I Vraagt Uwe winkelier RICHARD HOL sigaren. Het zijn de Fijnste. HSHEnasnnaHEsè De Bollen-Zondag. ■01-00000000* H Vraag en Aanbod jf 0 Advertentién 0 Advertenties LUXOR THEATER VLECHTWERK C. MOLENAAR, RIET BINNENLANDSCH NIEUWS. Een vliegtuig van de K. L. M. verongelukt. De verhooging der T abaksbelasting De pensioenwet 1922. De assistentenin het voorstel tot wijziging der Onderwijswet. Besprekingen over den landbouw. De nieuwe vlootbouw. Nederland en Rusland. VERKEER EN POSTERIJEN. STATEN GENERAAL. Het 12 Vz-jarig jubileum van Mgr. M. P. J. Möllmann. GEMENGD NIEUWS. Het drama te Baam. EERSTE KAMER, Indië en de Marine Een in terpellatie-aanvrage. De koning van Zweden in in ons land. Te Koop H.H. BAKKERS. Er biedt zich aan V acantiekolonies. Cornelis Schouten Aagje v. d. Laan ANTHONIESTRAAT 58 Haarlem. Radio-Toestel. De geheimzinnige Torpedo. TER ELFDER URE De Voetbalwedstrijd Holland-Duitschland Zondags doorloopende voorstelling. Gevraagd; R. K. Dienstbode Dagmeisje SLECHTE SCHRIJVERS! Banketbakkerij. Net R.-K. Dienstmeisje Gevraagd: Gevraagd Gevraagd: Een net meisje gevraagd R. K. Keukenmeisje, Dames-Confectie. Gevraagd Gevraagd Gevraagd Er biedt zich aan: Dagmeisje Kinderjuffrouw Nette R.-K. Dienstbode Meid-Huishoudster, Gevraagd Kost en Inwoning Pension aangeboden Gevraagd: Schildersknecht Gevraagd Nette Loopjongen Tuinknecht Te Koop Te Koop Te Koop Heerenhuis leeg Photo 13x18 Buiten wonen. Plantaardappelen. Koemest te Koop Te Koop: TE KOOP een donker bruine merrie, 3 jaar oud, vlug langs den weg en mak in alle tuigen. Tevens puik best koe- of paardenhooi te koop, bij G. MAAS, Biezen, Santpoort. Te Huur Zijspanwagen Te Koop Piano te koop gevraagd. Winkel en fl. Woning. PUIK Altena's PUIK Aardappelen Spotkoopje Wegens teleurstelling Pracht Pathéfoon I gaan de passagiers met het zwemvest aan Zondag a.s., is hel „Bollenzondag", zoodat dan een kijkje op de velden tusschen Haar lem en Leiden wel de moeite waard is. De meeste hyacinthen staan in bloei, terwijl vele n»ïcissenvelden hun kleurenpracht vertoonen en ook de tulpen hard opschieten. Als het weer- nu maar een beetje wil mee werken, dan kan het een gezellige drukte worden langs den weg. Het is zacht genoeg, naar een warm lentezonnetje fleurt alles op. Hillegom Het centrum van Hillegom blijft Hotel Sistermans. Hoe men ook wandelt, vandaar jit of daar naar toe wijst alles zich zélf den weg. De gemeentetoren staat er mede vlak bij, dus zich vergissen kan men niet. Komt men per trein aan, dan kan men den Sta tionsweg volgen, die vanzelf naar de Hoofd straat voert. Men wandelt langs mooie hui zen en ziet prachtige velden, komt in 't dorp langs Nieuw Flora bij 't Postkantoor en Flora tot de tramhalte (mede die der auto bussen) aan 't Houtplein vóór Hotel Sister mans en aan den overkant de Volksbond en een Melksalon. Men kan ook vanaf het station langs den Loosterweg II gaan, meer landelijke grintweg langs mooie tuinen tot de grootc Bloembollenschuur van W. Buur man en Co. op den hoek der Wilhelmina- laan, waar ook een handwijzer staat. Van daar staan weer 2 wegen open: of men slaat links om en wandelt de Wilhelmina- laan af (prachtige velden rechts en over 't water), voorbij de brievenbus aan de Krom ming, langs 't Molenduintje, (werkelijk over blijfsel der hier zeer breede duinen), tegen over de algem. begraafplaats, rechtuit door de Molenstraat, tot men hotel Sistermans vóór zich ziet. Bij 't straks aangegeven kruispunt (schuur W. Buurman Co.) kan men ook recht uit gaan en bij de eerste brug, Hippelaarsbrug, door de mooie tui nen der R. K. Armen gaan (vrije doorwan deling), waardoor men midden door de vel den loopt, langs de Beekkade en op den Rijksstraatweg uitkomt. Slaat men dan links af, zoo is men in een minuut weer midden in het dorp. Wil men een grootere en ook zeer loonende wande ling, dan doe men die als volgt: vanaf het bedoelde kruispunt door tot einde Looster weg, de Veenenburgerlaan links tot den straatweg en weer links naar het centrum. Ook verdient het aanbeveling vanaf 't sta tion langs Loosterweg I links om te gaan langs de gasfabriek (mooie aanwijzer), Pas-' toorslaan, Weeresteinstraat, Hoofdstraat. Wie per tram of bus of fiets of auto of mo tor (of misschien per vliegmachine) komt, kan dezelfde route vanaf het centrum maken. De totale afstanden varieeren van 'A tot één uur. Bennebroek Bloemen-Zondag. Zooals de vorige week reeds gemeld is, zal het Zondag 27 April Bloemen-Zpndag zijn. De velden staan nu reeds mooi, en houdt het weer zich goed, dan is er een keur van hyacinthenvelden te zien. De mooiste route van Bennebroek af is: de Rijksstraatweg tot Weerenstein, de Pas toorstraat in, langs het station HilJegom, den Loosterweg af naar de Veenenburgerlaan en terug over Hillegom. Bij goed weer verwacht men zeer veel drukte, daar volgende week reeds zeer vele velden afgesneden worden. Wie dus prachtige hyacinthenvelden wil zien, moet Zondag komen kijken. Lisse De stand der Blocmbollenvelden. Lisse is thans van dien aard dat we de jaarlijksche bezoekers aanraden Zondag 27 April een kijkje te komen nemen, meldt men uit Lisse. De Tulpenvelden, dit zij hier vooral op gemerkt, laten nog geen bloem zien, doch de Hyacinthen staan in bloei en wij ver wachten, dat den eersten Zondag in Mei reeds veel Hyacinthenvelden van hunne bloementooi zullen zijn ontdaan. De bezoekers uit dc richting Haarlem, zoo ze per tram komen of per fiets, raden we aan, uit- of af te stappen aan de „Nach tegaal" waar men een prachtig gezicht heeft op de prachtige velden van de hceren Nieu- wenhuis en v. d. Veld. Gaat men vervolgens hierna een wandel- of fietstocht maken, dan raden we aan de „Zwarte laan" te ne men welke even voorbij de Nachtegaal rechts van den Heerenweg gelegen is. Ter weerszijde strekken zich, zoover het oog reikt, prachtige bloeiende velden uit als van de firma's Veldhuizen van Zanten, Pijnacker, dc Graaf en Zonen, Driehuizen e.a. Aan het einde slaat men links af en begeeft zicb langs den „Loosterweg" waar ook volop van de bloemen is te genieten, naar het landgoed „Keukenhof" waar men vrij over mag wandelen of fietsen. Als men daarover is, bevindt men zich nog steeds op den Loosterweg. Men kan dezen blijven gaan tot het bosch „Wassergeest" of ook de „Spekkelaan" opgaan. Doet men het eerste, dan begeeft men zich langs Esse- laan en Cathrijnelaan, langs welke wegen ook volop van bloeiende Hyacinthen en te vens Narcissen is te genieten, naar den Rijksstraatweg. Wij zouden haast vergeten te zeggen, dat vanaf Catrijnelaan naar Lisse ook volop bloeiende velden te zien zijn en dat men tevens in de gelegenheid is een bezoek te brengeen aan de ruïne „D'Ever". Een wan deling langs Achterweg bij de Herv. Kerk loont ook volop de moeite vanuit het dorp, terwijl men ook langs Stationsweg en Veld horststraat kan profiteeren. In het centrum van het Dorp, de tram halte kan men luxe parkaanleg bewonde ren, waar echter nog niets bloeit dan cro- cussen welke in dier voege zijn geplant, dat ze den naam Lisse vormen. Hiermede hebben we de voornaamste en meest loonende reisrouten voor onze Bol lenvelden voor de liefhebbers aangegeven. Voorhout. Schreven wij verleden week, dat met Paschen nog weinig in bloei te zien was en de bloemendag op 4 Mei zou zijn en bij gunstig weer een week eerder, nu kunnen wij melden, dat, hoewel wij den grooten toeloop nog niet a.s. Zondag verwachten, het zeer zeker de moeite waard is een kijk je te komen nemen. Zij. die van de richting Haarlem per fiets komen, doen goed, met bij het z.g. „Reijers- bosch" onder Lisse, deze gemeente binnen te komen of van af den Rijksstraatweg nabij Engelenbrug, de Voortlaan te volgen; men komt in beide gevallen op den Loos terweg. Als men den Loosterweg volgt, tot aan café „De Bonte Koe", staan op het eind daarvan twee wegen open; links af naar den Rijksstraatweg; rechts af naar Noordwijk. Als men genoemden weg volgt, heeft men steeds van begin tot eind, zoowel links als rechts een gezicht op bloeiende velden. Bovendien passeert men respectie velijk de café's Eigenzorg, Flora, Boerhaa- ve en De Bonte Koe, waar men zich kan frisschen. Zij die per trein komen, kunnen het beste aan de halte Voorhout uitstap pen, Loosterweg en Voortlaan volgen en aan de Engelenbrug op de tram gaan. Zij, die per tram komen tegenovergesteld. De afstand is pl.m. 5 K.M. (Zie 2e pagina Derde Blad.) De piloot van het zeer vermoedelijk ver ongelukte toestel, de heer A. P. J. Pijl, werd 22 November 1895 te Amersfoort ge boren en had, toen hij 1 April 1922 bij de K.L.M. in dienst kwam, reeds 750 vlieg uren als militair aviateur achter den rug. De heer Pijl, een kundig vlieger, had bij de K.L.M. 1220 vlieguren. Hij kruiste als piloot het Kanaal reeds 215 maal zonder eenig ongeval. Wij kunnen nog mededeelen, dat gedu rende de exploitatie-jaren Holland—Enge land het Kanaal 2734 maal werd overgesto ken. Op den dienst EngelandBelgië ge schiedde dit reeds minstens 3000 maal, op den dienst EngelandFrankrijk minstens 7000 maal. Pijl was gehuwd; heeft echter geen kin deren. De Fokker-toestellen, bij de K.L.M. in gebruik, zijn, dank zij de groote holle, wa terdichte houten vleugels, in staat op het water te blijven drijven. In de bovenzijde van de cabine bevindt zich een nooduit gang, die leidt naar den vleugel. Hier zijn kabels aangebracht, waaraan de schipbreu kelingen zich kunnen vasthouden. Boven dien verschaft de K.L.M. aan iederen pas sagier en bestuurder een zwemvest. Wij we ten, dat iedere passagier, die uit Holland vertrekt, een zwemvest krijgt, met een mon delinge en schriftelijke gebruiksaanwijzing in drie talen. Na de mondelinge instructie in het toestel. Bovendien beeft ieder toestel aan boord een lichtkogelpistol met 18 lichtkogels. Omtrent het zoekgeraakte verkeersvlieg tuig kan Aneta nog het volgende melden; Het vliegtuig H.-Nabs was van het type Fokker F III, uitgerust met een Siddeley Puma-motor. Deze motor was juist in groot onderhoud geweest en had sindsdien 20 uren gedraaid. Zoowel vliegtuig als motor bevon den zich in uitstekenden staat. Pijl was een uitnemend vlicgtuigbestuurder, kalm, vol beleid en zijn vak door en door kennende. Hij heelt daarvan herhaalde malen dui delijke bewijzen geleverd in zeer moeilijke omstandigheden. Van groot belang is dat het vliegtuig der K.L.M. op weg naar Londen, bestuurd door den vlieger Scholte, ander half uur eerder dan het vliegtuig H. Nabs met vliegtuigbestuurder Pijl het Kanaal in tegenovergestelde richting heeft overgesto ken, zonder iets bijzonders op te merken. Toen Vrijdag om twaalf uur nog steeds geen bericht ontvangen was, meende de directie der K.L.M., dat de hoop, dat de drie opvarenden nog gered zouden zijn, moest worden opgegeven. Uit Londen wordt nog gemeld, dat daar Vrijdagavond laat nog niets was vernomen of' ontdekt van de vermiste Fokker-machine. De Engelsche ministeries van Luchtvaart en Marine hebben ver radio alle schepen, welke het kanaal passeeren, om inlichtingen gevraagd. Drie Engelsche en drie Neder- landsche vliegmachines stelden boven de route van het kanaal nog een onderzoek in. Gemeld wordt, dat een van de Neaer- landsche machines bij laag water op de zandbank van Goodwin iets heeft bespeurd, dat op een wrak geleek, terwijl een Engelsche machine nabij die plek olje op het water zag drijven. Het was echter niet mogelijk om zekerheid te verkrijgen, of een en ander verband hield met de vermiste machine. De beer C. Modderman, de andere ver miste uit Amersoort, was ingenieur en legde zich den laatsten tijd toe op de architectuur. Hij ging meermalen voor za ken naar Londen en had reeds eerder de reis per K. L. M. gemaakt. Thans was de heer M. ook weer voor zaken naar En geland gegaan en had aanvankelijk plan om per boot terug te keeren. Hij is onge veer 40 jaar en laat een vrouw met een kindje "achter. Wij vernemen nog, dat de vermiste pas sagier, de heer W. J. van Hien, de zoon is van den heer W, H. J. van Hien, waar nemend directeur der Rijksbelastingen te Amsterdam. Hij is gehuwd en woont te Fil- kestone, van waar hij dezer dagen naar Am sterdam zou terugkeeren. Naar de Msb. van zeer betrouwbare zijde verneemt, bestaan er in regeeringskringen plannen, om de belasting op sigaretten te verhoogen van 15 op 40 pet., en die op siga ren en tabak van 10 op 20 pet. Het ligt in het voornemen, na de invoering van bovengenoemde verhoogde belasting, den winkeliers nog gedurende 3 maanden nadien gelegenheid te geven hun voorraad te verkoopen. Een wijzigingsontwerp te wachten, In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer betreffende de Begrooting van „Financiën" deelt de Minister mede, dat binnenkort een wetsontwerp tot wijziging der Pensioenwet 1922 bij de Staten-Genc- raal aanhangig wordt gemaakt Gelijk bekend is, wil de minister van Onde'rwijs, Kunsten en Wetenschappen blij kens zijn jongste voorstel tot wijziging der Onderwijswet het instituut „assistenten" in de lagere school invoeren. Naar het „Hbld." uit goede bron verneemt, heeft de Onder wijsraad zich vierkant tegen dit nieuwe ónt- werp gekeerd. Uit landbouwkringen wordt vernomen, dat de minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, jhr. mr. Ruys dc Beerenbrouck, Dinsdag 29 dezer in een der zalen van het departement een vergadering zal openen, waarin de verschillende landbouworganisa ties hier tc lande vertegenwoordigd zullen zijn. In het voorloopig Verslag der Eerste Ka mer betreffende de Marine-begrooting gaven eenige leden te kennen, dat zij alle uitga ven voor de marine wenschen te zien ver vallen, evenals die voor het leger Verscheidene leden uitten het ernstig ver wijl, dat deze begroeting strijdig is met de verklaring, door de regeering afgelegd in de Tweede Kamer dat zij in de uitspraak no pens de Vlootwet zou berusten. Voor aan bouw van nieuwe schepen achtten zij -het thans niet het geschikte oogcnbKk Deze leden keurden voorts scherp af de houding door den minister aangenomen ten opzichte van het amendement-Dresselhuys in de Tweede Kamer. Door de beslissing over dit amendement aan de Kamer over te laten gaf de Minister h. i. blijk van een zeer wankel politiek beleid. Enkele leden raadden de indiening van een nieuw vlootontwerp af, aangezien men zich daardoor te lang van te voren vastlegt. Ten slotte werd nog gewezen op de hoo gt kosten van opleiding der matrozen in Go- rinchera en werd gevraagd of het door den minister toegezegde onderzoek reeds heeft plaats gehad, De kwestie der erkenning „de jure." Blijkens het Voorloopig Verslag der Eer ste Kamer betreffende de begrooting van Buitenlandsche Zaken, drongen verschillen de leden aan op sluiting van 'n handelsver drag met de Sovjet-Republiek, ook indien daaraan verbonden ware een erkenning „de jure." Zij achtten het oogenblik daartoe ge komen Deze republiek bestaat h. i. thans ongeveer 7 jaren, er is stabiliteit gekomen in dien regeeringsvorm. Andere leden maanden tot de grootste voorzichtigheid in dezen aan. Zij wenschen nader omtrent een en ander te worden in gelicht. Er werd op aangedrongen, dat, mocht „de jure" erkenning plaats vinden, rekening zou de worden gehouden met de vroegere door Rusland aangegane en niet afgeloste Staats- leeningen, waardoor het land in het bezit is gekomen van inrichtingen, zooals b.v. spoorwegen, waarvan de Russische gemeen schap thans nog de voordeelen trekt. REORGANISATIE SCHOOLTOEZICHT. In de M. v. A. aan de Eerste Kamer betrefendc de Onderwijsbegrooting deelt de minister mede, dat de reorganisatie van het schooltoezicht spoedig le vertvachten is. DE SALARISSEN DER RIJKS AMBTENAREN. Afgekondigd is het Kon. Besluit betref fende het bezoldigingsbesluit voor de Burgerlijke Rijksambtenaren; bepaald is dat met ingang van 1 Mei 5 uct. en met ingang van 1 October 10 pet. salarisverlaging wordt toegepast Voor gehuwden en kost winners en op 1 Mei a.s. een verlaging van 10 pet. voor de overigen. SPOORWEGPERSONEEL. Vrijdagmiddag is te Utrecht de overeen komst in zake de loonsverlaging door de vijf groote organisaties van spoorwegper soneel onderteekend, zoodat deze thans een feit is geworden. Naar men aan de N. R. Crt. meedeelt, Dc Eerste Kamer behandelde Vrijdag het verzoek van den heer VAN KOL S.D.A.P., om verlof tot het richten van een inter pellatie tot den minister van Koloniën be treffende de rechtmatigheid van hel be steden van Indische gelden voor de Ne- derlandschc Marine. De heer DE WAAL MALEFIJT A.-R. achtte, dat de voorgeschiedenis aan deze interpellatie verbonden, het onmogelijk maakte, haar toe te staan. Spr. heeft den indruk, dat dc heer Van Kol wil, dat dc minister zich in de Kamer zal uitspreken over een deel van de plan nen, neer te leggen in de nieuwe vloot- Naar wij vernemen, zal er ter gelegenheid j5 het lijk van den ten politiebureele te van het 12%-jarig jubileum van Mgr. M. P. Baarn van Wjr gestorven zwerver P. J. Möllmann als vicaris-generaal van het Rtfer op de R K. begraafplaats te Utrecht t, i 1 t i ter aarde besteld. Bisdom Haarlem, gelegenheid bestaan, den Hoog Eerw. Heer Vicaris-Generaal geluk tc Loten in beslag genomen, wenschen: voor de religieuzen van 11 tot J f v,„|f In eenige loten]kantoren te Rotterdam is half 12 uur; voor de geestelijkheid van halt dg Centrale Recherche de geheele aan- 12 tot half 1 en voor particulieren en be- wezige voorraad loten van de 3 obli- sturen van half 4 tot 5 uur. gatieleening 1924 van Visser's Crediet-In- stelling te Rijswijk, waarvan de heer W. Broekhuys procuratiehouder is, in beslag genomen. wet en wel de kostenverdeeling. Spr. acht te het ongewenscht, dat op deze wijze dc minister in discussie zou treden met de Kamer. Daarom kon hij het voorstel van den voorzitter om de interpellatie toe tc staan niet steunen. De heer DE GIJZELAAR C.-H., hoewel niet van houdend iemand den mond te Een uitstapje te Roosendaal Uit Roosendaal wordt nog gemeld Met den Parijschen trein, bestemd voor j i, IVICl Qcll rdrilbLIlwIl II vlU. L/CblCUlU VvUI snoeren, zag voor. de bedoel[de '"terP^- Amsterdam, kwam Donderdag te 4.22 zooals tie hier geen plaats. Dc Eerste Kamer moet ,d> .&R salonwagen, welke in de geen nieuwe dingen ondernemen. Zij ts een koniru? Oscar var 7.. LVV. zen trein was aangehaakt, koning Oscar van college van revisie. Zij dient om te benan- i.i_; delen en te bespreken, dat dc Kamer niet naar voren is geDracnt oi nende renzen van ons vaderland aan. door den neer -T Korrrr^tincren hrrirViti - L T.JZ' Zweden, met klein gevolg, van zijn verblijf in delen en te bespreken, dat wat in de 1 wee- w v,„ pr3nvr,ik. te Roosendaal bin- k kV of het Zuiden van Frankrijk, te Roosendaal bin- a i n a j Lpr nen de grenzen van ons vaderland aan. wat daar is vergeten De door den heer Na df, offideele begr0etingen bezichtigde Van Kol te behandelen aangelegenheid het station en gaf vervolgens zijn ge- hoort volgens spr. m deze Kamer niet thuis. y. tg bennen ook de stad wel even vluchtig Daarom zal hij tegen het verzoek stemmen. oogenschouw te willen nemen. En weldra De heer VAN KOL S.D.A.P. noemt het vefjiet het hooge gezelschap het stationsge- een gevaarlijk antecedent, indien hem de bouw voor een korte wandeling in de stad, interpellatie werd geweigerd. Dan zou een van wejke de koning gebruik maakte in meerderheid een minderheid den mond j^aison Vermunt, aan de Brugstraat, enkele snoeren. Spr. ontkent, dat zijn interpellatie versnaperingen te koopen. in eenig verband staat met de vloowet, noch jerug gekomen in het station, werd in het met de oude, noch met de nieuwe. Zij heelt sa|on van den stationsrestaurateur, den heer betrekking op een reeds jaren bestaande peckema) waar intusschen alles voor het zeer fnut in de verdeeliné de lasten en vindt vereerend hooge bezoek in gereedheid was fout in de verdeeling de lasten en haar oorzaak in het onvoldoend antwoord van den minister op sprekers tot den mi nister van Koloniën gerichte nota. Spr. zal geen uitvoerige interpellatie houden; met een rantsoen van 20 minuten is hij tevreden Na repliek van den heer DE WAAL MA LEFIJT werd het verzoek van den heer Van Kol in stemming gebracht en aangeno men met 16 tegen 15 stemmen. Tegen stem den de heeren de Veer, de Wit, Anema, Westerdijk, Dr. Franssen, Slotemaker de Bruine, de Jong, de Waal Malefijt, de Vos van Steenwijk, Franssen, van Wassenaer van Catwijck, Verkouteren, de Gijselaar, en van der Lande. De VOORZITTER stelde daarop voor, de interpellatie te houden bij de behandeling van de begrooting van Koloniën. De heer DE WAAL MALEFIJT verzette zich daartegen en stelde voor, de interpel latie te houden bij de behandeling van de nieuwe vlootwet (gelach). Het voorstel van den Voorzitter werd daarop aangenomen met 29 tegen 2 stem men. Tegen stemden de heer van der Lande R.K. en de heer De Waal Malefijt A.R. Van de voortgezette beraadslagingen over de Staatsbegrooting was een goed deel ge wijd aan ons belastingstelsel. Daarover werd werd allereerst het woord gevoerd door de anti-rev. prof. DIEPENHORST, dje 't goed recht der indirecte belastingen niet zoo zeer kwam bepleiten als wel aantoonen uit de gewijzigde inzichten hieromtrent van vroegere tegenstanders in het vrijzinnige en socialistische kamp. De Katholieke afgevaardigde VAN DER LANDE toonde aan dat verzwaring der di recte belastingen volstrekt onmogelijk is, Hij noemde gevallen waarin den slachtoffers nota-bene 125% van hun inkomsten wer den afgenomen; die van 30 tot 50 pet. is schering en inslag en dat is dwaasheid. Prima Broedmachine, koperen bak 70 eieren. Boeweg 95 D, Wijk-aan-Duin. een R. K. gehuwd Bakker hetzij voor vast werk, of voor 3 of 4 dagen per week. Beslist goede vakkennis in de banketbakkerij als ook in een brood bakkerij. Ook als bedrijfsleider over een geheele zaak of Coöperatie, daar waar vast werk kan worden opgege ven 't liefst. Br. onder nr. 13587 aan het bureau van dit blad. gebracht, de thee gebruikt. Zoowel over zijn reis als over de ontvangst te Roosendaal betuigde Z. M. zijn bijzondere tevredenheid. De salonwagen, welke van den Parijschen trein was losgehaakt, werd nu ingehaakt aan den trein, welke te 6.24 van Roosendaal, via Breda's-Hertogenbosch naar Hamburg zou vertrekken, waarna Z. M. en zijn gevolg wederom plaats namen in den trein om via Hamburg rechtstreeks door te reizen naar Stockholm, waar men hoopte Vrijdagmorgen te kwart voor tien aan te komen. EEN VERKEERSAGENT IN DEN DOP. De „Residentiebode" vertelt Donderdag middag omstreeks 2 uur, had hij in het Haagje met eenige kornuiten post gevat mid den op de Wagenbrug. Op zijn hoofd een heusche politiehelm, aan zijn arm een verkeersmanchet en zoo stond hij daar tusschen de twee tramrails het verkeer te regelen. Het type van een brutaal straatschooiertje. Hoogstens 13 a 14 jaar oud, met een afge zakte broek, gescheurde kiel en kapotte schoenen en een paar brutale oolijke jongens- oogen. Voor elke fiets, handwagen, auto of tram gaf hij een signaal met een gemak en elegance alsof hij bij Snethlage zelf (de hoofdinspec teur van het verkeerswezen) onderricht ge noten had. Natuurlijk trok deze goed geslaagde straat jongensstreek heel wat belangstelling. Aan beide zijden van de Wagenbrug stond iiet in een ommezien zwart van menschen en hoe grooter de belangstelling werd, hoe grooter zijn durf. Een agent die in de nabijgelegen Faber van Riemsdijkstraat surveilleerde, kwam eens kijken, maar onverstoord ging de pseudo» verkeersagent zijn gang. Toen kwam er een politieman op een rijwiel. Ons verkeersagentje salueerde deftig voor zijn ouderen collèga, maar ging dan weer voort met zijn armbewegingen. De agenten bleven staan, keken elkander eens aan, maar er was blijkbaar niet veel aan te doen. Het,dragen van een politiehelm is niet verboden en het dragen van een verkeers manchet blijkbaar ook niet. Het publiek gnuifde, groeide in dichte drommen aan, zoodat de arbeid van het ver keersagentje inplaats van regelend, zij het dan indirect, verkeersstorena optrad. Toen meenden de agenten gerechtigd te zijn er een eind aan te maken. Ze joegen hun pseudo-collega van de brug, die met zijn kornuiten, hen najouwend, lachend in een andere richting verdween, om het spelletje elders waarschijnlijk opnieuw voort te zetten. En het samengestroomde publiek, dat nog altijd schik had in het geval, werd nu ver zocht door te loopen. Heden overleed na een kort stondige ziekte, doch' tijdig voorzien van de H. Sacramen ten der Stervenden, onze ge liefde zorgvolle vader en echtgenoot WILHELMUS THEODORUS RAAMSVELD, in den ouderdom van 31 jaren, Echtgenoot van CORNELIA SI LHORST er kinderen. Dc heilige Uitvaartdienst wordt gehouden in de Parochie kerk v. d. St. Martinus op Maandag 28 April te 9 uur. Hillegom 24 April. LEDENVERGADERING 30 April a.s., 's avonds 9 uur, Consul tatiebureau. Gewone agenda. Ver vulling 1 bestuursvacature. A. C. HENDRIKS, 2e Secr. Op den 3den Mei a.s. hopen onze geliefde ouders; en ïun 50-jarige Echtvereeniging te her denken. Hun dankbare kinderen J. SCHOUTEN Cz. W. SCHOUTEN—Pepping en kinderen. iiniiifmiiinni!miiiiiiuimiiimH!i!iiniiiiiiHiimuiimilniii!iiiuii!miNiiiiii!iHiijii;miiiHiHiinfiiHinitniiniir- VOOR AFRASTERING, ALSOOK PRIKKELDRAAD steeds voorradig. Alle maten vlecht- draad. Partij gegalvaniseerd IJZER DRAAD, No. 5, 6 en 7, Zeer billijk te koop. II'.'V,™']!"11 nnnnuMM te koop. EIKESTRAAT 7. IEDEREN AVOND, aanvang 8 u. Het enorme sensatiewprk Zulk een film hebt U nog nooit gezien. Alle soorten van sport zijn daarin opgenomen. Elke minuut een sensatie. Boeit van begin tot einde. Aanvang 2 uur, met geheel Avondprogramma. Plaatsbespreken den geheelen dag. TOEGANG VOOR KINDEREN. T"f 1-4 regels p. plaatsing f 60.— g{ H— Elke regel meer f 0.15 r=f jijjb|ï vooruitbetaling - U flinke dienstbode, R. K., v.g.g.v., voor 1 of 15 Juni. Zelfstandig kunnende koken en werken. Aanmelding bij voorkeur Dinsdag- Gevraagd tegen 15 Mei, in klein gezin Br. onder nr. 13567 aan het bureau v. dit blad. gevraagd v, d. POL, Koediefslaan 35, Heemstede. Mevr. VOLLEBREGT, Heeren weg 34, Heemstede, vraagt zoo spoe dig mogelijk een net R. K. Dagmeisje in gezin van 2 pers., van 's morgens half 8 tot 's middags 4 uur, met mid- dagkost. Zich a. t. m. 's avonds van 6—9 uur. In 10-z6 lessen een geheel verbeterde hand. Privé en Clubles. CONDITIES ZEER BILLI K Kind. nader overeen te komen voorw. Succes verzekerd bij M. G. NAN Schoonschrijven M O. sCKAOCHELSTHAAT 17 Rd. Aanmelding 7—9 namiddag Gevraagd een nette R. K, WIN KELJUFFROUW. Br. met opgave v. verlangd selaris enz. J. M. WEBER, Dingjan Lisse. gevraagd in klein gezin. Flink loon. Adres Mevr. SCHOUS-Deelen, War moesstraat 12rood. een net Meisje voor hulp in den win kel. Goed kunnende naaien strekt tot aanbeveling. Leeftijd 1618 jaar. Br. onder No. 13580, Bur. van dit BI. zoo spoedig mogelijk een nette R. K. Dienstbode, v.g.g.v., bij B. H. LINDE BOOM, Electr. Bakkerij, Voorhout. met half Mei een nette Dienstbode, goed kunnende werken en in den en Donderdag avond van 810 uur, winkel behulpzaam zijn, bij M. VAN VERSPRONCKWEG 105, Haarlem. DAM, Voorhout. bij J. J. MEIJER, Speemweg 51, Vijf- huizén, Haarlemmermeer. Mevrouw HEERKENS THIJSSEN, Plein 13, vraagt 1 Mei een net van goede getuigen voorzien. EERSTE VERKOOPSTER ge- vraagd in bovengenoemde branche. R.-K., extern en van goede getuigen voorzien. Brieven met opgave van leeftijd en te genwoordige betrekking onder een nette R. K. Dienstbode tegen 1 Juni of eerder, v.g.g.v. Aanmelden; Kerklaan 13, Heemstede. R.K. Meisje van 8 tot 2 uur. Zich aan te melden Overtonstraat 69, Schoten. Net R.K. Meisje 1516 jaar voor d. en n. met huiselijk verkeer. Brouwetspléin 39. een R.K. Burgerdochter als Huishoud ster, liefst in gezin zonder kinderen. Br. no. 13557 Bur. van dit blad. Gevraagd een Dagmeisje, bij W. DEUTEKOM, Koninginneweg 30. Met 1 Juni of eerder een eenvoudi ge R.K. Juffr. gevraagd te Haarlem bij 4 schoolgaande kinderen 812 jaar, uitstekend en zelfstandig alles kun nende knippen en naaien. Twee dienstboden aanwezig. Br. no. 13553, Bureau van dit blad. gevraagd voor dag en nacht, met hui selijk verkeer te Heemstede. Br. on der nr. 13547 aan het bur. v, d. bl. Tegen half Mei gevraagd een Hulp van dagmeisje. Br. onder nr. 13558 aan het bureau van dit blad; een net R. K. buitenmeisje. Leeftijd 16 a 17 jaar. Br. onder nr. 13552 aan het bur. v. d. blad. aangeb. met vrije slaapk, j 10 p. w. alles inbegrepen. le Hoogcrwoerdsdw.straat. 35. a 50 per maand, voor 1 of 2 Dames. Bad aanw. Br. no. 13550 Bureau van dit Biud. R.K. Boerenknecht, goed kunnende melken. Leeftijd 1617 jaar, met 1 Mei of later. K. SCHOORL, Vijfhuizen gevraagd voor geruimen tijd bij J. MOBRON, Purmerend. voor HAARLEM en HEEMSTEDE, COLPORTEURS. Alleen zij, die reeds als zoodanig zijn werkzaam geweest, gelieve te reflecteeren. Zeer hooge Provisie. Lichte werkzaamheden. Br., onder Np. 13581, Bur. .van dit Blad. gevraagd, goed kunnende fietsen. Zich aan te melden Maandag 46 uur, KRUISSTRAAT 17. gevraagd 18 a 19 jaar. R. K.t uitslui tend tuinwerk. Vlugge, nette werker. Br. onder nr. 13573 aan liet bur. v. d. blad. 3 beste koeien, een gekalfd, twee moeten nog kalveren, bij Th. v. d. WIEL, Zilk, Hillegom. in aanbouw zijnde vrije huizen met tuin;pakhuizen met bovenwoning en pakhuizen met achterterrcin bij de fa. N. COBELENS Zonen te Schoten. 3 marquisen: 1 br. 126, hoog 1.60; 2 br. 132, hoog 1.40. te koop of te huur, beneden 3 ka mers, boven 5 kamers, keuken, badk. Kelder, kl. tuin. Koninginneweg Haarl. A. TH. KREUGER, Oranje straat 128. Benoodigdheden met copieerpers te koop gevraagd, in goeden staat. Br. onder nr. 12373 aan het bur. v. d. bl. Te Koop vrije huizen, met ongev. 250 M2 tuin, Schoten (dorp) en een vrij hoekhuis met groote vrije inrij poort met ongev. 400 M2 tuin. Te be vragen RIJKSSTRAATWEG 303, Schoten. Heden nog verkrijgbaar,blauwe eigen heimers, Wetten, Redstar bonte star, Bravo's van Friesche kleigrond. N. ARISZ, Santpoort. bij J. A. VOORTING, Rozenstraat No. 25. f 300 wilgen Pooten, in het water staande; 16 a 18 voet. 400 wilgen boompjes 6 a 7 voet, 15000 aardbei- enplanten moeten weg voor halve prijs. Adres G. VAN DUIN, Korten- bachstraat, Noordwijkerhout. aangeboden in Heerenhuis, keurig gem. suite m. voll. pension voor 2 pers. a 90 p, m. p. p. Ook afzond, kamers disp. Tclef., Badk. en gr. Tuin. Parklaan 101. A. KÖHL1NGER, Cuisinier. tc koop. Past op elke fiets. ALB. THIJMSTRAAT 28,(Amst. Buurt). Ondergeteekende biedt te koop aan» Mat-, Dek-, Stucadoorsriet en riet geschikt voor turfdek enz. L. SNELLEMAN, Rieth., Heinenoord. een gebruikte gepantserde Lips- brandkast. Maten; binnenwerk, hoog 50, br. 35 en diep 37. Te bevr. Bron- steeweg 96. Heemstede. Telef. 28256. Brieven met opgave van merk cn prijs er.dcr nr. 13568 aan het bureau van dit blad. Leeg. Koopsom billijk. Staande Klein Heiligland. Te bevragen nr. 70. Bravo's v. d. klei 7.50 per H.L. Bra vo s v. d. klei driel. 4.70 per H.L.; Eigenheimers blauw 6.00 per H.L,; Duinzand Red-Star 10.per H. L. fr, thuis, bij C. v. ALTENA, School straat Bennebroek. Beste damesfiets en een b. onh. kinderwagen. Adres LAKENKOO. PERSSTRAAT 2, bij dc Koninginne weg. een zeer mooi Bizanlhijn ameubl. te koop. Best. uit 4 st., 2 fauteuil*, m. moquette tafel en buffet. Gekost j 375, thans 250. Ook alles afj. te koop; tot 's-avonds 10 uur te bezich tigen, GASTHUISSTRAAT 13rood. te koop, m. platenkast en 20 nrs. 40. DOMPVLOEDSI.AAN 27, Overveen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 3