Sport- en wedstrijden, Olympische epistels. LAWNTENNIS. Wimbledon. de tennis-uitslagen. CRICKET. verder spelen afziet. De Engelschman had juist de dubbele cijfers bereikt. (5 v. 64). E. den Hartog vertrekt spoedig maar Rees en D. den Hartog weten de stand op te voe ren tot 87, waarop de laatste gevangen wordt op het bowlen van de Ruig, die inmiddels is gaan bowlen. Op 98 vertrekt ook Rees voor 21. Ter Will en v. d. Wilt voegen nog respec- tiebvelijk 9 en 8 runs aan het totaal toe,daar Jaski en van Musscher zich als bruikbare change-bowlers ontpoppen. Met inbegrip van 12 extra's wordt het Quick-totaal dan 116. ZEILEN. ZWEMMEN. DE VlIJste OLYMPIADE. Na Portugal in de Olympische Scherm- E. D. O. VISSCHEN DE HAARLEMSCHE HENGELAARSBOND. DUIVENSPORT Parijs, Zaterdag. Eén lufirouw, drie sloome slungels, zes kcllncrs, twee-en-twintig verslaggevers en een kleine' honderd deelnemers, ziedaar de belangstelling op het Olympisch Schermtour- nooi. Ongeveer gelijk nul. Een aantal sup poosten deden erg gewichtig en telkens als er iemand binnen kwam rezen ze uit een versufte houding op. Een luie Fransoos, die Lonchamp te ver vond en het Pare des Prin ces te duur, hing loom en lusteloos over de ballustrade, gaapte in een luchtledig en stond ieder oogenblik op 't punt om pardoes neer te ploffen op de houten wielerbaan. Het was geen grootsch aspect. Van schermen heb ik onder ons gezegd net zooveel verstand als een aap van den Bijbel, maar zij die in dit tournooi outsiders waren, konden zich genoegelijk anmseeren met de kwesties en kwestietjes die zich doorloopend voordeden. Er was steeds léven in de brouwerij. Nu eens waren het de Ar gentijnen, dan weer de Italianen, dan weer de Franschen die meer noten op hun zang had den dan voor een vredig verloop van een schermtournooi gewenscht mag heeten; al zij direct erkend, dat de zonen van Mussolini op dit gebied domineerden. Zij hadden het grootste woord en meenden zeker te zijn van de zegen toen onverwachts de Fransche kam pioen Lucien Gaudin daar een stokje voor kwam steken en daarbij bijna den Italiaan- schen matador Boni geslagen had. Zoover kwam 't niet, want de heetgebakerde zuider lingen protesteerden op 't juiste moment te gen een desisie van den arbiter, hieven een helsch kabaal aan, zongen 't volkslied en pak ten meteen hun Olympische biezen, waarbij eenige gloednieuwe colbertcostuums het ont gelden moesten. De Nederlanders hebben geen lang leven gehad. De Jong, Huüze en Nederpelt over leefden met de noodigc „veine'' de eerste ronde, maar in de eerste demi-finale stierven zij een niet geheel onverwachten dood: Hol landers zijn over het algemeen, geen prima floretschermers en zonder twijfel zullen de Jong en Co. in den loop van het sabel- en degen-tournooi nog wel uil een ander vaatje tappen. Helaas verloren ook de ladies. Bij eigen ervaring weet ik dat onze dames nogal vechtlustig zijn en ik had van het illustre drietal dat hier de wapens hanterde meer verwacht. Als de achtergebleven echtgenoo- ten deze nederlagen maar niet moeten be zuren. Uruguay wordt onze eerste tegenstander op degen en de captain van Uruguay heeft de Jong in zijn oor gefluisterd, dat hij de ploeg niet in zijn hand heeft. Dat belooft wat! Alles natuurlijk vanwege de zeer en zeer on tactische, onnette en hoogst kinderachtige wijze waarop het Nederlandsch elftal de bin nenkomst van de Olympische voetbalkam pioenen op Tweeden Pinksterdag meende te moeten hekelen. Dat Uruguay niet vrij uit gaat is nogal logisch. Maar de gevolgen van de weinig flinke en weinig eervolle houding van het Nederlandsch elftal doen zich thans gevoelen. Ik hoop desniettemin dat, nu de Zuid-Amerikanen blijkbaar op 't onaange name chapitre blijven doorborduren, het Ne- derlandsche dcgengezelschap, de heeren een kordate afstraffing toedient, voor hun arro gante derrière, omdat het eenvoudig niet te pas kojnt dat de hooggeroemde Olympiade geregeerd wordt door het verderfelijke prin cipe: revanche! De Ncderlandsche athleten zijn hier. gear riveerd en ondergebracht in het Olympisch dorp. Ik sprak de beide Haarlemmers Paul.en en Lamp en ze maken het uitstekend. Adje heeft goeden moed op de 400 en de 800 M. en Frits zal op de 100 M. de Spaarneklcuren trachten hoog te houden. Hij heeft het na tuurlijk zwaar, zal echter bewijzen wat stren ge training vermag en de 18-jarige Rood- broek, die misschien niet triompheeren zal, weet hier zeker zijn lessen te trekken, zoo dat hij in 1928 te Amsterdam tenminste éé.n Ncderlandsche vlag aan den Olympischen mast kan brengen. Beide athleten klagen een weinig over de voeding, maar de geest is prima. Vanmorgen was er een dienst in de Notre Dame ter eert van de opening van de Olym piade. Alle Nederlandsche député's waren aanwezig. Om 3 uur werd in Colombes de Olympische Spelen officieel voor geopend verklaard door president Doumerguc. De Prins van Wales, die hier een paar dagen in cognito verblijft om intusschen druk te fui ven, was present, ik zag voor 't eerst zijn smile en ook de kroonprinsen van Zweden en Roemenie hadden in de eere-loge plaats genomen. Holland maakte tijdens het dclilé een pref- tigen indruk, doch de Amerikanen blonken wel het meest uit. Morgen begint h'cl spel. Op hoop van zegenl H. ROOZEN. De tenniswereld concentreert zich mo- tnentecl geheel op de groote wedstrijden te Wimbledon, en niet ten onrechte. Évenals ieder jaar is een keur van spelers uit vele landen van Europa, uit alle deden der we reld vertegenwoordigd. Wimbledon is een bizonder tournament, allereerst om bovengenoemde reden, maar niet minder omdat het tol de weinige tour naments behoord, dat op grasbanen ver speeld wordt. Eenige dagen geleden namen de afgevaar digden van de verschillende landen op een vergadering van de Davis Cup het besluit om gras niet meer de voorkeur te geven bo ven gravel. Tot dit besluit kwam men vooral op aandringen der Amerikanen, die hun be langrijkste matches altijd op gras spelen. De meeste Europeesche landen, ook Nederland hebben van dezen maatregel groot voordeel. Hoe dwaas was het ook dat verleden jaar Spanje te Eastbourne op gras moesten spe len, terwijl de spelers van beide landen al tijd op gravel speelden in hun eigen land. Zooals ieder tournament zijn verrasingen brengt, hebben wij ze ook dit jaar gezien. De twee Franschen Borotra en Lacoste hebben zich geducht laten gelden. Borotra sloeg Richards en Lacoste den anderen Ame rikaan Williams, terwijl algemeen verwacht werd dat deze Amerikanen in de finale zou den komen. Lacoste, de jonge Franschman (hij is 18 jaar!), deed zich kennen als een grasspeler bij uitnemendheid. Zijn drives en volleys zijn in volmaakten" stijl geslagen. Daarbij beschikt hij over een uitstekend moreel (een zeer be langrijke factor!) en een flinke dosis fighting spirit. Alle dus factoren noodig voor het spel van een kampioen. Hoe groot het verschil is tusschen gravel en gras bleek ook uit zijn resultaten. Hij won b.v. Washer, den Belg met eeh zeer harde topspindrive, van wien hij in de Riviera steeds verloor. Op gras sloeg hij Washer beslissend, doordat de topspindri- ves den Franschman op de zachtere baan minder achteruitdreven. Het baselinespel is het spel van Lacoste niet, ook allerminst het moderne spel. In de halve finale ontmoette Lacoste Wil liams,, den peuomenalen Amerikaan, die wan- h'i "°P slag" is, glad van Tilden wint! Williams geeft in elke partij een groot aan tal sljgen, vele meters buiten het bereik van zijn tegenstander, maar doordat hij vrijwel iederen bal nog voor 't hoogste punt neemt (het middel om een snel tempo te spelen) slaat hij eveneens een .groot aantal missers. Het was dus niet zoo verwonderlijk, dat hij het afleggen moest tegen het constante, weldoordachte spel van Lacoste, welke laat ste won met 6—1, 3—6, 62, 6—3. Borotra, de lieveling van het Wimbledon- publiek, schakelde Richards uit. Het meer dan schitterend volleeren van -Borotra, ge voegd bij de vastheid van zijn drives, welke beter waren dan die van Richards, gaf dc doorslag. Richards had de grootste moeite om een behoorlijke return te gcyen op de hoog opspringende service van den Fransch man, ook scheen hij niet te vechten.voor dc overwinning, terwijl Borotra, vóór alies, bril- lant spelend en zich geheel gevend, vèrdiend won met 64, 46, 6—0, 63. Een ons meer bekend speler, de Zuid- Afrikaan Raymond, heeft ook in Wimbledon van zich doen spreken. Hij behaalde enkele zeer goede overwinningen, meerendeels door vasthoudend spel, dit alles ondanks een ver zwikte enkel. Hij sleepte aldus een 5-sets partij tegen n Franscbman uit de horizontaal geslagen volley uit het vuur. Nadat hij in de vietde set Wheatly, den Engelschen Davis Cup-speler, kansloos verslagen had (7-5, 6-0, 6-0) spee'dn hij een zeer spannende partij tegen Washburn, de partner in hee- rendouble van Willams, welke hij in 3 sets versloeg (6-4, 6-1, 17-15!) In dc halve finale moest hij het glad af- legen tegen Borotra, wiens gevarieerd spel hem geen kans gaf.Regelmatig verloor hij met 6-3, 6-4, 7-5. Van de veteranen, die zich weer deden gelden tegenover het spel der jongeren, moet in de eerste plaats Bróokes genoemd wor den. Deze speler, die jarenlang Australië vertegenwoordigde voor de Davis Cup, met vele beroemdheden successen boekte in heerendouble (Wilding „Patterson c.a.) wordt algemeen geacht de grootste spelken- ner te zijn ter wereld. Hij ziet direct de fouten van zijn tegenpartij en weet zijn slagen altijd zoo te geven dat deze zijn te genstander direct of indirect in moeilijk heden brengen. Zijn beste prestatie was ongetwijfeld de 5 sets-overwinning op Hunter, in welke partij hel gemis aan snel voetenwerk Voor Brookes, als gevolg van zijn leeftijd, een groot bezwaar bleek. Het schitterende vol- leeren van den Australiër besliste echter op het kritieke moment de match. Brookes verloor tenslotte van Washer, omdat hij het snelle tempo van den Belg niet meer kon houden. Zoo gaat de finale heerensingle tusschen Lacoste en Borotra. Het feit, dat twee Franschen te Wimbledon in de finale kwa men, is een ongekend feit. AMSTERDAM, 6 Juli. De uitslagen der Zondag voor den N. L. T. B. gespeelde wedstrijden zijn Tweede klasse. A R'dam NuovaT.I.O.D. I 34 C Sido ITurf D Wigwam—T.I.O.D. II ..1—6 DE CRICKETCOMPETITIE. Eerste klasse. H.D.V.S.Ajax. Gewonnen door Ajax met 4 wickets. H.D.V.S. 141 en 60. Ajax 152 en 6 voor 52. HaarlemQuick. Gewonnen door Haar lem met 2 runs op de le innings. Quick 116. Haarlem 118. H.C.C.V.R.A. Gewonnen door H.C. C. met 107 runs op de Ie innings. H.C.C. 248 voor 3. V.R.A. 141. V.O.C.V.V.V. Gewonnen door V.V. V. met 11 runs op de Ie innings. V.O.C. 92. V.V.V. 103 en 6 voor 96. P.W.Hilversum. Gewonnen door P.W. met 14 runs op de le innings. P.W. 70. Hilversum 56. Tweede klasse. 1 V.R.A.II Albion. Gewonnen door Albi on met innings en 1 run. V.R.A. 56 en 69. Albion 126. Amst. C.C.Haarlem II. Gewonnen door Amst. C.C. met 133 runs op de le in nings Amst. C.C. 280. Haarlem II 147. V.V.V. IIVleermuizen. Gewonnen dooor Vleermuizen met 3 wickets. V.V.V. II 155. Vleermuizen 156 voor 7. H.C.C. IIIV.O.C. II. Gewonnen door V.O.C. II met 83 runs op de le innings. H.C.C. III 56 en 1 voor 18 (gestaakt). V.O.C. II 139. Reu W. IIC.V.H, Gewonnen door Reu W. II met 51 runs op de le innings. C.V.H. -108 en 38. Reu W. II 159. KampongU.V.V. Gewonnen door Reu W. II net 51 runs op de le innings. C.V. H. 108 en 38. Reu W. II 159. KampongU.V.V. Gewonnen door Kampong met 6 wickets op de Ie innings. t R. en W. II—C. V. H. Gewonnen door R. en W. met 51 runs. C.V.H. bat eerst en maakt er 108. v. Riet 15. Oldenburg 23 en Hetem 31. Bowling 'cijfers. A. de Jong 430. G. Droste 223. Jhr. C. van Lennep 227. B. Davidson 113. R. en W. maakt er 159, die hoofdzakelijk gemaakt worden door de Jong 15, B. Da vidson 10, Bömeman 39 en de Vries 43. Bowling cijfers. A. Roodt 453. Bergman 584. Vos 14. R. en W. stuurt C.V.H. nog eens in, maar deze slaan spoedig de benoodigde runs bij elkaar en de innings wordt gesloten op 88. Roodt 27 en Hetem 16. De Jong 540. Droste 216. v. Lennep 120. HAARLEM—QUICK. In een meer spannenden dan mooien wed strijd, is het Haarlem gelukt de Nijmege- naren met een eervolle nederlaag naar huis te sturen. De gasten arriveeren Iaat, zoodat pas om over twaalven Blok en Oeting Mees naar de wickets trekken, om met een lekker zon netje en een stevigen wind de Haarlem- aanval te bespelen, die voorloopig uit Schmeinck en Maas bestaat. Haarlem mist Healy, wat een zware han dicap beteekent. Het eerste wicket valt reeds, voodat ge scoord is. Blok en den Hartog blijven tot 32 aan, waarop de laatste voor een nuttige 18 verdwijnt. Op 58 ziet Blok een bal van Maas in zijn palen verdwijnen en kan reti- reeren voor 23. Even later is Quick zeer onge lukkig als Johns door zijn knie zakt, en van Maas en Schmeinck trekken dan naar de wickets en zij bespelen den aanval zoo gemakkelij k, dat het lij kt, alsof zonder wicket- verlies het Quick-totaal gepasseerd wordt. Spoedig wordt deze verwachting echter geloochenstraft, daar op 27 Schmeinck voor 12 vertrekt even later gevolgd door zijn openingspartner voor hetzelfde aantal runs. Jaski scoort 5 en v. d. Lee 1 run. (4 voor 48). Kleefstra is dan ingekomen en ziet ach tereenvolgens de Ruig en Sanders vertrek ken. Met Martien Houtkooper houdt hij echter geruimen tijd stand. Kleefstra staat Zeer soliede te spelen maar als de 100 op is, runt hij zichzelf op een gewaagde run uit. Er komt dan geducht spanning in, die haar hoogtepunt bereikt, als van Musscher op 109 en Martien Houtkooper op 111 ver dwijnt. De laatste had 23 rups achter zijn naam. De laatste batsmen zijn aan het wicket. Plotselyng appeleert Quick's wicketkeeper, zijn appel wordt toegewezen. Men wilde reeds het veld verlaten, toen de wicketkeeper zijn appel herriep en Haarlem tenslotte met 2 runs won. Voor dit staaltje van buitengewone spor tiviteit, had de wicketkeeper een hartelijk applausje in ontvangst te nemen. De volledige scores zijn»: Quick 1ste innings N. Blok bowled A. Maas 23 L. A. B. Oeting Mees, c. J. Schmeinck bowled Maas 0 M. J. de Hartog b. P. de Ruig 18 C. W. Johns retired hurt 10 E. den Hartog, c. F. Jaski, b. J. Schmeinck 5 P. W. Rees bowled A. Maas 21 D. den Hartog, c. D. Houtkooper b. P. de Ruig 10 A. ter Will bowled Jaski 9 J. v. d. Wilt bowled Jaski 8 H. Posthuma bowled E. v. Musscher 0 J. Leunis not out 0 extra's 12 Totaal 116 Val der wickets 1 v. 0; 2. v. 32; 3 v. 58; 5 v. 64; 6 v. 87; 7 v. 98; 8 v. 113; 9 v. 114; 10 v. 116. Bowlingscijfers O. M.O. R. W. J. Schmeinck 15 -4 34 1 A. Maas 17 3 44 3 P. de Ruig 8 1 23 2 Jaski 1 Ys 1 2 2 E. v. Musschfer 1 11 lste innings Haarlem J. Schmeinck, c. Rees b. den Hartog 12 A. Maas bowled Rees 12 Jaski, c. Leunis b. den Hartog 5 F. v. d, Lee Ibw. den Hartog 1 B. Kleefstra run out 37 P. de Ruig lbw. Rees 0 P. Sanders b. E. den Hartog 4 M. Houtkooper, c. Blok b. v- d. Wilt 23 E. v. Musscher bowled Blok W. Schotsman bowled v, d. Wilt 3 D. Houtkooper not out extra's 15 Totaal 118 Val der wickets 1 v. 27; 2. v. 29; 3 v. 30; 4 v. 48; 5 v. 50; 6 v. 57; 7 bv. 100; 8 v. 109; 9 v. ill; 10 v. 118. Bowlingscijfers O. M.O. R.W. Rees 13 2 35 3 P. den Hartog 14 3 30 3 D. den Hartog 3 1 13 0 N. Blok 8 3 18 1 v. d. Wilt 6 1/6 2 7 2 CRICKET-OVERZICHT. Haarlem is er aan den Scholerweg in ge slaagd het Nijmcegsche Quick een nederlaag toe le brengen, zij 't dan ook slechts met 2 luns. Dc wedstrijd had een eenigszins eigenaar dig verloop. Aanvankelijk zag het er naar uit dat de Haarlemmers het Quick totaal (116) gemak kelijk zouden passeeren, doch het ging an ders. Bijna had Haarlem nog verloren toen, voor het Quick, totaal was gepasseerd, de Nijmeegsche wicketkeeper appelleerde voor den laatsten man, die toen door den rim- pire werd uitgegeven. Hierna kwam dc Nijmegenaar echter tot de conclusie ter. onrechte te hebben geap pelleerd en werd de strijd nog even voort gezet met het resultaat, dat Quick nog precies verloor. Een staaltje van sportiviteit waaraan onze voetbalwereld vreemd is. De belangrijkste wedstrijd n.l. die tusschen 11. C. C. en V. R. A. is in een groote Haag- sche overwinning geëindigd. De Hagenaars bleken voor Rincler maar heel weinig ontzag te hebben en sloegen niet minder dan 248 runs voor slechts 3 wickets. V. R. A, bracht het niet verder dan tot 141 en verloor dus met 107 runs. De spanning om het kampioenschap is er nog aanmerkelijk door vergroot, gezien bei de vercenigingen thans eenzelfde aantal punten hebben behaald. Ajax won in Schiedam spelende met 4 wickets van Hermes D. V. S. V. O. C. ging er in Rotterdam met een zeer klein verschil in tegen de club der Grootmeijers. Hilversum stelde al weer teleur. Ditmaal werd van het vrij zwakke P. W. verloren met 14 runs op de eerste innings. De hier gespeelde 2e klasse wedstrijd tusschen dc plaatslijke elftallen Rood en Wit II en C. V. H. werd door de thuisclub tamelijk gemakkelijk gewonnen met 5 runs op de eerste innings. DE JOLLEN-KAMPIOENSCHAPPEN. Deze zeilwedstrijden werden gehouden op de Kagerplassen. Hel Nederlandsche kampioenschap werd gewonnen door W. dc Vries-Lcnsch. Het weer was allesbehalve schiterend. De sterke rukwinden waren voor goed zeilen allerminst bevorderlijk. De uitslagen zijn: le race. 1. De Vries-Lentsch, tijd 1 uur 12 min., 33 sec.; 2, Van Bremen, 1.18.31; 3. De Jong 1.22.05; 4. Schaikwijk 1.24.38 5. Boelger 1.25.20. 2e race: W. de Vries-Lensch, in 1 uur 12 min., 45 sec.; 2. H. C. A. van Kampen, 1 u., 14 min., 10 sec.; 3, G. Hoogerhout, 1 u. 14 min. 10 sec.; 4. H. W. Schalkwijk, 1 u. 16 m. 2 sec.; 5. M. v. Breemen, 1 u. 17 m. 1 sec.; 6. C. IJ. Kaars-Sijpesteyn, 1 u. 17 m. 57 sec.; 7. P. C. de Jongh, 1 u. 18 min. 14 sec. 8. B. Bölger, 1 u. 18 m. 24 sec.; 9, F. C. Bomhard, 1 u, 20 m. 41 sec. 3e race: (Baan: 2 maal om het eiland Dc Laak): 1 W. de Vrics-Lcnlsch, 1 u. 9 min. 20 sec.; 2. G. Hoogerhout, 1 u. 18 m. 52 sec.; H. C. A. van Kampen startte niet; Kaars- Sijpesteyn sloeg om en de overigen gaven op. De Vries-Lentsch met zijn 3 overwinnin gen werd kampioen van Nederland. Dc bekende Haarlemsche zeiler Hin, was in verband met zijn verblijf te Meulan voor de Olympische wedstrijden niet van dc partij. DE ZEILWEDSTRIJDEN TE HAVRE --De WillemSix, het zes-meter jacht van Mr! Carp, werd na zich le te hebben ge plaatst in den eersten dag, gisteren bij de voortgezette wedstrijden 4e. DE OLYMPIADE. Verschenen is een nieuw sportblad ,,Dc Oylmpiade", Het eerste nummer ziet er keurig verzorgd uit. Een staf van medewerkers, waaronder zeer vele bekenden .verleenen er hun me dewerking aan. De bedoeling van het blad is, zoo schrijft de hoofdredacteur (interviewer) het Neder landsche volk wakker te maken voor de Olympische spelen, welke in 1928 te Am sterdam worden gehouden. Of men daarin met een dergelijke uitgave zal slagen is een vraag welke we thans niet bevestigend zouden beantwoorden. Maar het blad mag er zijn. Op de voor pagina vinden we een mooie reproductie van wijlen Baron v. Tuijl van Scrooskerkeu. In een groote advertentie deelt de Maat schappij Nationaal Sportpaleis mede, dat zij aan iederen kooper van een obligatie een jaarabonnement „Dc Olympiade" zal ver strekken. Niet minder dan 25000 abonnementen wor den beschikbaar gesteld. ZWEMFEEST „DE SCHOOLSLAG". Liet des morgens het weder zich slecht aanzien, bij den aanvang bleek de storm den regen op te houden. Tegen het uur van opening was de zwemschool aan de Houtvaart geheel gevuld meest met ouders of familieleden der deelnemers(sters), en kele autoriteiten gaven blijk van belang stelling, o.a. de schoolarts mevr. Op 't EijndeStolp, Dr. Merens, enkele hoofden van scholen en onderwijzend personeel. De Jury had dezen middag geen benijdens waardige taak, de storm stond recht op den torep, Voorzitter was den heer L. H. Warniel Insp. L. O., bijgestaan door de heeren A. ten Have, secr., J. Blad, J. Kra mer, H. Stolp, J. Slot, S de Groot, zooals blijkt een twee dubbele Jury, hetgeen me dewerkte tot vlot van stapel loopen der wedstrijden. Tegen 214 uur opende mevr. Baas met een kleine toespraak dit zwemfeest, zij me moreerde het doel van de vergadering en en sprak een woord van dank aan den heer Bongertman voor diens onvermoeide ijvey en toewijding. Wat wij dezen middag zagen was over het algemeen van goed gehalte, wat niet wegneemt dat het rugzwemmen (den heer Warnier merkte dit met prijs- uitdeelen zeer terecht op) niet bijzonder stijlvol was. De heer Bongertman gaf een verklaring en liet tevens demonstreeren het onderwijs in zwemmen, volgens de methode Morsteen-Marx. Mej. Bosch en de heeren Bongertman en Piebge deden eeni ge mooie sprongen. De polowedstrijd H. V. G. B. IWater ratten I eindigde in een 06 nederlaag voor dc Waterratten, een verzachtende omstandigheid was, dat de Waterratten met 5 invallers kwamen, aangezien H. V. G. B. weigerde deze wedstrijd op Zaterdagavond te spelen. In het nummer 25 M. minst aantal slagen, werd deze afstand in 6 slagen volbracht, hetgeen een schitterende prestatie is. Het nummer bordjesduiken bracht een aardige attractie voor de jongelui, in het geheel was het programma goed verzorgd en werd er vlug afgewerkt. De heer War nier reikte met een aardige speech de prij zen uit, hij memoreerde hoe in vroegere tijden de Grieken het als dc grootste eer beschouwde wanneer zij ten teeken van overwinnaar een krans van olijfbladeren op hun hoofd mochten dragen, thans gaat het om bekers, medailles, etc., hij hield de jongelui voor hun best te blijven doen, voor de vereen. De S. S. de meest nuttige vcreeniging is, daar zij dc toekomstige leden zijn voor de diverse véreenigingen. Het Bestuur had voor èen keur van prijzen gezorgd, tevens kreeg iedere deelnemer (ster) een koek en een reep chocolade. Zoo mag dit zwemfeest in alle deelen geslaagd heeten en wij hopen, dat dt propaganda die er van uit moest gaan er geheel aan zal beantwoorden. Dr. Merens, Dr. Adrian en enkele andere personen hadden prijzen beschikbaar ge steld. t 25 M. Borstzwemmcn jongens 9 jaar. 1. G. Vugts 391/5. 2. Karei Schalekamp 43 2/5. 10 jaar. 1. A. v. Schouwen 29 4/5, '2. S. Luining 322/5. 11 jaar. 1 K. Kievit 24 1/5, 2. W. Langereis 291/5, 3. B. Ferwerda 30 2/5, 4. C, Leenarts 31 1/5. 25 M. borstzwemmsn meisjes: 1. W. Bon gertman 22 sec., 2. L. Janssens 241/5, 3. J. v. Orden 291/5. 50 M. 25 M. borst en 25 M. .rug: 1. J< Baas 50 sec., 2. A. Goedhart 57 3/5, 3, J. I.uining 71 3/5, 4. T. Bijvoet 72. 25 M. borstzwemmcn jongens 12 jaar. 1. J. Bongertman 25 4/5, 2. Th. Konir.gsbrugge 26 4/5, 3, H. de Graaff 291/5, 4. W. Baum 29 3/5. 25 M. minst aantal slagen jongens: 1. R. Engelenberg 6 slagen, 2. J. Baas 9 slagen, 3. C. Zeeman 11 slagen, 25 M. borstzwemmen jongens van 13 jaar: 1. C. Zeeman 212/5. 2. R. Engelenberg 22 3/5. 3. J. v. Vlaanderen 24 3.5, 4 Chr. Maurer 27 2/5. 25 M, borstzwemmcn jongens 14 jaar: 1. Jo Braakman 19 4/5, 2. S. dc Boer 21 1/5, 3. B. Rohlfs 22 2/5. 25 M. rugzwemmen jongens: 1. J. Vlaan deren, 28 stc„ 2. G. Hillc 31 1/5, 3. Th. Koningsbrugge 33 4/5. Bordjesduiken jongens: 1. O. Over de Linde 4 in 18 sec., 2. G. Hille 4 in 18 sec. NATIONAAL ZWEMFEEST „LEIDEN". De Waterratten winnen den 2en prijs. Op het gister in de zweminrichting aan den Hoogen Rijndijk te Leiden gehouden zwem feest, uitgeschreven door de Leidsche Zwcm- club, wist de Haarl. zwem- en poloclub „De Waterratten" beslag te leggen op de 2de prijs. Dat dc waterratten hier een schitteren, de overwinning behaald hebben, blijkt wel uit het aantal vercenigingen, dat aan deze estafette 4X50 meter wisselslag deelnam. Op de erste prijs werd beslag gelegd door de ploeg van de Amsterdamschc Zwemclub in de tijd van 2.28 4/5 minuut. De Waterrat ten behaalden den 2en prijs in 2,32 4/5 mi nuut. Deze estafetlefgbeg bestond uit C. Vrugt, borstslag; A. Oezenberg, rugslag; A. H. de Bruin Jr., zijslag jen H. van'Keulen, vrije slag. Verder kwamen nog in deze wed strijd uit: Rotterdamsche Zwemvereeniging „De Maas" I; Zwemvereeniging „IJ"; Zwem vereeniging „De Haas II. In den wedstrijd popduilcen wist de heer A. Geerst den naam van de Waterratten hoog te houden-door de 2e prijs te winnen. D uitslag laten we hier volgen; le prijs dc heer Davidson, Amsterdam in 22 sec,; 2de prijs A, Geerts, D. W, R„ Haarlem, 22 1/5 sec. en A. J. v. Semus den 3en prijs in 22 2/51 wedstrijden te hebben geklopt verloor onze. sec. Zeer zeker mogen wij de „Waterratten" j ploeg van Denemarken, feliciteeren met deze schitterende overwin- Dingen. WATERPOLO. DE ATHLETIEKWEDSTRIJDEN PAU- EEN EERSTE IN ZIJN 800 M. SERIE Zaterdag zijn in het Stadion van Colombes' de eigenlijke Olympiades begonnen. De officieele opening had plaats door pre sident Döumerque. Verschillende hooge autoriteiten waren mede aanwezig. De Fransche athleet André heeft namens alle deelnemenden den Olympischen eed afge legd. De Hollandsche deelnemers waren ge kleed in witte pantalon met oranje bies en blauwe jerseys. Er waren 40.000 toeschou wers. Van onze athleten heeft vooral Paulen goed werk geleverd. Hij plaatste zich eerste in zijn serie Broos plaatste zich één in de eerste serie 100 M., doch werd er in de kwart finale uitgeloopen. De volledige uitslagen zijn tot op heden 400 M. Horde nren. i le serie 1 Brookins (Amerika) 54 sec., 2 Lara Munoz (Chili). 2e serie 1 Coutyler (Amerika) 55 sec., 2 Vilen (Finland). 3 serie 1 André (Frankrijk) 56 sec., 2 Thorsen' (Denemarken). 4e serie 1 Viel (Frankrijk) 57 sec., 2 Ku- koia (Finland). 5e serie 1 Taylor (Amerika) 55 4/5 sec., 2 Blacket (Engeland). 6e serie 1 Riley (Amerika) 55sec., 2 Facelli (Italië), niet geplaatst Van Rappard (Nederland). le halve beslissing 1 Brookins (Amerika) 54 6/10 sec-, 2 Taylor (Amerika), 3 Vilen (Finland). 2e halve beslissing 1. Riley (Amerika) 56 sec., 2 André (Frankrijk), 3 Blacket (Enge land). 100 M. 17 Series. De nos. I en 2 komen in de kwartfinales. le serie 1 Murchison (Amerika) 10 4/5 Jee. 2. Porrit (Nieuw Zeeland). 2e serie 1 Coaffec (Canada) 11 sec. 2 Bo- nacina (Italië). 3e serie 1 Paddock (Amerika) 11 15 sec. 2 Sevica (Lithauen). 4e serie 1 Degrella (Frankrijk) 11 sec., 2 Halme (Finland), Lamp (Holland) werd 3e met klein verschil. 5e serie 1 Kurunczy (Hongarije) 11 2/5 sec. 2 Oja (Lethland). 6e serie 1 Broos (Holland) 11 sec. (met 3 a 4 M. voorsprong), 2 Dustan (Zuid-Afrika). 7e serie 1 Royle (Engeland) 11 sec., 2 Frangipane (Italië). 8e serie 1' Rangeley 11 sec., 2 v. d. Berge (Holland). 9e serie 1 Heisc (Frankrijk) 11 1,5 sec., 2 Rozsahegyi (Hongarije). 10e serie 1 Nichol (Engeland) 11 sec., 2 Broc'nard (België). 11e serie 1 Bowman (Amerika) 11 sec., 2 Strebi (Zwitserland). 12e serie 1 Hester (Canada) 11 1/10 ree., 2 v. Kampen (Holland). 13e serie 1 Scholz (Amerika) 10 4/5 sec. 2 Hammer (Luxemburg). 14e serie 1 Abrahams (Engeland) 11 sec., 2 Carr (Australië). 15e serie 1 A. Mourlon (Frijnkrijk) 11 sec 2 Torre (Italië). 16e serie 1 Mendrial (Spanje) 11 1/5 sec., 2 Vince (Canada). 17e secrie 1 Gero (Hongarije) 11 sec., 2 R. Mourlon (Frankrijk)' Kwartfinales. le serie 1 Morchison (Amerika) 10 4/5 sec. 2 Frangipana (Italië). Broos was derde. 2e serie 1 Bowden (Amerika) 104/5 sec., 2 Torritt (Nieuw Zeeland). 3e serie 1 Coaffee (Canada) 10 4/5 sec., 2 Nicoll (Engeland), v. d. Berge 4e uit 5 deel nemers. 4e serie 1 Abrahams (Engeland) 10 3/5 sec. 2 Hester (Canada). 5e serie 1 Paddock (Amerika) 10 4/5 sec., 2 Decrelle (Frankrijk), v. Kampen werd goe de derde voor Dustan. 6e serie 1 Scholz (Amerika) 10 4/5 sec., 2 Carr (Australië). 800 Meter. Acht series. De nummers 1, 2, 3 uit elke serie komen in de finale. le serie 1. Wiriath (Frankrijk), 1. m. 59 sec., 2. Richardson (Amerika), 3. Jansson(Fin- land), Richardson gaf zich blijkbaar niet ge heel. 2e serie 1. Oldfield (Zuid-Afrika), 1 min. 58 sec., 2. Houghton (Engeland), 3. Enck (Amerika). 3e serie 1. Martin (Zwitserland), 2 min. 1/5 sec., 2. Lundgren (Zweden), 3. Harris (Canada). 4e serie 1. Paulen (Holland), 1 m. 59 1/5 sec., 2. Walters (Amerika), 3. Mackay (Ca nada). Paulen wist bocht los te maken en met 15 a 20 Meter te winnen. 5e serie 1. Johnson (Zweden). 1 m. 57 1/5sec., 2. Morren (België), 3. Mountain (En geland). Bolten (Holland) gaf in de laatste 50 M. op. 6e serie 1. Jensen (Denemarken), 1 min. 582/5 sec., 2. Macleachern (Zweden). 3. Dod ge (Amerika), Men so werd 5 uit 7 deelnemers. 7e serie 1. Stallard (Engeland), 1 min. 57 3/10 sec., 2. Philips (Franfcijk) 3. Leon- hard (Denemarken). 8e serie 1. Lowe (Engeland), 1. min. 58 sec., 2. Baraton (Frankrijk), 3. Hoff (Noorwegen). SPEERWERPEN. 1. Myyra (Finland), 62.% Meter. 2. Lind- tröm (Zweden), 57.92 J. 3. Oherst (Amerika). 58.35 M-, 4. Ekqvist (Finland). 57.55 M., 5. Neufeld (Amerika) 56.95 M., 6. Blomqvis (Zweden), 56.85 M. Na dezen wedstrijd hing de Finsche vlag als teeken van de eerste Olympische athletiek- overwinning aan den mast. Landenklassement1. Finland. 2. Zweden 3. Amerika. DE WORSTELWEDSTRIJDEN. In de Olympische worstelwedstrijden heeft de Hollander v. Maren zijn tegenstander den Lethlander Kriens op punten geslagen. De volledige uitslagen zijn Bantam (58 K.G.) Magyar (Hongarije) wint op punten van Ostman (Zweden). Van Maren (Holland) wint op punten van Kriens (Lethland). Vedergewicht Radvany (Hongarije) ver liest op punten van Nord (Noorwegen). Res (Hongarije) wint in 17 min. van Fettes (Lu xemburg). Lichtgewicht Pavlides (Griekenland) ver liest in 16 minuten van Rekawek (Polen); Praks (Esthland) wint op punten van Aski- hare (Denemarken). Lichtmiddengewicht Fischer (Oostenrijk) wint in 10 minuten van' Gorletti (Italië). Johreu (Noorwegen) wint in 5 min. van Gor- goni (Italië). MiddengewichtWestergren (Zweden) wint in 6 min. van Seyli (Turkije)Svensen (Zweden) wint op punten van Walhelm (Bel gië). ZwaartegewichtLarsen (Denemarken) 1 wint op punten van Polis (Lethland). SCHERMEN. De loting voor de waterpolo-wedstrijder heeft plaats gehad met het volgende resultaat 13 Juli ItaliëZweden HongarijeEn geland en FrankrijkAmerika. Maandag 14 Juli NederlandZwitser land IerlandOostenrijk en Griekenland— Tsjecho Slowakije. Vrijgeloot hebben Spanje en België. 2e ronde. Dinsdag winnaar ItaliëZweden tegen Spanje winnaar IerlandOostenrijk tegen winnaar GriekenlandTsjecho Slowakije, winnaar HongarijeEngeland tegen België winnaar FrankrijkAmerika tegen winnaa* HollandZwitserland. De halüe finales vinden des Woensdag plaats en de finale op Dondercrio. Ter gelegenheid van het promoveeren naar de eerste klas gaf Ede- voor haar leder en donateurs een feestavond. De voorz., der. heer Mentjon opende de bijeenkomst en riep allen van harte welkom toe. Hij besprak den goeden geest welke steeds in Edo heerschte. want van de leden welke zich voor Ede opgaven bleven zeker 99"0 lid der vereeni- ging. Spreker roemde het voortdurend opti misme dat onder de leden heerschte. Als men vol moed het seizoen in ging en het liep weer opnieuw mis, dan was het steeds volgend jaar beter. Ofschoon wij er nog lang niet zijn, zullen wij met zulke leden onze vereeniging groot en sterk houden. Punt 2 van het programma was het aan bieden van een huldeblijk door monde van den heer Smit. Aangeboden werd een zijden clubvlag en voor de spelers zilveren draag- medailles. De voorz. dankte de leden en donateurs en speciaal den heer Smit. Thans kwamen een aantal aspiranten onder leiding van den kleinen Frans Diks het eerste elftal hulde toezingen. De heer Veraart bood namens den H.V.B bloemen aan en wenschte Edo geluk met he behalen van het eerste klasse-schap. Verder werden nog bloemen aangebodei door den heer Slot, en den heer Boeré, voorz van de Postduivenvereeniging Haarlem. Mej Molenaar bood een beeld aan. Hiermee was het begin van het programma, dat ondanks de intieme bijeenkomst nog een eenigszins officieel karakter kreeg, afgeloc- pen. Verder werd de avond gezellig doe; gebracht. „DE GRUNDEL." Dit jonge, doch werkzame vischcollege hield gisteren hare eerste kaswedstrijd van dit seizoen. Per auto ging men naar Lisse, waar in dc Ringvaart gevischt zou worden. De ambitie was groot, want het ging om 14 prachtige prijzen. De vangst was wel niet schitterend te noemen, doch de prijzen waren vervischt, welke des avonds in het clubgebouw zou den worden uitgereikt. Des avonds 8 uur waren de leden met hunne dames in het clubgebouw Spaarnc, aanwezig. Gezellige muziek van Crescendo vroolijkte de avond op. De voorzitter, de heer B. Duis, heette al len hartelijk welkom en deelde mede dat het bestuur gemeend had. deze dag niet onge merkt te mogen laten voorbijgaan en had een prachtige bloemenmand bij den heer Sabclis besteld, waarna werd overge gaan tot uitreiking der prijzen. Dc volgende heeren behaalden een prijs: lste prijs, B Duits, grootste; 2de prijs. J. Portegijs. 10 stuks, meeste; 3d.e prijs, A. Kees, grootste; 4de prijs. B Schouten, 9 stuks, meeste; 5de prijs, H. v. Woningen grootste; 6de prijs Chr. Duits, 8 stuks, meesten; 7de prijs. C Koene, grootste; 9de prijs, A. v. d. Tuin, 7 stuks, meeste; 9de prijs, R. Papenburg, grootste; 10de prijs, J. W. Ran, 1 stuks, meeste; 11de prijs, J liefstede, grootste; 12de prijs. D. Heezemans. 3 stuks, meeste; 13e prijs, G. v. d. Pol. grootste; 14de prijs, Joh. Meij, meeste. Onder toepasselijke bewoordingen door den voorzitter werden de prijzen aan de geluk kige winnaars ter hand gesteld. Ook de penningmeester, den heer H. Hof stede, tevens medeoprichter der club werd gehuldigd voor het vele dat hij voor dc club gedaan heeft en ontving als blijk van waar deering een gouden medaille. Deze bedank te bestuur en leden voor het in hem gestelde vertrouwen. De verdere avond werd met voordrachten en muziek doorgebracht. Zeer voldaan gingen allen huiswaarts. Door dit vischcollege werd gisteren een onderlinge wedstrijd gehouden op witvisch Gezamenlijk ging men wandelend naar dc waterkant. De reis was RadmolenNieuwe Brug. Er werd 2 maal 1 'A uur gevischt. De uitslag was als volgt: 1. Jongbloed; 2. A. Klumper; 3. Hesseling; 4. IJzerman; 5. Klumjer; 6. Thoenes; 7. C. Smal; 8. N. Venema. De prijzen worden op dc eerst houdclijkc vergadering, welke gehouden wordt op Don derdag 18 Juli, aan dc winners uitgereikt. POSTDUIVEN. Haarlemsche concourscommissie. Nogmaals vestigen wij de aandacht van hen die belangstellen in de Duivensport zoowel als van hen die belang stellen in hei Kleedingfonds, op de Weldadigheidsvlucht der „H.C.C.". Eventueele bijdragen voor het fonds, zoo wel als bijdragen tot het aankoopen van eere- prijzen benevens ccre-prijzen, worden gaarne bij onderstaande adressen in ontvangst geno men. Wij roepen alle aangesloten zoowel als niet aangesloten liefhebbers toe „Steunt met kracht de Weldadigheidsvlucht, opda deze in alle opzichten zal slagen". De adressen eerder genoemd zijn A. J. Kloek, Secretaris der Commissi tot het organiseeren eener Weldadigheids vlucht, tevens secr. „De Luchtgids", Rozen gaganstraat 28. Jac. Kroon, Nagtzaamstraat 51, „De Snel- post". F. J. Neuman, Da Costastraat 10, „Haarl Amsterd. Kwartier". J. Philippo, Beresteynstraat 10, „Haarl. Amsterd. Kwartier". P. van Andel, Olycanstraat 32, „De Ooie vaar". J. Weidema, Molensteeg 22, „Het Cen trum". R. N. Heiloo, Brouwersstraat 113, „Dc Luchtgids". B. Hoogreef, Camphuysstraat 3, „De Luchtgids" R. Brakel, Gen. Bothastraat 61, „De Lucht gids". Steunt de Weldadigheidsvlucht der Haar lemsche Concours-Commissie-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 7