SPAARNEBANK EFFECTEN Katholieken van Haarlem en Omstreken. Ingezonden Mededelingen Verstrekt gelden ter leen op onderpand van UIT DEN OMTREK. Ernstig ongeluk aan de Papierfabriek. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier Maandag 28 April 1924 47ste Jaargang No. 14724 Dit nummer bestaat uit 8 bladzijden - Eerste blad LEIDEN. WILNIS. UITHOORN. HEEMSKERK. MIJDRECHT Directlo: Mr. Th. WESTERWOUDT. Spaarboekjes met 4 pCt. rentevergoeding EGMOND AAN DEN HOEF. UITHOORN. HEILO. PURMEREND. ZAANDAM. HEILO „bronstee MODELMELK KARNEMELK yoghurt KROMMENIE. VELSEN. NIEUWER-AMSTEL. AMSTELVEEN. J. J. WEBER ZOON Ooticiens Fabrikantóö Koningstraat 10 j: Haarlem. CASTRICUM. De abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem cn Agentschappen: Per week 0.25 Per kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bij vooruitbetaling 3,58 Bureaux: Nassaulaan 49, Haarlem. Telefoonnummers: 1426, 2741 cn 1748. Postrekening No. 5970. NIEUWE HAARLEMSGHE COURANT Advertentiën 35 cents per regel. Bij contract belangrijke korting. Advertentiën tusschen den teksf als ingezonden mededeeling op da le Pagina's 60 ct. per regel. Vraag- en aanbod-advertentiën 14 regels 60 cent per plaatsing: elke regel meer 15 cent, bij vooruitbetaling. Hoe verder onze werkzaamheden vorderen, met des te meer klem moeten wij U er op wijzen, dat wij Uw hulp zoo dringend noodig hebben. De meesten onzer zijn wel doordrongen van het feit, dat het Eucharistisch Congres van bijzonder groot belang is. In het geheele. land en ook in hei buitenland wordt- pro paganda gemaakt om iedereen op te wek- ken, zoo mogelijk aan het Congres deel te nemen. En wat gaal gebeuren? Indien de deelname zoo groot zal zijn als verwacht wordt en de stroom van congres sisten naar Amsterdam komt, kunnen wij hun voor een groot deel geen of slechts een zeer primitief nachtverblijf aanbieden. Dit zal niet noodig zijn indien iedereen zich voor het Congres eenige moeite wil getroosten. Reeds meerdere malen wezen wij er op, dat kosteloos aangeboden logies ons zoo welkom zijn, omdat wij daardoor arme gees telijken in de gelegenheid kunnen stellen iet Congres bij te wonen. Echter zullen er ook zéér velen komen, lie hun plaats kunnen en ook gaarne willen retalen. Wij wekken U nogmaals en zoo drin gend mogelijk op, ook de tegen betaling be schikbare plaatsen op te geven. Wij hebben U het opgeven makkelijk ge maakt door het in dit blad ingesloten formu lier. Wij verzoeken dengenen, die zich tot dusver nog NIET opgaven, dit formulier duidelijk en kort in, te vullen en het direct in tc zenden aan de pastorie van hun pa rochie. INTERN. EUCHARISTISCH CONGRES. Afdeeling Huisvesting. personalia. Bij resolutie van den Mi nister van Financiën is de ontvanger J. C. Roest verplaatst van het kantoor der invoer rechten en accijnzen alhier naar het kantoor der directe belastingen enz. aldaar. Bekneld. Op het rangeerterrein der Ned. Spoorwegen alhier, had de 29-jarige rangeerder P. V. het ongeluk tusschen een locomotief en den deurpost der loods bekneld te geraken, waardoor hij zeer ernstige ver wondingen bekwam. Hij is in zorgelijken toestand in het Academisch Ziekenhuis op genomen. Dagvaarding. De N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Tramwegen, te Haarlem, neeft de gemeente Leiden doen dagvaarden, ten einde door de rechtbank te 's-Gravenhage de onteigening te hooren uitspreken van een stukje grond aan het Steenschuur, alhier, groot 35 centiaren, straat en gang, kadastraal bchoorende tot gemeente Leiden, sectie D, ongenummerd. Overeenkomstig het advies, door den rechtsgeleerden raadsman der gemeente om rent deze aangelegenheid uitgebracht, mee- nen B. en W., dat de gemeente zich ten aan zien van de vordering tot onteigening kan refereeren aan het oordeel van de rechtbank Wat het bedrag van de door de Maatschappij 'ot Exploitatie van Tramwegen te betalen schadeloosstelling betreft, merken B. cn W. op, dat de tramwegmaatschappij een bedrag van 1200 heeft aangeboden. Het is i. c. ge- wenscht, dat de vaststelling van de schade geschiedt op de wijze, in de Onteigeningswet voorzien, aangezien dan alleen de zekerheid bestaat, dat de gemeente te dezer zake ont vangt hetgeen haar toekomt. Op grond van het bovenstaande geven B. en W. in overweging te besluiten, dat de ge meente zich ten aanzien van de gevorderde onteigening zal refereeren aan het oordeel van de rechtbank, doch het als schadeloos stelling aangeboden bedrag niet aan tc nemen cn tegen de vordering tot vaststelling van de schadeloosstelling op bedoeld bedrag in eersten aanleg, en, zoo noodig, in cassatie verweer te voeren, met referte ten aanzien van de vordering tot benoeming van des kundigen. Bloemententoonstelling. In een onlangs gehouden vergadering van de Algemeene Verceniging voor Bloembollencultuur afdee ling Oegstgcest en Omstreken werd beslo ten een tentoonstelling van afgesneden bloemen tc houden. Een commissie werd benoemd, om deze plannen uit te werken. Thans is besloten, deze tentoonstelling te houden in ,,'t Posthof", op 29 en 30 April en 1 en 2 Mei. De officieele opening zal alaats hebben Dinsdag 29 April, 's namid dags te twee uur, door den voorzitter der verceniging, in tegenwoordigheid van ge- noodigden. De beoordeeling zal door een benoemde jury geschieden, des morgens van dien dag om elf uur. Deze tentoonstelling zal in hoofdzaak be staan uit afgesneden bloemen en belooft op het gebied van het blocmenvak zeer mooi te worden, aangezien ook, naar wij vernemen, een ruim 15-tal vooraanstaande groote kweekers al toezegging van inzen ding deden. Als nieuwigheid op tentoon- stellingsgebied wordt een prijsvraag gesteld in het maken van bloemwerken, iets wat zeer de aandacht zal trekken ook van hen, die buiten het blocmenvak staan, waarom een bezoek aan deze tentoonstelling wel is aan te bevelen. De ontslagen brugwachters. De heer Wit- mans en mevrouw Dietrich-dc Rooy hebben bij den Gemeenteraad het voorstel inge diend, B. cn W. te verzoeken het aan de brugwachters Van Putten en Rietkerken, indertijd door B. en W. gegeven oneervol ontslag te veranderen in ecrol. De voorstellers doen hun voorstel verge zeld gaan van een gemotiveerde toelichting. Evenals indertijd de meerderheid van den rorigen Gemeenteraad zijn zij van oordcel, lat hier geen termen zijn geweest voor een oneervol ontslag. Nu bedoelde brugwach ters alsnog blijven aandringen op volledig eerherstel, is het de taak ook van den nieu wen Raad, in dezen te doen wat mogelijk is. Doodelijk ongeluk. Vrijdagavond is de 74-jarige koetsier G. V. in de stalhouderij van de Wed. Dieken in de St. Aagtenstraat alhier door een zolderluik gevallen en met het hoofd op een steenen vloer terecht ge komen. In het Elisabeths-gasthuis is hij kort daarop overleden. Dievegge. De politie te Leiden heeft een winkeldievegge gearresteerd, juffr. V., geb. K., woonachtig te Huizen. Zij heeft zich te Leiden, in Den Haag en elders aan tal van winkeldiefstallen schuldig gemaakt. Raadsvergadering, Vrijdag vergader de de Raad dezer Gemeente onder voorzit terschap van Burgemeester Padmos, die de vergadering opende met het gebruikelijke gebed, waarna de notulen werden gelezen der vorige vergadering, die werden vast gesteld. Door Ged. Staten is goedgekeurd het raadsbesluit tot wijziging der begrooting 1923 en tot af- en overschrijving. Kasopname is geschied bij den Gemeente-ontvanger. In kas bleek te zijn 3610.60)». Boeken en kas waren in orde. Ingekomen is het verslag over den toe stand van het Lager Onderwijs vanwege de Commissie van toezicht op het lager onder wijs in deze gemeente. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is het verslag van de huur- commissie voor Mijdrecht, Wilnis en Vinke- veen. De Commissie heeft verschillende gevallen behandeld. De kosten voor deze gemeente bedragen f 6.09 over 1923. Voorgelezen wordt het verslag van den keuringsarts, waarin deze meedeelt dat vele waarschuwingen moesten worden gericht aan belanghebbenden. De keuringsdienst had met succes gewerkt. In het geheel waren 2690 keuringen verricht, waaruit blijkt dat het salaris van 1250.aan den lagen kant is. De keuringsveearts, de heer van Herwaarden, werd gaarne in staat gesteld'om zelf een bac teriologisch onderzoek te kunnen doen, wat mogelijk wordt geacht in verband met het batig saldo van 400. De heer Knigge acht dit wel in het belang der ingezetenen, doch acht het een bezwaar dat nu en dan wel eens storing is in het elec- trisch net. De voorzitter zegt dat B. en W. nog met voorstellen zullen komen. Ged. Staten geven te kennen dat zij niet kunnen goedkeuren dat een bedrag wordt belegd bij de Boaz-Bank, zonder dat een onderpand gegeven is door deze bank. Belegging bij de Bank van Nederlandsche Gemeenten wordt goedgevonden. Hiertoe wordt besloten. Van G. Wismeijer wordt gevraagd een tegemoetkoming in de kosten van vervoer van een kind naar school a 5.per week. De voorzitter heeft de zaak onderzocht en zegt dat adressant volgens de wet geen rechten kan doen gelden. Wijl een kind on gelukkig is en naar school gebracht moet worden, stellen B. en W. voor om voor een jaar 100.te geven of 2.per week. De heer Knigge hoopt dat de Raad met het voorstel van B. en W. zal meegaan al zou deze zaak misschien bij Armenzorg thuis behooren. Spr. acht het echter nog al hard om die menschen naar het Armbestuur te verwijzen. De heer Haring gunt het adressant wel, maar is het niet gevaarlijk als de gemeente dezen weg opgaat? Hij acht het geen belee- diging voor die menschen als de Diakonie of Armenzorg in dit geval steun verleent. Dat de weg naar Kockengen zoo slecht is kan de Gemeente niet helpen en bovendien waren in den afgeloopen winter alle wegen slecht. De heer de Jong zegt dat die weg zoo goed als niet wordt onderhouden. De heer Knigge is van meening dat het hier een buitengewoon geval geldt. De heer van der Does acht het ook wel een bezwaar, dat men den een niet kan ont houden wat men den ander geeft, maar hij wil in dit geval zijn stem toch wel geven. Besloten wordt steun te verkenen en wel 2.per week, dat de school door dat kind wordt bezocht. Voorgesteld wordt wijziging van de be- grootingsdienst 1923, waartoe wordt; besloten. Vastgesteld wordt het kohier honden belasting. Ter sprake komt de tolheffing en besloten wordt geen abonnementen te verleenen voor motorrijtuigen en melkwagens. Voorgesteld wordt door overlijden van den ouden tolgaarder, diens zoon, den heer Bader Jr. te benoemen tot tolgaarder aan de Zuwe voor den tijd van 1 jaar op de oude voorwaarden. Wijl de mogelijkheid bestaat dat een nieu we weg komt als de Polder Wilnis-Veldzijde wordt drooggemaakt, zoodat men dan de tol kan mijden, wordt de benoeming slechts voor één jaar gecontinueerd. Bij de rondvraag wijst de heer de Jong op den slechten toestand van den Meentweg. De heer van der Does vestigt op de losse ijzeren liggers op de bruggen, de aandacht, wat gevaar oplevert. Dc heer Samson en Knigge bespreken den toestand van de wegen, waarna sluiting der vergadering volgt. Jubileum. Donderdag 1 Mei a.s. hoopt de heer Jacob Piet den dag te herdenken, dat hij vóór 50 jaar geleden in dienst trad bij den heer H, Zuidervaart, hooi- en stroo- handel, alhier. Postduiven. De Postduivenvereniging vereniging „Ons Genoegen'hield Zondag j.l. weder een wedvlucht, thans van Roo sendaal naar Uithoorn. De afstand was 82 K.M., het aantal duiven was 61. Om 9 uur werden de duiven losgelaten. De aankomst was als volgt: le C. Pannekoek. 10.28; zc F. van Vliet Wz., 10.49.15; 3e A. v. d. Hein., 10.54.37; 4e C Pannekoek, 105455: 5e idem, 1.055.12; 6e idem, 10.59.23; 7c P. van Vliet Wz.. 11.00.28; 8e C. Verkerk 11.3.27; 9c C. Pannekoek 11.5.18. Cofleetc. De Zondag j.l. gehouden col lecte voor de uitgesloten Textielarbeiders in Twente heeft 11.43 opgebracht. Hel: bedrag is in dalende lijn. Parochianen, steunt deze goede zaak. Hopen we, dat de strijd spoedig beslecht zij. Burg. Stand. Geboren: Johanna Maria, d van E. Gozems en J. H. Brussel. Ondertrouwd: Johannes Franciscus Blom- mestijn, 23 j. en Elisabeth Onderwater, 25 j. Huberlus Johannes Redeveld, 29 j. en Alberlha Meyer, 26 j. Verkooping. Donderdagmorgen had in het Hotel Verhoek, alhier, ten overstaan van Notaris J. H. T. Willemsteyn, de vrij willige verkooping plaats van een nieuw woonhuis, in den Noorderlegmeerpolder, aan den Bovenkerk erweg N.-A., groot 25 A. en 10 cA. Het werd opgehouden op 3800. Aanbesteding. Vrijdag 25 April j.l. had in het hotel Verhoek de aanbesteding plaats van 6 woningen, voor rekening van den heer J, G. v. d. Ploeg, tc Utrecht, onder archi tectuur van den heer H. M. v. d. Zijden. De uitslag was als volgt: A. het bouwen van 6 woningen, waaronder 1 winkelhuis: A. de Bruin, te Mijdrecht 25832; P. Stam, te Nieuwkoop 25545; H. J. den Doop, te Amsterdam 24190. B. Het glas-, verf- en behangwerk: Octel- man Zoon, te Amsterdam 5500. C. Electrificatie der woningen: Teddema, te Ouderkerk 250. De aanbesteding is niet gegund. Zeldzaam. Een zoon van de wed. D. v. E. alhier, had j.l. Zaterdag het ongeluk zijn portefeuille met ongeveer 60,er in, te verliezen in Amsterdam. Hij gaf direct bij de pout'e aangifte van het verlorene, led-reen dacht: dat komt nooit terug. Maandag kwam de politie uit Amsterdam Raadsvergadering. Tegenwoordig waren alle leden, behalve de heer Koeleman. De Voorzitter, Burgemeester Padmos, opende de vergadering met het gebruikelijk gebed, waarna de gezonden nutulen zonder aanmerkingen werden vastgesteld. Medegedeeld wordt dat bij dc kasopname bij den gemeente-ontvanger bleek, dat boe ken en kas in orde waren en dat aan kasgeld aanwezig, was 830.52;:. Ingekomen is het beredeneerd verslag van den toestand der gemeente over het jaar 1923 en het verslag inzake de Volkshuisves ting. Ged. Staten hebben de beslissing verdaagd op de raadsbesluiten tot verkoop van grond aan verschillende gegadigden van het terrein in den Amstelhoek. Ged. Staten wenschten eerst een situatieteekening, welke bereids is toegezonden door B. en W. zeggen, dat dc portefeuille met inhoud ge vonden was. Besmettelijke ziekte, Alhier doen zich weer twee gevallen voor van diphterïtis, en een geval an nekkramp. Mond- en klauwzeer. Bij den land bouwer C. de R. is onder het vee mond- cn klauwzeer uitgebroken. Statuten. De Staatscourant bevat de statuten van de Conferentie van dc H. Mar- garetha Maria Alacoque der Vereeniging van den H. Vincentius van Paulo, alhier. Vrijdagavond 25 April hielden de sa menwerkende organisaties in het Zuivelbe drijf de R.K. Bond van Margarine en Zui- velbewerkers en Christelijke Bond van Fa brieksarbeiders een personeelsvergadering voor arbeiders van de Fabriek van Melkpro ducten, in het Café Marktzicht alhier. Dien dag had een conferentie plaats gehad met den Hoofd-Directeur den heer S. de Kadt uit Rotterdam en de Heeren J. Ver haar en Oosterbos, Hoofdbestuurders der respectievelijke Bonden. Door den heer Verhaar werd verslag van deze conferentie gedaan en vernamen wij dat de verschillende grieven, als langer wer ken dan de gereglementeerde werktijd tót verschillende grieven, als langer werken dan de gereglementeerde werktijd tot het verle den zullen behooren en zoo onvoorziene om standigheden dit noodzaken hier voor beta ling zal worden gegeven. Bij ontslag zal de termijn volgens reglement geschieden. Voor losse werklieden zal, na een bepaalden tijd werkzaam te zijn geweest, de mogelijkheid bestaan, in vasten dienst te blijven. Het verstrekken van kleedingstukken zal zooals voorheen, op de bepaalde tijden geschieden. Voor de betaling van den voor de Zuivel industrie bepaalden werktijd voor 55 uur, zal het loon van 48 uur worden betaald, zoodat voor de zeven meerdere werkuren geen vergoeding gegeven wordtdaarentegen deelde de werkgever mede, dat hij voor een jaar het loon zou laten, zooals het was en met geen veriagingsvoorstellen zou komen De heer Verhaar meende, dat gezien de om standigheden, men met deze toezegging accoord moest gaan. Er zal nu ook deze zeker heid bestaan, dat geen verlaging voor een jaar wordt gegeven, wat zijn waarde heeft. De vergadering kon hiermede accoord gaan en besloot, alhoewel het betere willende, men met het goede genoegen zou nemen en de zaak niet op de spits zou drijven. De heer Verhaar spoorde het personeel aan, voor zoover men nog niet georganiseerd was, spoedig zich in te laten schrijven bij de beide Bonden, iets, wat door den Voorzitter van de vergadering nog eens krachtig werd onder streept. HuisvlijtDoor de afdeeling Heiloo van den Volksbond, vereeniging tegen drank misbruik is Vrijdagmiddag een tentoonstel ling geopend van huisvlijt.. Door tal van dames zijn handwerken de een nog mooier dan de ander ingezonden. Men had wel z'n best gedaan om het mooiste te laten zien, wat men kon laten zien. Men is dan ook wel er ingeslaagd een keur collectie bijeen te brengen. Kunstbreiwerk en we! zeer •nooi zagen we ook prachtig mooi borduur- selwerk op theemutsen enz-, kunstig bewerk te matten en spreien te veel om op te noe men. Ook houtsnijwerk, teeken en schilder werk is ruimschoots aanwezig. Een drietal mooi opgetuigde scheepjes, gekleurd glas werk trok mede de aandacht. Ook de klein tjes hadden zeer aardig werk ingestuurd. Morgen Zaterdag zal mejuffrouw Zee uit Midden-Beemster een demonstratie hou den in kantklossen. Ook Zondag is deze tentoonstelling die een zeer mooi beeld geeft van wat men in Heiloo kan, nog geopend. Export veiling St. Willibrordus, veiling van 24 April. Brusselsch lof le soort 2331 idem idem 2e soort 1419 idem idem 3e soort 813. Spinazie 2528 alles per Kg. Aanvoer witlof 7000 Kg. Tentoonstelling. Dc electnciteitsten- toonstelling, die Woensdagavond werd ge opend, trekt nogal bezoekers. Vrijdagavon0 omstreeks kwart over 9 uur, werd de duizendste bezoeker aangekondigd. De heer D. Rozenkrans was de gelukkige, die als no 1000 een entrée-bewijs kocht. Er was bepaald, dat iedere honderdste bezoe ker een eleclrische strijkbout zou ontvan gen, dus reeds 9 personen was dit ten deel gevallen, doch de duizendste zou een stof- zuigmachine krijgen. Deze reeds gewonnen premies en de nog te winnen premies, wor den Zondagavond bij de sluiting der ten toonstelling uitgereikt. De St. Liduinastichting. Bij het be stuur der St. Liduina-stichting bestaat het plan, een verloting te houden. De baten van deze verloting zullen worden besteed voor de uitbreiding der zickeninrichting Ged. Staten hebben hun goedkeuring ont houden aan het raadsbesluit tot verkoop van den gemeenleteren, wijl zij dat niet in het belang der gemeente achten. De heer Engel zegt dat de Raad deze ver koop wel in 't belang der gemeente acht en daarom is driemaal vergaderd, zoodat het besluit niet onvoorbereid is genomen. Spreker wil dan ook in hooger beroep gaan. Laat men anders de Raad maar af schaffen en alles aan Ged. Staten overlaten. De heer dc Ruijter is het volkomen eens mét den lieer Engel. Men krijgt bij Ged. Staten tegenwoordig niets meer gedaan. Hij steunt het voorstel van den heer Engel. De Voorzitter is van meening dat het niet zal helpen. De heer Engel gelooft dat ook wel niet, maar het gaat toch niet aan om maar alles te slikken. Ged. Staten zijn met de situatie absoluut niet op de hoogte. De beer Keizer zou de zaak eens willen bespreken met Ged. Staten. De heer Engel verklaart zich hiertoe ook bereid. Besloten wordt een onderhoud aan te vragen met Ged. Staten, waarna de heeren Engel en de Ruijter worden aangenomen om het raadsbesluit le verdedigen. Ged.'Staten hebben den post wethouders- salarissen verhoogd van 600 op het oor spronkelijke bedrag van 1080. De Raad wordt uitgenoodigd aan te wijzen, waaruit dit bedrag moet worden gevonden. Ingekomen is hel verslag van de Commis sie van Toezicht op het Lager Onderwijs, dat voor kennisgeving wordt aangenomen. In plaats van het voormalig hoofd der school, den heer K. Querner, wordt dc heer H. G. Dokkum benoemd tot lid der school commissie. Dc brug nabij het Raadhuis is voor het verkeer met rijtuigen afgesloten wegens den slechten toestand van de brug, die moet worden vernieuwd of vervangen door een nieuwe brug. Wijl de gemeente belang heeft bij deze brug, die naar het station leidt, wordt over wogen of dc gemeente zal bijdragen tot ver betering van deze brug, die in eigendom behoort aan bet Groot-Waterschap Mij drecht. Ook is overwogen of de gemeente de brug in eigendom zal overnemen. De Voorzitter wijst er op dat met het oog op het verkeer te water de wenschelijkheid is geopperd om een doorvaarwijdte te ver krijgen van 5 M. en een zijvlak van 3.25 M. De heer Engel moet als voorzitter van het Groot-Waterschap erkennen, dat het voor- deeliger is voor het Groot-Waterschap, als de gemeente de brug in eigendom neemt. In het belang der gemeente is bet daarom om de brug niet over te nemen, doch steun te verleenen door een bijdrage. Na verschillende overwegingen wordt in beginsel besloten, dat de gemeente zal me dewerken tot verbetering van de brug door het verleenen van steun in de kósten. Wethouder de Bruin stelt voor, dat de gemeente 2/3 der kosten zal vergoeden aan het Waterschap tot een maximum van 3000 op voorwaarde, dat de doorvaartwijdte en breedte worden gebracht op de gewenschte maten. Dit voorstel wordt verworpen, omdat ver schillende leden het bedrag te hoog achten. De heer Eikelenboom stelt voor dc helft der kosten te vergoeden tot een maximum van 2500. Ook dit voorstel wordt ver worpen. De heer de Ruijter stelt" voor 1000 toe te staan, welk voorstel wordt aangenomen. De Voorzitter hoopt, dat de brug spoedig weer hersteld zal zijn, waartoe de heer Engel medewerking toezegt. Met het Departement van Oorlog wordt een overeenkomst aangegaan omtrent het onderhoud van een gedeelte van den weg ver langs den Amstelhoek om het rccjit tc verkrijgen dat bruggen worden gebouwd naar woningen, die reeds gebouwd zijn of nog gebouwd zullen worden. De heer dc Ruijter wijst op het smalle ge deelte van het Hofland, waar een huis in den weg staat, dat diende gesloopt te wor den. B. en W. deelen mede, dat deze zaak hun aandacht heeft en dat zij binnenkort met voorstellen zullen komen. Voorts zal worden uitgezien naar een vaste standplaats voor woonwagens. Hierop volgt sluiting der vergadering. Levend verbrand, Ahier is Zaterdag morgen de 69-jarige echtgenoote van Picter de Boer, wonende aan de 2e Groenlandkadc, •terwijl zij alleen thuis was, in haar woning levend verbrand. Toen de buren hulp kwa men bieden, bleek het beddegoed in brand te zijn geraakt en was de vrouw reeds ge deeltelijk verkoold. Onze Gemeenteraad, De heer Gielis heeft zijn raadszetel beschikbaar gesteld voor de R. K. Kiesvereeniging en zal op haar verlagen zijn ontslagaanvrage bij dc gemeente indienen. HEEMSTEDE - TEL.EF. 28C55 VAN O- 13 EN 2 - 5.30 UUR Wegens plaatsgebrek moet het Raads- verslag blijven liggen tot morgen. I Vrijdagmiddag kwam de 19-jarige leer ling der technische school le Haarlem, W. V., te Schoten, werkzaam aan de papierfa briek, in aanraking met de electrische gelei ding, waardoor kortsluiting ontstond en V. ernstige brandwonden bekwam aan gezicht en handen. Na aan de fabriek verbonden te zijn, werd hij per rijtuig naar zijn woonplaats vervoerd. Het staat nog te bezien, of de ongelukkige zijn oogen zal kunnen behou den. Winkelsluiting. Vanaf Donderdag 1 Mei a.s. mogen de winkels alhier weder tot 's avonds 9 uur geopend zijn. Twee meisjes vermist. Aihier wordt se dert 24 April jl. een tweetal minderjarige meisjes vermist. Ze zijn in elkanders gezel schap per autobus in de richting van Am sterdam vertrokken en sedert niet terugge keerd. Door de ouders is aan de politie op sporing verzocht. Hun namen en signalement Zijn als volgt Elisabeth Koopen, geb. te Enkhuizen 28 Maart 1905, wonende te Amstelveen, ge meente Nieuwer-Amstel, Kalerstraat J. 145 (Patriomnium) bij de ouders, lang 1.60 M. Ovaal gezicht, blond haar, groote donkerblau we hoed, bruine mantel met striksluiting, blauwe-ribfluweelen jurk, dikken ivoren arm band bewerkt met z.g. Tut-Ankh-Amen poppetjes, bont halskettinkje, bruine schoe nen, beige kousen. Geertruida Snijders geboren te Sloten N. H. 10 April 1905, dienstbode, wonende Middelpolder Wijk E 102, gemeente Nieu wer-Amstel, lang pl. m.n 1.60 M. donkere z.g. wilde oogen, vierkant gelaat, donker blond haar, in de bovenste rij tanden voor in den mond een ongewone ruimte, alsof een tand ontbreekt, beige mantel, blauwe flu- weelen hoed, zwarte schoenen, dikke zwarte wenkbrauwen, mager uiterlijk, heeft een bruin lederen tasch bij zich met foto's. Voetbal. De bekende Voetbalvereni ging A.V.V. alhier, heeft ten behoeve harer wedstrijden een mooi terrein aan den z.g- Handweg gehuurd. Jubileum. Heden (28 April) is het 50 jaren geleden dat de Heer F. van der Berg zich te Hand naar Leiden als wagenmaker vestigde. Ongeluk. Vrijdagmiddag geraakte een driejarig knaapje in een diepe ringsloot van de Kalfjeslaan. Een tweetal wandelaars die het ongeluk zagen gebeuren snelden toe en wisten na eenige moeite het ventje op het dro ge te brengen. Was het ongeval niet door deze wandelaars opgemerkt, het knaapje was jam merlijk omgekomen. Tuindorp. Naar aanleiding van de fi- nancieele moeilijkheden bij de Woning-Mij. „Tuindorp" en de stillegging van het werk, kunnen wij mededeelen dat de aannemer, de heer J. Kooien, te Schiedam, ten aan zien van een en ander geheel vrij uitgaat, zulks in verband met de onaangenaamheden welke bedoelde heer ter zake mocht on dervinden. Alhoewel het werk thans weer fn vollen gang is, meenen wij toch niet tc moeten nalaten dit te vermelden. Vrijwillige Burgerwacht. Donderdag avond half acht had in de achterzaal van café „Het Wapen van Nieuwer-Amstel" de uitreiking plaats van dc prijzen, door de Vrijwillige Burgerwacht onderling behaald in een achtweekschen schietwedstrijd met als besluit tijdschieten. Er waren voor dezen wedstrijd 65 deelne mers terwijl in drie klassen geschoten werd verdeeld in A B en C schutters. Het navol gend aantal punten werd behaald: Klasse A: Jac. Jongkind 396 p. H. Mo lenaar 375 p. H. Kroon 369 p. C. Keizer 369 p. Hiervoor waren 4 prijzen beschikbaar. Klasse B: J. Wilhelmus 386 p. A. G. de Groot 368 p. H. Jonkman 355 p. K. Ooster- bcek 348 p. B. Koster 337 p. H. Touw 336 p. P. Ester 336 p. D. Jongkind 330 p., 8 prijzen. Klasse C. S. de Boer 302 p., S. Bouthoorn 300 p., J. de Leeuw 286 p., N. Wilhelmus 270 p.; J. Braak 267 p., G. van Dam 262 p., W. dc Groot 259 p., G. Kors 248 p.; 8 prij zen. Tijdschieten: Klasse A, 5 schoten in ten hoogste 25 se conden: J. Jongkind 51 p.; H. Kroon 47 p.; A. C. dc Groot 36 p. (le pr.); C. Keizer 32 p. J. v. d. Horst 31 p. (2e pr.) Klasse B., 35 seconden: A. Verburg 53 p. (le pr.); C. v. Blaaderen 41 p. (2e pr.); D. Jongking 40 p; H. Touw 39 p. J. Wil helmus 36 p.; A. Knoop 33 p (3e pr.); C. van Beek 31 p. (4e pr.) Klasse C.; 45 seconden: G. Kors 32 p.; A. Bakker 32 p. (le pr.); J. Braak 27 p.; W. v. Dijk 27 p. (2e pr.): A. Schmidt 24 p. (3e pr.); W. Bos 20 p. (4e pr). De prijzen, bestaande uit luxe voorwer pen, werden onder een toepasselijke toe spraak door den. burgemeester, Baljuw van de Federatie van Burgerwachten in den Kring Amstelland Oost, aan de winnaars uitgereikt. Na afloop der prijsuitreiking werd de avond verder feestelijk doorgebracht. Voor de pauze werden een tweetal tooneelstuk- jes opgevoerd, getiteld: „Akema, de koet sier", in 5 bedrijven, en „De trouwlustige". Na de pauze „In naam der Koningin" en „Uit de kleine RepubliekDeze stukjes, vlot gespeeld, genoten een geweldigen bijval van het in vroolijk stemming verkeerendo auditorium. Tot laat in den nacht duurde de pret voort Barometerstand 9 uur v.m.: 7.51. Stilstand. OPGAVE VANs 28 APRIL EERSTE KOERS BERLIJN (p.billioen) 0.61 PARIJS 17 82V, BRUSSEL 15.37 V. WEENEN 38.— LONDEN 11.80), STOCKHOLM 71.50 KOPENHAGEN 45.10 CHR1STIANIA 37.30 BAZEL NEW-YORK 2.69 ROME 12.- LATERE KOERS Dc burgerwachters cn hunne dames kuc^ nen op een welgeslaagden avond terugzien,^. Vergadering Boerenleenbank. Woens dagavond te 7 uur werd in de zaal van de Erven van Benthem de aangekondigde ver gadering gehouden van de Boerenleenbank afd. Castricum. Dc voorzitter, de heer Poel opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en gaf een overzicht van de werkzaamheden gedurende het afgeloopen jaar verricht. Ge houden werden 2 algemeene en 18 bestuurs vergaderingen. Op 1 Januari 1924 waren in omloop 304 spaarboekjes terwijl 207 voor schotten werden verstrekt. Het getal leden bedraagt 250. Aanwezig waren 178 leden, zoodat de opkomst zeer goed was te noe men. De notulen der vorige vergadering werdenr na voorlezing door den kassier en onder dankzegging door den voorzitter zonder op merkingen vastgesteld. Dc heer G. Louter bracht hierna verslag uit der laatst gehouden algemeene verga dering van de Centrale te Alkmaar, waar voor de Voorzitter hem een woord van dank bracht. Balans: Actief: Saldo kas 28800.22, uitstaande voorschotten 213628.36, waar borgfonds 6000.aandeelen centr. bank 1000.verlies centrale bank 11.895.63, af reserve 8152.91. totaal 3742.72; af winst 1923 1958.90 1783.82. Totaal 251212.40. Passief: Saldo spaargelden 296946.09; Schuld loop. reken, centr. bank 32370.68; Schuldbekentenis centrale 11895.63; To taal 251212.40. Bij dit overzicht wordt overgelegd he# rapport van de financieele commissie waar uit blijkt, dat alles in orde is bevonden en waarop door de vergadering den kassier, volkomen werd gedechargeerd voor zijn ge houden beheer. De Voorzitter en de heer Hemmer warea' de tolk van dc vergadering toen zij den heer Res, kassier, een woord van dank brachten voor zijn nette en accurate gedane beheer. Vervolgens was aan de orde de verkiezing van directeur wegens periodieke aftreding van den heer Poel en twee leden van den raad van toezicht wegens aftreding van de heeren Melker en Hemmer. Met bijna algemeene stemmen werden deze heeren opnieuw als zoodanig aange wezen. Op voorstel van het bestuur werd vervol gens besloten de rente van de spaargelden voor leden tc bepalen op 4.20 en voor niet- leden op 3.96 pCt. Voor een half jaar vast werden deze percentages verhoogd met 34 en voor een jaar vast met 34 pCt. De rente voor voorschotten werd bepaald op 6)4 pCt. en machtiging aan het bestuur verstrekt om dit zoo noodig te wijzigen met als maxima een 34 pCt. lager of hooger. Omtrent de aflossing van voorschotten werden eenige mededeelingen gedaan. De rondvraag leverde niets bijzonders op en werd de zeer geanimeerde vergadering vervolgens met een woord van dank voor de opkomst door den voorzitter op de gebrui kelijke wijze gesloten. Kookdemonstratie. Naar ons wordt me degedeeld, zal door de vanwege de directie van de gemeentelijke lichtbedrijven aan de gasverbruikers die een gasfornuis in gebruik hebben de gelegenheid worden gegeven tot het ontvangen van onderricht in het koken, bakken en braden. Het behoeft geen betoog, dat dit ondericht door een deskundige zal plaats hebben en dat zulks geheel gratis zal geschieden. Voor de huisvrouwen, die alles op gas gereed maken, zal dit zeer zeker op prijs worden gesteld. Rectificatie. Verleden week namen we een bericht op dat door Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen een subsidie over 1922 was verleend aan het patronaat St. Aloysius alhier, voor het geven van vervolgonderwijs van resp. 120 en 450. Dit laatste is niet geheel juist en moet zijn aan het schoolbestuur, dat de tweede cursus in 1922 aanvangende in het najaar, liet geven

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 1