Nagekomen Berichten DE MELKOORLOG. DE SPAARNEBANK immsmmm SPORT EN SPEL. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. ROEIEN, VOETRAL. ATHLETIEK. WORSTELEN. SCHERMEN. V SCHIETEN. CRICKET. ZWEMMEN. Ingezonden Mededeelfngen Gouden echtpaar. Tram vertraging. Naklanken van de Hamit. Harmonie „De Eendracht" te Velsen. De toelating van kinderen in Bioscopen GEMEENTEZAKEN. De „Hamit" en Haarlemmerolie. Personalia. AAN ONZE LEZERS. Indien gij over de NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT te vreden zijt, zegt het anderen. Indien gij in een of ander op zicht niet tevreden zijt, zegt het óns. Op stap. VAN ONZE RECHTBANK. Vechtlust!)?. BURGERLIJKE STAND. HEEMSTEDE. ZANDVOORT. is voor LEIDEN en OMSTREKEN het aan gewezen DAGBLAD voor ADVERTENTIES. VRAAGT PROEFEXEMPLAAR •5Vs BLOEMENDAAL. SCHOTEN. new-york R. K. Sportvereenigingf „The Yeilow-BIack-Boys." De wedstrijden van „Nimrod." a 60 cents per regel. W&RME DA€SN! VRUCHTENWAFELS ©E IJSWAFELS (in 4 natuurlijke vruch- tensmaken.) Zéér verfrisschend! wmnm mandarino- VOOR ©E LUNCK BIJ DE AARDBEIEN MOSCA-TRIC-TRAC, De opstand in Brazilië onderdrukt. De Zuid-Amerikaansche Bisschop Mgr. Ar agon te Rome gearriveerd om door te reizen naar het Eucharistisch Congres De Jaarbeurs te Keulen. De Grieksche minister'president op reis. De Spanjaarden in Marokko Betuiging van leeedwezen, De socialistischee Arbeiders- Internationale. De conferentie te Londen. De opstand in Brazilië. n iT IJ HAARLEM iCBüBARB* if SBpmCt r B&nrax-jre Dinsdag 29 Juli a.s. hoopt het echtpaar J. WubbeP. W. van Galen, wonende Oude- weg A 33, Haarleramerliede. den dag te her denken. dat zij voor 50 jaar in den echt wer- aen verbonden. Gisteravond ongeveer half 6 zouden de nieuwe wagens vertrekken van Zandvoort. Reizigers stonden in de loopgang en hadden de wagens bezet maar de tram wilde niet vooruit. Tegelijkertijd had men een tweeden trein geladen die 5.53 uur vertrekken moest. Deze vertrok toen met zijn reizigers vóór den andere. Later moesten de reizigers over stappen in een forensentrein, komende van Amsterdam. Begrijpelijkerwijze was de onte vredenheid der •eizigers zeer groot en geen wonder. Zij waren het eerst gekomen en gingen het laatst weg. Wij ontvingen een exemplaar van het Diploma, dat, ingevolge toezegging, beschik baar gesteld wordt geheel gratis voor de Deel nemers aan de Algemeene Winkelweek ter gelegenheid van de Hamit. Met de distributie is bereids een aanvang gemaakt. Een 2500-tal worden verzonden te Haarlem en omliggende gemeenten. Het ontwerp is weder van den heer Liepman Snoek, terwijl de lithografische uitvoering is van de firma M. A. Jacobson, alhier. De Finantieele commissie der Hamit is thans zoover met hare werkzaamheden gereed gekomen, dat zij haar eindverslag kan uit brengen. Zeer waarschijnlijk zal zij volgende week haar Rapport uitbrengen in de Gecom bineerde Vergadering van Hoofdcommissies met alle sub-Commissies. Deze Vergadering zal dan tevens de Ontbindingsvergadering der verschillende commissies zijn en wordt dus op dezelfde wijze geëindigd als begonnen is. De datum zal nader worden bekend ge maakt. Naar wij vernemen zal bovengemeld mu ziekkorps, hetwelk op het Zondag jl. te Wormerveer gehouden Nationaal Muziek concours in de hoogste afdeeling Harmonie bekroond werd met den Eersten prijs, met bijzonderen lof der Jury, zijne medewerking verleenen op het concert van het Gemengd Koor „Polyhymnia" op Zaterdag, 19 dezer in het park van het Brongebouw, alhier. Uitgevoerd zullen worden de nummers, waarmede het korps werd bekroond, t.w. Ouverture „Patrie" en „Suite l'Arlesienne", beiden van G. Bizet. alsmede de Ouverture „Willem TclJ" van Rossini en eene Fantasie met clarinet-solo van Deauville. Dc clarinet- solo zal worden uitgevoerd door den heer Ch. Hollander. Onder intrekking van haar eerste voorslel, biedt de Commissie tot het ontwerpen en herzien van verordeningen, tegen welker overtreding straf is bedreigd, dc volgende wijziging der Algemeene Politieverordening ter vaststelling aan Het is verboden aan personen beneden den leeftijd van 16 jaren, tenzij onder geleide van een meerderjarig persoon, een openbare bioscoopvoorstelling bij te wonen, we^ke staat aangekondigd als niet toegankenjk voor personen beneden den leeftijd van 16 jaren en aan meerjarige personen, om een persoon beneden den leeftijd van 16 jaren bij zulk een voorstelling te geleiden. B. en W. bieden ter vaststelling aan een wijziging in de regelingen van jaarwedden voor het onderwijzend en bedienend perso neel aan het Gymnasium en de Hoogere Burgerscholen met 5-jarigen cursus. B. en W. stellen voor I. het gemiddeld bedrag per wekeiijksch lesuur per jaar over 1923, dat ten laste der gemeente is gekomen voor het gegeven vak onderwijs vast te stellen voor a. de scholen voor gewoon lager onderwijs op 160.04 7 o. de school voor uitgebreid lager onderwijs op 172.66 II. de vergoeding voor de vakonderwijzers over 1923. toe te kennen voor ten hoogste 9,5 uur voor de scholen onder Ia, en voor ten hoogste 72 uur voor die onder Ib vermeld III. de vergoeding over 1923 voor de vakonderwijzers(essen), bedoeld in art. 101, Je lid der l.o. wet 1920, vast te stellen op het bedrag, zooals in een staat achter elk der scholen is genoemd IV. hen te machtigen over het jaar 1924 een voorschot op de vergoeding, bedoeld in art. 101, 9e lid der 1. o. wet 1920, toe te ken nen aan de Besturen der bijzondere lagere scholen, die daarvoor in aanmerking wen- schen te komen, tot ten hoogste 80% van het toegekende bedrag over 1923. Bij de officieele opening der „Hamit' 2eide de burgemeester o.m. het volgende „In het wapen van Tilly wordt bereid en ysrkocht de Oprechte Haarlemmer Olie, net wondermiddel, de geheele wereld door bekend en waarin duizenden menschen heil en heul hebben gevonden, nu almeer dan twee honderd jaren. En waar zult ge vragen, is dat arsanum te vinden? Och, ter plaatse waar de uitvinder woonde. In de St. Antho- niestraat, in een winkel aan het einde van zen nauw poortje. Het geneesmiddel mag hetzelfde gebleven zijn als voor een paar eeuwen, de winkel is evenzeer nog zoo, als ten tijde van den uitvinder van het „Medica- mentum oratia probatum." In het jongste nummer van het maandblad der vereeniging „Tegen de kwakzalverij" worden bovens'ainde regelen aangehaald „Wij mogen veronderstellen," zoo schrijft de redactie van het maandblad, „dat het bijna iedereen bekend is, dat de Haarlemmer olie wel tot. de oudste „wondermiddelen" behoort. Minder bekend vooral in groote lage der samenleving, is het intusschen, dat die olie met het volste recht tot de kwakzal versmiddelen kan worden gerekend, en wat meer zegt, niet tot de onschadelijke. Alhoe wel het z.g. wonder, bestaande uit raapolie en terpentijn, waarin zwavel is opgelost, heet genezing aan te brengen zoowel voor in- en uitwendige kwalen, zoodat het in talrijke huisgezinnen voorhanden is (terwijl het ook herhaaldelijk voor minder oorbare doelein den wordt aangewend) zijn de geneeskundige overtuigd, dat er van het praeparaat weinig goede uitwerking te verwachten is en dat het, bij eenigszins ruim gebruik, schadelijke ge volgen, vooral voor de nieren, na zich sleept. Dit is meermalen geconstateerd." Dit alles voorop stellende, meent de redac tie van genoemd blad haar verwondering ja zelfs haar leedwezen niet te mogen ver helen over burgemeester Maarschalk's woor den. Met ingang van 15 Juli is dc heer H. B'. Weijland, alhier benoemd tot adjunct-direc teur van de N. V. De Nationale Onderlinge Spaarkas te Utrecht Onze plaatsgenoot, Martijn Bruyel legde met goed gevolg het theoretisch gedeelte van het examen der Mij. van Toonkunst te Utrecht af. Hij ontving zijn opleiding hiervoor van den heer Mart. J. Leürscn aan dc Toonkunst muziekschool. Het negenjarig zoontje van den heer Van der Vegt, aan de Nieuwpoortslaan te Alkmaar heeft eergisteravond zijn oulers eenige uren in groote ongerustheid doen doorbrengen. Tegen den uitdrukkelijken wensch van zijn vader was hij wat gaan Fel sen, steeds verder van huis. Inmiddels zoch ten zijn huisgenooten en velen uit de buurt hem in den Alkmaarder Hout, in de stad, in de richting van Bergen, overal tevergeefs. Toen het donker werd en steeds later, tier., elf, twaalf uur, en de knaap nog steds niet terugkeerde, werd, zooals begrijpelijk is, het ergste gevreesd. Eindelijk, ruim half één kwam de lang gezochte terug, in gezelschap van een kennis uit Haarlem en een politie agent uit die stad. Het bleek dat de jongen naar Haarlem was gegaan, met hel doel een paar dagen bij den kennis door te brengen. Deze was echter wel zoo verstandig, dit niet poed te keuren, zonder dat de ouders van het plan iels wisten en bracht daarom vriend Henk met den laatsten trein weer naar diens huis. Dat de ouders overgelukkig v. aren met dezen terugkeer van den langgezochten zoon is tc begrijpen. Verduistering. In de namiddagzitting zou terechtstaan C. B uit Halfweg, beklaagd van verduistering ten nadeele van een womngbouwvereeniging. Als verdediger trad op den heer Mr. A. Bruch. In deze zaak werden een tweetal ge tuigen gehoord. Een exceptioneel geval. Een 25-jarige stokeri D. H. genaamd, en die reeds 5 jaar in Haarlem woont, moest hedenmorgen voor de vacantickaamer der Haarlemsche Rechtbank terecht staan we gens het opgeven van een valschen naam. Deze opgave was echter onder geheel an dere omstandigheden geschied, dan dit ge woonlijk het gevai is. H. had ii.l. nog gevangenisstraf tc goed, en toen hii in 1918 in Haarlem kwam, was hij bang dat, als zijn ware naam bekend werd, hij die straf zou moeten uitzitten. Aai den Burgerlijken Stand alhier gaf hij toen op G. te heetcn en te Pretoria ge boren te zijn. Nasporingen werden verricht en, zooals tc begrijpen valt, hadden deze na anderhalf jaar nog geen resultaat. H had echter in dien lijd een meisje lee- ren kennen en had hel plan met haar te huwen. Daar er nog steeds niets van zijn kom-af bekend was, moest hij zweren, dat hij niets van zijn ouders wist althans waar of zij waren en nog leefden, cn dat er geen an dere personen waren, v in wien hij toestem ming tol dit huwelijk moest hebben. De eer werd afgelegd en hij werd met het meisje dat ooi niet anders wist oi haar man heette G., in het huwelijk ver bonden. De twee kinderen uit dit huwelijk gebo ren waren ook op dezen naam ingeschre ven. Op een goeden dag kwam echter zijn ware naam aan het licht en tevens dat hij niet in Pretoria, maar in Koog aan de Zaan geboren was, en zijn ouders aldaar nog woonden. De Officier van Justitie Mr. van Ever- dingen achtte het tén laste gelegde wettig en overtuigend bewezen, n.l. het afleggen van een valschen eed, terwijl door zijn schuld een authentieke acte valschelijk werd opgesteld Spr. vroeg voor bekl. 3 maanden gevangenisstraf. Bekl. verzocht om voorwaardelijke veroordeeling. Uitspraak over 14 dagen. Een dubbele inbraak. B. 25 jaar van beroep banketbakker en wonende te Amsterdam stond terecht ter zake dat hij in het begin van dit jaar bij zijn vroegeren patroon Al. te Krommenie had ingebroken door door een dakraam te klimmen, er. uit een ijzeren geldkistje 200 gestolen te hebben. Een horloge, dat op tafel lag, had bekl. ook gelijk maar in gepikt. Hij schommelde een meisje op adt genegen was dit geld met hem te verteren en vertrok met haar naar Antwerpen. Het meisje was het echter meer om de dubbeltjes dan om den jonden te doen, want toen zij in Antwerpen aan kwam, in terneerde zij het geld van B. en vertrok, zoodat haar reisgenoot zoowat zonder een cent op zak achterbleef. Met hangende pootjes keerde deze weer naar Krommenie terug, en ging een bezoek brengen aan een anderen ex-baas van hem, n.l. J. B. Ook dit bezoek vond echter evenals het voorgaande, anders dan op de normale wijze plaats, daar hij zijn entree maakte niet op den dag maar in den nacht, en niet door de deur. maar door het venster. Daar was echter de buit niet zoo groot en moest B. zich met een 10 gulden tevreden stellen. Hij was er blijkbaar-mee tevreden, want hij" vertrok met medeneming van de 10 gulden. De Officier van Justitie vond de feiten zeer ernstig, en daar bekl. recidivist, en reeds tweemaal veroordeeld is, eischte hij een gevangenisstraf voor den tijd van 1 jaar en 6 maanden. De verdediger Mr. ten Bokkel refereerde zich aan het oordeel van de Rechtbank. Ook in deze zaak werd de uitspraak be paald over 14 dagen. Dinsdag- en Woensdagavond hebben de melkveehouders vergaderd ter bespreking van de arbitrale uitspraak inzake het me'k- conflicht. Na eenige bespreking werd besloten, den prijs van 11 cent per liter, waarvoor de veehouders aan den melkhandel moeten le veren te aanvaarden. De verkoopprijs aan het publiek wordt dan 15 cent per liter. Ook de tijd van levering der melk (7 uur 's mor- gensjwerd besproken. Over het algemeen achtten de veehouders dezen tijd te vroeg. Na een conferentie tusschen veehouders cn melkhandel, zeide de laatste toe, dat ook. in dc toekomst niet zoo streng de hand zal worden gehouden aan deze bepaling, welke ook vroeger reeds bstond. De levering dér mik zal dan ongeveer te half 8 geschieden. Van veehouderszijde deelt men ons verder mede, dat zij alles in het werk hebben ge steld, om de veehouders, die tijdens de cri sis zelf ventten, te bewegen, hiermede te eindigen. Dit is hun voor het grootste gedeel. te gelukt en zoo goed als allen hebben met de levering aan particulieren opgeobuden Het melkconfiict zou vandaag, volgens de arbitrale uitspraak, officieel geëindigd moe ten zijn. Dit is echter niet het geval. Men hoopt, dat het geschil nu Zaterdag of anders Maandag a.s. uit den weg geruimd is. Het gebeurde aan 't Spaarnc, ter hoogte .van de Gedempte Oude Gracht, ongeveer te één uur vanmiddag. Twee mannen waren aan het steenen laden van een groote schuit op n wagen, die nabij den wallekant stond, Plotseling scheen ereen verschil van meening te zijn ontstaan bij de twee. De ruzie liep ten slotte zoo hoog, dat ze handgemeen werden en de steenen er aan te pas moes ten komen. Deze vlogen links en rechts over de straat, op de tramrails en verniel den bijna eenige ruiten van een nabijzijnd huis. De tram, die inmiddels was gearï- veerd, moest stoppen tot eenige steenen van de rails waren verwijderd. Doordat een der strijdenden zich ten slotte van het too- ncel verwijderde, liep het geval zonder verdere gevolgen af. Belangstelling van V zijde van 't publiek liet natuurlijk niet te wcnschen over. ONDERTROUWD: 10 Juli: F. J. v, Hui- zen en J. H. M. Koning W. G. J. Janse en E. C. Koevoets J. Esselman en C. M. Pollé -G. Vermeer en A. v. d. Mark H. L. Sondaar en K. D. J. v. Sitteren B. v. d. Velden en A. de Jager F. H. v. d. Schaaf cn A. Stinne B. C. Siotemakcr en C. J. J. Lagerwaard. Getrouwd: 10 Juli: W. J, Pater en A. C. Koelemeijer C. Bijster en R. Bottema G. H. Schroder en J. M. Veen A. Kerk- hoff en T. Pet W. Ockeloen en G. M. Kempff. Geboren: 7 Juli) A. L. KerkholfSchuur man. d. 8 Juii M. J, Kooij—Molenkamp, d. j— II. H. Jongii VisscherBakker, z. A. M. SewaltWillemse. z. Overleden: 9 Juli: H. G. H. Roelofs, 49 j., Kleverparkstraat. Stolbestrijding. Vanwege de gemeente werken wordt ook in onze gemeente thans tegen stofbesfrijding op de wegen gebruik gemaakt van de besproeiing met het nieu we teer-preparaat en met goed resultaat. BUITENGEWOON GOED AFGELOOPEN. Gisterenmiddag had de dienstbode, mej. A, M. B., wonende Berkenlaan, alhier, hel ongeluk uit een raam der bovenverdieping van perceel No, 39 aan de Koediefslaan te vallen. Zij kwam darabij eerst terecht op het gla zen dak van de serre, waardoor de val gc- bioken werd en viel vervolgens door dat glazen dak op den serrevloer. Dr. Ruberts, die haar ter plaatse onder zocht, constateerde een schedelwond, een wondje aan den arm en kneuzingen aan den rug. Zij kon, na verbonden te zijn, loopend naar haar woning gaan. Gevonden voorwerpen. Terug te be komen bijt Lach de Baerc, Eindenlioutstraat 3t> een gouden broche; H. de Jong, Sumatra- straat, een oud heerenrijwiel; Rosenhart Boogstraat 34, een zilverbon; J. M. v. Schie, Eeidschevaartweg 191, een net met tennis ballen; K, Kahman, Weslerhoufpark 6, een shawl; J. Otle, Binnenweg 155, een knip mes; C de Graaff, Bleekersvaartweg 43. een portemonnaie met inhoud. Geit verscheurd. Door een hond is cle geit van S., die in de duinen bij de nood woningen stond, doodgebeten. De geheele voorbout was van de geit afgescheurd. De. eigenaar van den hond is nog niet bekend. Het is meer dan erg zooveel last als men MEDEGEDEELD DOOR De Beurs opende heden prijshoudend. V. K. HEDEN 5 Nederland 1919 931/0 931/2 6"fo Nederland 1923 987/g 987/s 414 Nederland 1917 831l/16 833/4 7% N -L 1921 A 1021/, 1021,4 Hol!. Lloyd 7 Oude Vaart 663/.1 dito Gem. Eigendom 54 Mij. „Nederland" 1311/0 Scheepvaart-Unie H9 119 Rotterd. Lloyd 1143/, 1363/4 1311/2 Oude Boot 611/4 Holl. Stoomboot 163 4 H. V. A. «-1 452 330 329 481/0 48 157 156 125 125 Cert. Handel Mij- 1201/4 122 Rese, dito 1271/s 128 92 153 1531/2 Kom Olie 3471/4 3491/2 U. S. Steel 1061/2 107 93/l6 1543/4 156 Va Actions id. 1:5.— 155 Comp. Merc. Arg, 14i/2 Poerworedjo 1163/ 4 IO71/0 Oude Deli 34U 345 304 303 Deli Batavia 299l/4 302 Amsterdam Rubber 1283/s 134 1683/4 Silau 851/ 2 88 1183/4 120 Dordtsche Petr. 331 33 j 69'/2 70 1453/4 1451/2 Anaconrf 51/2 Wabasb Conm. Maxwell 33/8 den laatsten tijd van honden hier heeft. Dan worden er menschen gebeten, dan wordt er een geit verscheurd, dan weer wat anders zooals nachtrumoer. Eigenaren van honden moeten eens begrij pen dat de lusten van het bezit van een hond ook lasten met zich medebrengen. Een beetje meer toezicht op hun viervoeters is wel gewensebt. Personalia. Voor bet M. U, L. O.-exa men slaagde te Amsterdam voor diploma A G. Hogcnbirk en voor diploma B J. J. Hui- zinga en A. Mooiweer. Een vechtpartijtje Gisteravond scheen er in de Spaanschevaartstraat eeni ge ruzie tc zijn. Een ruit van een perceel was ingeslagen en een vrouw bloedend aan de hand verwond. Er waren, zeker in ver band met het late uur, niet veel belang stellenden, Het politie-rapport van Schoten vermeldde echter niets van het feit, hoewel er 'och politie aan te pas gekomen is. 10 JULI EERSTE LATERE KOERS KOERS BERLIJN p.billioen) 0.631 0 (.631/2 PARIJS 13.521/2 13.571/2 BRUSSEL 12. 12.— WEENEN .38 0.3S LONDEN i U.491/2 11,501/4- STOCKHOLM. 70.20 7C.20 KOPENHAGEN, 12.15 42.15 CHR1STIAN1A 35.40 35.40 BAZEL 7.50 47.50 2.641/3 2,65 ROME i 11.40 11 .40 ROEI- EN ZEILVEREENIGING „HET SPAARNE". Deze vereeniging houdt haar onderlinge Roeiwedstrijden op Vrijdag 11, Zaterdag 12 en Zondag 13 Juli a.s. De wedstrijden beginnen Vrijdagavond half acht Zaterdagmiddag wordt begonnen te kwart over 2, terwijl dan Zondagochtend cn -middag de wedstrijden zullen worden voort gezet en beëindigd. Zondagavond prijsuitrijking in café Brink- matin. Deze prijsuitrijking wordt voorafge gaan door een gemecnschappelijkcn maaltijd, A. s. Zondag speelt het eerste elftal van „The Yellow Black Boys" een mcdaillewed- strijd tegen een sterk R. K. Amsterdamsch elftal, samengesteld uit de beste Fedcratle- en le klasse D. H. V. B.-spelers. De wed strijd vangt aan te 3 uur. Daar er verschei dene spelers mede spelen die het A'damsche Districtselftal vertegenwoordigden in de dis trictswedstrijd Haarlem-Amsterdam, kan er aan de Zandvoortsche laan een mooie wed strijd vervracht worden. Op het tweede terrein ontvangt het vijfde elftal om 3 uur het A-elftal der „Meer- Junioren", uit Amsterdam. DE VIJFKAMP. Dc Olympische vijfkamp is gewonnen door den Fin Lethonen. De uitslag is; 1. Lethonen Finland 14 punten; 2, Senfav 16 punten; 3, Legendre 18 punten; 4 Leine 23 punteft; 5. Kaer 24 punten; 6. Lathinen 27 punten. Onze Iiollandsche deelnemer de Keyzer, werd No. 20. Hij maakte een verdienstelijke sprong van 6.19 M. HET WORSTELTOURNOOI. Het Woensdag voortgezette worslel- tournooi had 2 Hollandsche overwinningen doch 5 nederlagen tot resultaat. De uitslagen zijn: Middengewicht, tweede ronde: Bouman, Letland, verliest door touche na 8 minuten van Nielsen, Denemarken; Muys, Neder land, verliest door touche van Varga, Hon garije; Ceccatelli, Italië, verliest op punten van Weksten, Finland. Zwaargewicht: Salila, Finland, verliest op punten na 26 minuten van Potier, België; Sjouwerman, Nederland, verliest door touche in zes minuten van Szelki', Hon garije; Jeglene, Frankrijk, verliest van Johanssen, Zweden, op punten; Sint, Neder land verliest door touche na 10 minuten van Hensen, Denemarken, Bantamgewicht: WartensenJ Noorwegen, wint op punten van Andersen, Denemarken; Diericks, België, wint door touche na 11 minuten van Hazar, Turkije. Middengewicht: A. Kongi, Noorwegen, wint na 16 minuten van zijn landgenoot Jahren, Bantamgewicht: Hodzeck, Hongarije, wint op punten van Ponte, Italië; Skopovy wint op punten van Olsen, Noorwegen. Vedergewicht: Capron wint op punten van Parro, Italië; Svenson, Zweden, wint door touche na 10 minuten van Rottenflue, Frankrijk. Lichtgewicht: Frisenfeldt, Denemarken, legt in 15 minuten Coerse, Nederland; Sole Klana, Spranje, legt na 4 minuten Mikelsen, Denemarken. Middengewicht: A. Nielsen, Denemarken, wint op punten in 20 minuten van Doll, Nederland; Reinderman, Nederland, wint op punten van Durry, Turkije, Middengewicht: B. Misset, Nederland, wint op punten van Madj, Joegoe-Slavië. Vedergewicht: Reitier, België, wint w.n.o, van Jettes, België; Vali, Estland legt na 3 wint in 1 min. en 17 sec, van Jen Spanjaard minuten Vahnajo, Spanie: Maitok, Japan Sanches. Lichtgewicht: Westcrlund, Finland, wint door touche na 17 minuten van Christoffel, België; Kratonis, Tsjecho, wint op punten van Rovis, Egypte. HET SCHERMTOURNOOI. Gisteren werd het landentournooi in het degenschermen voortgezet. De resplt&ten volgen hieronder: FrankrijkBelgië 105; ItaliëPortugal 87; FrankrijkItalië 88 (Frankrijk wint met 21 gegeven en 20 ontvangen treffers); BelgiëPortugal 9—7; FrankrijkPortugal 11—4; België—Italië 11—5. De einduitslag van het landen-degentour- r.ooi is als volgt; 1, Frankrijk. 2. België. 3. Italië. 4, Portugal HET SCHIETTOURNOOI. De uitslagen van de gisteren Olympische wedstrijden in het kleiduivenschieten luiden: 1. Halasy 98 (van de 100 maximum): 2. Huber (Finland) 98; 3. Hughes (Ver. Staten) 97; 4. Motgomery (Canada) 97; 5. D'Heure (België) 96; Scharman (Amerika) 96; 7. Vance (Canftda) 9?; 8. Beattie (Canada) 96; 9. Bar- tosch (Oostenrijk) 95. Het landcnklassement in deze afdeeling luidt thans: 1. Vereen. Staten 15 p.; 2. Hongarije 10 p.; 3. Finland 9 p.;Canada 8 p.; 5, België 5 p.; 6. Zweden 2 p.; 7. Oostenrijk 1 p. De verdere uitslag van de wedstrijden, georganiseerd bij het 12„-jarig bestaan van „Nimrod" is ais volgt Geluksbaan (max. 3 500 is 1500). 1. Willi. Dichtslag, Alkmaar, 1468 2. L. Trijbetz, Alkmaar, 1455 3. P. Langendonk Haarlem, 1454 4. J. Lindeman, Bloemen- daal, 1441 5. G. Weijers, Limmen, 1436 6. G. Snoecks, Egmond aan Zee, 1423. Afd. B Buks. B. I. Korpswedstrijden Schietvereeni- gingen (max. 500). le Vijftallen 1. Generaal Joubert, Overveen, 461 2. Commando, Bloemendaal, 458 3. Generaal von Merle, Haarlem. 447 4. Nederland en Oranje, Alphen a. d. Rijn, 445 5. Lisse, Lisse, 445, beide na loting6. Generaal Cronjé, Schoten, 441 7. Voor Vaderland en Koningin, 439 8. IJmuiden, 412 9. Uitgeest, 382. Dasspeltje voor den hoogsten korpsschut- ter A. F. Bos, Overveen, Generaal Joubert 97. B. II. 2e Vijftallen (max. 500). 1. Commando, Bloemendaal, 465 2. Ge neraal Joubert, Overveen, 454 3. Generaal van Merlen, Haarlem, 393 4. Uitgeest 347. Dasspeltje voor den hoogsten korpsschut- ter C. W. Meerdink, Commando, Bloe mendaal, 97. B. III. Burgerwachten, Ic vijftallen, max. 0. 1. Haarlem 461 2. Alphen a.d. Rijn 439. Dasspeltje voor den hoogsten korpsschut- ter J. Jacobs, Haarlem, 94, B. IV. Burgewrachten, 2e vijftallen 1. Velsen, 421. Dasspeltje voor den hoogsten korpsschut- ter G. Moorjan, Velsen, 93. B. V. Landstorm, le vijftallen 1. Kennemerland, Haarlem, 275. Dasspeltje voor den hoogsten korpsschut- ter D. J. van Rijn, Haarlem 92. B. VIJ. Personeel Buks (max.).60 1. A. J. Hekker, Haarlem, 99 (97) 2. D. C. Hantgraaf, Bloemendaal, 98 (95) 3. P. Rozen, Haarlem, 98 (92) W. F. Fran- soo, Amsterdam, 98 (83) 5. G. Bergshoef, Alphen a. d. Rijn, 97 (96) 6. F. J. Koelemeij, IJmuiden, 96 (88) 7. F. Kruijer, Haarlem, 96 (86) 8. J. Lindeman, Haarlem, 95 (99) 9. C. v. cl. Burg, Alpheu a.d. Rijn, 94 (93) 10. M. J. Vink, Haarlem, 94 (89) 11. H. P. Spoor, Haarlem, 93 (95) 12. J. Rompa, Overveen, 93 (94) 13. P. Langendonk, Haarlem, 93 (92) 14. J. Eldermans, Haar lem, 93 (92), beiden na loting; 15. J. F. Rijkers, Haarlem, 92 (95) 16. J. A. van Buijgenem, Aardenhout, 92 17. A. F. Bos, Haarlem, 91 18. E. V. Hontschoten, Gouda, 91 19. H, Spaander, Hoorn 90 20. H. V. d. Laan, Haarlem, 89 (88). B. VIII Eerewedstrijd Buks (max. 2 100) 1. W. F. Fransoo, Amsterdam, 98 97 195 (95)2. D. C. Hantgraaf, Bloemendaal, 98 -f- 96 194 (95) 3. A. F. Bos, Overveen, 89 94 192 (93) 4. C. Wivelinb, Lisse. 97 J- 95 192 5. J. Rijkers, Haarlem, 97 -É 94 191 (94) 6. H. van de Laan. Bloe mendaal, 98 rh 88 186 (84). B. IX. VrijebaanwedstrijdBuks (max. 60) 1. H. J. Rijkers, Haarlem, 8 x 60 2. A. J. Hekker, Haarlem, 7 X 60 3. A. F, Bos, Overveen 5 X 60 4. D. C. HSntgraaf, Bloe mendaal 3 x 60 5. W. F. Fransoo, Amster dam, 1 X 60, 6 X 59 6. J. Rompa, Over veen, 1 x 60, 6 x 59 7. A. Spaasder, Hoorn 1 X 60, 2 x 59 8. C. W. Murding, Overveen 1 X 60, 2 X 58 9. E. van Hontschoten, Gouda 1 X 60, l x 58 10. G. de Korte, IJmuiden. 1 X 60 11. H. v. d. Laan, Bloe mendaal 5 x 59 12. P. Langendonk, Haar lem 3 x! 59, 3 X 58 13. H. P. Spoor, Haar lem 3 X 59,1 50 14. C. v. d. Berg, Hoorn 2 x 59; 15. C. Wesseling Lisse, 1 x 59, 6 X 58 16. W. F. Faase, Bloemendaal 1 X 59, 1 X 58, 3 X 5717. G, Bergshoef, Al phen a. d. Rijn 1 X 59, I x 58, 3 X 55 19. J. Buren, Overveen, 1 X 59, 1 X 57, 2 x 56 20. J. Vink, Haarlem, 1 x 59, 1 x 57, 1 x 56. BELGIË—NEDERLAND Naar wij vernemen wordt, op verzoek van den Belgischen Cricketbond, bij voldoende medewerking der Nederlandsche cricketers, óp Zondag 20 en, indien mogelijk, Maandag 21 Juli te Brussel een landenwedstrijd Bel giëNederland gespeeld. Voor het Nederlandsche elftal zijn uit- genoodigd: F, J. W. Rincker, mr. G. Ham burger. J. van der Chijs, A. M. J. de Beus, M. Jansen, J. van Eeghen,, E. F Wackwitz, J Schmcink, H. van Booven, J. J. Groot- meye» en W. Eigeman, Bij onvoldoende medewerking der Neder landsche cricketers zal 17 Augustus gespeeld worden. ZWEMWEDSTRIJDEN VAN DE RIJKS KWEEKSCHOOL TE HAARLEM. Dc uitslagen van de zwemwedstrijden der leerlingen van de Rijkskweekschool voor onderwijzers had het volgende resultaat: 25 M. borstzwemmen. Nieuwelingen. 1. C. Hoogerwerf 25.3 sec.; 2. G. Moen 23.8 sec.; 3. A. Feberwee Jr. en N. Redeker 28.1 sec. 25 M. rugzwemmen. 1. P. Pauls 24.2 sec.; 2. A. Aalderink 24.3 sec.; 3. W. Heyiman 25.2 sec.; 4, A. Femerwee Sr. en J. Duin- mayer 26.2 sec. 75 M. gemengd. 25 M. borst-, 25 M. rug- en 25 M. vrije slag. 1. L. de Snayer 1 min. 25.4 sec.; 2. W. Heyiman 1 min. 26 sec.; 3. N. Lunenburg 1 min. 29 sec.; 4. A. Aalderink 1 min. 29.2 sec. Schoonspringen van den toren. 1. W. Heyiman 21 p.; 2, H. Schleiffert 21 p.; 3. H. Verdier 18 p.; 4. P. Klomp 16 p. Hierbij waren 2 verplichte en een vrije sprong. Estafette 4 X 25 M. borstzwemmen, 1ste ploeg 1ste studiejaar, J. van Dijk, J. Kam-, meyer, J. Duinmaycr, M. Lunenburg, 1. min. 35 sec.; 2. 2de ploeg 3de studiejaar 1 min, 40 sec.; 3. 1ste ploeg 3de studiejaar 1. min. 43.3 sec. Onder water zwemmen. 1. P. Pauls 25 M. in 32.8 sec.; 2. A, Feberwee Sr. 23 M. in 24 sec.; 3. A. Saeys 16 M. in 27.2 sec, Schoteltje duiken, 1. L. de Snayer 3 scho teltjes in 8 sec.; 2. A, Saeys 2 sch. in 17.-4 sec.; 3. A. Feberwee Sr. Afvalwcdstrijd. 1ste studiejaar. 1, J. Kam- meyer; 2. M. Lunenburg; 2e studiejaar. 1. J. Rommel; 2. N. Groot; 3de studiejaar, 1. B. Elskamp; 2. L. de Snayer, (WIE). B. VAM DOESBURG) wafels (gevuld met de natuurlijke mandarijnvrucht, geen essence.) Bijzonder lekker als het heet is. een paar pakjes ESPERANTO- WAFELS (voedzaam, croquant, edel van smaak. Hyg. verpakt.) smaakt verrukkelijk DE OR1GINEELE F ROU-FROU (met den Lindeboom) gevuld metslagroom. pikante koffiesmaak-wafeljuist geschikt voor 't warme seizoen. BUENOS-AYRES, 9 Juli. De Braziluan- sche regeering deelt mede, dat de opstan dige beweging, die de vorige week te San Paulo begon, onderdrukt is. ROME, 10 Juli. Z. D. H, Mgr. Aragon, Aartsbisschop van Montevideo, (Zuid-Ame- rika), arriveerde 8 dezer te Rome. Hij werd aan 't station ontvangen door Mgr. Vagni, Hij zal doorgaan naar Amsterdam, om deel te nemen aan 't Eucharistisch Congres, Van de zijde van 't bestuur van de Jaar beurs te Keulen wordt ons gemeld, dal te gelijk met de Najaarsbeurs aldaar, een jaar beurs voor landbouwmachines en werktui gen, waaraan een tentoonstelling van land bouwproducten cn zeep wordt verbonden; gehouden zal worden in dc landbouwjaar- beurs, uitgaande van de iandbouwvereeni- ging van het Rijnland. Zij wordt gehouden, van 30 Aug.7 Sept. a.s. Voor deze jaar beurs en tentoonstelling worden veel bezoe kers uit Nederland verwacht. Er is nog geen besluit genomen, of ook de Nedcrl. Land bouw aan deze tentoonstelling zal kunnen deelnemen. BERLIJN, 10 Juli. - Uit Belgrado wordt gemeld, dat de Grieksche minister-presi dent Papanastasio spoedig Belgrado cn Boekarest bezoeker, zal, tot regeling van do betrekkingen van Griekenland met beide landen. BERLIJN, 10 Juli. Uit Madrid wordt gemeld, dat de gevechten aan de Loevridivicr in Marokko voortduren, Trots de groote vorderingen is het den Spanjaarden nog niet gelukt, het bergland le zuiveren. BERLIJN, 10 Juli. De Rijkspresident Ebert heeft president Coolidge z'n leedwezen; betuigd met het- overlijden van diens zoon, BERLIJN, 10 Juli. Maandag a.s. komen te Amsterdam de besturen van de Sosialis- tische Arbeiders-Internationale en van het Internationaal Vakverbond bijeen. BERLIJN, 10 Juli. Volgens berichten uit Parijs aan de verschillende bladen, worden de geallieerde ministers van buiten- landsche zaken uitgenoodigd, reeds op het einde dezer week de vertegenwoordigers naar Londen te sturen, ter voorbereiding van de conferentie der commissie van herstel te Londen bijeengekomen, waarmede dan de vertegenwpordiger der Duitsche regee* ring onderhandelen zal. NEW-YORK, 10 Juli. De regeerinjf** troepen hebben Dinsdag Sao-Paulo# na een bombardement van 20 uur, genomen- Het aantal dooden wordt op 400 geschat. KOMINGSTK.hoek. RUIJIAARST. TEU66S- SKAARINWOÜBERSTK9B VOOE 3»ÏH$R

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 2