UIT DEN OMTREK. LAATSTE NIEUWS. DE SPAARNEBANK Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. Het schoolgeld. De N. Z. H. T. M. Personalia. Excursie. Haarlemsch Gemengd Koor „Euterpe". Prettig uitstapje! De Teyler-zaak. BURGERLIJKE STAND. Voor de „Stille Armen". Een beroeps-inbreker. Nuts Spaarbank te Haarlem. Haarlemsche R.-K. Gyranastiekver. „Ursus". Examen Lager Onderwijs Rijkskweekschool. Aanrijding. KANTONGERECHT. Huidiging G. B. Crommelin. GEMEENTERAAD. HAARLEMMERMEER. is voor LEIDEN en OMSTREKEN het aan gewezen DAGBLAD voor ADVERTENTI EN. VRAAGT PROEFEXEMPLAAR SANTPOORT. ZANDVOORT. HEEMSTEDE, Het 25-jarig bestaan der St. Antoniusschool. VELSEN. Mussolini gaat niet naar Londen Tegen een tunnel onder het Kanaal. Minister Colijn. Deschamps legt zijn ambt neer. De nieuwe Beiersche regeering. Het Intern. Postcongres. Doodelijk rij-ongeluk. na/., nu, VRAGENBUS Wij drukten dezer dagen het tarief voor schoolgelden te Haarlem af. Tot onze spijt is in ons nummer van Maandag 30 Juni echter het oud schoolgeld- ïarief afgedrukt. Wij laten hieronder het nieuwe volgen. Zooals bekend wordt het schoolgeld door het gemeentebestuur geheven ook voor de bijzondere scholen en wel naar het in komen waarvoor de ouders zijn aangeslagen in de inkomstenbelasting. Het schoolgeld bedraagt per jaar Inkomen. beneden f 800 800.tot beneden 1000. h 1000.-™ 1200.— 1200.— 1400.— 1400.— 1600.— 1600.— 1800.— 1800.— 2100.— 2100.— 2400.— 2400.— 2700.— 2700.— 3000.— 3000.— 3300.— 3300.—3800.— 3800.— 4300.— 4300.— 4800.— M 4800.— 5800.— 5800.— 6800.— 6800— 7800.— 7800—8800— 8800— 9800— 9800.— 108.00— 10800.en hooger Het schoolgeld voor de kinderen uit de kinderen uit de heffende gemeente. voor eiken leerling aan een schoo voor voor voor voor gewoon uitgebreid buitengew. lager lager lager vervolg onderwijs onderwijs onderwijs onderw. nihil nihil nihil nihil 2.60 4— 2.60 1.50 3. 5.— t3. 2. ti 4.™— tr 6.™- I. 4. tr 3. rt 5.— tr I tl 5.™" It 4.— 7— 9— 7— 5— 9— 12— 9— 6— 12— 17— 12— 7— 15— 24— 15— 8— 19— 31 19— 9— „23— 40— „23— „10— „28— 49— „28— „12— „33— 58— „33— „14— „39— 70— „39— „16— „45— 82— „45— „18— 52— 94— „52— „20— 59— 106.59— 20— „67— „121— „67— „20— 75— 136— 75— 20— 84— „151— 84— 20— ..„93— „166— „93— „20— andere gemeenten bedraagt niet meer dan dat voor De Kon besluiten van 29 Maart 1912 (Stbl. no 116), 6 October 1916 (Stbl. no. 446) en 30 Maart 1917 (Stbl. no. 270) be treffende de gelijkstelling van den binnen de gemeente Leiden gelegen spoorweg van het voorplein van het station van de Hol- landsche IJzeren Spoorweg Maatschappij naar den Hoogen Rijndijk, van den spoor weg van Haarlem naar Overveen en van den spoorweg van Soendaplein te Schoten naar de grens van de gemeente Haarlem bij den Kleinen Houtweg, alle geëxploiteerd door de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij, gevestigd te Amsterdam, zijn bij Koninklijke besluiten van 17 Juni 1924 no. 33, 34 en 35 aangevuld als volgt: aan het bepaalde in de bovengenoemde besluiten wordt na het woord „heeft" toe gevoegd: met dien verstande, dat de artt. 2 en 3 van de Locaalspoor- en Tramweg- wet, het laatste gewijzigd bij de wet van 23 Juni 1923 (Stbl. no. 285), op den genoemden spoorweg van toepassing blijven." Te Delft slaagde voor scheikundig in genieur de heer M. Jacobson, alhier. Voor den Indischen dienst is bestemd *ls administratief ambtenaar bij het binnen- landsch bestuur de heer H. H. Mouton, al- bier. Dinsdagavond. 1 Juli 1924, werd door de Afdeeling Haarlem van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde een excursie gehouden naar huize „Careol" van den heer Jb. Dunge te Aerdenhout. Ongeveer 60 deelnemers namen aan deze excursie deel, zoowel dames als heeren. Het gezelschap werd rqndgeleid door den tuinbaas Boeschoten, eerst door de bloe menkassen en daarna den aanleg. Vond men in de kassen de resultaten van ecnte kweekkunst en vakkennis van den tuinbaas, de aanleg om en vóór het groote gebouw leverde het bewijs, dat ook op dnmgrond veel te bereiken is. .De rechthoekige waterpartij met terras vormig afgezette Taxushagen gaf aan de omgeving een ongekend rustigen indruk. Ook de begroeiing van het gebouw met verschillende groene en bloeiende klim planten deed aangenaam aan. Het rosarium en de daarom liggende ber ceau, begroeid met klimrozen toonden een massa pas ontluikende en nog niet geheel ontbloote en nog niet geheel ontluikende knoppen. Ook het mooie zomerweer en de lichte avondschemering, alles hielp mede om het succes van de excursie te verhoogen. Aan het einde werd door den waarne mend voorzitter een woord van dank ge sproken aan den tuinbaas en tévens ver zocht den dank der aanwezigen over te brengen aan den eigenaar van dit prachtige landgoed, die zoo vriendelijk was. dit be zoek toe te staan. Op de j.l. Maandagavond gehouden ver gadering van bovengenoemd koor werd met groote meerderheid van stemmen de heer Piet Halsema benoemd tot directeur der vereeniging. Voorts werd besloten a.s. Zondagmorgen een wandeltocht te houden. Gisteren hebben de leerlingen der R. K. Meisjesscholen aan de Antoniestraat en den Heerensingel, onder leiding der onder wijzeressen, een uitstapje gemaakt naar Leiden. Om half 9 vertrok men per boot vanaf het Zuider Buiten Spaarne. De tocht naar Lqiden werd met een omweg gemaakt, maar een, die de jeugdige reizigsters alles zins kon bekoren. Men ging n.l. over de Kagerplassen en het Brasemer Meer. Dat dit heerlijke tochtje insloeg, behoeft zeker niet te worden gezegd. Men bereikte nu wel wat laat Leiden, doch dat hinderde •niet. Het schoone tochtje was dit laat ko men wel waard. In Leiden begaf men zich in twee groepen naar eenige speelplaatsen de „Groote Vink" en de „Kleine Vink," waar de kinderen zich heerlijk vermaakten tot ongeveer half 5. Toen toog men naar de Beestenmarkt, waar de boot lag en over de Kagerplassen keerde men huiswaarts. Om ongeveer kwart over 8 kwam men in Haarlem aan. Het is een allergezelligste dag geweest voor de meisjes, welke nog begunstigd werd door prachtig wer. A.s. Dinsdag maakt de 7e klasse der Veronica-schoo! een uitstapje naar de H. Landstichting bij Nijmegen. Naar wij vernemen, zullen de pleidooien ?n de Teyler-zaak voor den Hoogen Raad op 19 December a.s. worden gehouden. Ondertrouwwd: 2 Juli: C. Kooreman en J. G. Terhoeven. A. v. Opzeeland en G. Bontenbal. A. v. d. Spek en J. Veld huizen Getrouwd: 2 Juli: T. de Vries en M. A. Brandt. W. J. Angenent en L. M. A. Grootendorst. D. Tanis en W. G. Moser. Geboren: 30 Juni. d. van H. M. J. We- seldijkKruijd. 29 Juni. d. van E. H. v. Kipshagenv. Lieshout. 3 Juni. d. van C. BeekGermans. 1 Juli. d. van C. v. Be el env. d. Ark. z. van B. de Hartog Reijntjes. Overledem 30 Juni. H. Knop, 72 jaar, Anslijnstraat. H. Bakker, 87 jaar, Maer- ten van Heemskerkstraat. H. Broe,c- meijer, 70 jaar, Maerten van Heemskerk- ptraat. C, Jutten—Biesbrouck, 89 jaar, Voldersgracht. 2 Juli. L. de la Court Heus. 41 j„ Adriaan Loosjesstraat. Bij de Commissie voor de „Stille Armen" is nog ingekomen van het zangkoor „Te Deum Laudamus" 25. De Zesde Kamer der Rechtbank fe Am sterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den 30-jarigen schilder, die, na zijn terugkeer uit Duilschland, waar hij eenige malen wegens vermogensmisdrijven veroor deeld werd, als een echte beroeps-inbreker in ons land lange reeksen van diefstallen, meestal met braak, ging plegen. Voor een aantal dezer diefstallen, in het arrondisse ment Haarlem gepleegd, legde de Rechtbank te Haarlem hem reeds één jaar en acht maanden gevangenisstraf op. Ter zake van negen inbraken, te Amsterdam en in het Gooi, veroordeelde de Zesde Kamer hem thans tot twee jaren gevangenisstraf. De eisch van het O. M. was één jaar en zes maanden gevangenisstraf. Vergelijking over Juni 19241923. Aanlal behandelde posten 5546 (v. j. 3444); inlagen 3990 (v. j. 2092); terugbetalin gen 1556 (v. j. 1352); ingelegd f 292.571,6334 (v. j. 196.481,67M); terugbet.' 208.988,95; (v. j. 248.708,83); meer ingel. 83.582,68>i; (v. j. minder ingelegd/ 52.227,1554); aantal nieuwe boekjes 163; (v. j. 126); afbetaalde boekjes 69; (v. j. 85); Spaarbusjes op 30 Juni 1924 in omloop 1369; geledigd in Juni 1924: 210 busjes, met totaal 3236,48 aan tal in bewaring genomen boekjes op 30 Juni 1924: 333. Dinsdagavond speelde de tweede slinger- balploeg van „Ursus" een vricndschappelij- ken wedstrijd tegen het eerste vijftal van de Overveensche R.-K, Gymnastiekvereeniging „O. S. S.", op het terrein van het R.-K. Lyceum aan den Zijlweg. In 'n aardigen wedstrijd wisten de Ursus- mannen met 20 te zegevieren, een over winning, dien zij zeker verdienden. Binnen enkele weken zal een revanche-wedstrijd worden gespeeld. HAARLEM, 1 Juli 1924. (Rijkskweeksch.) Geslaagd de heeren: J. van '1 Veer, Vel- sen; C. J. Bergacker, J. M. Spreekmeesters, J. B. J. van der Zand en C. Eggink, allen te Haarlem. Hedenmorgen had bij de Anthonicstraat een aanrijding plaats tusschen een motor rijder en een wielrijder. Het ongeval liep slechts met materieele schade af. Het voorwiel van het rijwiel werd stuk gereden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. i Voor het Kantongerecht alhier dienden hedenmorgen slechts onbeduidende zaak jes, zooals: overtreding maximum snelhe den, arbeidswet-overtredingen, lichte aan rijdingen. enz. In Hotel „Den Hout" had gisteravond half vijf de huldiging plaats van den heer J. B. Crommelin, bij zijn zilveren jubileum als voorzitter der Bachvereeniging. Een der beneden zalen van genoemd hotel was voor deze huldiging gereserveerd. Er waren vele belangstellenden. O.a. merkten we op Jhr. Mr. Dr. A. Roëll, Commissaris van de Koningin voor Noord-Holland en den heer C. Maarschalk, burgemeester van Haar lem. De jubilaris werd toegesproken door Jhr. Mr. Roëll, die er op wees, dat het hem zoo wel een voorrecht was als een groote verant woordelijkheid, de huldigingsrede uit te spreken. Een voorrecht, omdat het een groote eer geldt iemand, als de heer Cromelin, bij een dergelijk jubileum toe te mogen sprekenf; een groote verantwoordelijkheid, omdat spr. er als een bescheiden Bach-lid aan twijfelt, of hij wel in staat zal zijn de gevoelens der leden van de vereeniging te vertolken. Intusschen heeft spr. toch niet geaarzeld zijn taak te vervullen, die hem werd opge dragen, als verbonden aan talrijke instituten ten opzichte van het Concertgebouw. Spr. meent de gevoelens van alle leden te vertolken, als hij zegt, dat deze dag niet on opgemerkt mag voorbij gaan. Heden is het de juiste dag. 1 Juli 1899 is U voor het eerst als voorzitter opgetreden, nadat U 29 Mei was benoemd. Veel is er in die jaren gebeurd, doch slechts ten voordeele van de Bach-vereenigïng.|De toeloop van leden werd eenmaal zelfs zoo groot, dat het maximum aantal leden moest worden bepaald op 700. Spr. wil nog eenige mijlpalen in deze 25 jaren in herinnering brengen. In 1911, bij gelegenheid van het 10-jarig bestaan der Bach-vereeniging, werd de heer G.B. Crommelin lid van verdienste en in 1921 eerelid. Hiermede zijn alle huldebetuigingen, die de statuten der Bachvereeniging toestaan, uitgeput en bij dit zilveren jubileum kan men niet meer dan een eerbiedige, welbetuigde hulde aanbieden. Spr. wil ook het huldeblijk overhandigen, 'dat de leden als een blijvende herinnering aan den heer Crommelin hebben geschonken. Spr. overhandigt dan het huldeblijk, dat bestaat uit een secretaire en een tapijt. Vervolgens worden den heer Crommelin nog een zilveren en één bronzen gedenkpenning aangeboden, met de mededeeling, dat ook zijn beide zoons een bronzen exemplaar is overhandigd, en een gedenkalbum. Als Jhr. Roëll heeft geëindigd, wordt de eerewijn rondgediend en de dames thee aangeboden. Waarna de heer J. B. Crommelin in dezen zin antwoordt. Spr. begint met op te merken, dat men uit de hier gesproken woorden zou opmaken, dat hij toch wel een goede voorzitter is. Niets is minder waar. Een voorzitter toch moet altijd de leiding, ook over zijn bestuursleden, in handen heb ben. Dit is hier niet het geval. Men heeft spr. alle leiding ontnomen. Achter zijn rug om is er door de bestuurs leden een comité gevormd om hem te hul digen. Men heeft hem totaal genegeerd. Men moet echter, aldus spr. veel weten te vergeven en te vergeten. Vooral hier, waar bij de handelswijze van comité- en bestuurs leden zooveel goede bedoeling heeft voorge zeten. En die goede bedoeling wil spr. ap- precieeren. Daarom heeft spr. zich niet aan de uit- r.oodiging onttrokken, die hem op zoo hoogst gewaardeerde wijze werd gedaan. Intusschen heeft men wel wat overdreven en de huldiging had men beter kunnen brengen aan mannen, die spr. hebben ge steund en anderen, die vóór hem voorzitter waren. Spr. herinnert hier aan eenige namen als Smit PKine, Kregel, Mulling, Britsema enz. en huldigt de groote Nederlandsche Bach ar- tisten als Mengelberg, en Dr. van Rooy. Spr. brengt dan dank aan Jhr. mr. dr. A. Roëll, de leden van het comité en last not laest aan de leden, waarna hij besluit met een Leve de Bachvereeniging. Namens de muziekverenigingen hier ter stede werd den heer G. B. Crommelin nog een bloemenmand overhandigd. Ook mevr. Cro melin ontving bloemen. De jubilaris en zijn echtgenoote werden hierna gecomplimenteerd, waarna men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef. Onder voorzitterschap van den heer mr. M. Slingenberg, vergaderde hedenmiddag de gemeenteraad. Afwezig de heeren Boes, De Boer, Klein, dr. Adrian en Loosjes, Eervol ontslag. De heer G. J. G, A, Fleers verzoekt eer vol ontslag als lëer&ar aan de Gem. Avond school voor Nijverheidsonderwijs. Mej. F. H. van Egmond verzoekt eervol ontslag als onderwijzeres aan school 5. Wordt verleend. Proces-verbaal. Medegedeeld wordt, dat kas en boeken van den gemeenteontvanger in orde zijn bevonden. Goedkeuring rekeningen, enz, B. en W. stellen voor, goed te keuren de tweede suppletoire begrooting dienst 1923 van den Armenraad, bedragende in ont vangst en in uitgaaf 877,02'A, alsmede de rekening en verantwoording over 1923 van den Armenraad, bedragende in ontvangst en uitgaaf 25267.4154. Goedgekeurd. B. en W. bieden ter goedkeuring aan de rekening en verantwoording van het over 1923 gehouden beheer der bewaarschool, ge vestigd in het vroegere Barbara-gasthüis, sluitende in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van 11.817,84 en het gemeentelijk subsidie vast te stellen op 7.095.52, Goedgekeurd. B. en W. bieden ter goedkeuring aan de rekening der vereeniging „Kindervoe ding", in ontvangst en uitgaaf sluitende met een bedrag van 5.369,2854. Mej VAN VLIET vraagt, of de voeding in den vervolge niet verstrekt kan worden van November tot Mei. Verder vraagt spr., of lepels en vorken niet door de vereeniging kunnen verstrekt worden. Wat de eerste vraag betreft, antwoordt wethouder BRUCH, dat B. en W. zich zullen verstaan met bet bestuur van „Kindervoe ding." In het algemeen schijnt de termijn van eind November tot eind Maart niet te kort geweest te zijn. Wat de tweede vraag betreft, hierover kan beter bij de begrooting van „Kindervoeding" gesproken worden. De rekening wordt goedgekeurd. B. en W. bieden ter goedkeuring aan de rekening en verantwoording der gemeente lijke bank van leening over 1923, aanwijzen de een verliessaldo van 3.298.41. (Goed gekeurd). B. en W. bieden ter goedkeuring aan de rekening van inkomsten en uitgaven der goederen van de voormalige corporation van neeringen, ambachten cn bedrijven over 1923 en stellen voor, het voordeelig saldo ad 1.003.49 54 te doen storten in de ge meentekas. (Goedgekeurd). (Wordt vervolgd). Concours-Hippique. Hoofddorp maakt zich alweer gereed om z'n duizenden bezoe kers te ontvangen op Woensdag 16 Juli a.s. Het wakkere bestuur van de vereeniging „Vooruit" is eiken dag druk in de weer om de noodige voorbereidingen te treffen voor z'n vijftiende paardensportieest en het mooie sportterrein in gereedheid te bren- gen. Het heeft telken jare zóón klimmend suc ces gehad, dat het na alle andere concour sen in Nederland heeft overvleugeld. Er is geen plaats in ons land, waar de paarden liefhebbers voor weinig geld op één dag zooveel genieten kunnen als hier. Ook nu is het programma rijk voorzien; het belooft zeer veel; van 's morgens half tien tot 's middags zes uur zal als in een bioscoop het eene beeld op 't andere volgen in een onafgebroken rij. In den voormiddag komen de mooie vader- fiaarden en de fokmerriën, waarvan de Haar- emmermeer zoovele prachtige exemplaren toonen kan; de bespannen boerenwagens en het springconcours voor de boerenzoons. In den namiddag (om 1 uur) zal de wissel beker van de gemeente Haarlemmermeer worden verreden en een groote gouden cup, welke indertijd meer dan 4000.heeft gekost voor het internationale springcon cours. Dan komen de ponny's, de luxe tuigpaar- den, de langspannen, de tweespannen en de vierspannen; de rijpaarden met heeren en dames in het zadel; de echtgenooten en dochters van landbouwers in sierlijke rij tuigjes. Hoofddorp heeft éénmaal de eer gehad dat nu nog in Engeland beroemde paarden: Knight Commander en Dark Legend daar voor het eerst in Nederland in den ring ver schenen. Ook nu worden de meest edele dieren van hooge waarde uit ons gebeele land bier ver wacht. Bij wijze van afwisseling zal bet concours ditmaal eindigen met een jachtrit onder lei- ding van den bekenden jagermeester, den heer K. E. Veltman te Bloemendaal. Het bestuur heeft met het oog op de ge dane toezeggingen de gespannen verwachtin gen van groote deelname en talrijke bezoe kers de toegezegde prijzen belangrijk ver meerderd. Meer dan 60 jongens en meisjes zullen weer in hun uniform-costuum onder de Haarlemmermeersche kleuren een ca- rousselnummer geven, waarmee de twee laatste jaren zoo'n groot succes werd ver kregen. Bij de generale repetitie zal een keuring worden gehouden voor het schoonste rij paard, de beste rijdster, den besten rijder en de beste M. C.-merrie. Als prijzen zijn verschillende kunstvoor werpen uitgeloofd, welke door vele vrienden van het concours aan de vereeniging zijn ge schonken, Begrafenis Mevr, A. H. Cremcr-Hogan. Onder buitenewoon groote belangstelling heeft gistermiddag op Westerveld de ter aardebestelling plaats gehad van bet stof felijk oversohot van Mevr. A. H. Cremer- Hogan, Zaterdag op den huize Duin- en Kruidberg overleden. Van de vele aanwe zigen noemen wij den ouden grijzen pionier van Deli, den heer J. Nienbuys; Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden; den heer H. H. Delcourt van Krimpen, oud-burge meester van Wijk aan Zee en Duin; Prof. Dr. G. A. v, d. Bergh van Eysinga, Ncd. Herv. pred. alhier, Ds. J. Roos alhier; den Amerikaanschen consul te Amsterdam, den heer F W. Mahin, enz. Van het Comité tot evangelisatie voor IJmuiden en Velser- oord, waarvan Mevr. Cremer lid was, den beer W. A. Dolleman alhier en Ds. W. Kroese te Velseroord, Voorts waren er deputaties van het Gem. Koor „Zang Ver edelt" te Velsen en van „Vox Humana" al hier, waarvan mevr. Cremer Bescherm vrouwe was. Een schat van bloemen dekte de baar. Het eerst voerde een neef van de over ledene het woord, waarna ook de burge meester de heer R. G. Rijkens, die er op wees, dat mevr. Cremer de gemeente be hulpzaam geweest is bij het lenigen van sociale nooden, o.a. door de stichting van een particuliere ziekeninrichting. Nadat nog Jhr. F. Teding van Berkhout uit Haarlem het woord had gevoerd en ook een kleinzoon van de overledene, dankte een zoon van de overledene voor de be toonde belangstelling. Demonstratie met zwemvesten, Zater dag 12 Juli a.s. zal voor het Oranje Hotel om ongeveer 4 uur des namiddags een demonstratie gehouden worden door zwem mers, voorzien van zwemvesten, welke door middel van een electrisch schelappa- raat voortdurend in contact zijn met de helpers aan het strand. De apparaten (uitvinding van dr. P. Varekamp, badarts alhier) kunnen aan elk zwemvest aange bracht worden, alsmede aan de bestaande haspels. Het systeem is zeer eenvoudig. Een keer schellen is viert (Holl.); vier (Duitsch), veer (Eng.); filer (fr.) Drie keer schellen is respectievelijk: in-halen, ein- halen; draw the line (in); re-ti-cer. Nie mand minder dan Prof. Lorentz, de groot ste physicus. interesseerde zich in 'l bij zonder voor deze vinding en zijn bekwame amanuensis wist verschillende moeilijkhe den schitterend te overwinnen. Van deze uitvinding is nog veel te verwachten. Demonstratie redden van drenkelingen. Door de Reddingsbrigade zal op Zater dag 5 Juli 1924 des n.m. 2 uur een demon stratie gehouden worden op het gebied van het redden van drenkelingen in zee en op het strand voor het Kurhaus. Bij voldoende deelname en gunstige zee zal een wedstrijd georganiseerd worden in het afstandzwemmen. Zij die daaraan wil len deelnemen moeten Donderdag a.s. des n.m. 654 uur aanwezig zijn op het strand van het hotél „Groot Badhuis". Daar het noodzakelijk zal zijn tijdens dc demonstra tie een gedeelte van het strand vrij te houden, zoodat de leden vrijer zullen zijn in hunne bewegingen, moeten 'eden, die aan den wedstrijd gaan deelnemen, ver zocht behulpzaam te zijn bij het afzetten van het strand, Zij die daaraan willen me dewerken worden verzocht zich van Ie voren aan ft geven hij een der comman danten de heeren Weenink of P. van der Mije. Kustoefeningcn. Gisterenmiddag werd alhier door een drietal onderzeeërs voor den strandweg oefeningen gehouden. Als van zelf trok dit oefenen veel belangstelling. Wij vermoeden, dat dit de eerste dagen nog vvel eens meer herhaald zal worden, daar ook op het strand een tent voor een 10-tal Jantjes is geplaatst. Een jacht, Door de politic werd giste renmiddag jacht gemaakt op een persoon, die met minder goede bedoelingen minder jarige kinderen mede trachten te lokken naar de duinen. Ouders zijn door deze vermelding gewaarschuwd. Burg. Stand. Geboren: z. van C. van VastenhovenDelissen, d. van A. A. LangeveldPommé. z. van J. M. Mole naarvan Honschooten. d. van J. C. IlugesMeijer. z. van M. G, Emke van der Veldt, d. van J. J, Augustijn Gunst. z. van C. GebhardEmmerick. d. van M. J. Th, BouvyArts. z. van C. van. der ZeeBand. Getrouwd: H. J. van den Berg met M. H. Beelen. H. J. Dielz met A. M. Hulsebosch. Overleden: A M. Dobbe van Bergen, echtg. J. Ch. v, d. Berg, 46 j. G. J. van der Heijden, wed. J. J. F. Beijnes, 76 j. H, van der Zeeuw, 27 j. M. Wiedemeijer, wed. W. Berkemeijer, 60 j. Gevonden voorwerpen. Terug te beko men bij Heerinckhuizen, Zandvoortschelaan 26, een racket; C. Tromp, Edisonstraat 19, een onderdeel van een foto-tcestel; C. Ktumper, Leidscbevaartweg 217rood, een rijwieltasch met inhoud; Wellensiek, Edi sonstraat 40, een hond (Dobermann-pin- cher); G. Evers, Heerenweg 47, een dop Weiden, Bleeekrsvaartweg 1, een zakatlas; D. van der Stam, Voorweg 29, een pot loodslijper; N. H, Pronk, Franklinstraat 83, een damesportemonnaie met inhoud; Van der Weiden, Zandvaartpad 3, een dames- tasch met inhoud; A. Wevers, Iepenlaan 28, een lorgnet in etui; T. Adrian, Zonnclaan 5, een potlood; Galjaard, Binnenweg 14a, een gummibal; W. Kobus, Binnenweg 59, een gedeelte van een hengel; J, van der Putten, Doodweg 13, een sierduif; J. Uilen broek, Pijlslaan 15, een oud heerenrijwiel; Mevr. Hoest, Bosch en Hovenstraat 10, een jong cypersch poesje; H. J. Lense, Ki. Houtstraat 112rood, Haarlem, een stuk bruin vloerzeil; J. Rot, Leidscbevaartweg 133, een tuinhark; A. Ytsma, Eikenlaan 10, een nikkelen polsband horloge; Bureau der Gemeente Reiniging, Achterweg 19, een zilveren lepel, een zilveren dessertmesje, een zilveren theelepeltje, een vork, negen theelepeltjes, een servetringetje, een alpaé- ca gelddoosie. Heden werd op feestelijke wijze het 25- jarig bestaan herdacht van de St. Antonius school. Te negen uur werd in de parochiekerk een plechtige H, Mis opgedragen door den Zeereerw. heer pastoor H. A. V. IJzermans, geassisteerd door de kapelaans, de Weieerw. heeren J. E. M. Brinkman en H. J. M. Nieu- wenhuizeu. Daarna trokken dc meer dan 500 leerlingen naar de feestelijk versierde school. De ontvangst zou plaats hebben op de groote speelplaats, die voor dit doel ook zeer smaakvol was versierd met groen en bloemen. Ongeveer kwart voor elf werden de leerlingen op de speelplaats opgesteld. Onder de waranda hadden plaats genomen de Zeereerw. beer pastoor met de beide ka pelaans, het kerkbestuur, commissieleden en eenige genoodigden. Even later komen, voorafgegaan door 12 bruidjes, die bloemen dragen en bloemen strooien, de 16 zusters. De kinderen heffen bij haar komst een luid: „Lang zullen zij leven," aan Na de zusters komen een zestig tal kinderen, die een feestlied zullen zingen. Op zeer verdienstelijke wijze wordt een feestlied ten gehoore gebracht, waarvan het refrein luidt: „Eere dc school van de Zus ters". De kinderen zwaaien bij het laatste refrein met vlaggen. Hierna houdt de Zeereerw. heer pastoor een feestrede, waarin hij in het kort de ge schiedenis en uitbreiding der school nagaat, die door de liefde en toewijding der eerw. zusters geworden is. wat ze nu is. Spr. brengt dank aan het kerkbestuur en ten siot- te ook aan de eerw. Zusters en spreekt de 1 verwachting uit, dat al haar werken, waar voor nu niet genoeg dank gebracht kan wor den, éénmaal in den Hemel beloond zal worden. Als stoffelijk blijk van hulde biedt Zijn eerw. dan namens het kerkbestuur aan de eerw. Moeder-overste een wit en een groen kasuifel aan voor de kapel. Namens de leerlingen worden, aangebo den een paar kaarsdragende engelen voor de communniebank. Dan brengt de Eerw. Moeder-overste 'haar dank ook namens de zusters en zegt, dat zij met liefde en toewijding steeds haar taak hebben vervuld. Zij brengt de baar gebrachte lof over op haar voorgangsters, die zoovele jaren in Heemstede hebben gewerkt en noemt eenige namen, waaronder ook die van de algemeen in schoolkringen bekende figuur „Tante Neiie", Na deze woorden wordt door drie meis jes van de school een vers gezegd, betrek king hebbende op de geschiedenis der school, waarvoor de Moeder-overste haar dank. brengt. De kinderen, zingen daarna nog ®en jubellied, waarna mevr. Bal, na mens de onderwijzeressen een tweetal stan daards voor de kapel aanbiedt. Na een slotzang brengt de Eerw. Overste dank aan de onderwijzeressen, waarna de zusters, voorafgegaan door de bruidjes wor den teruggeleid en dc kinderen worden ge- tracleerd. B. en W. bieden ter vaststelling aan een verordening" tot aanvulling en wijziging der Algemeene Politieverordening. DE DIENST DER PONTEN, De heer W. F. Visser heeft de vólgende vragen gesteld: „Is- het burgemeester en wethouders be kend of het de bedoeling is, dat dc verbin ding 'tusschen de oevers van het Noordzee kanaal, met de ponten, geregeld blijft als op heden; n.l. met één pont den geheelen dag, terwijl dc dienst met de tweede pont tot enkele uren van den dag beperkt blijft? fndien burgemeester en wethouders hier van niets bekend is, zijn burgemeester en wethouders dan bereid hiernaar te informee- ren? Indien na eventueele informatie blijkt, dat bet niet de bedoeling is in den beperkten dienst verandering te brengen, zijn burge meester en wethouders dan bereid, er op aan te dringen, dal, vooral gedurende de zomermaanden des Zondags,- en, indien dit noodig mocht blijken ook door de week, de dienst den geheelen dag met twee ponten wordt onderhouden?" Hierop wordt door burgemeester en wet houders het volgende geantwoord. Eén der leden van ons college heeft den 25en Juni j.l. terzake een onderhoud gehad met den Secretaris-Generaal van het Depar tement van Waterstaat. Deze verklaarde zich bereid onmiddellijk na te gaan wat ge daan kon worden om aan dc bezwaren tege moet te komen. Na dit onderhoud stelden wij ons denzelf den dag schriftelijk in verbinding o.m. met den hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat voor het arrondissement „het Noordzeeka naal", te Amsterdam, van wïen onder dag- teekening van 26 Juni j.l. het volgende ant woord werd ontvangen; „Met betrekking lot Uw aangehaalden brief heb ik de eer Uw college te berichten, dat door, mij voor de zomermaanden voor de 2e dienstdoende pont de navolgende voorloopige dienstregeling werd vastgesteld: op werkdagen: 7 u v.m.8.30 u. n.m. op Zon- en Feestdagen: 8.30 u. v.m.8.30 u, a 9.30 u. n.m., met dien verstande, dat op Zo- en Feestdagen na 8.30 uur n.m. alleen zal wordert gevaren als de omstandigheden zulks eischen. Deze dienstregeling zal volgens afspraak met den betrokken techn, ambt. v. d. Rijks waterstaat, chef van het__pontveer, op Zon dag a.s. 29 dezer ingaan. Door omstandighe den kon deze dienstregeling dit jaar niet eerder ingaan. Tevens had ik reeds order gegeven in de zomermaanden op Zon- en. Feestdagen met de beide kettingponten te varen. Aan Uw- wenschen in dezen wordt der halve geheel tegemoet gekomen, en stagna tie in het verkeer zal nü verder wel geheel zijn uitgesloten. Voor eventueele verdere op- of aanmer kingen betreffende den dienst van het pont- veer houd ik mij steeds beleefd aanbevolen. Burgcrl. Stand. Geboren: P. van Meurs Seys, d. M. C. MorsRusch, d. C. GroenBrandenburg, d. A. C. Broekhui zenOorthuis, z. A. J. BlokAttinga, d. C. HellezcrJosemans, d. Overleden: J. J, Termer, 84 j„ wed. van H. v. d. Wel A. H. Hogan, 69 wed. van J. Th. Cremer. ROME, 2 Juli. De toestand in Italië stelt Mussolini niet in de gelegenheid, om zelf dc conferentie te Londen bij te wonen. Italië zal vertegenwoordigd worden door den Minister van Financiën Stefani. LONDEN, 2 Juli. De Commissie voor de imperiëele verdediging heeft zich te gen het plan tot den aanleg van een tun nel onder het Kanaal verklaard op Natio- naal-Strategische gronden. De heer Colijn, minister van Financiën, vertrekt heden. Woensdag, voor ongeveer een week, met vacantie naar het Buiten land (Standaard). KEULEN, 2 Juli. Volgens ontvangen bericht heelt de Fransche gedelegeerde in de organisatie-commissie voor de in- dustriëele obligaties Deschamps zijn ambt neergelegd. De bladen vreezen daardoor een vertraging in de ten uitvoerlegging van bet rapport der deskundigen. MÜNCHEN, 2 Juli. De Landdag heeft de voorgestelde samenstelling der Regeering goedgekeurd. De nieuwe Regeering is als volgt samengesteld: Binnenl. Zaken Ministeriaalraad Stuetzel, landbouw prof. Feher. onderwijs Mott, Justi tie Guetner, financiën Kruszecu, Handel Meinel, sociale aangelegenheden Oswald, behalve de beide eerste ministers bestaat het kabinet geheel uit leden van het oude ministerie. Na dc voorstelling van z'n ministerie, hield de Minister-president een rede, waarin hij het regeeringsprogram uiteenzette. STOCKHOLM, 2 Juli. De voornaamste punten van bespreking voor het postcon gres alhier zullen zijn uniforme posttarie- ven, transito-tarieven en het verzenden van aan rechten onderhevige goederen per briefpost. De leider der Britsche delegatie Generaal Williamson heeft in een onderhoud ver klaard, dat hij het niet mogelijk acht, uni- formtarieven in te voeren, daar de toesta:id nog onzeker is. Hij gelooft echter in de ver laging van de Fransche rechten. BERLIJN, 2 Juli. In een bericht uit Konstantinopel wordt de tegenwoordige afgevaardigde Kemal-Eddin genoemd air toekomstige gezant te Berlijn. MEDEGEDEELD DOOR De Beurs opende heden flauwer. V, K. HEDEN 5% Nederland 1919 6% Nederland 1923 45» Nederland 1917 7 N.-l. 1921 A Holl. Lloyd Oude Vaart dito Gem. Eigendom Mij. „Nederland" Scheepvaart-Unie Rotterd. Lloyd Paketvaart Oudé Boot Holl. Stoomboot H. VA. Java Cultuur Jurgens gew. Koloniale Bank Indische Bank Cert, Handel Mij Resn, dito Phoenix Geconsolideerde Kon. Olie U. S. Steel Marine comm. Vorstenlanden Actions id Comp. Merc. Arg. Poerworedjo Oude Deli Senembab Deli Batavia Amsterdam Rubber Serbadjadi Silau Wai Sumatra Dordtsche Petr. Southern Rails Union Anacon»' Wabasb Conm. Maxwe AMERSFOORT, 2 Juli. Bij militaire spiingoefeningen over Oud-Leusden nabij Amersfoort met paarden in africhting, maakte het paard van een wachtmeester bij dc artillerie te Tilburg, gedetacheerd aan de Rijschool te Amersfoort, een onverwach- ten zijsprong, waardoor het struikelde. De ruiter werd uit het zadel geworpen en eenige oogenblikken later levenloos opge nomen. De ongelukkige- zou 15 dezer in ondertrouw gaaat 93 93 9715/J6 977/8 82 l/36 821/r 1023/j6 102i/? 71/2 66 541/2 129 129 1151/4 115 112 133 1351;-, 63 62 171/, 455 44S 340 471/2 333 49 158 134 1223 8 155 134 1221/, 128 128 92 145 146 5301 33o IC 6/ 109. 91 91/4 163 158.- 155 135 151 161,4 3373 i 1071/2 338 295 294 291 298 1211/4 121 186 92l/t, 93 1183/4 118 309 312 68 67',, 1473/r 1471/,, 77/8 143/4 35/16 2 JULI EERSTE KOERS LATERE KOERS BERLIJN p. bitlioen) 0.63 0.64 PARIJS 13.621/, 13.70 BRUSSEL 12.05 12.05 WEENEN 0.38 C.38 LONDEN 11.49 11.50 STOCKHOLM. 70.65 70.70 KOPENHAGEN. 41.95 42.40 CHRISTIAN1A 35.85 35.70 BAZEL (47.321/s 47.32 NEW-YORK 2.651/, 2.673/4 11.55 11.45 Vr. Mijn zoon is 22 jaar en gepaspoor- teerd uit Indië, dus vrij van den dienst in Holland. Aangezien hij nu al 3 maanden zonder werk is en nu wil probeeren om in Frankrijk werk te krijgen, wil ik u vragen oi er nog gelegenheid bestaat om kosteloos naar Frankrijk te worden opgezonden. Het liefst zou bij gaan als landbouwer, doch met het boerenbedrijf is bij niet op de hoogte. Antw. Wendt u tot de Arbeidsbeurs, Nieuwe Gracht 30. Daar kan men u alle inlichtingen en hub verschaffen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 2