FIRMA WED. L. DE JONG Porselein-Week B. S. DE WAAL VROOM DREESMANN AARDAPPELENBERiCHT. A. ZONDERLAND BLIKGROENTE immm m vissüherm. Gemeenteraad van Zandvoort. GROOTE HOUTSTRAAT 82-84 Buitengewoon Goedkoope Aanbiedingen Ook in andere atdeelingen STENO MM TYPEN Ingezenden fifededeefingen ZATERDAG EN MAANDAG AANBIEDING Bizondere Aanbieding Spercieboonen en Snijboonen p. 2-pontis blik 58 Cent. Het voorstel van den vrijheidsbond inzake de loonregeling van ge- meentepersoneel wordt ingetrokken. Voor de H. A. M. I. T. wordt een medaille beschikbaar gesteld. Eindiging van de werkverschaffing met ingang van 1 Mei a.s. OVERVEEW. - BLOEMENDAAL. GEMENGD NIEUWS. Een zonderling mensch. Goed afgeloopen. Inbrekers gearresteerd. De wonderen der wereld. Dienstweigeraars. Een overtreder van de opium-wet. De erfgenaam gevonden. Groothandel in valsche bank biljetten. RECHTSZAKEN. Bedriegelijke bankbreuk, enz. De onregelmatigheden bij „Stad en Lande." ORDE EN ARBEID. De uitsluiting in de textiel- industrie. De loonen bij de spoorwegen. HANDEL EN NIJVERHEID. De Nederlandsche vereeniging van vischhandelaren. Intern. Handelsreizigersver. I--X :'l *'3 vr'y'r VRAAGT PROSPECTUS. Moore's School of Commerce Frans Halsstraat 1. UIT ONZE OOST. Te verwachten benoemingen. a 60 cents per regel. Ruwe en schrale huid De corruptie in Indië. Regenwater. Eierrapen. Het crediet voor Zuiderzee' visschers. KERK EN SCHOOL. Pater A. van den Elzen O.P. Bevordering besparing bij het onderwijs. NIEUWE KRUISSTRAAT II PUIK PUIK Prachtige Bravo's12 en 13 ct. Prachtige groote grove Drielingen Bravo's9 ct. Prachtige groote grove Drielingen Blauwtjes 10 ct. Spaarnwouderstraat 79-81 Telefoon 2915. Neemt proef met mijn prima Bravo's Verkrijgbaar bij H. A. CRAMER, Tel. 846 Parkstraat 6. 29 24 424 29 93 195 225 16 59 69 2 ■'2 Ito 64 28 20 155 45 235 98 45 128 145 95 145 145 424 19 29 10 36 2212 49 54 19 24 39 145 97l 175 Padt en die ech- Donderdagavond vergaderde de gemeen teraad alfaier. Afwezig de heeren Bramaon en aanvankelijk wethouder Molenaar, ter - later ter vergadering komt. Na opening worden de notulen vastge steld en is aan de orde een voorstel tot aan koop van een perceel grond met opstal, groot ongeveer 130 M2. aan de Spoorstraat van den heer T. Koper voor 2500. Zulks in verband met verbreeding en be strating. Over dit voorstel staakten de vorige maal de stemmen. Het wordt wederom in stemming gebracht en aangenomen met 6 tegen 4 stemmen. Ingekomen stukken. Ingekomen is een bericht van verhinde ring van de heeren Bramson en Padt. De goedkeuring van eenige besluiten wordt voor kennisgeving aangenomen. Naar aanleiding van het verslag van de schoolcommissie vraagt de heer GUNTERS, waarom dit zoo be knopt is en waarom geen meerdere publici teit aan het in de commissie behandelde is gegeven. De heer v. d. PLAS maakt als voorzitter der schoolcommissie de opmerking, dat dit verslag in denzelfden vorm is opgesteld als de vorige. Bovendien acht spr. het niet noodig, dat al het besprokene in die commissie ter ken nis van de raadsleden komt. De heer GUNTERS is het met de meening van den heer v. d. PLAS niet eens. Op voorstel van den voorzitter worden de bezwaren voor kennisgeving aangeno men. De heer GUNTERS vraagt, of de arbeids bemiddeling bij de arbeidsbeurs wel in goe de handen is. Het aantal aanvragen gedurende het af- geloopen jaar om werkkrachten bedroeg 28 mannen en 15 vrouwen. Geplaatst werden 22 mannen en 5 vrou vies van den inspecteur van het onderwijs veel weegt. Spr. acht de' uitgave niet te veel. Ze is noodzakelijk. De heer v. d. PLAS blijft bij zijn meening, dat het bedrag te hoog is. Hij vindt zulk een betegeling niet noodig. De heer Geers merkt op, dat bij school A de toezegging voor de hekken reeds gedaan is en dus van een weigering voor het her stelwerk aan die school geen sprake is. De betegeling vindt spr. de eenige afdoen de wijze van herstel. Reeds bij de begroo ting hiervoor heeft men de grootst mogelijke zuingheid betracht. De VOORZITTER is ook van deze mee- ning en acht het herstel ook in het belang ven de veiligheid van de kinderen. Op voorstel van den heer v. d. WERF wordt dit punt aangehouden. Medaille voor de Hamit. B. en W. stellen voor, afwijzend te be schikken op een verzoek van de hoofdcom missie tot uitvoering der Middenstandsten- toonstelling om een eeremedaille beschik baar te stellen, omdat de gemeente Zand voort geen belang bij deze tentoonstelling heeft en omdat de gemeente-financiën dit niet toelaten. De heer GUNTERS vraagt naar de kos ten van een medaille en is voor de beschik baarstelling van een bescheiden medaille- De VOORZITTER acht dit niet wcnsche- lijk, niet zoozeer om het geld. alswcl om dat Zandvoort er geen belang bij heeft. Het voorstel van den heer GUNTERS werdt in stemming gebracht en aangenomen, zoodat een eenvoudige medaille beschikbaar zal worden gesteld. Strandverpachting. B. en W. stellen voor, aan Jb. Zwemmer, Koningstraat 7, alhier, 10 strekkende Meters 'c„. .„uiML strand te verhuren, ongeveer bij het Grand- T'n'i Hotel, voor den prijs van 18 per Meter. aa-rom at, ot er aan de arbeidsbeurs wel r> l tw/aam :_ji.r io Voldoende nublirifeit Uricvon ■u.mrAi De heer ZWAAN vindt een prijs van te hcog. De heer GUNTER bespreekt het verschil in prijs met andere gedeelten van 't strand voldoende publiciteit gegeven wordt. I Meer reclame zou volgens spr. wel te wenscken zijn. De VOORZITTER zegt toe, in die richting te zullen werken. Een aanvrage van de vcreeniging „Zand- voort's Bloc ore een subsidie van 1500 gaat naar B. en W. om prze-advies. Voorstel Vrijheidsbond. De raadsleden Mevr. H. D. Wecnink Heida en de heeren C. A. C. Gunters en G. van Voorthuysen, vertegenwoordigende de raadsfractie van den Vrijheidsbond, verzoe ken op de eerstvolgende raadsvergadering over te gaan tot de benoeming van een com missie uit den raad, die tot taak heeft, de verschillende oneffenheden in de thans gel dende loonregeling van gemeentepersoneel weg te nemen, daarbij rekening houdend met da invoering van de 48-urige werkweek en de intrekking van den vacatie-toeslag. De heer VOORTHUIJSEN deelt namens de fractie mede, dat in verb; ..d met Wijzi gingen in het georganiseerd overleg de voor stellers hun voorstel wenschen in te trek ken. Schoolhoofd. Het hoofd van school A verzoekt den raad. hem als hoofd van school over te plaatsen van school A naar school D. Dit verzoek wordt aangehouden. Fransehe cursus. Ruim 40 ouders, van leerlingen van school D, waarvan de meesten later voor hun kin deren voortgezet onderwijs wenschen, willen de gelegenheid behouden, dat hun kinderen ook na September 1924, wanneer op de dag school het onderwijs in het Fransch ophoudt les in deze taal te krijgen. In school D wenscht men een cursus na de schooluren te houden. De betrokken ouders verzoeken den raad, gebruik te mogen maken van het schoollo kaal en zoo morfett'fc subsidie. De heer GUNTERS vindt in dit verzoek eenige onbillijkheid, vooral tegenover de ouders, die hun kinderen deze cursus niet kunnen Jaten volden met gevolg, dat hun kinderen later harder zullen moeten studee- ren om het onderwijs bij te houden. Op voorstel van B. en W. wordt vervol gens besloten alleen een lokaal beschikbaar- te stellen. Herstel speelplaats R. K. School. Voor het betegelen en herstellen van de speelplaats bij de R. K. Parochiale school aan den Koninginneweg vragen B. en W. een bedrag van 808.50. De heer v. d. PLAS maakt bezwaar. Bij een aanvrage om herstelling aan school A werden eenigen tijd geleden geen geiden beschikbaar gesteld, ofschoon dit toch drin gend noodig was. Spr. stelt daarom voor, de zaak aan te houden tot de volgende vergadering en te sien naar een goedkoopere wijze van her stel. Gelijkstelling van het openbaar en bijzon en stelt voor, dat door B. en W. de strand prijzen zullen herzien worden en zij de vol gende vergadering met een nieuw voorstel zullen komen. Dit voorstel vindt echter geen bijval. Het voorstel van B. en W. tot verpachting wordt aangenomen. Schoolhoofd. Aan den heer H. de Jong, hoofd der O. L. School D, wordt eervol ontslag verleend. Borgstelling Zeevaart. Aangenomen wordt vervolgens een voor stel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit van 4 Maart j.l. betreflende borgstelling Zeevaart. W erkverschaifing. Door den secretaris wordt een missive van den Minister voorgelezen, waarin op eindi ging der werkverschaffing wordt aange drongen. Wethouder SLEGERS wil gaarne nog een poging doen, om een subsidie voor de werk verschaffing te verkrijgen voor de maand April- Na April kan dan de werkverschaffing iangzaam afvloeien. De heer GUNTERS vraagt naar 't aantal te werk gestelden en meer.t, dat met de cijfers voor de begrooting hieromtrent reke ning gehouden dient te worden en men toch zoo maar niet kan blijven doorwerken. Daarvoor zijn de kosten te hoog, vooral daar er nog klachten over het werk komen. De heer GEERS is van meening, dat men van de arbeiders bij de werkverschaffing ook werk kan eischen. De VOORZITTER acht ook strengere maatregelen noodzakelijk. De heer GUNTERS is met het oog op de financiën voor een dadelijke afvloeiing van de werkverschaffing. Wethouder MOLENAAR is van dezelfde meening als Wethouder Siegers. De VOORZITTER stelt dan voor, de werk verschaffing met 1 Mei te doen eindigen. Volgens dit voorstel wordt besloten. Rondvraag. De heer v. d. PLAS vraagt of er niet wat zuiniger kan worden omgegaan met 't geven van nachtpermissies. De VOORZITTER zegt, dat met den com missaris der politie reeds overleg gepleegd is en een beperking in het verleenen van nachtpermissies tegemoet kan gezien wor den. Mevr. WEENINK vraagt of er nog geen voortgang gemaakt kan worden met de Wethouder MOLENAAR zegt, dat voort- schoolgeldregcling. gang gemaakt wordt. Bloemendaal Commando. Deze vereen!- ging hield in Hotel Vreeburg te Bloemen daal haTe algemeene jaarlijksche vergade ring. De voorzitter, de heer A. Koolhoven, heette allen welkom, en richtte een woord van hulde aan de korpsschutters voor hun behaalde successen, niet minder dan 31 overwinningen hadden zij behaald, waaron der de zilveren jubileumsbeker in den Nat. Schietwedstrijd, uitgeschreven door den Bond van Sehietvereenigingen te 's-Gra- venhage. Medailles van het vorstelijk huis zilveren lauwertak, zilveren wisselbaker, zilveren krans. De notulen en jaarverslag van den secretaris werden onder applaus goedgekeurd. Eveneens de verantwoording van den Penningmeester over zijn financieel verslag. Periodiek aan de beurt van aftreden wa ren de heeren Dr. Spaltenholz en J. Lin deman, eerstgenoemde stelde zich niet meer herkiesbaar. Gekozen werden de heeren J, Lindeman en C. W. Meerdink. Als afgevaardigden bij den Schietbond Haarlem en omstreken werden benoemd J. A. van Buggenum en C. W. Meerdink. Den aftredenden leden werd door den voorzit ter dank gebracht, voor hetgeen zij in het belang der schietsport hebben gedaan. De onderlinge eindwedstrijd zal gehouden worden op Zaterdag 26 en Zondag 27 April a.s. De zomeroefeningen zullen aanvangen met Mei e.k. des Zondags van 1012 uur v.m. en des Maandags van 8—10 n.m. Van de rondvraag werd door enkele le den gebruik gemaakt, waarna den voorzit ter onder hartelijk dank voor de goede op komst, de vergadering werd gesloten. Gevonden voorwerpen Terug te be komen bij: Tesseiaar, Brederodeweg 19 Bloe mendaal, een roode gummi balA. Kohier Bloemendaalscheweg 63 Bloemendaal, een beige regenjas J. G. ter Beest, Lage Duin en Daaischeweg 5 Bloemendaal, een zilveren armbandhorloge R. Bijster, Oranjeboom straat 83 Haarlem, een grijze handschoen L. Pouvver. Lage Duin en Daalsche weg 1 Bloemendaal, een paar dames kousen; Van Kessel, Rampenlaan 102 O verveen, een poederdoos Politiepost Aerdenhout, een paar handschoenen, merk „Nappaaan het bureau van politie te Overveen, een brui ne glacé handschoen, een nagelvijltje, een motor-nummerplaat G 14140., een zilveren armband, een pakje tariefboekjes van een Levensverzekering, een sigarenpijpje een handschoen. Komen aanloopen bijG. Eger, Klever laan 36 Bloemendaal, een jonge Dobbermann Pincher bij H. van Slooten, Rollandslaan 78 Overveen, een klein bruin hondje. Dc heer v. d. BOS vestigt de aandacht iet onderwij» vindt spr. zeer mooi, maar op den slechten toestand van dc Potgieter- 't mag geen preferentie worden van het straat. katholiek onderwijs. Bovendienlaten de financiën van de ge meente het niet toe. Wethouder SLEGERS antwoordt den heer v. d. Plas en zegt dat zijns inziens het ad- De VOORZITTER zegt 'n onderzoek toe. Na een vraag van den heer ZWAAN om trent den stand van de werkzaamheden aan de door de gemeente uit te geven Gids, sluit dc voorzitter de vergadering. In de nabijheid van Saint-Dié (Frankrijk^ woonde een zekere Nicolaas Poirot, die er zonderlinge ideeën op nahield. Ten einde zijn verachting voor het aard- sche op duidelijke wijze te manifesteeren bracht de man een deel van zijn tijd door in een prachtige lijkkist, die hij op comfor tabele wijze had ingericht en waarin hij be slist begraven wenschte te worden. Op een even zonderlinge wijze, als Poirot leefde, is hij ook aan zijn einde gekomen. Want toen hij op een avond zich in zijn eigenaardige slaapgelegenheid „terugtrok" werd hij plotseling door den dood verrast. Den volgenden morgen werd zijn lijk, liggend in de kist, door buren gevonden. Een geneesjheer, die het post-mortem-on- derzoek verrichtte, constateerde hartverlam ming. In den expres ParijsRijssel was 's nachts om half twee een 7-jarig knaapje, José dos Santos geheeten, dat met zijn ouders, Portu- gcezén van geboorte, reisde, in den coupé gang met het grendelwerk van den wagen aan het spelen, toen de coupé-deur plot seling openvloog. De kleine werd op den spoorweg geslin gerd. De trein bevond zich op dat oogenblik tusschen de stations Creil en Laigneville' Het knaapje, dat slechts licht aan het hoofd gewond was, kroop dadelijk na zijn val over eind en begon langs den spoorweg te kuieren, totdat het aan het huis van een spoorweg wachter kwam, die het liefderijk opnam en het per eerste gelegenheid naar het zieken huis van Clermont deed vervoeren. Eenige uren later kwamen de ontstelde ouders, die tot Qwiens waren doorgereden, omdat zij niet aan de noodrem hadden dur ven trekken, hun kind afhalen, blijde, dat het er zoo goed afgekomen was. Met hun gelukkig behouden telg namen zij den eersten den besten trein naar Marq-en- Baroeul, hun woonplaats. Een surveiileerend politieagent te Deventer zag Dinsdagnacht in de Van Twickelostraat aldaar een manspersoon, die bezig was over het tuinhek bij de woning van den heer S. te klimmen. De agent sommeerde den man te blijven staan, doch deze sprong in den tuin en nam de vlucht, zich niet storende aan de schoten, die de agent uit zijn revolver loste. Nadat politie-assistentie was gearriveerd, werd 't gehecle huizenblok ter plaatse afgezet en in de tuinen naar den vluchteling gezocht, echter zonder resultaat. Tegen den ochtend evenwel vonden eenige agenten in een berghok aan de Graaf van Burenstraat twee mannen, die ge arresteerd werden. Het bleken Duitschers te Zijn en uit Berlijn afkomstig. Later zijn in de naburige tuinen nog twee geladen brownings, een boorkruk en twee tasschen met inbrekerswerktuigen, benevens een groote reistasch gevonden. Te Hoogwoud is bij een veehouder een lam met 8 pooten geboren en ecu kalf met 2 kop pen. Deze iichaamsdeelen zijn alle volgroeid en geheel natuurlijk, beweert de correspon dent van de Msb. waaraan we het bericht ontleenen. Te Assen zijn bij de dienstplichtigen dei- lichting 1924 9 dienstweigeraars, die in voor- loopig arrest zijn gesteld. In een logement aan de Delistraat te Rot terdam heeft de politie een Chinees aange houden, die in het „Algemeen Politieblad," gesignaleerd stond. Hij was wegens over treding van de Opiumwet tot f 300 boete veroordeeld, maar had deze tot dusver niet betaald. In verband met een nalatenschap van 50.000 pond had dc plaatselijke politie van Johannesburg (Zuid-Afrika) reeds eenigen tijd naar den erfgenaam van deze erfenis ge zocht. Thans heeft de gelukkige, een elec- triciën, zich aangemeld. De man was aan het visschen in de Vaal- rivier, toen zijn kameraad hem eensklaps toe schreeuwde Kom eens hier. Volgens de bla den heb je een erfenis gekregen. De elec- tricien haalde zijn vischtuig in en snelde naar huis, om met den eerstvolgenden trein naar Johannesburg te kunnen vertrekken. Door de uitvoerders der wilsbeschikking gehoord, werd de eisch van den erfgenaam goedge keurd. De man, die een moeilijk leven achter zich heeft, zal een boerderij beginnen. In de Boekowina waren de laatste weken groote hoeveelheden valsche Amerikaansche bankbiljetten in omloop. De politie, die een oog in het zeil hield, vernam dat deze biljet ten door het personeel van een Amerikaansch circus in omloop werden gebracht. Een der artisten, een clown, Koches ge heeten, werd gearresteerd en gefouilleerd. Op hem werden 300 valsche biljetten van 100 dollar gevonden. Koches bleek het hoofd dezer kleine bende te zijn. Hij werd door de autoriteiten te Ge- nève gezocht wegens oplichting, in de jaren 1919 tot 1921 gepleegd. Op een geheime plaats werd door de politie nog een kastje met een enorme hoeveelheid valsche 100-doIlar-biljetten gevonden. Koches dreef een handel in het groot in geld en werkte voor belangrijke sommen met alle Zwitsersche banken. In 1921 was hij betrokken bij een groote smokkelzaak van Oostenrijksche bankbil jetten, waarbij millioenen de Oostenrijksche grens overgingen. Een bankiersfirma te Genève kwam door de handelingen van Koches in moeilijkheden en diende een klacht in. De firma was voor bijna 2 millioen Zwit sersche francs opgelicht. Ook kwamen er klachten in uit Weenen. In totaal zouden de oplichterijen loopen over een bedrag van 13.589.000 Zwitsersche francs. De Haagsche Rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen J. van der M. te 's Hage, gedetineerd, die zich als directeur van de Coöperatieve Vereeniging Landbouw- Maatschappij „Groot-Nederland," welke ver eeniging premieleeningen uitgaf, zou hebben schuldig gemaakt aan bedriegelijke bank breuk en verschillende feiten van valschheid in geschrifte, o.a. zou hij een valsche kwi tantie hebben opgemaakt dat hij f 18.000 in de kas der vereeniging had gestort en voorts een vaiscne ver Klaring Betreffende de uit- keering van een prijs van f 20.000, gevallen in één der premieleeningen. Terzake van de gezamenlijke feitén had het O. M. 5 jaren gevangenisstraf tegen den bekl. geëischt. De rechtbank heeft den bekl. veroordeeld tot 3 jaren gevangenisstraf met aftrek van 6 maanden voorarrest. De Rechtbank te Groningen e.schte Woens dag tegen H. in 't V., voorheen directeur an de Coöperatie „Stad en Lande" aldaar, tv zake wede rechtelijke toeëigening van gelden een gevangenisstraf voor den tijd van 1 jaar. Naar Het Volk meldt heeft het hoofdbe stuur van „De Eendracht" het volgend ant woord aan den directeur-generaal van den Arbeid verzonden Ingevolge de afspraak gemaakt op de con ferentie van 25 en 26 Maart jJ. hebben wij de eer u mede te deelen dat onze leden op advies van ons Hoofdbestuur uwe voorstellen hebben verworpen. Zij vereenigden zich met ons advies om den fabrikanten een ver laging van 5 pet. der loonen aan te bieden, doch meenden dat dit dan ook als de uiterste concessie op het gebied der loonen moet worden beschouwd. Tevens verklaarden onze ledenvergaderingen zich bereid op de basis van een tusschen de partijen aan te gane overeenkomst de overige deelen der arbeids voorwaarden te regelen. Ons bestuur is gaarne bereid op den grondslag dezer be sluiten in nieuwe onderhandelingen met de fabrikanten te treden. Maandag 7 April houdt de afd. Enschede van De Eendracht een meeting. De processen ingetrokken. Naar de Tel. verneemt, is de verdere be- hindeling van het proces der N iderhndsche Vereeniging in zake de vierde loonklasse voor den Kantonrechter te Utrecht niet voort gezet. Eveneens is het proces van den B.A.N.S. niet doorgegaan. Beide organisaties hebben de dagvaar dingen doen intrekken. De vereeniging heeft onder leiding van den heer J. F. Boot Amzn., in „De Kroon" te 's-Gravenhage een vergadering gehouden. Het bestuur had zich met de regeering in verbinding gesteld, ten einde voor den visch- handel een regeling te krijgen, waardoor toepassing der Warenwet en betere behar tiging der belangen van den reëelen visch- handel zou mogelijk worden Daartoe had het een concept-besluit gemaakt om ir algemee- nen zin enkele normen voor kwaliteit en soort vast te stellen. Daarnevens wordt bepaald, dat in elke plaats uit den handel een com missie van deskundigen wordt samengesteld, welke als raadgeefster den keuringsdienst ter zijde staat en geschillen regelt. Een nationale commissie zal het vraagstuk voor heel het land hebben te bezien als onderdeel van den Visscherijraad. De vergadering vereenigde zich met de verschillende voorstellen, die aan de regeering zullen worden voorgelegd. In een met den minister van Financiën te houden conferentie zullen eenige heeren een nieuw voorstel inzake de coöperatieve han dels onderneming voor de oesterexploitatie bepleiten, waarbij de hoeveelheid voor bin- nenlandsch gebruik wordt vastgelegd, opdat aan de voortgaande prijsopdrijving van oesters een einde kome. De Ned. R. K. Vereeniging van Handels- reisigers „St. Christoffel" en de Belgische zusterorganisatie hebben besloten een inter nationale organisatie te stichten, welk besluit thans een feit is geworden. Te etel en het secretariaat zijn voorloopig gevestigd te Antwerpen, Korte Nieuwstraat 46. Met de organisaties in Engeland, Frankrijk en Oos tenrijk, is men bereids in contact getreden, terwijl verdere uitbouw niet zal uitblijven. f 4.— p. maan i^^r kl. cursus f 10. Volgens het „Bat. Nieuwsblad" komt voor ouverneur van Celebes ernstig in aanrner- van handen en gelaat verzacht en geneest men het beste met Purol. In doozen van 30, 60 en 90 cis. Bij apoth. en drogisten. king de heer W. A. C. Whitlau, residen van West-Sumatra voor gouverneur van de Oostkust van Sumatra de heer C. van Kempen, r silent van Z.O.-Borneo voor resident van het Hooggerechtshof Mr. C. de Boon S vrai. lid van het Hof. Aneta seint uit Weltevreden De afgewezen afdeelingscommandant van de gewapende politie te Manikwaro (Noord- Nieuw-Guinea), de gepensionneerde onder luitenant Heer, heeft fraude gepleegd met leveranties tot een bedrag van 11 mille- De Amigoe di Curacao van 23 Februari schrijft Wij zijn nu in Februari. Dezer dagen ver namen wij, dat nu reeds het regenwater op Pietermaai verkocht wordt tegen 40 ets. per blik. En we moeten nog 6 a 8 maanden wach ten vóór de regentijd begint. Het ziet ex treurig uit. in v-et geheele rijk is a. iet zoeken, rapen en buiten openbare wegen en voetpaden vervoeren van eieren van wilde eenden toegestaan tot en met 15 dezer b. het ten verkoop in voorraad hebben, te koop aanbieden, verkoopen, afleveren en langs openbare wegen en voetpaden ver voeren van eieren van wilde eenden toege staan tot en inet 17 dezer c. het zoeken, rapen, ten verkoop in voor raad hebben, te koop aanbieden, verkoopen, afleveren of vervoeren van eieren van het overige in artikel 1 der Jachtwet 1923 ge noemd waterwild niet toegestaan. STERFTE ONDER HET PLUIMVEE Onder het pluimvee komt te Nieuw- Amstel weder een groote sterfte voor. Bij cén landbouwer sri-rven binnen kor ten tijd 21 van zijn 40 k'ppe.i. Omtrent den aard der ziekte tast men in het duister. De voorzitter van de Credietvereeniging voor de Zuiderzee heeft, op verzoek van de visschersvereeniging te Spakenburg, bespre kingen gehouden met het ministerie van Bin- nenlandsche Zaken, ten einde een regeling tot stand te brengen, waardoor via de gemeen tebesturen den Zuiderzeevisschers, wanneer ze een enkele maal door bijzondere omstan digheden niet in staat zijn re rente te voldoen op de aan hen verleende rijksvoorschotten, de noodige steun zou kunnen worden ver leend om dat verschuldigde alsnog te kunnen betalen, waardoor de gelegenheid voor hen zou worden geopend om voor nieuwe cre- dieten in aanmerking te komen. De Credietvereeniging heeft thans bericht ontvangen, dat dit voorstel door den minister is afgewezen, omdat aan de credietverleening door middel van rijksgelden slechts de ge dachte ten grondslag ligt, voorschotten te ver leenen aan visschers, welke zonder extrr steun in staat zijn hun rente te voldoen. Naar wij vernemen, is de Zeereerw. pater Ambrosius van den Elzen, oud-provinciaal der paters Dominicanen, die sinds jaren in het klooster te Nijmegen verblijft, van de laatste H.H. Sacramenten voorzien. Pater van den Elzen is door een beroerte getroffen en sins Maandagavond 6 uur buiten bewustzijn. (Msb.) De Unie van Chr. Onderwijzers verzoek4 de regeering een samenspreking met den Onderwijsraad te bevorderen omtrent de besparingen bij het onderwijs. TEL 3550. 3 pond Runderlappen 120 Runderlappen (mager oi doorr.) 45 Extra iijne rib- oi lendelappen 60 2 pond extra iijne Rollade 100 2 pond Rosbiei 120 i 2 pond Lende oi Punt 120 Biefstuk 80 1 Ossenhaas 100 Hard oi gesmolten rundvet 60 Gehakt 40 VOOR RECLAME: 2 pond Runderlappen en 1 pond hard oi gesmolten Vet 150 Thuisbezorging zonder prijsverboogmg Alles per kilo. Beslist alles zonder ziek. OOK AAN HUIS TE BEZORGEN ZONDER PRIJSVERHOOGING. Pooibont voor Schorten Efien Zephir voor Jurkjes Loostijk voor Bedzakkcn Gekl. Crepe en Mouseline Vloermat 140 X 180 iancy Gekl. Overhemden met boord Pique Heeren- Overhemden Gehaakte Zelfbinders Gekl. Dames Directoires Tricot Vrouwen- lijfjes Kaartjes Wol slechts Haaken en Oogen per pakje Spoel rijggaren Markttasschen (net) Zwarte Sajet per knot Damast matten 140X180 Tetra Luiers 70X70 2 pers. Geiest Gras!, lakens V Dames hemden slechts Kussens sloopen goede katoen Dril mans-over- hemden Dames- en Heeren flanellen Ongebl. Tricot Tailles Gemoit. Heeren- Borstrokken Dito Pantalons Prima kwal Ongebleekte Meisjes- Borsirokkeu vanai Gekleurde bceren- sokken 39 29 Dames kousen slechts vanaf 3 dozijn drukkn Kohinor Wit flanel blauwe lijst 5/4 br. Wit katoen 10/4 Graslinnen voor lakens 10/4 Congo linnen Flinke Theedoeken Groote blauwe hand doeken Mooie badhandd 50X90 Dames Nachtjaponnen Slechts 8/4 Blauw Cheviot voor Japonnen 8/4 Kamgaren Iets extra's 6/4 Cheviot 39 Spotprijs Handgaren C Per klos Erooks Machine- G>A garen 5 stukjes Keperband 22 v2 voor 6 dubb. stukken Huis- houdzéep, voor Vlokzeep Per pak 460 Oogjes en Blokjes 21 voor Luiers 8/4 breed Vitrage 9Q Slechts Allovernets 29 Mooi dessm Tanis Beige Kar- QQA petten 3 X 4 12 els holi wol Tapis 1J3Q0 Beige Karpetten 12 els heel wol Tapis 17QQ Karpetten Vloerzeil, 180 c.M. |£5 breed slechts vanaf

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 10