DE HERKAMP OM DEN MEESTER TITEL. P. J. VAN DARTELEN WINT DEN TITEL. Zondag j.l. werd te Roterdam de laatste partij gespeeld van den herkamp om den Meestertitel van den Nederlandschen Dam- boDd, tusschen den Haarlemschen Kampioen P. J. van Dartelen en den Rotterdamschen Kampioen P Mahn. 's Middags te 3 uur ving deze partij on der groote belangstelling in het clublokaal dre Damvereeniging „Het Westen" aan. Mahn met Wit opende 3228, beant woordt door Zwart met 18—23 Hoewel van Dartelen zich door remise reeds van den titel kon verzekeren, speelde hij van het bc-gin der partij af op de betere stelling, zonder vereenvoudiging te zoeken. Van Dartelen stond in het middenspel dan ook zeer sterk, zoodat Mahn de handen vol had om verlies tc ontgaan. In een stand van Mahn (Wit) 3 schijven op 38, 26 en 21 en een dam op 4. Van Dartelen (Zwart) 5 schijven op 7, 12, 15, 25,en 28 en een dam op 30 speelde Mahn 49, waardoor v. Darteier eenvoudig kon winnen door 2833, 3024 en 25 3. Van Dartelen overzag echter dezen winst gang en speelde 3024, waordoor de partij onmiddellijk remise was. Door dezen uitslag heeft van Dartelen de- finitief den titel van „Meester" behaald, waardoor Haarlem eindelijk in het bezit van een Meester is gekomen. Aan het Station te Haarlem werd de nieu we meester dooi^ vele damliefhebbers en vrienden gefeliciteerd. Nog nimmer is er in een Meesterwedstrijd zoo gevocht enom den titel als in deze. Van Dartelen heeft in dezen Meesterwed strijd in totaal 18 partijen moeten spelen, tegen de sterkste spelers uit het land en verloor hiervan slechts één partij (de eerste partij van dezen wedstrijd tegen Groente man, Amsterdam), won zeven partijen en speelde tien partijen remise. Den Haarlemschen Kampioen onze harte lijke felicitatie met dit behaalde succes. Wedstrijd ten bate van het N. O. C. Zaterdag j.l. had van 2—10 u. n.m. de eerste wedstrijd voor het publiek en de schut ters plaats in de schietbaan van het café Burgers a/'d Schoterweg. Er is met animo geschoten en waren er meer banen geweest, gewis waren de inkomsten nog grooter ge weest. Reeds nu heeft de Haarl Schietbond succes gehad en indien ook de beide andere wedstrijden naar verhouding zoo verloopen. zal de totale opbrengst nog wel meevallen. Ook eenige dames hebben meegeschoten en met succes. Twee hunner wisten een prijs te behalen. Met waardeering gewagen we van de groote medewerking van de vereeni- ging' Claudius Civilus, welke de leiding op zich had genomen en voor een goede afwik keling zorg droeg. Dc uitslag is Voor het publiek le prijs Mej. Alders 100—94 2e prijs de heer Bennik 100—92 3e prijs Mej. de Wif 100—91. Voor de schutters le prijs M. J. Vink 6 x 100; 2e prijs C. Diets 4 x 100 3e prijs P. Deken 2 x 100 en 2 x 99. De voorzitter van den Bond reikte na alloop de prijzen uit, wenschte de winnaressen en winnaars geluk met het behaalde succes en hoopte hen ook weer op de andere wedstrij den te ontmoeten. Zoowel publiek als schut ters wordt aangeraden, ook al voor het goede doel, zooveel mogelijk de beide andere wed strijden te bezoeken en er natuurlijk ook aan deel te nemen. Reeds zijn eenige aardige prijzen beschikbaar gesteld door de firma s Posthuma en Lommelaars De volgende wed strijd heeft plaats a.s. Vrijdag van 7—101/. uur n.m. in het schietgebouw a/d Schouw tjeslaan no. 63. Komt allen. Haarlemsche Competitie. Eindelijk is de beslissing gevallen. Met grootemeerderheid van punten heeft Gen. Joubert Zondag beslag gelegd op den wissel- prijs. 'Hoewel Gen. v. Merlen 5 punten voor stond, kon zij het slechts brengen tot 916 punten, terwijl Gen. Joubert er 940 bijeen bracht. Aan deze vereeniging onze geluk- wensch met het mooie resultaat, want om met een achterstand van 5 punten een over winning te behalen met 19 punten meer, valt niet ee. De heeren hebben dan ook allen best geschoten. Dit kan niet gezegd worden van Gen. v. Merlen. De oude rakkers, de Bont en de Baar schoten mooi, de rest was slecht. De heer Vink, die zulk een mooie kans had om hoogste korpsschutter van het geheel te worden, heeft zeker last gehad met den overgang naar den zomertijd, want nog nooit heeft hij zoo slecht geschoten. Zijn beide series waren ver beneden 2e klas-peil hij durfde zijn kaarten bijna niet aan den contre- leur te toonen. 't Is ook niet gemakkelijk om altijd gemiddeld 95 p. te behalen. Voor zoover de corpsen hebben afgescho ten is de stand als volgt le klas 1. Gen. Joubert 4656 p.2. Gen) v. Merlen 4637 p.3. V. V. en K. 4626 p. 4. Bloem. Commando 4624 p. 2e klas 1. Bloem. Commando II 4575 2. Gen. Joubert II 4543 p. 3. V. V. en K. II 4513 p. Gen. v. Merlen II 44611 p.5. Gen, de Wet 4334 p. In combinatie staan dus Gen. Joubert er, Bloem. Commando gelijk met 9199 p. Hoogste corpsschutter van het geheel werd de heer D. C. Houtgraaf van Bloem. Com mando met 948 p. De verhouding van.de le vijftallen is dit seizoen veel beter als vroeger. Het punten- verschil is betrekkelijk klein en indien het vol gende seizoen op gelijke wijze wordt gescho ten, zal de spanning weer groot zijn. Moge lijk kan dezen zomer doorgegaan worden met buks, in verband met den hoogen prijs derscherpe patronen. Aangesl. b/d. N. A. U. Opger. 17 Juni 1920. Secretariaat: Zomervaart 14a. Gisteren werd door 5 leden deelgenomen aan de door de Tumvereeniging „Uitluiden" uitgeschreven veldloopen over een afstand van 3 en 6 K. M. Van de ongeveer 50 nieu welingen wist ons lid A. Klaase zich met een nuttigen voorsprong no. 1 te plaatsen, wat een zeer mooie prestatie is. Proficiat boy! M. Pielage wist beslag te leggen op den 5den pr., terwijl W. de Zwager en J. Mathot respectie velijk als 7 en 9 binnenkwamen, terwijl A. Mulders als 7e binnenkwam in de A klasse (6 K. M.) Dinsdag wederom oefenen gewichtsheffer van 7)410 uur. Belangstellende zijn steeds welkom. Oefenlokaal Koningsteinstraat 5.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 8