Sport- en wedstrijden. "w i i De Vijfde Jaarvergadering van den D. H.V. B. tf RADfO- OMROEP SNufegefoopen on Branderig» Voeten venacM en geweeet men mét PUROL Met KorfbaHournooi voor R. K. Meisjeepairowaten. St. Agnes en St. Rosa winnen. Watersporttentoonstelling Warmond. De begrafenis van generaal van Heutz. De Nederlandsche gezant te Berlijn en de ex-kroonprins. Wetsontwerp wijziging T ariefwet. Vier tijdschriften verboden. De pensioen-regeling bij de Spoorwegen. KERK IN SCHOOL. R.K. Vacantie-leergang in Beroepskeuze-voorlichting. HANDEL EN NIJVERHEID. KUNST EN KENNIS. ONTHULLING GEDENKTEEKEN VAN DALE. UIT BOEK EN BLAD. Eucharistie en Bibliografie. LUCHTVERKEER. Hit II Het gezelschap werd ter dezer gelegenheid door onzen fotograat gekiekt. BINNENLANDSCH NIEUWS. Wijnkoop in de executieve. ROEIEN. De Vaccinatie-plicht. De KoningininNoo rwegen. De Rijwielbelasting. VERKEER EN POSTERIJEN De Girodienst. UIT DEN OMTREK. SCHOTEN. DAGELIJKS PRIMA RADIO CONCERTTOESTELLEN Desverlangd vanaf f 6.— per maand. Bureau Meijer - Haarlem. Kampervest 23 - Telef. 3620. IJMUIDEN. HOORN. ?6en. (Vervolg). Goder begnnsiigmg van fraai weer w^erd eremavond het Korffealtournooi voortge- Veel publiek is aanwezig als even over 8 War Sjt. Agnes (Haarlem) en St. Agnes (Heemstede) fcu 'aet vetd komen. De Haarlemmers zijn bijna den geheelen jwedstrijd sterker geweest en verdienden de -1 overwinning ten volle. Het sp.el stond een goed peil en menig fraai staaftje werd zien gegeven. teBij een stand van 11 werd Haarlem ster- r en drie punten waren het resultaat. Al- o 41 voor St. Agnes, Haarlem. Hierna werd begonnen met den wedstrijd St. Rosa—St. Anna. Beide partijen werpen zich vol vuur in den •tpijd. Rosa is in het begin iets sterker, doch eppedig neemt Anna het spel in handen. Ejr wordt vrij forsch en wild gespeeld en de waliteit is niet zoo goed als bij de eer ste ontmoeting. Bij een der vele doorbraken van Rosa weet Truus Bloem met' een goe- -dfen worp voor haar twaalftal de leiding te nemen. Van nu af aan is Anna steeds in de meerderheid. Deels door pech, deels ook door uitstekend verdedigen van Truus Bloem slaagt Anna er in slechts éénmaal door toe doen van L. Heeres te scoren. Einde komt met een gelijk spel, 11. Anna had zeker de overwinning verdiend en had daardoor een der prijzen bemach tigd. Nu waren het Rosa en Agnes die a.s. Woensdag om den eersten en tweeden prijs moeten kampen. Bij Rosa was Truus Bloem en bij Anna waren L. v. d. Horst, L. Heeres en M. Lip pis de besten. Het is een fraai tournooi geweest, dat veel heeft bijgedragen tot propaganda der R.-K. 15 t/m 22 Juli 1924. Van het Secretariaat, Stadhouderskade 32, Amsterdam, ontvangen wij de navolgende gegevens Indien de opening van de Tentoonstelling door ons niet reeds op 15 Juli e.k. was be- 'd, voorzeker zouden wij dan thans nog de Tentoonstellingsruimte op zichzelf teen uitbreiding geven. Het verheugende "verschijnsel doet zkh nj. voor, dat ons ge durende de laatste twee weken nog verschei dene aanvragen met betrekking tot stands bereikten, waaraan wij echter zeer tot ons "leedwezen geen gevolg meer hebben kunnen Een, aangezien ons voor eene correcte voor- eiding van een geheel, grooter dan de tgestelde indeeling, de noodige tijd ont- ibreekt. Een bijzonder bemoedigend ver schijnsel blijven deze vele aanvragen a la dermère heure desondanks, en ze bewijzen 'tevens dat de verwachtingen, welke wij vanaf den beginne van deze Tentoonstelling hadden ten zooals wij ze in onze eerste circulaire nader hebben geformuleerd, inderdaad ook m vervulling zijn gegaan. Een bemoedigend verschijnsel blijft het bovendien, aangezien bet besluit hetwelk door ons bij het constitu- eeren van ons Comité werd genomen, n.l. om deze Watersport Tentoonstelling elk jaar te doen plaats vinden, hare organisatie stadig uit te breiden en hiervan De Jaarlijksche Watersport Tentoonstelling te maken, even eens zooals onze 1924 Tentoonstelling op een gezonden basis blijkt te berusten. Hetgeen door onze 65 deelnemers zal den geëxposeerd, bestrijkt het geheele van de Watersport in den ruimsten des woords met veel belangrijks en op watersportgebied zullen de be kers op dezen Show kennis kunnen ma- De verscheidenheid is zóó groot, dat on- catalogus, waarin met betrekking tot alle nds gedetailleerde gegevens worden opge nomen, een lijvig boekdeeltje belooft te /worden. Te veel zouden wij van Uwe plaats ruimte vergen, indien wij in dit artikeltje over jde exposities zouden gaan uitweiden en al staan wij derhalve met een korte vermel- ng van de deelnemende Firma's zonder er (zie gedrukte lijst). Een uitzondering den wij gaarne willen maken en wel voor bijzonder mooie inzending van het Neder- dsch Historisch Scheepvaartmuseum te dam, inzending welke wij aan de /welwillende en enthousiaste medewerking rv3ix den Directeur, den heer Cannenburg te danken hebben. Wij zijn er van overtuigd idat deze interessante inzending vele bezoekers ertoe brengen zal dit Museum (de Lairesse- istraat. Amsterdam) na afloop van de Ten toonstelling in zijn geheel eens te gaan be zichtigen. Wij kunnen thans een mededeeling doen, (welke voor dames èn heeren Kaaggangsters en /gangers en voor de bezoekers van onze Ten toonstelling ongetwijfeld een zeer groote aantrekkingskracht zal blijken te bezitten. Een tip-top Café-Restaurant met groot terras aan de Leede en een gezellige Bar zullen door het algemeen bekende Café- Restaurant „Trianon" van het Leidscheplein, Amsterdam worden geëxploiteerd. Het Tria- non-orkest onder leiding van den heer Sharman zal het verblijf in de Trianon-' établissementen nog veraangenamen. .Niet alleen dat de ruimte welke door Trianon in beslag zal worden genomen, ca- 1000 M2., aan honderden bezoekers plaats zal kunnen bieden, doch tevens worden maatregelen genomen, welke een bediening als op het Leidscheplein te Amsterdam, zelfs bij de grootste drukte zullen waarborgen. Enkele Feest- en Elite-avonden staan op het programma. De daaraan verbonden extra verrassingen zullen nog nader bekend worden gemaakt. Ten gerieve van hen welke gedurende de Kaagweek in Warmond verblijven, zullen door ons doorloopende bewijzen van toegang tegen den prijs van 4.50 worden verstrekt. Tegen inzending van dit bedrag plus 10 ct. voor porti zullen deze kaarten door het Secre tariaat, Stadhouderskade 32, Amsterdam, worden toegezonden, terwijl ze tevens aan de twee Tentoonstellings-Cassa's verkrijg baar zullen zijn. Voor de bezoekers welke niet in Warmond .blijven zal door ons een geregelde Autobus- Verbinding van het Tentoonstellingsterrein naar Leiden, vice-versa worden georganiseerd, zoodat men nog laat van de verschillende (treinen richting Amsterdam ca. 12 uur fs nachts vanuit Leiden gebruik zal kun- jnen maken. De communicatie te water tusschen Ten toonstelling en de zich op de Plassen bevin dende vaartuigen zal door een flotille speciaal daarvoor aangestelde Evinrude-Vletterlui steeds prompt verzekerd worden. Deze Vlet terlui zijn gehouden steeds en onder alle «omstandigheden te varen, terwijl vaste ta rieven werden vastgesteld, welke in de vletten .duidelijk zichtbaar bevestigd zullen worden. 'Eventueele klachten welke men over deze Vletterlui zou kunnen hebben, verzoeken wij tot het Tentoonstellings-Comité te willen richten, hetwelk permanent op het Tentoon stellingsterrein aanwezig zal zijn. De aan gestelde Vletterlui zijn door een Oranjeband „Tentoonstelling" om den arm te herkennen, terwijl ook de vletten van een oranje vaan „Tentoonstelling" voorzien zullen zijn. De Jachthaven „Cieco", op welker terrei nen de Tentoonstelling wordt gehouden, De wind stond een weinig schuin op de baan, doch was meerendeels mee. Er kan gezegd worden, dat het Spaarne wel vooruit gaat; want in vergelijk met de laatste jaren, loopt het geheel veel beter van stapel, zijn de inschrijvingen grooter, de- tijden beter en wat meer zegt, de stijl van meerdere roeiers en roeisters gaat goed vooruit en is het niet teveel voorspeld, dat binnen enkele jaren het Spaarne weder roeiers zal tellen, die ook op buiten-Spaarnc wedstrijden van zich zullen doen spreken. Een weinig meer wind dan vorige dagen, echter d«aar tevens „het Spaarne" zeilwed strijden had uitgeschreven, kan vooral dit nummer als bijzonder geslaagd worden be schouwd. De eerste heat werd gewonnen door A. Dokkum, de tweede heat voor waar door de jongedame A, Stap, de derde door een jonge dame, handiger en in zeilen brutaler dan een zestal zeilheeren, n.l. mcj. Noortje v. Breemen. De roeiraces werden voortgezet, waarbij vooral de oude twee- en oude vier en mixed vier beslisingswedstrijden zeer span nend waren. „Het Spaarne" kan terugzien op een drie tal zeer geslaagde wedstrijddagen. De finales der verschillende wedstrijden. Jonge SciffHeeren: B. ten Have. Oude Twee. Heeren; F. de Groot; H. Din- nont; C. Dinnont. Zeilwedstrijd. Mej. A. Stap in boot „Snor"; A. Dokkum in boot „Snapje", beiden n«o. 1 in een serie. Jonge Sciff. Dames: mej. B. Bouman. Mixed Vier: J. Lamp, mej. M. Steenman, mej. A. Stap, mej. A. Dokkum, 57 sec; Pi laar St. Wherry-wedstrijd: R. de Jong, A. Dokkum, mej. A. Stap, St. Oude Sciff Dames: mej. C. v. Kempe Valk Oude vier. Dames; mej, L. Vennema, mej. F. te Kiefte, mej. N. van Breemen, mej. M. Moman van Son, mej, J. Wentholt, st. Oude Sciff. Heeren, A, Dokkum, 43.2 seconden. Oude vier. Heeren; F. Führop, C. Merens, H. Meyer, H. v. Waveren N. V., St. Tijden konden in vele gevallen niet juist worden opgenomen door het mankeeren van een goede volgboot De heer P. van Niftrik sloeg bij den zeil wedstrijd om. a.s. op Ae post-, bij- en hulppostkantoren, alsmede na voorafgaande aanvrage, op de stations voor den postdienst rijwielmerken verkrijgbaar zullen worden gesteld tegen den prijs van 3 per stuk. De verkoop van de merken zal geschie den op werkdagen op de post- en bijpost kantoren in de uren van openstelling, val lende tusschen 9 uur voormiddag en 4 uur ^namiddag, en op de hulppostkantoren en stations voor den postdienst gedurende den geheelen duur der openstelling. De Ned. Gezant te Bern, de heer Doude van Troostwijk, heeft opdracht ontvangen, zieh naar Montreux te begeven ten einde de Nederlandsche regeering te vertegen woordigen bij de teraardebestelling van oud gouverneur Van Heutz. Tevens zal de gezant optreden bij deze begrafenis, als representant van H. M, de Koningin. Naar de „Tel." verneemt, heeft de Ne- nerlandsche gezant te Berlijn, baron Gevers, verklaard, dat hij, alvorens hij 't diner aan den kroonprins aanbood, zich eerst in ver binding had gesteld met het departement van Buitenlandsche Zaken in Den Haag, ten einde te weten te komen, of dit bezwaren tegen het diner had. Pas nadat het Neder landsche departement van Buitenlandsche Zaken den gezant had medegedeeld, dat het geen bezwaar tegen het geven van het diner had, heeft de gezant het diner aan den kroonprins aangeboden. De Zwitsersche Handelsvennootschap on der de firma Gebr. J. J. Spalty, te Net- stal, verzoekt in. een adres aan de Tweede Kamer, het wetsontwerp tot wijziging van de Tariefwet in dien zin te amendeeren, dat voor de goedkoope kaassoorten geen ver hooging van het tarief, althans niet dan tot een beperkt percentage, veel meer over eenkomende met het huidig tarief, plaats hebben. B. en W. van Amsterdam hebben den ver koop in de gemeentelijke kiosken verboden van de vier volgende tijdschriften; Pan, La Vie Parisienne, Le Sourire en Reigen. De pachter van de gemeentelijke kiosken heeft ingevolge het pachtcontract het uitstallen en verkoopen van genoemde tijdschriften on middellijk moeten, stopzetten; de motivee ring van B'. en W. luidde, dat de platen van die vier bladen een aanstootgevend karakter dragen. De spoorwegkiosken mogen op last der di rectie van de spoorwegen sinds eenigen tijd de tijdschriften Pan en De Zwarte Kat niet meer verkoopen. Het hoofdbestuur van den Bond van Amb tenaren der Nederlandsche Spoorwegen (B, A.N.S.) heeft aan 'den Minister van Water staat een schrijven gezonden waaraan het volgende is ontleend: Ons hoofdbestuur ontving op onze jaarver gadering met algemeene stemmen de op dracht den Minister van Waterstaat (even tueel den Ministerraad) uit te noodigen met de behandeling en invoering der nieuwe pen sioenregeling voor het Spoorwegpersoneel denzelfden spoed en voortvarendheid te be trachten als is geschied ten aanzien van het 21e wijzigingsblad op het R. D. V. S. S./H. S. 1921. rëtet voor frótf ffcasd heb- Door den Raad van Beheer van het Cen traal Zielkundig Beroepskantoor te Utrecht werd besloten om op 27 en 28 Augustus a.s. een tweedaagsche R. K. Vacantie-Leer- gang te organiseeren in Beroepskeuze-Voor- 'Ichting te Utrecht. Bereids verzekerde men zich van de vol gende docenten: Prof. Dr. Jac. van Ginneken, Prof. Dr. F. Roels, Rector B. H. de Groot en G. D. Ze- gers, terwijl in kringen van religieuse onder wijzers nog om medewerking verzocht wordt Binnen eenige uagen zullen de te behan delen onderwerpen worden gepubliceerd en nadere mededeelingen en uitnoodigingen volgen. Reeds thans bestaat de gelegenheid zich aan bovengenoemd Bureau als cursist(e) te laten inschrijven, waarvan de kosten 5. bedragen. HANZEBANK BISDOM HAARLEM. Aan het verslag over het boekjaar 1923 is het volgende ontleend Met het zesde boekjaar is een tijdperk afgesloten, dat voor onze Instelling een algeheele wijziging van positie heeft ge bracht. Kon in de eerste vijf jaarverslagen op een regelmatige en gunstige ontwikke ling van hét bedrijf worden gewezen, zelfs in die mate dat het verslag over 1922 een verleend crediet aangaf van zeven millioen (het hoogste jaarbedrag wat bereikt is), mét de balans van 31 December 1923 komt een geheel ander beeld tot uitdrukking, waar de belangstelling ongeveer de helft aan wijst van die per 31 December 1922. Wat de uitkomsten van het bedrijf aan gaat gaf het eerste half jaar 1923 gunstiger cijfers dan het overeenkomstige tijdvak 1922, terwijl de verwachting mocht bestaan, dat de geleidelijk tot uitdrukking komende be zuiniging tot verdere verbetering van de bedrijfsresultaten niet onbelangrijk zou bij dragen. Er was o.i. alle reden om met betere vooruitzichten rekening te houden. Als gevolg van de bekende gebeurtenissen brak echter vanaf 18 Juli 1923 een periode aan van crisis zich het sterkst uitende gedu rende de maanden Juni en Juli. met geleide lijk gunstiger verloop voor de volgende maan den, waarna in November in verband met een bepaalde actie de toestand zich ver scherpte om vanaf eind December tot een be ter verloop te komen. Op den balansdatum was dientengevolge de positie, wat de liquiditeit betreft, zeer on gunstig te noemen, waarin na 31 December geleidelijk een gunstiger wending is' geko men. In hoeverre de crisisomstandigheden van invloed zijn geweest moge blijken uit de na volgende gegevens Alleen ten koste van een aanzienlijke in krimping van het bedrijf, verder door rea lisatie van een belangrijk deel der effecten en door verkoop van gebouwen, zijn de kas middelen verkregen ter regeling van de uit betaling. Door ingrijpende bezuinigingen, o.a. door vermindering der salarissen met 20 pCt. is het mogen gelukken, om de bedrijfson- kosten dermate te verminderen, dat ondanks de snelle en overwegend? inkrimping van het bedrijf, over het twilede halfjaar 1923 geen bedrijfsverlies te boeken valt. Hoewel het realiseeren van bezittingen, welke in het beperkte bedrijf niet meer productief wa ren, reeds per 1 Januari 1924 een sterke da ling van beheers- en exploitatiekosten was bereikt, waardoor dus de kans op een ren dabel bedrijf is gestegen, zelfs bij het gedeel telijk herstel. Bovengenoemde bijzondere kosten zijn op 'Icidêlfjke ftricrftnpfng althans in Ket voldoende gelegenheid kan worden geboden. De crisisomstandigheden in aanmerking 'genomen, mogen de totaal bedrijfsuitkom- ,-sten niet teleurstellend worden genoemd. 'Voor het loopende boekjaar zal de verdere inkrimping van het bedrijf nog steeds ge paard moeten gaan aan meerdere bezuini ging. Over Mei 1923 bedroegen de sala rissen f 24.166.91 over Mei 1924 f 12.930.83. Daarnaast zal gestreefd moeten worden naar vermeerdering der inkomsten. ÏEerbij kan herhaald worden wat in het vorig verslag is aangegeven met de plan nen tot reorganisatie zal getracht worden tot gunstiger bedrijfsuitkomsten te geraken om daardoor te komen tot het vormen van de reserves voor risico's, aan een omvangrijk credietbedrijf verbonden. Voortzetting en verder herstel van het bedrijf, zooals aangevangen is vanaf Dec. 1923, is hierbij voor aandeelhouders van het grootste belang, waarbij medewerking te eerder gegeven kan worden, omdat de bestaansmogelijkheid aan de hand van de gegevens uit de vorige jaren zeer wel aan te toonen is. Op den Centralen Raad van de Hanze, in October 1923 gehouden, werd unaniem het bestaansrecht en de nood- Zakelijkheid van een Middenstandscredietin- stelling erkend. VERBOD BLOEMENINVOER. Naar het persbureau Vaz-Dias verneemt heeft de Duitsche regeering een invoerverbod van vele bloemen en kruiden vastgesteld. Onze Hollandsche kweekers worden het meest getroffen door het verbod op taxus- baccata, de tinus cambra en de ilex aquiso- lium (hulst). Teneinde opheffing te verkrijgen vertrekt dezer dagen onder leiding van Mr. Wyry een deputatie van den Bond van Nederlandsche Plantenhandelaren naar Berlijn. Het gedenkteeken voor Van Dale, den schrijver van het bekende Woordenboek, den vroegeren archivaris van Sluis, zal onthuld worden ter gelegenheid van het bezoek van de Koningin aan Sluis op 8 Augustus e.k. Het staat nog niet vast of dit in de tegen woordigheid van en door H.M. zal geschieden. De jonge, frissche rubriek „Boekennieuws van het Tijdschrift voor R. K. Ouders en Opvoeders heeft niettegenstaande zijn nog kort bestaan reeds burgerrecht verkregen en geeft bij iedere gelegenheid blijk van zijn ondernemingsdurf en energie. Ter gelegenheid van het Eucharistisch Congres gaf het een bibliografisch overzicht, bevattend alle Eucharistische werken in de Nederlandsche, Fransche, Duitsche en Engel- sche taal, alsmede het voornaamste in an dere landen gepubliceerd, vanaf 1900 tot op onze dagen, beknopt en zakelijk besproken door ervaren deskundigen. Niet alleen als geestelijke voorbereiding voor liet Eucharistisch Congres heeft het zijn actueele waarde, maar tevens als legger en verzamelwerk zal het van onvergelijke lijk gemak zijn voor Priesters en Leeken, die het grootste geheim van ons Geloof waardig willen behandelen in toespraken of studiën. De prijs a 70 cent per aflevering (com pleet in twee afleveringen: 13 en 14) is zoo laag, dat ieder zich, dit hoogst be langrijk werk van blijvende waarde kan aan schaffen. MACLAREN. Uit Tokio wordt gemeld, dat de vlieger Maclaren naar Menado is vertrokken. Volgens de Tribune is de voorzitter van de communistische partij in ons land, D. Wijnkoop, gekozen in de Executieve, het - „T - - uitvoerend bewind van de Derde Interna- bredt ligplaats voor Vaartuigen, terwijl voor tiona|e hen, welke de Tentoonstelling per Auto of Motorfiets zullen bezoeken, een groot terrein ter formeering van een Wagenpark zal wor- Iden gereserveerd. DE ROEIWEDSTRIJDEN VAN HET SPAARNE Zaterdag bracht ons ook het geluk van heerlijk zomerweer, waarvan zeer zeker op de eerste plaast de Spaarne-roeiers en roeisters, dameskijklustigen en heeren-toe- «chouwers hebben genoten. De start was in de omgeving van Figee met uitzondering van de wherry-races, welke een boei moesten ronden, waardoor deze baan liep van de roeiloods tot ongeveer de kazerne en terufc Naar wij vernemen is het gemoedsbezwa- renwetje in zake vaccinatie-plicht in de afdeclingen der Tweede Kamer vrij alge meen ongunstig ontvangen. Koningin Wilhelmina is met haar gevolg te Moldé aangekomen, vanwaar zij naar Aandelsnes in het Ronsdal zal gaan. De verkrijgbaarstelling de' Rijwielmerken. De directeur-generaal 'er posterijen en telegrafie maakt bekend, da1 anaf 16 Juli Inderdaad is het grievend op te moeten merken, dat een voorstel tot loonsinhou- ding in slechts enkele dagen de goedkeu ring der regeering kan verwerven, terwijl de zoo dringend noodige pensioenverbetering nog steeds op behandeling wacht. Met den meesten aandrang wordt ver zocht het ontwerp-wet te willen idienen en een voortvarende behandeling daarvan te doen bevorderen. De minist'er van Waterstaat, de heer Van Swaay, heeft het volgende antwoord ge zonden: „In verband met het stadium van voorbe reiding, waarin nevenvermeld wetsontwerp thans verkeert, komt het mij voor, dal een onderhoud daaromtrent, voor zooveel mijn departement betreft, thans geen doel kan treffen. Het ontwerp, is sedert geruimen tijd bij het Departement van Financiën in behande ling in verband met het feit, dat wijziging van de Pensioenwet 1922 in overweging is.' Naar „het Vad." uit goede bron ver neemt, zal de heropening van den Giro- de balans tot uitdrukking gebr,acht onder her hoofd Reorganisatierekening welke in de toelichting nader is omschreven. Ook in het nieuwe boekjaar zal eenerzijds deze reorganisatierekening nog verhoogd worden, ander zijds is in 1924 een verdere daling van onkosten te wachten. Dit crisisverlies, alsmede een aanmerke lijk bedrag aan winstderving vormen echter niet de eenige, wellicht niet de voornaamste schadeposten, door de crisis onnoodig veroorzaakt. Afgezien ook nog van het feir, dat in lang durig tijdperk in de credietvraag van den R.K. georganiseerden Middenstand in het Bisdom Haarlem niet is voorzien kunnen worden, zelfs niet van Hanzeleden-aandeel- houders, en wel in den tijd, waarin meer van credietnood dan van credietbehoefte kan worden gesproken, al deze gevolgen buiten beschouwing gelaten, kan geconsta teerd worden, dat aan de bedrijven en aan de positie van zeer vele R.K- Middenstan ders-aandeelhouders, onberekenare schade is toegebracht. Het totstandhouden van onze Instelling heeft ongetwijfeld de credietnemers voor grootere nadeelen behoed, wijl thans voor overbrenging, algeheele afdoening of voor ge- Gemeentezaken. B. en W. stellen voor, ontheffing der bouwverordeningg te verlee- nen aan J. C. C. Voorvelt, voor den bouw van een serre achter perceel Rijksstraat weg 117; B. en W. stellen voor, afwijzend te be schikken op het verzoek van M. Henne- man, hem alsnog vergunning te verleenen, om bij den bouw varl 5 woningen aan de le Hoogewoerd dwarsstraat den scheidingsmuur te doen afwijken van het bouwplan. B. en W. stellen voor in te trekken, de heffingsvordering eener belasting op bouw terreinen, terwijl zij een nieuwe verordening ter vaststelling aanbieden, waardoor het percentage der belasting in de verordening vastgelegd wordt. B. en W. bieden ter vaststelling aan, in ver band met gedeputeerde Staten, een nieuwe omschrijving van den ontvangpost voorko mende in de op 17 October 1923 vastge stelde tweede suppletoire begrooting der ge meente; van de voor ons land belangrijkste stations. Nieuwsberichten (Vas Dias) Amsterdam P. C. F. F. Golflengte 2000 M. Dagelijks (uitgezonderd Zondag) 8,15 8,30 v.m.; 10—10.12 v.m.; 1:1.3011.55 v.m.; 12,15—12,30 n.m.; 1,05—1,20 n.m.; 3—3,30 n.m.; 4,154,28 n.m. Tijdseinen; 10.15 v.m. en 4.30 n.m Effecten en Geldkoersen (Vaz Diaz, zie hierboven) te 1,301.4522.152.30 en 2.45 n.m, (uitgezonderd Zondag en vacan- tiedagen en Zaterdag alleen 10.3011.30 v.m.) Weerberichten Vossegat Bé 1050 M.: 11.10 v.m. en 12,30 n.m en 8 n.m. (Ge meenlijk Morseseinen in langzaam tempo, waarop men zich oefenen kan). Londen 2 L.O. golflengte 365 M. Somtijds 3.205.20 n.m., dames half uurtje, 5.50 kinderuurtje, 7,5010.50 (of later) con cert, opera of Popul avond. Tijdseinen 7.20 en 9.50 n.m. Maandag, Donderdag en Zaterdag Dansmuziek (Jaz- band) van uit het Savoy Hotel te Londen na 10.20 n.m Diverse Engelsche stations hebben onge-j veer dezelfde zenduren en wel: Cardiff 5 W. A. op 350 M. Manchester 2 Z. Y. op 375 M. Bournemouth 6 B M. op 385 M. New Castle 5 N O op 400 M. Glasgow 5 G. S. op 420 M. Birmingham 5 I. T. op 475 M. Aberdeen 2 B D. op 495 M. Radio Paris S. F. R. 1780 M. Con cert (Tzigane orkest) 1.05 n.m. dito te 5.05 n.m. (vocaal of instrumentaal) dito te 9.20 n.m., als 5.05 of aansluiting op opera of anderszins (voorafgegaan te 8.50 n.m. door Nieuwsberichten). Gemeenlijk Donderdag en Zondag Dans-! muziek tot ruim elf uur. event, afgewisseld door chansons of causeriën Eiffelioren F. L. 2600 M. 7 en 11 uur v.m., 7.20 en 10.35 n.m Weerbericht 3.50 n.m. Beursverslag 6.307.15 n.m. concert. 11.2011.25 n.m. en 12.04 Tijdsei nen Ecole Supp, P. T. T. 450 M.: Dage lijks, behalve Maandag te 9.20 n.m., voor drachten, enz. Petit Parisien 340 M.: Gemeenlijk Dinsdag, Donderdag en Vrijdag 8.50 n.m. concert. Brussel S. B, R. 265 M. 5.206.20 n.m. en 8.351020 n.m. concert. Haren (Brussel) B. A. V. 1100 M. 5.1P n.m. Weerbericht. Königswusterhausen L. P. 4000 M. 7.20 v.m.—6 n.m. berichten (ongeregeld) Maandag en Vrijdag 8.209.20 n.m. concert op 2700 M Zondag alleen 11.20 v.m 1.20 n.m Eberswalde 2700 M. Gemeenlijk Dinsdag en Donderdag concert 8.209.20 PROGRAMMA. Maandag 14 Juli 7.158.30 Hilvers. Draadl. omroep 1050 M. Kinderuurtje door Mevr. Antoinette van Dijk. Radio-Industrie, den Haag 811 uur 1050 M. Concert door „de Batavie ren." Dinsdag 15 Juli waarschijnlijk alleen Buitenlandsche stations. Bijzonderheden. Het nieuwe Engelsche station te Chelms ford, neemt dagelijks voorloopig proeven op 1600 M. golflengte met 25 K. W. ener gie en is in ons land zeer duidelijk te ont vangen. B. en W. stellen voor aan de coöperatieve Woningbouwvereeniging „Volkshuisvesting" als aanvulling op de toegezegde voorschot ten, een voorschot te verleenen van ten hoogste 16.000 tot dekking van de kosten van het verkrijgen van den benoodigden grond, alsmede een voorschot van ten hoog ste 10.000, tot dekking van de kosten tot stichting van 68 woningen aan de Eiken straat, de Lindestraat, de Kastanjestraat en de Eschdoornstraat. NOG EENS DE HEER v. d. STEL. Onder de ingekomen stukken voor den gemeenteraad van Schoten lezen wij, dat in gekomen is een schrijven van den heer A. van der Stel waarbij hij zijn ontslag d.d. 1 Fe bruari 1924 als directeur van het gasbedrijf intrekt. Wat de reden is, die de heer v. d. Stel tot deze vreemde kronkeling brengt, kunnen wij niet achterhalen. De Gemeenteraad an Schoten heeft hem, op zijn verzoek, ontslag verleend, mede naar aanleiding van de inder tijd aan het licht gekomen feiten en door ons indertijd medegedeeld. Ook in het schrijven van den heer v. d. Stel aan den Raad ont breekt een verdere aanwijzing omtrent de reden, die hem noopt dezen brief aan den Raad te zenden. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Schoten, op Vrijdag IS Juli 1924, 's namiddags 2 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Voorstel tot het verleenen van ontheffing van bepalin gen der Bouwverordening. 2. Idem tot wijzi ging der verordening op de bouwterrein-be lasting. 3. Idem tot wijziging der verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch. 4. Idem tot wijziging der politieverordening. 5. Idem tot wijziging der tweede suppletoire be grooting, dienst 1923. 6. Idem tot wijziging van het raadsbesluit tot verhuur van woningen aan de vereeniging Eigen Haard, 7. Idem tot wijziging van het raadsbesluit, tot het aan gaan eener hypothecaire geldleening vooi woningbouw. 8. Idem tot het verleenen van aanvullingsvoorschotten aan de bouwvereeni- ging Volkshuisvesting. 9, Idem tot wijziging der verordening op het grondbedrijf. 10 Inge komen stukken en mededeelingen. 11. Belas tingen. Drukte. Gisteren met het mooie weer is het ontzettend druk geweest. Alleen de mo torbooten brachten van de sluizen naar haf zeestrand 7 a 8000 menschen over, terwijl hel overzetveer bij de Visschershaven nog wel meer overgezet zal hebben. De politie heeft de orde uitstekend gehandhaafd en had zwaar werk. Een tweetal Duitschers van den Duitsche stoomtrawler werden wegens dron kenschap opgebracht. Ook te Velsen is het gisteren weer reusachtig druk geweest. Wielerwedstrijden. De officieele datum van den tweeden wielerwedstrijd, welke op het Hollandia-sportpark zal worden gehou den, is thans officieel vastgesteld op 3 Aug. aanst.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 8