Sport- en wedstrijden. I Advertentiën. JONGKIND Groote Sorteoring I SOKKEN GERZON. LINDEMAN Ondervinding H.H. AANNEMERS, BDUWEBS en TECHNICI Weck-Demonstratie Fir. Wed. L. DE JONG COUPONS GERZON Abonneert U op dit blad. 1 SP00RKAARTEN ingezonden Mededeelingen. Aan onze Lezers Fantasie p. paar 45 PINKSTEREN VOORUIT Groote Houtstraat S2-84 NETTE JONGENS EN MEISJES üemeenteraad van Velsen, De Gaslevering door de Hoogovens- k 60 cents per regel. „BRONSTE modelmêlk KARNEMELK YOGHURT SPAARNDAM. D. H. V. B. C. G. Zw. W. D.S.S. V.V.F. B.S.M. 12 10 12 6 12 12 12 12 12 22 57—7 1.83 2 16 26—22 1.33 4 12 28—34 1.00 5 11 25—26 0.91 8 8 21—39 0.66 7 8 16—27 0.66 7 7 13—29 0.58 DAMMEN. Voetbalvereeniging V.V.F. ATHLETIEK. WIELRIJDEN. R. en T. „Haarlem". BELGIË—NEDERLAND TE BRUSSEL. Spoort al Uw kennissen aan hun vraag- en aanbod advertenties te plaatsten in onze eigen Nieuwe Haarlemsche Courant Gevestigd: DIERENARTS. Schotersingel 117 - Tel 3924 Spreekuur —2 en 6—7. voor de reis per 6 paar 2*50 FANTASIE en EFFEN I in fil d'Ecosse en zijde. O KOOPT MET uw voor HEEN- on TERUGREIS bij: REISBUREAU Haarlem Stationsplein 13 O ADVERTEEREN DOET VERK00PEN. is de beste leermeesteres Groote partij Hout te koop, o.a.: BATTINGS, 2x3 dms, gesch., gapl. deelen ASPMALTPAPIER, alles zoo goed als nieuw. Tevens complete Electr. installatie, bestaande uit groote partij slee. draad, 16, 10, 6 en49m.M. Voorts Isolatoren, schakelaars, enz. L. S. Wij hebben de eer U uit te noodi- gen tot bijwoning van een Voor dracht met demonstratie over de WECK-STERILISER-METHODE en apparaten, welke gehouden wordt op Woensdag 4 en Don derdag 5 Juni a s. telkens 's mid dags om half drie in onze maga zijnen Groote Houtstraat 82 84 FIRMA J.WECK Co DINSDAG EN WOENSDAG TE KOOP AANGEBODEN ecu prima motor INDIAN-SCOUT. Prijs 600.— J. N. VOGEL, Kerklaan 1. Heemstede. niet ouder dan 16 jaar kunnen direct geplaatst wor den in de drukkerij bij EMRIK BINGER Aanmelding bij den portier ingang fabriek Stoof steeg De Gemeenteraad was Zaterdagmiddag in spoedeischende vergadering bijeen. Alle le den waren aanwezig. Voorzitter was wethouder J. P. Handgraaf. De Voorzitter doet mededeeling van een schrijven van den commissaris der Koningin, inhoudende dat aan den burgemeester ver lof was verleend om zich van 31 Mei 28 Juni buiten de gemeente op te houden. Verder dat een verzoek is ingekomen van den heer Schaar om te mogen interpelleeren over het antwoord van B. en W. op een ver zoek van den IJmuider Bestuurders Bond zn de Arbeiders Jeugd Centrale, om te mo gen collecteeren voor de uitgesloten textiel arbeiders in Twente. De interpellatie wordt toegestaan. Aan de orde is het voorstel tot nadere be slissing omtrent de opzegging .van de met de gemeente Haarlem gesloten overeenkomst inzake de gaslevering. Van Gedep. Staten was het volgende schrijven ingekomen Bij schrijven van 14 April j.l. werd aan ons college ter goedkeuring toegezonden een be sluit van den raad uwer gemeente van 12 April j.l. onder meer tot aangaan van eene overeen komst met de directie van de N. V. Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken, tot het leveren van gas aan uwe gemeente. Tegen dit besluit bestaat bij ons college aanvankelijk wel be zwaar, hetgeen in het bijzonder gegrond is op de omstandigheid, dat bij het sluiten der overeenkomst de gaslevering voor het over- groote deel uwer gemeente zal geschieden door een door het Noordzeekanaal liggenden zinker. Dit klemt temeer, nu het te verwach ten is, dat bij de toekomstige verbreeding van het profiel van het Noordzeekanaal be langrijke nieuwe kosten aan den zinker zullen rloeten worden gemaakt. Voorts achten wij het risico van de bedrijfszekerheid van den zinker zeer groot. Dit risico komt volgens het contract geheel voor rekening van uwe ge meente, die zelfs voor schade en winstder ving van den leverancier van het gas moet instaan. Uit de door u overgelegde stukken is ons gebleken, dat bovengenoemde bezwaren ook in uw college zijn gemeld. Bij ons is daarom de vraag gerezen of het niet mogelijk en meer in het belang uwer ge meente zou zijn, dat het gedeelte uwer ge meente, dat ten Noorden van het Noordzee kanaal is gelegen, door de Hoogovens van gas werd voorzien, terwijl voor het ten zuiden van het kanaal gelegen gebied de gas levering door Haarlem werd gecontinueerd. Wij verzoeken u den raad uwer gemeente met het bovenstaande in kennis te stellen en hem te verzoeken de mogelijkheid van eene oplossing in laatstbedoelden zin nader te overwegen." Naar aanleiding van dit schrijven werd iopr B. en W. aan den Raad voorgesteld a. hen te machtigen voorloopig geen uit voering te geven aan het raadsbesluit van 12 April j.l. b. aan Gedep. Staten te doen berichten, dat B. en W. het verzoek om den raad uit te noodi gen, te overwegen de mogelijkheid van eene oplossing inzake de gaslevering ais door Ge dep. Staten bedoeld, hebben overgebracht, doch dat de raad geen aanleiding heeft gevon den om zijn besluit, dat blijkens het toege zonden verslag na ampele ovetweging is ge nomen, te wijzigen. De heer Schilling wil er zijn verwonde ring over uitspreken dat de burgemeester afwezig is. Spr. heeft wel gehoord dat deze met verlof is, maar spr. zou toch gaarne hoo- ren of de burgemeester zich over deze kwes tie heeft uitgesproken. Wat de kwestie be treft,spr. is tegen het voorstel der gaslevering door het Hoogovenbedrijf geweest, maar er is een meerderheid vóór geweest en spr. wensóht dit raadsbesluit te eerbiedigen. Als we gelezen hebben wat in den Haarlem- schen raad over het raadsbesluit van Velsen is gezegd, zien we dat het schrijven van Gedep. Staten een copie daarvan is. Spr. hoopt dan ook dat de raad niet voor dezen nrief van Gedep. Staten zal zwichten. Wij hebben allen het bezwaar van den winter, als het minst ernstige gevoeld en spr. kan dan ook niet begrijpen dat dit als voornaamste argument moet dienen. Spr. verwacht dat de raad niet op zijn besluit zal terugkomen. De heer Groeneveld onderschrijft geheel wat de heer Schilling gezegd heeft. Ook de heer Vermeulen doet dit. Spr. is blij dat de vroegere tegenstanders zoo hebben gesproken. Wat de heer Schilling zeide, is zeer juist. Wij moeten opkomen tegen den invloed,die het gemeentebestuur van Haarlem op Gedep. Staten uitoefent. Spr. zou het ongehoord vinden, als onze gemeente in tweeën werd gesplitst, wat on economisch zou zijn. Spr. wijst er op dat toen de gemeente besloot van Haarlem gas te betrekken, er inzake den winter door Gedep. Staten geen enkel bezwaar is ge maakt. Spr. gaat mee met het tweede deel van het voorstel van B. en W., maar wil het eerste deel zoo wijzigen, dat de overeenkomst on middellijk wordt opgezegd met Haarlem. Wij moeten onze vrijheid volkomen her nemen, hoe het besluit van Gedep. Staten ook uitvalt. Wij hebben ons tegenover an deren verbonden en zijn zedelijk verplicht die overeenkomst na te komen. Daarom zou spr. B. en V/. willen uitnoodigen onmiddel lijk uitvoering te geven aan het raadsbesluit van 12 April. De heer Nijssen onderschrijft tenvolle wat de heer Vermeulen gezegd heeft. De heer Bosman zegf dat er nogal dik gedaan wordt, alsof wij zouden zwichten voor Haarlem. Spr. staat echter nog steeds op het standpunt dat het raadsbesluith in 't nadeel van de gemeente was. Als we aan dat bedenke lijke besluit kunnen ontsnappen, mogen we dat niet nalaten en spr. begrijpt niet waarom de tegenstemmers van toen daaraan niet zouden meewerken. Spr. gelooft niet dat er zoo gauw een conflict komt, we moeten ook geen conflicten zoeken. De heer Tusenius zegt dat de heer Schil ling kort en krachtig het goede standpunt heeft uiteengezet, spr. wil zich daarbij aan sluiten. De heer Dalmeijer meent dat voor het raadsbesluit niet eens de goedkeuring van Gedep. Staten noodig was, wel later voor de financiëele besluiten. Spr. begrijpt niet den spoed dezer inmenging. De heer Schuitenmaker begrijpt vol komen de ontstemming over deze inmenging, maar alvorens zijn stem te geven wil spr. het antwoord van B. en W. afwachten. De heer Ten Broeke zegt dat het hem zeer getroffen heeft dat het schrijven van Gedep. Staten komt zoo vlak voor den termijn van opzegging van het contract met Haarlem. Spr. keurt deze inmenging ook ten sterkste af. De heer Sluiters zegt dar het schrijven van Gedep. Staten hem ook bevreemdt en toch verheugt het hem. Als voornaamste be zwaar geldt de winter, jammer, zegt spr. dat ze ook niet aan 't gevaar van het anker ge dacht hebben, dan was de zinker als gehavend geweest ook. Spr. meent dat de gemeente moet doorgaan, men ziet er voor Haarlem schade in, dus is het voordeel voor ons. Als men er geen schade in gezien had, zou men zich niet verzet hebben. De heer Handgraaf zegt dat de Burgemees ter als zijn oordeel heeft te kennen gegeven, dar de raad het eens genomen besluit moet handhaven. De heer Landevveert wil eerst enkele dingen uit het debat slingeren, die er niets mede te maken hebben. Als we voor het noordelijk deel een overeenkomst met de hoogovens of Beverwijk sluiten, behoeven we geen twee prijsregelingen te hebben. Het verschil kan over de geheele gemeente wor den aangeslagen. Spr. zegt nog niet van standpunt veran derd te zijn, maar hij had niet gedacht dat het raadsbesluit bezwaren zou ontmoeten. Spr. kan dit echter wel begrijpen en gelooft dat hierbij niet alleen eigenbelang van Haarlem aan 't woord is. Spr. geeft toe dat het raads besluit voor het aangaan van het contract de goedkeuring van Ged. Staten niet behoeft, echter is dit verzoek geschied op instigatie van de directie van het Hoogovenbedrijf. B. en W. stellen aanhouding van de opzeg ging van het contract voor, omdat Ged. Sta ten straks toch de financiële besluiten moeten goedkeuren. Als het raadsbesluit niet goed gekeurd wordt en de raad gaat in hooger be roep, wat moeten we dan? Is het goed de bruggen achter ons af te breken? Wat dan, als we terug moeten Voorzichtigheidshalve stellen B. én W. dit voor. De hoogovens heb ben aan een ander besluit ook niets, als het niet zeker is gas aan ons te kunnen leveren. Spr. ontraadt dezen onze keren weg en hoopt dat de heer Vermeulen geen proselieten zal maken. Laat deze dien weg maar alleen gaan. De heer Dunnebier zegt, waarom hij met het eerste gedeelte van het voorstel meegaat. Als het contract met Hoogovens van kracht wordt, kan dit eerst over een jaar gas leveren. Als de procedure voortgaat en Hoogovens wacht zoolang met het maken van het zui veringsgebouw enz. zouden wij een poos zonder gas zitten. De heer Vermeulen zegt dat de tweeërlei gaslevering wel gepaard kan gaan met een doorsneeprijs, maar het brengt toch split sing in ons gemeentelijk leven, daar een deel van de gemeente op een andere plaats wordt aangewezen. Toen het net werd gelegd, heb ben we gezegd dat deze buizen waren de bloedvaten, waardoor de gemeente onver- scheurbaar is. Die onverscheurbaarheid wil spr. handhaven. Bij het contract had Haarlem een voorsprong en als het nu verliest en Haarlem haalt er een groote broer bij om te winnen, vindt spr. dit vies. De heer Bosman Ik ben blij dat ik dit niet gezegd heb. i HtEMSTEDE - TELEF. SBC 5 VAN 9 13 EN 2 - 5.30 <JUM De heer Vermeulen blijft er bij. Spr. vindt de houding van Haarlem niet bevorderlijk voor een goede samenwerking tusschen beide gemeenten. Spr. is het echter eens met de door den heer Dunnebier genoemde bezwa ren en wil daarom terwille der gasverbruikers zijn voorstel intrekken. De heer Tusenius dringt op spoed aan, Haarlem is wel een prettige leverancier, maar we moeten het contract toch maar zoo spoe dig mogelijk opzeggen. De heer Landeweert Een prettige leve rancier, ja, want door het laatste aanbod van Haarlem zouden wij den gasprijs met 2 cent kunnen verlagen. Hoe dat met Hoogovens zal zijn, moeten we nog afwachten. De heer Schuitemaker vraagt nu geen nieu we discussies te openen de wijze van optre den van Haarlem keuren we algemeen af. Het voorstel van B. en W. wordt daarop zonder hoofdelijke steming aangenomen. Aan de orde is de interpellatie-Schaar. De heer Schaar zegt dat als de arbeiders beweging geen toestemming krijgt om te collecteeren voor de uitgestotenen in Twente, dit niet haar schuld is. Het verzoek is nu tweemaal geweigerd, terwijl op tal van andere plaatsen de collecte is toegestaan, o.a. pas nog in Beverwijk. Spr. stelt een motie voor, waarin B. en W. worden uitgenoodigd om, gehoord de besprekingen op het verzoek der arbeidersvereenigingen om te mogen col lecteeren voor Twente goedgunstig te be schikken. De heer v. d. Steen zeide de interpellatie verwacht te hebben. Spr. herinnert aan de toezegging van den Burgemeester, dat als het verzoek om te collecteeren van de geza menlijke organisaties zou komen, dit met sympathie zou worden ontvangen. Spr. heeft als voorzitter van den Chr. Besturenbond daar moeite voor gedaan, maar er is niets van geko men. Als de toestemming nu verleend wordt, vraagt spr, dat de andere organisaties in de collecte zullen deelen. De heer Vermeulen heeft vroeger voor gestemd, maar zegt dat de zaak der textiel arbeiders nu verdeeld is. Het is nu de zaak van een groep en B. en W. kunnen zich zgeen partij stellen. Vroeger was het een uitsluiting, nu is dat anders. De heer Visser zegt dat de pers steeds on juiste voorlichting geeft over den toestand. Er is geen terreur in Twente, getuige de verklaringen van den burgemeester van En schedé. Na nog eenige discussie wordt de motie ge wijzigd in dezen zin, dat de collecte door de drie groepen zal worden gehouden, met 127 stemmen aangenomen. Vóór stemden de soc. dem. fractie en de vrijz. dem. leden en van rechts de heeren Sluiters, Groeneveld, v. d. Steen, ten Broeke en Handgraaf. Tegen stemden de heeren Dunnebier, Maas, Zwa nenburg, Wardenaar, Vermeulen, Nijssen en Tusénius. De heeren Schilling en Lagerdijk waren reeds vertrokken. Daarop werd de vergadering gesloten. Concours. Het Fanfarecorps Kunstkring heeft op het concours te Alkmaar twee eer- ste prijzen veroverd. Junioren-competitie. Uitslag Zondag I Juni. V.V.F. 1—Geel-Wit 4 Eindstand Afdeeling A. 2—7 Alliance R.C.O. Geel-Wit Simultaanseance. zaterdagavond speelde de heer W. N. Stuifbergen een simultaanséance voor de medaille van de „Nieuwe Haarlemsche Cou rant", tegen de R. K. Damvereeniging S.D.O. De uitslag is 21 gewonnen, 3 verloren tegen de heeren A. Schiering, W. v. Kouteren en A. Haak, 6 remise tegen W. Hopstaken, B. Nooy, D. Joolen, W. Duineveld, G. Jan sen en J. Zwart. De stand in deze simultaanséances is thans gew. gel. verl. pnt. 1. Gez. Samenzijn 5 1 13 11 2. St.Bavo 5 I 15 11 3. S.D.O. 3 6 21 12 Er moet nog worden gespeeld tegen D. J.D St. Joseph en T.E.P. Overzicht. In afdeeling A zijn allen uitgespeeld. De laatste wedstrijd bracht nog eenige verschui vingen. We zullen er maar nket verder over napraten, de competitie is volledig uitge speeld en we hebben ons aardig vermaakt. Het volgende seizoen beginnen we weer met nieuwen moed en met nieuwe concurrenten. 'n Woord van dank aan de scheidsrechters is hier zeker op z'n plaats nooit waren ze zonder voorkennis afwezig en dit gebeurde zelden. Aan de respectievelijke secretarissen even eens, voor hun medewerking in het vlot ver loop der competitie. Allen tot ziens. Donderdag 5 Juni C.G.Zw.W. 6—V.V.F. 2 7 uur C- Zwetsloot. (Zandv. laan). V. V. F. I—GEEL WIT IV. 2—7. Wanneer de elftallen in het veld treden, «orden de spelers opgewacht door een ge weldige orkaan, die gedurende den heelen wedstrijd belemmerend werkte op de spel- qualiteiten der partijen. V.V.F., die met twee invallers verschijnt, he?ft het voorrecht, den wind als belangloozen gangmaker in den rug te krijgen. Hiervan wordt met veel animo geprofiteerd. Twee keurig gezette goaltjes danken dan ook eenigszins aan den windhoos hun overigens welverdiend ont staan. Met 20 wisselen de elftallen van terrein. Na rust toont Geel-Wit zijn meer derheid. De toch al geprikkelde gemoederen worden nu blijkbaar door den wind zoodanig aangewakkerd, dat de scheidsrechter het nuttig oordeelt, aan beide zijden waarschu wingen uit te deelen. Thans profiteert Geel- Wit van den wind en weet zeven goals te zetten in het heiligdom van Bram, wiens keeperspraestaties heden niet onverdeeld te bewonderen waren. Echter zij hier gewe zen op zijn uiterst lastige positie, te spelen tegen zon en wind. Intusschen speelt V.V.F. met slechts 9 man verder. Als einde wordt aangekondigd, heeft Geel-Wit welverdiend met 72 gewonnen 1 'n Vorige maal.is hier al eens gewezen op het bij uitstek onsportief gekift en gekanker van enkele spelers. Zij schijnen maar niet te begrijpen, hoe hinderlijk (en nadeelig voor den goeden clubnaam) dergelijk optreden is. Ten slotte goed trainen gedurende dezen zomer, je bedwingen in opwellende kiftjes, en het volgend seizoen komt V.V.F. met een puik en eensgezind elftal voor den dag I Leve V.V.F.! ZWEDEN-EGYPTE. De 5—0 uitslag voor Zweden is mis schien wat geflatteerd. Het eigenaardige is, dat de stand met rust reeds 30 was en en dat er toch eigenlijk van een Zweedsch overzicht geen sprake was geweest. De Egyptische doelman had een slechten dag en liet er enkele houdbare ballen door. In de 2e helft werden nog 2 goals aan het totaal toegevoegd. De Zweden verdienden de overwinning. Hun voorhoede maakte een veel nuttiger gebruik van de geboden kansen dan de Egyplenaren. ATHLETIEKWEDSTRIJDEN TE ZANDVOORT. De groote nationale atletiekwedstrijden, te Zandvoort Zondag gehouden, uitgeschre ven door de Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer, „Zantvoort's Bloei" en onder bescherming van de Nederlandsche Athletiek Unie, zijn een succes geworden; een succes voor „Zandvoort's Bloei" dat een welge slaagde propaganda athletiekdag heeft te boeken; een succes echter ook voor de H. A. V. „Haarlem," die een zeer groot aantal prijzen in de wacht sleepte. Het was jam mer, dat de wind, die een halve orkaan leek, goede prestaties onmogelijk maakte. Toch was hetgeen aangeboden werd, nog alleszins bezienswaardig en zullen de aanwezigen, he laas was de publieke belangstelling niet bijs ter groot, geen spijt hebben gehad. De rege ling was uitnemend verzorgd; alle nummers werden vlot en op tijd, iets wat niet veel voorkomt, afgewerkt. Ook de technisch- J vaardige Jury heeft hier een zeer goed werk J geleverd, vooral als men in aanmerking I neemt, dat niet minder dan 150 athleten deelnamen. Voor de gedetailleerde uitslag zie men hieronder; 100 M. Hardloopen N. A U.: 1. G. Eysker, H. A. V. „Haarlem, Haarlem, 12,3 sec, 2. A. Wernsing, „A. V. A. C." Amsterdam, 12,6 sec. 3. F. Bergveld, „A. A C.," Amsterdam, 12,6 sec. 4. W. Stelling, H. A. V., „Haarlem." Harlem, 12a,9 sec 400 M. Hardloopen; 1 M. Robeerst, „Hol land," Rotterdam, 57,8 sec 2 R. Verwers, H. A, V„ „Haarlem," 57,9 sec 3. C. We'oer, Athletiek Ver. ,,1923," Amsterdam, 58.4 «cc. 800 M. Hardloopen; 1. S Zeldenrust, „de Trekvogels," 's-Hage, 2 min. 20 sec. 2. C. Saeijs, „H. A V.", Haarlem, 2 min. 20.2 sec 3. J. Snijders, „A. A. C.", Amsterdam. 4, H. Schenk, „Holland," Rotterdam. 5. C. Teeu- wes, „Feuris," Amsterdam. 6. J, Molenaars, „H. A, V", Haarlem 1500 M. Hardloopen: 1 Th, Fransen, ,Pro Patria," Zoeterdam, 4 min. 40 sec. 2. R. See- ber, „A. V. A. C.," Amsterdam, 4 min. 43,4 sec. 3. J. Stoltenkamp, „Blauw Wit," Am sterdam, 4 min. 45 sec. 3000 M. Hardloopen: 1 Th. Fransen, „Pro Patria," Zoetermeer, 10 min. 16,5 sec. 2. A. Klaase, „Excelsior," Haarlem, 10 min. 18,4 sec. 3. Jonker. IJmuiden, 10 min. 21,1 sec. 4 X 100 M. Estafette: 1 „A. A. C.", Am sterdam, 47,8 sec. 2. „H. A V." I, 48,1 sec. 3. „Pro Patria," 58,5 sec. 100 M. Hardloopen (uitsluitend voor Zand- voortsche Sportvereenigingen): 1. W, Bak kenhoven, „Zeemeeuwen," Zandvoort, 14,3 sec. 2. G. Pool, „Zeemeeuwen," Zandvoort, 14,9 sec, 3. O. v. d. Spruijt, „Z. V, V.," Zand voort, 14,9 sec. 4. L. v. Naarden, „Zeemeeu wen," Zandvoort. 5. W. Molenaar, „Z. V. V.," Zantvoort. Hoogspringen met aanloop: 1. W. R. v. d. Kuip, „BI. Wit," Amsterdam, l,p72'A. 2. S. v Duijn, ,,H. A. V,," Haarlem, 1,6714. 3. J. Selman, Athletiek Ver „1923," -,6214. 4, F, C. Bührmann. „Excelsior," 1,6214. Verspringen met aanloop: 1. J. Boot, H. A. V., Haarlem, 6,9614 M. 2. H. A. R. de Vries, Athl. Ver. „1923," Amsterdam, 6,18 M, 3, H, L. Schaap, H. A. V., „Haarlem," 6,15 M. 4. D. Nooy, I-I, A. V., „Haarlem," 6,1414 M. Polstokhoogspringen: 1, H. de Keyser, Z. A. C„ Zwolle, 3,30 M. 2. A. N. Hartman, H. A. V., „Haarlem," Haarlem, 3.20 M, 3. P. van de Klinkenberg, H. A. V., „Haarlem," Haar lem, 3,20 M, 4. K. Punia, Mar. Spr, Ver. „Zee macht", den Helder, 3,20 M. Na loting. Speerwerpen: 1. G. W. Schild, „Blauw Wit," Amsterdam, 44,96 M. 2. J. H. v. d. Ley, „A. A. C.," Amsterdam, 43,94 M. 3, J. Knol, Amst. Pol. Sp. Ver., Amsterdam, 43,55 M. 4. J. Selman, Athletiek Ver. „1923," Haarlem, 39,99 M. Discuswerpèn: 1. H. de Keyser, ,,Z. A. C.„' 35,84 M, 2. H. G. Bakker, „Blauw Wit," Am sterdam, 35,76 M. 3. J. Selman, Athletiek Ver. „1923," Amsterdam, 34,93 M. 4. W. R. v. d. Kuip, „BI. Wit," Amsterdam, 33,55 M. Kogelstooten: 1. H. de Keyser, „Z. A. C.", Zwolle, 11,6014 M. 2. J. Selman, Athletiek Ver. „1923," 11,36 M. 3, A. Ras, „A. A. C„" "Amsterdam, 11,12 M. 4. G. Eysker, H. A. V., „Haarlem." 10.0914 M. ZANDVOORT I—KENNEMER ELFTAL 1—4. Als na afloop der athletiek wedstrijden het voetbalveld spoedig door rappe handen onder leiding van den voorzitter in orde is gebracht zien wij de volgende elftallen in het veld ver schijnen Zandvoort de Jong, Water, Koper, Terol, Beekhuis, E. Paap, Schut, Drommel- A. Se- gerius, W. Molenaar en G. Paap. Kennemer elftal Erdtsiek, Kuit, Schots man, v. d. Goes, Nieuwenhuizen, Dik, Nachtegeller, v. Dam, Perukel, Kors en Boe- kelaar. Zandvoort speelt met den wind mee. Bur gemeester Beeckman trapt af. Kennemers be machtigen de bal en trekken ten aanval. Er wordt vlug gespeeld met Kennemers in de meerderheid De Z.-achterhoede heeft het druk, doch weet voorloopig het gevaar te keeren. De Z.-voorhoede onder leiding van Segerius doet mooie aanvallen, maar doordat de schutters ontbreken wordt er niet gescoord, want de K.-achterhoede heeft deze Z.-voor- hoede volkomen in bedwang. Een drietal corners op Z. doel leveren ook al niets op. Het eerste doelpunt komt uit een doelworste- ling. K. leidt met 10. Spoedig weten zij met 'n mooi schot den stand op 20 te brengen. Na de rust speelt Z. nog zwakker daar de aanvoerder danig vermoeid schijnt te zijn en thans tegen wind een zeer zware partij moet spelen. Erdtsiek in K. doel welke in de eerste helft niet veel te doen kreeg, heeft nu heele- maal niets te doen. Wij hadden hem zoo graag de gloeiende kogels van Keesman en Hout kamp eens willen zien verwerken. De aanval len van K. zijn mooi. De rechtsbuiten brengt snel op, zet prachtig voor en voordat de Z.- keeper het zich bewust is ligt de bal achter hem, Meer dan één schutter stond dezen voor zet op te wachten en het was Perukel welke onberispelijk inschoot. Bij een snellen uitval van Z- weet Molenaar met een goea scnot dB eer te redden, Dan hééft er nog een sensatie plaats, als n.l. de linksbinnen der Kennemers de beide Z.-backs gepasseeerd is en alleen op de Jong afkomt, Deze weet door tijdig uit- loopen een doelpunt te verhinderen, de tegen stander valt en een penalty moet worden ge nomen, welke wordt gestopt maar ten tweede male wordt ingeschoten. Zondag had onder begunstiging van goed weer en een flink windje in de rug, de 300 meter sprintrace plaats van bovengenoemde vereeniging en wel voor A en B-klasse, 13 rijders namen aan de wedstrijden deel, onder de deelnemers in de B-klasse reden Roos en Smit een goede wedstrijd als ook in klasse A, toonde Prenen weder in vorm te komen, in de herkansingsrit was zijn spurtje als voor heen. Het verloop der wedstrijd was als volgt: Klasse A le serie le. N. Kat 2e P. Prenen 3e. W. J, Scheffer: 4e B. Voskuijl. Een spannende rit. 2e serie le G. H. Stouten 2e. W. de Nijs 3e W. Kruiff. Mooie strijd om de 2e plaats, Stouten wou zijn specialiteitsafstand als voorheen. Herkansingsrit le Prenen; 2e de Nijs; 3e Scheffer; 4e Kruiff. Prenen won met handbreedte met fraaie spurt. Finale le prijs G. H. Stouten 2e pr. N. Kat; 3e pr. W. de Nijs; 4e pr. P. Prenen. Een spannende finale, allen gaven wat zij konden. Stouten was dadelijk van de start voor en hield zijn voorsprong, Kar was een zeer goede 2e, terwijl de Nijs, Prenen met een kwart wiel klopte. Klasse B. le serie le J. Roos; 2e J. Smit; 3e W. Sleutel. De beide nieuwe krachten reden een goe de rit. 2e serie: le N. N.; 2e Wouterse; 3e ET Stouten; mooi door N.N. gewonnen. Herkansingsrit: le J. Smit; 2e Wouterse; 3e Sleutel; 4e H. Stouten, met een lengte gewonnen. Finale le prijs Roos; 2e pr. Smit; 3e pr. N. N.; 4e pr. Wouterse. Met een flinke spurt door Roos gewonnen, Smit was goede 2e, jammer voor N.N. dat hij zijn kans niet beter kon verdedigen daar hij op een rijwiel van een der deelnemers moest rijden, omdat zijn rijwiel defect geraakt was. Zondag 15 Juni a.s. lange afstands- betrouwbaarheidsrit over 125 K.M. Haarlem- Utrecht en terug, 22 Juni record rijden, 29 Juni 10 K.M. om de Stouten-beker. CRICKETN1EUWS. DE A.S. INTERNATIONAL» WEDSTRIJDEN. Reeds verleden week plaatsten wij het cricket-programma, waarin sprake was van den wedstrijd HollandBelgië te Brussel. Hieronder volgt het volledige Internatio nale programma: 4 tot 9 Augustus: Touringclub Flamingo's tegen Free Fore sters en Gents of Shapshire le 's-Gravenhagt en Bilthoven 8 en 9 Augustus: Ruyghaver elftal tegen Gents of Shopshire le Rotterdam. Hierna spelen de Free Foresters tegen Gents óf Shophire of de terreinen van Club huis te Werve in Rijswijk. 16 en 17 Augustus: Ook zal een ploeg van de Flamingo's eenigte' wedstrijden in Engeland gaan spelen, weder om tegen Free Foresters en Gents. Volgens bovenstaand programma is Haar-, lem ditmaal al zeer karig bedeeld. De wedstrijden waar we hier aan dc Spanjaardslaan in de vacantie zoo gaarne heengaan, missen we ditmaal. Er worden echter pogingen in het werk ge steld om ons op Internationaal cricket- gebied hier ook nog iets te geven. Laten we hopen, dat deze onderhandelingen tot een gunstig resultaat zullen leiden. Vermelden we verder nog dat Haarlem zeer waarschijnlijk eind Juli eenige wedstrij den in Brussel gaat spelen. I n Heb het uitstekendste aan te bieden dat iemand wenschen kan, hoe zal de wereld het weten, indien gij niet adverteert. JOHN. P. ROCKEFELLER. PiiinffliiMiiiiiiiiiiiiiiiiiw 5E in 15 div. dessins iilliiJSim aiiiiiiiiiiiiiiii De ondervinding heeft den zakenman geleerd dat een goedgestelde advertentie in een GOED ADVERTENTIEBLAD DOET VERKOOPEN! De „Nieuwe Haarl. Courant" beveeltzich voor uw advertentie- M opdrachten aan Te sien an te bevr. vanaf Dinsdag 3 Juni tusschen 9-12 en 2 5 uur bi) de H.H. LASSCHUIT en VELDWIJK, Gem. Concertgebouw. Aangezien voordracht en demonstratie een geheel vormen, verzoeken wij U beleefd Op tijd aanwezig te willen rijn, Gevestigd A° 1876 - TELEFOON No. 550 Vertegenwoordigers voor HAARLEM en OM STREKEN van de Het merk WECK geeft U waarborg voor PRIMA KWALITEIT, WELSLAGEN en HOUDBAAR HEID, men gebruike dus uitsluitend de ECHTE WECK iiiiimiiiiiiMiimiiHflMiiMiiiMiaiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiMm ■XTRA LAGS PRIJZEN

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 6