VOORHOUT. IJMUIDEN. HAARLEMMERMEER. EGMOND-BINNEN. LISSE. UITHOORN. SCHOTEN. BEVERWIJK. HEEMSTEDE HAARLEM. BURGERLIJKE STAND. De verbouwing van huize Postrust. Plaatselijk Comité Olympische Spelen. Veeziekte. KERKBERICHTEN. HILLEGOM. GEMENGD NIEUWS. Diefstal van mollenhuiden. Oranjerereenigjng. Deze vergaderde op Donderdag 15 dezer, des avonds 8 uur, in café „Dé Bonte Koe", Pl.m. 50 leden wa ren ter vergadering aanwezig, die werd ge presideerd door den heer H. A, Allard. Een bericht was ingekomen, dat ds. de Haan. wegens vertrek naar Antwerpen, als lid bedankt. De voorzitter wenscht hem het beste in zijn nieuwe omgeving. Een prijs ter waarde van 15 wordt voor het a.s. muziekconcours beschikbaar gesteld. De rekening 1922 wordt vastgesteld. De penningmeester geeft een financieel overzicht over 1923 waarover 't volgende: Ontvangster 2183.35: uitgaven 2272.51; nadeeiig saldo f 89.16, Saldo in kas op 31 Dec. 1922 152.76; op 31 Dec. 1923 63.60. De voorzitter dankt den heer S. Brussee voor zijn duidelijk overzicht en betreurt het, dat de vereeniging hem binnen afzien- baren tijd, wegens vertrek zal moeten mis sen. Spr. memoreert de groote verdiensten van den heer Brussee. De heeren J. Angevaren, B. Zwetsloot en H. E. Spierenburg, zullen de bescheiden gaan nazien. In de plaats van de bestuurders S. Brussee en C. Th, Huyts moeten anderen benoemd worden. Bij enkele candidaatstel- ling worden gekozen de heeren: C. Jansze en P. v. d. Berg Cz. De heer Huyts wordt voor zijn groote verdiensten aan de vereeniging bewezen, tot eerelid benoemd. De secretaris brengt zijn jaarverslag uii en laat duidelijk het verloop der jubileums- feesten uitkomen. Het terrein van Dijsselbloem is voor de a.s. leesten weer disponibel. De voorz. stelt voor op 3 en 4 Sept. te feesten. De heer Spierenburg wil ter wille der exporteurs het tijdstip later gesteld. De heer v. d. Laan onderschrijft dit. Ten slotte wordt besloten het een week later te stellen, mits het niet gelijk met de feesten van Noordwijkerhout valt. Hierna sluiting. De zomer in '1 hoofd. Woensdagavond kwam hier een viertal jongens van 1012 jaar uit Haarlem aan. Zij waren dien mid dag met een autobus uit Haarlem naar Zandvoorl gegaan en vandaar langs hel strand naar hier gewandeld. Daar het al laat was, hebben ze zich bij de politie ge meld, die ze op transport naar Haarlem heeft gesteld. Woest rijden. Woensdagavond reed ze kere V. met zijn motorrijwiel zoo snel door de straten, dat de veiligheid van hel ver keer er door in gevaar werd gebracht. Te gen hem zal proces-verbaal opgemaakt worden wegens te snel rijden. J Aanbesteding. Bij de gisteren door den Fortcommandant gehouden aanbesteding voor de levering van versch en bevroren rundvleesch, gerookt en peke'ispeek, ten be hoeve van de soldatenmenage, gedurende het tweede halfjaar 1924, waren 2 biljet ten ingekomen. Laagste inschrijver was de heer L. de Beurs, Bioemstraat alhier, aan wie de levering werd opgedragen. De loonactie in het visscherijbedrijf. De gisteren gehouden stemming van de zeelie den heeft een meerderheid gebracht door de voorloopige aanvaarding van de voor stellen der reeders. Hel zal dus niet tot een staking komen, alleen beteekent het dat er een wanorde in het bedrijf komt, want de opvarenden worden nu geheel contractloos en er heerscht onder hen groo te ontevredenheid. De combinatie van vakorganisaties in bet visscherijbedrij! heeft aan de reeders het volgende schrijven gezonden: „Naar aanleiding van uw schrijven d.d. 8 Mei dselen wij u in opdracht van verschil lende vergaderingen mede, dat de opva renden niet accoord kunnen gaan met nog verdere verlaging van hun toch al veel te laag loon. De organisaties behouden zich dus het recht voor op elk door hun daartoe nuttig geoordeeld moment zich tegen deze loons verlaging te verzetten. Onnoodig te zeg gen, dat in geen geval ingegaan wordt op .uw aanbod, om op dezen grondslag een contract aan te gaan." jj Gisteren is één stoomtrawler op de Sieuwe loonregeling naar zee vertrokken. V Burgerlijke Stand van 1315 Mei 1924. Geboren: Hendrik, z. van G. Oudshoorn eu J. van Winterswijk. Dirk, z. van G. Hoger- werf en W. A. Jansen. Gerarda Maria, d, van J. Trompert en S. C. Duivenvoord, Leendert, z. van J. Silvis en H. Bakker. Grietje, d. van Tj. Koornstra en M. Paarlberg. Jacobus Casper Hendrikus, r. van H. L. B. Kool en C. H. Al. Kieft. Matthijs, z. van A. Kolf en. M. Verkuijl. Ondertrouwd: Gerrit Filippo, 30 j., -n Martha Haster, 20 j. Christfaan Rooden- burg, 24 j. en Hendrika van Splunler, 22 j. Johannes Frans Mesman, 35 j. en Johanna de Pous. 31 j. Jan Jacob Verhulst, 25 j en Elsje Kaslander, 24 j. tretrouwd: Theodorus Gerardus Lamets, 27 j. er, Maria Wilhelmina Kroezen, 23 j. Petrus Hendricus van Garderen, 35 j. en Kaatje Vioen, 24 j. Nicolaas Slot, 31 j. en Geelke Johanna Janssen, 28 j. Mattheu-) Antonius Hendricus Verwoerd, 25 j. en Johanna Margaretha Duwel, 22 j. Leendert van Vuuren, 28 j. en Gerdina Vos, 21 j. Lijkele de Boer, 22 j. en Paulina Louisa Bogaart, 20 j. Petrus Appelman, 30 j. en Maria Helena Kraakman, 25 j. Gerrit Klootwijk, 25 j. en Catharina Romeijn, 22 j. Cornelis Adrianus van Dongen, 27 j. en Cornelia Maria Does, 24 j. Gerardus Duivenvoorden, 21 j. en Pelronella Marga retha Vertegaal, 28 j. Johannes Lammers, 31 j. en Catharina Cornelia van Kampen, 26 j. Overleden: Jozina Visser, 65 j.. gvh. met W. Kooi. Johannes Franciscus Verbruggc, 41 i,,, ongeh, Vooroefeningen. Het bewijs van met goed resultaat gevolgd hebben der voor oefeningen voor den militairen dienst, werd deze week uitgereikt aan de volgende jonge lieden: G. Apeldoorn, C. Baltus, K. Burger, P. van Duin, J. Kleverluan. W. Kramer, C. Levering, H. Levering, P. Orij en G. Tervoort. Alle deelnemers aan den cursus zijn daarmee geslaagd en zullen dus 3 maanden korter diensttijd hebben. Een nieuwe cursus is .weder aangevangen. Benoemd. Tot hoofd der dezer zomer te openen R.-K. bijzondere school is be noemd de heer J. Verheggen, thans hoofd der openbare school. Burgerlijke Stand. Getrouwd: G. Alblas en T. Baas. G. J. E. Poortman en M. G. Minnee. W. van der Ploeg en J. H, dor Mey. Geboren: Maria Sophia, dochter van G. Weyers en van A. van der Meer. Engc- lina Alida Maria, dochter van J. A, Ruigroi: en van W. van Rijn. Barend, zoon van K. Mastenbroek en van B. Blankenslcin. Elisabeth Catharina, dochter van C. van dei- Meer en van C. Hoogkamer. Maria Elisabeth, dochter van P. M. de Bruin en van G, de Vries. Bertha Maria, dochter van A. Th. van Werkhoven en van A. J. P, Reinke. L Overleden: Maria Sophia Weyers, 2 d. Postduiven, Zondag j.l. hield de Post- duivenvereeniging „Ons Genoegen" alhier weder een wedvlucht, thans van Attons (België). Er namen 29 duiven aan deel en Werden om 9.30 losgelaten. De aankomst was als volgt 1ste C. Pannekoek 12.33; 2de W. van Vliet Hz. 12.38.36; 3de C. Verbeek 12.45; 4de C. Pannekoek 12.45.42 5de idem 12.50,32; 6de B, Opree 12,51.20. Kinderfeest Donderdagmiddag na schooltijd had in café Fritschy een bijeen komst plaats voor de schoolkinderen der diverse scholen. Door een specialiteit op het gebied van goochelkunst werden de kin deren eenige uren aangenaam bezig gehou den. De kinderen hadden schik en een woord van dank aan hen, die door geldelijke bijdragen deze samenkomst mogelijk maak ten, is hier zeker op zijn plaats. Kunst na Arbeid." Donderdagavond had in café Fritschij een vergadering plaats der muziekvereeniging „Kunst na Arbeid." Deze vergadering stond in het teeken der muzikale ontspanning. Allereerst werden maatregelen besproken voor de deelname aan het te houden concours te Hoorn op 20 Juli; ook kwam het houden van marschen door het dorp ter sprake. Verschillende le den wezen er op, dat de bewoners van den Mijdrechtschen kant te weinig muziek kre gen; anderen waren van meening, dat Kwa- kel ook stiefmoederlijk bedeeld werd. t Slot was, dat het bestuur opdracht kreeg, om voor den komenden tijd te zorgen, dal de verschillende gedeelten van het dorp de eer te beurt zou vallen, dc muzikanten voor bij Lu zien trekken. Een opwekkend woord volgde van den voorzitter, dc heer G. Rams, om alles in te spannen, om bij hel a.s. con cours een goed figuur te slaan,-waarna slui ting volgde. Feestavond Patronaat. Donderdag avond had eene feestelijke bijeenkomst plaats aan het Patronaat te Oud-Schoten- SanLpoort. Met een- marsch „De Gairochc" van de harmonie „St. Caecilia", directeur de heer Chr. Huijboom, werd de bijeenkomst ge opend. Daarna werd nog ten gehoore ge bracht een ouverture, waarna liet Scho- tensch Dubbclmannenkwartet „Euterpe," onder leiding van den heer Hugo Post, het podium betrad. Dit kwartet, dat in verschil lende wedstrijden met lauweren werd be kroond, bracht allereerst ten gehoore „Ave Maria" van Fr. Witt, gevolgd door „De Avond", van Jacobs. Beide nummers wer- der zeer verdienstelijk uitgevoerd. Wij prij zen hier het mooie stemmen-materiaal, de beschaafde uitspraak en de voordracht. De heeren P. Rings en P. Commandeur, met pianobegeleiding van den heer C. Wolff, zongen het duo „Egmond en Hoorne", dat goed werd uitgevoerd en met een hartelijk applaus beloond. De heer Commandeur zong nog eenige oud-Hollandsche liederen, waar van het refrein door de aanwezigen werd V" meegezongen. De Weleerw, Heer Kapelaan J. Sommer, sprak voor de pauze de aanwezigen toe. Na een korte inleiding, zet Zijn Eerw. uiteen het groote nut van het beslaan van een Patronaat. Het doel van het Patronaat is: ten eerste het vereenigen; ten tweede het beschermen van de schoolvrije jeugd. Verder het verstrekken van onderwijs in godsdienst, zaken, 't Is toch waar: onwetendheid brengt tol onverschilligheid. Het Patronaat is nood zakelijk om de -leden daarvan Roomsch te deen denken en Roomsch tc doen hande len. Zonder hulp van den priester kunnen de ouders in déze tijdsomstandigheden hun kinderen niet geheel Katholiek opvoeden. Spreker eindigde met er op te wijzen, dat het yele wer'k van het patronaat ook ge paard gaat met vele onkosten en verzocht daarom bij de te houden collecte het Pa tronaat naar vermogen te gedenken. Tijdens de pauze had er een verloting plaats van twee schilderstukken. Na de pauze trad weder het kwartet „Euterpe' op met „Der Fremdenlegionaer," van Julius Wengert, gevolgd door „Muttér- Segen van Opladen. Beide nummers vol deden uitstekend ook wat uitspraak be- trelt. De heer H. Post kan met groot ge noegen terugzien op deze geheel goede uit voering. De heer Huijboom dankte den heer Post voor het schoone, wat geboden werd. Als extra-nummer werd door „Euterpe" noo gegeven „Haarlem's Liedeke". Wegens het late uur werd afgezien van de nummers, welke de heeren Cormpandeur en Rings nog zouden geven. De harmonie speelde nog twee nummers, waarna deze zeer goed geslaagde feestavond was ge ëindigd. Comité-vergadering K. S. A. Dezer dagen werd de jaarvergadering gehouden van het comité der K. S. A. Bij het begin der vergadering bleek, dat maar weinig vereenigingen aan den oproep hadden gehoor gegeven. Na opening en lezing der notulen las de secretaris het jaarverslag. Uil het verslag van den administrateur bleek, dat gedurende het jaar 1923 een ver lies is geleden van ruim 1200. Dat ver lies is eigenlijk nog van het vorige jaar. Dc leening, groot 25000, welke nog diende om den verderen afbouw te bekostigen, was reeds door het bestuur gesloten, doch moest door de vergadering worden goedgekeurd, wat dan ook. geschiedde. De gehouden bestuursverkiezing 'had tot uitslag, dat de heeren Out en Jac. van Zutphen werden herkozen. Bij dc rondvraag wterden verschillende punten in overweging gegeven aan het be stuur, o. a. de behandeling van de kegel baan. Ook werd gesproken over den aan koop van brandstoffen. Een bespreking werd gehouden over zaal- huur voor het comité van steunverleening en door 'het bestuur werd volle medewerking toegezegd. Paardenmarkt. De tweede paarden markt heeft thans plaats gehad en kan weder als geslaagd beschouwd worden, Vele exemplaren waren aan de markt, meer nog dan bij de eerste. Of de handel wel zoo vlug ging is nog te betwijfelen. Zaken zijn er zeker gedaan. Alles had weder een orde. lijk verloop. Gevonden voorwerpen. Terug te beko men bij P. Mudde, Glipperweg 58, een para. pluie. Bureau van politic, Bockenrodestraat 9, een sleutel; Verdonckschot, Cloosterweg 27, een bruine muls; J. Vester, Koediefslaan, een portemonnaie; mej. P, Voorderhake lepenlaan 32, een zilveren armband; W, de Boer, Leidschcvaartweg 138, een zakmesje; G. Heesterbeek, Heerenweg 185, een mo- lorbroek; J. van der Velden, Binnenweg 108, een zilveren dameshorloge; Tuinbaas op lepenrode, Heerenweg, een kindersportkar. J. de Bonte, Doodweg 9, een zwart-bonte duif. Van Diggelen, Emmakade 51 Haarlem, een R. K. gebedenboekje; Boes, Colenso- straat 40 rood, Schoten, een huissleutel; Ver balen, Doodweg 17, een ceintuur; Booms, Kastanjelaan 14, een ceintuur; Van der Ploeg, Cloosterlaan 33, een gipsbeeld; H. ter Smitten. Franklinstraat 78, een zwart flu- weelen dameshoed; W. Bakker, Dacosta- straat 14, Haarlem, een bruin lederen dames- taschje met inhoud. Een nietsnut en een dief. M. B. te Zaandam lag altijd met zijn ouders overhoop en wou maar niet deugen. Hij was los-werkman, doch te lui en te vadeig om te werken. Op een Zondagavond nu was de heele familie van honk gegaan. Toen zij thuis kwamen bemerkten zij dat de jongen thuis en de kastdeur open was. Achter deze kastdeur lagen nu juist een paar dingetjes, die niet bijzonder goed voor her jongmensch waren en hem trouwens ook niet toebehoor den. O.a. een tweetal doodgewone doosjes, waarvan zich in het eene geld en in het an dere sieraden bevonden. De ouders verklaarden beiden dat hij kilo meters ver boven zijn the"k was en veel sterken drank scheen gedronken te hebben. Boven dien was er geen huis met hem te houden. De officier van justitie vroeg aan de moeder of zij het niet met hem eens was dat de jongen eens een flinke straf kreeg, waarop zij beves tigend antwoordde. De officier eischte dan tegen den bekl. een gevangenisstraf voor den tijd van 8 maan den onder aftrek van de preventieve hechtenis Uitspraak Donderdag 22 Mei a.s. Verduistering. De 32-jange W. 't H., wonende te Bever wijk, stond terecht terzake verduistering. Bekl. had als kantoorbediende bij de In- dian-rubberfabrieken te Beverwijk, een che que geïnd, die gezonden was door de Neder- iandsch Indische Spoorwegmaatschappij, groot f 485.10 en dit geld ten eigen bate aan gewend. Hij had het echter niet verbras, maar er meubeltjes voor zijn huishouden voor gekocht. Toen echter de inning van de cheque uit kwam, bleek uit het ingesteld ondérzoek dat bekl. gedurende den tijd dat hij bij de firma was (thans is deze firma failliet) nog circa f 1500 had verduisterd. In de dagvaarding echter werd dit laatste hem niet ten laste gelegd daar deze alleen sprak van de ver duistering van het geld dat op de cheque geind was. De directeur van de Maatschappij ver klaarde dat bekl. altijd heel solide leefde en zijn werk altijd tot in de puntjes in orde was. Hij was altijd zeer tevreden hem ge weest. Indien bekl. bij den directeur was ge komen en hem een en ander had bekend, zou deze het in den doofpot gestopt hebben. 't H. was echter direct naar de politie ge- loopen en had zichzelf aangemeld. De Officier van Justitie Mr. van Everdin- gen zeide in zijn requisitor, dat deze ver duistering die in dienstbetrekking gepleegd was. alwaar hij het volle vertrouwen van zijn patroon genoot, een hoogst ernstig feit was. Het O.M. meende echter rekening te moe ten houden met de sympathieke houding van bekl., die bovendien dat geld niet is gaan op maken, doch het in zijn huishouding besteed heeft. Spr. achtte dan ook alle redenen aanwezig voor een clemente-straf en vroeg veroordee ling van bekl. tot een gevangenisstraf voor den tijd van 3 maanden onder aftrek van voor arrest, welke reeds 2 maanden bedroeg. De verdediger van bekl., Mr. de Rijk, meen de op juridische gronden vrijspraak te moe ten vragen subs, een lichte straf, indien mo gelijk een voorwaardelijke veroordeeling, en vroeg beklaagde's onmiddellijke invrijheids- stelling. Na raadkdmer deelde de Rechtbank mede termen aanwezig te achten om bekl. in vrij heid te stellen en gelastte zijn onmiddellijke invrijheidstelling. De uitspraak werd bepaald op Donderdag 22 Mei a.s. Diefstal. De 28-jarige recividist W. G. K. wonende te Amsterdam had, toen hij in een kosthuis te Beverwijk was, een bedrag van f 1300 uit een kistje gehaald, dat in een kast stond en aan den kostbaas toebehoorde. Bekl. had een costuum van f 35 laten aan meten te Uitgeest en dit te Amsterdam naar een adres in de Jacob van Lennepstraat laten bezorgen. Ook in Amsterdam had beklaagde een costuum gekocht. Voorts was hij in Rotterdam met iemand uitgeweest en had daar circa f60 mee zoek gemaakt. Bekl. ontkende en zeide f 150 opgespaard te hebben. De getuigen verklaarden echter, dat bekl. nooit een cent had en dat hij altijd een cos tuum droeg dat nog geen dubbeltje aan vod den waard was. De officier merkte op dat bekl. al eens gevangenisstraffen had ondergaan, respec tievelijk van 2, 4 en 8 maanden en requi- reerde ten slotte tegen bekl. een gevangenis straf voor den tijd van 1 jaar onder aftrék van voorarrest. De verdediger Mr. Ali Cohen pleitte vrijspraak en vroeg subs, on middellijke invrijheidsstelling en heropening van de instructie. Na Raadkamer deelde de Rechtbank mede geen termen aanwezig te achten om bekl. in vrijheid te stellen en bepaalde de uitspraak op Donderdak 22 Mei a,s. Geboren: 14 Mei, d. van C, Kossen-de Vries. 15 Mei, z. van P. A. Meiland- Hulseboscli. z. van E. v; Domselaar- Achterberg. Overleden; 16 Mei, J. G„ 6 mnd., d. v, G. Smits, Harmenjansstraat. Van de hand van W. C. Olland, aanbeste- der te Utrecht, is bij de N. V. Boekhandel de Erven Loosjes alhier verschenen een bro chure „Goede trouw in het bouwvak". Een belangrijke bijdrage tot de kennis van arbi trale rechtspraak in verband met de verbou wing van huize Postrust aan den Wagenweg 62 alhier. Als inleiding tot zijn breede betoog zegt de schrijver o.a. 't Geldt hier „een belangrijke zaak" zei bij de eerste zitting van de Arbitrage-Com missie in zake dit bouwconflict de super-ar biter, de heer Ouendag, architect te Amster dam. Daaraan mag men toevoegen 't geldt hier ook een zaak van „Algemeen belang". Elke rechtspraak is van algemeen belang en in minder of meerdere mate de algemeene aandacht waard, doch deze wel zeer in 't bij zonder, daar hierbij aan den dag komt welke opvattingen de meerderheid der bouwvak- menschen, die men moet achten hier verte genwoordigd te zijn door de meerderheid der arbitrage-commissie, zijnde de heer Groene- wege, aannemer te Haarlem en de heer Ouen dag, architect N.B.A., te Amsterdam, beide personen \an zekere beteekenis in de bouw vakken, heeft, in scherpe tegenstelling met de minderheid der Commissie, de heer Rijk- sen, architect N.B.A. te Utrecht, die vele be- angrijke werken vooral in Indië heeft uitge voerd. Waar de minderheid der arbiters tot de conclusie komt dat de aannemer den aanbe- steder ruim 6000 schuldig is, beslist de meerr derheid dat de aanbesteder den aannemer schadevergoeding schuldig is en 14.000 moet betalen een verschil dus van 22000 Gevolg van een klein verschil van opvat ting meende iemand. Gedurende den bouw, had, bij wijze van spreker half Haarlem gehoord van wat men noemde bedrog en knoeierij, dus werd met belangstelling uitgezien naar wat de Commis sie van Arbitrage zou doen. De Sportschets „Op ter Olympiade". De werkzaamheden van het Plaatselijk Comité voor de geldinzameling ten behoeve van de Nederk.ndsche deelneming aan dc Olympische Spelen te Parijs in dit jaar loo- pen langzamerhand ten einde. De tijdsomstandigheden in aanmerking gencmen.mag de geldinzameling als geslaagd werden beschouwd, el is ook het bedrag, door particuliere vrijwillige giften verkregen, ver beneden de verwachtingen gebleven. Hcewe! reeds een belangrijk bedrag aan het N.O.C. is afgedragen, is de rekening nog niet afgesloten Wie dus nog iets wenscht bij te dragen, kan het nu nog doen aan de Haarl. Bankvereeniging, waar het tComité een re kening heeft. Wanner het Comité zijn actie geheel heeft gestaakt, zal het verkregen bedrag nader bekend worden gemaakt. Als slot der werkzaamheden zal nu op Vrijdag 30 Me a.si., in den Stadsschouwburg de sportschets „Op ter Olympiade" worden opgevoerd, welke in Den Haag en Arnhem zoo n enorm succes heeft mogen oogsten. Wanneer men weet, dat deze schets is ge maakt door Jhr. Jan Feith en J, L, Pisuisse, en de laaste de hoofdrol vervult, mogen wij verwachten, dat velen uit Haarlem en om geving zich zullen opmaken tot een bezoek aan den Schouwburg op 30 Mei. Het verband voor eenigen der spelers maakt het evenwel onmogelijk de opvoering bier ter stede meer dan éénmaal te geven. Men zorge dus reeds nu voor het aanvragen van zijn plaatsen aan het secretariaat van het Comité: Kleine Houtweg 31, Tel, 341. De toegangsprijzen zijn ongeveer gelijk aan die der meeste voorstellingen in den Stads schouwburg. Dc eerste voorstelling, door het Comité georganiseerd, was ven filmavond, waarbij geen enkel plaatsje onbezet is gebleven. Moge de laatste daad van het Comité even veel belangstelling trekken. Het mond- en klauwzeer heerscht nog steeds in alle geldelelen van de Haarlem mermeer. Er komen geleidelijk nieuwe ge vallen bij, howel de ziekte niet van kwaad- aardigen aard is. Gewoonlijk is deze be- smetelijke ziekte na een drietal weken weer geweken. Thans doen zich nog ongeveer 60 gevallen in deze gemeente voor. HOUTRAKPOLDER. ZONDA.G 4e Zondag na Paschen, half 8 Vroegmis, kwart over 9 catechismus, half 11 de Hoogmis, half 4 Lof. Door de week de H. Mis te kwart voor 8. Catechismus volgens gewoonte. ZATERDAG van 59 uur gelegenheid om te biechten. In den ondertrouw zijn opgenomen Henricus Kreike v. d. Parochie v. O. L. Vr. geboren te Halfweg en Cornelia Marga retha Ruijgrok van de Parochie v, d. H. Jacobus te Spaarnwoude aan de Lie. VIJFHUIZEN. Bijkerk H. Augustinus. ZONDAG 8 uur v. overl. ouders v. Cphem en v. d. Laar. Half II v. Corn. v. Meijen, Half 3 Lof met Rozenhoedje voor de bekee ring der zondaren. DONDERDAG 8 uur gez. H. Mis v. Joanna Kruup Stammers. ZATERDAG van 45 biechthooren v. d. kinderen, van 5—9 voor de overigen. 8 uur Lof met Rozenhoedje. ZONDAG 8 uur voor Cornelia Stokman- Meltenburg, half 11 voor Joes. Bapt. de Hane. HAARLEMMERMEER. H. Franc. v. Sales. ZONDAG half 8 voor Wilh. v. d. Hulst- v, Egmond, half 11 v. h. Geestelijk en tijdelijk weizijn v. d. Parochie. Half 8 Lof met predi katie. MAANDAG 6 uur voor Joannes Zoeteman, 8 uur voor Petrus Schrama en Joa. Verheem. 9 uur v. Joes. Baars en Gertrudis Korte kaas. 8 uur Lof met predikatie, DINSDAG 6 uur voor Cpnanus Koers- veld en Hillegonda Stut. 8 uur voor Donk- sius Vervloed, 9 uur voor Wilh. v. d. Hulst- v. Egmond. 8 uur plechtig Lof tot sluiting van de H. Missie. WOENSDAG le H. Mis v. Joes. Rietveld, 2e voor de wed. Clasina Blom, 3e gezongen Requiem voor de overledenen van de Pa rochie. DONDERDAG geen H. Mis. VRIJDAG 8 uur voor David Meijer. ZATERDAG 8 uur v. Cornell's Koester. ZONDAG a.s. half 8 tot zek, int., half 11 v. d. Parochie. VOORHOUT. ZONDAG half 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis. Half 3 Lof met Rozenhoedje. DINSDAG 9 uur gezongen H. Mis bij gelegenheid van een 25-jarig huwelijk. WOENSDAG 's avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje. Heden vertrekt de Leidsche bedevaart naar Heilo. DONDERDAG 9 uur gezongen jaarge tijde. ZATERDAG van 48 uur biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. NIEUW-VENNEP. ZONDAG 8 uur v. P. H. Duwel, II uur v. d. parochie, 4 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG half 8 bij de E.E. Z.Z. v. d. Weleerw. Heer Rector Zijm. DINSDAG 9 uur v. Adrianus v. Steen. WOENSDAG 10 uur gez. Huwelijksmis v, Mattheus Verwoerd en Joanna Duwel. DONDERDAG 10 uur gez. Huwelijksmis v. Petrus Appelman en Maria Kraakman. VRIJDAG 9 uur v. d. Z.E. H. Godefr. v. d. Boogaard. ZATERDAG 9 uur v. overl. fam. Over- meer-Verw er. ZONDAG 8 uur v. Joanna Maria v. Leeu wen, 11 uur v. d. parochie. Biechthooren en catechismus naar gew. De gebeden worden verzocht voor Corneli Turk, Cornelia de Wit, wed. Seraph, de Die le Clerq, Franc. Landwehr Johann, die voor zien zijn van de laatste HH. Sacramenten der Stervenden, en Z.E. H. Godefr. v. d. Boo gaard, Ferd. Boulé, Theod. de Vlieger, Maria Spreeuw-Smal, die in den Heer zijn overle den. Ondertrouwd zijn Mattheus Verwoerd en Joanna Duwel. Petrus Appelman en Maria Kraakman. AALSMEER. ZONDAG 18 Mei om half 8 de Vroegmis, waarbij gelegenheid tot biechten en de H. Communie te ontvangen. Om 10 uur plech tige Hoogmis om 4 uur Lof met Rozen hoedje. WOENSDAG-avond om 8 uur Mei-lof. DONDERDAG om 8 uur H. Mis voor de overleden leden en weldoeners onzer Orde en voor de overleden leden der Aartsbroeder schap van het H, Scapulier. ZATERDAG om 8 uur Lof ter eere van O. L. Vrouw van het H. Scapulier met ro zenhoedje. Gedurende de week zijn de gestelde H.H. Missen om half 7 en 8 uur. Den geheelen dag is de kerk geopend en bestaat er gelegenheid tot biechten, ingeschre ven te worden in de Aartsbroederschap van het H. Scapulier en om water, ter eere van den H. Albertus gewijd, te verkrijgen. P HAARLEMMERMEER. fifZONDAG 7 Ti uur de H. Mis voor het Geestelijk en tijdelijk welzijn'der Parochie, 10 Ti uur voor de overledene familie Goosens, 3 uur vergadering der Derde Orde. MAANDAG bij de Zusters voor eene overleden moeder, kwart over 8 voor An tonius Cornelis van Es. DINSDAG kwart over 8 voor Walterus Koeckhoven en Anna Dorbeek, 10 uur gez. H. Mis met Veni Creator voor bruidegom en bruid. WOENSDAG kwart over 8 voor Cornelis Beers en Anna Tol, 9Ji uur gez. H. Mis voor bruidegom én bruid. DONDERDAG kwart over 8 voor Bar- tholemeus van Kampen en Franciscus Huls bosch, 10 uur gez. H. Mis met Veni Creator voor Bruidegom en Bruid. VRIJDAG kwart voor 8 voor Antoon van Leeuwen en Agatha van LeeuwenVerde- gaal, kwart over 8 voor de overledene familie Verdegaal. ZATERDAG kwart voor 8 voor Eugenie Tompe-de Roy van Zuidewijn, kwart over 8 voor Joanna VernbertBreek. De gebeden worden verzocht voor Ja cobus Cammaert die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. In den ondertrouw zijn opgenomen Gerardus Duivenvoorden en Petronella Margaretha Verdegaal beiden vati deze Parochie Aloy- sius Salis en Antonia Huberdina Verheul bei den van deze Parochie Joannes Lammers van Bennebroek en Catharina Cornelia van Kampen van deze Parochie en Theodorus Verheijden van Beverwijk en Adrana, Joanna Stolwijk van deze Parochie. BEVERWIJK. St. Agatha. ZONDAG 3 uur Lof met Rozenhoedje, 6 uur H. Familie. MAANDAG Plechtige Consecratie dei- kerk de geloovigen worden in de kerk toe gelaten plm. kwart over 9, voor de plechtige pontif. H. Mis. DINSDAG 7 uur Lof met Rozenhoedje, 7)4 uur Maria-Congregatie v. d. meisjes. WOENSDAG 8 uur Maria-Congregatie. v. d. jongens. DONDERDAG 7 uur Lof met Rozenh. VRIJDAG 4 uur biechthooren le afd meisjes. ZATERDAG van 59 uur biechthooren, 7 uur Lof met Rozenhoedje. EGMOND AAN DE HOEF. ZONDAG onder de H.H. Missen col lecte voor de Meimaandversiering, om 7 uur de Vroegmis voor Cornelia Pepping en Geertruida Houtenbos, om half 10 de Hoog mis, om 2 uur Congregatie voor de vrouwen, 's avonds om 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd. MAANDAG half 8 voor een bijzondere intentie. Maandag en volgende dagen om 7 uur Maria-Lof. DINSDAG, om half 8 voor Joës. Glorie; na het Lof vergadering van de Zelatricen van het H. Hart. WOENSDAG half 8 voor Reinier Kle verlaan, om 12 uur catechismus in de kerk. DONDERDAG om half 8 voor Adrianus en Catharina Nassen. VRIJDAG half 8 voor Cornelis van der Velden en Marijtje de Waard. ZATERDAG half 8 voor de overledene leden van de Broederschap van den H. Geest, om 12 uur en 's middags van 48 uur ge legenheid om te biechten. ZONDAG om 7 uur voor Reinier Klever laan, ak lid der St. Vincentius Vereeniging. N.B. Ontvangen voor het Heiligdom van Eerherstel 6.343 steenen, totaal 54.993. De gebeden worden verzocht voor Joës. Glorie die in den Heer is overleden. UITHOORN. ALGEMEEN. Zondag de 1ste H. Mis otn half 8, gedurende den zomer-(nieuwen) tijd om 8 uur de Hoogmis om half 11, he; Lof om 3 uur. Op den eersten Zondag van de maand om 3 uur Kruisweg en Lof, waarna gel. Rozen kransen enz. te laten wijden. In de week de H. Mis om half 8 en te kwart over 8 uur (Schoolmis). WOENSDAG des avonds om 8 uur Lof Woensdag vóór den eersten Vrijdag der maand na de H. Mis om half 8 tot intentie der Derde Orde, waaronder gen. H. Commu nie der leden. Vergadering van de beide afd. der Derde Orde om 8 uur 's avonds. ZATERDAGS van half 5 tot 9 uur gele genheid om te biechten. De kinderen van het 7e schooljaar komen biechten Zaterdags voor den Isten Zondag van het 3e en 4e schooljaar komen biechten des Zaterdags voor den 3en Zondag van de maand, de kinderen van het 5e en 6e school jaar des Zaterdags voor den 4en Zondag van de maand. Op den lsten, 2en en 3en Zondag van de maand van 68 uur Jongenspatronaat, den 4den Zondag om 6 uur Congregatie. Dooptijd op alle werkdagen om 10 uur op andere dagen en uren bij aanvrage. Op den lsten Vrijdag der maand is het Allerh. Sacrament ter aanbidding uitgesteld vanaf 4 uur. BIJZONDER. ZONDAG 18 Mei, Het jaarfeest der R.K. Werkl. Vereeniging. Om 8 uur de H. Mis tot intentie der leden, waar onder Gen. H. Communie der leden. WOENSDAG- en ZATERD AG-avond Lof. ZATERDAG om half 4 voorbereiding voor de kinderen van het 5e en 6e Schooljaar. Deze week, behalve Vrijdag, de H. Mis alleen om half 8 uur. WIJKEROOG. ZONDAG 4e Zondag na Paschen. H. Mis. te 7 uur, half 9 de Kindermis, 10 uur de Hoogmis 's Middags om 1 uur de catechis mus, des avonds om half 7 H. Familie af- deeling mannen. DINSDAG om 7 uur de H. Familie, afd. vrouwen. WOENSDAG onder de H. Mis van 8 uur de H. Communie der kleinen, die pas hunne eerste H. Communie gedaan hebben. DONDERDAG om 10 uur gezongen Huwelijksmis met Veni Creator. VRIJDAG om 7 uur Lof ter eere van de H. Maria. ZATERDAG van 45 uur Kachtgejê- genheid voor de kinderen en van ~—9 uur voor de volwassenen. LIMMEN. ZONDAG Eucharistische da: Half 8 stille H. Mis, 10 uur Hoogmis, «t Aller heiligste blijft tot na het Lof tgesteld. 2 uur openbare en algemeene oefening v. d. H. Familie met aanbidding. DINSDAG 9 uur Veni Creator en gezon gen H. Mis voor Bruidegom en Bruid. WOENSDAG half 9 gelezen maandstond voor Petrus Mooy. 7 uur Maria-Lof met Rozenhoedje. I- 1 DONDERDAG 9 uur Veni Creator ett gezongen H. Mis voor Bruidegom en Bruid UITGEEST. ZONDAG. De H.H. Missen te half 8 en 10 uur, half 3 de Vespers. DONDERDAG te 8 uur gezongen H. Mis, Half 7 congregatie voor de jongens. ZATERDAG van 48 uur gelegenheid om te biechten en te 7 uur het Lof. Cat. naar gewoonte. HEILO. ZONDAG 18 Mei. 7 uur tot zek. int., half 9 tot zek. int., 10 uur voor de parochie. Te half 3 Congr. H. Fam., afd. vrouwen. Te half 8 Maria-Lof en preek. MAANDAG 7 uur bij de Zusters tot zek. int., kwart over 8 v. d. wed. Maartje Admi- raal-Morsch, als lid van Piëtas. DINSDAG 7 uur voor Petrus Hoetjes en overl. fam., 9 uur gez. H. Mis uit dankbaar heid bij een 40-jarig huwelijksfeest. WOENSDAG 7 uur voor Jacobus de Wit, kwart over 8 v. overl. fam. Limmen-Duives. DÖNDERDAG 7 uur voor Adr. Kaan dorp en Elis. Denneman, kwart over 8 voor overl. fam. Kuiper. VRIJDAG 7 uur v. Henricus Josephus Reevers, kwart over 8 voor Petronella Broers- Doeswijk. ZATERDAG 7 uur voor een overledene, kwart over 8 v. d. fam. Sengers-Tambach. Van 4 uur tot half 9 biechthooren. lederen avond te half 8 Meimaandoefening. WIJK AAN ZEE. ZONDAG H.H. Missen te half 8 en 10 uur. 3 uur catechismus, half 7 H. Familie, In de week H. Mis te half 8. WOENSDAG-avond te half 8 Lof. ZATERDAG van 48 biechthooren. Om 7 uur Lof. HEEMSKERK. ZONDAG de H.H. Missen te 7 uur, half 9 en 10 uur de Hoogmis. Half 2 cat., half 3 Lof met recollectie, half 5 Mariacongregatie Jongenspatronaat, half 7 H. Familie. MAANDAG de H.H. Missen te 7 en 8 uur Overige dagen te 7 uur, half 8 en 8 uur. DONDERDAG-avond te 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament met Rozen hoedje. ZATERDAG-middag van 4 uur af gelegen heid om te biechten. 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd met Rozenhoedje. Deze week catech. als naar gewoonte en biechthooren voor de 3e en 4e klasse. CASTRICUM. ZONDAG om 7 uur de Vroegmis, 10 uur de Hoogmis uit dankbaarheid voor een 25- jarig huwelijksfeest. 1 uur catech., 2 uur Lof, daarna de Congregatie van Maria. MAANDAG te 7 uur de H. Mis aan het Maria-altaar en te 8 uur. DINSDAG de H.H. Missie te 7, 8 uur en half 9. WOENSDAG H.H. Missen te 7 en 8 uur, 9 uur gez. Huwelijksmis met Veni Creator DONDERDAG H.H. Missen te 7, 8 uur en half 9. VRIJDAG de H.H. Missen te 7, 8 uur en half 9. ZATERDAG te 6 uur een-H. Mis bij de Eerw. Zusters. H.H, Missen te 7 en 8 uur. Van 4—8 biechthooren. Half 7 Lof ter eere vna Maria. ZILK. ZONDAG 4de Zondag na Paschen kwart voor 7 wordt de H. Communie uit" gereikthalf 8 de Vroegmis, 10 uur de Hoog mis. 's Middags half 2 catechismus, half 3 oefening ter eere van O. L. Vr. v. Altijdd. Bijs. met preek. DINSDAG 9 uur Uitvaart voor Mej. Alida Hermans, huisvrouw van Joannes Ruigrok. VRIJDAG-avond tev8 uur Lof ter eere var Jezus' H. Hart met Litanie en acte van toe' wijding. ZATERDAG onder de H. Mis generale H. Communie voor alle schoolkinderen 's namiddags van 5 uur tot half 9 gelegenheid om te biechten half 8 Lof ter eere der H. Maagd Maria met Rozenhoedje. N.B. Gedurende de week wordt te 7 uur en half 8 de H. Communie uitgereikt8 uur de H. Mis tusschen 7 en 8 uur gelegenheid om te biechten. In den ondertrouw zijn opgenomen Cornelis Josephus van der Post en Joanna Cornelia Romijn. Petrus v, d. Berg en Maria Hoeks. RINNEGOM. ZONDAG. De H.H. Missen om 7 uur voor M. Bakker-Blankendaal om half 10 de Hoog mis voor de Parochie. Heden schaalcollecte voor het Seminarie Warmond. Om 1 uur Catechismus 2 uur Vespers met Rozen hoedje. MAANDAG. Om 7 uur voor C. Zuur bier. DINSDAG, Processie der Derde Orde naar Heilo. Om 8 uur de H. Mis voor de overleden leden der Derde Orde. WOENSDAG. Om 7 uur voor J. Noort. Van 6 tot 8 uur biechthooren. DONDERDAG. Om 8 uur gezongen H. Mis, v/aaronder plechtige H. Communie der kinderen. Om 3 uur plechtig Lof. De H. Mis voor J. Ory. VRIJDAG. Om 7 uur de H. Mis voor J. KraakmanPronk. Van 4 tot 7 uur biecht hooren. ZATERDAG. Om 7 uur de H. Mts voor C. Apeldoorn en A. Bussing. Van 3 uur t»i 8 uur gelegenheid om te biechten. ZONDAG. Om 7 uur de H. Mis voor M Duin. Deze week elders de H.H. Missen ZONDAG, voor G. de WitZuurbier. DINSDAG, voor den ZeerEerw. Heer Pastoor W. Tanmaat. WOENSDAG voor M, v. Dam—Baart en overleden Kind. EGMOND AAN ZEE. ZONDAG 7 uur de Vroegmis, 10 uur de Hoogmis, half 2 catechisriius, half 3 Con gregatie der H. Familie half 7 Lof ter eere van den H. Jozef. MAANDAG en volgende dagen om 8 uur de H. Mis. Deze week iederen avond om half 7 Lof ter eere van de Allerh. Maagd. ZATERDAG-namiddag van 34 en van 58 uur gelegenheid om te biechten. De gebeden worden verzocht voor Johanna Hoebe-Zwagerman, die met de laatsïe HH. Sacramenten der Stervenden is voorzien. Kerkeveiling. Woensdag werd ten over staan van Notaris A. Goldenberg alhier, d«) jaarlijksche Bloembollenveiling gehouden ten bate van kerk, Arnten en St. Elisabeth- vereeniging (parochie van St. Martinus). Dj totale opbrengst was 4000, een som, bc»- langrijk hooger dan bet vorig jaar. Hille- gom's katholieken hebben hun bekende of fervaardigheid weder duidelijk gedemoa streerd. Voor eenige 'dagen werd in het kantoor der firma J. Mogendorff Zn. te Groen- lo ingebroken. Men meende dat de inbre kers slechts 'n kleinen buit hadden ge maakt. Thans is aan het licht gekomen, dat in het pakhuis een omvangrijke hui- dendiefsta! is gepleegd.. Er worden 3500 mollenhuidjes vermist, waarvan dc waarde geraamd wordt "n 1500. Pc dares zijn' nog onbekend.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 2