De Bloemenvelden. HET ANTWOORD ONZE REPUTATIE BAANT ONS OVERAL EEN WEG DAMES- EN HEEREN- KLEEDINGHANDEL KONINGSTRAAT 48-54 - TELEF. 402 Vraagt llwe winkelier RICHARD HOL sigaren. Het zijn de Fijnste. JOH. NEDERKOORN ZOON Gebr. VAN GEMERT LUCHTVERKEER. dat wij elk uur van den dag nieuwe clientèle winnen? dat onze omzet zich gestadig verhoogt dat wij ons verheugen in een benijdenswaardige toeloop van koopsters en koopers dat wij, wat de laatste dagen betreft, met het volste recht mogen spreken van een overweldigende drukte? vwMHg'd?" verblijdend: V11U nCrU IHIIC els «ene, in ale opaich. ten aanbevelenswaardige Firma op het gebied van DAMES- HEEREN- EN KINDERKLEEDING ONZE MAGAZIJNEN ZIJN DEN 2EN PAASCHDAG GEOPEND KUNST ZIJ ONS DOEL TENTOONSTELLING ZADEN NIEUW OVERTREKKEN VAN STOELEN f 2,00 RIET BINNENLANDSCH NIEUWS. Bezoek aan het sanatorium Berg en Bpsch te Apeldoorn. Een nieuw wereldrecord. HANDEL EN NIJVERHEID. Normaliseering van keurings- voorsèhriften Voor bouwmaterialen RECHTSZAKEN. De moordaanslag te Valkenswaard. Het komt op Uw goeden smaak aan en op de bekwaamheid van den man die U helpt met de meubileering: en stoffeering: van Uw hnis. Wij willen U gaarne aantoonen hoe men ook MET WEINIG KOSTEN een kenrig: en gezellig: binnen huis kan maken. N.V. Woninginrichting: Toonzalen GED. OUDE GRACHT 56 - TEL. 3171 Werkplaatsen GROOT HEILIGLAND 52 TELEFOON 747 Pootaardappelen PRIMA LEER NAAR KEUZE JANSSTRAAT 1 VERTROUWD ADRES. SSSSBSZSCSSSSS^^SSS Er zal van de Bloemenvelden met de Paaschdagen nog niet veel te zien zijn. Wij willen echter onze lezers zooveel mogelijk op de hoogte stellen van den toe stand der bloembollen en laten hieronder volgen de berichten van onze correspon denten uit da streek der bloemetjes Onze lezers moeten zelf maar trachten uit deze medcderlingen zich een oordeel te vormen Men schrijft ons uit: Overveen. De BollenveldenDe bollendagen zullen dit jaar niet op Paschen vallen. Liet 't zich in 't begin van de week aanzien, toen de nog wel niet zoele zuiderwindjes waaiden, dat er met de Paaschdagen wel iets te genie ten zou zijn in de bollenstreek, sedert de wind weer naar zijn oude nest is gekropen en de bruggen 's morgens weer wit zien van de nachtvorsten, is de ontwikkeling in de bolletjes weer tot staan gekomen. Wel begin nen enkele akkertjes hyacinthen, zooals het in correspondentenstijl heet, kleur te beken nen, maar dit mag voor een eerlijk corres pondent geen aanleiding zijn om het publiek om die reden een bezoek aan deze streken aan te bevelen. De crocussen zijn uitgebloeid of ze verkeeren in zoo gevorderden staat van verflensing, dat ze eigenlijk 't aankijken niet meer waard zijn. Enkele vroege narcis sen beginnen aanstalten te maaken om hun gele kelken te ontplooien. En jde tulpen? Nu, die zitten nog gedeeltelijk onder 't riet. Wie dus bloeiende velden bollen wil zien, wachte tot nader order. Maar er is in Over veenBloemendaal in 't voorjaar meer te genieten voor den stedeling dan bloeiende bollen. De laatste weken is 't aantal vogels, dat uit de winterkwartieren is teruggekomen, zeer toegenomen. Voor den stadsmensch, die vaak geen andere vogelgeluiden hoort dan musschengesjilp en hanengekraai, is het vogelconcert in de nog bladerlooze hoornen een niet te versmaden afwisseling. Wie hier van eens in zijn vollen omvang wil genieten, die trappe zich eens tegen zonsopkomst met mannenmoed de warme dekens af en rijde of wandele eens langs een onzer buiten plaatsen, waarvan het struikgewas en de boomen des morgens dienst doen als concert zaal. Hoewel we niet durven voorspellen, dat bij, dit éénmaal gedaan hebbende, 't voortaan eiken morgen of zelfs eenmaal per week weer zal doen, toch zijn we er zeker van, dat hij van zijn vroeg-morgen-uitstapje geen spijt zal hebben. HeemstedeV ogel enzang. 't Is jammert Het Paaschfeest zal hier wel niet getooid zijn met kleurige bloe menvelden. De koude, die maar niet wil wijken, bc- lette tot nu toe den groei en waar andere jaren de Tweede Paaschdag zoo dikwijls sen waar bloemenfeest kan zijn nu zal men moeten wachten tot een anderen Zon dag. In Hefemstede, waar de bollenvelden zoo aardig aan den voornaamsten verkeersweg gezoomd liggen en in Vogelenzang, waar men ze kan vinden aan den voet van den weg, in een diep liggend, afgezand terrein of schilderachtig geplekt naast een groen stuk weiland, overal liggen ze nog zonder hun bloementooi. Zoo hier en daar eenige bedden bloeien de crocussen en voorts een stuk, waarvan men ten naaste bij kan zoggen van welke kleur de bloemen zullen worden. Overi gens is er nog niet veel te zien,- Wanneer men een fietstocht of wande ling maakt naar de -Zuidelijke omstreken en men volgt van Aerdenhout uit den Boc- kenrodeweg en den Vogelenzangschen weg, dan kan men een kwartiertje hel dorp af een klein bollenveld in bloei zien staan. Het ligt heel pittoresk, naast een frisch, groen weiland, waartegen de kleu- ren der bloemen» oranje en blauw, fraai zich afteekenen. Bennebroek. Dank zij den regen en het mildere weer, komt er hoe langer hoe meer kleur op de bloemenvelden. Houdt het milde weer wat aan en komt de zon nog te hulp, dan is zeker een gang naar de bloemenvelden op een der Paasch dagen wel al de moeite waard. Sommige velden staan reeds eenige dagen in vollen bloei, terwijl vele akkers met de Zondagen een mooien aanblik zullen ge ven. Hoewel bij dit weer de eigenlijke bloemen-Zondag een Weck na Paschen valt, is het toch aan te raden, wanneer het weer goed is, met de Paaschdagen reeds een kijkje te nemen. Wij kunnen voor wandelaars en wielrijders de volgende rou te aanbevelen: Bennebroek, den Rijks straatweg langs tot Weerenstein, dc Pas toorslaan, deze bside gedeelten zijn ze ker de mooislen in de geheele omgeving het station Hillegom langs,dc Loosterweg tot de Veenenburgerlaan, Hyacinthenlaan en zoo weer terug langs den straatweg naar Hillegom. Deze route is te meer de moeite waard, daar men achterom een mooi gezicht heeft op de Noordzecduinen en op de bedrijfs inrichtingen van deze bij uitstek prachti ge bloembollencultuur. Bij goed weer ver wachten we met de Paaschdagen dan ook wel drukte. Uit Hillegom. Men schrijft ons uit Hillegom: In tegenstelling met de berichten in het begin dezer week aangaande den stand onzer bloemen kunnen wij mededeelen, dat na Dinsdag door de verandering der weersgesteldheid en den heerlijken icgen de bloemen zeer hard zijn vooruit geko men. De crocussen bloeien nog rijk en verschillende Hyacinthenvelden (o.a. die op de tuinen van den heer Ant. Goe- mans) bloeien volop. Vooral 2en Paaschdag zal het bezoek reeds groot zijn en wordt men niet te leurgesteld. Het centrum van Hillegom blijft Hotel Sistermans. Hoe men ook wandelt, vandaar uit of daar naar toe wijst alles zich zelf den v/eg. De gemeentetoren staat er mede vlak bij, dus zich vergissen kan men niet. Komt men per trein aan, dan kan men den Sta tionsweg volgen, die vanzelf naar de Hoofd straat voert. Men wandelt langs mooie hul zen en ziet prachtige velden, komt in 't dorp langs Nieuw Flora bij 't Postkantoor en Flora tot de tramhalte (mede die der auto bussen) aan 't Houtplein vóór Hotel Sister mans en aan den overkant de Volksbond en een Melksalon. Men kan ook vanaf het station langs den Loosterweg II gaan, meer landelijke grintweg langs mooie tuinen tot de groote Bloembollenschuur van W. Buur man en Co. op den hoek der Wilhelmina- laan, waar ook een handwijzer staat. Van daar staan weer 2 wegen open: óf men slaat links om en wandelt de Wilhelmina- laan af (prachtige velden rechts en over 't water), voorbij de brievenbus aan de Krom ming, langs 't Molenduintje, (werkelijk over blijfsel der hiér zeer brecde duinen), tegen over de algem, begraafplaats, rechtuit door de Molenstraat, tot men hotel Sistermans vóór zich ziet. Bij 't straks aangegeven kruispunt (schuur W. Buurman Co.) kan men ook recht uit gaan en bij. de eerste brug, Hippelaarsbrug, door de mooie tui nen der R.K. Armen gaan (vrije doorwande ling), waardoor men midden door de vel den loopt, langs de Beekkade en op den Rijksstraatweg uitkomt. Slaat men dan Knks af, zoo is men in een minuut weer. midd.en in het dorp. Wil men een groptere én ook zeer lo'onende wande ling, dat doe men die als vólgt: vanaf het bedoelde kruispunt door tot einde Looster weg, de Veenenburgerlaan links tot den straatweg en weer links naar bet centrum. Ook verdient het aanbeveling vanaf 't sta tion langs Loosterweg 1 links om te gaan langs de gasfabriek (mooie aanwijzer), Pas toorslaan, Weeresteinstraat, Hoofdstraat. Wie per tram of bus of fiets of auto of mo tor (of misschien per vliegmachine) komt, kan dezelfde route vanaf het centrum ma ken. De totale afstanden varieeren van tot één uur. Noordwijk. Het is zeker nog maar heel weinig voor-, gekomen, dat men ih de maand April, di.v al tot over de helft gevorderd is, nog niet kan spreken over de beroemde en veelge prezen bloemenvelden. Jën toch zal het dit jaar, met een zeer late Paschen, het geval zijn. Men kan er wel over spreken, natuur lijk. maar dan als toekomstmuziek, al is het dan geen verre toekomst. Door het gure en koude weer van dit voorjaar staan dé cro cussen pas in vollen bloei, terwijl de vroege narcissen-soorten of liever variëteiten zich van hun slaapmuts gaan ontdoen, waarin zij zoo lang verscholen waren. De hyacinthen zijn ook nog niet hard gevorderd. Verschil lende variëteiten b'eginnen eindelijk kleur te bekennen, maar niet velen zullen met de Paaschdagen in vollen bloei staan en slechts ten deele zal hun kleurig kleedje bewonderd kunnen worden. Het is nog optimistisch als we melden, dat een tiende van de hyacin then met tweeden Paaschdag in bloei zal staan. Een enkele vroege variëteit zal er wel wezen, maar lang niet dit van andere jaren. Evenwel ,,wat in 'tvat is, verzuurd niet" zegt een spreekwoord, waarmee men 't niet altijd eens behoeft te zijn, maar in dit geval gaat het wei op. De bloeiperiode be loof» schitterend tc worden, omdat men eerstdaags alles te gelijk mag venvachten. Zooals men weet, bloeien over het algemeen eerst de hyacinthen en dan iets (pter de tul pen. Wij noemen deze twee bolgewassen, omdat men hierin vindt de, grootste kleu- renvariatie. Wanneer beide gewassen afzon derlijk bloeien, is de kleurschakeering reeds groot en rijk; wat een kleurige mengeling moet het dan wel geven, als beide gewassen hun kleuren uitzetten! Zoo ziet men, dat het geduld, wat fhans beoefend moet worden, rijkelijk kan beloond worden door een dubbele portie genot. Wij willen niemand ontraden alvast eens een kijkje te nemen in de bloemenvelden, want er is zeker althans iets te zien. Mei goed weer kan Zondag na Paschen heel mooi zijn; blijft echter het weer zoo koud en kil als tot nu toe, dan zal nog wel een kleine veertien dagen noodig zijn om de bollenvelden op kleur te brengen, oaarne zullen we nog nader berichten, wanneer de omgeving het mooist en bezienswaardigst ts. Ongetwijfeld hebben vele bloemisten met een bang hart het opkomen van hun planten, gadegeslagen, vooral op lager gelegen gron den en op die gronden waarin men in nor male omstandigheden geen greppels pleegt te maken, daar dat dan voor waterafvoer niet noodig is omdat 't land genoeg doorstra ling heeft en ver genoeg „uit t water ligt Men was bang dat door den grooten sneeuw en regenval de bollen last gekregen zouden hebben van het vele water en, om m vak termen te blijven, verzopen waren. Niet al leen zijn er zonder kleerscheuren afgeko men, maar over het algemeen is dit nogal meegevallen. De verschillende hangkanten staan wel wat „kouwelijk", maar naar ver wachting valt het mee. Weer over het alge meen genomen komen zoowel Narcissen als Hvacinthen en Tulpen stevig voor den dag en het belooft door een latere groeiperiode een best gewas als.... het weer ons later maar geen parten speelt. Want het weer is een van de voornaamste factoren in het bloemistenvak waarmee men rekening moet houden enwaaraan men niets kan ver anderen. Een mensch kan zich nog laten wijsmaken door het verzetten van de klok, dat het een uur vroeger of later is, maar de bloemetjes gaan hun natuurlijken gang. Tracht met ;urrogaatmiddclen een bloem te" bedriegen en gij bedriegt u zeiven. De stand der bollen is dus op dit oogenblik heel goed tc noemen en naar verwachting zullen de prijzen ook weer stevig zijn. Noordwijkerhoot Dank zij bét zonnige weer der laatste dagen zullen met de Paaschdagen nog wel eenige bloembollenvelden in bloei zijn, vooral narcissenvelden. Ook zagen wij eenige hyacinthenvelden, welke modi in knop staan en die als het weer zich goed houdt, met Paschen zullen bloeièn. Jammer is het echter dat wegens het bestraten van den Kerkweg het verkeer zeer wordt belemmerd, zc-odat een reisje op de fiets daarlangs niet erg aan te raden is. Beter doet men'vanaf Piet Gijzenbrug langs de vlasoven naar den Gooweg tc gaan en dan zoo het dorp te be reiken en meteen te genieten van de langs den Gooweg gelegen velden. Een strop voor hel dorp dreigt bet aanleggen der gasbuizen te worden daar een groot gedeelte der wegen ligt opgebroken en dit vermoedelijk met de Paaschdagen wel niet geheel zal hersteld zijn Lisse. Inzake de stand der bloembollenvelden berichten wij, aldus schrijft men ons uit Lisse, dat er met Paschen niets of bijna niets te zién is. Alhoewel een enkele hoek Hyacinthen welke eenigszins in dc luwte staan, wat men noemt, beginnen te kleu ren is er van bloeien nog geen sprake, terwijl de tulpen nog geen enkele bloem doen zien. Krijgen we spoedig zacht, zon- nig weer, dan verwachten wij, dat de Hya cinthen Zondag 27 April op z n mooist zul- len zijn. Is dit zoc, dan zullen we des Zaterdags een wandelroute geven. Voorhout, Uit Voorhout meldt men ons het volgende; De stand der bollenvelden is van dien aard, dat met Paschen nog zoo goed als geen bloemen te zien zijn. Wij komen in den loop der volgende week op 't een en ander nog nader terug en zul len zoo mogelijk voor Zondag 27 April e.k. een route voor de bloemenkijkers aange ven. Het weder mag zich wel spoedig in gunstigen zin wijzigen, anders zal op 27 April nog niet veel anders dan Narcissen in bloei tc zien zijn. Wij verwachten den „bloemendag" op 4 Mei, tenzij wij heel zacht weer krijgen, dan kan het zijn op 27 April. Santpoort. Hoewel het ongunstig weder der laatste weken veel invloed heeft ge had op de bloemen en ofschoon er ook groote vraag is van Duitschland naar „Gol den .Spur", is toch een wandeling in deze omstreken aan te bevelen met de Paasch dagen. Hier en daar kan men nog een hoekje „Golden Spur" in bloei zien. Een wande ling langs Santpoort, Hagelinger weg, Bie- zenweg, ook de weg langs Duin en Kruid- berg is zeer aan Je bevelen. s- Woensdagmorgen bracht de groep buiten- landsche tüberculose-artsen die door de hygiënische afdeeling van den volkeren bond in de gelegenheid worden gesteld in ons land de organisatie der, tuberculose bestrijding te bestudeeren, een bezoek aan het ;§anatbnum Berg én Bosch van de R.K. Verceniging „Herwonnen Levenskracht", Het gezelschap, bestaande uit de verte genwoordigers van Frankrijk, Engeland, Polen, Yougo-Slavië, Oostenrijk, Italië, Bul garije, Denemarken, Finland, Tsjecho-Slo- wakije, Rusland en Hongarije, werd ont vangen in één van de feestelijk versierde eetzalen, waar de geneesheer-directeur, Dr. Bronkhorst,. hen verwelkomde en ter in leiding van dc bezichtiging, een uiteenzet ting gaf over de wordintfsgeschi<"ipms van dit merkwaardige sanatorium, dat als nood- sabatorium uit barakkeir van een krijgsge vangenen-kamp gebouwd is en in de 3 ja ren van zijn bestaan zich een uitstekenden naam verworven heeft, j Aan de hand van een groote vliegtuig opname werden de voornaamste afdeclingen I van dit groote sanatorium met zijn bedden besproken en ten slotte gaf spreker een kort overzicht van de verschillende behandelingsmethoden, welke in het sana torium worden toegepast. In de ontvangzaal was een kleine expositie van werkstuk ken, meest- speelgoed, door de patiënten van hét sanatorium ontworpen en vervaar digd. Vele gasten waren zeer verheugd enkele van de zeer typische modellen te kunnén meenemen. Tevens werd aan iederen gast een prachtig uitgevoerd gedenkboekje mee gegeven met Engelsche tekst en vele keu rige foto's van het Sanatorium. Bij den rondgang, die nu volgde, toon den de gasten zich zeer belangstellend. Vooral het goed geoutilleerde hoofdge bouw met onderzoekkamer, laboratorium en Röntgèn-afdeelingen. Aardig was ook, dat Dr. Bronkhorst in de gelegenheid was een Röntgenbuis van geheel nieuwe con structie, eep zeer merkwaardig product van onze Hollandschè industrie, (Philips, Eindhoven) in werking te kunnen vertoo- nen. Deze buis is nog niet in handel; het was dus wél een zuiver Hollandsch nieuw tje. Zeer bewonderend waren allen voor de keurige patiënten-paviljoens, die in hun vroolijke kleuren zoo'n aangenamen indruk maken. De verschillende bestralingslampen: quartslamp, spectrosollamp, solluxlamp, en half-watt-bestralingslampen van eigen constructie, trokken mede zeer de aan dacht. Ook de keuken met haar bijzonder goede technische installatie werd ter dege bezichtigd en vooral dc demonstratie van de electrische servies-, wasch- en desinfec- tie-inrichting trok ieders aandacht. Na de bezichtiging van het uitgebreide complex hield Dr. Bronkhorst in de ont- spanningszéal eên rede over de Röntgen- diagnostiek der long-tuberculose. Spreker begon met een uiteenzetting der .techni sche moeilijkheden en demonstreerde daar bij verschillende proefondervindelijke op namen en Röntgen-buizen van verschillen de constructies, vervolgens gaf hij een overzicht van de medische zijde van het vraagstuk der Röntgen-diagnostiek van de long-tuberculose, en besprak uitvoerig den tegenwoordigen stand van onze kennis op j dat gebied. Eén groot aantal diapositieven uit het rijks archief van het Sanatorium illustreer de het gesprokene. Ten slotte vereenigden zich de' deelne mers aan een gezellige lunch ',n vertrok ken om ongeveer drie uur per auto naar het sanatorium Oranje Nassau's Oord na eerst in Apeldoorn een kort bezoek aan het districts consultatiebureau te hebben gebracht. De Fransche luitenant ter zee Pelletier d'Oisy heeft te St, Raphael een wereld record verbeterd door met een watervlieg tuig voorzien van een 300 P.K. Hispano- motor een hoogte te bereiken van 2000 M. met een lading aan boord van 1500 K.G. Het oude record bedroeg 1732 M en stond sedert 7 Juni 1923 op naam van den Ameri- kaanschen luitenant Stanley, Op Donderdag 10 April. j.l. had te 's-Hage de installatievergadering plaats van de Cen- I tt ale Gómmisie voor het Normaliseeren van - Voorschriften voor bouwmaterialen. Deze commissie is ingesteld door de hoofd, commissie voor dé Norraaliatie in Neder land. Zij .omvat vertegenwoordiger van de croote* verbruikers en de organisaties van aannemers en architecten en heeft tot taak eenheid te brengen in de voorschriften voor de verschillende groepen van bouwmateria len. Deze zullen worden opgesteld door af zonderlijke commissies, waarin telkens de fabrikanten en handelaren voor elk artikel zijn vertegenwoordigd. In zijn installatierede, wees de voorzitter van de hoofdcommissie, de heer J. F. Huls- jdt, er op, dat de normalisatie-gedachte ir. Nederland nog niet zoover is gevorderd, als in Engeland, waar alle groote lichamen in hun bestekken naar de British Standard Specifications verwijzen, maar dat toch ook in Nederland de normalisatie-gedachte steeds meer veld wint, In het bijzonder heette hij de verschillende regeeringsafgevaardigden 'welkom, wier aanwezigheid er op wijst, dat men ook van die zijde metterdaad de nor malisatie wil steunen. De voorzitter van de Centrale Commissie, ir. B. H. Gratama, gaf vervolgens een over zicht van hetgeen in Nederland tot dusver is gedaan om tot uniforme voorschriften voor bouwmaterialen te komen. Hierbij vond Jiij gelegenheid er in het bijzonder op te wijzen, met welke reeds bestaande com missies en colleges naar samenwerking moet worden gezocht. Na eenige discussie werd met eenstemmig heid besloten in de eerste plaats vakcom- raissiès in te stellen voor het opstellen van voorschriften voor hout, voor steen (zoowel gebakken en niet-gebakken kunststeen als natuursteen), \oor bindmiddelen en voor asphalt, teer en andere bitumieuse stoffen. Voor de samensmelting van deze commis. sies zal nog nadere voeling worden gezocht met de verschillende groepen van fabri kanten'; handelaren en wetenschappelijke deskundigen, waarvan een voorloopige lijst werd opgesteld. De Centrale Commissie voor de Bouw materialen is thans samengesteld als volgt: Ir. B. H. Gratama, voorzitten, lid van de hoofdcommissie voor de Normalisatie in Nederland; ir. G. C. Beltman, luit-kolonel der genie, aangewezen door het departe ment van oorlog; ir, G. C. Br enter.rijks bouwmeester, aangewezen door het minis terie van financiën; P. G. Buskens, aange wezen door den Bond van Nederlandsche Architecten; J. J. Cos, oud-hoofd bestuurs lid van den Nederlandschen Aannemersbond; dr. ir. G. W. van Heukelonf, chef van den dienst van weg en werken, aangewezen door de Néderlandschc Spoorwegen; ir. D. A. van Heyst, hoofd-ingenieur van den rijkswater staat, aangewezen door het ministerie van" Waterstaat; ir. J. E. Inckel, directeur van het technisch bureau, aangewezen door het departement van koliniën; O. Jelsma, chef van den bouwkundigen dienst van het loods wezen, aangewezen door het departement van marina; ir. E. C. F. van Steen van Om meren, adjunct-directeur der gemeente werken, aangewezen door het gemeente bestuur van Den Haag; ir. M. E. H. Tjaden, directeur bouw- en woningtoezicht, aange. wezen door het gemeentebestuur van Am sterdam; ir. B. A. Verhey, aangewezen door de Vereeniging van Ned. Gemeenten; prof. ir. Ch. K. Visser, hoogleeraar aan de Tech nische Hoogeschool aangewezen door den Senaat van de T. H. te Delft; ir. S. L. Wijn. bergen, ingenieur van plaatselijke werken, aangewezen door het gemeentebestuur van Rotterdam. Uit Den Bosch word; gemeld, dat mevr. Desmet tegen het arrest van het gerechtaho» te Arnhem in cassatie zal gaan. HOE KOMT HET TOCH N.V. H. BEEKMAN'S BREUTRAAT& - WAAGGEBOUW aan het spaarne VAN HET WERK,DER LEDEN dagelijks geopend van_11—5 uur, van 19 April tot en met 4 Mei Entree 30 ctè,, sted. bel, inbegrepen -1 Prima Eng. Groentjes. Prima Bleis Hundanae. L. AARDENBURG, Bever wijk. van de klei in soorten bij N. v. d. PLOEG, Trekvaart 8, Hillegom. Telcf. 2619. Hoek N. Gracht bij da Jansbrug f Mat-, Dek-, Stucadoorsrièt en riet geschikt voor turfdek enz. L SNELLEMAN. Rieth., Heinenoord .ave doojj aj jpaiq apaa^aajajüapuQ

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 7