UIT DEN OMTREK. DE SPAARNEBANK Wisselkoersen en ko&rsen yan Bankpapier. Het 25-jarig raadslidmaat schap van den heer W. AJ. v. d. Kamp. De huldiging ten Stadhuize. Programma BURGERLIJKE STAND. Demonstratie Haar!. Reddings brigade voor Drenkeiingen. Een IJsco-venter contra de warmte. VOOR DEN POLITIERECHTER. Een zegetocbi. Dr. L. C. Proof. Personalia. Concert. OVERVEEN. BLOEMENDAAL. SCHOTEN. Het gebruik van vaart- of sloot water bij reiniging enz. HEEMSTEDE. ZANDVOORT. LAATSTE NIEUWS. Amerikaansche slagschepen in Rotterdam. De diefstal van den geld' trommel. De conferentie der geallieerden. J V. K. j HEDEN Nu wil het geval echter, dat de uitgewor pen ballen met linten onvindbaar waren, waarschijnlijk om het feit, dat zij in koren velden of sloten terecht zijn gekomen. Patrouille 3 echter, die om 12 uur op het cavallerie-terrein arriveerde, en welke be stond uit; Comm. Daamer.en de bemanning Breeuwijk, Sloteman, Dekker en A. W. v. d. Berg, was in het bezit van een uitgewor pen Pyrene brandblusch-apparaat, waar eveneens een lint omgebonden was. Dit in strument was vlak naast een motorrijder ge vallen, zoodat deze patrouille als het ware maar te bukken had om den eersten prijs machtig te worden. Nadat van de opgeslagen ververschings- ten van den heer Duitzhof, van het hotel Lyon d'Or, een druk gebruik was gemaakt, werden de behendigheidswedstrijden verder bewonderd. Hieraan werd deelgenomen door 56 autorijders en 55 motorrijders. Van deze laatsten behaalde de sergeant van de school- compagnie van den motordienst P. Bruster- man, het record, door den at' te leggen af stand te rijden in 1.18 3/5. Het verschil is pas goed te constateeren als men ziet dat no. 2 2.21 min. noodig had om denzelfden afstand af te leggen. Medegedeeld werd, dat door een viertal sergeants van de schoolcompagnie van den motordienst, als extra-nummer „kunstrijden" te zien zou worden gegeven. Voorts mag niet onvermeld blijven, de prestaties van de luchtvaartafdeeling, die fraaie toeren te zien gaf. *- Even voor 2 uur arriveerde Zijn Excellen te de minister van Oorlog op het feestter rein. van het station afgehaald door eenige hoofdofficieren. Bij de intrede op de tribune werd het „Wlihelmus" gespeeld. Kunstrijden- Door de sergeants van de motorschool, de Goede, Ouwerkerk, van Buitenen en Visser werden vervolgens de demonstraties van kunstrijdenop motorrijwielen te zien gege ven. Zij gaven groote blijken van vaardig heid te zien. Evenzoo was dit het geval met het kunst-autorijden. Demonstraties. Hierna werden voor de officieele tribune eenige demonstraties ter opluistering gege ven met zoeklichten, tractors en afweer- kanonnen. Uitslagen. Van het motorrijden zijn de uitslagen als volgt; le prijs: J. Steecgs op een Douglas- motor in 2 min en 21 sec. zonder een enkele strafpunt; 2e prijs Klysen, op een Harley Davidson, in 2 min. 53 3/5 sec. met 3 straf- punten, 3e prijs Dreef, op een A. J. S.-mo- tor in 2 min 16 1/5 sec. met 5 strafpunten; 4e prijs v. d. Wal in 3 minuten met 5 straf punten op een Rudge-motor; 5e prijs v. d. Ven in 2 min. 46 3 5 sec. op een Excelsior- raotor, terwijl de 6e prijs werd toegekend aan van Buitenen, die op een Douglas- motor hetelfde verrichtte in 1 min. 18 3 5 sec. Vanwege de hem toebedeelde 10 straf punten kon hem geen hoogere prijs worden toegekend. De uitslagen van de automobiel-behen digheids wedstrijden is als volgt: lste prijs, v. Wezeienburg; 2de prijs, Lim- bach, op een Fordwagen; 3de prijs, v. d, Wal, op een „Citroen"-wagen; 4de' prijs. Den Hceten en 5e prijs, Jhr. de Jonge. Van de drie andere winnaars was het merk liet bekend. Prijsuitreiking. Na afloop van de wedstrijden, had in de rificiëele tribune de prijsuitreiking plaats, door den Res. Majoor W. Zweers de Jong en de andere heeren der jury. in een korte inleiding, waarin de heer Zweerz de Jong hulde bracht, aan de deel nemers, merkte hij o.m. op, dat hij het zich tot een eer rekende aan hen de prijzen te mogen uitreiken. Spr. wenschte voor hen een iricwcrf hoerah aan te heffen, waaraan verd voldaan. Dc prijzen werden vervolgens overeen komstig den uitslagen uitgereikt. Finale. Nadat ook dit laatste gedeelte van het programma was afgehandeld, eindigde haf tO-jarig btstaansfeest van den motordienst Omstreeks half 5 vertrok zijn Excellentie de minister van Oorlog, door dezelfde hoofd officieren begeleid, die hem bij zijn aan komst vergezelden. Na zijn vertrek werd er nog tot slof van dien dag door den reizend artist W. Bosch- nach, een voorstelling gegeven, van „Hoe men zich door een auto kan laten overrijden, zonder letseel te bekomen." Een 5 tons Ford auto beladen met een zestal menschen en van ongeveer 3000 K. G. zwaarte liet deze artiest over zich heen rijden, zonder dat hem dit scheen te deren. Zijn voorbeeld vond echter onder de toe schouwers geen navolging, zoodat het op klinkende applaus alleen voor hem bestemd was. Vermeld zij nog dat de kellners die de jrerfrisschingen aandroegen niet tegen de zon konden opwerken. Den geheelen dag door teisterde deze de toeschouwers op de er barmelijkste wijze en het grootste gedeelte van de gevallen zweetdruppels komt voor hare rekening. Bij gelegenheid van zijn 25-jarig raadslid maatschap is de heer W. A. J. v. d. Kamp Zaterdagmiddag officieel gehuldigd in de oude raadzaal op het Stadhuis. De jubilaris werd van huis gehaald door de heeren M. de Braai en van Gasteren en naar de feestelijk versierde raadzaal geleid. Daar waren aanwezig familieleden van den jubi laris, de Huldigingscommisie, bijna alle raadsleden, oud-wethouder Joh. de Breuk, verscheidene oud-raadsleden als de heeren dr _H-V- d- Berg, jhr. mr. F. W. v. Styrum, J. B. Lasschuit en v. Ommeren, alsmede de heer M Merens, consul-generaal v. Servië. Allereerst nam de voorzitter van het Huldigingscomité het woord, die zich met een door geestigheden gekruide speech tot den „waarden nestor en mevr. v. d. Kamp" richtte. Spr. merkte op, geen lange speech te zul len houden, omdat deze niet strookte met den aard van den jubilaris en deze dit maar vervelend zou vinden, terwijl ook de tem peratuur niet voor lange redevoeringen ge schikt was. De burgerij, aldus spr., wil vertolken, wat in haar leeft. De dagbladen hebben den jubilaris al buitengewoon veel geprezen, wel wat te erg, meent spr., want te veel is niet goed voor den raensch. Ook kan spr. niet deelen in dc bewondering van hen, die den jubilaris huldigen om de wijze, waarop hij in den raad gekomen is. Ieder heeft wel eenige politieke of godsdienstige overtuiging. Spr.'s oordeel is, dat men zich als goed or- Janisatieman moet aansluiten bij zijn organi satie. Spr. vindt organisaties wel goed, mits men zich niet slaafs laat binden aan hen, door wie men afgevaardigd wordt. Eenstemmig wil de commissie, en spr. durft wel zeggen de burgerij, den heer v. d. Kamp huldigen om de wijze, waarop hij steeds de belangen der stad heeft voorge staan. Hij keek niet naar een enkele groep, maar zorgde voor de belangen der geheele burgerij in al haar geledingen. Hij heeft zijn taak als raadslid steeds vervuld op een wijze, zooals een goed raadslid betaamt. Ook in de vele commissies, waarin de nestor zit, heeft hij zich zeer vepdienstelijk ge haakt, Spr. wil er twee noemen: vooreerst het Burgerlijk Armbestuur, welke functie hij met dien gevoel vervuld heeft. Met groote toewijding zorgde hij voor de ongelukkigen, die bij het B. A. moesten aankloppen. De tweede commissie is die van Openbare Werken, ook wel genoemd de Pink Pil, omdat alle moeilijke aangelegenheden, welke maar eenigszins bij O. W. kunnen worden ondergebracht, daar ook werkelijk gebracht worden. In deze commissie heeft de jubilaris zich niet beperkt tot studie binnen de lands grenzen, maar hij is zelfs, hoewel het hem moeite kostte, in België de wijze van as- phalteering gaan bestudeeren en spr. hoopt, dat het resultaat dier studie aan het einde des jaars te zien zal zijn, als de hoofd straten geasphalteerd zullen zijn. Met eenige vriendelijke woorden over- handige spr. dan het geschenk der bur gerij: een portefeuille met inhoud, een electris he salonlamp en een album met de namen der deelnemers aan het huldeblijk. Voorop in het album staat gecalligrafeerd: Op 12 Juli werd aan Willem Albertus Jo hannes van de Kamp, ter gelegenheid van zijn vijf-en-twintig-jarig lidmaatschap van den raad der gemeente Haarlem, de dank der burgerij gebracht voor den ijver en de toewijding, waarmede hij gedurende die reeks van jaren de belangen der gemeente heeft voorgestaan. Bij de aanbieding der lamp zei spr., dat zij het symbool is van het licht, dat de heer v. d Kamp op vele duistere zaakjes heeft laten vallen. Spr. wenschte den heer v. d. Kamp, die een jonge nestor is, ten slotte toe, dat hij nog vele jaren zijn krachten aan het welzijn der gemeente zou besteden. Hierna nam de heer M. de Braai, het oud ste raadslid in zittingsjaren na den heer v. d. Kamp, het woord, om den jubilaris na mens den raad geluk te wenschen Spr. wees er op, hoe prettig de samenwerking tusschen de raadsleden en den heer v. d. Kamp steeds geweest is en hoe de raad overtuigd is, dat de jubilaris steeds naar best vermogen de belangen der stad gediend heeft. Ook deze spr. wenschte hem nog vele jaren toe. De heer mr. J. N. J. E. Heerkens Thijs- sen, sprak dan namens het Burgerlijk Arm bestuur. De heer v. d. Kamp, aldus spr., is een man, geknipt voor zijn taak. Alle leden van het B. A. zijn actief, maar de heer v. d. Kamp is wel de meest voortvarende. Hij pleegt den knoop gewoonlijk door te hakken. Met zijn nuchter en koel verstand geeft hij adviezen, welker toepassing in den regel juist blijken te zijn. Spr. wenscht hem de kracht en den lust, nog lange jaren te mo gen arbeiden voor het B. A., dat hem nu gaarne een bloemenhulde schonk. De heer v. d. Kamp dankte- dan met eeni ge vriendelijke woorden. Inderdaad is hij getroffen door de veelzijdige hulde, hem ge bracht. Cadeaux, bloemen, telegrammen, enz., stroomden bem toe. Onder de kaartjes waren heele sobere en wel van verpleegden van het Burgerlijk Armbestuur. Dat heeft spr. getroffen en hij wil nu wel zeggen, dat hij voor die menschen meer gedaan heeft, dan in zijn vermogen was. Hij hoopt de vol gende 25 jaar hetzelfde te doen ten opzichte van alle werkzaamheden, welke het raads lidmaatschap brengen. Hierna werd de heer v. d. Kamp door ieder persoonlijk geluk gewenscht. Alvorens het officieele gedeelte werd beëindigd, bracht mr. Slingenberg dank aan den secretaris van het comité, mr. Th, A. Wesstra, die al het werk verricht heeft. Hierna werd een foto genomen, waarna ververschingen werden rondgediend. Dan ving de receptie aan, welke druk bezocht werd. Ook te zijnen huize ontving de jubilaris vele blijken van belangstelling. Het eerste kaartje, dat hij ontving, was van mr. Ret- haan Macaré, oud-raadslid van Haarlem. De burgemeester, de heer C, Maarschalk, die met verlof is, kwam extra over, om den jubilaris zijne felicitatie aan te bicden. Wij zijn nog even een kijkje gaan nemen in de woning van den heer van der Kamp. Bij hei binnentreden woei ons al direct een heerlijke bloemengeur tegemoet, die af komstig bleek te zijn van een 21-tal fraaie bloemstukken, die in de kamers stonden op gesteld. Hiertusschen lag een schitterende al bum, gecalligrafeerd door G. A. Luitingh, en die niet minder dan 198 namen bevat. De namen van het huldigingscomité, be staande uit de heeren Mr. M. Slingenberg, voorz., Mr. Th. A. Wesstra, secr., A. den Boer, A. Ten Boom, G. J. van Gasteren, J. Gerritz, W. J. B. van Lierat, Vincent Loos- jes, M. Machielse, J. Miezerus, Jhr. J. C, Mollerus, J. C. Peereboom, F, H. Smit, P. J. M. van Tetering en G. Wolzak Hzn., ston den op een der eerste bladzijden vermeld. De heer Slingenberg had tegelijkertijd met de album namens dit comité, een fraaie sche merlamp ovrhandigd. Door de Vereeniging „Onderling Belang" was hem een schitterende bronzen lamp, als mede een zwaar luxe rookstel ter hand ge steld, terwijl de Vereeniging „Burger Plicht" hem een fraai zilveren voorsnijstel had ge schonken. Van dc talrijke bloemstukken noemen wij o. m. „van lijst 3, best-uur en personeel van het Burgerlijk Armbestuur, directie en per soneel van het Stads- Armen- en Zieken huis. Het bestuur van de Haarlemsche Han delsvereniging, enz. Een bijzonder aardige attentie gewerd hem van een onbekend gebleven persoon, die aan den heer Van der Kamp, diens geschilderde portret had gezonden. Het geschenk werd begeleid van het vol gende schrijven: Weled. Heer, Ik zag de vorige week uw porfret in de courant, en ik vond het nu eens aardig, om dat met de gelegenheid van Uw vijfde lustrum als raadslid, te bestellen. Nu ben ik geen kunstschilder, ik doe dat maar uit de lol, dus U moet vooral niet naar de gebreken kijken. Nu gefeliciteert en dat God U nog lang mag sparen voor den Haarlemschen Raad. Hoogachtend. JAN DE WASSER, Heer Schoppenpoort, Haarlem. De heer Van der Kamp deelde ons mede, dat èn de brief en het portret, dat, indien het uit de courant was overgenomen, wer kelijk zeer goed gelijkend was, door hem zorgvuldig bewaard zullen worden. Nog zij vermeld, dat Zaterdag aan de hul diging 78 personen deelnamen, terwijl door den heer Van der Kamp 20 telegrammen, 46 brieven en 118 kaartjes ontvangen zijn. van de orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk te Haarlem, op Dinsda15 Juli 1924, des namiddags van 23 uur, door den heer George Robert. 1. Dorische Toccata, J. S. Bach; 2. Choralvorspiel und Fuge: „O Traurigkeit, o Herzeleid", Joh. Brahms; 3. Zevende Sonate f.kl.t., J. Rheinberger, Preludio, Andante, Finale; 4. Résignation, Enrico Bossi; 5. Canzone. Alex. Guilmant; 6. Pax Vobis- cura, Sigfrid Karg. Elert. Geboren: 11 Juli. z. van A. E. van Wort Bernhard. d. van A. T. Hoenderdos Intveld. 12 Juli. d. van G. M. Schutte van Koningsbruggen. z. van G. H. Sta- vermanHemmers. 13 Juli. z. van H. M. OuwerkerkGiesberts. d. van M. C. GodijnAnslijn. z. van R. Jacobs Veldhuizen. 14 Juli. z. van C. Ketting de Jong. Overleden: 10 Juli. J. v. d. Lande, 79 j„ Rionerdaoark. J, H. M MeijerLibbertz, 78 jaar, Korte Poeflaan 11 Juli, A, J, Hoiitschilt, 26 jaar, Marnixstraat. - 12 Juli, G. de Vries--Visbeen, 47 j„ Zuider straat. 13 Juli. F. J. H. Koster, 64 jaar, Kleverparkweg Onder begunstiging van prachtig zomer weder vond bovengenoemde demonstratie aan de Houtvaart plaats. Deze feesten als we zoo maar zullen spreken dragen echter een geheel ander karakter als de gewone zwemfeesten, wat wij dan ook dezen middag weer zagen gaf een duidelijk beeld, hoe de H. R. B. een kern van goede zwemmers (sters) bezit, welke voor bun taak n.l. het redden van hunne medemenschen ten volle berekend zijn, jammer is het dat zulk een klein percentage van Haarlem's burgerij, het edele doel steunt, we willen hopen dat aan de oproep van den penningmeester ge hoor zal worden gegeven, en het deze week aanmoedigende leden regent. Als gewoonlijk was de inrichting smaakvol versierd met vlaggen etc. Te ongeveer 1 3/4 uur opende den heer Meijerink met een kort woo-d dezen middag, hij memoreerde het doel der Brigade en heette de aanwezige autoriteiten welkom. Aanwezig waren de Burgemeester van Haar lem eere-voorzitter der H.R.B., de heer mr. Heerkens Tbijssen, Dr. Konijnenburg, Dr. Venema, de gemeente raadsleden, De Boer en van de Kamp. Den heer A. H. de Bruijn Jr. werd gelukgewenscht met zijne succesvolle redding in de afgeloopen week. De jury bestond uit de heeren Dr. Merens, Verschoor, Peltenburg, Schmidt en van Amstel. De eerste nummers 'waren voor juniores en voor nieuwelingen. No. 3 was iets nieuws, doch voor de brigadeleden eene zeer nuttige oefening n.l. 50 M. rugzwemtnen zonder ge bruik te maken van de armen wat voor het sleepen van drenkelingen ook uitgesloten is. Nö. 4 gaf een beeld, hoe veel werk een dren keling den redder kan veroorzaken, doch zal deze door zijne bedrevenheid het meestal winnen evenzoo heden middag. No. 5 Mixed estafette (waarom geen Holl. uitdrukking) hiervoor werd door de jury geloot welke ploegen tegen elkander zouden zwemmen, wat dan ook nogal verrassingen teweeg bracht. De tijden waren echter niet slecht. No. 6 brachten ons eenige fraaie sprongen uitge voerd door de heeren W. Sehreuder en J. Terol, 'de laatste was echter niet bijzonder gelukkig we hebben hem tenminste in den laatsten tijd wel eens beter gezien, bij ern stige training zullen beiden het nog ver kunnen brengen, vooral moet meer op de afwerking gelet worden- Nu volgden een no. niet op het programma vermeld, wij kon den ons eerst niet indenken wat bet te be- teekenen had, doch toen een der heeren der „Johnsons Brothers acrobatiek Nurlex" me dedeelde dat zij enkele nummers ten beste zouden geven voor hunne in nood verkeeren- de collega's, en na afloop daarvan eene col lecte zouden houden, werd het ons duidelijk, wat de heeren te zien gaven waren enkele variété nummers, (het tooneel en de wind deden hieraan afbreuk). No. 7 bracht de bezoekers(sters) in beweging, het was n.l. de jaa-lijks terugkeerende wedstrijd van de Stads Editie beker, 75 M. gekleed zwemmen, waarvan 25 M. met gekleede drenkeling. Favorieten waren de heeren C. Vrugt en A - H. de Bruijn Jr. Luide aangemoedigd kwam C. Vrügt onder luid applaus als le aan, alzoo voor een jaar beslag leggende op den beker, voorwaar een schitterende prestatie. Wij wenschen dezen nog jeugdigen zwemmer geluk met"het behaalde succes. No. 8 was voor mevr. de Klerk Out (damesafd.) en voor de heeren A. G. Geerts hierbij zou ik gaarne willen opmerken, dat de pop (wan neer de financiën het toelaten) wel vervangen mocht worden voor een meer handelbare, hij lijkt ons te breed en te zwaar. No. 9 was weder iets.nieuws: Worstel wedstrijd te water twee personen worstelden niet om op den grond te komen liggen met beide schouders, doch om niet onder water te komen. Mej. A. Franse was de sterkste, evenals J. Teroleen niet onaardig nummer. No. X was weder een gekleed nummer, n.l 50 M. gekleed, waarvan 25 M. met onge- kleede drenkeling hiervoor is een wissel- prijs beschikbaar festeld door de fam. Sehreu der. De vorige houder, G. de Lugt, verdedig de zijn prijs niet, zoodat de heer A. Geerts voor een jaar er beslag op legde. No. XI was het reeds meerdere malen besproken red dingsapparaat van Dr. Varenkamp. De heer Meijerink gaf een verklaring van dit toestel, dat volgens voornoemde heer succesvol te Zandvoort Zaterdagavond was gedemon streerd. Ook hierin bestaat (gelukkig) con currentie, de reddingsmiddelen kunnen n.l. niet te goed afgewerkt worden, aangezien Hij zeereddingen veel meer wisselvalligheden o den voorgrond treden als bij sta !s ed din gen. De heer v. Keulen demonstreerde een apparaat, door hem ontworpen, hetwelk eveneens zeer goed werkte. Hiermede kan zelfs een schijndoods drenkeling met het hoofd boven water gehouden, door den redder aan wal gebracht worden. Velen zullen echter in Zandvoort een dergelijke demonstratie willen zien met dit toestel, misschien ge beurt dit ter zijner tijd nog. Tot slot een polo-competitiewedstrijd Waterratten I L.Z.C. II (Leiden). De sleutelstadbewoners hadden echter een telegram gezonden, ver hinderd te zijn, wat den Waterratten een papieren overwinning bezorgde. Inplaats hiervan werd een vriendschappelijke wed strijd gespeeld. Blauw won met 30. Alvorens over te gaan tot den gedetail- leerden uitslag kunnen wij zeggen dat deze demonstratie schitterend geslaagd is, en gelijk wij reeds schreven, de H.R.B. trots kan zijn op hare leden, nogmaals en hiermede zullen wij besluiten Steunt allen met grootere of kleinere giften deze zoo nuttige Vereeniging. Het adres van den penning meester is Th. Kingma, CSlachthuisstraat, Haarlem. Nog vermeld zij dat de heer Meijerink een slotwoord sprak en mededeelde dat de prijzen ditmaal zouden bestaan uit diploma's uitgezonerd voor ploeg IMixed-Estafette, waarvoor de heer Peltenburg een prijs be schikbaar had gesteld, en voor popduiken een zilveren medaille door den heer Maar schalk, burgemeester van Haarlem. Afval wedstrijd Dames. 1. Mej. E. Visser, 2. mej. Joh. Leenders heeren 1. B. J. v. Aken Jr. Bordjes duiken 1. T. C. Kollerie (5b.) in 49.2. 50 M. rug zonder gebruik van armen 1. Mej. A. Ruijgrok 1.10, 2. mej. A. Franse 1.14 Heeren 1. A. Vrugt 57.4,2. M. Brandt 58.4. 4 x 25 M. wisselslag le prijs groep IV 1.34 2e prijs groep 1 1.374. Stads-Éditie-Befeer 1. C. Vrugt 1.38.1 2. A. H. de Bruijn Jr. 1.44.3. Popduiken, dames 1. Mevr. De Klerk- Out 61 Heeren 1. A. G. Geerts 304/5, 2. J. M. Geerts 33 3/5. Worstelwedstrijd, dames1. Mej. A. Franse Heeren J. Terol. Wisselprijs fam. Sehreuder: 1. A. G. Geerts 1.18 2/5; 2. A. Vrugt 1,22 3/5. Polo-wedstriid BI. 3— Wit 0. Hoe warm het was! Zaterdagmiddag is een 49-jarige ijsco- venter op het Plein door de warmte bevan gen en buiten kennis geraakt. Door een lid van de E. H. B. O. is hij bijge bracht geworden, waarna hij door een hoofd agent van Politie naar zijn woning is ge bracht. Stroomdiefstal. De 50-jarige sigarenhandelaar Theodorus Lambertus L„ Schoten, staat terecht wegens diefstal van electriscben stroom van de ge meente Haarlem. Hij verkeerde in financieele moeilijkheden door achteruitgang in de win kelnering en de kosten van opvoeding zijner kinderen en heeft toen in Januari om op zijn electriciieitsrekeningen geld te bespa ren, een draad buiten den meter om geleid. In Juni heeft men dit aan de hand van zijn rekeningen ontdekt. Geschat werd, dat op deze wijz voor 48.eclandestien aan stroom gebruikt is. Om deze kosten en andere, die daaruit ontstonden, te kunnen vergoeden, heeft bekl, een levensverzekering, waarvoor hij 24 jaar betaald had, opgezegd. De Officier, die deze diefstallen zeer ern stig vindt, eischt tegen bekl. 1 week ge vangenisstraf. De rechter neemt in aanmerking, dat be klaagde reeds door de betaling van den verbruikten stroom en het daarvoor opzeg gen der levensverzekering, gestraft is en veroordeelt hem voorwaardelijk tot de ge- eischte straf met een proeftijd van een jaar. Castor en Poünx. De 23-jarige boerenknecht Jacob de V, uit Enkhuizen beond zich voor eenige weken met z'n broer dicht bij Purmerend. Broerlief had nogal wat op en toen ie Jacob tusschen een stelletje andere jonge lui zag, dacht-ie dat deze ruzie had en toog ter assistentie, het mes uit en op het troepje af. hem, met het oog op een naderenden veld wachter, te bewegen, zijn wapen weer op te bergen. De dienaar der heilige Hermandad achtte het voor Purmerend's veiligheid echter ze kerder, den dronken messentrekker in te rekenen. „Waar jij gaat, ga ik met je mee," verze kerde de verknochte Jacob zijn broer, en toen de veldwachter hen wilde scheiden, verzette hij zich heftig en hield zijn broer stevig vast. „Ik wou alleen maar met m'n broer mee," vcrklaarde-ie voor den rechter. „Neen, jij wou niet met hem mee, je wou hem met jou meenemen!" De Officier eischte wegens wederspannig- heid 25,boete of 10 dagen tegen den trouwen Jacob, wat de rechter tot 15 of 10 dagen verminderde. HefPolyphonisch Mandoline-orkest „Ami- citia van het personeel der Nederlandsché Spoorwegen, kwam Vrijdag, beladen met lauweren, uit Parijs terug. De prijzen waren behaald op Zondag 4 Juli en bestaan uit: le prijs Lecture a vue, verguld zilveren eere. palm; le prijs afdeeling uitmuntendheid, verguld zilveren kroon; le prijs afdeeling Honneur 12 franc met het hoogst aantal pun ten, en bovendien zilver met goud ingelegde plaque, uitgeloofd door Italië, voor de best uitkomende vereeniging. Aan dit concours namen 76 vereenigingen deel. Te Amsterdam werd het orkest ingehaald door de Muziekvereeniging „Sta Pal", even eens bestaande uit Sooorwegpersoneel. Den directeur, de heer Miercmet, werd een bloemstuk overhandigd door de Mannen- zangvereeniging „Zang en Vriendschap", uit Amsterdam. Hierna ging men in ootocht, met het banier voorop, naar de woning van den directeur, alwaar de stoet ontbonden werd. Naar we vernemen is de toestand van den heer dr. L. C. Proot vooruitgaande. De krachten nemen weer langzamerhand toe. -—Te Leiden slaagde voor het candidaats- examen klassieke letteren, onze stadge- noote mej. D. A. P. Verstege. Men verzoekt ons de aandacht te vestigen op het concert, te geven door Mia Pelten burg, Louis van Tulder en Hendrik Andries- sen, Dinsdagavond in de Groote Kerk, alhier. Dinsdag 15 Juli a. s. geeft de Haarlem sche Orkestvereeniging een concert te Alk maar, onder directie van den heer N. Ger- barz in de Stedelijke Muziektent in de Alkmaarderhout, BIJZONDER ONDERWIJS. Door den heer A. J. Prinsenberg, lid van den Raad, is aan den Voorzitter van den Raad der Gemeente Bloemendaal vergunning ge vraagd om in de Raadszittting van 17 Juli 1924 de volgende vragen aan het College van 33. en W. te mogen richten 3. Zijn B. en W. niet van meening dat, hoewel in hoogste instantie beslist is dat aan het R. K. Kerkbe3t«or te Overveen geen vergoeding behoort te worden toegekend voor den vervolgcursus 1921 gegeven aan de R.K. Jongensschool te Overveen, de door de Gemeente voor den Raad van State aan gevoerde motieven in strijd zijn met de waardigheid van de Gemeente en den indruk gewekt wordt van een onwelwillende hou ding tegenover het bijzonder onderwijs? 2. Zijn B. en W. niet van meening dat, wanneer wettelijke bepalingen er zich niet tegen verzetten, de billijkheid medebrengt dat aan genoemd bestuur alsnog de vergoe ding ad. 40.24 wordt uitgekeerd De heer Prinsenberg geeft de volgende toelichting op de vragen. Bij Raadsbesluit van 18 Januari 1923 is aan het R.K. Kerkbestuur geweigerd een vergoeding van ƒ40.24 inzake de gegeven vervolgcursus aan de R.K. Jongensschool te Overveen. Dit Raadsbesluit is door Ged. Staten bij besluit van 31 Oct. 1923 vernietigd en aan adressante de vergoeding van ƒ40.24 toe gekend. In hooger beroep bij den Minister is dit gesluit van Ged. Staten weer vernietigd en werd bepaald dat de Raad terecht afwijzend heeft beschikt. Bij de behandeling voor den Raad van State is door de Gemeente aangevoerd dat de gemeentelijke en de bijzondere cursussen beiden in 168 uur zijn gegeven, maar dat door den Raad voor het vervolgonderwijs bij verordening 252 uur is bepaald. B. en W. erkenden van deze Raadsverordening te zijn afgeweken, maar zijn van meening dat dit voor het bijzonder onderwijs geen reden mocht zijn om, zij het op dezelfde wijze van 's Raads eischen af te wijken. Het leerplan in 168 uur voor het openbaar vervolgonderwijs is door B. en W. en door den Inspecteur van het L.O. goedgekeurd. Het bijzonder vervolgonderwijs heeft zioh aan hetzelfde leerplan gehouden en meende hierdoor zich te houden aan dezelfde be palingen welke door de Gemeente voor het openbaar vervolgonderwijs zijn gesteld De heer Prinsenberg meent daarom dat, hoewel de weigering misschien op formeele gronden te verdedigen is, de billijkheid medebracht dat de vergoeding was gekend. Serenade. Gisterenavond werd Ier gele genheid van het gouden huwelijksfeest van het echtpaar J. SchaapmanZuiderduijn, Zeeweg 40, alhier, een serenade gebracht, door de muziekvereeniging „Euphoniadi recteur de heer Lefeber. Vanaf het station Overveen werd omstreeks 8 uur afgemar cheerd. Er was over het algemeen niet veel belangstelling. Groote last werd ondervon den door de vele auto's die steeds met groote vaart voorbij reden en door hun getoeter en lawaai, de belangstellenden als 't ware wegjoegen. Trouwens veel plaats voor voetgangers bleef er niet over, want er v/aren natuurlijk veel fietsen en die nemen altijd de grootste ruimte in beslag. De politie zorgde op uitmuntende wijze voor de orde. ,De oudjes waren natuurlijk heel opgetogen, toen er heelemaal voor hun, muziek werd gemaakt. 2* werden er werkelijk ontioerd van. Gevonden voorwerpen. Terug te beko men bij; H. Hesseling, Zuider Stationsweg 7, Bloemendaal, een zakmesje en een gum miband van kinderwagen; H. Meester, Bloe- mendaalschewcg 128, Bloemendaal, een rij- wielpomp; Kuiper, Rustenhurcherweg 7, Bloemendaal, een zilveren damesarmband horloge; Mei. Hofsté, Zuider Stationsweg 17, Bloemendaal, een zwarte damesportemon- naie; C Braas, Westerduinweg 9 Aerden- hout, een "nekspeld; Holdert, Aardenhouts- weg 2, Aerdenhout, een wandelstok; W. v. Egmond, Vijfhuizerdijk 108, Haarlemmer meer, een ceintuur; L. Boosraa, Zandvoor- terweg 29, Aerdenhout, een pet; Geref. Weeshuis, Ólieslagerslaan 5, Haarlem, een koralen damestasch met inhoud; Kloèt, Duinvlietspad 5, Overveen, een regenjas; M. Eichhorn, Middentuindorplaan 17, Over veen, twee bandafnemers; aan het bureau van politie te Overveen, een jongensregen jas, een huissleutel, een rijwiel zadeldekje, een huissleutel, een wit schortje, een cein tuur, een slinger van een auto, een ijsbeer (kinderspeelgoed), een hoedenspeld, een manchetknoop, een deken, een rose haar lint, een bruine damesschoen, twee motor sleutels. Komen aanloopen bij: v. Heusden, Rijperweg 5, Bloemendaal, een Hollandsche herdershond; Bon, Westerbogaartstraat 8, Haarlem, een hond. Burgerlijke Stand. Geboren: z. van M. Nieuwenhuijsvan der Burg. d. van A. M. van DijkhuizenPetter. z. van A. Kriger—Kaper. levenl z. van C. C. A. Moolekampvan Leeuwen. - z. van G. M. BladergroenSmit, d. van P. M. Derni- sonKoclemeijer. Ondertrouwd: J. Th. Groosrauller en A. C. Voet Getrouwd: J. A. van Putten en G. Fris. Overleden: J. J. Graaf, 85 jaar. G. C. Roozen, 69 jaar. B. en W. bieder ter vaststelling aan een Verordening, houdende een zesde wijziging der algemeene politieverordening, vastge steld dd. 18 December 1918. Van bovengenoemde verordening wordt Artikel 91 gelezen zls volgt „Voor zoover door de Kr9on ten aanzien van alle of bepaalde waren geen eischen zijn gesteld op grond van art. 15, eerste lid, sub. der Warenwet 1919, (Stbl. no581,) is het ver boden vaart of slootwater en in het algemeen water, dat door Burgemeester en Wethou ders onzuiver of besmet is verklaard, te gebruiken bij het winnen, bereiden of be waren van voedingsmiddelen en voor het reinigen van vaatwerk en gereedschappen, bestemd om daarbij te worden gebruikt." Artikel 4. laatste lid, van bovengenoemde verordening wordt gelezen als volgt 9: „Onder bebouwde kom wordt in deze ver ordening verstaan, wat betreft het gedeelte der gemeente a. ten Zuiden van de Jan Gijzenvaart ge heel, met uitzondering van het terrein be grensd ten Noorden door de Jan Gijzenvaart ten Oosten door het Schotervoetpad en voormalig Schotervoetpad, ten Zuiden door een lijn evenwijdig aan, en getrokken op 150 M. uit de as van de Zaanenlaan en ten Westen door de Delft b. ten Noorden van de Jan Gijzenvaart 1. de Rijksstraatweg en een strook grondsten Oosten en ten Westen daarvan, elk ter breed te van 200 Meter, gemeten uit de as van dien weg, de laatste in aansluiting aan het Scho- tervoetpad 2. langs het gedeelte van de Jan Gijzenvaart ten Oosten van den Rijksstraat weg een strook gronds ter breedte van 150 Me ter getrokken in rechte lijn tot aan het Snaar- ne. B. en W. bieden ter vaststelling aan een eerste wijziging der verordening op den Keu ringsdienst van vee en vleesch der gemeente Schoten, vastgesteld dd. 5 September 1922. In plaats van artikel 17 van bovenaan gehaalde verordening worden ingevoegd de volgende twee artikelen Het is verboden buiten het openbaar Slachthuis bevroren vleesch te verkoopen, voorhanden te hebben, af te leveren of ten geschenke te geven in een andere lokaliteit dan in eene, waar aan den voorgevel of aan het winkelraam ter hoogte van 2 Meter boven het niveau der straat in zwarte duidelijk Zichtbare drukletters van ten minste 14 c.M. hoogte en van ten minste 1V2 c.M. lijndikte gedrukt, op witten ondergrond, zijn aange bracht de woorden „Bevroren Vleesch". Bevroren vleesch mag niet voor versch worden verkocht. Onder bevroren vleesch wordt verstaan zoowel vleesch, dat door bevriezing is ver duurzaamd als vleesch, dat na die bevriezing weder is ontdooid. Het is verboden in den kleinhandel be vroren vleesch af te leveren of aan de wonin gen der verbruikers rond te brengen, tenzij gewikkeld in papier op duidelijke wijze bedrukt met de woorden„Bevroren vleesch". Brandje. Gisterenmiddag omstreeks 2 uur, werd brand gealarmeerd op het terrein van de Vaseline-fabriek, nabij aen Spaarn- dammerweg. Het bleek dat op het terrein het gras en wat afval in brand waren geraakt, vermoedelijk door de zomerwarmte, naar de politie meent. De politie en de brandweer rukten uit, doch behoefden geen dienst te doen. B. en W. stellen voor met ingang van 31 Juli 1924 op te heffen de betrekking van Administrateur van het Grondbedrijf in te trekken het besluit van 13 November 1919 tot vaststelling van de jaarwedde van genoem den administrateur wegens opheffing van genoemde betrekking aan den heer S. C. de Haas van Dorsser, als zoodanig eervol ont slag te verleenen de verordening op het grondbedrijf, vastgesteld dd. 28 Mei 1919 zoodanig te wijzigen, dat in plaats van „(een) (de(n) administrateur" wordt gelezen ,,de(n) Directeur van gemeentewerken." Personalia. Te Amsterdam slaagde voor het M. U. L. O.-examen J. A. v, d. Berg, alhier. Gevonden dier enen voorwerpen. Terug te bekomen bij: de wed. de Mol, Reitz- straat 58, een dames handschoen; J. S. Nieman, Bankastraat 42, een jonge hond, foxterrier; J. A. de Haas, Brandtstraat 22, een rozenkrans in étui: J. Kerkman, Para- lelweg 49, Zandvoort, een achter-autolamp; J. Wesselier, Paul Krugerstraat 3zw., een bril met hoornen rand; iL. de Jong, Spion kopstraat 69, een buigtangetje; J. de Boer, Vergierdeweg 7, een paardendek en een paardenrugriem; J, Moonen, Colensostraat 48rood, een rood koralen collier; J, de Kok, Borneostraat 9, een rekencahier; J. v. Riessen, Pretoriaplein 74, een öouden ring; D, v. Bergen Henegouwen, Javastraat 32, een lipssleutelfje; P. v. d. Meulen, Flores- straat 36, een portemonnaie met inhoud; T. Ruigrok, v. Sillemstraat 3, een dames gummi regenjas; de Jong, Rijksstraatweg 93, twee tram-abonnementen N. Z. H. T. M.; M. Vos, Cronjéstr&at 166rood, een alpaca beursje met inhoud. Aan het bureau van politie een sleutel met ringe een lorgnet, een mantelceintuur en een sleuteltje. Personalia. Te Leiden is bevorderd tot semi-arts, de heer R. Greppeling, alhier. Te Amsterdam slaagde voor bet Mulo examen (diploma A.) W. C. A. v. d. Broek, alhier. Onderwijs. Voor het M. U. D. O.-di- ploma A. zijn geslaagd de leerlingen van school C.: Mimie Wust en Hendrik Evots. Officiers-examen. De heer E A. G. dc Vries, zoon van onzen oud-gemeente-se cretaris. cadet aan de Kon. Academie te Breda, heeft voldaan aan het examen voor 2en luit. der artillerie bij het Ned.-Indische lc^cr. Politie. De heer M. B. A. Horck, agent van politie alhier, is aangesteld toi onbezoldigd Rijksveldwachter. BERLIJN, 14 Juli. Naar uit New-Y^rk wordt gemeld, stellen dc leidende Ameri kaansche financieele kringen de deelneming aan een leening voor Duitschland hiervan afhankelijk, dat deze tegen goudkoers za' ■worden uitgegeven en vóór alle andere dc Duitsche verplichtingen de prioriteit moeten hebben. Voorts moeten de reparatie-beta lingen geheel in juiste verhouding staan tot de Duitsche betalingscapaciteit, terwijl de Commissie van Herstel van beslissing hier omtrent uitgesloten dient te zijn. ROTTERDAM, 14 Juli. Hedenmorgen 12 uur arriveerden de beide Amerikaansche slagschepen Whyhowin en Arkansas, die onder bevel van den vice-admiraal Maccully den Nieuwen Waterweg opstoomden, waar. na zij te ongeveer 2 uur te Rotterdam aas d~ Jobskade meerden. AMSTERDAM, 14 Juli. Door de politie is hier ter stede een persoon aangehouden verdacht van diefstal van den geldtrommcl, bevattende 20.000, die eenige maanden geleden werd gestolen uit een postwagen in de vestibule van het postkantoor, alhier. LONDEN, 14 Juli. Owen Young, een voor aanstaand Amerikaanscb rechtskundige en bankier, een des voornaamste medewerkers van de Dawes-commissie, is gister te Lon den aangekomen, om de geallieerde confe rentie, die Woensdag in het ministerie van huitenlandsche zaken begint, bij te wonen. Voor zijn vertrek uit Washington had Young, die geen officieel gedelegeerde is, doch belangstellend waarnemer, besprekingen met president Coolidge en met Huges, de staats secretaris, die op weg is naar Londen, en Mellon, de secretaris van de schatkist, die nu in Engeland vertoeft. MEDEGEDEELD DOOR De Beurs opende heden iets beter. 5% Nederland 1919 941/4 941/4 6/5 Nederland 1923 9Sl/a 9c>1/4 434 Nederland 1917 833/4 833/, 1% N.-l. 1921 A..»..*, 1C11/2 1017/g Holl. Lloyd 7 - Oude Vaart 681/2 dito Gem. Eigendom -1/2 Mij. „Nederland" 1333/4 132 Scheepvaart-Unie LSI/4 118 Rotterd. Lloyd 117 116 Paketvaart 137 137 Oude Boot 62 62 Holl. Stoomboot 17 H. V. A. 4.53 /4 461 Java Cultuur 34* 3i5 Jurgens gew. 50 50 Ubl/4 160 Indische Bank 126 1261/a Cert Handel Mij- 122 129 1 z:71/ 2 127 9U/4 Geconsolideerde 1561/4 160 -491/4 348 I06 107 Marine comm. 91/4 Vorstenlanden •••••- 1571/4 160 Actions id. .•••••••- 1-8.- 160 Comp. Merc. Arg» 153/4 Foerworedjo 1 91/2 10972 Oude Deli 350 34/ Senembah 306 306 Deli Batavia «•••••••- /021/j 3t3 Amsterdam Rubber 136 142 Serbadjadi 1791/4 9u 92 Wai Sumatra 1231/4 122 Dordtsche Petr. 329 334 V07/i6 691/4 ■51/2 1451/4 63/4 '53/8 Conm Maxvell 33/8 14 JULI EERSTfc KOERS ■LATERE KOERS BERLIJN p. billioen) 0.621 2 1.631/j PARIJS 13.55 >3.75 BRUSSEL t2.— 12.10 WEENEN .38 0.671/i LONDEN 11.53 i 1.581/4 STOCKHOLM. /u. 30 <1.50 KOPENHAGEN 2.3j 42.80 CHRISTIAN IA -5.20 3 .35 BAZEL 48.60 NEW-YORK 2.651/ 2.646/g ROME 11.35 11,45

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 2