MAANDAG, DINSDA6 EH W0ES1SPA8 Vereeniging „Vooruit REORGANISATIE IITVERKOOF Parfumerie „La France" Ziet onze Etalage. „BERK 0" De Roomsche Boerin T entoonsteUingr schilderijen door Jan Sirks OoOEN LAFAYETTE, Sr. Houtstraat hoek Nieuwstr. PEH Berichten uit onze vorige oplage. 22 Schagchelstr&at 22 PRÏJSNOTEER1NG illilil! KUNSTHANDEL F. H, SMIT, TEL» 404 GR. HOUTSTR. 69 IÉT - HAARLEM - DE NIEUWE I HütARL. I COURANT HAARLEM. BRIEVENBUS. VELSEROORD. HEEMSTEDE. OVERVEEN. ZANDVOORT. BINNENLANDSCH NIEUWS. Onderwijsbezuiniging Ned. Juristenvereeniging. De rede van minister Colijn voor de draadlooze. De vacantiereis van de Kon. Familie. De reorganisatie van de post en telegrafie. Passende kleeding voor het vrouwelijk personeel der Ned. Spoorwegen verplichtend gesteld Valsch bankpapier in omloop, De vlekziekte onder de varkens. Een aardbeving in Australië- Duitschland staat de militairé controle toe. VOOR DEN RIJWIELHANDEL 22 Schagchelstraat 22 Adverieniiën. Kinderwagen te koop Vuursteenen HAARL.Co0R.D>NER-VeR Van 30 Juni lot 6 Juli» CONCOURS HIPPIQUE MET SPRINGCONCOURS en JACHTRIT MET EINDLOOP, te HOOFDDORP op Woensdag 16 Juli a.s. STERK VERLAAGDE PRIJZEN Alle voorradige Goederen worden wegens algeheele reorganisatie te gen ongekend lage prijzen UITVEFf- KOCHT. - ZIET ONZE ETALAGES - Onze voorraden zijn te groot, daarom houden wij groote op ruiming tegen sterk verlaagde pi ijzen. Haarzakjes 15 cents, Eau de Cologue de Luzy (prima, Fransch) van fl. 3.» voor li. 2.59, vapori- sateurs tegen spotprijzen, prima sponsen vanaf 9 ets., prima toi letzeep vanaf 9 ets., tandbprsteSs vanaf 17 ets., Shaving sticks in nikkei en aluminium vanaf 34 ets., Pixavon 50 en 40 et., ens. Een prachtcoBiectie hyouteriën en tasschen, alles tegen uiterst voordeelige prijzen* moet ge h©bb9H en houden voor hetgeen om U heen geschiedt brengt U het spoedigst met ALLE gebeurtenissen vol ledig op de hoogte NOG EENS DE RECLAMES SCHOOL GELD H. B. S. EN GYMNASIUM. CURSUS 1921 1922 VOOR LEERLINGEN VAN BUITENGEMEENTEN. Nog geen beslissing van den Hoogen Raad. De gemeente Haarlem heeft ver zuimd in hooger beroep te gaan. Onlangs deelden we mede, dat de behande ling dezer zaak had gediend voor den Hoogen Raad, de gemeente Haarlem in haar Cassatie beroep niet ontvankelijk was verklaard op imformeele gronden, doch een principiëele beslissing achterwege was gebleven De Raad van Beroep nam na dien een tweede, geheel gelijkluidende beslissing, teneinde de gelegenheid te openen dat het hoogste Rechtscollege zich over de hoofd- raken zou kurtnen uitspreken, doch ook in dit tweede geval is de gemeente Haarlem evenmin gelukkig. Bij den Hoogen Raad toch is geen beroep ingediend door den burgemeester van Haar- len, terwijl de wettelijke termijn daartoe thans verstreken is. Het is ons niet bekend, dat de gemeente van haar recht op hooger beroep zou hebben afgezien en zulks is ook moeilijk denkbaar, te meer niet waar thans door den Raad van Beroep, een derde, eveneens geheel gelijk luidende beslissing is genomen, waardoor dus de gelegenheid tot Cassatie voor de gemeente Haarlem, opnieuw openstaat. Ware zulks de bedoeling niet, dan ligt het voor de hand alle nog aanhangige recla mes bij den Raad van Beroep, door dat College in eens en gelijkelijk te doen be rechten. Er is dus geen andere gevolgtrekking te maken dan veronachtzaming van den wette- lijken termijn binnen welken hooger beroep openstond. Het verder verloop dient dus opnieuw te worden afgewacht, doch hoe het ook zij, de beide eerste beslissingen van den Raad van Beroep waarbij de aanslagen werden ver nietigd, blijven van kracht, en daarmede ontkomt de gemeente niet aan het feit dat ze voorloopig, althans die aanslagen, als een verliespost zal hebben af te boeken. r. S. te Z. Geiieve precies op te ge ven, welke fondsen u bedoelt. We zullen zc dan in de lijst opnemen. Gevonden voorwerpen. Een huissleutel, een éénschijfs takelblok, een hond, een zwart-lederen damestaschjc met inhoud, een leghorn-haan, een gabardine-regenjas, ecu postduif, een zilveren beursje, een dames horloge. De brug ovêf de Houtvaart. De nieuwe brug, die gebouwd wordt over dc Iioutvaart in do Zandvoortschelaan. is nu bijna gereed. Duidelijk kan men nu reeds opmerken, hoe straks het verkeer over de geheele breedte van den weg dc brug zal kunnen passeêren. Het zal een groote verbetering voor dezen drukken weg wezen. Verbetering. Aan den Heerenweg, langs den Hout, wordt van gemeentewege de wegberm vveggegraven. Hierdoor verkrijgt men een belangrijke verbreeding van het bestaande fietspad. Dit beteekent een goede verbetering, want nu hebben de wielrijders meer ruimte om uit te wijken voor voertui gen, wat ze wel noodig hebben, vooral wan neer hen b.v. twee auto's of andere voertui gen passeeren. Iramontsporing. Omstreeks half 4 Vrij dagmiddag liep nabij de halte Ovcrveen op de Julianalaan, door het verzuimen een wis sel over te zetten, een tramwagen der E. N. E. T. uit de rails. l)t dienst ondervond hierdoor ongeveer anderhalf uur vertraging. De wagen werd door personeel weder in het spoor gebracht. De R.-K. Muziekver. „Euphonia." De hafmomevereèiiiging „Euphonia", alhier, heeft 't beter getroffen dan haar zuster- vcreeniging „Sursum" te Bloemendaal, die de vorige week om 't ongunstige weer haar uitvoering uitstellen moest. Dank zij het gunstige weer, was dc belangstelling goed. Maar niet alleen het gunstige weer, ook de gunstige reputatie, die deze vereeniging in de gemeente heeft, droeg bij lot die belang stelling. Jammer voor de vereeniging moest zij in dc open lucht, op de speelplaats van de St. Aloysius-school musiceercn. In een tent zou de muziek zeer zeker nog bfeter tot haar recht gekomen zijn. Over de uitvoering zelf, kan ons oordeel niet anders dan zeer gunstig zijn. Natuurlijk is „Euphonia" geen H. O. V., maar dat neemt niet weg, dal haar muzi kale uitingen van dien aard zijn, dat deze zeer goed té genieten zijn. Er werd dan ook kranig gespeeld, dank zij de ijverige en nauwgezette studie en de zeer goede leiding. Het publiek gaf daarover zijn tevredenheid te kennen door na de verschillende nummers cên flink applaus af te steken. Dienstrolleering N, Z. H.-personeel. Vrij dagmiddag had, niet zooals aanvankelijk door ons was bericht, een conferentie plaats, tusschen de Direciiè en dc drie er kende organisaties maar door den laatst genoemden met den chef van Dienst, In specteur ert chef v. d. Uitv, Dienst. Van dc organisaties waren aanwezig de heeren Verton N. V., Geers en Koster van St. Raphael en v. d. Kooij van P. C. B. De besprekingen liepen alleen over de rol- leering der stads- en buitenlijnen ressortee- rend onder het bureau Leiden. Besprekin gen waren voor beide in bevredigenden zin en zal uitvoeriger aan dc. leden in vergade ring worden medegedeeld. Gemeenteraadsvergadering. Vrijdagavond vergaderde om half 8 ten Raadhufze de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van Burgemeester J. Beeck- man. Afwezig zijn Mevr. Weenink en de heeren Gunters en v. d. Plas. Na eenige kleine wijzigingen worden de notulen van de vorige vergadering goedge keurd. Aan de orde is punt 1 van de agenda Ingekomen stukken. Eenige goedgekeurde raadsbesluiten van Ged. Staten worden voor kennisgeving aan-» genomen. Eveneens een nummer van het tijdschrift voor assoeüsme in Nederland. Een verzoek van den heer Kuyper, slager in Zandvoort,|om Zaterdag's cn Zondags de Kerkstraat op te mogen rijden met een mo torwagen. Of het voor de uitoefening van zijn beroep is, staat niet in het verzoek ver meld. Besloten wordt den heer Kuyper te verzoeken zijn verzoek aldus in te kleeden. Een schrijven van J. K. waarin hij mede deelt dat hij o.a. 60 uren heeft gewerkt voor 40 cent per uur. (Naar B. en W. om prae-ad- vies). Een verzoek ont strand te mogen pachten (Afwijzend beschikt). Mevr. Weenink verschijnt ter vergadering. Een mededeeling van den heer v. d. Werf, waarin hij mededeelt niet langer zitting te nemen in de financieele commissie, wegens slecht opkomen der leden. De vergadering kan daardoor dikwijls niet doorgaan. De Voorzitter én de leden der financieele com missie betoogen,dat het geen laksheid is, doch onvoldoende overleg, omtrent den tijd, die allen het beste schikt. De noodzakelijke veranderingen worden toegezegd, waarna de heer v. d. Werf zich bereid verklaard zijn aanvrage om Ontslag in te trekken. De heer Gunters verschijnt ter vergade ring. Een verzoek om vergoeding op studie aan de Ambachtsschool van haar zoon voor Mei. V. Toegestaan met den heer MOLENAAR tegen. Een verzoek van een winkel van de Gemeente te mogen huren. Dit wordt toe gestaan. Een adres van de kampeer-vereeniging „Zandvoort" tegen de kampeerbelasting. Dit adres wor'dt voor kennisgeving aangenomen, daar de kampeerbelasting voorloopig van de agenda is afgevoerd. Een verzoek van de Sportvereen. „Sport Staalt Spieren" om verbouwing van school C. (Naar B. en W. om prae-adviès). Overgegaan wordt tot punt 2 der agenda Voorstel tot verkoop van bouwterrein op „plan Noord." B. en W. stellen aan den Raad voor aan den heer W. E. Ktienitz te Amsterdam voor den prijs van f6 per M2 te verkooptn 112 M2 grond aan de Potgieterstraat op plan „Noord". Als voorwaarde zal gesteld wor den dat bij eventueele bebouwing van dat terrein de indeeling en dea rchitectuur aan de goedkeuring van B. en W. worden onder worpen. Op voorstel van den heer ZWAAN wordt de datum September in het besluit opgeno men, waarna het zonder stemming wordt aangenomen. Aan de orde is punt 3 der agenda Voorstel wijziging veror dening Keuringsdienst. Zonder stemming of discussie wordt aldus besloten. Aan de orde is punt 4 der agenda Benoeming hoofd open bare school A. Bij derde herstemming behaalt de heer Werkhoven 9 stemmen en daarmede geko zen voor de heeren Damen (2) en Olree (1). Aan de orde is punt 5 der agenda Voorstel ontheffing ver ordening Drankwet. Eenige jaren geleden is door den raad krachtens artikel 35, 2e lid der Drankwet een verordening vastgesteld, waarbij bepaald werd, dat een lokaliteit, waarvoor B. en W. verlof zouden verkenen voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, andere dan sterken drank o.m. een oppervlakte moeten hebben van 50 M2. In bijzondere gevallen zou de raad B. en W. kunnen machtigen, hiervan af te wijken. B. en W. stellen nu den raad voor hun die machtiging te verkenen tenjjbehoeve van F. M. Berkhout voor per ceel Strandweg 2 L. S. Krabshuis voor per ceel Groote Krocht 20B en H. R. Hessels voor punt Zeestraat 36. Zonder stemming of discussie wordt aldus besloten. Aan de orde is punt 6 der agenda Wijziging gemeentebe- grooting dienst 1923. Zonder stemming of discussie wordt aldus besloten. Aan de orde is punt 7 der agenda Benoeming 2 commissa rissen uit dert Raad, bouw- verceniging „Eendracht." Een der voorwaarden, waaronder de ge meente de woningbouwvereeniging „Een dracht maakt Macht" geholpen heeft met het verkrijgen der benoodigde gelden, is ge weest dat vanwege de gemeente onbeperkte controle zou kunnen gehouden worden op alle handelingen der Vereeniging, hetzij door het benoemen van twee commissarissen uit en door den Raad, hetzij op een andere door B. en W. te bepalen wijze. B. en W. bevelen nu den raad ter benoeming als com missaris aan de heeren G. van Voorthuijzen ?n C. L. M. Geers. Bij de eerste stemming verkrijgen de hee ren Gunters 1, v. d. Werf 2 en Voorthuijzen 9 stemmen, die daarmede is gekozen en zijn benoeming aanneemt. Bij de tweede stemming verkrijgen de hee ren Zwaan 7, Siegers 3, Bos 1 en v. d. Plas 1 stem. De heer Zwaan is daarmede gekozen en aanvaardt zijn benoeming. Aan de orde is punt 8 der agenda Strandverpachting. B. en W. stellen den Raad voor aan C. We ber te Zandvoort overeenkomstig zijn ver zoek, 10 strekkende meter strand, gelegen tusschen de beide .standplaatsen van P. van Duivenboden in, onder de gewone voor waarden te verpachten tot en met het bad seizoen 1925 voor een prijs van f 14.25 per meter. Zonder stemming of discussie wordt aldus besloten. Aan de orde is dan punt 9 der agenda Tegemoetkoming kosten Machinistenschool. Door een ouder van een leerling van de machinistenschool te Amsterdam was een tegemoetkoming gevraagd in de kosten ver bonden aart het bezoeken van die school. B. en W. stellen den Raad voor de getroffen re geling betreffende de Middelbare Technische School te Haarlem ook van toepassing te verklaren voor de machinistenschool te Am sterdam. De VOORZITTER deelt mee, dat men dezelfde vergoeding wil geven, als voor de Middelbare Technische School in Haarlem. De heer ZWAAN meent, dat de toestand hier ongunstiger is, omdat de betrokken leer ling gedwongen is naar Amsterdam te gaan. Wethouder MOLENAAR erkent dit be zwaar niet. De heer ZWAAN stelt voor het belastbaar inkomen voor de machinistenschool in Am sterdam 500.hooger te stellen, als voor de Middelbare Technische school te Haarlem. Op voorstel van Wethouder Molenaar wordt er de bepaling aan verbonden, dat studie in Amsterdam niet zal worden toege staan, wanneer die zelfde studie in Haarlem kan worden gevolgd. Plet voorstel-Zwaan wordt dan zonder hoof delijke stemming aangenomen. Overgegaan wordt dan tot punt 10 der agenda Wijziging overeenkomst levering gas. De gemeente Haarlem heeft zich bereid verklaard het tarief der perskosten van gas voor 1924 te herzien. B. en W. stellen den Raad voor op die aan biedingen in te gaan. De heer ZWAAN meent, dat niet de winst in de Gemeentekas moet worden overgestort, dóch dat men daarvan de verbruikers moet laten profiteeren. De heer PADT wil het college van B. en W. opdragen dit eens nader onder de oogen te zien. Spr. meent dat, wanneer er verliezen wor den geleden, de Gemeente, moet bijpassen en vindt net daarom billijk, dat ook de winst, althans voor een gedeelte moeten worden gestort. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Aan dc orde is dan pun 11 der agenda: Verlenging, vergoeding Chr. schoolbestuur voor overtolligcn onderwijzer. Het Bestuur der Vereeniging tot stichting en instandhouding van christelijke scholen voor V.L.O. en U.L.O. verzoekt vergoe ding van de jaarwedde van een aan te stellen onderwijskracht. Daar dc gemeente inge volge de bepalingen der Lager Onderwijs wet verplicht is, die vergoeding te verieenen, wordt den Raad voorgesteld gunstig op het verzoek te beschikken. Dc VOORZITTER deelt mee, dat in- tusschen een onderwijzer is benoemd en dat dit punt van de agenda kan worden afge voerd. Aan de orde is dan punt 12 der agenda Verlenging met half jaar aanstelling gemeente-ge neesheer en schoolartsen. Op het einde van 1923 besloot de raad den gemeente-geneêsheer cn de schoolartsen voor een half jaar nog te benoemen, daar die dienst zou gereorganiseerd worden. Daar echter die reorganisatie nog niet voor elkaar is, stellen B. cn W. voor de gedane benoemingen gel dig tc verklaren tót 31 December 1924. De VOORZITTER deelt mee, dat deze kwestie in handen is van de gezondheids commissie en dat daarvan nog geen antwoord is ontvangen. De VOORZITTER merkt op een vraag van den heer Zwaar, dat het verzoek om prae-advies in April naar de Gezondheids commissie is verzonden. Er zal echter op bespoediging worden aangedrongen. Aan de orde is punt 13 der agenda Vaststelling vergoeding bijzondere schoolbestu ren. Door den raad moet ingevolge art. 103, vierde lid der Lager Onderwijswet 1920 het bedrag der gemeentelijke vergoeding, be doeld in art. 101 dier wet, voor de Christelijke school aan de Brederodestraat en de Roomsch- Katholieke school aan de Hecrenstraat wor den vastgesteld. In verband met de berekening der kosten stellen B. en W. aan den Raad voor, die be rekening over 1922 te maken naar een bedrag van 19.13 per leerling. Zonder stemming of discussie wordt aldus besloten. Overgegaan wordt tot punt 14 der agenda Verkoop 1 lengte zuig- slang van de E. S. motor spuit. Door de firma P. Grimman hier ter plaatse is verzocht een lengte zuigslang, welke bij de door haar geleverde Ed. motorspuit behoort, terug te mogen koopen voor den prijs van f 50. De gemeente heeft bij die motorspuit vier lengten, wat meer dan voldoende is. B. en W. stellen daarom voor, aan het verzoek der firma te voldoen. Zonder stemming of discussie wordt aldus besloten. Aan de orde is de Rondvraag. De heer BOS vraagt hoe het staat met de bestrating van den spooroverweg. Kan deze niet eens worden doorgetrokken. Het college belooft de aandacht. De heer BRAMSON vraagt of er een bad huis komt of niet. De WETHOUDER antwoordt, dat deze zaak is behandeld. Door een vergissing is een groote vertraging onstaan. De VOORZITTER zegt afwikkeling dezer zaak toe. De heer BRAMSON heeft verzocht om een licht aan den Strandweg. Hier is aan voldaan. Spr. had liever geen nachtpitje. Spr. vraagt of de politieverordening aan de leden van den raad is toegezonden. Als hierop bevestigend is geantwoord, vraagt spr. wan neer dsze in den raad zal komen. Op zijn eerste vraag krijgt spr. een afdoend antwoord. Wat de tweede betreft, het wach ten is op Ged. Staten. De heer BRAMSON klaagt ook over het snelle rijden der auto's er zijn echter reeds maatregelen genomen. De heer GEERTS wenscht de aandacht te vestigen op school B. waar in een verzamel plaats gasbuizen zijn neergelegd. De Wethouder deelt mede, dat hier reeds in is voorzien. De heer GEERTS wijst ook op het ge vaar, dat ontstaat bij de straatmuziek. Spr. zag liever geen muziek en dansen in smalle straten, met het oog op het verkeer. De VOORZITTER belooft politietoezicht. Met klem wijst de heer Geerts ook op het vrije strand. Zondag zijn daar de toestanden ergerlijk geweest. Ook hier wordt politie toezicht toegezegd. De vergadering wordt hierna gesloten. Burg. Stand. Geboren: z. van G. Bol en S. Drayef. d. van A. C. A. Piers en N. M. Veey. d. van D van Duyn en M. Scbregts. z. van J. .J van MonSjou en M, E. Verlaan. not; A. A. C. M. Raupp en J. H. Mulder. Getrouwd: A. E. Pilgranxs en A. Th. Bclhs. De Eerste Kamer heeft Vrijdag hel wets ontwerp tot wijziging der L. O.-wet en de Leerplichtwet, strekkende om bezuiniging aan te brengen, goedgekeurd rüct 20 tegen 6 stemmen. Tc Breda wordt de 54e jaarvergadering van dc Ned. Juristenvereeniging gehouden. Nadat Donderdagavond de afgevaardigden officieel door B. en W. ten stadhulze waren ontvangen, ving gisterenmorgen 10'A uur de algctncene vergadering aan. In zijn openingsrede wees de voorzitter, mr. Coninck Westenberg, in verband met 't onderwerp, dat heden aan de orde komt, op de ziektegeschiedenis en de levenskansen van ons burgerlijk procesrecht en ging in cên eenigszins uitvoerig betoog na, wat in den loop der achter ons liggende jaren, sinds 1907, toen de hervorming het eerst door de Nederlandsche Juristenvereeniging aan de orde werd gesteld, zoo al geschied is. Prae-adviezen waren hierover uitgebracht door mr. dr. P. van Heynsbergen en mr. P. M. Trapman. In zijn gisteravond gehouden rede voör de draadlooze telefoon, waarin hij 'n overzicht gaf van den financieelen toestand des lands en de bezuinigingsmaatregelen, verklaarde .Minister Colijn, dat, behalve dc reeds aan genomen belastingwetten ook nog die op verhooging van de tabaksaccijns en het nieuwe tarief voor invoerrechten zal zijn aangenomen, het program van verleden jaar nagenoeg zal zijn afgewerkt. Indien de Statcn-Generaal de genoemde wetsontwerpen aannemen, dan durft spr. te verklaren, dat de begrooting voor 1925 zoo niet volkomen, dan toch vrijwel geheel sluitend zal kunnen gemaakt worden. STOCKHOLM, 26 Juni. Uit Abisko ver neemt het „Swenska Dagbladet,dat konin gin Wilhelmtna gisteren den berg „Nuolja" beklommen heeft. Ontsiagaanzcgging aan ambtenaren. Naar de „Tel." verneemt, is in verband met de op handen zijnde reorganisatie van den dienst, heden aan een 100-tal ambtena ren bij het hoofdbestuur der posterijen en telegrafie in de rangen van schrijver tot en met hoofdcommies, eervol ontslag aange zegd tegen 1 October a.s., met récht op wachtgeld of pensioen. In de betrokken medcdcelingen wordt er gewag van gemaakt, dat alleen dc drang naar bezuigiging tot dezen vóór 't personeel zoo ernstigen maatregel heeft geleid. Eveneens is aan een 40-tal directeuren en hoofdcommiezen van den kantoordienst on der gelijke voorwaarden ontsiag aangezegd. De directie der Ned. Spoorwegen heeft het noodig geoordeeld, het vrouwelijk per soneel, ook dat op dc stations dienst doet, mede te deelen, dat het, gedurende de uit oefening van den dienst, zoo eenvoudig mo gelijk gekleed dient te zijn. De directie heeft ter kennis van het vrouwelijk personeel cloen brengen, dat ieder van dat personeel uiterlijk van 1 Augustus a.s. af, verplicht is, een eenvoudig, niet doorzichtig, aan den hais sluitend en tol de polsen reikend bovenkiee- dingstuk te dragen. UTRECHT, 28 Juni. In de afgeloopen wéék werden hier ter stede cn tc Hilversum verscheidene vaische bankbiljetten van 40 van het oude model uitgegeven. Deze biljetten werden voornamelijk aan winkeliers ter wisseling aangeboden. Men vermoedt te dóén tc hebben rfict ee» bende, die haar vertakkingen over het gchecle land heeft. Dc Ned. Bank looft een groot bedrag uit voor de opsporing der vaische munters. Men meldt ons uit Waddinxvèen, dat daar in hevige mate dé vlekziekte onder de var kens heerscht en dat reeds veel dezer die ren er aan ten offer zijn gevallen. LONDEN, 28 Juni. - Uit Sydney wordf een lichte aardbeving gemeld. BERLIJN, 28 Juni. Het antwoord det Duitsche regèering óp de nota van den raai der gezanten, inzake de militaire controle, is naar Parijs gezonden. Dc Duitsche rêgoc- ring aanvaardt dc eischen van den raad van gezanten en verklaart zich bereid mede té wérken tót uitvoering der contróic. Kent ge onze kwaliteiten. Deze zijn steeds prima, zoodat wij dc laagslón in prijs zijn, terwijl hier nog bij komt, dat allen denzelidèn prijs beta len. Verkoop alleen a contant, 's Zon dags open. Bewaar deze annoncé. Let op No. 22. H. rijw., nieuw, gew. uitv, compleet i 30, m. lorp. f 40, luxe f 40, D. rijw. id id. 36, 45, 45, prijzen tót f 125, Frames van f 14 lot 528.50 Goéd wiel I 3, goede zwarte velg 100. naaf 80, torpedonaaf 675, naafas 10. moer, step 2, Spaken prima 125, vèlg- koord 6, spatb. opruiming per stel 25, 1 andwielljes 25, C-moer 10, Torpedo- onderdeelen, vrijwiels, B cn W, 125. Michelin buitenb., let wel 28 bi; 11/2 175. Buitenb. v.a. 125 t.m. 475, Binnenb. 30, 45, 75, 100. Michelin bxnncnb. 78, Bates 70, Bracketas 30, draadpot 12, bracketspie 4, crainkspie 3, Thomson-as 125, Kellingw. m. 1. 'er. 185, kettingspanners p. p.5, nethou- ders p. p. 4, net 35, Kcttingkast 100, 145, Kettingen 70 100, Diamond 2Ö0. Perry 200, Appleby 180, Browns 150, pedalen v. a. 80, 100, 130, 200 (En- gèlsch), bagagedrager 20 ,45, 75, 100, zadels 170, m. Hangvceren 450, Orgin el Terry H, f 10, zadelpcn 60, veer 7, stuur 130, expanders 10, handles 10, 15, 18, 30, Bandirem 70 (mooi goed); lamphaak 7, 15, Stuur m. 2 remmen 475, rembiokjes VA, 3, pedaalblok 4/j, pedaalas 15; bel 17, 50, 90; voor vork 169, 245, balhoofdstel 50, kaars.» laW I85' carbldi' 340, batt. hulz. 13, B r k o D (nieuwste) 7, prachtlamp; Carbid 20 p. b. Kaarsen 16 a 22, olie 7, lak 10, 17, 30 en 40; Vaseline 6; vet 6, Solutie 2 A prima. Zware pemp- slang 16, venticlslaxig 5, transfers 10, BERXO-ONDERDEELEN, PHÏLIPS- GLOEILAMPEN, BÉRKO-Reparalie- mrxehting. Alles coniant. Zondags open. Verbuur, rêpareeren. Bewaar deze lijst* Lèt vooral op 't no 22. 1 Burgers Damesrijwiel als nieuw i 55. 1 Adekdames. Pitriet, (merk de Ridder) WARiMOESSTRAAT 17r. Gevraagd 300 gave Vuursteenen. Brieven ond. No. 11557 Bur. van d. bl. BiK«n« swegr. s-27.— VERSCHENEN en ovaral ver krijgbaar oor drie belangstellenden, met een voorwoord van Pater DAMASUS prlj3 35 cent Uttgava van (la N.V. DRUKKERIJ ,DE SPAARNESTAD" Haarlem Ti! af. 1995 MAANDAG: Tomatensoep, Varkens lappen, Postelein. Hopjéspudding met vanillesaus DINSDAG: Groen tesoep, Klafsfricandcau, Peulen, Flensjes - WOENSDAG: Bruine Ra- goutsocp, Kalfsgehakt, Bloemkool, Rijsttaart - DONDERDAG: Verme- cellisoep. Rosbief, Versche capucij- ners, Beschuit met bessensap VRIJDAG: Gevulde tomaten, Gebak ken schol met sla en komkommers. (Op verzoek Russische biefstuk met worteltjes), Citröenvla. ZATER DAG: Macaronisocp, Runderlappen, Zomeratidijvic, Griesmeelpudding met aardbeiënvla ZONDAG: Kerrysoep Kalfslappen, Versche Spcrcieboonen, Bittcrkoekjesvla. Van beden at nieuwe aardappelen. Ook dagelijks bezorging te Aerdcn- hout, Bentveld en Zandvoort. COUPONS ~5 Op dit concours worden definitief verreden dé drié wissêlprijzcn; de beker van Hoofddorp van voorgaande jaren 't geen spannende wedstrijden belooft. Programma's met inschrijvingsbiljet verkrijgbaar aan 't Bureau „Hotel de Landbouw, Telef. 12. Hoofddoro en bij den Secr. JAC. CLAY, Meerweg 25B, Heemstede. CaERZOM Imr dagelijks geopend van 10-6 uur, «afgezonderd 's Zondags. Groote collectie Grafische kunst van bekende meesters. Speciale inrichting voor het leveren van artistieke encadrementen, Barteljorisstfaat 33

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 2