Sport- en wedstrijden. Athletiek Kampioenschap van den N. V. B. TENNIS, WATERPOLO. CRICKET. Albion—C. V. H. KAATSEN. WIELRENNEN. VOETBAL R. K. F.M.V.V. 0—6. D. H. V. B. DUIVENSPORT. SCHIETEN. LAWNTENNIS. Bekerwedstrijd. DAMMEN. DE TENNÏSUITSLAGEN. le klasse. C Apeldoorn Daisy IEnschedé I 16 2e klasse. A Den Haag Waalsdorp IAnglo Dutch lib 5—2 Schiedam MaasBaan 14.16 E Den Haag HoutrustSido II 70 R'dam Blauw WitBaan 14 II 06 F Amsterdam TeddySmash Ila 43 I» A'dam D.D.V. libAmersfoort I 34 L Nijmegen Alw. Ready IIWagen. 16 3d klasse. A Amsterdam: IvyT.A.C. II 61 B A'dam United—A.Y.R43 DE WATERPOLO-UITSLAGEN. Ie klasse. A Gouda G.Z.C. I—Maas I 1—3 B fjUtrechtU.Z.C. I—Dolfijn I 0—4 2e klasse. B £A'dam Dolfijn IITriton I 04 C UtrechtU.Z.C. II—H.P.C. I 1—1 3e klasse. A Leiden L.Z.C. II—H.V.G.B. I 0-4 B Zaandam Neptunus IIA.Z. en P.C. II 1 2 F Zutphen Neptunus IA.Z.C. II 21 G Almelo De Aa IZ.P.C. II 60 UtrechtU.Z.C. IllA.Z. en P.C. III 4—0 le klasse (dames). Rotterdam O.D.Z.H.Z. en P.C, 31 2e klasse (dames). B Rotterdam O.D.Z. IIR.D.Z. II 60 G, 2. C. I—MAAS I (1—3). Als scheidsrechter Van der Velde begin nen fluit, stellen de volgende zeventallen zich op: G. Z. C.: D. Gelijns, C- IJsselsteijn, J. C. den Boer, S. H. Smit, J. V, d. Ree, W. Bokhoven, G. Ruiters, Maas: A. Krats, P. v. Senus, Van Klaveren, A. J. van Senus, H. van Senus, N. N, Pot. Al dadelijk bij den aanvang blijkt, dat de i G. Z. C. een zwaren strijd zal hebben om zich te handhaven. De eerste aanval is voor Maas, op het juiste moment echter weet Smit, die zijn oude plaats weer hernomen heeft, v. Senus den bal te ontfutselen en naar Bokhoven aver te zetten, die keihard net overschiet. Krats speelt zich vrij en weet den hem toege- speelden bal door de handen van den keeper in de touwen té jagen (01). Nu gaat de G. Z. C. iets opzetten, maar Bokhoven, die goed door H. v. Senus bewaakt wordt, krijgt geen gelegenheid tot schieten, zoodat tegenpunten voorloopig uitblijven. Een achterwaartsch schot van Bokhoven kan Pot er maar net uitslaan, de corner die hiervan het gevolg is, levert niets op. Een oogenblik later ziet Bokhoven kans het le der vrij te bemachtigen en brengt den stand met een schitterend onhoudbaar schot op I—1. Ecnige oogenblikken later weet P. van Senus een hem geboden kans te benutten door het leder onhoudbaar in het net te .schieten (12). Nog ecnige seconden en het Is rusten en nog steeds is Maas in den aan val. Krats krijgt weer een kans en laat Gelijns voor de 3e maal visschen (1—3). Na de rust wordt er vooral van de zijde onzer stadgenooten, die nu met den wind meespelen, hard gezwoegd. Verschillende schoten van Bokhoven, zoo wel achter als voorom, worden door Pot gestopt. Ook enkele schoten van v. d. Ree en Ruiters gaan verloren; het slot is dan Bok, dat de ex-kampioenen met een 31- jederlaag het water verlaten. We kunnen niet zeggen dat er bepaald slecht gespeeld is. De achterhoede verrichtte goed werk, ook Smit bleek z'n oude speelroutine terugge kregen te hebben. Gelijns is wel geen Slop, maar toch geloo- vcn we dat dezen speler, die de speelrou tine nog geheel mist, door goed en veel oefenen een goede doelwachter tc maken is. Dc voorhoede kan weinig uitvoeren, daar vooral Bokhoven streng bewaakt werd door H. van Senus; wc! viel het ons op, dat laatstgenoemde speler zich veel bezondigde aan het op de bcenen zwemmen. De leiding in handen van den heer v. d. Velde kon ons maar matig voldoen, niet alleen dat af en toe de beslissingen zeer dubieus waren, maar er werd ook te veel voor onbeduidende dingen gefloten en daar door het spel onnoodig onderbroken. JOHNNY. CRICKETOVERZICHT Gisteren wist V. R. A, zich wederom een extra winstpunt toe te eigenen, zoodat de Amsterdammers thans met een voordeelig verschil van 2 punten boven II. C. C. de leiding hebben. Het spel der V. R. A.'ers schijnt dit sei zoen van uistekende kwaliteit te zijn. Nu weer was V. O. C. het slachtoffer van den inningshonger van Rincker c.s. V. R. A. behaalde het niet slechte totaal van 226 voor 9 wickets. De Rotterdammers zagen geen kans Rin cker behorlijk tc bespelen. Tweemaal werden zij uitgegooid, resp. voor 65 en 103 runs. De Haagschc was niet minder op dreef, doch V. V. V. slaagde er hier in den in ningsnederlaag te ontgaan. De Amsterdammers sloegen er in dc le innings 136. De Hagenaars gingen hierna in en brach ten het tot een totaal van 290 voor slechts 4 wickets. Een poging van V. V. V, nogmaals bin nen den tijd aan dc kant te zetten, mislukte. Toen de stand 51 voor 2 was, werd de strijd beëindigd. De beide oostelijke vereenigingen verlo- ren- Ajax sloeg P. W. met met muider dan innings en nog 97 runs. Hieruit blijkt wel, dat P. W.'s plaats op de ranglijst niet ge heel in overeenstemming was met haar kracht. Hilversum hield er het Nijmeegsche Quick onder met 3 wickets. Hier was de ontmoeting vrij spannend, hetgeen van de overige gememoreerde wed strijden nu niet bepaald kan worden ge- zed. In de 2e klas zagen de Haarlem-reserves kans om te Werve, dat no. 2 der ranglijst was, er onder te houden. Er werden hier 2 innings uitgespeeld. Haarlem behaalde er 12l en 39, te Wer ve sloeg 62 en 69 runs. Haarlem won dus 't nippertje met een verschil van slechts 29 runs. C. V. H. stelde teleur door zich in Zaan dam door Albion met 25 runs te laten klop pen. Ook hier kon men 2 innings geheel uitspelen. Dc C. V. H.'ers schijnen over de sporti viteit hunner tegenstanders niet erg te spreken. Gelukkig nog maar uitzonderingen bij cricket. Rood en Wit won Zaterdag de ontmoe ting tegen P. W. om den Telegraafbeker. Dc Haarlemmers hadden eenige invallers, doch wisten zich desondanks in de vol gende ronde te plaatsen. Zondag werd aan dc Spanjaardslaan een aardige oefenwedstrijd gespeeld tusschen Rood en Wit en een elftal van spelers uit den H. C. B, Ook hier was de overwinning aan Rood en Wit. De H. C. B.'ers hebben, vooral wat bat ten betreft, aardig partij gegeven. De zwak ke Rood en Wit-aanval maakte het hen niet erg moelijk. BEKERWEDSTRIJD. Rood en WitP.W. Gewonnen door R.W. met 8 wickets. R.W. heeft eenige invallers voor de 2 Posthu- ma's en Mr. F. Davidson, terwijl P.W. zoo goed als volledig is. Van Eeghen wint den toss en stuurt P.W. naar de wickets. E. van Heek en N. G. Jan- nink openen op het bowlen van Bouwmees ter en de Jong. Reeds spoedig valt het wicket van Jannink. Met E. Jannink stijgt de score vrij snel. Op 40 valt het tweede wicket en even later stumpt van Eeghen Jannink op het bowlen van B. Davidson (3 voor 55). Ter Kuile wordt door een snellen bal van L. Reydon gebowld (459)i Mr, Noyon wordt mooi door Davidson gevangen (572). A. H. van Heek blijft dan een geruimen tijd met zijn partner op de mat, totdat de eerst genoemde voor een goede 26 run out gaat. Van de staart komt niemand |neer in de dubbele cijfers. Op 124 sluit de innings. Reydon heeft de beste bowlingcijfers 426. Van Eeghen en Wackwitz openen voor Rood en Wit. Beiden staan uitstekend te spelen. Ondanks het vele changen, gaat de eerste batsman pas op 93 uit voot een uit stekende 51, slechts door één moeilijke kans op leg ontsiert. Bouwmeester wordt direct daarna door Jannink gevangen. Met Swens aan bat wordt het totaal van P.W. gepasseert en sluit van Eeghen op 125 de innings. (2 voor 125). Wackwitz blijft met een lang zame, doch zeer goede 52 not out, Swens Tnot out. Höpink nam de 2 wickets voor 23 runs. lc innings P.W. E: van Heek, bowled de Jong 20 le klasse. V. R. A. V. O. C. Gewonnen door V. R.'A. met innings en 58 runs. V. R. A. 226 voor 9 (gesloten). V. O. C. 65 en 103. HILVERSUM—QUICK. Gewonnen loor Hilversum met 3 wickets. Qpick 166. Hilversum 175 voor 7. AJAXP. W. Gewonnen door Ajax net innings en 97 runs. P. W. 81 en 62. Ajax 240 voor 4 (gesloten.) H. C. C. V. V. V. Gewonnnen. door H. C. C. met 154 runs op de le innings V. V. 136 en 51 voor 2. H. C. C. 290 voor 4 igesloten). 2e klasse. U. V. V. H. D. V. S. II. Gewonnen door H. D. V. S. II met 8 wickets. HAARLEM II—TE WERVE. Gewon nen door Haarlem II met 29 runs. Haarlem II 121 en 39. Te Werve 62 en 69. ALBION—C. V. H. Gewonnen door Albion met 25 runs. Albion 78 en 131. C. V. H. 95 en 89. PHOENIX—AMST. C. C. Gewonnen door Amst. C. C. met 10 runs op de le innings Amst. C. C. 71 en 86. Phoenix 61 en 9 voor 70 (opgegeven.) Om den Telegraafbeker. H. C. C. II—KAMPONG. Gewonnen door H. C. C. II met 170 runs op de le in- \ings. H. C. C, II 211. Kampong 41, Buiten de Competitie. R. en W. (comb.) H. C. B. XI. Ge- Wonnen door R. en W. (comb.) met 13 runs op de le innings. R. en W. (comb.) 211. H. C. B. XI 198. A. C. B, XI—KANTOORCRICKET XI, Gewonnen door A. C. B. XI met 80 runs °P de le innings. A. C. B, XI 162. Kantoor cricket XI82. N. G. Jannink, bowled G. Bouwmeester 4 E. Jannink, st. v. Eeghen b. B. Davidson 21 C. E. ter Kuile, bowled L. Reijdon 16 Mr. P. Nijon, c. B. Davidson, b. Reijdon 16 H. Wagenar, c. Nijboer, b. dc Jong3 A. H. van Heek, run out 26 Dr. P. v. Deiden, c. B. Davidson, b. Reijdon 1 B. Höpink, bowled Reijdon0 J. H. van Heek, not out 8 R. v. Rossum, bowled de Jong 2 Extra's 13 Totaal 124 Bowlingcijfers A. de Jong 340- Bouwmeester 119. Reijdon 426. B. Davidson 126. le innings van R. en W. J. v. Eeghen, bowled Höpink 51 Wackwitz, not out 52 Bouwmeester C. Jannink, b. Höpink 2 Swens, not out 7 B. Davidson did not bat. de Jong, idem. Reijdon, idem. Uias, idem. v. Lennep, idem. Nijboer. idem. Adriaans, idem. Extra's 13 Totaal 125 Bowlingcijfers B. Höpink 223. Wagener 049. v. Rossum 017. ter Kuile 011. J. H. v. Heek 0—12. ROOD EN WIT COMB.—H.C.B. XI. (Gew. door R. en W. met 13 runs.) Onder voor cricket weinig geschikte weersomstandigheden werd deze voor beide partijen zeer nuttige oefenwedstrijd begonnen met het batten van het Bondselftal. Al dade lijk mag gezegd worden dat dit de verwach tingen verre heeft overtroffen. In tegenstel ling met vorige jaten, blijken thans verschil lende spelers in het team te zijn, welke goed en aantrekkelijk cricket laten zien. Speciaal denken wij hierbij aan van der Lijke, die een voortreffelijk 57 scoorde, terwijl ook het spel van Radsma (10), de Jong (15) en van den Boogaardt (24) van zeer goed gehal- te|wa5. Tenslotte bleek het, dat ook destaart- mensehen runs verstonden te maken. Hel lingman (23), H.C. Klerck (19) en de Vos (17) behandelden den Rood en Wit aanval met weinig ontzag en het zeer mooie "ttftaal van 198 dat bereikt werd, zal voor de komen de wedstrijden tegen Flamingo's en A.C.B. XI moed geven. Over het fielden van de thuisclub lag een zekere matheid, terwijl ook van het bowlen weinig goeds gezegd kan worden. Alleen de jeugdige Hoomans deed zoowel in het veld als met den bal uit muntend werk. De hierop volgende innings van Rood en Wit leek in het begin op een debacle te zullen uitloopen. Door het zeer zuivere bowlen van Dik en H.C. Klerck werden de eerste 5 wickets voor slechts 44 runs opgeruimd (alleen van Eeghen met 20 had eenigen tijd weerstand geboden), maar toen veranderde de situatie. A. de Jong en Elias waren den aanval volkomen meester en zetten een stand op, welke niet minder dan 101 opleverde. Elias was toen l.b.w. voor een keurig ge speelde 42. De Jong zette met Bömemann de zaak op denzelfden voet voort en het totaal van de tegenpartij werd overschreden. Helaas gelukte het de Jong niet zijn century te maken. Op 90 strandde hij. Zijn innings was. hoewel niet geheel kansloos, van uit muntend gehalte. Bömemann bleef tenslotte not out met 28, terwijl de innings sloot op 211, zoodat het Bondselftal een zeer eervolle kleine nederlaag leed. le innings Haarl. Bondselftal V. v. d. Lijke, c. Bömemann, b. Reijdon 57 D. Radsma, c. Hoomans, b. Wackwitz 10 J. de Jong, c. Elias, b. Reijdon 15 J. W. v. d. Boogaardt, bowled Hoomans 24 C. J. Kroon, run out 9 W. Onkenhout, bowled A. de Jong 3 Chr. Klerck, bowled Hoomans 1 H. C. Klerck run out 19 Hellingman v. Hoomans, b. Reijdon 23 D. de Vos, bowled A. de Jong17 B. Dik not out 0 Extra's 20 Totaal 198 Bowlingscijfers Reijdon 362. A. de Jong 249. E. Wackwickz 111. B. Davidson 033. le innings R. en W. Wackwitz, bowled B. Dik 0 C. P. v. Lennep, bowled Dik 5 B. Davidson, bowled H. C. Klerck 1 J. v. Eeghen c. V. v. d. Lijke, b. H. C. Klerck 20 A. Rijdon c. Oud, b. H. C. Klerck 5 A. de Jong, c. Hellingman, b. Radsma 90 B. Th. Elias b. Dik 42 E. Nijboer, bowled Hellingman 0 Bömemann not out 28 O. Cleveringa bowled Radsma 2 P. Hoomans bowled Radsma 2 Extra's 16 Totaal 211 Bowlerscijfers B. Dik 3—58. H. C. Klerck 3—67. Hellingman 142. Radsma 320. de Vos 04. v. d. Lijcke 0—9. Gewonnen door Albion met 26 rans op de 2e innings. Om plm. half twaalf openen van Houten en Smit de innings van Albion op het bow len van Roodt en Berman. Het openings- paar is gauw van de mat. Ook de anderen maken het niet lang, behalve C. v. Orden, die na op nul gemist te zijn, ecnige harde vieren slaat met 24 not out blijft. Totaal 78, waarvan F. E. J. v. d, Stadt 10, C. v. Rossum 11, C. v. Orden 24 en D. Stapel 24. Bowlingcijfers J. Roodt 230, A. Berman 842. C. V. H. maakt het dan weinig be ter, Uit een stand van 7 voor 51, weten Hir- sen en Swijders het Albion-totaal te pas- secren. Hirs sloeg de winning hit. Het totaal is 95, waarvan A. J. Roodt 17, L. J. Hirs 16, G. Swijders 13. Extra's 11. Bowlingcijfers B. Ooms 232, H. C. Smit 851. Albion probeert het nog eens. Nu gaat het wat beter. Het fileden der C. V. H.-ers is slecht, waarin het veld groot aan deel heeft. Van der Stadt staat schitterend te spelen en boekt een goede 42 achter zijn naam. Een harde 6 van Stapel verdient nag vermelding. Totaal 131. F. J. Stadt 11, C. E. v. d. Stadt 12, B. Ooms 20, J. G. v. d.Stadt 42. D. Stapel 11. Extra's 14. Bowlingcijfers: A. J. Roodt 543. H. A. Traanbberg 024, A. G. Berman 250. De Albion-spelers laten zich nu door her haaldelijk en onnoodig appeleeren niet van hun meest sportieve zijde kennen. We zien in 4 ballen 4 ongeoorloofde appels voor lbw. De G.V.H.-ers hebben taai staan te verdedigen, maar verhinderd niet, dat 9 mi nuten voor tijd het laatste schot wicket viel. Totaal 89, waarvan H. v. Riet 15, A. J. Roodt 11, v. Drces 15, P. Broekmeicr 11. Bowlingscijfers B, Ooms 639, H. C. Smit 441. Gisteren werd tc Hilversum dc lc helft der competitiewedstrijden gespeeld, waaraan werd deelgenomen door de kaats- verecnigingen uit Haarlem, Amsterdam, den Haag, Rotterdam, Utrecht, Hilversum, Zaan dam en Zwolle. De dwars over het terrein staande wind deed aan het spel veel af breuk. Vooral met opslaan werd veel ge- knoffeld. De uitslagen van de wedstrijden hadden tot resultaat dat momenteel de stand van de competitie is als volgt: Gesp. Gew. Vcrl. Tegenp. Amsterdam 4 3 1 138 Haarlem 4 3 1 202 Rotterdam 4 3 1 206 Hilversum 4 3 1 212 Den Haag 4 2 2 202 Zwolle 4 13 212 Utrecht 4 1 3 228 Zaandam 4 0 4 230 ONZE HOLLANDSCHE AMATEURS TE PARIJS GESLAGEN. Gisteren werd de Grand Prix te Parijs verreden. Behalve de Hollanders Meijer, Peelers, Bosch, van Drakestein en Willems, waren er de Fransche sprinten Michard en Cugnot met nog vele andere buitenland- deelnemers. Meyer was de eenige Hollander die eenig succes boekte. In de halve-finale wonnen: le rit 1 Michard 12 3/5 sec., 2. Choury op 2 banen 2e rit 1 Cugnot 12 3/5 sec., 2. Meyer op 7-i lengte, terwijl het resultaat der finale luidt: le rit 1 Michard 13 1/5 sec., 2 Cugnot op A wiel; 2e rit 1 Michard 13 2/5 sec., 2 Cugnot op 1 lengte. Hier is dus winner: Michard, De gisteren gespeelde wedstrijd tusschen het R. K. F.-elftal en M. V. V., eindigde in een 60 overwinning voor M.V.V. Een te leurstellend resultaat voor de Roomsche sport! De uitslagen. Promotie comp. reserve 2e klasse. R'dam Xerxes IIExcelsior ol 10 Buiten dc Competitie. Om den Lugdunumbeker. Leiden Leidsch XIFeijenoord 1:2 Den Bosch B.V.V.Berghem Sport 23 Om den H.V.C.-beker. Amersfoort H.V.C.Heracles 02 Om den Pandorabeker. R'dam: Excelsior—D.H.S.(1 1—1 (1 Excelsior wint na verlenging door loting Delft: Delft—D.V.C2—1 Den Haag V.U.C.Sparta 15 A'dam A.F.C.—V.V.A2—1 A.V.B. XI—A.V.V.B. XI 1—2 DAM LATENA. D. O. De voor gisteren vastgestelde promotie- en degradatie-wedstrijd DamiatenA. D. O. ging niet door, daar A. D. O, niet was opgekomen, EERSTE OEFEN- EN PROPAGANDA- VLUCHT MET JONGE DUIVEN. Een goed geslaagde demonstratie te Vogelenzang. Op Zondag 29 Juni hield de Haarlemsche Concourscommissie („H.C.C.") haar eerste oefen- en propagandavlucht met jonge duiven vanaf Vogelenzang. Nadat de duiven in de verschillende in- korflo kalen waren aangebracht, verzamelden zich de verschillende vereenigingen teza men de H.C.C. vormende aan het einde van de Dreef tot gezamenlijke afrit. Niettegenstaande het minder gunstige weer hadden vele liefhebbers gevolg gegeven aan de uitnoodigingen der „H.C.C.", om het con- vooi duiven te begeleiden ten einde bij de invrijheidstelling tegenwoordig te zijn. Het was dan ook een flinke optocht toen de wagens, hoog beladen met manden met duiven en gevolgd door vele liefhebbers, weg reden. In de aangenaamste stemming ging de stoet naar Vogelenzang. Daar aangekomen werden de manden uit gezet, waarna om ongeveer 10 uur het sein tot loslating werd gegeven. Het was werkelijk of er geen einde aan kwam, toen de manden opengingen en onge veer 2000 duiven de vrijheid verkregen. In groote „koppels" trokken zij op Haarlem aan. Jammer dat er zoo'n flinke wind stond, waar door de duiven zeer spoedig uit het gezicht waren. Het schouwspel had bij minder wind, ongetwijfeld een nog grootscher aanblik ge geven. Een fotograaf was aanwezig om een en an der op de gevoelige plaat vast te leggen, het geen ook door enkele amateur-fotografen werd gedaan. Na afloop ging een elk voldaan huiswaarts. De H.C.C. kan hier met genoegen terug zien op een zeer geslaagde eerste-oefen- en propagandavlucht. „BLAUWKRAS". Weldadigheidsvlucht der sHaarlemsche concouscommisie. De eerste prijzen zijn reeds binnengekomen en bestaan uit 1.'{medaille uitgeloofd door den heer G. H Stouten. 1 medaille uitgeloofd door N.N. 2 „koppels" jonge duiven, wier ouders Chateauroux gevlogen hebben, uitgeloofd door den heer R. N. Heiloo, Voorz. „De Luchtgids". Het begin is nu gemaakt dus kunnen meer dere volgen. Elke bijdrage hoe klein ook wordt gaarne en in dank aanvaard. Steunt allen de weldadigheidsvlucht der H.C.C. Adressen waar bijdragen of eere-prijzen kunnen worden bezorgd zijn A. J. Kloek, Rozenhagenstraat 28, secr. „Dc Luchtgids". Jac. Kroon, Nagtzaamstraat 51, „De Snelpost" F. J. Neuman, Da Costastraat 10, „Haarl. Amster. Kw." J. Phillippo, Beresteynstraat 10, „Haarl. Amsterd. Kw." P. v. Andel, Olycanstraat 32, „De Ooievaar." J. Weidema, Molensteeg 22, „Het Cen trum". R. N. Heiloo, Brouwerstraat 113, „De Luchtgids". B. Hooggreef, Camphuysstraat 3, „De Luchtgids". R. Brakel, Gen. Bothastraat 61, „De Luchtgids". Steunt de weldadigheidsvlucht van de H.C.C. Gisterenmorgen is de Schietvereeniging v. Merlen een bezoek gaan brengen aan den wedstrijd te Alkmaar. Om half negen was het verzamelen in de hal van het station. Even over half negen kwam de Heer B. hijgende aanloopen, met de verontschuldiging, dat hij van zijn echtgenoote eerst nog even het hondje had moeten uitlaten. Waar hij altijd waarheid spreekt, werd zijn excuus direct aanvaard en moest men zich haasten om den trein te halen. Een heerlijke boemeltrein bracht ons op een sukkeldrafje noordwaarts en nam tot Velsen nog steeds eenige Bloe mendalers op, die ook in Alkmaar hun triomf tocht wilden voortzetten. Deze heeren prestee ren den laatsten tijd reusachtig veel, thans hebben zij in een wedstrijd te Lier, weer den eersten prijs eerekorps met 479 p en den eer sten prijs korps buks met 475 p behaald; 'tls schitterend en de medaillekast zal nu zoetjes aan wel te klein worden. Minder als eerste prijzen schieten zij niet. Of zij in Alkmaar ook zoo gelukkig zijn zal nog te betwijfelen zijn, daar een van de heeren slechts 89 p korps schoot. De reis werd mtusschen ver kort door de vroolijke leiding welke de Heer B. aan het gesprek wist te geven. Menig schatterlach klonk dan ook door de coupe en voor men het wist stond men op het perron te Uitgeest om te wachten op den trein uit Amsterdam welke de schutters naar Alkmaar Zou brengen. Spoedig waren de Bloemen- daalsche en Haarlemsche schutters in ge sprek en werd een en ander omtrent den wedstrijd medegedeeld en natuurlijk ook de kansen besproken. De Heer Houtgraaf stond reeds met 98 p. personeel buks, de Heer J. Lindeman met 95 p. De verdere reis duurde slechts kort en spoedig waren de schutters in het lokaal van den wedstrijd aanwezig. Hoe primitief was alles ingericht en hoe slecht was de verlichting. Neendat was voor alle schutters een groote tegenslag, vooral waar men in de schietiokalen te Bloemendaal en Haarlem over een schitterende verlichting beschikt zoowel dag-als avondlicht. Te Alkmaar had men door enkele zijramen licht terwijl de schijven door zwakke lampjes ver licht waren, 't Is dan ook geen wonder, dat hier geen hooge resultaten werden behaald. De heeren van G. v. Merlen, reeds over niet te veel tijd beschikkende, konden moei lijk aan het licht wennen en brachten er niet veel van terecht. Een pracht korpsserie op marga werd ge maakt door den Heer F. Hekker n.m. 59 p. terwijl zijn zoon A. J. Hekker zich met 99 p. personeel buks aan het hoofd plaatste. De Heer M. J. Vink schoot personeel margan 58 p. en zal hiermede nog wel een prijsje be halen. WIMBLEDON. Zooals te voorzien was, hebben de Neöer- lartdsche spelers grootendcels in de tweede ror.de hun meerderen gevonden. Nadat Timmer, Bryan en Leembruggen in het heeren enkelspel, mej. Bouman in het' da- mes-enkespel uitgeschakeld waren, bleven de verschillende dubbelspelen over. Timmer en C. Bryan verrichtten goed werk door in de eerste ronde te winnen van Standring en Dudley, twee Cambridge-stu- denten van middelmatig gehalte. Timmer was niet gedisponeerd door hoofdpijn en dus hing van C. Bryan's spel de wedstrijd af. Ook nu was diens smashen en serveeren weer zeer goed en zijn spel bleek eer. stimulans voor Timmer te zijn, In 3 sets wonnen de Hollan ders de partij. De gemengd dubbelspelen brachten den Hollanders twee nederlagen en één overwin ning. Leembruggen en Mrs. Stebbling verloren glad van Mrs. Mallory en Condon. Hoewel de jonge Zuid-Afrikaan niet buitengewoon goed speelt, o.i. absoluut geen partner voor een zoo sterk speelster als Mrs. Mallory, kregen Leembruggen en partner zoo gezegd geen voet aan den grond en verloren met 6-3, 6-0, C. Bryan combineerende met Miss Slars, een Amerikaanschc speelster, verloren van Miss Rose en Radcliffe. De cijfers 6-1, 6-1 d iden op een groot overwicht van de laat ste, maar wij beschouwen de vreemde com binatie als een excuus, zoowel voor Miss Sears als voor Bryan, tegenover de wel hechter, maar toch niet zoo sterke Engelsche double. Het succes in mixed double boekten ten slotte Mej. Bouman en Timmer, Reeds in ons overzicht' schreven wij be nieuwd te zijn naar de resultaten van deze nieuwe double. Deze overwinning op Miss Woolrich en Horr. Fischer is een uitstekende prestatie. Fisher toch, die van Timmer in enkelspel verloor, is veel meer dubbelspeler dan en kelspeler en het pleit voor de Hollandsche mixed double dat zij kans zagen de listen -an den geroutineerden Engelschen veteraan te ovenvinnen, zij het' niet zonder moeite. (7-5, 6-4). Leembruggen verloor met Van Bylandt van een vrij onbekende Engelsche double. In het dames-doublespel noteerden wij een Hollandsch-Fransche overwinning. Mej. Bouman en Mme Macreadey sloegen Miss Scharman en Miss Sigourney. De Hollandsche kampioene, die sinds eeni ge weken haar forehanddrive iets veranderd heeft, speelde een uitstekenden wedstrijd. De verandering had de eerste gunstige resulta ten en goed gesteund door haar Fransche partner bevochten zij de overwinning. In de derde ronde, in de eerste ronde had den zij een bye, sneuvelden zij echter onher roepelijk tegen de sterkste Engelsche double. Mrs. Covell-Miss Mc. Kane. Het heeren-enkelspel bracht enkele ver rassingen. Zoo verloor de sterke Amerikaan Hunter van Braskes. De Australische vete raan bleek uitnemend op slag. Elke volley, welke hij speelde was killend en de vijf sets die hij noodig had om te winnen, bleken geen verschrikking voor hem te zijn. In een volgend artikel hopen wij het een en ander te berichten omtrent de bekende internationale spelers. Nu de Haarlemsche tenniscompetitie dit jaar geen doorgang kon vinden wegens de geringe deelname, hebben, dank zij de be moeiingen van den afgevaardigde v. d. N. L. T, B. hier ter stede, Jhr. J. C. Mollerus en het sportieve aanbod van het Haarlem's Dag blad, dat' een zilveren beker aanbood, be kerwedstrijden plaats. Reeds eenige jaren werd een dergelijke wedstrijd gehouden, evenals nu volgens Ame- rikaansch systeem, d.w.z. elk der deelne mers speelt tegen alle anderen. De leider, Jhr. Mollerus, bepaalde voorts, dat van iedere partij in het geheel tien games ge speeld zullen worden. De vorige maal bewezen dergelijke wed strijden een zeer goede oefening voor de ver schillende deelnemers, die steeds tegenover een ander speltype komen te staan, hoewel een partij van tien games in de meeste geval len betrekkelijk gauw afgeloopen is. De volgende spelers nemen aan deze be- kermatches deel; Ir. W. Biezeveld; H, Blom; C. Brauns; A. Broese v. Gronau; Mr. P. Bijleveld; P. de Graaf; L. Hestenfeld; Jhr. J. de Jonge van Campens Nieuwland; J. J. Laan; Jhr. J. C. Mollerus; R. Mac Neill; A. Poel; B. v. Riems dijk; J. Schippers; A. Schoute; A. J. v. d. Steur; Ir. J, G. Wijn. Wij hopen onze lezers regelmatig op de hoogte te houden van dit voor Haarlem zoo 'belangrijke tennisgebeurtenis. Rest nog te vermelden, dat de verschillen de partijen gespeeld worden van 1 JuÜ tót 1 October. Zondag 29 Juni hadden ie Gouda op het „01ympia"-terrein de jaarlijksche athletiek- wedstrijden van de N. V. B. plaats. In afwij king van andere jaren was er ditmaal een district-competitie van gemaakt, waarvan de winnende vereeniging H. B. S. den Haag den eindstrijd te Nijmegen zal meemaken. De nummer twee alleen dan, wanneer de ploeg behoort tot de twee best geplaatste vereeni gingen van het Westen- Noorden- Oosten en Zuiden, ter beoordeeling van de athl. comm. der N. A. U. Er was voor dezen wedstrijd een punten- stelsel ingevoerd als volg;: elk nummer zal vier punten opleveren voor de eerst ge plaatste; drie punten voor no. 2; twee pun ten voor no. 3, en één punt voor no. 4. De telling voor den estafetteloop is respectie velijk 5, 4, 2 en 1 punt. Het bevreemdde ons ten zeerste, dat ver eenigingen als dc eerste klassers „H. F. C. Haarlem," R. C. H., Blauw-Wit en andere Noord-Hollandschc clubs verzuimd hebben in te schrijven, zoodat de derde klasser „E. D. W." uit Amsterdam, het voorbeeld gaf, dit wel te doen. Ondanks het minder gunstige weder kon het in groote getale opgekomen publiek zich in een staaltje goede sport verheugen. In het geheel werden er 10 vaardigheids diploma's door den N. V. B. uitgereikt, de eerste prijs voor persoonlijke prestaties werd door B. dc Boer uit E. V, C. met 10 punten behaald, 2e prijs met 8 punten door Charles Bovens H. B. S. Jammer is het dat de Rotterdammer Vol- laard uit „Steeds-Hooger" na zijn eerste sprong 6.27 M. een beenspier blesseerde, en zoodoende de kans van eerste, door de nog jeugdige E. W. W.'er Rabbil met een sprong van 6.30 M. ontnemen zag. Deze ath- leet kan door goede training zijn sprong aanmerkelijk verbeteren. Voor de gedetailleerde uitslagen verwij zen wij hieronder; 100 M. hardloopen: Ned. Record J. Grij- ieels 10 4/5 sec. Diploma eisch 11 2/5 sec. le serie: 1. G. Maasbommel, Sparta 11 1/10 sec.; 2. S. Rabbic, E. D. W. 12 sec. 2 Serie: 1. F. Heusdens, Pro-Patria, 11 8'10 sec.; 2. A. Biekopky, Sparta, 12 8/10 sec- Se Serie: 1. Ch, Bovens, H. B. S., 11 3/10 sec.; 2. H. Schoonheim, Sparta, 11 7/10 sec. 4e Serie: 1. W. Jaspers, Olympia, 11 9/10 sec.; 2. J. Oerlemans, Pro Paria, 11 9/10 sec. (1 borstdikte verschil,) 5c Serie: 1. S. Farro, E. D. W., 11 9/10 sec.: 2. F. Smeets, H. B. S., 12 sec. Halve beslissing: 1. Ch. Bovens. H. B. S., 11 2/10 sec. lc Serie: 2. H. Schoonheim, Sparta, 11 8/10 sec.; 3. G. Tarro. E. D. W„ opgegeven. 2e Serie; 1 G. Maasbommel, Sparta, 11 3/10 sec.; 2. Wezepoel, H. B. S., 11 7/10 sec.; 3. S. Rabbie, E. D. W„ 11 9/10 sec. Finale 100 M.: 1. Ch. Bovens, H. B. S., 11 1/10 sec., 4 punten. 2. H. Schoonheim, Sparta, 11 2/10 sec., 3 punten. 3. G. W. Maasbommel, Sparta, 11 3/10 sec., 2 punten. 4. C. W. Wezepoel, H. B. S., (geèn tijd), 1 punt. Hierin behaalden Bovens. Schoonheim, Maasbommel een diploma. 400 M hardloopen. Ned. Record 50 1/10 sec. A. Paulen. Diploma-eisch 51 sec. le Serie: F. Smeels, H. B. S., 61 2/10 sec.; H. de Lange, Sparta, 62 8/10 sec. 2e Serie: F. Heusdens, Pro Patria, 58 5/10 sec.; J. J. van Houten, H. B. S., 59 sec. 3e Serie: Ch. Bovens, H. B. S., 56 3/10 sec.; A. van Reeden, Gouda, 56 8/10 sec. Beslissing: 1. Ch. Bovens, H. B. S., 56 2/10 sec., 4 punten. 2. F. Heusdens, Pro-Patria, 56 3/10 sec., 3 punten. 3. J. J. van Hokten, H. B. S., geen tijd, 2 punten. 4. F. Smeets, H. B. S., geen tijd, 1 punt, geen diploma's behaald. Verspringen met aanloop: Ned. Record. J. Boot, 6 M. 98)4, diploma-eisch 6 M. 1, S. Rabbie, E. D. W., 6.30 Al. 4 punien. 2. B. de Boer, E. V. C., 6.28 M. 3 punten. 3. Vollaard, Steeds-Hooger, 6.27 M., 2 punten. 4. G. Maasbommel, Sparta, 6.19 M., 1 punt, allen vier een diploma. Hoogspringen met aanloop. Ned. Record, Best, 1.80 M., diploma-cisch 1,65 M. 1. G. Thierbach, H. B. S., 1.60 M., 4 pun ten; 2. J. Kamstra, D. V. V, 1.55 M., 21A p.; 3. II. de Lange, Sparta, 1.55 M., 2'A p.; 4. w! van Wijk, Gouda, 1,55 M., 1 p.; Geen diplo ma's behaald. Speerwerpen: Ned,, record: v. d. Linden, 53 M., 21 cM. Diploma eisch 40 M. 1. S. Meerburg, U. V. S., 40 M., 4 punien; 2. B. de Boer, E. V. C., 38.49 M., 3 punten; 3. A. J. A. Bohl, O. D. I., 36.92 M., 2 punten; 4. H. Schoonheim, Sparta, 31.90 M„ 1 punt. S. Meerburg behaalt een diploma. Kogelstooten: Ned, record B. v. Hemert, 12 M., 21 Vi cM. Diploma-eisch 9.75 M. 1. B. dc Boer, E. V. C,, 10.84 M., 4 punten. 2. A. Th, A. Bohl, O. D. I., 9.75 M., 3 punten; 3. H. van Eijck, Olympia, 9.72 M., 2 punten; 4. IJ. Schriek, O. D. I., 9.19 M., 1 punt. De Boer en Bohl behalen een diploma. Dribbelen met den voetbal (voetbalschoe nen verplicht) 100 M. 1. Van Duyn, H. B. S., 51 2/10, 4 punten; 2. Kuchlin, H. B. S„ 53 8/10, 3 punten; 3. Pur- hagen, H. B. S., 54, 2 punten; 4. Krom Olympia 55 1/10; 1 punt. 4 maal 100 M. estafette. Ned. record „Vlug en Lenig", 44 3/10 sec. 8 Vereenigingen. Di ploma-eisch 46 sec. 1. Sparta, 47.8, 5 punten; 2. Olympia, 48.2, 4 punten; 3. H. B. S., 48.3, 2 punten; 4. Pro Patria, 49, 1 punt; 5. E. D. W., 49.6. Geen diploma's. 1500 M. hardloopen. Ned. Record A. Pau len, 4 min. 13 sec., diploma-eisch 4 min. 30 sec. 1. P. J. Dullaart, Vlaardingen, 4 min. 30 7/10 sec., 4 punten. 2. C. Amesz, Olympia, 4 min. 33 sec., 3 punten. 3. H. H. de Wit. B. M. T., 4 min. 36 sec., 2 punten. 4. Cli. van Wijthoven, T. O. G. O., 4 min 40 sec., 1 punt. Geen diploma's behaald. De totale punten-uitslag is: 1. H. B. S„ den Haag, 27 punten; 2. Sparta, Rotterdam, 14); punt; 3. E. V. C., Edam, 10A punt, (de Boer). 4. Olympia, Gouda, 10 A punt; 5 O.D.I., Rot terdam, 6A punt; 6. E. D. W., Amsterdam, 4A punt; 7. Vlaardingen, 4 punten; 8. Pro- Patria, Rotterdam, 4 punten; 9. U. V. Leiden, 4 punten; 10. D. V. V., Delft, 2A punt; 11. B. M. T., den Haag, 2 punten; 12. Steeds Hooger, Rotterdam 2 punten; 13 Gouda, 1 punt; 14. T. O. G. O., den Haag, 1 punt. PRO PATRIA, ROTTERDAM. Evenals het vorige jaar zal de Rotterdam- sche Athletickclub ,,Pro Patria" wederom internationale athletiek-wedstrijden op het terrein van Sparta houden. Het initiatief voor het organiseeren van een grooten intern, wedstrijd in Holland, juichen wij zeer toe, te meer daar er na afloop van de Olympische Spelen te Parijs, het voor de Denen, Finnen, Zweden, Noren al heel weinig moeite zal kosten aan ge noemde wedstrijden deel te nemen. Het te verwerken programma voor dien dag ziet er als volgt uit: 100 Meter hardloopen, intern. 400 Meter hardloopen, id. 800 Meter hardloopen, id. 10.000 Meter hardloopen. Nieuwelingen, ook voor niet-leden van de N. A. V. 110 Meter horden, intern. 5000 Meter hardloopen, intern. Dwars door Rotterdam pl.m. 15 K. M* internationaal. 4 X 100 Meter estafette, intern. 2000 Meter relais, intern. 80 Meter dames, nationaal. 4 X 80 Meter dames estafette, nationaaJ- Snelwandelen, 3 K. M., intern. VA uur koppel snelwandelen, intern. Speerwerpen, intern. Polsstokhoog, intern. Massakamp D.J.D.S.D.O. saterdag j.l. had in een der zalen van het gebouw der St. Josephsgezellenvereeniging aan liet i eijlerplein de eerste ontmoeting plaats tusschen.D.J.D. en S.D.O., 21 spelers namen aan dezer, wedstrijd deel.jS.D.0. wist een kieme overwinning te behalen (23—19) De uitslagen iaten wij hieronder volgen 1. W. Hopstaken—Th. A. Kok 1—1 2. G. Roet—Jl. Kok 2 3. A. Schiering—C. Kok 2—0 4. B. Nooij J. Smit 02 5. M. Leuven J. Fietoor 0—2 6. G. van Rijn B. Stevenhagen 0—2 7. J. Swart H. Meure 1—1 8. A. v. d. Haak J. Kooij 2—0 9. G. Krimp p. B eelen 2—0 10. J. Hekenkamp J. Klein 02 11. J. Jansen—G-Beelen 20 12. Duineveld H. Woerden 20 13. Th. v. d. Kluft B. v. Kessel 2—0 14. M. Homburg W. Somers 20 15. J. Nooij N. Cramer 20 16. G. Kraak —Th. Turnhout 0—2 17. J. v. d. Peet G. Witteman 11 18. Th. Boeree—Th. Bloem 0—2 19. J. Vogel H. Sernl 0—2 20. A. Schiering J. Kol 0—2 21. W. Marchant— W. Homburg 2—0 Heb het uitstekendste aan te bieden dat iemand wenschen kan, hoe zal de wexeid het weten, indien gij niet adverteert. JOHN. P. ROCKEFELLER

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 7