VAN De Olympische Spelen. De vijfde jaarvergadering van den D. H. V. B. Tweede Blad Maandag T4 Juli 1924 Een drukbezochte, vlotte vergadering en een welge slaagde feestelijke bijeenkomst. Schitterende feest rede van den bonds-adviseur. Toespraken van plebaan Westerwoudt en het Kamerlid Michielsen. De Amerikaan Le Gendre, doet zijn record-versprong, in de nenthaton (vijfkamp). Sprong van V/l Meter De Amerikaan Scholz werd winnaar van de 200 M. voor zijn landgenoot Raddock* Fraaie kiek uit de finale 200 Meter. Scholz (274) werd winnaar. Geheel links Paddock, die met miniem verschil door hem werd geklopt. DE VlIIste OLYMPIADE. De Olympische Zeilwedstrijden te Meulan. ATHLETIEK. Lowe (Engeland) won de 110 M. hordiobop. De Roeiwedstrijden van „Het Spaarne". Uit het No. Mixed Vier. De boot Ripperda (winnaar kamp 4). Van l.n.r. N. N.A. Dokkum, Mej. A. R. Stap, Mei. M. C. Steenman en J. Lamp. SCHERMEN. PAARDENSPORT. LAWNTENNIS, De Finsche athleet Ritola, winnaar van de steeple-chase, gekiekt vlak Da dezen hindernis-wedstriid. Haarlem, 13 Juli 1924. De Diocesane Haarlemsche Voetbalbond heeft zijn jaarvergadering heden in het ge bouw St. Bavo gehouden, nadat te 10 uur in de H. Sacramentskapel van de Kathedraal een H. Mis tot intentie van den Bond was opgedragen, waarbij een 40-tal afgevaar digden aanwezig waren. Ruim half 1 werd de bondsvergadering geopend dor den voorzitter, den heer H. Putter, uit Amsterdam. Er waren toen ruim honderd afgevaardigden en belangstellenden aanwezig. De VOORZITTER herdenkt het feit, dat deze vergadering de vijfde jaarvergadering is. De bond heeft zich, zei hij, in stijgende lijn bewogen, ondanks een kleinen terug gang in ledental. Het spelpeil en het prin cipieel gehalte is echter vooruitgegaan. Spr. brengt dank aan de pers en bijzonder aan den secretaris-penningmeester-competitie leider, den heer Kruijver en dankte verder allen, die bij het bondswerk behulpzaam zijn geweest. Na de goedkeuring der notulen was het j.arverslag aan de orde. Nadat de voorzitter had toegezegd, op een desbetreffende vraag, dat het verslag volgend jaar zoo mogelijk eerder zal verschijnen, werd het goedge keurd. Ook de andere verslagen, n.l. van diverse commissies, werden goedgekeurd, na korte opmerkingen. Zoo sprak de heer Meershoek (Leiden), over de scheidsrechters, evenals de heer Aben (den Haag). De heer van Veen, bestuurslid en voorzitter der scheidsrechters- commissie hield naar aanleiding van deze op merking een pleidooi voor medewerking door clubs en oud-voetballers, om tot verbetering en uitbreiding van het scheidsrechterscorps te komen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer H. Putter bij acclamatie als voorzitter her- .en. Hij aanvaardde deze herbenoeming met een beroep te doen op de clubs, om door het welslagen van de loterij de financiën van den Bond, de noodzakelijke stabilisatie te geven. De vice-voorzitter, de heer H. N. Smits, maakte van deze gelegenheid ge bruik den voorzitter, die van den aanvang af deze functie bekleedt, hulde te brengen voor zijn besluit om aan te blijven en hem te danken voor de talrijke persoonlijke of fers voor het welzijn van den Bond ge bracht. De voorzitter brapht op zijn beurt dank aan het aftredende bestuurslid, den heer Polman, te Grootebroek, die voor een her benoeming bedankt had. In zijn plaats werd de bestuurscandidaat, de heer C. Smit, te Alkmaar, met 102 van de 123 st. gekozen. Het aftredende bestuurslid, de heer F. v. Veen Jr. te Amsterdam, werd herkozen met 109 stemmen. Te half 2 werd gepauzeerd. In de pauze had een gemeenschappelijke lunch plaats in hotel de Leeuwerik, waarna te drie uur de feestvergadering begon. Deze werd o.m, bij gewoond door den heer A. B. Michielsen, Ifd der Tweede Kamer en later ook door den HoogEerw. Heer L. A. A. M. Westerwoudt, Plebaan der Kathedrale Kerk. De muziek eenige leden van het strijkje van D. S. S. zette eerst het bondslied van den R.K.V.B. in, dat door de talrijke aanwezigen uit volle borst gezongen werd. De VOORZITTER verwelkomde speciaal den heer Michielsen en zeide dat de R.K. V.B. niet verwend is met belangstelling van buitenstaanders. Hij hoopte, dat dit nu aan het verbeteren is. Het doel van den bond is „at waard! Wij wjl)en onze kinderen in on ze eigen organisatie opvoeden! De secretaris deelde mede, dat brieven van hulde en gelukwensch waren ingekomen van den eere-voorzitter van den bond, den heer Baron Wittert van Hoogland, en van de voetbalbonden in de Bisdommen Limburg en Utrecht en van den Dioc. Haarl. Gym. bond. De bondsadviseur, kapelaan Looyaard, hield inplaats van Baron Wittert, die verhin derd was, de feestrede. Het speet spreker, dat de heer Wittert van Hoogland, de stichter van den bond, de hem aangeboden taak niet kon vervullen. Nagaand de ontwikkeling van den bond constateert spr. dat de Haarlemsche bond met zijn lisum heel Nederland overtreft Hij wijst dan op het wezen van den bond. Het bondsleed zegt het reeds: niet het goaltjes kieken komt op de eerste plaats, maar het geloof staat nummer één. De Roomsche sport heweging is dan ook noodzakelijk om de zielen te behouden. Geen gebrek is tegen woordig grooter dan het gebrek aan gods dienstzin. De grootste, de hoogste oorzaak daarvan is de neutrale sportbewegig. Daar om zijn mannen opgestaan, die de Roomsche sportheweging stichtten. Hulde en dank aan het Doorluchtig Episcopaat, dat de roomsche sport steunde en goedkeurde, hulde vooral hier aan onzen Bisschop Mgr. Callier, voor de medewerking, door Z. D. H. aan onze bond verleent. Spr. dankt het bestuur van den bond, voor zijn arbeid. Het werk der be stuursleden is een apostel-ambt, zooveel waard als de zielen, die door hun toedoen gered worden. Spr. dankt ook de vereeni- gingsbesturen en de adviseurs en hij huldigt den inmiddels ter 'vergadering gekomen Hoogeerw. Heer Plebaan als een vriend der R.-K. Sportheweging. Helaas moet geconstateerd worden, dat nog zooveel katholieken in de neutrale sporthe weging zitten. Aan u, roomsche besturen, de taak, ze in de roomsche vereenigingen te brengen. De Roomsche sport moet vooruit, in spelpeil en techniek en training. Maar het voornaamste is te zorgen, dat we geëerd wor den door een ieder en onzen naam van katho liek verdienen. We moeten vooruit op gees telijk gebied! De roomsche sport is er niet om de sport, maar om onze roomsche jonge lui. Daarom moeten de vereenigingen positief werk doen. Ze moeten geregeld clubavonden houden en spreekbeurten over geestelijke en profane onderwerpen. Zij moeten algem. H. Communie houden, triduums enz. Dan zal de beweging ook meer belangstelling verdienen van buitenstaanders, waarop spr. een beroep doet, vooral op hen, die krachtens hun ambt betrokken vereenigingsafgevaardigden de kampioensmedaille uit, waarbij hij eenige passende, hartelijke woorden sprak. De heer Slaman, (P. V. C. B., Amsterdam) sprak nog eens woorden van hulde tot den competitie leider; kapelaan Looijaard maakte van de gelegenheid gebruik, om te bedanken voor de bewijzen van sympathie, ondervonden bij zijn 12 >2-jarig priesterfeest. Vervolgens werd de begrooting 192425 zonder discussie of stemming goedgekeurd. In de kascommissie werden benoemd de heeren v. Wageningen en Slaman te Am sterdam. en F. W. de Bruin, Haarlem. Het district Leiden deed het voorstel, de reglementair bepaalde competitie van het bondskampioenschap tusschen de eerste- klasse-kampioenen jaarlijks te doen verspe- len, hetgeen zoo mogelijk geschieden zal. Waar het vaak practisch niet mogelijk is, zal overwogen worden, of het reglement in dit opzicht moet worden aangevuld. R. K. A. V. te Amsterdam stelde voor, het aantal wedstrijden, dat men maximum voor een hooger elftal mag uitkomen, om daartoe verplicht gerekend te worden, behoudens dispensatie, te stellen op 6, inplaats op 4,kamp te winnen, is in dergelijke ontmoetin- 1 1 i 1 i I J11— —IJ Xrt— t rtl.- i rtl kiiilnnnotirnnnc geroepen zijn, te zorgen voor de zielen. Spr. roept hen toe: kijkt de roomsche sporthewe ging niet met schele oogen aan. Spr. vraagt aan de groote roomsche pers: waarom zet ge de neutrale sport voorop en de Roomsche in een hoekje is het dan geen Roomsche zaak? 1 Als we de roomsche jongelui niet uit de neutrale vereenigingen halen, dan kan de roomsche pers wel den aftocht blazen, want i dan zullen er binnen weinig tijd geen katho- Heken jongeren meer zijn, om de roomsche pers te steunen. Spr. doet een beroep op den I Volksbond, de Hanze, en Vrouwenbond! We moeten vooruit. Laat ons voortgaan in vrede! Laten wij ons intensief sterk maken en in den naam van Christus voortgaan als apostelen, die het behoud der roomsche jeugd prediken. Maar laat het onze groote kracht zijn, dat we intensief roomsch leven Roomsch in hart en ziel, helpen we mede aan het behoud van den roomschen geest in ons bisdom. (Lagdurig, daverend applaus.) Daarna voert de Hoogeerw. Heer Plebaan het woord, om als priester nog eens te dan ken voor den steun aan de Bavo-toren dooi den Haarlemschen roomschen voetbaldag ge geven. Dit bewees, dat naast de sport de zaak der katholieke overtuiging en van den ge loofsmoed staat, dat men ook nog voor hooger zaak dan de voetbalsport vielt. De voetballers hebben daarmede den eersten steen gelegd van den mannentoren, die de klokken zal dragen, welke luiden over Ken- nemerland. Dit is een voorbeeld, dat spr. nooit zal vergeten en dat ook, waar hij zal zorgen, nooit zal worden vergeten door an deren. Spr. illustreert met een gevoel van recenten datum, dat de roomsche bond ook in ander opzicht een voorbeeld van roomsche overtuiging kan zijn en wenscht, dat hij zal worden een groote toren, wiens klokken over het bisdom het frissche geluid van de room sche actie laten klinken en die bewijst, dat de roomsche sport het wel meent met Chris tus' zaak. (Langdurig applaus). Tenslotte spreekt de heer Michielsen een hartelijk, opgewekt woord van gelukwensch en aanmoediging, waarna de heer Aben (Graaf Willem) namens de vergadering hulde brengt aan het bestuur. Na een afwis selend muzieknummertje sprak de voorzitter een slotwoordje; onder het zingen van Room sche Blijdschap werd de feestvergadering ge sloten. Na de gebruikelijke fotografische plech tigheid werd de huishoudelijke vergadering voortgezet, De heer Kruijver reikte aan de zooals het bestuur verleden jaar bepaald had. Na verdediging van den voorzitter en secretaris werd het voorstel, aanvankelijk door den heer Langhof verdedigd, met alge- meene stemmen verworpen. Tot afgevaardigde naar den jaarvergade ring der R. K. F. werd gekozen de heer Aben, (Graaf Willem), tot plaatsvervanger de heer van Calcar (Zaandam). Als plaats voor de volgende jaarvergade ring werd aangewezen den Haag. Bij de rondvraag besprak de heer Ammer- laan (Wilskracht) de athletiek en deed het voorstel, deze in den D. H. V. B. te bevor deren met medewerking van de districten en wel zoo, dat dit seizoen nog wedstrijden worden georganiseerd. Na een uiteenzetting van den heer Kruij ver werd besloten een commissie in te stel len, die deze zaak behartigen zal. Deze commissie zal worden gevormd door de hee ren Kruijver, Amsterdam en Wesseling, den Haag. Nadat nog enkele ondergeschikte kwesties waren besproken, werd de verga dering om bij zessen gesloten. Heden den lOden werden de wedstrijden in Meulan gehouden. De regeling was miserabel, en even voor 't begin vraagt een Duitsch sprekend heer, of hij niet kan meezeilen. Het blijkt de vertegenwoordiger van Polen te zijn, die 5 dagen lang van Pa rijs naar Meulan en omgekeerd was gereisd, doch waar hem niemand kon helpen noch verstaan, wijl men geen Duitsch verstaan kan of wil. Alle papieren waren in orde. Op tijd was ingeschreven, doch men had Polen eenvoudig niet laten meeloten. Een boot was er niet, goede raad was erg duur. MNu maar fluks loten, en één deelnemer was vrij en kwam zonder strijd in de volgende ronde. Wedstrijd 1 uur uitgesteld, en Polen zeilde. Wat nu te denken van gelijkheid van kansen. Een deelnemer eenvoudig vergeten, en later hem er tusschen geplaatst. Er was bijna geen wind. Holland, vertegenwoordigd door den aangewezen re serve daar de heer Hin ongesteld was startte goed. No. 2 was bij de 1ste boei 3 met veel kans voor een goede plaatst, daar 't bootje een deel in den wind kreeg, waarin het goede eigenschappen (door prima zeil- stand) had getoond. Echter een tegenstan der gaf weinig of geen ruimte bij de boei, de ma^ noeuvre was wat gewaagd, den tegenstande werd licht geraakt, en de reserve oordeelde zich zelf met de regelen in strijd, streek den wedstrijdvlag, en ging huistoe, was „a Deze uitslag is te bejammeren om 't vele voorbereidende werk, doch de moed is niet verloren, morgen hopen wij een beteren uit slag te toonen. Er wordt gezeild in 2 groepen van 8. Van 2 wedstrijden blijven no. 1 en 2 in de demi-finale. 2 loten zich in de demi finale, zoodat deze uit 10 personen kan be staan indien er althans morgen geen zelfde winnaars zijn als heden. In de 1ste groep zitten Argentiëni, Z. Africa, Gekisch-Schl., Engeland, Denemar ken, België, Holland, Spanje. In de 2de groep Finland, Monaco, Cana da, Portugal, France, Zweden, Polen, Noor wegen, Zwitserland ((één door mij, dit is Zweden in de 1ste en Portugal den 2den dag). H Naar wc vernemen, is onze stadgenoot, de heer J. J. A. Hin, die deelneemt aan de Olympische zeilwedstrijden te Meulan, in de demi-finale 2e geworden Door disquali- ficatie van België is hij echter als eerste geplaatst. Bij de Vrijdag voortgezette zeilwedstrijden werd de uitslag: le serie: 1. Nederland, 2. Engeland. 2e serie: 1. Portugal, 2. Finland. Zweden had vrijgeloot. In de demi finale kwamen België, Finland, Portugal, Noorwegen en Spanje, Holland Zweden en Engeland. Zaterdag werd de le demi-finale verzeild, waarvan de uitslag luidt: 1. België, tijd 1 uur 41 min. 58 sec.; 2. Noor wegen 1.45.16; 3. Zweden 1.46.30; 4. Spanje 1.51.12; 5 Nederland (gedistanceerd wegens het toucheeren van den boei); 6. Finland 154.56; 7. Engeland 1.53.08; 8. Portugal 2.02.04. DE HOLANDERS IN HET ESTAFETTE NUMMER. Fraaie successen. Finland wint den Marathon. Zaterdag is men te Colombes weer danig in actie geweest en ook onze athleten kwa men er ditmaal aan te pas. Het oude record estafette viermaal 100 M. heeft er danig aan moeten gelooven. Holland met de .loopers Boot, v. d. Berge, De Vries en Broos zorgde eerst voor een verrassing, door den afstand te loopen in 42 seconden. Dit gebeurde in de 7e serie, waarin de Hollanders eerste werden voor Finland en Hongarije. Een kranige prestatie. Even van te voren hadden echter reeds de Engelschen dit kunststukje uitgehaald, door precies denzelfden tijd te maken. Amerika bleek echter weer de primus in den jares door een tijd te maken van 41 1/5 sec. Ook onze Hollandsche athleet Keyzer verrichtte Zaterdag in de declaton (tien kamp) heel goed werk. Zoo werd hij b.v, eerste bij het discus werpen met een worp van 38.41 Meter en tweede in het no. polsstokhoog met een sprong van 3Vv Meter. Aan het no. 4 X 100 M. estafette werd om door ons nog niet bekende redenen door de Hollanders niet deelgenomen. Zondag werden de estafette-finales verloo- pen. Voor de 4 X 100 M. waren er 3 series, die werden gewonnen door Amerika, EnE- geland en Nederland. Toen kwam de eindstrijd. Weer loopen de Hollanders kranig, doch werden door Zwit-» seriand gepasseerd. De Zwitsers werden ech ter gedisqualificeerd en Holland eindigde hierdoor tenslotte als 3e, achter Amerika en Engeland. Dus toch nog succes. Eigenlijk gezegd hadden we er niet meer op gerekend en onzen kranigen estafette-loopers komt zeker een woord van hulde toe voor hun kranige prestatie. De declaton werd gewonnen door den Amerikaanschen hoogspringer en vijfkamp- man Osborne, die hiermede blijk gaf een athleet van zeer bijzondere klase te zijn. Om behalve de vijfkamp ook de tien gen zeker iets buitengewoons. Ten slotte heeft ook hét oude record dis cuswerpen er aan moeten gelooven. Dit werd door den Amerikaan Hauser gebracht op 46.155 Meter. Het geweldige slotnummer de Marathon werd wederom gewonnen door een Fin, al was hét dan ook niet door Kollemainer. Stenroos was ditmaal de gelukkige. De Finnen schijnen zeer bijzondere athle ten in het lange afstand loopen te bezitten. Alle lange afstandnummers van beteeke- nis, werden door hen gewonnen. Zoo behoort het groote athletiekfeest weer tot het verleden. Ons succes is matig geweest, doch in elk geval maken we vorderingen. Trouwens dat er voor ons in Parijs niet al te veel eer viel te behalen kon een ieder nagaan die zoo nu en dan eens nota neemt der buitenlandsche wedstrijden We hebben wederom in Parijs een lesje gekregen, dat ter harte kan worden geno men. Ook in 1928 zullen we in nog lang niet aan den spits staan. Maar dat de Hollandsche vlag dan toch enkele malen aan den Olympi- schen mast komt is wel zoo goed als zeker. Althans wanneer we de koppen er bij houden en ons niet teveel laten overbluffen der thans door buitenlanders gemaakte tij den. Ernstige training is voorloopig nog noodza kelijk. Vandaag verlaten de Hollandsche deelne mers Parijs om de heimat wederom op te zoeken. De uitslagen der wedstrijden van Zaterdag en Zondag zijn: 4X100 M. Estafette. Eerste serie: 1. Engeland, 42 sec., wereld record,; 2. Griekenland. Twede serie: 1. Zuid-Afrika, 42 4/5 sec.; 2. Canada; n. g. Spanje. Derde Serie: 1. Nederland, met Boot, v. d. Berge, De Vries en Broos, wereldrecord; 2. Finland; n. g. Hongarije. Vierde serie: 1. Zwitserland in 42 2 5 sec.; 2. Italië Vijfde serie: 1. Zweden 43.8 sec.; 2. Dene marken. Zesde serie: 1. Amerika 41 1/5 sec., we reldrecord. Cross County 10.000 M. De uitslag van de heden geloopen 10.000 M. cross county luidt als volgt: 1. Nurmi, Finland, in 32 min, 54.8 sec.; 2. Ritola, Finland; 3. Johnston, Amerika; 4. Harper, Engeland; 5. Lauxaux, Frankrijk; 6. Studenroth, Amerika. Het landenclassement is: 1. Finland; 2 Amerika; 3 Frankrijk. 4 maal 400 M. Estafette. Eerste serie: 1. Frankrijk in 3 min. 30 sec. 2, Zweden. Tweede serie: 1. Engeland 3.22; 2. Italië; n. g. Finland. Derde serie: 1. Amerika 3.27 2. Canada. 3000 Meter Teamrace. Finale: 1. Nurmi, Finland, in 8 min. 32 sec. (nieuw Olympisch record); 2. Ritola, Fin land; 3. MacDonald, Amerika; 4. Johnston, Amerika; 5. Katz, Finland. Het eind-landenclassement van deze team race luidt: 1. Finland, 8 pnt.; 2. Engeland 14 p.; 3. Amerika, 25 p.; 4. Frankrijk, 31 p. Estafette 4 maal 400 M. Finale: 1. Amerika in 3 min. 16 sec. (nieuw wereldrecord), 2. Zweden, 3. Engeland, 4. Canada, 5. Frankrijk, 6. Italië. Estafette 4 maal 100 M le demi-finale: 1. Amerika, 41 sec. (nieuw wereldrecord), 2. Zwitserland, n. g., 3. Ca nada, 4. Griekenland. 2e demi-finale: 1. Engeland, 42,8 sec., 2. Hongarije, n. g., 3. Italië, 4. Denemarken. 3e demi-finale: 1. Nederland, 42.2 sec.; 2. Frankrijk, n. g., 3. Zweden, 4. Z.-Afrika. Het was een fraaie strijd tusschen het Fransche en het Hollandsche team, welke door onze landgenooten met 2 M. voor sprong werd gewonnen. 10.000 M. snelwandelen. Finale: 1. Frigerio, Italië, 47 min. 49 sec., 2. Goodwin, Engeland, 3. Mac Caster, Z. Afrika, 4. Vavesi, Italië, 5. Schwab, Zwitser land, 6. Clarcke, Engeland. Discuswerpen. 1. Houser, Amerika, 46.155 meter (nieuw Olympisch record); 2. Nittymaa, Finland 44.95 M.; 3. Lieb, Amerika, 44.83 M.; 4. Pope, Amerika, 44.42 M.; 5. Askildt, Noor wegen, 43.45 M.; 6. Hartranft, Amerika, 4S.49 M. DECLATHON (TIENKAMP). 1. Osbom (Amerika) 7710 pt.; 2. Norton (Amerika) 7375 pt.; 3. Klumberg (Estland) 7329 pt.; 4. Huusari (Finland) 7041 pt.; 5. Sutherland (Zuid-Afrika) 6794 pt.; 6. Ger- spach (Zwitserland) 6743 pt.; 7. Johnston (Amerika) 6656 pt.; 8. Frieda (Amerika) 6618 pt.; 9. Porhola (Finland) 6548 pt., 10. De Keyser (Nederland) 6509 pt. Het landenclassement luidt thans: 1. Amerika 207 pt.; 2. Finland 138 pt.; 3. Engeland 62 pt.; 4. Zweden 27 pt.; 5. Frar - rijk 19 pt.; 6. Zwitserland 11 pt.; 7. Australië. LANDENTOURNOOI OP SABEL. De uitslagen van het heden aangehan gen landen-schermtournooi op sabel luiden: le serie: Tsjecho-SlowakijeGriekenland 106; HollandPolen 160; Amerika Uruguay 97; EngelandDenemarken 75 ArgentiniëBelgië 97. 2e serie: ItaliëGriekenland 142; AmerikaPolen 124; HollandUruguay 97; HongarijeEngeland 151; België Oostenrijk (Oostenrijk niet opgekomen). De uitslagen van Zondag zijn: Italië slaat België, 88 (46 ontv. en 50 geg. tr.)Hongarije slaat Amerika, 142 Argentinië slaat Spanje, 13—3; Tsjecho- Slowakije slaat Denemarken, 124. POLO TE PAARD. Het polo-tournooi te paard behoort tot het verleden Argentinië won den laatsten wedstriid van Frankri'k met 152 er be haalde hiermede het Olympische kampioen schap. Amerika werd 2de en Engeland 3de. De tehnis-Olympiade op de pas aange legde banen te Colombes zijn vandaag be gonnen. De Nederlandsche ploeg, welks sa menstelling onlangs meldden, is reads de vo rige week naar Parijs vertrokken om nog eenige dagen te kunnen oefenen. Het bleek echter, dat, ook wat de tenniswedstrijden aangaat, de regeling veel te wenschen 'iet. Om slechts eenige staaltjes te noemen: zes oefenbanen voor 150 speelsters en spelers, zeer primitief ingerichte kleedkamers. Dit alles natuurlijk in het geheel niet naar den zin der Hollanders, die toch heusch op d't gebied niet verwend zijn. De loting is niet onfortuinlijk geweest. Van de Hollandsche spelers, welke elk in een kwart geloot hebben, opdat zij niet in dc eerste drie ronden tegen elkaar zu' en ko men, is v. d. Feen nog het ongelukkigst ae- geest. Tegen Heem, den Voor-Indiër, legt hij het ongetwijfeld af. Deze speelt het baselin spel in een voor v. d. Feen te groote per fectie Timmer komt tegen den steeds sterker Deen Ulrich, welke wij kennen van de over dekte baan-wedstrijden AmsterdamKopen hagen. Wint Timmer, dan komt hij tegen Wheatly, den bekenden Engelschen speler. Voorts lootten v. Lennep en Leembruggen beiden tegen de ons overbekende Chineezen Wu en Khoo. v. Lennep kan het met wat geluk een heel eind brengen, want hij ont moet in de derde ronde pas de sterke Wsah- burn, de partner, van Willanus te Wimble don. Mej. Bouraan komt tegen de sterkste Bel gische speelster Mine Dupont, in geval zij yint tegen Mine Waussard of Mrs. Mallory. b -endouble kunnen v. Lennep en —me- winnen van Fokuda-Honda, een van beste Japansche doubles, echter niet vap zoodanige internationale kracht, dat de Hol landers geen goede kans hebben. Leembruggen en v. d. Feen komen tegen de Tsjechen Zemla en Koseluh. Mochten de Hollanders voor een verrassing zorgen, dar worden zij in de tweede ronde „weggesla gen" door Raymond en Spence. Mej. Boumaa en Timmer hebben een uit stekende kans om in de derde ronde te ko men, na eerst gewonnen te hebben van de Zweedsche double Mej. van EsserWeimer- gren; daarna van Mej, GagliardiSabaddini, welke Italië vertegenwoordigen. Wij hopen, dat het den Holanders gelukt eenige overwinningen te behalen, noodig om onzen naam op tennisgebied weer iets te versterken. Als v. Lennep zich in zijn spel maar niet te veel door de bijkomstige om standigheden laat beïnvloeden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 5