BINNENLAND. UIT ONZE OOST Invoer van wagens en auto mobielen in Duitschland. Duitsche meeningen over de doortastendheid van de Commissie van Herstel. Het Fransch-Roemeensche deiensief verdrag een uitvloeisel van Roemenië's vrees voor Rusland in verband met de Bessarabische kwestie? Onder de Radio-berichten: Een onderhoud tusschen Poincaré en Theunis. Steeds de vrees voor meeningsverschil met Engeland. Moei lijkheden bij de Fransche besprekingen met Roemenië: Frankrijk wil geen risico dragen in de Bessarabische kwestie en wacht daarin Enge- land's houding af. Bezuiniging? MARKTNIEUWS In de oorlogsjaren en ook daarna, werden vanuit Duitschland een groot aantal wagens vaa anllerlei model en ook automobielen in gevoerd. Aan den rijksweg van Enschedé naar Gronau ziet men dan ook ettelijke enorme wagenparken, waar honderden wagens van allerlei model op koopers wach ten. Door de gewijzigde omstandigheden, zijn leze vervoermiddelen op het oogenblik even wel in Duitschland duurder dan in Holland en zoo ziet men het eigenaardige verschijn sel dat deze Duitsche wagens weer naar Duitschland verkocht worden en bij meer dere stuks tegelijk de grens overgaan. Met de automobielen is het precies eender- Zoo vernam ik, dat de Duitscher Stoewer, woonachtig te Amsterdam, dezelfde die den Kroonprins per auto naar Duitschland bracht, vergunning heeft voor den invoer van 1000 Overland automobielen, Dakels, de officieels Ncderlandsche importeur, en ook anderen konden deze vergunning niet krijgen. Een gioot gedeelte dezer auto's gaat via Enschedé over de grens. Donderdag passeer den er ruim 25 stuks. (Msb.l Zaterdag 8 Maart zijn per „Kavvi" uit Hol land twee houtvesters voor den dienst in Indië gearriveerd. Zij namen hun intrek in een der hotels, in afwachting van een beslissing aangaande hun nadere bestemming Nog denzelfden dag vernam een hunner, dat er voor hem geen vacature aanwezig is, weshalve hij op wachtgeld zal worden ge steld. De „Indische Courant" waaraan dit be. rich), is ontleend, vraagt, waarom men men- scben uitzendt, die hier direct op wachtgeld moeten worden gesteld (Wordt vervolgd)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 14