Advertentien. wuummmmmmimm Haarlemsche Baohareenigini VERKADES 1 BONBONS I 1 gj Vraag en Aanbod jf S Advertentien e H.J.vander Meer's Rijwieltrust UIT ONZE OOST. SPORT EN SPEL. D. H. V. B. Ingezonden Mededeelhtgen SCHERMEN. KUNST EN KENNIS. DE KLINIEK VOOR TANDHEELKUNDE ^esse/?Morfe/?,/£/>e/Si de bonbons met de fijne vullingen en den niet te overtreffen smaak ■BICTilltUBBBEEB R.-K. DIENSTBODE Haarlem - Aalsmeer - Beverwijk - Bloemendag! Edam - Heemstede - Hiilegom - Hoofddorp Leiden - Lisse - Purmerend - Uitluiden Zandvoort. gINNENEANDSCH NIEUWS, VERBOD VAN ZONDAGS ARBEID. Be QuickStormvogels 31. Roemenië trekt zich terug. HANDBOOGSPORT. 69 cents per rêgeL Doorzitten en Stukloopen Vereeniging van postduiven- liefhebbers „De Luchtgids." HANDEL EN NIJVERHEID. Dr. Jan Veth. Onze toonkunstenaars te Parijs. GEMENGD NIEUWS. Wilhelmus Teeuwen Hendrika van Beursen Ged. Oude Gracht 84. - Tel. 1387 Verstrekt KUNSTTANDEN, GEBIT TEN en MODERNE TANDTECHNIEK aan MINDERGEGOEDEN en aan den >/?Jf£9£'r&fots/s/r 1Zw. Minorca's VER KADE ZAANDAM Net Dagmeisje NEDERL. R.-K., VOLKSBOND. Afd. OVERVEEN en OMSTR. Groote Openluchtdemonstratie op Hemelvaartsdag, 29 Mei a.s. op het Sportterrein van het R.-K. Lyceum aan den Zijlweg te Overveen. Aanvang n.m. 2 uur. W. VAN DIJK, O.S. Aug. - W. JONCKBLOEDT C.s.s.R. R.-K. Dienstbode Er biedt zich aan Gevraagd: Net Holl. Meisje R.-K. Huishoudster Net Meisje Keukenmeisje Tweede Meisje Vriendin. R.-K. Buitenmeisje Droogsters Bekw. Verstelnaaister flink net Meisje. Jongens gevraagd Jongens gevraagd Smidsknecht Te Huur Te Koop Zit-Slaapkamer Huwelijk. Stam Heerenboonen Stok Snijboonen te koop bij NIC. ROOZEN Zn., BENNEBRÓEK. Verloren: Schagchelstraat 7. Reclame Buitenband, van 4,50 voor 1.98. Prima Binnenband 69 en 98 ct. Reclame Rijwiel f45.—. JttVERTEEREH DOET VER KOOP EN. MAANDSTAAT OP 30 APRiL 1924 Een Bollenbrik twee Slaapkamers Te Huur Te Koop EMIGRATIE NAAR CANADA, Een groot opgezette campagne. Zaterdag is ten stadhuize te Deventer een oespreking gehouden, uitgaande van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling, in overleg met de directie der Emigratie-Centrale „Holland", de directie van het Informatiebureau der Vereeniging „Landverhuizing" en het be stuur van de Districts-Arbeidsbeurs te Deventer. Voorzitter was jhr. mr, T. A. M. A. van Buwalda van Eysinga, burgemeester van Deventer. Aan de besprekingen namen deel vertegenwoordigers der gemeentebe sturen en arbeidsbeurzen te Apeldoorn, Lochem, Diepenveen, Epe, Voorst, Wijhe en Zutphen benevens afgevaardigden der Ned. Maatschappij van Nijverheid, de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde en de Geld.-Overijs. Maatschappij van Landbouw. Het woord werd o. m. gevoerd door den heer Morzer Bruijns, directeur der Emigra tie-Centrale „Holland", die krachtig de emigratie van landbouwers aanbeval. Ir. B. A. Verwey, plaatsvervangend di recteur van den Rijksdienst der Werkloo- lenverzekering en Arbeidsbemiddeling licht te voor ter 'zake van emigratie van arbei ders en landbouwers naar Frankrijk en België. De heer Morzer Bruyns deelde nog mede, dat het in. de bedoeling ligt ten plattelande een uitgebreide campagne te voeren voor de emigratie naar Canada, met voorschotverstrekking aan de emigran- -J»n. DE KONINGIN IN DE BETUWE. De Commissaris der Koningin in de pro vincie Gelderland, heeft aan de burgemees ters der betrokken gemeenten medegedeeld, dat de tocht van de Koningin Woensdag te AHihem zal aanvangen. Vandaar gaat zij tegen half tien 's morgens over Elden, Eist, Valburg, Herveld, Andelst, Zetten, Opheus- den, Kesteren Lienden, Ommeren, Ingen, Eek en Wiel, Maurik Rijswijk naar Buren, Waar ook een oogenblik verpoosd zal wor den; voorts over Kerk-Avezaath. Zoelen, Drumpt naar Tiel, waar het noenmaal ge bruikt en een tocht door de stad gemaakt wordt. Na een verblijf van ongeveer 3 uur zet H. M, de reis voort over Echteld, Doodewaard, Valburg, Eist naar Arnhem, waar zij ongeveer te 5 u. 30 zal aankomen. In de gemeenten zal zeer langzaam wor den gereden om begroetingen van school kinderen e. d. in ontvangst te nemen. Er Wordt geen gelegenheid geboden om toe spraken te houden, Zondag zouden te Vllssingen op den kruiser „Java" werkzaamheden verricht moeten worden. Het bestuur der anti- revolutionnaire kiesvereeniging ,,Vlissingen" stelde daarvan een anti-rev. Kamerlid tele grafisch in kennis. Daarop werd spoedig van den Minister van Marine bericht ontvan gen, dat deze Zondagsarbeid verboden was. Oe poging van vergiftiging op den gou verneur van Atjeh. Omtrent de arrestatie van den verdachte M., gewezen civiel gezaghebber K. A. M. leest men nog in de Javabladen, dat deze in zijn woning in Gang Ketapang, te Batavia werd aangehouden. De verdachte diende als civiel gezaghebber onder den heer Hens in de Zuider- en Oos- tsjï terafdeeling yan Borneo en Werd door resi dent Hens, wegens ongeschiktheid ontsla gen, Dat ontslag achtte M. zoo onrechtvaar dig, dat hij voortdurend bij verschillende personen steun zocht om herstel van zijn grieven te verkrijgen. Zoo wendde hij zich ook tot verschillende journalisten met ge schriften, waaruit zijn mentaliteit jegens den heer Hens duidelijk sprak. Waar nu van den aanvang vast stond, dat de afzender van het postpakket met de ver giftigde koffie te Batavia gezocht moest worden rees aanstonds verdenking tegen M. die naar bleek nog kort tevoren we derom zijn hart gelucht had. Op deze aanwijzingen is door de justitie een onderzoek ingesteld, met het gevolg dat tot de arrestatie is overgegaan. Het Nieuws v. d. Dag weet nog te ver tellen, dat o.m. het vérhoor van een der huis bedienden en het vinden van een mandje waarin de flesch met de vergiftigde koffie oorspronkelijk was verpakt, een paar der gegevens vormen, die tot de arrestatie leidden. Droevig ongeluk. Naar het Nieuws v. d. Dag van Ned. Indië meldt, jS Donderdag 17 April in den namid dag nabij het vliegkamp Kali Djatti (ten Westen van Tjikampek) een droevig onge luk plaats gevonden, dat aan twee personen het leven kostte. De adj.-onderofficier der genie E. M. van Rossum was daar op een klein meertje peilingen aan het Verrichten voor den aanleg van een waterleiding. Door onbekende oorzaak is het bootje, waar hij zich met een Inlandschen koelie in bevond, plotseling omgeslagen en geraak ten de inzittenden te water. Geen van beiden kon blijkbaar zwemmen, zoodat zij 'jammer lijk verdronken in het vrij diepe water. Inlanders aan den wal die de hulpkreten hoorden, en niet in staat waren om snle hulp te bieden, wisten niet beters te doen dan hulp uit het vliegkamp te haten. Na vier uren dreggen werden toen beide lijken opgehaald. DE GOUVERNEUR VAN SURANIME. Aan den heer J. A. A. Baron van Heem stra, gouverneur van Suranime is in 's lands belang verlof naar Europa verleend voor een tijd van acht maanden, met inbegrip van den duur van de heen- en terugreis en wel met ingang van den dag in de maand Mei of Juni e.k., waarop hij Suriname zal verlaten. Een waarschuwing aan R. K. Sportlui. Veel woorden hoef ik niet te gebruiken; en ik wil ook kort zijn, omdat de personen over wie het gaat me niet te veel meer waard zijn. Immers menschen, die zich niet aan hun woord houden, verdienen niet veel respect meer. De voetbalclub L, F. C. te Lisse heeft de stoutmoedigheid zich nog te noemen een „R. K." club. Men zij gewaarschuwd, dat daar absoluut niets meer van waar is, en dat L.F.C. op dit moment bestaat buiten alle Roomsche verband en dus in alle opzichten is gélijk te stellen met een neutrale club. Daarom is het on organisatorisch, het is bo vendien onprincipiëel, als een R.-K, club te gen L.F.C. gaat wedstrijden. Elke geestelijk advisur en alle besturen zijn dus gewaar schuwd, dat L.F.C. niet beschouwd mag wor den als een roomsche club. Ik wil alleen dit eene ter verduidelijking zeggen, dat alle pogingen zijn in het werk gesteld, dat de uiterste goedheid is betracht, dat alle redelijke wenschen van L.F.C. zijn ingewilligd om hun in roomsch verband te laten spelen, maar zij zelf hebben niet ge wild om redenen, die ik publiek niet noemen wil. 't Is te hopen, dat de leden van L. F. C. alsnog bun verkeerden weg verlaten, en nu nu eindelijk eens verstandig gaan handelen. J. C. C. GROOT. Districtsadviseur D. H. V, B, Leiden, 19 Mei W24. Wat zeker door het grootste deel der voetbalbelangstellenden niet vermoed is, is geschied: Met 31 zijn de stoere IJmuide- naren, die dit seizoen nog niet in een com petitie-uitwedstrijd geklopt zijn, het slacht offer van de Noordelijke kampioenen ge worden. De overwinning door Be Quick be haald, is intusschen volkomen verdiend. Het Groningsche elftal speelde veel beter dan de Stormvogels, die vrijwel geheel uit vorm waren. Vooral, het linkerdeel der verdedi ging "failde volkomen, zoodat Mr. E. J. Bul der met KosterBakker deed wat bij wilde. Wanneer Be Quick in dezen vorm blijft spe len, zal zij ongetwijfeld nog een hartig woordje meespreken in de kampioenscom petitie, terwijl Stormvogels zóó spelend, zeker nog wel meer nederlagen zal lijden. Ten aanschouwe van een 4000 koppig pu bliek fluit Van Bisselinck de volgende elf tallen in 'tveld: Be Quick: Rambonnet, Rodermond, Legger, Sissingh, Van Linge, Doornbos, E. J. Bulder, Groen, J. Bulder, de Haas, Hemmes, Stormvogels: Oldenburg, Visser, Sint, Blinkhoff Sr., Sprokkreeff, Bakker, Snoek», Struys, Koster, Blinkhoff Jr., v. d, Wint. Bij Be Quick ontbreekt dus Hans Tetzner, terwijl Stormvogels volledig is. Om 2.40 trapt Bulder voor Be Quick af, maar Stormvogels neemt direct den aanval over. Visser brengt snel op, doch Roder mond weet den aanval tot staan te brengen. De bezoekers blijven voorloopig in de meer derheid, zonder dat zij die meerderheid in doelpunten kunnen omzetten. Speciaal Van Linge en Rodermond zijn geweldige struikel blokken, Eens passeert Sint laatstgenoemde. Hij schiet hard in, doch Rambonnet is op zijn plaats. Langzamerhand komt de Groningsche voorhoede in actie. Speciaal van Evert Jan" gaat veel kracht uit. Koster ziet zich van die aanvallen is een corner, welke Hem mes achter plaatst. Een volgende aanval stelt E. J, in staat zelf een schot te lossen, hetwelk v. d. Wint fraai stopt. Na twintig minuten weer zoo'n handige aanval van Bul der. Koster s>uit den aanval, doch volgens Van Bisselinck op ongeoorloofde wijze. De penalty wordt door Van Linge benut (10). Stormvogels pakt de zaken energiek aan. Jammer is het, dat het binnentrio, dat zeer hard werkt, het spel te kort hoüdt, waar door Van Linge c.s. telkens weer met suc ces kunnen ingrijpen. Alleen Sint stelt zijn buitenspelers nog al eens aan het werk. Oldenburg weet een corner te forceeren, die niets oplevert. Zelfs Struys waagt een schot, doch TRambonnet geeft niet thuis, waarna Snoeks naast schiet. Be Quick bepaalt zich tot enkele gevaar lijke uitvallen. De „man is nog steeds de rechtsbuiten" Bulder. Jaap Bulder heeft niet veel in te brengen, terwijl Struys en Blink hoff Jr. den linkerwing goed in bedwang houden. Alleen de Haas is nog wel eens ge vaarlijk. Wanneer Bulder voor de zooveelste maal en met dezelfde truc Koster weer pas seert, krijgt hij een fraaie kans, doch schiet rakelings naast. De laatste minuten voor de rust zijn weer voor Stormvogels. Een voorzet van Olden burg kopt Blinkhoff Sr. juist over de lat. Een keurig schot van denzelfden speler stopt Rambonnet..Tenslotte geeft Sprokkreeff nog een fraaien voorzet, Welken Visser in moei lijke positie rakelings naast schiet. Rust 1—0. Om 3.40 wordt weer afgetrapt. De eerste aanvallen zijn weer voor Blinkhoff Sr. c.s. Fanatiek brengt de voorhoede steeds weer op, doch of het plaatsen is onzuiver, of het geschiedt te langzaam. Betrekkelijk spoedig ligt desondanks de gelijkmaker in 't net. Als Oldenburg fraai voorzet, slaat Rambonnet mis en Sprokkreeff kopt in (11). Een felle strijd om de leiding volgt nu, Van Linge is in de middenlinie schitterend op dreef en voedt zijn voorhoede uitstekend Al spoedig komt de Haas alleen voor v. d, Wint, doch richt iets te hoog. Na een kwar tier spelens passeert E. J. Bulder handig eenige spelers, om dan fraai voor te zetten, Jaap Bulder loopt toe en doelpunt kalm (2-1), De thuisclub komt nu in de meerderheid. De Stormvogelsverdediging verloopt openin gen als nooit te voren. Toch ontstaat bijna 3e gelijkmaker. Na een goeden aanval van Sint met den rechtervleugel, komt Blinkhoff Sr. alleen voor 'tdoel, doch trapt naast. Aan den overkant trapt Blinkhoff Jr. bijna in eigen doel, waar v. d. Wint nog maar juist redt. Steeds sterker wordt de druk op bet Stormvogels-doel en als door een wonder ontkomt het aan een doorboring. Tot twee maal toe kogelt de Haas hard over de lat. Een schot van Groen stopt v. d. Wint fraai. Pas tegen het einde valt Stormvogels wat aan. Het plaatsen is echter zeer onzuiver zoodat Rodermond c.s. steeds met succes in grijpen, Na goed werk van De Haas en Groen, schiet eerstgenoemde schitterend in eens in (31). Met dezen stand breekt pok 't einde aan. Be Quick won welverdiend. Z. V. V. II—STORMVOGELS II t—7s: Het tweede elftal der Stormvogels bracht het er heel wat beter af dan het eerste ëlf tal. Met korfbalcijfers werden de Zaandam- sche reserves ingemaakt, zoodat Stormvo gels thans op een schitterend doelgeniiddel- de kan bogen. Met de rust stond Stormvogels met 50 voor, dank zij goede schoten van Broek, Visser en Heilig Jr. Vooral op Broek hadden de Zaandammers weinig vat. Met den wind in den rug trachtte Z. v. V. op te halen. Haar voorhoede maakte tegen de hechte Stormvogels-verdediging echter niet veel klaar. Slechts door een fout. van Terhórst gelukte het hun de eer te redden. Broek en Heilig scoorden nog voor Storm vogels. Alzoo won Stormvogels L met groote cijfers. Naar wij vernemen heeft de Roemeen- sche Voetbalploeg zich om financiëele re denen van het Olympisch Voetbaltournooi teruggetrokken. Door dit feit komen onze jongens zonder strijd in de kwartfinale. Vrouwe Fortuna is Holland dus wel goed gezind. Door de zen gang van zaken speelt de Oranjeploeg hoogstens 3 wedstrijden te Parijs. Zondag 18 Mei heeft op de banen van V. Z. O. D., te Santpoort, hel jaarlijksch „Koning-schieten" plaats gëhad. De wedstrijd was uitgeschreven om half 3 n.in. en precies op tijd werd bij geopend door den voorzitter van V.Z.O.D., den heer J. F. van Gasteren, met een kort maar krachtig welkom aan de aanwezige leden, waarna tot het schieten van twee partijen voor het Club-Koningschap werd overge gaan. Voor dezen strijd interesseerden zich 9 leden, waaronder ook de titelhouder, de heer H. van Eeken, alsook de heer H. J. Klauwers, die wegens zijn club-keizer schap buiten mededinging bleef. De eerste partij van 16 schoten had een zeer verrassend verloop, omdat een groepje schutters, die om zoo te zeggen bang voor elkaar waren, totaal in een hoek werd ge drukt door de verbluffende wijze van schie ten van den jeugdigen A. Buijs, die er maar eventjes 63 punten^ op plaatste! Prachtig, iongen, dat was een lesje voor de „oude knarren"! Het was dan ook dubbel jam mer, dat „André" zich oververheugd toon de, waardoor hij zijn sluimerende zenuwen wakker maakte, wat tot gevolg had, dat hij in de tweede partij bijna geheel faalde en maar met een matige 37 punten uit 't strijd perk trad, waarmede hij zijn kans op het koningschap vergooide. De geheele uitslag is als volgt: H. J. Klau wers (buiten mededinging wegens keizer schap.) 5357 110; J. F. van Gasteren 5554 109, winnaar van het koningschap; N. Heemskerk 4655 101; A. Buijs 63 37 100; F. J. Verhappen 4552 97; M. Verhappen 4039 79; J. H. v. Eeken 4533 78 (was houder van het koning schap); H, J, Mecherls 3239 71; Ch, Smit 35—36 —71; A. Voogt 29—30 59. Alzoo werd aan den heer J. F. v. Gas teren de koningsmedaille overhandigd en werd hij hartelijk gefeliciteerd door den ex- koning, den heer J. H. van Eeken, die o. m. zeide, dat hij de overwinning van harte gunde, doch dat het hem zeer speet, een zoo weinig roemvollen aftocht te moeten maken en had hij gaarne gezien, dat het tot op het laatste schot een spannende vraag was ge weest, wie er koning zou zijn. De nieuwe koning dankte den ouden hartelijk. Nog waren voor de variatie door den voorzitter twee prijsjes geschonken voor die twee schuiers, die na uitloting van 16 scho ten van de 32 schoten als hoogste en tweede uit den strijd zouden kómen. Dit was een aardig idee, dat menige zucht en menigen grinniklach te hooren gaf. naar gelang 't lot een goed of slecht schot in telling bracht. Onze arme kleine „lollie" kermde een uur later nog over z'n drie rozen en z'n vier, die werden gewipt. Doch ondanks alle jere- werden de prijsjes gewonnen door de hee- ren H. J. Klauwers en F. J. Verhappen, die dan ook met aardige toespraakjes een en ander van den voorzitter in ontvangst hadden te nemen. Daar beide prijzen uit rookwerk (sigaren en sigaretten) bestonden, en de beide prijswinnende heeren het ge jammer niet langer konden aanhooren, be* sloten zij maar om hun buit broederlijk te deelen en zoo waren door het vete rooken allen in dc wolken. Na nog een „lang zal onze koning teven" 'te hebben aangeheven, werd de restecren- de tijd nog gezellig schietend doorgebracht; Heeren schutters; den volgenden keer'eens over onze leden-competitie, J.ammer, dat de heer H. Voogt na zijn operatie nog niet kon mededingen. F. J. V. De VlIIe Olympiade. De'training onzer zwemmers. Op 15 Juni zal te Amsterdam in Badhuis Obelt een oefendag wogden gehouden voor de zwemmers en zwemsters die in training zijn voor de a.s. Olympiade. Het nationale Polo-zevental zal dien dag eveneens worden aangewezen. schrijnen en smetten der huid, verzacht en geneest men met PUROL. Floretkampioenschap van Nederland.;! Onze stadgenoot, de heer J. A. Obdam, be haalde Zondag te Amsterdam het floretkam pioenschap voor juniores van Nederland. Wedvlucht vanaf Mons op 11 Mei 1924. Afstand 219.7 K.M. Losgelaten 9.30 uur In concours 324 a 5 ct., 151 a 10 ct., 31 a 25 ct., 27 AA a 10 ct., 16 AA a 25 ct. 25 ct. Pr. 25 ct. Winnaars. M. p. min. K.schap. 1. Th- Mons 1182.9 65 2. A. J. Timmermans 1182.7 64 3. J. van Drunen 1175.2 63 4. R. Brakel 1168 62 5. R. N. Heiloo 1164.4 61 6. Joh. v. d. Pol 1158.8 60 7. Th. Cornet 1150.8 59 8. Jac. Samsoii 1146.7 58 9. G. Zomerdijk 1142.2 57 10. Jac- Samson 1131 56 11. G. Zomerdijk 1127.5 55 12. Dezelfde 1127.5 54 13. R. Brakel 1122.7 53 14. A. J. Kloek 1122.3 52 15. C, van 't Ende 1121.1 51 16. J.B.Kan 1120.6 50 17. H. van Oidenmark 1115.1 49 18. J. B. Kan 1115 48 19. H. J. Liefhebber 1110.1 47 20. P- Emmer 1109.8 46 21. S. van Gennep 1103.0] 45 22. G. Heerschop 1099.3 44 23. G. Zomerdijk 1096.3 43 24. A. J. Timmermans 1094 42 25. A. P. Heykoop 1092.8 41 26. S. van Gennep 1090.1 40 27. E. van Bree 1089.6 39 28. S. van Gennep 1086.9 38 29. R. N. Heiloo 1086.4 37 30. P. Emmer 1085.7 36 31. R. H. Christoffels 1083.8 35 32. A. J. Timmermans 1083 34 33. F. J. v. d. Berg 1082.8 33 34. J.B.Kan 1078.9 32 35. J. J. van Drunen 1078.4 31 36. R. H. Christoffels 1078.3 30 37. Jac. Groeneveld 1077.4 29 38. B. H. Gort 1076.7 28 39. J. Hartel 1075.4 27 40. Jac. Groeneveld 1073 26 41- R. Brakel 1070.6 25 42. A. J. Timmermans 1069.8 24 43. S. van Gennep 1068.3 23 44. P- Emmer 1063.1 22 45. C. van 't Ende 1062.6 21 46. F. J. Lourenburg 1059.4 20 47. R. N. Heiloo 1057.6 19 48. H. van Oidenmark 1056.6 18 49. J. J. Lasschuit 1055.2 17 50. Jac. Samson 1053.7 16 51. Dezelfde 1049.6 15 52. A.J. Kloek 1048.7 14 53. W. van Opzeeland 1047.3 13 54. Jac. Samson 1046.4 12 55. J. Hartel 1045.9 11 56. J. J. Lasschuit 1043.0 10 57. R-N. Heiloo 1043.2 9 58. H. J. Liefhebber 1041,1 '8 59. F. J. Lourenburg 1039,4 7, 60. P. van Egmond 1035.1 6 61. F. J. Lourenburg 1034.4 5 62. J. Hartel 1031.2 4 63. Dezelfde 1028.9 3 64. J. B. Kan 1024.1 2 65. Jac. Groeneveld 1023.3 1 werd de Taba beïoeht door 8500 personen, onder wie 7500 betalende bezoekers. De Taba is thans een permanente tentoon» stelling geworden. De Taba. Zondagavond 11 uur is de Taba-tentoon- stelling te Amsterdam gesloten. De tentoon stelling werd gedurende 16 dagen bezocht door 62.000 betalende bezoekers. Zondag HET MENGELBERG-ORKEST TE PARIJS. De eerste uitvoering een groot succes. Uit Parijs wordt gemeld Het eerste con cert, dat het Concertgebouworkest onder lei ding van Mengelberg in het Théatre des Champs Elysées te Parijs gaf en waarbij de Mattheus-passicn ten gehoore werd ge bracht, heeft een geweldig succes gehad. Aan het einde hadden de uitvoerenden een grootsche ovatie in ontvangst te nemen. Het concert werd geopend met het spelen van de Marseillaise en het Wilhelmus. Maandagmiddag had een receptie plaats in het gebouw van het Nederlandsche gezant schap. De gezant, jhr. Loudon en mevrouw, recepteerden. Talrijke leden van koor ên orkest namen aan de receptie deel. Heden, Dinsdag, te 12 uur zal een krans gelegd worden op het graf van den onbekens den soldaat, door een deputatie uit de be sturen van het Concertgebouw, Toonkunst en de Concertvereeniging. Woensdagmorgen heeft een ontvangst in het Paleis van het Elysée plaats door den pre sident van de republiek Millerand. 's Mid dags geeft het gemeentebestuur een receptie in het Hötel de Viüe, waaraan «en uitvoering is verbonden. De jongens van het koor-Den Hertog, die in 't college-Rollin logeeren, maakten Maan dag een autotocht. Heden wordt hun een boottocht aangeboden en Vrijdagmiddag zul len zij in de Nederlandsche legatie voor eea intiemen kring een uitvoering geven. De minister van O., K. en W. heeft, ter gelegenheid van den 60sten verjaardag van dr. Jan Veth, dezen het volgende telegram toegezonden: „Den begaafden en veelzijdigen kunste naar, kunstkenner en geleerde bied ik- op dezen dag mijn beste wenscben aan. Ik hoop dat hij nog vele jaren penseel en pen. mag hanteeren, ,iot heil van kunst en we tenschap." Tevens zijn telegrammen van geluk - wensch verzonden door den secretaris-ge neraal van 't departement, jhr. mr. Feith, den chef van de afdeeling Kunsten en Wetenschappen van het departement, mr. Duparc, door de Museum-commissie en door de Monumenten-commissie. De aankomst. We lezen in dc Msb.: De extra trein niet de ledea van het Concertgebouworkest, het koor van toon kunst en het jongenskoor van volkszang, is Zaterdag om half zes te Parijs aangeko men. Na een goede reis wachtte hun een hartelijke ontvangst. Niet alleen een groot aantal leden van het eerecomité en de commissie van ontvangst waren aanwezig, om onzen toonkunstenaars het welkom toe te roepen, maar ook onze gezant jhr. Lou don en een zeer groot aantal leden van de Nederlandsche kolonie te Parijs. De be groeting van Mengelberg en de zijnen had dan ook een zeer hartelijk karakter. Ds reis had het groote gezelschap, naar de opgewektheid te oordeelen, allerminst ver moeid. Buiten het station tredende, had het gezelschap natuurlijk het vuur der film operateurs té doorstaan. De regeling werkte uitstekend- Een groot aantal auto bussen stond gereed, om de gasten naar hun hotels of pensions te brengen. De Hertog's jongenskoor werd naar het col lege Rollin gebracht, waar zij deze week zullen verblijven. De Fransche pers is zeer mild in de aankondiging der concerten. De meeste bladen laten die aankondiging ver gezeld gaan met vriendelijke aanbevelin*ea WEER GELD GENOEG. Nu graaf Bentinck zich weer in Ame.on- gen heeft gevestigd, hebben B. en W. het voorstel om het heffingspercentage voor de belasting, dat op 6% was gesteld, terugge bracht op 4%- Den 7den Juni hopen onze geliefde ouders en den dag te herdenken dat zij 25 jaar in den echt zijn verbonden. Dat God hen nog lang moge sparen is dc wensch van hunne dankbare kin deren Enkhuizen: MARIA TEEUWEN. C. P. WARMERDAM. ANNIE WARMERDAM-Teeuwen JO TEEUWEN. ANTONIA TEEUWEN ANTOON TEEUWEN. JOSSINA TEEUWEN. HUBERTUS TEEUWEN. HENDRIKA TEEUWEN. CATRIENA TEEUWEN. MARTHIENA TEEUWEN. JACOBUS TEEUWEN. WILHELMINA TEEUWEN. WILHELMUS TEEUWEN. Bennebroekerdijk, Haarl'meer. middenstand, tegen uiterst lage larie ven. Spreekuren voor MINDERGEGOE DEN en LEDEN van ZIEKENFOND SEN elke morgen v. 9-11. Maand, en Donderd. avonds v, 7-9. Spreekuren voor den MIDDEN STAND, 's middags v. 1-3, behalve Zaterdags. Verder volgens afspraak. - 1 -i uops efit: doef Ofrfprf Br, Mei'1923. Stam Dijt, HOUTVAART 40/ JbT 1-4 regels p. plaatsing f 60.— jm t-t Elke regel meer f 0.15 r— g - bij voorultbolallng - GEVRAAGD, een flinke voor dag en nacht, desgewenscht 's Zondags vrij. Loon S Gulden per week. Persoonlijk zich aan te melden bij J. SWEERTS, Kleine Houtstraat 1, Haarlem. gevraagd, van 82 uur. Lepftijd 15 a 16 jaar. Adres: MEIJER, Kinderhuis- vest 19, met medewerking van de Muziekvereeniging „Euphonia" en de Gymnastiekvereeniging „Oefening staalt Spieren". SPREKERS de Eerw. Paters: Onderwerp: De beteekenis van het Internationaal Eucharistisch Coégres. KAARTEN zijn verkrijgbaar a 15 cent bij de bestuursleden van den Volksbond te Bennebróek, Vogelenzang, Heemstede, Overveen, Scho ten en aan het,gebouw St. Bavo te Haarlem. Op den dag zelf a 25 cent aan het terrein. Ruime fietsenstalling. Extra trams van Haarlem tot bet terrein. HET BESTUUR. Tegen Juni gevraagd een nette van goede getuigen voorzien. Brieven onder No. 13511, Bureau v. d. blad. een net R.-K. Meisje voor de dag of dag en nacht. Brieven No. 12633, Bureau van dit blad. met 1 Juni te Heemstede, nét R>K. Meisje of Juffrouw als assistente in de huishouding eft bij de kinderen. Brieven met verlangd salaris onder No. 12634, Bureau van dit blad. Wordt gevraagd voor direct of voor zoo spoedig mogelijk een voor dag en nacht v. g. g. v., niet be neden 20 j. eenv. kunn. koken en net jes kunn. werken. Br. No. 13519, Bur. v. d. Blad. Gevraagd nette bij weduwnaar met groot gezin. Br. aan A. J. HOGENES, Stationsweg 94, Lisse. Gevraagd te Heemstede (Bosch en Vaart) een in klein gezin. Zelfst, kunn. koken en werken. Hoog loon. Brieven onder No, 12622 Bur. van dit blad. Mevr. BURGERSDIJK, Zuiderhout- laan 4 (tegenover H.F.C,-terrein) vr, tegen 1 Aug. een en tegen 15 September een R.-K. Meisje, 25 jaar, vraagt nette R.-K. Vriendin, liefst met fiets. Brie ven onder No* 34 aan H- JANSEN ag. van dit blad te Heemstede. Een net gevraagd hij juffrouw alleen, die ge negen is ook in den winkel te helpen. Br. ond. No- 12628 Bur. van dit bl. Bij JAC. v, d. WEIDEN, Bleekers- vaartweg 41, Heemstede kunnen be kwame en aankomende geplaatst worden. gevr. Liefst voor Dinsdag, van 95 u. Bij de Blauwe Brug, Heemstede. Br. onder No. 13509 Bur. van dit blad. Voor terstond gevraagd, voor dag en nacht een Zich aan te melden, Kleverpark weg 148. voor wiedwerk, door F. WIGCHERT B'ennebroekerweg 82, Haarlemmer meer. door W. M, DE BOER, Achterweg 12, Heemstede. Voor terstond gevraagd een Adres B. S. BORGER, Mr. Vinkeveen. Smid, 25.per maand, Ongem. Etage voor Dame of Jongelui, Kleverpark, Brieven No. 12638, Bur. v. d. Blad, Steigerhout 40 planken, 35 Steigerpa len, 8 kalkkuipen. Te hevr. G. HAR- TOG, Spaarridam. Heer zoekt met pension, liefst met gelh. voor motorstalling. Br. No. 12636, Bur. v. d. Blad. Net R.-K. Meisje wenscht in ken nis te komen met net persoon. Leef tijd 2526 jaar, om na wederzijds goedvinden een huwelijk aan te gaan, Geheimh, verz, en verz, Brieven onder No. 13510 Bur, van dit blad. een Damestasch met inhoud, gaande van Lisse naar Hillegom- tegen beloo ning terug te bezorgen: Agent .v, d. Blad, C, V. KESTEREN, Lisse, Een jaar garantie, Een jaar garantie. Een jaar garantie. DEBET Fondsen in Leendcpöt Kas Coupons, Vreemd Bank en Munt en Buitenl. Wissels Bankiers-Debiteuren 1.203.674.20 Beschikbaar bij de Twent- sche Bank, wegens voor gezamenl, rekening met haar verstrekte voorschotten 3.574.600. 3.013.400— 2.063.075.20 76.386.48 4.778.274.20 Effecten 212.400.28 Prolongatie gegeven 1.336.555 Disconto 2.329.014.54 Rekening-Courant-Debiteuren 16.055.402.94 af: Vóór gezamenl. reke ning met De Twentsche Bank verstrekte voorschotten 3.574.600— „12.480.802.94 Gebouwen f 90U64,26 Totaal. „27.191.072.90 CREDIT. Kapitaal 4.050.000— Reserve jf 155.QOO— Buitengewone Reserve 1.180.000— Pensioen- en Ondersteuningsfonds 200.000— Leendepot 3.013.400.— Deposito's op langen termijn 2.102.145— Deposito's op korten iermijn 6.783.781.63 Rekening-Courant-Crediteuren 6.5/8.008.13 Bankiers-Crediteuren 524.815.15 Prolongatie genomen 2.564.300. Diverse rekeningen 79.622.99 Totaal 27.191.072.90 te koop gevraagd door P. J. DAMEN, Mariastraat 34, Hillegom. Twee dames, R,-K„ zoeken te Haar lem één GEM. ZIT- en zonder pension. Brieven onder- No. 12619 Bur. van dit blad. Ongem. voorkamer met gebruik van keuken en zolder. Brieven onder No. 12627 Bur. van dit blad. een platte handkar, zeer geschikt voor timmerman of tuinder. Adres: H. MAR CUS, Akerdijk 19, Rijk

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 3