1 HAARLEM. DE SPAHRNEBANK ReMten uit ome vorige oplage* ED AM-V OLEND AM. VOLENDAM. NOQRDWIJKERHOUT. In onzen tijd, nu gansch de wereldr AMSTELVEEN. KROMMENIE. SCHOTEN. HAARLEMMERMEER. OSDORP. HEEMSKERK. TER AAR. NIEUWVEEN. VOORHOUT. BOVENKERK. HILLEGQm. HEILÖ. VINKEVEEN. De Landbouwtractor op de wegen, Het voltooide orgel der Kathedrale Kerk. Ned. R.-K. Huisvestings comité. DE MELKOORLOG, De eerste vergadering der Arbitrage-Commissie. Giften. Aanbesteding. D. H. V. B. Uitvaart en begrafenis Etti. Pasfoor W. Huijg. Personalia. Besmettelijke ziekten. Het Autobusvraagstukt Een vergadering van Burge meesters. Verdronken. 1024 HUI Italië en Tanger. f TSurg. Stand. Geboren: 8 Juni; Brui- toing, z, van A. Sier en W. Tol, Cornelis, z. van D, Bond en A. Plat, 9 Juni: Nicolaas Marinus Jozef, z. van G. H. J. Konings en W. P. M. Bronswijk, 10 Juni: Theodorus Jill es Willem, z, van L. Lagrand en G, C, Bond. i Overleden: 5 Juni: Jacob Steur, 72 j., echtg. van Antje Zwarthoed. 6 Juni: Klaas Veldhuizen, 85 j., ongeh. 9 Juni: Jan Zwarthoed, 86 j., wedr. van Grietje Schout. 10 Juni: Aagje Butter, 2 j., d. van Albert Butter en Geertje Schokker. 12 Juni: Antpe Schilder, 70 j., wed. van Jacob Tuyp, Ondertrouwd: 12 Juni: Hendrik Veerman en Geertje Buijs. Getrouwd: 7 Juni: Jan Miedema en Trijn tje van der Poorte. Onnoodig optreden. De eendenhouders van Volendam betrekken voor een deel hun mosselen van Wieringer blazers, die te Edam in de haven liggen. Deze eendenhou- dtrs brengen dus hunne platte schuiten naar de stad en nieren die aan den binnen kant van de sluis. Men wist niet beter, o( hier mocht men ze meren en niet verder. Op een goeden dag waren echter de platte schuiten verdwenen. Na eenig zoeken vond men ze bij de gasfabriek, bewaakt door zes agenten. De namen der eigenaars, die ze kwamen halen voor hun bedrijf, werden ge noteerd. Waartoe dit dienen moest? Wel, om hun aan het verstand te brengen, dat ze niet verder dan Nierop's trekschuit, hunne schuiten mochten meren. Voor deze aangelegenheid zijn deze eige naars alle gedagvaard te Purmerend voor het kantongerecht, terwijl men met een en kele waarschuwing had kunnen volstaan. Aan deze menschen, wordt aldus onnoodig iast en schade berokkend. Is dat tactisch? Vechtpartij op het Muziekfeest in het Damhotel. Op het Muziekfeest ontstond in het Damhotel te Edam een twist tusschen aanwezige Volendammers, welke in een vechtpartij ontaardde. We kennen niet de oorzaak van den twist. Maar waarom die twist nu juist uitgestreden op een Muziek feest? We hebben op Volendam een groot stuk buitendijksch land, het SlobbcianJ ga- iceten. Dit leent zich bij uitstek voor a'la soorten van duels. Alleen schapen zijn de stomme, onpartij dige getuigen van al degenen, die zich met cikander willen meten. Huldiging Fanfarecorps. Ter huldiging van het Kon. Edams Fanfarecorps, dat vijftig jaar bestaal. zal het Fanfarecorps „Wilhd- minavan Volendam a.s. Donderdag ko men spelen in den Muziektuin te EJam, aiwaar óók het concours gehouden wordt. Mazelen. Er doen zich hier tientallen gevallen voor van mazelen, Er is zelfs één gc al met doodeüjken afloop. Vijfjarig bestaan van het fanfarecorps „Wilhelmina". Naar aanleiding van het vijf-jarig bestaan van het fanfare-corps ,,W ilhelmina nad men een feestvergade- rjng georganiseerd waarin de Directeur, du heer C. Steur gehuldigd werd. Het corps kan met genoegen op de afgeloopen »ii! jaren terugzien. Den eersten keer, dat men deelnam aan een concours, behaalde men in de derde afdeeling den eersten prijs, Den tweeden keer wist men zich in de tweede afdeeling op te werken tot den tweeden prijs. En den laatsten keer behaalde men te Alkmaar in deze afdeeling den eersten prijs, terwijl men voor lecture a vue den tweeden prijs en in den eere-wedstrijd den derden prijs behaalde. Concert. A.s. Zondag zal het fanfare corps „Vt'ilhelmina alhier een concert ge ven. Voetbal. A.s. Zondag zal Volendam I de Amsterdamsche Sportclub op bezoek krijgen voor een vriendschappelijken wed strijd, terwijl Volendam II vermoedelijk zal Spelen tegen „Brinio" van Monnikendam. (Ingezonden.) ARBEIDERS! VEREENIGT U. Door den oorlog is ontwricht, Acht ik het Vereenigingsleven Meer dan ooit een duren plicht. Waarom ziet ge zooveel mannen, Ontevreden met hun lot, Niet storend aan gebod en plichten, Die voorgeschrev enzijn door God? Waarom ziet ge zooveel vrouwen. Onverschillig, lauw en doof, Die eertijds nog heldinnen waren, Voor ons heilig, dierbaar geloof? Waarom ziet ge zooveel kinderen, In onzen hedendaagschen tijd, Het pad opgaan, dat wis en zeker, Voor hen ten verderve leidt? Waarom ziet ge huisgezinnen, Waar het kruisbeeld wordt geweerd, Troelstra, Duys en andere mannen Als heiligen worden vereerd? Slechte boeken en geschriften, Slechte platen zonder tal? Mooie praatjes van die heeren, Brachten deze lièn ten val. Hadden zij in vroeger jaren, Geluisterd naar des Pausen woord, Nooit of nimmer was de vrede, In hun hart verwoest, verstoord. Hier, in ons dorpje en omgeving, Is de strijd wel niet zoo zwaar, Maar blijft immer op uw hoede, Voor het bruut' en rood gevaar. Laat u zoo gemakkelijk niet, Door zulke lieden paaien, Want denkt er wel aan, vriendenlief! Ze willen onkruid zaaien. Het kruis op onze torenspits, Dat daar prijkt zoo statig, hoog, Is voor vele rooie heeren Een scherpen doorn in het oog. Maar ook het kruis in uwe woning, Geliefd, geëerd door arm en rijk, Zouden zij zoo gaarne willen En vertrappen in het slijk. Laat u door geen sluwe list Dat dierbaar kruis ontrukken, Dat kruis, dat we op ons sterfbed eens Zoo gaarne zullen drukken. Frans Jozef, eertijds op bezoek, In het Engelsche Lagerhuis, j Maakte tusschen socialen, Fier en vrij zijn dierbaar kruis. En zouden wij ons schamen, Die Roomsch vereenigd zijn, Gezaam'lijk te strijden, zwoegen, Tegen het hedendaagsch venijn? ffeen, wij willen strijders zijn, Op Neêrlands dierb'ren grond, Ons Kruis en Geloof verdedigend, ,Toi aan de laatste stond'. *t. Bavogesticht, Noordwijkerhout, "W F. DE VROEGE. Toen de landbouwer J. Leeflang alhier gistermorgen in de weide aan de Pilarenlaan kwam, om het vee te melken, bemerkte hij, dat er een koe van hem verdwenen was. Het neg zichtbare spoor wees uit, dat de in de richting Leiden gegaan was. Toen dan ook de eigenaar van het beest zich naar Leiden begaf, vond hij zijn beestje spoedig op dc daar gehouden veemarkt terug. Zekere J. H„ los arbeider, aihier, was zoo vrij geweest, het beestje mee te nemen en in Leiden te gaan markten. Voor 120 had hij de koe raeds verkocht aan een koopman. Deze ver trouwde echter het zaakje niet en deed aan- bii de politie, die de koe in beslag nara ert H. arresteerde. De-, eigenaar ,fcwanr *«,o weer in het bezit van zijn beest, Coöp. Boerenleenbank. Het kort ver slag van de 26ste algemeene vergadering der Coöperatieve Boerenleenbank te Am stelveen, gehouden op 11 Juni 1924 in het Café ,,Het Dorstige Hert" te Amstelveen, De voorzitter, de heer Colijn, opent de vergadering met een woord van welkom en weidt eenige waardeerende woorden aan het overleden bestuurslid, wijlen den heer W Nieuwkoop. Aan den heer W. Fermie, kassier, wordt op zijn verzoek op de meest eervolle wijze als zoodanig ontslag verleend onder dank betuiging voor den bijna 26-jarigen arbeid in het belang der bank verricht. Op voorstel van het Bestuur en den Raad van Toezicht wordt besloten om het credict bij de Centrale Bank leUtrecht te verhoo- gen van 2 op 300.000. De notulen van de laatst gehouden huiten- gewone algemeene vergadering worden door den kassier-secretaris gelezen.' De verkiezing van Bestuursleden en die van den raad van toezicht had den volgen den uilslag, In de plaats van wijlen den heer Nieuw koop wordt gekozen het plaatsvervangend bestuurslid de heer C. Verbeek. De heer H. Bergkamp wordt herkozen. Ais plaatsver vangende bestuursleden worden herkozen de heer P. van Wees en gekozen de heer J. Jongkind Gzn, Tot lid van den Raad van Toezicht wordt herkozen de heer H. J. van Poelgeest en tot plaatsvervangende leden van den Raad van Toezicht worden herbe noemd de heeren J, de Rooij en H. J. Heemskerk, Voor zoover aanwezig laten de benoem den en de herbenoemden de keuzen zich welgevallen. Bij monde van dén heer van Wees wordt door de Balans-Commissie rapport uitge bracht, waaruit blijkt, dat het actie! bedroeg 730.427.55 en het passief 726.721.56, alzoo een winst van 3705.99. Op voorstel van de commissie wordt dc balans hij ac clamatie goedgekeurd. Voor de balanscommissie 1924 worden be noemd de heeren W. G. Groeneweg, W. A. C. Meckel en M. van Poelgeest. Na nog eenige zalcen, de bank betreffende, besproken te hebben, wordt de vergadering onder dankzegging voor de goede opkomst en den aangenamen toon, waarop de belan gen der bank zijn besproken, door den voor zitter gesloten. Burgerlijke Stand. Geboren: Antje, d, v. Dirk Kwantes en Jacoba Koning, Nico laas, z, v, Cornelis Pot en Jan Bakker. Margaretha Cornelia, d. v. Petrus Molenaar en Anna Theresia Visschers. Ondertrouwd: Pieter Kluft, van Beverwijk en Trijntje Kleijn. Berend van den Bosch, van Den Haag en Gerritje Meer. Gehuwd: Cornelis Sman en Petronella Barbara dc Heer, vah Zaandijk. Voortzetting behandeling der begrooting. De volgende week Donderdag, des na middags 2 uur, wordt de behandeling van de begrooting in den gemeenteraad' voort gezet. WONINGBOUWVEREENIGING „ST. BAVO". De Woningbouwvereeniging „St. Bavois thans zoover, dat zij aan den Vergierde weg, te Oud-Schoten, achter de oude school, 19 nieuwe woningen gaat bouwen. De bouwvereeniging bouwde reeds in to taal 37 woningen achter het R.-K. Kerkhof en 52 aan de Haitsma Mulierstraat. De Hardraverij. Naar wij vernemen, zijn voor de Dinsdag te houden Handicap draverij reeds 18 paarden ingeschreven. Waaronder eerste klas dravers. Verschillen de belangrijke geldprijzen zijn beschikbaar gesteld. Te snel rijden. Donderdagavond reed de motorrijder A. B. uit Amsterdam alhier vanuit de richting Sloten. Blijkbaar door al te grootc vaart was P., diens voertuig niet meester, het slipte en viel om. Met een beschadigd wiel kon de bestuurder huiswaarts kceren. Landbouwverlof. Het plukverlof begint 23 Juni en duurt 2 weken en wordt gegeven aan kinderen van 11 jaar en ouder. VeiHngbericht, 12 Juni, „St. Phocas Aanvoer peulen 817 zakken, prijs v. 2.55 2.85; doorsneeprijs na aftrek van veilings- kosten 2.54 per 10 kilo. Veilingbericht „God zij met Ons". Aan voer 71 zakken jonge peulen a 3,10 per 10 kilo; idem I 337 zakken a 2.76; 2 zak doperwten 5.90, Burg. Stand. Geboren: Adrianus Jaco bus, z. van L, Kroos en B. van Rumpt. Overleden: Joh Otto, 4 m. F. van der Markensteijn, 60 j,, echtgen. van L. v. Eijk. Levenl. aangegeven zoon van M. Mank en J. Verleun- „Onderling Hulpbetoon". In het café van den heer H. van Eijk, zal de vcreeniging „Onderling Hulpbetoon" op Maandag 16 Juni, des avonds om 8 uur, Zomertijd, een ledenvergadering houden. Op de agenda komt o. m. voor: Jaarverslag van den se cretaris, rekening en verantwoording van den penningmeester en bespreking Wijkver- pleging. Collecte. Zondag a.s, zal bij 't uitgaan der beide H.H. Missen gecollecteerd worden voor de arbeiders in Twente, wien het wer ken door de socialistische arbeiders onmo gelijk wordt gemaakt. Moge men bedenken, in welke moeilijke omstandigheden de Roomsche arbeiders in Twente zich bevinden, alvorens men zonder iets te geven de schaal passeert. Hoe slecht verschillende menschen op de hoogte zijn, bleek uit waargenomen uitlatin gen bij de vorige collecte; b.v.: Zij moeten ook maar werken. Ja juist. Maar ze mochten niet werken. De fabriekspoorten waren ge sloten; eerst door de fabrikanten en toen deze ze, na ruim een half jaar, weer opende, weigerden de rood en roodgetinte arbeiders om de fabriek binnen te gaan en beletten dit ook aan de Roomsche en Christelijke arbei ders. Als men de zaak zoo ziet, zal niet een Roomsche, hetzij werkgever of werknemer, Zondag de schaal passeeren, zonder zijn of fer daarin te hebben neergelegd. Muziek. Er worden alhier ernstige po gingen aangewend, om te komen tot oprich ting van een Chr. fanfare-verecniging. Voetbalwedstrijden. Zondagmiddag zul len op het terrein van R.O.D.A. om half één spelen Constantius uit Amsterdam, tegen M.V.V, II uit Mijdrecht en om half twee V. V.V. I uit Vinkeveen tegen N.A.D.A. uit Nes a. d. Amstel, Om 3.45 zal een vriendschappe- middag met de seriewedstrijden van R.O.D.A. A. Ill en S. N. O. Juniores uil Amsterdam, die een medaille, hiervoor beschikbaar he.eft gesteld. Om 5 uur zal Kolpingsgloriè Tegen S.N.O., heide uit Amsterdam, optreden. Het belooft dus heel wat te worden dezen middag met de serie-wedstrijden van R.A.D.O. Met mooi weer kan veel publiek worden verwacht want de belangstelling wordt steeds grooter. Windhoos. Bij het onweer, dat zich ont lastte te dezer plaatse, vertoonde zich een windhoos, die hier en daar schade toebracht aan hoornen en daken, door de geweldige zuiging van den wind. De gestoorde bruiloft. Donderdagavond stond een paard gespannen voor een gela den wagen dwars over den weg, toen juist een bruiloftstoet kwam aangereden. Bij het uitwijken voor het paard, sloeg de tilbury, waarin bruid en bruidegom gezeten waren, omver, waarbij de bruid eenige ontvellingen bekwam. Overigens bleek niets beschadigd. Het spreekt van zelf, dat een en ander in de eerste oogenblikken eenige consternatie veroorzaakte. LEGMEERPOLDER. De regenval en de oogst. Door den enormen regenval der laatste dagen stonden hier en daar groote plassen op het land, waardoor het soms niet mogelijk was, iets op het land te beginnen. Overigens staan de gewassen er goed bij en belooft de oogst, als er nu eenig droog en zonnig weer mag volgen, rijke vruchten lefe zullen opbrengen. H. B. G, Donderdagavond hield de afd. Hiilegom van het Hollandsch Bloembollen- kweekers Genootschap een goedbezochte ledenvergadering iri café „Flora." De voorzitter, de heer W. H. Ruigrok, opent met een woord van welkom en hoopt, dat de besprekingen aangenaam, zakelijk en vlug van stapel mogen loopen, daar de agenda groot is. De secretaris leest nu de notulen, die onveranderd worden goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken wordt voor- lezing gedaan van een schrijven der gemeente Hiilegom om medewerking der vereeniging tol verfraaiing en beplanting van perken. De voorzitter vindt deze reclame een goed idéé, daar 't aanzien der gemeente voor vreemdelingen er door ver beterd wordt. De vraag rijst, op welke- manier een en ander kan geschieden. Daar alle leden voor het denkbeeld voelen, moet aan den secretaris worden opgegevcn. wie n perk wil beplanten en waarmee. Zal men zelf planten of wil de gemeente het doen? Misschien kan wethouder Balvers, die aanwezig is, ons hierop antwoorden, aldus spr. Wethouder Balvers zégt, het op hoogen prijs te stellen, dat 't bestuur van 't H. B. G. niet de gedachte sympathiseert. De te be wandelen weg in dezen is in 't college van. B. en W. nog niet in finesses behandeld. Wil men 't particulier doen of collectief? Vóór het planten en de teruggave der bol len zorgt de gemeente. De heer F. Lom- merse Pz., vindt 't mooi, de heer J. Goeman!» Jaspz vindt 't héter voor groote firma's*, terwijl de voorzitter wijst op' de belangen ook voor 't binnenland en hoopt, dat ver schillende opgaven bij den secretaris zullen binnenkomen. ■Hierna, komt aan de orde; - bespreking groote Tentoonstelling 1925. De commissie heeft een beroep gedaan op de offervaa-- digheid der afdeeling en vraagt 500 namens 't H. B. G. als steun voor medail les. 't Bestuur der afdeeling besloot, 25; te geven uit de afdeeiingskas; doen dc leden er dan nog wat bij, dan wordt 't eenige kêeren 25. We dienen te -beden ken, dat Hiilegom een der grootste afde?- lingen is. De heer Jac. M- Goemans wil 50 geven: we slaan als grootste afd, mét 25 eèn mal figuur. - - :r. Na nog eenige discussie wordt besloten 35 a 40 uit de kas te geven; de leden zullen echter zich ook niet onbetuigd laten. Hierna werd behandeld dc benoeming van commissieleden voor de Prijsraming voor F, Lommerse Pz„ sec., C, Nieuwenhuis, voor Tulpen en bij goed A. Lommerse, voor Darwinlulpen Th. "Zandbergen en voor Nar cissen Jac, v. Saisé. Vervolg,ens werd de stand der gewassen behandeld, Deze wérd'geoordeeld* aTs 'volgt te zijn; Hyacinthen: jonge hollen best, gewas dikke bollen goed: dit weer is .echter slecht voor de dikke hollen, hel groeien valt niet mee, de verwachting is goed. E. V. Tulpen: middelmatig, de dubbele heneden middelmatig en deze zullen niet meevallen, er is veel vuur in en ze smelten met 't natte weer. De Darwins worden goed. De crocussen zijn erg ongeliik, gewas in doorsnede middelmatig; de gele crocussen zijn goed en de Narcissen,-die vrij - van vuuif gebleven zijn best. Hierna rondvraag en sluiting. Eerste H. Mis. Vandaag wordt een van onze Parochie, de Eerw. Heer Morscli, tot priester gewijd. De nieuwe priester zal Maandag a.s. alhier zijn eerste H. Mis op dragen, Wederom een groot voorrecht voor onze parochie, waaruit reeds zoovele pries ters zijn voortgekomen. Vandaag wordt te vens de Eerw. Heer N. Bijl tot diaken gewijd. Voetbal. Vinkeveen I speelt Zondag in de seriewedstrijden te Bovenkerk de demi- finale tegen N.A.D.A. I van Nes aan den Amstel, Wie er winnen zal, is moeilijk te voorspellen. Het zal een vinnige strijd wor den. Óok is Vinkeveen I voornemens in de nedcrlaagwedstrijden te Ouderkerk te gaan spelen. Mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer breidt zich hier al meer en meer uit. Er zijn al vele veehouders, wier vee door deze besmettelijke ziekte is aangetast. Aanbesteding. De uitslag der aanbe steding voor den bouw van een onder wijzerswoning bij de R.-K. Jongensschool met kantoorgebouw, is als volgt: Perceel A. Bouwerk: A, de Bruin, Mij drecht, voor 13579; J. van Es, Vinkeveen 14636; E. Empepil, Vinkeveen 14846; J. Doop, Amsterdam 12540. Perceel B. Schilderwer: W. Bakker, Vin keveen voor 1170; P. Miilchhuijse, Vinke veen 1389,99; Compicr, Utrecht 865; Wisky, Utrecht voor 934. Perceel B. Schilderwerk: W. Bakker, Vin- 143; P, en C. Kooijman 216; Perzik, Mijdrecht 140; v. Rossum, Utrecht 217. De gunning is aangehouden. Gcd. Staten van Noord-Holland zullen de landbouwtractors voortaan op de wegen toelaten. Alleen voor de tractors, die niet uitsluitend dienen voor het eigen bedrijf, zal voorshands nog een uitzondering moeten worden gemaakt. BARON VAN HEEMSTRA. De Gouverneur van Suriname, mr. A. J. A, A. baron van Heemstra, die eenige maan den met verlof hier te lande zal vertoeven, is Vrijdaaicorgen met 't. *-». „Crvnssen" den Kon,' West-In'dischen Maildienst, te IJmuiden aangekomen. Behalve de familieleden van den Gouver neur, o.w, zijn schoonzoon, mr, O. E, G. Graaf van Limburg Stirum, waren ter ver welkoming aanwezig de heer S. da Silva, districtscommissaris van Suriname, met ver lof hier te lande en de heer B, W, J. Leyen, als vertegenwoordiger van den Kon. West- Indischen Maildienst, Baton van Heemstra zal voorloopig zijn intrek nemen in villa „Sylvia", te Bloemen- daal. Het orgel van onze Kathedrale Kerk „St. Bavo" 'is dan eindelijk voltooid, zooals wij reeds hebben gemeld. Na van kleinen, omvang opgebouwd, telken male uitgebreid, van nieuwe registers en combinaties voorzien, is het eindelijk in zijn geheélen omvang gereed gekomen. Door schenkingen en giften in den loop der jaren is het langzamerhand steeds mooier kunnen gemaakt worden, zóódat het thans zijn vol ledige grootte heeft bereikt. Het orgel is een fabrikaat van den in den kring van orgel bouwers zeer gunstig bekenden orgelfabri kant J. P, Adema, uit Amsterdam, Volgens de dispositie door den maker vastgesteld, kon aanvankelijk met een slechts gering aantal registers begonnen worden, terwijl, indien zulks mogelijk was, de eerst benoodigde registraties en combinaties kon den worden aangebracht, die de dispositie verefschten. De' laatste uitbreiding, waardoor liet orgel tot op zijn vollen omvang is gekomen* en Welke uitbreiding, zooals men weet, een schenking was van de óud-kapciaans der Kathedrale Kerk, ten bedrage van ongeveer 3500, omvat de volgende registratie: Een principaal 16 voet in 't front en groot octaaf, van de Fluit Harmoniek 8 voet met windlade; een Aeöline 8 voet; een trompet Harmoniek 8 voet; een mixtuur 234 sterk; een vox-humane 8 voet; een regulateur met windkanalen, benevens een tremolo. De sublieme klank en de mogelijkheid tot de zeer fijne registratie, waarom het orgel vóór zijn algeheele voltooiing reeds zoozeer hekend was, is door deze laatste uitbreiding zeer zeker nog verhoogd, Het Hongaarsche kindertransport' dat te gen begin Juli werd aangekondigd, zal, vol gens. telegrafisch bericht uit Boedapest, reeds 25 Juni a.s, arriveeren. Het terug- transport is bepaald op 30 Juni. Er bestaat gelegenheid voor dit transport- Liebegaben mede te geven voor Hongarije Goederen moeten uiterlijk 25 Juni in het Cenlraal-Magazijn, Zuid-Willemsvaart 257 te 's Hertogenbosch aanwezig zijn. Door de R.-K, Melkveehouders zijn tot af gevaardigden in de Arbitrage-Commissie, ter beslechting van den mclkoorlog, benoemd dc heeren R. W. Nelis en J, J. van Sc'nie. Voor de noodlijdende priesters in Duitschland 1.— .Donderdag had in gebouw „De Nijver heid" de aanbesteding plaats van den bouw van 149 woningen, enz., aan de Zomervaart le Haarlem, ten dienste van de woningstich ting, „Ons Huis", te Haarlem. Ingekomen waren .6 biljetten, waarvan 1 ongeldig. Ingeschreven werd door; Peter, Nijmegen, 484746; W. van Gen- deren, Amersfoort 466000; P. J. v. d. Hoof, Nijmegen '499270; Jac. Klérk, Haarlem 513900; Maarten Edam, Haarlem 484250. De gunning zal nader worden bekend ge maakt. Algemeene tevens jaarvergadering van het District Haarlem. Woensdagavond had in het St. Bavo- gebouw de aangekondigde vergadering van het District-Haarlem plaats. Na de opening herdenkt de voorzitter in korte treffende woorden het overlijden van Pater Van Eekeren, den adviseur van V.V.F. Het district verliest in Pater Van Eekeren een sympathieken, opgewekten medewerker, dien we gaarne in onze gebeden blijven herdenken. Verder brengt hij dank aan den N, Haarl. Courant voor de gulle medewer king, die we mochten ondervinden, in het bijzonder met den tweeden Roomschen Sportdag. Daarna brengt de secretaris het jaarver slag uit. Met genoegen kunnen we een op leving in onze voetbalactie constatecren. De Roomsche Sportdag getuigde van een levendige belangstelling voor het streven en werken der Roomsche sportlui in het dis. trict Haarlem. De propaganda in geheel haar uitgebreidheid heeft pl.m. 650 omgezet. Na aftrek van alle gemaakte onkosten aan arbeidsloon, consumpte, drukwerk, reisgeld, enz. enz. blijft er een batig saldo over van 206,dat aan den Hoogeerw. Heer Plebaan ter hand gesteld zal worden. Daarenboven is het moreele succes voor de Roomsche Sportactie en de actie tot afbouw van .de kathedraaltorens, schitterend geweest De voorzitter bracht dank aan secretaris cn penningmeester voor het uitgebrachte verslag. Daarna was aan de orde de bestuursver kiezing. Aftredende leden waren H. N. Smits, voorzitter, F. de Bruin, penningmees. ter, P. de Groot, commissaris. De heer H. N. Smits werd herkozen met 9 stemmen en 1 blanco van de tien. De heer F, de Bruin met algemeene stemmen en de heer De Groot met 9 stemmen. Tot leden van de kascommissie werden benoemd, de heeren Slenders, Van Wees en Nijsten. De penningmeester doet nog eens een goed woordje voor de loterij en de Sport-IUustra- tie; hij wekt allen op met ijver voort 'te gaan in het belang van de goede zaak. Rij punt 8 wekt de voorzitter den leden op om zich té wijden aan de athlethiek. Binnen korten tijd zal er gelegenheid gegeven wor den op dit gebied z'n prestaties te toonen. Bij de behandeling van den beschrijvings brief dient de heer Duyn het volgende voor. stel in om aan den Bond bekend te maken; „Het district Haarlem verzoekt het be stuur van den D. H, V. B. met ingang van het volgende seizoen de totstandkoming van een tweede klas van de R. K. F. in het district Haarlem, gecombineerd met Amster. dam. Leiden en Zaandam, te willen bevor deren." Na eenige inlichtingen wordt dit voorstel aangenomen. Tot afgevaardigde voor de Bondsvergade ring op 13 Julj te Haarlem wordt benoemd de hëer F. de Bruin. Van de 14 vereenigingen waren er elf tegenwoordig. Ora 10,15 sluit de voorzitter de veréada- van.1 ring.- Zondagmiddag zal het stoffelijk overschot per lijkauto overgebracht worden naar de parochiekerk van de H.H, Petrus en Paulus te Helder, alwaar de overledene zoo lange jaren pastoor is geweest. Des avonds vinden daar dan de Metten plaats. Maandagmorgen zijn de Lauden en de plechtige Requiemmis, waarna de begrafenis. Bij Kon, besluit van 10 Juni 1924 zijn benoemd bij het wapen der infanterie met ingang van 16 Juni 1924; tot majoor bij het 21e regiment de kapitein R. B. van Wulfften. Palthe, van hét 19e regiment; met ingang van 16 Juni 1924, bij het reserve-personeel der landmacht, bij het wapen der infanterie, tot reserve-majoor bij het 20 regiment, de reserve-kapitein J. Ch. Rcgenhardt, van het 10e regiment; zijn benoemd tot reserve kapitein bij hun tegenwoordig korps, de reserve-eerste-luitenants J. Roukema en M. F. P. Christen, beiden van het 10e en B. van der Sloot, van het 21e regiment. In de week van 1 tot en met 7 Juni 192-1, kwamen in deze gemeente 3 gevallen van roodvonk en 3 gevallen van diphtheritis voor; te Bloemendaal 3 gevallen vaan rood vonk; te Heemskerk 1 geval van roodvonk; te Hoorn 1 geval van roodvonk en 1 geval vaan diphtheritis; te Schoten 1 geval van roodvonk; te Uitgeest 1 geval van diphthe ritis; te Vèlsen 1 geval van roodvonk; te Wormerveer 3 gevallen van diphtheritis; te Zaandam 1 geval van roodvonk en te Leiden 5 gevallen van roodvonk, De wijze waarop verschillende autobus ondernemers hun dienst' uitoefenen heeft aan eenige Burgemeesters van omliggende gemeenten aanleiding gegeven tot het vragen van voorlichting aan den Burgemeester van Haarlem. Ofschoon het autobusvraagstuk, voor wat de gemeente Haarlem betreft, behoorlijk is geregeld, heeft de Burgemeester van. Haar lem in deze omstandigheid toch aanleiding gevonden om de Burgemeesters van Alk maar, Bennebroek, Beverwijk, Bloemendaal, Castricum, Haarlemmerliede c.a., Haarlem mermeer, Heemskerk, Heemstede, Heiloo, Hiilegom, Limmen, Lisse, Noordwijk, Noord- wijkerhout, Schoten, Velsen en Zandvoort, tot eene bespreking van het autobusvraag stuk uit t'e noodigen. Aan de bespreking, welke j.l. Donder dag ten Raadhuize te Haarlem werd gehou den, werd door nagenoeg alle uitgenoodigden deelgenomen. Algemeen waren de klachten over het slecht onderhouden van de diensten, het te hard rijden, de oneerlijke concurrentie tusschen de verschillende autobus-onder nemers -onderling, het' vervoeren van te veel personen en het, althans voor een geregelden dienst vaak onvoldoende materieel. Men was het cr dan ook over eens, dat spoedig wijziging der toepasselijke wetsbepalingen dringend noodzakelijk is, doch dat, in af wachting van die wijziging alles wat mogelijk was, gedaan moest worden, om dergelijke uitwassen van het zich zoo snel ontwikke lend autobusverkeer, tegen te gaan en dat niet alleen in het belang van het publick, maar ook van de autobus-ondernemers zelf. Om dit te bereiken werd besloten tot onderling overleg en tot het maken van zooveel mogelijk uniforme regelingen in de verschillende belanghebbende gemeenten. Ten einde de uitvoering te vergemakkelij ken werd tevens besloten eene commissie van voorlichting te benoemen. Deze werd samengesteld uit de Burgemeesters van Haarlem, Alkmaar, Velsen, Haarlemmer meer en Noordwijk. Het ligt in het voornemen, dat deze com missie binnen eenige dagen hare werkzaam heden zal aanvangen om zoo spoedig moge lijk met de maatregelen gereed te zijn, welke, noodig zullen worden geacht om aan de hiervoor opgesomde bezwaren, voorzoover zulks met de bestaande wetgeving mogelijk is, paal,en perk te stellen. MEDEGEDEELD DOOR De Beurs opende heden prijshoudend. V. K. HEDEN 5% Nederland 1919 9I3/i6 911/4 6% Nederland 1923 971/0 971/0 434 Nederland 1917 8H/Ie 81 7% N.-I. 1921 A....... 1013/ g 1011/2 ?V8 Oude Vaart 713/4 dito Gem. Eigendom 59 Mij. „Nederland" 130l/2 130 Scheepvaart-Unie 1163/4 117 Rotterd. Lloyd 1141/4 II41/0 138 138 Oude Boot 60 60 Holl. Stoomboot 17 425 424 301 301 Jurgens gew. 52 52 1603/4 1631/a Indische Bank 1281/0 130 CerL Handel Mij. 1291/0 129 1291/2 129 Pboemx 100 Geconsolideerde 165 137 3381/2 340 U. S. Steel 1047/s Marine comm. 93/s 154 152 156 157 Comp. Merc. Arg. 181/ 2 Poerworedjo 1031/9 1031/a 3331/0 344 282 280 Dell Batavia 290 298 Amsterdam Rubber 120 II8I/4 Serbadjadi 1751/2 Stlau 97 98 07 ai Sumatra 110 110 Dordtscbe Petr. 307 309 64 64 Union 146 146 Anacons! 653/4 161/, Conm. Maxwell 33/g Donderdagmorgen ging de schoenmaKer H. aan den Hoogen Dijk te Schoonhoven zijn kippen verzorgen. Hij verliet te 6 uur zijn woning. Toen hij te S uur r. >g niet was teruggekeerd, maakte zich zijn familie ongerust. Na een uur werd de man gevon den in een sloot. Het bleek, dat hij bij het schoonmaken van een voerbak voor- over (e water, was geraak! en in de mod- STAATSLOTEN FrekkiflE van Vrijdag 13 Junk Se Klasse löe Lijst. Hooee nriizen* 420?-/1000 en premie van ƒ30.000. 6479 9113 17044 20905 1000. 8715 19793 19870 21656 f A00. 6S55 10244 147S2 16779 2187S 22947 22990 ƒ200. 379 5945 6627 7844 1 0395 1.3829 17340 1 896, 21206 21262 100 Prijzen van 70: V'\ 147 274 347 419 460 464 4?t 608 643 744 810 928 955 1148 1314 1477 1575 1643 1825 1952 195,3 2098 2107 2173 2292 2479 2490 2677 2958 3015 301S 3040 3065 3067 3223 3394 3537 3724 3824 3842 3874 3877 3898 3940 4052 4163 4189 -4233 4320 .4429 4453 4621 -1643 4678 - 4905 4953 4994 5156 5189 5525 5848 5858 5900 6111 6211 6238 6256 6368 637.3 6392 6478 6616 6736 6767 6895 6919 6934 6959 7071 7126 7232 7307 '7423 7704 7719 8016 8079 8177 8226 8322 8381 S457 8487 8539 8615 8749 SS29 S953 8981 9055 9.175 9183 920.1 9275 9426 94S4 9668 9673 9707 9774 9S94 9928 10097 30238 10293 10329 10387 10393 10404 10472 810566 10681 10591 10660 10833 11054 11135./li 159 .11181 11335 1133,5 11437 11452 11572 11617 11650 11682 11727 11890" U91T 11981 .12029 12097 .12342 12400 12643 12678 12721 .12864 12926 13181 13205 13248 33375 15398 13426 13684 13734 13826 13970 14022 1.4107 14129 14147 14171 14247 14323 14388 14480 14589 14715 14760 14883 14908 14943 14959 15068 15120 15176 15209 15262 15322 15519 15589 15657 15726 15810 15857 16005 1.6026 16038 1.6090 16306 16364 16827 1689" 17017 .17072 17101 17139 17205 17220 17505 17534 17733 17739 17760 17779 17837 17873 1S030 18063 18081 18245 1S341 18418 18430 1854.3 18552 18640 18*749 18755 1S9S5 19018 19096 19209 19506 19512 19537 1965.3 19725 49773 19892. 2009S 20165 20217 20307 20370 20570 20702 20861 20900 20914 21047 21056 21077 21299 21349 21362 21546 31741 21759 21759 21778 31826 21S90 21937 2I9S4 22019 22071, 22265 22293 22295 22432 22494 22636 22779 22834 "i; 21 34 T^l.76^257 t i 6 440' 465 4S0 544 .'.3547 560 568 673 hS9 7-17 750 863 "F 888 V 918 «962 11087" 1123 ,1136 -1175 13 340 532 662 840 1255-' 1290;, 71308TV 1381': '1424 1720 ,1722/5;1789 jƒ:1819 1846 - 27T|p06 509 530 609M630 763Jp 83) 970f,t0l9 1205 Ml 254 146l|oT657. 1858 01982 1720.1,722 f*|17S91819 1846 2Q31P 20341772071$ 72100 2420 2140M2216 2249/1.2299JS*2352%2409 7 2485 2534®2538 2570 2639 tï' 2662 5c 2698 '"2712 27505*2757 2871.1. 2878' 2891' :- 2910 29Wl»2025 2959175054 3085 3112 - 3149.Jf.3153 3307J4333L' 33384 "73390 3426S3455 3533 ;i 3536 3679 3686" 3756 38011 3825 7*3828 3911 §4 3930 3972 33986 4101 j;- 41.137 4121 - 74180 4269 ^29 lh 4294 7 4323 4472 *774559 7 ,4562 j 28471 2932 3230 3525 3754 390.17 4068 4219. 4363 - 4409 4616 4764 4967,., 5048 5265 5275 5612,*5623 '3707#|3714 3849??3864 4035 'f 4038 4203 ,4206 4325 f 4346 4598 >'{4610 4636 .*- 4640 -" 2 4703 :iit471.4.t '4721#4725 4773V 4791"4838 774877 f' *4S89|v 4897 504S 5069 5070 5079 5096^5177 5953 6014 5079 5497 5863 5919B 5941: 60467 <>084";...61t6 631 Tfe, 6403*6422) ',6588 6612.-; 6&14f|66!S 5069 5070 5401 5473 5755 .5766 6037-, 76038 6123776150' 6216 6263 6449.776487;6496 76588 ooiz.;-SoW' 6677 1-6687,-. 76742 7)6774 6784^ 6823^866 6916'- J6967. if6986 16993 7023 4.7053147083 71)5 '77132 .7241 C7297 7298 V.7308g$7327 7330 7343 7346" 7348 7370 777462 - 7457 7562 7635li 7652 7664 7683," 7685 M.7706 7746 - 7755 7768- '7789 779.3' :7869-?|78FS 78941-17902 77938 ,1916 8020 1 8023,5*8113 .8188 8205 S225 82.94 8296 83517$>8359 8382 78409. 8511. 8546 8569 8587fe8607 86408680 8689 S704 '8709 871 IS 8917 8957 8960 9021 9072 9124 9136'79229 9259 9348 9354 9394 9400 9403&9427 9509 9360 89565I 9566 9574 9587j§9656 9757 9826' 9883' 9913 9949 9960M9964 10025 10055 10074 10164 10165 10199p02t2 10336 10361 10450 10490 .10493' 104981105-!'> 10637, 10669 1072910769 10849 10880110882 10904 -10957, 10980 11018 11076 11081 7.11112 111,37. 11155 11163 31191 11204 ,11232Ml315 11321' ',11327 1.1368 1.1457 11492 11514211536 11539 11540 171583711584 1.1588 11593,111621 11627 41.651 11721'-.11742 '11759 1176(ïfnS5i 11914 11916; 11927, '1,1958 11963. '11.971^11985 12027 42103 12120 12150 12191. 12199$ 1221 1.2233 7)2257 12268 12341 1.2383 12436 1245' li458 42538 -12548 1.2552 12557 42588 412591 13601 12637 .12647, 42679 42723 42743 $42781: 12791 12S1S 12859 12951 13067 ,13113 13178 13376 13411. 13428 13449 13497 13529 '13547 13563 13627 1.3664 13669 13712 13728 13745 13749 13753 13766 13773 13774 13792 1388:, 13934 14024 14041 14072 14096 14127 44148 14178 14182 14194 14195 14213 14238 14274 14303 44332 1.4336 1.4342 44356 14369 14396 14453 14514 14584 14629 14661. 1.4778 14813 14836 .14846 14987 15053 15.118 15134 1515(1 15156 15181 15235 15242 15259 152S4 15302 15312 15330 '15350 15391 15416 15431 16489 15505 15572 1.5613 15671 15685 15746 15776 15806 15831 15843 15869 15872 15888 15916 15921, 45949 15978 15993 16013 16017 16064 1.6069 1 6166 16.199 16208 16214 16252 16290 16310 16355 16396 16403 16434 16451 16459 16484 16538 16541. 16631 16668 16670 46836 16856 1691.4 17021 17022 17025 17048 17060 17077 17092 17175 17214 17225 17229 17269 17274 17394 4731). 17474 17483 17546 47549 17582 17614 17639 1.7794 17S2S 17S3S 47876 17928 17943 47957 379S7 18034 1S052 18085 18096 1.8099 1811.1. 18119 18147 1S164 18181 18204 18250 18306 1S315 18324 18351 18355 18396 18432 18435 18455 18486 18497 18512 1&23 1S528 18556 18595 18602 18620 186-11 18744 18759 18764 1,8972 19048 19080 3 9111 19166 19208 19216 19228 19265 19269 19295 19341 19351 19401 19414 19427 19429 19497 19508 19533 19538 19551 19560 19630. 19703 19743 19841 19849 19891 19901 19913 19941 19970 19987 12000 20004 20033 20073 20145 2Ö157 20173 20275 20264 20362 20382 20386 20420 20456 20496 20566 20587 20590 30596 30627 2064.6 20653 20656 20659 20698 20704 20729 20735 20751. 20800 20895 20908 21090 21139 21143 21191. 211.96 21203 21232 21246 21256 21338 21364 21380 21407 21431 21436 21455 21498 21520 21528 21538 21557 21576 21598 21628 21657 21662 21679 21696 21733 21781 21802 21819 21S40 21951' 21866 21971 21081' ?20?4 22037 22055 22074 22096 22229 "410 22449 22453 22481 22491 22506 22510 2*>511 22523 22536 22580 22582 22623 23633 33640 22740 22817 22819 22873 22894 22915 22934 22944 5e Klasse 15e Lijst: 2823 m.Z. 4823: 3110 m.z. 5113; 5511 m.z. 5611: 6025 niet 100 ni.'z., 6025 met ƒ400: 13975 met ƒ70 m.z. met met; 14523 m.z. 15523. der gestikt. Het lijk Is naar zijn woning overgebracht. Het bericht, dat Italië heeft gexveigefa de conventie van Tanger te ratificeerèn, wordt' volgens den correspondent van de „Times" te Rome officieel tegengespro ken. Het is waar, dat de uitnoodiging aan Italië, om te tcekenen, niet onmiddellijk aanvaard is, maar dit is slechs aarzeling, geen weigering en men gelooft dat Italië tenslotte de conventie zal ratificeeren. De corr. voegt er aan toe, dat Italië geen liefde koestert voor een conventie zonder zijn medewerking gesloten, maar het is heel zeker, dat het niet zoo dom zal zijn om op zijn waardigheid te staan, vooral niet in dit tijdsgewricht, nu de koning en de ko ningin van Italië in Spanje zijn en een weigering zou kunnen beschouwd worden als e.KJ affront voor de Snanbx»^-»»-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 2