SPAARNEBANK I Eerw Zusters Ursulinen I Leekepreeken. Dit nummer bestaat uit 20 bladzijden, waaronder ,.et geïllustreerd Zondagsblad in acht bladzijden. HAWDELSCRED!ETEW UIT DEN OMTREK. Verstrekt KERKBERICHTEN. ingezonden tfededeelingen HEEREHBAAi mim W Vrijdag 2<7pJuni 1924 DAGBLAD VOOR NOORD- EN ZUID-HOLLAND 47ste Jaargang No. 15774 HILLEGOM. MONNIKENDAM, Spaarboekjes met 4 pCt. rentevergoeding. HEILO. Moederhuis Bergen (N.-H.) KWEEKSCHOOL voor Onderwijzeressen 21 cn 22 Juli; Toelatingsexamen. PENSIONAAT met (kopklassen) M.U.L.O. VOORBEREIDING VOOR DE KWEEKSCHOOL. MISSIEGEBIED: Oeganda Midden-Afrika V1NKEVEEN. a 75 cents per regel. .De fune geur verraadt de Kwaliteit van 'tedei fabneaat J. J. WEBER ZOON Ooticiens Fabrikautec Koningstraat 10 Haarlem De abonnementsprijs Bedraagt voor Haarlem en Agpn tschappen Per week 0.25 Per kwartaal 3.25 Pranco per post per kwartaal oij vooruitbetaling 3.58 Bureaux: Nassaulaan 49. Telefoonnummers: 1426, 2741 en 1748. Postrekening No. 5970. NIEUWE HAARLEIWSCHE COURANT Advertentiën 35 cents per regefT Bij contract belangrijke korting. Advertentiën tusschen den tekst als ingezonden medcdeeling, 60 ct, per regel; op de le Pagina s 75 ct, per regel. Vraag- en aanbod-adver. tentiën 14 regels 60 ct. per plaat, elke regel meer 15 ct„ b? vooruitbetaling. sing; 45. VERDIEPING OF VERRUIMING? Het gebeurt niet vaak, dat er in het open baar door een gezaghebbend persoon een betwistbare stelling wordt uilgesproken, zonder dat dadelijk een tien- of twintigtal publicisten er bij zijn om in dagblad en tijd schrift de uitspraak te wikken en te wegen, te belichten en ook wel.... te verduisteren. Het deed ons daarom vreemd aan, dat een belangrijke passage in de rede, waarmee twee weken geleden dc nieuwe burgemees ter van Groningen zijn ambt aanvaardde, voor zoover wij konden nagaan, aan de aan dacht van al onze Nederlandsche publicisten ontsnapte. En het is toch wel de moeite waard om even na te mijmeren over het geen die nieuwe Groningsche burgervader over het moeilijke leven van den tegen- «voordigen tijd zeide. Mogen wij het bewuste stukje uit zijn rede even aanhalen, dan zit ten wij dadelijk midden in de zaak? Hij teide: „Er dringt in het zoo gecompliceerde leven van den tegenwoordigen tijd reeds zoo'n reeks van plichten, vormen en gebruiken op den rnensch aan, dat, indien hij bovendien een ambt op zich neemt, dat dc volle per soonlijkheid vraagt, het gevaar scherp dreigt, dat hem de juiste onderscheiding gaat ont breken tusschen hetgeen werkelijk van hem wordt gevorderd en hetgeen hij zonder be zwaar kan nalaten. Dan overstelpt hem zijn laak; het gevolg is dat hij niet meer zijn werk beheerscht, doch dat zijn werk hem iyranniseert; tot groote schade van beiden. „Er is meer. De wetenschap en daardoor dc tegenwoordige maatschappij, zijn in de laatste 25 jaren zoozeer gespecialiseerd, dat de mensch verplicht is zich in zijne stu diën te beperken en zich slechts tot enkele onderwerpen te bepalen op gevaar van in dilettantisme te vervallen. En m.i. verbiedt juist dit burgemeestersambt die specialisee ring. Immers uw burgemeester behoort den ontwikkelingsgang der gemeente in alle ge ledingen voor zich te zien, zij het dan ook dat hij zich tot de groote lijnen zal hebben te beperken; hij behoort den polsslag van den tijd overal aan te voelen om in staat te zijn zooveel tnenschelijkerwijze mogelijk is vooruit te zien. In plaats van verdieping treedt dan verrui ming en schuilt dan niet tevens in dit be zwaar de aantrekkelijkheid van het ambt, een charme, die het met geen ander ge meen heeft?" In plaats van verdieping verruiming. Die uitspraak heeft ons aan 't peinzen ge zet. De nieuwe Groningsche burgervader noemt dat een aantrekkelijkheid van het burgemeestersambt, 't Kan zijn; wij zullen daarop niet verder ingaan, want wij preeken niet voor burgemeesters, maar voor gewone Vervelingen. Doch in zijn uitspraak ligt iets, Wat ook anderen, duizenden, millioenen an deren in onzen overladen tijd raakt, 't Is ten probleem. Hoe vaak hebben wij deze klachten niet gehoord: 't is tegenwoordig niet meer mogelijk om alles bij te houden; je verdrinkt in de boeken en brochures, die je thuis krijgt. En dan die couranten, die onmogelijk groote couranten met die ko lommen-lange verslagen van vergaderingen, meetings, congressen, overzichten. Een rentenier heeft er nog druk werk nee. En dan volgt maar al te vaak de con clusie: ik bepaal me maar bij mijn vak en laat de rest maar zwemmen: je kunt maar één ding goed doen en hebt daarmee tegen woordig je handen al meer dan vol! Dus allemaal specialist op een of ander gebied; geen kleermakers meer, maar enkel vestenmakers, broekenmakers en jassenma kers; geen timmerlieden meer, maar enkel deuren-, ramen-, kozijnenmakers. In de we tenschap is het immers al lang zoo: we heb ben oordokters, oogdokters, zenuwartsen. Op rechtsgebied beginnen wij specialiteiten in vennootscbaps- en in handelsrecht, in arbeidswetgeving, huurgeschillen en wal ai niet te vormen. Aan de onderscheidingen bij architecten en ingenieurs zal niemand zich wagen, nu wij het al reeds tot den tuin architect gebracht hebben. En welke sier kunstenaar zou den durf hebben om een landschap te schilderen? Hij zou zich im mers hopeloos blameeren! Tegenover dat gecompliceerde leven wrijft de burgemeester van Groningen zich in de handen en zegt; kijk, dat is nu het aantrekkelijke van ons ambt; wij laten jelui allemaal zwoegen en tobben op je eenmaal gekozen terrein. Wij behoeven ons nergens meer in te verdiepen en hebben alleen maar te zorgen voor een ruimen blik! Wanneer dit w„ar is, dan is er toch iets gevaarlijk scheef gegroeid in onze tegen woordige samenleving. Kiezen of deelen: óf wel zich verdiepen met heel zijn ziel en al zijn aandacht in een bepaald onder werp, zonder de mogelijkheid om buiten zijn eigen belangenkringetje te komen; of wel tot de „gelukkigen" te behooren, die de oppervlakte van het leven kunnen over- schouwen, zonder zich zelf moe te maken. Ziedaar het lot van den 20sten eeuwschen mensch. En wanneer men de practijk na gaat. wanneer men dc duizenden ziet, die in hun arbeid verdrinken, door hun werk worden beheerscht en overheerscht; wan neer men het stempel van „dilettantisme" dadelijk ziet drukken op een ieder, die zich een oogenblik buiten zijn eigen terrein waagt, dan schijnt er waarheid in die schil dering van ons kleurlooze leven te zijn. Maar dan veroordeelen we daarmede te vens onzen modernen tijd. Immers, het le ven in zijn geheel moge op deze wijze wor den verdiept, de mensch zelf wordt er door verengd. Gelukkig zijn er nog levende bewijzen, dat het mogelijk is ook in dezen tijd een mensch in den vollen zin te blijven zonder onder de oppervlakkigen of dilettanten te vallen. Niet alleen heeft Zimmerman aan de burgemeesters getoond, dat men zonder begraven te liggen onder de paperassen en zonder in zijn studie van de vraagstukken van den dag aan de oppervlakte te blijven een uitnemend bestuurder kan zijn en zelfs in de ziel van zijn tijd kan doordringen. Maar ook onder onze wetenschappelijke mannen treft men nog herhaaldelijk perso nen aan, die in hun speciale vakstudie een wereldvermaardheid hebben verworven en niettemin een universeelen kijk op 't leven en een vruchtbare belangstelling hebben voor de vragen van den dag. En zóó moet het zijn', voor den onderdaan en den be stuurder, voor den geleerde en den onge letterde, voor den bedrijfsleider en den vakman: een ieder hebbe naast het eng begrensde terrein van zijn dagelijkschen ar beid of het beperkte gebied zijner waar nemingen een open oog en ruime belang stelling voor het groote leven. En wanneer de opleiding van den mensch in de jeugd zóó is, dat zijn schoolwijsheid niet enkel strekt om hem te leeren lezen en rekenen, om vee! namen te kennen van landen, ste den en rivieren, van doode koningen en keizers, veldslagen en vredestractaien, maar v/anneer het onderwijs ook strekt om zijn geest en denkvermogen te vormen, zijn nieuwsgierigheid en belangstelling op te wekken, dan zal het rijke leven hem nim mer afstooten. Hij zal zich hoeden voor eenzijdigheid, zijn dagelijkschen arbeid zóó indcelen, aan zijn vakstudie zóóveel waar de hechten, zóó weten te schiften tusschen hoofdzaken en bijkomstigheden, dat hij vol doende tijd en gelegenheid overhoudt om het groote leven op zich te laten inwerken. En dan kon het wel eens zijn, dat die zoo genaamde verruiming juist het meest tot het verdiepen van zijn menschelijkheid bij droeg. Dat wij tegenwoordig zooveel tobbers en geestelijke wurmers, zooveel slaven van hun werk, zooveel eenzijdige pedanten, zooveel oppervlakkige en verwaande weet nieten, zooveel onevenwichtige doordravers en zenuwpatiënten hebben, daaraan heeft de opleiding niet weinig schuld. En over die groote schuld willen wij een anderen keer nog wel eens wat zeggen. HOMO SAPIENS. „St. Petrus". Donderdagavond verga derde in café „Flora" de afdeeling Hiilegom en Omstreken van den Ned. R. K. Bond van Post, Telegraaf en Telefoon-Personeel „St. Petrus", in zijn openingswoord zegt de Voor zitter, de heer J. Heemskerk, o.m., dat de afdeeling met teveredenheid kan terugzien op het werk, gedurende haar 5-jarig bestaan gedaan en het doet spr. genoegen dit te kunnen zeggen naast woorden van protest en afkeuring ten opzichte van 't beleid der Begeering inzake de ambtenaren-salarissen. De slag, die de ambtenaren reeds heeft ge troffen door den aftrek van 5 en 10 pCt. is hard geweest en blijft nog steeds gevoelig, doch de plannen der regeering voor een vol gend jaar doen de ambtenaren met groote onrust de toekomst tegemoet gaan. Minister Colijn heeft verklaard, dat de salarissen van de ambtenaren niet te hoog zijn, doch spr. hoopt, dat de salarissen veel te laag ziin. Als we, aldus spr., de plannen meer v^n nabij bezien, dan is het reeds zoo goed als zeker, dat het platteland in de toekomst het Heest gedupeerd zal zijn. Met een krachtige aanmoediging om toch steeds veel vertrou wen in het werk van het Bondsbestuur te nebben en allen als één man achter de be sturen te staan, opende spr. de vergadering Hierna worden de notulen gelezen en on der dankzegging goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was een re geling voor de stemming voor leden van den Bondsraad, benevens een lijst van geadvi seerde candidaten. Alle geadviseerde candi- daten werden overgenomen en instemming sverd betuigd met de adviseering van den S('cretaris, den heer v. Lierop, voor de cata goric herstellers. Door de afgevaardigden naar het te Den Haag gehouden congres werd een keurig j verslag uitgebracht waarvoor dezen een dankbaar applaus oogstlen.Door de Comrais- J sie van verificateurs werd verslag uitge bracht met dankzegging voor het accuraat beheer van den penningmeester, den heer Van Rommel. Hierna werd de rijwielbelasting breedvoe rig besproken en na hoor en wederhoor be sloten hel bondsbestuur te verzoeken een verhooging der rijwielvergoeding te vragen tot een bedrag van 3.per jaar. Vervolgens deelde de Voorzitter mede, dat na rijpe overweging het bestuur geen ter men heeft gevonden voor uitbreiding van haar college met 2 leden. Bij de rondvraag wordt door den heer Floris (Heemstede) de ongelijke uniformmaal besproken en naar aanleiding hiervan eenige vragen aan den voorzitter gesteld, welke tot genoegen werden beantwoord. Hierna sluiting. Intronisatie. Vrijdag, op het Hoogfeest van Jezus' H. Hart, had de intronisatie plaats van het H Hartbeeld op de speel plaats der St. Jozefs-Jongensschool alhier. In de gezongen H. Mis van kwart voor 8 naderden alle kinderen met het onderwij zend personeel der beide Parochiale scholen tot de H. Tafel. Te half 11 begon de plechtigheid. Deze werd verricht door den Z.Eerw.heer J. J. A. J. Krook, pastoor van St. Martinus, met as sistentie van den WelEerw. heer Schoen maker als diaken en den WelEerw. heer Mortel als sub-diaken. Ceremoniarius was de ZeerEerw. heer Pastoor Van Leeuwen. Na dat Pastoor Krook de gewone akte van toewijding gebeden had, trokken geestelijk heid, kerkbestuur en kinderen naar buiten, voorafgegaan door het Kruis en 4 koorkna pen met brandende lantaarns. De ceremo niarius bad onderwijl 'n tientje van den Ro zenkrans. De jongens werden opgesteld bij de school, de meisjes aan dien kant der kerk. Hierna volgde de wijding der beeltenis vol gens het rituale Romanum. Pastoor van Leeuwen hield daarna een toespraak, ge volgd door 'n korte predikatie. De pastoor zou bijna namen noemen, en dan beginnen met zichzelf, omdat spr. er bijna niets aan gedan heeft. Maar dank brengt spr. aan 't onderwijzend personeel der heide scholen en aan de Eerw. Zusters, al heeft sprs. dank niet veel waarde en wijst spr. op een anderen dank, n.l. die van Jezus zelf, die Zijn bijzonderen zegen beloofd heeft aan allen, die voor de devotie van Zijn H. Hart ijveren. Dank zegt de pastoor aan de kinderen, die zoo leuk hun best deden om Onze R.K. Jongensschool. Het onderwij zend personeel van de einde Augustus al hier te openen R.K. Jongensschool is thans voltallig. Hoofd de heer W. J amis, thans hoofd der school te Anna Paulowna. onder wijzers de heeren J. A. Franken en G. A. H. Kroese, thans onderwijzers te Rotter dam. Onderwijzeres mej. A. A. J. van Gilsen, thans onderwijzeres te Heer Hugowaard. Een serenade. Donderdagavond trok deze fanfare door het- dorp om een serenade te brengen aan een lid der fanfare, die dezen dag in het huwelijk trad, n.l. de heer W. Groot, die huwde met mej. W etl. Hoo- geboom. Een paar nummers werden bij het bruidspaar gespeeld, waarna de fanfare niet muziek door het dorp weer terug trok. Gem. vischafslag. Men besteedde in de afgeloopen week voor aal 0,29 a 0.48; voor bot 0,18 li 0,32 per pond. Er was vee! aanvoer van binnenaal. DirectieMr, Th. WESTERWOUDT. v- rPp' s DE INTRONISATIE VAN HET H. HARTBEELD TE HILLEGOM. H. Hartbeeld in de St. Josefkerk. De wijding van hel deze zaak zoo aardig voor elkaar te zetten. De grooten hebben daar ook schik in ge had. En nu spr. toch over die geschonken bijdraagjes spreekt, wil hij zeggen, dat hij ten slotte ook gedacht heeft aan zijn nieuwe kerk, waar dit mooie beeld eenmaal voor zal komen te staan, en dat is: de kinderpen- ning. Ieder schoolkind zal één cent per week medebrengen voor de nieuwe kerk en we zullen eens zien, boe aardig jelui dat zelf vindt. Bij zijn preek neemt pastoor van Leeu wen tot tekst de woorden van den Evan gelist Mattheus: „En ook de kinderen riepen het Hosanna, den Zoon van David." Ten slotte noodigt de Pastoor de talrijke toeschouwers buiten de afgesloten ruimte uit, niet alleen thans het stilzwijgen te be waren, doch met den Priester en de kin deren mede te bidden. Hierop volgden de treffend mooie gebeden en werd een keu rig intronisatie-lied gezongen, waarna de celebreerende Priester alle aanwezigen ze gende. Hierna werd het levensgroote H. Hartbeeld als onder bloemen bedolven; niet één kind groot of klein, arm of rijk of 't had voor dit mooie doel bloemen medege bracht. Hierna ontvingen alle kinderen een gedachtenisplaatje, 't Is weder een der vele mooie Roomsch feestdagen geweest, die uitmuntend en in voorbeeldige orde slaag de, Talrijk velen woonden de Intronisatie bij. Onderwijs. Tot onderwijzer aan de R.K. Jongensschool aan de Mariastraat alhier (hoofd de heer E. A. Janssen) is benoemd de heer S. Rcdcker te Venhuizen. Straatprediker. Gisteravond hield V„ wonende aan de Meerstraat een soort van straatprediking. De man begon eerst een soort godsdienstig debat tegen een buur man; een en ander breidde zich uit tot anderen, geleidelijk nam het aantal nieuws gierigen toe en groeide aan tot een honderd tal. Onvermoeid redeneerde de stakker, door van half negen tot 12 uur Toch de den de omstanders verstandiger hun nieuwsgierigheid en belangstelling te mati gen. daar 't nut dezer predicaties minstens twijfelachtig is. Benoeming, Onze vroegere dorpsgenoot, de beer J. Leek, onderwijzer aan de St. Jozefschool te Alkmaar, is benoemd lot hoofd der R.K. Jongensschool te Erica, Drenthe. ENKHUIZEN. ZONDAG half 8 maanddienst Maartje Schoonenrij, hv. v. Dirk Kool 10 uur v/d. Parochie. MAANDAG half 8 H. Mis voor Geer truida Kery-Buijtman. DINSDAG om 6 uur H. Mis voor Jac. de Pater. WOENSDAG om half 8 H. Mis voor dc overl. fam. Wessels-Rijkhof. DONDERDAG half 8 H. Mis voor de overl fam. Botman-Kaag. VRIJDAG half 8 voor de bekeering van een zondaar. ZATERDAG om half 8 voor Valentijn Metten. Heden feestd. der H.H. Apostelen Petrus en Paulus 2 uur tot 6 uur lof. Dinsdag de H. Mis om 6 uur. Donderdag Lof in de kapel der Eerw. zusters. Gedurende deze week zal de H. Mis ge lezen worden in de kapel der Eerw. zusters. In den ondertouw zijn opgenomen Joannes Buysman van deze par., en Geertrudes Dreessen van Alkmaar Antonius Petrus van Kleef en Maria Pauk. Joannes Franc. Kwaad van Hoorn en Gerarda Joanna Fequia v.d. BEVERWIJK. O. L. Vr. van Goeden Raad. ZONDAG plechtig feest van aanbidding geheel den dag Uitstelling van het Aller heiligste 7 uur, kwart over 8 en 10 uur de H.H. Missen schaalcollecte voor de sie raden van het Altaar 3 uur openbare Aan bidding 7 uur Plechtig Lof, processie en Te Deum. MAANDAG 7 uur meisjes-congregatie 8 uur mannen-congregatie. DINSDAG half 8 jongens-congregatie. WOENSDAG 7 uur vrouwen-congregatie. DONDERDAG half 10 H. Mis voor Bruidegom en Bruid van 68 uur Biecht- hooren 7 uur Lof. VRIJDAG 1ste Vrijdag half 7 H. Com munie 7 uur gez. H. Mis v/d. leden v/d, Eucharistischen Bond half 5 Biechthooren voor kinderen 7 uur Lof ter eere van Jezus' H. Hart. ZATERDAG van 5—half 9 biechthooren 7 uur Rozenhoedje A.s, Zondag 1ste Zondag der maand. Pastoor van Leeuwen spreekt de kinderen toe. brachten. giften voor beeld bijeen Nieuw Schooljaar begint 1 September, LISSE. ZONDAG te half 8 en te 9 uur de gelezene H. Missen te half 11 de Hoogmis te 2 uur Catechismus te 3 uur Lof met Rozenhoedje te 6 uur Congregatie. DINSDAG feestdag v/h H. Bloed des Heeren. WOENSDAG feestdag van Maria Visi tatie des avonds te half 8 Lof ter eere van de H. Maagd. DONDERDAG-avond van 68 uur ge legenheid om te biechten. VRIJDAG le Vrijdag te half 8 de H. Mis voor de lev. en overl. leden v/h. Genootschap v h. H. Hartdes avonds te half 8 Lof met Toewijding. ZATERDAG-middag van 3 uur tot half 9 gelegenheid om te biechten des avonds te half 8 Lof met Rozenhoedje. HILLEGOM. St. Joseph. ZONDAG 29 Juni, feestdag van de H.H Apostelen Petrus en Paulus. De stille H.H. Missen te 7 uur en te half 9, de Hoogmis te 10 uur te 2 uur catechusmus, te 7 uur Lof. Door de week de H.H. Missen te 7 uur en te kwart voor 8. DINSDAG te half 7 Mariacongregatie. WOENSDAG half 8 Lof ter eere van St. Joseph. DONDERDAG biechthooren van 5 uur tot half 8. VRIJDAG Iste Vrijdag. Te kwart voor 8 gezongen H. Mis, te half 8 Lof, te kwart over 8 H. Familie. CASTRICUM. ZONDAG 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoog mis, 1 uur cat., 2 uur Lof, daarna Maria- Congregatie. MAANDAG H.H. Missen te 7 en 8 uur, tevens te 7 uur aan het Maria-altaar. DINSDAG H.H. Missen te 7, 8 uur en half 9. WOENSDAG H.H. Missen te 7, 8 uur en half 9. DONDERDAG H.H. Missen te 7, 8 uur en half 9. Van 56 uur biechthooren. VRIJDAG 6 uur een H. Mis bij de Eerw. Zusters. 7 uur gezongen H. Mis voor de leden van het genootschap van het H. Hart. 8 uur H. Mis. 7 uur Lof met eerherstel. ZATERDAG 6 uur H. Mis bij de Eerw. Zusters. 7 en 8 uur H. Mis. Van 4—8 uur biechthooren. Half 7 Lof ter eere van Maria. IJMUIDEN. ZONDAG heel den dag uitstelling van het Allerheiligste. De gelezen K.H. Missen te 7 uur, half 9 en half 10. De Hoogmis te 11 uur. De H. Communie wordt uitgereikt te kwart vóór 7, na de H. Mis van 7 uur, kwart over 8, onder de LI. Mis van half 9 en van half 10. Tot 1 uur zitting van de spaar bank. Tot 1 uur is de bibliotheek geopend. Geen patronaat. Te 4 uur luide aanbidding. Te half 8 plechtig Lof met preek en Te Deum tot sluiting van het Euch. Triduum. MAANDAG te 7 uur de H. Mis in de apel en in de kerk. DINSDAG te 8 uur dames-congregatie. WOENSDAG te 7 uur St. Jozef-Lof. DONDERDAG te half 8 oefening van het Heilig uur. Van 6 uur tot half 8 biechthooren. VRIJDAG 1ste Vrijdag. Te 6 uur uitstel ling van het Allerheiligste. Te 8 uur gezongen H. Mis. Te 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Te 8 uur jongenscongregatie. ZATERDAG van 59 biechthooren. Aardbeienplukker!. Vanuit deze ge meente gaan een aantal kinderen dagelijks naar Noorden voor het plukken van aard beien. waarmede nog een aardig daggeld ver diend wordt. Per auto wordcnfsij smorgens weggebracht en *s avonds weer opgehaald. Collecte. De collecte voor de alleen staande blinden zal in de eerste helft van Juli worden gehouden langs de huizen door den heer H. v. Galen, alhier. VINKEVEEN. PAROCHIE VAN HET H HART VAN JEZUS. ZONDAG de derde dag van het patroons feest dezer parochie, tevens feestdag van de H. H. Apostelen Petrus en Paulus, om 7 uur de vroegmis, waarna H. Communie zal wor den uitgereikt, om 10 uur de plechtige Hoog mis met predikatie, .'s avonds om 6 uur plech tig lof met predikatie. De week de LI. H. Missen om 7 uur en kwart over 8. DINSDAG feestdag van het kostbaar Bloed. DONDERDAG-middag van 3 tot 7 uur gelegenheid om te biechten. VRIJDAG eerste Vrijdag der maand toe gewijd aar. het H. Hart van Jezus, om 7 uur de eerste H. Mis. Voor de H. Mis zal de H. Communie worden uitgereikt, om kwart over 8 gezongen H. Mis waaronder algemeens H. Communie der schoolkinderen. ZATERDAG-middag van 3 tot 8 uur ge legenheid om te biechten. Zaterdagavond 7 uur Marialof met Rozen hoedje. HEEMSKERK. ZONDAG de H. H. Missen te 7, en half 9. en te 10 uur de Hoogmis 's middags te half 2 Catechismus, te half 3 recollectie voor oud- retraiten te half 5 Maria-Congregatie, jongens patronaat te half 7 H. DFamilie. MAANDAG de LI. H. Missen te 7 en 8 u. overige dagen te 7, half 8 en 8 uur. DONDERDAG te 8 uur gezongen H. Mis van Requiem te 9 uur gez- H. Mis metVenie Creator voor Bruidegom en Bruid, 's mid dags van 6 uur af gelegenheid om te biechten; «iiiEiErue Barometerstand 9 uur v.m.: 760. Vooruit OPGAVE VAN: te 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament me Rozenhoedje. VRIJDAG eerste Vrijdag der maand C te 7 uur gezongen H. Mis voor de leden de Broederschap 's avonds te 7 uur Lof ter eere van het H. Hart met Rozenhoedje, litanie, enz. ZATERDAG-middag van 4 uur af gelegen heid om te biechten te 7 uur Maria Lof met Rozenhoedje Catechismus in deze week volgens gewoonte biechthooren voor de e3 en 4e klasse. HILLEGOM. St. Martinus. ZONDAG, feestdag der H.H. Aposteler Petrus en Paulus. De H.H. Missen om kwarf vóór 7, half 9 en 10 uur de Hoogmis 3 uut vergadering Derde Orde 7 uur Lof en Roz DINSDAG 8 uur Maria-Congregatie. DONDERDAG van 58 uur gelegenheii om te biechten. VRIJDAG eerste Vrijdag, de H.H. Missei om half 7, gezongen H. Mis om kwart vóór voor de gezongen H. Mis wordt de Litanie van het Godd. Hart gebeden half 8 Lof met preek ter voorbereiding van het Aanbiddings- feest hetwelk Zondag wordt gevierd. ZATERDAG heel den dag biechthoorer behalve van 123 uur om half 8 Lof me' Rozenhoedje. HOUTRAKPOLDER. ZONDAG feestdag v. d. HH. Apostelen! Petrus en Paulus. Half 8 Vroegmis, half 11' Hoogmis. Heden niet te half 4, maar te hah 3 het Lof. WOENSDAG feestdag van O. L. Vrouw Visitatie, dag van devotie. VRIJDAG 1ste Vrijdag v. d. maand. T« kwart voor 8 gez. H. Mis. Voor de H. Mis wordt de H. Communie uitgereikt. ZATERDAG van 5—9 uur gelegenheid om te biechten. WOENSDAG en VRIJDAG geen cate chismus. AALSMEER. Kerk der E.E. P.P. Carnaelieten. ZONDAG 29 Juni, feest van de H.H., Apostelen Petrus en Paulus. Om half 8 de Vroegmis, waarbij gelegenheid tot biechten en de H. Communie te ontvangen om 10 uur. de Hoogmis na den middag Lof met Rozen hoedje voor de bekeering der zondaars en ongeloovigen om 4 uur. ZATERDAG-avond om 8 uur Lof ter eere van O. L. Vr. van het H. Scapulier, j LEIMUIDEN. far. v. d. H. Joa. de Dooper. ZONDAG 29 Juni. Feestdag v. d. H- H.' Ap. Petrus en Paulus. Schaalcollecte ter be hoeve v. d. St. Pieterspenning. Na de vroeg mis gen. absolutie voor de leden v. d. 3de Orde. 7 uur Vroegmis, half 10 Hoogmis half 3 Vergadering v. d. leden v. d 3e Orde, waarna Lof. MAANÖAG om 7 uur H. Mis in de Kapel der Eerw. Zusters en om 8 uur in de kerk. DONDERDAG des namiddags van 6 toi 8 uur gelegenheid om te biechten. VRIJDAG le Vrijdag der maand toege wijd aan de bekeering v. H. Hart 8 uur Gez. H. Mis waarna de Litanie v. h. H. Hart, des avonds om half 8 met acte van toewijding. ZATERDAG te verdienen volle Afl. te; eere v. d. Onb. Ont. der Allerh. Maagd, des namiddags van 4 uur af gelegenheid om t« biechten. OUDE WETERING. ZONDAG. Heden de feestdag van d< H. H. Apostelen Petrus en Paulus half; Katechismus 3.30 H. fam. afdeeling vrout wen en om kwart over 4 kort Lof. MAANDAG-avond om half 9 H. fam. af-; deeling mannen. VRIJDAG. Heden le Vrijdag der maand. De H. Communie wordt uitgereikt om half om 8 uur H. Mis gezongen daarna de gebe den ter eere van het H. Hart. ZATERDAGbiechthooren kinderet na de H. Mis en van half 6 tot 6 uur. Vervol gens voor allen tot 8 uur en van half 9 tot en met half 10. ZONDAG 29 om 8 H.Misuur ter eere vat den H. Gerardus Majella. De overige dagen de H. Mis lom half 9 oir 8 uur wordt de H. Communie uitgereikt. Katechismus, Maandag en Vrijdag n.nn te half 6. ZATERDAG te 11 uur. A. S. ZONDAG. Gaat de 4e Sectie van de mannenafdeeling der H. Fam. te commu nie en de 5de sectie der vrouwen-afdeeling,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 1