DehpmiMë GLAS- in TEIFUIIEL A. KUIJPERS, Essenstr. 27. Chocoladefabriek „Sonja" BIJVERDIENSTE. H. A. Cramer Tel. 846 - Parkstr. 8 BE IIIT-Éarseli in prooi tonaal. GEOPEND GEKO" I Kerkconcert Haarlem's Palestrinakoor deTkliniek voor Centrale Vleeschhal firma A. K00IJ Spercieboonen Snijboonen De Roomsche Boerin t Amsterdam ZATERDAGS EN ZGHSAGS CONCERT ZOHDAIMIODAS NIAIINEE t t PEN UOGEN ELECTR. VERFMALERIJ CAFÉ-RESTAURANT SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL. De proèirwedstrijd te Hillegom NoordZuid 13. StormvogelsBe Quick 31. STADSNIEUW^. Plechtige Uitvaart Pater Th. van Eekeren O.F.M. ORDE EN ARBEID. Wijziging Arbeidswet 1919 Broodbakkerijen. BINNENLANDSCH NIEUWS. Niet aangenomen. De nettenkwestie onzer visschers. De zakelijke bedrijfsbelasting. GEMENGD NIEUWS. Ernstig auto-ongeluk. Brand te Rotterdam. Jacht op fietsendieven. Advertenfiën. L. M. J. v. d. WEIDEN en M. G. v. d. WEIDEN-VISSERS geven kennis van de geboorte eener LEVENLOOZE ZOON. Haarlem, 29 Mei 1924. Nicolaas van Rijn Maria Schijven GROOTE KERK Woensdag 4 Juni Dr. GOEDKOOP AFWEZIG van 3! Mei—12 Juni. TANDHEELKUNDE Ged. Oude Gracht 84. - Tel. 1387 De Coöperatieve Vereeniging „SAMENWERKING Kantoor Rijksstraatweg 331, Prima Kwaliteit Rundvleesch 9 Schagchelstraat 9 PaleTóT DamejenKioderkkeé'ng TELEFOON 189 Zaterdag 31 Mei - 8 uur Laatste Voorstelling in dit seizoen Strijlock Louis Bouwmeester. R.-K. Tweede Meisje R.-K. Dagmeisje engros. EN detail. vraagt TWEE NETTE MEISJES voor de pakkamer, welke goed bekend zijn met het Inpakken van bonbons. Bij voldoend© bekwaamheid, vast werk en hoog loon. Aanmelden aan de fabriek Beeksteeg 29. Heemstede'» Woningbureau Voor ©enige bejaarde mannen bestaat gele genheid tot bijverdienste door het verrichten van zeer licht zittend werk. Aanmelding bij den portier der N.V. Kousenfabrieken, Zijlweg 114. Op Bloemistenkantoor Flinke Jongens JONGEN Loopjongen R.-K. Boerenknecht Nette Jongen van Prima Blikgroente 60 cent por Blik. 60 cent per Blik. alle 2 ponds blikken, verkrijgbaar bl] PASTORIE. R.-K. Meisje Meisje gevraagd Net eenv. Meisje Assistente Dagmeisje Dienstbode Te Koop VERLÖRÊnT" Prijs 30 cent Uitgave van W. Alphenaar Eendjes-Kippen. Pakhuis of werkplaats TE HUUR KUIKENS 1 Het moderne geheel naar de eischen des tljds Ingerichte 99 t aan OEN SPAARNDAMMERWE6 hoek FL0RESSTRAAT e het Concordia-terrein bekampten el kaar gisteren een Noordelijk en een Zuide lijk elftal van den D. H. V. B. Het weer was voor voetballen eigenlijk Wel een beetje te warm, en was dit dan ook aan het spel duidelijk merkbaar. Er werd loom gespeeld en bij tijden slechts kwam er wat vuur in. Noord is compleet, Zuid telt invallers voor v. d. Akker, Leeuwens, Kemperman en A. Koelewijn. Als Salfischberger om 2.50 uur beginnen blaast, zien wij de volgende ploe gen tegenover elkander: Zuid: v, d. Brink, Lampe, Linthorst, v. Kimmenadc, Distelbrink, v. d. Loos, Jfuyser, Jansen, Rijkes, Koelewijn, Walkers. Noord: Kuhlkamp. Wijbenga, Vester, v. Rooijen, Willemse, Rooijmans, Zijlstra, Soffing. Verheijen, Mooren, Leereveld. Mooren wint den toss en laat Rijkes tegen wind en zon aftrappen. De eerste maal is voor Zuid, maar Verheijen en Mooren zuive ren het terrein. Door buitenspel gaat dc aan val voor Noord verloren. Koelewijn zendt een schot in, maar Leereveld stopt fraai. Een vrije trap voor Noord gaat naast. Vester lost een fraai schot, maar van der Brink is op z'n post en redt tot tweemaal toe. Als bij een Zuid-aanval met schieten getalmd wordt, kan Mooren wegwerken. Dan gaan de Geel- Witten erw eer van door, Kuhlkamp zit uoog voor. Linthorst kopt weg, maar krijgt hierbij bet leder tegen zijn hand, wat penalty ten gevolge heelt. Wijbenga plaatst het leder echter naast het doel. Er wordt thans vlug gespeeld. Een schot van Koelewijn vliegt over het Noorddoel, even later wordt een Zuidaanval door buitenspel onderbroken. De Zuidelijken komen terug. Walkers zet voor, Mooren mist leelijk en Jansen is er als de kippen bij om van dichtbij Leereveld geen kans te geven 1—0, Er is dan 20 minuten ge speeld, Onmiddellijk daarop schiet Jansen rakelings over de deklat. Zuid is thans ster ker en twee minuten na dc eerste goal komt No. 2 van Jansen's voet 20. Een voorzet van links kopt Verheijen weg, terwijl een corner op het Noord-doel niets oplevert. Een schot van Walkers stopt Leereveld. Dan gaat Noord er weer van door. Vester schiet echter naast. Een schot van rechts stopt v. d. Brink subliem. Als v. Rooijen hoog voorzet is de heele rechterwing absent en werkt v. d. Brink zonder moeite weg. Van Rooijen schiet nog eens over en dan komt het tegenpunt voor Noord. Een voor zet van rechts komt bij Vester, hij bedenkt zich niet en met een geweldig schot jaagt hij het leder in de touwen. Een fraai doelpunt, Spoedig hierop is het rusten. Om 3.50 uur wordt weer begonnen. De thee heeft de Noordelijken blijkbaar goed gedaan. Kuhlkamp heeft er thans het oog in en hij vergast ons op menige rush en mooie voorzetten. Van Rooijen gaat buiten spelen, Wijbinga binnen en het samenspel tusschen deze twee vlot thans veel beter. Lampe en Linthorst onderbreken echter menige aanval van Noord. Kuhlkamp komt eens alleen voor doel, maar op het laatste oogenblik valt de Wilskracht-man en de kans op den gelijkma ker gaat verloren. Verheijen onderschept een Zuid-aanval en als even later Koelewijn ïllecn voor Leereveld komt, denkt ieder dat het 3—1 zal worden, maar hij schopt in het gras en de kans is verkeken. Zuid is thans weer sterker, maar de Noord achterhoede is er goed in. Bij een Noord-aanval stopt v. d. Brink een schuiver van Jansen, terwijl een voorzet van van Rooyen niet benut wordt. De internationaal Coffing breekt me nige Zuid-aanval- De ingooien van dezen speler dwingen ieders bewondering af. Het spel verslapt thans meer en meer, waaraan de warmte niet vreemd is. Van der Loos ver laat bet veld en met 10 man speelt Zuid verder. Vester kanjert nog eens in, maar v. d. Brink stopt. Een 3-tal corners op het Noorddoel leveren niets op. De laatste 10 minuten is Noord weer aan vallend, maar Zuid weet van geen wijken. Vester probeert het nog eens maar ziet z'n schot in v. d. Brink's armen belanden, 4 mi nuten voor tijd een snelle doorbraak van Zuid, Rijkes loopt door alles heen en Leere veld krijgt geen schijn. Met dezen stand komt het einde. Eind goed, al goed: De laatste wedstrijd op het Stormvogels-terrein is er werkelijk een van uitstekend gehalte geweest. Vooral de thuisclub heeft ons op een hoogstaand spel letje vergast, en hoewel Be Quick tegen 'naar niet opgewassen was, gaven de Groningers goed partij, zoodat de wedstrijd alleszins het aankijken waard was. Reeds voor de rust waren Witte Jan c. s. in de meerderheid en was 20 in hun voor deel zeker niet overdreven geweest. Enkele gemakkelijke kansen werden toen gemist. Na de rust ging dat beter. De elftallen waren: v. d. Wint Blinkhof Jr. Koster Struys Snoeks Bakker Sprokkreeff Blinkhof Sr. Sint v, Sirien Oldenburg. Hcmme Reedcr J. Bulder de Haas Bulder Dorenbos Legger Sissingh Groen Rodermond Rambonnet Met een sneltreinvaartje wordt de eerste aanval op het Be Quick doel ondernomen. De Groningsche verdediging kan onmiddellijk haar talenten toonen. Zelfs Rambonnet moet er aan te pas komen en doet dit met succes. Een tegenbezoek is bet antwoord van Be Quick en als de Groningers geen vriendelijk onthaal hebben genoten, trekken zij zich op bun eigen helft terug. Hier hebben zij 't tegen de goedspelendc Stormvogels-voorhoede niet gemakkelijk. Vooral Dorenbos en Groen heb ben hun handen vol om Sprokkreeff te hou den. Ook Rodermond en Sissingh zijn gere geld in de weer. Minuten lang blijft de bal op dc Be Quick-helf, totdat Legger tenslotte het spel verplaatst. Het is opvallend, hoe weinig de Groningsche voorhoede heeft in te bren gen. Struys is bijna niet te passceren en vormt met Blinkhof Jr. 'n voortdurenden hin derpaal voor den linkcrwing. Koster heeft zich tot taak gesteld E. J. Bulder te bewaken en doel dat zoo goed, dat Evcrt Jan geen moment gevaarlijk is. Alleen de Haas ziet kans een dragelijk schot te lossen, dat juist naast gaat. Dan volgen weer een serie Stormvogels- aanvallen, waarbij Oldenburg en Sprokkreeff, die meermalen ongedekt slaan, vaak de lei ding hebben. Een voorzet van Oldenburg trapt Sprokkreef bard voorbij den versten paal, terwijl van Strien eenmaal in 't zijnet schiet. Sint en Blinkhoff Sr. missen dan bei den c.en fraaie kans en Sint ziet een hard schot van zijn voet fraai door Rmbonnet ge spot. Groen gaat dan mid-half spelen en Legger achter. Aanvankelijk brengt dit weinig verbe tering, maar tenslotte gaal het toch in de richting v. d. Wint. Twee Bulderschoten maakt hij op zijn bekende manier onschade- lijk. Dit is alles, wat de Stormvogels-keeper fe doen krijgt. De overige aanvallen worden alle door Blinkhof Jr. en Koster, die goed op dreef zijn, tot staan gebracht. Rust 0—0. Na een welverdiende rust wordt weer be gonnen. Struys begint met een schot te los sen, dat Rambonnet stopt, evenals een schot van Oldenburg. Nu komt Be Quick opzetten. Koster redt ten bijna zekeren goal voor Ree der en v. d. Wint stopt een hard schot van Bulder. De spelers geven zich geheel. Na 10 minuten brengt Sprokkreeff snel op, passeert Dorenbos en Legger en legt den bal Blinkhof voor den voet, die geen fout maakt. 1 0. Stormvogels blijft sterker. Een opdringen van Blinkhof Jr. wordt Stormvogels noodlot tig. Recder gaat er met den bal vandoor en scoort. 11. *-,,,, Verwoed valt de thuisclub aan. Oldenburg raakt er uitstekend in. Een voorzet van hem, kanjert Sprokkreeff in eens in. 21. Nog is het den Vogels niet genoeg. Sint krijgt een goeden center en schiet hard in 't net. 3—1. Be Quick denkt aan geen opgeven. Zelfs valt zij, onder leiding van Rodermond, stevig aan. Verder dan Koster-Blinkhof Jr. brengt zij het echter niet. Ook de Stormvogels we ten niet meer te doelpunten, hoewel het bin- nentrio nog kansen te over krijgt. Zelfs Struys waagt een paar goede schoten. Met 31 konden de Groningers dus huiswaarts keeren. Bij dc plechtige Requiemmis en dc plechtig heden, welke daaraan voorafgingen, is duide lijk aan hei licht getreden, hoe bemind Pater Van Eekcren was. Ontelbaar velen hebben de kerkelijke ceremoniën bijgewoond en soms was de ontroering algemeen. Onder de velen, die enkéle of alle plechtigheden bijwoonden, waren o.m. de Zeereerw. Pater Petrus h<ic- len O.F.M.definitor, de Zeereerw. Pater T. Potten O.F.M,directeur met het verdere be stuur van de Delftsche Congregatie van R.K. Jongelingen, waarvan de overledene 14 jaar directeur is geweest, de Zeereerw. Heer J. H v Kessel O.F.M.pastoor der parochie van St. Joseph te Delft, waar Pater Van Eekeren kapelaan is geweest, medebroeders van den overledene van Franciscaanscbc staties, n.i. Amsterdam, Rotterdam, den Haag, Delft en Leiden, de Hoogeerw. Heer Plebaan L. A. A. M Westerwoudt en dc beide secretarissen van Z. D. H. den Bisschop van Haarlem. Ook besturen van vereenigingen, waar de overledene directeur of adviseur van was, waren aanwezig. Gistermiddag om 4 uur werd het stottelijk overschot van de pastorie naar de door een der werkende leden van bet St. Franciscus Liefdewerk belangloos in diepen rouw ge hulde kerk overgebracht. Het werd onder het zingen van oen psalm „De Profundis" ingehaald door den Zeereerw. Heer pastoor J. P. Reijnenbcrg O.F.M., daar bij geassisteerd door de kapelaans der pa rochie. Het werd opgebaard in de kerk en vanaf dal oogenblik defileerden ontelbaar ve- len langs dc lijkbaar, om een laalsten blik op den zoozeer beminden Pater te werpen. Het was tot aan het uur der Metten toe een schier onafgebroken rij van belangstellenden, die met weemoed in het hart afscheid kwa men nemen van hem, dien zij lief hadden ge kregen. j Om 7 uur vonden de Metten plaats, door talloos velen bijgewoond. Bijna geen plaatsje was onbezet. Agens was de Z.Eerw. heer pastoor J. r, Reijnenberg. daarbij geassisteerd door de Wcleerw. Paters Pius Steenhagen O.F.M., R. J. J. Terstappen O.F.M. en A. H. J. Frankenmolen O.F.M., resp. als diaken, sub diaken en ceremoniarius. Cantores waren de weleerw. heeren H. A. C. M. Wennen en J. A. J. van Rooij. Van morgen werden de verschillende H. Missen voor de zielerust van den overledene opgedragen. Om half 10 vonden de Lauden plaats, waarbij agens was Mgr. Theodosius Herckenrath O.F.M., apostolisch prefect van Bangka. neef van den overledene, geassis teerd door den Zeereerw. heer Pastoor Reijnenberg en fr. Leo van Eekeren, neef van den- overledene, resp. als diaken en sub diaken. Cantores waren weer de Weleerw heeren Wennen en Van Rooij. Om 10 uur begon de plechtige Requiemmis, waarbij presbyter assistens was de Zeereerw. heer pastoor E. Sandfort O.F.M., als gedele geerde van den Hoogeerw. Pater Provinciaal der Minderbroeders. De assistentie was de zelfde als bij de Lauden, terwijl ceremonia rius was de Weleerw. Pater Frankenmolen. De kerk was wederom geheel gevuld met belangstellenden. Op treffende wijze voerde het zangkoor de Mis van Perosi uit. Na het H. Misoffer beklom de weleerw. Paler C. H. M. Caminada O.F.M. den kansel tot het houden van de lijkrede. Op de vele aanwezigen maakte dit treffen de woord diepen indruk. Hierna werd het stoffelijk overschot in den lijkauto gedragen, waarmede het vervoerd werd naar Wijchen, alwaar het op het kloos terkerkhof zou worden begraven. De „Franciscaantjes", dat zijn de jongens van het St. Franciscus Liefdewerk, wilden met bestuur en werkende leden hun directeur een laatste hulde breng en zij begeleidden het stoffelijk overschot tot buiten de Am- sterdamschc Poort. De jongens hadden ook een prachtig kruis van bloemen geschonken, dat aan dc lijkkist gehecht was. Zoo hebben zij hun aanhankelijkheid getoond aan hun be minden directeur, wien zij Dinsdag in de pas torie, allen een laatsten afscheid zijn gaan brengen. Toen blonken in aller oogen tranen en die ontroering bewees hun groote liefde, welke zij hun hcengeganen directeur toedroegen. Van morgen vond ook een algemeene H. Communie van ben plaats. Het hoofdbestuur van den Ned. R. K. Bond van Brood-, Koek-, Banketbakkers, en Cacao-, Chocolade- en Suikerbewerkers heeft in dc j.l. Zondag te Amsterdam gehou- den buitengewone hoofdoestuursvergadering het voorontwerp tot wijziging der arbeids wet 1919 wat betreft den arbeid m broodbakkerijen breedvoerig besproken. Teneinde het door den Hoogen Raad van Arbeid gevraagde advies namens de bonds- feiding vast te stellen, werd besloten een buitengewone vergadering te beleggen van den Bondsraad op Zondag 1 Juni a.s. te Rot terdam, waar tevens de vertegenwoordiger van het bondsbestuur zal worden aangewe zen, welke zitting zal nemen in de sub commissie lïl van den Hoogen Raad van Arbeid, welke tot taak heeft dien Raad van voorlichting te dienen. De heer A. H. van der Hoeven, die ge kozen is verklaard tot lid van dc Tweede Kamer der Staten-Gcneraal in de vacature- Hugenholtz, heeft die benoeming niet aan genomen. In Het Engelsche Lagerhuis heeft Adam- son, de secretaris voor Schotland medege deeld dat een ontwerp van een eenvoudige goedkoope procedure ter regeling van de tusschen Schotsche en Nederlandsche vis schers in verband met het visschen van net ten in de Noordzee, is besproken met een vertegenwoordiger der Nederlandsche regee ring. Hij kon echter onmogelijk al zeggen of een overeenkomst bereikt zou worden. EEN REGEERINGSVOORSTEL TOT AFSCHAFFING TE WACHTEN, Blijkens het verslag van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Delft en Omstreken is er uitzicht, dat van regec- ringswege het initiatief zal worden geno men tot afschaffing van de zakelijke be lasting op het bedrijf. Woensdagnacht heeft in Den Haag een ernstig auto-ongeluk plaats gehad op de Ko ninginnegracht, bij den ingang van de Alge meene Begraafplaats. De heer H. uit Voor schoten kwam, vergezeld van twee dames en een heer, met een 8-cylinder auto, no. H. 6256, van Scheveningen gereden, waar het gezelschap een bar had bezocht. Nadat de auto tegen de hoogte van de Koninginne gracht was opgereden, vloog hij tegen een daar s taanden lantaarnpaal, welke afbrak. De auto reed evenwel door en had nog zoo'n vaart, dat hij ter rechterzijde van den weg te gen een 20-tal meters verder staanden boom aanreed, welke bij den grond geheel afknapte, Deze schok bracht den auto tot stilstand doch tengevolge hiervan werden de chauffeur eigenaar en de naast hem zittende dame door de voorruit geslingerd, waarna zij onder het zoo goed als geheel verbrijzelde voorstuk van den auto geraakten. Niet zonder moeite ge lukte het later den hulpbiedenden, de beide getroffenen onder den auto vandaan te halen. De ongeveer 30-jarige dame was er het ergst aan toe. Kermend riep zij telkens „laat mij maar sterven Ook de heer had verschillende wonden. Als een bewijs, hoe sterk de schok geweest moet zijn, diene, dat het stuurrad geheel ge broken en versplinterd was. De dame en de heer, die achterin den auto waren gezeten, hebben ook wonden en schrammen opgeloopen, maar zijn er be trekkelijk goed afgekomen. Tegen 10 uur Donderdagochtend werd de auto door den kraanwagen van de brandweer naar het politiebureau aan het Aiexanderveld getransporteerd. Nadat de ernstig verwonde dame Ten B. door den Eersten Hulpdienst naar het Zieken huis was vervoerd, bleek haar toestand hoogst zorgelijk. Ook de toestand van den chauffeur was in die mate ernstig, dat hem Donderdag ochtend door de commissaris van politie Kra mer nog geen regelmatig verhoor kon worden afgenomen. Hij verklaarde, dat hij het beheer over den auto verloren had, doordat van den anderen kant een auto met verblindend licht naderde. Deze verklaring is echter nog van geen en kele zijde bevestigd er zijn ooggetuigen geweest, die beweren dat de chauffeur met meer dan woeste vaart reed, zoodat de auto over den weg slingerde. Woensdagmiddag te half een werd te Rotterdam brandontdekt in het nieuwe ge- moet ge hebben en houden voor hetgeen om U heen geschiedt DE NIEUWE 1 HAARL. I COURANT brengt U het spoedigst met ALLE gebeurtenissen vol ledig op de hoogte deelte van de Coöperatieve Ijsfabriek „Rot terdam", gevestigd aan de Gouvernestraat- Reeds geruimen tijd zijn de aannemers Blijenburg en Schenk bezig, dit gedeelte te bouwen. Op de 2de verdieping bevinden zich twee ijzeren bakken van 1Meter lang, 4 Meter breed en 21 Meter hoog, die als bewaarplaats van het ijs sterk geïsoleerd moe- t n worden. Het isolatie-materiaal, bestaande uit pek, kurk en Amerikaansch grenenhout, geraakte door onbekende oorzaak in brand. Vóór de brandweer ter plaatse was, trachtte het personeel het brandende materiaal met een slang op de fabrieksleiding te blusschen. De brandweer hielp hen daarna met drie stralen. De dichte rook, welke door de bran dende pek veroorzaakt werd, bemoeilijkte het blusschingswerk in hooge mate. Vier wielrijders gearresteerd. In den nacht van Dinsdag op Woensdag tegen 't aanbreken van den dag, ontmoetten te A'dam 2 surveilleerende beambten van de rijwielbrigade van het bureau Volewijkspark drie fietsrijders, die hun vriendelijk vroegen, of ze, nu het begon te schemeren, nog hun lantaarns moesten opsteken. De politie agenten vertelden hun, dat het niet meer noodig was. Het drietal bleef daar in de buurt, want een brigadier ontmoette het later ook. Hij vertrouwde ze niet erg, en terecht, want het bleek, dat een rijwielbergplaats aan den Papaverweg was opengebroken en dat vijf rijwielen gestolen waren. Er werden nog een paar fiets-agenten gere- quireerd, en een uitgebreid onderzoek werd aan den overkant van het IJ ingesteld. Tege lijkertijd werd het bureau Muiderpoort ge waarschuwd, dat de dieven misschien langs Zeeburg zouden ontsnappen. Daar ook de kettingboot bewaakt werd, was er alle hoop, dat de dieven in den val zouden loopen. Dit was ook het geval. In de nabijheid der Oranjesluizen werd het drietal door twee rijwielbeambten met de revolver in de hand tegengehouden. Ieder had een gestolen rij wiel bij zich. Een vierde karretje, waaraan de ketting ontbrak, werd in het riet gevonden. Een vierde dief, die in het bezit van het vijfde rijwiel was, werd gearresteerd toen hij van de kettingboot de De Ruyterkade opreed. Zij zullen ter beschikking van de Justitie gesteld worden. Tof onze diepe droefheid overleed na een kortstondige ziekte, tijdig voorzien van de laatste H. H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Zus ter, Behuwd-zuster en Tante, Mejuffrouw PAULINE VAN VELSEN, in den ouderdom van ruim 70 jaren. Uit aller naam: P. A. VAN VELSEN Az. Haarlem, 30 Mei 1924. Kinderliuissingel 8. De H.H. Uitvaartdiensten zul len gehouden worden op Maan dag 2 Juni in de Parochiekerk van den Id. Antonius van Padua, des morgens om 7, 7'58% en ten 9Yq uur de plechtige H. Mis van Requiem, waarna dc begrafe nis van uit de kerk zal plaats hebben op het R.-K. Kerkhof te Overveen. Verzoeke van rouwbeklag verschoond ie blijven. Eenigc en algemeene kennisgeving. Den 14den Juni hopen onze geliefde Ouders en den dag te herdenken, dat zij 25 jaar in den Echt zijn verbonden. Dat God ben nog lang moge sparen, is de tveaicb van hun dankbare kinderen. ANNA en Verloofde HERMAN CORNELUS JAN Heemstede, Prinsenlaan 31. Concertb. A. VERNOUT 8 UUR te geven door Directeur ANT. AVERKAMP Entree 1.25 en 0.75, verh. m. r. foegangsbew. en plaatsbe spreking dag. v. 9-5 u, bij con- certbur. A. VERNOUT, War moesstraat 10. Waarnemers: v. d. BREGGEN, MAU- RITS, MEN. v. SCHOUWENBURG, TEN OEVER, ROORDA, SLUYTER- MAN en v. WAVEREN. Verstrekt KUNSTTANDEN, GEBIT- TEN en MODERNE TANDTECHNIEK aatt MINDERGEGOEDEN en aan den MIDDENSTAND, tegen uiterst lage tarieven. Spreekuren voor MINDERGEGOE DEN en LEDEN van ZIEKENFOND. SEN elke morgen v. 9-11. Maand, en Donderd, avonds v. 7-9. Spreekuren voor den MIDDEN STAND, 's middags v. 1-3, behalve Zaterdags. Verder volgens afspraak. J» Gevestigd te SCHOTEN stelt de gelegenheid open om toe te treden als lid ter bekoming van een te bouwen woning. Voor den bouw van 100 woningen zijn de plannen in voorbereiding, ter wijl grond voor nog 200 woningen eveneens op gunstige voorwaarden in handen gekregen is, waardoor het mo gelijk is, dat de huurprijs een bedrag van ƒ5.— per week niet te boven gaat, zelfs daar beneden zal blijven. Het voor den bouw bestemde ter rein is gelegen even benoorden dc Jan Gijzenvaart te Schoten. Aanmelding bij voorkeur ten kan tore voormeld of anders bij één der bestuursleden. Het Bestuur: H. J. BRAAM, Voorzitter, Rijksstraatweg 331, Schoten. F. H. VERPOORTEN, Secr. Jansstraat 44 rood, Haarlem. J. F. B. PERQUIN, Penningm Hagelingerweg 106, Santpoort. C. H. VERPOORTEN, Burgwal 103, Haarlem. 3 POND LAPPEN 1.20 LAPPEN, per pond 0.45 3 POND LAPPEN 3 POND ROSBIEF 1.80 3 POND GEHAKT 1.00 BIEFSTUK *0.80 HAAS 1.00 3 POND ROLLADE 1*80 Pifóabapdioe Ai Ie moderne kleuren...-. HieuMzndijh225-229 d Döt7i Zomerprljzen van f2.tot f 0.50 plus rechten. Bureau dagelijks van 10—3 uur. Gevraagd te Haarlem, in een klein gezin zonder kinderen een v.g.g.v. Brieven onder No, 12774 Bur. van dit' blad. Terstond gevraagd te 31oemendaal net in klein gezin, van 8.30 tot 7 uur. Br. onder No. 12778 Bur- van dit blad. UITERST CONCURREREND PROMPTE BEDIENING CORNS. L. KWAK, Makelaar Heemsteedsehe Dreef, Tramhalte BI. brug Telefoon 28236. HEERENHUIZEN, onder architectuur gebouwd. Prima stand. Drie ka mers beneden, serre. Modern ingericht. Koopsom 11.000. nabij Haarlem gevraagd, iemand be kend met Engclsch en goed kunnende typen. Brieven onder No. 12788 Bur. van dit blad. gevraagd, niet boven de 16 jaar. Druk kerij M. A. JACOBSON, Jansweg, hoek Parklaan. gevraagd bij J. J. THOOLEN, Bloemist Zandv.lann, Heemstede. Nette flinke jongen gevr. voor direct 15 a 16 j., v.g.g.v. Aanm. 6-7. J. LIE- VEGOED, Klein Heiligland 29. Terstond gevraagd goed kunn. melken en roet paarden omgaan, bij A. R. RUTTE, Hofgeest, Santpoort. Aan hetzelfde adres een lichtbonte pinkstier te koop. gevraagd in de bakkerij. Niet ouder dan 15 jaar. Goed kunnende fietsen. RAADHUISSTRAAT 4, Heemstede. Prijsverlaging Er biedt zich aan een Dienstbode- Huishoudster, R.-K., voor een dorps pastorie, bekend met keuken en Sa- cristie-werk, v4>-g-v. Brieven onder No. 12787 Bur. van dit blad. BLOEMENDAAL. Wegens teleurstelling terstond ge vraagd net voor noodhulp. V.g.g.v. Brieven onder No. 12777 Bur. van dit blad. van 's morgens 8 tot 2 uur, behalve Zaterdags, van 8 tot 6 uur. HOOGSTRAAT 12. rfevraagd voor dag en nacht, v.g.g.v. Adres Mevr. DE VRIES, Ged, Oude Gracht 27rood. Mevr. HANNEMAN, Kweekduinwcg 12, Overveen, vraagt met 15 Juni een nette niet ben. 25 jaar, voor lichte huis. be- zigh., goed kunn. naaien en met kind. omgaan. Aanm. 's avonds na 8 uur. Een net gevraagd bij dame-alleen. Zich aanmel den KLEVERLAAN 97, Bloemendaal. Gevraagd een zelfst. k. werken (geen winkelwerk), A. WAIBOER, Flein 2 b. Dames- en Heerenrijwiel, nikk. velgen, dubb. remmen, met nog volle garantie. 1 week gebruikt. Gekost 115. Nu f 85. Heerenrijwiel 40. RUYCHA- 'VERSTRAAT 28. een gouden broche, rond, met parelen bezet. Verloren, gaande van IJmuiden naar Santpoort, Rijksstraatweg. Tegen goede belooning terug te bezorgen Wed. KOERRE, Rijksstraatweg 42, IJmuiden. HEDEN AVOND verschijnt voor zang en piano Kruisweg 49, Haarlem -Tel. 153? Filiaal: „DE KERCKHOECK" Oude Groenmarkt 1-3, Haarlem Jonge eendjes 20 ct. 10 stuks a f 1.50. Jonge kippen aan den leg 2.50. DELFTSTRAAT 13. te koop, voorzien van beton vloer, electr. licht, drijfkracht, event, motor 2 P.K. met drijfwerk, waterleiding en gas. Reguliersdwarsstraat 2, Haarlem. Bevr. E. J. GALEN, Scholerweg 22, Haarlem. VERSCHENEN en overal v«r> krijgbaar voor drie belangstellenden, met een voorwoord van Pater DAMASUS prijs 35 cent Uitgave van de N.V. DRUKKERIJ „DE SPAARNE8TAD" Haarlom. aan den Spicringweg No. 275, bij sta- tion Vijfhuizen, een huis, bevattende 4' kamers, keuken, tuin met' schuur. Di rect te aanvaarden. Huurprijs 5.— per week. Te bevragen bij den chef van het station Vijfhuizen. Te koop jonge hennen, 2 en 3 maan den oud en jonge kippen aan den leg, bij F. v. RIXEL, Noordertuindorplaan No, 1, Overveen. Ruime zalen voor vergaderingen en partijen djsponibel Prima Concumptie. Eenig Zitje. Billijke prijzen. Heerlijk terras met prachtig vergezicht over het Spaarne Aanbevelend, DE DIRECTIE et e

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 3