G. W. NEED BROEKMAN Piano's - Kunstspelpiano's - Orgels GEMEENTERAAD VANLISSE. KANAALWEG 30 VELSEROORD Voor kieeding 0 - naar maat - Op een adres van vergunning- en verlofhouders tot verlating van het sluitingsuur wordt afwijzend beschikt. Met de N.V. Hollands Bloem- hollenhuis wordt een overeenkomst aangegaan voor de levering van gas voor luchtverwarming. Verandering wordt gebracht in de schoolgeld heffing. Presentiegeld van leden der schattingscommissie verhoogd. LEIDEN. Internationaal Eucharistisch Congres. HILLEGOM. Violen - Mandolines - Gramafoons en Platen. Extra aanbieding salon-pathefoons met 12 nummers 85. Alles van hoogst solide uitvoering en bekende merken. Vraag prijsopgaaf en conditiën Franco levering - Reparatie inrichting Beleefd aanbevelend. NIEUWER-AMSTEL. VINKEVEEN. HEILO. LEIMUIDEN. VELSEN Kleine Houtweg 5 GOED Telefoon 2225 BILLIJK ELEGANT ZAANDAM. VELSEROORD. IJMUIDEN. BEVERWIJK. De buitenplaats Scheybeeck verkocht. De gemeente eigenares voor f 200.000. HOORN. AMSTELVEEN. MIJDRECHT. VOORHOUT. RIJNZATERSWOUDE. De raad dezer gemeente vergaderde Vrij dagavond in algemeene zitting onder voor zitterschap van den burgemeester, den heer Fcnhuis. Tegenwoordig waren alle leden, behalve de heer Onderwater. Na opening werden de notulen vastgesteld en werd overgegaan tot behandeling der agenda. Aan de orde is een adres van de plaatse lijke vergunning- en verlofhouders, om hunne inrichtingen des avonds te mogen sluiten met inachtneming van den zomertijd (Zomertijd 11 uur). B. en W. stellen voor hierop afwijzend te beschikken, daar zij geen voldoende termen aanwezig achten om aan het verzoek te vol doen. Na eenige besprekingen wordt volgens het voorstel van B. en W. besloten. Door den Raad der gemeente Hemelumer Cldephaert en Noordwolde wordt verzocht adhaesie te betuigen aan een adres aan H. M. de Koningin, waarin beoogd wordt een verhooging van het schoolgeld voor de Rijks H. B.-scholen, ten einde de overblijvende kosten voor het Rijk of de gemeente te doen verminderen. B. en W. stellen voor, dit verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Aldus wordt besloten. Regeling van de huurprijzen voor het jaar 1924 der door de Woningvereeniging Volksbelang gestichte 34 woningen. B. en W. stellen voor den Minister van Arbeid te adviseeren, de huurprijzen van het jaar 1923 ook te doen gelden voor het jaar 1924. De heer v. KESTEREN acht sommige horen van eenige woningen te hoog. De OORZII TER wijst er op, dat deze huren v order geregeld naar gelang van het inkomen der bewoners. De heer KUYPERS acht het met het oog op de daling der loonen, wel wenschelijk, dat ook de huurprijzen verminderden, daar niet meer dan 1 7 van het inkomen ver woond mag worden. De heer A. SCHRAMA is het hiermee eens. Een eventueele vermindering in ont vangsten van huur zou gedekt kunnen wor den door eenige verhooging der andere huren. Wethouder WARMERDAM acht het voor het oogenbük goed, het advies van B. en W. te volgen. De heer KUYPERS wil zich bij het advies van wethouder WARMERDAM wel aanslui ten. mits aan de Woningbouwereeniging „Volksbelang de vrijheid gegeven wordt eenige huren te verminderen en andere te verhoogen. Na eenige bespreking wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Dan is aan de orde een voorstel tot wijzi ging van artikel 3 sub 1 der op 20 Maart j.l. vastgestelde verordening op de heffing van schoolgeld voor het gewoon lager onderwijs en voor het uitgebreid lager onderwijs in de gemeente Lisse. Door Gedeputeerde Staten wordt de aan dacht er op gevestigd, dat ingevolge artikel 64 der lager Onderwijswet 1920 het school geld voor het gewoon jager onderwijs volgens de laagste klasse van heffing ten minste 5 et. per week, dus 0.22 per maand moet be dragen. In verband daarmede stellen B. en W. en de commissie voor sociale aangelegen heden voor de eerste klasse van artikel 3 sub 1 der op 20 Maart j.L vastgestelde verordening op de heffing van schoolgeld te bepalen op: voor het gewoon lager onderwijs 0 22 per maand en voor het uitgebreid onderwijs op 0.33 per m^and Aan de orde is vervolgens een voorstel om het tweede lid van artikel 7 der veror dening op de heffing van een belasting op honden voorloopig niet toe te passen. Bedoeld artikel luidt: „Honden" (luxe hon den) moeten een penning dragen, overeen komstig het door B. en W. vastgesteld model B. en W. en de commissie voor sociale aangelegenheden stellen voor deze bepaling voorloopig niet toe te passen, omdat zij in deze gemeente van geen practisch nut zal blijken te zijn en eerder aanleiding tot moeilijkheden zal geven. Voorgesteld wordt te overwegen, of ver plichte aangifte van het houden van honden onder eenigerlei pressie voor het schrijven is. Na eenige bespreking en toelichting wordt volgens dit voorstel besloten. Dan volgt de benoeming van een lid van den Raad van Commissarissen der N.V. Electriciteitsbedrijf H. L. S. wegens aftreding volgens rooster van aftreding van den heer C. Langeveld. De heer Langeveld wordt met 8 stemmen vóór herkozen. Volgt een voorstel tot vaststelling van de belooning der leden van de Schattings commissie. De Schattingscommissie, waarvan de In specteur der Directe Belastingen ambts halve lid en voorzitter is, bestaat uit 5 leden. Ten laste van het Rijk wordt door de door den Gemeenteraad benoemde leden voor het bijwonen der zittingen een te ver- deeler. presentiegeld genoien van 8 per duizend inwoners per jaar, of voor deze ge meente 7 X 8 56. Nemen B. en W. aan, dat de commissie per jaar 7 dagen zitting heeft, dan wordt per zitting per lid een presentiegeld genoten van 2. Bij den Min. van Financiën aan gewende pogingen, om een billijker beloo ning te verkrijgen, zijn niet geslaagd. Nu de gemeentelijke belasting tevens door 's Rijksadministratie wordt geïnd, heeft ook de gemeente bij de samenstelling der com missie en het tegenwoordig zijn der leden bij de zittingen groot belang. Daarom stellen B. en W. en de commissie voor sociale aangelegenheden voor de door het Rijk toegekende belooning ten laste der gemeente zoodanig aan te vullen, dat door ieder der leden een presentiegeld wordt ge noten van 6 per zitting. Het voorstel van B. en W. wordt zonder vn ijziging aangenomen. B. en W. stellen voor aan G. Verdoes, metselaar te Lisse een perceel grond te verkoopen van ongeveer 500 M2 tegen den prijs van 1 per M2. Overeenkomstig dit voorstel wordt beslo ten. Een ccmptabiliteitsbesluit wordt onge wijzigd vastgesteld. Ingekomen stukken. Onder de ingekomen stukken bevond zicli een abonnementsovereenkomst tusschen de gemeente en het Centraal Bureau voor Ve rificatie en Financieele Adviezen der Ver- eeniging van Nederlandsche Gemeenten inzake financieele controle. Deze overeenkomst wordt aangegaan. Vervolgens zijn ingekomen de balans van de Gasfabriek en het electriciteitsbedrijf Hillegom, Lisse, Sassenheim. Deze zullen onder de leden circuleeren. V oorgesteld wordt vervogens een over eenkomst aan te gaan met de N. V. Hollands Bloembollenhuis voor de levering van gas Vcor luchtverwarming. Di'. contract zal gelden voor tien achter eenvolgende jaren. De heer LANGEVELD kan zich met het contract niet vereenigen. Wethouder WARMERDAM verdedigt na mens de gacommissie het contract. De heer LANGEVELD handhaaft zijn ge voelen. Volgens meening van spr. wordt dar gas geleverd beneden den productieprijs. De VOORZITTER ontkent dit beslist. De heer SOBELS vindt bezwaar in het feit, dat het contract voor 10 jaar wordt aangegaan. De heer SEGERS sluit zich bij de mtc- ning van den heer Sobels aan. Wethouder WARMERDAM bespreekt het contract nogmaals. De heer SOBELS handhaaft evenwel zijn bezwaar. Ook de heer LANGEVELD acht het con tract niet gunstig. Hieromtrent ontspinnen zich breede be sprekingen. De heer SOBELS stelt ten slotte voor een contract aan te gaan voor 5 jaren. Dit voorstel wordt door eenige leden onder steund. Het voorstcl-Sobels wordt in stemming gebracht. Dit wordt met 8 tegen 4 stemmen ver worpen. Vervolgens wordt het voorstel van B. en W. met 8 tegen 4 stemmen aangenomen. 1 egen stemden de heeren Segers, Sobels, C. Schama en Langeveld. V oorgesteld wordt een overeenkomst aan te gaan met de plaatselijke Middenstands organisaties in zake den verkoop van gas- verbruiktcestellen en parel en cokes door het gasbedrijf. Na eenige bespreking wordt deze over eenkomst aangegaan. Bij de rondvraag vestigt de heer SO BELS de aandacht op den onregelmatigen gang van de gemeenteklok. De VOORZITTER zegt een spoedige regeling toe. De heer SEGERS vraagt, waarom of er cp den verjaardag van Z. K. H. Prins Hen drik niet gevlagd is. De VOORZITTER zegt, dat hier een ver zuim heeft plaats gehad, maar zegt toe, dat hierop in het vervolg nauwlettend zal werden acht geslagen. Wethouder WARMERDAM deelt mede, dat waarschijnlijk binnen 14 dagen op de binnenwegen buizen voor de waterleiding gelegd zullen worden. Hierna gaat de raad in besloten zitting Botsing. Ter hoogte van de Nieuwstraat had gisterenmiddag te 12 uur een botsing plaats tusschen een auto en een wielrijder. Het rijwiel werd deerlijk gehavend, doch de berijders kwamen er met enkele lichte kneu zingen af. Zedenmisdrijf. Alhier is een bewoner van Lisse aangehouden, verdacht van het plegen van niet nader te noemen handelin gen met een minderjarige. Hij zal naar Haar lem worden overgebracht. Gisterenmiddag had in het gebouw van den Ned. R. K. Volksbond aan de Steen- schuur te Leiden, onder leiding van het be stuur van het PI. Comité der K. S. A, te Leiden een vergadering plaats van PI. Comi té s der K. S. A. en particuliere personen uit gemeenten, welke behooren tot het dis trict Leiden voor het Int. Eucharistisch Con gres. Het bestuur voor het Int. Euch. Con gres heeft n.l. voor het plaatsen van kaarten, het verzorgen van reisgelegenheden en logies etc. etc. het land in districten verdeeld en aan een persoon of Comité, wonend in het Centrum van zulk een district de bewerking van dat district toevertrouwd. Zoo moet het PI. Comité der K. S. A te Leiden zorgen voor de stad Leiden en voor de omliggende dorpen: Noordwijk, Katwijk, Noordwijkerhout, Voorhout, Warmond, Oegst- geest, Hoogmade, Oude Ade, Zoeterwoude, Leiderdorp en Groenendijk. Op deze vergadering, die stond onder lei ding van den vice-voorzitter van het PI. Comité der K. S. A. mr. D. Tepe, waren ver tegenwoordigd de PI. Comité's der K. S. A, uit Noordwijk, Katwijk en Oegstgeest, ter wijl particuliere personen aanwezig waren uit Zoeterwoude-H. R. en -Dorp Groenen dijk (Hazerswoude) en Voorhout. Allereerst werd besproken het aanwijzen van personen bij wien men een congreskaart ad 10 kan aanvragen. Voor Noordwijk kan men zich hier voor wenden tot het PI. Comité der K. S, A., secretaresse mej. M. M. Overmeer; voor Katwijk tot het PI. Comité der K. S. A. (Caspers); voor Oegstgeest tot het PI. Comité der K. S. A. (v. d. Post); voor Voorhout tot den voorzitter van den Ned. R.-K. Volks bond, den heer v. d. Voet; voor Zoeterwoude H R. tot den heer Hoogsaat; Zoeterwoude- Dorp tot den heer J. Schouten; voor Groe nendijk (HazerswoudeJ tot de pastorie. De aanvragen dit deze personen ontvangen hebben, worden naar den secretaris van het PI. Comité der K. S. A. te Leiden doorge zonden, die voor de afwerking in Amsterdam zorg draagt. Bovendien zullen deze personen zich later eventueel belasten met het verzor gen der verkeermiddelen van hun dorp tot Leiden voor hen, die het Euch. Congres wil len bijwonen. Een interessante discussie werd gehou den over het organiseeren van Eucharisti sche dagen plaatselijk of districtsgewijze. Besloten werd te trachten in het district Leiden 2 districtsdagen te houden; een voor t noordelijk gedeelte van het district (boven Leiden) en een voor het zuidelijk gedeelte van het district (beneden Leiden). De dis trictsdag voor het noordelijk gedeelte staat reeds vast en zal gehouden worden te Noord wijk op 13 Juli a.s. Noordwijk zal medewerking ontvangen van Voorhout, Katwijk, Warmond, Noordwijker- hout en Oegstgeest. De heer Alkemade, voorzitter van het PI. Comité der K. S. A. te Noordwijk ontvouwde voor dezen dag een reeds vastgesteld en schitterend plan dat aller bewondering af dwong. Op Zondag 13 Juli zal er in de parochie kerk te Noordwijk een kort Lof gecelebreerd worden; daarna wordt in processie opgetrok ken naar het heerlijk gelegen katholiek sportterrein, waarheen zich reeds de deel nemers uit Voorhout, Noordwijkerhout en andere omliggende dorpen in processie heb ben begeven. Mr, dr. Jan van Best, zal daar een rede houden over de H. Eucharistie, waarna een plechtig Lof in de openlucht zal gehouden worden. Met ontroerende belangstelling werd de uiteenzetting van dit grootsche plan door onze landelijke bevolking aanhoord. Voor Zoeterwoude en omliggende dorpen, zal getracht worden ook zulk een Eucharis tische dag te houden. Te Leiden schijnt men zich voor te nemen, nog een groote propagandavergadering te houden in de Groote Stadsgehoorzaal en tevens de menschen aan te sporen aan een van beide districtsdagen deel te nemen. Alles te samen genomen mag men ver wachten, dat in dit gewest op waardige wijze het Euch. Congres zal wordenPmede- gevierd. ,X Veilingen. - Gisterenavond hadden in hotel Sistermans de volgende veilingen bij opbod plaats ten overstaan van Notaris A. Goldenberg, alhier. I. Het kantoorgebouw met groote Blocm- bollenschuur met stellingen, wagen-afdak, pakplaats en voortuin, gelegen te Hillegom aan de Weeresteinstraat,. groot 11 A. 70 c.A. Hoogste bieder de heer Jos. Seijsener 15.6000, verhoogd door idem met 1500. II. De groote bloembollenschuur met stel lingen en ged. kantoorgebouw en erf gele gen aan de Pastoorslaan en de Weerestein straat. groot 6 A. 65 c.A Hoogste bieder dc heer J. Schilpzand 10.400, verhoogd met 600. III. De groote bloembollenschuur met eri aan de Pastoorslaan, groot 2 A. 47 c.A. Hoogste bieder de heer C. Joh Bakker Jzn. 3100, verhoogd met 400 door id. IV. Twee arbeiderswoningen met schuur tjes, groote schuur met paarden en koestal ling aan de Pastoorslaan. Hoogste bieder de heer Jac. Termeer te Heemstede 6200. Totaal 37800. V. Voor de N.V. „Van Til-Hartman": 1. Een perceel bloembollenland met bloembollenschuur en stellingen, arbeiders woning, etc., gelegen te Noordwijkerhout aan den Zilkerweg, groot 1.39.12 H.A Hoogste bieder firma Bijl en Geitenbeek, 15.000. 2. Een perceel "bloembollenland ten oos ten van perceel 1, groot 1.70.40 H.A. Hoog ste bieder de heer L van Til Pz. 10.600, verhoogd met 400. 3. Een perceel bloembollenland ten wes ten van perceel 2, groot 7.52,70 H.A.. Hoog ste bieder firma Bijl en Geitenbeek 9800. Eindstand 35.800. Toeslag beide Peilingen over een week. Brandstichting. Gisterennacht bemerkte de agent Verhaar dat eén der directiekeeten der waterleiding in brand stond. Het bleek, dat de laffe brandstichter een bos stroo onder de keet had gelegd om alles in lichte laaie te zetten. Die opzet is gelukkig mis lukt. Het is bij een begin van brand geble ven. Stellig was alles verbrand, indien Ver haar niet juist bijtijds had ingegrepen. In de keet was nieman aanwezig. De politie is den vermoedelijken dader reeds op het spoor. Het is een laffe daad. Personalia. Tot leden van de Commis sie tot Wering van Schoolverzuim, alhier, zijn benoemd de heeren F. Fritschv, te Am stelveen (vacature-J. C. van der Zwaan) en M. den Butter, te Ouderkerk aan den Aan stel (vacature-J. Jurriën) PAROCHIE VAN HET H. HART VAN JEZUS. ZONDAG Beloken Paschen om 7 uur de Vroegmis -met onderrichting waarna de H. Communie zal worden uitgereikt om 10 uur de Hoogmis met predikatie, om 3 uur de catechismus om 4 uur lof met rozenhoedje en de lofzang Te Deum tot sluiting van den Paaschtijd, om half 7 patronaat. In de week de H.H. Missen om 7 uur en kwart over 8 uur. DONDERDAG-avond te 7 uur Marialof met rozenhoedje tot opening van de maand Mei. ZATERDAG-middag van 3 tot 8 uur gel. om te biechten, om 7 uur Marialof met ro zenhoedje. Plechtige H. Communie. Zondag 4 Mei zullen alhier de kinderen tot de plech tige H. Communie worden aangenomen. Het Wit-Gele Kruis. De R.K. Ver - eeniging voor Volksgezondheid en Zieken verpleging „Het Wit-Gele Kruis" afdeeling Vinkeveen houdt haar jaarlijksche algemeene vergadering op Zondag 27 April 1924 des namiddags ten kwart voor 5 (na het Lof) in het St. Josephgebouw alhier. Agenda. Opening. Notulen. Jaarverslag penning meester. Jaarverslag secretaris. Ingekomen stukken. Bestuursverkiezing. Mededee- lingen. Rondvraag. Sluiting. De leden wor den dringend verzocht deze jaarvergadering bij te wonen wegens de zeer belangrijke me- dedeelingen. Schoolwijding. Donderdag 1 Mei zal de nieuwe R. K. Jongensschool plechtig worden ingewijd. Kruisweg. Eerder dan we dachten, zijn weder twee nieuwe staties van den Kruis weg onze kerk komen versieren. Evenals de beide eerste; „de Kruisdood" en „de Afne ming van het Kruis" zijn de twee nieuwe staties; „Jezus neemt Zijn Kruis op" en „dc eerste val van Jezus onder Zijn Kruis" weder een waar sieraad voor onze kerk. 't Is een echt mooi stuk teekenwerk en het coloriet valt zeer te roemen. De gelaats uitdrukkingen zijn zeer goed geslaagd, Jezus verlangend naar Zijn Kruis, de aan spraak van den Farizeeër of wat hij dan ook moge zijn, tot Jezus, waarin hij Hem blijk baar zegt, in Hem te zullen gelooven, indien Hij zich verlost uit de handen van Pilatus is treffend mooi weergegeven. Wat we nu hébben van den nieuwen Kruisweg is wel geschikt om de devotie bij het bidden van den Kruisweg te verhoogen. 't Is te wenschen dat de overige statie ook spoedig geplaatst worden. Maria-Vereeniging, Donderdagavond werd door dc Maria-vereeniging een ver gadering gehouden, welke matig bezocht was. De vice-presidente opende de verga dering met den Christelijken groet en heette allen welkom, waarna door de secretaresse, mej. Marg. Hoetjes, de notulen werden ge lézen, welke onveranderd werden vastge steld. De vice-presidente deelde daarop mede, dat mej. Koomen bedankt heeft om hare be noeming aan te nemen. Ook de vice-presi dente bedankte als zoodanig. Hierna werd overgegaan tot verkiezing van een presi dente en een vice-presidente. Tot presidente werd benoemd mejuffrouw Buitenman en tot vice-presidente mejuf frouw Annie Ligthart. Beide met algemeene stemmen. De beide benoemden nemen de benoe ming aan. De Geestelijke Adviseur het woord ne mende zegt hartelijk dank aan mejuffrouw BergenSchut, de altredende vice-presi dente, voor alles wat ze gedaan heeft gedu- rende den tijd dat ze vice-presidente is geweest. Spr. roept daarna de nieuwe Pre sidente en vice-Presidente een hartelijk welkom toe en zegt overtuigd te zijn dat de nieuwe presidente haar voorgangster ze ker goed zal vervangen. Ook de nieuwe vice-presidente wordt hartelijk welkom ge- heeten. Aan de orde komt nu de bespreking van het aan te schaffen vaandel. Besloten wordt een vaandel te laten ma ken en de medaille welke aan Kruisver- bond en Mariavereeniging beide is gegeven bij gelegenheid van de jubileumfeesten, docr het Kruisverbond te laten houden. De gelden welke ieder lid voor de médaille had toegezegd, wordt nu voor het vaandel besteed. De geloftelijst wordt hierna geteekend. waarna na eenige discussie de vergadering wordt gesloten, Burgerlijke Stand, Ondertrouwd: Marti- tinus Adrianus van der Mays, oud 26 jaren, bakker, wonende te Maasland met. Wilhel- mina Post, oud 24 jaren, zonder beroep, wonende alhier. Begin cursus. A.s. Maandagavond om 8 uur zal de cursus in kraamvrouwenvcrple- ging beginnen. De cursus wordt gehouden in een der lokalen van de openbare lagere schooi. Mond- en klauv.-zeer. Onder het vee van de landbouwers J. Kiebert, Th Straathof e i G. van Leeuwen is mond- en klauw zeer uitgebroken. Muziekuitvoering. Woensdagavond as. zal het plaatselijk fanfarekorps alhier eén muziekuitvoering geven in de zaal van den heer Sneeboer. Gemeentezaken. B. en W. stellen voor, afwijzend te beschikken op het verzoek van v. Willigen e.a. om verlaging van huur voor de woningen der woningbouwvereeni- gingen. B. en W. stellen voor de betrekking van hulpboekhoudster bij het bedrijf openbare werken op te heffen, met ingang van het tijd stip door hen te bepalen hun het noodige crediet toe te staan voor de aanstelling van een jeugdige kracht bij de administratie van het bedrijf. B. en W. stellen voor, aan M. W. Jon ker en de N.V. Koninklijke Ned. Hoog ovens en Staalfabrieken voornoemd, en zijne (hare) rechtverkrijgenden, behoudens rech ten van derden, vergunning te verkenen tot het rioleeren van gedeelten berk te Jan Gij- zenvaart en Wijkeroog. B. en W. bieden ter vaststelling aan een wijziging van een voorwaarde waaronder aan de woningbouwvereeniging „Veisen" ver gunning is verleend tot den aanleg van een straat aan de Noorderlaan te Wijkeroog. B. en W. stellen voor, aan J. F. Rooden berg, te Jan Gijzenvaart, vrijstelling te ver leenen van het bepaalde in art. 68, alinea 3, der Bouw- en Woningverordening, doch af wijzend te beschikken op diens verzoeken om. ^/wijking van de ter plaatse geldende rooilijn en van het bepaalde in art. 68, alinea 7, der Bouw- en Woningverordening. B. en W. vragen machtiging tot het slui en eener overeenkomst met Jhr. Mr. J. W. G. Boreel v. Hogelanden, in zake de levering van zand voor ophooging van dhet Hanen land, waarbij de gemeente zich verbindt om in een tijdvak van vier jaren een hoeveelheid van minstens 35000 M3 en hoogstens 40000 M3 weg te voeren tegen den prijs van f 0.15 per M3. De betaling zal, wat de levering van 35000 M3 betreft, geschieden in twee termij nen elk van f 2625 en wel de eerste binnen zes maanden en de tweede termijn binnen een jaar na de subsidieverleening door Ruk en Provincie. Verder heeft betaling plaats binnen 3 maan den na de wegvoering van elke 1000 M3 of, tenslotte van een gedeelte daarvan. Burgerl. Stand. Ondertrouwd D. G. van Damme en J. B. J. Enserink A. Uijten- daal en G. J. de Gozeling E. M. Boon en H. G. van Schinkel A. Ras en E. Riedijk D- Doesburg en D. Colpa W. J. Macrander en M. C. W, Huijbers P. B. van Oosten en M- Tor. Getrouwd J. C. Stek en M. E. v. d. Veen B- Oversier en G. S. Visser. Geboren z. v. A. Schoorl-Bijl d. v. A. de Waard-Walraven d. v. C. E. v. d. Wal- Walraven z. v. V. Zeeuw-Aukes z. v. M. Blaauw-Kole. Overleden J. C. L. Broek, 6 j., z. v. E. Broek en T. Koeman C. J. Moen, 63 j., echtgen. van J. Touw C. Kalis, 59 j., echtg, van A. v. d. Velde. De werken aan Groote Hout- of Konings weg en Schulpweg. De heer G. P. Langendijk heeft de volgen de vragen gesteld „Is onder de plannen tot rioleering en bijkomende werken van den Groote Hout- of Koningsweg en Schulpweg, ook begrepen het aanleggen van een verhoogd voetpad, voor wat den Schulpweg betreft Is dit niet het geval, is dan de wethouder van openbare werken genegen dit nader on der de oogen te zien en in de plannen op te nemen het aanleggen van een verhoogd voetpad, voor wat den Schulpweg betreft, vanaf den Wijkerstraatweg tot aan den Groote Hout- of Koningsweg Hoe staat het verder met de plannen van een en ander kan de Raad spoedig een voorstel tegemoet zien, ter goedkeuring van deze werken Hierop wordt door burgemeester en wet houders het volgende geantwoord Onder de plannen tot rioleering en bij komende werken van den Groote Hout- of Koningsweg en Schulpweg is niet begrepen het maken van een verhoogd voetpad langs den Schulpweg. Naar de meening van ons college dient de uitvoering dezer werken niet op zich zelf te worden beschouwd, doch te worden bezien in verband met een eventueele verbetering van den Groote- Hout- of Koningsweg. Wordt dit gedaan, dan is er naar ons oor deel alles voor te zeggen, dat de verbetering van laatstgenoemden weg, als zijnde deze voor het doorgaand verkeer bestemd, het eerst ter hand wordt genomen. Voorshands zal hieraan echter o.i., met het oog op de kosten, niet kunnen worden gedacht. Met het ter goedkeuring indienen der rioieeringsplannen moest worden gewacht totdat de voorwaarden bekend waren, waar onder door de Nederlandsche Spoorwegen vergunning wordt verleend tot kruising van den spoorweg Haarlem-Uitgeest. Inmiddels zijn deze bepalingen bekend geworden, zoodat het rioleeringsplan binnen kort den raad zal bereiken. Voordracht omtrent het volgende onder werp Machtiging tot publieke verhuring van gedeelten grond en tot verpachting van visch- water. B. en W. stellen voor, hen te machtigen om over te gaan le. tot publieke verhuring, tot wederop zegging, van de perceelen kadastraal bekend gemeente Veisen, sectie H no. 3462 ged. en sectie C no. 63 ged., welke perceelen bij be sluit van 18 Juni 1918, als opslagplaats zijn verhuurd aan de Wed. P. van Heijst te Vei sen en welke huur m.i.v. 19 Juli a.s. is opge zegd met het oog op het overlijden van de huurster 2e. tot publieke verpachting, voor den tijd van drie jaren, van het vischrecht in de Jan Gijsenvaart, gelegen in de gemeenten Veisen en Schoten, en de Delft, voor zoover in de gemeente Veisen, gelegen, welk recht tot en met den 31 Augustus a.s. ie verpacht aan J. F. van Doorn te Haarlem. Z. F. C. A.s. Zondag speelt Z.F.C. tegen Haarlem. Dan staat ons een spannende kamp te wachten. Vele Zaandammers zullen gaarne onzen plaatsgenoot Breeuwer weer eens in actie zien. In de gisteren gehouden ledenvergadering van Z.F.C. werd besloten om een z.g. trainerfonds op te richten, zoodat Z.F.C. binnenkort een oefenmeester rijk is. Mond- en klauwzeer. In den stal bij den veehouder B. aan het Amland is onder het vee mond- en klauwzeer uitgebroken. Worstelen. Door de gymnastiek- en athletiekvereeniging Kunst en Kracht te Culemborg waren op den lsten Paaschdag nationale worstelwedstrijden georganiseerd. Door de Zaandamsche athletiekclub „San- dou" werd aan deze wedstrijden deelgenomen Met 6 man vertrokken de deelnemers per auto naar Culemborg en de terugreis is een ware zegetocht geworden. Gewonnen werd de 1ste prijs bantamgewicht. Zilveren beker C. M. Snijdoodt. Deze 22-jarige athleet wist van de 8 wedstrijden waarin hij uitkwam te veroveren 6 eerste prijzen, 1 tweede prijs en 1 derde prijs. J. Thesing 2e. prijs lichtgewicht, zilveren kruis. S. List 3de prijs midden A gewicht, zilveren kruis. D. Korver 1ste prijs zwaargewicht, zilveren beker. Terwijl de vereenigingsprijs ook door Sandou werd gewonnen, als zijnde de vereeniging die het hoogst aantal punten behaalde. Hulde aan deze mannen met hun kranigen directeur J. Snijdoodt. Woningbouw. Door de R. K. Woning bouwvereeniging Leo XIII is de bouw van 29 woningen opgedragen aan den Coöperatie ven Bouwersbond te Wormerveer. Tentoonstelling. In het Nutsgebouw zal van 23 tot 30 April een tentoonstelling gehouden worden van schilderijen en teeke- ningen van F. Engel Hzn. De tentoonstelling is dagelijks geopend van 105 uur. De toe gang is vrij. Diefstal.Door den heer J. alhier werd aangifte gedaan, dat hij een partij boonen- stokken vermiste. Na een door de politie in gesteld onderzoek bleken de stokken zich te bevinden in de bakkerij van G. alhier, die zijn knecht, evens G. genaamd, opgedragen had de stokken weg te nemen. Tegen den bakker en zijn knecht is procesverbaal opge maakt. De werkverschaffing. Er wordt aan we genverbetering in onze gemeente het een en ander gedaan door middel van werk verschaffing. Zoo is men bezig met de ver breeding van den weg langs de ruïne van Brederode en Hotel Velserend te Santpoort. Een zeer noodige verbetering, want de weg was op dat punt veel te smal en zeer slecht. Ook de zeeweg alhier is over een deel nog weer een stuk verbreed. Deze weg is de laat ste jaren heel wat verbeterd geworden. Nu liggen tot bij den spooroverweg de rails, waarlangs de kipkarren het zand zullen voeren naar het op te hooge Hanenland bij het spoorstation. Dit zand wordt gehaald uit het Heereduin. Zoo langzamerhand ko men daar al aardige gaten in de heuvels en kunnen we zien dat de terreinen langs den weg straks bestemd zullen zijn voor woning bouw. Op deze wijze verdwijntjveel van ons natuur schoon. De aardige kleine boschjes van rijshout tusschen den Zeeweg en den spoor weg is men ook bezig om te hakken, waardoor aardige plekjes verdwijnen, waar des zomers door velen werd gewandeld langs de smalle paadjes en waar velen rustig zaten te genieten van de natuur. Nu liggen er de rails en het zand wordt langs dezen weg naar het Havenland gereden, om dit hobbelige en zoo onbruikbare terrein voor bouwgrond klaar te maken. Daar zal nu straks onze Rijks H.B.S. wel verrijzen en aldus wordt Velseroord het centrum op onderwijsgebied, daar immers een deel der ambachtschool hier ook gevestigd is, evenals de Nijverheidsavondschool. Bij diFwerk aan het Havenland werken nu ongeveer 25 man, maar waarschijnlijk wordt dit aantal nog grooter, als het werk der op hooging straks in vollen gang is. Echter zal het zand met machinale trekkracht van het Heereduin naar het Havenland worden ge voerd, daar het voortduwen door mannen over dezen langen weg te zeer zou ophouden. Gevonden voorwerpen. Een witzijden kindertaschje een geelharige herdershond met lederen halsbandeen zwartlederen kindertaschje een opvouwbare kinderwagen, een blauw- kamgaren ceintuur, een portefeuil le met kwitanties, een bal, een Atjeh-medaille, een rozenkrans een duif. Verkooping. Bij de gisteren door de ma kelaars Bakker, Dijkser en Vo. ten overstaan van de notarissen Dolleman en Donker ge houden verkooping van schepen, wegens fail lissement der visscherij Mij. Kennermeland, werd de logger Hendrika IJm. 302 gekocht door den heer W. Boot te Alphen a. d. Rijn voor 3675. De loggers Maria Johanna IJm. 318 en Willy IJm. 338 werden opgehouden, resp. op 5500 en 13000. Slotvoorstelling „Varia." In het gebouw „Thalia", had Vrijdag de derde en laatste uitvoering plaats van de tooneelvereeniging „Varia" met medewer king van de muziekvereeniging „Kunst kring." Alvorens de uitvoering een aanvang nam trad Varia's voorzitter naar voren om de werkende leden geluk te wenschen met den uitslag van den tooneefwedstrijd te Haarlem, waar ze den 2en prijs van de opvoering be haalden, terwijl mevrouw List den len per- soneelen damesprijs en de regisseur de heer A. P. Roz dï.i prijs voor de beste regie be haalde. Die twee wijdde hij in het bijzonder enkele woorden van hulde. Voorts sprak hij den wensch uit dat de uitslag van den too- neelwedstrijd te Breda evenzeer gunstig voor Varia mag zijn. Eenige woorden van gelukwensch wijdde hij ook aan den „Kunstkring" die deze week haar 20-jarig bestaan herdacht en gedurende al dien tijd de voorstellingen van Varia op luisterde. Daarna had de opvoering plaats van „Vrouwenkrijg." Het was een avond die zeer zeker bij de leden een dankbare herinnering aan het sei zoen 1923-24 zal achterlaten. Beslag opgeheven. Het beslag, door dt Britsche koleninvoer Mij. alhier gelegd op den sleepboottrawler Marie IJ. M. 166 van de Rotterdamsche scheepscredietbank is op geheven. Jaarvergadering. In de gehouden jaarvergadering, der N.V. Electrische In stallatie Mij. v.h. van Vrede en Bais alhier werden de balans- en de winst- en verlies rekening goedgekeurd. De wensch der gemeentenaren van Be verwijk is vervuld. Naar wij vernemen is de gemeente Bever wijk gisteren voor J 200.000.eigenares geworden van de buitenplaats „Schey beeck". Concierge. Tot concierge der K. S. A., alhier, is benoemd de heer Gooseling. Politienieuws. Aangehouden werd al hier J. W. S„ die 18 boete moest betalen ol 18 dagen hechtenis zou ondergaan. Hij heeft betaald en is vrijgelaten. Tegen S. Z. is proces-verbaal opgemaakt wegens openbare dronkenschap. Nader meldt men ons: In de gisterenavond gehouden spoed- eischende raadsvergadering is het voorstel tot aankoop van het landgoed Scheybeek tot een bedrag van 200.100 benevens on geveer 16.000 kosten met één stem tegen aangenomen. Zonder stemming en met dank aan den schenker werd aanvaard een bedrag van 40.000, geschonken door dr. C. J. K. van Aalst uit waardeering voor het feit dat door dezen aankoop door de gemeente Beverwijk een monument van historische waarde ontie- twijfeld behouden blijft, Kantongerecht. Uitspraken: F. V., Westwoud; D. B„ Hoogkarspel, overt. Ar beidswet 4 maal j 3 sub. 4 maal 2 dg.; C„ Bovenkarspel, als boven J 6 en 3 sub. 3 en 1 dg.; H. V„ Enkhuizen, als boven, 6 sub. 4 dg.; P. D„ Enkhuizen, straatschen derij, 4 sub. 4 d.; J. J. E„ Hoorn, op de z. z. vna de Ged. Turfhaven rijden 4 sub. 4 dg.; M. N„ Hoorn, na bezetten tijd zish bevinden in een tapperij 5 sub. 5 d.; G. v, d. L., Andijk, fietsrijden zonder rem j 4 sub. 4 dg.; Th. D„ Hoorn, overtr. Motorwet 6 sub. 6 dg.; C. V„ Blokker, H. Y„ Hoorn, fietsrijden zonder licht J 4 sub. 4 dg.; J. N. en H. v. d. B„ Hoorn, openbare dronken schap, ieder 6 sub. 6 dg. Personalia. Door den heer P. Buke, 2c brandmeester bij den brandspuit in den Mid delpolder, is eervol ontslag als zoodanig gevraagd. In de klem. Donderdagmiddag passeer den elkaar op de Ooievaarsbrug een woon wagen en een motorfiets, doch daar de brug nogal smal is, kwamen beide voertuigen in de klem, met bet gevolg dat er een bak van een achtergebonden wagen afging. Daar voor cischte de heeren kermisreizigers maar twintig gulden schadevergoeding, onder be dreiging van een hevig pak slaag. De motor rijder, die al een bebloede hand had opge- loopen, had daar natuurlijk weinig zin in, zoodat nogal hevige woorden vielen. Inmid dels was de gem. politie ter plaatse geko men, die den motorrijder verzocht een gul den te betalen, en toen gelastte door te rij den. Woensdagmiddag alarmeerde twee Clowns met een groote hoorn de jeugd van het dorp. Er zou 's-avonds een Specialilei- tenvoorstelling in de openlucht zijn, wat natuurlijk veel publiek trok. Er werden sterke toeren verricht, welke door een grappigen clown werden opgeluisterd. Het was werkelijk aardig, en verscheidene jon gens zullen, toen ze thuis waren, dezelfde toeren wel geprobeerd hebben. Verkoopingen. Dezer dagen zijn, in café „Boerhaave", ten overstaan van no taris Romijn, te Warmond, de volgende per ceelen in bod gebracht. Perceel 1: een winkelhuis aan den Dorps straat, door N. v. d. Weiden, te Noordwijk voor 1700,— perceel 2, een hoekhuis aan de Kniplaan, door J. Hufner voor 1300; perceel 3, een stuk weiland ruim 89 Aren, groot, door A. C. v. d. Zeijdcn voor 28,—. Afslag op Woensdag 30 dezer, in café „Boerhaave." Dc Keuringsdienst. Dc Raad dezer ge meente heeft besloten stappen te doen om de huisslachtingén vrij te krijgen en de keurloonen te verlagen. Deze gemeente is aangesloten bij den keuringsdiens van Lei den, hoewel de Raad vet algemeene stem men besloten had het contract met Leiden op te zeggen, maar Gedeputeerde Staten hebben besloten het contract met 5 jaren te verlengen. Protesten hebben giet geholpen. Nu rust men nog niet, en besloot de Raad bovengenoemde stappen te doen. OUDERKERK AAN DEN AMSTEL. Personalia. Tot beheerder van de nood-» slachtplaats De Buurt over Ouderker, is bl noemd de heer A, J. Copier, alhier.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 14