Pinksteren. - Agentdef Rudgewitwaith Al! Sti Simplex en 6. S. A. rijwielen DUITSCHE PIANO'S ALGEMEEN VERKOOPLOKAAL VRIJDAG a.s. MAANDAG KIJKDAG voor iTsT— 22.— HAARLEM Colbert Costumes Zorg dat Uw rijwiel in orde is Koopt NU en bij ONS. Dagelijksche Autodiensi R.XK. F. Adverfenfiën. K. ACKEMA MEUBELHUIS Ingezonden Mededeelingen SCHIETEN, VAN VEEN Co. Laat ons het voorzien van origineel© onderdeelen, dan kunt IJ op Uw rij wiel vertrouwen. ONZE ZAAK BESTAAT REEDS 20 JAAR GESCHOOLD PERSONEEL Rijwielen reeds vanaf f85.- WILLEM J. VAN WOUW, Kruisstr. 41 Gelegenheid tot inbrengen van GOEDEREN uiterlijk N. KUIPER^ Wdderstr. 23, Tal. 30)7 MEUBELMAKER R. K. NederlandDuitschland. TANDTECHNIKER Zijlweg 90 b. d. Zijlbrug Vraagt gratis inlichtingen voor zeer voordeelig tariet en con ditiën. Compleet Eiken Slaapkamer- Ameublement. Badhuisstraat 9 - Tel. 3316. Platen, Drukwerken en voorwerpen R. K. Sportvereeniging „The Yellow Black Boys". Finale seriewedstrijden S. J. C. Noord v/ijk. Victrix I—E.M.S. 12—3. a 60 cents per regel. DOORZITTEN en STUKLOOPEN 52.— - 24. 55.— - 28.- 58.— - 32.— 60.— - 35.— - 65.— 38.- 68.— - 42.— 72.— - 45.— 75.— - 48.— 78.— en hooger tot 98.— Chique, keurig passende en solide Kleeding. Uitsluitend Eigen Fabrikaat. JUNI, JULI EN AUGUSTUS 6 UUR N M GESLOTEN HAARLEM THEEHANDELAREN EN IMPORTEURS THEESALON GROOTE HOUTSTR. 134 TELEFOON 1040 alléén prima qualiteil. PM 1^1 II FT SCHOTERWEG 55-57 v. h. K. RADDER TELEPHOON 1325 Eenige gebruikte ter overname. Billijke prijzen. Makelaar P. HOOGEVEEN Lzn. HAARLEM I AMSTERDAM SpaarnwouderstraaS 30 I N. Z. Voorburgwal 49 Tel. 1726 I Tel 6805 N. VERHUIZINGEN DOOR GEHEEL NEDERLAND. Aanbevelend, P. J. BOS ZOMERVOETBAL. Bij wijze van uilzondering plaatsen wij deze foto, omdat het de jubileerende vereeniging vereeniging „Yellow Black Boys" betreft. Ter gelegenheid van hun eerste lustrum speelden de Geel Zwarten tegen Leiden, welke ontmoeting de Haarlemmers met 60 wonnen. De wedstrijden van gisteren: FRANKRIJK-URUGUAY. Een record aantal toeschouwers (pl.m. 50.000) woonden deze wedstrijd bij. Na enkele minuten spelen maakten dc Zuid-Amerikanen hun eersten goal, welk doelpunt na 10 minuten door den Franschen gelijkmaker werd gevolgd. De Amerikanen speelden het voetbalspel aanmerkelijk beter dan de Fransche ploeg en waar tevens bekend was, dat zij de kunst van goals maken heel goed verstaan, waren er ondanks het feit dat de stand een kwartier lang gelijk bleef, maar wei nigen die aan een Fransch succes geloof den. Dit is het dan ook niet geworden. Uru guay demonstreerde duidelijk haar meer derheid. Voor de rust scoorden zij nog éénmaal. Met een I2 stand werd ge draaid. In de 2de helft maakten de Urugueezen nog 3 doelpunten. De Fransche backs pas ten de buitenspelregels toen en hieraan was het misschien te danken dat het slechts 15 werd, want de heeren Amerikanen 'iepen nogal eens in den val. De Duitschers met 70 verpletterd. Gisteren had op het Sittard terrein te Sit- tard de derde ontmoeting plaats tusschen R.- K. Nederland en Duitschland. Hoewel men algemeen van oordeel was, dat onze jongens het niet gemakkelijk zouden hebben, is het heel anders geloopen. Met niet minder dan 70 gingen onze gas ten er in, waarmee duidelijk werd bewezen, dat oes spel verre superieur is aan het Duitsche. Het Duitsche elftal was eigenlijk geen partij voor de R K F. en ons elftal, zooals het gisteren speelde, kan het gerust tegen een sterk N. V. B. elftal opnemen. De regeling op het terrein en daarbuiten was in één woord af. Het speelveld was keu rig in orde en de nieuwe tribune, door sup porters aangeboden, bood plaats aan dc vele autoriteiten en belangstellenden. Op het ter rein waren o.a. aanwezig Mgr. Klaassens, protonotarius apostolicus, de hoogeerw. heer Thijssen, deken, die namens Mgr. Schrijnen, aanwezig was, de Burgemeester en andere plaatselijke autoriteiten van Sittard, het be stuur van dc D J. K.. benevens de meeste bestuursleden van de R. K. F Onder het spelen van het Duitsche Volks lied betreden de Duitsche spelers het veld, luide toegejuicht doorbijna 3000 bezoekers. Vlak daarop komen Prevoo en de zijnen, gekleed in geel shirt en witte broek binnen de lijnen onder de tonen van het „Wilhel mus." Nadat even eenige kiekjes zijn ge maakt, worden eenige woorden van welkom gesproken door verschillende officiëele perso nen, waarna de heer Van Veen de elftallen binnen de krijtlijnen fluit. Duitschland wint den toss. De elftal-com missie had nog op 't laatste oogenblik blijk baar een verandering aangebracht, daar Lam mens. (Valkenburg) onder de lat ging staan. De elftallen stellen zich als volgt op: Duitschland: Krcmer Claassen, Quix, Schulte, Kühl Klerfitsch Bohmer Nachtigall Scheulen Convent Severin Nederland: v. Veenendaal Kruijntjes V. Campen Wijbcnga Heijnen Coffeng Jongen Puthaar Van Laarhoven Prevoo Lemmens De wedstrijd. De eerste aanval is voor de onzen, doch de keeper redt. De Duitschers doen een te- gen-aanval, welke door Lemmers wordt ge retourneerd en de Hollanders nemen het spel in handen. «„„„I,,,,,. Maandags 1—3 uur. bpreeKUUr Woensdags 2-4 uur. EIKEN BUFFETTEN f 45— /.MEUBLEMENTEN f 35.- Groote voorraad Tafels, Kasten, Divans, Schilderijen, Spiegels, Ledikan ten, enz. Sterk concurreerend. Te koop gevraagd door particulier «Is gedenkpenningea', beela^n, enz., betrekking hebbende op de utvinding der boekdrukkunst en de in een loop der tijden gevierde herdenkingsfees ten. Aanbiedingen met juist omschrijving en prijs worden ingewacht onder lctt. C. R, W. aan NIJGH v. DUMAR'S tAdv, B'ur., Amsterdam. Jongen geeft eens aan v Campen, die op chitterende wijze de achterhoede passeert en Holland na 10 minuten de leiding bezorgt. Een vrije trap van Holland weet Cremer uit doel te slaan, v. Campen krijgt het leer te pakken en onderneemt een ren, en 't is 20. De Duitschers zijn niet ontmoedigd. Van den aftrap af nemen de geelhtmden den bal over, keurig samenspelend gaan Wijbenga-v. Campen op het doel en laatstgenoemde schiet no. 3 langs Cremer. De Duitschers doen een prachtaanval, die achterloopt, terwijl de Hollanders aan de overzijde een corner forceeren, die het veld wordt ingezonden. Een Duitsche aanval wordt door Van Laarhoven gebroken. Even later lost Convent een prachtschot, dat Lemmers corner werkt, die niets oplevert; nog een maal moet Lemmens optreden. Dan komen de Oranje-hemden opzetten; prachtig combi neerend trekt de voorhoede ten aanval en wederom is Van Campen er die doelpunt. De Duitschers forceeren een corner; deze wordt het veld ingezonden. Van Veenendaal pas seert de heele verdedigingen en scoort, 50. De Duitschers spelen met den moed der wan hoop, doch hebben weinig tegen onze halfs in te brengen. De rust komt met 50. 'Na de rust spelen de Duitschers beter Lemmens krijgt aanstond een prachtschot te stoppen van Scheulen, dat hij met moeite weet te houden. Langzamerhand worden de Hollanders weer sterker. Heijnen en Wijbenga spelen keurig samen, laatstgenoemde schiet, doch Cremer werkt tot corner. De Duitschers doen eenige aan vallen, die op de achterhoede stranden. Verschil'endc Hollandsche aanvallen stran den op buitenspel, daar dc Duitschers het éénback-stelsel toepassen. Als Van Cam pen een goed aangegeven bal opbrengt, passeert hij de achtcrspelers en met de backs op zijn hielen, drijft hij door en weet no. 6 na 18 minuten in de touwen te jagen. Nog vindt de Oranje-ploeg het niet vol doende. Als Heijnen den bal mooi aange geven krijgt van Jongen, onderneemt hij een zijner bekende rushes en met en for midabel schot, geeft hij Cremer geen kans, -0. De Duitschers, ofschoon zij een ver loren spel spelen, geven niet op, en for ceeren eenige corners. Dan een voorzet van Convent; Nachtigall bemachtigt het leer, hij passeert van Laarhoven, stormt op Lem mens af, doch deze werpt zich op den bal en het leder gaat corner. Ook de Holl. voorhoede zit niet stil. Een voorzet van Veenendaal schiet Wijbenga hoog over. Even later vangt de keeper een schot van Veenendaal. De Duitschers forceeren een corner, die keurig genomen, daar Convent wordt ingekopt, doch Lemmens is niet te passeeren. Aan de andere zijde kopt Kruijn tjes een corner over, Heijnen probeert het nog eens alleen; zijn hard schot scheert de lat. Als Veenendaal nog eens heeft over geschoten fluit Van Veen inrukken. De overwinning was ten volle verdiend. Voor hun uitstekend volhouden hadden de Duitschers wel een tegenpuntje verdiend. Over onze spelers is weinig tc zeggen, daar zij het al te gemakkelijk hadden. De voorhoede was zeer snel en schoot even eens goed. De middenlinie en de beide backs mochten er wezen en Lemmens bleek een waardig opvolger van v. d. Aa te zijn. Bij de Duitschers waren de backs en het binnentrio de uitblinkers. De rest matig, terwijl de keeper een zeer slechten indruk heeft achtergelaten. De zege der onzen geeft ons hoop voor de toekomst en het zal niet lang meer du ren of het R. K. F.-spel zal voor dat van den N. V. B. niet meer behoeven onder te doen. De stand tusschen R.K. Nederland en Duitschland is thans: Nederland 3 3 0 0 6 14-2 2— Duitschland 3 0 0 3 0 2—14 0— Secretariaat: H. van Turnhout, Emmaplein 38, Haarlem. Hedenavond 8 uur, bestuursvergadering bij den heer P. Mulders, Leliestraat 17. Denkt allen s.v.p. aan de training op Don derdagavond. Zoo is dan de officieele ope ningsdag onzer lustrumfeesten achter den rug en wij kunnen gerust zeggen dat wij op schitterende wijze het feest hebben ingezet. De dag begon, zooals het Roomschen be taamt, met het opdragen van een H. Mis door onzen geestelijken adviseur in de parochie kerk van St. Jan aan de Amsterdamstraat. Onder deze H. Mis naderden nagenoeg^alle leden (er mankeerden er slechts drie) tot de H. Tafel. Uit de kerk verzamelden alle leden zich in het gezellig ingerichte patronaatsgebouw aan het Teylerplein, voor deze gelegenheid wel willend afgestaan door den Zeer Eerw. Heer Pastoor Boogmans, waar ijverige vrouwen handen een smakelijk ontbijt gereed gezet hadden en de Geel Zwarters zorgden et wel voor, dat er niet te veel overbleef. De vroolij- ke stemming kwam er al spoedig in, toen het clublied werd ingezet, dat uit volle borst werd meegezongen. Kap. Postma bewees weer mee te leven met zijn boys, door een harte lijke toespraak, waarin hij onze vereeniging complimenteerde met haar vijf-jarig bestaan leiding van den Heer M. Vermoien, tot het spelen van den eere-wedstrijd. „Leiden" blijkt eenige invallers te hebben. Ruim drie uur doet kap. Postma met een fikschen schop den aftrap. Reeds direct nemen de Boys het spel in handen, doch de Leidsche achterhoede is best op dreef en slaat de eerste aanvallen af. Dan gaat de zwart-witte voorhoede een be zoek brengen aan de geelzwarte-veste, die vandaag door Bakker wordt verdedigd. Ook deze aanval levert niets op. Het spel gaat nu eenigen tijd gelijk op, totdat A. Snoeks na mooi combinatie spel met een keihard schot, de score opent (10). De Yellow-Blacks worden nu sterker en even later deponeert Drayer no. 2 in het Leidsche net (20). Geenszins ontmoedigd trappen de Leidenaars weer af, doch de Geel-Zwarte achterhoede weet van geen wijken, hoewel de wind af en toe de zwart-witten aardig voor Bakker's heiligdom helpt. Tot rust komt echter geen verandering in den stand. Na halftime, hebben de Boys wind in den rug en geven den kampioenen handen vol werk. Zij weten echter eenigen tijd stand te houden, totdat Snoeks, die gisteren al zeer productief was, door de verdediging rent en den Leiden-doelman geen schijn van kans geeft. (30). Geregeld komen de Geel- Zwarters terug en als van Turnhout 1 et eder hoog voorzet, vergroot Drayer met een zeer DE CRICKETWEDSTRIJD ROOD EN WIT—V. V. V. Rood en Wit is er zoowaar in geslaagd het Amsterdamsche V. V. V. een nederlaag toa te brengen. Op onze foto v. Eeghen aan 't bat. De Rood en Witter sloeg 16 runs. DE ATHLETIEKWEDSTRïJDEN TE ZANDVOORT. Op het terrein der V. V. Zandvoort. De beslissing 100 M. hardloopen. G. Eijsker (Haarlem), werd eerste in 12.3 sec. en de jongens vooral nog eens op het hart drukte in de komende feest-wedstrijden hun uiterste best te doen en te zorgen dat de be kers in eigen kamp bleven. Na het ontbijt bleven de leden nog eenigen tijd gezellig bijeen vooral de sjoelbak-wed strijden hadden enorm succes en voor iemand er aan dacht was het twaalf uur geworden. Ieder ging nu naar huis, om weer op tijd bij den openingswedstrijd aanwezig te kunnen zijn. Deze wedstrijd is voor de Boys al een even groot succes geworden, als des mörgens het ontbijt. Nadat beide elftallen op de gevoelige plaat vereeuwigd zijn en beide vereenigingen bij monde van de Heerea Meershoek en Slen ders elkander bloemen hadden aangeboden, stellen de Boys en Leiden zich op, onder de fraaien kopbal de leiding (40). „Lc'^in' doet wanhoopige pogingen on een z er i ad tegenpunt te maken, doch hun wer.,.iis tevergeefs. Ahn den anderen kant gaat het ge makkelijker want weer is het Snoeks die den bal in het uiterste hoekje van het doel fto- gelt (50). Nadat nog e«jaige vergeefsche aanvallen zijn gedaan, kan de Leiden-doel man een voorzet van rechts niet voldoende wegwerken, en legt den bal voor Snoeks, die geen moeite heeft om het zesde e a tevens het laatste doelpunt te maken. Kort daarna breekt het einde aan en hebben de Yellow Blacks een verdiende overwinning te pakken en tevens het fraaie kruis in de wacht ge sleept. Leiden had wel één of twee tegen- punten verdiend. De heer Vermolen floot zoo als altijd, dus correct. Het elftal der Boys was gisteren heel goed, de voorhoede combineerde prach tig en als zij zoo blijven doorgaan, zullen zij de woorden van kap. Postma niet beschaamd maken en de prijzen in de nog komende wed strijden ook verdienen. Om 12 uur vertrok het Victrik-gezelschap met 2 auto's naar Noordwijk, waar ze om kwart over 1 arriveerde. Om 1.35 blaast de arbiter beide elftallen in het veld. Voor den aanvang van den wedstrijd biedt de captain van E. S. M. zijn collega bloemen aan voor het behaalde kampioenschap. Direct na den aanvang onderneemt Vic trix eenige vlugge aanvallen, waarvan een drietal corners het resultaat zijn. Een mooi schot van den blauw-zwarten midvoor scheert de lat, waarna E. S. M. het spel verplaatst. Een volgende Victrix-aanval strandt op buitenspel. Na eenige E. S. M.- aanvallen en een schot van den E. S. M.- rechtsbuiten, ondernemen de Haarlemmers weer eenige aanvallen. Uit een hiervan ont staat een gevaarlijk moment, doch een der rood-witte achterspelers veroorzaakt een freekick. Deze, schitterend door den links buiten genomen, verwerkt de E. S. M.-kee- per mooi tot corner. Nu volgt weer een pe riode van E. S. M.-overwicht, waaruit het eerste doelpunt komt door toedoen van den linksbuiten. Bijna heeft Victrix succes, doch het harde schot van den midvdor werkt de doelman der tegenpartij over de lat. Onver wachts vergroot E. M. S. de leiding, als het rcod-witte binnentrio profiteert van een te ver opdringen der blauw-zwarte achterhoede 20 Rust 20 Als om half drie weer begonnen wordt, blijkt het, dat Victrix zich nog niet gewon nen geeft. De E. M. S.-achterhoede moet herhaalde malen handelend optreden. Toch ontstaat er eerst nog gevaar aan den ande ren kant. Een der blauw-zwarte backs ver oorzaakt onwillekeurig hands. De toegestane schrijnen en smetten der huid, verzacht en geneest men met Purol. penalty wordt niet benut. Dan brengen de blauw-zwarten weer een bezoek aan den overkant. De linksback van E. M. S. trapt den bal weg, welke in het middenveld door den Victrix-midhajf wordt opgevangen. Deze lost een schiterend schot, hetwelk de E. M. S.-keeper wel stoppen, doch niet verwerken kan, waarvan de toeloop ende rechtsbin nen handig profiteert, om den bal in het net te loopen. 12. Dit doelpunt is voor de blauw-zwarten het sein om aan te pakken en binnen 5 minuten scoren ze zoo waar den gelijkmaker, na mooi samenspel tus schen midvoor en linksbinnen. 22. Dan komt de winnende goal voor E. M. S., als een goed genomen corner van links door den E. M. S.-midvoor in een doelpunt wordt omgezet. 23. In de Jaatste minuten tracht Victrix nog op te halen. Als de arbiter tijd fluit, heeft E. M. S. den fraaien beker ge wonnen. Victrix heeft evenwel goed partij gegeven tegen haar sterkere tegenstanders. Onmiddellijk na afloop reikte de voorzit ter van S. J. C. den beker aan den E.M.S.- captain uit, waarna de Victrix-captain een fraai zilveren kruis, 2e prijs le Afd- heeft in ontvangst te nemen. Verbeterde stand 2e en 3e klas vrije baafl eindwedstrijd. 2e klas 1 W. J. v. Tongeren 99 (3) 2 J. Rompa 99 (2) 3 E. v. Honschooten 98 (2) 4 P. Deken 9997 5 W. Stachelhausen 99—96 6 C. Eldermans 97—96 (2) 7 P. Krook 9796 8 G. Mooyekind 95 (2). 3e klas 1 G. Brouwer 99962 P. Ko ning 97—95 3 P. Alders 95—94 4 W- Oorthuisen 5 J. Oorthuisen 9591. Nationale Schietwedstrijd te Alkmaar. De koninklijk erkende Schietvereeniging „Nimrod" te Alkmaar schrijft een inter nationalen wedstrijd uit ter gelegenheid van haar 12 Ja-jarig jubileum. De wedstrijd wordt gehouden op 11, 14, 15, 18, 21, 22, 25, 29 en 30 Juni, 2, 5, 6 en 7 Juli a.s. in de lokalen vatt den heer Th. v. Gijzen, pl.m. 15 min. van het station. Secretaris is de heer J. J. C. Woltering, Mient 9, Alkmaar. Er wordt ge schoten Marga (staande of knielend) en buks (staande) op minstens 8 banen. Prima buksen en geweren zijn voor gebruik aanwezig. Deelnemers hunner vereenigingen, burger wachten en Vrijw. Landstorm, Politiekorp sen en Detachementen van Land- en Zee macht, allen met een le en 2e vijftal. Behalve deze korpswedstrijden worden nog gehouden personeele-, eere- en vrije baanwedstrijden geluksbaan. Men mag slechts in een korps Marga en in een korps Buks medeschieten. De inleggelden zijn normaal en de reglementsbepalingen zooals vrijwel van elk ander reglement. De vrije baanprijzen zijn niet te royaal, daar deze zijn le prijs 50.of hooger, overige prijzen worden ponds-pondsgewijze verdeeld over 50% van den netto ontvangst. Het regiementje zit een voudig en gemakkelijk leesbaar in elkaar. Waar talrijke auto-bussen de verbinding tusschen Haarlem en Alkmaar onderhouden, zullen vele schutters uit Haarlem en omstre ken ongetwijfeld aan dezen wedstrijd deel nemen. Den heeren succes toegewenscht. De N.A.U. recordhouder De Keyser fh het No. Polstok^ioogspringen. PEEK KLOPPENBURG tl. ALU' I Let op de nummers

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 10