Advertentie AAN ONZE ABONNE'S. Garnizoensberichten. Het bezoek van Prins Hendrik aan het Hoogovenbedrijf. 1 April op school. HAARLEM „Nijverheid en handel". Kamer van Koophandel. Het Nationaal Comité voor Vischpro- paganda krijgt f 500 subsidie. Een rouden medaille voor de Hamit. Geen bezuinigingsadres aan de Tweede Kamer. De Rijksweg LeidenHaarlem De Zakelijke Belasting op het Bedrijf. De aanslag van den Raad van Arbeid, INGEZONDEN. AAN ONZE LEZERS. Indien gij over de NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT te vreden zijt, zegt het anderen Indien gij in een- of ander op zicht n i e t tevreden zijt, zegt het óns. BURGERLIJKE STAND. BINNENLANDSCH NIEUWS, De inkomstenbèlasting té Amsterdam. Falllissemjrten. Hooger beroep. De vort/enne ontzegd. DE MELKQORLOG KANTONGERECHT, DE ACTIE IN HET KLEERMAKERS- BEDRIJF. Burgemeester eti Wethouders van HAARLEM brengen ter openbare kennis, dat gedurende de verbouwing van de steiger tjes aan het ZUIDER BUITEN- SRAARNE, op geregeld over. zetten met de VEERPONT NIET KAN WORDEN GERE KEND. gelegde verklaring bleet, vroeg de ambte naar van bet, O. M. de onmiddellijke inhech tenisneming van den getuige en voorgelei ding voor den Officier, op vermoeden van meineed. De getuige werd weggeleid en de verdere behandeling van deze zaak voorloopig ge schorst.. Ondeugdelijk vleesch. De slagersknecht J de B., wonende te Umuiden, bad op verzoek 'van* zijn vader, die slager is, wat vleeschafva! zooals lever, etc., gekocht bij een slager te Bloemendaal Bij Santpoort werd hij door een keurings meestér aangehouden en deze bevond toen dat het ongekeurd vleesch was waarvan de helft ondeugdelijk en voor de consumptie ongeschikt .bleek. Bekl, verklaarde dat niet geweten te heb ben, daar hij het gewoon gekocht heeft. De ambtenaar van het O. M. wees bekl. er op, dat op zulke overtredingen strenge straffen staan, n.l. 3 maanden hechtenis of f 300 boete, doch daar bekl. het niet ge weten had, dat hef ongekeurd vleesch was, vroeg hij vëroordeeling tot een geldboete van 10, bij' "niet-bètaling tot 10 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde hem tot, 8 of 8 dagen. Verder werden voor het kantongerecht eenige kleine overtredingen behandeld, zoo als rijden zonder licht, vasthouden aan een rijdenden auto, enz. Bij Kon besluit van 29 Maart is be noemd bij het wapen der infanterie met ingang van 1 April J924 tot majoor onder scheidenlijk bij hét 21 jte en het 2e regi ment Infanterie de kapiteins J. A. Pet en J C. Rijk, respectievelijk adjudant van het 16e regiment en van het 10e regiment. Tot kapitein bij het 9de regiment is met ingang van 1 April 1924 benoemd de eerste^ luitenant A. P. Lieuwens van het 21ste re giment. M_et ingang van 2 April 1924 is tot kas pitein hij het 10de regiment benoemd de eerste-luitenant L. C. van Duurén. Bij het reserve-personeel der landmacht bij het wapen der infanterie zijn met in gang van 1 April 1924 tot reserve-kapi teins benoemd de reserve le luitenants H. Voorwalt en A, Rompelman, onderschei denlijk van het 10e en 21ste regiment. In aansluiting op het bericht, elders in dit blad, vernemen we verder, dat d Prins vergezeld was door zijn adjudant, jhr. Li man Trip. Z.K.H. werd op het terrein ont vangen door den commissaris fr. J Muys- ken. directeur van „Werkspoor" te An>- sterdam en de directeuren Ir. Kessler en Ingenhousz. De regieringscommissaris, de heer Lambrechtse van Rutthen was door ziekte verhinderd. Eerst werden de cokes- Ovens bezocht, waar de beer Petit den hoo- gtn gast rondleidde en vervolgens de hoog ovens, waar de chef. de heer Wehrheim, iz v.iodige inlichtingen verstrakte Ten slotte werd nog een bezoik gebracht aan de electrische centrale, waar l; Th'erens aan den Prins werd voorgestel 1 Hierna begaf het gezelschap zich naar h-t taitno waar eenige ververs hingen ge bruikt werden. De heer Muijsken dankte Z.K.H. voor diens bezoek, waarna de Prins dankte voor de ontvangst en de beste wen schen uitte zoor den bloei van net Hoog oven!), tiijf Rond 12 uur ver'r->h de Prim Weer bepleit. f De heer v. d. BURG is voor subsidie-j verleening, doch zou voor drie jaar een j jaarlijksche subsidie van 250.willen verleenen. De VOORZITTER merkt op, dat de Mi nister slechts goedkeuring verleent aan het verleenen van een jaarlijksche subsidie en niet aan het verle i van subsidie voor meerdere jaren. De heer VAN HARDENBROEK wijst er op, dat de Kamer roijaal geweest is voor de bloembollencultuur, welke niets met de nij verheid te maken heeft, St. meent, dat men tegenover de vissehe een tak van nijver heid, niet zoo schriel moet zijn en zou ook daarom 500.-^ voor één jaar willen ver leenen. De VOORZITTER mérkt op dat de heer v. Hardenbroek in de vergadering van het Bureau zich vereenigd heeft met het voor stel van het Bureau om f 100.subsidie te verleenen. De heer v. HARDENBROEK zegt, dat men hier geen hatelijkheden moet tappen. Hij heeft eerst heden avond hier gehóórd een ruime toelichting. Hij is daardoor van mee ning veranderd. De heer TEDING VAN BERKHOUT meent, dat een lid der Kamer, ook al is hij lid van het Bureau, zich toch niet aan een besluit gebonden behoeft te achten. De VOORZITTER is het daarmede eens, maar is van oordeel, dat de heer v. Harden broek wel een verklaring vooraf had moe ten doen, dat hij in de vergadering van hel Bureau der Kamer zich met het voorstel van het Bureau accoord had verklaard. Besloten wordt, voor een jaar 500. subsidie te verleenen, onder de voorgestelde voorwaarde. Bij het voorstel, een gouden medaille aan de Hamit te verleenen, stelt de heer BEIJ- NES voor, alleen een gouden medaille te verleenen aan dien exposant, die Neder- landsch fabrikaat exposeert De heer VAN LIEMT vraagt, of er geen moeilijkheid zou zijn, om een goede expo sitie samen te stellen alléén van Nederland- sche artikelen.Spr. vraagt, of het wel bil lijk is, die menschen uit te sluiten, de me daille der Kamer te verkrijgen, die uit den aard van hun artikel geen Nederlandse!» fabrikaat, althans niet uitsluitend, kunnen exposeeren. De VOORZITTER stelt voor de medaille beschikbaar te stellen voor den meest ver dienstelijken inzender van uitsluitend Ne- derlandsch fabrikaat De SECRETARIS is van oordeel, dat wel len - medaille beschikbaar gesteld kan wor den voor een bepaalde groep, Spr. beveelt het voorstel van den voorzitter krachtig •aan. Het voorstel-Beijnes, gewijzigd door den voorzitter, wordt dan aangenomen. De heer TE BOOM dankt de Kamer voor de geschonken medaille. Aan de orde is dan de bespreking van het zenden van een adres aan de Tweede' Kamer, door Groot- en Kleinbedrijf, inzake bezuiniging. De VOORZITTER merkt op, dat de be grooting reeds ver gevorderd is, waarom' hij zich afvraagt, of het. thans nog wel'nuf heeft, een adres te zenden. VoOr een vol gende begrooting zou de Kamer dit dan tijdig kunnen overwegen. De heer VAN HARDENBROEK merkt op dat het adres van het Kleinbedrijf eigenlijk een nbesoeid. een onthoofd adres is van het Grootbedrijf. Spr verklaart namens het Grootbedrijf, dat ook dit van oordeel is, dat thans de begrooting te ver gevorderd is, om nu nog 'n adres te sturen. Spr 'steunt daarom het voorstel van den voorzitte? Het is daarmede niet van de baan. Integen deel spr. heeft een sterk vermoeden, dat men daarmede wel terugkomt, zij het dan voor de begrooting van 1925. De heer KLEIN SCHIPHORST: .Als hét noodig is." De heer v. HARDENBROEK is van oordeel, dat dit zeker noodig is. Beslaten wbrdt dab. thanï geenbèzftini- ginls-adres aan de regeering te zenden. Hierna sluiting 'der openbare* vergadering. Men schrijft ons: Meer nog dan bij de gfoote menschen, wordt de eerste April bij de jeugd in eere gehouden, om anderen erin te laten leppen. Meestal zijn die grappen van de alleron schuldigste soort, en als groote doe je er aan mee, lach je er om en neenit de jon gens er op hun beurt tusschen. Vooral de meeste» is een prachtig object, om er eens tusschen te nemen Dat begint 's morgens al bij het binnenkomen. En als je de kinde ren gelooven wilde, dan was je jas van onder tot boven gescheurd, dan vertoonde je broek geen heele draad meer, dan zat je van je broek tot aan je schoenen vol. met wit ot modder, dan bloedde je hand en je andere hand en dan stond ie neus in den brand, dan...,, enfin, dan was je dan dag wel iemand, die voor spot en schan daal langs de straat liep. Maar in den re gel is dat alles voorhij, zoo gauw het klok je van negenen slaat en de kinderen rustig aan het werk zitten Gistermorgen echter had een leuke ben gel me ook na het aanvangsuür nog even fijn te pakken. Met pleizier had ik hem er een dubbeltje voor gegeven Wat bad roe; de leukerd gedaan? Op een papie-tje had hij thuis een fi'ne, groote Lo'tklod 'er gemaakt, 'gedroogd en netjes uitgekniot. De deugniet kerde m'n afschuw voor inktkladden op het schrift en hii dad dus daarop zijn plan de campagne gchasseerd Onder 't schriftelijk werk legt hij z'n kunstklad netjes uitgestreken en vlak op z'n smetlroze schrift. Met een stalen gezicht, een comediaut ten volle waardig, steek! hij z'n virger op, en ve-telt me. dat hij eer g'oote klad op r u schrift heeft, met h» 't bezit is van ri vloeitje en.. of ik éven die klad wil op drogen. Alles behalve in m'n schik en met groo- ten. lust ,t->t t geven van 'n uitbrander, loop ik naar z'n bnnk en spreid het vloei voo-- zichtig over de klad. Als ik 't vloei optil, schuift hij de klad van z'n schrift en zegt „1 April meester!" I De klas aan 'f lachen Ik lach zelf smake lijk mee en geef hem een pluim voor z'n vindingrijkheid en z n leuke g'ap. Dit was nu misschien wel niet pae-L-.go- gisch maar, zoo ben ik rnu, zou Jan Mus ah zeggen. Verschenen is het eerste nummer van „Nij verheid en Handel", maandblad van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken, dat gratis aan de ingeschrevenen in het Handelsregister wordt toegezonden. Het ziet er keurig verzorgd uit, terwijl dit eerste nummer reeds veel bevat, dat voor len handel en de industrie van belang geacht kan worden. De voorzitter'der Kamer van Koophan del, de heer Ernst H. Krelage, geeft in dit eerste nummer een inleidend woord. Daarin zegt hij „Ruim 5000 handeldrijvenden en indus- trieelen in het gebied der Haarlemsche Ka mer van Koophandel zullen voortaan maan delijks kosteloos dit blad ontvangen. In de eerste plaats zou ik hen daarom willen vragen, dit blad niet, zooals het ge woonlijk met ongevraagd en gratis drukwerk gaat, ongelezen weg te werpen. Zij, die dit blad ontvangen, zijn in het Handelsregister in het district der Kamer ingeschreven, die als zoodanig een jaarlijk sche bijdrage hebben te betalen. Ofschoon die bijdragen voor 73% der ingeschrevenen slechts 2.50 per jaar be dragen, zijn er onder hen ongetwijfeld, die deze opgelegde verplichting als een noode- looze verzwaring van kosten voor nijverheid en handel beschouwen. H?t nieuwe blad moge hen doen inzien, dat deze opvatting onjuist is. Het zal hun geregeld inlichten op welke wijze de door hen gekozen Kamer van Koophandel hunne belangen behartigthet zal bovendien maan delijks een schat van mededeelingen en voorlichting bevatten, die voor hen van be lang zijn. Wie over een bepaald onderwerp inlich tingen wenscht, die ook voor anderen van oelang kunnen zijn en zich leenen, om in dit blad besproken te worden, wende zich met zijn vragen of wenschen tot de redactie, die steeds bereid zal zijn, voor zoover in haar vermogen staat, die vragen te beantwoorden of die wenschen te bevredigen. Zoo zal allengs, naar wij vertrouwen, een vaste band ontstaan tusschen de ingeschre venen in het Handelsregister en hunne offi- deele vertegenwoordiging de Karper van Koophandel, en zoo zal dit instituut in zijn nieuwe gedaante steeds beter in staat zijn te voldoen aan hetgeen de belangen van nijverheid en handel eischen. Met veel beleid zal de redactie haren weg moeten zoeken- De 5000 ingeschreven onder- aemingen, die den lezerskring van dit blad vormen omvatten zoowel het Hoogoven- pedrijf bij IJmuiden als de kleine winkelier, wiens inkomen een zeker minimum over treft. Het zal niet mogelijk zijn, steeds een nummer samen te stellen, waarvan de geheele inhoud allen gelijkelijk belang inboezemt. Dit zou trouwens een eisch zijn, waaraan nooit zou kunnen worden voldaan. Maar indien ieder lezer op zijn beurt in dit orgaan, af en toe iets vindt, waarmede hij zijn voordeel kan doen, een inlichting, die hém nog onbekend was en nieuwe perspec tieven voor hem opent, zal hij zich den tijd niet meer kunnen beklagen, dien hij aan het lezen besteedde. Zoo moge „Nijverheid en Handel" bij zijn eerste verschijning begroet worden met wel willende sympathie, om daardoor geschraagd, steeds toe te nemen in belangrijkheid en bruikbaarheid tot heil van de industrieelen en handeldrijvenden in het gebied der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken. Dinsdagavond vergaderde de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken, onder voorzitterschap vari den heer Ernst H. Krelage. De VOORZITTER deelt mede, dat des morgens een deputatie der Kamer, bestaan de uit de beide onder-voorzitters en den se cretaris, bij H.M. de Koningin te Amsterdam op audiëntie is geweest. De Koningin heeft daarbij belangstellend geïnformeerd naar-den toestand van handel en nijverheid in het dis trict. Tot secretaris voor arbitrage-zaken, (be slissing van geschillen voortvloeiende uit handelsacties) heeft de Kamer benoemd de heer Mr F. v. d. Goot. De verschillende ingekomen stukken en mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Aangehouden wordt een voorstel, om voor kennisgeving aan te nemen een schriiven van het Verbond van Vereenigingen van Si garenfabrikanten in Nederland, inzake ver hooging van den tabaksaccci;ns Bij de behandeling van het schrijven van Haarlem's gemeentebestuur in zake de standolaats van autobussen, spreekt de heer WEIJBLRG zijn teleurstelling uit over.het feit. dat B en V0 slechts 2 autobussen in de stad willen toelaten Het schrijven wordt in handen van de Commissie voor het verkeer en vervoer ge steld, om een concept-antwoord samen te «tellen Goedgekeurd worden eenige verzonden adressen Bij hef voorstel, f 109.— subsidie te ver leenen aan het Nationaal Comité voor vischpropaganda, onder voorwaarde, nat het Comité zich bepaalt tot propaganda voor bet gebruik van visch en dus niet overgaat tot viscbverkoopen of doen verkoopen, ;in concurrentie met den bestaanden handela r of winkelier, uit de heer KLERCQ zijn vol doening. dat het principe van subsid:e-ver- leening aan dit Comité, door het Bureau der Kamer is aanvaard Spr. vindt het echter jammer dat voorw-arden gesteld worden. Dit Comité moet vrijheid voor hande'st-ans- acties gelaten worden Geen vrees behoeft gekoesterd worden, dat de subsidie voor coneurreerende doeleinden zal gebruikt wor den. Spr. schetst verder beteckenis en hui- digen toestand van de Nederlandscbe vis- schersvloot. Spr. zet uiteen, dat propaganda voor meerder vischverbruik zeer gewenscht is, daar. meerder verbruik uitbreiding van de visschersvloot zal ten gevolge hebben en veel beteekent voor Nederland. Propaganda voor visch als volksvoed- sel moet zeker gevoerd worden. En dat doet het Comité, dat thans de subsidie aan vraagt, wat spr. verder uiteenzet. Spr. vraagt de Kamer een subsidie te verleenen voor minstens drie jaar. De grootte van de voorgestelde subsidie acht spr. niet vol doende. Spr. stelt ten slotte voor, voor drie jaar een jaarlijksche subsidie te verleenen van 500.—. De VOORZITTER merkt op. dat het Bu reau van oordeel is, dat de subsidie aan vankelijk voor één jaar moet verleend wor den, om eerst eens de werking van het Comité af te wachten. De heer TEDING VAN BERKHOUT wijst op de groote kapitaalsbel-ngen, bij de vis- scherij betrekken, op welken grond hij. een beschikbaarstelling van een groote subsidie Hoe lange jaren is er ai over dezen weg; geklaagd! En hoe lang zal er nog over ge klaagd moeten worden, alvorens hij word! verbeterd! Zoo het al ooit gebeuren zal. want, zooals bekend is, loopt men met plan nen rond, om een directen weg aan te leg gen van Amsterdam naar Den Haag, ten be hoeve vooral van het snelverkeer. En ze ker zou zoo'n baan de drukte op dien ouden weg zeer ontlasten. Maar ook dan nog blijft verbreeding en verbetering van dezen verbindingsweg in 'n zeer welvarende streek met zeer welvaren de en dicht bevolkte gemeènten een ge boden eisch. Thans hebben weer eens de Kamers van Koophandel te Leiden en Haarlem aange drongen op verbetering en de Haarlemsche Kamer verzocht den minister het daarheen te willen leiden, dat, zoo eenigsziris moge lijk, nog dit jaar de bestrating van den Rijks weg .HaarlemHaagsche Schouw op min stens 6 M. wordt gebracht en dat daarnaast een fietspad aangelegd wordt van ca. 3 M Indien dit wordt bereikt,, mag dat een groote verbetering worden genoemd en alle gemeentebesturen aan dien weg en alle be langhebbenden zullen dit verzoek zeer gaar ne steunen. Maar of het lukken zal? Als er maar niet zooveel bezuinigd moest worden! Het is ons althans bekend, dat men in kringen, die het weten kunnen, er van overtuigd is dat van een verbreeding van dien Rijksweg vooreerst niets komen zal. Laat ons, laten alle belanghebbenden echter niet ophouden op het door de vele slagen nu toch al gedeukte aambeeld te blijven hameren. De veehouders weten, althans dit behoor den zij te weten, dat de kaas, die heden ten dage ter markt aangevoerd wordt, niet van de beste kwaliteit is, en dat ook een góede winkelier ol kaashandelaar deze kwaliteit niet kan verkoopen en dat in de zaken, waar 80 a 90 cent en ook wel 1 "gulden voor een pond kaas gevraagd wordt niet deze zg. hooikazen verkocht worden. In de meeste zaken worden verkocht de kazen, welke het vorige jaar in de maand Septem ber gemaakt zijn. De prijzen van de Septem- berkazen varieerdentusschen de 60 en 70 per 100 pond. Op deze kaas is nu een in droging van ongeveer 10 cent per pond. En dan spreek-ik aog niet van. vrachtprijzen, die er voor betaald zijn geworden; ook niet van gemaakte onkosten, om naar de markt ié gaan, of een zekere winst, welke de winke lier 'moet betalen, die bij den grossier zijn kazen koopt. Ook spreek ik nog niet van rente-verlies en van de werkzaamheden vooi verzorging der kazen gedurende de winter maanden. Na deze inlichtingen hoop ik, dat de vee houders me kunnen begrijpen, waaróm een kaashandelaar 80 a 90 cents en ook wel 1 voor een pond kaas durven vragen en dat te vens het Haarlemsche publiek de overtuiging heeft', dat er geen te hooge prijzen vóór de kaas gevraagd wórden. Op de' melkprijzen wil ik hier niet ingaan, omdat ik niet deskundig genoeg ben, om te beoordeélen, of de prijs, die door de vee houders gevraagd' wordt, noodig is voor een loonend bedrijf, maar dit kan ik met zeker heid zpggen, dat de prijs, welken de Haar- lemscbé 'Melkhandel voor de melk geboden heeft, üpg veel te hoog is, in evenredigheid tot den prijs van de. kaas, welke heden aan de markt komt. Dat zich, .bij den straatverkoop-verschillen d< typische tafereel ties voordoen, spreekt wel van zelf.TIoo was er -Maandag in een van de straten van het Kkverpark een melkboer zijn melk aan het uitventen tegen 10 cents er liter. Hij verkocht echter niets Juist ventte daar ook een petroleumverkooper.cn die raakte zijn'waar wel.kwijt.. Dat zinde den melkboer blijkbaar niet erg en opééns klonk bet boos door de stille straat: „Jullie z.... wel petroleum, maar mijn melk drinken jul lie niet." Door den Raad van Beroep voor de di recte belastingen te Haarlem is vernietigd een aansla" ten name van den Raad van Ar beid alhier in de Zakelijke Belasting op het bedrijf, op grond van de overweging, dat, zooi! sprake kan rijn van de uitoefening van een bedrijf, zulks niet geschiedt door den Raad van Arbeid Ook elders is deze aan gelegenheid reeds behandeld en werd beslist, dat inderdaad een bedrijf wordt uitgeoefend rraar dat de aanslag ten name van den Staat -der Nederlanden behoort te worden gesteld Hoewel B. en W. van deze beslissing be roep in cassatie hebben ann"eteekend, ach ten zij het nietten-in voorzichtig, mét het oog op den mo"e!ijken verjaringstermijn, ook dep staat der Néd-r'anden ten kohiere te bren gen In verband hiermede bieden B. en W het 2e, supp'etoire kohier van de zakelijke be lasting op het bedrijf, belastingjaar 1923 aan, waapbij ten name van den Staat der Neder- bnden zijn gesteld de aanslagen voor den Raad van Arbeid alhier voor de belasting jaren 1°21, 1922 en 1923 De opbrengst van bet kohier bedraa"l f 2136. kennisgeving aan de patroons gezonden zotl wordei. omtrent de genomen besluiten. Woensdag vergaderden de. werknemers om te beslissen over het te zenden antwoord aan de patroons. Hiermede waren zij Woensdagmiddag echter nog niet gereed' gekomen. In „de Centrale" vergadering Maandag avond de afd. Haarlem van den Alg. Ned Bond in het Kleermakersbedrijf. Door dén voorzitter werd in zijn openings woord mededeeling gedaan, dat van de pa troonsorganisatie een schrijven ontvangen was, waarin vermeld werd, dat, wanneer de werknemersorganisatie de laatste door de patroons gedane voorstellen niet wilden aanvaarden, de patroons tot nadere over eenkomst niet meer bereid waren. - Door den heer de Jong werden deze voor stellen besproken en geadviseerd ze niet te aanvaarden. Aldus werd door de vergadering besloten. In overleg met de afdeelingsbesturen zou men uitzien in welke plaatsen stakingen konden worden begonnen. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. PROTESTEN VAN DE SCHOTENSCHE GROOTGASVERBRUIKERS, Ter inleiding diene, dat, volgens mijn be. scheiden meening, de voormalige directeu; der Schotensche gasfabriek, als motief om: zooveel mogelijk gaskachels etc. bij de ge- neentenaren te plaatsen, het industriega onder kostprijs heeft verkocht. Of boven genoemde handeling nu een transactie was in het belang der gemeente, of een finan cieel voordeel voor de leveranciers van bovengenoemde gasgarnituren, blijft buiten beschouwing. Als regel geldt, alle lasten en lusten der gemeentelijke instellingen moeten de gemeentenaren dragen en deelen. Ergo, zou het nadeelig saldo onzer gasfabriek, ontstaan door gas onder kostprijs te ver koopen, door alle inwoners, volgens hun inkomen, worden betaald. Schotenaren, die slechts het gas als kook- en lichtgas ge bruiken, m. a. w. allen die geen industriegas verstoken, zouden moeten offeren, om toch vooral onze Schotensche groofgasverbrui- kers aan goedkoop arbeidsvermogen te helpen!!! Verdere toelichtingen zijn m. i. overbodig. Onze gemeente is geen instelling van liefdadigheid Wanneer Schoten het industriegas onder kostprijs zou leveren, worden de grootgasverbruikers bevoordeeld De andere gemeentenaren, daarentegen zouden benadeeld worden Stopzettingder bedrijven e. a. zijn veronderstellingen, die in de toekomst bewezen óf weerlegd zullen worden. Schoten, 1 April 1924. U dankend Uw Abonné EEN SCHOTENAAR. Heb het uitstekendste aan te bieden dat iemand wenschen kan, boe zal de wereld het weten, indien gij niet adverteert JOHN P ROCKEFELLER. Geboren: 28 Maart d. van J. G. In den Bosch—-M ettes. 31 Maart d. van C. M. EeieveM-wvan Griekerv x, -va» Q, TJan, r.-cn-—van Schoot en.1 April z. van C. L. Jongkind-^-Oudhoff. 2 April z. van R. Havens—Nagelhout. Ondertrouwd: 2 April M. Helderman én I. A. Laudehr. J. C. Roest en W. Hartman. P. Commandeur en G, Jak. H. J. Pot en A. J. Dionet. J. Groen en E. H. de Jongh. B. Jansen en Th. W. v. d. Pol Getrouwd: 2 Aoril D. Burghout en C. Driesscn. S. Valk en L. van Tol. J, v. Heerdeh en M. G. Schaap J. P. Janus en B. H...J. v. d. Steijle P, H. A. Klein tjes en C. Koebier. C. A, Horeman en E. S. Woute toot. Daling der inkomens. Het bureau van statistiek der gemeérite Amsterdam publiceert de voorloopige re sultaten omtrent het aantal aanslagen, hét bedrag der inkomens en dat der "belasting* volgens de kohieren medegedeeld ten aan zien van het belastingjaar 1922 23, naast die, betrekking hebbende op de jaren 1920721 en 1921/22. Vat men de cijfers, in deze eri de vroeger uitgegeven mededeelingen in het kort 'te zamen, dan krijgt men de volgende uit komsten. laren aanslag Tot. ink. Bedrag bel. 1917/18 151015 f 416.019.000 f 16.699:815- 1918/19 164112 458.501.500 18.659.692; 1919/20 162096 464.923.300 30.444.236 1920/21 203012 638.644.300 54.566.133 1921/22 219134 656.278.400 48.989,640 1922/23 223683 618.292.800 35.215.-930 De definitieve uitkomst der verschillende belastingjaren geven deze cijfers dus nog niet zij worden eensdeels nog vermeerderd door latere aanslagen en ondergaan ander-?; deels nog een vermindering als gevolg van- het indienen van bezwaren en beroepen en van het vaststellen van het oninbaar bedrag, Werd het vergelijken van de op 1921/22 be trekking hebbende gegevens met die oyer. 1919/20 en 1920/21 bemoeilijkt door het feit, dat de eerste op een later tijdstip dan de voor gaande waren vastgesteld een- la ter en- toer stand weerspiegelden en dus op meer vol-, ledige gegevens berusten, de vergelijking tus schen 1922/23 en 1921/22 lijdt, aan dit euvel niet, omdat de cijfers dezen keer op hetzelfde tijdstip zijn vastgesteld als het vorige jaar«- De daling van de inkomens sedert 1921/22 geeft dus in tegenstelling met het vorige. jaar den werkelijken toestand zuiver weer, voor zoover althans het niet definitief zijn van de cijfers dit toelaat. Wat de afneming van het bedrag der be lasting betreft, deze is behalve van de daling van het inkomen, mede een gevolg van een verlaging van den factor, die in de jaretf' sedert 1920/21 resp. 1.0, 0.9 en 0.75 bedroeg, terwijl in 1919/20 met den factor 1.3 een la ger tarief dan in de volgende jaren gold. tn staat van faillissement werd-: ver- iaard- J; P Kooi, winkelier in ijzerwaren, wonen- de 'te Pürmerend; curator: mr. C. Blanke- voórt; H'. van der Schoot, vleeschl.ouwer, wonen- c te Santpoort. Hagelingenweg; curator mr R Tideman: N. Graaman, machinist, laatstelijk gewoond hebbende te Velseroord. thans verblijvende in Noo-d-Amerika, curator mr. P Tidemap: C Regter, wonende te Edam, Scheep- makersdij! Nó 152; curator mr Riepman te Edam; 1 J Voorhout, wonende te Velsen, Wal- avenst-aat 2, curator mr J. Deenlk: J W Dupker, scboenwin' elier, wonende 'e IJmuiden, curator mr. A Bruch; H. Wolterman, "roe^teuhar.de'aa- en krui denier, wonende te Ve'seroord. Zeestraat E 16 A, curator mr A Bruch; C.,P Kraay. wev-de te Haarlem, curator G W. C. Pliester; J dé Blaauw, tuinder, wonende te Haar lemmermeer, Friedalaan. afd. Zwanenburg, •urato mr. dr W P Vis: J B Lust, commijsieb an del. wonende te Oostzaan Stationsstraat 227228 229. cu rator mr C van Soren", Zaandam; h. van Yperen koeman, wonende te Nieuwe Weterin" "em Albemade, curator mr P Tjeenb Willink: Réchter-corr.rrissaris in al deze faillisse- meiitert is jhr. mr. R. de Marees van Swin- deren. - Beëindi"d werd door het verbindend wor den der uitdeelingsMjst: bet faillissement van: Steven Dijk Jr., penS.ionhn"der, te Haarleni Hnogcr beroep werd aangeteekend door J. W„ te West-Knollendam, ter zake van ,,Eenv. beléediging" veroordeeld tot een geldboete van 5, subs 2 dagen hechtenis; J. de V., te Amsterdam, ter zake van „Vernieling" veroordeeld tot een geldboete van 60.subs. 6 dagen hechtenis. Dinsdag nam de advocaat-generaal bij het Arnsieruau.sche i,o. conc.usie inzake de in finterie-kazerne te Haarlem, een proces van de gemeente Haarlem contra den staat der Nederlanden. De Haarlemsche rechtbank kende indertijd d eisch der tfrrr.eente toe. De advocaat-generaal concUideerde tot "err- timing van het vórnls der Haarlemsche Rechtbank en tot ontzegging van den eisch aan de gemeente Haarlem. De uitspraak werd bepaald op 15 April De melkoorlog duurt nog voort. Als ge volg hiervan zijn de melkprijzen thans zeer varieerend. Waar de een de melk voor 6 a 7 cents per liter verkoopt, vent de ander ze uit voor 12 a 13 cents Van de zijde van den i Haarlemschen Melkhandel deelt men ons mede, dat de melk verkocht wordt naa- ge lang der omstandigheden De Melkhandel heelt melk genoeg, om zijn afnemers te voor zien Daartoe laat men melk uit andere dis tricten komen. Men verzekerde ons, dat van dezen oorlog zoowel de veehouders a's de melkhandel schade lijden. De officieele prijs van de melk, door den melkhandel geleverd, is 11 cents en van die door de veehouders geleverd, 10 cents. Van „een .kaashandelaar" ontvangen we volgend schrijven: Van de zijde der veehouders wordt het voorgesteld, dat de kaasprijzen op 't oogen- blik zijn 40 a ƒ45 per 100 pond en dat zij niet kunnen begrijpen, dat de Haarlemsche burgerij 80 a 90 cent voor 1 pond kaas moe ten betalen. Hier wil ik als kaashandelaar de zaak even verduidelijken, want zoo op het eerste gezicht zou men gaap denken, dat de kaashandelaren woekerwinsten maken. Meineed. De timmerman J. K., uit Beverwijk, stond terecht terzake van overtreding van de Ar beidswet. Op 3 Maart j.l. had dearbeider G. D. arbeid verricht aan woningen,welke door K. werden gebouwd Aan den veldwachter had D. verklaard, dat hij als arbeider bij K werkzaam was. Nu kwam hij met het verhaal, dat hij met K, samen die huizen bouwde, voor eigen re kening en ook geen loon van K. ontving. Op een vraag van den kantonrechter, waarvan hij dan leefde, verklaarde hij zelf geld op een bank te hebben staan en daar wekelijks van af te balen. Door dén kantonrechter werd D. toen ge wezen op de tegenstrijdigheid van zijn ver klaring hier en voor den veldwachter, ter wijl hij tevens werd gewaarschuwd vóór meineed. - Daar hij, getuige,, echter bij zijn thans af.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 2