m ISÉÉ' I v Aan onze Lezers H. B. C. IGraaf Willem II 2-1. D. H. V. B. Bestuursvergadering. Districtsvergadering. Juniorencompetitie. Programma Zondag 13 April. R. K. Sportvereeniging „Comb. Geel-Zwart-Westen." Santpoort IDamiaten II 21. Comb. G. Z. W.—Geel Wit I. G. Zwart IV—D.S.S. II 1—2. R.-K.V.V. „Victrix." R.K.V.V. „Geel Wit." B. C. H. IIISantpoort II 4-0. R.-K. V. V. „Santpoort." Voetbalvereeniging V. V. F Korfbal-uitslagen, De huldiging van een voetbal kampioen. Rijks H.B.S. VelsenKennemer Lyceum 16. I Spoort al Uw keuoisseii 1 aan htm vraag:- en aanbod- advertenties te plaatsen in onze eigen Nieuwe Haariemsche Courant 2e Klasse. K Always ForwardR.K.W.S.V. 00 De Meer—V.I.C. 2—2 Zaandam—R.K.A.V. 0—2 LGr. Willem II 2—Excelsior 3—3 WilhelmusS.M.C. 9—0 SITTARD, R.K.A.V. EN WILHELMUS KAMPIOEN. H. B. C. KLOPT GRAAF WILLEM. In drie afdeelingen is dan gisteren het kam pioenschap gevallen. Sittard wist het eerste-klasse kampioen schap te behalen door een stevige 41 over winning. De 2e klassen K en L. kregen ook hun kampioenen resp. R.K.A.V. die met 20 van Zaandam won, en Wilhelmus, welke S.M.C. met 90 verpletterde. Onze gelukwenschen aan deze vereeni- gingen De Heemsteedsche Combinatie slaagde er in met een zwak elftal Graaf Willem II te slaan waardoor zij thans de vierde plaats op net ranglijstje inneemt. R.K.B.V. won ver der voor den Overgang D van E.M.M. en P.V.C. sloeg D.H.L. De overige wedstrijden in de 2e klas af deelingen eindigden in een gelijk spel. De standen zijn na gisteren Eerste klas. Sittard 12 9 2 2 20 24—15 1.67 R.K.M.S.V. 13 7 3 3 17 23—12 1.30 Chèvremont 12 6 2 4 14 2318 1.16 Constantia 13 5 3 5 13 1815 1. Valkenburg 12 4 3 5 11 22—20 0.93 Mulo 11 4 1 6 9 21—19 0.81 Kimbrta 9 2 1 6 5 1423 0.55 Caesar 10 1 1 8 3 10—29 0.30 Overgang D. Wilskracht 11 9 2 0 20 186 1.82 R.K.B.V. 12 8 1 3 17 25—19 1.42 P.V.C. 12 7 1 4 15 24—14 1.25 H.B.C. 10 4 1 5 9 16—18 0.90 D.H.L. 12 5 0 7 10 21—20 0.83 E.M.M. 11 5 0 6 8 15—17 0.72 Gr. Willem II 13 1 4 8 6 7—16 0.46 Limvio 11 2 1 8 5 1026 0.46 2e klasse K. R.K.A.V. 12 10 1 1 21 40—17 1.75 Beverwijk 9 5 2 2 12 23—16 1.33 V.I.C. 9 4 1 4 9 22—23 1.00 R.K.W.S.V. 10 3 2 5 8 19—22 0.80 De Meer 6 1 2 3 4 8—12 0.67 Zaandam 10 2 2 6 6 9—19 0.60 Vlw. Forward 8 1 2 5 4 5—17 0.50 - 2e klasse L. Wilhelmus 12 9 2 1 20 44—12 1.67 Celer 11 6 3 2 15 27—15 1.36 Excelsior 9 4 3 2 11 25—15 1.22 D.O.N.K. 10 4 3 3 11 22—23 1.10 Gr. Will. 112 12 3 5 4 11 26—28 0.91 Damiaten 9 I 1 7 3 13—38 0.33 S.M.C. 11 0 3 8 3 5—31 0.27 H. B. C. verschijnt met een zwakke com- binaih:. Niet dat zij zooveel invallers hebben, maar Frits Mooren is reeds voor den aan vang mank, en speelde dan ook de 2e helft niet mee, in diens plaats kwam zijn broer Jan. Henk Leuven was invalide, en werd vervangen door v. d. Zwet. v. Roon moest de 2e helft op halve krachten spelen, we gens een beenblessure en ten laatste moest Klaver een kwartier voor het einde het veld verlaten, wegens een voetwond, opgeloopen bij een botsing met Leewens. die den ge- heelen middag een zeer gevaarlijk spel ver toonde. Graaf Willem heeft een nieuwe combina tie. Hinkenkemper is vervangen door Aarts, komt met de volgende opstelling: W. Aarts, A. Brouwens, P. Linthorst, W. Goorse. J. Leewens, H. v. d. Loos, W. v. Rijn, S. Leewens, H. v. d. Heuvel, C. Borsboom, A. Frijkers. v. Rooijen, J. Vester, A. Mooren, v. d. Zwet, v. Roon, A. Klaver, L. v. d. Vlugt, Beijk, F. Mooren, v. Deurzen, H. Neeskens, Om 2.35 laat scheidsrechter Salfisberger beginnen. Gr. W. wint den toss, en laat Moo ren met wind in den rug aftrappen, v. Roon probeert al direct den nieuwer. Gr. W. kee per. maar die bleek safe te zijn. Ook moet hij direct er na schoten van Vester en Moo ren verwerken. Dan volgt een aanval van Gr. Willem, maar v. Rijn, die zeer snel is. schiet over. Direct wordt het Gr. Willem doel be- «tormd en als A. Mooren den bal toegespeeld krijgt, schiet hij van pl.m. 15 M. keihard via den paal in het Gr. Willem net, 10. Bij een H. B. C. aanval mist v. d. Loos, waardoor Vester het doel onder schot krijgt, maar Aarts is onverbiddelijk. Even wordt H. B. C. ingesloten, en in die periode moeten wij L. v. d. Vlugt zijn werk bewonderen. Hij is overal waar gevaar dreigt. Neeskens stopt een fraai schot van Leewens, en als Bosboom even talmt, is v.. Deurzen hem te vlug af. Als Frijkers nog juist een bai van de ach terlijn haalt, zet hij mooi voor, de bal komt bij den vrijstaanden S. Leewens. die Neeskens geen schijn van kans geeft, 11. Weer vallen de H. B. C.'ers aan, v. d. Zwet komt alleen voor doel, doch weer redt Aarts. Ook een vrije trap wordt door Linthorst ge retourneerd, dan schiet v, d. Zwet nog rake lings naast, waarna de rust wordt aange kondigd. Na rust valt Frits uit, en in diens plaats gaat Vester backen, J. Mooren speelt bin nen links. Nauwelijks is afgetrapt, of II. B. C. gaat ten aanval, v. d. Zwet komt vlak voor doel, maar schiet onbegrijpelijk tegen de boven lat, de bal springt terug in bet veld. Dan volgen eenige goede Gr. Willem aanvallen, maar Vester en v. Deurzen vormen een back- stel dat weinig kans geeft, Ook Neeskens in doel wordt iets zekerder. Opeens een pracht-aanval op het Gr. Wil lem doel. Leo brengt het ieder op, plaatst naar v. d. Zwet, die alles passeert, maar zien de dat hij zelf op den keeper geen kans heeft, geeft hij aan Vester, die met een enorm -chot, via de keepershanden het leder in de touwen jaagt, 21. Dit geeft den H. B. C 'ers moed, en nu is H. B. C. sterker. Aarts stopt een hard schoot van v. Roon, verder weet vooral Linthorst, die schitterend ver dedigt, het leder steeds retour te zenden. Gr. Willem neemt dan het offensief over. cn op we! wat fortuinlijke wijze ontkomt het H. B. C.-doel aan een doorboring, als het leder 3 maal vlak voor doel in de hoogte gekopt wordt. Beijk redt de situatie, 'n Vrijen trap haalt Neeskens uit den bovenhoek. Er volgen dan verschillende corners op het H. 3. C. doel, die niets opleveren. Even wordt dan gestopt voor Klaver, die riet verder kan spelen, waardoor H. B. C. ic resteerende 10 minuten met 10 man speelt. H. B. C. wordt dan ingesloten, maar Nees kens en Vester zuiveren met verre trappen. De minuten verstrijken. Opeens een door braak, waarbij v. d. Zwet op korten afstand in het hoekje wil plaatsen, maar Aarts werpt zich als een tijger op den bal. Nog eenige Gr. Willem aanvallen, die nog een paar corners opleveren, waarna Salfis- nerger voor het laatst fluit en H. B. C„ hoe wel geflatteerd de overwinning kan boeken. Scheidsrechter Salfisberger leidde uitstekend. Het H. B. C. elftal was niet wat het de' vorige week was, maar zij hebben enorm ge werkt. Gr. Willem liet een goede partij zien, en zooals zij nu speelden, verdienen zij een betere plaats op het ranglijstje. Hun samen spel was goed, ook de middenlinie werkte keurig. Jammer dat Leewens te woest speelt, dit ontsierde het elftal. Dat H. B. C. niet méér goals maakte, dankte zij aan Linthorst, die v. Roon weinig kans gaf, terwijl Aarts in doel een pracht- figuur maakte. Nu Zondag naar E. M. M., zorgt er voor, H.B.C.'ers dat jelui alleen in conditie zijt. Als die wedstrijd gewonnen wordt, volgen die op P. V. C., Wilskracht en Limvio ook wel. De 3e of 4e plaats moeten jelui veroveren. Het Bestuur van het District vergadert Dinsdag 8 April om 8 uur 's avonds Zijlweg 69c, Overveen. De vergadering van het District Haarlem en Omstreken van den D. H. V. B. zal plaats hebben op Woensdag 16 April, 's avonds om 8 uur, in het gebouw „St. Bavo", Smedestr. 23, Haarlem. De agenda zal bijtijds bekend gemaakt worden. De Districts-secretaris, Zijlweg 69c, Overveen. Uitslagen 6 April. Afdeeling A. R. C. O. I—Geel Wit IV 1—1 C. G. Z. W. V—V. V. F. I 1—1 D. S. S. Ill—Alliance I 0—5 Afdeeling B. V. V. F. II—Alliance II 1—8 Afdeeling A. R. C. O. I—B. S. M. 1 uur. Th. Assendelft (Sportpark). V. V. F. I—Geel Wit IV 2 uur. H. Westbroek (Spaarhovenweg). D. S, S. III op verzoek vrij. Afdeeling B. C. G. Zw. W. 6—H. B. C. 4, 1 uur. Z. Zwetsloot (Zandv. laan). De uitsjtgen van gisteren. Ie klasse B. A.D.O.—C.G.Z.W. 2—1 2e klasse C. SantpoortDamiaten 2 C.G.Z.W. 2—Geel Wit 3e klasse B E VictrixD.S.S. W.F.C. 2—Concordia 2 4e klasse. F H.B.C. 3Santpoort 2 C.G.Z.W. 4—D.S.S. 2 GB.S.M. 2—Geel Wit 3 2—1 1—2 5—0 1—1 4—0 1—2 2—4 H. B. C.—GRAAF WILLEM. Doelman Neeskens van H. B. C. verwerkt een laag schot. Secr. H. van Turnhout, Emmaplein 38, Haarlem. Denkt allen om de hedenavond te houden vergadering. Deze begint om half acht pre cies. Dus allen op tijd aanwezig in het ge bouw „Sint Bavo" Smedestra.at 23. De agenda is zeer belangrijk. Uitslagen van Zondag zijn: A. D. O. I—C. G. Z. W. 1 2—1 C. G. Z. W. II—Geel-Wit I 1—2 C. G. Z. W .IV—D. S. S. II 1—2 C. G. Z. W. V-V. V. F. I 1—1 't Zijn sterke beenen, die de weelde kun nen dragen. Dat dachten de verschillende elftallen, die j gisteren weer eens op echte Geel-Zwart- manier speelden. Verleden week alles ge wonnen. deze week alles verloren, met cijfers, die evengoed anders hadden kunnen zijn. Het eerste elftal ging voor, en kreeg van A. D. O. I onverdiend met 21 slaag. A. D. O. heeft zich door deze overwinning vaster op de eerste plaats genesteld en zal zich wel niet meer laten verdrijven, als tenminste vrouwe Fortuna hen niet in den steek laat Gisteren hadden de Heemsker kers althans niet over pech te klagen. Voor de rust was de geelzwarte ploeg geregeld in den aanval, maar het A .D. O.-doel ont kwam telkens aan een doorboring, op een wijze die aan het oog van een naald deden denken. Na de rust een gelijkopgaand spel. in deze periode wist A D. O. tweemaal te doelpunten, terwijl Yellow Black doör Daal- derop, met een prachtgoal maar éénmaal het net deed trillen. Rest ons nog te melden, dat de referee niet al te nauwkeurig was met eventueelc overtredingen, waardoor de Haariemmers wel wat werden gedupeerd. Maar enfin, volgende week tegen Leiden nog maar eens geweldig aangepaiA. Voor de 2e klas speelden de reserve s tegen Geel-Wit. Ook zij verloren met 21. Het tweede is schijnbaar van plan om de 2de plaats te verlaten, waar Geel-Wit na tuurlijk spoedig bij is. De wedstrijd werd in de meest goede verstandhouding gespeeld en de heer Zwet sloot, die in plaats van de aangewezen scheidsrechter floot, heeft zich behoorlijk van zijn taak gekweten. Het 4e kreeg de mannetjes van Duin op bezoek en verloor met de traditioneele cijfers (21). D. S. S. kreeg met dit al meer dan haar toekwam, als men bedenkt, dat de jongere Boys gedurig voor het D. S. S.-doel zweefden, dat op gelukkige wijze werd schoongehoudcn. Zoo langzamerhand ver keert het 4e in degradatiegevaar, maar 't is gelukkig, dat er geen lagere klas meer be staat. Niettemin kunnen jullie nog wel beter, ook tegen de sterkere tegenstanders. Neemt maar een voorbeeld aan onze liliputters, die tegen de Franciscaantjes een gelijk spel speelden en zoodoende vandaag het eenig- ste puntje binnen haalden. Eigenaardig is het, dat de twee gemaakte doelpunten door de "eigen partij werden ver oorzaakt of gemaakt. Nog drie wedstrijden staan op het pro gramma, welke zeker gewonnen kunnen worden, als er met veel geestdrift gespeeld wordt. Dus jongens, vooruit hoor. Denkt allen aan de vergadering. „WIM". Hoewel 't aangenaam voetbalweer was, werd aan beide zijde niet veel fraai's ver toond. t Was wat men noemt een lustelooze wedstrijd, uitgezonderd 't eerste en laatste kwartier, toen werd er flink aangepakt. Nadat Damiaten een kans om de score te openen gemist heeft, door een penalty van wege handsrakelings langs doel te plaatsen, krijgt Santpoort een penalty te nemen door- dat Maas de weg van Böhm bewerkte, deze door Smit genomen snort langs Beelen en 't is 10. Rust 10. Hoewel Santpoort de wind mede krijgt en steeds sterker is, weet zij dit niet in doelpun ten uit te drukken, deels door goed verdedi gen van Göttmer c.s., deels door slecht schie ten. Plotseling huppelde een bal, welke door zeven menschen gemist wordt, in doel (20). Dit wordt „Damiaten" te bar, hoewel hun aanvallen niet gevaarlijk zijn, weten zij steed» toch v. Schagen's heiligdom te nade ren, hoewel deze 't goede voornemen had, om vandaag zijn doel schoon te houden, glijd hij op een moment te ver door, en de bal gaat langs hem heen. Zoo kwam de traditioneelen goal weer ter wereld. Nadat aan de Damia- ten-goal twee zekere doelpunten door de zeer tot ieders genoegen, in 't voordeel van „S."-voorhoede gemist zijn, komt 't einde, Santpoort I. De stand van Santpoort I is nu: 9 gespeeld, 8 gewonnen, 1 gelijk, 0 verloren, 27 p. voor, 9 p. tegen, gemiddeld 1.88, 17 punten. In dezen belangrijken wedstrijd voor de 2de klasse C. is C. W. er in geslaagd 2 kostbare puntjes aan hare concurrent te ontnemen door met 21 verdiend te winnen. Aangezien de aangewezen scheidsrechter niet aanwezig was, werd onder leiding van den heer Zwetsloot begonnen. Het begin is voor G. Z., dat met den ste- vigen wind in den rug tot den aanval over gaat. De G. W.-achterhoede is echter in stevige conditie en retourneert alles. Geleidelijk komt G. W. er eenigzins in en onderneemt verschillende aanvallen, welke echter geen succes hebben. Plots weer een aanval van G. Z., de back wil wegwerken, doch krijgt per ongeluk den bal tegen zijn hand. Penalty. Deze, goed genomen, wordt in een doelpunt omgezet, 10 voor G. Z. Vanaf den aftrap plaatst de raidhalf naar den rechtsbuiten; deze brengt goed op, plaatst den bal schitterend voor doel, en het hoofd der mid-voor zorgt voor de rest, 11. Een prachtige goal. Vlak hierna is het rusten. Na de rust speelt G. W. met den wind in den rug en is direct in den aanval. Doch de G. Z. achterhoede houdt goed stand. De uitvallen der G. Z. voorhoede worden meestal onderbroken door de G. W- achter hoede, welke uitstekend speelt. Eindelijk komt dan het winnende punt. Een corner van links, goed geomen, stopt de G. Z.-keeper in eigen doel. Groote vreugde in het G. W.-kamp, en vooral, wanneer eenige minuten later de scheidsrechter voor het laatst fluit. De scheidrechter leidde dezen geanimeer. den wedstrijd zeer goed. Van G. W. was de achterhoede het beste deel van 't elftal, vooral de linkshalf. Bij G, Z. waren de kee per rechts-back en de midhalf de uilblinkers. speelde, hetgeen de Victrix-achterhoede na tuurlijk spoedig had doorzien. Victrix blijft in de meerderheid en de D. S. S. -achter hoede die het dezen middag hard te verant woorden had, vertoont teekenen van ver moeidheid. De midvoor der gastheeren brengt dan ook spoedig den stand op 40, na een mooi staaltje solo-spel, terwijl even later de rechtsbinnen met een schitterend schot de D.S.S.-doelman voor de 5e maa' laat visschen. Als de arbiter, die, zooals gewoon lijk, uitstekend leidde, time fluit, heeft Vic trix verdiend gewonnen, alhoewel de uit slag eenigszins geflatteerd is. Door het gelijk spel van Concordia 11 te gen W. F. C. II (11) heeft Victrix de bo venste plaats op de ranglijst aangenomen. Wanneer de laatste wedstrijd Zondag a.s te gen C. G. Z. W. III gewonnen wordt zijn de jengens van Verrijs kampioen. Als de scheidsrechter beginnen blaast, stellen beide elftallen zich onvolledig op. S. D, S. is wel het zwaarst gehandicapt, en speelt met 9 man. In het begin is G. Z. in de meerderheid en komen nu en dan zeer gevaarlijk voor het S. D. S.-doel. Hier is echter de achter hoede op haar plaats. Langzamerhand werkt S. D. S. zich los en breekt de voorhoede door de achterhoede van Geel-Zwart heen. Tot doelpunten komt het echter niet en rust treedt in met 0—0. Als aan de 2e helft begonnen wordt, laat het zich aanzien, dat G. Z. nog niet gewon nen heeft en D. S. S. zijn huid zoo duur mogelijk zal verkoopen. D. S. S.'s voorhoede bestaat uit 3 man, die werken als paarden om een doelpunt te maken. Na een kwartier krijgt D. S. S, een penalty, waaruit wordt gescoord, 01, Nu zijn de D. S. S.'ers niet meer te hou den. Het overwicht wordt steeds grooter en door een blunder van den keeper wordt de stand 02. Er is ongeveer nog 10 min. te spelen. Geel-Zwart doet enkele zeer gevaarlijke HAARLEM—STORMVOGELS. Doelman Kaan had in deze ontmoeting zeer druk werk. Secr. F. J. W. v. Wunnik, Hagestraal 10 Uitslag van Zondag 6 April. VICTRIX I—D.S.S. I 5—0. Als scheidsrechter Heijne, opstellen blaast, begint de thuisclub voorloopig met 9 man. D.S.S. is geheel volledig. De eerste aanval len zijn voor de bezoekers, doch de blauw zwarte achterhoede houdt stand, totdat de midvoor en midhalf het elftal komen compic- teeren. De blauwzwarters werken zich los, cn ondernemen eenige pittige aanvallen op het doel der tegenpartij. Na ongeveer 15 min. spelen scoort de midvoor uit een voorzet van links. Dan krijgt Victrix kort na elkaar 2 penalties te nemen, welke geen van beiden een doelpunt opleveren. Kort voor de rust verhoogt de blauwzwarte linksbuiten le voorsprong uit een scrimmage voor D.S.S.- doel. Vermelding verdient nog een mooi schot van den rood-groenen midvoor, hetwelk de Victrix-doelman al vallende, op schitterende wijze weet te houden. Na rust is Victrix veel sterker en brengt goed opgezetten aanvallen 't doel der be zoekers dikwijls in gevaar. Er dan ook nog geen 5 min. gespeeld of de linksbinnen der gastheeren passeert keeper Krankman voor den 3en maal. D.S.S. laat het er niet bij zitten, doch iiaar aanvallen werden in de kiem gesmoord, door dat de midvoor bijna alle ballen op reents uitvallen. Haar rechtsbuiten zet voor en een der middenspelers verkleint den ach terstand, 12. Na nog eenige aanvallen van beide zijden breekt het einde aan met een D. S. S.-zege. De leiding was in goede handen. In de Zaterdag gehouden ledenvergade ring is met algemeene stemmen gekozen J. Faase, L. Margarthastr. No. 1. Uitslagen: C. G. Z. W. II—G. W. I: 1—2. B. S. M. II—G. W. III: 2—4. R. C. O. I—G. W. IV: 1—1. Eerste Elftal: Jongens jullie hebt Zondag schitterend gespeeld. Nu nog twee wed strijden, Santpoort en Damiaten beiden thuis. Allen dus in deze wedstrijden weer je uiterste best gedaan, 't Kan best. Dat zagen jullie gisteren. Derde Elftal: Gaat zoo door jongens. Een mooie overwinning hebben jullie behaald in Bennebroek, en weer twee kostbare puntjes naar Haarlem medegenomen. Vierde Elftal: Jullie hebt prachtig ge speeld tegen het sterke R. C. O. Gaat zoo door, dan komen jullie nog in de bovenste helft te staan op het einde van t seizoen. Nog eca staovsni voor het tlaariom.doel. Ook het 3e elftal had een goeden dag. Hier was het een verdiende overwinning, hoewel Santpoort wel een tegenpunt ver diend had. Voor rust ging het spel mooi ge lijk op, met Santpoort, geholpen door den wind, iets gevaarlijker. Toch duurde het lang eer de eerste goal kwam, maar voor H. B. C., uit een mooi schot van Bating, terwijl Peper- korn even voor rust er 20 van maakte. Na rust is H. B. C. sterker, doch de ste vige Santpoort-verdediging weet voorloopig doelpunten te voorkomen. Na een half uur doelpunt Peperkorn uit een goeden voorzet terwijl Juffermans even voor het einde no. 4 in het doel deponeert. Santpoort was nog zoo beleefd een penal ty te missen. Met 40 komt het einde. Secretariaat Kerkpad 10 - Santpoort. Programma a.s. Zondag 13 April 1924: Beverwijk 3Santpoort 1 2.30 icr Santpoort 4Santpoort 3, gecomb. 12.30 y. Santpoort 2, 2.30 uur. Tegenpartij nog ntet vastgesteld. De spelers voor bovenstaande wedstrij den gelieven aanwezig te zijn, daar om half 3 een fotograaf de oorspronkelijke elftallen zal kieken. Deze foto's zullen dan tegen vergoe ding verkrijgbaar worden gesteld. Dus de spelers van 't tweede, derde en vierde elf tal, welke er prijs op stellen, gefotografeerd te worden, zijn aanwezig. Afgesproken. 't Eerste elftal wordt tweede Paaschdag gekiekt. Tevens wordt van al de elftallen een groote foto gemaakt. Uitslagen 6 April: H. B, C. 3Santpoort 2 40 Santpoort 1—Damiaten 2 21 Geel-Zwart VV.V.F. I I1. V.V.F. I—Alliance II 1-8. GEEL-ZWART V—V.V.F. I 1—1. Met een onvolledig elftal bond V. V. F. heden den strijd aan met Geel-Zwart. De beide partijen wogen aanvankelijk vrijwel tegen elkaar op. Beide elftallen zaten flink op den bal en speelden een fair spel. De keepers kregen gelegenheid hun beste spel- qualiteiter, te vertoonen, door eenige wel geplaatste ballen te verwerken. Rust trad in met 00. Na het wisselen forceerde Geel-Zwart 'n hoekschop en werd daarbij zeer onver' wachts geholpen door een V.V.F.'er, die door een grove vergissing den bal op alles zins sierlijke wijze in eigen doel kopte. Na dit dankbaar genoteerd doelpunt moest Geel-Zwart zich op eigen helft terug trekken, alwaar het door V.V.F. danig aan den tand werd gevoeld, 'n Tegenpunt bleef echter uit, totdat de scheidsrechter een pe nalty toewees, die zonder schromen, door V.V.F. werd omgezet in een welverdiend doelpunt (11). Blijkbaar niet tevreden met een gelijk spel. trachtte V.V.F. haar meerderheid daad werkelijk te bewijzen, doch het mocht den mannetjes van Pater v. Eekeren niet geluk ken, het net andermaal te doen trillen. Toen tijd gefloten werd, hadden de par tijen beide puntjes broederlijk gedeeld. Scheidsrechter Zwetsloot leidde onberis pelijk. N. V. B.-STANDEN. AFDEELING L le Klasse- Na de rust is de H.B.S. beter, doch het. Kennemer Lyceum domineert nog steeds Velsen weet echter den achterstand te ver kleinen (12). Dan maakt Nieuwenhuis 2 goals vlak achter elkaar door inloopen (14). Haagmans zorgt dan voor no. 5, terwijl zijn broer het halve dozijn compleet maakt. Met dezen stand kwam het einde van dezen geanimeerden schoolwedstrijd. Westelijke le klasse. N Amsterdam D.T.V.Nausikaa 34 HerculesReady 22 Z Leiden Fluks—H.K.V. 5—2 Rotterdam O.S.C.R.H.S.V. 22 RozenburgDeetos 02 Dordrecht DordrechtVitesse (L) 50 Oostelijke le klasse. A Nijmegen Be QuickE.K.C.A. 12 B Enschede D.O.S.—A.K.C. 14—1 Enschede Na asRapiditas 3—4 Hengelo H.K.C.—D.O.V.A. 2—1 Overgangsklasse. N Koog a/d. Zaan Koog Zaandijk D.E.V. II 4—1 Haarlem HaarlemD.D.V. 32 Amsterdam SwiftWesterkw. 10 T.E.K.C.A.K.V.O. 0—2 Z Rotterdam Velox—Vitesse (H.) 92 Westelijke 2e klasse. B Purmerend B.E.P.—L.U.T.O. 2—6 C Westzaan R.O.D.A.—Westerkw. II1-3 Amsterdam O.S.C.A.D.V.D. 07 D Haarlem Advendo IIReady II 92 E A'dam D.T.V. II—Excelsior II 6—3 K.V.D.—H.S.C. (I G Den Haag H.B.S.—Fluks II 3—1 H Emma—O.S.C.R. II (2 I R'dam Rozenburg IIDeetos II 31 Velox IIDe Trekvogels 34 J Gorkum G.H.B.S.C.—T.O.V. II 5—0 Dordrecht Dordrecht IID.W.S. 02 Leerdam VoorwaartsGorkum 04 Oostelijke 2e klasse. Enschede D.O.S. II—H.K.C. II 5—0 Om den zilveren Nieuws van den Dag bal. A'dam Allen Weerbaar 22Haar lem II (3 05 ZwaluwenS.S.S. 11 Leiden Vitesse (L.) IIHet Zuiden 19 (1 H.S.C. 2 verliespunten w. n. o. (2 O.S.C.R. II 2 verliespunten w. n- o« (3 Reglementair. Feyenoord 18 13 2 3 28 61—30 1.55 D.F.C. 16 8 6 2 22 34—19 1.37 *t Gooi 18 9 4 5 22 35—39 1.22 V.O.C. 16 8 3 5 19 37—33 1.18 Ajax 17 7 3 7 17 35—26 1.— H.F.C. 15 5 4 6 14 27—36 0.93 R.C.H. 17 4 7 6 15 29—31 0.88 H.V.V. 17 5 4 8 14 36—40 0.82 S.V.V. 17 4 1 12 9 17—34 0.52 Z.F.C. 17 2 4 11 8 26—43 0.47 2e Klasse A. Edo 16 12 2 2 26 50—11 1.62 Alcmaria 17 8 7 2 23 35—22 1.35 Spartaan 15 7 4 4 18 27—19 1.20 Z.V.V. 16 6 4 6 16 26—21 1.— Holland»» 17 7 2 8 16 29—32 0.94 D.W.S. 16 5 5 6 15 25—28 0.93 D.E.C. 16 5 5 6 15 31—39 0.93 W.F.C. 16 3 6 7 12 18—33 0.75 Q.S.C. 16 3 5 8 11 12—23 0.73 Purmersteijn 15 3 2 10 8 17—42 0.53 IJMUIDEN, 6 April. Hedenavond heeft alhier een grootsche huldiging plaats gehad van de voetbalvereemgiag „Stormvogels", welke de vorige week op fraaie wijze het kampioenschap verwierf van de afdeeling eerste klasse II. Per extra-trein werden de kranige IJmuidenaren heden van Haarlem naar IJmuiden gebracht. Voorafgegaan door muziekkorpsen werden de spelers en suppor ters naar het feestlokaal gebracht. De tweede ploeg van Stomvogels heeft even eens het kampioenschap van haar afdeeling behaald en deelde derhalve in de vreugde. Tot laat in den avond fuifden de IJmuide naren. 2e KLASSE N.V.B. Xerxes—Zandvoort 04. Als scheidsrechter Israels laat tossen, heeft Houtkamp goed geraden, Zandvoort" heeft een invaller voor Water en de Jong verde digt het doel. In de voorhoede bemerken we meer dan eens een nieuw gezicht. Er wordt kalm gespeeld, zonder spirit. Xerxes is iets in de meerderheid. Zij spelen echter te peute rig, waardoor doelpunten uitblijven. Door Zandvoort wordt maar steeds op links ge speeld, de invaller weet ook nog niet hoe hij 't heeft. Als Houtkamp eens mooi door geeft aan Keerman, doelpunt deze, maar de scheidsrechter annuleert voor buitenspel. Het Zandvoort-doel wordt dan belegerd, maar de achterhoede geeft het niet op. Na de rust gaat 't beter voor Zandvoort. De inval ler zet goed door en geeft door aan Schut; zijn schot wordt corner verwerkt. De wing Schut is thans in actie, goed gesteund door Beekhuis, welke heden z'n dag had. Achter eenvolgens worden er dan 3 doelpunten ge maakt: no. 1 door Houtkamp, 2 door Kees man, 3 door inv. J. Vet. Deze is een flinke doorzetter. Dan laat Houtkamp nog eens z'n hielen zien en als hij wil schieten, wordt hij ongeoorloofd aangevallen; de strafschop neemt hij goed en het is 40 voor Zand voort. Met dezen stand komt het einde van dezen in goede verstandhouding gespeelden wed strijd. Zaterdagmiddag vond deze hockey wed strijd plaats en werd door het Kennemer Lyceum op overtuigende manier gewonnen. Dat heeft deze school voort 1 aan techniek te danken, hetgeen bij de H.B.S. nog al ont brak. Toch zitten er in dat elftal goede spe lers en kan er bij voortdurend oefenen veel bereikt worden. Reeds met rust was de stand 20 voor het Kennemer Lyceum. Deze was steeds in de meerderheid en drong Velsen geheel op eigen helft. De eerste goal kwam door Haagmans uit een vrij schot, terwijl deze speler eveneens no. 2 voor rijn rekening nam na een zeer goed samenspel van de voorhoede. H. F, C.—Z. F. C. Ben Verweij, dien de blauw-witten volgend seizoen moeten missen, kopt een hoogen voorzet weg. Westelijke le kl. Noord. D.T.V. 12 11 1 72—26 22 D.E.V. 11 7 1 3 47—36 15 Nausikaa 11 6 1 4 51—37 13 Advendo 10 4 3 3 26—33 11 Excelsior 10 4 1 5 38—44 9 Ready 12 2 1 9 36—59 5 Hercules (1 10 1 9 26—61 1 (1 Hercules 2 verliespunten w. n, 0. Westelijke le kl. Zuid. Fluks 10 7 3 41—19 17 Deetos 10 8 1 1 32—15 1 7 Dordrecht 10 6 2 2 39—21 14 O.S.C.R. 13 5 3 5 39—39 13 Vitesse (L.) 12 5 1 6 28—39 11 H.K.V. 14 4 1 9 32—41 9 H.S.V. 12 3' 2 7 25—46 8 Rozenburg 10 1 1 9 1936 3 Oostelijke le klasse A. E.K.C.A, io 10 47— 8 20 Philips 10 4 2 4 31—23 10 Quick 10 4 1 5 24—21 9 Rapid 10 2 3 5 19—29 7 Be Quick 10 3 1 6 12—29 7 Noviomagum 10 3 1 6 2141 7 Oostelijke le klasse B. D.O.S, 8 7—31 53— 7 14 H.K.C. 9 6 3 33—25 12 Rapiditas 8 4 4 1824 8 A.K.C. 9 4 5 23—41 8 Naas 8 3 5 23—30 6 D.O.V.A. 8—31 Buiten de competitie. Seriewedstrijden Noviomagum (le ged.). Eindstand 3e klasse 1Be Quick II 2. Noviomagum III3. V.I.O.S. 2e klasse. :i. De A.K.B.-uitslagen. N AMSTERDAM, 7 April. De uitslagen van de gisteren gespeelde competitie-wed strijden van den Amsterdamschen Korfbal- bond luiden Eerste klasse A. T.E.K.C.A. II—D.E.V. III 50 (reglementair) VictoriaK.V.D. II 50 (reglementair) D.D.V. IID.V.D. II 192 B. Oosterpark IIWesterkwartier III 3—3; T.O.G.O.—Zuiden 1—2. Derde klasse A. O.S.C.A. III—Trek vogels 43 B. Zwaluwen IIAllen Weer baar III 24 C. Oosterpark IIIK.C.N, II 1—1 D. Hercules IV—A.S.V. II 12—2. Vierde klasse B. Hercules VT.O.G.O. III 6—0.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 8