Sport- en wedstrijden. i NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. Tweede Blad - Dinsdag 20 Mei 1924 De Zeilwedstrijden van de Haarlemsche Jachtclub. Hei Nationaal Kegelconcours. mm SCHIETEN. UIT DEN OMTREK. Haarlemsche Schietbond. TENNIS. De Tenniswedstrijden van D. D. V. DAMMEN. HEEMSTEDE. Het was Zaterdagmiddag een gezellige drukte aan de Jachthaven in het Noorder Buitenspaarne van de bekende Haarlemsche Jachtclub. Er zouden dien middag nationale en inter nationale zeilwedstrijden worden gehouden, waarvoor deelnemers uit ons land, uit België en Engeland hadden ingeschreven. Toen wij Zaterdagmiddag aan de haven kwamen, was het daar een en al gezelligheid, waartoe het schitterende weer, de vele vlaggetjes en versierde vaartuigen niet het minst mede werkten. Aan den waterkant waren vele zeiilief- hebbers, die met belangstelling de verrich tingen gadesloegen. Er stond echter te weinig wind, wat wel jammer was. Over de zeilsport is genoeg bekend, waar door wij dus een geregeld verslag niet be hoeven te geven. Alleen moeten wij vermel den, dat de aanwezigen zoowel Zaterdag als Zondag genoten. Vooral de start voor een of ander nummer deed den kenner in vervoering gaan. Hierbij konden de deel nemers toonen of zij zeilkunst bezaten. Een 2. „Ineke" Mej. v. Breemen, Haarlem. 3. „Cuidao" mej. v. Kempen, Haarlem. 4. „Snapje" mej. A. Stap, Haarlem. 5. Beatrijs III Fini Hin, Haarlem. 12-voetsjollen damen 2 anen. 1. „Jan Rap" mej. A. Stap, Haarlem. 2. „Jan Maat" mej. N. v. Breemen H'lem. 3. „Cuidao" mej. Riet Steenman. 4. „Loodsje" mevr. S. v. Kempen-Valk. 5. Beatrijs II„" mej. Fiet Hin. Hoofdprijzen 12-voetsj. dames 1. Mej. N. v. Breemen. 2. Mej. A, Stap. 3. N. v. KempenValk. 4. Mej. Steenman. De regeling was nu niet bepaald schitte rend. Daarom missen wij «enige uitslagen die echter van minder belang zijn. Toch kan de H. J. C. met genoegen op deze wedstrijden terug zie. Er werd goede sport geboden. DE OPENING. Zoo is dan Zaterdag het nationale kegel concours geopend. Naar men weet, wordt dit gehouden bij gelegenheid van een drietal DE ZEILWEDSTRIJDEN VAN DE HAARLEMSCHE JACHTCLUB OP HET NOORDER-BUITEN-SPAARNE. 1. De Start van de Scheldejollen. fantastisch schouwspel leverde het als de 12-voets-jollen moesten starten. Ongeveer dertig scheepjes scharrelden voor den boei en ging het schot af, dan schoten zij plotse ling vooruit. Ook Zondag was het weer prachtig, maar de wind verleende ook toen zijn medewerking niet geheel en al. Met het oog op de plaatsruimte zullen wij alleen de uitslagen vermelden. Scheldejollen (Zaterdag). 1. „Wildzang". C. H. Hin. 2. „Willy". G. de Vries Lentsch Jzn. 3. „Vanessa" C. J. de Hoog. 4. „Shiddoe". H. F. Baerselman. Idem Zondag. Ie race 's morgens. 1. „Willy". G. de Vries Lentsch Jzn. 2. „Shiddoe". H. F. Baerselman. 2e race 's middags. 1. Willy". G. de Vries Lentsch. 2. „Shiddoe". H. F. Baerselman. Hoofdprijzen. 1- „Willy". G. de Vries Lentsch. 2. „Wildzang" of „Shiddoe". Vrijbuiters. (Zaterdag). 1- „Vrijbuiter". P. Bon Czn., Amsterdam. 2. „Dirk Duijvel". W. de Vries Lentsch, Amsterdam. 3. „Klaas Compaen". H. Lefébre, A'dam. Idem Zondag le race. i L „Vrijbuiter". P. Bon Czn. 2. „Dirk Duijvel". W. de Vries Lentsch, A'dam. 3. „Kaper". Jhr. P. Bosch v. Drakenstein, Lage Vuursche. 2e race dezelfde als eerste. jubilea in de kegelwereld, n.l. het 15-jarig bestaan van den Ned. Kegelbond, het 25- jarig bestaan van den Haarlemschen Kegel bond en het 35-jarig bestaan van de Haar lemsche Kegelclub „De Phoenix". Als bij zonderheid mag wel vermeld, dat de heer B. Groenewegen van alle drie voorzitter is. In de ruime feestzaal van het Kegelge bouw aan de Tempeliersstraat waren vele kegelaars en een aantal dames bijeen. Ook een viertal Haarlemsche raadsleden was aanwezig. Verder de heeren C. L. Zeilinga, J. Wirtjes, H. C. Kleinschmit, allen van den Nederlandschen Kegelbond, afgevaardigden van Amsterdam; den Haag, Utrecht, Zwolle en Heerlen; de heeren B. Groenewegen, J. Jung, J. Verdel, H. Das, C. v. Vreeden en J. v. d. Steur, van den Haarlemschen Kegel bond; N. C. de Ruijter, eere-lid van den N. K, B.; de heer L. Boerlagen, van de Rege lingscommissie; de heeren D. Bremer, A. Schmidt, E. G. Martens, A. de Jong en P, Boon, van de Wedstrijdcommissie en de heeren F. Rikmenspoel en M. de Vries van de Feestcommissie. De Technische commissie was vertegen woordigd door de heeren H. N. Verdel, A. M. Joustra en D. P. Joustra. Verscheidene fraaie bloemstukken waren van onderscheidene clubs ingekomen; voorts telegrammen van gelukwensch van kegel bonden te Rotterdam, Hilversum en Breda; van de Haarlemsche Kegelclub D. O. S. en van de Dameskegelclub te IJmuiden. De bijeenkomst werd geopend door den heer B. Groenewegen, die allen welkom heette en in het kort de reden van het con cours uiteenzette. den Amsterdamschen Kegelbond, de Kegel clubs „de Prins", „de Eendracht", „de Leeuwerik" en de „Volharding" en door den heer C. Vork. In 't vroege morgenuur van Zondag was de belangstelling reeds enorm, want toen was 't de groote bondendag. Op den middag ontving de Bond een tele gram van H. M. de Koningin als volgt H.[M. de Koningin laat den Ned. en Haarl. 'Kegelbond oprecht bedanken voor de ver tolking der gevoelens van verknochtheid aan haar en haar huis. (w.g.) adjudant van dienst Ruys. Aan 't Bondsdiner las de heer Groene wegen bovenstaand telegram voor, waarop al de aanwezigen het Wilhelmus aanhieven. De heer Zeilinga wenschte namens den Ned. Kegelbond den voorzitter geluk met 't drie voudig jubilé. De heer Kleinschmit wijdde speciaal een dronk aan de aanwezigen dames, sprak over 't succes van den Utrechtschen bond en wensch te speciaal den heer Figi geluk. De heer De Ruijter, eerelid van den Ned. Kegelbond, sprak over de groote toename der dames als leden der Kegelclubs en wijdde een dronk aan kegelend Nederland. De heer Schols zegt dank voor de feestelijke ontvangst en wenscht allen geluk. De heer Musch sprak namens den Ned. Kegelb. Om kwart voor 9 kwam aan tafel bericht,, dat de Amsterd. Bond Kampioen was in 100 worpen 626. De heer Nieman de Witte gooide in 10 worpen 85 (8 negens, iets ongekend in de kegelwereld), In gejubel werd de heer de Witte binnenge dragen en werd door den heer Schols ge complimenteerd. De heer Adolf J. Hartog sprak namens den Gooi- en Eeml. kegelbond. Mevrouw v. d. Berg wenschte namens den Haarl. Kegelbond den Amsterdamschen Kegelbond geluk met 't behaalde succes. De heer de Leeuw oud-lid van 't dagelij ksch bestuur van den Ned. Ke gelbond wenschte den heer Groenewegen toe nog een reeks van jaren voorzitter van den Ned. en Haarl. Kegelbond te zijn. De heer Frina, Rotterdam, als opvolger van den heer de Leeuw, brengt hem hulde als zijn voor ganger met 't geen hij gedaan heeft voor den Ned. Kegelbond. De heer v. d Ven van den Zuid Limb. Kegelbond complimenteert de jubileerende clubs en spoort aan tot be houding der eenheid in de kegelwereld. Hij hoopt, dat diverse clubs uit Haarlem ook einde Juli in Limburg zullen zijn. De heer Kousen besprak de moeilijkheden, die hij gehad had de telborden in 1923 uit Solingen te halen. Dr. Wirtjes bedankt voor 't kleine aandenken hem geschonken en zegt zijn beste krach ten te blijven geven voor den Ned. Kegelbond, De heer Spaan, Heerlensche Kegelbond sprak nog over 't succes van den Amster damschen Bond. De heer Groenewegen op Baan B. de heer J. Dalenoort. Twente, met 77. De stand van enkele der overige wedstrij den was Zondag-namiddag als onderstaand; Clubkampioenschap: Kampioen: Wilhelmi- na, Maastricht, 304 houten. 1. de Dauwdrup pels, Heerlen, 302 2. De Natte Spons, Apel doorn 289. 3. de 50 Keigeleers, Maastricht, 287. Korpswedstrijd: 1. Wilhelmina, Maastricht 248; 2. de Poedelhaters, Heerlen, 234; 3. de Dauwdruppels, Heerleen, 231; 4. Veendam, Veendam, 230 35 treffers; 5. de Natte Spons, Apeldoorn, 230, 35 treffers. Hoogste Korpswerpers: 1. G. Hamelaars, Maastricht, 62; 2. F. Rek, 62; 3. A. Witters- hoven, Heerlen, 62. Personeel: 1. Anton, Heerlen, 37; 2. A. Vorage, Heerlen, 36; 3. Joh. Nauman, Maastricht, 36; 4. N. v. d. Harf, Maastricht, 36; 5. Spaan, Heerlen, 35. Persoonlijk Kampioenschap: 1. J. v. d. Ven, Maastricht, 134; 2. Jos. Hoen, Maastricht, 123; 3. A. Wittershoven, Heerlen, 118. EINDWEDSTRIJD. De strijd is weer gestreden. De opko mst der schutters is zeer matig geweest, zoo dat het aantal prijzen gering is, en menig een met nog mooie series niet voor prijs in aanmerking komt. De weinige deelnemers hebben schitterend geschoten; in alle klas sen heeft men het beste been voorgezet. In de eerste klaspersoneel komt 97 p, niet eens in aanmerking voor een prijs, in de tweede klas schiet men 2 of 3 maal 99 of het kinderspel is, terwijl de laagste prijs, winnaar in de derde klasse nog 9293 schiet. Waar moet het heen, en is er eigenlijk nog wel van klassen sprake. Een tiental ja- r.-.n geleden behaalde men met 95 af 96 punten een pendule met coupes en thans komt een serie van 98 3 nog niet voor prijs in aanmerking. In den korpswedstrijd is Gen. van Merlen deze vereeniging zich eenige jaren met een weer eens aan het hoofd gekomen nadat deze vereeniging zich eenige jaren met een zeer bescheiden plaatsje tevreden had moe ten stellen. Dat geeft weer een beetje moed voor de toekomst. Te betreuren is het, dat slechts 3 vereenigingen met een volledig tiental uitkwamen. Wordt het niet tijd dat de vereenigingsbesuren de leden eens op hunne verplichtingen wijzen, want het weg blijven van een corpswedstrijd, kan niet an ders dan ten kwade zijn voor een vereeni ging, terwijl eigenlijk de leden het op hoo- gen prijs moesten stellen, dat zij het corps mochten vertegenwoordigen. De uitslag is als volgt: Korps Korps I klas: 1. Gen. v. Mctlen 483 p.; 2. Bloem. Commando 480 p.; Gen Joubert 473 p. 3. Een kiekje op de prachtige banen tijdens de wedstrijden. el ten slotte allen dank voor den angenamen idig en sepciaal een woord van dank aan den. heer v. Moris, den ceremoniemeester, en hij hoopt alle nog menigmaal hier te zullen we- dervinden. De kegelaars uit Heerlen waren met niet minder dan 70 man verschenen. De uitslag van den Bondenwedstrijd is als volgt: 2. De Start van de 45 meter-klasse. Hoofdprijzen Vrijbuiters. 1- „Vrijbuiter". P. Bon Czn„ A'dam. 2. „Dirk Duijvel". W. de Vries Lentsch, A'dam. 3. „Kaper". Jhr. P. Bosch v. Drakenstein, Lage Vuursche. „Jean Bart". J. J. F. Delfos, Hilversum. 12-Voets-jollen Internationaal (Zaterdag). L „Loodsje". H. J. Pluijgers, R'dam. „Karekiet". Leon Huijbregt, Anvers. 3- „Otter". J. J. M. Maas, Hilversum, jh „Antoinette". J. H. v. d. Stadt, Zaandam. „Nelly". H. B. Pitsch, Haarlem. „Otter II". Bob Maas. Hilversum. Idem Ziondag. L „Nelly". H. B. Pitscher, Haarlem. Cuidao". Is. B. Bölger, Haarlem. 3* „Puck". K. F. Putters en L. Göbel, Buiksloot. „Peggy". J. J. C. Sarlet, Haarlem. 3* Beatrijs II" C. F. N. Hin, Haarlem. „Karekiet". Leon Huijbregts, Anvers. Hoofdpr. 12 voetsjollen Internationaal. L „Nelly". H. B. Pitscher. 2- „Karekiet". Leon Huijbregt, Antwerpen. 3« „Cuidao". Is. B. Bölger, Haarlem. 3* „Puck". K. F. Putters en L. Göbel, Buik- - sloot. 3* „Otter II", Bob Maas, Hilversum. 45 M2. klasse. Zaterdag. 1. „Walta" P. Bon Czn., A'dam. 2. „Kemphaan" H. J. Pluijgers, R'dam. 3. „Coppelstock" C. D. Schuddeboom, -aandam. 4. „Soeka Angin" H. Schilder, R'dam. Idem Zondag. Ie race. 1. „Walta" P. Bon Czn., A'dam. 2. „Kemphaan" H. J. Pluygers, R'dam. 3. Loes. P. Molenaar, Zaandam. Zondag 2e race. 1. „Kemphaan." 2. „Soeka Angin." 3. „Loes." Hoofdprijzen 45 M2. klasse. 1. „Kemphaan" H. J. Pluygers, R'dam. 2. „Walta" P. Bon Czn., A'dam. 3. „Loes" P. Molemaar, Zaandam. 12-voetsj olie n dames. Zondag (1 baan). 1. „Nelly" mevr. Pitscb> Haarlem. Onder luid applaus werd besloten een telegram te zenden aan H. M. de Koningin, waarin dank gebracht werd voor de door H. M. geschonken zilveren medaille en uiting gegeven werd aan de verknochtheid van de kegelaars jegens de Koningin, De heer Groenewegen bracht verder bij zondere woorden van dank aan de Rege- lings-, Wedstrijd- en Feestcommissie aan de heeren Jung en Das, resp. secretaris en penningmeester van den H. K. B. en den heer Antoon de Jong, die zoo goed voor de standenvermelding zorg draagt. Ook werden woorden van dank gebracht aan het eerelid, den heer N. C. de Ruijter, Nog memoreerde spr. in zijn speech, dat het wel waar kan zijn, dat enkelen in Haar lem last hebben van het kegelen, doch daar staat tegenover, dat het ook velen voordeel aanbrengt. Zoo zijn er voor dit concours vele prijzen aangekocht en daaraan worden kapitalen besteed, wat Haarlem ten goede komt, evenals het bezoek van vreemde ke gelaars. Na dit openingswoord, dat luide werd toegejuicht, nam de heer N. C. de Ruijter het woord, om de jubileerende Bonden ge luk te wenschen. Spr. memoreerde het werk van het Bestuur, inzonderheid van den heer Groenwegen en schonk dezen een gouden potlood. De heer J. Adam huldigde bestuur en vooral den voorzitter, namens de afd. den Haag in welgekozen woorden en schonk een voorzittershamer. Deze spr. deed vooral uitkomen de prettige leiding, welke de heer Groenewegen aan een vergadering weet te geven. Nadat de heer J. Schols nog namens Am sterdam het woord gevoerd had en een gou den plaquette geschonken had en de heer P. Kousen namens Heerlen had gesproken, dankte de heer Groenewegen voor de hem en verder het geheele bestuur gebrachte hulde, waarna alle aanwezigen zich naar de kegelbanen begaven, de zegels verbroken werden en de wedstrijden een aanvang nam-n. Bloemstukken waren gezonden door de Da- .mesleden van 't Haarl. Hoofdbestuur, door DE KEGELWEDSTRIJDEN VAN DEN HAARLEMSCHEN KEGELBOND. De Haarlemsche Kegelbond houdt dezer dagen zeer belangrijke wedstrijden. Hierboven geven wij eenige foto's van de feestelijkheden, 1, Het zeer diligente bestuur, temidden der bloemen. Haarlem 286 271 557 Amsterdam 292 334 626 Delft 283 273 556 Leiden 273 255 538 Utrecht 309 304 613 Gooi-Eemland 295 264 559 Twente 281 281 562 Oost-Gelderland 247 271 519 Breda 265 290 555 Zwolle 262 293 555 Valkenburg 302 294 596 Zuid-Limburg 297 276 573 Meppel 288 273 561 Noord-Nederland 287 296 583 Eindhoven 276 245 521 Heerlen 272 295 567 Den Bosch 277 278 555 Tilburg 301 260 561 Bergen op Zoom 268 284 552 Arnhem 281 244 530 Amersfoort 296 272 568 Alkmaar 274 239 513 Dordrecht 281 243 524 Rotterdam 269 288 557 Den Haag 310 255 565 Kennemer 296 265 561 Amsterdam is dus kampioen gewor den in lie klas. 1. Gen. de Wet 441 p.; 2. Gen. Cronjé 437 p. Personeel le klas: 1. P. Langendonk 99 p; 2. D. Teekens 99 p.; 3. J. A. Rijkens 98 p.; 4. M. J. Vink 98 punten. He klas: 1. J. Rompa 98 p.; 2. P, J. Roeien 96 p; 3. G. Moogehind 94 p. Ille. klas: 1. B. A. Damers 94 p.; 2. W. Rijbroek 89, 89. Geluksbaan: l. F. Bersee 100, 7; 2. M. J. Vink 100, 6; 3. J. A. Rijkens 100, 6; 4. Stachelhousen 100, 5. Vrije baan, le klas: 1. J. A. Rijkens, 100, 2.; 2. A. J. Hekker 10099 3. P. Langendonk 99, 298, 2; 4. H. P. Spoor 99, 2—98; 5. J, W. F. Fransoo 99, 2; 6. D. C. Houtgraaf 9998, 2; 7. N. v. Keulen 98, 4—97,3; 8. W. Hoogenstein 98, 4. lie klas: 1. W. van Tongeren 99, 3; 2. J. Rompa 99, 2; 3. E .van Honschoten 98,2; 4. P. Deken 9997; 5. F. Stachelhausen 9996: 6. C Eldermans 9796, 2; 7. P. Krook 9796; 8. J. Jacobs 9493. Koning 97—95; 3. P. Alders 95—94; 4. W. Oorthuizen 94 2; 5. B. A. Dammers 9392. HET TENNISPROGRAMMA ZONDAG. VOOR den Bondenwedstrijd. De neger.prijs werd verkregen door Amsterdam (22 negens), de zevenprijs door Valkenburg (32 zevens). De hoogste korpswerper (in 10 ballen), baan G. was de heer G. Nieman, Amsterdam, met 85, B. le Klasse. Dordrecht: Dordt IAnglo Dutch I. Bussum: Het Spiegel IHilversum I. Apeldoorn: Dais IZutphen. Nijmegen: NijmegenArnhem. 2e Klasse. Schiedam: SchiedamNuova. Gouda: T.I.O.D. IAnglo Dutch Ila. Den Haag: Oranje T. CUna, Den Haag: Waalsdorp IReady (G.) Schiedam: Game I—Anglo Dutch lib. 2. Een overzicht van de openingsplechtigheid in de groote zaal van het clubgebouw, C. Rotterdam: TurfBan 14 I. Schiedam: De MaasAmateurs, D. Den Haag: Ready (P.) I—Wals. Rotterdam; Wigwam I. T. T. H, II. Den Haag: T. O. P. II—Ready (P.) II. E. Rotterdam: Adno Idc Kieviet. Rotterdam: Sido IIWaalsdorp II. Dordrecht: Dordt IIIAdno II. F. Rotterdam: Blauw WitHoutrust. Amsterdam: TeddySmash Ha. Koog a. d. Z.: Koog Zaandijk I-Stadivo. G. Hoorn: Juliana ISegiod. Amsterdam: Senash libT. A. C. I. H. Amsterdam: ToppingHet Spiegel II. Hilversum: Hilversum II -Pr. Juliana 1 Raymond wint van Van Lennep. Raymond heeft zijn revanche! Toen Van Lennep in den ochtend zijn hal ven eindstrijd gewonnen had van den Zuid- Afrikaan Richardson met 62 61, toen hij uitstekend op dreef bleek te zijn en den tweeden Davis Cup-speler geen kans gegeven had met zijn mooie, zekere, harde drives, waarvan de kanonskogels op de juiste mo menten kwamen en waarbij de rallies gere geld werden beëindigd met de zuiver ge maakte, diep geplaatste vollies, zoodat Ri chardson op het laatst geen raad meer wist wat te doen, toen was er een belofte, dat er een eindstrijd zou volgen tegen Raymond, die Zaterdag in den halven eindstrijd Tim mer geslagen had, met goed spel en met spanning. Te meer, daar Raymond al lachend maar innerlijk ip vollen ernst gezegd had, dat hij revanche wilde hebben voor die ne derlaag in 1920, welke zijn land den wed strijd NederlandZuid-Afrika voor den Da- vis Cup gekost had. Herinneringen daaraan werden onwillekeurig opgehaald: vijf sets met spanning tot het laatste einde! Welk een ander speler was Raymond nut Hoe herinnerde hij ons aan dien eindstrijd in hetzelfde jaar te Antwerpen, waarin hij Ku- magae, den Japanner sloeg en waarin hij overweldigend speelde en als tweede Zuid- Afrikaan de Olympische tennisspelen won Ook nu voortdurend een schitterende drive, afgewisseld met een zuivere volly, gecom pleteerd met een paar prachtige dropshots, onbereikbaar voor den ver aan den anderen kant zijnden Van Lennep. In drie series won hij 62, 60 63! Maai al zijn die cijfers teekenend voor zijn goede spel, voor zijn overweldigende spel, toch zijn zij niet zuiver wat het spel van Van Lennep betreft. Men zou er uit kunnen opmaken, dat Van Lennep verre de mindere was, dat hij niets of weinig in te brengen had, doch dit was geenszins het geval. Van Lennep was zeer goed op slag het groote nadeel van zijn spel was, dat hij op critieke momenten juist te ver of te laag sloeg. Zijn slagen wa ren af en toe schitterend, doch het antici- peeren van Raymond was ongeloofelijk. Uit moeilijke posities wist hij nog een slag te geven, waarmee Van Lennep moeite had. Zooals hij een paar smashes van achter de baseline verwerkte tot drives, waarvan er een langs Van Lennep suisde, zonder dat deze een kans tot retourneeren had, zoo is het in ons land niet gezien. En hoewel zijn backhand veel minder sterk was dan die van Van Lennep, maakte hij er een uitnemend verdedigend gebruik van. En hoe weinig miste hij! In de eerste set liep hij uit tot 40 alvo rens Van Lennep door goed volleeren een game maakte. Leek het toen, of het voor den Hollander tot 24 zou komen, Raymond was in de volgende game schitterend en met 62 won hij de eerste set. In de volgende set had hij zulk een tempo en zulk een zekerheid dat Van Lennep geen enkele tegengame kon maken. Het sloot als een bus. Een smash, die geen ander speler gehaald zou hebben, retourneerde hij onbereikbaar. Een passing op zijn backhand deed hem uitvallen en den bal doodvallen over het net met een prach tige stopvolley. Hij passeerde Van Lennep links en rechts, terwijl deze hem schijnbaar door harde drives uit een gunstige positie ge bracht had. In de derde 'set klom hij tot 40. Toen verslapte hij even en onmiddellijk gaf dit Van Lennep een game, dank zij zijn goed vol leeren. Die waarschuwing begreep Raymond, hij maakte 51, doch in het gezicht van de overwinning werd hij minder zeker en onder groote spanning maakte Van Lennep twee games achtereen, waarin de eerste van 400 voor Raymond aldus drie winning strokes te niet doend! Bij 53 echter miste Van Lennep zijn kans, door in het net te slaan en een lob te missen. Op een harde cross-drive van Raymond sloeg hij in het net.... Mej. Bouman hield de eer op door zeer verdienstelijk van de Fransche speelster mevr. Vaussard (no. 3 van de Fransche da mes) te winnen met 63 75. Het was voor al de backhand van mevr. Vaussard, die het te verduren kreeg, want daarop concen treerde mei Bouman eiken kans tot den aan val, om dan den return met een goede volley of soms met een mooie schuine drive af te maken. Maar de Fransche heeft routine ge noeg, om dien aanval op haar backhand zoo veel mogelijk te verijdelen. Zij gaf mej. Bou man zelf met haar goede forhand zeer scher pe slagen, In de eerste set was zij niet zoo vast, doch in de tweede was er een zeer spannende strijd, die ten slotte door het tac tische en goed gevarieerde in mej. Boumans spel met 7—5 gewonnen werd, nadat zij bij 5—4 de fout gemaakt had om op 40—0, dus met drie winning strokes in hand, voorzichtig te gaan spelen Het dames dubbelspel werd gewonnen door me]. Utten en mej. Bouman, die in de eerste set slecht combineerden en door de goede drives van mevr. Vaussard en mevr. Storms uiteengedreven werden, doch die in de twee de set veel scherper gingen spelen en meer gingen forceeren, zoodat de andere partij *ans kreeg. Beider netspel gaf ten slotte den doorslag, al Iobde mevr. Vaussard meermalen keurig. Met 3—6 6—1 6—1 won nen mej. Bouman en mej. Otten. In het heeren-dubbelspel waren de Hol landers Zaterdag uitgeschakeld. Het ging hier tusschen de Zuid-Afrikaansche Davis Cup dubbel Raymond en Coldon tegen de com binatie van den Zuid-Afrikaan Richardson en Champin De eerste waren veel sterker en wonnen met 62 61 62. D, D. V. kan met voldoening op het uitste kend geslaagde tournament terugzien. De moeite is wel beloond! OM DE DAVIS-CUP. In de wedstrijden om de Davis-cup zal ons land hoogstwaarschijnlijk worden vertegen woordigd door v. Lennep en Timmer in de enkelspelen, terwijl voor dubbelspel zullen uitkomen Timmer en Bryan. Diemer Kool komt niet uit. Ons team komt uit tegen de Voor-Indiëfs, die met de volgende spelers zullen verschij nen: Tijzei, Hadi Sleem en Jacob. Sleem is aanvoerder. Zondag j.l. vond in het gebouw der St. Josephgezellenvereeniging te Beverwijk een vriendschappelijke ontmoeting plaats tus schen de pas te Beverwijk opgerichtte R. K. Damclub en T.E.P II uit Haarlem. De wed strijd kenmerkte zich door de vriendschap pelijke houding waarin ze gespeeld werd. De gedetailleerde uitslag is als volgt. R.K. Damclub BeverwijkT. E. P. II. 1 G. NumanA. Masteling 11 2 P. HoogeboomC. Venniker 02 3 Th. BisschopW. v. Gastelen 02 4 J. v. d. LeegteJ. v. Buuren 02 5 C. LeskeJ. de Boer 02 6 B. HoogeboomH. Warre 20 7 W. RoemerG. v d. Mey 20 8 J. BruynsF. W. Knape 02 9 G. CornelisseJ. C. Kruiver 02 10 P. HuigC. Kuiper 02 5—15 EEN FEESTAVOND VOOR KATHOLIEKE DUITSCHE MEISJES. De groote zaal van het Parochiehuis was gisteravond gereserveerd voor de Duitsche meisjes. Er vond een „Frühlingsfest plaats, hetwelk groote belangstelling had getrok ken. Hoewel ver van het vaderland en ver van ouders en familie en vriendschappelijke betrekkingen, hebben zij een zeer prettigen avond genoten, dank zij het feit, dat men elkander begroette als landgenooten op vreemden bodem en bovendien als geloofs- genooten. Men voelde er zich thuis en er heerschte een zeer genoeglijke stemming. In het eerste gedeelte van den avond werd de aandacht gevraagd voor gedichten, zang en en dans, hetwelk afgewisseld werd door het gezamenlijk zingen door alle meisjes van een aardig Duitsch lied. Dan nam „Herr Pharrer", dr. Hüfner, uit Wiesbaden, de geestelijke leider der ver eenigingen voor Duitsche meisjes, het woord. De Eerwaarde spreker zeide, uit het beminde vaderland te hebben medege bracht allereerst een „wagenvol" groeten; vervolgens een bloementak, let wel, een symbolische bloementak, waaraan witte, groene en roode bloemen geuren. Kleuren, die ons verbeelden het geloof, de hoop en de liefde. De witte bloem van het geloof bloeit in uw hart, aldus de eerw. spr. Ieder Katho liek meisje heeft haar Maria-ideaal en. gelijk thans in de natuur overal als het ware altaren voor de H. Maagd worden op gericht, zoo hebt gij allen in uw hart uw Maria-altaar, waarop bloeien de leliën van reinheid, geduld en liefde. En zijt gij al ver van uw moeder verwijderd, wanneer gij, dat altaar in uw hart bewaart en versiert, zal Uw Hemelsche Moeder overal voor u waken en u voor alle gevaren beschermen. ,,Ik breng u vervolgens ook mede de groene bloem der hoop. In het vaderand heeft men een bitteren tijd achter den rug. Er werd honger geleden, het geld had geen waarde meer en de werkloosheid was zeer groot, zoodat velen de vertwijfeling nabij waren. Thans evenwel is er gelukkig een begin van verbetering te constateeren Cn een levendige hoop is er in de harten ge komen. De mark is gestabiliseerd en dank zij de hulp van Nederland waarvoor Duitschland de levendigste gevoelens van dankbaarheid koestert gaat het naar de verbetering. Wij vertrouwen op Gods hulp en daardoor ook op onze eigen kracht. Want de Duitschers zijn een vlijtig en arbeidzaam volk. Gij, Duitsche dienst meisjes aldus dr. Hüfner kunt veel medewerken om den naam van Duitsch land in eere te houden onder de vreem den. Doet altijd trouw uw plicht en met bereidwilligheid, dan zal men voor u en voor uw land met lof spreken. Ten slotte is er de roode bloem der liefde. Gij moet uw beroep liefhebben. Ten onrechte heeft dit beroep onder de meisjes een slechten naam. Immer», uw arbeid is vrouwelijke arbeid, die te verkiezen is boven het werk in kantoor en fabrieken. Bovendien kunt gij u onder de leiding der huisvrouw bekwamen als huisvrouw en moeder; het is de beste voorbereiding voor het huwelijk. Uw beroep is er ook een van vertrouwen en rijk aan arbeid. Hebt het lief; maar hebt kracht en nieuwe levensvreugde, door de gepaste genoegens, die er geboden worden. De Eerw. spr. eindigde dan met woorden van dank te Brengen aan den Zeer Eerw. Heer IJzermans, Pastoor, en aan mej. Rein- hoh, voor al hetgeen dezen in het belang der vereeniging hebben gedaan en nog wil len doen. Daarvoor bracht spr. de harte lijkste woorden van dank. Na een korte pauze werd door de meisjes het tooneelstuk „Des WaldschiedeRös) onder das Kischbentfest". opgevoerd. Dit tooneelspel, dat de geschiedenis inhoudt van een meisje, dat onder den invloed van een slechte vriendin, grooter uitgaven doet, dan haar inkomsten veroorloven, zich daar door in schulden steekt en ten slotte tot oneerlijkheid en diefstal vervalt. Zij heeft een ovde moeder, wier laatste levens krachten door dit ales dreigen gesloopt te worden. Doch de zware beproevingen brengen het meisje weer op het goede pad en aan het hart van de moeder terug. Het 3-bedrijvige stuk werd heel goed ge speeld en had veel succes. Vooral enkelen der dames bleken voor hun rol uitstekend geschikt en bereikten met haar spel het ge- wenschte effect. Bij het einde klonk dan ook een luid en herhaald applaus. Toen was de avond geëindigd, en men ging heen met de herinnering aan een ga» noeglijk feest.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 5