Benauwd Abdijsiroop UIT DEN OMTREK. AKKER's Brief uit Volendam. Ingezonden Mededeelingen KERKBERICHTEN. De verdiensten der Volendam mer visschers in haar ware ge- daante bezien. VIJFHUIZEN. NES AAN DEN AMSTEL. AMSTELVEEN. WERVERSHOOF. GEMEENTERAAD. 60 cents per regel. ZONDAG 27 April, Euch. dag. De H.H. Missen te 7 uur, half 9 en 10 uur de Hoogmis met Te Deum tot sluiting van den Paasch tijd, 7 uur Lof met prèdikatie. Stand altaar- fonds 108.63. P LEIMUIDEN. i Nu de haringperiode naar haar einde loopt, is het wel eens goed, de groote verdiensten van de visschers in de haringteelt wat nader te bezien. Na tien weken van achteruitgang en schuld maken, heeft de haringteelt onze visschers- bevolking eenige verademing gegeven. Vanaf Kerstmis zijn er tien weken verloopen, waar- in van visscherij geen sprake kon zijn. Het ijs was en bleef er. Toen nu eindelijk de zee voor goed open ging, was de vangst aller treurigst, terwijl er zeer averij gemaakt werd en onder groot gevaar soms dc zee bewerkt moest worden, zoodat er nog een inenschen- leven verloren ging, gelijk wij de laatste maanden gezien hebben. Nog in het begin van Maart was het slecht met dc visscherij gesteld, zoodat men in het midden van deze maand, n.l, den 17en Maart, op een Maandag, een H. Mis liet lezen „voor de Vloot," zoo als de gebruikelijke term luidt. Woensdag daarop, het Feest van den H. Joseph, was er weer een H. Mis „voor de Vloot." Het was in deze week (wij constateeren slechts feiten), dat de eerste beduidende ha ringvangsten werden aangevoerd. Vanaf Maandag tot Zaterdag was de vangst steeds stijgend zoodat reeds op het week-end door sommige spannen kuilers een last (is 50 tal) werd aangevoerd. De volgende week gaf ten belangrijke stijging te zien. De daaropvolgen de week dit was de gunstigste week in de geheele teelt was weer gunstiger. In deze week was de hoogste besomming J 500, dat was er echter slechts één. Twee anderen volgden met ongeveer 400, en daaronder kwam de rest van de vloot.Er waren er echter nog van beneden de 100 óók. Voor Jen oppervlakkigen buitenstaan der zijn deze menschen dus met één slag een heel stuk rijker geworden. Maar de werkelijkheid ziet er anders uit. Zooals ge zegd, was er in de vorige tien weken niets verdiend: dit „niets" meet letterlijk opge vat worden, want men kon eenvoudig met visschcn. Nemen wc dengene, die in de uerde weck de hoogste besomming maakte, n.l, 500, en veronderstellen we dat deze in de twee de week der haringteelt 300 besomde en in dc eerste week 200. Het is slechts een veronderstelling: want wie in de derde week het meest besomt, kan in de vorige weken, wel eens een middelmatige of zelfs zeer geringe besomming gemaakt hebben. We hebben dus wel het toppunt van verdienste als model genomen: het is heel waarschijn lijk, dat geen enkele visscher dit maximum 500 pl. 300 pl. 200) van 1000 in de drie weken gehaald heeft. Voegen we de vorige tien weken bü He- drie en deelen we nu de som van 1000 door dertien, dan krijgen we gemiddeld: f 1000 13 of 77 per weck. En alweer zal de oppervlakkige buitenstaander'zeggen: „maar dat is een mooi inkomen, 77 per week!" We gaan echter voort, hem uit den droom te helpen. Van deze 77,-— gaat 20 pCt. af voor den knecht: 77, 15,40 sc 61,60. Hiervan moet nog 10 af voor benoodigdheden aan boord, en houden we dus nog maar over 51,60 per week. En óók hiervan moet nog veel af. Wanneer de „Telegraaf" dus boven het artikel over dc haringvangst van Volendam schrijft: „De haring redt Volendam", dan kunnen we er slechts mee instemmen, wan neer het bedoeld is in dezen zin: „Dc haring redt Volendam voorlopig van onmid dellijk, bijna algemeen bankroet, zoodat het dorp voorloopig zijn bestaan weer wat kar rekken." 55 jaar getrouwd. Dinsdag zal het 55 jaar geleden zijn, dat het echtpaar L. SilvisKoekoek in 'het huwelijksbootje stapte. Als van zelf spreekt, zal deze dag voor de oude luidjes, die te Vijfhuizen zeer gezien zijn, niet ongemerkt voorbij gaan. Eu wij wenschen ze ook van harte toe, dst ze over vijf jaar het genoegen mogen sma ken, hun diamanten feest te vieren Arme kat. Op een zeer eigenaardige manier moest de kat van H. Zun 'haar leven eindigen. Terwijl kinderen met poeslief aan het spelen waren geweest en een touwtje om haar nek gebonden hadden, nam zij plotseling de bcenen en was mei kattenvlug- hcid in een boom geklommen. Doch het noodlot speelde poes parten. Het touwtje bleef achter een lak zitten met het tragisch gevolg, dat poes kwam te hangen en zeer spoedig haar laasten adem uitblies. Het Emmabloempje. De opbrengst van den verkoop van het Emmablocpje heeft voor de afdeeling Vijfhuizen 146,361a op gebracht. Een twaalftal dames hadden zich er weer belangeloos beschikbaar voor ge steld om zich met den verkoop er van te belasten, en tot haar groote voldoening moesten zij constateeren, dat de opbrengst nog 0.34Ja grooter was dan vorig jaar. Al is het niet veel, het werkt toch aan moedigend, als men vooruitgaat. Mond en klauwzeer. Onder de vee stapel J. J. Fontaine alhier is mond en klauw zeer uitgebroken. Wijkverpleging. Tot wijkverpleegster alhier is benoemd mej. A. G. Blans uit deze gemeente. Personalia. Naar wij van betrouwbare zijde vernemen zal zuster van Ginkel welke dezer dagen ontslag heeft genomen als wijk verpleegster zich niet in een andere gemeente vestigen doch als particulier verpleegster hier werkzaam blijven. Door den agent van politie Lörver alhier werd Donderdagmiddag op den Amstel- veenschen weg een veehouder aangehouden, die een viertal koeien in de richting van Amsterdam vervoerde. De beesten trokken zijn aandacht door hun kreupelen gang. Bij aanhouding en onderzoek bleken de die ren door mond en klauwzeer aangestast te zijn. £ij waren bestemd voor Sloten (N.-H.) Tegen den betrokken veehouder zal proces verbaal worden opgemaakt. Bij het op 21 April j.l. in Bellevue te Amsterdam gehouden zangconcours werd door de Gemengde Zangvereeniging „Nut en Genoegen alhier, Directeur den Heer A. A. L. Tiggers, in de le afdeeling gemengde koren een 2en prijs behaald. Deze een verguld zuilveren medaille is tentoongesteld in'de etalage van den Heer P. v. Kuilenburg, (schoenenzaak) aan de Dorpsstraat. Door de Gereformeerde Gemeente zal op de hoek van het Loopveld bij de Spoor overweg een wijkgebouw worden gebouwd. Van het Vakonderwijs afd. Wcrvcrshoof is ingekomen rekening en verantwooding over 1923 en begrooting 1925. B. en W. stellen voor de op de rekening cn begrooting uitgetrokken bedragen, resp. 318 en 355 wederom beschikbaar te stellen, indien althans omtrent dc te betalen vergoeding voor het gebruiken van dc loca- litcit met he,t bestuur van het vakonderwijs overeenstemming wordt verkregen. Dc Voorzitter geeft een uiteenzetting van de bedoeling die B. en W. hebben met hun voorstel tot regeling van de localiteit. Met algemeene stemmen wordt besloten dc gevraagde subsidie toe te staan, onder bepaling echter, dat de regeling van locali- leit met B. en W. tot een bevredigende oplossing komt. Verzoek van de Noord-Hollandsche ver- ceniging „Het Witte Kruis" om voor de in standhouding van de ontsmettingsverrich tingen een subsidie te mogen ontvangen, be rekend naar 11cent per inwoner. B. en W. deelen mede dat bij een vorig verzoek, toen gevraagd werd om „een aan zienlijke jaarlijksche subsidie" afwijzend is beschikt omdat deze niet kon worden ver leend, maar dat zij thans, nu het verzoek een bepaald bedrag noemt, dat slechts als een gering offertje is te beschouwen om de zen dienst in stand te houden, voorstellen de gevraagde subsidie (pl.m. 45) te verlce- nen. Met algmeene stemmen wordt daartoe be sloten. Schrijven van Ged, Staten dat tegen de in gediende nieuwe verordening op de heffing j van schoolgeld geen bezwaren bestaan, mits wordt aangevangen met een minimum hef fing van 25 ct. per maand. B. en W. stel ler» voor, hieraan te voldoen. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. Balans en Verlies- en Winstrekening van de Woningbouwvereniging „St. Joseph", over 1923. Uit dc stukken blijkt, dat het nadeelig saldo over 1923 bedraagt ƒ2063.88. B. en W. stellen voor, van dit nadeelig saldo 25% le brengen voor rekening van de gemeente en bij het Rijk uitbetaling van de overige 75% te vragen. Nadat door den voorzitter eenige toe lichtingen op de balans en winst- en ver liesrekening zijn gegeven, wordt het voor stel met algemeene stemmen aangenomen. Schrijven van Ged, Staten om dc leening van 11.200 voor verschillende uitgaven ten behoeve van het bijzonder onderwijs niet af te losen in 30 jaar, doch wel zoo te regelen dat in elk der jaren 1925 lot cn met 1949 ten minste 400 en in elk der jaren 1950 tot en met 1953 ten minste 300 af te lossen. Waar het verschil slechts gering is, stel len B. en W. voor, aan het verzoek van Ged. Staten te voldoen. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. Vaststelling kohier hondenbelasting. Het kohier wordt vastgesteld op een bedrag van 373. Jn behandeling komt vaststelling van het percentage van heffing voor de plaatselijke inkomstenbelasting, dienst 1924-25, Naar aanleiding van dit punt deelt de voorzitter aan den raad mede, dat op de begrooting, dienst 1924, de opbrengst van de 100 op centen op de Rijksinkomstenbelasting is geraamd op 10.000 en een ontvangst we gens heffing van een plaatselijke inkomsten belasting op 5000. Volgens de gegevens van den inspecteur der Directe Belastingen is op de kohieren van de Rijksinkomstenbelasting, dienst 1923-24, een bedrag aan opcenten van 9318.98 (vorig jaar 14.221) cn wegens opbrengst van de plaatselijke inkomsten belasting van 7895.39 (vorig jaar 11.039.01) uitgetrokken. Het belastbaar inkomen bedroeg over dat jaar 896.8954 (vorig jaar 1.215.338) waar echter nog afgaat: wegens kinderaftrek 100.000; wegens noodzakelijk levensonder houd 400.000, totaal 500.000; blijft dus over 400.000. Bovendien moet er rekening mede worden gehouden, dat de door den inspecteur op gegeven bedragen die der aanslagen zijn, zcodat zeer zeker na -behandeling en af doening der reclames, het overblijvende bc- lustbaar inkomen geen 400.000 zal be dragen, maar veilig op niet hooger dan J 300.000 moet worden gesteld. Hier tegen over staal echter, dat het bedrijlsjaar 192.3 iets beter resultaten beeft opgeleverd, zoo dat bij een handhaving van 1 54 op een entvangst van 5000 mag worden gerekend. B. en W. stellen daarom voor, het per centage van de heffing voor de plaatselijke inkomstenbelasting, dienst 1924-25 vast te stellen op 154 Dc heer Steltenpool zegt, dat hij 't voor gestelde percentage hoog vindt en dat de belasting hier hooger is dan in de om geving. Spr. zou dan ook langzaam aan lot verlaging willen overgaan. De voorzitter bestrijdt het gezegde van den heer Steltenpool, dat de belasting hier hoog zou zijn. Spr. zegt; Wij hebben hier het onaangename geval, dat hel belastbaar inkomen in 1922 met 400.000 is omlaag gegaan. Was dit even hoog gebleven, dan behoefde geen plaatselijke belasting gehe ven te worden en kon met de opbrengst van de opcenten worden volstaan. Toch, zegt spr., is de plaatselijke inkomstenbelasting niet hoog. Bij een heffing van 154 betaalt iemand met een gezin van 4 kinderen cn met een inkomen van 3000 24. Boven dien, zegt spr., moet er rekening mede ge houden worden met de belangrijke uitgaven die wij te doen hebben voor het bijzonder enderwijs. Ook zou de voorzitter verlaging van het percentage, wat min of meer spe culatief is, het kan meevallen maar ook tegenvallen, niet billijk vinden tegenover de menschen, speciaal dc kleine tuinders, die reeds een paar slechte jaren gehad hebben. Valt de opbrengst tegen en moet voor een volgend jaar meer geheven worden, dan zullen juist die menschen, als naar wij ho pen do resultaten over 1924 wal beter zijn, een verhoogd percentage moeten betalen. De heer Steltenpool zegt, dat men er gerust op kan rekenen, dat het bedrijfsjaar 1923 over het algemeen beter is geweest. De voorzitter twijfelt, of dat reeds bij de be lasting tot uitdrukking zal komen. Dc heer Schoenmaker wijst er op, dat in 1923 één millioen minder is omgezet bij de Veilingen in Noord-Holland dan in 1922, waaruit blijkt dal *het nog zeer twijfelachtig is of 1923 beter is geweest. Ook de heer Keizer zegt, dat 1923 over het algemeen niet beter is geweest dan 1922. De heer Schoenmaker wijst ook op de onbillijke gevolgen, die ver laging thans voor de toekomst kan geven. De heer Steltenpool zegt zijn voorstel te handhaven, omdat wij nog wat reserves lubben en spr. bij zijn mcening blijft, dat Het spreekt van zelf dat wanneer Uw lucht pijpen verstopt zijn, gij een gevoel van be nauwdheid krijgt, gepaard gaand met hijgen en kortademigheid. Akker's Abdijsiroop bezit door haar slijmoplossende werking de eigenschap Uw luchtwegen te zuiveren van slijm, die zich op Uw borst heeft vastgezet. Aanbevolen en geroemd bij bronchitis, asth ma, drogen, scherpen, of kuchenden hoest. 1923 betere resultaten heeft opgeleverd. Het voorstel van B, en W., om 1 54 te heffen, wordt in stemming gebracht en verworpen met 2 voor en 5 tegen. Hierna komt het voorstel van den heer Steltenpool, om over 1924-25 154 te heffen, in stemming en wordt aangenomen met 2 stemmen tegen en 5 voor. Vervolgens deelt de Voorzitter mede, dat een schrijven is ingekomen van het Bestuur dcr> Vier Noordcr Koggen waarbij wordt gevraagd om het stoomgemaal te Medemblik van stroom te willen bedienen. Besloten wordt dit verzoek toe te staan en ter afdoening over te dragen aan de Commissie van Bijstand van het G.E.B. Verder deelt de Voorzitter mede, dat voor de vergadering nog een verzoek is ingeko men van het bestuur tot instandhouding van de onderpaden en schoolpaden te On- derdijk om subsidie, alsmede om een sub sidie voor het strooien van zand en schelpen bij gladde wegen. Hierna brengt de Voorzitter in behande ling een circulaire van Ged Staten inzake subsidiecring van de tuberculose-bestrijding, waaruit blijkt, dat de provincie bereid is een subsidie te verleenen van 500. mits ook dc gemeente een gelijk bedrag beschikbaar stelt. De Voorzitter zegt, dit punt thans reeds ter sprake te brengen, om het oordeel van den Raad te vernemen of men daarvoor geld beschikbaar wil stellen. De heer Steltenpool zegt, tuberculose-be strijding uitstekend te vinden, doch meent dat daarvoor reeds vereenigingen bestaan. De heer Dekker vraagt of eventueel ook de leden van de arbeidersvereniging en van den middenstand die bijdragen voor „Herwonnen Levenskracht" en „S. A. N, T. O. S," ook dan van de gemeentelijke en provinciale subsidie kunnen profiteeren. De Voorzitter zegt, dat dit niet de bedoe ling is, Wordt er voor dc tuberculose-lijders gezorgd van andere zijde, dan behoeven wij niet bij te passen, Wel komen deze men schen voor steun in aanmerking indien de tijd, waarvoor opname is toegestaan, is af- geloopen en de patiënt nog niet is genezen. Dan kan verdere verpleging worden gesub sidieerd. Dc heer Dekker zegt, dat dc leden van arbeidersvereeniging en middenstand door een wekelijksche bijdrage zich als het ware verzekeren voor cventueele verpleging, die zouden dan feitelijk dubbel betalen. De Voorzitter zegt, dat er behalve de ge. organiseerde in de arbeidersvereeniging en middenstand nog zeer velen zijn, b.v. de tuinders, die aan een dergelijke verzekering niet kunnen deelnemen, ofschoon spr. over tuigd is dat zij gaarne iets zouden offeren om hun gezin bij dergelijke rampspoed als tuberculose te redden. De Voorzitter zegt, dat er zoo'n massa zijn, vooral in den kleinen middenstand, die, ofschoon zij zeker niet gerekend mogen worden tot de armlastigen, toch feitelijk te arm zijn om eenige honderden guldens te offeren voor sanatoriumverpleging en juist die menschen wil Voorzitter met eventucele hulp van provincie cn gemeente steunen. Na nog eenige discussie worden B. en W. gemachtigd deze zaak te regelen cn zoo noodig overleg te plegen met de hier be staande vereenigingen Bij de rondvraag verneemt de heer Kraak man of dc onderscheidingstcekenen voor dc personen die bij brand het terrein moeten afzetten, reeds zijn uitgereikt. De Voorziter zegt: Ze staan gereed en deze zullen worden uitgereikt in een met deze menschen te houden vergadering, waar hun tevens op de verplichtingen, die zij bij een brand hebben, zal worden gewezen. De heer Dekker zegt, vernomen te heb ben, dat door den Rijksveldwachter de Groot een drietal processen-verbaal zijn op gemaakt wegens overtreding van de ver ordening op de winkelsluiting. Spr. beklaagt zich dat deze Rijksveldwachter zoo ruw in zijn optreden is bij het maken van een proces-verbaal en verzoekt den Voorzitter hem daar eens op te wijzen. De Voorzitter zegt dit toe. Niemand meer het woord verlangende, wordt de openbare vergadering gesloten en gaat dc Raad over in geheime zitting. HALFWEG. Parochie van O.L. Vr. Geboorte. ZONDAG. Om 7 uur uitreiking der H. Communie. Te half 8 en 9 uur stille H.H. Missen. Te half 11 de Hoogmis. Onder de H. Mis van half 8 de 1ste H. Communie der kinderen. Na de Hoogmis de Lofzang Te Deum tot sluiting van den Paaschtijd. Geen Catechismus. Om 4 uur het Lof, waaronder de „Opdracht aan de H. Maagd Maria." De kinderen der 1ste H. Communie moe ten 's ochtends te kwart over 7 uur en des middags om kwart vóór 4 uur aan de pasto rie zijn. MAANDAG-ochtend geen H. Mis om 7 uur, wel uitreiking der H. Communie. Om 8 uur en 10 uur Uitvaartdiensten voor Mevr. de Wed. Maria Jcanna BackhuysKorting, waarvan te 10 uur de gezongen H. Mis van Requiem. DINSDAG, de 3de der 9 Dinsdagen, die het feest van den H. Antonius voorafgaan. Reeds te half 7 uur uitreiking der H. Com munie, ook Woensdagochtend. WOENSDAG-avond om half 8 Lof met predikatie tot opening van de Meimaand. DONDERDAG. Te 12 uur en half 4 biechthoóren voor de kinderen van 6 uur tot half 8 voor de volwassenen. Te half 8 Lof ter eere van de H. Maagd. VRIJDAG, 1ste Vrijdag van de maand. Te half 7 uur uitreiking der H. Communie te 7 uur uitstelling van het H. Sacrament en gezongen H. Mis. 's Avonds te half 8 Lof met predikatie en acte van toewijding aan het het H. Hart van Jesus. ZATERDAG. Te 8 uur gezamenlijke H. Communie der kinderen, 's Middags van half 5 tot 9 uur gelegenheid om te biechten, 's Avonds te half 8 Lof met Rozenhoedje. LISSE. ZONDAG te half 8 en te 9 uur de gelezene H. H. Missen. Te half 11 de Hoogmis. Te 3 uur Lof met Te Deum tot sluiting van den Daaschtijd. MAANDAG-morgen van 7 tot 9 uur riechthooren voor de jongens die Donderdag ander de H. Mis van half 8 zullen Commjani- ceeren. DONDERDAG en ZATERDAG-avond te half 8 Lof met Rozenhoedje. ZATERDAG-middag van 3 uur tot half 9 gelegenheid om te biechten. HILLEGOM. St. Joseph. Door de week de H.H. Missen om 7 uur en kwart over 8. WOENSDAG-avond half 8 Lof ter eere v. d. H. Joseph. DONDERDAG biechthooren van 45 uur voor de kinderen, van 57 uur voor de grooten. VRIJDAG eerste Vrijdag en eerste dag der Maria-maand, te kwart voor 8 gezongen H. Mis kwart over 7 Lof tot opening Mei maand met korte preek, 8 uur H. Familie. ST. MARTINUS, HILLEGOM. ZONDAG, le Zondag na Paschen. Heden sluit in deze parochie de Paaschtijd. Na de Hoogmis Te Deum om God te bedanken voor de weldaden in den Paaschtijd geschon ken. H.H. Missen om kwart voor 7, half 9 en 10 uur de Hoogmis. Schaalcollecte voor de armen. Geen catechismus, 3 uur vergadering van de Derde Orde, 7 uur Lof met Rcz. DONDERDAG van 58 uur gelegenheid om te biechten, half 8 Lof m. Roz. ter ope ning van de Meimaand. VRIJDAG eerste Vrijdag der maand. H.H. Missen half 7 en kwart voor 8 gezongen. Voor de gezongen H. Mis wordt de Litanie van het H. Hart gebeden, 's Avonds half 8 Lof ter eere v. d. H. Maagd met Roz. en acte van toewijding aan het Hl. Hart. ZATERDAG feestdag van Kruisvinding. Van 49 uur biechthooren, 7 uur Lof met Roz. Gedurende de Meimaand is het Lof om half 8, doch op Zaterdag om 7 uur. NIEUW VENNEP. ZONDAG de H.H. Missen om 8 uur voor Joanna El. Ferdolage-Jansen, 11 uur voor de parochie. MAANDAG 9 uur H. Mis voor Theo- dorus de Vlieger. DINSDAG Plechtige eerste H. Commu nie. Om 9 uur H. Mis voor Z.E.H. Godfr. v. d. Bogaard, elders voor Henricus Munster- man. WOENSDAG half 10 jaargetij voor Hendricus Rijnbeek. DONDERDAG 9 uur H. Mis voor Mart. Ger. de Jong. VRIJDAG, eerste Vrijdag, 9 uur gez. H. Mis voor de Levende en Overl. leden v. h. Genootschap v. h. H. Hart. ZATERDAG 9 uur H Mis voor overl. Fam. Bisschop. ZONDAG de H.H. Missen om 7 uur v. d. parochie, 10 uur voor Johanna v. Mil-v. Win den, elders voor zekere intentie. Catechismus volgens gewoonte. Biechthooren volgens gewoonte. De gebeden worden verzocht voor Cor nelia Turk, Cornelia de Wit wed. v. Seraph de Die le Clercq en Franc. Landwehr, die met de laatste H.H. Sacramenten der Ster venden zijn voorzien en voor Z.E.H. Godfr. v. d. Boogaard, Ferd. Boulé, Theod. de Vlieger, Henricus Straathof en Maria Smals- Sprecuw die in den Heer zijn overleden. In den ondertrouw zijn opgenomen Sebas- tiaan Bogers en Geurtje Rietveld. HOOFDDORP. ZONDAG 7V» de Mis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der Parochie, 9% uur de catechismus, 10 uur de Hoogmis tot zekere intentie 3 uur vergadering van de Derde Orde. MAANDAG. Bij de zusters voor eene overledene familie. In de kerk zal alleen om kwart over 7 de H. Communie worden uit gereikt. Geen H. Mis in de kerk, om 9 uür catechismus voor de kinderen, die a.s. Zon dag hun plechtige Communie zullen doen, kwart over 8 de H. Mis voor overledene ouders. WOENSDAG kwart over 8 voor Maria, Joonna Baten van Houten. DONDERDAG kwart over 8 voor Ma- rijtje Granneman-Beers. VRIJDAG le Vrijdag der maand om 8 uur gez. H. Mis ter eere van het H. Hart voor Clara, Petronella v. SchootenHeemskerk. ZATERDAG kwart over 8 voor Maria Koeckhoven-Bas. De gebeden worden verzocht voor Jacobus Cammaert, die met de laatste H.H. Sacra menten der Stervenden is voorzien en voor Helena Maria Hillebrand-b.v. d. Borg, die in den Heer is overleden. In den ondertrouw zijn opgenomen Theo- dorus, Gerardus Lamers en Maria, Wilhet- mina van Leeuwen beiden van deze Parochie en Gerardus Duivenvoorden en Petronella, Margaretha Verdegaal beiden van deze Pa rochie. AALSMEER. ZONDAG om halt 8 de Vroegmis, waarbij gelegenheid tot biechten en de H. Commu nie te ontvangen. Om 10 uur de Hoogmis. Na den middag om 4 uur Lof met Rozen hoedje. DONDERDAG begint de Meimaand, toegewijd aan de allerheiligste Maagd Maria. VRIJDAG, 1ste Vrijdag der maand, toe gewijd aan de vereering yan het Goddelijk Hart van Jezus. Te verdienen een volle af laat. om 8 uur gezongen H. Mis en 's avonds om 8 uur Lof. ZILK. ZONDAG Beloken Paschen kwart voor 7 wordt de Communie uitgereikt, half 8 de vroegmis 10 uur de Hoogmis na de Hoog mis Te Deum laudamus tot sluiting van den Paaschtijd. DINSDAG gezongen jaargetij voor wed. Jacoba de Groot, geb. van den Burg. WOENSDAG gezongen maandstond voor Simon Kerkvliet. DONDERDAG namiddag gelegenheid om te biechten van 5 tot 8 uur. 7 uur oefening van het H. Uur met uitstelling van het H. Sacrament. De oefening wordt gesloten met een Lof ter eere der H. Maagd tot opening der maand Mei. VRIJDAG 1ste Vrijdag der maand 5 uur wordt de H. Communie uitgereikt6 uur uitstelling van het Allerheiligste daarna uitreiken der H. Communie 7 uur en half 8 wordt de H. Communie uitgereikt 8 uur de gezongen H. Mis voor de leden van het Genootschap van Jezus H. Hart, 's avonds 8 uur Lof ter eere van Jezus H. Hart met Le- tanie en acte van toewijding. ZATERDAG. Onder de H. Mis generale H. Communie voor alle schoolkinderen 's middags van 5 tot half 9 gelegenheid om te biechten half 8 Lof met Rozenhoedje te eere der H. Maagd. N. B. Gedurende de week wordt 's mor gens 7 uur en half 8 de H- Communie uitge reikt 8 uur de H. Mis. Tusschen 7 en 8 uur gelegenheid om te biechten. In den ondertrouw zijn opgenomen Joan nes Gerardus Mulder en Theodora Heems kerk. VOORHOUT. ZONDAG half 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis, half 3 Vergadering van de 3de Orde. DONDERDAG half 10 gezongen Huwe lijksmis met „Veni Creator". Van 68 uur biechthooren. 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd Maria. VRIJDAG 8 uur gezongen H. Mis. Des avonds 7 uur Lof. ZATERDAG van 48 uur biechthooren. 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd Maria. NOORDWIJK. ZONDAG te 7 uur en half 9 stille H.H. Missen, 10 uur Hoogmis, waarna Te Deum. Half 3 Vespers, 6 uur Congregatie, 7 uur Lof. DINSDAG 8 uur gezongen requiem. WOENSDAG half 10 gez. Huwelijksmis DONDERDAG van 6—8 biechthooren. VRIJDAG 8 uur gez. H. Mis, half 8 Lof. RINNEGOM. ZONDAG 7 uur H. Mis v. d. par., half 10 Hoogmis met Vcni Creator uit dankbaarheid v. e. gouden huwelijksfeest. Na de Hoogmis Te Deum voor de sluiting van den Paaschtijd. 1 uur catech., 2 uur Vespers met Rozenh. MAANDAG 7 uur v. d. overl. fam. Liefting en Baltus. DINSDAG 7 uur v. C. Zuurbier. WOENSDAG 9 uur gez. Huwelijksmis met Veni Creator. DONDERDAG 9 uur gez. H. Mis met Veni Creator uit dankbaarheid v. e. zilveren huwelijksfeest. Van 57 uur biechthooren' 7 uur Lof met Rozenhoedje. VRIJDAG le Vrijdag der maand. 7 uur gez. H. Mis met uitstelling en geb. v. d. lev. en overl. led. v. h. Gen. v. h. H. Hart. 7 uur Lof met Rozenh. ZATERDAG 7 uur v. d. overl. fam. Leek. Van 38 uur biechtgel. ZONDAG a.s. 7 uur v. J. Tol. Deze week elders de H.H. Missen Zondag v. d. gel. zielen. Dinsdag v. G. de Wit-Zuurbier. Woensdag v. M. Noort-Cornelisse. HEILO. ZONDAG 27 Aril 7 uur voor Adrianus Kaandorp en Elis. Deuneman, half 9 zeker intentie en half 11 op kapel van de parochie. 1ste Bedevaartsdag der parochie voor O. L. Vr. ten Nood. De vroegmissen zijn in de parochiekerk. De plechtige Hoogmis met preek te half 11 op kapel. Te 1 uur Kruisweg:- oefening. Te 3 uur plechtig Lof met proces sie. MAANDAG 7 uur gezongen M. Mis voor de lev. leden van het Genootschap van de Ged. Aanbidding, 8 uur voor Herman Meyes. DINSDAG om 7 uur tot zek. int. ter eere van O. L. V. ter Nood 8 uur Mart. Franken Onder de H. Mis van 8 uur plechtige H. Comm. der kinderen. Te half 3 plechtig Lof met vernieuwing der Doopbeloften, daarna in de kapel toewijding aan Maria. WOENSDAG kwart over 8 voor overl. ouders, 9 uur gez. Jaarget. Henricus Kroon. DONDERDAG 7 uur Wed. Maartje Ad miraalMorsch kwart over 8 v. Jacobus En- ke van 57 uur biechthooren. VRIJDAG 7 uur gez. H. Mis voor de leden van het Genootschap van het H. Hart kwart over 8 voor Joanna Mooy; te half 8 Lof ter eere van het H. Hart. ZATERDAG 7 uur bij de zusters voor een overledene 7 uur in de kerk gez. H. Mis ter eeren va O. L. Vr. ter Nood van 5 uur tot half 9 biechthooren te half 8 Marialof. EGMOND A. D. HOEF. ZONDAG, Beloken Paschen, laatste dag van den Paaschtijd, onder de H. H. Missen collecte voor de schulddelging der kerk, om 7 uur de Vroegmis voor Jacob Glorie en Joa- na Stokman, om half 10 de Hoogmis om half 2 Catechismus, 's avonds om 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd met Te Deum tot sluiting van den Paaschtijd. MAANDAG half 8 voor Margaretha van Dijk als lid der Broederschap van de H.H. Mart. v. Gorcum half 8 voor Joannes Glorie. WOENSDAG half 8 voor Mejuffrouw Pe tronella, Ignatia, Maria BroersDoeswijk 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. DONDERDAG, half 8 voor Eduarda de WaardNoort, 's middags van 68 uur gele genheid om te biechten, om 7 uur Lof tot opening van de Meimaand. VRIJDAG, le Vrijdag, om 6 uur wordt de H. Communie uitgereikt om 7 uur de gez. H. Mis, 's avonds om 7 uur Maria-Lof met acte van Eere-boete aan het H. Hart. ZATERDAG, om half 8 voor den Hoog- eerw. Heer Mgr. Petrus, Adrianus, Fran- ciscus Thier, om half 11 biechthooren voor de kinderen, 's middags van 48 uur gelegen heid om te biechten, 's avonds 7 uur Maria- Lof voor de bekeering der zondaars. ZONDAG le Zondag, dag van aanbidding, om 7 uur voor Christinus Duinmeijer en overl. fam. De gebeden worden verzocht voor Joan nes Glorie, die in den Heer is overleden. In den ondertrouw zijn opgenomen Adria nus Wittebrood en Cornelia Koonen uit Spierdijk. N. B. Ontvangen voor het Heiligdom van Eerherstel 730 steenen totaal 50,438. CASTRICUM, ZONDAG 1ste H. Mis te 7 uur, 10 uur Hoogmis. 2 uur oefening van de Derde Orde, daarna H. Familie en kort Lof. MAANDAG de H.H. Missen te 7 en 8 uur, tevens te 7 uur aan het Maria-altaar. DINSDAG de H.H. Missen te 7, 8 uur en half 9. WOENSDAG 7 uur H. Mis, half 9 gez. Huwelijksmis met Veni Creator. Half 10 gez. Huwelijksmis met Veni Creator. DONDERDAG H.H. Missen te 7, 8 uur en half 9. Van 56 biechthooren. VRIJDAC^ 6 uur H. Mis bij de Eerw. Zusters. 7 uur Gez. H. Mis voor de leden van het H. Hart. 8 uur H. Mis. 7 uur Lof met Eerherstel. ZATERDAG de H.H. Missen te 6 uur bij de Eerw. Zusters, te 7 en 8 uur. Van 4—8 biechthooren. Half 7 Lof ter eere van Maria. LIMMEN. ZONDAG half 8 stille H. Mis, half 10 Hoogmis, waaronder plechtige Communie der kinderen. 2 uur Lof ter eere van Maria met vernieuwing der Doopbeloften, op dracht aan Maria en Te Deum. MAANDAG 8 uur Veni Creator en gez. H. Mis om Gods zegen af te smeeken over het nieuwe schooljaar. DINSDAG 9 uur Veni Creator en gez. H. Mis uit dankbaarheid voor een 25-jarig huwelijk. WOENSDAG 9 uur Vtni Creator en gez. H. Mis uit dankbaarheid voor een 40- jarig huwelijk. VRIJDAG half 8 oefening van Eerherstel en gez. H. Mis. 7 uur Lof ter eere van het H. Hart met Litanie en toewijding. De gebeden worden verzocht voor Petrus Mooij Gz. en Anna Kleef wed. van Simon Wokke, die in den Heer zijn overleden. WIJKEROOG. ZONDAG om 7 uur de Vroegmis, om half 9 de Kindermis en om 10 uur de Hoogmis met Te Deum. Geen Catechismus. Om half 7 H. Familie afd. mannen. DINSDAG om 7 uur H. Familie, afd. vrouwen. WOENSDAG onder de H. Mis van 8 uur de H. Communie der kleinen, die pas hunne eerste H. Communie gedaan hebben. DONDERDAG van 6—7 uur biechtge legenheid. VRIJDAG om half 6 wordt reeds de H. Communie uitgereikt. Om 8 uur gezongen H. Mis en om 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. ZATERDAG van 45 uur biechtgelegen heid voor de kinderen en van 5—9 uur voor de volwassenen. UITHOORN. ALGEMEEN. Zondag de 1ste H. Mi? om half 8, gedurende den zomer-(nieuwen3 rijd om 8 uur de Hoogmis om half II, het Lof om 3 uur. Op den eersten Zondag van de maand om 3 uur Kruisweg en Lof, waarna gel. rozen kransen enz. te laten wijden. In de week de H. Mis om half 8 en te kwart over 8 uur (Schoolmis). WOENSDAG des avonds om 8 uur Lot. Woensdag vóór den eersten Vrijdag der maand na de H. Mis om half 8 tot intentie der Derde Orde, waaronder gen. H. Commu nie der leden. Vergadering van de beide afd. der Derde Orde om 8 uur 's avonds. ZATERDAGS van half 5 tot 9 uur gele genheid om te biechten. De kinderen van het 3e en 4e schooljaaf komen biechten des Zaterdags voor den 3en Zondag van de maand, de kinderen van het 5e en 6e schooljaar des Zaterdags voor den 4den Zondag van de maand. Op den Isten, 2den en 3den Zondag v. d. maand van 68 uur jongenspatronaat, den 4den Zondag om 6 uur congregatie. Dooptijd op alle werkdagen om 10 uur, op andere dagen en uren bij aanvrage. Op den lsten Vrijdag der maand is het Allerh. Sacr. ter aanbidding uitgesteld vanaf 4 uur. BIJZONDER. ZONDAG de plechtige H. Communie der kinderen. De 1ste H. Mis om half 8, de plechtige Hoogmis om 9 uur, waarna de Geloofbelijdenis. Om 5 uur Lof, met vernieuwing der Doopbelofte. Schaal collecte voor de kerksieraden. WOENSDAG om half 8 de H. Mis tot intentie v. d. leden der 3de Orde, waarna de Gen. H. Communie der leden, des avonds Lof met verplichte maandvergadering van de leden der 3de Orde. DONDERDAG 1 Mei van 78 uur ge legenheid om te biechten, om 8 uur Lof met predikatie tot opening der maand Mei. VRIJDAG 1ste Vrijdag der maand, om 9 uur gez. H. Mis, vanaf 4 uur aanbidding van het Allerh. Sacrament, om 8 uur Lof. ZONDAG a.s. schaalcollecte voor de Jongensschool. Na het Lof zullen de kinde ren, welke 27 April de plechtige H. Cmrau- nie gedaan hebben, worden ingekleed in de Broederschap van O. L. Vr. van den Berg Carmel. Zondag 4 Mei wordt de Paaschtijd voor deze parochie gesloten. BEVERWIJK. St. Agatha. ZONDAG sluiting v. d. Paaschtijd. Na de Hoogmis Te Deum 3 uur Lof met Ro zenhoedje 6 uur H. Familie. DINSDAG half 8 Maria Congregatie v. d. meisjes. WOENSDAG-avond 8 uur Maria Con- gregatie v. d. jongens. DONDERDAG van 6 tot 7 uur biecht hooren 7 uur Lof ter eere v. h. H. Sacra ment. VRIJDAG 8 uur gez. H. Mis 7 uur Lof ter eere v. h. H. Hart. ZATERDAG biechthooren van 5 tot f uur. ZONDAG na de Hoogmis alg. H. Com munie voor de jongens v.d. Maria Congre gatie. UITGEEST. ZONDAG de H.H. Missen te half 8 efl 10 uur half 3 Oefening van den H. Kruis weg. DONDERDAG van 6 tot 8 uur gelegen heid om te biechten te 6 uur congregatie voor de jongens. VRIJDAG te half 8 gez. H. Misvan 68 uur gelegenheid om te biechten en te 7 uur het Lof. ZATERDAG van 48 uur gelegenheid om te biechten en te 7 uur het Lof. HEEMSKERK. ZONDAG de H.H. Missen te 7 uur, hal 9 en te 10 uur de Hoogmis waarna Te Deum tot sluiting v. d. Paaschtijd half 2 Cat. half 3 Lof met recollectie half 5 Maria- congregatie Jongenspatronaathalf 7 H. Familie. MAANDAG de H.H. Missen te 7 en 8 uur. DINSDAG de H.H. Missen te 7 en te 8 uur gez. H. Mis tot opening v. h. schooljaar 9 uur gez. H. Mis van Req. WOENSDAG de H.H. Missen te 7 en 8 uur 9 uur gez. H. Mis van Req.7 uur Lof ter eere v. d. H. Maagd tot opening v. d. Meimaand. DONDERDAG-middag van 6 uur af gelegenheid om te biechtenn 7 uur Lóf ter eere v. h. H. Sacr. met Rozenhoedje. VRIJDAG 7 uur gez. H. Mis ter eere v. h. H. Hart's avonds 7 uur Lof met Rozen hoedje akte van eereboete. ZATERDAG van 4 uur af gelegenheid om te biechten 7 uur Lof met Rozenhoedje Biechten voor 3e en 4e klasse. Deze week Cat. als naar gewoont. VOGELENZANG. ZONDAG half 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis, half 3 vergadering voor de leden van dt Derde Orde met Lof. Half 5 Patronaat. MAANDAG, DINSDAG, WOENS DAG en DONDERDAG de H.H. Missen om 7 en 8 uur. VRIJDAG om half 8 gezongen H. Mis voor de leden van de Broederschap der Gedurige aanbidding. De tweede H- Mis om 8 uur. ZATERDAG de H.H. Missen om 7 e» 8 uur. EGMOND AAN ZEE. ZONDAG. Om 7 uur de Vroegmis 18 uur de Hoogmis. Om half 3 Congregatie der H. Familie en om half 7 uur Lof. MAANDAG, feestdag van den Zalige de Montfort, Stichter van het Gezelsch. van Maria. Om 7 uur en 8 uur wordt de H. Com munie uitgereikt om half 9 uur plechtige gezongen H. Mis. Des avonds om half 7 uur plechtige Vespers en Lof met Te Deum ter eere van den Zalige de Montfort. DINSDAG. Om 8 uur de H. Mis. WOENSDAG. Om 8 uur de H. Mis. Des avonds om half 7 uur Lof. DONDERDAG. Om 8 uur de H. Mis. Van 5 uur tot 8 uur gelegenheid om te biech ten. Om half 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd tot opening van de Meimaand. VRIJDAG, 1ste Vrijdag van de maand Om 6 uur uitreiking der H. Communie. Om 7 uur gezongen H. Mis ter eere van het God delijk Hart. 's Avonds om half 7 Lof met akte van eereboete. ZATERDAG. Om 8 uur de H. Mis. Na middag van 34 uur en van 58 uur gele genheid om te biechten. Om half 7 Lof ter eere van de Allerh. Maagd. PAROCHIE v. d. H. JOANNES DE DOOPE1. Zondag 27 April. 754 uur Vroegmis. 10 uur uur Hoogmis met predikatie, waarna de Lofzang Te Deum; 214 uur vergadering v. de leden v. d. Derde Orde. Heden de schaalcollecte ten bate v. h. Gr. Sem, te Warmond. Donderdag v. 57 u. gelegenheid om te biechten. 7 uur Lof tot opening v. d. Mei maand. Vrijdag 8 uur Gez. H. Mis, waarna de litanie v, h. H, Hart en Acte van Toewijding; dés avonds 7 u. Lof met Rozenhoedje. Zondag, le Zondag v. d. maand. Volle aflaat. Schaalcollecte ten behoeve der Kerk sieraden. De Vroegmis om 7 uur in plaat» van 75-S uur en de Hoogmis 9', uur in plaats van 10 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 7