UIT ONZE OOST. iEMENGD NIEUWS. STOOMVAARTLIJNEN. HANDEL1 EN NIJVERHEID. De Zuiderzeewerken. Een communistisch onderwijzer. De reis van het schip met oorlogstuig. Clandestiene slagerij. Vergiftig Bontwerk. I Een plechtige Chineesche begrafenis. De zoon van het Oude Volk. Handel in vrouwen. Jeugdige avonturiers, Verzakkende huizen. De besprekingen te Parijs Treedt Peretti della Rocca af? De militaire controle in Duitschland. Een mislukte aanslag op den Roemeenschen consul. Davis candidaat der democraten voor het presidentschap. De opstandige beweging in Brazilië. Een droevig geval. Zware fabrieksbrand. De besprekingen tusschen MacDonald en Herriot. MARKTNIEUWS. Visschery. Vanwege den Rijkswaterstaat werd Woens dag aanbesteed het leggen van een verbin dingskanaal tusschen de Van Ewijcksvaart en het afwaterings- en scheepvaartkanaal van Ewijcksluis-Oostoever, met overbrugging en bijkomende werken. 't Laagst was ingeschreven door de Rhei- nisch Westfalische Bou Industrie te Vaals, (L.) voor 132.990. Volgens het „Batav. Nieuwsblad" worden maatregelen overwogen tegen den commu- nistischen onderwijzer Van Munster. Hij krijgt ontslag uit den dienst en zal worden geëxtemeerd. Het verhaal van den machinist. De machinist van het stoomschip „Hel der", waarmee de befaamde sluikhandel in wapens bedreven is, schrijft het volgende aan de „N. R. Crt." „Ik was aangenomen door den reeder van het stoomschip „Helder" als machinist, om te varen op Leningrad (voorloopig den naam van St. Petersburg). Wat er vervoerd moest wor den wist ik niet. Het scheepje, een verbouw de stoomtreiler, hebben wij van Hardings veld gehaald na een moeilijke reis van twee dagen (telkens zaten wij aan den grond) kwamen wij te Rotterdam. Wij laadden daar 80 ton kolen voor de reis en een beetje pro viand, verder geen lading. Na gemonsterd te zijn moesten wij telkens verhalen, zoodat de kapitein besloot de vlucht te neftien naar Vlaardingen daar hebben wij 12 dagen stoomklaar gelegen. Intusschen deelde de ka pitein ons onder geheimhouding mee, dat wij naar Engeland moesten om onderdeelen te laden van vliegmachines. Op 14 Mei in den namiddag vertrokken wij met onbekende be stemming. Het was mooi weer en kalme zee. Op 15 Mei, 's morgens vroeg, ging de tele graaf stop. Een klein zeil achterop hield het schip met den kop op Zee. Voor op den boeg waren met krijt de letters aangebracht H-D 99, dus waren wij in een visschersman om gezet. Na verloop van eenigen tijd kwam order Alle hens aan dek. Een motorbootje kwam langszij en bracht ons 50 machinegeweren, gedemonteerd, niet in kisten dus los aan boord. De lading was spoedig over en toen ving de reis aan het merk werd verwijderd, de vangst was mooi gelukt; over het motor bootje zal ik maar niet schrijven er waren slechts drie man aan boord. Op de reis was het mooi weer, de zee was kalm. Om Skagen hadden wij nog al veel zee. Op 18 Mei gingen wij voor Elseneur ten anker om kolen te verwerken uit het. ruim naar de bunkers. Op 19 Mei ging de kapitein met twee man in een reddingboot om te tele- grafeeren en te proviandeeren. Vooraf trok ken zij laarzen aan, omdat het bootje zoo lek was (het was bestemd voor acht man). Bij hun terugkomst had 't geen vijf minuten moeten duren, of de boot was gekanteld en had het menschenlevens kunnen kosten, de boot was half vol water. De proviand kon er tegen het waren vijf brooden en eenige vis- schen, het brood was voldoende voor een lange reis, want aan het einde waren er nog twee over. Op 19 Mei vertrokken wij naar Leningrad met mooi weer en kalme zee. Zonder eenige moeite van wind of ijs, dat allang verdwenen was, kwamen wij op 23 Mei v.m. 11.30 uur te Leningrad aan de kade en 's middags werd aangevangen met het lossen twee Duit- schers, in dienst van een bekende vlieg tuigfabriek, namen de lading in ontvangst. Zij werd in kisten verpakt voor militairen en vervoerd naar Moskou. Onze passen werden gestempeld en wij mochten vrij naar den wal gaan. Twee man moest aan boord blijven, omdat zij geen pas hadden. In de stad zijn alle levensmiddelen te koop en niet duur, maar voor de meeste menschen niet te krijgen, want er is geen werk. Geen handel, geen geld. Wij vertrokken 27 Mei met afwisselend weer. Wij hadden geen lading. Op 31 Mei hebben we Kopenhagen aangedaan om op or ders te wachten en hebben daar een weinig bunkerkolen geladen. Op 2 Juni vertrokken we door het Noord-Oostzeekanaal en kwa men 5 Juni behouden te Rotterdam aan, maakten vast op de boeien, klaarden in en •cregen bericht, dat het varen was afgeloopen Den volgenden dag zouden wij uitbetaald worden. Nu hebben wij, bij het direct stop zetten der vaart, volgens collectief contract, recht op een week loon en kostgeld, maar die week gage, enz. wilde onze reeder niet beta lten." Het was te bevoegder plaatse te Utrecht bekend, dat zich aan den Koningsweg, on geveer tegenover de tweede algemeene be graafplaats, een clandestiene slagerij bevond. Dezer dagen vernam men, dat daar nieuw vleesch was ingevoerd, en eenige ambtenaren van het abattoir gingen op onderzoek uit. Op hun herhaald bellen en kloppen werd niet opengedaan, waarom men de hulp inriep van de politie. Onder toezicht van den fun- geerend commissaris werd het slot van de voordeur opengestoken en kon men con- stateeren, dat zich in het perceel inderdaad een slagerij bevond. De eigenaar hield zich eerst van de domme, doch viel spoedig door de mand. In het huis werden aangetroffen groote hoeveelheden ongekeurd vleesch, spek en vet, eenige worstmachines, terwijl een W.C. voor rookerij was ingericht. De man had nog eenige manden met vleesch in den Krommen Rijn laten zakken, maar ook deze werden opgevischt. Alles werd in beslag genomen, en proces-verbaal opgemaakt. Een dame te Croydon (Engeland), die een mantel met bontkraag gekocht had, kreeg korten tijd daarna uitslag in den hals. Zij sprak de firma, waarvan zij den mantel gekocht had, in rechten aan tot het betalen van schadevergoeding. Een dokter verklaarde, dat de huid aandoening veroorzaakt was door de kleur stof, waarmee de bontkraag was geverfd. Aan de dame werd een schadeloosstelling van 50 pond sterling toegewezen. Doodelijk ongeluk in een mijn. Dinsdagmorgen is in de Staatsmijn Mau- rits te Lutierade CLimb.) de opzichter Smeets door een afvallend voorwerp getroffen en gedood. Hij laat een vrouw en tien kinderen achter. Woensdagmiddag had onder overgroote belangstelling de ter-aarde-bestelling plaats van den in de Chineezenwijk te Rotterdam vermoorden Chinees Lee-Ah-See. Het aan tal bloemstukken en kransen was zoo groot, dat terwijl de lijkwagen er onder als bedolven was er nog een open rijtuig en een groote open auto noodig waren om al de bloemen te kunnen vervoeren. Met 20 volgrijtuigen toog de stoet voorafgegaan, en gevolgd door politie naar het kerkhof. Dezer dagen berichtten de bladen dat te Amsterdam was overleden en begraven de man, die destijds Jozef Israels tot model diende van zijn beroemde schilderij „De Zoon van het Or.de Volk." Een familielid van deze deelt mede, dat dit bericht op een vergissing moet berusten. De man die tot model diende is reeds meer dan twintig jaar geleden gestorven en zijn weduwe genoot nog eenigen tijd tot aan zijn dood geldelijke ondersteuning van den meester. Te Vlissingen is door de politie op tele grafisch verzoek aangehouden een 17-jarig Duitsch meisje dat met een haar onbekenden 25-jarigen Engelschman op reis was. Af gaande op een advertentie had zij zich ver huurd. Op vermoeden van' handel in meisjes is ook de Engelschman aangehouden, in afwachting van nader onderzoek in Duitsch- land en Engeland. De hoofdcommissaris van politie te Rot terdam verzoekt namens de ouders opspot ring van twee jongens van 12 en 14 jaar, uit Roubaix (Frankrijk) afkomstig, die seder- 30 Juni vermist worden. Zij hebben de ouder lijke woning verlaten met het doel naar Hol land te gaan en te trachten daar scheepsge legenheid naar Indië te krijgen. Zij zijn in 't bezit van geld en verschillende waardevolle voorwerpen, die zij willen verkoopen. Zoo hebben zij o.a. van hun ouders meegenomen een damestasch met goudmontuur en dia mant en een violoncel ter waarde van 10.000 francs. Zij zijn gekleed in padvinderscostuum en geven valsche namen op. Hun, die inlichtingen kunnen geven, wordt verzocht, zich zoo spoedig mogelijk te mel den aan het hoofdbureau van politie te Rot terdam. In de Sumatrastraat bij het Ambonplein, te Rotterdam, zijn een paar huizen, welke nog betrekkelijk nieuw zijn, aan het verzak ken geraakt. Het Bouw- en Woningtoezicht moest stutten aanbrengen. Er moeten nu eenige nieuwe palen geplaatst worden, en een der muren moet opnieuw gefundeerd worden. De grond in de Indische buurt is zeer ver schillend van gesteldheid. Op de eene plaats moet daarom met langere palen geheid wor den, dan de andere. Vermoedelijk is hiermede niet voldoende rekening gehouden bij den bouw der huizen. PARIJS, 9 Juli. - Uit het weinige, dat uitgelekt is omtrent de besprekingen van gisteren, die tot half twee 's nachts hebben voortgeduurd, blijkt dat men het voorloopig nog niet eens is. Mag men sommige aandui dingen gelooven dan zou Herriot, terugko mend op het teChequers aangenomen sys teem om voortaan alle kwesties afzonder lijk te behandelen, omdat men er anders nooit uitkomt, ditmaal juist op den samen hang van eenige ervan hebben gewezen. Men heeft hem hier na Chequers gecriti- seerd door te zeggen dat het uiterst ge vaarlijk is concessies te doen aangaande de Fransche vordering op Duitschland zon der compensaties in zake de intergeallieer- de schulden en concessies aangaande de panden zonder toezeggingen omtrent de veiligheid. Waarschijnlijk heeft hij de waar heid van die critiek ingezien en daarom thans aangedrongen op gelijktijdige behan deling van deze samenhangende punten. Hij wordt daarin door de Parijsche pers ge steund, maar het zal een overeenkomst niet gemakkelijker maken. De opvatting van MacDonald, zooals die in gesprekken tijdens de reis nog tot uiting gekomen is, blijft dat men zich nu eerst bepalen moet tot hel rapport der deskundigen. Volgens hem is overeenstemming mogelijk over de toepas sing van het rapport en moet men daartoe overgaan zonder meer te willen doen, want anders loopt het toch weer op een échec uit. Dit, met de vraag welk organisme de eventueele tekortkomingen van Duitschland moet vaststellen, levert de groote moeilijk heid op van de aan den gang zijnde bespre kingen. Men kan slechts hopen dat de goede wil van beide premiers tot een oplossing leiden zal. De wensch om tot een algemeene samenwerking beider landen te komen, was ook bij MacDonald zóó groot, dat hij giste ren verklaarde, dat hij gekomen zou zijn na het incident met de uitnoodigngen, ook al had Herriot hem niet uitgenoodigd. Begrijpelijkerwijze zijn de rechtsche bla den pessimistisch en spreken zij de vrees uit, dat Herriot te veel toegeven zal. Links legt men zeer den nadruk op de kreet, waarmee MacDonald en Herriot gistermid dag in de Gare du Nord begroet zijn: „Vive la Paix!" Dat is beider richtsnoer en daar voor moet alles wijken. Onder die omstan digheden, oordeelt men links, moet men wel tot een vergelijk komen. PARIJS 9 Juli. MacDonald verklaarde aan de pers, dat het misverstand tusschen Parijs en Londen geheel en al zonder grond was. Aan beide zijden bestaat eenzelfde goede wil. Er zal een mededeeling aan de pers verstrekt worden, waaruit de gemeen schappelijkheid der gevoelens zal blijken. Een oplossing is mogelijk, maar er zijn tijd, geduld en een zekere edelmoedigheid voor noodig. Wij zijn reeds, aldus MacDonald, tot een eerste overeenstemming gekomen; wij zijn geen vijanden, die vriendschap voorwenden, maar vrienden, die trachten de moeilijkheden uit den weg te ruimen. Wij zijn er in geslaagd, een begin van een zeer degelijke samenwerking tot stand te bren gen. die tijd noodig zal hebben om tot een goed einde te worden gebracht; de quaes- ties moeten volgens een reeks geordend worden. De overeenstemming van heden zal de sleutel zijn der definitieve regeling, welke een arbeid van langen adem is. Wij zijn vastbesloten, een duurzame vriendschap tusschen beide landen te vestigen. De conferentie van Londen blijft op 16 Juli vastgesteld. Er zal aan alle geallieer den een gemeenschappelijke nota worden gezonden niet als definitieve beslissing, welke hen bindt, maar bedoeld als een sa menvatting der Fransch-Engelsche denk beelden, welke de mogelijkheid eener alge meene overeenstemming der geallieerden bewijst. De nota zal niet tot Duitschland worden gericht, daar slechts de geallieerden er belang bij hebben. PARIJS, 9 Juli. De Fransch-Engelsche besprekingen werden van kwart over tien tot één uur voortgezet. PARIJS, 9 Juli. MacDonald is te 4.20 uit Parijs naar Londen vertrokken. PARIJS, 9 Juli. In de gemeenschappelijke Fransch-Britsche nota, welke is voortgeko men uit de besprekingen tusschen Mac-Do- nald en Herriot, wordt verklaard, dat het essentieele doel der conferentie van Londen is het in werking stellen van het plan der deskundigen. De geallieerden herhalen, dat zij het plan aanvaarden. De Commissie van herstel zal den datum moeten vaststellen voor de beëindiging der economische bezet ting van het Ruhrgebied na het in werking stellen van het plan. In geval van een opzettelijk flagrant in ge breke blijven van Duitschland zal dc com missie beslissen, maar als de leden der com missie het er niet over eens zijn of al dan niet een in gebreke blijven moet worden ge constateerd, moet de commissie zich een Amerikaan toevoegen, nj. den agent-gene raal voor de betalingen, in het plan bedoeld. De regeeringen zulen aan rechtsgeleerde deskundigen de moeilijkheden voorleggen der interpretatie van de te treffen regelingen, Deskundigen van beide landen zullen de kwestie der intcrgeallicerde schulden bestu- deeren om tot een billijk. piossing te gera ken. De beide regeering' -.uilen de kwes tie der veiligheid moeten behandelen in af wachting der mogelijkheid van toepassing der door den Volkenbond bestudeerde verdra gen. PARIJS, 9 Juli. In het „Journal" maakt Saint Brice melding van het gerucht, dat als gevolg van het incident met de Engelschc uitnoodigingen voor de conferentie, Peretti della Rocca, directeur van politieke aangele genheden aan het ministerie van Buiten- iandsche Zaken, heengaan zou, en protes teert er tegen dat men zoodoende in hem de zondebok voor het gerezen misverstand zou willen zoeken. Bovendien zou het den schijn hebben van Engeland satisfactie te willen géven door het opofferen van een ambtenaar wiens werkzaamheid en correctheid nooit zijn betwist. PARIJS, 9 Juli. De Raad van Ambassa deurs heeft gisteravond aan de Duitsche legatie te Parijs het antwoord doen toeko men op de nota van 30 Juni inzake de mili taire controle in Duitschland. De geallieerde regeeringen nemen met voldoening kennis van de aanvaarding door de Duitsche regee ring van een algemeen onderzoek, uit te voeren door de intergeallieerde militaire contrólecommissie. Het terugtrekken van de controlecommissie wordt niet alleen onder geschikt gemaakt aan de bevredigende re sultaten van het onderzoek, maar ook aan de uitvoering van de door den Raad van Gezanten gestelde vijf eischen. LONDEN, 9 Juli. Een Roemeensch student van ongeveer 25 jaar begaf zich naar de Roemeensche leghtie, onder voorwendsel hulp of raad te komen vragen. Hij loste twee schoten op den Roemeenschen consul, die niet getroffen werd. De dader is aangehou den. NEW YORK, 9 Juli. Davis is benoemd tot candidaat der democratische partij voor het presidentschap der Vereenigde Staten. (John William Davis was van 1918 tot 1921 ambassadeur der V, S. in Engeland. Hij werd den 13en April 1873 te Clarks burg in West-Virginië geboren en is dus 51 jaar oud. Hij is doctor in de rechtsweten schappen en werd Jn 1895 tol de balie toe gelaten; hij wordt als een der voornaamste rechtsgeleerden van de Vereenigde Staten beschouwd. Van 1911 tot 1915 was hij lid van het congres, van 1913 tot 1918 „solici tor-general" der V. S. Als rcgecringscom- missaris woonde hij in 1918 te Bern de con ferentie met Duitschland bij over de behan deling en uitwisseling van krijgsgevangenen. In 1922 werd hij benoemd tot voorzitter der Amerikaansche advocaten-vereeniging.) RIO DE JANEIRO. 9 Juli. (Officieel.) De muitelingen zijn in San Paolo volkomen omsingeld. Hun overgaaf wordt aanstaande geacht. PLAUEN (Vogtland), 9 Juli. Gistermiddag zijn in een huis alhier vier kleine meisjes dood in een houtkist gevonden. Zij waren er ingekropen om te spelen, het deksel was dichtgeslagen en daar zij het niet meer kon den openen zijn zij gestikt. BRUNN, 9 Juli. In den afgeloopen nateht is de suikerfabriek te Gödingen (Oostenrijk) in vlammen opgegaan. De schade bedraagt ca. 40 millioen kronen. PARIJS, 10 Juli. Na afloop hunner bespre kingen hebben gistermiddag MacDonald en Herriot de journalisten aan den Quai d'Or- say ontvangen. Met den tolk Kamerbruck naast zich, waren zij gezamenlijk op de canapé gezeten. MacDonald deed voorname lijk het woord, terwijl Herriot er af en toe een woordje lusschenvoegde. MacDonald legde vooral den nadruk op de beteekenis van het feit, dat men het eens geworden was en dat aldus een begin was gemaakt met een beteekenisvollc samen werking, voor de rest is tijd noodig. Herriot voegde er bij dat men de gezamen lijke nota niet moet verwarren met de agen da der conferentie cn dal nog andere, pun ten er aan kunnen worden toegevoegd. BINNENLANDSCHE HAVENS. AMSTERDAM. Aangekomen 8 Juli. Amasia st. West-Indië, stukgoed, Zeebur gerkade, carg. Wamberse Zn., Amanda st. Transgund, hout, Minervahaven, carg. Spliethoffs Bevr. kant., Midsland st. Im- mingham, steenkool, Rietlanden, Scheepv. Steenk. Mij. August Thijssen, st. Raumo,. hout, Oude Houthaven, carg. Spliethoffs Bevr, kant. Maasstroom st. Swansea, st. steenk., Zeeburgerkade, carg. Holl. Stoom boot Mij. Carl. O'Kellberg st. Gothenburg, stukgoed, Handelskade, carg. Ver. Carga doorskant., Ariadne, st. Lissabon, stukgoed, Surinamekade, carg. Ver. Cargadoorskant., Bomma, st. Christiania, stukgoed, carg. Ver. Cargadoorskant., Prutau st. Nykarlebö, hout, Minervahaven, carg. Vinke Co. 9 Juli. Friesland st. New Castle, Steenkool, Rietlanden, carg. Scheepv. Steenk. Mij., Orion st. Carlscrona, kolen, Oude Hout haven, carg. Diederiks Transportbed. Lich ter „F," st. Hamburg, ammoniak, Entrepot dok, carg. Algem. Vrachtkantoor, Zeester st. Hamburg, sleepboot, Entrepotdok, carg. Algem. Vrachtkantoor, Brielle st. Zuid- Amerika W. K., stukgoed, Surinamekade, carg. Vrachtb. v. Stoomv. Ond. Banda st. West-Afrika, stukgoed, Handelskade, carg. Holl. West-Afrika Lijn. IJMUIDEN. Aangekomen 9 Juli. Orion st. Carlscrona, Seestern, sleepboot met lich ters F. en H. Hamburg, Brielle st. Duinker ken, Banda Freetown. Vertrokken Harrisborg st. Rotterdam. IJMUIDEN. Aangekomen 9 Juli. Dione st. Kemi. Vertrokken 9 Juli. Midsland st. Imming- ham, Lingestroom st. Londen. VLIELAND. Aangekomen 9 Juli. Julus Haugeur st. Sunderland, Vliestroom st. Huil. DELFTZIJL. Aangekomen 8 Jiuli. Ema nuel Leeuwerke, Nasovia Dunke, Frisia Nett. Elizabeth Smit, Rival Bartels, Emden, Irmgard Dickman, Hernosund. Vertrokken Roelfina Paap, Haren Held, Angela Riddering, Resnova Zijlstra, Sjoer- tiena Veenma, Succes, Schuur, Emden. MAASSLUIS. Aangekomen 9 Juli. Edda st. Stockholm, Broadgreen st. Sunderland, Stesso st. New Castle, Helena Blumenthal, 6t. Hamburg, New Londoner st. Antwerpen, Wertplein st. Oxelosund, St. George st. Harwich, Montan, st. m.n., Hamburg, Felixtowe st. Harwich, Batavier IV st. Lon den, Barcelona st. Hamburg, Polarshand st. Calais, indra st. Leningrad. Vertrokken 9 Juli. Vlos st. Settin, York Valley st. Narvik, Frinton st. Harwich, Grangemouth st. Leith, Meathside st. Lon den. MAASSLUIS. Aangekomen 9 Juli. Maas dijk v. Poti, Pasteur v. Huelva, Hugo Stin- nes 7 sleepboot, v. Westtervik, Ibsjorn v. Londen, Pallas v. Memel. Vertrokken Veendam n. New York, Atland n. Narvik, Cita di Messina n. Ancona, Innoco n. New York, Muristan n. Cevita Vecchia, Sneppe n. Methil, Garebell n. de Noordzee, Samarinda n. Hamburg. Wind Z. O. MAASSLUIS. Aangekomen 9 Juli. Edu- ard 16 sleepboot v. Koningsbergen, Have- land motor v. Yokohama, Harrisborg v. Amsterdam, Waal v. Sikea, Hheufeide v. Danzig, Neckar lichter v. Danzig, beide per sleepboot Schulau, Zaan v. Malmö, Ro bert v. Leningrad, City of Alton v. Galve ston laatst bv. Bremen, Teasdale v. Middles- borough, Ussukuma v. Beira. Vertrokken Conia n. New Orleans, No- tanda naar Barry, Gerasol naar Swansea, Red Brest naar Ardrossan. Wind Zuid Oost. VLISSINGEN. Gepasseerd 9 Juli. Em- mapark st. Havre naar Antwerpen. Van Antwerpen Barenfeldt st. Bombay, Negada st. Chilli. NEDERLANDSCHE STOOM VAARTLIJNEN. ALBIREO (H.W. Afr. lijn) 7/7, Dakar n. Teneriffe. ANCHISEA (Oceaan) Japan-R'dam 5/7 te Shanghae. AGAMEMNON (Oceaan) Japan-R'dam 4/7 v. Penang. ANTOLYCUS (Oceaan) Japan-R'dam 6/7 te Havre. BATJAN (Nederl.) thuisreis 8/7 van Genua (verbetering). BALI (Nederl.) thuisreis 5/7 te Marseille. BANDA (H. W. Afr. lijn) 9/7 v. W. Afrika te Amsterdam. BRIELLE (W.I.M.) 9 7 van Chili te A'dam. BONDOWOSO (Java-Bengalen) 6/7 van Java naar Calcutta. BOVENKERK (Br. Indië lijn) thuisreis 9/7 van Coconada. CERAM (Java-Bengalen) Calcutta-Java 8/7 te Rangoon. CALCUTTA (Java-Bengalen) 8/7 van Java te Calcutta. CRYNSSEN (W.I.M.) uitreis 7/7 190 mijl W. van Valencia. CALYPSO (W.I.M.) Puerto Plata-A'dam p. 8/7 Ouessant. DINTELDIJK (H.A.L.) Pacific-R'dam 6/7 te Londen DIDO (K.N.S.M.) 8/7 van Koningsbergen naar Amsterdam. EDAM (H.A.L.) R'dam-New Orleans p. 8/7 St. Michaels. EURYADES (Oceaan) Batavia-A'dam 6/7 te Marseille. INO (K.N.S.M.) Vigo-A'dam p. 8/7 Oues sant. IRENE (K.N.S.M.) Tnest-A'dam p. 8/7 Dungeness. IRIS (K.N.S.M.) 7/7 van Alicante naar Bar celona. JAGERSFONTEIN (H. Z. Afr. lijn) thuis reis 7/7 van Kaapstad. JUNO (K.N.S.M.) 8/7 van Ceuta te Genus. JOHAN DE WIT (Nederl.) thuisreis 8/7 v. Port Said. KOUDEKERK (Br. Indië lijn) uitreis p. 9/7 Perim. KRAKATAU (Nederl.) Caleta Buena-Alex- andrië 8/7 van St. Thomas. KAMBANGAN (Nederl.) uitreis 8/7 te Port Said. LARENBERG 7/7 v. W. Hartlepool naar Archangel. MODJOKERTO (R. Lloyd) uitreis 8/7 van Suez. MADIOEN (R. Lloyd) uitreis per 8/7 Fi- nisterre. NERO (K.N.S.M.) A'dam-Bordeaux p. 8/7 La Coubre. PHEMIUS (Oceaan) 7/7 van Foochow naar Rotterdam. PRINS DER NEDERLANDEN (Nederl.) uitreis 7/7 naar Suez. PRINSES JULIANA (Nederl.) uitreis per 9/7 Ouessant. POLLUX (H.W. Afr. lijn) 7/7 van Freetown naar Cape Mount- RINDJANI (R. Lloyd) uitreis 8/7 v. Mar seille. ROGGESTROOM (H- W. Afr. lijn) 8/7 v. Freetown naar Seccondee. SEMBILAN (Nederl.) uitreis 8/7 van Genua. SITOEBONDO (R. Lloyd) Bahla Blanca- Java 7/7 te Suez. SLAMAT (R. Lloyd) thuisreis 7/7 van Tan- ger en was 9/7 v.m. op 500 mijl van Oues sant. STADSDIJK (H.O. Afr. lijn) thuisreis p. 5/7 Sagres. SAMARINDA (R. Lloyd) 9/7 van R'dam naar Hamburg. VULCANIS (K.N.S.M.) 7/7 naar Beyrouth n. Vathy. VEENDAM (H.A.L.) 9 7 van R'dam naar New-York. VOLENDAM (H.A.L.) R'dam-New York p. 9/7 Cape Race. ZAANDIJK 7/7 van Rio Janeiro naar Bue- noss Ayres. ALYONE (R.Z.A. lijn) uitreis 8/7 te Mon tevideo. BAWEAN (H.O. Afr. lijn) uitreis 7/7 te De- lagoabaai. GROTIUS (Nederl.) uitreis 8/7 v. Belawan. KENNEMERLAND (H. Lloyd) 8/7 van Valparaiso te Buenos Ayres. KARIMOEN (Nederl.) 8/7 van A'dam te Hamburg. KARIMATA (Nederl.) uitreis 9/7 vaivPort Said naar Djeddah. BUITENLANDSCHE HAVENS. BERNISSE 7/7 v. R'dam te Hamburg. COLUMBUS z.s., 7/7 v. Cuxhaven n. CONCORDIA, z.s., 4/7 v. IJsland te Dysart. CYMRIC QUEEN 8/7 v. R'dam te Quebec. DOLPHIJN. m.s., 7/7 v. Bridport te Londen. DURAZZO Hamb.-Piraeus p. 7/7 Ouessant (verbetering). ELISABETH 7/7 v. R'dam te Hamburg. ELLEWOUTSDIJK Garrucha-Vlaardin- gen 5/7 n. Vigo. FLORAPARK 3/7 v. Salonica te Piraeus. GERA Java-A'dam p. 8/11 Perim. GILHAUSEN 7/7 v. Narvik n. R'dam. GOUWZEE, sleepb., R'dam-Piraeus p. 7/7 Sagres. HOLLANDIA z.s., 5/7 v. Kopenhagen te Holtenau. HUMBER, sleepb., 8/7 v. R'dam te Cadix. HUNZE IX 6/7 v. Groningen te Hamburg. JONGE CATHARINA 7/7 v. Lipari n. Ant werpen. JULIANAPARK 5/7 v. Malta n. R'dam. MAASHAVEN 6/7 v. Alexanfrië n. Napels. MARGARETHA CORNELIA, m.s., 3/7 v. IJmuiden te Fecamp. NEUTRAAL 8/7 v. Antwerpen te Hamburg. NOORD Nleaborg-R'dam p. 8/7 Holtenau. STAD AMSTERDAM Hamb.-Buenos Ayres p. 5/7 Dungeness. THEODORUS BULGARIS Bahla Blanca- R'dam 7/7 te St. Vincent. USSAKAMA Beira-R'dam 8/7 v. Southamp ton. VREDENBURG R'dam-Wabana p. 7/7 Li zard. WALCHEREN 9/7 v. Lulea te Emden. IJSEL 7/7 v. Sundsvall n. R'dam. ANNA SOFIE 1/7 v. Archangel n. Neder land. BATAVIER III 9/7 v.m. 9.20 v. R'dam Gra- vesend. BARENDRECHT 8/7 v. Grau n. Rouaan. BRUNSWIJK 9/7 v. New Castle n. Bor- deaux. CASTLEMOOR Narvil-R'dam 6/7 op 250 mijl N. O. van Wiek. EMMAPARK 9/7 v. Havre te Antwerpen. HELENA 8/7 n. Skagen n. R'dam. MAASBURG 8/7 v. R'dam te Spezzia. MAGDALF.NA REITH 2/7 v. R'dam te Leningrad. MIRACH San Nicolaas-Sligo 7/7 v. Las Palrnas. POELDIEP 6/7 v. R'dam te Lynn. SAYN 5/7 v. Narvik n. R'dam. THEANO 8/7 v. R'dam te Dublin. TYRO Hamburg-Waterford p. 9/7 Lizard. UBBERGEN 8/7 Key West naar Norfolk. VALKENBURG 8/7 v. Rafso n. Raumo. WOERDEN, 9 Juli 1924. Kaasmarkt. Aan voer 468 partijen. Eerste kwaliteit 57 61; tweede kwaliteit 51—55; met rijks- merk 5363. Handel matig. GOUDA, 10 Juli. Kaas. Aangevoerd 143 partijen. Handel vlug. Eerste kwalite> 57 —60, tweede kwaliteit 52—56; zwaardere rijksmerk 65; met rijksmerk eerste kwali teit 6063, idem tweede kwaliteit 56 —59.' TIEL, 9 Juli. Fruit. (Veiling Ons Belang.) Meikersen 36—421„ rood 18—22 c., zwarte kersen 30—34 c., roode bessen 18—20 c., alles per kg. (Veiling Tielsche Veihngsvereemging.) Meikersen 38—51 c., rood 13—20 c., zwarte kersen 3236 c„ roode bessen 1524 c„ kruisbessen 814 c„ frambozen 3638 c„ aardbeien 52 c., alles per kg. (Veiling, Tiel en Omstreken.) Meiker sen 38—52 c„ rood 15—20 c., zwarte kersen 25—36 c„ do. rood 8—14 c., roode bessen 35—42 c„ kruisbessen 25—32 c., frambozen 42 c., alles per kg. VEENENDAAL-NIEUWEWEG en DE KLOMP, 9 Juli. (Jaarmarkten.) Bijen ƒ4.50 tot ƒ5.50 per korf. Aanvoer resp. 1000 en 600 korven, waarvan aan den Nieuweweg al les en aan De Klomp op een 100-tal na alles is verkocht. VOLENDAM, 9 Juli. Eieren. Aan de vei ling waren aangevoerd 2.93.000 eendeneieren 6.506.70 en 7000 kippeneieren 7.30 7-50. WINSCHOTEN, 9 Juli. Paarden. Ter markt waren ten gevolge van den veelvuldi- gen stalverkoop slechts 85 paarden aange voerd, die meest vlot van de hand gingen. Prijzen 1ste soort 600—700,, 2de soort 500600, 1ste soort werkpaarden 300 350, 2de soort 250—300 slachtpaarden 100—150. AMSTERDAM, 9 Juli. Aardappelen. (Be richt van Jac. Knoop). Zeeuwsche Eigenhei mers f 6, id. blauwe Eigenheimers f 77.25, Friesche Muizen f'6.757, id. kleine f 3.15 —3.50, Noordholl. Muizen f 77.70, id. kleine Muizen f 3.30—3.50, Westlandsche ronde f 5.606.30, Westlandsche Muizen f 7.kleine Muizen f 5.5.20, id. kleine ronde f 3.64 per hl. Hedenmorgen was de eerste lading Zeeuw sche aardappelen aan de markter werd ech ter niets van verkocht. De aanvoer van Noord- Hollandsche en Westlandsche aardappelen is groot genoeg, zoodat de kleinhandelaren deze soorten nog niet willen koopen. AMSTERDAM, 9 Juli. Vee. Ter markt waren heden aangevoerd 273 vette kalv. Ie few. 115—125 ct., 2e 105—115 ct., 3e 90 ct. per kg„ 71 nuchtere kalveren f 8—26 per stuk 743 vette varkens, Holl. Ie kw. 74 76 ct., 2e 70—74 ct., 3e 66—70 ct. per kg. AMSTERDAM, 9 Juli. (Noteering v/h. Nieuwe Veilinggeb. expl. De Jong Koene). Meikersen f 0.550.66, idem rood f 0.20 0.24, zwarte kersen f 0.360.42 per kg. Aardbeien f 0.88—1.10 per slof, idem f 0.07 0.12 per pot, idem f 0.28—0.40 per kg. Drui ven f 0,700.95 Aalbessen f 0.240,42 per kg.. Perziken f 0.080.20 per stuk. Bloem» kool f 1834 per 100 stuks. Spercieboonen f 0.360.43, Snijboonen f 0.34'0.44 per half kg. Komkommers f0.06—0.12 per stuk. Peen f 3—6, Rabarber f 4—6, Sla f 1—1.80 per 100. Peulen f 1424, doppers f 1624 per 100 kg. Tomaten f 0.280.34 per half kg. Sjalotten f 0.060.08 per bos. Nieuwe Westlandsche aardappelen f 9.2011.20, Drielingen f 8.909.10, Noord-Hollandsche nieuwe aardappelen f 8.309.50, Drielingen f7.40—8.60 per 100 kg. Bloemen. Hadley. f 59, Sunburst f 3 5.50. Ophelia f 3.505.50, Golden Ophelia f 46, Keizerin f 36, jhr. Mock f 36 per 100 stuks. Kelken Lelies f 0.160.22, Cal- la's f 0.160.26, Am Anjelieren f 0.040.06 per stuk. Violieren f 2.506 per 100 tak. Pot planten. Hortensia's f 0.501.60, Coleus f 0.260.36, Craniunts f 0.100.14, Fuch sia's f 0.120.18, Plumosa's f 0.180.10, Exfordia's f 0.050.07. Aurancaria's f 1.30 2.50 per stuk. BARNEVELD, 8 Juli. Paarden. Heden waren ter paardenmarkt aangevoerd 150 stuks Weeldepaarden golden f 475600, werk paarden f 225400, jonge paarden f 200— 375, veulens f 75125 en hitten f 100250. Handel flauw. BOVENKARSPEL (Station), 8 Juli. Aard appelen: Koks, Due en Ninctyfold 3.55— 2.75, ronde 4.205.10 per baal, aangevoerd 16.740 baal le bloemkool 19.2529.50,; 2e bloemkool 1116.25, 3e bloemkool 2.804.25 per 100 stuks, aangevoerd 6500 stuks; wortelen ƒ6.106.50 per 100 bos, aangevoerd 500 bos. DEVENTER, 8 Juli. Veemarkt. Dragende koeien 325425, guste 200280, dra gende vaarzen 300350, dito pin ken 180 250, guste pinken 150175, graskalveren 4060, nuchtere kalveren 1418, stieren 0.850.95, vette koeien 11.10 per kilo; handel kalm aanvoer 53 stuks. DEVENTER, 8 Juli. Eieren. Ter veiling van de Coöp. Veilingsvereeniging Deventer en Omstreken golden heden de kipeieren :i 7.408.75, eendeneieren 6.807.15. Aan-: voer 91.000 kippen- en 500 eendeneieren. ELST (Bet.), 8 Juli. Fruit. Kersenveilingj van heden. Prijzen 1ste kersen 3348, i zwarte kersen 2936, witte kersen 2528, rouanen 3236, roode bessen 2653, gwartc bessen 2830, kruisbessen 1730, frambo zen 33—50, aardbeien 3653 ct. alles per kg. ENKHUIZEN, 8 Juli. (Marktvereeniging voor Enkhuizen en Omstreken). Schotsche muizen 3.555, middelrpijs 3.95, kléine 1.952.65, midd. 2.25 koksen 3.20 3.30, sluismuizen 5.25, kleine 2.45, ge wone muizen 4.10, kleine 2.20, alles per baal (100 pond). GELDERMALSEN, 8 Juli. Fruit. Heden besteedde men ter Veilingsvereeniging „Gel- dermalsen en Omstreken" voor Meikersen, rijp 4452 ct., meikersen, rood 1528 ct„ volgers, rijp 3990 ct., volgers rood 212 ct., zwarte kersen, rijp 3646 ct., id. rood 1423 ct., roode bessen 2244 ct., kruis bessen 1418 ct., frambozen 5863 ct, glimmers rijp 3646 ct., langstelen 5153 ct., Spaansche kersen 817 ct., rouanen 4045 ct., alles per kg. HULST, 8 Juli. Granen. Ter markt werd heden besteed voor tarwe 13.25, rogge f 9, haver 10, erwten 16. WOERDEN, 9 Juli. Kaas. Ter markt waren 468 partijen. Prijs Goudsche le soort 5761, 2e soort 5155, rijksmerk 5363. Handel matig. ASSEN, 9 Juli. Eieren. Op de markt van de V.P.N. waren aangevoerd 119.000 stuks, Prijs f 6.508.50 per 100 stuks. BOVENKARSPEL (Station), 9 Juli. Aan gevoerd 16.550 balen aardappelen. Due f 3.05—3.15, Schotsche f 3.10—3.60, kleine f 2.052.20, -ronde f 3,80—4.10. Aangevoerd 5240 stuks bloemkool, le f 19.5025.50, 2ë f 13.25—15.50, 3e f 4.25—5.50 per 100 st. Aangevoerd 540 bos wortelen, f 6.407.40 per 100 bos. CULEMBORG, 9 Juli. Fruit. (Veiling Culemborg en Omstreken). Roode bessen 2333 ct., peulen 1014 ct., aardappelen 7 ct., alles per K.G. wortelen f 1.25 en krooten f 1.50 p:r 100 bos. ELST (BET.), 9 Juli. Fruit. Ter speciale ochtendveiling waren de prijzenzwarte kersen 2834, volgers 4352, kruisbessen 1620, roode bessen 2638, 1ste aard beien 33—49, 2de srt. 26—28 ct., alles per Kg. ENKHUIZEN, 9 Juli. Aardappelen. (Marktvereeniging voor Enkhuizen en Om streken.) Schotsche muizen f 34.95, mid- delprijs f 3.25, kleine f 1.852.50, midd. f 2, blanke ronde f 2.70—2.40, gewone mui- Zen f 33.05, kleine f 1.851.90, kriel- aardappelen 60—25 ct., alles per baal (10C pd.). HOORN, 9 Juli. Vee. Aanvoer 69 varkens, vette f 0.56—0.62, Londensche f 0.44, zouters f 0.520.56. Handel vlug. MAASTRICHT, 9 Juli. Boter. Aanvoer 10.600 Kg. Prijzen hoogste f 2,38, midden- f 2.29, laagste f 2.20. ENKHUIZEN, 9 Juli. Totale ansjovis- aanvoer van gisterenavond 30.560 stuks. Laatste markt 4917 ct. per kg. Heden hebben weer meer vaartuigen naar ansjovis gevischl. De eerste 12 kwamen binnen met gemiddeld 1560 stuks, alzoo slechte vangst. Marktprijs 48 ct. per kg. Eerste markt binnenschol IC per 50 kg. IJMUIDEN, 9 Juli. Van de IJslandvaar» kwam binnen de stoomtreiler IJM 35 (Wil- helmina), welke voor de aangevoerde lading zoutevisch ƒ8128 besomde. Heden werden geveild de vangsten van den stoomharingdrifter IJM 266 (Petrus Paulus) met 1590 (gedeeltelijke lading) en van den zeillogger IJM 210 (Julie) met 3937 (restantlading) aan besomming. De zeillogger KW 135 (Margaretha Cor nelia) arriveerde van Fécamp met 2600 stuks ledige vaten. IJMUIDEN, 9 Juli. Heden waren aan de markt de vangsten van 14 stoomtrawlers, 1 logger en 4 sloepen. De prijzen waren als volgt Tarbot 1.20—0.90, tongen 2,90— 1.90 per kg griet ƒ47—27, gr. schol ƒ53— 41, md. schol 49—42, zetschol 43—39, kl schol ƒ29—21, 14—6, scharren 19—5.50 per 50 kg roggen 2913 per hoop vleet 2.70—0.90 per stuk; makreel ƒ21—12, pieterman en poon 216, gr. schelvisch ƒ3123.50, md. schelvisch 29—23, k. md- schelvisch 2015.50, kl. schelvisch 1611 16.50—12 per 50 kg.; kabeljauw ƒ73—40 per 125 kg gr. gullen 19—4 0.50, kl. gul len ƒ11.507.50, wijting ƒ10.507 per 50 kg. IJMUIDEN, 8 Juli. Heden kwamen van de haringvisscherij alhier in de haven de stoomdrifter IJM. 266 (Petrus Paulus) met 32 last en de zeillogger IJ.M. 210 (Julie) met 18 last pekelharing. Geveild werden de vangsten van den Brit- schen stoomdrifter L. T. 746 met f 1427 en van den motorlogger K. W. 50 (Merwede) met f 429 (gedeeltelijke lading) aan opbrengst. VOLENDAM, 8 Juli. Heden kwamen on geveer 90 kwakken binnen met 4070 pond aal per botter, middenprijs f 0.40 per pond. Een partij lijnaal f 0.64 a f 0.66 per pond. De garnalenvangst bedroeg 1 a 3 letten oer botter priis f 3.50 a f 4 oer lit.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 6