Deze nieuwe I. C. HAAN zeep verdrijft voor altijd den maren arbeid van het wrijven Barteljorisstraat 3941. Uitvaart en begrafenis van Pastoor van den Boogaard te Nieuw-Vennep. DE MELKOQRLOG. Ingezonden Medsdeeüngen Repareeren, Stoomen en Wasschen van Matrassen, Bedden en Dekens Donderdag 3 April 1924 47 ste Jaargang No. 14704 Dit nummer bestaat uit 8 bladzijden - Eerste blad Hel giro.drama. fff ||1# Bloemententoonstelling te New-York. Uitvoer van Bloembollen. Jos M. Orelio. Besmettelijke ziekten. a 75 cents per regel. geschiedt billijk eri in den korst mogelijken tijd BEDDENFABRIEK Gevestigd 1833 - Telefoon 250 f De abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: Per weefe 0.25 Per kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bij vooruitbetaling 3.58 Bureaux: Nassaulaan 49, Haarlem. Telefoonnummers:- 1426, 2741 en 1748. Postrekening No. 5970. Advert ehtiën 35 cents per regel. Bij contract belangrijke korting. Advertentiën tusschen den tekst als ingezonden mededeeling op de le Pagiaa's 60 ct per regel Vraag- en aanbod-idvertentiën 1—*4 regels 60 cent per plaatsing; elke regel meer 15 cent bij vooruitbetaling. Zoo is dan vandaag het lang verwachte rapport der Staatscommissie verschenen, benoemd om een onderzoek in te stellen naar de schuld en de schuldigen aan de ontreddering van den postchèque- en giro dienst. Maanden lang hebben wij geschreven over „den chaos", thans, na het verschijnen van het rapport, kunnen wij spreken van het drama van den postcheque- en girodienst. Welk een droevig beeld wordt in dit stuk van ruim 170 pagina's opgehangen! Onbe kwaamheid, zwakte van leiding, gebrek aan doorzicht, onverantwoordelijke eigenzin, dat zijn de eigenschappen, welke den chefs verweten worden; en het lagere personeel was voor een groot deel ongeoefend, lui en speelsch! Is het wonder, dat zelfs een staats bedrijf, hetwelk allen steun genoot, naar geen bedrijfskapitaal behoefde om te zien, onbeperkt crediet had, in de meest gunstige omstandigheden verkeerde, dat zelfs zoo'n staatsbedrijf hopeloos ontredderd moest raken? Het levendig gestelde en goed leesbare rapport der commissie geeft misschien i onbewust eigenlijk een veroordeeling van alle staatsbedrijven. Wanneer men deze bladzijden leest verzucht men onwillekeurig: als zoo'n overheidsinstelling goed gaat, 'is het toch meer geluk dan wijsheid! Zoo ver telt de commissie b.v. heel openhartig, dat da girodienst in naam onder verantwoorde lijkheid stond van den directeur-generaal der Posterijen en Telegrafie.. Maar feitelijk gaf deze blindelings zijn fiat op alle voor stellen en adviezen der directie van den girodienst En de Minister? Och, zegt de commissie, de laatste jaren is er toevallig nog al dikwijls gewisseld met die direc teuren-generaal der P. en T. Maar vroeger was dat een stabiele betrekking, terwijl de ministers van Waterstaat met de politiek op en neer gingen. Die directeuren-generaal waren dus nagenoeg oppermachtig! Wanneer men nu verder in het rapport leest, dat de heer Kymmeli, de directeur vah den giro dienst, een beste man is, maar zwak in de leiding, zwak tegenover zijn personeel en niet in staat een groote organisatie op poo- ten te zetten en te houden, dan krijgt men dit beeld: de directeur van den girodienst is niet bekwaam voor zijn taak; zijn chef, de directeur-generaal der P. en T. laat de heer Kymmeli begaan en dekt diens advie zen formeel met zijn verantwoordelijkheid, terwijl diezelfde directeur-generaal, volgens oude traditie, aan den Minister de wet voor schrijft.... dan behoeft bet zeker niemand te verwonderen, dat er ongelukken moes ten gebeuren. Wanneer men dit alles voorop zet, dan lijkt het drama van den girodienst in zijn afwikkeling heel logisch en verklaarbaar. Het girobedrijf was een prachtig bedrijf, een bedrijf, dat in zijn aanvankelijke successen, in zijn sympathie bij het publiek er een was om van te watertanden. Maar tegen over de eischen van de snel groeiende cliëntèle, was de leiding van een vaste hand noodig. En nu is het droevig te lezen hoe er gescharreld en gesukkeld werd; dan hokte het hier, dan daar; dan moest men verhuizen; dan waren er ambtenaren te weinig, of wel ze waren niet bekwaam ge noeg en den directeur ontbrak de moed om „van zich af te bijten", gelijk de com missie het uitdrukt. Terwijl het gebouw al begon te wankelen en de dienst door on voldoende controle en bureaucratie stroef begon te gaan, kwam de heer Cohen met zijn ponsmachines voor een gecentraliseerd bedrijf. Dat zou de uitkomst brengen! De machines kostten negen ton; later nog een nabestelling van drie ton. Wat zegt dat in ambtenaarskringen? De redding scheen nabij en de voorbereiding van een centralisatie werd doorgedreven. Teekenend is, wat in dit verband in het rapport wordt opgemerkt: „Wat betreft de machines schuit, naar het oordeel der commissie, het eerste kwaad wel hierin, dat aan het hoofd van den post- chèque- en girodienst een leiding stond, die zich steeds slechts in den kleinen kring van het Hoofdbestuur had bewogen, 1 die geen kijk had op menschen en die het maat schappelijk leven in zijne veelkleurige scha- eeringen niet kende. Nauwelijks was met den heer Cohen kennis gemaakt of hij werd de man van den dag. Wat hij zeide, was evangelie, zoodat men. zich niet eens af vroeg, of de tijd nog andere machines had gebracht, die in de practijk misschien beter zouden blijken te zijn 'dan de door hem aangeradene." Maar ook al nemen wij dit besluit aan als een vergeeflijke fout, dan blijft toch de nooit te verschoonen lichtzinnigheid over, waarmee men op 24 Augustus den sprong van gedecentraliseerden naar gecentraliseer- den dienst heeft gewaagd. Uit het rapport blijkt, dat de te voren genomen proef veel te kort is geweest, dat in dien korten tijd het personeel absoluut onbekwaam en niet berekend voor zijn taak was gebleken; dat ook de machines haperden. En toch werd het er op gewaagd, zelfs ondanks ernstige waarschuwingen. „We staan voor de sloot en moeten den sprong wagen, ook al komen we er maar met de hakken over," zei de heer Kymmeli. Maar men plonste er midden in. En toen werd de derde fout begaan. Terwijl men zag, dat de verwarring met den dag groeide en de dienst hopeloos in de war liep, miste men den ufbed om stop te zetten, waartoe men recht had: hardnekkig werd doorgegaan tot het bitter einde. Misschien is dit girodrama een les voor de toekomst; ofschoon wij op dit punt wei nig optimistisch zijn. Men is in hei rijk van St. Bureaucratius zoo hardleersch! Maar voor de toekomstige inrichting van den girodienst geeft dit rapport toch wel eenige aanwijzingen, al heeft de commissie, die enkel de schuldvraag moest bezien, op dit stuk geen wenken gegeven. In een volgend artikel hopen wij zelf eenige conclusies te trekken. Lost ooqenblikktujkop in heet water en geeft een over eioedia sop Bi) deze nieuwe zeep neemt, wecken de plaats in van wrijven- Bedenk eens wat dat betreken*. Geen moeilijk wrijven meer. niet mee* die zware arbeid aan het waschbörd. welke nog boven» dien extra slijtage van het goed tengevolge heeft Niet langer moede armen ea een pijn lijke rug van de vermoeiende wckelijkadbc wasch. Het was een trieste morgen, als in het najaar. Een licht waas schemerde boven de velden. De boomen stonden langs de verlaten wateren, grauw en puntig, stom tegen de grijze lucht. De wind raasde aan met nijdige vlagen. De torenklok klepte om de omwoners. Haar treurende tonen klonken dof door de trieste eenzaamheid. De Gemeente zou haar Herder vaarwel gaan zeggen, Hem brengen naar Zijn laatste rustplaats. Reeds tijdens de Lauden was het intie me kerkje overvol. Agens was de Zeereerw. heer Pastoor Vlieger uit Amsterdam. Diaken; de Zeer eerw. heer Pastoor Oudejans, uit War mond. Subdiaken: de Eerw. beer Kapelaan Scboorl, uit Castricum. Ceremoniarius de Eerw. heer Kapelaan Zeegers, uit Hoofd dorp. Gezangen en gebeden wisselden elkan der af. De geloovigen luisterden stil. Na men ieder voor zich afscheid van hun ziele- berder. Gaven hem nog, wat hij zichzelve niet meer geven kon, een Vader Ons. Om 10 uur begon de plechtige Requiem- Mis. De celebrant was de ZeerEerw. Heer Pastoor v. d. Vlek, uit Lijnden, Diaken de ZeerEerw. Heer Pastoor Oudejans uit War mond; sub-diaken de WelEerw. Heer Ka pelaan Molenaar, uit Volendam. De belangstelling' van de zijde der gees telijkheid was zeer groot. We telden een veertigtal heeren geestelijken. De gezangen volgden elkaar op en wer den afwisselend uitgevoerdd door de Canto- re» de WelEerw Heeren Kapelaans Voor- ham en Schmidt, en het zangkoor. Pastoor van den Boogaard was voor het Het overvloedige Riiuoeop loet al het vuil gemakjeelifk op- Slechts de erg voile plekken moeten eventjes geboend worde* met w»t droge Rinso Ook wanneer U een wmrWrtrtne ge bruikt Is Rinso een ideale reep en helpt U hi een ommenen door bet werk heen. Neemt eens «en ptoef I Koopt nog heden een pakfel DE LIVER'S ZUPMAATSCHAPPy VLhARSMGEN I - O De ronwstoet op het kerkhof. laatst temidden zijner geloovigen. Hij lag a„:i,Lti,;„* - Olier dens zijn ziekte, zijn hoogste ideaal, zooals dat, tijdens zijn gezondheid het H. Mis er, uitgestrekt in de eikenhouten kist, voor in de kerk. Hij lag onder glas en was voor allen zichbaar. Zijn gelaat had nog dezelfde trouwhar tige, zacht-oolijke uitdrukking van altijd. Alleen zag hij wat bleeker. Zijn glimlach was tevreden. Hij droeg de albe en een paars kasuifel. In zijn handen klemde hij het symbool van zijn eeuwig priesterschap, den kelk! Requiem aeternam! zongen de zangers en de geloovigen baden; Heer, geef hem de eeuwige rust. De rouwdienst werd gecelebreerd met een droevigen ernst In het kerkje was het doodstil. Talrijke parochianen hadden zich niet de moeite ontzien, om onder de H. Mis ter H. Tafel te naderen. Het einde was daar. Deken Stoffels zou de lijkrede houden; een laatst vaarwel aan den te vroeg ontslapen Pastoor, een troost woord voor hen, die achterbleven. Vigilate ergo, quia nescitis qua hora Do- minus vester venturus est! Waakt dus, gij allen, want ge weet niet welk uur de Heer komen zal! Met deze spreuk begon de Deken zijn rede. „Ge weet niet, welk uur de Heer komen zal!" Dit is wel klaarblijkelijk be wezen bij het afsterven van Pastoor Gode- fridus van den Boogaard, aldus spr. De dood komt gelijk een dief in den nacht. Wee hem! die niet is voorbereid. Gode- fridus van den Boogaard was voorbereid. Nog den morgen van Zijn dood zou Hij ter Communie gaan. De H. Teerspijze was, tij- s De kist wordt uit de kerk gedragen* Na eenige uitwijding over dezen plotse- lingen dood en de mooie voorbereiding van den overledene, ging de Deken over tot 'diens leven en werken. Werken! Hiermede is alles gezegd. In 1876 geboren, was de ontslapene op jeug digen leeftijd reeds bezield met zijn Pries ter-ideaal. Hij had eigenlijk de ware Priesterdeugden reeds, voor hij in 1898 werd gewijd. Op zijn eerste standplaats Oegstgeest, begon hij zijn loop baan van jongen Priester. Na twee jaren reeds in 1900 werd hij benoemd tot leer- aar aan het Klein Seminarie „Hageveld" te Voorhout. Hij werd daar belast met de opvoeding der Priesterjeugd en haar on derwijs in de wetenschap en in de weten schap der wetenschappen. Dezen post^ be kleedde hij 15 jaren. Toen kwam hij in Nieuw-Vennep in 1915. Uitvoerig gaat spr. na, wat de Pastoor hier heeft gedaan en wat de parochianen met hem zullen missen. Nu, na negen jaren, is de Pastoor been- gegaan en staan zijn kinderen aan zijn lijk baar. Pastoor Godefridus van den Boogaard was een eenvoudig, in-godsdienstig man. Ook hier gaat spr. diep op in. Maar, waar de mensch een Heilige ver moedt, daar vindt het Alziend Oog nog kleine onvolmaaktheden. De Deken eindigt dan ook met te vragen om een gebedje voor den overledene. In al baar eenvoud was de lijkrede van den Deken diep ontroerend. De aan doening was algemeen. Snikken weerklon ken door het kerkgebouw. Toen de absoute was verricht, begaf zich de stoet, gevolgd door de geloovigen, naar het kerkhof. Na den afloop der plechtigheden, Werd 'n algemeen gebed verricht voor den over ledene. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op Burgemeester Slob, wethouder van Schooten en de leden van het Kerke en Armbestuur. De doodsklok hield op te kleppen. Pastoor van den Bogaard is niet meer. Wij ook vragen een gebed voor Zijn zielerust. Requiem aeternam dona ci Domine! De Nederlandsche gouden wisselbeker. Uit New York wordt aan de Tel. gemeld De heeren H. J. Arentshorst en H. van Zonneveldt brachten eenige dagen geleden den z.g. Holland Challenge Cup uit Neder land. Déze beker van klinkklaar goud moet drie ic ïtereénvclgende jaren gewonnen wor den door denzelfden kwee ker, aleer hij voor goed in diens bezit kómt. De beker werd gèschonken door de Hollandsche Ver. van Bloembollen-exporteurs en aan het Tuin- bouw-Genootschap te New York aangeboden. Wij hadden een onderhoud, schrijft de Tel., met de heeren Scheepers, die op Fifth Avenue een der prachtigste bloemenwinkels van New York bezitten. De heer Scheepers was zooals te begrijpen is buitengewoon in zijn schik, dat zijn inzending met den gouden beker bekroond werd. Zijn inzending is een tuin, genaamd „The Garden of Vistas' De teekenaar had zich bijzonder veel moeite gegeven, om in dit kleine bestek een volledig beeld weer te geven van een groot park, waaraan zelfs een kleine vijver niet ontbreekt. In het jonge gras staan crocussen en daar omheen lila-kleurige hyacinthen. Tegen een achtergrond van ceder- of kegelvormige pijn- boomen waren op een kleine verhooging risten met prachtige donkerroode, donker lila en zwart lila tulpen geplaatst. Slanke boompjes vol witte bloesems voltooiden het buitengewoon aantrekkelijk beeld. Wanneer hier ooit iemand mocht twijfelen aan den Hollandschen smaak voor mooie, harmoni- euse kleuren, dan heeft Mr. Scheepers hun zeker van het goede en smaakvolle in de Hollandsche tuin-architectuur kunnen over tuigen. Er was geen enkele andere tuin, die zoo dicht bij het volmaakte kwam, als deze. Geen wonder dat Mr. Scheepers van alle zijden felicitaties heeft ontvangen. „Wij gelooven echter dat het beter is, om den beker uit te loven voor de competitie tusschen particuliere tuineigenaren, dan on der kweekers en tuiniers van professie," zoo sprak Mr. Scheepers. „De New Yorkers, en allen die tot New York gerekend worden, en z.g. „mansions" bezitten, houden er ge woonlijk zeer groote tuinen met broeikassen op na. Ik vind dat wij kweekers er veel beter aaif doen om dien prachtigen beker uit te loven voor deze amateur-tuinbezitters, dan voor ons, beroepsmenschen. Op al die groote landgoederen werken vast aangestelde tuin bazen. Het is begrijpelijk, dat die mannen hun uiterste best doen, om prijzen te winnen op de groote jaarlij ksche bloemententoon stelling, die in het Grand Central Palace gehouden wordt. Ons doel is wel hetzelfde, doch wij komen hier met het allerbeste voor den dag, om onze zaken uit te breiden, zooals alle kweekers en handelaren." Wij liepen nog eens naar hunafdeeling waar 'n gedrang heerschte als op Fifth Avenue gedurende het winkeluur. Met eenige moeite drongen we tusschen de dames, en heeren door, om den gouden beker van nabij te bekijken, 't Is een werk dat alweer pleit voor den uitstekenden smaak van de Holland sche kunstnijverheid. De beker is matgoud van kleur en heeft het delicate model van een tulp. De wanden zijn versierd met een hyacinth, tulp, narcis en crocus. Alles zeer eenvoudig en buitengewoon mooi. „Wij zijn nog nooit zoo dikwijls gefoto grafeerd als gedurende deze expositiedagen, zoo vervolgde Mr. Scheepers het gesprek. „Gisteren moeiten we tezamen met Lady Diana Manners op een plaatje. We hebben n.l. een tulp naar deze kunstenaresse ge noemd, die zooals u weet, in het „Mirakel van Max Reinhardt zoo'n geweldig succes heeft behaald. Madge Kennedy en Miss Rosa Pinchot werden eveneens samen met mij gefotografeerd. Mrs. Pierpont Morgan, Mrs. Howland Jones, Mrs. Hurd en Mrs. Ward en ik weet niet wie allemaal, hebben ons geluk- gewenscht. Eergisteren was er hier een Colle ge. Zooals u misschien wel eens gehoord hebt, bezit ieder College een soort embleem. Wij hebben een ongenoemde tulp den naam van dat College gegeven, en we zijn er zeker van, dat er het volgende seizoen heel veel vraag zal zijn naar die speciale tulp. Hoe meer vrienden we hier hebben, hoe moeilijker het voor al die kortzichtige protectionisten wordt, om ons Hollandsche „goed" te boy cotten, onder het mom van bescherming tegen z.g. besmettelijke plantenziekten, die wij in zouden voeren. Gaat u maar eens kijken naar de azalea's, die hier uitgestald worden, 't Lijkt wel soep., dat had u hier vroeger móeten zien, toen Aalsmeer nog de prach tigste heestergewassen kon zenden, die ooit het zonlicht hebben aanschouwd. Het is een schande, om onder het mom van be scherming tegen z.g. besmettelijke planten ziekten, den invoer van al die prachtige soor ten bloemen en heesters te verbieden. Ik hoop dat er nog eens een tijd komt van „fair play" dat al die protectionisten er eens flink van langs zullen krijgen. Hoe armzalig zien die planten er uiten dat noemen ze „gezonde" planten." De belangstelling van het New Yorksche publiek in deze jaarlijksche bloemententoon stelling is reusachtig toegenomen. Gisteren werd de tentoonstelling door meer dan dertig duizend menschen bezocht. Het is wel eigen aardig, dat de bewoners van deze „cement-, rots-, staal- en glas-stad" nog altijd liefde hebben behouden voor sneeuwwitte bloe sems, kleurige tulpen en hyacinthen, voor geurige rozen en lelietjes van dalen, voor aronskelken en lelies, voor bloesemende amandelstruiken en kersen. Het feit, dat de Hollandsche bloembollen- handelaren met een gouden beker, die naar men zegt 3000 dollars gekost heeft, voor den dag gekomen zijn, toont dat zij verstandige handelslieden zijn. Dit voorname gebaar heeft hun tienduizenden vrienden bezorgd en een ongelooflijke mooie reclame in de groote Amerikaansche pers.... die anders met geen 50.000 dollar te betalen zou zijn. Het weekblad voor Bloembollencultuur bevat een opgave van het gewicht aan bloem bollen en het vertegenwoordigend bedrag, dat in de jaren 1922 en 1923 uit Nederland werd uitgevoerd. In 1922 werd uitgevoerd naar Groep Noord-Amerika 8.427.018 KG. bloembollen voor een bedrag van f 7.990.065, groep Engeland 8.547.616 K. G. voor f 7.593.190 groep Duitschland 264.690 K.G. voor f 217.673 groep Frankrijk 1.462.789 K.G. voor f 1.347.798 groep Rusland 21.389 K.G. voor f 21.405, groep Zweden 5.231.623 K.G. voor f 5.317.476, andere landen 126.304 K.G. voor f 153.235, totaal 24.081.419 K.G. voor f 22.640.842. In 1923 werd uitgevoerd naar Groep Noord Amerika 9.688.658 K.G. met een waarde van f 10.874.667 groep Engeland 8.994.528 K.G. met een waarde van f 8.613.611 groep Duitschland 292.079 K.G. en f 248.008 groep Frankrijk 1.200.631 K.G. en f 1.182.447 groep Rusland 22.936 en f 28.979 "groep Zweden 4.576.066 K.G en f 5-218.147, andere landen 176.372 K.G. voor f 216.787, totaal 24.951270 K.G. voor f 26.382.646. „Het Huisgezin" te 's-Bosch schrijft het volgende Onze oud-stadgenoot de heer J. M. Th. Orelio, concert- en opera-zanger zal op 10 April a.s. zijn 70sten verjaardag vieren. Thans woonachtig te Zandvoort heeft deze groote zanger zich doen kennen als een genie waarop wij Bosschenaren als zoodanig trotsch mogen zijn. Een commissie is gevormd om hem op dien verjaardag te huldigen, welk plan het kunstminnend publiek onzer stad zeker tot voldoening zal stemmen. Ten aanzien van zijn persoon het navol- ge nde Geboren te 's-Hertogenbosch 10 April 1854. Reeds als kind was hij bekend om zijne mooie sopraanstem. Voor onderwijzer be stemd, kwam hij aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers te Den Bosch en slaagde daar in 1874. Aan die school ontving hij zijn eerste mu ziek onderricht van Christiaans. In 1875 be noemd tot onderwijzer aan een school te Dordrecht, maakte hij kennis met C. van der Linden die hem verder muzikaal ontwik kelde, maar vooral was het de destijds be roemde zangeres, Wilhelmina Gips, die hem in'de geheimen van de zangkunst inwijdde. Werkzaam als zangleeraar aan de mu- Barometerstand 9 uur v.m.: 768. Stilstand OPGAVE VAN: J. J. WEBER ZOON Opticiens FabriKanten Koningstraat 10 Haarlem. ziekschool van den heer C. Koenen te U- trecht (tot 18S6) haalde de directeur;J. G. de Groot te Amsterdam hem over om zich als lste bariton-zanger te verbinden aan zijn Nederlandsch opera-gezelschap in-den Park schouwburg aldaar. Later engageerde C. v. d. Linden hem voor zijn eigen Ned. opera als lste bariton-zanger. Thans bevat Orelio's re pertoire niét minder dan ruim 90 rollen. De kunst van zingen heeft hij zich verder eigen gemaakt bij professor Joh. Messchaert te Amsterdam en prof. Wartel te; Parijs, ter wijl hij zijn Wagner-repertoire in 1902 aan eene algeheele revisie onderwierp onder lei ding van den beroemden zanger Eugen Gura te München. Eene bijzonderheid is, dat hij èn als concert- èn als opera-zanger van even groote beteekenis is. Overal in het bui en- land heeft Orelio gezongen en in de jaren 19041905 maakte hij 'n triomftocht door Nederlandsch-Indië. Hare Majesteit benoemde hem tot ridder in de orde van Oranje Nassau en vele zang- vereenigingen in binnen- en buitenland heb ben hem onder hare eere-leden opgenomen. Van veehouderszijde deelt men ons het volgende mede: - Thans is het de derde dag, dat de ver- eenigde veehouders tot zelfdistributie zijn overgegaan en wij mogen tot ons groot ge noegen constateeren, dat het publiek terdege begrijpt, waar het om gaat. Er zijn 70 vee houders tot zelfdistributie overgegaan door de geheele stad. Dit aantal lijkt ons voldoen de. Deze verkoopen hun melk öp straat voor 11 k 12 cent per liter en gaan, na uitverkocht te zijn, voldaan naar huis. Heeft de vorige strijd (in 19211922) vijf weken geduurd,, thans is het op geen maand na te zeggen, hoe lang dit conflict zal aanhouden, daai noch van de eene noch van de andere zijde aan het voeren van besprekingen wordt ge dacht. Wij verheugen er ons in, dat deze actie zoo ordelijk verloopt en hebben mogen con stateeren dat geen enkel hard woord tus schen melkhandel en veehouders is voorge vallen. Voor beide vereenigingen een getui genis van goede orde. Het zij nog vermeld, dat vele veehouder» zullen blijven venten, aangezien deze in hun bestaan worden bedreigd en op deze wijze hun bestaan nog mogelijk wordt gemaakt, zoodat wij veilig mogen aannemen, dat Haar lem althans dezen zomer lage melkprijzen zal zal hebben te betalen,, wat in dezen al- gemeenen malaise-tijd zeer van pas zal ko men. In de week van 23 tot en met 29 Maart 1924, kwamen in deze gemeente 2 gevallen van roodvonk voor; te Haarlemmermeer 1 geval van buiktyphus, te Hoorn 1 geval van diphtheritis, te Nieuwer-Amstel 1 geval van roodvonk en 3 gevallen van diphteritus, te Uitgeest 2 gevallen van diphteritus, te Velsen 1 geval van roodvonk, te Zaandam 2 geval len van diphteritus en te Leiden 1 geval van roodvonk en 3 gevallen van diphteritus. lEDIfGOED De meuchenmenigte op het kerkhoL j

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 1