P Schoenmagazijsi L. BOERLAGEN AANBESTEDING. r firma A. K00IJ CADEAU een eiken poetsdoos ctmemei %>So Wegens instorting van mijn huis V A ■AA Kunstspel- Piano's vanaf 11250 ter waarde van f 0,75 2 Relamedagen in het goedkoopst magazijn van Glas, Porcelein en Aardewerk Groote Houtstraat II Paarlaarsteeg. Ziet onze lage prijzen Ziet ome lege prijzen Groote Houtstraat II Paarlaarsteeg. ingezonden Medetieelingen Vo «T Nederl. en het Amerikaansche drankverdrag. De K. S. A. N.V. Spaarnebank voor Katho liek Nederland. Zomertijd verwarring in „de streekj I TEGENSPRAAK. DRANKBESTRIJDING. Sobriëtas. LUCHTVERKEER Ned. luchtdienst op Londen en Parijs. De Poolvlucht van Amundsen. KUNST EN KENNIo. Prijsvraag van de Ned. Ver. voor Geneeskruidkunde. Theo Mann-Bouwmeester. Een nieuw olieproduct. Het monument van Thijs Maris. Nederlands volksleven in den zomer. Tentoonstelling van Handen arbeid. Vreemde artsen in ons land. a 60 cents oer reeeL mm de coupe SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL. Scheidsrechter Mutters. Engelsche uitslagen. HOCKEY. HAARL. HOCKEY BOND. DAMMEN. KERK EN SCHOOL. De geldelijke steun der Missies* Koloniaal Onderwijscongres De frischheid der Jeugd blijft door gebruik Wf me/kmeisie o\v k>. •ss van LANGE VEERSTRAAT 30—31—33. TELEFOON 2098 Ziet u onze drie étalages met eene schitte rende ZOMERCOLLECTIE in de aller- nieuwste modellenPrijzen beneden alle concurrentie Door de N.V. Electriciteitsbedrijï HILLEOOM-LISSE-SAS* SENHEIM zal op DINSDAG 15 APRIL 1924, des namiddags 2 uur in het Hotel „De Witte Zwaan" te LISSE in het openbaar worden aanbesteed: A. het bouwen van een administratie-gebouw, magazijn 2 woonhuizen en bijbehoorende werkzaamheden, y B. het glas-, schilder- en behangwerk hiervoor. Voor datum aanwijzing wordt verwezen naar het bestek. Het bestek met teekeningen is verkrijgbaar vanaf Zaterdag 5 April a.s. ten kantore van bovengenoemd bedrijf. Lisse, Wa«: genstraat 42, tegen betaling van ƒ12.—, waarvan bij inleve ring in ongeschonden staat vóór of op 25 April 1924, 5.— zal worden gerestitueerd. Centrale Vleeschhal. PRIMA KWALITEIT 9 Schagchelstraat 9 j |Sn HEEMSTEDE's WoimIimGBUREAU Halve villa's onder architectuur gebouwd, pr stand, I 3 kamers beneden,serre, modern ing Koops.f13 000 voorradig in zwart, eiken en mahonie. Groote sorteering 1ste KLAS DUITSCHE PIANO'S, de instrumenten worden onder langdurige sehrift. gar. op zeer gemakkelijke betalingsvoorwaarden geleverd Pianohandel H. J. SM INK - RIDDERSTRAAT II. COSTUUMS vanaff 10.50—f 52.50 PANTALONS, vanaff 1.99—f 16.50 JONGEHEEREN COSTUUMS, vanaf f 9.90—f 27.50 KINDER COSTUUMS, vanaf f 7.50—f 16.50 LOSSE COLBERT, vanaff 5.90 WED. H. v. ALPHEN, BREESTRAAT 9, hoek Tuchthuissfraat. W Zaterdag en Maandag a.s. geven wij aan ieder kooper van minstens f f.50 een poefsdoos cadeau ter waarde van f 0.75 De begrooting van Waterstaat. 1 'Ük door éten heer Albarda c.s. wordt voor- De begrooting van Waterstaat is Vrijdag- Èe®^e'd- middag in de Tweede Kamer aangenomen met 58 tegen 10 stemmen. Tegen stemden de S. D. A. P. en de heer Wijnkoop. De Amerikaansche regeering onderhan delde Woensdag te Washington met de vertegenwoordigers van zeven andere na ties, waaronder Nederland, betreffende het vaststellen van een drankverdrag, geba seerd op het Engelsche verdrag. Italië had bezwaar tegen het eerste artikel en wenschte een permanente territoriale grens van zes mijl. Het Bestuur der stichting tot steun aan het Centr. Bureau der K.S.A.schrijft ons Het Centraal Bureau der K.S.A. te Leiden heeft hulp noodig, krachtig en spoedig. Welke katholieke idieele instelling heeft Jat niet in dezen zwaren moeilijken tijd Er is een stichting gevormd, die dezen finan- cieelen steun wil brengen door het houden van een groote verloting, waarvoor het be reids prijzen van Z. H. den Paus en Z. Em. Kard. van Rossum heeft ontvangen. De hoofdprijs heeft een waarde van f 1250 en kan zijn naar keuze een bibliotheek, een huiskamer- salonameublement en keuken- inrichting, 4 beste koeien, landbouwwerk tuigen enz. enz., terwijl een groot gedeelte Ier prijzen zal bestaan uit werken van onze Katholieke kunstenaars, die vooral thans financieele hulp en ondersteuning noodig hebben. Een lot van f 1.50 kan door een ieder ge kocht worden. Zij die meer willen doen, kunnen loten verkoopen en deze in commissie vragen aan het adres der stichting tot Steun aan het Centraal Bureau der K.S.A., Nieuwe Mare 21, Leiden of voor Nijmegen en om- geving^ en de stad Tilburg aan het Financieel Controle- Beleggings- en Adviesbureau, Spoorstraat 24, Nijmegen, dat in deze plaat- ten met den verkoop der loten is belast Aan hen die minstens 10 loten verkoopen, geven wij 10% provisie of .l lot cadeau. Door 10 loten te verkoopen steunt u dus het Centraal Bureau der K.S.A. en onze kath. kunstenaars en verschaft gij u zelf nog een aardige winstkans bovendien. Ter liefde Gods, in 't belang van onze katholieke orga nisaties, in 't belang van een opgewekt ka tholiek leven in ons vaderland, vragen wij u, ons te helpen bij den verkoop der lóten. Gij zoudt niet wi len dat het Centraal Bureau der K.S.A. zou verdwijnen, omdat de katholieken van Nederland waartoe ook gij behoort weigerden hun klein ge makkelijk offertje te brengen. Dit Centraal Bureau, dat door zijn vele PI. Com tés zoo ontzettend veel heeft bijge dragen tot c.en bloei onzer missieactie, tot een opgewekt godsdienstig leven, mag niet vergaan. Het moet blijven in 't belang, van u zelf, in 't belang der katholieke sociale actie in ons vaderland. Honderden godsdienstige vereenigingen bracht het tot stand duizenden guldens bracht het bijeen voor godsdienstige en lief dadige doeleinden en nu vragen wij een kleine bijdrage voor dat Bureau zelf en wij zijn ér zeker van, dat u het zal schenken. Binnen, enkele dagen zullen er bestellingen van loten binnenstroomen aan het adres der Stichting tot Steun aan het Centraal Bureau der K.S.A., Nieuwe Mare 21, Leiden, en aan het Finan cieel Contróle-Beleggings- en Adviesbureau, Spoorstraat 24, Nijmegen, waarvoor wij u bij voorbaat hartelijk dank zeggen. TEGEN HET WETSONTWERP-ALBERDA Het Bestuur der Chr. Werkgeversver- eeniging en het Hoofdbestuur der Algemeen R.K. Werkgeversvereniging heeft zich in een adres tot de Tweede Kamer gewend, teneinde zijn bezwaren kenbaar te maken tegen aanneming van het initiatief ontwerp- Albarda, i. z. het instellen van een onder zoek nopens het arbeidsconflict in de Twentsche Katoenindustrie. Aan dit adres ontleenen wij het volgen de: Vooreerst lijkt het adressanten buiten de competentie der Staten-Generaal te liggen, om op eigen initiatief in een bijzonder ge val in te grijpen in een arbeidsconflict, ge- De bemoeienis der overheid en der Wet geving i. z. arbeidsconflicten in binnen- en buitenland ging tot nu toe nooit verder, dan dat de noodzakelijke voorwaarden wer den geschapen, o.a. door middel van de wetgeving, waaronder het voorkomen, het beslechten en het beperken van arbeids conflicten mogelijk werd gemaakt. Ook in ons land heeft de Regeering ge meend een algemeene wet op het voorko men en beslechten van dergelijke arbeids geschillen niet te kunnen ontberen. De aan leiding to, de indiening van de Arbeidsge- schillenwet was indertijd de staking in het havenbedrijf. In verband met de verhou ding van den betrokken Minister inzake het conflict in het havenbedrijf werd de ar- beidsgeschillenwet ingediend, die tot taak had eens en vooral de Regeering de noo- dige bevoegdheden te geven, om op in die wet omschreven wijze in eenig toekomstig conflict tusschen beide te kunnen komen. De vooropgezette bedoeling van de Re geering en van de Staten-Generaal was, zich geen partij te stellen in een geschil, doch met behoud van het onpartijdige standpunt te trachten, indien het algemeen belang in ernstige mate in het gedrang dreigde te komen, het conflict bij te leg gen. Door dit wetsontwerp aan te nemen, zou men zich inderdaad in 'n bepaald conflict partij gaan stemmen, omdat de door het wetsontwerp-AIbarda bedoelde enquête met zich zou brengen de mogelijkheid van boekenonderzoek. Tegen het boekenonder zoek hebben adressanten zich bij de be handeling der Arbeidsgeschillenwet verzet. Dit boekenonderzoek mag thans onder geen voorwaarde door een speciaal voor dit con flict in het leven geroepen wet mogelijk gemaakt worden, omdat van arbeiderszijde dit boekenonderzoek juist verlangd wordt. Adressanten willen niet verhelen, dat het conflict in Twente door de organisaties met leedwezen wordt gadegeslagen en zijn zich bewust, dat in arbeiderskringen thans groote ellende geleden wordt. Doch om dit conflict te doen eindigen, is iets anders noodig dan een enquête Alleen langs den weg van bemiddeling of overleg is een voor beide partijen bevredigende oplossing mogelijk. Volgt men dien weg niet, dan ontstaan daardoor noodcloos wrok en haat. Zich volkomen vercenigendc met het standpunt door de Vereeniging van Ne- derlandsche Werkgevers d.d. 24 Maart 1924 aan Uwe Kamer kenbaar gemaakt, dwin gen adressanten derhalve op verwerping van het ontwerp-Alberda aan. Naar wij vernemen sal door den Raad van Commissarissen aan de Jaarlijksche Alge- m en; Vergadering van Aandeelhouders worden voorgesteld, het dividend over het afgeloopen boekjaar 1923 na ruime afschrij ving en reserveering te bepalen op 5 gemeentcucstuur van Boven kar spe èft /oensdag telegrafisch bericht van het an Binnenlanclsche Zaken ontvangen, t he: raadsbesluit van 8 Maart j.l. waarbij wcra besloten den ouden tijd te handhaven nog niet mag worden uitgevoerd en dat dit vccrahands geschorst wordt tot 1 Juni a.s., in a wacl.ting van de beslissing die zal worden ge. o .ien. Met deze opschorting wordt echter geen einde gemaakt aan den tijd-chaos, die op het oogenblik i:i „de Streek" heerscht. Wande lende van Enkhuizen naar Hoogkarspel pas seert men zes kerktorens waarop thans om den ander zomer- en zonnetijd wordt aan gewezen. Naar bij informatie is gebleken, is het be richt van De Residentiebode, omtrent af schaffing van de le klasje op de Nederl. Spoorwegen, geheel uit de lucht gegrepen. (N. R. Crt.) Volgens de laatste algemeene telling, einde December 1923, waren bij de Federatie So briëtas aangesloten 369 Kruisverbonden met 21679 leden (5230 Geheelonthouders, 15603 Afschaffers, 834 Paulisten)342 Ma- riavereenigingen met 42375 leden (6144 Ge heel onthouders)36102 Afschaffers)174 Jongensbonden (Adspirantenafdeelingen in Kruisverbonden, in Jongenspatronaten) met 7809 leden (allen Geheelonthouders) 207 Meisjesbonden (Adspirantenafdeelingen in Mariavereenigingen, in Meisjespatronaten; met 11667 leden (allen Geheelonthoudsters) 235 St. Annavereenigingen met 25665 ge zinnen en 76917 kinderen (allen geheelont houders). De Sectie „St. Franciscus" (spoor- mannen) telde 875 leden (allen Geheelont houder)., de R. K. Drankweer-Interaca- demiale 65 leden (35 Geheelonthouders, 30 Afschaffers),2 diocesane Onderwijzers- drankbestrijdersclub en 1 dioc. Schoolcom missie 222 leden (86 Geheelonthouders, 136 Afschaffers), 4 diocesane Priester-Kruisver- bonden 850 leden (114 Geheelonthouders, 736 Afschaffers.) In verband met de staking bij den Engel- schen vliegdienst wordt gemeld, dat de Ne- derlandsche Luchtdienst op Londen en Pa rijs geregeld wordt uitgevoerd. i De Noorsche ontdekkingsreiziger Amund- j sen is te Rome aangekomen. In een inter- j view heeft hij bijzonderheden medegedeeld over zijn voorgenomen Poolvlucht. Hij ver klaarde o. a. Er zijn voor dat doel twee speciale vliegtui gen gebouwd, door de firma Dornier Faloo te Pisa. Zij zijn van staal en uitgerust met twee Rolls Royce motoren van 370 P. K. De machi nes zullen in een storm op het water kunnen drijven op twee horizontale vinnen, die ook bij landing op het ijs als schaatsen gebruikt kunnen worden. Amundsen zal vergezeld worden van twee Amerikaansche vliegers. Binnenkort zal hij Pi- sa verlaten en over de route Zürich-Texel- Bergen naar Spitsbergen gaan om vandaar de vlucht te ondernemen. In onze vaderlandsche Flora worden ver" schillende geneeskruiden aangetroffen, die niet of niet voldoende bestudeerd zijn. De Nederlandschë Vereeniging voor Genees" kruidtuinen verlangt een monographie over écn of meer dezer gewassen. De inzenders worden geheel vrijgelaten in de opvatting van hun onderwerp. Zij zijn verplicht bij bekro ning het auteursrecht van hun studie aan bo vengenoemde vereeniging af te staan. Het be stuur zal te zijner tijd een Commissie van Be oordeeling benoemen, en deze het recht toe kennen den prijs f 250.) desgewenscht te ver deden over twee antwoorden, die beide voor bekroning in aanmerking komen. De antwoorden, met de machine of met een andere hand, dan die van de(n) auteur ge schreven, worden vóór 1 Januari 1926 inge wacht bij den secretaris prof dr. D. H. Wester, Raamstraat 22, Den Haag. Zij moe ten gekenmerkt zijn door een motto en ver gezeld gaan van een verzegelden omslag, inhoudende den naam van de(n) auteur, geken merkt door hetzelfde motto en voorzien van een correspondentieadres (niet het eigen adres), aan hetwelk het handschrift bij niet- bekroning kan worden teruggezonden. Bij niet-bekroning zal genoemd omslag onge opend worden verbrand. Mevrouw Theo Mann-Bouwmeester zal in den loop van de maand April eenige gast- voorstellingen geven bij de Kon. Ver. „Het Nederlandsch Tooneel", als Sabine Revel in „De Fakkelloop". Zekere Jack Parker, een 23-jarige Engel sche chemist, heeft een nieuw smeerolie- product uitgevonden, dat zeer voordeelig moet zijn en dat, volgens experts, van groot belang is op alle gebied van motoren. Parker weigerde reeds een aanbod van 45000 pond sterling voor zijn vinding. Vermoedelijk zal het product geëxploiteerd worden door een afzonderlijke maatschappij, die, naar ver luidt, wordt opgericht met een kapitaal van 180.000 pond. Het product is ongeveer 25% goedkooper dan de tegenwoordig algemeen gebruikte olie en heeft daarenboven groote voordeden, ten aanzien der vloeibaarheid in verschillende temperaturen. (Tel.) Naar vernomen wordt, vertoeft de bekende portretschilder Willem Maris, zoon van Jacob Maris, en neef van de twee andere schilders uit het trio, n.l. Matthijs en Willem Maris, thans te Londen, om een onderzoek in te stellen naar de motieven, die er toe hebben geleid dat de executrice-testamentair van Matthijs Maris de toestemming om voor dezen laatste te Londen een monument op te richten, heeft ingetrokken. Op Zaterdag 12 April a.s. zal de heer D. J. van der Ven uit Oosterbeek, voorzitter van de derde sectie folklore van het Neder landsch Nationaal Bureau voor Anthropolo gic, in samenwerking met prof. Julius Rönt gen, directeur van het Amsterdamsche con servatorium voor muziek te Amsterdam, de foil loristische film „Nederlands Volks leven in den Zomer" vertoonen. Deze voorstelling, waarbij prof. Röntgen persoonlijk zijn zomerfilm-composities aan den vleugel ten gehoore brengt, is de première voor Amsterdam en uitsluitend toegankelijk vx>r de pers en voor leden en introducée's van het Koninklijk Nederlandsch Aardrijks kundig Genootschap en van het Nederlandsch Nationaal Bureau voor Anthropologic. Te Amsterdam wordt een tentoonstelling van handenarbeid gehouden in het gebouw van de Burgerwacht (Singel, hoek Vijzel straat). De tentoonstelling is dagelijks ge opend van 3—5 uur en 'savonds van 7 954 uur, Zondag a.s. is zij gesloten. Aangaande het a.s. bezoek van buiten landsche artsen aan ons land waarvan we reeds melding maakten, deelt het „Hbld" de volgende bijzonderheden mede De eerste groep van geneesheeren zal uit elf tuberculose-artsen bestaan die van 1421 April in ons land zal vertoeven. Reeds was deze groep, ter bestudeeren van het tubercu- lose-vraagstuk, in Oostenrijk, Tsjecho-Slo- wakije, Hongarije, Frankrijk, België en En geland. Na Nederland zal nog Zwitserland bezocht worden, aan welke excursie ook een Nederlandsch arts zal deelnemen. De artsen zullen 14 April te 's-Gravenhage aankomen, waar voor hen verschillende voor drachten zullen worden gehouden en waar verschillende instellingen worden bezichtigd; op 15 en 16 April volgt een bezoek aan Am sterdam van waaruit men de herstellings oorden Hoog Laren en Hoog-Blaricum wi bezichtigen. Verder staat op het programma het bezoe ken van Berg en Bosch bij Apeldoorn op 17 en Oranje Nassau's Oord op 18 April19 April gaat men naar Leiden en tenslotte naar 's-Gravenhage terug. Het gezelschap bestaat onzer ENGELSCHE GEMAAKTE HEERENKLEEDING is kunst. Kwaliteit en afwerking zijn eerste klas. De pasvorn,; Onbesrispc- lijk voor ieder ligunr. kleeding is in één woord: af. Hiervoor staan wij borg. De recommandatie bewijst het. PL£iM 35. t.o. de Tempeliersstraat. :s Tel. 1265. COLBERT-COSTUUMS (in de nieuwste dessins) vanaf f 32.50 DEMISAISONS vanaf f 35.—. Wollen GABARDINE REGENJASSEN en -MANTELS, vanaf f 32.50 JONGEHEEREN-COSTUUMS vanaf f 22.50. uit artsen uit Oostenrijk, Bulgarije, Dene marken, Finland, F4ankriik, Engeland, Hon garije, Italië, Polen, Rusland, Tsjecho-Slo- wakije en Joega-Siavië. De reis van de tweede groep, komt 24 April hier te lande aan ter bestudeering van sociaal- hygiënische instellingen. Deze artsen, onge veer 25 in getal zullen, na het beëindigen van hun reis op 21 April, groepsgewijze de wer king van de geneeskundige diensten in ver schillende steden van ons land bestudeeren. Tot 1 Juni duurt deze laatste studie, waarover door bezoekers in Den Haag gezamenlijk een rapport zal worden opgesteld. Deze groep van artsen, waar drie Nederlandsche geneesheeren deel van uitmaken, vertrekt van ons land naar Denemarken. Van 1 tot 10 Mei zullen tenslotte nog een aantal schoolartsen uit Oostenrijk, België, Frankrijk, Engeland, Hongarije, Italië, Polen, Rusland, Zwitserland, Tsje -ho-Slowakije en Joego-Slavië in ons land vertoeven. Ook deze artsen zullen eerst te 's-Gravenhage en te Rotterdam worden ontvangen. Van 3 tot 4 Mei zijn zij in Amsterdam, gaan vandaar naar Egmond a. Z. en St. Michiels Gestel, om 6 Mei in de hoofdstad terug te keeren, waar de groep op 8 Mei ontbonden zal worden. In een Duitsch blad komt het bericht voor dat onze bekende arbiter J. Mutters een uit- noodiging zou hebben ontvangen om op 26 April a.s. de cupfinal tusschen Aston Villa en Newcastle U. te leiden. Bevestiging van dit bericht hebben wij tot op heden niet verkregen. Het zou inderdaad een groote eer voor ons scheidsrechterkorps in 't algemeen en voor den heer Mutters in het bijzonder zijn. Wij meenen te weten dat voor den oorlog door Groothoff ook reeds een cupfinal werd geleid. Er worden te Wemblaydon pl. m. 150.000 toeschouwers verwacht zoodat men in Enge land wel in breeden kring een kijk op Mut ters' capaciteiten kan krijgen. De uitslagen van de Woensdag gespeelde league-wedstrijden voor de eerste divisie luiden Aston VillaBlackburn R10 LiverpoolArsenal 00 MiddlesbroughManchester 00 Newcastle U. Everton 30 Ie H. B. S.—2e H. B. S. (2—1) In het begin gaat het spel gelijk op, doch de le H. B. S. weet het eerst te scoren. Even daarna vergroot ze den voorsprong met een scherp schot. De 2e H. B. S. laat den moed echter niet zakken en weldra hebben ze dan ook succes, als hun rechtsuiterst de eer weet te redden. Met deze stand wordt gedraaid. Na rust tracht de 2e H. B. S. gelijk te ma ken, maar hoe ze ook zwoegen, ze kunnen het net niet meer vinden, daar de le H. B. S. pal staat. Er wordt dan ook niet meer gescoord en komt einde met een overwinning voor dg le H. B. S. De Competitie 2de Klasse (Afdeeling Noord) van den Nederlandschen Dam bord. Maandagavond j.l. speelde het tweede tiental der „Haarlemsche Damclub" voor bovengenoemde competitie tegen het tweede tiental der Amsterdamsche Damvereeniging „Van Embden", in haar clublokaal, Gebouw „Olympia" te Haarlem. De Haarlemmers zetten hunne overwin ningreeks voort door „Van Embden" met 128 te slaan, waardoor zij nog steeds onge slagen aan den spits der 2de klasse gaan. De gedetailleerde uitslag volgt hieronder 1. H. BoksA. Appelboom 20 2. J. B. SluiterA. Frank 1l 3. C. J. van WijkP. Faure 11 4. H. GreeuwI. J. Groen 20 5. J. WielengaL. Worms 1I 6. J. PoppenJ. Baruch 11 7. A. SlingerH. Appelboom 02 8. J. C. van Waard—D. Groen 1—1 9. R. H. RoodaE. v. d. Meer 20 10. J. P. van EykS. S .van Baaien 11 12—8 Zaterdagmiddag a.s. spelen de Haarlem mers te Amsterdam tegen het eerste tiental der Damvereeniging „Zaterdagmiddag" in Café „Former", Leischeplein. Aanvang te half 4. Indien de Haarlemmers erin slagen ook de zen wedstrijd te winnen, zijn zij vrijwel kampioen der Noordelijke 2e klasse. Deze wedstrijd is voor de „Haarlemsche Damclub" de zwaarste dezer competitie. „Za terdagmiddag" heeft slechts een wedstrijd verloren en zou door een overwinning nog een uitstekende kans op het Kampioenschap krijgen. De stand op de ranglijst tusschen dezf beide tientallen is als volgt Haarlemsche Dam club II Haarlem 6 6 0 80—40 12 Zaterdagmiddag I Amsterdam. 5 4 1 6040 8 De opperste raad van het „Pontifidtun opus propagatione Fidei" tc Rome opende heden zijn beraadslagingen omtrent de ver deeling van de door de geloovigen opgebrach te gelden onder de verschillende missies d» geheele aarde. De zitting werd geopend door Krrdinaa! van Rossumt Er waren vertegenwoordigers van Frankrijk, Duitschland, Engeland, Ver- eenigde Staten, Beieren en Oostenrijk. (Msb.) Men schrijft ons De voorbereiding van een Universitair leven in Indië, zooals deze mede door het vertrek in December j.l. daarheen van Prof. Dr. Paul Scholten actueel is geworden, heeft aanleiding gegeven tot het beleggen van het derde Koloniaal Onderwijs Congres, hetwelk 23 en 24 April a.s. te 's-Gravenhage in de zalen van „De Twee Steden" zal gehouden worden. Vraagt Uwen winkelier bij onze groote stokken Karnemelkzeep een PLAATJE. Albums, ter verzameling van deze plaatjes, zijn bij elk< lier of aan onze fabriek, verkrijgbaar a 60 cent. 4 TO ga ALBUM- elken winke 3 pond LAPPENf 1.2( 1 pond LAPPEN 0.4! 3 pond doorregen LAPPEN f.3! 1 pond doorregen LAPPEN 0.51 Prima magere LAPPEN, p. p. 0.5! 3 pond ROSBIEF i,8( 3 pond ROLLADE 1.8! 3 pond GEHAKT 1.01 1 pond GEHAKT 0.41 ROOKWORST per K.G. l.2< Per ons 0.1< ROOKVLEESCH HAM PEKELVLEESCH per ons per ons per ons CORN. L. KWAK. Mekelatr, Heemsleedsche Dreef, Tramhelte Blauwe Brug, Te!.28236 ben ik genoodzaakt al mijn PRACHT COSTUUMS en PANTALONS, KIN DER- en JONGEHEEREN COSTUUMS voor SPOTPRIJZEN nit te verkoopen. Ook groote keuze in GABARDINE COSTUUMS Alle goederen gaan voor de Paschen voor spotprijzen weg. Dus allen «s rechtstreeks naar de t: Meer dan 17 jaar gevestigd, ALLES MOET WEG ALLES MOET WEG. I.ULeiiderinli-iliViies

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 7