R. C. H. in Luik. StormvogelsEnschedé 21. E. D. O.Spartaan 2—1. Vriendschappelijk. ZandvoortS. V. W. 20. Zandv.Transvalia 31. H.F.C. in Zwitserland. Engels* 'ie profs in ons land. R. K. F. Finale Haarlemsche Bisschopsbeker. D. H. L.—R. K. A. V. 1—5. D. H. V. B. Juniorencompetitie. R. K. V. V. „Santpoort." Santpoort IIGeel-Wit II 26. Santpoort I—C. G. Z. W. II 2—1 R.K. Voetbalclub „GeelWit" R. K. Sportvereeniging Comb. Geel-ZwartWesten. Voetbalvereeniging „V.V.F." Geel-Wit IV—V.V.F, I. De Olympische voetbal wedstrijden. De Zw, edsche en Poolsche voetballers. Voetbal in Engeland. Chelsea zet de spurt te laat in. Voetbal in het Buitenland. Zwitserland-Denemarken 20. SCHIETEN. ROEIEN. Roeiwedstrijd door Parijs. CRICKET. HAARLEM-WIMBLEDON 1—5. Gisteren speelde een Tekeienburg na volledig Haarlem een vriendsehappelijken wedstrijd tegen the Wimbledon Football Club. welke een goede plaats in de Isthmian Leaugue inneemt. De gasten waren zonder hun internationaal Armitage doch overigens geheel compleet. De leiding was in handen van den heer Pel ser, die om ver over half drie de volgende ploegen in het veld riep: Haarlem: Kaan, Schotsman, D. Houtkooper, Smit, Dik, Terwee, i-evy, M. Houtkooper, Breeuwer, v. Daalen, Maas. Wimbledon: Green, Lucas. Rowe, Hann, Collins, Goodchild, Goodens, Brewer, Gregory, Ross, Griffin. Na den aftrap gaat de Engelsche voor hoede er direct vandoor en Lucas lost al dadelijk een goed schoi, dat Kaan uitnemend te verwerken weet. De Haarlemmers bren gen het een paar maal tot de middenlijn van net veld, maar verder dan ook niet, daar ze meestal moeten toekijken hoe de Britten met den bal goochelen. De doelman der Roodbroeken verstaat echter zijn vak en keert diverse schoten op solide wijze. Aan de overzijde doet de jonge rechtsbuiten Levy verscheidene malen goed werk, maar Maas op den linkervleugel brengt er niet bijster veel van terecht, zoodat van Daalen iet vrijwel in zijn eentje op moet knappen. \is Martin Houtkooper dan keurig voorzet, mhiet van Daalen keihard langs den keeper. De Engelschen pakken nu nog steviger aan als daarvoor, en het resultaat ervan is, dat Lowe geen moeite heeft ora gelijk te maken, erwijl luttele minuten daarna Brewer uit een hoekschop mét een formidabel schot in 'en bovenhoek de leiding aan de Britten brengt. Nog voor de pauze maakt Collins een derde punt voor de gasten. Hadden tot nog toe de Roodbroeken niet veel in de melk te brokken gehad, na de hervatting tapten de heeren uit een ander vaatje, met het gevolg dat de Engelschen op eigen helft werden teruggedrongen. Breeu wer en van Daalen braken verscheidene malen uitstekend door, maar voor doel faalde steeds het beslissende schot. De ach terhoede der thuisclub steunde eveneens voortreffelijk maar waar elke misstap bij een tegenpartij als de Engelschen noodlot- We krijgen nu een spannender; strijd, Wie zal het winnen? Stormvogels blijft de meest op Bieshaar en aanvallende partij, maar de Enschedé-aan- vallen, hoewel minder talrijk, zijn gevaar lijk. Van den buitenspelregel hebben de heeren echter weinig kaas gegeten. Herhaal delijk moet Palis hun aanvallen daarvoor onderbreken. Van der Wint heeft het dan ook lang zoo druk niet als de Wit, die gloeiende kogels van Oldenburg, Struijs en Sint krijgt te stoppen. Geruimen tijd houdt hij, goed gesteund door Stuve en De Groot stand, doch wan neer Oldenburg voor de zooveelste maal goed voorzet, scoort Sprokkreeff nogmaals. (2-1). Enschedé valt nog eens flink aan. Een voorzet van Frölich grijpt v. d. Wint van den schoen van de Boer. Een nieuwe voor zet van Frölich schept nogmaals een gevaar lijke situatie. Een doelpunt blijft slechts uit, doordat de Boer en zijn partners elkaar niet begrijpen. Wanneer Sprokkreeff en Sint twee goede kansen niet benut hebben, is spoedig het einde daar. Deze uitslag geeft o.i. goed de verhouding weer. :ig moet zijn, zal het geen verwondering bergen. s - - -i m U J i i Op uitnoodiging van de Royal Standard Liëgois heeft R. C. H. de Paaschdagen in Luik doorgebracht om deel te nemen aan het toumooi om de Coupe de Gazette Lië gois, waaraan onder meer ook deelnamen de beide Engelsche amateurs elftallen Clap ton F.C. en Tufnell Pack F.C., beide uit komende in de Engelsche Istmian league, en de Royal Standard Liëgois, Belgische eerste klasser. Reeds Zaterdagmiddag werd de reis naar Luik aanvaard en 's-avonds pl.m. acht uur nam het uit 16 personen bestaande gezel schap intrek in hotel L. Univers, tegenover het station Luik (Guillemins), waar de Haar lemmers door een deputatie van het wed strijdcomité werden verwelkomt, waarna werd overgegaan om den inwendigen mensen wat te versterken. Bekend werd gemaakt dat de Racing haar eersten wedstrijd moest spelen tegen de Clapton F. C., de sterkste der twee Engel sche elftallen, hetwelk kort geleden nog den Ehgeischen Amateur-beker gewonnen heeft. Deze wedstrijd, tevens de eerste van het toumooi, is bepaald een der beste van de vier geweest. Er werd gespeeld in het Sta dion van de Royal Standard, een heel goede inrichting met een uitstekend speelveld, dat pl.m. 25000 toeschouwers met gemak kan baren dat Rowe een vierde punt aan het totaal toevoegde. Toen liet Haarlem als van ouds even den moed zakken de Engel- iche captain verklaarde mij later dit als de neest laakbare eigenschap van den Holland- schen voetballer en door alleronacht- '.aamst optreden van Houtkooper scoorde Rowe voor de vijfde maal. De indruk, die het Britsche spel maakte en de talrijke aanwezigen, was verbluffend, -r ;s toch inderdaad nog wel eenig onder scheid tusschen het voetbal van F. C. Y imbledon en het voetbal van F. C. Haar lem. Tegen het kwieke, watervlugge op treden der Engelschen steekt het spel van n doorsnêe-Hollandsche ploeg lauw en loom af. En dat, terwijl Haarlem gisteren haar beste beentje voorzette en in geen geval in dit seizoen een beteren wedstrijd speelde. Enfin. De leeraren van het „Soccer- fame" zijn hier geweest. Zij hebben de Hol- mdsche voetbaljeugd de elementaire be ginselen van het voetbalspel onderricht. aten wij die lessen ter harte nemen! Deze wedstrijd, welke zeer waarschijnlijk >ok door het N. V. B.-bestuur zal gerekend .vorden als zijnde gespeeld voor het kam pioenschap van Nederland, is in een wel verdiende overwinning der thuisclub geëin digd. Vooral na de rust toonden Witte Jan :.s. zich sterker. In de eerste helft ging het spel gelijk op en neer. Wat anders vrijwel tooit gebeurt, geschiedde toen: De anders zoo hechte Stormvogels-verdediging bleek meermalen meer ..zeef" dan „safe" te zijn, zoodat de Boer de leiding kon nemen. Zoo als gezegd, ging het na de thee beter. De Enschedé-verdediging speelde echter zeer goed. Zij lette echter te veel op het binnen- trio Visser-Sint-Blinkhoff, waardoor Sprok kreeff tweemaal kon doelpunten. Enschedé speelde in een gewijzigde op stelling, welke zeer goed voldeed. Over de leiding van den heer Galis niets dan lof. Nadat door Enschedé een krans is aan geboden, zien we de volgende elftallen: Stormvogels: v. d. Wint, Blinkhoff Jr., Koster, Struys, Snoeks, Bakker, Sprokkreeff, Blinkhoff Sr., Sint, Visser, Oldenburg. Enschedé: Terhorst, de Boer, Veldkamp, Wevers, Frölich, Keppels, Damstra, Averink, Stuve, de Groot, de Wit. Ten aanschouwe van een niet overtalrijk publiek wordt afgetrapt. Beide elftallen werpen zich met élan in den strijd. Het eerst wordt de Wit aan den tand gevoeld, doch hij toont zich een keeper uit het goede hout gesneden. Toch had hij zeer waarschijnlijk reeds spoedig moeten vis- schen, wanneer Sint bij een „kanjer" uit een voorzet van rechts iets lager had ge richt. De nieuwbakken Enschedé-voorhoede de vorige week was de opstelling van links naar rechts Elkink, de Boer, Wevers, Frö lich, Bruggers, speelt een aardig, vlug spel. Meermalen dringen zij tot de nabij heid van Van der Wint door, doch dezen aan 't werk zetten, doen zij voorloopig niet, hoewel de Stormvogels-achterhoede nog niet in grootschen vorm speelt. En als er werk voor hem te verrichten valt, blijkt dit voor hem te zwaar. De Boer althans doet na zwak werk van de verdediging, het IJmuider net trillen (0lj. De Stormvogels begrijpen, dat dit spel het landskampioenschap niet brengen kan. Sprokkreeff snelt enkele malen Keppels voorbij, doch ziet zijn voorzetten steeds door de goede Enschedé-backs onderschept. De linkerwing als zoodanig is vrijwel vleugellam, daar Averink werkt voor twee. Vooral in 't koppen blijkt hij een baas. Na vlug spel tusschen Snoeks en Sint komt Blinkhoff Sr. alleen voor de Wit. Hij schiet hard in, doch Enschedé's keeper trapt den bal terug. Ook Van der Wint kan zijn talenten toonen. Een slecht weggewerkten bal schiet Veldkamp hard in, maar ook Stormvogels' keeper geeft niet thuis. Een schot van De Boer maakt hij vallend onschadelijk. Dan is het Stormvogels' beurt weer. Sprokkreeff brengt een goed door Struys aangegeven bal snel op en zet onberispelijk voor. Stormvogels' binnentrio snelt toe en een hevige doelworsteling volgt, totdat de Enschedé-versiering zegevierend den bal naar de andere helft plaatst, waar Frölich Kooter passeert. Zijn voorzet kopt Wevers netjes vlak onder de lat, maar wederom is Van der Wint present en werkt corner. De zen kopt Bakker weg. Rust 01. De thee schijnt den Vogels goed bekomen te zijn. althans na een kort overzicht van Enschedé, waarin Wevers eens rakelings naast schiet, komen zij fanatiek opzetten. Het geheele elftal speelt stukken beter dan Toen het tegen het aanvangsuur van dezen wedstrijd begon te loopen, waren naar j schatting pl.m. 10 a 12 duizend menschen j aanwezig. Allereerst werden door een deputatie uit het wedstrijdcomité bloemen gelegd op de gedenkzuil voor de overleden leden van dc j Standard, waarna het aanwezige muziek- korps het Belgische volkslied speelde. De Engelschen leggen eveneens bloemen op den zuil. Weer het Belgische, daarna het Engel- j sche volkslied. De bloemen, die R. C. H. meende te geven, waren door een noodlottig misverstand niet aanwezig. De R. C. H.'ers werden bij hun entrée echter luide toege juicht, waarna de muziek het Wilhelmus aanhief. Na a! deze plechtige, officieele gebeur tenissen krijgt scheidsrechter van Assche (secr. van de Belgische scheidsrechtersver- eeniging) gelegenheid de aanvoerders te laten tossen, waarbij Earle, de captain der Engelschen, goed raadt. De elftallen, die den strijd met elkaar aanbinden, zien er als volgt uit: Clapton F. C.: Brason, Osborn, Blake, Williams, Gibbens, Cable, Mac Neil, Earle, Potter, Munden, Barnach, R. C. H.: Boekelaar, Nachtegeller, Roelfsema, v. Dam, Koning, Amelung, Nieuwenhuis, Geutskens, Hazevoet, Kuyt, Erdtsieck. R. C. H. mist Krom dus, terwijl bij de Engelsche spelers Earle en Gibbens als ama teur hebben gespeeld in de beroepsclubs Arsenal en West Ham. De scheidsrechter, die bijgestaan wordt door twee neutrale grensrechters, geeft na de gebruikelijke cheers, het aanvangsignaal en direct ondernemen de R. C. H.'ers een aanval, waaruit bijna een doelpunt ontstaat. De keeper bezweert echter het gevaar. Vlak daarna snort de bal langs het R. C. H.-doel, waarna Boekelaar een schérpen voorzet geeft, die langs het doel der Engelschen vliegt. Vanaf den aanvang is het spel bijzon der snel en aantrekkelijk. R. C. H. speelt zooals we in langen tijd niet gezien hebben en herhaaldelijk wordt de Clapton-achter- boede aan den tand gevoeld. Maar ook de Engelschen spelen uitstekend en meermalen kan Erdtsieck zijn talenten tobnen. Een vrije trap aan R. C. H. levert wederom bijna een doelpunt o£, doch keeper Brason ver ijdelt ook nu die poging. De R. C. H.-ach- terhoede, waarin vooral Hazevoet schitte rend speelt, weert zich geducht en zet tel kens weer de voorhoede aan het werk, die zich ook niet onbetuigd laat en de Engelsche doelman handen vol werk geeft. Eenige corners op het Clapton-doel on derschept hij eveneens, waarna hij hetzelfde doet met een aan R. C. H. toegestane vrije trap. De wedstrijd is uiterst snel en staat op hoog peil. Het loopt de Haarlemmers niet bijster mee, te meer niet als tegen half time de midvoor der 'Engelschen in dui delijke buitenspel-positie staande, kans ziet te scoren. Even lijkt er een inzinking bij R. C. H. te komen, doch Nieuwenhuis stuwt zijn elf tal weer op en met R. C. H. in de meerder heid, breekt de rust aan met voor de Engel schen geflatteerden stand. Na de rust, waarin in tegenstelling met ïn Holland, koffie wordt gedronken, zijn de Engelschen aanvankelijk in de meerderheid. In die periode redt Amelung een zeker doel punt. Het R. C. H.-doel doorleeft benauwde oogenblikken, doch de achterhoede weet zich staande te houden. De rechtsbinnen der Engelschen zigzagt nu en dan in zijn eentje drie-vier tegenstan ders voorbij om dan meestal zijn reis met een flink schot te besluiten. Erdtsieck blijft echter eveneens voorloopig de situatie meester. Plotseling komt dan ook bij de Engelschen een periode van inzinking en wordt aan beide zijden onbenullig gespeeld. Gaandeweg zien we R. C. H. dan weer ster ker worden en worden weer meerdere ge vaarlijke aanvallen op het Chapton-doel ondernomen. R. C. H. is er weer geheel in en doet haar uiterste best om gelijk te ma ken. Plotseling gaat dan Earle er nog eens vandoor, passeert als het ware de heele R. C. H.-defensie en met een hard lang schot fabriceert hij no. 2 voor Clapton. R. C. H. pakt nog eens flink aan en inderdaad kost het de Engelschen alle moeite om dien velen aanvallen het hoofd te bieden. Een zekere penalty onthoudt de scheids rechter R. C. H. en kort daarop keurt hij een zuiver doelpunt af, door even naast hei doel gewoon op te gooien. De R. C. H,-ërs doen hun uiterste best om een tegenpuntje te maken en worden luide aangemoedigd. De Haarlemmers zijn 'sterk favoriet bij het publiek en men fluit zelfs den scheidsrechter uit om vermeende foutieve beslissingen in R. C. H.'s nadeel. R. C. H. ziet echter geen kans om tegen te scoren en verliest derhalve haar eerster, wedstrijd met 20. De R. C. H.-ërs speelden een goeden voo-Sde~rust. Wel "richt" hè"ïrinnenYri<> nog wedstrijd, doch troffen het slecht, dooi dat niet veel uit, maar de verdediginger der lin.ierwing is beter op dreef. Het spel is dan ook nog maar betrekkelijk kort hervat, als Visser snel langs Averink en de Groot rent. Juist bijtijds zet hij hoog voor en Sprokkreeff zorgt voor de rest (11}. zij tegen de sterkste der twee Engelsche clubs geloot hadden. Gemakkelijker had de Standaard het, dat tegen Tufnell Park F C moest spelen, welk elftal zonder twijfel zwakker speelde dan Clapton en dan ook tegen dc Belgen met 3—0 verloor. De 3'rie doelpunten werden gemaakt in de tweede helft door den oud- internationaal Gilles. R. C. H. speelt haar tweeden wedstrijd tegen Tufnell Park P, C. E. D. O, heeft de competitie beëindigd met een overwinning op Spartaan en heeft thans op nummer 2 een voorsprong van 5 punten. Bij den aanvang werd gehuldigd door Spar taan met een prachtkrans. De wedstrijd had plaats onder leiding van den heer Pelser. Edo heeft een invaller voor Tanes, waar Ccrsten voor mee speelt. Het spel gaat voor rust vrijwel gelijk op, hoewel de aanvallen van Edo gevaarlijker waren. Uit een dezer aanvallen neemt Edo voor de rust de leiding, als Chris voorzet geeft Polly af waarna Stef. fens een schitterend doelpunt maakt. Na rust heeft Edo haar opstelling gewijzigd door J. Perukel binnenrechts te laten spelen en Corsien in de middenlinie. Spartaan doet wanhopige pogingen om gelijk te maken, het kopwerk was soms heel aardig, doch zij ont sierde haar spel wet wat door ruwheid. Edo zit ook niet stil en bij een corner kopt J. v. d. Laan net over. Een voorzet van Chris geeft Polly door naar Dries, welke geen fout maakt. Spartaan doet er nog een schepje op met het gevolg dat zij aardig wat vrije schop pen tegen zich krijgt. Speciaal Kuil valt thans op door dikwijls op het juiste oogenblik in te grijpen. Dan verkleint Spartaan den achter stand, door een vrijen schop in eens hard in te schieten. Met dezen stand wordt geëindigd en heeft E.D.O. de competitie beëindigd met een overwinning. Het Edo elftal was als volgt: Kuil, Boere, Kuil, Boerl, Perukel, J. v. d. Laan, C. v. d. Laan, Corsten, Zwart, Steffens, Perukel, v. d. Hurk. Zondag speelde Zandvoort een vriend sehappelijken wedstrijd tegen S. V. W., uit Rotterdam. Een echte saaie wedstrijd zonder een enkel fraai moment. Het spel was steeds op de S. V. W.-helft, en als de voorhoede nog een aan het werk gezet werd, bracht zij er niets van terecht. Ook na de rust hetzelfde spelletje. Het publiek verveelde zich en trok zoo succes sievelijk weg. S. V. W. is dan ook bar tegen gevallen. Een mooie wedstrijd. Een volledig Transv. elftal heeft zich gedurende den geheelen wedstrijd gegeven en gaf de Zandvoort- achterhoede handen vol werk. De uitslag 31 is een weinig geflatteerd, een gelijk spel zou de juiste verhouding geweest zijn. Een flinke fluitist leidde dezen wedstrijd, wat het aangename er van ver hoogde. Men genoot van het elastische spel van Keesman, van de goede spelverdeeling van den trainer Segerius, alsmede van de vlugge aanvallen der Transv,-voorhoede. Het eindsignaal kronk dan ook wel wat al te gauw. Jammer, dat er zoo weinig publiek was. Men heeft veel verzuimd. Maar aah het gratis zien, mag wel eens de aandaqht geschonken worden. De kas kan dit niet toelaten, daarvoor zijn de rei zen te duur. De 2e ontmoeting, welke die H. F. C.-ers in Zwitserland speelden, nl. tegen Lausanne Sports, werd met 20 door de Haarlem mers gewonnen. De onderhandelingen van den N. V. B. met de Engelsche prof. club Leeds United, hebben tot een gunstig resultaat geleid. Op 14 'Mei a. s. wordt een wedstrijd ge speeld te Amsterdam tegen een Olympisch Elftal, Op 't schitterend ingerichte G. D. A.- terrein te Loosduinen had de eindwedstrijd plaats om den Haarl. Bissch^psbeker. R. K. A. V., de houdster, had hem te verdedigen tegen D. H. L. Onder leiding van scheidsrechter de Bue- ger wordt om half drie begonnen. Reeds spoe dig hebben de Amsterdammers de leiding, als bij een onverwacht schot v. d. Brink den bal tusschen de handen door in 't net laat rollen (10). Tien minuten later schiet de rechtsbuiten in eens in den bovenhoek (20). Na de rust blijft R.K.A.V. de sterkere en weet na een kwartier, in duidelijke buiten spelpositie, nummer drie te scoren (30), nog geen vijf minuten later heeft V. d. Brink voor den 4den keer gevischt (40). Dit wordt D.H.L. te bar, alles dringt op 't R.K.A.V.- doel aan, dat benauwde oogenblikken door staat. Tenslotte slagen de Delftenaren erin de eer te redden (41), waarna de rechts buiten der Amsterdammers er nog eens in z'n eentje van door gaat en schitterend doel punt (51). Na een kort woordje reikte de heer Hubaty, voorzitter van het district den Haag van den D.H.V.B. de beker aan de R.K.A.V. uit. Uitslagen. Chèvremont III—R.K.O.N.S. 2—0 LimvioD.O.N.A.R. 11 V.V.O.—Geel Zwart 2—2 Sittard—R.K.T.V.V. 4—2 D.H.L.—R.K.A.V. 1—5 UITSLAGEN 21 April: Aideeling A. Geel-Wit 4V.V.F. 13-1 f' R.C.O. 1—B.S.M. 3 0—0 C.G.-Z. en W. 5—D.S.S. 3 2—1 Aideeling B. V.V.F. 2Victrix 3 afgelascfit. PROGRAMMA ZONDAG 27 APRIL: Afdeeling A. C. G.-Z en W. 5—Geel-Wit 4, 2 uur, C. Zwetsloot (Zandv,laan). B.S.M. 3R.C.O. 1 1 uur D.S.S. op verzoek vrij. V.V.F. 1, vrije Zondag. Aideeling B. V.V.F. 2Victrix 3, 2 uur, H. Westbroek, (Spaarnh.weg). P.S.Voor den wedstrijd B.S.M. 3R.C.O, 1 zal een scheidsrechter aanwezig zijn. R.-K. SCHEIDSRECHTERS VAN HAARLEM EN OMSTREKEN. Aan mijn oproep van 15 April, ook in dit blad, om te komen tot het samenstellen van en scheidsrechterselftal in het District Haarlem, hebben maar 3 heeren voldaan; maar geen drie doch elf scheidsrechters moeten we hebben. Gauw een briefkaartje gestuurd aan C. H. Maks, Schulpweg 28, Velsen, en een scheidsrechterselftal speelt over ve<"-iien dagen tegen S. Dc uitslagen van gisteren. Ie klasse B. H. B. C. 2—Leiden, 1—5. 2e klasse C. SantpoortC. G. Z. W. 2, 21. BergenDamiaten 2, 22. 3e klasse B/E. C. G, Z. W. 3-D. S. S„ 1—2. 4e klasse F. D. S. S. 2—C. G. Z. W. 4, 0-2. Vriendschappelijk. Geel-Wit 2Santpoort 2 62 Geel-Wit 3-—Alliance, 1—0. Secreariaat: Kerkpad 10, Santpoort. Uitslagen van 21 April. Santpoort IIGeel-Wit II 26 Santpoort 1C. G, Z. W. II 21 De wedstrijden. Begunstigt door 't mooie weer, werd deze wedstrijd (waaraan een medaille verbonden was) gespeeld. We kunnen kort zijn, 't was een gemoedelijk partijtje voetbal, welke ver diend door G.-Wit gewonnen werd, daar 't spel bij „S." II als droog zand aan elkaar hing. Willen deze heeren wedstrijden winnen dan zal d'r meer opgezeten moeten worden. Dus den volgenden keer beter. 't Was zeer spannend dezen middag aan den Doodweg, want de grootste concurrent zou komen, dus dat beloofde wat. 't Publiek heeft dan ook niet te klagen gehad. Een zeer fraaie en spannende strijd is -gestreden, 't was een aangename wedstrijd, zooals altijd tegen Geel-Zwart. Onder de correcte leiding van scheids rechter van Blaricum neemt de wedstrijd een aanvang. Direct geven beide partijen zich geheel, geen moment wordt getreuzeld. Hoe wel G.-Zwart gesteund door den vrij sterken wind, wel iets meer in den aanval was dan „S.", wist Böhm met een mooien kopbal te scoren, na goed werk van Hoogeraad. Verwoed komt G. Zw opzetten en heeft succes, doch de scheidsrechter had reeds (zeer terecht) vor buitenspel gefloten. Doch 't was slechts uitstel van executie, want 't volgende oogenblik weet de rechtsbinnen zeer fraai via de keepershanden te doelpun ten. Tot rust blijft 't zoo. In de rust worden dc kansen druk besproken, welke ten gunste van „S." zijn, daar die den wind mede kre gen. Direct na de rust wordt 't G. Zw. doel onder schot genomen, doch keeper Bakker weet zeer verdienstelijk eenige schoten te stoppen, in laatste 'nstantie zijn de backs zeer trapvast. Dc aanvallen van G.-Zw. zijn ook steeds gevaarlijk, bij een dezer bewerkt de back den bal met de banden, wanneer dit niet noodig is; groote ontmoediging in 't „Santpoort"-kamp, een fluitsignaal, een schot, een enorm gebrul tot aanduiding dat de bal door van Schagen gestopt was. Dit geeft „S." nieuw leven, fanatiek vallen zij aan, doch de voorhoede kan 't doel niet vin den, hoewel mooie kansen zich voordoen, 't Publiek begint zich te roeren en moedigd luide aan. Nog 10 minuten zijn te spelen, Plotseling een hard schot van Wittebrood, even wordt de bal door de G.-Zw. back aan geraakt en verdwijnt met reuzen effect in den bovenhoek, hiermede zijn club de nederlaag brengende. Onder groote spanning komt 't einde van dezen (ik heb 't reeds gezegd) zeer vlug gespeelden wedstrijd. Een gelijk spel had de verhouding beter weer gegeven. Na de wedstrijd protesteerde G.-Zwart tegen het annuleeren van 't buiten spel-doelpunt. Santpoort behoeft nog slechts één puntje te halen uit de wedstrijden, nou dat kan nog wel nietwaar luil A.s. Zondag Geel-WitSantpoort in 't Sportpark en R. C. IJSantpoort 2 in IJmülden, beiden te half drie. Secr.: J. Faase, L. Margarthastraat 1. Het is 2den Paaschdag een succesdag voor de club geweest. Met een 62-overwinning zond de G. W.- comb. Santp. II naar huis. De Santpoorters waren tegen de snelle voorhoede van G. W. niet opgewassen, zoodat deze een half dozijn keer het net konden vinden. De twee tegengoals ontstonden, één uit een mooi op gezetten aanval en de andere goal kopte de links-back schitterend in eigen doel. Hiermede kwam het einde van den wedstrijd, die in de beste verstandhouding gespeeld werd. Daar Santpoort I met 2—1, onder pro test, van de Geel Zwart-Comb. heeft ge wonnen, is het kampioenschap nog niet gevallen. De tweede plaats staat evenwel nog open voor Geel-Wit. Dat kan de vol gende week gebeuren. Wanneer zij kans ziet Santpoort I te slaan, dan is het vrij- wel zeker, dat zij de tweede plaats bezetten. Geel-Wit III won met 1—0 van Alliance L In dezen vlug gespeelden match konden zij slechts eenmaal het doel vinden, daar de achterhoede, waarin de keeper uitblonk, bij zonder safe was. Het blijft echter een magere overwinning. Geel-Wit IV gaat op het ingeschagen pad voort en vervolgde haar overwinningenreeks met een 3 1 zege op de Franciscaantjes. Twee goals nam de midhalf voor zijn reke ning en de andere links-buiten. V. V, F. wist slechts eenmaal, door het goede verde digen van G. W,-backs te doelpunten. Secretaris: H. van Turnhout, Emmaplein 38, Haarlem, Uitslagen van Maandag (2en Paaschdag) zijn: Santpoort I—C. G. Z. W. II, 2—1. C. G. Z. W. IIID. S. S, I, 1-2, D. S. S. IIC. G. Z. W. IV, 0—2. C. G. Z. W. V—D. S. S. III, 2—1. Zoo langzamerhand raken de elftallen uitgespeeld. Het eerste bezet op het oogen blik de derde plaats en moet afwachten wat de andere clubs er van terecht bren- ée°; tweede heeft nog zware wed- strijden op het programma, waarvan er al één is verloren, al dient er bijgevoegd te worden onverdiend. Een gelijk spel ware beter geweest voor dezen spannenden en hoogstaanden wedstrijd. De strijd om de tweede plaats wordt nu al erg zwaar. Geel-Wit staat ons nu één punt voor. Een nek-aan-nekrace? Vooruit Boys! Yellow Black kan zegevieren. Maar dan moet er ook gewerkt worden. Zondag a.s. maar beginnen in Bergen. Verder stond voor onze elftallen een serie ontmoetingen vastgesteld met D. S. S, Alleen het le van D. S. S. nam de puntjes mee naar huis, de andere ontmoetingen waren voor de Geel-Zwarten. Op het Sportpark wist het 4e met 20 haar laatsten wedstrijd te winnen. Een onvolledig D. S. S. 2 werd nier slachtoffer. Het was een gemoedelijke wedstrijd waar in de sterkste heeft gezegevierd, Vermeld mag wel worden, dal onze „Manus" ter elfder ure, nog bereid was om mee te spelen. Hij wist zelfs de competitie te be sluiten met een fraaien goaL Het 5e gaf de jongste D. S. S.'ers met 21 klop en verbeterde haar kansen op een hooge plaats aanmerkelijk. De laatste loodjes wegen het zwaarst. Denk daaraan! „WIM." Geel-Wit IV—V. V. F. I: 3—1. V, V, F. II—Victrix ID, uitgesteld. Als beide partijen in het veld verschijnen, telt Geel-Wit twee invallers, V. V. F. daarentegen is volledig. Aanstonds toont G W. zich de meerdere van V. V. F. Bij laatstgenoemd eltal is elke samenhang bo vendien afwezig, terwijl G. W. bijzonder op dreef is. Bij een snellen uitval weet G. W. onhoudbaar te scoren. Tot opluchting van V. V. F. maakt haar middenvoor keurig gelijk. Hierna treedt spoedig de rust in, 1—1. Ook na rust is Geel-Wit sterker, het geen aanstonds bewezen wordt door een tweede doelpunt. Voortdurend blijft G. W., door legio aanvallen, het gebied van V.V.F, bestoken. Hieruit ontstaat ten slotte het derde doelpunt, 31. Als de scheidsrecher het einde aankon digt, heeft V. V, F. een geenszins aan trekkelijke partij voetbal vertoond, voor namelijk wijl haar anders zoo bekend, pit tig samenspel, nu hopeloos zoek was. Komt, V, V. F.-ers, niet den moed ver liezen! Aanpakken, iftor! De meeste landen zijn - - evenals trouwens Nederland in training voor het Olympisch Voetbaltournooi. Overal leest men van oefen wedstrijden welke de landen' organiseeren, liefst tegen buitenlanders. België speelt op 5 Mei a.s. tegen een Hon- gaarsch team te Brussel. Toch vertegen woordigt dit bezoekende elftal niet het wer kelijke peil van het Hongaarsche voetbal. Daarom mag het betwijfeld worden of een dergelijke oefening heel veel nut heeft. Italië organiseert een oefenwedstrijd op 27 April a.s. te Milaan of Turijn tegen een vooraanstaande Weensche club. De Italianen wenschen eerst uit te komen tegen een team dat het short-passingh-systeem toepast, ter wijl zij dan voor naar Parijs te vertrekken, een wedstrijd zullen spelen tegen een veree- niging, welke uitsluitend het long-passing- spel toepast. Zwitserland beschouwt als de beste oefe ning den interlandwedstrijd op 18 Mei a.s. te Zurich tegen Hongarije, juist als het inter nationaal Hongaarsche team op weg naar Parijs is. Beide bonden beschouwen dezen match als den besten „proefsteek" voor de te verwach ten resultaten in Parijs. Roemenië noodigde den Oostenrijkschen Bond uit een team naar Temesvar te zen den. De bond kon van deze uitnoodiging geen gebruik maken, maar stelde Roemenië voor een wedstrijd in Weenen te spelen op haar weg naar Parijs. Het Bulgaarsche elftal zal een Oosten- rij ksch elftal in Weenen ontmoeten, even eens tijdens haar reis naar Colombes. Hongarije zal 5 Mei a.s. te Boedapest Oos tenrijk ontmoeten. Deze match wordt in Hongarije als de beste oefening beschouwt. Joego-Slavië komt denkelijk op haar reis naar Parijs eveneens een match in Weenen spelen. De onderhandelingen hieromtrent tusschen den Oostenrijkschen en Joego-Sla- vischen bond zijn gaande. Volgens de „Tel." heeft de Zweedsche voetbalbond 22 spelers aangewezen voor het Olympische voetbaltournooi te Parijs. Den 21 Mei vertrekt het gezelschap uit Stock holm naar de Fransche hoofdstad, vergezeld van den Hongaarschen trainer Josef Nagy. Vóór den datum, n.l. op 18 Mei a.s., zal hier nog een interlandwedstrijd Zweden-Po- len worden gespeeld, waarvoor de Holland- sche scheidsrechter de heer W. S. Boas is ver zocht zich met de leiding te belasten. Daarna reizen de ploegen van beide landen gezamen lijk naar Parijs. f Als leider van het Zweedsche voetbalteam is aangewezen de heer Anton Johanson, voor zitter van den Zweedschen Voetbalbond, die met de heeren H. Petri, consul-generaal van Zweden in Antwerpen, J. Lagerberg, sec retaris van de Zweedsche Olympisch Comité, en Leo Tisseau, den Zweedschen Voetbal bond op het congres van F. I.4L A. zal ver tegenwoordigen. De uitslagen der verleden week in Enge land gespeelde wedstrijden zijn Vrijdag Bolton W.Newcastle U. 01 BurnleyHuddersfield T. I1 ChelseaLiverpool 21 EvertonArsenal 31 Manchester C.Birmingham 10 Notts CountyBlackburn R. 30 SunderlandWest Bromwich A. 20 De uitslagen van Zaterdag luiden: Aston V.Notts F. 20 BirminghamSheffield U. 01 Bolton W.Blackburn R. 30 BurnleyCardiff C. 12 ChelseaNewcastle U. 10 EvertonTottenham H. 42 Manchester C.Huddersfield T, 11 MiddlesbroughLiverpool 11 Notts C.West Bromwich A. 10 Preston N. E.—West Ham U. 2—1 SunderlandArsenal. 11 De spanning om het Engelsche kampioen schap is er door deze uitslagen niet minder groot op geworden. Huddersfield Town, dat wel als de meest ernstige candidaat wordt aangewezen bracht het niet verder dan 2 gelijke spelen. Dit is juist oorzaak dat Sunderland, dat uit de wedstrijden van Vrijdag en Zaterdag 3 punten haalde en vooral ook Cardiff City een hartig woordje 'gaan meespreken. Sunderland heeft nog een voorsprong van 1 punt op Huddersfield, doch 2 wedstrijden meer gespeeld. Cardiff City heeft met 1 gespeelden wed strijd meer 1 punt minder De kolen menschen uit.Wales schijnen hun tijdelijke inzinking te boven te zijn en zullen bij het geringste falen van Sunder land en Huddersfield misschien de leiding hernemen. Zooals gezegd is de spanning geweldig en vermindert niet naar gelang het seizoen op z'n eind raakt. In de onderste regionen verrichtte het bijna niet meer te redden Chelsea een krachttoer door uit 2 wedstrijden evenveel overwinnin gen binnen te halen. Een schitterend staaltje hetgeen echter waarschijnlijk toch niet tot Chelsea's redding zal leiden. Chelsea kan nog 32 punten halen. Arsenal, Preston en NottsForest kunnen nog onder dit aantal blijven. Behalve echter dat het alles behalve zeker is dat Chelsea de beide laatste wedstrijden resp. tegen Manchester en Sun derland thuis zal winnen, is de kans gering dat de 3 andere genoemde clubs die nog meer wedstrijden voor den boeg hebben en het- al tot een totaal van 30 en 31 hebben gebracht, de 32 niet zullen overschrijden. Gisteren werden nog de onderstaande wed strijden gespeeld ArsenalEverton 01 Aston V.Newcastle U. 61 Cardiff C.Middlesbrough 1—0 Notts F,Preston N. E. 1—1 Tottenham H.Manchester C. 41 West Bromw ASunderland 31 West Ham U.—Sheffield U. 2—2 De stand is nu eenigszins gewijzigd. Cardiff ieeft de leiding hernomen Cardiff C. 40 21 12 7 59—34 54 Sunderland 41 22 9 10 7p070 53 Huddersfield T. 38 21 10 7 54—29 52 Bulton W. 42 18 14 10 68—34 50 Everton 42 18 13 11 62-53 49 Sheffield U. 40 18 12 10 66—46 48 Aston V. 41 17 13 11 49—36 47 Blackburn R. 42 17 11 14 54—50 45 Newcastle U. 42 17 10 15 6054 34 Notts County 40 14 14 12 4346 42 West Ham U. 39 12 15 12 37—39 39 Manchester C. 39 13 12 14 4966 38 Birmingham 40 13 12 15 4147 38 Liverpool 40 13 11 16 4647 37 West Bromw. A. 50 11 14 15 4859 36 Tottenham H. 39 11 13 15 47—53 35 Burnley 38 11 11 16 49—55 33 Preston N. E. 40 11 10 19 50—61 32 Arsenal 39 11 9 19 36—57 31 Notts Forest 40 10 11 19 4160 31 Chelsea 40 7 14 19 24—61 28 Middlesbrough 42 7 8 27 3760 22 De door den Heer Mitters geleidde ont moeting ZwitserlandDenemarken eindigde in een 2—0 overwinning voor de Zwitsers. Reeds enkele minuten na den aanvang scoorde Zwitserland. Met half-time was de stand reêds 20. De leiding was uitstekend, Wedstrijd voor het N. O. C. De laatste gehouden wedstrijd werd vrij druk bezocht en had beide voorgaande wed strijden zeker overtroffen wat het finantieele gedeelte betreft, indien niet des Zaterdags avonds om 7 uur geëindigd had moeten worden. De opkomst van het publiek is zeer slecht geweestniet meer dan 10 of 12 dames en heeren hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt om eens nader kennis te maken met de schietsport. Zij, die hebben meegeschoten, vonden het allen even prettig en vooral nu, daar nog al enkele prijsjes beschikbaar waren. Thans kan ook de uitslag van den korps wedstrijd en de vrije baan bekend gemaakt worden. Deze luidt als volgt Korpswedstrijd1. Bloem. Commando 289 p.2. Gen. Joubert 283 p,3. V. V. en Ki 280 p. Vrije baan le klas 1. J. A. Rijkens 100.99 2. H. v. d. Laan 100.99.98 3. C- Lindeman 100.99.98 4. A. J. Hekker 99 5. W. Hoogenstein 100.98 6. P. Roozen 100.98. 2e klasse 1, P. Deken 97 96 2. A. Kruijer 97 963. J. Jacobs 97, 95, 94 4. A. Mooyekind 97, 95, 91 5. W. Waale wijn 96, 94 6. W. Faase 98, 92 3e klasse 1. J. Smit 96, 93 2. J. Budde 94, 943. Han Bos 94, 93. Geluksbaan Schutters 1. P. Langendonk 9 x 100 2. D. C. Houtgraaf 8 X 100 3. F. v. Pelt 4 X 100 4. W. Hoogenstein 3 T 100. Geluksbaan publiek 1. J, Dijkman 4 x 100. Burgerwacht Schoten. Eindwedstrijd margagewecr. Gedurende het winterseizoen is een wed strijd gehouden op margageweer. Circa twintig leden hebben hieraan deelgenomen en met animo. Mooie series werden o.a. gemaakt door de heeren J. Rompa 58 en J. J. v. d. Pol 57 p. De totaal uitslag iè- 1. J. J. v. d. Pol 217 p.2. J. Rompa 207 p. j 3. P. Alders 206 p.4. L. J. Jonckbloedt 205 p.5. P. Deken 197 p. 6. J. Wagen maker 195 p.7. C. v. d. Stoop 195 p. 8. G. v. d. Stoop 180 p, 9. S. de Ruig 168 p. 10 F. Janes 165 p.11. L. Borst 161 p. 12. G. Brouwer 161 p. 13. A. J. de Jong 160 p.14. A. de Wit 160 p.15 N. Hoogland 157 p.16 L. Brouwer 157 p.17 G. Alders 153 p.18 C. Klaver 144 p.19 J. Beringt/ 115 p.20 J. J. v. d. Mijede 93 p.21 i Kors 80 p. Kon. Ver. van Ned. Scherpschutters. Uitslag propaganda-wedstrijd. 1. St. Hubertus Breda 141 c. met 2851 p. 2. Gen. Joubert Overveen 136 c. met 2825 p. 3. Bloem. Commando 135 c. met 2835 p. enz. Personeele prijs J. W. F. Transoo van Gen. Joubert en F. Koelemij, Bloem. Comm. Zilveren medaille werd behaald door de heeren D. C. Houtgraaf, Bloemendaal J. A. v. Buggenum, idem J. Lindeman, id, W. Hoogenstein, id.J. W. Mulder, Over veen A, F. Bos, idem J. A. Rijkens idem, A. J. Hekker, Bloemendaal en M, J. Vink, Haarlem. Nederland uitgenoodigd. Het bestuur van den Ned. Roeibonu maakt bekend, dat van het Comité te Re- gatte International de Paris een uitnoodiging is ontvangen om een Nederlandsche ploeg af te vaardigen naar de door dit comité georganiseerde wedstrijden „Traversée de Paris". t De wedstrijd zal in vierriems-YoIes de Mer worden verroeid, over een aistand van ongeveer 8 K.M. Inschrijvingen moeten geschieden door bemiddeling van het Roeibond-bestuur. Voor dezen wedstrijd hebben Zwitser land, Italië, Spanje en België reeds inge schreven. In al deze landen wordt door Seniores in Yoles de Mer geroeid. De vierriems Yole de Mer is een mrigged overnaa^fche boot van 10.50 M. X 1.05 M., met een gewicht van 90 K.G De Schie- damsche H B. S.-roeivereeniging en de Ver. tot Bevordering van de Watersport onder Jongeren zijn in het bezit van een vierriems Yole de Mer. Volgens de off. med.' van den Ned, Cricketbond ligt het in de bedoeling om dit jaar de 2e klassen als volgt te for- meeren: a. H. C. C. 2, H. D. V. S. 2 te Werve, Haarlem 2 en A. C. C. 2. b. Phoenix, V. O. C. 2, H. C. C. 3, Kam pong en U. V V. c. Rood en Wit 2, Albion V. R. A. 2, V. V, V, 2 en Vleermuizen. Waarschijnlijk zal ook het Haarlem^he Hercules tot den N. C. B toetreden. Deze vereeniging zal dan in aid, C. wor- I den geplaatst,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 6