Advertentiën. H.A.CRAMER nm i ia. ta HILLEGOMSCHE BRIEVEN. De Kinderkleeding Eigen fabrikaat Billijke prifseii l: :gsr Algem. Ned. Vereeniging van Bloembollen cultuur KENNISGEVING. STOOMEN. VERVEN J. LOTTGERING EN VOETBAL. GEMENGD NIEUWS. LUCHTVAART. 9 d aagt het kenmerk van solide, doelmatig en chic, en is BERICHT Zijdie zich vanaf heden abonneeren op de Nieuwe Haarlemsche Courant, ontvangen de reeds versche nen nummers van ons boeiend feuilleton gratis De Administratie. 148e Aigemeene Vergadering. Vriendin Jongste Bediende Gevraagd Lottgering Lottgering Groote Houtstraat 5 a. TELEFOON 771. VERKEER EN Cssielling van pestsiak&ea. v* (Dry-* intendance. Overplaatsing van troepen? SPORT EN WEDSTRIJDEN. DE VlIIste OLYMPIADE. ZEILEN. Het koopen in België. Een nieuwe luchtvailrt- J combinatie. Gevraagd Vertegenwoordiger of Grossier. Eene KoekSabriek vraast IeSen Hlnke provlele, voor Haarlem en Omstreken, een VEfcfEGEfi .VOOK- DIGER of GROSS'LER. Br. onder no. 13123, bar. d. hl. OrooS© Houtstraat Jongste bediende H.H. Tuinders Kost» inw. en toezicht Te Koop Verkoopster gevraagd Te Koop Keuken-W erkmeis je Wei- of Hooiland bij Lichtfabrieken Te Koop Ford Toering Klein hondje Te Koop Kost en inwoning ZE ZIJN tr F| i Ivf DE SINT JOSEPHSKERK. Ge vindt ze bijna niet, lezer, als ge niet goed georiënteerd zijt. Wat zegt u? Ge kijkt naar het Kruis, 't oude, maar steeds nieuwe symbool des Geloofs en zoo'n kruis ke staat er op. Van den weg af bemerkt ge er weinig van en alleen de Hillegommers nemen eer biedig de pet af als ze „Huize Bloemswaard" voorbij gaan. 't Klinkt wel deftig zoo'n oud- heerlijke benaming, doch wat wreed con trast tusschen naam en wezen De villa is' de pastorie, moet ge weten, de daarachter staande bloembollenschuur met 'n verleng stuk er aan is de kerk, de parochiekerk, waar Pastoor Van Leeuwen zijn 1800 com municanten herbergt. Die villa is van toen, die bollenschuur van toen, oud en bouw vallig ten doode opgeschreven, over korten tijd puin. Ik overdrijf niet, lezer, niet in 't minst. Maak eens 'n visite bij den Pastoor hij zal u gastvrij ontvangen, maar vraag hem niet, of hij u z'n pastorie eens laat zien, want hij schaamt zich Negen jaar behelpen wij ons in onze „klompenkerk" en reeds de derde Pastoor vindt in de villa „behuizing". Er is dan ook een nieuwe kerk in aantocht, noodzaak, geen luxe. Komt ge in dat kerk gebouw, dan valt het u mee devote kapel, fluistert ge en 'k zeg 't u na wat er met mo gelijkheid van te maken is, is er van gemaakt, maar och, wat 'n gebouw, 'n echte noodkerk. Was nu de nood maar niet zoo groot, dan stond er al reeds 'n waardiger Godshuis, maar dat is 'f 'm. De Joseph-parochie heeft veel bizondere vrienden des Heeren, d. w. z. veel armen en weinig goed gesitueerden, en 'dat bevordert de snelle totstandkoming der kerk niet. Op dat Lisse naast ons, zijn wij altijd jaloersch, daar weten ze van geven maar bij ons Zijn dan de parochianen van St. Joseph zulke halers en geen gevers vraagt ge. Gelukkig niet. De Pastoor klaag niet, maar 't gaat langzaam en hoe langzamer, hoe meer wachtens. De parochianen steunen bij de m'aandelijksche collecten, bij den weke lijkschen St. Joseph-penning. O ja, voor den laatste komt nog een mooie verrassing. Niet-leden moeten daarom zich direct op geven. Het loopt dus wel, maar als 't van dit gan getje alleen moet komen, maken we de eerste 25 jaar nog geen 100% kans. De Pastoor trekt er met den bedelnap op uit. Hebt ge hem al eens gehoord? Waart ge misschien niet thuis toen Pastoor in uw parochie z'n liefdadigheidspredikatie hield en kondet ge dus voor z'n nieuwe kerk uw beurs niet opene n Het komt terecht als ge van goeden wille zijt. Boven schreef ik, dat ge eens een visite zoudt maken bij den Pastoor Ge durft niet, want ge hebt geen boodschap, O, is 't dien tijd. Eere aan uw bescheidenheid, maar *k zal u een gemakkelijk middel geven om een doel te hebben bij uw bezoek. Voor eenigen tijd kwam Jan Stuyt (zeker wel eens van gehoord, hè?) bij Pastoor van Leeuwen en in Pastoors studeerkamer zag deze groote, beroemde man een plaat, die hij mooi vond. Als zoo iemand 'n plaat mooi vindt, geloof dan maar, dat ze 't is hij weet 't beter dan u en ik samen. En die plaat wil de diezelfde mijnheer Stuijt meenemen. Dat kreeg-ie gedaan en zoo ongeveer zijn er 'n paar prachtplaten ontstaan, voorstellende "t. Joseph met zijn Voedsterkind". Vind .xu de „bruine" 't mooist dat is toevallig de duurste dan neemt ge die, bevalt de „groene" u meer, dan neemt ge die of neemt ze beide. Ze zijn mooi, misschien wat origineel en dat is wel goed, u ziet 't döel is óók oorspronke- lijk de baten dienen voor den bouw der nieuwe kerk hier te Hillegom. Duur Wel neen, de bruine een riks en de groene twee pop dubbel waard, hoor Misschien de ad vertentie gelezen 'n Recensie dan Critiek is gemakkelijk! Een die 't dacht te weten, meende 'n technische fout te zien maar hij was niet op de hoogte, hij slipte er naast. Als ge nu 'n visite bij den Pastoor maakt hebt ge direct stof tot 'n gesprek ge komt één of meer platen koopen. Af. Hoeveel abonné's heeft ook weer die Haarlemsche Courant 25000 Ja dat komt wel zoowat uit. Mooi, dan is er een groot de biet, al gaan de colporteurs (de Pastoor heeft beste, hoor) het heele land door. Komt zoo'n man per ongeluk bij u en hebt ge nog niet be steld of bij 'n RoomscPlen boekhandelaar, óf bij dén Pastoor zelf stuur hem dan niet weg. Ik heb u geloof ik nog niet gezegd, dat Pastoor van Leeuwen dat onderneminkje op eigen gelegenheid doet Dat zit zoo als 't mislukt heeft de pastoor privé de strop (en hij is allesbehalve rijk) en lukt het, dan is 't voordeel alleen voor de kerk. Natuurlijk schrijf ik dezen brief niet voor de Hillegom mers de meeste weten 't wel, die bewerken we hier, maar voor de goedgezinden in an dere gemeenten en die zijn er wel duizenden in den lande. De pastoor zal wel raar kijken als-ie dit schrijven onder de oogen krijgt en misschien denken die kerel pent maar neer, maar 't is goed bedoeld Ik zou zoo'n eerlijke maar noodige propaganda voor dat ideaal van Pas toor van Leeuwen niet maken, als een ding me niet altijd zoo bijzonder getroffen had n.l. dit over z'n ellendige woning heb ik nog nooit een klacht gehoord, alleen voor z'n kérk, óók voor z'n noodkerkje leeft deze man. Dus u maakt cok reclame voor ons, lezer U bestelt eenige platen? U verkoopt ze voor ons Correspondeer eens met Pastoor van Leeuwen en de zaak komt in orde. Jammer dat de Joseph-maand ten einde loopt. Voor onze platen bedoelt u? Wel neen, geen bezwaar Telt dan April niet mee, toegewijd aan 't Heilig Huisgezin en Mei niet, de maand van Joseph's Bruid Kom, kom niet praten helpen en willen en steunen en koopen en als ge nu heusch niet kunt Dan bidden en St. Joseph doet de rest. Over een poosje hoop ik eens op resul taten te wijzen Propaganda in onze „Nieu we Haarlemsche Courant" heeft nog nooit gefaald. Zoo is het. HILLEGOMMER. Hillegom, 28 Maart 1924. Vandaag werd in de bovenzaal van he* Beursgebouw aan de Lange Begijnestraa dc 148e Aigemeene Vergadering der Alg* Ned. Ver. van Bloembollencultuur gehouden* De Voorzitter, de héér Ernst H. Kr'elage' hield de volgende openingsrede „Bij den aanvang onzer vergadering moge ik in de eerste plaats uw aandacht vestigen op de tot standkoming dér Bloembollen federatie, waarover het Orgaan u reeds heeft ingelicht. De intrekking van het Rijkssub sidie, dat sedert de oprichting in 1903 aan den Nederlandschen Tuinbouwraad werd verleend, heeft een reorganisatie van dat lichaam noodzakelijk gemaakt, die geleid heeft tot de vorming van zelfstandige groepen voor de verschillende takken van tuinbouw, die haar vereenigingspunt en centralisatie zouden vinden in een uit en door die groepen te vormen comité, dat de opvolger zal zijn van het tegenwoordig Centraal Bestuur van den Tuinbouwraad en den naam Tuinbouw raad zal blijven voeren. Hoewel voorstander van een onafhanke lijke tuinbouworganisatie, vrij van allen regeeringssteun en invloed, meen ik toch, trachtend de zaak van regeeringsstandpunt te bezien, de intrekking van het subsidie onjuist en ongemotiveerd te mogen noemen. De Tuinbouwraad is indertijd met groote instemming van den toenmaligen Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel tot stand gekomen met toezegging van een rijks subsidie bij de begrooting nog vóór de op richting. De Regeering zag destijds de drin gende noodzakelijkheid in om te kunnen beschikken over een adviseerend college dat voor den geheelen Tuinbouw kon optreden en oordeelde dat de Tuinbouwraad, ontstaan door het initiatief der vereenigingen zelve, voor de Regeering een veel goedkooper or gaan was dan een eventueel van staatswege op te richten officieelen Rijkstuinbouwraad. Tijdens zijn vijftienjarig bestaan is de Tuinbouwraad steeds de taak blijven ver vullen die van den aanvang af van hem werd verwacht voortdurend heeft de regeering zijne adviezen ingewonnen en van zijne or ganisatie gebruik gemaakt. Het subsidie was goed besteed en de Regeering kreeg waar voor haar geld. Het is de vraag, of dit van hetgeen Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid, onze in nig geliefde Echtgenoote, Moe der, Behuwd- en Grootmoeder PETRONELLA MARIA HEIJNE Geb. Balm, in den ouderdom van 55 jaren. Uit aller naam: J. HEIJNE. Haarlem, 1 April 1924. Graaf Willemstraat 29. De H.H. Uitvaartdiensten zul len gehouden worden in de Pa rochiekerk O. L. Vrouw (Spaar- ne) des morgens half 8 en kwart over 8 uur, waarvan de H. Mis van kwart over 8 uur, gezongen Requiem. Ondergeteekende J. WOLTERINK. wonende te Maastricht, brengt hierbij ter kennis van belanghebbenden dat hij zich niet aansprakelijk stelt voor verplichtingen voortvloeiende uit aan- koopen of andere transacties, door zij ne echtgenoote Mevrouw E, J. WOL TERINK geb. PEPER, verblijf houden de te Haarlem, Roosveldstraat 10, zon der zijn uitdrukkelijke toestemming ge daan of afgesloten. Maastricht 31 Maart 1924, 11361 J. WOLTERINK. R.-K. Meisje oud 20 jaar, zoekt net te vriendin (winkeljuffrouw). Brieven onder No.13127 Bur. van dit blad. Op een fabrickskantoor wordt ge vraagd een MEISJE, als Brieven on-der No, 11385 Bur, van dit blad. bekwaam keukenmeisje cn- of 2e Meisje voor 1 Mei of eerder. Villa ROOSWIJK, Overveen, Terhofstede- weg 17. Ook huizen zijn goedkooper geworden. Toch biedt geen enkele Makelaar U huizen aan met een korting van twintig tot zeventig procent kan niet begrijpen waarom zulk een omslachtige metho de WEL goed zcu zijn voor chemische Wasscherijen en VeVverijen. K noteert LAGERE prijzen dan vroeger. Doch alleen NETTO prijzen, zonder korting aan bizonder goed werk. f voor ambtenarensalarissen wordt uitge geven, over de geheele linie ook gezegd kan worden, en het is dan ook zeker te betreuren dat in zoovele gevallen de bezuiniging veel meer de aigemeene economische en cultureel belangen heeft getroffen, dan de interne dienst der departementen. Dit neemt niet weg, dat men m.i. de voor keur moet geven aan een vrije onafhankelijke tuinbouworganisatie, los van alle subsidie. De bloembollenvereenigingen, tot dusver huishoudelijk vereenigd in het Centraal Bloembollencomité, hebben gemeend^ de voortzetting van den georganiseerden Tuin bouwraad mogelijk te moeten maken, door dit comité om te zetten in een groep bloem bollenteelt van dien Raad, waaraan de naam Bloembóllenfederatie gegeven is. Tot deel neming zijn tevens uitgenoodigd de veilings organisaties op bloembollengebied, waard oor, indien zij allen toetreden, een gewenschte band tusschen de verschillende organisaties op dit gemeenschappelijk terrein zal zijn gelegd. Daar de principieele beslissing door cnze vereeniging, in verband met eene aangekon digde vergadering van het Centraal Bestuur van den Ned. Tuinbouwraad, genomen moest worden vóór 24 Maart, komt dit punt niet op de agenda van heden voor, en heeft het Hoofdbestuur gemeend in uwen naam een beslissing te mogen nemen. Die beslissing houdt in toetreding tot den gereorganiseer- den Tuibnouwraad met een jaarlij ksche bij drage van f 500.wat meer is dan de tegen woordige contributie van den bestaanden Raad. Deze contributie zal in eerst 1925 wor den geïnd, zoodat zij op de begrooting van 1924- nog aan uw goedkeuring wordt onder worpen. Het Hoofdbestuur vertrouwt, dat daartegen geen bezwaar zal blijken te be staan. Zeker zouden wij het voor de behartiging der' levensbelangen van het bloembollenvak desnoodswel zonder centrale organisatie kunnen stellen. Ons vak was tot in onder deden georganiseerd, lang vóór de federatie der tuinbouwvereenigingen gevormd werd. Wij hadden op het voetspoor eener oudere generatie reeds lang geleerd onze eigen be langen bij alle autoriteiten zoowel in eigen land als in den vreemde voor te staan en wij zijn dat blijven doen, ook toen de Tuinbouw raad was opgericht. Maar toch heeft de centralisatie der tuin- bouwbelangen oök voor het bloemboilenbe- drijf veel nut gehad en zal zij ook in de toe komst niet kunnen worden ontbeerd. Ont breekt het geregeld contact met de andere groepen van Tuinbouw, dan is er groote kans, dat zonder overleg met ons en zond:r rekming te houden met onze belangen, maatregelen worden bevorderd of uitgelokt, die daarmede in strijd zijn. Deze overweging alleen reeds verbiedt ons, ons aan de samenwerking te onttrekken. Daarnaast staat de po sitieve winst "de door den Tuinbouwraad hardnekkig doorgezette strijd van de afschaf fing van het V> registratierecht, ten langen leste met goed gevolg bekröond de nog Wel niet gewonnen, maar toch steeds meer kans op goeden uitslag biedende kamp tegen den overdreven zomertijd, de door den Tuinbouw raad sjnds een lange reeks van jaren georgani seerde collectieve Nederlandsche deelneming aan buitenlandsche tentconsteilingen, die aan het bloembollenvak welkome gelegenheid tot krachtige propaganda bood. Maar er is meer. De in de liatste jaren vooral snel toegenomen beteekems van den tuinbouw, niet het minst voor de Neder landsche uitvoerbalans, geeft den tuinbouw het onbetwistbaar recht op een plaats in de groote economische commissieën, naast de leiders van handel en nijverheid. Dit wordt ook meer en meer, hoewel nog niet altijd voldoende, door de Regeering ingezien. Wanneer zij in dergelijke aigemeene colleges vertegenwoordigers van den tuinbouw op neemt, moet er een centrale organisatie zijn, die daartoe een voordracht kan opmaken. Zoo werden op voordracht van den Tuin bouwraad vertegenwoordigers van den tuin bouw benoemd in de Commissie voor de economische politiek, den Spoorwegrnad, den hoogen raad van Arbeid, de Jachtcom- missies, en wordt thans overwogen ook in de commissie voor handelsverdragen een tuin bouwer op te nemen. Willen wij op die oe- noemingen invloed hebben en de zeer groote belangen, die hierbij in het geding kunnen komen, dwingen ons daartoe dan behooren wij in het centrale lichaam te kunnen medespreken. Wij mogen niet ver geten, dat wij in 1923 met onzen bloembollen- uitvoer aan de spits hebben gestaan van den geheelen Nederlandschen export van tuin bouwproducten met 45%%. Wij behooren ons een invloed in het geheel te verzekeren die daaraan geëvenredigd is. Ik heb gemeend hierbij iets langer te moeten stilstaan om U te overtuigen, dat onze vereeniging volkomen gerechtvaardigd is, als zij 500 per jaar als haar aandeel in de centrale tuinbouw-organisatie beschikbaar .stelt. In de tweede plaats wil sk u een en ander mededeelen over onze tentoonstelling van het volgend jaar. De voorbereiding heeft sedert deze laatste vergadering goeden voortgang gemaakt, la tal van afdeelingen heeft men plannen ont worpen of uitgewerkt voor collectieve deel neming op grootsche schaal. Uit alle streken van ons distrikt zal het beste worden saam- gebracht, wat op het gebied der bloembodem^ teelt kan worden getoond. Naast onze afdee lingen maakt de Bond van Bloembollen- handelaren zioh op, in het jaar, waarin de Zegging zonder aanmerking der vergadering, voor kennisgeving aangenomen. De verrekening en verantwoording van herdenking van zijn 25-jarig bestaan valt,den algemeen secretaris-penningmeester over de tentoonstelling luister bij te zetten door een afzonderlijken tuin in tegelmatigen stijl als een collectieve inzending onzer leden. Ook Aalsmeer, Boskoop en Naarden bereiden 'zich voor op een waardige vertegenwoordi ging hunner bijzondere kuituren en tal van vooraanstaande firma's in ons vak en in de tuinbouwwereld volgen dit voorbeeld. Het internationale der tentoonstelling za! zich niet zooals wel eens elders het geval is bepalen tot den naam of tot de samen stelling der Jury. Integendeel, de tentoon stelling zal een zeer bijzonder internationaal karakter dragen. Het streven om aan elk der tijdelijke tentoonstellingen een eigen stempel te geven, heeft geleid tot een uit noodiging aan de leidende tuinbouworgani saties in de ons omringende landen om enkele tijdelijke tentoonstellingen geheel voor haar rekening te nemen. De Belgische tuinbouwers hebben ons aanbod reeds aanvaard de Syndikale Kamer der Belgische Hofbouwers zal in samenwerking met de Koninklijke Maatschappij voor Lan,dbouw en Kruid kunde te Gent, met medewerking van den Belgischen Orchidophilen kring de vierde tijdelijke tentoonstelling geheel inrichten als Gentsche Floraliën, waar een keur van de zeldzaamste Orchideeën den bezoeker in een sprookjesland verplaatsen zal en de felle gloed der Azalea's, gedempt door het koele groen van statige palmen, een indruk zal teweeg brengen, geheel verschillend met dien onzer eigen tentoonstellingen. Intusschen heeft ook de overige tuinbouw in Nederland van hare belangstelling in onze zaak overtuigend doen blijken. De Konink lijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuin bouw- en Plantkunde, zal in het a.s. voor jaar hare groote keuring houden als de tweede onzer tijdelijke tentoonstellingen, en wie de indrukwekkende manifestaties dier Maatschappij op dit gebied in den laat- sten tijd gevolgd heeft, zal terstond erkennen, dat door dit besluit de beteekenis onzer ten toonstelling in niet geringe mate wordt ver hoogd. Ook zijn er met den kring Bloemenwinke liers uit de groep Bloemisterij van den Ned. Tuinbouwraad besprekingen gaande over het inrichten van eene tijdelijke tentoonstel ling als eene demonstratie van bloemschik kunst en bloemwerken, van de gezamenlijke bloem kunsten aars van het geheele land. In het tegenwoordig stadium der onderhande lingen kunnen daarover nog geen meer defini tieve mededeelingen worden gedaan. Wat de financiën betreft, zijn de inschrij vingen voor het waarborgfonds gestegen tot ruim f 50.000.Bij verscheidene colleges zijn de aanvragen nóg in behandeling ofworden ze om overwegende redenen eerst later inge diend. Ofschoon verreweg het grootste ge deelte van de inschrijvingen van de bloem bollenorganisaties afkomstig zijn, zal dezer dagen nog in 't bijzonder een beroep worden gedaan op de medewerking van onze vak- genooten individueel. Het waarborgfonds loopt geen risico er is niet de minste re den om te twijfelen aan een zoodanig finan cieel resultaat der tentoonstelling, dat de inkomsten de uitgaven niet zouden dekken. Wij nebben echter de inschrijving noodig als' onderpand voor het crediet vereischt ook de bestrijding der belangrijke kosten, vóór dat de tentoonstelling begint. Wie derhalve het waarborgfonds helpt vergrooten doet een goed werk, dat hem naar alle waarschijnlijk niet kost en hem integendeel nog een extra, toegangskaart kosteloos in handen speelt. Met groote erkentelijkheid moge gewag gemaakt worden van het vertrouwen dat de hoogste autoriteiten in onze tentoonstelling hebben betoond door het Eerevoorzitterschap te willen aanvaarden. Als zoodanig zullen optreden Hunne Excellentiën de Minister van 'Binnenlandsche Zaken en Landbouw, van Buitenlandsche Zaken, en van Arbeid, Handel en Nijverheid, alsmede de Commis sarissen der Koningin in de Provinciën Noord- Holland en Zuid-Holland. Maar bovenal heeft ons verheugd dat Z. K. H. de Prins der Nederlanden zich, evenals in 1910, terstond bereid verklaard het Bescherm heerschap der tentoonstelling wel te willen aanvaarden. Legt eenerzijds de sympathie van zoo hooge en invloedrijke zijde ons betoond ons niet geringe verplichtingen op, anderszijds moge Zij ons een aansporing zijn om met ver trouwen en opgewektheid onze gezamenlijke krachten in te spannen om ons aanstaande bloemenfeest te doen wprden een der be langrijkste gebeurtenissen op tuinbouw gebied van onzen tijd. Na de oproeping der afdeelingen en mede- Ieeling van de stemlijst, waaruit blijkt, dat de vereeniging momenteel 2784 leden telt, worden de notulen, die reeds opgenomen zijn in het „Weekblad voor Bloembollencultuur", en dus niet voor gelezen worden, zonder opmerking goed gekeurd. Betrèffende het ontbreken op den beschrij vingsbrief van riadere voorstelle'n betreffende de vorming van een algemeen fonds ter be hartiging van de belangen van den afzet van bloembollen heeft het bestuur gemeend, deze aangelegenheid even te moeten laten rusten. Aldus wordt besloten. Het verslag van den algemeen secretaris- penningmeester over 1923 wordt onder dink- gesproken worden. De ophocping van vracht goed in de douaneloodsen is thans eveneens voorbij. In de Belgische grensgemeenten onder gingen de levensmiddelen een aanzienlij- e prijsverlaging. Te Esschen verlaagden «Ie prijzen van rundvleesch met/1 per kg., broed met £r. 0.15, koffie met 2 1:. per i:r. Boter n eieren ondergaan eveneens een aanzienlijke daling. Onder de winkeliers te Berge- Zoom, Roosendaal enz. heeft het verm: _ea v.- a den kooplust in Belgiëeen heele c; g gebracht. (Hold.) A It 1923, met verslag van de commissie uit de afdeelingen benoemd tot het nazien der re kening, wordt goedgekeurd in inkomsten en uitgaven op een bedrag van f 29125.23. Het voorstel van het Hoofdbestuur om de minimum contributie van hen, die lid wor den voof het jaar 1925 te bepalen op f 10, wordt aangenomen. Een motie van de afd. Haarlem wordt vervolgens in behandeling genomen. Deze motie luidt De afdesling Haarlem verzoekt het hoofd bestuur der Aigemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur bij den Phyhapatholo- gischen dienst er op te willen aandringen, dat deze eveneens gezondheidscertificaties af geven zal voor de uitvoering van nagenoem- de Narcissen die steeds uit het Zuiden wor den aangevoerd, doch hier te lande niet ge kweekt kunnen worden, te weten Narcis Paperwhite, en hare variëteit grand floris en de Narcis doublé'de Constantinopel 11 het praead i an het Hcofdbertuur merkt het bestuur op zeer tot zijn leedwe zen niet te kunnen toezeggen, dat aan het verzoek in deze motie geuit, bij aanneming daarvan, zal worden voldaan, omdat de maat rede1 waartegen de motie zich richt, is tot stand gekomen omdat het algemeen belang van het behoud van den goeden naam, die onze zendingen in het]óuitenland hebben, dit eischt. Na nog een en ander hierover te hebber, uiteengezet, besluit het praeadvies als volgt: Het Hoofdbestuur is derhalve van mee ning, dat in het besluit van den Planten- ziektenkundigen dienst, moet worden be rust, welk besluit niet is genomen, dan naj BINNENLANDS TH T"F»IW<? een nauwgezette overweging van de dfcarmt J - Juu inÜiJ voortvloeiende* gevolgen, doch dat niettemin te achten is bevorder ij te zijn aan het wel- De Postcheque- en Gircdzenzt. Niet aangeteekende stukken, clH zbn ge adresseerd met straat en huisnummer, z ri der vermelding van den naam van den ge adresseerde, worden voortaan besteld aan het daarop aangeduide perceel, tenzij dit perceel meer. dan één hoofed":-.- of meer dan één brievenbus heeft. s-t O* i. Naar de ,Tel." verneemt, beriart voornemen, om de standplaats v-n de pag.nie intendancetroepen van IJ' it te brengen naar Amsterdam. fcet om begrepen algemeen vakbelang. De afd. Haarlem licht deze motie nader toe èn zegt niet betreffende het praeadvies uan het Hoofdbestuur teleurgesteld te ge voelen. Uit de vergadering gaan stemmen op om de motie niet aan te nemen. Na uitvoerige discussie hierover wordt de motie in stemming gebracht, en met over- groote meerdwhe'd van stemmen verworpen. Vóór de afdeeling Haarlem Bloemendaal, O---v-en, Oessf-est en T_,imm»n. Na de rondvraag, waarbij eenige huishou delijke zaken werden besproken, volgde sluiting. De heer C. N. Hin zal ons land vertegen woordigen. Het Kon. Verbond van Ned. Watersport- vereenigingen heeft den bekenden Haarlem- schen zeiler C. N. Hin verzocht voor ons land uit te komen- in de jollenwedstrijden. Deze wedstrijden worden van 1015 Juni gehouden te Meulan. Wij wenschen Hin, die de uitnoodiging heeft- aangenomen, veel succes, BELGIE—NEDERLAND. De Sportkroniek bevat het bericht dat vcor bovengenoemde ontmoeting, welke op 27 April a.s. in Antwerpen wordt gespeeld speciale HollandBelgië passen zullen wor den afgegeven. De kosten van deze passen bedragen 25 cents. Zij kunnen worden aangevraagd te Den Haag bij het Bondsbureau, v. d. Spie gelstraat 21. Bij de aanvrage moet behalve de 25 cents aan "ostzegels een foto worden gevoegd ter gro te van 5x3% c.M, terwijl c'e hoogte van net hoofd minstens 1% c.M. moet be dragen. De rage der inwoners van de -steden en dorpen tegen de Belgische grens gelegen, om in België alle mogelijke en onmogelijke zaken te gaan koopen, is thans, tengevolge van het stijgen van den franc, weer aan 't luwen. Het beste bemerkt men dit te Roosen daal aan het station, waar het tot vóór kort een druk verkeer op Antwerpen was, terwij! 1 er momenteel niet van eenige drukte kan Op de vragen van het Kamerlid, den heer c»oen inzake de uitbetaling aan rckc. i ighcv- ders van het door hen voor accoord geteëkend saldo hunner girorekening heeft dc heer van Swaay, Minister van Waterstaat het volgcr.de geantwoord In antwoord op de gestelde vragen kan on dergeteekende mededeelen, dat, zoolang het Centrale Girokantoor nog gesloten is, cc be middeling van de commissie voor de uitbeta ling van saldi uiteraard nog niet kan worden geimst. Dit wil echter geenszins zeggen, dat de in October gestelde en ia de vragen ver melde voorwaarden ook thans nog "zouden blijven gehandhaafd. Wat dit punt betreft, moge ondergeteekende herhalen hetgeen hij in antwoord op de vragen van den heer van Dijk mededeelde, n.l. dat overeenkomstig het advies van den Landsadvocaat de wijze van uitbetaling voor hen, wier saldo door de di rectie van den Girodienst is becijferd, en in overeenstemming met de plaats gehad heb bende handelingen door den rekeninghouder accoord is bevonden, thans tot haar eenvou digste vormen is teruggebracht. Slechts ncodig zijn: een aanvraagformulier, waarop enkel in te vullen naam én rekening nummer en bedragen van saldo en aanvraag voorts een girobiljet van den aanvrager ten gunste van het uitbetalende Staatsbedrijf van de Posterijen, de Telegrafie en Telefonie, tea bedrage van de aangevraagde som, en een quitantie, waarbij de ontvangst van het aan gevraagde wordt erkend. Aan de kantoren zijn dienovercenkomsrije insttucties gegeven. Uit Londen wordt gemeld d.d. 30 Maart Het plan tot het onderbrengen van de Engelschè civiele en handelsluchtvaart onder een nationaal concern is thans een feit ge worden. Morgen zal voor het luchtverkeer een nieuwe periode aanbreken, daar dan de vier voornaamste maatschappijen, zullen ophouden op zichzelf staande óndernemingen te z jn en geabsorbeerd zullen worden dcor de nieuwe Imperial Air Transport Company, met een oprichtingskapitaal van 1 millioen Pond Sterling. Zij zal gedurende ed eerste tien jaar gesubsidieerd worden wdoor den staat, die voor deze periode een bedrag va» 1 'millioen Pond Sterling heeft toegezegd. De nieuwe maatschappij zal diensten ever groote afstanden openen, een aantal nieuwe piloten zal geoefend worden en eenige groo- tere machines, geheel vervaardigd volgens de nieuwste uitvindingen, zullen in gebruik ge nome» worden. - gevraagd voor Kantoor- en eenig pak- huiswerk. Brieven onder No, 13124 Bur. van dit blad. Plaats, wordt gez. voor 'n net jonge ling, oud 19 jaar, inw. bij R.-K. pa troon. Voorw. te regelen na eenige weken arbeid. Br. aan het St. Vincen- tiusgebouw Nieuwe Groenmarkt, Haar lem. -lezocht voor een jongen van 16 jaar, tegen behoorlijke vergoeding, bij R.-K. Pleegouders. Br. aan St. Vincentiusge- bouw, Nieuwe Groenmarkt, Haarlem. 50 K.G. puik kokende bruine boonen, ook geschikt voor de zaai. Te bevra gen bij P. v. SCHIE, Sloterweg, Nieuw- Vennep. R.-K., voor zaak in luxe, huish. art. Alleen zij die in bovengenoemde branche werkzaam "geweest zijn, ge lieve te soil. Brieven onder No. 13129 Eur. van dit blad. Singer Trapnaaimachine. Prijs 30. In prima staat. Adres HOUTVAART 108, Overveen. Gevraagd met Mei, een net Adres: WILHEL.MINASTRAAT 4*. bij Haarlem TE HUUR voor 1, 2 of 3 jaar, bijna 3 bunder WEI- of HOOI LAND, Waarderweg, naast boerderij Schoteroog, voor het Industrie-terrein, Bevragen GEDEMPTE OUDE GRACHT 1, Haarlem, bij Zijlstraat, 'n prachtige cellc met stok in foudracl. Bill, prijs. M. PEUSENS, Velserstraat 18zwart, te koon, in goeden staat en een melkx brik. KOUDENHORN 10. Gevraagd een zeer Opgaaf ras, kleur' en ouderdom met prijs onder No. 13123 Bur. van dit bi. jevraauu goed onderhouden café-stoe- len en ander meubilair a contant. Adres: STATIONSPLEIN 3, Noord- wijk aan Zee. aangeb. in R.-K. gezin. Omtrek Scho- terweg. Vrije slaapk. met electr. licht. 11 per weak alles inbegrepen. Br, onder Na. 13126 Bur, van dit blad. [MIYA DIPPELEH VERKRIJGBAAR BIJ 11358

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 3