STADSNIEUWS. m SPAARNEBANK Dit Qummer bestaat uit 24 bladzijden, waaronder het geïllustreerd Zondagsblad in acht bladzijden. Leekepreeken. Pastoor M. C. M. Bohl I212 jaar te Zandvoort. 'S v Ingezonden Mededeelingen Spaarboekjes met 4 pCt. rentevergoeding Een hangende" auto, Zaterdag 3 Mei 1924 47ste Jaargang No. 14729 Eindexamens H. B. S. a 75 cents per regel. I» Rheumatiek Hoofd- en Zenuwen Verkoudheid Griep Influent» Schuit's üodslampje. Directie: Mr. Th. WESTERWOUPT. DEPOSITO-RENTE Met 1 Dag opzegging 2' ./'0 Voor 1 Maand vast prolongatiekoers Vj% Voor 3 Maanden vast 4 Voor 6 Maanden vast 41 vast opzegging Bollen teelen in Amerika. De „Chique" bedelaar. ji Geen audiëntie. Hinderwet. Programma. j. J. WEBER ZOON Ooticiens - Fabrikanten Kouiugsfraat 1Ü Haarlem. De abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: Per weck 0.25 Per kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bij vooruitbetaling 3.58 Bureaux: Nassaulaan 49. Telefoonnummers: 1426, 2741 en 1748. Postrekening No. 5970. HAARIEMSCHE Advertentiën 35 cents per regeL Bij contract belangrijke korting. Advertentiën lusschen den tekst als ingezonden mededeeling op de le Pagina's 60 ct. per regel. Vraag- en aanbod-advertentiën 14 regels 60 cent per plaatsing; elke regel meer 15 cent, bij vooruitbetaling, 36. LIEFDADIGHEID. Niemand behoeft de lezing van deze preek over liefdadigheid achterwege te laten uit den begrijpelijken schroom voor alle lief- dadigheidspreeken, welke immers altijd eindigen met een aanval op uw beurs. Onze conclusie zal eer op bet tegengestelde uit komen, omdat wij gaan betoogen, dat er gevallen zijn, waarin men beter doet zijn portemonnaic dicht te houden. Aanmaningen tot het beoelencn van de deugd der lief dadigheid gesteld al, wij hadden het recht ze te geven ontvangen onze geloofsge- nooten van meer bevoegden alreeds ge noeg, terwijl „weldadig' een oude eerc- titel is van ons Roomsche volk. Laten wij dan eens een minder besproken kant van die roemvolle deugd van liefdadigheid be lichten. Aanleiding hiertoe vinden wij in de in zameling, welke dezer dagen in dit blad ge houden is voor een arm weeuwtje, hetwelk haar 90sten verjaardag vierde. Nu begrijpe men ons goed en vatte, wat wij hierna zeggen gaan, niet op als critiek! Integendeel. Het was een bijna ontroerend schouwspel een bedrag van meer dan twee honderd gulden bij dubbeltjes en kwartjes, ja. bij centen en stuivers, ons bureau te zien binnen komen, om een arm moedertje een gelukkigen verjaardag te bezorgen. V/ij dachten, wanneer wij de papiertjes open maakten en dan bij een stuivertje en wat koperen centen, bij een dubbeltje of een kwartje bijschriften lazen als: „van een werkloozc, die toch ook nog iets wil geven of: „van een weduwe, die ook veel geleden heeft" aan het oude Evangelieverhaal, waar voor alle tijden door Christus' woord zelf geprezen staat de weduwvrouw, die van haar armoe nog een penning afnam om dien te storten in het offerblok. Wij konden ons zoo levendig indenken, in dien echt Room- schen offergeest en in dat zuiver mensche- Ujk gevoel, hetwelk zoovele tientallen onzer lezeressen en lezers gedreven had, om een oude, zwaar beproefde vrouw een zonne straaltje op haar vermoedelijk laalsten ver jaardag. te, verschaffen. Daarvoor alle lof. Erwordt zooveel geklaagd over verruwing van zeden, over egoïsme en hardvochtig heid, dat men voor zulke uitingen van mee leven met een zelfs onbekend medemensch, niet, anders dan dankbaar kan zijn, Maar toen de giften bleven vloeien, da gen lang en-ondanks dreigementen van de redactie niette stuiten bleken, 'ijn wij naar den aard van onze leekepreekerspro- fessie een oogenblik over deze ontroe rende sympathiebetuigingen gaan philoso- pheeren. Hoeveel oproepen om steun, hoe veel noodkreten om hulp hebben er in de laatste jaren niet - in onze courant gestaan? Wij wisten ze somtijds niet meer te bergen; de binnenkomende giften moesten onder tien verschillende hoofden geboekt worden. In die charitatieve campagne hebben wij Pen belangrijke zielkundige studie kunnen maken. Het viel ons op, dat belangloozc geldbeleggers in fondsen voor een of an der liefdadig doel, in zekeren zin voorzich tiger zijn, dan speculanten in rentebicdunde ondernemingen. De laalsten toch laten zich gemakkelijk lokken door een mooien. vreemden naam. En vóór de oorlogsjaren hadden zells die emillenten de beste kans van slagen, die geld vroegen voor maat schappijen met een niet uit te spreken naam in een onvindbaar gewest in Amerika of Zuid-Afrika. De liefdadigheidszin schijnt echter steeds dichter bij huis te blijven: voor Rusland was al heel moeilijk geld los te krijgen; voor Hongarije ging het wat be ter; voor Oostenrijk regende het giften; voor het Rijnland stroomde het geld bin nen.- En toen eigen landgenooten met eigen oogen den toestand in Weenen en Hongarije gezien en daarvan verteld had den, toen men de Oostenrijksche en Hon- gaarsche kinderen zelf bij zich had, was 't, alsof die verre landen dichter bij gekomen waren en de markt was van toen af ook voor Oostenrijkerljes en Hongaartjes zeer willig. In een ander opzicht is er tusschen geld- speculanten en liefdadige menschen groote overeenkomst; beiden laten zich n.m. trek ken en plunderen door de reclame. De Maatschappij, die het pakkendste prospec tus uitgeeft en de hulpbehoevende in stelling, welke den schrilsten noodkreet weet aan te heffen, maken de meeste beur zen los. Laten wij een voorbeeld aanhalen uit onze eigen practijk. Een paar jaar ge leden werd er in Duitschland een R.K. persdag belegd onder leiding en op aan sporing van het Duitsche episcopaat. Te voren had de Aartsbisschop van Keulen een herderlijk schrijven uitgevaardigd,waar in op den nood der Duitsche pers gewezen werd. En tot ieder, die wilde liooren en lezen, drong het met ontzettende duidelijk heid door: het Katholieke volk van Duitschland staat voor een groote geeste lijke ramp. De sterke Katholieke Duitsche pers van weleer dreigt ineen te zakken; te genover het wassende communisme en ze denbederf dreigt aan de Roomsche kerk in Duitschland een der machtigste wapenen, de dagbladpers, uit banden te vallen. In verschillende Katholieke bladen, ook in het onze werd een oproep om steun voor de Katholieke pers in Duitschland gedaan; wij wijdden er zelfs een hoofdartikel aan en lieten daarin een der Duitsche kardi- m len aan het woord. Resultaa!: aiierbe- di',e endsl! En zie, tegelijkertijd keerde een onzer medewerkers van een vacantiereisje door de Harz terug. Hij had JUar kennis ge maakt mei een dorpspastoor, wiens kerkje bouwvallig was. En hij schreef een ontroe rend verhaal over den toren in het onbe kende dorpje, welke op instorten stond. En dat pakte! Mede te werken aan de in stand houding van de Roomsche pers in Duitsch land, waardoor millioenen dagelijks van het lezen van gevaarlijke courantenlectuur konden worden afgehouden, waardoor het Katholicisme in Duitschland een zijner sterkste pijlers kon behouden, dat interes seerde zoo goed als niemand. Maar dien armen pastoor aan een nieuwen toren op zijn kerkje te helpen, daarvoor gingen dadelijk honderd beurzen tegelijk open! Het verschijnsel is heel gemakkelijk te verklaren. Liefdadigheid uil zich meestal na opgewekt medelijden; een aalmoes komt bij de meesten uit het hart ën niet uit het hoofd. Wij volstaan voor vandaag met het constateeren van deze feiten en verschijn selen en geven onzen lezers gelegenheid daarvoor zelf wat na te denken. Over den in vloed van ons gevoel op onzen liefdadig heidszin hebben wij nog wel zóóveel te zeg gen, dat deze preek er te lang door zou worden en lange preeken bereiken bet te gengestelde van hetgeen zij beoogen. Wij willen daarom deze stof een volgenden keer werken. HOMO SAPIENS. Bepaald is, dal de eindexamens als volgt zullen worden gehouden: bij de eindexamens der: lste Gemeentelijke H.B. S. tc Haarlem (Zijlvest) 19, 20, 21, 23, 24, 25, 26, 27 en 38 Juni; de Gemeentelijke H. B. S. te Haarlem jPrinsenbolwerk) 1, 2, 3, 4, 5, 7 en 8 Juli; Afdeeling H. B. S. van het Christelijk Lyceum te Haarlem 9, 10, 11 en 12 Juli; deskundigen: ir. W. Massink, oud-directeur eener 1. B, S. met 5-j. cursus te Leiden; 'H. Heukels, oud-leeraar eener H. B. S. met 5-j. cursus te Santpoort; J. C. Voorduin, Ned. Hervormd predikant te Naarden; mevr. dr. J. van den Berg van Eysinga Eli'as, letterkundige te Santpoort; dr. F. P. H. Prick van Wely, oud-leeraar aan eene H. B. S. met 5-j. c., te Nijmegen; bij de eindexamens der: Rijks H. B. S. te Velsen 24 en 25 Juni; Afdeeling H, B. S. van het Kennemer Ly ceum te Bloeuiendaal 26 en 27 Juni; Cadettenschool te Alkmaar 3, 4, 5, 7, 8, 9 en 10 Juli; R. H. B. S. tc Alkmaar 11, 14, 15, 16, 17, 18 en 19 Juli; deskundigen: dr. J. G. Rutgers, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft, te 's-Gra- venhage; dr. H. C. Redekc, directeur van het Rijks instituut voor visscherij-onderzoek, privaat docent aan de universiteit van Amsterdam, te Helder; mr. J. van Gelse, kantonrechter te Steen- wijk; dr. J. Heinsius, redacteur van het Woor denboek der Nederlandsche taal, te Leiden; C, Heijman, oud-leeraar eener H. B. S. met 5-j. c. ie Haarlem. Tot deskundigen bij het afnemen der examens aan de Gemeente H. B. S. te Leiden, de R, K. H. B. S. te Katwijk aan den Rijn en de Bijz. H. B. S. te Voor schoten, is o. m. benoemd dr. J. Brinkman, Gereformeerd predikant, te Haarlem. Tot plaatsvervangend deskundige, belast met het afnemen der examens te 's-Graven- hage, is benoemd dr. J. M. Bijvoet, hoofd assistent aan het scheikundig laboratorium der Gemeentelijke Universiteit' te Amster dam, wonende te Velsen. De heer J, F. Schmöle, oud-kolonel der genie, te Heemstede/is genoemd lot des kundige, belast met het afnemen der exa mens te Deventer, Steeriwijk, Hengelo en Enschede, terwijl dr. Dorsman, directeur der Levensverzekering Maatschappij N. O. G., tc Snel en aeker werkend tegen Togal-tabl. bij alle Apoth. en Drog. varkrijgb. Bij de fa. Verbeek in de Jansstraat is te verkrijgen Schuit's Godslampje, dat van glas in lood vervaardigd is. Het is geheel hand werk en in Gothischen stijl opgetrokken, ter wijl het symboliek in zich bergt. Zoo symboli seert het voetstuk den Calvarieberg, de vier tempeltjes, waarin dè kruisen staan, betee- Voor 1 jaar Met 1 jaar 4' Heemstede, benoemd is tot deskundige, be last met het afnemen der examens te Assen, Coevorden en Almelo. •Naar wij vernemen, is een Hollandsche firma overeengekomen met' Seabrook, om Narcissen op diens kweekerij te gaan tee len voor gezamenlijke rekening. Volgens vakgenooten is hel daar een goed kerkhof voor Narcissen. De eerste proeven daar, door een anderen Hollander genomen, zijn allesbehalve geslaagd, doordat op een heelen dag, terwijl de bollen te veld stonden te groeien,, de bollen lot in den grond ver brandden. kenen de vier Evangelisten. Er zijn twee modellen dezer soort Godslamp: de eene verbeeldt in hoofdzaak hel lijden van Chris tus op den Calvalrieberg, het andere ver zinnebeeldt daarenboven nog de instelling van het H. Sacrament des Altaar.s. «niu Bovenstaande foto toont de vordering van den bouw van het Seminarie te Heemstede. Reeds meldden wij dezer dagen in een kort bericht, dat de ZeerEerw. heer Pastoor M. C. M. Bohl Zondag a.s. zijn 12 Yi-jarig pastoorschap van Zandvoort te vieren. Alhoewel de parochie van St. Agatha te Zandvoort eerst Zondag het feest van haar pastoor viert, herdenkt de ZeerEerw. heer Bohl reeds vandaag zijn 12 -jarig pastoor schap, en het feit, dat hij dien lijd onafge broken op Zandvoort heeft doorgebracht. Zulk een feest geeft onwillekeurig aanlei ding tot een korte beschouwing van het vele werk van pastoor Bohl voor zijn pa rochie, alhoewel deze beschouwing onver mijdelijk onvolledig zal zijn. Onvolledig zeggen wij, want zeer veel heeft hij gedaan, dat de buitenwereld niet weet, veel heeft hij in stilte gewerkt, zoo wel voor de geestelijke als voor de stoffe lijke belangen zijner parochianen. Hel was in November 1911, dat Zijn Eerw. zijn intrede deed in Zandvoort en sedert dien heeft hij, niettegenstaande zijn zwakken gezondheidstoestand, die hem dikwijls in zijn arbeid belemmerde, met gestage volharding en vasthoudendheid gewerkt voor de ver betering van zijn parochie, de verdieping van het Katholieke geloof in Zandvoort en ook aan de materieele belangen der 'hem toevertrouwde ge'loovigen. Enkele punten mogen we hier wel aan stippen van hetgeen pastoor Bohl geduren de zijn pastoraat in Zandvoort heeft welen tot stand te brengen en dan noemen wij allereerst de fraaie R. K. School aan den Koninginneweg, een waar sieraad voor een plaats als Zandvoort.. En wanneer wij hier spreken over de R.K. School, mogen wij tevens niet vergeten te noemen de Eerw. Zusters Franciscanessen van Salzkotten, die deze school bedienen en die door tusschenkomst van pastoor Bo'bl in Zandvoort gekomen zijn en er te vens een „Kinder-heim" hebben gesticht.. Nog in menig ander opzicht heeft hij ge werkt voor de jeugd van zijp parochie en ook voor zijn andere parochianen, maar het zou hier de plaats niet zijn al het goede te vermelden, wat zoovelen aan zijn raad en bijstand te danken hebben, Eén ding mogen wij hier echter niet ver geten en dit is tevens wel een bewijs, hoe zeer hij niet alleen voor het tegenwoordige zorgt, maar tevens ook aan de toekomst denkt. Dat is nl, het feil, dat door hem reeds grond voor een nieuw te bouwen kerk is aangekocht. Het is natuurlijk alleszins te begrijpen, dat er nog jaren verloopen zullen, alvorens tot den bouw eener nieuwe kerk zal kunnen worden overgegaan, maar hel bewijst, hoe pastoor Bohl steeds waakt over de belan gen en den bloei zijner parochie. Hel is daarom dan ook ongetwijfeld, dat de parochianen a. s. Zondag het zich een plicht zuil enrekenen, in een hartelijk gebed Gods Zegen le vragen over hun herder en ook den Zeer Eerw. Jubilaris persoonlijk hun dank betuigen voor hel zeer vele, dat hij voor hen heeft gedaan. OUDE HERINNERINGEN, 's-Avonds half tien. Het is reeds donker. De straatlantaarns glimmeren geel en staan huiverend langs de rustige, zwarte grachten. Het maanlicht vervloeit wazig achter een' watterig wolkgevaarte.' Ik ben in een heel vreemde stad. En ik ben heel vermoeid ook. Ik zoek naar iets dat rijdt en dat mij naar het station z^l brengen. Een tram, een autobus of zoo iets. Ik dwaal wat rond, echter zonder succes. En tenslotte zou ik met alles tevreden zijn; al was het met een kinderwagen. (Als men vermoeid is, kijkt men zoo nauw niet.) Schommelend en waggelend, met veel te groote hup-passen, komt ze op mij toe en haar hoofd knikt bij elke hup. Haar ar men staan strak en achterwaarts slepen kinderen een jongen en een meisje. De straten zijn verlaten. De menschen haasten zich aan mij voorbij. En ik besluit haar hulp in te roepen. Ik loop haar tegemoet. Het huppen ver mindert. Ze houdt zich wat in en kijkt mij intusschen scherp aan. Juffrouw Ze staat stil, vlak voor mij. En de kinde ren ook. Kunt u mij misschien ook zeggen, of ik hier in de buurt een tram of een autobus kan vinden? Het hindert eigenlijk niet wat het is, als het maar naar het station rijdt. Zeker meneer Dat zal ik u 's effe uit- legge. Kijk, om het kwartier komt hier een bus voorbij, en die gaat naar 't station. Maar nu rijdt-ie niet meer, en u hebt er dus niks meer an. Dan hebben we nog een trem. Die gaat óók naar het station. Maar as u nou hier vandaan naar de trem mot loopeNou ik zal niet veel zeggen maar in die tijd loopt u riaal naar het station. Moet ik daaruit begrijpen, vraag ik ontmoedigd, dat er niets meer rijdt Nu ja U is zeker heel moei Ik begrijp, dat haar nieuwsgierigheid de overhand heeft gekregen en onderwerp mij om bestwil. Ja Heel vermoeid Mot-u nog ver Naar Haarlem 1 Naar Haarlem Ik schrik van dien uithaal. Ja naar Haarlem En weet-u daar de Nassaulaan Ook een vraag De filmoperateur van de Nieuwe Haarl. Courant zou de Nassaulaan niet weten Ik knik verwachtend. En kent-u daar de Van Haren's Op mijn gezicht kan ze zeker het antwoord lezen, want ze zegt O dus die kent-u niet. Ja, weet-u, heel vroeger woonde daar een tante van me, Antje. Die had een heeleboel kinderen veertien, geloof ik Maar nu zijn er na tuurlijk al heel wat van gestorven. Nou en as we dan vacantie hadde, dan gingen we 's morgens heel vroeg op weg, naar den Dam die weet-u zeker wel Ja, zeg ik, bang voor verdere confiden ties. Zoo weet-u die En dan gingen we met de schuit naar Haarlem. En lol dat we dan hadde Maar jawel Tante ging dood en, dat weten we wel hoe het gaat. De heele familie is uit mekaar gevalle. Van al me neefjes en nichtjes weet ik niks meer af, as dat er een paar ergens op de Nassaulaan wonen. En ik dacht misschien kent-u ze wel. Want weet u as je die naam nog-is hoort, dan schiet je direct vol, en dan vraag je,Want ach, een traan bobbelde over haar verdorde wang en bleef hangen bij den rechter mondhoek het zit me soms tot hier, meneer, tot hier Daar hei-je- n'm, gilt de jongen plot seling. Ik zie op entwee a driehonderd meter verder rijdt een autobus voorbij. Vlug meneer, vlug Het is overbodig. Een wedloop ontstaat. Langzaam begin ik te winnen. En eindelijk haal'ik de auto in, juist als die het Stations plein opzwenkt.... WANDELAAR. Het is een product van den modernen tijd en ik moet bekennen, dat de vondst niet onhandig is. Ik heb hem ontmoet, den „chique bede laar, en hij noemde zich toen „werkloos kunstenaar", vader van enkele kinderen. Dezer dagen kwam er een aan mijn deur en bij heette le zijn een „werkloos Jour nalist". Dit geval interesseerde mij en ik stelde een onderzoek in, waarom de man althans geen beroep bad gedaan op de Weerstandskas van den Nederlandschen Journalistenkring, alvorens dit allerlaatste handwerk ter hand te nemen: met ne gotie in postpapier en haarkammen langs de huizen le leuren. Een oppervlakkig on derzoek reeds wees uit, dat de man met Journalistiek net zooveel had uit te staan als Kerstmis met een 1 Mei-betooging. Maar dat alles doet er niet toe. Wij wilden het hebben over het nieuwe type, dat opduikt in onze maatschappelijke samenleving: de chique bedelaar. Het bedelaarsvak wordt veredeld. De zakkenrollers van vroeger kan men zich best voorstellen als knullen met mis dadige tronies en de petten scheef op het hoofd, maar thans zijn het hcele dandy's, die een verzorgd gesprek, eenigszins ge accentueerd liefst, met u aanknoopen op bet achterbalcon van de tram en onderwijl de kans zoeken voor hun tastende vingeren om u een horloge of portefeuille lichter te maken. En de apache van Parijs is niet mtcr geijkt met de roode stropdas, maar mag er zijn als welverzorgd burger. Dat ook liet bedelsarsvak veredeld wordt, wie zou er zich over verwonderen? Den uitvinder van het nieuwe vak prijs ik om zijn menschenkennis en ik geloof, dat het vak geen windeieren legt. De werklooze kunstenaar-schilder duwt u onder de deur twee teekeningen met een briefje er bij, dat hij werkloos schilder is en u beleefd verzoekt de platen te koopen voor slechts één kwartje. Ik heb zes van mijn kennissen ontmoet, die bezoek van den kunstenaar hadden gehad en allen de Plat£n var, den armen man maar hadden gekocht, want ze waren toch niet duur voor een kwartje. De journalist kondigt zich den avond te voren aan, door een nette briefkaart in de bus te (laten) stoppen, waarop staat, dat „een werkloos journalist u verzoekt iets te willen koopen Den anderen dag, s morgens ot s mm- dags, wordt er gebeld. Komt het meisje voor. dan ziel zij voor zich een chique- gekleed type, met beschaafd uiterlijk esi beschaafde slem. die onmiddellijk vraagt om'mevrouw te spreken. In den regel lukt dat den chique heel hest. Mevrouw ver schijnt en acht zich wel verplicht even aan te hooren, wat de heer te vertellen heeft. Wat den gewonen bedelaar niet lukt dan met allergrootste moeite, speelt hij zonder moei te klaar. Eenmaal in gesprek met mevrouw, dan is het moeilijkste werk gebeurd. Over minder flux de bouche dan de gewone bedelaars beschikken zij niet en buiten gewoon veel indruk maakt het verhaal, dat zij, deftige en nette menschen als zij zijn,, op die wijze aan den kost moeten komen en dat welopgevoede menschen als zij aan vele deuren worden weggestuurd. Tien tegen één dat mevrouws hart ver murwd is en zich niet tevreden stelt met een pakje postpapier te koopen. maar van een man van dien stand koopt men min-, stens voor 1. Me dunkt: de zaken moeten reusachtig gaan. Drie mijner kennissen - de opera ties in Haarlem schijnen nog niet lang be gonnen te zijn! kregen, bezoek en allen, hadden diep medelijden met den man, die op deze wijze aan den kost moest komen, en hadden gekocht „iets meer dan van eea gewonen bedelaar Zoo hebben wij het nieuwe type in onze samenleving „de chique bedelaar en ik ver* wonder mij alleen dat het al niet veel eer*, der is uitgevonden. De politie, tot wie wij ons wendden om eenige mededeelingen omtrent deze stak kers, deelde ons mede, dat zij zich niet tot haar hadden gewend en dus ook geen toe stemming hadden om met negotie langs dt, huizen te venten De politie zou haar deze vergunning, om wel te begrijpen redenen, waarschijnlijk ook niet verleenen. >'v Nabij de Kalkliovenbrug te Hillegom reed een auto met een flink gangetje achteruit, om plots den berm af te rijden en het water in. Neen, niet er in, want vvonder boven woncjer bleef de auto ergens aan „haken en kwam nu in een schuine richting langs den berm te .hangen In dezet niet alledaagsche houding voor den auto kiekten vve de/ wagen. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal Dinsdag a.s, geen audiëntie verleenen. B. en W. van Haarlem doen te weten, dat bij hunne beschikking van heden de door de lirma E. Pieters Sr., te Santpoort gevraagde vergunning tot oprichting van eene inrichting voor machinale houtbewer king in een gedeelte van het perceel aan den Burgwal no. 31, kad. sectie D no. 6784, voor het verwerker van diverse houtwaren, waarbij electrische kracht zou worden aan gewend tot een gezamenlijk vermogen van 17,6 P.K. verdeeld over 6 motoren, voor net aandrijven van diverse werktuigen, is ge weigerd. Het programma voor het namiddagconcert in den Hout, te geven door de Haarlemsche Orkestvereeniging onder leiding van Willem Knikker op Zondag 4 Mei om half drie, luidt. 1. „Mit Siegespalmen," marsch, v. Blanken burg; 2. Ouverture „Banditenstreiche' I. v Suppé; 3. „Sirenenzauber," waalzer. E. Wald- teugel; 4. „Cappélia," ballet. L. Delibes; 5. Ouverture „Venus auf Erden' P. Lincke; 6. Divertissement espagnol, P. Désormes; 7 Potpourri sur des motifs de l'op. „Les Saltim- banquesL. Ganne. Barometerstand 9 uur v.jn.: 753. Stilstand, OPGAVE VANs

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 1