De aangename en gezonde afwisseling Kruisstraat 17 JOS. ALINK Telefoon 1622 DE SPAARNEBANK ZANDVOORT. BLOEMENDAAL. SCHOTEN. HAARLEMMERLIEDE. van het zomermenu kunt U tegen denzelfden prijs des winters genieten als U NU DE VRUCHTEN EN GROENTEN VAN HET SEIZOEN STERELISEERT De LUCULLUS-GLAZEN zijn daarvoor bij uitstek geschikt, omdat ze niet springen, waarvoor wordt ingestaan door den fabrikant en door JOS. ALINK Alle modellen en maten in LUCULLUS-GLAZEN en alle benoodigdheden voor het stereliseeren vindt U bij de specialiteit in HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN HOOFDDORP. ZWANENBURG. HALFWEG. Jaarwedden van gemeente-ontvan gers in Noord-Holland. Provinciale Staten van Noord-Holland. Pater Staal. N.V. Drukkerij De Spaarnestad. BURGERLIJKE STAND. Haarlemsche Kegelconcours. 433e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 28 MeL Se Klasse 7e Lijst. Hooge prijzen: Prijzen van ƒ70: f:- Mueiekbelasting. Door het feestcomité iVan de gymnastiekvereniging „Oefening Staalt Spieren" was op 3 Mei j.l. een feest avond georganiseerd om gelden te krijgen om aan die vereeniging op haar 20-jarig be staan een geschenk aan te bieden. De op brengst van dien avond was niet geheel toe reikend, maar indien er nog belasting van betaald moet worden voor vermakelijkhe den, dan komt de commissie een aanmerke lijk bedrag tekort. Krachtens de verorde ning zijn Burgemeester en Wethouders niet bevoegd vrijstelling van het betalen van die belasting te verleenen. Zij stellen nu den raad voor die vrijstelling te geven. Tentoonstelling. De tentoonstelling op sportgebied en reddingswezen, welke alhier door de Vereeniging van Vreemdelingen verkeer „Zandvoort's Bloei" gehouden zou worden op 14 Juni a.s., zal in plaats van op dier datum, op 28 Juni a.s. geopend worden, Bedrijven. In verband met de gewijzig de voorschriften van de gemeente-begrooting en rekening, stellen B. en W. voor de ver schillende verordeningen op het beheer der bedrijven daarmede in overeenstemming te 'brengen. Daar nu toch die verordeningen ge wijzigd moeten worden, stellen B. en W. verder voor het bedrag van de zekerheids stelling, dat voor den boekhouder van het woningbedrijf was vastgesteld op 5000 te rug te brengen op 1000 en dat van het grondbedrijf van 2000 op 1000, daar de boekhouder van die bedrijven zijn gelden [moet storten bij den gemeente-ontvanger en (zoodoende nooit veel geld in kas heeft. Gedenksteen in het Kennemer Lyceum le Bloemendaal. Zaterdag j.l. is in een be sloten kring van genoodigden in het nieu we, in aanbouw zijnde gebouw van het Kennemer Lyceum 'alhier een gedenksteen onthuld ter ecre van Ir. A. Stoop, die door zijn schenking van de terreinen voor den nieuwbouw den stoot gegeven heeft tot de totstandkoming van het prachtige, voor Nederland eenige, complex van school, overdekte bad- en zweminrichting, met ver gaderzaal, sportvelden, tennisbanen aan den Julianaweg te Bloemendaal. Mr. Mr. D. E. Lioni, voorzitter van het bestuur, huldigde den heer Stoop en ook zijn echtgenoote, voor hun belangstelling en offervaardigheid op velerlei gebied, nu weer op het terrein van onderwijs en jeugdvor- ming. De heer Stoop antwoordde met en kele korte woorden, die getuigden van zijn belangstelling en waardeering voor het Ly ceum, den wensch uitsprekend, dat het Ly ceum moge zijn en blijven een arsenaal van kennis en werkkracht. Bloemendaalsche Burgerwacht. Schietoe feningen met scherp. De oefeningen met geweer M. 95 worden gehouden op de ba nen te Overveen. Op Donderdagen 12 en 26 Juni, 10 en 24 Juli, 7 en 21 Augustus, 6.308.30 nam. Op Zaterdagen 31 Mei, 7 en 21 Juni, 5 en 19 Juli, 2, 16 en 30 Augustus, 2.305 nam. Op Zondagen 15 Juni, 20 Juli en 17 Aug. 1012 v.m. Opmerkingen. De oefeningen op Zondag speciaal voor hen die Donderdags of Za terdags verhinderd zijn. Bij voldoende deelname zullen eenige extra oefeningen op Zondag worden ingc- lascht. Onvoorziene afwijkingen van dit pro gramma worden aan de geregelde deelne mers tijdig kenbaar gemaakt. De oefeningen op de banen te Vogelen zang vangen aan 24 Mei en worden icde- ren Zaterdag (uitgezonderd 12 Juli) ge- - houden, aanvang 6 uur n.m. Geweren kunnen in ontvangst worden genomen op Zaterdag 31 Mei 1.302.15 n.m. in de R.K. Jongensschool, Zantvoorter- pad te Overveen. Zanguitvoering, De beer P. de Nobel zal op 4 Jan. a.s. in den schouwburg op den Jansweg een zanguitvoering geven met de leerlingen van de gem. M. U. L. O.-school, alhier. Medewerking zullen verleenen de meisjesklassen, vooral bestaande uit de leerlingen der Mulo-klaSsen. Deze zal o.a. zingen „Avond", cantate van Cask van Renncs. 't Batig saldo is bestemd voor de afd. Bloemendaal v.h. Centr. Gen. voor iV acantie-kolonies. Vrijwillige Brandweer. De heer J. de Jong Cz., gemeente-architect, heeft bedankt als commandant van de Vrijw. Brandweer. Bunrtvereeniging. In navolging met de buurtvereniging der Cromjéstraat, is beslo ten, een buurtvereeniging voor het Juliana- park en het Soendaplein op te richten. Waarschijnlijk zal as. Zondag op het Soendaplein een concert plaats hebben. Uitzetting. Dinsdag is in de Eikenstraat *en gezin gerechtelijk uit de woning gezet. Het gezin bracht den nacht op straat door. Roomsch Tooneel. Zondag- en Maan dagavond werd door de R.-K. Tooneelclub, alhier, in t Vereenigingsgebouw te Spaarn» wonde opgevoerd heft tooneelstuk, getiteld: „Getrouw tot den Dood", drama in 3 be drijven. Hoewel het zomerseizoen zjch nu juist niet bijzonder leent voor zulke avon- den, mocht de vereeniging zich toch in een talrijk bezoek verheugen. De groote zaal was geheel gevuld. En laten we er maar direct aan toevoegen de aanwezigen hebben genoten, volop, van het heerlijke, «ehoone, dat deze avonden te zien werd ge geven. Het spel van alle spelers was uit stekend, de costuums en décors schitterend, de muziek en zang goed, het stuk van zeer goede strekking, kortom, het gehee lwas, wat men noemt „af". Tot een puist begrip van het stuk laten we hieronder volgen de proloog, die daaromtrent beschreven staat. De held van dit treurspel is de capuzijn- martelsar Pater Fidelis van Sigmaringen. Het levenslicht aanschouwde hij in 1577 te Sigmaringen in Hohenzollern, aan den Do- nau, waar zijn vader, Jan Roy, burgemees ter was. Oorspronkelijk was het een brou- wersfamilie, uit Antwerpen afkomstig, die naar Sigmaringen was verhuisd. i Zooals gezegd werd door allen, zonder uitzondering, goed gespeeld. Het zou ons te ver voeren, wanneer we alle namen en ti tels der spelers gingen noemen. Een pas sage willen we echter nog aanhalen en wel de komst van twee engelen aan 't slot van 't stuk, die de eene met een krans en de andere met een palm in de handen hunne schoone gezangen lieten hooren ter eere van den martelaar Pater Fidelis en na afloop daarvan, den krans en den palm legden voor het beeld van onze II. Moeder Maagd Maria. Door het op den achtergrond van het tooneel aangebrachte roode en blauwe licht, werd dat een pak kend en indrukwekkend tafereel, dal menig een 'n traantje kostte. De aanwezigen hebben het stuk gevolgd, van begin tot eind, met volle aandacht en stilte, in tegenstelling van vroegere uitvoe ringen. Een woord van dank aan kapelaan Groen, die de leiding in handen had en aan de tooneelvereeniging, voor hetgeen ze deze tvonden hebben gepresteerd, is hier zeker aiet misplaatst. Proficiat, heeren, met het behaalde succes! Concert. Ons R.-K. Harmoniekorps „St. Jaco'ous" jubileert. Ze bestaat a.s. Zon dag 3 jaar. In verband daarmede biedt zij karen leden en donateurs een feestelijke concert-uitvoering aan op a.s. Zondagavond, in het Parochiaal Vereenigitigsgebouw te Spaarnwoudc. met medewerking van de R.- K. Tooneelvereeniging, Het programma luidt als volgt: 1. Opening door den voorzitter. 2, Veréeniginflsmarsch „Souvenir Spaarn- woude", van Joh. Smit. 3. Bella Rose, Ou verture facile, van Jos. Kessels. 4. Bouquet de Mélodies sur l'opera, van Lucia Doni zetti. 5. 3e Compagnie, Souvenir van bet 2e Regiment, van M. J. H. Kessels. 6. Too neel, Pauze. 7. La Petite Duchesse, ouverture, van F. Riecius. 8. Jubileummarsch van S. Vlessing. 9. Le Songe d'Amour, fan tasie, van H. Kling. 10. Tooneel. 11. Le 1 rou- vère, potpourri sur l'opera, van De Verdi. 12. Geldersche Festival-marsc, van F. J. Schweinsberg. 13. Finale. Gezien het programma, twijfelen wij er niet aan of de Harmonie kan op een groote belangstelling rekenen. Personalia. Te 's-Gravcnhagc slaagde voor het machinisten-examen diploma A, de heer L. Willemse, alhier.. Brandbluschvoorzienfng. Door het ge meentebestuur van Haarlemmermeer en dat van Haarlemmerlicde e. a. is overeenkomst getroffen om hij mogelijk uilbrekenden brand te Zwanenburg of omtrek, de te Halfweg ge stationeerde motorspuit te ontbieden, als wanneer volgens het oordeel der brand meesters alhier, een brand niet voldoende bestreden kan worden door de alhier aanwe zige handbrandspuit. Concert. Dinsdagavond gaf de Muziek- verecniging „Eensgezindheid", op 't Emma- plein een concert. Eenige concertnummers, welke de vereeniging op de a.s. concoursen te Wijk aan Zee en Wormerveer moet ge ven, werden keurig uitgevoerd. Een talrijk publiek woonde het concert bij. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben het vorige jaar aan de gemeente raden advies gevraagd over een verlaging der jaarwedden van de gemeente-ontvangers in verband met de vermindering van werk zaamheden door overgang van de inning der plaatselijke inkomstenbelasting naar het rijk. In verband met de ingekomen adviezen, zullen Ged. Staten van Noord-Holland aan de gemeenteraden een algemeene verlaging van 30 pet. voorstellen. Deze verlaging zal voor de in functie zijnde ontvangers gelei delijk worden toegepast over een tijdvak van 5 jaar. Onder voorzitterschap van den Commissa ris der Koningin, jhr. mr. dr. A. Röcll, kwa men Dinsdag de Prov. Staten van Noord- Holland in buitengewone zitting bijeen. Bij het voorstel ten aanzien van een ver zoek om subsidie van de Vereeniging „Het Chr. Lyceum in het Gooi" te Hilversum, her innert de heer VAN TIENEN (Vrijheidsb er aan, dat hij reeds meermalen gewezen heeft op het gevaar van steeds maar subsi- dieverleening. Spr. deelt mede, dat de Vrij heidsbond niet langer meer zal stemmen voor nieuwe subsidie-verlcening, uitgezonderd, wat een algemeen belang is, zooals bijv. Ha tuberculose-bestrijding. Spr. hekelt verder nog de z.i. stelsellooze subsidie-verleening en merkt op, dat de Vrijheidsbond zal stem men tegen de vandaag aan de orde komende voorstellen betreffende subsidic-verleening. De heer TER HAAR (C.-H.) bepleit ver laging van alle subsidies. De heer POLAK (S.D.A.P.) is van meening, dat elk voorste! omtrent subsidie-verlec- ning apart onder het oog moet worden ge zien. De heer DAM (A. R.) betreurt het afwij zend prae-advies van Ged. Staten. Hij be toogt het nut van het Chr. Lyceum en fs van oordeel, dat, waar aan het Ned. Instituut een voorstel tot subsidie-verleening is, ook aan het Chr. Lyceum subsidie verleend moet wor den. De heer BOMANS, lid van Ged. Staten, merkt op, dat het betoog van den heer Van Tienen geen indruk op spr. heeft gemaakt De toestand is niet rooskleurig, maar Ged.! Staten betrachten zooveel mogelijk de zui nigheid. In dit verband wijst spr. op de instel-1 ling van een bezuinigingscommissie voor de iprov. ziekenhuizen. Spr. gaat den aard van] ^verschillende subsidies na, stipt aan, dat de: meeste subsidies gereglementeerd zijn en ihekelt verder het betoog van den heer v. Tienen. Als deze ontevreden is en meeat,j dat er wanbeleid is bij Ged. Staten, moot hij met een motie komen. Maar men weet niet, waar hij het over heeft. De heer DE HARTOG: „U weet niet, waar u het over heeft." De heer BOMANS weet dit wel. Hier is; een zaak naar voren gebracht door een ge-; heele fractie op een wijze, welke beieedigend* is voor het college van Ged. Staten. Spr. ontraadt verder ten sterkste snbji- die-verleening aan het Chr, Lyceum, omdat dit vele nieuwe subsidies na zich zou sleepcn en tonnen gelds dan zou kosten. Het verzoek om subsidie wordt, overeen komstig het voorstel van Ged. Staten, afge wezen. Bij het voorsLel tot net verteenen van een bijdrage aan de Vereeniging van Leeraren en Onderwijzers in de Gymnastiek in Neder land. ten behoeve van het Instituut voor de Lichamelijke Opvoeding te Amsterdam, vraagt de heer BRUCH (A. R.), of het de be doeling is, ook aan andere instituten te Haar lem, subsidie te verleenen. Daarvan hangt af, hoe spr. tegenover dit voorstel zou zijn. Een incidenteele beslissing in deze verlangt spr. niet. De heer GERHARD, lid van Ged. Stalen, deelt mede, dat dit voorstel niet inhoudt, dat ook aan andere instituten subsidies moeten Spr. beantwoord verder nog verschillende gemaakte opmerkingen. Ook de salaris kwestie is in het Georganiseerd Overleg on der de oogen gezien, in verband met de wij ze, waarop diverse betrekkingen zullen wor den vervuld, zonder dat iemand ook maar eenige schade er van heeft. De heer BRUCH (A.R.), deelt namens den heer Colijn, die de vergadering heeft moe ten verlaten, mede, dat deze volkomen te vreden gesteld is door de verklaring van den heer Gerhard, en geen gevolg zal geven aan zijn voornemen, een voorstel in te dienen. De algemeene beschouwingen worden dan gesloten en dc wachtgeldregeling arti- kelsgewijze behandeld. Met 4316 stemmen wordt verworpen een voorstelvan Tienen, om de wachtgeldregeling eerst op 25-jarigen worden verleend. Spr. gaat mede met den gedachtengang van den heer Bruch, want hij acht deze zaak zeer belangrijk, maar Ged. Staten stellen zich op het standpunt, geen nieuwe subsidies te verleenen. Ged. Staten hebben geen enkele reden gevonden, om op verleende subsidies terug te komen. Dit oorstel is wel een nieuw subsidie, maar Ged. Staten hebben ten deze het standpunt in genomen, dat het billijk was, ten deze sub sidie te verleenen, daar dit instituut naar den geest reeds voor den oorlog had gesubsi dieerd moet worden. Het voorstel van Ged. Staten, 500 sub sidie te verleenen, wordt aangenomen met 36—32 stemmen. De heer VAN TIENEN deelt mede, dat de Vrijheidsbond geacht wil worden, tegen alle voorstellen betreffende subsidie-verleening gestemd te hebben. Bij de voorstellen tot instelling van de 48- urige werkweek voor het provinciaal perso neel en de invoering van een wachtgeldrege ling, zegt de heer COLIJN (A. R.), het te be treuren, dat de verlenging van arbeidsduur ook zal gelden voor het prov. ziekenhuis personeel, ondanks het feit, dat een bezui- nigings-commissie onderzoekt, hoe bij de prov. ziekenhuizen te. bezuinigen is. Waar die Commissie nu met ernst haar taak begonnen is, heeft het haar onaange naam getroffen, dat toch voorstellen ten aanzien van het prov. ziekenhuispersoneel gedaan worden. Spr. vreest, dat het werk der commissie hierdoor onvruchtbaar zal worden. Spr. wijst er op dat de medici lan- geren arbeidsduur gewenscht achten, Spr. meent, dat' deze zaak omtrent het prov. ziekenhuispersoneel eerst in het Georg. Overleg had moeten worden gebracht. Spr. vraagt of Ged. Staten de kwestie betreffen de dc ziekenhuizen uit het voorstel willen lichten. De heer VAN ROOIJEN (R. K.) is over tuigd, dal deze voordracht geboren is uit economische noodzakelijkheid. Voor het voorstel tot instelling eener wachtgeldrege ling, verdienen Ged. Staten allen lof. Spr. zou het betreuren indien de wijzigingen-Van Tienen c.s. aangenomen werden. Spr. hoopt, dat niet de voor-oorlogsche toestand 'voor de ambtenaren terugkeert. Z. i. weten Ged. Staten wel het juiste tijdstip te be- palen, voor invoering der nieuwe maatrege len. Spr. hoopt, dat niet te groote verlen ging ingevoerd wordt voor het prov. zieken huispersoneel. De heer POLAK deelt mede, dat de S. D. A. P.-fractie zich kan vercenigen met het voorstel, den arbeidstijd tot 48 uur te verlengen. Doch dit is het laatste woord, dat de S.D.A.P.-fractie in deze Staten ten deze zal spreken. Over verdere verlenging dan lot 48 uur is die fractie niet' tc spreken. Spr. heeft het niet voor mogelijk gehouden, dat men met voorstellen zou komen, een 55-urige werkweek voor het ziekenhuis personeel in te voeren. Een dergelijk voor stel heeft, in verband met de samenstelling der Staten, geen kans op succes. Een 48- urige werkweek voor het verplegen van krankzinnigen, is ruim voldoende. De heer VAN TIENEN juicht de instelling! van een wachtgeldregeling toe, doch is tegen instelling van een regeling voor hef tijdelijk personeel. Spr. is verheugd over het' bestaan van het Georg. Overleg, maar zou dit een gevaar gaan achten, als de bevoegdheid van den een op den ander overgeheveld werd en de Prov. Staten aan de beslissingen van het Georg. Overleg geheel en al gebonden werden. Mevr. VAN KUYKHOF—KOEDIJK (S. D. A. P.) deelt mede, dat de heer Colijn, na mens de meerderheid der bezuinigingscom missie voor de prov. ziekenhuizen heeft ge sproken. De heer KETELAAR hekelt het ook, dat men het prov. ziekenhuispersoneel, volgens het uitgebrachte rapport, zooveel langer dan 48 uur per week wil laten werken. De heer TER HAAR is van oordeel, dat Ged. Staten wel wat laat komen met hef voorstel tot arbeidstijdverlenging. Tegen het voorstel zelf heeft spr, geen bezwaar, Wat de verdere verlenging van arbeidstijd voor het prov. ziekenhuispersoneel betreft, deze zaak zou heel goed kunnen behandeld wor den in het Georg. Overleg en eerst daarna aan Prov. Staten kunnen worden voorgelegd, Spr. wijst er verder op, dat zoovele groe pen van personen minder verdienen, dan eenige jaren geleden en hij is van oordeel, dat Ged. Staten een loonsverlaging van het' provinciaal personeel onder het oog moeten zien. Dc heer v. d. GLAS (Comm.] constateert, dat in de Staten thans een eenheidsfront gevormd is tegen de arbeiders. De commu nisten willen een eenheidsfront voor de ar beiders. Men wil bezuinigen op den arbeids tijd en de z.i. armzalige loonen van het pro vinciaal personeel. Het voorstel van Ged. Staten lijdt aan geestelijke armoede, omdat c*r uit blijkt, dat Ged. Staten geen andere middelen hebben, om bezuiniging tot stand te brengen. Spr. is van oordeel, datde instelling eener wachtgeldregeling geen bezuiniging oplevert. Hierna wordt gepauzeerd. Na heropening der zitting, verdedigt het lid van Ged. Staten, de heer Gerhard, de voordracht van Ged. Staten. In antwoord op 'iet verwijt dat deze voordracht zoo laat in gediend is, zeide spr., dat deze kwestie zeer veel voorbereiding noodig gehad heeft, pat de bezuinigingscommissie voor dc Prov. Ziekenhuizen gepasseerd is, ontkent spr,, want deze zaak was reeds lang in voorbe reiding bij Ged. Staten en er was geen reden voor hen, om hiervan af te wijken. Op de kwestie van invoer van een 55- urige werkweek voor het ziekenhuisperso neel, gaat spr. niet in, daar volgens Ged. Staten, deze zaak praematuur is.. Met de aanneming van de thans ingediende voorstel len spreekt men zich niet uit over een even tueel verdere verlenging van den arbeids tijd. Wat het Georganiseerd Overleg betreft, zijn uitspraken behoeven niet beslissend te zijn, maar spr. meent, dat deze toch wel overgenomen kunnen worden, mits zij niet in strijd komen inet een of ander principe. Spr. wijst er verder op, dat bestaande va catures sinds eenigen tijd niet zijn aange vuld, opdat de toepassing van de wacht geldregeling zoo min mogelijk zou vordc- leeflijd te laten ingaan, inplaats van op 18- jarigen leeftijd, zooals voorgesteld werd. Art. 1 wordt dan vastgesteld. Art. 2 wordt met 527 stemmen goedge keurd. Na verschillende besprekingen, werd met 487 stemmen verworpen, een voorstel v. d.. Berg c.s., beoogende e engelijke uitkee- ring aan gehuwden en ongehuwden; verder werd met 4611 stemmen verworpen een voorslcl-Tienen, om art, 3 door een ander te vervangen. Mevr, IDENBURG-Hoedemakér stelde voor, art, 12 te doen vervallen. Dit artikel hield in, het wachtgeld in te trekken van een huwende ambtenares, zoolang zij ge huwd is. Het artikel werd echter met 3918 stemmen goedgekeurd. Verworpen wordt, met 544 stemmen een voorsfel-ILooij, dat bedoelden, om aan hen, die op den dag van op wachtgeld stelling geen kostwinner zijn, doch het later worden, ook' verhoogde uitkeering te verstrekken, Dc overige artikelen worden goedgekeurd. Z..h.s. worden dan vastgesteld het voorstel tot verlenging van arbeidstijd van het Pro vinciaal personeel tot 48 uur en het regle ment tot toekenning van wachtgeld. Bij het voorstel tot het aankoopen en in erfpacht aanvaarden van grond en tot ver- koopen eener woning ten behoeve van het Prov. Electriciteitsbcdrijf komt ook in be handeling, het verzoek van inwoners van Bennebroek, aan Heemstede concessie te verleenen, in de eleclrificatie van Benne broek te mogen voorzien. De heer VAN LENNF.P, lid van Ged. Sta- ten, zegt, dat dit adres twee verzoeken in houdt. Ged. Staten stellen voor, het eerste in hun handen ter afdoening te stellen en op het tweede afwijzend te beschikken, daar in principe reeds twee jaar geleden hierover een beslissing is genomen. Aldus besloten. De overige voorstellen worden goedge keurd, waarna sluiting volgt. Naar we tot ons genoegen vernemen, zou Pater Staal, die sinds korten tijd in het ziekenhuis „St. Joannes de Deo" ver pleegd wordt, nadat hij er een operatie had ondergaan, waarschijnlijk het zieken huis kunnen verlaten. In de Dinsdag gehouden jaarlijksche ver gadering van aandeelhouders werden balans en winst- en verliesrekening goedgekeurd en werd het dividend bepaald op 7 pet. Medegedeeld werd, nadat het overlijden van den hoogeerw, heer Th, J. A. Bosman was herdacht, dat de hoogeerw. heer H. A. Th. van Dam tot president-commissaris ge kozen is. De heer mr, J. A. J. E. Heerkens Thijsscn werd ais commissaris herkozen. Dc overdrachtswaarde der aandeelen werd als gewoonlijk bepaald op 100 pet. Ondertrouwd: 28 Mei. J. J. Postma en H. W. C. M. v. Gullick. C. Been en M. E. Thesing. A. Zetstra en A. B. W. v. Ooijen. G. Blom en C. M. v. Ideumen. A. Sel- horst en M. v. d. Mije. B. de Visser en C. Sendlak. W. J. Vierhout en H. Jonker. S. H. Booiman en J. S. E. Corten. J. v. Zomeren en J- Donkervoort. J. H. C. Dijk en E. C. Eickelberg. W. v. d. Heijden en M C. v. Bilderbeck. Getrouwd: 28 Mei. J. H. Passchier en M. J. Apswoude. J. P. Tillcmans en A. Dijkstra. P. Bon en C. v. Zandbeek. A. v. Zee land en C J. Sikkink. J. Medemblik en M. Gicsselbach; J. C, v, d.- Pol en A. M. H. v. Es. J. de Graaf en E. W. C. Roode. P. J. Arends en J. H, Hilgerman. A. Dui- temeijer en G. v. Huizen. B. M. v. Huizen en H. C. Meenhorst. E. J. Kuijper en C. Driessen. Geboren: 25 Mei. z, van J. M. M. Korsl- jensSmeeie, 26 Mei. d. van M. L, J. KoestalSerné, 27 Mei. d. van M. C. v. AstenRusch. 28 Mei. d. vap A. C. Min- neeSchilderman. Overleden: 26 Mei. H, J. de Leeuw, 68 de Clercqstraat. Dat het Maandag en Dinsdag te voorzien was, dat het weer twee drukke dagen zou den worden voor het concours, behoeft eigenlijk niet eens gezegd te worden. Vooral waren er weer veel personen van buiten-. Dit concours betcekent dan ook zeer ze ker wel eenig voordeel voor de Haarlemsche zakenmenschen. Men zou haast zeggen, dat er geen een sport is, die zooveel publiek van buiten in Haarlem trekt. Men mag dan ook wel het bestuur van den H. K. B, voor zijn geheel faclanglooze in spanning om dit concours te doen slagen, een woord van hulde en lof toe brengen. Niets is het te veel; altoos is ieder der bestuursleden bereid, de beste inlichtingen te verstrekken of zijn goede raadgevingen ten beste te geven, aan wie dan ook. Ook de daines-kegelaarsters, (want die zijn ook vaak in groote aantallen aanwezig) kunnen niet anders dan altoos tevreden zijn over de bereidwilligheid van al deze sport- menschen.' En met alle respect voor de dames, zij la ten dan ook van hunnen kant zien, dat het gewaardeerd wordt, door zoo goed en zoo veel mogelijk te gooien. Vooral Mevr. Schumacher liet even zien, dat zij zelfs voor menig kegelaar niet uit den weg behoeft te gaan, door 44 houten met 5 ballen te gooien. Zeer zeker een pracht prestatie. Voor zoover men kan herinneren, is dit in langen tijd niet door dames gegooid. Doch ook kegelen brengt vaak zijn wissel valligheden mee. Zoo zagen wij den heer Klemsmit, anders een onzer beste Nederlandsche kegelaars, aardig wat minder gooien, Men ziet hieruit ook al weer, dat het lang niet altijd alleen de kunst is, vele negen te gooien, maar dat ook de kegelaars wel eens hun dag moeten hebben, om te kunnen zien wat zij kunnen. Natuurlijk komt er wel eens pech bij zoo iets, van den juisten bal waaraan men een beetje gewend is; er kan ook wel eens iets aan de banen mankeeren, het weer kan een beetje te vochtig geweest zijn, zoodat de bal niet zijnj uisten gang neemt, die hem door den gooier gegeven is. Toch is het jammer, ook voor de vele toeschouwers, den besten kegelaar soms een poedel te zien gooien. We hoorden ten minste meermalen zuchten, toen onze stadgenoot, de heer Boerlage aan het gooien was. Den eenen keer gooide deze heer 4 9, toen moest de 5e gooi k-men. Ieder stond natuurlijk in spanning toe te zien, of de laatste gooi ook een 9 zou zijn. Eenmaal goed gemikt en pang.... poedel. „Echt jammer, hé," hoorden wij meerma len. Doch de heer Boerlage liet zich als goed kegelaar niet ontmoedigen en ging weer van voren aan. Dc eerste gooi een 9, de tweede weer een 9, tot de 4e gooi weer een 9, één, twee drie werd al in gedachte meegeteld.... weer een poedel. Dat ging zoo eén poosje door, Is dit nu pech hebben of spelen de zenuwen den ke gelaar bij zulk een laatsten gooi soms parten. Daarentegen liet Dr. Wirtjes zien, dat hij den bal wel op de plank wist te houden. Voor Dinsdag was hij ten minste een der hoogste werpers met vijf ballen, 41 houten waarvan de laatste drie gooien negens wa ren. In den parenwedstrijd lieten de heer en mevr. Slijper zien, dat zij beiden voor geen kleintje vervaard waren. Met bewondering moet men anders toe zien, hoe de dames die zware houten ballen zoo handig kunnen hanteeren. Reeds op twee banen rvisten de heer en mevr. Slijper bo venaan te komen. De heer Koekoek, Amsterdam, die voor zijn club „Allen Present" uitkwam, gooide ook niet onverdienstelijk. 43 met 5 houten. Zeer zeker een mooie kans voor een prijs. Nationaal Kegelconcours van den Haarlemschen Kegelbond. Steeds drukker wordt het concours le Haarlem bezocht en nog nimmer is de deel name aan een Kegelconcours zoo groot ge weest als ditmaal. De belangrijk gewijzigde stand is thans als volgt: Club-Kampioenschap: Kampioen: 't Hin dert Niet, Den Haag, 320; 1. Allen Present I, sterdam, 303; 2. De Dauwdruppels, Heer len, 302; 3. Tivoli I, Rotterdam, 294. Korpswedstrijd: 1. 't Hindert Niet, Den Haag, 253; 2. Onder Ons II, Amsterdam; 3. Allen Present I, Amsterdam, 241; 4. Ti voli I, Rotterdam, 236, 36 treffers; 5. Houdt Hout, Arnhem, 236, 37 treffers; 6. B.A.L. I, Alkmaar, 235; 7. De Poedelhaters I, Heer len, 234, 38 treffers; 8. De Dauwdruppels, Heerlen, 234, 37 treffers; 9. Onder Ons I, Amsterdam, 234, 35 treffers; 10. H. V. K. I, Haarlem. 233, 38 treffers; 11. Onder Us, Maastricht, 233, 36 treffers; 12. Anti-Poedel, Schiedam, 232; !3. Veendam, Veendam, 230, 39 treffers; 14. De Natte Spons, Apeldoorn, 230, 36 treffers; 15. B.A.L., Den Haag, 227, 38 treffers; 16. De Lummels 1919, Amster dam, 227, 37 treffers; 17. Rotterdam-West, Rotterdam, 227, 36 treffers; 18. D.O.K., Bloe mendaal, 226, 39 treffers; 19. De 5050 Kei- geleers, Maastricht, 226, 31 treffers; 20. De Knoeiers, Amsterdam, 226, 31 treffers; ver der tot no. 35 laagste stand 219 in 36 tr. Negenprijs: Bussum, Bussum, 12 negens. Zevenprfjs: K. K. K., Utrecht, 10 zevens (281). Treffersprijs: Allen Present I, Amsterdam, 39 treffers (241). Twee vijftallen! I. Onder Ons, Amsterdam, 478; 2. 't Hindert Niet, Den Haag, 451; 3. De Knoeiers, 'Amsterdam, 441; 4. Fidelio, Amsterdam, 438; 5. H.V.K., Haarlem 431. Drie vijftallen: 1. Fidelio, Amsterdam, 644; 2. Altijd Kans, Utrecht, 603 3. E.H.T. A. C., Amsterdam, 567. Dameskorps; 1. Alle Neune, Rotterdam, 234; 2. L.O.D.O., Delft, 203; 3. De Sprokke laarster, 200, Hoogste Korpswerpers: 1. Pendraat, Am sterdam, 64; 2. L, Kok, Den Haag, öS, 8 tr., eindcijfer 79; 3. G. Hamelcers, Maastricht, 63, 8 tr,, eindcijfer 69; 4, A. C, P. Cassing, Amsterdam, 61; 5. J. Bernaerds, Heerlen, 60 8 treffers, eindcijfer 8. Personeele wedstrijd: 1. J. Wirtjes, Am sterdam, 41 (7-7-9-9-9); 2. J, W. Grote, Am sterdam, 41 (7-9-9-7-9); 3. C, W. v. Veen, Amsterdam, 40 (9-4-9-9-9); 4. B. Sügter, Arnhem, 40 (8-8-6-9-9); verder tot no. 10 laagste stand 38, eindcijfer 9. Personeel-serie: 1. C. F, Schudel, Leiden, 108; 2. J. J. Beumer, Utrecht, 105. Persoonlijk kampioenschap van den Ned. Kegelbond: 1. J. v, d. Ven, Maastricht 134; 2. J. Tromp, Bussum, 133; 3. N, v. Amerom, Rotterdam, 127; 4. J. Beumer, Utrecht, 125 5, Jos. Hoen, Maastricht, 123. Jubileum-Wedstrijden. Nederl, Kegelbond: 1. F, Slyper, Haarlem, 154; 2. D. Leeksma, Den Haag, 149; 3. L. v. Berkel, Haarlem, 146; 4, A. Kollmann, Alk maar, 144, 20 treffers; 5. M. J. Fortuin, Lochem, 144, 19 treffers; verder tot laagsten st3nd 140 in 19 treffers. Haarl. Kegelbond: 1. C. Oosterhuis, Den Haag, 78. 10 tr., einde. 99; 2. M. J. For tuin, Lochem, 78, 10 tr., einde. 89; 3. F. Slyper, Haarlem, 78, 10 tr., einde. 8; 4. D. Leeksma, Den Haag, 77, 10 tr., einde. 9; 5. G. Nieman, Amsterdam, 77, 10 tr., einde. 8 verder tot laagsten stan 73 in 10 treffers. Meesterschap van Haarlem: 1. P. Knols Maastricht, 190; 2, H. Raad.Wildervank, 189; 3. A. Griffio.en, Amsterdam, 183, laagste stand 183, verder tot laagsten stand 169. Vrije Baan Wedstrijden, Juniores: 1. Q. Peet, Hilversum, 45; 2. P Kousen, Heerlen, 44, 2 maal 43; 3. Y. De den, Beverwijk, 44, 2 maal 41; 4. J. de Paus, Haarlem, 44, 37; 5. A. Koekoek, Amsterdam, 3 maal 43; verder tot no. 25, laagste stand 40 met steun 37. Seniores: 1. P. Houtkens, Amsterdam, 45; 2. J. J, Bonarius, Amsterdam, 44, 43; 3. S. W. de Haer, Zwolle, 44, 41; 4, R. Zeef, Zuidbroek, 44, 40; 5. J. Klauwers, Sant poort 44, 39; verder tot no. 25, laagste stand 40 met 38 steun. MEDEGEDEELD DOOR De Beurs opende heden prijshoudend. V. K. HEDEN 5% Nederland 1919 6% Nederland 1923 M Nederland 1917 1% N.-I, 1921 A Holl. Lloyd Oude Vaart dito Gem, Eigendom Mij. „Nederland" Scheepvaart-Unie Rotterd. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot a V. A Java Cultuur Jurgens gew. Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Mij Resc, dito Phoenix Geconsolideerde Kon. Olie U. S. Steel Marine comm. Vorstenlanden Actions id. Comp. Merc. Arg, Poerworedjo Oude Deli Senembah Deli Batavia Amsterdam Rubber Serbadjadi Silau Wai Sumatra Dordtscbe Petr. Southern Rails Union Anaconé, Wabash 913/g 971/8 803/4 1013/g 81/4 78 65 1391/4 1173/4 1135/8 1373/4 631/4 171/2 4293/4 307 57 173 1251/2 1311/o 1327/; 1041/2 186 4371/2 1041/8 91/2 164 163 20 991/4 356 292 288 123 I8U/2 971/2 113 4081/, 581/2 1435/; 653/4 161/2 913/4 971/4 803/4 1011/, 81/4 138 118 113 139 63l/2 171/, 430 310 57 1721/2 1281/, 1311/4" 132 183 435 104 166 165 20 98l/2 3551/g 2911/, 288 1223/4 97 112 407 581/, 1431/; Vaste baan: f. P. Vernimraen, Haarlem, 44, 41, 40; 2. J. Bonarius, Amsterdam 43) 3. v. d. Wijngaard, Utrecht, 42; 4, L. Beuke ring,- den Haag 41, 40; 5. van Dijen, Baarn, 41, 36; verder tot no. 15 laagste stand 38. Hamburger telling (Heeren): 1. J. Klau wers, Santpoort 110, 102: 2. G. Nieman, Amsterdam, 110, 2 maal 94; 3. M...Am sterdam, 2 maal 106; 4, G, de Zeepw, Apel doorn 16, 100; 5, F, Slijper, Haarlem, 104, 96; verder tot laagste stand 98. Vrije baan (dames); 1. Mevr. Schumacher, Den Haag, 44; 2. Mevr. Haga, Amsterdam, 41; 3. Mevr. Meeldijk, Dordrecht, 39, 36; 4. Mevr. Hameleers, Maastricht, 39,34; 5. Mevr. van Ees, Amsterdam, 2 maal 38; verder tot laagste stand 35, Hamburger Telling Dames: 1. Mevr. van Orden, Zandvoort, 96; 2. Mevr. Meeldijk, Dordrecht. 82; 3. Mevr. Haga, Amsterdam. 75; 4, Mevr. Court, Haarlem, 72. Paren-wedstrijd: 1. Mevr. van Ees en dc heer Berrier, 52; 2. mevr. Haga, Amsterdam en de heer Hoogeveen, Bussum, 50, 35; 3. mevr. van Orden, Zandvoort 48; 4. mevr. en de heer J. Engels, Rotterdam, 47; 5. mevr, en de heer Thomassen, Amsterdam, 46; verder tot laagsten stand 43 met steun 41. De korpswedstrijd eindigt Donderdag a.s. (Hemelvaartsdi.g), des avonds te 12 uur. De vrije baan wedstrijden worden tot en met Maandag a.s. voortgezet. 496 2077 5599 6340 11871 15041 ƒ1000. 6036 11952 13499 15066 21311 ƒ400. 2607 7575 118S0 12684 13409 16141 165.& 20296 20325 200. 507 854 2368 3866 3-896 4248 5602 10523 11888 12482 13371 163S9 16654 17724 2101? 21066 21161 ƒ.100. 411 13131 2495j 3343 404a 445Ï 52i</ 6138 672^ 7648. 8132) 8707 10162 10696 11183 11S26 12705' 131)00, 136011 1391,4 14609 15034 15551! 16476 16838 17-126 1S3311 j 19364 1978? 20144 21410 21S50 22197 2285? 57 74 77 210 322 335 539 618 1008 1158 1163 1246 1325 1988 2073 2088 2192 2442 2551 2836 2S98 2911 3170 3333 3486 3617 3661 3810 3924 3971 4085 4141 4214 4326 4358 4395 4500 4533 4568 4824 5111 5185 5221 5557 5585 5633 5688 5990 6192 6314 6334 6473 6628 6649 6806 6995 7129 7419 7464 7628 7716 7798 7814 7833 7982 8082 8189 8242 8453 8497 8616 8686 8S24 8884 9377 9430 9512 9946 10301 10311 10420 10443 10567 10589 10721 10800 10815 10908 11006 11121 11220 11221 11348 11607 11640 11741 12051 12221 12345 12393 12457 12564 12709 12715 12720 12875 12938 12964 13010 13200 13-308 13344 13421 13446 13660 13683 13731 13738 13846 13882 13927 14040 14089 14103 14291 14475 14697 14699 14738 14838 14899 14.932 15074 15135 15198 15267 15429 15534 15673 15781 16106 16235 16303 16428 16489 16550 16611 16652 16688 16716 16S46 16920 16999 17003 17080 17158 17447 17488 17982 17986 1S073 18114 1S384 1S425 1S496 1S5S2 18690 18809 18935 18956 19028 19047 19072 19352 19379 19500 19529 19586 19613 19683 19869 19882 19981 20042 20071 20117 20192 20267 20319 20409 20607 20761 21062 21306 21316 21539 21569 21571 21582 21844 21S45 21921 21929 21995 22000 22057 22124 22421 22462 22493 22534 22671 22723 22896 22929 22945 22993 22997 22998 NIETEN: 39 41 58 107 117 122 212 254 303 312 339 3S2 476 488 512 559 591 690 735 785 848 907 947 951 985 992 1011 1105 1116 1129 1285 1312 1335 1409 1501 1577 1622 1647 1685 .1686 1S63 1871 1894 1900 1975 1986 2007 2010 2026 2046 2096 2102 2227 2266 2344 2390 2494 2504 2548 2583 2608 2666 2732 2777 2779 2857 3056 3091 3151 3188 3192 3247 3260 3299 3354 3361 3391 3396 3482 3492 3520 3524 3564 3578 3652 3663 3703 3734 3735 3737 3837 38S1 3908 3910 3935 3959 3981 3983 4008 4058 4060 4147 4192 4209a 4258 4322 4371 4383 4425 4452 4489 4521 4525 4555 4661 4738 4739 4750 4788 4798 4820 4882 4916 4952 4956 4968 5118 5158 5164 5291 5328 533S 5410 5469 5484 5524 5596 5704 5829 5840 5872 5921 5934 6064 6124 6138 6188 6214 6225 6261 6343 6358 6738 6788 6836 6840 6977 7012 7033 7039 7041 7081 7184 7208 7300 7322 7363 7376 7399 7408 7417 7424 7427 7484 7493 7513 7522 7534 7595 7612 7757 7758 7770 7805 7821 7827 7840 7854 7886 7905 7931 79.36 7977 7983 8024 8131 8165 8210 8245 8323 8329 8337 8389 8411 8436 8450 8477 8567 8631 8691 46481 4S1JJ 4983! 5406; 5745; 6076 6331' 6847 7106 7381 7486 8736 8769 8894 9086 9114 9125 9505 9638 9818 9830 9414 9472 9564 9626 8986 9195 9010 9291 9812 9876 9519 9525 9674 9675 9834 9847 9067 9314 9555 9719 9857 9920 9981 10123 10124 10292 10299 10315 10363 10378 10398 10437 10479 1052Ö 10528 10539 10557 10580 10590 10597 1061® 10632 10638 10640 10713 10714 10796 10819, 10823 10853 11061 11156 11176 11214 11256 11288 11324 11377 11408 11512 11521 11548, 11618 11670 11773 117848 11S56 11924 12068; 12187 12347 12372 12530 12533 12540 12538] 12594 12706 12736 12772 12776 12798 12820- 12829 12861 12873 12893 12908' 12911 12914) 12958 12966 12971 12986 13025 13080 131011 13129 13184 13264 13291 13297 13309 13349- 13498 13623 13629 13670 13694 13748 13760' 13816 13835 13842 13849 13892 13893 13903 13923 13985 14008 14093 14166 14189 1120,?) 14295 14376 14401 14433 14488 14513 1453A 14574 14587 14602 14605 14632 14676 14678 14773 14791 14817 14839 14847 14896 149S0 15031 15121 15133 15170 15183 15212 1521§ 15336 15341 15370 15402 15414 15441 154871 15516 15521 15537 15612 15650 15680 15699 15717 15736' 15773 15814 15864 15924 15964' 15997 16016 16024 16051 16071 16074 1 6075, 16096 16127 16133 16142 16161 16171 162ll| 16221 16254 16328 16377 16410 16415 164961 16515 16559 16580 16593 16641 16643 1665? 16697 1669S 16765 16776 16847 16853 16S5Si 16908 16923 16940 17079 17081 17135 171371 17138 17185 17187 17217 17270 17275 17344' 17345 17364 17388 17420 17472 17517 1752$ 17547 17565 17631 17719 17745 17774 17816] 17848 17851 17858 17S89 17953 17970 180201 18032 18036 18045 18073 18116 18127 18133) 18163 18217 18311 18349 18407 18412 18448] 18469 18504 18530 18568 18597 18609 1861^ 18630 1S646 18758 18876 18882 18916 \892& 18989 18997 19000 19060 19073 19101 19123, 19125 19154 19164 19187 19188 19202 19224 19244 19262 19329 19345 19351 19355 19360 19363 19378 19395 19460 19465 19500 19518 19555 19559 19594 19601 19648 19724 19732 19761 19790 19795 19796 19855 19900 19934 19938 19942 19964 19986 19994 20031 20118 20127 20142 20172 20240 20242 20258 20292 20368 20437 20444 20475 20527 20551 20577) 20605 20665 20781 20S36 20916 20919 20922; 20932 20947 20982 20985 21025 21044 21.10-1 21129 21164 21266 21290 21417 21453 21489) 21597 21691 21725 21758 21773 21853 21918) 21941 21982 22113 22147 22169 22199 22218- 22220 22226 22233 22248 22254 22274 22321) 22324 22337 22389 22458 22526 22575 22602) 22605 22648 22707 22730 22746 22752 2278A 22794 22795 22864 22885 22890 22916 22923 22955 22991 f 5e Klasse 6e Lijst: 10294 met 'ƒ70 m-A 11294 met 70; 16034 m.z. met ƒ70; 20S0A met ƒ70 m.z. 22808 met ƒ70: 8199 met iw vervalt

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 2