Sport- en wedstrijden. Uit het Roomsche Voetbalkamp R. K. F. N. V. B N. V. B. OVERZICHT. H. V. B. SCHAKEN. LUCHTVERKEER. KERK EN SCHOOL. Het programma voor morgen. D. H. V. B. Juniorencompetitie. R. K. Sportvereeniging „Comb. Geel-Zwart-Westen." Secretaris H. v. Turnhout, Emmapl- 38. R.K.V.V. „Geel-Wit." II. E. D. O. Een 2de oefenwedstrijd. BelgiëNederland. Seriewedstrijden. Huldiging E.D.O. Het H. V. B.-elftal. De korf bal wedstrjjd Nederl.» België. DE VlIIste OLYMPIADE. Sportfeesten te Zandvoort. Olympische feestavond te Zandvoort. Een nieuw vliegtuig Internationaal Eucharistisch Congres. INGEZONDEN. 2e OPROEP AAN DE VROUWEN EN JONGEDAMES VAN HAARLEM EN OMSTREKEN. Overgang. B NoviomagumGeel Zwart S.C.E.'s Bosch C Ulft—N.E.O. 0 Wilskracht—P.V.C. E-M.M-—H.B.C. R.K.V.B.—Gr. Willem II 2e klasse K V.I.C.Zaandam De MeerAlways Forward V ExcelsiorDamiaten OVERZICHT. Het was Zondag j.l. een dag van kampioen schappen. Reeds vermeldden wij eenige daarvan en moeten daaraan nog toevoegen dat Sittard niet alleen den titel der eerste klasse veroverde, maar ook door dit resultaat Federatiekampioen werd. Men weet dat sinds langen tijd verschil lende meeningen bestonden omtrent het verspelen van het R.K.F. kampioenschap. O.a. was er een voorstel om de 4 Overgangs kampioenen met dien der eerste klas te laten kampen om den hoogsten titel. De be stuursvergadering der R.K.F. op Zondag 6 dezer heeft evenwel anders beslist en die beslissing deelen wij in alle opzichten. Immers, de eerste klasse is de sterkste afdeeling hetgeen wij redelijkerwijze ver onderstellen dus moet de No. 1 tevens kampioen der RJC.F. zijn. Inmiddels wenschen wij Sittard van harte geluk. Wij zijn echter eenigszins afgedwaald en zullen nu onze aandacht eens wijden aan de wedstrijden voor morgen. H.B.C. wacht een zware taak. Mooren cjs. trekken naar E.M.M- om daar te trachten 2 puntjes te behalen De laatste wedstrijden der Heemsteder doen ons hooge verwachtingen koesteren en wij vertrouwen dat zij haar tegenstander niet zullen onderschatten waardoor een kleine overwinning hun deel wordt. In Amsterdam krijgen de liefhebbers een spannende ontmoeting te aanschouwen die vermoedelijk den Amsterdammers den eere- titel zal brengen. Dat Wilskracht zich laat kloppen door P.V.C. wordt tenminste niet verwacht en wij van onzen kant voorspellen eveneens een overwinning voor de Hoofd stadbewoners. Gr. Willem II is door de nederlaag tegen HJ3.C. aardig in het gedrang geraakt. Degra datiegevaar bestaat reeds voor de Hagenaars temeer, daar zij er wel niet in zullen slagen ook mhar één puntje tegen R.K.B.V. te ver overen. Verliest Gr. Willem II morgen, dan krijgt Limvio nog een goede kans om aan de laagste plaats te ontkomen. Afwachten is nog even de boodschap. In de 2e klasse K is de spanning voor de laatste plaats zeer toegenomen. De wed strijden die op het programma staan zijn dan ook van het allergrootste belang. De MeerAlw. Forward en V.S.C. Zaandam De eerste ontmoeting is voor De Meer die zich de laatste weken aan het her stellen is. Bij de tweede houden wij het op V.S.C. waardoor Zaandam, die aanvankelijk nog al sterk scheen, stevig in de gevaarlijke zóne terechtkomt. Tenslotte de 2e klasse L waarin onze Haarlemmers naar Schiedam trekken om met een stevig pak slaag terug te keeren. Of zullen de klokjes van den toren Zondag avond een verrassing verkondigen. Komt, Damiaten, stel uw aanhangers niet teleur Stand der elftallen. Afdeeling A. Alliance I 12 10 2 22 52—7 1.83 R. C. O. 1 6 2 2 2 6 14—18 1.— C.G.Z.W. 5 8 3 2 3 8 21—21 1.— Geel-Wit 4 8 2 3 3 7 14—23 0.87 V.V.F. 1 8 2 2 4 6 11—15 0.75 D.S.S. 3 9 3 6 6 14—33 0.66 3.5.M. 3 9 2 1 6 5 13—28 0.56 Afdeeling B. Alliance 2 8 7 1 14 31—6 1.75 M.B.C. 4 7 5 - 2 10 39—7 1.43 Victrix 3 6 2 4 4 1521 0.66 C.G.Zw..W. 6 5 1 4 2 8—22 0.40 VV.F. 2 6 1 5 2 6—36 0.33 OVERZICHT. De kampioen van afdeeling A heeft met succes de competitie geëindigd. Proficiat jongens het volgende seizoen maar goed je best gedaan. Wees altijd "keurig en netjes in spel en optreden, dan brengen jullie 't nog ver. R.C.O. en Geel-Wit hebben de puntjes gedeeld een 71 overwinning voor het Tuindorp kon 't dezen keer niet worden. Met die kleine mannetjes van V.V.F. doe je ook niet, wat je wiltheb je 't ondervonden Geel-Zwart D.S.S. kon geen tegenpuntje bemachtigen; veel enthousiasme was bij geen van beide partijen aanwezig enfin 't was te verklaren. Komt B.S.M. Zondag a.s. op 't Sportpark twee puntjes halen Ook Alliance 2 heeft beslag gelegd op het kampioenschap. Eveneens proficiat, hoor! 't Volgende seizoen zien we elkaar weer in Afdeeling A. Tot ziens. Ik geloof, dat de goalpal en voor de V.V.F.'ers te ver van el kaar staan, is 't niet Ze doen 't er toch alle maal mee. Laat de keeper eens aan Bram- metje vragen, hoe hij 't doet? Verder gec nieuws in deze afdeeling. Gewijzigd programma 13 April. Afdeeling A. V.V.F. 1—R.C.O. 1, 2 uur, Th. Assendelft, (Spaarnhovenweg). Afdeeling B. :.G.Zw.W. 6—H.B.C. 4, 1 uur, S. Hooy. (Zandv. laan). Programma voor morgen. 1 A India 1R K.A.V 2 Volendam 1—The Victory I. 1 B C.G.Z W 1—Leiden 1. R K V.Z 1—H B C. 2. 2 A R.K.A.V 3—Volendam. W5V 2—V.V.Z. 3. Wilskracht 2—Z P.C 1 (half 1). 2 C Beverwijk 3Santpoort 1. A.D O 2—Damiaten 2. Vitesse 1Bergen 1. 3 uur. 2D V V.N. ILeiden 2 Wilhelmus 2—S J.C. 1. 2 E Gr F!oris V 2G D A 1 (half I), Quick Step 1E-D.O.H 1. 3 B E C G-Z.W 3-Victrix 1. D.S.S.—B.S-M. 3 F L.S.V. 2—Voorhout 1. Leiden 3S.J.C. 2. S.M.C 2—E.M.S 2, terr. E.M.S. 4 A D.E.M.—Vitesse 2. Limmen 1E.S.V. 1. 4 F Geel Wit 2—C.G.Z.W. 4. H.B.C. 3W.F C 3. 4 G Concordia 3B.S.M 2. 4 H S.N.A. 1—L.S.V. 3. E.M.S. 3—S.J.C. 3 (half 1). S.A.C. 1—Leiden 4. 4 J E.DO.H. 3—P.SC 2 (half 1). 5 A Limmen 2D.E.M. 2 (half 1). BEKERCOMPETITIE. Demi finale. R.K.A.V.—R.K.W.S.V. (terr. N.EC.). Indien geen speciaal aanvangsuur is ver meld, vangen de wedstrijden te half 3 aan OVERZICHT. In Haarlem worden voor de le klasse B twee aardige wedstrijden gespeeld. Aan de Zandvoortschelaan ontvangt C.G.Z.W het sterke Leiden. De Haarlemmers hebben hun kans nu geheel verknoeid, doch zullen het zich een eer aanrekenen, indien zij Leiden kunnen kloppen. In ieder geval wordt het een mooie strijd, die denkelijk in een over winning voor de thuisclub eindigt, want de onverdiende 41 nederlaag zit de Boys nog dwars. .De tweede wedstrijd is die tusschen R.K V.Z. en H.B.C II op het Sportpark, die beslissend kan zijn voor de bezetting van de onderste plaats. Wij verwachten een gelijk spel. Voor de 2e klasse C gaat Damiaten 2 naar de A.D.O.-reserves De Oranje-mannen hebben nog geen één puntje kunnen bemachtigen in deze compe titie, maar de laatste verrichtingen bewijzen dat dit niet lang op zich zal laten wachten. Tot een gelijk spel achten wij hen morgen wel in staat. Beverwijk 3 ontvangt Santpoort en vet liest natuurlijk. De jongens van Smit slaan een schitterend figuur in deze afdeeling en een overwinning op Beverwijk brengt hun bijna het kampioen schap Verder VitesseBergen, waarvan een ge lijk spel het resultaat is. Victris gaat in 3 B/E het kampioenschap halen bij het 3e elftal van de Yellow Black Boys en D.S.S. zorgt eindelijk weer eens voor een aangename verrassing tegen B.S.M. Rest nog de 4e klasse. In afdeeling F wint Geel Wit II van C.G.Z.W. "IV, al zal het wel geen 10—0 worden zooals den vorigen keer. H.B.C. 3 speelt aan den Heerenweg tegen W.F.C. 3 en legt waarschijnlijk beslag op de beide puntjes. In G ontvangen de kampioenen B.S.M. 2. Concordia 3 wil het kampioenschap beha len zonder één nederlaag. Dat B.S.M. 2 daar een stokje voor steekt, zal wel niemand ver wachten. NOTA Wij verzoeken H-H. Secretarissen nogmaals beleefd doch dringend, ons de uitslagen uiterlijk Maandagmorgen 9 uur te zenden. Zaterdagavdhd van 78 uur contributie betalen in het gebouw St. Bavo, Smedestraat, Maandagavond, Bestuursvergadering ten huize van den Heer Slenders, Scheep makers- dijk. A.s. Donderdagavond te 7 uur zal aange vangen worden met trainen op onze terreinen aan de Zandvoortschelaan. Een op hét ge bied van voetbal zeer deskundig persoon heeft zich bereid verklaard de leiding op zich te nemen en vertrouwt dat dat alle leden, zoowel van de hoogere als de lagere elftallen, op genoemden avond aanwezig zullen zijn. Ik reken dus a.s. Donderdagavond op alle Geel-Zwarters. Het was 1.1. Zondag een ware pechdag voor de Boys. Het le elftal verloor met 2—1 van A.D.O. Het was een spannende strijd, die eerst in de laatste tien minuten beslist werd. De Geel-Zwarters waren na rust totaal uit gespeeld, zoodoende duidelijk gebrek aan training demonstreerend. Daarom a.s. Don derdagavond allen present, Heeren Het 2e elftal verloor eveneens met 21 van Geel-Wit. Het wordt intuSschen tijd, dat er j weer eens gewonnen wordt, willen we ten minste onze kans op de eerste plaats niet ver spelen. G.-W staat nog slechts een punt ach ter. Het vierde elftal tenslotte verloor ook met de traditioneele cijfers (2—1) van S.D.S. 2, wat me tegenvalt van de Zwager c.s. Jullie kunnen veel beter en ik reken erop dat de laatste wedstrijden allen gewonnen word er Dat is dus afgesproken, nietwaar. Voor a.s. Zondag luidt het programma C.G.Z.W. 1—Leiden 1," half drie. C.G.Z.W 3—Victrix 1, half een. Geel-Wit 2—C G.Z.W. 4, half 3- C.G.Z.W 6—H.B.C. 4, een uur. Het eerste elftal speelt haar laatsten compe titie-wedstrijd in dit seizoen en wel tegen de zwart-witte Leidenaars. Dit kan een mooie ontmoeting worden aan de Zandv laan. G.-Z heeft, mits er a.s. Zondag gewonnen wordt goede kans op de 2e plaats terwijl Leiden geen punt meer mag verspelen, willen zij nog aanspraak blijven maken op het kam-, pioenschap. Er hangt dus voor beide partijen van dezen wedstrijd veel af en een gang naar de Zandv laan zal z^er zeker de moeite loo- nen Scheidsrechter rs de heer G. Kruyver, Secretaris v.d D.HVB. zoodat de leiding in goede handen is. Het 3e elftal ontvangt om hall een de a.s. kampioenen der 3e klasse B.. Victrix 1. Wint Victrix dezen wedstrijd dan is zij kam pioen Zij zullen er dus wel alles opzetten de beide puntjes binnen te halen doch de Boys zullen hun huid zoo duur mogelijk verkcopen Het 4e elftal ontvangt op het Sportpark Geel-Wit 2. Er valt met G.W 2 nog altijd wat te vereffenen en ik geloof niet dat de Zwager cjs. zich weer zullen laten inmaken Het 6e tenslotte speelt om een uur thuis regen H.B C. 4 en zal trachten minstens een puntje aan de Zandv laan te houden. H HENK le elftal. A.s. Zondag zijn jullie vrij Komt dus allen Zondag naar het Sportpark, om daar het tweede aan te moedigen. 2e elftal Zondag moeten jullie tegen G.Z.W-Comb IV op het Sportpirk Deze wedstrijd kan g wonnen worden hoewel het zeker geen 10—U zal worden als den vorigen keer. 3e elftal Is uitgespeeld voor de competitie. Wij zullen probeeren voor de volgende week een vriendschappelijken w d trijd te krijgen 4e ilftal Jelui gaat naar V.V.F. op hun terrein. Zorgt, dat de puntjes binnenkomen, dat kan best want tullie komen weer met 'ten volledig elftal in het veld. Het Secretariaat van G. W. is, nu J. Faase, L. Margarethastraat 1, Haarlem. N.V.B. programma voor Zondag a.s. Kampioenscompetitie. Be QuickFeijeno'ord. EnschedeStormvogels. AFDEELING I. Ajax—Z.F C H.V.V.—R C H. H.F.C.—S.V.V. V.O.C.—D.F.C. 2e klasse A. E.D.O Ale m Victrix D W S.Purmersteijn. Q.S.C.Hollandia. Z.V.V.—W.F.C. SpartaanD.E.C. 2e klasse B. D.O.S.—Hilversum. HerculesDonar. 01 ympiaKampong. 3e klasse A. De KennemersHelder. T O.G.Watergraafsmeer. Reserve le klasse. Rapiditas 2—Z.F.C, 2. Blauw Wit 2Haarlem 2. AFDEELING A.S.C.Sparta. ExcelsiorH B.S. Promotie-competitie. UnitasAdo. 2e klasse A, V.V.A.Neptunus. XerxesSchoten. AFDEELING III. HengeloTheole. AFDEELING IV. le klasse Willem IIAlliance (Zaterdag 12 April). AllianceWillem II. N.O.A.D.B.V.V. D.O.S.K.O.M.V.V. Br edaniaEindhoven. P.S.V.—N.A.C. AFDEELING V. le klasse. Upricht—Alcides. FrisiaVeendara We beginnen natuurlijk met de kampi oenscompetitie, waarin de sympathieke Stormvogels het genoegen hebben uit te komen. Zooals men weet heeft het N.V.B.-bestuur besloten slechts een halve competitie te doen spelen. Dit is geschied met het oog op het reeds ver gevorderde seizoen. Zeer zeker zal dan ook door de tegenstanders van het z.g. zweet-voetbal dezen maatregel van harte wor den toegejuicht. De vereenigingen inkwestie zien in de nieuwe regeling echter niet geheel zonder reden een financieel misfortuintje. We hoor den al dat men van vereenigingszijde juist in verband daarmede op een geheele com petitie heeft aangedrongen. Echter heeft de N.V B. tot op heden geen verandering aangebracht Voor Zondag a.s. is vastgesteld Enschede Stormvogels. Aan een voorspelling kunnen wc ons be grijpelijk niet wagen. Het spel van Enschede is hier minder goed bekend dan b.v. dat van Be Quick of N.A.C De Enschede-menschen hebben een uit stekend seizoen achter den rug en zullen zeker doortastende pogingen in het werk stellen om de kroon op het werk te zetten. Dit mogen we echter van Stormvogels eveneens verwachten. Aanpakken dus, van het begin tot het iinde. Gelegenheid tot revanche krijgen de /ogels niet. Heel IJmuiden en half Haarlem zal met vreugde kennis nemen van een IJmuidensche iverwinning. Aan Stormvogels de eer De andere kampioenswedstrijd gaat tus schen Be Quick en Feijenoord ifl Groningen." Ook Feijenoord achten we in staat het Westen alleszins behoorlijk te vertegenwoordigen. De Rotterdammers zullen tegen de „eeuwige -ampioensclub" zeker de handen vol hebben. In Haarlem raken we aardig door de wed- vtrijden heen. Zondag slechts één le-klasse-ontmoeting. H.F.C. is de gelukkige. De blauw-witten ontvangen S.V V op bezoek. De Schiedammers hebben nog een geringe kans voor de degradatiewedstrijden. Gering, want ook al worden zij door H.F.C geslagen, dan zal Z.F.C nog minstens gelijk moeten spelen tegen Ajax om buiten gevaar te zijn. Natuurlijk zullen de Schiedammers er alles op zetten om te winnen. Een overwinning is de meest zekere manier om den dans te ontspringen. Na Z.F.C geklopt te hebben is H.F.C. echter verplicht ook de Schiedammers te slaan Dit schijnt ons ook wel het meest waarschijnlijk, doch aan spanning zal het aan de Spanjaardslaan in elk geval niet ont breken. Voor de 2e klasse speelt Edo thuis tegen Alcmaria-Victrix. Tot voor kort waren de Alkmaarders nog geduchte concurrenten van Edo. Nu zijn de rood-zwarten kampioen en valt er voor Alcmaria niets meer te halen. Toch behoeft men niet bang te zijn, dat het aan de Kleverlaan een slappe vertooning zal worden Alcmaria zal niets liever doen dan Edo voor de 2e maal kloppen. Hierdoor zou er aan het kampioenschap der rood-zwarten een klein bijsmaakje komen. Tweemaal door dezelfde club geslagen Misschien' weet Schoten er ook nog van te profiteeren Zij zitten nog leelijk in de knel en kunnen de beide puntjes opperbest gebruiken. Hieromder volgt een staatje van de degra- datiecandidaten in deze afdeeling. V.V.A. 15 6 1 8 13 26—25 0.87 Schoten 16 5 2 9 12 22—28 0.75 Neptunus 17 5 2 10 12 24—38 0.70 V.V A kan men vrijwel uitschakelen. De Amsterdammers krijgen Schoten en Nep tunus beide thuis. Schoten moet dus na Zondag alleen nog regen V V A; Neptunue speelt daar morgen tegen ,z zal wel verliezen. Mocht Schoten dus uit de beide laatste wedstrijden geen enkel punt1 bemachtigen, dan is waarschijnlijk een be slissingswedstrijd noodzakelij k. De Kennemers spelen hun laatste ont moeting thuis tegen Helder. We verwachten dat de Beverwijkers het seizoen goed zullen besluiten. Een overwinning dus voor de thuis club. Haarlem 2 zal tamelijk veel moeite hebben om haar candidatuur voor het kampioenschap te handhaven. De roodbroeken moeten naar de Blauw- Wit-reserves. Waarschijnlijk spelen zij hier gelijk. Zondag ontvangt E.D.O. Alcmaria Vitrix. Ofschoon E.D.O. reeds kampioen is, zal de wedstrijd toch nog zeer aantrekkelijk we zen, want als het Alcm. gelukt E.D.O. te slaan dan beet zij de tweede plaats. De harmonie „Cresendo" zal de wedstrijd op luisteren. Herinnerd wordt, dat tot Zondag 12 uur voorverkoop is. Het volgend elftal komt Zondag in 't veld: De Kiefte. Kuil. Boere. J. Perukel. J, v. d. Laan. C. v. d. Laan. Zwart. Tanis. Steffer. Perukel. C. v.d. Hurk. -k Na afloop van den oefenwedstrijd te Rot terdam heeft Denis de wenschelijkheid be oogt van nog een 2den oefenwedstrijd te spelen. De Sportkroniek meldt nu dat het Ned. Elftal op Woensdag 16 April wederom een oefenwedstrijd zal spelen. Ditmaal tegen één der Olympische elftallen, hetwelk als volgt is samengesteld. Doelv. d. Meulen achterv. Dijke en RoetertmiddenHorsten, Bul en Re- meyer voor Lash, Visser, Terbeek, Blink- hoff en Snouck Hurgronje. De ontmoeting wordt wederom gehouden op het terrein van Sparta. Het reisbureau der American Express Company Iaat in samenwerking met de Ne- derlandsche Spoorwegen ter gelegenheid van den voetbalwedstrijd België—Nederland te Antwerpen op 27 April a.s. een exprestrein van Amsterdam, Haarlem, Den Haag, Rotter dam D.P., Dordrecht en Roosendaal naar Antwerpen en terug loopen. T. H. B. Op haar terreinen aan den Meerweg maakt T.H.B. Zondag een aanvang met hare seriewedstrijden. Het programma luidt D.S.K.Spaarnevogels II. H.G.S.C. II—E.D.O. VI. Bloemendaal IIH.G.S.C, SpaarnestadD.I.O. II. Sloterdij kD.I.O. Scheidsrechters ElftalSpaarndam III. ZeeburgiaSpartaan III. V.S.V.Bloemendaal. V.S.V. II—E.H.S. II. De T.H.B.ers hebben in de laatste week aan hun terrein heel wat zorgen besteed. Thans is men gereed öm de diverse clubs waardig te ontvangen. Het belooft dus een aardige voethaldag te worden aan den Meerweg. De hoofdschotel voor Zondag wordt gevormd door V.S.V.—Bloemendaal. De kampioenen van 3 A. tegen een oud tegen stander! Aan spanning zal het niet ontbreken. Deze wedstrijd vangt aan half drie. In de voor deze gelegenheid veel te kleine zalen van „Wilthagen" zijn de Edo-spelers die het kampioenschap van hun afdeeling behaalden, in intiemen kring gehuldigd. Er waren veel bloemen en er werd ge speecht. De heeren Mentjoks en Frans Pigge voerden het woord. De avond werd verder gevuld met voordracht en muziek. Veel te vroeg sloeg naar het oordeel der feestelingen het klokje vat; gehoorzaamheid. Zondag zal er tijdens den wedstrijd Edo- Alcmaria muziek op het terrein zijn. Na afloop van den wedstrijd zullen de Edo-spelers een rijtoer maken. WEDSTRIJDPROGRAMM 13 APRIL IA E.D.O. IIIKinheim 10 uur. H.F.C. III—Haarlem III 10 uur. Schoten IIR.C.H. III 10 uur. 13 HillinenHaarlem lila 2 uur. E.H.S.D.O.A. 10 uur. IC E.D.O. IV—I.V.O. 10 uur. H.F.C. IV—H.S.V. II. 10 uur. 2A D.LS-Spoorvogels 10 uur. HoofddorpZeemeeuwen 2 uur. HalfwegRipperda 2 uur. ÏB V.V.H. IISchoten III 10 uur. Hillegom IIH.S.V. III 2 uur. E.D.O. IV—Halfweg II 12 uur. 2D T.H.B. Ill—O.V.A. II 10 uur Bloemendaal IIIHillinen II half 11- 3A H.F.C. VI—E.D.O. VII 10 uur. 3C R.C.H. X—D.O.A. lil 10 uur. 3D R.C.H. VII—D.I.S. III 10 uur. Spaarnestad IIHalfweg III 2 uur. 3E VijfhuizenHillegom III 2 uur. Spaarnestad IIID.I.S. II 10 uur. 31 Stormveld IIE.G.K. (op E.G.K.-terr. Sp.bl. St. Editie Het elftal van den riaari. Voetbalbond speelt Zondag a.s. een wedstrijd ih Deijft tegen de vertegenwoordigers van den Haag- schen Bond. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van D.H.C in Delft. Het Haarlemsche Bond-elftal'is als volgt samengesteld DoelG. van Engelen (Hillinen). Achter H. Bonhof (E.H.S.) en K. Botti H.S.V.) Ridden L. Geutskens (R.C.H.), E. van Musscher (Haarlem), A. Muller (R.C.H.). Voor H. van 't Wout (H.F.C.), H. Geurts (Schoten), aanvoerder, Ch. Elderbroek (Hil linen), J- Brugman (R.C.H.) en W. Onken- hout (Haarlem). Naar wij vernemen, zal de jaarlijksche interlandwedstrijd om, den Telegraafbeker tusschen de vertegenwoordigende twaalftal len van Nederland en België waarschijnlijk o i 1 Juni a.s. te Antwerpen word n gespeeld. vtfij deelden al het een en ander mede aan- a ide de sportfeesten, welke dit voorjaar t. Zandvoort zullen plaat» vinden. Thans zijn wij in staat, 'de, data voor verschillende de- j monstratiën, die nog niet bekend waren, te publiceeren. Met medewerking van de K.N. M.V. wordt op 14 Juni a.s. een Sterrit voor motorfietsen gehouden, welk evenement dus samenvalt met de opening der Tentoonstel ling voor Sport en Reddingswezen in liet Kurhaus. Den daarop volgenden dag, zullen de tuftuffers zich kunnen vermaken met Gymkhana-races op den Boulevard. Dd. 21 Juni wordt een proeftocht gehouden met de reddingsboot, en staan verder op het pro gramma demonstraties der verschillende Reddingsbrigades. Tenslotte organiseert men dd. 12 Juli een concours d'élégance voor automobielen. De plaatselijke commissie te Tiel heeft een dezer dag en aan 't N. O. C. afgedragen de somma van f 225 zijnde de netto-op brengst van eene uitvoering op 3 Maart jl. benevens van speldjesverkoop. Zondag 13 April zal men te Assen een N. O C. dag houden, bestaande uit een voetbal wedstrijd tusschen de Achilles-veteranen en een officieren-elftal, voorts uit een athletiek- betooging. Tevens zal men dien dag bij ver- eenigingsbijeenkomsten en wedstrijden het N. O. C. speldje verkoopen. Ook te Bergen op Zoom is een plaatselijke commissie opgericht. Als voorzitter s ge kozen de heer H. P. M. Verlinden en tot secretaris de heer J. J. Th. Bakker. Men hoopt in Mei een sportfeest te organiseeren. Het programma is als volgtZaterdag 3 MeiAthletiek en rtiitenvedstrijden op het sportterrein der Veld-Artillerie-kazerne, des avonds gymnastiek en schermuitvoering door de vereenigingen uit het district West- Brabant van het K. N. G. V. in Thalia. Zou- dag 4 Mei op het Sportterrein De Raayberg voetbalwedstrijd tusschen de stedelijke elf tallen van Bergen op Zoom en Roosendaal, korfbalwedstrijd, wielrijden en athletiek. De commissie heeft aan B en W. verzocht, gedu- fende deze twee dagen door een dames-comi té de N. O. C. speldjes te laten verkoopen. Zaterdag 5 April heeft in het Paviljoen Vondelpark te Amsterdam een feestplaats gevonden ten bate van het N. O. C., dat een netto-bedrag van f 1500.heeft opgebracht. Het dames-comité, dat dit feest organiseerde, bestond uit de dames Mevr. Schoon-Reh- bock, Baronesse Taets van Amerongen, Mevr. Tjaarda Pieck, Mevr. Jonckheer-Uittenbo- gaert en Mevr. van OgtropDudok van Heel. Men heeft Vrijdag jl. de schilder-en archi tectuur-werken van onze artisten, bestemd voor de kunsttentoonstelling, ter gelegen heid van de Olympiade te Parijs te Houden, naar de Seinestad overgebracht. Verzonden werden 21 schilderijen van.de H.H. Ed. Gerdes, Johan v. Heil, F. Engel, M. Mon- nickendam, C. van Steenwijk, E. R. D. Schaap, Isaac Israels (4), Nauta, B. van Vlijmen, H. J. Wolter (2), Willy Sluiter (4), P. v. d. Hem (2), C. Vreedenburgh, verder 6 architectuurwerken van de H-H. A. Broese van Groenou, S. de Clercq, H. v. d. Kloot Meijburg (2), Ir- Granpré Molière Ir. Ver hagen M. P. J. H. Kiijnen en N. Lansdorp (2). Tenslotte een muziekstuk van den heer Jaap Kool. Ten bate van de waardige uitzending onzer sportinen naar de Olympische Spelen te Parijs organiseert de plaatselijke commissie te Zandvoort in het, hiervoor door dc directie welwillend afgestane, etablissement „Mono- polc" een feestavond, en wel op Woensdag 23 April a.s. De soiree wordt opgeluisterd door de medewerking van mevr. Wüstenhof (zang), de H.H. Dick Laan (sportfilms), Hein Ra ven, den bekenden cabaret-zanger en de Zandvoortsche gymnastiekvereeniging „Oe fening Staalt Spieren." Tijdens de pauze en het bal worden de N.O.C.-speldjes verkocht en organiseert men, ten bate van het N.O.C., een Amerikaanschcn verkoop. HET SCHAAKTOURNOOI TE NEW YORK. De uitslagen van de 17e ronde luiden BogoljubowAljechin afgebroken in voo Ijechin gunstiger stelling- Tartakower verliest van Reti. Janowsky wint van Maroczy. Yates verliest van dr. Em. Lasker. Marshall remise met Ed. Lasker. Capablanca was vrij. De stand luidt thans Gesp. Gew. Rem. Verl. Pnt. Dr.E.Lasker ..15 9 5 1 ll'/i Capablanca 15 6 8 1 10 Aljechin 15 1) 5 8 2 9 Ret 15 5 8 2 9 Bogoljubow.... 15 1) 7 2 6 8 Marshall 15 4 8 3 8 Tartakower 16 4 7 5 7% Maroczy 15 4 6 5 7 Ed. Lasker 16 1 8 7 5 Yates 15 3 3 9 4>/i Janowsky16 3 3 10 4 1) is afgebroken partij. Men senrijft ons Het vorig jaar werd op het vliegveld „Waalhaven" te Rotterdam gevlogen met 'n kleinen cendekker, door den heer Carley gebouwd.Dit baby vliegtuig bood echter plaats voor één persoon. Behalve den vliegenier kon niemand worden meegenomen. De proeven die met den 20 paard-«notor wer den genomen, slaagden echter uitstekend. De N. V. Vliegtuigenindustrie „Holland" heeft thans een nieuw toestel gebouwd, dat onder den naam „H I", reeds verschillende vluchten heeft gemaakt. Door den bekenden Belgischen piloot J. Raparlier, werd de ma chine dezer dagen ingevlogen. De constructie ervan is zoo nauwkeurig, dat de deskundigen het niet noodig achtten, het toestelletje, na eenige vluchten, aan de fabriek te verbeteren of na te zien. Per boot werd het uit Rijswijk naar de Waalhaven gebracht en nadat het gemonteerd was, kon onmiddellijk gecon stateerd worden, dat alles uitstekend in orde was. Van herzien was geen sprake, hetgeen in de vliegwereld een zeldzaamheid mag wor den genoemd. Deze avionette biedt plaats voor 2 per sonen. Wordt geen passagier of leerling mee genomen, dan kan de ruimte benut worden voor bagage of post. Voorloopig is dit nieuwe vliegtuigje be stemd als leertoestel. Daartoe zijn op beide plaatsen complete stuurinrichtingen aange bracht. Zoowel de piloot als de leerling be schikt over de noodige instrumenten,, als toeren teller, snelheids-, hoogte-, helling- meter en klok. Het heeft uit den aard der zaak heel wat hoofdbrekens gekost om dit toestel zoo te bouwen, dat het aan alle eischen van vlieg- waardigheid, maar ook aan die van comfort, voldeed. En dit is den bouwers volkomen gelukt. De machine is gebouwd van triplex met aluinimum afwerking. De vleugels zijn van hout en een bijzonder soort linnen. De spanwijdte van de vleugels is 7 M. De ondervleugel de „H I" is een tweedekker lijkt langer, doordat de romp tusschen is gebouwd. De lengte van den neus tot den staart is 4.80 M. Men krijgt eerst een voor stelling van de grootte van dit kleine vlieg tuig, als men weet, dat de spanwijdte van de vleugels van een Fokker 14 M. en de lengte ongeveer 10 M. is. Het gewicht van het toe stel is 220 K.G., terwijl het totaal gewicht, d.w.z. met piloot, passagier (bagage) er. brandstof 425 K.G. is. De aviateur kan voor 2\'z uur benzine meenemen, doch et is rekening mede ge houden, om eventueel een reservetank aan te brengen, zoodat dan langer vlucht moge lijk wordt. Reeds voor 8 uur kan er olie worden meegevoerd. De motor is een drie cylinder Anzani-motor van 35 P.K. De maximumsnelheid is 115 K.M. en de lar- dingssnelheid (minimum) ongeveer 35 K.M. Bij verschillende vluchten is reeds gebleken, dat slechts een klein terrein noodig is om goed te kunnen starten. Met den vliegenier alleen aan boord start de „H I" in 6 sec., terwijl met 2 personen de avionette al na 11 sec. van den grond is. Het boven beschreven vliegtoestel is de eerste avionette voor 2 personen en van deze afmetingen. Als leervliegtuig kan het, door de dubbele stuurinrichting, goede diensten bewijze». De piloot heeft dus, als de leerling vliegt, ook het toestel geheel in zijn macht. De afwerking van de kleine machine is in een woord schitterend. Men heeft gezorgd te voldoen aan alle eischen van comfort en smaak. Van buiten is de „H I" blauw ge lakt, waartegen de zilverkleurige kop bij zonder fraai afsteekt. De vleugels zijn licht, zoodat het geheel 'n prettigen indruk maakt. De afwerking van de zitplaatsen herinnert aan den meest moderne auto. Zondagmiddag 13 April zal voor een groot aantal autoriteiten, die genoodigd zijn, wor den gedemonstreerd met dit „toestel dei- toekomst". Het vliegveld Waalhaven zal dan voor de vluchten met dit nieuwe vlieg tuigje worden beschikbaar gesteld. Indien het weer eenigszins meewerkt, zal deze middag voor het vliegwezen veel succes afwerpen. (Oltu-iiel). 't Blijkt noodig nogmaals de aandacht e» op te vestigen, dat Mgr. Heijle Voo zittcr van het Congres, in een schrijven van l Maart 1924 verklaarde, dat gedurende de dagen van het Eucharistisch Congres geen muziekuitvoeringen, tooneelspelen, en ook geen exposities worden toegelaten door he plaatselijk Comité. Dringend worden de zeereerw. heeret. pastoors dan ook verzocht te weieeren alle aanzoek om iets van kerkelijken ai d beschik baar te stellen voor eenige tentoonstelling van Kerkelijke Kunst. Deken P. STROOMER, Voorzitter van het plaatselijk Comité. Het Congres-bureau, Bagijnhof 32 te Amsterdam,! aericht, dat de aanvragen voor Congreskaarter. nog kunnen geschieden tot 1 Mei. Men raadplege de aanplakbiljetten. Het Comité voor Sociale en Charitatieve Vereenigingen deelt mede, dat van 27 Febru ari tot 27 Maart bij haar berichten zijn in gekomen van de volgende vergaderingen die reeds hebben plaats gehad of alsnog zullen plaats hebben Baam, R.K. Middenstand, Euch. avona (in Maart) Sneek, R.K. Middenstand, onder leiding van de Piusvereeniging, zal later een vergadering gehouden worden. Warmond. R.K. Volksbond, gec. vergade ring met dc Hanze. Heemstede, K.S.A. gec. vergadering op 7 April. Bunnik, R.K. Werkliedenver., Euch. avond op 19 Maart. Schoorl R.K. Middenstand, Euch. avondop 14 Maart. 's-Heerenhoek, St. Jozefs- gezellenver., gec. avond op 21 Maart. Odijk, R.K. Werkliedenver., Euch. avond op 19 Maart. Dordrecht, R.K. Drankbe strijdersver., Euch. avond 16 Maart. De venter, St. Vindentiusver., gec. vergadering einde Maart. Ginneken, R.K. Werklieden- ver., Euch. vergadering op 25 Januari. Amersfoort, R.K. Vrouwenbond, gec. ver gadering met de K.S.A. op 24 Maart. Heer Hugowaard, R.K. Volksbond, Euch. avond op 25 Maart. De Rijp, Ver. Katho lieke Kring, Euch. vergadering einde Maart. Oosterhoyt (N.-B.), R.K. Middenstand, gec. vergadering met de St. Vincentiusver., nader te melden. Diemen, R.K. Volks bond, Euch. vergadering op 18 Maart. Kaatsheuvel, R.K. Werkliedenver., Euch, vergadering op 3 Maart. (Voor deu inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk.) L. S. Wij vragen U dringend Helpt ons bij de Emmabloem-Collecte op Woensdag 23 April a. s. Wij vragen Uw hulp slechts voor een paar uur. Haarlem en Omstrken is zoodanig ingedeeld, dat elk paar jongedames niet meer dan circa honderd huizen te be werken heeft. Dank zij Uw belangrijke en ijverige mede werking verleden jaar, haalden wij de hoogste opbrengst in ons land. Helpt ons opnieuw op No. 1 te zijn en te blijven in den algemeenén strijd tegen de tuberculose. Geeft u ter bevordering eener goede in- deeliug twee aan twee op, liefst mondeling en persoonlijk aan het Consultatie-Bureau, Ged. Oude Gracht 41. Spoort Uwe vrien dinnen en kennissen aan om ook mee te helpen, en geeft u zoo spoedig mogelijk op, want verleden jaar kwamen vele jongedames véél te laat. Het Comité voor de Emmabloem-Collecte MEVR. P. DE JOSSELIN DE JONif- KAPPEYNNE V- D. COPPELLO, Pres. J. H. C. TH. LIMPERG, Secr. Wijkpresidenten Mevr. Heerkens Thijs- senV. d. Kun Mevr. Broos-Van Lennep Mevr. Hoog-Guldensteeden Egeling Mej. CoolMevr. Ozinga-Van Dusseldorp Mevr. Wolterson-PletMevr. Willekes Micdonald- Reynvaan Mevr. Levenkamp-Planten Mevr. de Clercq-'s Jacob Mevr, Quarles v. Jfford-Arntzenius Mevr. Bornwater-Elde- ringMej. Willers.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 14