UTTËPI Ontdekte misdaad. De kwade avonturen der Fransch-Britsche toenadering. Nog kwader avonturen in Russisch-Britsche en Duitsch-Russische verstandhouding. MacDonald te Londen terug. Immer Fransch-Britsche tegenstellingen. In Washington voelt men niets voor een stem in de Commissie van Herstel. Mededeelingen over de Parijsche besprekingen en de a.s. conferentie te Londen. Zoomin in Engeland als in Duitschlaud is men er tevreden over. Poincaré over Herriot's politiek. 6EM. 8U1TENL. BERICHTEN. FEUILLETON. KUNST EN KENNIS. Aug. Kiehl. De a.s. Intergeallieerde confe rentie. De indruk der Parijsche be sprekingen in Engeland. De indruk in Duitschland. Een rede van Poincaré in den Senaat. Wederom een mijngasontploffing De inlijving van Eunen en Malmédy. MARKTNIEUWS. yisschery. w Na de Parijsche samen komst. MacDonald is Woensdagsvond te Londen ieruggekeerd en zeide, dat hij te vermoeid was om een mededeeling te doen. Reuter verneemt echter, dat de politieke atmosfeer tengevolge van de ontmoeting van de twee premiers thans helder is. De voorgestelde conferentie heeft zooals aanvankelijk was voorgenomen, 16 Jüli plaats. Maandag zullen thans de Fransche des kundigen naar Londen vertrekken om met de Engelsches het program der conferentie in elkaar te gaan zetten en het noodige materiaal daarvoor bijeen te brengen. Het ministerieele leven van Herriot schijnt voor het oogenblik gered de beide premiers hebben een voorloopige compromis gesloten door wederzijdsche concessies, waardoor het mogelijk gemaakt wordt, naar men hoopt, dat de 16e kan worden gehaald en de Lon densche conferentie doorgaat, waar dan de eigenlijke slag geleverd zal moeten worden. Want hetgeen thans bereikt is, schijnt niet veel meer dan het zoo vaak te baat genomen middel van uitstel en verschuiving der moei lijkheden. Waar zulke grondige tegenstellingen be staan als hier, is het trouwens ook onmoge lijk daar spoedig een oplossing voor te vin den, die beide partijen kunnen accepteeren. Zeer terecht wees MacDonald dan ook in zijn inlichtingen aan de pers erop, dat, nu een begin was gemaakt met een beteekenis- volle samenwerking, voor de rest tijd noodig s. Men zal toch, wil men iets bereiken, we- dcrzijdsch water in zijn wijn moeten doen d zal in dit geval het water aan Fransche zij de het meest moeten worden bijgelegd cn dan is er tijd noodig voor de betrokke nen om zich daarin in te denken en er zich oij neer te leggen. De oplossing van den strijd om de macht van de Commissie van Herstel, willen de premiers zoeken in een compromis, waarbij de C. v. H. bevoegd blijft een flagrant in- gebreke blijven te constateeren, maar slechts met medewerking van een Amerikaansch vertegenwoordiger van de Amerikaansche geldgevers. Officieele persoonlijkheden te Washington achten de regeling tusschen MacDonald en Herriot, waarbij aan Amerika ten volle stem zou worden gegeven in de Commissie van Herstel in verband met de toepassing van het rapport-Dawes, van Amerikaansch stand punt bezien echter onuitvoerbaar. Men legt er den nzdruk op, dat de Amerikaansche vertegenwoordiging in de Commissie van Herstel in overeenstemming met de clausules van het Duitsch-Amerikaansch verdrag, niet formeel is. Blijft de beslissing over te nemen sancties 'herstel Ruhrbezetting), tenslotte in handen «>an Frankrijk, dat in de C. v. H. door de be- slissende stem van den Franschen voorzitter en den Belgischen steun, de oppermacht heeft, dan zijn de geldgevers voor de Duitsche leeningen nooit zeker van hun zaak en blijft de kans groot, dat van het heele stelsel-Dawes niets terecht komt. Het „Journal des Dé- bats", dat de onwilligheid van de Britsche re geering begrijpt om de beslissing over geza menlijke sancties ingeval van flagrant inge- brekeblijven dus militaire stappen ook van Engeland en de Dominions te aten afhangen van de huidige C. v. H., opperd dezer dagen daarom reeds het denkbeeld van een compromis in den geest als nu word voorgesteld in het Fransch-Engelsch com munique de Temps", die tegenwoordig zeer ijvert voor tegemoetkoming en over eenstemming, deed zelfs het denkbeeld aan de hand de C. v. H. uit te breiden met een Amerikaansch vertegenwoordiger van de Amerikaansche houders van Duitsche obli gaties. Wel een eenigszins andere opvatting van de commissie dan Poincaré had, die haar, dus Frankrijk, wilde maken, zooals de „Manchester Guard." herinnert, tot de be slissende autoriteit betreffende de uitvoering van elk deel van het stelsel-Dawes. Intusschen zou Amerika ook moeten toestemmen in het zitting nemen in een or gaan van het Vredesverdrag De oplossing van deze en andere moeilijkheden zal men trachten te vinden te Londen, waar men nu de volgende week hoopt samen te komen, indien althans hedenavond de interpellaties in den Franschen senaat geen, trouwens thans niet zeer waarschijnlijke, andere oplossing brengt. Het debat in het Lagerhuis schijnt tot Maandag te zullen worden uitgesteld, om MacDonald, die lichtelijk aan een bronchi tis lijdende naar Parijs is gegaan, in de gele genheid te stellen na deze uiterst vermoeien de dagen eenigszins op zijn verhaal te komen. Nauwelijks is het amnestie-ontwerp in de Fransche Kamer in behandeling genomen, of het is tot heftige tooneelen gekomen, tusschen hen die mee- nen, dat het voorstel te ver en anderen, die vinden, dat het niet ver genoeg gaat, waaruit een keer te meer blijkt hoe zeer sinds 11 Mei de beide kampen in Frankrijk scherp tegenover elkaar zijn komen te staan. Om den persoon van Caillaux concentreert zich weer de strijd, Caillaux, de man meer nog van de socialisten dan van de radi calen de echtgenoot van mevrouw Caillaux, die den directeur van de „Figaro" dood schoot; de minister-president, die over het hoofd van zijn minister van buitenlandsche zaken De Selves heen toenadering tot Duitschland zocht en dit land territoriale concessies deed (men denke maar aan de geschiedenis van de z.g. groene dokumen- ten); de z.g. leider en ziel van de défaitis ten der Bonet Rouge, wien Clemenceau den oorlog tot het uiterste had verklaard de man, die het „Rubicon"-ontwerp uit werkte en steeds omgeven is geweest door allerlei obscure personages; de rijke bour geois en bekwame financier tenslotte, die de inkomstenbelasting doorzette Naast den strijd om herstel en ontruiming van het Ruhrgebied, benevens de clericale quaestie, is dit amnestie-ontwerp wel een der uitvloeisels van de Meigebeurtenis, die een toetssteen zullen zijn voor de kracht van het nieuwe Frankrijk. De herrie, thans bij de behandeling ontstaan, zal wel niet het laatste incident zijn, dat bij een behan deling van dit onderwerp voorvalt. Een aanval van arbeiders- zijde op de Britsche re geering. Op het te York gehouden congres van den Nationalen Bond van Spoorwegarbeiders (de N. U. R.) is een vrije scherpe aanval gedaan op de Arbeidersregeering. Deze aanval was afkomstig van een kleine minderheid, die slechts uit tien van de ongeveer zeventig afge vaardigden, ten congresse aanwezig, bleek te bestaan en tegen een motie van vertrou wen in de regeering stemde. Desniettemin is het van belang van dezen aanval melding te maken, omdat hij hoofdzakelijk afkomstig blijkt van de Schotten, uit Glasgow en Dun dee, die ook in het Lagerhuis voor de regee ring het lastige element vormen. Figgins, de voorsteller van een motie van afkeuring, be schuldigde er de regeering van, dat zij in ge breke was gebleven, zelfs een poging te doen, haar vóór de verkiezing afgelegde beloften in te lossen en zeide dat zij bezig was te vech ten tegen de arbeiders en vóór het kapitalis me. Hij werd in zijn critiek gesteund door een zekeren Adams, die zeide, dat de arbeiders regeering het kapitalistische stelsel versterkte en stabiliseerde en dat zij dronken was van imperialisme. Het congres echter was van meening, dat de arbeidersregeering, in aan merking genomen, dat zij slechts aan het be wind was en niet de macht had, reden gaf tot groote voldoening en dat het niet mocht na laten, den vroegeren leider der spoorwegar beiders, J. H. Thomas, geluk te wenschen met zijn toetreding tot de regeering. Uit nadere berichten blijkt, dat de heer Cramp, de secretaris van de N. U. R., en en kele afgevaardigden, een scherpen aanval op de regeering hebben gedaan in verband met haar weigering om de spoorwegarbeiders uit te zonderen van het wetsontwerp, dat de re geering voornemens is bij het Lagerhuis in te dienen tot het algemeen voorschrijven van den achturigen arbeidsdag. De spoorwegar beiders, die onder arbeidsvoorwaarden wer ken, gunstiger dan die, welke het wetsont werp der regeering zal voorschrijven, zouden daardoor achteruit gaan en zoo de minister van arbeid, de heer Tom Shaw, niet alsnog aan hun wenschen tegemoet kwam, zou de regeering, aldus zeide Cramp, op het eens gezind verzet der spoorwegarbeiders stuiten. HET AFTREDEN VAN HITLER. Adolf Hitler, die zijn vestingstraf te Lands berg uitzit heeft officieel ontslag genomen als leider der nat.-soc. beweging. Hij heeft zijn aanhangers verzocht om hem niet meer in Landsberg te bezoeken, omdat hij zich gedurende zijn opsluiting van elke politieke actie wil onthouden. Als werkelijke reden voor zijn aftreden wordt gegeven verschil van politiek inzicht met andere leiders. Hitier heeft zich steeds verzet tegen het deelnemen van zijn partij aan het parlementaire leven. Dat het hem niet is gelukt zijn inzicht op dit punt door 51. Sinds zijn gevangenneming had zijn leven slechts twee doeleinden gehad: Agnes terug tc vinden en neder te knielen op het graf van Louise, en één dezer beide wenschen vervloog thans reeds in rook. Dat was een treurig voorteeken. Met deze gedachte be gaf hi) zich naar Pèrc Lachaisc. Voordat hij het hek van dien grooten doodenakker binnenging, kocht hij voor ee nige stuivers een eenvoudige krans van im mortellen, Daarna liet hij zich door een der wachters het algemeenc graf aanwijzen. Hij boeg zich aan den rand van dezen uitge- strekten grafkuil, die onophoudelijk door de spade van den doodgraver wordt omge woeld. Hij riep het beeld op der geliefde doode, smeekte haar, hem niet te verlaten en hem behulpzaam te zijn in het opsporen van hun kind en liet daarna den krans op de versch omgespitte aarde neervallen. Nadat hij zich aldus onder de bescher ming had gesteld van haar, die zijn eenige vreugde, zijn eenige liefde op aarde was geweest, verliet hij het kerkhof. Gedurende een week leidde Edmond, „steeds gesteund door een dwaze hoop, die :hem niet verliet, h%t eentonigste en zon derlingste leven, dat men zich denken kan. Met het aanbreken van den dag begon hij langzaam de verschillende wijken der groote siad door te loopen, met de grootste aan dacht alle kleine meisjes beziende, die hij op zijn weg tegenkwam. Hij hield zich overtuigd, dat het toeval, of liever de Voorzienigheid, hem Agnes in de armen zou voeren. Hij vermeed alle uit gaven en leefde letterlijk van water en brood, om zijn geld zoo lang mogelijk te doen strekken en zijn nasporingen zooveel mogelijk te kunnen verlengen, Des avonds zocht hij een rustplaats in de steengroeven der omstreken, ib kalkovens of in de kel ders der in aanbouw zijnde huizen. Boven dien moest hij wel zoo handelen. In een fatsoenlijk logement zou men hem, bij ge brek aan papieren, niet hebben toegelaten, en in verdachte verblijfplaatsen, waar het schuim der bevolking van Parijs zijn nacht verblijf zoekt, durfde hij zich, ujt vrees voor de politie, niet wagen. Zoo verliepen de dagen en volgden elkan der op, zonder iets nieuws op te leveren. Inmiddels gevoelde hij, dat de moed hem ontzonk. Het koele verstand begon dan zijne rechten te hernemen en de dwaze droomen uit den geest van den ongelukkigen vader te verjagen. Eindelijk werd Edmond an het onzinnige zijner onderneming geheel overtuigd. Hij vroeg zich af, hoe het hem mogelijk zou zijn, om in de groote stad een kind van ta zetten, moet wel de voornaamste reden' van zijn terugtreden zijn. DE AANSLAG OP DEN ROEMEEN- SCHEN CONSUL. De Roemeensche student, die te Londen een mislukten aanslag pleegde op den Roe- meenschen consul te Londen, blijkt uit wan hoop te hebben gehandeld. Hij was sedert drie maanden in Engeland en had geen geld meer en wendde zich tot den consul om hulp. De consul deelde hem mede, dat hij op het oogen blik niet in staat was, hulp te verkenen. De student zeide daarop, dat hem dan niets an ders restte dan zich dood te schieten. De con sul herhaalde, dat hij, aangezien hij den man niet kende, hulp moest weigeren. De student haalde toen een revolver te voorschijn cn loste, vóór iets kon worden gedaan om hem dit beletten, twee schoten in de richting van den consul, die dezen echter niet raakten. KONING ALFONSO IN FRANKRIJK. Koning Alfonso van Spanje heeft Dins dag een bezoek aan het dorpje Llivia, dat op twee K.M. van de Spaansche grens, op Fransch grondgebied is gelegen, maar dat een Spaansche enclave vormt, welke sedert het verdrag der Pyreneeën dateert. Het dorpje, dat niet ver van Puigcerda is ver wijderd, wordt door een duizendtal Span jaarden bewoond. Bij de internationale brug, welke Spanje met Frankrijk verbindt, werd de Koning door den prefect der Oost-Pyrenceën be groet. SAKSEN EN ZIJN VOORMALIG KO NINGSHUIS. De Saksische Landdag nam het wetsont werp aan inzake de regeling tusschen den vrijen staat Saksen en het voormalig koninklijk Huis, ingevolge hetwelk dit laatste een be drag van 300.000 mark ineens ontvangt als mede voorloopig tot 1928 een jaarlijksche rente van 39.000 mark. De kunstschatten zullen met toestemming van beide partijen ten bate van den staat kunnen worden ver pand of verkocht. DE AMERIKAANSCHE DEMOCRATI SCHE CONVENTIE. Charles Bryan, de gouverneur van Nebras- ka, de broer van den voormalig staastsecre- taris van Buitenlandsche Zaken Jennings Bryan, is door de democraten officieel aan gewezen als candidaat voor het vice-presi- dcntschap der Vereenigde Staten. DE OPSTAND IN BRAZILIË ONDER DRUKT. De berichten uit Uruguayaansche bron nopens het slagen van den opstand in Bra zilië schijnen overdreven. Een particulier telegram uit Rio de Ja neiro aan de „Prena" meldt, dat de federale soldaten en de landingstroepen de revolu- tionnairen bekampen en volgens officieele beriéhtenïuit Rio, te Santos ontvangen, heb ben de federale troepen den opstand ge dempt. In de hospitalen van Sao Paolo liggen meer dan 200 gewonden. De Braziliaansche regeering deelt volgens een later bericht mede, dat de opstandige beweging, die de vorige week te Sao Paolo begon, onderdrukt is. DE OVEREENKOMST BETREFFENDE GROENLAND. De tusschen Denemarken en Noorwegen gesloten overeenkomst betreffende Oost Groenland is Woensdag geteekend, voor Denemarken door den minister van Buiten landsche Zaken graaf Maetto, voor Noor wegen door den zaakgelastigde te Kopen- gen Ditlef. De overeenkomst trad gisteren in werking. DE TENTOONSTELLING VAN WEMBLEY. De laatste weken is da wenschelijkheid be sproken van het al dan niet heropenen der rijkstentoonstelling te Wembley het volgende jaar. De „Evening Standard" verneemt thans van gezaghebbende zijde, dat deze quaestie in den boezem van het tentoonstellingsbestuur nog niet ernstig is besproken. Het blad zegt echter, dat als de wensch voor een verlenging zoo sterk blijft als hij thans is, het tentoon stellingsbestuur dezen wensch niet zonder meer kan voorbijgaan. In de afgeloopen elf weken hebben 6 millioen personen de ten toonstelling bezocht, en afgaande op de er varing van vroegere tentoonstellingen, en van de reeds bekend geworden plannen tot het doen loopen van excursietreinen enz., ver wacht men een nog veel grooter toeloop ge durende Augustus en September. Als de ver wachtingen van het bestuur worden verwe zenlijkt, zullen er in de a.s. 16 weken minstens drie maal zooveel menschen naar Wembley komen als er in de voorafgaande periode zijn geweest. In dit geval zullen de kosten van het bouwen der tentoonstelling en het aanleggen van het terrein zijn gedekt, hetgeen het be stuur ongetwijfeld zal aanmoedigen tot een hei-opening het volgende jaar. Het blad voert ook de voordeden voor den handel en de op voedkundige waarde der tentoonstelling als argument voor een verlenging aan. MALARIA-EPIDEMIE IN DE OEKRAJINE. In de Oekrajine is de malaria-epidemie hevig toegenomen, en heeft den vorm van een ramp aangenomen. In eenige gebieden zijn de malaria-gevallen van 6000 in Januari tot 208.000 gevallen in Mei toegenomen. De bekende tooneelspeler Aug. Kiebl te Amsterdam, hoopt op 26 October a.s. zijn zeventigsten verjaardag te vieren en dan tevens zijn 50-jarig jubileum als tooneel speler te herdenken. Er zijn plannen in voorbereiding voor de viering van dit tooneel-jubilé bij de „Haghe- sangers", bij welk gezelschap Aug. Kiehl met ingang van 1 Sept, zal verbonden zijn. zeven jaren terug te vinden, te meer daar hij de politie niet kon te hulp roepen, maar zich integendeel zelf schuil moest houden. En verder, wat bewees hem, dat Agnes nog in Parijs was? Hoe wist hij zelfs, dat zij nog leefde? Toen hij dit tijdperk van twijfel en moe; deloosheid ingetreden was, begon Edmond weldra de eerste aanvallen van een zede lijke krankheid te ondervinden, die hem zeker tot krankzinnigheid moest voeren, wanneer niet de een of andere omstandig heid er den voortgang van stuitte. Hij liep nu voortdurend recht voor zich uit, onver schillig waar hij heen ging, zoolang tot zijne vermoeide beenen weigerden, hem langer te dragen; ja, het gebeurde zelfs, dat hij twee dagen zonder eten bleef cn niet eens be merkte, dat hij honger had. Eens op zekeren middag moest hij van vermoeidheid stil houden; hij liet zich op een 'sieenen bank in de schaduw van een boom neervallen. Zijn hoofd zonk op zijn borst en hij viel in 'n diepen slaap. Na eenigen tijd werd hij gewekt door de scherpe, schelle tonen van een orkest, uit koperen instru menten bestaande. Deze schreeuwende, valsche muziek deed hem de oogen openen en het hoofd ophef fen. Hij bevond zich op den Buolevard du Temple, recht tegenover dc wassenbeelden- galerij van Curtius. Zijn hart kromp ineen. Hjj herinnerde zich Een draadloos bericht meldt, dat de be sprekingen, die Ramsay MacDonald en Her riot te Parijs met elkaar hebben gevoerd, onverwijld aan de regceringcn van Italië, België, Japan, Amerika, Griekenland, Roe menië, Servië en Portugal zullen worden medegedeeld. BRUSSEL, 10 Juli, Dc minister van bui tenlandsche zaken heeft hedenmiddag de Britsche en Fransche zaakgelastigden ont vangen, die hem den tekst hebben over handigd van dc na het onderhoud tusschen MacDonald en Herriot opgestelde nota. PARIJS, 10 Juli. Herriot heeft den mi nisterraad op de hoogte gesteld van zijn be sprekingen met MacDonald nopens de con ferentie van Londen LONDEN, 10 Juli. In het Lagerhuis ver klaarde MacDonald dat hij niet op stellige wijze was afgeweken van het standpunt, dat hij had ingenomen, volgens hetwelk de Commissie van Herstel niet bevoegd is om vraagstukken te behandelen uit liet rap port-Dawes, die buiten het verdrag van Versailles om gaan. Deze quaestie zal wor den onderworpen aan het oordeel van Fransche cn Britsche rechtsgeleerde raads lieden. Hun beslissing zal worden meege deeld aan de conferentie van 16 Juli en onderzocht. LONDEN, 10 Juli. Hoewel dc bladen over het algemeen tevreden zijn, dat het Mac Donald is gelukt, het eenheidsfront te her stellen en dc positie van Herriot te ver sterken, ontveinst men zich niet, dat Mac Donald in hoofdzaak aan dc Fransche cischen heeft toegegeven. Verschillende correspondenten wijzen er op, dat de be voegdheden der Commissie van Herstel niet zeer bemoedigend is, zoodat men geen groote verwachtingen kan koesteren of geestdrift kan hebben, dat opnieuw dc na druk is gelegd op de bevoegdheden van deze commissie. De Parijsche correspondent van dc „Times" wijst er op, dat te Parijs een nieuwe overeenkomst tot stand isgc- komen, die met hetgeen op Chequers over eengekomen was, niet overeenstemt. Uit de Parijsche besprekingen is een program voor de a.s. conferentie voortgekomen. Het is thans definitief en duidelijk een En- gelsch-Fransch programma. Dc correspon dent wijst cr op, dat de nieuwe overeen komst niet duidelijk doet zien, wanneer, nadat het plan der deskundigen practisch in werking zal zijn getreden, de Fransch- Belgische exploitatie van het Ruhr-gebicd zal ophouden. Misschien is Herriot gered en misschien is een samenwerking tusschen Engeland en Frankrijk voor het oogenblik weer verzekerd, maar de vraag is of men niet tegenover nieuwe moeilijkheden zal komen te staan. BERLIJN, 10 Juli. Het compromis tus schen Herriot en MacDonald heeft hier groote teleurstelling gewekt. Men erkent, dat dc overeenkomst tusschen de beide Ministerpresidenten de positie van den Franschen premier aanzienlijk heeft ver sterkt en dat de gevaren zijn bezworen, die de conferentie te Londen de laatste dagen ernstig bedreigden. Maar deze beide op zichzelf verheu gende resultaten zijn op kosten van Duitsch land tot stand gekomen. Van een uitnoodï- ging aan Duitschland om deel te nemen aan de conferentie wordt in de overeen komst tusschen MacDonald en Herriot niet meer gesproken en de Commissie van Her stel blijft ook na de uitvoering van het rap port-Dawes het controleerende orgaan, zij het ook niet met dezelfde onbeperkte macht bekleed, die het tot dusverre heft uitgoe- fend. Stresemanns orgaan „Die Zeit" is er het meest over teleurgesteld, dat in de bepa lingen nopens de uitvoering van het rap port over Duitsche belangen niet wordt ge sproken. Volgens de jn Parijs getroffen re gelingen zal de Commissie van Herstel heb ben te bepalen, wanneer het rapport ge publiceerd kan worden en in kracht zal zijn getreden. Het blad wijst er met nadruk op, dat Duitschland daarmee in geen geval genoegen kan nemen. Het moet vasthouden aan de oorspronkelijke regeling, volgens welke het rapport van kracht zou worden, zoodra de drie uitvoerende wetten door den Duitschen rijksdag aangenomen zouden zijn en Frankrijk en België bij wijze van tegen prestatie binnen 14 dagen alle verordenin gen, die dc economische en financieele sou- vereimtcit van Duitschland in het Ruhrge bied uitgeschakeld hebben, zouden hebben opgeheven, In het rapport-Dawes wordt met nadruk erkend, dat Duitschland niet kan betalen, zoolang zijn economische en finan cieele eenheid niet is hersteld. Als op de aanneming der drie uitvoerende wetten door den rijksdag niet onmiddellijk geantwoord wordt door opheffing van dc betreffende Fransche en Belgische verordeningen, kan er van een uitvoering van het rapport geen sprake zijn. Daaraan houdt Duitschland onder alle omstandigheden vast. Men be hoeft niet te rekenen op Duitsche leverin gen, eis niet eerst dc door de deskundigen voor noodzakelijk gehouden opheffing van de oeperkende der Duitsche economische en financieele souvereiniteit in het Ruhr- gebied is doorgevoerd. Ook betreffende de den laatsten dag, dien hij met Agnes had doorgebracht. Hij dacht aan hare verbazing en opgetogenheid bij het zien der beelden, zijn gesprek met den directeur cn dc groote verwachtingen, die hij dientengevolge had gekoesterd. Hij herinnerde zich verder tot in de kleinste bijzonderheden zijn bezoek bij den Duitschen dokter. Plotseling sprong Edmond op cn sloeg zich voor het hoofd, terwijl een bijna vroolijke uitdrukking zich op zijn uitgeteerd gelaat vertoonde. Een licht ging voor hem op. „Dokter Werner de somnabule sprak hij hijgend. „Maar ben ik dan gek geweest, toen ik zoo liqp te zoeken en daar niet aan dacht. Voor hen bestaan geen geheimen, voor hen is niets verborgen. Zij weten, wat ik weten wil. Ik zal de somnabule laten ondervragen. Ik zal haar vragen waar Agnes is cn zij zal het mij zeggen. Haastig richtte hij zich naar de kleine deur in dc heining, die aan de zijde van den Boulevard du Temple den tuin van den dok ter afsloot. Even voor hij die deur bereikte, vertraag de hij zijn stap en bleef eindelijk geheel stilstaan. Hij herinnerde zich den prijs van een consult en hij was in het geheel niet zeker, of hij de benoodigde twintig francs nog bezat. Koortsachtig stak hij de hand in den zak van zijn vest. Hii haalde er drie stukken van vijf francs militaire ontruiming van het Ruhrgebied blijft Duitschland bij zijn cischen. Slechts als het de zekerheid heeft, dat het Ruhr gebied op den vooral vastgestelden datum door de Fransche en Belgische troepen zal zijn ontruimd, kan het dc uitvoering van het rapport-Dawes op zich nemen. PARIJS, 10 Juli. De- Senaat hield een be spreking over de buitenlandsche politiek. Poincaré bracht hulde aan de vaderlands liefde en den moed van Herriot, wiens werkzaamheden hij niet wilde belemmeren. Hij wilde alleen zekere feiten in het licht stellen. Hij wenschte cr Herriot geluk me de, dat hij tracht dc samenwerking met En geland nauwer te maken en betreurde het, dat MacDonald, die in Januari verklaarde bereid te zijn de quaestie der schadever goedingen gezamenlijk met die der schul den te onderzoeken, van meening veranderd was. Poincaré verklaarde, dat het ontoelaat baar zou zijn indien het Duitsche rijk om verzachting zou vragen van het plan-Dawcs hetwelk aan Duitschland groote voordeelen verleent en dat Frankrijk uit verzoenings gezindheid aanvaardde. Tot dusver heeft Duitschland niets gedaan, om de wetgeven de maatregelen uit tc vaardigen, noodig voor dc uitvoering van het plan. De des kundigen hebben zelf de onmogelijkheid ge constateerd om dc toekomstige betalings capaciteit van Duitschland te beoordeelen, naar den huidigen toestand. Poincaré herin nerde aan de opeenvolgende tekortkomingen van Duitschland, uitloopend op het verzoek om volledig moratorium. Toen diende Bo- nar Law een nieuw plan in, waardoor de Duitsche schuld nog werd verminderd en de zaak aan de Commissie van Herstel werd onttrokken, hetgeen het werkelijke doel is van het „Foreign office". Poincaré acht het rapport-Dawes veel gunstiger voor Frankrijk dan dc voorstellen van Bonar Law. Z. i. zou het echter de voorkeur verdienen, dat men, alvorens dc conferentie bijeen te roepen, wachtte tot Duitschland tot uitvoering overging. Ook moet de conferentie Frankrijk geen ver plichtingen kunnen opleggen inzake de te ruggaaf der panden. Poincaré verwacht, dat de C. v, H, al haar bevoegdheden zél behouden. Het blijft dus in de toekomst haar taak om een even tueel in gebreke blijven tc constateeren. Dc geallieerden behouden evenwel hun on afhankelijkheid ten aanzien van dc beslis singen. Poincaré wenscht, dat men de alge- heele afwikkeling der zaken, omvattende de intergeall. schulden, de leveranties in na- tura en in geld, voor Londen zal reservee- rcn. Morgen voortzetting der discussie. Wederom heeft in de mijn Marcinelle-Nord, in het bekken van Charleroi, waar reeds zooveel onheil is geschied, een mijngas-ont- ploffing plaats gehad, 's Middags om 4 uur hoorde men den slag en eerst om 8 uur des avonds konden de reddings-brigades zich een weg door den rook banen. Vier arbeiders, onder wie één Marokkaan, werden gedood. Thans is het wetsontwerp ingediend, waarbij Eupen en Malmédy definitief bij het Belgische staatsverband worden gevoegd. Zij zullen deel uitmaken van het arrondissement Venders. Het Fransch en het Duit sch zijn de offidecle landstalen, ook wat de recht spraak betreft. DE DYNAMIETAANSLAG TE LEMBERG, LEMBERG, 10 Juli. Bij het door de poli tie ingestelde onderzoek inzake den dy» namiet-aanslag op het munitiedepot tc Lem- berg moet zijn gebleken, dat de draden van het complot naar Sovjet-Rusland loo pen. De gearresteerden, in wier woningen wapens en handgranaten zijn gevonden, zul len binnenkort terechtstaan. UITHOORN; 10 Juli. Op de kaasmarkt wa ren aangevoerd 115 partijen. Prijs Goudsche kaas le soort 5761, 2e soort 5056; zwaardere 6064; rijksmerk 5562. Handel vlug. GOUDA. Coöp, Tuiniersverceniging „Gou da en Omstreken". Eierenveiling 10 Juli. Kipeieren 6.707.40; eendeieren 5.80 6.10 per 100 stuks; boter 11.11 p, pond. GOUDA. 10 Juli. Boter weinig aanvoer, handel vlug weiboter 100110. Eieren red. aanvoer, handel flauw 6.60—7.20 per 100 stuks. Veemarkt. Vette varkens red. aanvoer, handel vlug 2930 et. per Kg.; magere var kens groote aanvoer, handel matig 2530 st. per half Kg.; magere biggen groote aan voer, handel stug 812 per stuk; zuig- lammcren weinig aanvoer, handel red. 33 38; nuchtere kalveren weinig aanvoer, han del red. 1423. HOOFDDORP, 10 Juli. Geen aanvoer en geen noteering. en ccnig klein geld uit. Alles bij elkaar geteld, was het juist twintig francs, Iets, dat op een glimlach geleek, kwam om zijn lip pen te voorschijn. Hij zou nu opeens zijn laatste hulpmiddelen verkwisten; daarna zou hij zonder een duit, zonder eenig middel, om zelfs hel geringste te verdienen, op straat staan, Wanneer hij daarna nog wilde eten, zou hij de hand moe ten uitsteken, om een aalmoes te vragen. Hij dacht om dat alles niet. En bovendien, wat gaf hij daarom? Eerst moest hij aan Agnes denken; later kon hij voor zichzelf zorgen, Edmond ging weder voort en stond niej stil, voordat hij dl deur met de koperen plaat had bereikt. Hij schelde aan. Evenals vroeger ging de deur van zelf open en viel weder dicht, zoo dra hij binnengetreden was. VIERDE HOOFDSTUK, Edmond ging de laan door, die naar de vestibule voerde. Daar gekomen, vond hij denzelfden knecht weer met zijn onbe schaamd gezicht en gegalonneerden rok. De vluchteling, door vermoeienis en ontbering uitgeput, zag er niet voordeelig uit en men kan begrijpen in welken toestand zijn klee ding, na zooveel dagen en nachten omwer- vens, moest zijn, „Wat wilt u?" vroeg de knecht op bru talen toon. AMSTERDAM, 10 Juli. Aardappelen, (Bericht van den makelaar Jac. Knóop(. Noord-Hollandsche muizen f 4.306.50, kleine idem f 3.503.80, Westlandsche mui zen f 6,40—7, idem kleine f 4.605, West landsche ronde f 4.505, idem kleine f 3.10, Friesche muizen f 6.50, kleine idem f 33.50 per hl. AMSTERDAN, 10 Juli. (Notecring v/h. Nieuwe Veilinggeb. expl. De Jong Koene). Meikersen f 0.520.64, idem rood 0.24— 0.30, zwarte kersen f 0.24—0.3 per kg.aard beien f 0.801 per slof idem f 0.070.02 per potidem f 0.340.36 per kg druiven f 0.72—0.86, bessen Prolefic f 0.40—0.46, kersbessen f 0.520.60, aalbessen f 0.20— 0.36 per kg. perziken f 0.080.24, meloe nen f 0.460.74 per stuk frambozen f 0.60 0.90 per kg. idem f 0.16—0.20 per pot bloemkool f 1626, komkommers f 69 per 100 stuks. Spercieboonen f 0.320.38, snij- boonen f 0.340.44, tomaten f 0.20—0.26 per half kg.peen f 36, rabarber f 4'6, sla f 11.80, sjalotten f 68 per 100 peulen f 1424, doppers f 1318 per 100 kg. Westlandsche nieuwe aardappelen f 8.80 10.50, drielingen f 8.109.10, Noord Hol- landsche nieuwe aardappelen f 8.309,20, drielingen f 7.408.60 per 100 kg. Bloemen. Hadley f 59, Sunburst f 3—' 5.50, Ophelia f 3.505.50, Golden Ophelia f 46, Keizerin f 34.50, jhr. Mock f 36 per 100 stuks Kelken Lelies f 0,160.22, Gallas f 0.160.25, Am. anjelieren f 0.04— 0.06 per stuk Violieren f 2.506 per 100 DËLFT, 10 Juli. Boter. Ter markt waren aangevoerd 164/8 en 4/16 v. tezamen 3320 kg. Prijs f 2.20 en f 2.40 per kg. ELST (Bet.), 9 Juli. Fruitveiling van he-, den. Volgers 4050, zwarte kersen 2838, witte kersen 2425, Rouanen 3436, Aard beien 1ste soort 28—49, 2de soort 1920, Morellen 2024, Roodc bessen 1846, zwar te bessen 3040, kruisbessen 1724, fram bozen 4465, groote meloenen 110130, kleine meloenen 7085 ct. per kg. perziken per stuk 1216 ct. HOORN, 10 Juli. Kaas. Aangevoerd 13 stapels fabriekskaas f 55 24 stapels boeren kaas f 55 4 st.Jfabriekscommissie f 52% 25 st. bocren-commissie f 51 totaal 66 stapels, wegende 45.981 kg. Handel vlug. BARNEVELD, 10 Juli. Pluimvee. Tam me eenden f 0.601.40, jonge hanen f 0.30 2, oude hanen f 1—1.75, jonge hennen f 24.50, oude kippen f 13, tamme dui ven f 0.300.35, tamme konijnen f 13, alles per stuk. Eieren f 7.508.75 per 100 stuks. Aan voer 650.000 stuks. Handel traag. CULEMBORG, 10 Juli. Fruit. (Veiling Culemborg en Omstreken.) Kersen 3848 ct., roode id. 2024 ct., aardbeien 31 ct,, roode bessen 16%17 ct., witte id. 13—» 15% ct., peulen 8 ct., alles per kg. ELST (Bet.). 10 Juli. Fruit. Ter speciale ochtendveiling waren de prijzen Volgers 3443, zwarte kersen 2034, Rouanen 31, roode bessen 1014%, kruisbessen 1518, aardbeien 28 ct., alles per kg. MIDDELBURG, 10 Juli. Granen. Voor loopig wordt op de graanbeurs geen no- tcering opgemaakt. TIEL, 10 Juli. Fruit. Veiling Tiel en Om streken,) Roode meikersen 512 c., zwarte kersen 2733 c., rood do. 1020 ct., volgens 4350 c., roode bessen 22—26 c,, zwarte do. 2228 c., roodc kruisbessen 2025 c., witte do. 1015 c., frambozen 36 c., peulen 13 c, alles per kg. (Veiling Ons Belang.) Meikersen 35— ,40 c., rood 1520 ct., zwarte kersen 3236 ct., frambozen 56 c., roode bessen 11 ct.„ alles per kg. Veiling Tielsche Veilingsvereeniging). Volgers 3846 c., rood 1418 c., zwarte kersen 2838 c„ frambozen 36—46 v., roode bessen 1130 c,, zwarte do. 2730, alles per kg. GOUDA, Coöp, Tuiniersverceniging „Gou*. da cn Orastreken".Veiling van 9 Juli, Kom kommers le soort 1538, idem 2e soort 11.1013,50. idem 3e soort 710.70; idem groengeel 12.5014; idem geel 4 18; bloemkool le soort 1222, idem 2e soort 514, idem 3e soort 2.208, idem uitschot 0.602.30; spitskool 1.504.20; kropsla 0.801.70; andijvie le soort 3.80 5.40, idem 2e soort 2.102.90 per 100 stuks; snijboonen le soort 6271, idem 2» soort 5863; stokboonen 85; stam- boonen 6677; pronkboonen 38; tuin- boonen 3.809.90; peulen 1431; dop erwten 1826; capucijners 2026; spits kool 2.804.10; spinazie 1516; poste lein 1,90—6.40 per 100 Kg.; wortelen 1.906.10; kroten 3.105.40; peterselie 2,10—4.90; selderie 0.70—1.70 per 100 bos; zuring 0.54 per kist; aardbeien 0.14 0.24; frambozen 0.28; zwarte bessen 0.13—0. 25; roode bessen 0.12—0.23; witte bessen 0.15; kruisbessen 0.110,14 per pond, bruto; perziken 0.050.11 pes stuk; kipeieren 6.707 per 100 stuks. URK, 9 Juli. Door 30 vaartuigen zijn he-i den hier aangevoerd 50 Kg. ansjovis, prijs f 0.45 per Kg,400 stuks reepharing f 4 per tal87 pond bot f 0.27 en 632 pond aal f 0.27—0.36 per pond. ENKHUIZEN, 10 Juli. Totale ansjovis*, aanvoer van gisteravond 33.890 stuks. Laatste; markt 50% ct. per Kg. De aanvoer van Noord' zeeschol wordt beter. Door 2 vaartuigen werdi aangevoerd 2350 pond, prijs f 15.2517.60- per 50 Kg. Hoekbot, 328 pond van 2 vaar tuigen, gold f 28.5527.55 per 100 pond- Van ansjovis nog geen markt. Vangst slecht, IJMUIDEN, 10 Juli. Heden waren aan de markt de vangsten van 9 stoomtreilers. De prijzen waren als volgtTarbot f 1.301.10, tongen f 3.202 per Kg.griet f 6134, gr, schol f 5349, zetschol f 4239, kl. schol f 3316, 146, scharren f 164.40 per 50 Kg.roggen f 1711.50 per hoop makreel f 2218, pieterman en poon f 20—6, gr. schelvisch f 3028, md. schelvisch f 23, k.md. schelvisch f 1917, kl. schelvisch f 16.50—16, 1614 per 50 Kg.kabeljauw f 66—49 per 125 Kg.gr. gullen f 18—16.50, kl. gullen f 11—10.50, wijting f 117.50 per 50 Kg. „De somnabule raadplegen," antwoordda Edmond, „Dat kost twintig francs en men betaalt vooruit." „Hier is uw geld." „En hier is uw nummer. Bent u hier ej meer geweest?" „Ja. „Dan weet u, dat u het kabinet moei binnentreden, zoodra uw nummer afgeroe pen wordt." „Ik weet het." „Goed, Ga maar naar binnen en wacht,"" Tegelijkertijd lichtte hij het voorhangsel op, dat de salon van de vestibule scheidde. Slechts drie personen waren op dit oogen» blik in het vertrek. Zonder zich te bekom» meren om die vreemde menschen, liet hij zich op een stoel vallen, wierp zijn hoofd achterover cn verdiepte zich in gedachten. Tot in de geringste bijzonderheden riep hij zich de vorige zitting, die onze lezers heb ben bijgewoond, in het geheugen. Inmiddels ging op korten afstand van hem een klein, geheel in de plooien van het behangsel ver borgen luikje open. In dit kijkgat vertoonde zich het bleeke, ongeruste gelaat van een man, wiens oogen zich strak qp Edmond vestigden. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 6