Sport- en wedstrijden. DOOZEN UK en PASSERDOOZEN «P Ingezonden Mededeelingen R. K. Sportvereeniging >,The Yellow Black Boys". CRICKET. DAMMEN. SPECIALE AANBIEDING! FA ANTON DE ROOY ANEGANG 14 a 60 cents per regel. ZANDVOORT. BEHENDIGHEIDS-WEDSTRIJDEN met AUTO'S EN MOTORRIJWIELEN WATERPOLO. D. H. V. B. De Olympische spelen te Parijs. RECHTSZAKEN. De malversaties bij den bouw van het Academisch Zieken- huis te Leiden. UIT DEN OMTREK. BLOEMENDAAL. SPAARNDAM. VELSEROORD. VELSEN. IJMUIDEN. HEEMSTEDE ZANDVOORT. OVERVEEN. HOOFDDORP. Secretariaat: H. van Turnhout, Emmaplein 38, Haariem. Verscheidene vereenigingen vragen in- .ichtingen omtrent de data waarop zij moeten spelen voor onze nederlaagwedstrij- den. Om aan hun verzoek tegemoet te ko men laten wij hieronder het volledige pro graming der nederlaagwedstrijcfen volgen. De uren waarop gespeeld wordt,fzullen nog nader worden bekend gemaakt. Zondag 15 Juni. 1924. T.Y.B.B. 1de Meeuwen (A'dam). T.Y.B.B. 3—T.Z.B. 1. T.Y.B.B. 4—R.C.O. 1. T.Y.B.B. 5—Alliance 2. Zondag 22 Juni 1924. T.Y.B.B. 2—IJ.F.C. 1. T.Y.B.B. 3—Victrix II. T.Y.B.B. 4—Alliance 1. T.Y.B.B. 5—T.Z.B. 2. Zondag 29 Juni 1924. T.Y.B.B. 1—S.J.C. 1 (Noordwijk). T.Y.B.B. 2—Geel-Wit 1. T.Y.B.B. 3—D.E.M. 1 (Beverwijk). T.Y.B.B. 5—V.V.F. 1. Zondag 6 Juli 1924. T-Y.B.B. 1—P.V.C.B. 1 (A'dam). T.Y.B.B. 2Santpoort 1. T.Y.B.B. 3Santpoort 2. T.Y.B.B. 4—Geel-Wit 3. T.Y.B.B. 5—Vixtrix 3. Vermoedelijk zal op 22 Juni alsnog voor het eerste elftal een wedstrijd worden inge- lascht tegen India I (A'dam). Hedenavond van 78 uur contributie betalen in het geboftw 'St. Bavo, Smedestraat. Maandagavond 8 uur bestuursvergadering, ten huize van den heer Slenders, Scheeps- makersdijk. Donderdagavond 7 uur trainen op de terreinen aan de Zandvoortschelaan. Zondag 1.1. hebben onze nederlaagwed- strijden een aanvang genomen en deze eerste dag onzer feesten kan als bijzonder ge slaagd beschouwd worden. Het eerste elftal behaalde een groote over winning op de Duif I en met een 60 neder laag werden de Amsterdammers naar huis gestuurd. Het 2e elftal versloeg de a.s. 2e klassers, Victrix I, met 41 en het 4e elftal tenslotte wou voor de grooteren niet onder doen en behaalde een 20 overwinning op B.S.M. 2. Jammer was het dat het weer niet erg meewerkte, gewis was dan de publieke belangstelling wat 1 grooter geweest. Het programma voor a.s. Zondag luidt T.Y.B.B. 1de Meeuwen I (A'dam) 3 uur. T.Y.B.B. 5—Alliance II 3 uur. T.Y.B.B. 3—T.Z.B. I 5 uur. T.Y.B.B. 4—Geel Wit 3 5 uur. Het le elftal krijgt weer een ander soort vogels op bezoek. Waren het de vorige week „de Duiven" thans komen „De Meeuwen" aan de Zandv.laan en ik verwacht dat de laatsten niet zoo mak zullen zijn en den Geel- Zwarten handen vol werk zullen geven. Het derde elftal ontvangt T.Z.B. 1, kam pioen der 4e klasse, en zal geducht moeten moeten aanpakken om de puntjes te behou den. Dit geldt ook voor het 4e en 5e elftal dat resp. Geel Wit III en Alliance II ont vangt. Op het oogenblik is nog geen een elftal verslagen, zorg er voor dat wij n a Zon dag hetzelfde kunnen zeggen. Cricketprogramma voor Zondag a.s. le klasse. V.R.A.Haarlem Rood en WitH.C.C. HilversumH.D.V.S1 Ajax—V.O.C. 2e klasse C. VleermuizenRood en Wit 2 C.V.H.—V.R.A. 2 CRICKETOVERZICHT. Aan de Spanjaardslaan wordt Zondag de traditioneele strijd tusschen Rood en Wit en de Haagsche gestreden. Hoewel genoemde ontmoeting thans niet meer die belangstel- ling trekt als in de dagen van Posthuma, v. Waveren, Feith ep Kessler wordt ze hier toch nog steeds als iets bijzonders beschouwd. In de laatste jaren is de strijd tusschen beide tegenstanders bijna steeds in een Haagsche 'overwinning geëindigd. Ook thans zijn we geneigd aan een H.C.C. overwinning te gelooven. Maar werd het vrij sterke V.V.V. ook niet iet slachtoffer van een Rood en Wit gril? Haarlem trekt rtaar het Amsterdamsche 7.R.A. Deze Amsterdammers schijnen dit- naal wel zin in het kampioenschap te heb ben. We gelooven niet dat de Haarlemmers Rincker c.s. kunnen weerstaan. Onze 2e klasser C. V. H. deed verleden week al heel slecht wer k door met innings en runs van V.V.V. 2 te verliezen. - En dat nog wel terwijl wij hen eenige da gen tevoren aan het kampioenschap hadden herinnerd. Aan den Meerweg krijgen de Haarlemmers tegen V.R.A. 2 gelegenheid zich te herstellen. Wij vertrouwen dat het hun zal gelukken. Districtsvergadering Ned. R. K. Dambond. Donderdagavond hield het district Haarlem en Omstreken van den Ned. R. K. Dambond een ledenvergadering in het clublokaal van St. Joseph aan de Koningsteijnstraat. De heer Pannekeet opende de vergadering en heette de aanwezigen welkom. Hierna las de secretaris, de heer E. G. Stolvoort, de notulen van de vorige vergadering voor die onveranderd werden goedgekeurd. Vervol gens worden de ingekomen stukken voorge lezen. Binnengekomen was een schrijven van het Bestuur van de St. Josephgezellen- Vereeniging te Leiden. Het districtsbestuur had om tot oprichting van een damvereeni- ging te Leiden te komen, het bestuur van de St. Josephgezellen-Vereeniging verzocht, voor de leden van de Gezellenvereemging een simultaans éance te houden, teneinde de animo voor het damspel op te wekken. Het bestuur van de Gezellen zegt in zijn schrijven dat met de propaganda beter tegen den win ter kan begonnen worden. Vervolgens was .ingekomen een schrijven van het bestuur van D. I. D. te Amsterdam, waarin' het ver klaart in beginsel ber eidte zijn aan den massa kamp op 22 Juni en 6 Juli te Haarlem deel te nemen. De heer lessens, lid van hetdistricts bestuur, bericht dat hij niet verder de functie van commissaris kan waarnemen. De voor zitter dankt den heer Kessens voor het vele werk dat hij voor dfen bond heeft verricht. De heer Kok, afgevaardigde van D, J. D., wordt als lid van het districtsbestuur gekozen. Thans komt ter tafel het bestuursvoorstel om een districtstiental te vormen uit. Haar lem en Omstreken dat jaarlijks een wedstrijd zal spelen tegen een Rotterdamsch tiental. Voorgesteld wordt hiervoor een wisselprijs te koopen en die tusschen deze beide tien tallen ieder jaar te verspelen, dus niet tus schen de kampioen van Haarlem en die van Rotterdam. Besloten wordt dit voorstel door de afgevaardigden in hun clubs te laten bespreken. Nu worden enkele mededeelingen gedaan over den massakamp en den feest avond. De wedstrijden op 22 Juni zullen aanvangen in het clublokaal van T.E.P. Des morgens 11 uur tot 3 uur de eerste wedstrijd en om 4V2 uur de tweede. De clubs zullen als volgt worden ingedeeld lste groep D.I.D., Amsterdam, T.E.P. te Haarlem, Gez. Samenzijn te< Hillegom en St. Bavo te Heemstede. 2de groep S.D.O. I Haarlem, D.J.D. I, Haarlem, St. Joseph I, Haarlem en T.E.P. II, Haarlem. 3e groep R. K. Damvereeniging te Bever wijk, R. K. Damclub te IJmuiden, St. Bavo II, Gez. Samenzijn II. Zondag-6 Juli, aanvang 2/> uur, zullen de wedstrijden in het clublokaal van S.D.O. worden voortgezet, waarna des avonds in het St. Agnes-Patronaat aan de Kleine Hout weg de feestavond zal gehouden worden. Het bestuur heeft zich reeds de medewerking van een strijkje, humorist en een zangver- eeniging verzekerd. Op dezen feestavond zullen alle leden, zoowel bonds- als aspirant leden, worden uitgenoodigd. Kapelaan Brink man spreekt nog een opwekkend woord, waarna de voorzitter deze geanimeerde ver gadering met den Chr. groet sluit. De stand in de voorwedstrijden om het persoonlijk kampioenschap is thans als volgt lste Groep. N.R.v.d.Berg 3 3 0 0 6 2.00 J.J.v.d.Zwan 3 2 1 0 5 1.67 Th. A. Kok I 2 110 3 1.50 L.C.Stevens 2 10 12 1.00 J. v. Wees 3 1113 1.00 H.Handgraaf 2 0 0 2 0 0.00 G. Roet 2 0 0 2 0 O.OC Th. Schouten J. J. v. d. Loo P. G. v. Engelen J. Smit C.Kok M. Leuven L. Timmermans E. G. Stolvoort H. Meure A. Schiering B. Stevenhaagen M. v. d. Payert H. Prayer PF ZIET DE ETALAGE 4 3 *0 1 6 1.50 3 2 0 1 4 1.33 5 3 0 2 6 1.20 3 1 1 1 3 1.00 4 1 1 2 3 0.75 3 0 0 3 0 0.00 Groep. 8 2.00 4 4 0 0 3 2 0 1 4 1.33 6 3 1 2 7 1.17 5 2 i 2 5 1.00 4 1 1 2 3 0.75 5 0 3 2 3 0.60 5 1 0 4 2 0.40 voor Nederland. Genoemde heer zal derhalye de verbinding vormen tusschen de Neder- landsche deelnemers en het F.O.C. Men dient alle vragen, verzoeken om inlichtingen tot genoemden heer te reichten, die zijn bu reau heeftAvenue de l'opera 47, Paris. Ook kan men daar tijdens de Spelen inlich tingen bekomen. Dezer dagen isverschenen Guide des Jeux Olympiques 1924, bevattend alle gegevens in verband met het Parijsch feest. Tegen toezending van 1.kan men deze vraag-' baak verkrijgen aan het Secr. Olympische Spelen, Hooge Nieuwstraat 30, Den Haag. Degenen, die de - Olympiade te Parijs bezoeken, dienen zich te wapenen tegen af zetterij, diefstal en bedrog, aangezien is ge bleken, dat'vele obscure elementen naar de Seinestad zijn getogen teneinde daar hun praktijken uit te oefenen. Het Fransch Olympisch Comité verzoekt ons, het volgende ter kennis van onze lezers te brengen. De „Services Officiel du Loge ment", ingesteld door het F.C.C., geeft den vreemdeling een waarborg tot het verkrijgen Van logies te Parijs, en zulks tegen aanne melijke prijzen. Dit bureau werd opgericht teneinde paal en perk te stellen aan organisa ties, welke de vreemdelingentrachten te exploiteeren. De „Service Officiel" be schikt over een voldoend aantal kamers. Al deze kamers zijn bezocht door inspecteurs, en na deze bezichtiging geprijsd en geclas sificeerd. De prijzen varieeren van 25 tot 180 Frs.,' in hotels en van 20 tot 50 Frs. bij particulieren. De bureaux zijn gevestigd Boulevard Haussmann 19, Parijs, terwijl het telegrafisch adres is Logympol, Parijs. Be angstellenden kunnen zich eveneens wenden tot de, in Nederland gevestigde, reisbureau x, die van het bovenstaande in kennis zijn ge steld. op ZONDAG 15 JUNI 1924 i: voor het Kurhaus. Aanvang 11 uur v. m, Entree f 1.— en 10.50 plus pl. belasting. DE A.S. COMPETITIE. Een der meest gezonde zomersporten is wel het waterpolo. Hoewel deze tak van sport wel niet in die mate beoefend wordt als voetbal, moet in de toekomst daaraan meer aandacht worden besteed, ledereen weet natuurlijk wat' waterpolo eigenlijk is. Vbor degenen die dit niet weten is dit alleen voldoende. Waterpolo is handballen in het water tus schen twee zeventallen. Een zevental be staat uit een keeper, twee backs, een half en drie voorspelers. Een. wedstrijd duurt twee maal 7L* minuut voor de le klas en 2 maal 5 minuten voor de lagere afdeelingen. Wie eenmaal een polo-match heeft bij gewoond, wordt, evenals bij voetbal, geheel bekoord door dit spel en slaat geen wedstrijd strijd meer over. Wij zijn echter van 'ons pad afgeraakt en zullen een overzicht geven van de a.s. com petitie. Aan de competitie van den N. Z. B. nemen 62 zeventallen deel, hetgeen een vermeerde, ring is van 14 zeventallen, vergeleken mei het vorig jaar. Hieruit blijkt dus, dat de polosport met reuze-sprongen vooruit gaat. Er bestaan *drie klassen lc, 2e en 3e klas, welke klassen in verschillende afdeelingen zijn gesplitst. Ook hier in Haarlem hebben we onze polo teams, doch tot ons -leedwezen móeten wij zeggen, dat Haarlem op dit gebied ten niet al te mooie plaats inneemt. Twee vereenigingen nl. H. V. G. B. en Dc Waterratten zullen Haarlem in de 3e klas vertegenwoordigen. II. V. G. B. de oude geroutineerde club slaagt cr maar steeds niet in zich hooger op te werken, hoewei zij daarvoor reeds prach tige kansen heeft gehad en ook dit jaar is die kans weer groot. Echter' zal zij terdege rekening moeten houden met de nog jeugdige „Waterratten". Van deze laatste vereeniging, welke slechts ongeveer één jaar bestaat, zijn de verwachtingen zeer hoog gespannen en in de toekomst zal zij nog wel van zich laten spreken. Bintienkort komen wij bp De Waterratten terug. Dan hebben wij nog een dameszwemclub „Zignea", immer een der sterkste van de 2e klasse. In Heemstede bloeit de polosport ook. Hiervan is „H. P. C." wel een duidelijk be wijs, die na slechts één jaar in de 3c klasse te zijn uitgekomen, thans in de 2e klasse is ingedeeld. Morgen neemt de competitie 'een aanvang, doch in verband met de ,fselectie-westrijdén te Amsterdam, zijn de meeste wedstrijden reeds uitgesteld. De eerste competitiewedstrijd voor de Haarlemmers zal dan plaats hebben op het zwemfeet van de Waterratten. Zondag 22 Juni a.s. Alsdan wordt gespeeld Water rattenH. V. G. B. een derby dus. Op genoemd zwemfeest, hetgeen schitte rend belooft te worden, komen wij nog nader terug. A. Z. 3—WATERRATTEN. De Woensdag j.l. te Amsterdam gehouden polowcdstrijd tusschen bovengenoemde ze ventallen eindigde in een 20-overwinning voor A. Z. 3. De Haarlemmers waren niet volledig. Leiden A.D.O.. C.G.Z.W. W.F.C. Concordia Beverwijk 2 H.B.C. R.K.V.Z. Eindstand 14 11 14 14 14 14 14 14 14 lc klasse B. 0 3 22 36—20 1.57 3 21 37—12 1.50 5 17 36—19 1.21 5 17 29—19 1.21 7 11 30—28 0.79 8 11 19—25 9 7 17—42 11 6 17—56 0.79 0.50 0.43 Door het Fransch Olympisch Comité is, in overieg met het N.O.C. de heer William T aangewezen als officieel attaché Vrijdag heeft de Haagsche Rechtbank de zaken betrekking hebbende op' bovenver melde malversaties, voortgezet. Thans alond terecht C. C„ 46 jaar, aanne mer en expediteur te Leiden, gedetineerd, terzake van wederrechtelijke toeëigening van aan den Staat der Nederlanden toebehocrende steenen, steigerwerk en verf. Bekl. is, zoo deelde hij mede, in 1917 ge komen bij den bouw van het Academisch Ziekenhuis als uitvoerder in dienst van den' aannemer v. T. Wanneer er schepen met zand ainkwamen, werd het grootste gedeelte uitgeladen en de rest ging naar de opslag plaats van Van T. Dit gebeurde met toestem ming van of in opdracht van anderen. Iets dergelijks gebeurde met de scheepsladingen steenen. Ook heeft bekl. een aantal steiger- deelen gebracht, naar het huis van den opper- metsclaar. Men had hem gevraagd dit te doen. Na verhoor van den beklaagde en de ge tuigen, nam Mr. Bauduin zijn requisitoir. Spr. achtte ten aanzien van dezen bekl. ver zachtende omstandigheden aanwezig, die voor hem een lichtere straf wettigen, als voor de bekl., die gisteren hebben terechtgestaan. Niettemin heeft hij ernstig laakbare dingen gedaan. Spr. heeft echter niet kunnen erva ren, dat bekl. daardoor financieel is be voordeeld. Degene, die het voordeel heeft genoten, is de aannemer van T. Bekl. zat eenmaal in een chaos van corruptie en knoeie rijen en heeft daaraan medegedaan. Spr.'s indruk is, dat deze bekl. de eenige is, die .waarheid spreekt. Van T. ?n al die anderen liegen. Eisch in verband met één en ander 8 maanden gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. Na verdediging van beklaagde door Mr. Pauwels, werd diens verzoek, om beklaagde in vrijheid te "stellen, geweigerd en werd de uitspraak bepaald op 26 juni. De betrekking van Inspecteur bij het P. E. N. te Wormerveer. Van ambtenaarszijde verzocht men ons de aandacht te vestigen op het volgend ar tikel, voorkomende in „De Ambtenaar," onder het opschrift ,De Kluit in het Riet." Gedep. Staten van Noord-Holland hebben het H^ B. van den Centr. Ncd. Ambtenaars, bond geantwoord op de vraag, of het nood zakelijk was de vaceerende betrekking van inspecteur bij het P. E. N. te Wormerveer te doen bezetten door een buitenstaander. Het H. B. vroeg daarbij of het geen aan beveling verdient, vpor de bezetting der hoogere functies' allereerst het oog te laten vallen op eigen personeel, in 't bijzonder in dezen tijd,* nu herhaaldelijk personeel moest worden ontslagen en een uitkeering moest woYden verstrekt. Gcd. Staten hebben nu hieromtrent een onderzoek laten instellen door.... dengene die den oproep plaatst. Dat wordt natuurlijk het welbekende kluit je, waarmede men in het riet wordt ge stuurd. Het is toch wel vanzelfsprekend, dat dc directie van het P. E. N. geen ander argu ment kon doen gelden dan hetwelk nu heeft gegolden, n.l. bijzondere eischen, welke aan den inspecteur te Wormerveer worden ge steld. Daarmede houdt iedere redeneering op en het is nog voor Gcd. Stalen, noch voor de vakorganisatie mogelijk, sterkere tegen argumenten te doen gelden. Hier komt men op het terrein der verantwoordelijkheid cc deskundigheid, tot heden omringd door de omheining der alleen-heerschappij. Merkwaardig hierbij is wel, dat niet is medegedeeld welkebijzondere eischen ge steld werden. Het is heden niet door het personeel opgemerkt, dat juist Wormerveer zulke bijzondere eischen aan den ingenieur stelde; immers de aldaar geplaatste inge nieur behoort ook niet tot de hoogst ge- plaalsen, heeft den rang van ingenieur der 2e klasse, terwijl in andere districten met inspecteurs zonder bijzondere eischen inge nieurs der le klasse zjjn geplaatst.*'! Kan toch niet de bedoeling zijn het loon der in genieurs te drukken, door inspecteurs met bijzondere bekwaamheid aan te stellen en dan te kunnen volstaan met inspecteurs van een lagere orde? Dat de directie van het P.E.N. hiertoe zou overgaan, wil er bij ons voorloopig nog niet in Het is voor het in dienst zijnde personeel bij het P.E.N. wel grievend, dat door dc di rectie zonder meer wordt medegedeeld dat het niet mogelijk bleek, iemand van dit personeel voor de betrekki.n'g van inspecteur te Wormerveer in aanmerking le doen ko men. Maar niet alleen beschamend, er zit °ok een zeer gevaarlijke kant aan en wel deze, dat indien in de toekomst moet worden overgegaan tot personeelsinkrimping, het thans in dienst zijnde personeel het eerst voor ontslag in aanmerking zal.kunnen ko men vóór den inspecteur met „bijzondere eischen" Het fesultaat van de bemoeiingen van Ged. Staten op aandrang van de organisatie is dan ook geenszins bevredigend, doch het bestuur der afd. Haarlem zal zijn volle aan dacht blijven geven,' tenzij de bczuinigings- cofflmissie in Noord-Holla dacht zal willen schenken aan soortgelijke gevallen. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal, te houden op Vrijdag 20 Juni 1924, des namid dags 2 uur op het Raadhuis te Overveen. l)c agenda vermeldt; 1. Ingekomen stukken. 2. Verkoop grond aan J. Martijnse. 3. Ontheffing bepalingen der Bouwveror dening. 4. Vaststelling: 3e suppletoire begrooting; besluit tot af- en overschrijving; besluit tot beschikking uit onvoorzien; dienst 1923, 4a. Goedkeuring van de balans winst- en verliesrekening enz. van het Gemeentelijk Waterleidingbedrijf over 1923. In overeenstemming met het advies der commissie van bijstand voor het Gemeen telijk Waterleidingbedrijf, stellen B. en W voor, van het winstsaldo ad 5446.13 een bedrag van 5000.te storten in dc ge meentekas en dit bedrag te willen bestem men voor etra delging van gemeenteschuld en het restant ad 446,13 over te brengen op nieuwe rekening. 5. Goedkeuring rekening der Gezond heidscommissie over 1923. 6. Wijziging der Verordening op den 'Keuringsdienst van vee en vleesch. 7. Verleenifig medewerking ingevolge art. 72 der Lager Onderwijswet 1920 aan de Christelijke school voor M. U. L. O., R. K. St Jozefschool, R, K. Aloysiusschool. 8. Aanvragen om gemeentelijke vergoe ding ingevolge art. 100 der Lager Onderwijs wet 1920 door de: R. K. Jongensschool te Overveen, R. K, Meisjesschool te Overveen, Bloemendaalsche Schoolvereeniging. 9. Belooning onderwijzers aan den cursus in het Fransch aan de O. L. school te Bloe mendaal. 10. Schoolgeldregeling Middelbaar Onder wijs. 11. Verleening van een tweede voor schot, groot 35000.aan de woningbouw- vereeniging „Bosch er, Duin". 12. Verzoek van M. J. Doemen om schadeloosstelling. 13. Verzoek van Kok en Meeuwig om langs den kant van den Bloemendaalschen weg te mogen bouwen. 14. Reclames tegen den aanslag in het v e rgunn ingsre cht Gemeentezaken. B. en W. stellen voor, voor kennisgeving aan te nemen het adrés van G. Vriesendorp c.s., inzake den bouw eener garage aan de Julianalaan, daar toeh de raad zelf dien bouw heeft onmogelijk ge- maak! dcor aan den stichter, G. Kemper, ontheffing van art. 7 der Bouwverordening te verleenen. B en W. stellen voor afwijzend fe beschik ken op het verzc.ek van F. H. Peters en N. J, Tromp voer den bouw van 4 woni.igeit aan de Rampenlaan, daar net terrein slechts ruimte biedt voor 3 woningen. B. en W. stellen voor, afwijzend le Lr- schikken op het' verzoek van J. Martijnse voor den bouw van 4 woningen aan dc Oes ter Tuindorplaan, daar het terrein slechts groot genoeg is voor 3 woningen en gele genheid bestaat! er grond bij te koopen De Grondcommissie, voor zoover aanwezig, zou het verzoek wel willen inwilligen, om dat genoeg vrije ruimte achter dc woningen is en blijft. B. en W. bicden ter goedkeuring aan de rekening der Gezondheidscommissie over 1923, sluitende met een saldo van 594.9214 B. en W. stellen voor, aan J. Martijnse te verknopen plm. 500 M2 grond, gelegen, aan de*Ooster Tuindorpslaan, tegen den prijs van 5 per M2. Ingevolge art. 100 der L. O.-wet 1920, stellen B. en W. voor, aan het R.K. Kerk bestuur te Overveen ten behoeve van de jongensschool aan hel Zandvoorterpad over 1922 vergoeding toe te kennen van 1.164.02; ten behoéVe van dc meisjesschool aan den Korten Zijlweg geen vergoeding te geven volgens het lc lid van art, 10Ó en volgens het 2c lid 416.67 vergoeding; aan het Be stuur der Bloemendaalsche Schoolvereeniging voor zijn school 2.300. B. en W. stellen voor, aan de Woning bouwvereniging „Bosch en Duin" een twee de voorschot te verlcenen, groot 35.000, j tegen 6 pet. of zooveel hooger of lager, als dc gemeente de voor djt doel te sluiten gcld- leening geplaatst krijgt BELOON1NG ONDERWIJZERS FRANSCHE CURSUS In een uitvoerige uiteenzetting bespreken B. en W. het verzoek van onderwijzers aan de openbare lagere school voor het geven van een cursus in het Fransch. Aan het slot dier uiteenzetting merken B. en W. op: Voor de opvatting, als zou het onderwijs in het Fransch gegeven worden als onder deel van het schoolonderwijs pleit de omstan digheid, dat het is geregeld in h,et leerplan der dagschool, Tégen die opvatting is aan te voeren; a. dat het personeel voor het geven van dat opderwijs daartoe afzonderlijk werd be noemd; b. dat voor de leerlingen, die het onder wijs in Fransch ontvingen, een afzonderlijk schoolgeld in de desbetreffende verordening was opgenomen; c. dat steeds werd gesproken van een Franschen cursus. Welke overwegingen het zwaarst moeten wegen, is zeer moeilijk uit te maken, waar om wij de beslissing aan U zouden willen overlaten. Indien U beslist, dat men in deze met 'een Mzonderlijken cursus te doen heeft, brengt de billijkheid mede, de gevraagde vergoeding toe te kennen. De lessen zouden dan be taald moeten worden met 100 per weke- Iijksch lesuur en 50 per jaar ovor het hoofdschap of in totaal ongeveer 1300 per jaar. Is U echter van meening, dal het onder wijs in het Fransch als onderdeel van het schoolonderwijs moet worden aangemerkt, zoo verzetten zich* de wettelijke bepalingen tegen het verleenen der vergoeding. DE SCHOOLGELDREGELING. B. en Y/. bieden aan een schets voor een nieuw te ontwerpen schoolgeldregeling voor het bezoeken van scholen voor gymnasiaal en Middelbaar Onderwijs in de gemeenten Haarlem en Bloemendaal. A. Voor den cursus 1923'24 aan de ge meente Haarlem een vrijwillige bijdrage te verleenen lot -een bedrag, dat Bloemendaal wettelijk verplicht zou zijn aan die gemeen te te betalen, indien Haariem wel Rijks subsidie zou hebben genoten, mits de ge meente Haarlem met de gemeente Bloemen daal een overeenkomst wil aangaan, waar bij zij zich bereid verklaart de leerlingen, welke op «15 Juli 1924 een Haarlemsche Openbare school vóór Gymnasiaal- of Mid delbaar onderwijs bezochten, zoodat zij de school, die zij op dien datum bezochten, verlaten, tegen een door de gemeente Bloe mendaal te betalen bedrag ad 400.toe te laten. Indien Haarlem zich hiertoe bereid ver klaart, ligt het in het voornemen, van de ouders'dier leerlingen zoodanig bedrag terug te vorderen, dat van hen geen hooger school geld wordt geheven dan volgens de tot 1 September 1924 geldende Haarlemsche schoolgeldregeling verschuldigd is. B. Voor den cursus 1923'24 aan het Kennemer Lyceum en het Christelijk Ly ceum te Haarlem een bijdrage te verleenen van 210.per leerling en per jaar, be rekend naar het aantal leerlingen, dat op 15 September 1923 de scholen bezocht, mits het schoolbestuur over dien cursus geen hooger schoolgeld heft, dan krachtens hel raadsbesluit van 15 Februari 1923 is toege laten. C. Aan de ouders van niet onder A. val lende leerlingen, die de Hoogere Burger school met gewijzigd leerplan te Haarlem bezoeken, een bijdrage in het schoolgeld te verleenen van 210.- per leerling en per paar, voor zoolang naar het oordeel van- Burgemeester en Wethouders in de ge meente Bloemendaal geen gelijksoortige in richting bestaat. In bijzondere gevallen kan door Burge meester en Wethouders een nader voor ieder geval afzonderlijk te bepalen bijdrage worden toegekend in het schoolgeld voor het bezoeken van een Haarlemsche school voor gymnasiaal- of middelbaar onderwijs. D. Aan de ouders van leerlingen, die het Kennemer Lyceum te Bloemendaal, het Roomsen Katholiek Lyceum te Overveen of het Christelijk' Lyceum te Haarlem 'bezoe ken, een toeslag te verleenen van 210. per leerling en per jaar voor zoover het Bestuur der instelling zich bereid verklaart: a. voor die leerlingen geen hooger school geld te heffen, dan is aangegeven in de schoolgeldregeling voor de Rijks Hoogere Burgerscholen, vermeerderd met 210. per l'eerling en per jaar (wijziging der be staande rijksregeling zal overeenkomstig wij ziging der hier bedoelde schoolgeldregeling tengevolge hebben; b. aan Bloemendaalsche leerlingen boven anderen den voorrang te verleenen; c. om, indien de fotale ontvangsten van zoodanige school ovêr een jaar de uitgaven dier school overtreffen, van dit verschil een zoodanig deel in de gemeentekas te storten als wordt, uitgedrukt door een breuk, waar- Van de teller is het getal leerlingen, dat schopl bezoekt en in de gemeente Bloemen daal wettige woonplaats heeft en dc noe mer het totaal aantal leerlingen dier school; een en ander naar den toestand van 15 September van het jaar, waarover de reke ning der school loopt. Hierbij zal de moge lijkheid blijven bestaan, dat de Gemeente- laad in gevallen, waarin het schoolbestuur vermeent extra-uitgaven in het belang van het onderwijs aan de inrichting te moeten doen,, desgevraagd kan bepalen, dat dit be drag niet in dc gemeentekas behoeft te worden gestort; d. niet den cisch te stellen, dat de school- geldpiicjitige lid zij van de vereeniging of instelling, die d.e school in stand houdt. In een bijgevoegde toelichting zetten B. en W. uitvoerig de kwestie der schoolgeld regeling uiteen. Zij merken verder op, dat, als de raad zich met bovenstaand schema kan vereenigen, zij zich voorstellen, in de eerstvolgende vergadering gedetailleerde voorstellen ter bekrachtiging aan te bieden. DE VERKOOP VAN BEVROREN VLEESCH. B. én W. bieden ter vaststelling aan een verordening tot wijziging der verordening op den Keuringsdienst .van vee en vleesch der gemeente Bloemendaal. Eenig artikel. In plaats van artikel 16 der verordening op den Keuringsdienst van vee en vleesch der gemeente Bloemendaal, vastgesteld bij raadsbesluit van 28 September 1922. wor den gelezen de beide volgende artikelen: Art. 16. riet is verboden buiten bet Open baar Slachthuis bevroren vleesch te verkoo- pen, voorhanden te hebben, af te leveren of ten geschenke le geven in 'n andere loka liteit dan in eene, waaraan de voorgevel of aan het winkelraam ter hoogte van 2 Meter boven het niveau der straat in zwarte dui delijke zichtbare drukletters van ten minste 14 c.M. hoogte en van ten minste 134 c.M. lijndikte gedrukt op witten ondergrond, zijn aangebracht de woorden „Bevroren Vleesch." Bevroren vleesch mag niet voor versch vleesch worden verkocht. Onder bevroren vleesch wordt verslaan zoowel vleesch, dat door bevriezing is ver duurzaamd als vleesch, dat na die bevrie zing weder is ontdooid. Art. 16a. Het is verboden in den klein handel bevroren'vleesch af te leveren of aan de woningen der verbruikers rond te bren gen, tenzij gewikkeld in papier op duide lijke wijze bedrukt met dc woorden „Be vroren Vleesch." Raadsvergadering. De raad vergadert cp Maandag 16 Juni 'a.s., des avonds 7 uur. De agenda vermeldt: 1. Notulen. 2. Ingck. stukken: 3. Aanbieding rekening en verant woording van de afd. Spaarndam van dc Haarlemsche Huishoud,- en Industrieschool 1923. Voorstel van B. en W.. tot het ver leenen van een bijdrage voor de ontsinet- tingsinrichting van de N.-H. Vereeniging het „Witte Kruis". 5. Aanbieding begrooting dienst 1923, van de afd. Spaarndam van dc Haarlemsche Huishoud- en Industrieschool. 6. Voorstel van B. en W. tol betaling van dc bijdragen krachtens art. 104 en 205, 6e lid van de Lager Onderwijswet 1920 arjt. 25, 4c lid der Nijverheidsonderwijswet aan de gemeenten Haarlfrnmerliede en Spgarnwou- de, Velsen en Haarlem verschuldigd. 7. Voorstel B. en W. tot het aangaan eener geldleening, groot 12000 en tot intrekking van de leeningsbesluiten ad 10.000 en 2000. 8. Idem om éiun machtiging te ver leenen tol het aangaan van een overeen komst met Haarlem, betreffende de regeling van schoolgeld van' leerlingen M. O. en gymnasium. 9. Idem tot wijziging van de verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch inzake verkoop van bevroren vleesch. 10. Behandeling van het adres van het plaatselijk comité tegen onderwijsver- slechtering, gevormd door de S. D. A. P„ afd. Spaarndam. 11.. Voorstel B. en W. tot Wijziging van het Reglement voor dc werk lieden in dienst bij de gemeente Spaarn dam, regelend de uitbetaling van weekloon bij ziekte, 12. Vaststelling van het heffings percentage van de gemeentelijke inkomsten belasting. 13. Vaststelling der kohieren schoolgeld en hondenbelasting. Gevonden voorwerpen en dieren. Een sleutel, een porlemonnaie met inhoud, een gele herdershond, een dobberman-pincher, oen gouden broche, een kinderschoentje. Aanbesteding. Boor B. en W, is gister middag aanbesteed het rioleeren van den Groote Hout- of Koningsweg* en van den Oude Schulpweg op Wijkeroog, benevens het uitvoeren van met een en ander in verband staande werken. Ingekomen waren 9 biljetten. Ingeschreven was als volgt: F. Beenhakker, IJmuiden, 47.929; P. Kooij- man, Uithoorn, 46.600; fa. T. Ph. Braun, Beverwijk, 46.000 en met eigen perso neel ,i 42.000; G. den Adel, Velsen, 45.900; N. van Leeuwen, Haastrecht, 43.800; fa. A. Schoorl, Haarlem, 41.706; Aannemers Mij. Noord-Holland, Heems kerk, 38.883; J. J. Kollaard, Haarlem, 35.000; A. A. van Kaam, Velseroord, 32.974. De gunning werd aangehouden Gemeenteraad. Aanvullingsagenda der openbare vergadering van den raad der ge-' meente Velsen, op 17 Juni 1924, des namid dags 7 uur ten gemeentehuize. Aan de agenda worden toegevoegd. 14a. Aanvulling der verordening, regelen de de voorwaarden voor de levering van water door het waterleidingbedrijf. 14b. Vaststelling-opnieuw der verorde ning op het beheer van het gemeentelijk gasbedrijf en de gemeentelijke waterleiding Burgerl. Stand. Geboren: A. Witte Ransch, z. -L. HarlaarBreukcl, d. C. P. van SchoorHoogeduin, d. A. M. Bleyendaalvan Nesteren, z. W. de Vriesvan Duyvenvoorde, z. A. Ver steegRiedeman, d. A. Selderbeek Engels, d. -Ondertrouwd: H. E. Rademakers en L. de Graaf H. H. Broek en K. Storm Getrouwd: J. F. R. Buwalda en B van Heyst H. Jansen en D. Oversluizcn H. Otter en I. Bakker P. J. Keesen en G. M. Groenland. Overleden: A. H. de Joode. 7 weken, z. v. C. F. J. de Joode en A. H. Buiteman. C. D. van Maas, 26 j„ echtgen van K Kuiper. Gemeentezaken. B. ên W. stellen voor, eenige strooken grond over tc nemen aan den Zeeweg, Kalverstraat, Velserduiner- buurtweg, Hagelingerweg en Bloemendaal sche Straatweg, welke vrijwillig door de eigenaren zijn aangeboden ter wegver- breeding. De kosten der er aan verbondef voorwaarden zullen 1010,bedragen. Reductie op watergebruik. B. en W. stellen voor in art. 5 van de verordening omtrent de levering van water uit het waterleidingbedrijf de volgende alinea op te nemen: „Bij lager gebruik dan de gecontrac teerde hoeveelheid kan in bijzondere geval len, ter beoordeeling van B. en W., een reductie op den waterprijs word*toege staan," Govonden voorwerpen. Een gummi nop je, een wollen kinderschoentje een Duit- sche herdershond, een rijwielspiegel, een lichte meisjesmantel, een zilveren dames horloge (defect); een portemonnaie met in houd, een hondenhalsband met penning; een kinderpantoffeltje, een zilveren beursje met geld; een damesrijwiel. Proeftocht. Hel tc Amsterdam nieuwge bouwde stoomschip „Soemba" heeft eergis teren op de Noordzee een welgeslaagden proeftocht gehouden en is daarna weder naar Amsterdam opgesioomd, om verder te worden gereed gemaakt. Excursie. De Onderlinge Tuinlieden ver eeniging „Aerdenhout en Omstreken" heeft besloten om in de tweede helft van Juli een groote excursie te houden naar Zeist, waar zij voornemens is eenige groote bui tenplaatsen te bezoeken. Door een dub typografen hier ter stede is het plan opgevat, om op Zóndag 29 Juni en 6 Juli een bezoek te brengen aan dc Stadskweektuinen onder deskundige leiding. Ingekomen personen. A. C. de Griyit, van Den Haag, Dr. Mezgerstraat 67; P. Kröon, van Amsterdam, BYugstraat 8; W. Giggenbach, van Amsterdam, Boulevard de Favauge 13; L. S. Krabshuis, van Amster dam, Groote Krocht 20 b; M. J. F. E. Kuyders, van den Haag, Kostverlorenstr. 11; H. J. van den Braak, van den Bosch, Zeestraat 67; H. Murris, van Enschedé, Dr Mezgerstraat 60; J. Lissauer, van Amster dam, Boul. Paulus Loot 2; L. van Emden, \an Amsterdam, Kostverlorenstraat 76; R. Mahler, van Amsterdam, Groot Badhuis, Hoogeweg 2; P. Hager, van Haarlem, Groot Badhuis, Hoogeweg 2; J. Seton, van Am sterdam, Dui'nsteeg 6; M. Ldtner, van Amsterdam, Kostverlorenstraat 68. Verirokken: H. van der Ven, van Haar lemmerstraat 47, naar Amsterdam, V an Oldenbarneveldplein 9. Burg. stand. Geboren: Helena, d. van J. H. G. P. Matla en H. H. Ch. van de Klas horst. Ondertrouwd: A. E. Pilgrams en A. 1h. Heths. Overleden: A. M. Heemskerk, oud 1/ maanden. Reddingswezen. Op verzoek van den Nederl. Bond tot het redden van drenkclin- gen zullen te Zandvoort de waarschuwings- seinen gegeven worden volgens het stelsel van den heer P. Varekamp, badarts alhier. Dit stelsel komt hierop neer. Er wordt ge bruik gemaakt van een paal waaraan een gekleurde bal wordt opgehangen. Op halve hoogte van den paal is aange bracht eene inrichting van hel inschuiven van een zwart bord, waarop m duidelijk-, witte letters vermeld stond de beteekenis van het sein. Wanneer als sein hangl eene roode bal, ,dan beteekent dit: gevaarlijk zwemitien, men i trekt naar zee door de landwinden, hangt j er een zwarte bal, dan beteekent dit: ge- [vaarlijke baden; de onderstroom tilt U vat I den bodem. I Een witte bal is; gevaarlijk zeilen; bij dreigend onweder is het varen met vaste schoot gevaarlijk door rukwinden. Bevinden er zich muien voor de kust, dan wordt daar op het strand geplaatst een hou ten paal met ttvec gekruiste zwarte armen, met wit opschrift: Hier gevaarlijk zwemmen en baden. Personalia. Te Amsterdam slaagde voor het examen apothekers-assistente mej. E. P. W. Roozen, alhier. Agenda. 15 Juni: Afd. Winterzorg Zitting in de Si. Jozefschool na de Hoog mis. ZILK. ZONDAG H. Drievuldigheids-Zondag. Kwart voor 7 wordt de H. Communie uit gereikt half 8 de Vroegmis, 10 uur de Hoog mis. Na de H.H. Missen generale H. Absolu tie voor de leden der Derde O-de 's namid dags half 2 catechismus, kwart over 2 ver gadering voor de leden der Derde Orde 3 uur Lof ter eere van O. L. Vr. van Altijdd. .Bijstand. DINSDAG 8 uur gezongen maandstond voor Petrus van der Putten. WOENSDAG 8 uur gezongen maand stond voor Alida Hermans, hsvr. van Joannes ÏRuigrok 's namiddags van 58 uur gele genheid om te biechten. DONDERDAG H. Sacramentsdag de eerste H. Mis om 5 üur 6 uur wordt deH. Communie uitgereiktverders evenals op andere dagen 8 uur de 2e gezongen H. Mis. Na de H.H. Missen generale H. Absolutie voor de leden der Derde Orde. 's Avonds 8 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. VRIJDAG wordt te 5 uur de H. Commu nie uitgereiktom 6 uur H. Mis. 's Avondj 8 uur Lof ter eere van het H. Sacrament mei Litanie van het H. Hart en acte van toe wijding. ZATERDAG onder de H. Mis generale H. Communie voor alle schoolkinderen 's namiddags van 5 uur tot half 9 gelegenheid om te biechten. Half 8 Lof ter eere van het H. Sacrament.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 11