Murtiitiii 1 aSSig noor Root LOTTGERING Amsterdam S. KAMMIN6A .Kmdeiniipk* Kbdepmankl iHHHHEHHaEail De Roomsche Boerin föoord te Nieuw-Vennep. MAAFI-EM WILLEM VAN LIEMT ■HrHHHHHSHEP |=j Vraag en Aanbod |j 0 Advertentiën i JAPON KUNST EN KENNIS. OVERGANG VAN MERCURIUS OVER DE ZON OP 7—8 MEI. Ualiaansche opera. KERK EN SCHOOL. Een protest. 8INNENLANDSCH NIEUWS, De onderhandelingen met Rusland. Eendenkooien. De ambtenaarssalarissen. De salarisvermindering der Rijksambtenaren. Boschbouw-excursie. De ambtenaarssalarissen. GEMENGD NIEUWS. ORDE EN ARBEID. Het conflict in de Textiel industrie. Het conflict bij Werkspoor. De moord te Drachtster- Compagnie. Het hooge water. De dubbele moord te Wychen. De dader meldt zich aan. Zelfverdediging? Van brandstichting verdacht ^?de" OudêrsMei 1924 h0Pe° °DZe Se' Kroon Adrianus Theodora Heemskerk Kuikens! Kuikens! Dit/llitëup&n.'. Pf=?glaoj!óker>, Alle moderne hleupen Daroe$en!(i»ddd€eé>$ Mieuwendjjk225229^, GEVESTIGD: Kleine Houtweg 45. ANEGANG zal men extra gesorteerd zijn In Barteljorisstraat no 8 DUITSCH ENGELSCH Dr. OTTO KLIPP, R.-K. Meisje R.-K. Huishoudster Flink Meisje Flink Meisje Aank. Naaisters en Leerlingen. Dagmeisje gevraagd Een R.-K. Huisnaaister Werkster Flinke Paksters. Manufacturen. aank. Schoenmaker, administr. betrekking, Flinke Jongen. Flinke Jongens R.-K. Jongmensch Chauffeur-monteur Colporteurs Bekwame R.-K. Bakkersbediende Spotprijzen. Ter leen gevraagd Te Koop Te Koop Te Koop TE KOOP AANGEBODEN Prima Zeeuwsche Pootaardappelen, met spruit Eigenheimers, door A. P. GOEMANS, Vr gelenzang. GEVRAAGD aan de wagenfabriek BEJJNES BEKWAME BANKWERKERS bekend met constructie- en plaatwerk. Zelfstandig van teeke- ning kunnende werken. Voorzien van getuigschriften zich persoonlijk te melden. Kinderwagen. Zij, die plantbare Stok Princesseboonen R.-K. Kosthuis Te 'Koop Bruiloften en Partijen. BIJVERDIENSTE. BOVENHUIS Aardbeienmanden STOOMEN I VERVEN f U heeft groot gelijk te beproeven ZELF Uwe blouses en japonnen te verven met de veel geadverteerde pakjes verf en kleurgevende zeepen. Wel zult U als U Uwe eischen niet zeer, zeer beschei den stelt, na ÉÉN proefneming overtuigd zijn dat U beter en voordeeliger uit is, wanneer LOTTGERiNG voor U verft. U is dan wijs geworden door 'schade en teleurstelling. GROOTE HOUTSTRAAT 5a TELEFOON 771 en 1561 I STOOM EN 1 VERVEN I Op a.s. 78 Mei schrijft dr. J. Stein S. J. in „Hemel en Dampkring", zal er een over gang van Mercurius over de zon plaats heb ben: dat wil zeggen, men zal, van de aarde uit, de planeet als een donkere stip over de zonneschijf zien wandelen. Daar de baan van Mercurius een hoek van 7 graden maakt met de Ecliptica, kan dat verschijnsel natuurlijk alleen dan plaats hebben, wanneer de planeet met de zon in beneden-conjunctie komt, als deze zich in de buurt van een der knoopen bevindt. Dit is t geval in Mei en in November. Ziehier een lijst van eenige verledene en toekom stige overgangen: 8 Mei 1845, 9 Nov. 1848, 12 Nov. 1861, 5 Nov. 1868, 6 Mei 1878, 8 Nov. 1881, 10 Mei 1891, 10 Nov. 1894, 14 Nov. 1907, 7 Nov. 1914, 8 Mei 1924, 8 No/. 1927, 10 Mei 1937. Men ziet, dat de overgangen zich in een periode van 46 jaar in dezelfde volgorde herhalen. Dat komt, omdat 191 omloopen van. Mercurius (16802,13 dagen) ongeveer gelijk zijn aan 46 siderische jaren (16801,79 dagen). Daar er echter een klein tijdsver schil overblijft, zijn de koorden, die Mer curius 46 jaar later over de zon beschrijft, in November wat naar 't Noorden ver schoven, en in Mei wat naar 't Zuiden. Bij den aanstaanden overgang is Mercu rius 67 millioen K.M. van de zon en 83 millioen K.M. van de aarde verwijderd. Zijn schijnbare middellijn is dan 12", die der zon 31' 41". Van 't middelpunt der aarde gezien heeft het eerste uitwendig contact plaats op 7 Mei te 9 u. 44 m. 's avonds, het laat ste uitwendige contact bij de uittrede op 8 Mei te 5 u, 38 m. 8 's morgens. De kortste afstand van 't middelpunt der zon, ten be drage van 1' 25", wordt bereikt te 1 u. 41 5 's morgens (alles uitgedrukt in Green wich M. T.) De overgang is dus bijna cen traal. De intrede is zichtbaar in 't Westen van den Atlantischen Oceaan, ir Noord-Ame rika, N. en W. ^uid-Amerika, den Stillen Jceaan, Oost-Azië en Oost-Australfë; de uittrede in 't uiterste N.W. van Noord-Ame- niiddcn en westelijk deel van den Stillen Oceaan, Australië, Azië, Europa en Afrika. In ons land komt de zon op te 6 u. 17 m. zomertijd; dan slaat Mercurius nog slechts kil zonsmiddelüjn van den rand. Te 6 u, 06 m. raakt .Mercurius den zonnerand in wendig, en te 6 u. 59 m. uitwendig. Gunstig voer de waarneming zijn de om standigheden in Nederland dus niet. Toch is t wel de moeite waard, de oogenblikken van. 3e en 4e contact zoo nauwkeurig mo gelijk te bepalen. Voor mededeelingen daar over, alsook over al wat men merkwaardigs (vooral bij hei inwendig contact) mocht hébben opgemerkt, houdt do Redactie van t tijdschrift zich aanbevobn. Zooals men weet, is de beweging van het perihelium der Mercuriusbaan hoofdzakelijk uit de overgangen afgeleid •Men schrijft ons uit Amsterdam: Na Lucia di Lammermoor gingen La Bonème en II Trovatore. Vooral de opvoe_ ring van laatstgenoemd Operawerk van Ver di was belangrijk. Voor de eerste maal traden uier op: de dramatische sopraan Dina Notar- giaccomo, die een zeer groot en klankrijk orgaan, bezit en de moeilijke Leonora-partij goed beheerscht en muzikaal zong, en de alt Maria Valverde, die haar veeleischende Azucena-rol op boeiende wijze speelde; doch rij acteert niet alleen voortreffelijk, haar zang verdient ook een woord van lof, zoowel Fartig wa9 wederom de baryton, evenals Lucia weelderig van klank, waardig van cre atie. Lupati, de beroemde forte-tenor, die reeds de vorige maal hier optrad, zingt elastieser dan vroeger. Oogenblikkelijk bracht hij de ge- heele zaal in verrukking. Met sopraan en baryton had hij schitterende oogenblikken. Het eerste trio was een klankenweelde. Van de kleinere partijen moeten Casadei (Ines) en Borin (Fernando) worden genoemd. Met de beschikbare decors werd gewoe kerd, de costumes der solisten waren smaak vol, de koren voldoende. Het orkest speelde voortreffelijk, Tallooze langdurige toejuichingen voor di. rigent en solisten. Men seint ons uit Amsterdam: Tegen de beslissing door het hoofdbestuur van den Bond van Nederlandsche Onderwij zers, genomen in zijn vergadering van 26 April j.L, is in de dubieuze kwestie der toe lating van hoofden door het bestuur der aid, Amsterdam van den Bond van Ned. Onder wijzers, protest aangeteekend, op grond van art. 36 der statuten, waarin bepaald wordt, dat bij meeningsverschil omtrent de toepas sing van eenig art. der statuten, de beslis sing moet worden voorgelegd aan de algc- meene vergadering of aan het referendum. Nadere mededeelingen te wachten. Naar het Corr. Bur. mededeelt, zullen in de Memorie van Antwoord op het Voorloo- pig Verslag der Eerste Kamer nopens de be grooting van Buitenlandsche Zaken, welke deze week verschijnt, mededeelingen wor den gedaan over het verloop der onderhan delingen met Rusland. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben be paald, dat de kooiman in 1924 verplicht is de kooieenden opgesloten of gehokt te hou den van 1 Juli tot en met 15 September 1924. In parlementairen kring verwacht men, dat de behandeling van het wetsontwerp „Wet telijke regeling inzake de wijziging van bepalingen betreffende rechten en verplich tingen van ambtenaren", welke voor het Paaschproces in de Tweede Kamer is ge- schorscht en heden zou worden voortgezet, opnieuw zal worden uitgesteld, in verband met het voornemen der regecring, eenige wijzigingen aan te brengen, waarvan de re dactie nog niet gereed is. (Hbld.). Het hoofdbestuur van den R. K. Bond van P. T. I .-personeel ,,St. Petrus" heeft in prin cipe besloten om te gaan procedeeren in verband met de salarisvermindering. Het voornemen bestaat om per extra-or gaan aan de leden instructies te geven. (Msb.'J. Door de Nederlandsche Heidemaatschappij zal in Juni cene boschbouwexcursie worden gemaakt naar België waar o.a. de Ardennen Rochefort (grot van Han), St. Hubert (het beroemde bosch van St. Michel) en het So- niënbosch (Forêt de Soignes) bij Brussel reet het bekende arboretum te Gróenedae! cn in Tervueren bezocht zullen worden. Nadere inlichtingen verstrekt de directie te Arnhem. Vanwege het Comité van Overheidsperso neel te 's-Hage werden Maandag borden door de stad rondgedragen, op één waarvan de ambtenaren worden opgeroepen voor een demonstratie op heden Dinsdag, des mid dags om half één op het Buitenhof, in ver- zoodat, gerekend over bet gehecle perso neel, ongeveer 50 pCt. vóór staking is. In verband hiermede advisecren de orga- I nisaliebesturen het personeel, hoewel te Amsterdam bet werk gestaakt zal worden, te Zuilen Donderdag a.s. rustig aan den arbeid te blijven en ook niet groepsgewijze te staken, daar de houding der ongeorgani seerden een beslissing over het geheele per soneel onmogelijk heeft gemaakt. 1 j band met de voort te zetten behandeling 1S- de riem mooi door de Tweede Kamer van het wetsont werp betreffende de ambtenaarssalarissen. van timbre. Uit Almeio wordt geschreven Van de ongeveer 250 uitgesloten fabrieksarbeiders van de stoomspinnerij „Twenthe" hebben Maandagmorgen slechts 6 het werk hervat. Om tien uur jou er vergadering worden ge houden om de houding nader te bepalenT Uit Oldenzaal wordt gemeld, dat alle ar beiders. daar het werk hebben hervat. Alle fabrieken in Hengelo ziin zonder in cident aangezet. Te Goor en Neede is ook slechts een klein deel der arbeiders aan het werk gegaan. Te Borne zijn evenwel allen weer begonnen. In een zeer druk bezochte vergadering te Almelo van de arbeiders der spinnerij Twen- the, leden van den Neutralen Textielarbei- dersbond, welke aangesloten is bij het Alge meen Neutraal Vakverbond, is met algemeene stemmen besloten de fabriek niet in te gaan, zoolang de meerderheid der textielarbeiders bevolking te Enschedé weigerachtig blijft den arbeid, onder de bekende voorwaarden te her vatten. De heer Dekker was als hoofdbestuurder van het A.N.V. aanwezig. Hij en de voorzit ter der vergadering, de heer Weltevreden, wezen er op, dat door de uitschakeling der niet-christclijke organisaties, geen oplossing van het conflict was gevonden. De Rijksbe middelaar had h.i. zijn taak niet goed begre pen. Aan Ankersmit's katoenfabrieken te De venter gingen Maandagmorgen alle arbei ders aan het werk ook de ongeorganiseerden, uitgezonderd enkele meisjes, die elders werk vonden. Maandagmorgen zijn te Haaksbergen alle uitgesloten arbeiders de fabriek binnengegaan om den arbeid te hervatten. OPNIEUW SLUITING DER FABRIEKEN"? Uit Enschedé wordt van de zijde der fa brikanten vernomen, dat de fabrieken, met de arbeiders die Maandag daar het werk weer hervatten, het bedrijf niet op gang' kunnen houden. Heden, Dinsdag, zouden de fabrieken an dermaal worden opengesteld en alsdan wor den overwogen, of daarmee doorgegaan kan worden. In Zuilen zal niet worden gestaakt. Naar wij vernemen zal heden, Dinsdag, door dc organisatie van het gezamenlijk personeel van Werkspoor te Zuilen een rondschrijven worden gericht, waarin wordt meegedeeld dat wat betreft het georgani seerd personeel zich ongeveer 80 pCt. vóór staking heeft verklaard. Van de ongeorgani-,. «eerden, die een antwoord inzonden,, hetgeen menigeen niet deed, bleken 91 voor, 50, tc.- gen en 13 geen keus gedaan te hebben, Tot onze droefheid overleed heden, voorzien van de laatste L.H, Sacramenten onze innig ge liefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader ALBERTUS HULSEBOSCH in den ouderdom van 90 jaren. Uit aller naam: c. J. H. HULSEBOSCH Haarlem, 5 Mei 1924. Delftstraat 18roocL Eenige kennisgeving. De officier van Justitie te Leeuwarden looft 500 uit voor dengene, die aan justitie of politie zoodanige aanwijzingen verstrekt, dat deze leiden tot het opsporen en de on herroepelijke veroordeeling van den dader of de daders van den moord op J. Modder man te Drachtster-Compagnie in den nacht van 20 op 21 Maart j.l. gepleegd. De Maas bij Roermond blijft wassen en bereikte Zaterdag een hoogte, welke slechts eenige centimeters met den hoogen stand van Januari j.l. scheelt. Door de troebelheid van het water zet zich veel slib af op de gras landen. Hoewel Maastricht 16 c.M. val seinde kan men verwachten, nu de regens aanhou den, dat een hernieuwden was daarvan het gevolg zal zijn. We vernemen nog uit Nijmegen De kleine boerderij waarin de moord gepleegd is, ligt 2an den Woezikschenweg, welke loopt van Beuningen naar Wychen en wel achter een molen. Willems en diens zuster leefden heel eenvoudig, van hun ouderdomsrente en had den enkele spaarpenningen, doch stonden niet als zeer bemiddeld bekend. Zij be moeiden zich weinig met de andere dorpe lingen. De buurman, die'het eerst ontdekte, dat er in het huis iets niet in orde was, is dc heer H. P. Jansen, pachter van de naast gelegen boerderij. Er wordt nog medegedeeld, dat op het bed van Willems een hamer lag waarmede dus vermoedelijk de slagen zijn toegebracht. In de kamer van de zuster werd een bureautje opengebroken aangetroffen,, evenals een kist, waarin Willems zijn geld bewaarde. Het ligt dus voor de hand, dat deze dubbel 'moord heeft plaats gehad uit roofzucht. Men meldt nog uit Wychen: Maandag is alhier de justitie aangeko men, bestaande uit mr. Quintius, rechter commissaris, jhr. mr. Nahuys, substituut officier en mr. Crommelin, griffier. Met den burgemeester en het hoofd van de politie te Wijchen begaven de heeren zich onmiddellijk naar het huis van den moord. Het onderzoek wees uit dat een kist was opengebroken. Of iets vermist wordt is nog niet bekend. Verder werd geconstateerd, dat de schedel van den ouden W. was in geslagen. De hersens puilden uit het hoofd. De vrouw is vermoedelijk tegen den muur geslagen, waardoor de dood onmiddellijk intrad. De beide slachtoffers waren zóó corpulent, dat zij niet meer in staat waren naar de kerk te gaan en de leveranciers de levens middelen moesten thuisbrengen. Er hebben arrestaties van eenige personen plaats gehad, die verband houden met.een vechtpartij die Zondag in een café te Al verna heeft plaats gehad. Vermoedelijk zijn deze personen bij het drama ten nauwste betrokken. De kleeren die zij droegen zijn voor nader onderzoek in beslag genomen. Het parket is weer vertrokken. Zondagavond is de Hoofdweg te Nieuw- Venncp het tooneel geweest van een drama, waarbij helaas een iong leven ontijdig eindigde. De timmermansknecht W. wandelde al daar met zijn meisje, de 17-jarige S. Neder- veld, tóen hij door een hoop jongens werd lastig gevallen, die eerst schreeuwend en scheldend achter hem liepen en later tot handtastelijkheden overgingen. Een verwoede strijd ontstond, waarbij W. door de overmacht gedwongen werd zich terug te trekken. In zijn verwarring en angst trok W. toen zijn mes en begon daarmede wild om zich heen te zwaaien. Zijn aanvallers wisten echter van geen ophouden en vielen des te heviger aan. Een ongeluk kon niet uitblijven en het trof den 17-jarigen P. Tates. Plotseling werd hij getroffen en stortte op den grond ineen. Inderhaast werd een geneesheer ontbo den, die echter slechts den dood kon con- statecren. Het mes had den ongelukkige het hart doorboord. Dit bericht ontvingen wij gisteren juist te Iaat om het in onze vorige oplage te plaatsen. Natuurlijk hebben wij aanstonds een on derzoek ter plaatse ingesteld. Officieel valt cr nog niets te melden. Om trent den jüisten toedracht van deze moord zaak tast men nog in het duister. Intusschen schijnt hel verloop van dit treurig geval aldus te zijn: De nog geen twintig jaar oud zijnde W. heeft zich sedert 14 dajfen vanuit zijn ge boorteplaats, Groningen, als timmermans knecht te Nieuw-Veoxep gevestigd. Hij heeft daar mej. S. Nederveld, een meisje uit Nieuw-Vennep en ongeveer 17 a 18 jaar oud, leeren kennen en is er toe gekomen met haar kennis aan te knoopen. Nu meent men, dat dc jongens uit jaloezie hebben gehandeld, maar juister schijnt het, dat ze werden geleid door een oude gewoonte, die vooral vroeger op vele dorpen bestond en nu ook in Nieuw-Ven nep nog schijnt te heerschen: n.l. dat men niet toestaat, dat een vreemdeling betrek kingen onderhoudt met een meisje van het dorp. Inderdaad een zeer afkeurenswaardig feit, maar het bestaat nu eenmaal! Des te juister schijnt deze oplossing ook, daar W. reeds enkele malen is gewaar schuwd en door dc jongens gewezen Op bet laakbare van zijn gedrag. Of de jonge Fries deze waarschuwingen niet au sérieux heeft genomen of te veel op zich zeiven vertrouwde, is nog niet op gehelderd. Intusschen staat het vast, dat hij zijn be trekkingen met mej. Nederveld heeft voortgezet. De jongens hebben toen de klaarste be wijzen gegeven, dat het hun ernst was en een meer dreigende houding aangenomen. Dat W. toen begreep, dat het meenens werd, bewijst het feit, dat hij bij de politie aangifte deed, dat ze „op 'm liepen". Wederom heeft hij daarna de kennisma king voortgezet, vertrouwende op zijn eigen krachten en op de waakzaamheid der po litie. Deze toestand heeft voortgeduurd tot een allertreurigste wijze zou plaats hebben, Wat er is gebeurd, meldt ons het volgende politiebericht: Met betrekking tot de ernstige vechtpartij die Zondagavond te Nieuw-Vennep heeft plaats gehad enw aarbij de 17-jarige P. Tates met een mes werd doodgestoken, werd ons van betrouwbare zijde het volgende mede gedeeld: De timmermansknecht B. Willemse liep Zondagavond met een meisje op den Hoofd, weg in de richting Abbenes. Een vijftal jon gens, het niet kunnende dulden, dat hij zich in gezelschap van dat meisje bevond, had den 't voornemen opgevat eens met hem af te rekenen en 't paartje al geruimen tijd achtervolgd. Even voorbij de spoorbrug heeft een hun ner, genaamd P. Tates, volgens verklaring van getuigen W. onverwacht het lorgnet van 't gezicht geslagen en een slag op het hoofd gegeven, terwijl op hetzelfde moment twee der andere jonens hem verschillende slagen en stompen toebrachten. W. had voel moeite om z'n aanranders af te weren en zwaaide met een hamer eenige malen in het rond, echter zonder iemand te treffen, omdat de hamer hem uit de handen schoot. Het troep je jongens liep hierop verder den Hoofdweg op. Het meisje raadde W. toen aan, z'n lorgnet en hamer weder te gaan opzoeken en te trachten z'n dorpsgenooten te bewe gen, hun vijandige houding op te geven. Toen echter het vijitai W. zag aankomen hebben ze groote steene.n gegrepen en hem daarmee gegooid, waarna spoedig een heel gevecht ontstond. Een hunner, de 17-jarige P, T„ bracht hem met een hard voorwerp, ver moedelijk een steen, een slag boven hei. linkeroor toe, waardoor een diepe, bloeden de wond ontstond. W. werd hierop zoo kwaad, dat hij uil zelfverdediging zijn mes greep, daarmede in het rond zwaaide en zoodoende de aanvallers wist te ontkomen. Later bleek hem, dat aan het mes bloed zat en toen is hij naar den gemeenteveldwachter gegaan, om van 1 gebeurde kennis te geven en naar dokter Schreuder, om zich te laten verbinden. Spoedig bleek aan zijn kamera den. dat een der vechtende personen, de 17- jarige Tatijs, getroffen was; hij klaagde over pijn en werd in de naastbijzijnde boerderij binnengedragen, alwaar hij reeds bleek te zijn overleden. De algemeene indruk is, dat Tates tot twee raaien toe Willemse moet hebben aangevallen en mishandeld en da/ hij de aanvoerder was van het complot. Nadat de inspecteur van politie Jelsma den ganschen nacht in de weer was geweest om het gebeurde tot klaarheid te brengen zijn. de verschillende bij dit drama betrok ken personen. Maandagmiddag, op het par ket van den heer Officier van Justitie te Haarlem, door den Rechter-Commissaris in verhoor genomen. Het lijk van den verslagene zal naar Hoofddorp worden overgebracht, ten einde aldaar gerechtelijk te worden geschouwd. D:ep tragisch is deze gebeurtenis voor dc familie Tates. die al zoo vele kinderen door den dood moest verliezen en zich nu een der weinig overgeblevenen op zulk een treurige wijze niet ontvallen. In den nacht van 5 op 6 Maart jJ. is een woonschuit te Amsterdam verbrand. Ze werd bewoond door één man, wien de brandverze-i kerings-Maatschappij, waarvan hij een polis had, 1100 heeft uitbetaald. Na de uitbetaling zijn ernstige vermoedens gesteld. gereen, dat hij den brand heeft gesticht en de aanwijzingen tegen hem zijn van dien Zondagavond, waarop de ontknooping op aard, dat hij ter beschikking der justitie is Heden overleed tot onze die pe droefheid, voorzien van de laatste H. H. Sacramenten, mijn geliefde Echtgenoot en onze zorgzame Vader, Behuwd- en Grootvader CASPER PORTEGIES Jh den ouderdom van bijna 66 jaren. Uit aller naam: Wed. C. PORTEGIES-SchoIt-en Haarlem, 5 Mei 1924, Lange Boogaardstraat 20. De H.H. Uitvaartdiensten zul len gehouden worden op Donder- ag 8 Mei a.s. in de Kerk van 1 H. Antonius van Padua, des orgens om 8 en om 8uur gezongen H. Mis. ae Ouders iaa'r fa^,'c berdenken dat zij vóór 40 ar ln den Echt zijn verbonden. Hun dankbare Zonen. CORNELIS HENDRIKUS JOHANNES THEO en Verloofde. esrlem, Korte Heerenstraat 10. 'tOtffmrn Ie Koop. No. 36. SCHEEPMAKERSDIJK Oor-, Neus-, Keelarts. TELEF. 1905 Spreekuren Dagelijks 1'/-—2 Bovendien 11—12 behalve Woensdag en Donderdag;. JROOTE HOUTS'kö DAMES-CONFECTIES hoek Warmoesstraat WAAR f6.- en f 10. - per maand. Kleverparkweg 142, Haarlem Telefoon 3239. Ook opleiding praktijk-examen Tal 1-4 regels p. plaatsing f 60.— jal S Elke regel meer t 0.15 prr - bij vooruitbetaling - LJ Gevraa; iagd een net niet beneden de 16 jaar. C. H. RUT- TE, Kruidenier, Haarlemmerliede. Gevraagd een van middelbaren leeftijd, in een gezin van vier personen. Brieven aan C NOORDERMEER, agent van dit' blad te Sassenheim. Gevraagd voor terstond een v.g.g.vvoor noodhulp of voor vast. Zich te vervoegen 's avonds tusschen 7 en 9 uur. SCHOTERSINGEL 5. Gevraagd een net voor dag of dag en nacht, in een klein burger gezin te Heemstede. Brieven onder No., 12384 Bur. van dit blad. HAARLEMSCHE BLOUSENFABRIEK Nassaulaan 1, vraagt voor gezin van 2 personen. Zondags vrij. Adres; SCHOTERSINGEL 107, vr. werk aan huis, v. het maken v. bov- en onderkleeding. Ook genegen aan huis te naaien. Prijs billijk. Brie ven onder No. 12389 Bur. van dit bl. gevraagd voor Vrijdags den geheelcn dag. Brieven onder No. 12398 Bur. van dit blad. CHOCOLADEFABRIEK „SONJA" vraagt direct eenige Gevraagd een net R.-K. Meisje als leerling-verkoopster. Brieven onder No. 12386 Bur. van dit. blad. Terstond gevraagd liefst eenigszins met het vak bekend, bij P. STOKMAN, Teding van Bcrk- houstraat 11, 2e gedeelte. Aan hetzelfde adres Herdershond te koop. Iemand met diploma Boekhouden, (R.-K.), vraagt een ook genegen magazijn- of pakhuiswerk ie verrichten. Brieven aan E'. v. d. LANS, agent van dit bl. tc Hillegom. Aan de Electr. Smederij van G. AL DERS, Jan Steenstraat 39, kan ge plaatst worden een gevraagd, niet boven de 16 jaar. Steen drukkerij M. A, JACOBS0N, Jansweg, hoek Parklaan, Elegante Prima Zijden in zwart en alle moderne kleuren Wordt gevraagd voor eenvoudige kantoorwerkzaamheden, een leeftijd 13 a 14 jaar. Brieven onder No. 12992 Bur, van dit blad. In Garage direct gevraagd (intern). Moet goed vakman zijn. Br. onder No. 12367 Bur. van dit blad. GEVRAAGD voor een drukkerij te Haarlem. Tegen hooge provisie. Brieven onder No. i2395 Bur. van dit blad. Er biedt zich aan voor direct een voor gemengd bedrijf, liefst in de om streken van Haarlem. Adres P. DE NIJS Jacz. Overtoom 250, Castricum. Pracht Japonnen, ook zwarte v. 10 tot 14 gulden. KOUDENHORN 68. Wie kan een zakenman helpen aan ƒ300 tegen 10 Maandelijksche af lossing. Bank of particulier. Brieven onder No, 12394 Bur. van dit blad. 2 Heeren- en 2 Damesfietsen 2e hands maar in besten staat, tegen billijken prijs. B. N. v. d. VOORT, Kortenbach- straat, Noordwijkerhout. een toom prachtige bigtfen en een jon ge koe. Herfst kalveren. Te bevragen bij STOOP, Rijksstraatweg D. 100, Velseroord. De tweemaal bekroonde Zwarte Mi norca's (Tentoonstelling Hoofddorp Februari 1924) te samen 5 kippen en 1 haan. C. L. HAZEBROEK, Bennebroek Reek 272. Prima onderhouden beige kinderwa gen te koop. (Op riemen). STAATS, Stationsweg 146 A, Hillegom. willen betrekken, gelieve direct te be stellen, Nog voorhanden eenige kilo's Veenschc Stoksnijboonen a ƒ6.00 per K.G. Zending Rembours. Vrij zicht. Vr. v.r.k. Ook nog te verkrijgen een par tijtje dubbele en enkele stamboonen. Te bevr. bij W. v. d. MEER Wz,, B 23, Roelofarendsveen. Aangeboden een net met gezellig huiselijk verkeer, bij men- schen z.k. Aan het zelfde adres ook slaapgelegenheid a 3.— per week. Brieven onder No. 12381 Bur. van dit blad. een brikje, zeer geschikt voor melk tc markten. Te bevragen A. BEIJERS- BERGEN, Spaarndam, Pianomuziek. Met of zonder piano. H. v. ALPHENSTRAAT 14. Voor alle plaatsen in N.-H. IJVERIGE AGENTEN gezocht voor soliedc en sedert jaren be- i kend staande Verzekerings Mij. j Hooge provisie. Brieven onder No. 12393 Bur. van dit blad. buiten Haarlem, bev. 2 kamers, keu ken, br. gang en bergplaats, voorzien van gas- en waterleiding, op besten' stand, dicht bij kerk en verkeersmid delen. Per 1 Juni aangeboden. Brieven onder No, 12387 Bureau va» dit blad. zoolang dc voorraad strekt. Prima gebruikte tegen lagen prijs. Afname Mei—Juni. Betaling 1 Juli. L. AAR DENBURG, Beverwijk, Meerstr. 68. VERSCHENEN en overal vers krfjgbaar voor drie belangstellenden, met eeq' voorwoord van Pater DAMASUS prijs 35 cent Uitgave van de N V. DRUKKERI< .DE SPAARNESTAD" Haarlem .nu,, 1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 3