Het Rijks-Inkoopbureau. Het rijksinkomen van de Koningin. De Rotterdamschet alcoof- woningen. Monument wijlen, Mr. H. Goeman Borgesius. De nieuwe Nederlandsche leening in Amerika. EERSTE KAMER. Diocesane vergadering van den R. K. Vrouwenbond in het Aartsbisdom. De vrijwillige landstorm UIT HET AND De landbouw-begrooting voor 1925. R.-K. Stichtingen en V ereenigingen. De verlaging der ambtenaars salarissen. De rapporten der deskundigen. Nederland en Rusland. Land- en Tuinbouw ongevallen wet. Verhooging Tabaksbelasting. Moordaanslag op een partij voorzitter. De a.s. Rijksdagverkiezingen. De communistische agitatie in Duitschland. Kard. Giorgi bisschop gewijd. Volgens het jaarverslag van de Dioc. pen- ningmeesteresse, mej. C. Reinhart, te Gro ningen, telt de Bond in het Aartsbisdom 11.000 leden en 55 af deelingen. Er zijn 3 nieuwe afdeelingen gesticht. Het jaarverslag van de penningmeeste- resse sluit met een batig saldo van 881.3234.. Vastgesteld werd het percentage, dat de afdeelingen afdragen aan de Diocesane kas. Dit zal voortaan bedragen 20 pet. in tegen stelling met 23 pet. -in voorgaande jaren. Het verslag van de Dioc. Commissie voor den Jónge-Vromvenbond, uitgebracht door Freule Bosch van Oud-Amelisweerd, geeft aan dat de J. Vr. Bond telt 11 afdeelingen. waarvan er 5 een kwijnend bestaan leiden. In Tiel is een nieuwe afdeeling gesticht. Vervolgens deed de presidente verschil lende mededeelingen. Er zal dit jaar wederom een sociale cur sus te Velp worden gehouden en wel op 1, 2 en 3 Sept, bij de Dames du Caere Coeur, te Arnhem. Mej. Boehelman zal na mens de Dioc. Studiecommissie dan het rap port publiceeren handelend over „De Hu welijkswetgeving". De presidente vestigde bij de rondvraag nog eens bijzonder de aandacht op het werk der moedercursussen in de Drentsche venen. De vereeniging tot versiering van arme ker ken werd zeer in de aandacht van d, af deelingen aanbevolen. Na de rondvraag werd de vergadering met den Chr. groet gesloten. Met de afd. Utrecht zal contact worden gezocht voor het bezoek van Kamerleden daar ter plaatse en omgeving. Geschil tusschen Landsdrukkerij en R. I. B. De meening van Minister Colijn. Naar de „Tel." verneemt, bestaat sedert geruimen tijd een geschil tusschen de Landsdrukkerij en het Rijks-Inkoopbureau (R. I. B.) betreffende de levering van grondstoffen voor die drukkerij door tus- schenkomst van het R. I. B. Onlangs heeft de Minister van Financiën, de heer Colijn, een beslissing in deze aangelegenheid ge nomen, waarbij hij in een schrijven aan den directeur van het R. I. B. uiteenzette welk standpunt hij door het R. I. B. inge nomen wenscht te zien. Het R. I. B., aldus de Minister, moet door concentratie der aankoopen een be sparing teweeg brengen op de kosten van aanschaffing voor de voor den rijksdienst benoodigdc verbruiksartikelen. Tot den aankoop van grondstoffen voor de op com- mercieelen voet ingerichte bedrijven van den staat, die. naar buiten concurreerend moeten kunnen optreden behoort de zorg van het R. I. B. zich niet uit te strekken. De Landsdrukkerij wordt door den Mi nister gezien als een bedrijf, dat tegenover het particuliere bedrijf moet kunnen con- curreeren. De leider van zulk een bedrijf moet vrij zijn in het aankoefpen van voor het bedrijf belangrijke grondstoffen. Tus schen hem en den leverancier dier grond stoffen behoort, volgens den Minister, niet een vreemd lichaam te worden ingevoegd, waarover hij geen zeggenschap heeft. Elke regeling, die den bedrijfsleider ten deze aan banden legt en hem niet slechts het persoonlijk en dagelijksch contact met de leveranciers van grondstoffen beneemt, maar hem ook in het oog van zijn afne mers min of meer in een positie van af hankelijkheid brengt, moet tot kosten lei den en staat aan een goede bedrijfsvoering in den weg. Dit standpunt incidenteel, door den Mi nister ingenomen ten aanzien van de Landsdrukkerij, zal, naar het blad ver neemt, ook dienen in acht te worden geno men in de verhouding tusschen R. I. B. en andere staatsbedrijven, als b.v. de Staats mijnen, de Munt en de Artillerie-inrichtin gen, indien deze den wensch daartoe te kennen geven. In verband met het ingaan der salaris- vermindering van de Rijksambtenaren op 1 Mei heeft H. M. de Koningin goedgevon den thans eveneens gevolg te geven aan het reeds het vorig jaar geuite voornemen, om een gedeelte van haar rijksinkomen ter beschikking van den minister van Finan ciën te Iatén. De afdeeling Rotterdam en omstreken der Nederlandsche Maatschappij tot bevor dering der Geneeskunst heeft met groote meerderheid bij motie uitgesproken, dat de moderne alcoofwoningbouw, zooals die in Rotterdam plaats vindt, niet zonder meer als „schadelijk voor de gezondheid" in den ban behoeft te worden gedaan. In het plantsoen op het Prins Hendrik plein in Den Haag, dicht bij het huis, waar de overledene heeft gewoond, zal een mo nument geplaatst worden voor wijlen mi nister Goeman Borgesius. De beeldhouwer J. C. Altorf te s Hage heeft het monument ontworpen. Het zal een hoogte van 3 en een breedte van 214 Meter hebben. In bet begin van het najaar wordt het gedenk- tecken onthuld. De New-Yorksche correspondent van de N. R. Ct.' seint, dat de firma's Kuhn, Loeb Co. en de National City Company heden een dertigjarige 6 pCt. Nederlandsche lee ning uitgeven, groot 40 millioen dollar, te- 9614 nCt. De geruchten betreffende een Neder- landsch-Indische leening worden tegenge sproken. De salarisverlaging der Rijksambtenaren. De Eerste Kamer heeft Dinsdagmiddag dè drie salarisontwerpen aangenomen met 23 tegen 11 steramen. Tegen stemden de socialisten en de Vrijz,- democraten. Ataandagmiddag had onder presidium van mevr. F. SteenbergheEngeringh te Utrecht de jaarvergadering te Zwolle plaats, van de besturen van den R.-K, Vrouwenbond in het Aartsbisdom met het Hoofdbestuur. De presidente sprak haar vreugde over de groote opkomst uit. Enkele gevoelvolle woorden wijdde zij aan de nagedachtenis van mej. Betsy van Berkel. Vertegenwoordigd waren 48 van de 53 afdeelingen. Bericht van verhindering was ingekomen van Mgr. de Wit, geestelijk ad viseur. Door de Dioc. secretaresse, mevr. Jorrits- maRoes, werden de notulen van de vorige vergadering gelezen en na eenige kleine bemerkingen door de vergadering goedge keurd. Als lid van hef Dioc. Dag. Bestuur werd de penningmeesteresse, mej. C. Reinhart, herkozen. „Oppassen voor inslapen". Naar aanleiding van den te houden land dag voor de leden van den vrijwiliigen land storm is door het comité van uitvoering een schrijven verzonden, waaraan wij het vol gende ontleenen: „Er is gevaar, dat de belangstelling bij de leden van den bijzondcren vrijwiliigen land storm zal gaan verflauwen. Daarom is het goed, dat de leden elkaar zoo nu en dan weer eens herinneren aan Dinsdag werd in een der zalen van het departement van Binnenlandsche Zaken en Landbouw een vergadering gehouden, waar in de verschillende landbouw organisaties hier te lande vertegenwoordigd waren. De vergadering welke werd bijgewoond door den directeur-generaal van den Land bouw dr. P. van Hoek, den inspecteur van den Landbouw, I. Kakebeeke en afgevaar digden van het Koninklijk Nederlandsch Landbouw-Comité, den Nederl. Boeren bond, den Christelijken Boeren- en Tuin- dersbond, den Nederlandschen Tuinbouw- raad en den Algemeenen Nederlandschen Zuivclbond werd door den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck geopend met een rede, waarin hij den landbouworganisa ties verzocht, hem voor te lichten bij de samenstelling der Landbouwbegrooting voor 1925. Het is U aüen bekend, aldus de Minister, hoe 's Lands financiëele toestand groote zorg baart. Noodgedrongen is de regeering ver plicht naar de oud-Hollandsche spreek wijze, iederen gulden tweemaal om te kee- ren, vóór zij hem uitgeeft. Ook de land bouwbegrooting kan aan de algemeene ver plichting tot bezuiniging niet ontkomen. Ten vorigen jare toen de tijd ontbrak, heb ik mij genoopt gezien, zij het na uiterst des kundige voorlichting, het mes te zetten in de verschillende uitgaven, zonder u te kun nen raadplegen. Maar bijzonder zou ik het waardeeren, indien thans, nu de gelegen heid openstaat, wij te zamen konden over leggen, hoe iederen, voor den landbouw be schikbaren penning, zoo economisch moge lijk te besteden. Wij moeten trachten, om in de taal der staathuishoudkunde te blijven, het „produitnet" tot de slechts eenigszins bereikbare hoogte op te voeren. Slagen wij hierin, dan zal levens het doel worden be reikt, dat der Regeering in deze moeilijke dagen, als het ware dag en nacht voor oogen staan moet; zoo weinig mogelijk geld uit de Staatskas zelfs aan den landbouw ten koste te leggen. Het spreekt van zelf, gelijk ik trouwens reeds meermalen ook in de Staten-Generaal mocht opmer ken, dat de vitale landbouwbelangen niet onder de bezuinigingsnoodzaak mogen lij den. Ongetwijfeld zullen de organisaties aan waarde en beteekenis winnen, wanneer zij, gelijk b.v.'op het gebied van het onderwijs reeds geschiedt, wat niet eigenaardig tot 't domein van den Staat behoort, aan zich trekken. De boer is, van huis uit, zuinig en spaarzaam. Een lichaam door boeren en boerenvrienden beheerd, moet dan ook veel goedkooper werk leveren dan de Staat. Aldus kan met geringer middelen evenveel, wellicht meer worden bereikt langs den al tijd min of meer starren weg van Staats bemoeiing. Met voorbeelden bewees spr. dal de spankracht nog niet tot het uiterste is uit gezet. Intusschen meen ik hiermede voldoende in groote trekken de gezichtspunten te heb ben aangegeven, waaronder de landbouw begrooting is te bezien. Ik veroorloof mij u uit te noodigen, aan de hand van deze vingerwijzing met den directeur-generaal, deze begrooting voor- loopig na te gaan. Daarna zal ik, nadat uw organisaties gelegenheid hebben gekregen zich over de onderscheidene punten een oordeel te vormen, dit gaamie vernemen. Het spreekt van zelf, dat een snelle be handeling reeds hierom gewenscht is, om dat de ontwerp-begrooting voor 1925 bin nen enkele maanden mijn Departement moet verlaten en ik over andere onderdee- len ook nog met de betreffende organisatie overleg denk te openen. Naar de „Msb." verneemt, zal binnenkort ook voor de bisdommen Breda en 's-Herto- genbosch een lijst van R. K. Stichtingen en Vereenigingen verschijnen met opgave van naam, plaats van vestiging, doel en datum van stichting of Kon. goedkeuring, en wel bij het Instituut voor Doofstommen te St. Mi- chils-Gestel. In het bijzonder voor heeren Notarissen kan deze uitgave dienstig zijn. In de vergadering der Tweede Kamer van een zeer edelmoedige daad van zijn kant. Ik verneem, ging MacDonald voort, dat de liberalen niet zoo erg over ons te spre ken zijn. Ik zal hierop niet ingaan. Ik ben cr volkomen zeker van, dat al wat echt liberaal is in het land met verwachting en dankbaar heid naar ons werk moet zien. PARIJS, 29 April. De Commissie van Her stel heeft de antwoorden ontvangen van Ja pan en Zuid-Slavië crp de rapporten der des kundigen, en zal deze hedenmiddag onder zoeken, te zamen met het Britsche en Ita- Iiaansche antwoord. BRUSSEL, 29 April. Donderdag gaan Theunis en Hymans scheep naar Londen. Over deze reis schrijft „Het Laatsie Nieuws": Alles toont aan, dat België thans het on mogelijke gaat doen om tot een oplossing van de herstelkwestie hetzijne bij te dragen en daarvoor is het noodig, dat de betrokken Naar de N. Crt. verneemt, is mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen, consul-generaal in alge meenen dienst, thans v/erkzaam aan het departement van Buitenl. Zaken, bestemd om, wanneer de thans gevoerde onderhan delingen mochten leiden tot een erkenning de jure van de Russische republiek, door onze regeering, te worden benoemd tot ge zant te Moskou. Zooals bekend is, was mr. v. d. Sande Bakhuyzen secretaris-generaal van de Rus sische conferentie, welke in 1922 te 's-Gra- venhage is gehouden. Onderscheidene werkgevers in het land bouwbedrijf maakten bezwaren tegen de verzekering, krachtens de Land- en Tuin bouw Ongevallenwet. Thans is echter een nieuw hoofdstuk in- geiascht, hetwelk deze aangelegenheid re gelt in dien zin, dat als een werkgever be zwaren heeft tegen deze verzekering, hij van het plakken van zegels is vrijgesteld, waartegenover hij dan elk jaar op zijn aan slagbiljet op de Rijksinkomstenbelasting boven zijn gewonen aanslag het bedrag ver meld vindt, dat hij aan zegels had moeten plakken. Dit bedrag wordt dan echter met 25 pCt. verhoogd. Is de werkgever geen inkomstenbelasting verschuldigd of is het biljet reeds uitgereikt of de eerste aanslag reeds vernietigd, dan wordt het bedoelde bedrag nagevorderd. Men schrijft uit Ame^foort aan het Vad.: In de protestvergadering tegen de drei gende verhooging der belasting, op sigaren, sigaretten en tabak, belegd door de afdee ling Amersfoort, van den Bond van Sigaren winkeliers, werden alle gebruikelijke vormen van actie overwogen. Gezien het geringe resultaat der actie bij invoering van de Tabakswet, meende men thans slechts verwachting te mogen koes teren van persoonlijk bezoek aan de Kamer leden. Bij de invoering had de wet 42 stemmen voor en 32 tegen, terwijl 22 Kamerleden afwezig bleven. Al is de huidige Kamer van andere sa menstelling dan een paar jaar geleden, toch is de hoop niet uitgesloten, dat zulk een actie succes kan hebben, daar de weerzin tegen deze belasting, vooral door de wijze van heffing, voortdurend toeneemt, de op brengst lager wordt en steeds blijft beneden de raming. Tevens werd gewezen op het indienst- houden van zoo groot personeel aan de grenzen om frauduleuzen invoer te weren. De belasting, die op sigaren enz. geheven wordt is mede oorzaak van de kosten dezer bewaking. Men vreesde, dat hiermee geen rekening wordt gehouden bij het vaststellen der netto-opbrengst van de Tabaksbelasting. Gevraagd werd ter vergadering, waarom de Minister ondanks alle vertogen van Kamers van Koophandel en organisaties in sigarenhandel en bedrijf, niets wil weten van „belasting aan de bron" of vergunnings recht er. ook nu weer vasthoudt aan het verfoeide banderoilensysteem. Het wetsvoorstel en memorie van toelich ting zijn reeds in druk en zullen de Kamer spoedig bereiken. De kistjes met zegel, die in voorraad zijn, krijgen suppletiezegel. Overwogen wordt of voor de afzonderlijk gebanderolleerde siga ren in voorraad een tweede bandje kan voorkomen worden. De afd. Amersfoort besloot aan het be- stdur van den Bond te verzoeken een rege ling voor het bezoeken der Kamerleden vast te stellen, zoodat dit een landelijke actie vormen kan. Tevens wordt in dezen brief adhaesie be tuigd aan wat noodig zal geoordeeld worden cp de groote protcstmeeting, Donderdag a.s. te Amsterdam belegd voor allen die betrok ken zijn bij handel en fabricage in het tabaksvak. BERLIJN, 29 April, Gisteravond schoot te Fürstenau bij Osnabrück een 16- jarige blikslagersjongen, die de völkische denkbeelden is toegedaan, op den voorzit ter der afdeeling Osnabrück, van de demo cratische partij, den heer Adamzyk, op het oogenblik, dat deze zijn auto verliet om in een democratische vergadering het woord te voeren. Hij werd zwaar gewond en is in het ziekenhuis te Fürstenau opgenomen. Zijn toestand is levensgevaarlijk. BERLIJN, 29 April. Naar de soc. bla den melden, is in Russdorf bij Limbach in het Saksische ertsgebergte een kist met dynamiet en ander ontplofbaar materiaal gevonden. In verband daarmede zijn ver schillende leden der communistische partij gearresteerd. Zij verklaren,, lid te zijn van een communistische geheime organisatie, doch niemand te mogen verraden, daar zij dan uit den weg worden geruimd. De ge vonden ontploffingsmiddelen zouden vol doende zijn om een middelmatig groote stad met den grond gelijk te maken. BRESLAU, 29 April. Na afloop ecner Völkische vergadering, waar de afg. Wullc het woord had gevoerd, ontstond hier een woeste kloppartij tusschen communisten en Völkischen. Aan beide zijden werden per sonen gekwetst. De politie verdreef de me nigte. Z, H. de Paus heeft Zondagmorgen dc bisschopswijding toegediend aan kardinaal Giorgi, groot-penitentiarius, die in zijn hoe danigheid van protector der Minderbroeders einde Mei naar het H. Land zal vertrekken om twee kerken te wijden, die door de Pa ters Franciscanen zijn gebouwd: één op den berg Thabor, de andere in Gethsemani. Dit is de eerste bisschopswijding, door den Paus toegediend, sedert zijn troon bestijging. De kardinalen Vannutclli, Gasparri, Galli en Bonzano woonden de plechtigheid Mj, evenals talrijke prelaten, religieusen en leeken. Van Harrisburg, U hebt zeker wel eetlust. De tafel in de kamer was gedekt voor een maaltijd. Er stond koffie, corned beef, aard appelen en brood. De pachter wierp zijn hoed in een hoek van de kamer. Hij leek nog jong, maar zag er vermoeid uit, alsof hij in zijn leven al veel had doorgemaakt. HOOFDSTUK XXXVIIÏ VAN AMBURG. In een paar minuten kwam de kaffer aan- loopen met borden, messen en vorken. Mag ik mij voorstellen, zei Duncan; ik ben Duncan van de Politie, en dit is Sava ge, hetzelfde ambt. Mogen we ook uw naam weten? Van Voorst, om u te dienen. Er is mos terd in dat kopje. Drinkt u koffie of whisky? Liever koffie. Wij achtervolgen een man, mijnheer en ik, daarom zijn wij zoo gewapend. Hoe gaat het met deze boerderij? Niet zoo best. Ik woon hier pas een maand. Het ziet er toch netjes uit. Goed voor struisvogels. Ik ben hier nog pas een maand. Eerst was plotseling al het water weg en daarna alle Kaffers. Alleen Jack is gebleven. Waarom bleef die? (Wordt vervolgd.) u een brief voor de politie te Johannesburg. U vervolgt iemand, die Moschelles heet, zie ik hier uit den brief. Ja. „Zeker geen familie van W. W. Moschelles? Hij is het zelf. Wat. Is hij het? Wel, wel! Toen ik den laatsten keer van hem hoorde, leefde hij als een voornaam heer in Park Lane. Ja, maar dat is hem nu onmogelijk ge worden. Doordat u hem vervolgt? - Ja. Hij nam afscheid van den commissaris, stapte in de rickshaw en reed naar William son, waar hij zich een confectie rijpak aan schafte. Het paste wel niet in de puntjes, maar voor de Veldt was het goed genoeg en de aasvogels kijken zoo nauw nief, waar het nieuwe modes betreft. Dien avond nam inspecteur Savage in zijn nieuwe uitrusting met zijn wapens en al zijn bagage plaats in den trein om de lange, stoffige, sombere reis te aanvaarden naar Johannesburg, waar het altijd stuift en alles vol stof zit. Toen Savage aan het station kwam, werd hij dadelijk aangesproken door een langen, jongen man. gekleed in een khaki uniform en die een rood gezicht had. Is u mijnheer Savage? Ja. Kent u mij? O, ik keek naar u uit. Ik ben Duncan van de politie en ben afgezonden om'u op te zoeken. Is dit uw bagage? Goed, wij zul- duwen vielen recht voor hen uit. Dat lijkt mij goed, als wij maar eerst Ik denk, dat wij wel vijftig mijlen per weten, of er iets is. dag kunnen afleggen, zei Duncan. Vertel u Dat zullen wij nu gauw genoeg weten, mij nu eens, wat de zaak eigenlijk is. zei Duncan. Savage vertelde hem alles haarfijn, zelfs Dien dag reden zij vijftig mijlen en bleven hoe hij door Moschelles was ingerekend. den nacht over op een boerderij. Den vol- Ik denk, dat er diamanten bij te pas genden morgen hervatten zij hun reis bij het komen, zei Duncan. aanbreken van den dag en reden naar het Ik ook. stadje Harrisburg, dat zij om twaalf uur bc- Het is een mijn; dat cryptogram, betee- reikten. Hier bleven zij een paar uren en kent een mijn. Denk je dat die kerels elkan- reden toen rechtstreeks naar hun bestem der anders zouden vermoord hebben? Neen ming. het is Kimberley en De Beers voor den Dien nacht sliepen zij op de Veldt in hun tweeden keer. Blauwe klei en een massa dekens gerold en heel vroeg zaten zij alweer geld voor ons alleen. in den zadel. Tegen den middag werd de U vergeet één ding. hitte ondragelijk. De zon stond als een En dat is gloeiende kogel aan den hemel en de ge- Wel, het cryptogram is juffrouw heele streek scheen bruin verbrand door de Prynne ontstolen en de mijn behoort haar. zon. Zoetjes aan, ik had het meisje niet ver- De springbokken en herten galloppeerden geten, maar een diamantmijn is geen appel, er in kudden rond en aasvogels vlogen hoog dien je in je zak steekt en meeneemt. Als in de lucht. wij de mijn vinden, dan behoort hij niet aan Duncan bespeurde het eerst het huis en ons toe, maar aan den persoon aan wien toen Savage ook in dc aangegeven richting het land behoort en aan de Regeering. keek, zag hij ver weg een boerderij, die erg Juist, maar.... eenzaam stond en verlaten uitzag. Nu moet het land gekocht worden. Kan Daar is het, zei Duncan, het meisje dat? Is het huis verlaten? Dat kan wel in Londen. Dat kan ik nog niet zéggen. In Londen wonen alleen afzetters. Ik Zij reden voort Toen zij naderbij kwamen ken een man in Johannesburg van Buren, zagen zij dat het huis bewoond was. hij is eerlijk en rijk. Een halve diamantmijn Er zijn struisvogels, zei Duncan, ja er is genoeg voor een meisje. Als het iets is, zijn bepaald menschen en dat doet mij plei- koopt De Beers het wel en betaalt dadelijk, zier, dan krijgen wij misschien nog iets goeds Wat vindt u daarvan? te eten. len maar te voet gaan en ons de bagage na laten zenden. U is Savage van Scotland Yard, nietwaar? Ja. Dan heb ik uw naam dikwijls in de Engelsche couranten gelezen en het doet me genoegen, dat ik u nu ontmoet. Ik ben de man, die u helpen moet om den sinjeur te pakken, dien u achterna gaat. Zou het tot een gevecht komen? Stellig. En is u goed gewapend? Ik heb een Winchester repeteergeweer en een Mauser pistool bij mijn bagage. Dat is voldoende. Wij zijn er. Zij hadden nu het politiebureau bereikt en het kostte Savage niet veel tijd om zijn geloofsbrieven te toonen. Morgenochtend bij het aanbreken van den dag gaan wij op weg, zei Duncan, laten wij nu den tijd passeeren met een wandeling door de stad. Nog voor het goed licht was, werd Savage den volgenden morgen gewekt door Duncan, die al geheel gekleed was. Spoedig was ook Savage gereed en na een haastig ontbijt in de verlaten gelagkamer, volgde hij Duncan naar de binnenplaats waar twee politiepaar- den gezadeld en van zadelzakken met levensmiddelen en waterflesschen voorzien, stonden te wachten. Tien minuten daarna verlieten zij Johannesburg en reden met hun rug naar het licht, dat als een grijze vlek door den wolkeloozen Oosterschen hemel brak. Weldra kwam de zon op en hun scha- Maar wat zullen wij zeggen, om ons be zoek te verklaren? Daar heb ik ook al over gedacht. Twee gewapende politiebeambten op dc Veldt beteekent iets. Het was niet zoo erg als wij dadelijk heengingen, maar wij willen er blijven. Wat zullen wij zeggen? Wij leggen geen eieren en zijn ook geen artisten. Voor onze gezondheid doen wij 'tniet en ook niet voor de studie van de natuur. Laat mij maar iets verzinnen, 't Best is 't aan mij over te laten en dan richt ik mij in mijn verzinsel naar den persoon dien ik zie. Toen Savage en Duncan dichterbij kwa men, verloor de boerderij iets van haar ver laten aanzien. Het dak was gemaakt en dc hekken waren witgeverfd en toen zij heel dichtbij kwamen, kwam een kaffer uit huis. Dat is het huis, zei Savage, kijk daar is die weerhaan. Hallo! riep Duncan tegen den kaffer, is de baas thuis? De Kaffer antwoordde bevestigend en kwam nader om de paarden te verzorgen. Juist op dit oogenblik kwam een blanke man met een breedgerande hoed op en een sigaar in den mond buiten. Dag mijnheer, zei Duncan, Dag heeren, was het antwoord. Mag ik hier wel wat blijven met mijn vriend,, ging Duncan voort, van zijn paard stijgend. Zeker, van harte welkom! Jack stal de paarden! Komt u van ver?

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 6