Verstrakt gelden ter leen op-onderpand vin Spaarboekjes met 4 pCt Tentevergoeding Maandag 2 Juni 1924 DAGBLAD VOOR NOORD- EN ZUID-HOLLAND 47ste Jaargang No. 1475; Dit nummer bestaat uit 10 bladzijden. - Eerste blad. Het nieuwe Bondsreglemenl, UIT DEN OMTREK. VOORHOUT. Muziekconcours. HILLEGOM. VERK00PINGEN, VEILINGEN* NQORDWIJK. LEIDEN, NOQRDWIJKERHOUT. J. J. WEBER ZOON Goticiens Fabrikaaten Koningstraat 10 Haarlem. VELSEN. IJMUIDEN. BENNEBROEK. VELSEROORD. AERDENHOUT. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. Directie; Mr. Th. WESTERWOUD T abonnementsprijs bedraagt "»sor Haarlem en Agentschappen: Per week 0.2b Per kwartaal 3.25 franco per post per kwartaal bij ■'Ooruitbetaling 3.58 Bureaux: Nassaulaan 49. telefoonnummers: 1426, 2741 en 1748 Postrekening No 5970. ewE [K||S|KSijf giKgT Advertenfiën 35 cents per rej(4 vooruitbetaling. Bij contract belangrijke korting. Advertentiën fusschen den tekst als ingezonden mededecling, 60 et. per regel: op de le Pagina s 75 ct per regel. Vraag- en aanbod-adver- fentiën t4 regels 60 ct. per plaat sing: elke regel meer 15 ct.. bi-, Vrijdagavond is in Utrecht het nieuwe kies reglement der commissie-Bongaerts door de *igemeene vergadering van den Bond van R. K- Rijksl cies kringorganisaties aangenomen, ingrijpende wijzigingen zijn er niet in ge bracht. En na de geringe oppositie, welke in kiesvereenigingen tegen het systeem Bongaerts gebleken was, kon men dit succes Verwachten. De eenige oppositie van betee- kenis kwam uit Amsterdaiji, waar de jongere Elementen in de politiek blijkbaar een V-oordvoerder hadden gevonden om bezwa- l®n tegen het systeemBongaerts te uiten en te formuleeren. Vanzelf gingen die bezwaren tegen den kern van het ontwerp-reglement: de onaan tastbaarheid der volgorde in het politiek ad- Vies en de groepsindeeling. In onze beschou wingen over het rapport-Bongaerts hebben wij wel voorspeld, dat, wanneer er oppositie te verwachten was, deze zich op die punten Ivan het systeem zou richten. Terecht heeft tnen dan ook in de vergadering laten uitko- "len, dat, wanneer de Amsterdamsche voor dellen werden aangenomen, het geheele rap port kwam te vervallen. Men weet, waarom het gaat: volgens het Voorstel-Bongaerts worden op het stembiljet gebracht de candidaten van het politiek ad vies in een bepaalde volgorde en daaronder de vrije candidaten in alphabetischc rang schikking. Nu kan men óf wel het politiek advies, ge- keel en onverdeeld en in de opgemaakte volgorde stemmen, óf wel een der vrije can didaten. Het cenige, wat een tegenstander Van het politiek advies bereiken kan is, een der vrije candidaten tusschen dc candidaten Van het politiek advies inschuiven. Wie nu den kiezer in eerste en laatste in stantie de beslissing wil laten, die is het Natuurlijk met dit systeem niet eens. Daartegen ging dan ook het voornaamste Verzet uit Amsterdam. Men eischte de gele genheid voor den kiezer om ook in laatste instantie nog verandering in het politiek ad vies te brengen. Terecht heeft de voorzitter Van den Bond, zoowel als de commissie-Bon gaerts zich principieel tegen dezen wensch Verzet. Wijziging op dit punt was dan ook eigenlijk niet per amendement te aanvaarden. Amsterdam had evengoed kunnen voorstel len om het geheele rapport te verwerpen als te trachten het systeem met een derge lijke wijziging te onthalzen. Het fnudament immers van het rapport-Bongaerts is behoud van het politiek advies, behoud van de orga nisatie met zoo groot mogelijke individueele Vrijheid. Vandaar dat de totstandkoming van bet politiek advies in dit systeem eerst na Vier instanties bereikt wordt. Maar dan ook moet een dusdanig advies niet meer de kans loopen door een minderheid ten onderste boven gezet te worden. Daarmee zou de or ganisatie zelf aanstonds in elkaar vallen. Bij de bestaande verwarring en verdeeldheid, °ok in het Katholieke politieke kamp zullen er ook na het uitbrengen van een zóó zorg- te zijn. Het welslagen van het systeem-Bon- gaerts zal daarvan voornamelijk afhankelijk zijn. De komende politieke advies-commissie zij zich daarvan dus wel bewust! R, K. Volksbond. Deze vergadert op Dinsdag 3 Juni e.k., des avonds acht uur, in 't Patronaatsgebouw. Bespreking: Encycliek meeting en Eucharistisch congres, vormen dc hoofdschotel der agenda. De oudste inwoner overleden, Alhier is Zondagmiddag de oudste inwoner dezer ge meente, de heer J. Kettenis, op 91-jarigen leeftijd overleden. Dit werd Zondag j.i. voortgezet. Het weer was niet zoo mooi als Hemelvaartsdag. De wind deed alle moeite om de muziektent en andere onderkomens mee de lucht in te ne men, doch tevergeefs, alles zat solide in el kaar. Aan den gewonen wedstrijd namen 14 en aan den marschwedstrijd 13 vereenigingen deel. Niet opgekomen waren: „Prinses Juliana", uit Deift en „H. Caeciiia", uit Dordrecht. De uitslag was als volgt: Gewone wedstrijd. 4e afd. Fanfare: (Les Liles Blues, Ouverture van G. Gadenne) Jongel. Muzièk-vereéniging „Juliana", den Haag, 2 prijzen met 46 pun ten. 4e afdeeling Harmonie: (Fantasie Bryon v. G. Thorn) „St. Saecilia", Voorhout, 2e prijs met 47 punten. 3e afdeeling Fanfare: (Epit el Bluets, Fan tasie Ouverture van Tilliard) „Sociëteit Concordia", den Haag, 2 prijzen met 44 pun ten; R. K, oud-Weezen-fanfare „St. Hyro- nimus", den Haag, lc prijs, met 51 punten; R. K, Muziekvereeniging „Onderling Genoe gen", Rijp Wetering, 2 prijzen m. 46 punten. 3e afdeeling Harmonie: (Euterpe, Fantasie van Louis Bajus) „Nieuw Leven", Leiden, lc prijs met 51 punten. 2e afdeeling Fanfare: (La Reine des Fleurs Ouverture-Fantasie van J. Meurice) Jongc- liedencorps „Juliana", den Haag, 2 prijzen met 46 punten. j 2e afdeeling Harmonie: (Fantasie uit dc I opera Les Dragons de Villas, van Maillard) j „St. Caeciiia", Dordrecht, 2e prijs met 451 punten. (Deze laatste mankeerde alleen in den marschwedstrijd); „Crescendo", Schie- i dam. 2 prijzen met 44'punten. le afdeeling Fanfare: (La Princesse en- chantée, Ouverture van L. Langlois en Aux Bords de l'Yser, Fantasie Briilante van Pr. Francois) „Juliana" Stompwijk, 2 prijzen met 95 punten. le afdeeling Harmonie: (Sur la Lac de la Cileppc, Ouverture van Jean Preckher en Gloria Misicae, Morceau de Concours, van L. Blémant), „Willen is Kunnen", den Haag, le prijs met 102 punten; „Postharmonie", Leiden, le prijs met 101 punten. Afdeeling uitmuntendheid, Fanfare: (Les Trois Glands, Ouverture van Fernand Rous seau en Cortège des Muses, Marche Triom- phale, van Louis Daunot), „Gusto's Muziek- vereeniging", Schiedam, le prijs met 104 punten. Marschwedstrijd. 3e afdeeling Fanfare: (Marche des Pollus, van A. L. Dooyen) „Onderling Genoegen", Rijp Wetering, 2e prijs met 16 punten; „St. Hieronymus", den Haag, le prijs met 17 pun ten. 3e afdeeling Harmonie: (Honneur aux Pompiers, van P. Mertzig) „Nieuw-Leven", Leiden, le prijs met 17 punten. do", den Haag; 3e prijs, van het bestuur v. „St. Cecilia", te Voorhout, Jongcliedencorps „Juliana", den Haag; 4e prijs, „Ridderkerks fanfare", gegeven door 't Plaatsel. Comité van „Herwonnen Levenkracht." De wisselprijs is gewonnen door „Crescen do", den Haag. Nog een 5e eereprijs voor den gewonen wedstrijd, gever onbekend, gewonnen door „Gusto's Muziekvereeniging, Schiedam. Dc eere-voorzilter, dc burgemeester, hield bij de opening ongeveer dezelfde toespraak als Donderdag j.l. bij de opening. Spr. hoop te, dat men zich niet door den wind zoude laten ontmoedigen. De Bondsvoorzitter liet nog eens extra uitkomen, de groote medewerking, zoowel moreel als financieel, van Voorhout's bur gerij, bij de voorbereiding van het concours ondervonden. Des avonds acht uur werd een welge slaagd concert gegeven door de „Posthar monie, Leiden, onder directie van den heer deel viel. Wij sluiten tevens ónze felicitaties in aan het adres van „St. Cecilia", voor haar behaald succes. De Voorhouters zullen deze dagen niet licht vergeter.. Veilingi te Hillcgom, op 31 Mei, onder Di rectie van Holland's Bloembollenhuis. Stand van 't gewas middelmatig en iets daarboven Darwintulpen goed. Hyacinthen op dil geplant. Belangstelling en kooplust goed. Per regel genoteerd. E.V.T. Eleonora 0,17; id. Chrysolora 0.16; id. Wouwerman 016; id. Crimson Queen 0.35; id. La Remarquable 0.23; id. Scarlet Due 0.25; id. Duchesse de Parma 0.30; id. Molière J 0.20; id. Goudvink J 0.24; id. Witte Due Max. O.tl; id. Rose Apl'aty 0.35, id. Cochenille Due 0.20; id. Rose Opening van 't feest door 't comité. 1. Eere-Voorzitter: Burgemeester G. Bulten. 2 De ZeerEerwaarde Heer _Pasfoor Schravemade. 3. W. Keereweer, Voorzitter van den Bond van Harmonie- en Fanfars-vereenigingen in Zuid-Holland. 4. B'oiderdijk, directen St. Cecilia, Voorhout. "Jubileerend* vereeniging „St. Cecilia", te Voorhout. Gewone wedstrijd, 2e pr. met 47 punten. Marschwedstrijd le prijs met 17 punten. huldig voorbereid politiek advies nog onte vredenen blijven. Het is nu het vernuftige in het systeem-Bongaerts, dat ook die dissi denten nog een kans behouden om hun wil door te drijven zonder onorganisatorisch te handelen. De groote meerderheid der Utrechtsche Vergadering heeft dit blijkbaar ook aldus in gezien en het systeem-Bongaerts is aan vaard. Of hiermee het ideaal bereikt is? De ont werpers zelf waren zoo verstandig hun eigen kind geen blijvertje te noemen. Bij dc evolu tie, welke onze partij doormaakt, zal ook het reglement nog wel eens gewijzigd worden. Maar als aanvaardbaar systeem voor alle goedwillenden, als compromis in dezen woe- ligen tijd en als overgang tot een rustiger po lieken toestand lijkt het ons zeer geschikt ■Bits..., de komende alvies-commissie ook Werkelijk handelt naar den geest van het rapport, waarmee de Utrechtsche vergade ring geheel accoord ging, dat n.m. de samen stellers van het politiek advies, alvorens tot hun eindbeslissing te komen, de stemmen be luisteren, welke tot hun komen; en zelfs niet lokken volgens de aanwijzing van het rap port de raadgevingen van allen, die geacht kunnen worden op de meest critieke mo menten in ons politieke leven, van den geest en de stemming der kiezen on dc hoogte 3c afdeeling Fanfare: (La Tirailleur, van L. Soret) Muziekvereeinging „Juliana", den Haag, le prijs met 17 punten; „Concordia", den Haag, le prijs met 16 punten; Jongelic- dencorps .Juliana", der. Haag, le prijs nnet 19 punten; „Juliana", Stompwijk, 2e prijs met 15 punten. 2c afdeeling Harmonie: (En Exursion van D. D. Beileflamme) „St. Cecilia", Voorhout, le prijs met 48 punten; „Crescendo", Schie dam, le prijs met 19 punten; „Willen is Kun nen", den Haag, lc prijs met 18 punten; „Postharmonie", Leiden, le prijs met 17 pun ten. le afdeeling Fanfare: (Amsterdam, van H. L. Blankenburg) „Gusto's Muziekvereenig", Schiedam, 2e prijs met 15 punten. le afdeeling Harmonie: (Musika van II. Blankenburg) „Dordrecht's Harmonie", lc prijs met 18 punten. De eereprijzen werden als volgt toege kend; Gewone wedstrijden: le prijs: Een zilveren lauwerkrans van de gemeente Voorhout, „Crescendo", den Haag, 2e prijs: een dito krans, gift van Voorhout's burgemeester, den heer G. Bulten, „St. Franciscus", Delft; 3e prijs, dito lauwertak, van de Oranjevereeniging te Voorhout „Prins Hendrik", den Haag; 4e prijs idem, gift van „St. Cecilia", te Voorhout, „Dordrecht's Harmonie". Marschwedstrijd. Deprijzen zijn van denzelfden vorm. De prijswinnaars cn gevers zijn: le prijs den heer A. Backer, te Leiden, „Ex celsior", Wassenaar; 2e prijs, van de leden der Raffeisenbank, te Voorliet. „Crescen- M. Boldcrdijk. Tijdens dit concert werd den heer M. Bolderdijk, directeur van de'R.K, Muziekvereeniging „St. Cecilia", alhier, ccn bloemenhulde gebracht. De burgemeester sprak bij die gelegenheid den directeur on geveer als volgt toe: „Op mij rust dc aangename taak, als eerc- voorzitteV van „St. Cecilia", naméns de jubi- leerende vereeniging, eer, woord van dank te brengen voor de groote offers, die gij in de 5 jaren dan „St. Cecilia' beslaat, aan che vereeniging bracht. Gij volbracht uw taak met groote liefde en toewijding. Ik heb dit gedurende den tijd dat ik in nauwer ver band met uw vereeniging sla, kunnen waar nemen. Wij willen dan onze erkentelijkheid voor die groote toewijding betuigen, in den vorm van een bloemstuk, wat mijn dochter u straks zal aanbieden. Moge ook uwe cht- genoote. die u zoo dikwijls in den huiselij- ken kring moet missen, hierin eenige vergoe ding vinden. Wij hopen u nog lang ais direc teur in ons midden te hebben." Hierna bood mejuffr. Bulten den heer Bolderdijk een fraai bloemstuk aan. De heer Bolderdijk brengt zijn dank voor het bloemstuk en de woorden, door den burgemeester gesproken. Wat wij gedaan hebben, hebben wij met liefde gedaan. Wij mochten hier altijd groote samenwerking en de grootste medewerking ondervinden, „St. Cecilia", hare eere-voorzilter en Voorhout is hem lief geworden. U mochten wij van middag in den gewonen wedstrijd maar een 2en prijs behalen, wij zullen daarom niet minder onzen, 'steun blijven vcrleenen. Ee „Lang zal hij leven", volgde hierop. Ht was beide dagen druk op het terrein en in 't dorp. Buiten het terrein werd steeds vol op muziek gegeven. Er reden beide da gen verschillende extra treinen, „Crescendo", uit Schiedam, bracht na af loop van den wedstrijd, een serenade aan den ruim 80-jarigen grijsaard H. v. Dam, in dc Engelschelaan, daar een familielid van v. Dam aan „Crescendo" medewerkt. Het concours besloot met een schitterend vuurwerk. Het concours kan als schitterend ge slaagd beschouwd worden. Wanordelijkhe den viel enniet voor. Wij kunnen niét nalaten een woord van slank t brengen aan de regiingscomttHssie, voor dc gastvrije onivangst die dc pers ten Grisdelin 0.18; D.T Sal valor Rosa 0.26 id'. Rubra Maxima 0.17; id. Lucretia 0.16 Wh Petrus Hondius 0.70; id. Lc Nótre 0.32; id. Harry Veiich 0.19; id. May Queen 0,75; Anton Roozen 0.48; E.R. Moreno 0.77; E.B. Marie 0.60; E.G. Yel- lon Hammer 0.49. Burgerlijke Stand Van 23 tot 30 Mei Geboren 24 Mei Willem Leendert, soon van C. Admiraal en J. G. de Witt. Johannes Martinus, soon van J. P. Bierman -n A. v. d. Nouland.. 27 Mei. Catharina Jan- uetie dochter van C. R. Krug en M. v. d. Nict Adam Paticratius Arinanus, so n van P. J. G. v. d. Plas en J. A. Remmerswaal. Johannes Adrianus, zoon van J. G. Peeters en A. G. J. Zonneveld 30 Mei. Jan Pi eter, zoon van Jac. v. d. Wiel en L. A. Barnhoor. Wilhelmiha Cornelia, d. van M. G. van Schie C. M. Hoogervorst. Ondertrouwd Willem Petrus Gerardtis vin Lieshout, 25 jaar, te Nijmegen en Catha rina Maria Steenvoorden. 29 jaar, te Noord wijk, onlangs te' 's-Bosch. Willem Brouwer, 26 jaar, te Noord wijk, onlangs Den Haag en I-da Stok, wed. J. Verveer, 30 jaar, te Den Haag. Getrouwd IT. Plug, 26 jaar en M. Waas dorp, 24 jaar. Overleden 24 Mei te Leiden Jaapje Haasnoot- 56 jaar, gehuwd met J. Vink. 29 Mei. Grietje Ammeraal 3 weken, dochtervan 'L Ammeraal en N. Plug. 29 Mei Adolf Adolf Herman Albert Elling, 56 jaar, te Utrecht, tijdelijk alhier. 29 Mei. Johanna Horeman, 35 jaar, gehuwd met A. B. Hoo gervorst, te Voorhout, tijdelijk alhier. Reclame. Verschenen is van de vereeni ging voor vreemdelingenverkeer eer reclame van dc Badplaats Noordwijk, naar een pen- tcekening van den kunstschilder Leon Scut te Noordwijk. Aan de achterzijde der teekening komen reclames en aanbevelingen voor dc badplaats voor in drie talen. 3-Oetober feestviering. Vrijdagavond heeft de 3 Octobcr-vereeniging vergaderd ter definitieve vaststelling van het feestplan. In de vroeger vermelde plannen van de drie- daagsche feestviering is geen noemenswaar dige verandering gekomen. Alleen zal het openluchtspel uitgebreid worden met een ballet d'orange. Het ballet zal uitgevoerd worden door den heer H. J. van Leeuwen Jr. alhier. Het bestaat uit vier lafereelen en wordt vertoond in de costuums van Orange, met dc wapens van 7 steden en 23 dorpen. De voorzitter deelde mee, dal prof. Blok zich bereid heeft verklaard, in de Pieters kerk een gedachtenisrede te houden. Burgerlijke Stand Geboren A. z, van h. v. d. Broek en H. C. Brussee. W. z- van G, Schorel en J. Hoogervorst. B. z. van E. v. Frank en E. Blits. W. N. z. van N. Cor- ba en M. M. v. d. Fvlis. P. G. z. van C. N. Boekwijt en C. Roosendaal. A. s- van H. J. J. Schroder en R. Leliveld. M. G. G. d. van F. J. Cornelisse en C. Draaisma, C. z. van J. van Tongeren en P. C. Roeland- se. J. H., zvan J. W. Snel en K. Broek. J. d. van C. Ouwersloot en J. Onvlee. A. d. van H. W, Jagel en A. Heijkoop. T. L. J. Zvan T. Kramp en A. M. de Winter. W. G. zvan F. G. Lusscheer en A. Poel stra. H. B. M. d. van M. H. Rozier en M. G. J. de Haas. N. z. van S. v. Hems- bergen en J. Pront. W. d. van G. W. v. d. Linden en N. Langezaal. J. C., z- van C. A. Knijnenburg en G. J. v. Dorp. B. E. d. van J. Zandvliet en B. C. Noest. P. d. van J. J. Houps en M. v. d. Mee. J. J., z. van H. W. v. Oosten en M. Pijnakker. A. Z. van J. Hoevink en D. v. d. Holst. J. Z. van J. G. J. Verheij v. Wijk en C. Roem. C. J. H. z. van C. J. Oudshoorn en E. H. Mijkamp. A. L. d. van J. F. Vonk en C. Jongejan. J. z. van L. Bentinck en W. M. Alderliesrte. H. A. z. van W. D. Wendt en J. Jonker. J. A. M., d. van J. T. M. Winkelman en P. E. de Gooijer. A. K. cl. van H. v. Alphen en K. G. Verduijn. H. E. d. van C. T. Rombout en G. Krol. L. d. van L. J. de Groot en C. S. FGroene- weg. M. z- van A. v. d. Heijden en M. On vlee. Getrouwd. D. H. Blotkamp cn B. C. Lem mers. P. Post en Th. W. Sommers. P. H. Kooyman en M. A. Goidenberg. B. Stouten en J. Kukler. J. v. Meteren en M. P. B. D. Aergels. J. Klein en M. Hel- verda. P. J. v. Steijn en P. J. Langezaal. L. Pret en N. Flanderhyn. H. Harte- velt en P. C. M. Bavelaar. G. v. Huneti en P. Schipaanboord. S. W. v. Leeuwen en M. v. Riet. J. v. Katwijk er. J. M. v. d. Steen. Overleden W. de Jong 66 j. E. Dool 2 j. J. S. Kooreman geb. v. Muyen 78 j. C. Prins 56 j. N. v. 'Leeuwen 67 j. W. de Blauw geb. Woudstra, 42 j. j. Haas noot 56 j. J. C. W. Bontje geb. v. d. Kamp 29 jaar. L. Warmond geb. Roos 54 j. A. Sterk geb. Bakker 67 j. G. Boksrna 57 j. J. B. de Haas 71 j. B. v. Ewijk 13 j. J.J. de Ruijter 9 jaar. Burgerlijke Stand. Geboren: Johan, z, van Th. v. d. Berg en D. Rodenhuis. Elisabeth Catharina, d. van L, v. d. Vooti en G. C. v. Berkel. Arelis, z. van A. v. d Tang en B. Passchier. Maria Cornelia, d. van J. v. Veen en C. Broekhof. Cornelia Maria Johanna en Maria ApoloniavCornelia 2 d. van .T. Carel en C. M. Wagener. Overleden: Ilermaanus J. de Haas, 80 j. le Amsterdam. Johannes Th. Wansinck. 44 j. te Nieuwkoop. Adriaanus Zwanenburg 63 te Waddinxveen. Pieter v. d. Put!en, Barometerstand 9 uur v.rn.: 764. osruiL OPGAVE VAN: R. verzocht poütiebemiddeling tot het be komen van schadevergoeding. Woingbouw. Steeds meer wordt er aan de Trompstraat gebouwd. Nu weer zal de heer P. Jonker te Amsterdam 5 woon huizen aan deze straat gaan bouwen. De eerste landing. Zaterdagmiddag is uit de haven van het Hoogovenbedrijf het eer ste zeeschip, de Britsche motorboot Iossi- foghu, met 2500 Ion ruw ijzer via Newcastle naar San Francisco vertrokken. EXCURSIE. Zaterdagmiddag hebben de leden der de partementen Haarlem en Zaanstreek van de Maatschappij voor Nijverheid een ex cursie gemaakt naar het Hoogovenbedrijf te Velsen, Onder leiding van de directie werd het bedrijf met groote belangstel ling in oogenschouw genomen. Na afloop daarvan waren de leden van de directie van het hoogovenbedrijf de gasten van de bezoekers aan een maaltijd in het Badhotel le Wijk aan Zee, waar goede wenschen voor den bloei van hel bedrijf werden uitgesproken. Nieuwbouw. Aar dc N.V. Technisch Scheepvaart Bureau Visser en Braat ie Rotterdam is door den heer A. Hoogendijk alhier opdracht gegeven tot den bouw van een motorvrachlbooi met afmeetingen var. 25X421X1,60 M„ voorzien van een 30 P.K. van Berkcl's motor. De drank. Aan de Zuidzijde der Vis- schershaven pikte dc politie twee dron ken visschers op, thuisbehoorende op der. Duitschen 'stoomtrawler Burgemeister Kor- ner. Zij werden door den stuurman van liet schip overgenomen en aan boord ge bracht. Goed aigeloopen. Een zekere R., wo nende aan het zeestrand, kwam bij de po litie assistentie vragen, daar iemand in dc Visschershaven zou gevallen zijn. De politie ging er met een dreg heen en aan de Vis schershaven komende bemerkte men dat de bedoelde drenkeling zich aan een trap. die langs de kademuur bevestigd zijn, vast hield. Met behulp van eenige personen werd de drenkeling met de dreg naar boven gehaald. Hel bleek te zijn zekere B. uit Amsterdam, kok op den stoomtrawler „In- sulinde" H. D. 76.Bij bet zich aan boord be geven van zijn schip was de loopplank ge wipt en zoo was dc man in het water ge vallen. Het ongeval liep dus best af. Dooi een agesl werd B. aan boord van de „Insu- linde" gebracht. De Burgemeester G, Bulten, opent het feest. Henri- Marschwedstrijd: Jongelings-vcreeniging den Haag. 75 j„ echt. van C. Lindaart, alhier, cus Winnubst, 47 j. te Alkemade. Getrouwd: Leonardos C. van oer Vlugt en M. Hoeks. Auto tegen een boom gereden, Zater dagmiddag heeft op den Bennebroekerweg gem. Haarlemmermeer een ernstig auto- ongeluk plaats gehad. Dc lieer Schwartz, onderdirecteur van het .kantoor der Rot- terdamsche Bankvereeniging le Amsterdam was langs genoemden weg aan het toeren met zijn luxe auto, waarin behalve hijzelf nog hadden plaats genomen zijn echtgenoote en zoontje. Mevr. Rast, de heer Milisch cn het 13-jarig zoontje van dr. v. d. Valk te Am sterdam. De auto, die bestuurd werd door den chauffeur J. O., reed met een gangetje van ongeveer 30 K.M., toen plotseling, hoe het gebeurde kon men niet zeggen de auto uitschoot naar den kant van den w.g en tegen een boom op reed, met het gevolg, dat het voertuig totaal vernield werd. De chaufeur werd ernstig gewond, terwijl het zoontje van dr. v. d. Valk een blessure asn den kin bekwam. De overige inzittenden, be- halavc liet zoontje van den heer Schwartz liepen lichte verwondingen op. De chauffeur, wiens locstand zich vrij einstig liet aanzien, is naar het ziekenhuis te Haarlem vervoerd. Aangereden. Toen de groen tekar van den heer R. dezer dagen op den IJmmder straatweg stond, werd deze aangereden door een autobus, waarbij de ijzeren steun- scls van de kar vernield worden. De heer Personalia. Tot directeur van het syni- phonie orkest „Caeciiia" te Santpoort, benoemd de heer Kerkhof!, alhier. 2 JUNI f: FRSTJ KOFRS LATERE KOERS BERLIJN p. billioen) 0,63 13.21 BRUSSEL 11.56 WEEN EN 0.38 LONDEN 11.53 STOCKHOLM 71.— KOPENHAGEN 45.- CHR1STIANIA 36.70 BAZEL NEW-YORK 2.67', ROME

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 1