SPAARNEBANK Leekepreeken. Dit nummer bestaat uit 24 bladzijden, waaronder het geillustreerd Zondagsblad in acht bladzijden, WISSELS en CHEQUES Koopt en verkoopt Ingezonden Mededeelingen Zaterdag 12 April 1924 47ste Jaargang No. 14712 KERKBERICHTEN. a 75 cents per regel. Rheumathiek, Jicht- en Zenuwpijnen. Geheel genezen. BENNEBROEK. Be abonnementsprijs bedraagt voor laarlem en Agentschappen: Per week 0.25 Per kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bij vooruitbetaling 3.58 Bureaux: Nassaulaan 49, Haarlem. Telefoonnummers: 1426, 2741 en 1748. Postrekening No. 5970. NIEUWE HAARLEMSGHE COURANT Adverfenfiën 35 cents per regel. Bij contract belangrijke korting. Advertentiën tusscben den tekst als ingezonden mededeeling op de le Pagiaa's 60 ct. per regel Vraag- en aanbod-advertentiën 1—4 regels 60 cent per plaatsing: elke regel meer 15 cent. bij vooruitbetaling. 34. VROUWENBEWEGING. Herinnert ge u nog de reclameplaat voor de tentoonstelling „De V r o u w" tien jaren geleden te Amsterdam gehouden? Een figuur met een lang afhangend kleed, dat den hals vrijliet; de armen vielen ter zijde als bevrijd van ketenin; de borst ademde vrij, terwijl het oog staarde in de verte ais naar een ideaal: in één woord het beeld der bevrijding van een jonge, krachtige vrouw verzinnebeeld. Hoe men ook denke over de vrouwen beweging, door deze voorstelling werd zij juist uitgeteekend: hare bedoeling is in derdaad bevrijding, ontvoogding van de vrouw. Vandaar dat zij zooveel tegenstand niet enkel onder mannen, ook onder vrou wen ondervindt. Bergen bezwaren en zeef grondige, afdoende, doorslaande immers, rijzen er voor den christen en vooral voor de christinne, wanneer men aan komt dra gen met een gelijkstelling van man en vrouw/ die zoo spoedig indruischt tegen Gods' wereldbestel; bezwaren niet minder ook bij niet godsdienstigen. ,die echter beclNen aan vrouwelijkheid, aan specifieke vrouwelijke waarden en deze in de moder ne emancipatie verloren zien gaan. Ai! wat noemen wij daar opeens een ge vaarlijk woord. Emancipatie en nog wel van de vrouw, dat klinkt als feminisme, dat roept herinneringen op aan de brand stichtende suffragettes. Inderdaad, wij waren al bezig door te slaan gelijk men zoo gemakkelijk doet, wanneer men aan een boom slechts de lee- lijke uitwasSen ziet. Wie spreekt over vrou wenbeweging heeft te bedenken, dal hij een onverschillig begrip noemt, hetwelk slechts goed of kwaad wordt al naar de richting, waarheen wordt gestuurd. Want alle vrouwenbeweging is bij (lange na geen feminisme; dit laatste onderwerp is zelfs als afzonderlijke i stof .te bespreken, wat wij ons dan ook te gelegener tijd voorstellen. Niettemin klinkt velen het woord vrouwen beweging onaangenaam in de ooren en doet bet hen denken aan een maatschappelijke omwenteling, aan vrouwenoverheersching en allerlei onchristelijkheden. Zij 'vergeten, dat juist het christendom den gropten stoot aan de vrouwenbeweging beeft gegeven en dat het allermodernste feminisme maar een onbenulligheid is in de geweldige revolutie, welke vóór negentien eeuwen in Rome verwekt werd. En dan bedoelen .wij vrou wenbeweging in den meest modernen zin van vrijmaking, van ontvoogding zoo men wil. Want er wordt door velen onzer nog altijd verkeerd gedacht, dat de christelijke leer slechts het heil van de ziel der vrouw óp het oog had en daarom uitsluitend de slavernij en de ongebreidelde driften van den man bestreed. Maar, al is die hooge roeping wel het uitgangspunt voor de Kerk geweest, het neemt niet weg, dat met dien strijd tegen het manneaegoisme tevens een der grootste beschavingswerken werd vol trokken,. welke de geschiedenis kan aan- wijzën. De zegepraal in den strijd om de erkenning van de gelijkwaardigheid van man en vrouw is een der belangrijkste overwinningen, waarop bet christendom mag bogen, 't Is een der geweldigste revo luties welke de wereld heeft gekend; re volutie dan, wanneer men breed over de eeuwen heen kijkt. Maar juister spreekt men wellicht van evolutie, van langzame, geleidelijke, maar gestadige en onweer staanbare ontwikkeling der idee, dat alle menschen onder, de zon voor God gelijk zijn en recht hebben op de volle ont plooiing hunner menschelijkheid. De nieuwste vrouwenbeweging van on zen tijd vond dan ook het werk reeds voor het grootste deel gedaan. Wil zij eerlijk zijn, dan zal zij moeten erkennen, dat het slechts ging oni aanpassing aan nieuwere verschijnselen. Die aanpassing was noodig, dat is onmiskenbaar en in zooverre had de moderne vrouwenbeweging reden van ont staan. Het fabriekswezen óeefl in de vo rige eeuw aan de wereld een ander aan schijn gegeven. Vóór dien waren er naar verhouding evenveel vrouwen die óf wel zelfstandig, óf wel in loondienst werk ver richtten. Maar de huis- en landarbeid had een ander barakter dan de mechanische productie van thans. Deze laatste riep de vrouw in het openbare leven, plaatste haar midden onder de mannen. Gelijké ar beid, gelijke plichten deed 'bee! spoedig en begrijpelijk om gelijke rechten roepen. En wanneer wij nu hooren klagen over bet verdringen van den huwbaren jongen man, van den kostwinner of toekómstigen huis vader door de vrouw en het meisje in al lerlei „mannelijke beroepen", dan komt wel eens de vraag bij ons op, of die klachz ten wel eerlijk zijn. Wanneer wij kijken aaar de groote confectiemagazijnen, de textiel-fabrieken, de stoomwasscberijen en bleekerijen en vele andere, dan zou de vrouw kunnen vragen aan dameskleerma kers, aan de bedienaars van de weef- en spinmachines, aan de zuiveraars van ons linnengoed; „wal doet gij op mijn gebied? Was het naaien en stoppen, bet. spinnen en weven, het naaien en bleeken niet altijd mijn taak?" Wij behoeven deze vraagster niet gelijk te geven om niettemin te erken nen, dat de maatschappij een andér aan zien heeft gekregen, andere' verhoudingen in het leven beeft geroepen. En Waar de vrouwenbeweging niets anders wil dan de rechten van de vrouw op de arbeidsmarkt en in heel het sociale, economische en maatschappelijke leven verdedigen en des noods opeischen, daar doet zij een prijzens waardig werk. Dat werk had overbodig moeten zijn. Het christendom had ons allen tot in merg en bloed de gelijkwaardigheid van man en vrouw, de juiste verhouding tusschen de beide seksen, den eerbied voor het moederschap en bet zwakkere geslacht ingeprent. Waar het moderne in- dustrialisme daarmee in botsing kwam, daar zondigde bet evenzeer als tegen den ar beider in het algemeen, voor wiens rech ten de laatste Pausen het in hun encyclie ken opnamen. De vrouwenbeweging heeft zich echter niet zoo zeer op sociaal dan wel op maatschappelijk terrein bewogen. Wan neer men van vrouwen-emancipatie spreekt dan denkt men onmiddellijk aan de vrouw op het spreekgestoelte, in de rechtzaal, in de politiek, aan de stembus, in dè middel bare en de hoogere school. Hier ontmoette zij begrijpelijkerwijze ook den metsten te genstand. De bezwaren, welke tegen dat optreden naar voren werden gebracht, wa ren geenszins gering. Men kan ten voile de gelijkwaardigheid van man en vrouw toe geven, zonder de dwaasheid te begaan om van gelijkvormigheid te spreken. De vrou wenbeweging heeft vooralin den aanvang te veel over het. hoofd gezien, dat in lei ding gevende functies, in bestuurscolleges en wetgevende lichamen en evenzeer bij de verstandelijke ontwikkeling bij hef middel baar en -hooger onderwijs hef groote ver schil tusschen den koel redeneerenden man en het rijke gevoels- en gemoedsle ven van dé vrouw te groot verschil maakt, dan dat men ook op dit terrein volledige gelijkheid kan doordrijven zonder schade voor de maatschappij en niet het minst voor- de vrouw zelf. Men zou echter de vrouw onrecht aandoen, haar hier als de schul dige aan te klagen. In de nieuwe wereld met bare andere eischen, vond de jonge vrouw niet de noodzakelijke gelegenheid tot ontwikkeling harer specifieke eigen schappen, een ontwikkeling, waarmee zij later zoowel in de maatschappij als in het gezin hare volle natuur kon ontplooien. Wildé zij vooruit, wilde zij haar talenten ontplooien, zich een bestaan verzekeren, een verlichte vrouw worden, in wie de man zielsverwantschap kon vinden, bij wie de volwassen zoon in de moeilijkste jaren gaarne geestelijken steun zou zoeken, dan moest zij leergangen doormaken, wegen be wandelen, studies en studiemethoden vol gen, welke van oudsher op den mannelij- ken verstandelijken aanleg berekend wa ren. De maatschappij tracht zich hier langza merhand aan te passen, maar staat toch nog voor vele moeilijke problemen. En wat het bestormen van Kamerzetels, het veroveren van het stembiljet, het be zoeken van kiezersvergaderingen door de vrouW betreft, waarmee vele mannen en óók vrouwen zich niet kunnen verzoenen, wij zouden er dit van willen zeggen: laten wij blij zijn de proef reeds nu genomen te hebben. Zij moest toch komen en hoe eer hoe beter. De vrouw zelf zal hier het eerst bittere teleurstelling ondervinden en een gezonde vrouwenbeweging, welke zich van het feminisme verre weet tc houden, zal op den duur zelf zich hoe langer hoe meer terug trekken van een terrein, dat in de practijk zal blijken niet bet hare te zijn! HOMO SAPIENS. HOUTRAKPOLDER. ZONDAG Palm Zondag. Begin der Paaschtijd welke tot Zondag na. Paschen duurt. Half 8 vroegmis, kwart over 9 cate chismus, half 11 Hoogmis. MAANDAG half 4 oefening van de H. Kruisweg en vereering van de relequie van het H. Kruis. WOENSDAG onder de H. Mis van kwart voor 8 de algemeene Paasch-Communie, voor de kinderen van den Donderdagschen, Vrij- dagschen en Zaterdagschen Catechismus. Maandag en Dinsdag de voorbereiding voor de H. Communie 's morgens te half 9. Woensdagavond van 5 tot 8 uur gelegen heid om te biechten. Donderdag, Witte Donderdag, gedenkdag van de instelling van het H. Sacrament. DONDERDAG kwart voor 8 gezongen H. Mis waaronder de H. Communie wordt uit gereikt. Na de H. Mis processie met het Allerheiligste dat den geheelen dag ter aan bidding blijft uitgesteld. Donderdagavond 8 uur gemeenschappelijke aanbidding. VRIJDAG Goede Vrijdag, gedenkdag van 's Heeren sterven. 7 uur uitstelling van het H. Sacrament, 's Morgens kwart voor 8 begin nen des avonds 8 uur oefening van den H. Kruisweg. ZATERDAG Paasch-Zaterdag, half 8 beginnen de plechtigheden, ongeveer 9 uur de H. Mis. 's Namiddags van 5 uur af ge> legenheid om te biechten. ZONDAG, Hoogfeest vaü Paschen, half 8 Vroegmis, half 11 Hoogmis, half 4 Lof, na het Lof gelegenheid om te biechten zoolang er achtereenvolgens biechtelingen zullen zijn. Verkoop v. kerkplaatsen zal geschieden 2den Paaschdag na de Hoogmis. Degenen die hun plaats willen opzeggen gelieve dit aan de Heeren Kerkmeesters mede te deelen. ZILK. ZONDAG Palm-Zondag. Kwart voor 7 wordt de H. Communie uitgereikt, half 8 de Vroegmis, 10 uur de Hoogmisvoor de Hoogmis wijding en uitdeelingder palm. Na dé Vroegmis catechismusOnder de 5 H.H. Missen schaalcollecte vóór hét H. Land; I na de H.H. Missen gen. Absol. voor de led, der 3e Orde. 's Namiddags half 3 overweging over het lijden des Heeren, waarna kort Lof met vereering der relikwie v. h. H. Kruis. WOENSDAG gelegenheid om te biechten 's morgens van 78, verder van 1012 uur 's namiddags van 49 uur. DONDERDAG Witte Donderdag, ge denkdag der instelling van het H. Sacrament des Altaars .7 uur uitreiken der H. Commu nie en de Paasch-Communie voor alle schooj- kinderen verder wordt de H. Communie uitgereikt te half 8 8 uur de H. Mis, waar onder de eerste H. Communie der kinderen na de H. Mis processie met het Allerheiligste dat verder den geheelen dag ter aanbidding blijft uitgesteld 's avonds 8 uur luide aan bidding. VRIJDAG Goede Vrijdag, gedenkdag van het heilig afsterven van Onzen Heer Jezus Christus 's morgens 7 uur wordt het Allerheiligste ter aanbidding uitgesteld.' Om 8 uur beginnen de plechtigheden, waaronder de vereering van het H. Kruis, waartoe ook WIJKEROOG. ZONDAG om'7'utir de Vroegmis, waar onder gen,H. Communie der H. Familie, afd. vrouwen. Om half 9 de kindermis om kwart voor tienwijding en uitdeeling der palmen, waarna de Hoogmis. Om 1 uur cate chismus en om half 7 bijeenkomst der H. Familie, afd, mannen, welke bijeenkomst tevens dienst doet als Lof en voor ieder toe gankelijk is. 's Middags te 2 uur worden de kinderen, zoowel jongens als meisjes, die de plechtige H- Communie moeten doen, in de school der 'Eerw. Zusters verwacht. De kin deren, zoowel die de eerste als de plechtige H. Communie moeten doen, moeten, van morgen af te beginnen, dagelijks in de H Mis var.,8 uur aanwezig zijn en daarna in de school der Eerw. Zusters komen ter voor bereiding MAANDAG om kwart over 4 catechismus in de kerk voor de plechtige H. Communie DINSDAG om kwart over 4 catechismus in de kérk vbot; de plechtige H. Communie. Directie: Mr. Tb. WESTERWOUDT. de parochianen worden uitgenoodigd 's na middags 3 uur oefening van den H. Kruisweg. ZATERDAG Paasch-Zaterdag. 's Mor gens te 7 uur wijding van het vuur, de Paasch- kaars en het. Doopvont. Ongeveer te 8 uur de plechtige Paaschmis onder dc H. Mis wordt de H. Communie uitgereikt. Na de plechtigheden gelegenheid tot het halen van het gewijde water dien dag gelegenheid om te biechten na de H. Mis tot 12 uur s na middags van 49 uur. "s Middags om 12 uur eindigt de 40-daagsche vasten. In den ondertrouw zijn opgenomen Theodoras Duivenvoorden en Maria Does- wijk. N.B. Maandag, Dinsdag en Woensdag na de H. Mis van 8 uur én 's namiddags te 12 uur oefeningen voor de kinderen die Witten Donderdag hunne eerste H. Communie zullen doen. Gedurende de GoedeWeek wordt eiken dag de Generale Absolutie gegeven voor de led. der 3e Orde v. d. H. Franciscus èn na het uitreiken der H. Communie om 7 uur èn na de H. Mis of na de plechtigheden van 8 uut. Gedurende de week wordt 's morgens te 7 uur en half 8 de H. Communie uitgereikt Te 8 uur dé H. Mis. Tusschen 7 en 8 uur gel. om te-biechten. LISSE. ZONDAG Palm-Zondag. Te half 8 en 9 uur de gel. H.H. Missen, te half 11 de Hoogmis. Vóór de Hoogmis wijding der Palmen. Te 3 uur Vespers met Rozenhoedje. Te 7 uur Lof met meditatie. MAANDAG-morgen van 7—9 uur biecht- hooren voor de jongens die Dinsdag onder de H. Mis van half 8 huri Paaschcommunie zul len houden. WOENSDAG *s morgens tot elf uur en s middags van 3 uur tot half 9 gelegenheid, om te biechten. DONDERDAG Witte Donderdag. De H. Communie zal uitgereikt worden te half 7 half 8 en onder de plechtige H. Mis van half 9. Des avonds te half 8 luide aanbidding. VRIJDAG Goede Vrijdag. De aanbidding begint te 7 uur, de plechtigheden te half 9. Des voormiddags te half 3 oefening van den H. Kruisweg. ZATERDAG Paasch-Zaterdag. De plech tigheden beginnen te 7 uur. De gezongen Paaschmis te half 9. Biechthooren 's morgens tot 11 uur en 's middags van 3 uur tot half 9. Geen Lof. UITHOORN. ALGEMEEN. Zondag de Iste H. Mis om half 8, gedurende den zomer-(nieuwen) tijd om 8 uur de Hoogmis om half 11, het Lof om 3 uur. Op den eersten Zondag van de maand om 3 uur Kruisweg en Lof, waarna gel. rozen kransen enz. te laten wijden. In de week de H. Mis om half 8 en te kwart over 8 uur (schoolmis). WOENSDAG des avonds om 8 uur Lof. Woensdag vóór den eersten Vrijdag der maand de H. Mis om half 8 tot intentie der Derde Orde, waaronder gen. H. Communie der leden. Vergadering van de beide afd. der Derde Orde om 8 uur 's avonds. ZATERDAGS van half 5 tot 9 uur gele genheid om te biechten. De kinderen van het 3e en 4e schooljaar komen biechten des Zaterdags voor den 3en Zondag van de maand, de kinderen van het 5e en 6e schooljaar des Zaterdags voor den 4den Zondag van de maand. Op den lsten, 2den en 3den Zondag v. d. maand van 68 uur jongenspatronaat, den 4den Zondag, om 6 uur Congregatie. Dooptijd op alle werkdagen om 10 uur, op anaere dagen uren bij aanvrage. Op den lsten Vrijdag der maand is het AUerh. Sacr, ter aanbidding uitgesteld vanaf 4 uur. ZONDAG 13 April. Vanaf heden is gedu rende den zomertijd de 1ste H. Mis om 8 uur des Zondags. Heden om 10 uur de wijding der palmen. De Hocgmis om half 11. Uitreiking der pal men vóór en na de Hoogmis. Om 3 uur den H. Kruisweg en om half 8 Lof, Meditatie. Schaalcollecte voor het H. Land. DINSDAG 15 April, om 4 uur komen de kinderen biechten, welke Woensdag 16 April hun Eerste H. Communie zullen doen: Te vens gelegenheid voor de ouders der kinde ren om te biechten, als ook van 8—9 uur. WOENSDAG, 16 April. Onder de H. Mis van kwart over 8 uur de Eerste H. Commu nie der kinderen. Woensdag van 69 uur gelegenheid om te biechten, behalve onder het Lof van 8 uur dan komen ook biechten de kindérën van het 5e en 6e schooljaar, DONDERDAG, 17 April, Witte Donder dag. Uitreiking der H. Communie te half en onder de gezongen H. Mis van 9 uur. Ge durende den geheelen dag aanbidding van het Allerh. Sacrament. Om 8 uur Lof. VRIJDAG, 18 April, Goede Vrijdag. Om half 8 uitstelling van het Allerh. Sacrament. Om 9 uur beginnen de plechtigheden. Des avonds om 8 uur H. Kruisweg, ZATERDAG, 19 April, Paasch-Zaterdag. Om 8 uur beginnen de plechtigheden en om 9 uur de gezongen H. Mis. ZONDAG, 20 April, Hoogfeest van Pa schen. Schaalcollecte voor de Tonaensschool. Om 7 uur bijeenkomst der H. Familie, afd. vrouwen, WOENSDAG onder de H. Mis van 8 uur H. Cofnmunie der kleinen. Van 58 uur gelegenheid om te biechten.' DONDERDAG Witte Donderdag. Om 7 uur en half 8 wordt de H. Communie uit gereikt ook onder (niet vóór) de H. Mis, die om half 9 aanvangt: Het H. Sacrament blijft den geheelen dag ter aanbidding uit gesteld. 's Avonds om 7 uur, open bare luide aanbidding met meditatie en gewetensonder zoek. VRIJDAG Goede Vrijdag. Om 7 uur uit stelling van het Allerh. Sacrament. Om half 9 beginnen de plechtigheden. Om half 3 oefening van den H. Kruisweg. ZATERDAG Paasch-Zaterdag. De ver plichting van vasten en onthouding duurt tot 's middags 12 uur. Om 7 uur beginnen de plechtigheden ongeveer om kwart over 8 de gezongen Paaschmis. Na de H. Mis biechtgelegenheid tot 10 uur en van 4 uur af tot 9 uur. AALSMEER. ZONDAG om half 8 de Vroegmis, waarbij gelegenheid tot biechten en de H. Communie te ontvangen. Om 10 uur de Hoogmis. Na den middag om 4 uur Lof met rozenhoedje en meditatie over het lijden des Heeren. DONDERDAG-morgen om 8 uur de plechtigheden der Goede Week. Het Aller heiligste blijft van 's morgens 9 uur tot des avonds 8 uur ter aanbidding uitgesteld. Donderdagavond om 8 uur plechtig Lof giet algemeene aanbidding. VRIJDAG Goede Vrijdag, 's morgens om 8 uur de plechtigheden der Goede Week. 's Avonds om 8 uur Kruisweg. ZATERDAG Paasch-Zaterdag beginnen de plechtigheden om 8 uur 's avonds om 8 uur Lof ter eere van O. L. Vrouw van het H. Scapulier. EGMOND a. d. HOEF. ZONDAG, Palm-Zoddag. Om 7 uur de Vroegmis voor Oscar Eduard Angela van Campen, om half 10 uur de Hoogmis. Vóór de Hoogmis de wijding en uitdeeling der pal men, om 1 uur de Catechismus om 2 uur Congregatie voor mannen en vrouwen. Des avonds om 7 uur Lof ter eere van de H. Mar- garetha Maria en Lijdensmeditatie. MAANDAG. Om 7 uur voor een overle den familie. Om 8 uur voor Arie Cool en Ca- MAANDAG. Om 7 uur voor een over ledene familie Om 8 uur voor Arie Kool en Catharina Kersens. MAANDAG en DINSDAG om 12 uur oefening voor de kinderen tot voorbereiding voor de Algem. Paasch-Communie. Maan dagmiddag om 3 uur biechthooren voor de jongens. DINSDAG. Om 7 uur voor Reinier Kle verlaan. Om 8 uur voor Nicolaas Kuiper en Petronella Henneman. 's Middags om 3 uur biechthooren voor de meisjes. WOENSDAG. Om 7 uur voor Joës Glorie. Daarna de plechtige Paasch-Communie der kinderen. Om 8 uur voor Petrus de Waart, Eduarda Noort en overl. kinderen. Des mid dags van 48 uur gelegenheid om te biech ten. 's Avonds om 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. DONDERDAG. Witte Donderdag. Om. 8 uur de H. Mis voor Mejuffrouw Petronella Ignatia Maria Broes-Doeswijk. Den gehee len dag blijft het Allerheiligste ter aanbidding uitgesteld, 's Avonds om 7 uur gemeenschap pelijke aanbidding. VRIJDAG. Goede Vrijdag. Om 7 uur wordt het Allerheiligste uitgesteld. Om 8 uur begin der plechtigheden, 's Middags om 3 u. H. Kruisweg. ZATERDAG, Paasch-Zaterdag, om 7 uur begin der plechtigheden. Om kwart over 8 de Paasch-Mis voor Pieter van der Velden. 's Middags van 38 uur gelegenheid om te biechten. Om 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd voor de bekeering der zon daars. ZONDAG. Om 7 uur de Vroegmis voor Willibrordus Henricus Scholten. N.B. Ontvangen voor het Heiligdom van Eerherstel 550 steenen, totaal 46.104. De gebeden worden verzocht voor Joës Glorie die in den Heer is overleden. HEEMSKERK. ZONDAG Palm Zondag de H. H. Missen te 7, half 9 en te 10 uur de Hoogmis vóór de Hoogmis wijding der Palmen, te half 2 Catechismus te half 3 vergadering voor de 3de Orde; te half 5 Mariacongregatie.jongens- patron. te 7 uur Lof met lijdensmedidatie. MAANDAG de H. H. Missen te 7, en 8 uur en overige dagen te 7, half 8 en 8 uur. WOENSDAG na de H. H. Missen biecht hooren zoolang er achtereenvolgens biechte lingen' zijn 's middags van half 5 af. DONDERDAG. Witte Donderdag, des morgens wordt de H. Communie uitgereikt te 6, 7. en 8 uur en onder de plechtige H. Mis van half 9 geheelden dag blijft het Allerh. uitge teld, 's avonds te 7 u,_ sraroeenschappe- lijke aanbidding. ^AFF Pfi' ue heer Jac. Verhaaff, St. Jozephslraat 7, Arnhem, schrijft: „Ruim 154 jaar was ik lijdende aan hevige aandoening van rheumatiek-pijn, zoo zelfs dat ik zonder hulp van mijn vrouw mijn kleeren niet aan- of uit trekken kon, maar na het gebruik van twee flacons Togal-tabletlen voelde ik de pijn steeds minder worden en ben gelukkig totaal genezen, fk kan dus gerust Togal- tabietten als een uitstekend geneesmiddel aanbevelen." Duizenden vrijwillige dankbetuigingen, af komstig uit alle landen der wereld, beves tigen dezelfde goede en snelle resultaten van TOGAL-tabletten tegen spierrheumatiek en een even gunstige uitwerking tegen zenuw- rheumatiek, gewrichtsrheumatiek, rheumati- sche knobbels, jicht, ischias, hoofd, en ze nuwpijnen, verkoudheid, influenza, griep en slapeloosheid. Genezing en onschadelijkheid gegarandeerd. Tegen billijken prijs bij alle Apothekers en Drogisten verkrijgbaar. VRIJDAG. Goede Vrijdag te half 7 uit stelling van net H. Sacramentte half 9 de plechtigheden 's avonds te 7 uur oefening van den H. Kruisweg met vereering der reli kwie van het H. Kruis. ZATERDAG. Paasch Zaterdag te half 7 begin der plechtighedenongeveer kwart voor 8 gezongen Paaschmis daarna gelegen heid om te biechten tot 12 uur en 's middags van 4 uur af. HILLEGOM. St. Joseph. ZONDAG Palm-Zondag. De H.Hr Missen te 7 uur-, half 9 en te 10 uur de Hoogmis. Te 2 uur catechismus, 7 uur Lof met Lijdens meditatie. Door de week de H.H. Missen om 7 uur en kwart voor 8. WOENSDAG biechthooren van 4 uur tot half 9. Geen Lof. DONDERDAG. Witte Donderdag. De H. Communie wordt uitgereikt te 7 uur, en half 8 te 8 uur H. Mis. s Avonds te half 9 sluiting aanbidding. VRIJDAG. Goede Vrijdag. De plechtig heden te 8 uurte 3 uur de Kruisweg, te 8 uur meditatie. ZATERDAG de Paaschmis te kwart voor acht. VOORHOUT. ZONDAG Palm-Zondag. Half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis. Vóór de Hoogmis wijdi' g van den palm. Half 2 catechismus, half a Lof met lijdensmeditatie. In de week cat. naar gewoonte. WOENSDAG van 4—8 uur biechthooren. DONDERDAG Witte Donderdag. Half 9 gezongen H. Mis. *s Avonds 8 uur korte oefening tot sluiting. VRIJDAG Goede Vrijdag. Half 9 de plechtigheden. 3 uur oefening van den H. Kruisweg. ZATERDAG 7 uur de plechtigheden. Half 9 gezongen H. Mis. Van 4—8 uur biechthooren. ZONDAG Palm-Zondag. 7 uur en half 9 gelezen H.H. Misser., om 10 uur Hoogmis, waarna, en ook om 2 uur, catechismus. Na de H.H. Missen gelegenheid tot betaling van plaatsengeld. Om 3 uur Lof met lijdens meditatie (39). Na de H.H. Missen generale absolutie en ook de geheele goede week dagelijks. WOENSDAG den geheelen dag gelegen heid om te biechten, behalve van 124 uur. 's Avonds om 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph (67). DONDERDAG Witte Donderdag, ge dachtenis der Instelling van het Hoogheilig Sacrament des Altaars. Om 7 uur Communie- uitreiken. Om half 9 gez. H. Mis, waarna Erocessie en verder den geheelen dag aan- idding. 's Avonds om half 8 openbare luide aanbidding. VRIJDAG Goede Vrijdag. Om 7 uur uitstelling van het Allerheiligste. Om half 9 begin der plechtigheden, waaronder Kruis- vereering en-processie. *s Middags om 3 uur oefening van den H. Kruisweg. ZATERDAG Paasch-Zaterdag. Om 7 uur aanvang der plechtigheden en omstreeks half 9 de gezongen Paasch-Mis. Gelegenheid om te biechten 's morgens tot 12 uur. 's Mid dags van af 4 uur en dan ook in den verderen Paaschtijd in drie biechtstoelen. LIMMEN. ZONDAG half 8 stille H. Mis, 10 uur Hoogmis, kwart over 1 cat., 2 uur Lof met Lijdensmeditatie, daarna H. Fam. afd. man nen. WOENSDAG onder de H. Mis van 8 uur algemeene Communie der leeringkinderen. DONDERDAG 8 uur gez. H. Mis, daarna Processie. 7 uur luide aanbidding. VRIJDAG 8 uur de Plechtigheden, 3 uur oefening van den H. Kruisweg. ZATERDAG 7 uur de Plechtigheden, daarna gez. Paaschmis. CASTRICUM. ZONDAG 7 uur de Vroegmis en 10 uur de Hoogmis. Vóór de Hoogmis wijding en uitdeeling der gewijde palm. 1 uur catechis mus, 2 uur meditatie over het H. Lijden, daarna kort Lof. MAANDAG de H.H. Missen te 7 en 8 uur, om 7 uur tevens aan het Maria-altaar. DINSDAG de H.H. Missen om 7, 8 uur en half 9. WOENSDAG de H.H. Missen om 7, 8 uur en half 9 van 56 uur gelegenheid tot biechten. DONDERDAG, Witte Donderdag, ge dachtenis van de instelling v. h. H. Sacrament, 's Morgens half 8 zal de kerk geopend wor den, 8 uur de gez. H. Mis waaronder pro cessie, 7 uur Lof met aanbidding. VRIJDAG, Goede Vrijdag, gedachtenis van den dood van Christus. 7 uur uitstelling van het H. Sacrament, 8 uur de plechtigheden half 3 de Kruisweg. ZATERDAG half 7 wijding van vuur en paasch kaars, doopvont etc., na de wijding plechtige Paaschmis. Van 912 en 48 uur gelegenheid tot biechten. NOORDWIJK. ZONDAG te half 7 Communie-uitreiken De H.H. Missen te 7 uur en half 9 en te 10 uur de Hoogmis. Voor de Hoogmis Palm- wijding. Half 3 Vespers, 6 uur Congregatie. 7 uur Lijdensmeditatie en Lof. In de week de H.H. Missen te 7 uur, half 8 en 8 uur. MAANDAG en DINSDAG 6—8 biechthooren, WOENSDAG van half 11 tot 12 uur en. 's middags van 5 uur gelegenheid om te biechten. DONDERDAG te half 7 en kwart over 7 uitreiking der H. Communie. 8 uur de plechtige H. Mis, waarna processie, 's Avonds 8 uur algemeene aanbidding. VRIJDAG te 6 uur uitstelling van het H. Sacrament. Te 8 uur de plechtigheden. Om 3 uur Kruisweg. ZATERDAG te 7 uur beginnen de plech tigheden. Half 9 de Paaschmis. 's Morgens van 1112 en 's middags van af 4 uur biecht hooren. RINNEGOM. ZONDAG, Palm-Zondag. Om 7 uur de H. Mis voor C. Dekker—Baltus en overi. familie om half 10 uur wijding en uitdee ling der palmen. Daarna de Hoogmis voor dc Parochie. Heden schaalcollecte voor het H- Land om 2 uur Lof met Lijdensmeditatie. MAANDAG. Om 7 uur voor P. de Wit en A. de WitApeldoorn. DINSDAG. Om 7 uur voor J. Noort12 uur gez. voorbereiding voor alle kinderen van 46 uur biechthooren. WOENSDAG. Om 7 uur voor P. Henne manAdmiraal. Onder de H. Mis Algem- Paasch-Communie der kinderen. Om 8 uur voor een overleden moeder. Den geheelen dag biechthooren, behalve van 123 uur. DONDERDAG. Om half 7 uur en 7 uur uitreiken der H. Communie. Om 8 uur gez. H. Mis voor P. Groen. Na de H. Mis pro cessie. 's Avonds om 7 uur Lof met gebeden. VRIJDAG. Om 7 uur uitstelling van he« H. Sacrament. Om 8 uur plechtigheden, waaronder processie. Om half 3 uur Kruisweg oefening. ZATERDAG. Om 7 uur plechtigheden. Om half 9 uur gezongen Paasch-Mis voor C. Zuurbier, 's Middags om 12 uur einde der 40-daagsche Vasten. Den geheelen dag ge legenheid om te biechten, behalve van 121 uur. A.s. ZONDAG, Hoogfeest van Paschen. Om half 10 Hoogmis voor de weldoeners, die voor Kerk en Armen schapen, hebben ge weid. Schaalcollecte voor het Sieradenfonds Deze week elders de H.H. Missen ZONDAG voor J. Swart en Zoon. DINSDAG voor G. de Wit—Zuurbier. WOENSDAG voor M. v. Dam—Baat» en overleden Kind. HEILO. ZONDAG Palmzondag. 7 uur v. d. par., half 9 t. z. i-, 10 uur v. Helena Zonneveld- Hollenberg. Te balf 3 congr. H. Fam., afd. mannen. Te 7 uur Lof en lijdensmeditatie, MAANDAG 7 uur uitr. der H. Communie half 8 H. Mis v. Jacob Verduin en Wilh. Kuis. 9 uur gez. Uitvaart v. wed. Maartje Admiraal-Morsch. DINSDAG 7 uur uitr. der H. Comm., 7 uur bij de Zusters v. fam. Rolee, half 8 v. Joa. Vermeulen-Delis. WOENSDAG 7 uur v. wd. Maartje Admiraal-Morsch, 8 uur v. e. overledene. Biechthooren 's morgens tot 11 uur en van 4 uur tot half 9. DONDERDAG 7 uur uitreiking der H. Communie, 8 uur v. Bern. Joes. Koopen. 's Avonds te half 8 gezamenlijke aanbidding. VRIJDAG te 7 uur wordt het H. Sacr. uitgesteld. Tc 8 uur de plechtigheden. Te half 3 Kruiswegoefening. ZATERDAG te kwart over 7 beginnen de.plechtigheden, ongeveer te half 9 die gez. Paaschmis v. d. leden,v. d. Eeuwige Memorie, Biechthooren 's morgens tot 12 uur en va» 4—9 uur. EGMOND AAN ZEE. ZONDAG Palmzondag. Om 7 uur de Vrm. te 10 uur de Hgm. vóór de Hoogmis wijding der palmen. Half 3 cóngr. der H. Fam., half Lof en lijdensmeditatie. MAANDAG 8 uur de H. Mis. Om 12 uur oefening v. d. kinderen tot de H. Paasch- Communie. i DINSDAG 8 uur de H. Mis. Om 12 uur oefening voor de kinderen. WOENSDAG 8 uur de H. Mis. Om 12 uur oefening v. d. kinderen. Om 3 uur ko men de kinderen biechten. Van 58 urn- gelegenheid om te biechten. Om half 7 Lof ter eere van den H. Jozef. DONDERDAG Witte Donderdag. Om 7 uur wordt de H. Communie uitgereikt. Om 8 uur gez. H. Mis. Algemeene H. Paasch- Aanbidding der kinderen Om 3 uur gezamenl. aanding der kinderen. Om half 7 gemeensch. aanbidding. VRIJDAG Goede Vrijdag. 9 uur begin der plechtigheden. 3 uur oefening v. d. H. Kruis weg. ZATERDAG Paasch-Zaterdag. Om 7 uur begin der plechtigheden. Half 9 H. Paasch mis. In den voormiddag van 1012 uur en in den namiddag van 3—8 uur gelegenheid om te biechten. Half 7 Lof ter eere van de Allerh. Maagd. UITGEEST. ZONDAG de H.H. Missen te haü 8 «f 10 uur, half 3 Congr. voor de jóngens, 7 ukt Lijdensmeditatie en Lof. WOENSDAG. Den geheelen dag ge legenheid om te biechten behalve van 12—4 uur. DONDERDAG. Des avpnds te 7 uur Lof met overweging. VRIJDAG 8% uur de plechtigheden te 7 uur oefening van den H. Kruisweg. ZATERDAG. Te 7 uur beginnen de plech tigheden, te ongeveer 8 V% uur de Paaschmis. IJMUIÖEN. ZONDAG. De gel. H.H. Missen te 7 uur, half 9 en half 10, te 11 uur de Hoogmis. De H. Communie wordt uitgereikt te kwart vóór 7, na de H. Mis van 7 uur, te kwart over 8 en onder de H. Mis van half 9 en van half 10 Tot 1 uur is de bibliotheek geopend en zitting van de Spaarbank.Te 5 uur en half 8 Jongens patronaat, te half 6 meisiespatronaat. Te 7 uur Lof met lijdensmeditatie. Van 810 uur St. Jozefsgezellenvereeniging. MAANDAG te 7 uur de H. Mis in de kapel. Na de H. Mis van 8 uur en te 4 uut biechthooren voor de kinderen (meisjes). DINSDAG na de H. Mis van 8 uurentr 4 uur biechthooren voor de kinderen (jon gens). 1ste der 9 Dinsdagen. 7 uur Lof te eere van den H. Antonius. 8 uur meisjes congregatie. WOENSDAG Onder de H. Mis van 8 uui Paasch-Communie voor de kinderen v. d, school. Van 59 biechthooren. Geen Lof, DONDERDAG Witte Donderdag. Te 7 uur uitreiken v. d. H. Communie. Te half 9 de plechtige H. Mis met processie. Heel den dag aanbidding. Te 8 uur luide aanbidding. VRIJDAG Goede Vrijdag. Te 7 uur aan bidding. Te 8 uur de plechtigheden, waarna processie. Van 34 uur gel. om den Kruis weg te bidden. Te 7 uur openbare Kruisweg oefening. ZATERDAG Paasch-Zaterdag. Te half T de plechtigheden. Te kwart voor 8 de Paasch mis. Van 49 biechthooren in drie biecht stoelen. ZONDAG a£. Eerste Paaschdag.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 1