Open Oogen I LUCHTVERKEER. RECHTSZAKEN. ingezonden Mededéellngen STOOMVAARTLIJNEN. BINNENLANDSCH NIEUWS. moet ge hefefeon en houden voor hetgeen om U heen geschiedt DE NIEUWE I HAAM» I COURANT brengt U het spoedigst met ALLE gebeurtenissen vol ledig op de hoogte Tweede Internationaal Stedencongres. Dc heer M. H, Sellier, secretaris van de Jnion des Villes ct Communes dc France" meende, dat het doel van dc internationale „Union" moet zijn het bijeengaren van mate riaal, dat ten dienste gesteld moet worden van de vereenigingen. Het Witte Kruis. Ruilverkaveling. VERKEER EN POSTERIJEN. De treinverbinding Amsterdam- Brussel-B asel. Het Postcongres te Stockholm. De veiligheid op de luchtlijnen. De Engelsche wereldvliegers. Vlieg demonstraties te Hendon. De Larensche agent bij de Utrechtsche Hanzabank voor de rechtbank. Verduistering. Berooving. GEMENGD NIEUWS. Een beeld des tijds. De zingende gevangene. Het auto-ongeluk te Delden. Een slachtoffer der hitte. De diepste diepten. De misdaad bij Goor. Het vermoedelijke vergiftigingsgeval te Gouda. 60 cents per regel Vrees geen examen Een nachtelijk drama. I Vraag: Kunt u mij een middel opgeven om ;cn slaolie-vlek uit 'n beige lakensche man- iel te verwijderen? Antw.: Probeert u het met een zacht, wit, schoon lapje met benzine. Vraag van H. uit L. Antw. 1: Ja, u dient er een boekhouding #p na te houden. Wat er echter gebeurt als u er geen hebt, weten wij ook niet. Even zoo dient u een winst- en verliesrekening af te staan. 2: Uw tweede vraag is niet zonder nadere inlichtingen te beantwoorden. Dat hangt ge heel af van de verkoopsvoorwaarden. Vraag: Ik ben aangeslagen in de Forensen belasting van Lisse. Wordt er nu van de Gem. Ink. bel. van Sassenheim nog afgetrok ken, of is dat reeds geschied,? Zoo niet, hoe moet ik dan zoo'n aanvraag om aftrek stel len? (Belasting '23-'34. Antw.: In de gemeente Sassenheim wordt bij de betaling van uw aanslag rekening ge houden met het feit, dat u als forens in Lis- se bent aangeslagen. Heeft men dat niet ge daan, dan kunt u, binnen den daarvoor ge stelden termijn (zie den achterkant van uw aanslagbiljet) tegen uw aanslag reclameeren. Vraag; Mijn hond heeft een lintworm, Wat moet ik doen om hem daarvan te ontlasten? i Antw.: Laat uw hond eens 24 uur vasten 'en geef hem dan op zijn nuchtere maag 2 Santonine-koekjes, ter grootte van een hal- vcn stuiver, opgelost in een beetje lauwe melk. Vraag 1: Is men nog strafbaar, als men een meisje, dat de eerste week van Mei 12 jaar geworden is thuis houdt en dat alle klassen doorloopen heeft? 2.: Is er nog zekerheid van. het vergaan van de Chilier van de Lloyd Royal Beige in gekomen, welke van Antwerpen naar Savan na vertrok en waarvan op 28 of 29 Februari een annonce in deze courant heeft gestaan, Het was toen reeds 45 dagen onderweg? 3,1 Hoe kan ik een vlek uit een licht vloer kleed krijgen? De vlek is van machine-olie en Wordt grooter. .Antw. 1: Ja, dat moogt u niet. 2: Ons niet bekend: u zoudt eens naar de maatschappij kunnen schrijven. 3.: Bedek de vlek eens ract krijt of magnesia en dan drenken met benzine. Dat een paar maal herhalen. Dinsdagmorgen is in het Stedelijk Museum te Amsterdam het Tweede Internationaal Stedencongres voortgezet. Dr. Rulot, van den Volkenbond, vertelde van dc werkwijze van den Volkenbond, in het bijzonder van de hygiënische afdeeling. De hygiënische afdeeling, aldus spr., welke werd opgericht naast het economische en juridische secretariaat, zou te vergelijken zijn met de sanitaire afdeeling van een groot bedrijf. Het doel van den Volkenbond is de hygiëne te bevorderen en de op dit gebied arbeidende krachten tot eenheid te bren gen. De Volkenbond laat groote reizen door deskundigen maken om in verschillende lan den de hygiëne te bestudeeren, Spr. kon mededeelen, dat de rapporten en het stu diemateriaal, door de deskundigen verza meld, ter beschikking staan van de Union Internationale des Villes, De voorzitter verzocht den Volkenbond den dank van de Vereeniging over te bren gen voor deze belangrijke toezegging. Dr. Bourguin, vice-voorzitter van dc afd. Hygiëne van den Bond van Roode Kruis Vereenigingen, gaf een uiteenzetting van het werk van den Bond, vooral op hygiënisch gebied en de eventueele samenwerking tus- schen gemeentebesturen en Roode Kruis. De heer M. Maquet bracht vervolgens ver slag uit over den steun, welke in België door de gemeentebesturen verleend wordt aan den Bond voor kinderbescherming. Spr. vond dat de Union Internationale des Villes dit werk moet aanvullen. De heer W. Schraenen sprak over de kan kerbestrijding in België en was van meening dat nuttige samenwerking kon tot stand komen tusschen dc Belgische vereeniging en de Union, De gedelegeerde van Parijs, de heer Mas- sart dankte het gemeentebestuur van Am sterdam voor zijn medewerking tot het doen. tot stand komen van dit congres. Spr. ver heugde zich over 't enthousiasme, dat Am sterdam aan den dag had gelegd, Spr. noo- digde hei congres uit het volgend jaar te Parijs te vergaderen. Er zal daar dan juist een groot» kunsttentoonstelling gehouden worden, De voorzitter dankte den heer -Massart voor de uitnoodiging, Spr. hoopje dat dan het volgend jaar het congres Bog meer een internationaal karak ter zal dragen en nog grootscher en inten siever zal zijn. Het congres in 1925 moet in alle opzichten goed worden voorbereid. Mei. F. M, JacobsPauwels sprak hierna over het werk van de Belgische vereeniging tegen de venerische ziekten. Ook hier, meende spr., kon samengewerkt worden tusschen do vereeniging en de internationale Hnioft. De heer Sailis uit Lyon deelde mede, dat in zijn stad de zuigelingen- en moeder- scllapszorg zeer goed georganiseerd is door Herriot cn gaarne in relatie wil treden met het buitenland. Dc heer Weber uit Weenen deed mede- deelingen omtrent de maatregelen voor so- etrfe voorzorgen in zijn land. Prof. Krantwig uit Keulen zeide, dat de Duitsche steden alles willen doen om weer uit de economische ellende te komen Daarbij beschouwen zij het als een eereplicht de volle gezondheid op te bouwen. Dit vond spr trouwens een eerste plicht van iedere stad in elk land. De heer M. Montagu Harris uil Londen Wfces erop hoe men in Engeland reeds bezig is de gegevens op hygiënisch gebied te groc- peeren. De voorzitter bracht het Ministerie van Gezondheid dank voor zijn officieele vertegenwoordiging. Dc heer Vinck stelde daarop de volgende conclusies: dc Union Internationale des Villes zal zich organiseeren naar het voorbeeld van de „Vereeniging van Nederlandsche Gemeen ten", de vereeniging zal het reeds bestaande „Tablettes Documentaires Municipales" als het orgaan aannemen, een commissie zal benoemd worden, die zal onderzoeken de verhouding tusschen de gemeentebesturen in de verschillende landen en de bestaande instituten en vereenigingen op hygiënisch en sociaal gebied; deze cornpiissie zal rapport van haar on derzoekingen uitbrengen op het volgend congres; bet congres zal bij de vergadering van den Volkenbond aandringen op goedkeuring van de bij haar aanhangig gemaakte motie, strekkende tot internationale samenwerking op gemeentelijk gebied naar het voorbeeld van de „Union Panamericane"; er zal contact worden gezocht tusschen de Union Internationale des Villes" en de „Union Panamericane". Deze conclusies werden door het congres aangenomen. Besloten werd, dat het bureau van het Congres zal bestaan uit de heeren Wibaut, Bruggeman, Vinck en Sellier. Onder groote bijvalsbetuigingen werd daarop de heer F. M. Wibaut tot voorzitter van het Congres voor het volgend jaar be noemd. De heer M. E. Braun, oud-burgemeester van Gent, werd tot vice-voorzitter gekozen. De heer F. M. Wibaut sloot daarop het congres met een korte rede, waarin hii wees op het belangrijk werk, dat door het con gres op het gebied van gemeentelijk beheer is tot stand gebracht. De directie der N. V. Obligatie-Maat schappij „Het Witte Kruis' te 's-Graven- hage deelt mede, dat de inbeslagneming, die Zaterdag j.l. te Amsterdam heeft plaats gehad van loten onder den naam „Het Witte (Cruis", betrekking had op een loterij, waarmede voormelde obligatie-maatschappij niets te maken had of heeft, doch die was uitgegaan van haar hoofdvertegenwoordi gers te Amsterdam en geteekend door den heer Schuyer, zonder toestemming of mede werking van bedoelde N, V. of haar directie. De Tweede Kamer heeft Dinsdag zonder stemming goedgekeurd het wetsontwerp in zake de ruilverkaveling. Op Zaterdag 5, 12 19 en 26 Juli a.s. zal trein No. 17 naar Brussel Noord in plaats van Den Haag H. S. M„ van Amsterdam C. S, vertrekken (vertrek Amsterdam 12.40 a.m. en Den Haag 2.02 n.m.). Het doorgaande rijtuig AmsterdamBasel loopt op die dagen in den extra-trein, di» op 12.40 n.m. uit Amsterdam vertrekt ïft plaas van in den trein, die om 12.19 n.m, van Amsterdam vertrekt. Dc heer C. Scheuder, directeur van het Postkantoor te Amsterdam, is naar Stock hom vertrokken om aldaar als le gedele geerde op het te houden Postcongres dc postadministratie te vertegenwoordigen. Een int. bespreking in Den Haag. Naar van het Departement van Waterstaat wordt vernomen, zal op 3 en 4 Juli a.s. aan dat Departement voor het eerst in Neder land dc driemaandelijksche internationale be spreking plaats hebben tusschen leden der Belgische, Britsche, Fransche en Nederland sche rijks-administratie ten behoeve van de burgerluchtvaart en wel betreffende techni sche aangelegenheden van belang voor de veiligheid op de luchtlijnen tusschen Londen, Parijs, Brussel, Amsterdam en Rotterdam, De hoofden der vreemde delegaties, die thans hier ter stede worden verwacht, zijn voor Frankrijk: M. Laurent Eynac onder- Staatssecretaris voor Luchtvaart aan het Mi nisterie van Publieke Werken; voor Groot- Brittannië: Vice Marshal Sir W, Sefton Brancker, Hoofd van de Burger Luchtvaart aan het Luchtvaart-Ministerie tc Londen; en voor België: Kolonel R. van Crombruggc, Hoofd der afdeeling Burgerlijke Luchtvaart aan het Departement van Oorlog tc Brussel, De Engelsche vlieger MacLaren is Maandag te Haiphong aan. Hij is weer van die plaats vertrokken en kwam Maandagmiddag te Honkong aan. Ongeveer 100.000 personen waren getuige van de vliegdemonstraties te Hendon nabij Londen, welke Zaterdag plaats hadden. Prachtige staaltjes van vliegkunst werden te zien gegeven. Vele Fransche vliegers waren van de partij. De hertog en de herioging van York, de hertog van Connaught, de koning van Dene marken en ccn groot aantal leden van het kabinet woonden de demonstraties bij. Ook minister MacDonald was tegenwoordig. Dinsdagmorgen verscheen voor de Va- cantiekamer der Rechtbank te Amsterdam de agent van het kantoor der Utrechtsche Hanzebank te Laren ter zake van verduis tering. Dit kantoor ressorteerde onder Hil versum. Dezen Larenschen agent was ten laste ge legd, dat hij verduisteringen had gepleegd door tot een bedrag van 20.537 crediet te verleenen aan een wijnhandelaar zonder verlof van de Centrale bank en zonder dit bedrag op de rekening-courant te vermel den. Wel schreef bekl. die credieten neer in het kasboek. Een rijksaccountant als getuige gehoord, verklaarde den indruk te hebben, dat bekl. een slecht administrateur was, doch tevens, dat een zeer onvoldoende controle op de bijbanken werd uitgeoefend. Bij een eenigs- zins doeltreffende controle had bekl.'s fout terstond moeten uitkomen. De wijnhandelaar zeide de gelden in zijn zaak te hebben gebruikt. Hij had bekl. steeds als een rijk man beschouwd, die hem had aangeboden gaarne geld te leenen. Op een vraag van verdediger moest get. toege ven, dat bekl. door hem in den waan was gebracht, dat het crediet safe was. Het O.M., waargenomen door Mr. van Thiel, meende hier toch verduistering te zien, al heeft bekl. de gelden niet ten eigen bate aangewend. Hij heeft als. heer en meester beschikt over die géiden ca ze gebruikt in strijd met (EEN MAL EN RAADSELACHTIG GB- den aard als des houders recht. Deswege j VAL. zag spr. hier toch een wederrechtelijke toe- Een mal geval, dat nadere opheldering ver eigening Dc absolute onbekwaamheid van den bekl. was een der oorzaken, dat hij er zoo diep inraakte. Deze man is mede slachtof fer van het slechte beheer der Hanzebank, tengevolge waarvan in die kleine streek van het land honderdduizenden in de zink put werdén gegooid. Door onbevoegd uit geven ten gevolge van een schaamteloos wanbeheer, zijn vele menschen al hun geld kwijt geraakt. Spr. gelooft wel, dat bekl. £e goeder trouw is geweest. Daarom vor derde spr. een voorwaardelijke veroordee ling van 6 maanden met onder toezichtstel- ling van bekl. onder een reclasseeringsver- eeniging. nu De verdediger Mr. Cremers uit Delft, be streed, dat hier verduistering aanwezig was en wees erop, hoe ook in dc hoogere lei ding van der bank oogluikend werd toege staan wat bekl. en andere met hem deden. Uitvoerig zette spr. uiteen, hoe bekl. te goeder trouw een medeslachtoffer is van het wanbeheer. P. bepleitte tenslotte vrij spraak en algeheel ontslag van rechtsver volging. Uitspraak 15 Juli. VUILHEID EN VERWAARLOOZING. Voor het gerechtshof te Arnhem heeft te rechtgestaan: H. J. H., landbouwer te Raalte, die een bij hem ingonende tante in zulï een toestand van verwaarloozing en vervuiling zou hebben gelaten, dat de politie cn de justitie termen vonden om in te grijpen, toen deze vrouw was gestorven en bij die gelegenheid de toestand werd ontdekt. De rechtbank te Zuiphen heeft den beklaagde veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf waartegen zoowel bekl. als het Openbaar Mi nisterie in appel kwam. Voor het Gerechtshof zeidie bekl. dat hij aan 'net gebeurde niets had kunnen doen, daar zijn tante krankzinnig was, en niet wil de, dat men iets van haar schoonmaakte, Als men haar kleeren of haar bedstede rei nigde, maakte zij dadelijk alles weer vuil, en zoo was het den laatsten tijd steeds er bij gebleven en de toestand ontstaan, zoo als die bij haar overlijden was gevonden. Dr. K., die als geneeskundige bij bekl. en de overledené thuis kwam, verklaarde voor het Hof niet te gelooven, dat er bij den bekl. opzet was geweest. De verzorging van deze oude, krankzinnige vrouw ging eenvoudig boven zijn krachten. Gel. heeft het bij bekl. thuis steeds als een vuile boel gekend en zegt dat het bij vele men schen van die soort in.die omgeving precies even vuil was. Bèkl. is volgens getuige eon zeer domme man. Volgens zeggen van bekl. zoit hij meermalen getracht hebben in den toestand verande ring te brengen, maar hij wist niet goed, hoe het aan te pakken. Het Hof heeft nu de einduitspraak aan gehouden en de zaak naar den Rechter van Instructie teruggewezen om nog nader ge tuigen te hooren en speciaal om te onderzoe ken hoe de toestand bij den overledene was op .het oogenblik 'toen de beklaagde er bij kwam inwonen; of de toestand toen beter of slechter was dan den laatsten iijd; wel ke wijzigingen er in den toetsanc! gekomen zijn tijdens dat inwonen van bekl. en ook hoe in het algemeen in die streek bij men schen van gelijke maatschappelijke positie g]9 bekl., het met de husvesting' is gesteld, alsmede wie eigenlijk het huishouden bij bekl. deed. Aan den afloop van dit onderzoek zal nu natuurlijk veel voor de uitspraak afhangen. De Vierde Kamer der Rechtbank te Am- 'sterdam deed Dinsdag j.l. uitspraak in de zaak van den vroegeren directeur van het bij kantoor te Hilversum van de Hanzebank te Utrecht. De beklaagde G. werd overeenkomstig den eisch veroordeeld tot zes maanden gevan genisstraf, voorwaardelijk. Als bijzondere voorwaarde werd gesteld, dat 1600 zal moeten worden betaald voor 1 Januari 1926. De Vierde Kamer der Amsterdamsche rechtbank heeft Dinsdag uitspraak gedaan ia de zaken tegen J. Collewyn en J. F. Propsma, dje in verband met een berooving van een Duitsch bankdirecteur voor een bedrag van 10500, gepleegd op 16 Januari, hadden te recht gestaan. De rechtbank verklaarde Boem schuldig aan diefstal en veroordeelde he® tot 3 jaar gevangenisstraf. Collewyn wer4 schuldig ver klaard aan heling en veroordeeld tot 2 jaar en 6 maanden. Propsma werd ook wegens heling veroordeeld tot een jaar en zes maan den gevangenisstraf. Een firma aan den Singel te Amsterdam heeft bij de politie aangifte gedaan dat een jong kantoorbediende een bedrag van f 1160 in den loop van eenige maanden heeft ver duisterd. De jongeling schijnt het slachtoffer te zijn geworden van zijn zucht tot het dra gen van mooie kleeding, het rooken van dure sigaretten en het bezoeken van bioscopen. Toen hij vreesde, dat de verduistering zou uitkomen is hij er vandoor gegaan. De berucht geworden bankbiljettenver- valscher Rabbat, die te Weenen kon worden gevangen genomen, heeft daar den bijnaam van de zingende gevangene gekregen. Reeds drie maanden zingt hij in zijn cel het hoogste lied en dat niet een uurtje per dag, maar niet minder dan achttien van de vierentwintig uur. Zelfs toen de rechter hem in zijn cel kwam bezoeken om hem zijn vonnis mede te deelen, dat negen jaar gevangenisstraf met daarop volgende deportatie luidde. Het was onmogelijk geweest Rabbat ter terechtzitting te laten verschijnen. Op den eersten dag der zitting hield hij ook in de rechtzaal niet met zingen op. Blijkbaar simu leerde hij krankzinnigheid, maar dit heeft hem dan toch weinig geholpen. Uit Delden wordt gemeld, dat het des kundig onderzoek van den beschadigden auto geen licht heeft gebracht omtrent de oorzaak van het ongeluk bij Delden. De auto ij aan de linkerzijde zwaar beschadigd zoo goed als zeker is ze bij het nemen van de bocht zijdelings in aanraking gekomen mee een boom aan den weg, waarvan de schors in groote lappen is afgescheurd. De lichtgewonden maken het, naar verluidt zeer goed. De 18-jarige boerenknecht M, v. R. te Schijndel (N. B.) werd zoodanig door dc hitte bevangen, dat hij overgebracht moest wor den naar het ziekenhuis. Dc laatste H.H. Sacramenten der Sterven den werden hem toegediend. eischt, heeft zich te Weesp afgespeeld. Za terdagavond is een circa 30-jarige man, er in geslaagd, de 22-jarige dochter van een familie aldaar, te bewegen in een auto met hem naar Den Haag te rijden. De onbekende had zich uitgegeven voor assistent-geneesheer aan de strafgevangenis in Den Haag alwaar de ver loofde van het meisje verblijf houdt, wegens principieele dienstweigering. De „genees heer" kwam bij de familie, met de mededee- ling, dat de jonge man aan pleuris lijdende was, doch dat hij (de „medicus") alvorens hem geneesmiddelen toe te dienen, eerst wilde informeeren hoe het gesteld was, met de gezondheid van de familie Tegelijkertijd gaf hij te kennen, dat de „zieke" gevangene door de familie wel bezocht mocht worden. Hij bezocht voorts de moeder van den ge vangene en deze verklaarde gaarne haar „zie ken" zoon te willen bezoeken. De „geneesheer" moest nog even 'n paar boodschappen doen, maar zou later met de auto terugkomen. Dit duurde echter zoo lang, dat de moeder van den dienstweigeraar op eigen gelegenheid al vast naar Den Haag reisde. Intusschen kwam de „geneesheer" terug bij de eerstgenoemde familie, thans echter met een kleinere auto, welke hij in Utrecht gehaald had naar hij verzekerde, omdat deze zich beter voor groote tochten leende. Overeengekomen werd, dat de dochter den rit naar Den Haag zou meemaken en dit geschiedde. De „geneesheer" wees in Den Haag 't meis je de tram aan, waarmede zij naar de gevan genis kon komen indien zij aldaar uitstapte, moest zij maar op hem wachten. Zij deed zulks niet, doch ging de gevangenis binnen en vond daar ook de moeder van haar ver loofde, in druk gesprek met den directeur. En nu vernam zij hoe beiden de dupe van een bedrieger geworden waren, iemand die als gevangene onlangs was ontslagen. Wat hem genoopt heeft, op dergelijke manier te werk te gaan, is nog niet bekend. Gebleken is, dat de pseudo-geneesheer er in geslaagd was, te Utrecht, onder bedriege- lijke voorwendsels een auto machtig te wor den. Hij is te Haarlem gearresteerd. Over het algemeen ho'ort men veel meer van ontzaglijke hoogten, die de mensch met een vliegtuig, of klimmende langs de hellin gen der hoogste hergen, bereikt, dan van de diepten, waarin hij afdaal/. In een Engelsch tijdschrift worden deze diepten opgesomd. Als diepste bron in En geland geldt de Artesische put tc Gaindbo- rough. die een diepte heeft van 1515 voet. Maar deze diepte is betrekkelijk nog gering te noemen, vergeleken bij de oliebronnen en de boringen die gedaan worden om deze bronnen op te sporen. In Zuid-Afrika is een boorgat van 8000 voet diepte en in Amerika zijn dozijnen oliebronnen, die in een diepte Bggen van 7000 voet. Er bestaat een petro- leumboring van 8800 voet diepte. De diepste bron ter wereld zou in dc na bijheid van Gobelins in Frankrijk liggen. Men begon te boren in 1892 en had in 1914 een diepte bereikt van meer dan 10.000 voet. Doch deze prestatie is weer niets in verge lijking met de diepte der wereldzeeën. Een peiling in het Zuidelijk gedeelte van den Stillen Oceaan wees op een diepte van 31.000 M., dus 31 K.M. van de oppervlakte der zee tot den bodem. Duikers kunnen slechts met moeite een diepte van een paar honderd voet halen; dieper wordt de druk van het water te sterk. Het diepte-record door duikers wordt op het oogenblik gehou den door een jongen scheepsbouwkundigen ingenieur, de Plury, die met behulp van een door hem uitgevonden toestel een diepte be reikte van 336 voet. De sectie op het lijk van den nachtwaker. Het Tweede Kamerlid Kleerekoper had aan den Minister van Justitie vragen gesteld over de wijze waarop het lijk van den ver moorden nachtwaker der fabriek „Wedde- hoen" te Goor is vervoerd en waarop de sectie heeft plaats gehad. Thans heeft de Minister meegedeeld, dat uit het onverwijld ingestelde onderzoek is gebleken, dat na op graving van het bedoelde lijk dit in den gonjezak, waarin het was te voorschijn ge haald, gelegd is op een met een breede plank overdekten handwagen en op dien wagen is vervoerd naar de zuivelfabriek „Weddeho- hoen," die zich in de onmiddellijke nabijheid bevond. Er is geen extra bedekking over het lijk gelegd, omdat zooals zich dit in den genoemden met aarde overdekten gonjezak bevond, voldoende bedekking aanwezig was, terwijl een niet ingewijde aan een en ander in geenen deele zoude hebben kunnen zien, dat het hier het vervoer van een lijk betrof. Het vervoer had plaats over den openbaren weg, zijnde een landweg, welke evenwel door de marechaussee was afgezet, terwijl het publiek werd gehouden op een afstand van minstens 100 meter. De geheele weg van het vervoer was niet langer dan circa 200 meter. Van vervoer zonder eenige bedekking kan derhalve moeilijk worden gesproken. Wat de honderden voorbijgangers betreft, van den aanvang af, en reeds te voren, zijn en waren verschillende maatregelen ge troffen om zoo weinig mogelijk de aandacht van het publiek te trekken. Degenen, die toch aanwezig waren hebben alleen dan iets van hetgeen voorbijging, kunnen zien en be grijpen, indien zij er op uit waren hun nieuws gierigheid te bevredigen, en in stede van huns weegs te gaan, ter plaatse te blijven even wel werden zij op behoorlijken afstand ge houden. De sectie heeft, bij gebrek van een ge schikte andere beschikbare plaats en met het oog op de wenschelijkheid om het ver voer over den weg zooveel mogelijk te be korten, plaats gehad op het afgesloten terrein aan de achterzijde van meergemelde zuivel fabriek, in de open lucht (onder de boomen), een en ander in verband met den toestand van het lijk. Blijkens het ter zake ontvangen rapport zou het nagenoeg onmogelijk zijn, dat personen, die op den openbaren weg aan de voorzijde van de fabriek stonden, door scherp kijken en turen iets gezien hebben van hetgeen de deskundige aan de achterzijde heeft verricht. Alvorens de sectie aanving, heeft men zich vergewist dat van den open baren weg de sectietafel niet waarneembaar was. Uit hetgeen hier is medegedeeld, blijkt, dat de voorstelling, als zoude na de sectie de romp van het lijk nog geruimen tijd dui delijk zichtbaar van den openbaren weg Zijn blijven liggen, evenmin juist is te ach ten. Het lijk is nadat de sectie was verricht, in een kist gelegd, welke besteld was, zoo dra het lijk was gevonden en welke ongeveer een half uur nadat de sectie had plaats gehad, werd bezorgd. Omtrent het vermoedelijke geval van ver giftiging te Gouda, vernemen wij nog, dat dc geneeskundigen van het parket te Rot terdam geen verdachte doodsoorzaak hebben kunnen vaststellen. Een nader scheikundig onderzoek is gelast, want er is een middel dat U geheel bevrijdt van zenuwachtigheid, een middel dat U kalm maakt en kalm houdt, terwijl Uw geest helder blijft. Mijnhardt's Zenuwtabletten wetenschappelijk samengesteld en onschade lijk, genezen U van Uw zenuwachtigheid. Ko ker 75 ct. Bij apoth. en drogisten. Ten huize van W. te Zutphen, de echt genoot van den overledene, is een huiszoe king ingesteld, waarbij verschillende potten en pannen in beslag zijn genomen. Dinsdagavond, omstreeks half 11 werden de bewoners van de Reguliersdwarsstraat te Amsterdam opgeschrikt door een bloedig drama, dat zich op den hoek van de St. Joris- straat afspeelde. Een jongen van een jaar of 20 had een meisje met een dolkmes in den hals gesto ken, waardoor het slachtoffer levensge vaarlijke verwondingen waren toegebracht. Daarna had de jongen den vriend van het meisje aangevallen en eveneens met een dolkmes bewerkt, waardoor deze vriend ernstge verwondingen aan hals en pols kreeg. Op deze steekpartij volgde een wilde vlucht. De broeder van het vrouwelijk slachtoffer zette den dader achterna, die, geen uit weg mear ziende, door een vensterruit van een verdacht huis in de Geelvinksteeg sprong en naar boven op het dak vluchtte. Door een dakraam zocht hij een schuilplaats op de bovenste verdieping van een in de Reguliers dwarsstraat belendend huis. Daar zeeg de man, die hevig bloedde, ineen. Intusschen was de politic en de Genees kundige dienst gewaarschuwd. Het meisje, de 20-jarige Vonk, wonende op dc O. Z. Achterburgwal, die het ergste er aan toe was, werd per auto-brancard naar het Binnen-Gasthuis vervoerd, terwijl haar vriend, de 24-jarige Keizer, wonende in de Marnixstraat, ofschoon hevig bloe dend, zich te voet, naar het politiebureau Singel, begaf. De bewoners van liet perceel in de Regu liersdwarsstraat, hadden zich intusschen bezig gehouden met den niet ai te welkomen gast, die zoo inaar binnen was komen val len en niets had achtergelaten dan een paar leelijke bloedvlekken op tapijt en vloer. Zij hadden den jongen een voorloopig ver band gelegd en hem vervolgens aan de po litie overgeleverd. Uit 'het voorloopig door de politie inge steld onderzoek, dat tot laat in den nacht duurde, bleek op te maken, dat de liefde een zeer belangrijke rol in dit drama gespeeld heeft. Mej. Vonk, die nota bene nog niet zoo lang geleden door een. ander met een mes in de borst gestoken was en daardoor ook zeer ernstig was gewond, had vroeger verkeering gehad met den dader, den 21- iarigen Klaassen, wonende O. Z. Achter burgwal. Een tijd geleden moest Klaassen, wegens een ernstige ziekte in het ziekenhuis worden opgenomen en in dien tijd schijnt het meisje weer met een anderen man en wel met Keizer, liefdesbetrekkingen te heb ben aangeknoopt. Dit 6chijnt Klaassen in. het ziekenhuis te weten zijn gekomen. Maandag wend hij trit heft ziekenhuis ont slagen en onmiddellijk zocht hij zijn vroeger meisje op, die met haar nieuwen vriend in gezelschap was. Op het Rembrandtsplein begon de twist, die zich aanvankelijk tot een hevige woordenwisseling bepaalde. In de Reguliersdwarsstraat ging de pas ontsla gene tot zijn daad over. Aan den commissaris Heeroma, di« het eerst het onderzoek leidde, deelde hij melde, ook met een mes door de tegenpartij be- wetlrt te zijn. In hoeverre dit juist Was viel bij het eerste onderzoek nog niet uit te maken. Wel was de dader gewond, maar dit moet wel toegeschreven worden aan den sprong, dien hij door het vensterruit maakte. Intusschen achtte de politie. na mid dernacht werd het onderzoek verder door den commissaris van. de sectie, den heer Harrebomee geleid het raadzaam, advies bij een arts van den Geneeskundigen dienst in te winnen of de man naar het zieken huis moest worden vervoerd of in de cel van het politiebureau opgesloten. Om half twee was echter de arts, wiens advies om 12 uur was gevraagd, nog niet op het po litiebureau verschenen. Juffrouw Vonk, wier toestand zeer ernstig was, kon nog niet gehoord worden, Het tweede slachtoffer, Keizer, begaf zich, nadat hem op het politiebureau een hulpverhand was gelegd en hij even verhoord was, naar het Binnen-Gasthuis, om zich daar verder te laten behandelen. BINNENLANDSCHE HAVENS. AMSTERDAM. Aangekomen, 30 Juni. Minerva, Hamburg, stukgoed, Borncokade, carg. Ver. Cargadoorskant.; Karimoen, Ja va, stukgoed, Sumatrakade, carg. Mij. „Ne derland" Flosshilde, Stettin, suiker, hout, Oude Houthaven, carg. N. V. Gebr. Scheuer; Persens, Kopenhagen, stukgoed, Levantkade, carg. Ver. Cargadoorskant.; Rhein, Ham burg, stukgoed, Ruyterkade, carg. v. Es v. Ommeren Delecat, Bremen, ledig, Han delskade, carg. Ned. Revrachtingskant.; Au gust Cords, Tornea, hout, Minervahaven, carg. Sydzes Co.; Curslak, Archangel, hout, Oude Houthaven, carg. Vnke C.; Texelstroom, Manchester, stukgoed, Zee burgerkade, carg. Holi. Stoomboot Mij. Aangekomen 1 Juli. Strabo, Ko ningsbergen, stukgoed, Levantkade, carg. Ver. Cargadoorskant.; Yseimonde, Raumö, hout, Minervahaven, carg. Gebr. van Uden. IJMUIDEN. Aangekomen, 1 Juli. Salie (zeelichter), v. Dantzig. Vertrokken Nieuw Capelle, n. Ant werpen, Grithorm Asaker, motorschoen, naar Cowes. Wind N.W. IJMUIDEN. Aangekomen, 1 Juli. Stra bo, v. Koningsbergen, IJsselmonde, v. Rau- mo; Saturnus, v. Algiers. IJMUIDEN. Aangekomen, 1 Juli. Nero, v. Bordeaux. Vertrokken Trog, n. New Castle. DELFTZIJL, aangekomen 30 Juni. Hoff- nung, Lutterman, Exstram Dokter, L'Es- perance, Toxopens, Annechina Kruise, Heil- kedine, Schipper, Emden. Vertrokken: Munster 28, Krane, Hoff- nung, Lutterman, Therese, Kinneke, Sele- sia, Koning, Heinrich, Schepers, Friso, Lan- dinga, Emden, Thor, st. Lalea, Alta st. New Castle, Vertrouwen, st. Methil, Wezer 4, Eechoff, Finland, Friesland, st. Blyth, Hunze 9, st. Hamburg, Fortuna st. Hamburg. MAASSLUIS. Aangekomen, 1 Juli. Balzac, v. Christiania; Fides, m.sch., v. Oost zee: Thalia, s. Hamb.; Plitvice, s. Rio Ma rino; Oreania, s. Antwerpen; St. George, s. Harwich; Felixtowe, s. Harwich; Arabia, s. Constanza; Batavier II, s. Londen; Ti- ge?, s. Philadelphia? Wilhelm OêTsner, s. Lappvik. Vertrokken, 1 Juli. Zeeland, s' Immingham, Largo, s. Immingham, Fnn- ton, s. Harwich, Trude, s. Bremen, n. Riga, Katwijk, s. Caen, Travel, s. Stockholm, Handicap, m.b. Wyborg; Dilstond, s. New Castle. MAASSLUIS. Aangekomen, 1 Juli. Withbey Abbey v. Huil. Vertrokken, 1 Juli. Zuid Holland, a New Castle, draadloos, Veendam, New York. R'dam 1/7 9.25 v.m. 23 mijlen Zuid-Zuid oost v. North Forland, en wordt vanmiddag 3 uur voorgaats verwacht. Wind Oost. MAASSLUIS. Aangekomen, 1 Juli, Van de haringvisscherij de M. A. 15 met 10 last. MAASSLUIS. Aangekomen, 1 Juli. Bonn, v. Skiën. Vertrokken Romamntsa, v. Reggio: Valkenburg v. Rafsö; Queen Batt, v. New Castle. Wind is Noord. VLISSINGEN, I Juli. Reaper, v. Amsterdam naar Antwerpen, van Antwerpen: Canadian Conquerror, n. Montreal; Otran- to, n. Syrië, Westerral n. New Orleans. NEDERLANDSCHE STOOMVAART LIJNEN. ALCYONE, (R. 1. Am. lijn), Rotterd.-B, Aires, p. 28/6 Fern. Noronka. ALGIBA, iBr. Ind. Am. lijn) 29/6 te Santos. ARES (W. I. M.) 29/6 v. Hamburg te A'dam. CEYLON (Java-Beng. lijn) Rangoon-Java 28/6 van Belawan. CRYNSSEN (W. I. M.) 30/6 v. Hamburg te A'dam. DELFLAND ((H. W. Afr. lijn) 29/6 v. West Afrika te Amsterdam. DELFT (W. I. TÜHamburg Antwerpen p. 29/6 Vlissingen- DRECHTDIJK (H.A.L.) uitreis 27/6 v Londen. EURYADES (Oceaan), Batavia—A'dam, 30; 6 te Suez- HOOGKERK (Br. Ind. lijn), 28 6 v. Co lombo. IDOMENEUS j(Oceaan), 30/6 v. Batavi* te Londen. KOUDEKERK (Br. Ind. lijn), uitr. p. 28 6 Kaap Bor. PHEMIUS (Oceaan), 28/6 v. Japan te Tsinj- tac. REMBRANDT (Nderl.) thuisreis 30 6 t< Genua. ROTTI (Nderiand), 30,6 v. Batavia. SALATIGA (R. Lloyd), 28 6 v. Vancouver n. Japan. SLAMAT (R. Lloyd), Batavia—R'dam 29,6 te Suez. TANTALUS, (Oceaan), 30 6 v. Batavia n Djeddah- TYDEUS (Oceaan), Batavia—A'dam, p- 28/6 Gibraltar. ZIJLDIJK, (H. A. L.) v. Amsterdam n. Buenos-Aires, p- 30 6 Rio de Janeiro. ANDIJK, (Br. Ind. lijn), p.29 6 Gibraltar n. Algiers. EEMLAND, (H. Lloyd) 30. 6 v. B. Aires te Rotterdam. GAASTERDIJK (H.A.L.) 30 6 v. R'dam te New York. NERO, (K.N.S-M.) Pallice-A'dam p. 30 6 Dungeness. IS IRENE, (K-N.S.M.) 30/6 v. Algiers naa Amsterdam. INSULINDE, (R. Lloyd) thuisr. 1/7 v Sabang. JUNO, (K-N.S.M.) 29 6 v. Lissabon te Cadu x. LOCH KATIREN, (H.A.L.) 26/6 v. St. Francisco naar MOERDIJK, (H.A.L.) 29 6 v. S. Franascr te Seatle. NIJKERK, (H. O. Afr. lijn), 29 6 v. R'dam te Hamburg. ORAMA, (H. Lloyd), 30/6 v. Lissabon r. Z. Amerika. ORION (K.N.S.M.) 30.6 v. Napels n. Ca- tonia. ORPHEUS, (K.S.N.M.) 30/6 v. Adam te Kopenhagen. POSEIDON, (W.I M.) 25/6 v. Puerbo Bar- rius naar Kingston. PRINS DER NEDERLANDEN, (Neder land), uitr. 1/7 te Genua. RINDJANI, (R- Lloyd), uitreis 1/7 v. Sout hampton. SALLAND, (H, Lloyd) 29/6 v. Montevideo te B. Aires. SATURNUS, (K.N.S.M.) 1/7 v. Algiers te A'dam. SLAMAT, (R. Lloyd), thuisr. 30.6 van Port Said. STADSDIJK, (H.A.L.) p. 30/6 Vlissingen n. O. Afrika. Rotterdam. STRABO, (K.N.S.M.) 1/7 v. Koningsbergen te Amsterdam. TJERIMAI, (R. Lloyd) uitreis, 30/6 v. Sa- bang. ULYSSES, (K.N.S.M29/6 v. Amsteraam te Hamburg. VESTA, (K.N.S.M.), 30/6 v. Catoma n. Messina. VULCANUS, (K.N.S.M.) 30/6 v. Malto te Alexandrië. IJSSELSTROOM(H. W. afr. lijn), 30 o van A'dam te Hamburg. BUITENLANDSCHE HAVENS. ALKAID, 30/6 v. Helsingborg te Aarhuus. BATAVIER I, 30/6 v. R'dam te La Coubre.. BATAVIER V, 1/7 8.15 v.m. te Gravesend CITY OF CHRISTIANIA, Dairen—Rot terdam, per 29/6 Sagres. LISBOA, Hamburg-Nuelva p. 29/6 Sagres. MAASDIJK, v. Poti n. R'dam, 30/6 van Algiers. P. L. M. 17, p. 30/6 Gibraltar. VECHTDIJK, 30/6 v. Talmouth tc N. Or leans. IJSELDIJK, v. R'dam n. Buenos-Aires, p. 30/6 Ouessant. YSSOLO, 28/6 v. Barbados n. Curacao. ZAANDIJK, 29/6 v. Cardiff te Rio de Ja- nairo. ARUNDO, 29/6 v. R'dam te Cardiff. DIRKSLAND, 1/7 v. New Castle n. R'dam EILDEK, v. Lulea n. R'dam p. 30/6 Bruns- buttel. EMM AP ARK, 30/6 v. Griekenland te Havre. FLORAPARK, 30/6 v. Salonica n. Smyrna. KILLDONAL CASTLE, 30/6 te Kaapstad. KRALINGEN, 30/6 v- Kaskö n. Wasa. NEERLANDIA, (zeelichter), 30/6 v. Midd- lesbro naar Vlaardingen per sleepboot Husdon. ROSEDON, 30/6 v. Soerabaia n. Colombo. RIJN, 30/6 v. R'dam te Kiel. SELAENO, v. Rotterdam n. Key West. p. 30/6 Lizard. ST. PHILIPSLAND, 1/7 v. New Casüe n. Rouaan. TALLO, 30/6 v. R'da, te Corck. TRICOLOR, 30/6 v. Soerabaia n. Port Said. TYRO, 30/6 te Hamburg. VOORWAARTS, 30/6 v. Soerabaia n. Port Said. WASSENAAR, 30/6 v. Kemi n. Uleaborg. ZEELAND, 30/6 v. Delfzijl te Blyth,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 7