47ste Jaargang No. 14717 Vrijdag 18 April 1924 LIMMEN. Dit nummer bestaat uit 12 bladzijden - Eerste blad UIT DEN OMTREK Advertenfiën 35 cents per regel Bij contract belangrijke korting. Advertenfiën tusschen den tekst als ingezonden mededeeling op da le PagLia's 60 ct. per regel Vraag- en aanbod-advertentiën 14 regels 60 cent per plaatsing: elke regel meer 15 cent. bij vooruitbetaling. öe abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: Per week 0.25 Per kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bij vooruitbetaling 3.58 Bureaux: Nassaulaan 49, Haarlem. - Telefoonnummers: 1426, 2741- en 1748. Postrekening No. 5970. gehandhaafd zien. Verschillende heeren voe ren nog het woord hierover. Met 18 stemmen wordt besloten, dat B. en W. in overleg met de directies deze aan gelegenheid zal regelen. Hierna sluiting. GEMEENTERAAD. (Vervolg.) Hierna ontslag-aanvrage van ^en heer A. B. Daans, als lid der Commissie tot wering van Schoolverzuim, de aanbeveling luidt voor deze vacature 1. J. Nuijens Mr., 2. C. Koot. Gekozen wordt no. 1 der voordracht. Volgende voorstel, het Vermenigvuldi- gingscijfer der plaatselijke inkomstenbe lasting 19241925 nader te verhoogen tot 1.5, in verband met de lagere opbrengst de zer belasting, waardoor anders onvermij delijke tekorten op den dienst zullen ont staan. Door Voorzitter wordt meegedeeld, dat het cijfer de laatste was 1.4, doch de opbrengst van het laatste dienstjaar, welke geraamd was op f 28500, is nu reeds f 3500 verlaagd, terwijl nog verschillende reclame's ii bewerking en onderzoek zijn. Zoodat on getwijfeld kan worden aangenomen dat het tekort 4 a 5 mille zal bedragen. Het afgeloo- pen jaar hetwelk vooral voor de tuinders zeer ongunstig was, geeft voor den nieuwen dienst ook geen betere vooruitzichten, zoodat door den x: spectevr der belasting, dan ock gead viseerd is, het vermenigvt 1 ligingscijfèr niet lager te stellen dm 1.5. Wenschelijk is het nu in te grijpen daar anders op den duur meerdere verhooging niet kan' uitblijven, thans kan deze zaak nog geregeld worden, doch na 1 Mei niet meer. Wethouder Pepping zou het zeer gewenscht achten, dat in deze aangelegenheid, de Schattings-Commissie meer werd geraad pleegd, alle reclame's worden thans door een commissie geregeld es dat vindt spr. zeer ongewenscht. Voorzitter is het in deze vcl- komen eens met den heer Pepping, en zou er sterk op willen aandringen, dat hierin meer de aandacht werd gevraagd. Ten slotte zonder stemmen goedgevonden. Hierna werd mededeeling gedaan, dat de begrooting 1924, was terug gekomen met de bemerking, dat hoewel het eindcijfer hetzelfde kan blijven, eenige administratieve wijzigingen moesten geschieden. Voorzitter leest vervolgens deze veranderingen voort, waarna de begrooting opnieuw wordt vastgesteld. Hierop vaststelling balans- 1923, en de winst- en verliesrekening van het gemeente lijk electrisch bedrijf. Het totaal bedrag werd vastgesteld op f 33797.041;, terwijl de winst bedraagt over dit afgeloopen jaar f 1070.65 Punt 7. Voorstel om de krachtstroom prijs ingaande 1 Januari 1924 te verlagen met 3 cent, alzoo te brengen op 13 cent bij een stroomgebruik tot 1000 K. W. Het tarief voor koken en verwarmen wordt daarmede ook gelijk gesteld. Voorzitter deelt mede een vergelijking met verschillende andere plaat sen, waaruit blijkt dat door deze nieuwe re geling, de prijs reeds laag gesteld was, het geen ook blijkt, daar in deze gemeente het dagstroom verbruik belangrijk is toegenomen in 1921 bedroeg dit gebruik 3800 K. W. in 1922 was dit 8040 en in bet laatste jaar 8735 K. W. De heer Kuijs, zou bever de licht- prijs verlaagd zien, want vermeent dat de krachtstroomprijs, door de gebruikers, kan verhaald worden in hun zaken. Wethouder Popping merkt op, dat de dagstroom de gemeente weinig kost daar alsdan geen maxi male belasting bestaat, zoodat deze dan ook voor billijken prijs kan worden betrokken, en dit het gebruik aanmoedigt. Spr. zou evenwel in overweging willen geven, zoo het mogelijk is tegen het nagaan tot verlaging van den lichtprijs over te gaan. De Voorz. deelt nog mede, dat in verband met deze aangelegenheid een adres was ingeko men van de Graanmaalderii, met verzoek om lager tafief, alsmede reductie over 1923, dit verzoek werd voorgelezen, doch door den raad glimlachend voor kennisgeving aangenomen. De heer Valkering merkt op, dat de admi nistrateur veel gevoeld voor lager meterhuur, daar dit de mindere klassen eenigszins ten goede komt. Het voorstel van B. en W. wordt Zonder stemming aangenomen. Volgende punt, voor stel tot aanschaffing van 6 muntmeters voor het G. E. B., de kostprijs is 82.50 per stuk. Goedgevonden. Punt 9. Voorstel tot aanvulling der Alge- meene Politie verordering met art 49 a, ter regeling van het autobusverkeer. Voorz. deelt mede, dat op drukke dagen, door z.g. wilde autobussen, een oneerlijke concurentie wordt gedreven, door dat deze dan 5 minuten eerder vertrekken dan de ge wone bussen, en ook kan dan een einde wor den gemaakt, dat tijdens de kermis, des nachts geen auto meer door de gemeente rond rijden. Voorz. verneemt dat dit ook vooral uit moreel oogpunt zeer gewenscht is. x Het voorgestelde artikel wordt gelezen en aangenomen. Punt 10. Voorstel tot onderhandsche ver huur van perceel Wijk A. no. 120, aan het Hoofd der O.L. School den heer P. Bosch man. Voorgesteld werd voor drie achtereenvol gende jaren te verhuren tegen een huurprijs van f 250. per jaar. Aldus besloten. Punt 11. Voorstel tot verlenging met 6 maan den, termijn ontruiming der onbewoonbaar verklaarde perceelen Wijk A. no. 158 Wijk C no. 12 en No 49 van de gezondheids- co'mmissie. was in deze advies ingekomen, dat geen bezwaar bestaat tegen deze verlen ging, mits dit den tegenwoordigen bewoners en goede komt. Goedgevonden. 1 Door de Voorzitter wordt ten slotte mede gedeeld, dat de werkverschaffing, deze week eindigt. In 1923 is in deze gemeente hieraan besteed een bedrag van 716.37K In Decem ber vorig jaar alleen reeds f 223,371;, terwijl van af 1 Jan. 1924 tot heden-is uitgegeven een bedrag van 749.37. Den heer Kuys betreurt het, dat sommige personen, waar in den zomer veel geld bin nenkomt in den winter aankloppen om werk bij de gemeente, zulk zou niet noodig zijn meent spr. als de spaarzaamheid wat beter werd betracht. Ten slotte werd medegedeeld dat de grasverpachting zal gehouden worden op Donderdag 24 April 's morgens ten 11 uur op het raadhuis, en niet zooals eerst was be paald op Woensdag te voren. Hierna slui ting. Schoorsteenbrand. Bij den heer K. op Disseldorp ontstond gister een hevige schoor steenbrand, welke gelijkkig spoedig werd ontdekt en met behulp van het bluschappa- raat. „Minimax werd gebluscht, hetwelk daardoor wederom uitstekende diensten heeft bewezen." kenaten; Purmerend, 30 April2 Mei; Hoorn 4 Mei6 Mei; Werfershoef 7 Mei9 Mei; Soelerwoude 29 Juni3 Juli; Rotter dam 5 October—11 October.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 1