Concours Hipp-que te Hoofddorp. Advertentiën. f zijn GESLOTEN Vereen HaarlemscheMelkiiandel öoecfea JONGKIND Kunsttanden Dr. Fred. Muller De Centrale Tandheelkundige Kliniek Tandheelkundige HO FOTO - KIIISWE0 60a. idem idem idem NETTE MEISJES RESTANTEN «ÏIÖTIUT 40, IAAILEH- Zijlstraat 53rd Tel. 3761 PraktUk De prijzen van Melk en Melkpro ducten zijn vastgesteld als volgt: 1L Fl. f 0.16 L. Room f 1.15 f 0.12 'h L. f0.57* f 0.14 |:oL. f 0.25 f0.07 'j Fl. Yoghurt f 0.23 f 0.20 1F1. f 0.12 fO.ll 1|i Fl. Gortepap f 0-16 f2.30 'le Fl. f 0.08 g Vraag en Aanbod jfj H Advertentiën m voor nsxngR Bjbsswji? KERK EN SCHOOL. Kleverlaan 118 Tel. 2644 van 19 Juli tot en met 3 Aug. i Fl. '|2 Fl. 1 L. Room 59 ct. 98 ct. WINKELJUFFROUW MOET U TE KOOP TE KOOP FORD. VERLOREN: üng. HAARLEM. Prov. Staten van Noord-Holland. SPAARNDAM. De installatie van den nieuwen burgemeester. HEEMSTEDE. R. K. Universiteit. Een Provinciaal Kapittel. De H. Sacraments-processie in het Stadion. Zenuwarts, Afwezig na 17 Juli. en specialiteit: HEEREtt-MODE-ARTlKELEM Z HAARLEM Z AHEGAH6 l£-TELEF. 2685 HET BESTUUR. Aan de Haarlemsche Stoomzeepfabriek „Het Klaverblad" kunnen eenige tegen hoog loon geplaatst worden. Aanbieding in persoon, Kantoor Spaarn- wouderstraat 14. -y J- Gevestigd: DIERENARTS Schotersingel 117 Tel. 3924 Spreekuur: 1-2 en 7 AD VERTEEREN DOET VERKOOPEN. Actief persoon Net Meisje vanaf f 2.50 per tand Operatiën pijnloos. Dagelijks tè spreken van 10—4 Keuken-Werkmeis j e R.-K. Dienstbode R.-K. Dienstbode Net Meisje Flink -Dagmeisje Net Dagmeisje Hulp der Huisvrouw Net Dagmeisje Jongste Bediende LUB' 1 Een nette Loopjongen Aardbeienplukkers Pakh. of Mag. knecht Kost en inwoning Te koop aangeboden Te Huur Platte Sleeperswagen Een Dogcar Te koop aangeboden Zit- en Slaapkamer Weiland aangeboden Te huur gevraagd Onder begunstiging van prachtig zomer weer werd heden, Woensdag, het 15e jaar- lijksche concours van de vereeniging „Voor uit'' gehouden, dat wel tot de beste en be langrijkste hippische verrichtingen in ons land behoort. Men kan het aan alles bemerken, dat de Haarlemmermeerbewoners trotsch zijn op hun paerdenfeest en er geen geld of moeite gespaard wordt, om den hoogst gunstigen indruk, welke dit concours steeds heeft ge maakt, een blijvend karakter te doen geven. Hoofddorp is in feestdos; van alle kanten brengen treinen, rijtuigen, automobielen, motorrijwielen met zijspanwagens en fietsen duizenden mannen en vrouwen, jongens en meisjes bijeen. Er heerscht een feeststemming onder de bevolking. Alles is op zijn Zondags getooid en bet werk ligt stil. Velen zijn in de weer om iets extra's te verdienen dezen dag, die duizenden naar één punt brengt. Op de Markt en langs den Kruisweg in het dom is het één schakel van palingkraampjes, ijs- Wagens, enz; de poffertjeskraam ontbreekt echter dit keer. Het prachtige sportterrein is keurig in orde; vroolijk wapperen de vlaggen; tusschen de controle-stationnetjes prijkt in sierlijke letters op een groot doek een „Welkom". De officieele opening had plaats in „De Beurs", alwaar tegen half tien het bestuur van de vereeniging „Vooruit", ter bevorde ring van de paardenfokkerij in Haarlemmer meer, de eere-voorzitler Mr. A, Slob en genoodigden waren bijeengekomen. Wijl het concours weer, evenals vorig jaar, op één dag wordt gehouden en ter verzekering van een vlotte en algeheele af werking van het programma, dat weder rijk aan afwisseling is en vele nummers met een groot aantal deelnemers telt, hield Mr. Slob geen uitvoerige, veel tijd in beslagnemende, openingsrede. Met de muziek van Aalsmeer's fanfare korps voorop, ging men naar het Sportter rein. Verschillende honderden bezoekers waren reeds opgekomen en hadden zich al vast een plaatsje in de mooie, overdekte tri bune of op de verhoogde staanplaatsen weten te verzekeren; tegen den middag ech ter komt de grootste drukte. Direct wordt met de afwerking van het programma begonnen. We laten hieronder enkele uitslagen van een paar morgennum mers volgen, terwijl de volledige uitslag in ons nummer van morgen uitvoerig zal wor den vermeld. 9.30 uur Hengsten, aangespannen (goed gekeurd, niet aan cornage lijden); type land- bouwtuigpaard. Prijzen: Zilveren medaille, aangeboden door Gebr. Brinkmann, te Haarlem en 60, 40, 25. Uitgeloofd 25 van de afd. Noord-Holland van de Nat. Vereen, ter Bev. der Paardenfokkerij in Nederland, indien de eigenaar lid is van bovengenoemde agdee- Jury: de heeren A. Kooij, Renger Bierens en C. Costermans. No. 1. Hengsten, aangespannen, le prijs Dorus van Wieringen, Abbenes, met het paard „Grido"; 2e prijs: G. v. d. Grift, Hou ten, met het paard David"; 3e prijs: Ver eeniging „Ons Belang", Haarlemmermeer, met het paard „Emmo". Een eervolle vermelding aan G. W. Wai- boer, met het paard „Diamant", en aan Hurman en Meekhof, Abbenes met het paard „Gill". Ter opluistering: J. J. de 'Boer, Assen delft, Gyrus, N. 'S. Tg. en Ver. „Ons Be- lang".Haarl.meer, Zwingli, N. S. Tg. 48. 9.50 uur. Eenspannen luxe tuigpaard (nieuwelingenklasse), die als éénspan in Nederland niet meer dan een eersten prijs gewonnen hebben. A. boven 1.55 M.; B. van 1.50 tot en met 1.55 M. Prijzen: Eere-prijs een groote Bronzen Medaille, aangeboden door H. M. de Ko ningin-Moeder en 75, 50 en 25. Jury: de heeren H. Bolt, G. Heuff van Cellendonk en Mr. Cecil Fletcher, le prijs: M. v. Delden, Amsterdam, met het paard „Lord Nelson". 2e prijs: H. C, v. Dalen, Amsterdam, met het paard „Leopold". 3e prijs: H. v. d. Mast, Haarlemmermeer, met het paard „Johanna", 4e prijs: Dre. A. D. de Perez, Voorst, met het paard „Beele Samina". 10.10 uur. Eenspannen (merriën en rui nen) type landbouwtuigpaard, toebehooren- de aan personen, wier hoofdbedrijf landbouw is, (Gedekte merriën uitgesloten.) Prijzen: Verguld Zilv. Med., aangeboden door de N V. Veekoekenfabriek de „Leer- hoeve" en 75, 50 en 25. Jury: de heeren C. Costermans, Renger Bierema en A. Kooij. 1-Spannen merriën en ruinen: 1ste prijs, H. F. Bultman, Haarlemmermeer, met het paard „Lieveling." 2de prijs, J. Lamers, El- den, met het paard „Gribon." 3de prijs, A. v. Dijk, Echten, met het paard „Dolcina." Eervolle vermelding, H. v. Rijn, Cothen, met het paard „Paul." 10.30 uur. Eenspannen ponney's, tokmaat beneden 1.50 M. Prijzen: Verg. ilv, ZMedaille, aangeboden door Mr Meerens, te Haarlem en 100. 50 en 25. Eenspannen Pony's, le prijs: A. A. ten Bosch, met het paard „Miniate"; 2e prijs: D. A, Drory de Perez, Voorst, met het paard „Lightning"; 3e prijs: v. Brakel, Door- werth, met het paard „Rêve d'Amour". 10.50 uur. Aankomst verrichtingsproef van gedekte merriën, type landbouwtuigpaard en M. C. merriën (dekbewijs overleggen). Twee spannen voor boerenwagen, beladen met een gewicht van 1500 Kg. Vertrek der verrich tingsproef 9 uur, Marktplein. Afstand 10 K.M. Tijd 1.30 uur. Wagens verschijnen af geladen in den ring. Indien de prijswinsters als span M. C.- merriën in 1923 gedekt zijn door een M. C.- hengst, worden de prijzen uitgeloofd door de Ned. Ver. „Het Legerpaard" en met 20 pCt. verhoogd. Zijn de eigenaars tevens lid dezer Vereeniging of lid der vereeniging „Vooruit", dan met 25 pCt. Bovendien een fokpremie van 25 voor het beste span, waarvan bewezen kan worden, dat het door één Nederlander is gefokt. Prijzen: Groote Zilveren Medaille, aan geboden door H. M. de Koningin en 100; Verg. Zilveren Medaille, aangeboden door den heer A. W.Heidema, Den Haag en 75, 50, en vier prijzen van 25. Jury: de heeren Baron van Heemstra, Kapitein Higly, A. Kooij en C. Costermans. Aankomst verrichtingsproef gedekte mer riën. le prijs: M. D. Noordzij, Rotterdam, met paarden „Gardista" en „Jansje"; 2e pr.: O. de Kok, Nieuw-Vennep, met paarden „Ancella" en „Flora"; 3e prijs: H. v. d, Most, Haarlemmermeer, paarden onbekend. 11.10 uur. Springconcours voor boeren- .zoons of -knechts. Prijzen: kunstvoorwerpen. Benevens Cbampionaat om den Wissel beker van voorgaande jaren, tusschen de prijswinners van 1920, 1921, 1922 en 1923. (Winner 1919 A. Noordam, 1920 N. van Reeuwijk, 1921 C, de Vlieger, 1922 Chr. v. Wijk, 1923 N. van Reeuwijk.) Er zal op tijd gereden worden. 11,40 uur. Eenspannen fokmerriën, welke als éénspan op een Concours te Hoofddorp nog geen len prijs gewonnen hebben, type landbouwtuigpaard (dekbewijs overleggen), toebehoorende aan personen, wier hoofd bedrijf landbouw is. Prijzen: Verguld Zilveren Medaille, „an- geboden door Douairière Drory de Perez, te Voorst en 75; Zilveren Medaille, aange boden door Siads-Editie' Haarlem en 50, en drie prijzen van 25. De prijswinners in dit nummer zijn ver plicht deel te nemen aan No. 10. Jury: de heeren A. Kooij, Renger Bierema en C. Costermans, Springconcours voor boerenzoons of knechts: le prijs: tevens kampioen, nul fouten, 48 2/5 punt: C, de Vlieger, Abbenes, paard „Neutraal". 2e prijs: 1 fout, 46 punten: W. L. Nannin- ga, Hoofddorp, paard „Harry". 3e prijs: 2 fouten, 45 3/5 punt: J. de Groot, Nieuw-Vennep, paard „Dikse". 4e prijs: 2 fouten, 49 punten: G. Clay, Hoofddorp, paard „Cora". 5e prijs: 4 fouten, 50 punten: N, v. Reeu wijk, Hoofddorp, paard „Dorka". Hierna pauze tot 1 uur. (Vervolg) De heer BOSMAN (Vrijheidsb.) acht het noch een provinciaal, noch een rijksbelang, dat daar ter plaatse een vlotbrug komt. Spr. acht een dergelijke brug een belemmering voor de scheepvaart, terwijl zij slechts een derde-rangs brug is voor het verkeer te land. De heer VERSCHURE (R.K.) kan zich evenmin vereenigen met de voordracht van Ged. Staten, vooral omdat de scheepvaart door een vlotbrug belemmerd wordt. De heer STAALMAN (Chr. Dem.) verde digt de voordracht. Ook in,Helder zou men liever een meer moderne brug hebben, maar de financiën daartoe ontbreken. Jhr. Mr. VAN LENNEP, lid van Ged. Sta ten, gaat de verschillende naar voren gé brachte bezwaren na, waarbij hij opmerkt, dat niet Helder alleen belang heeft bij het maken dezer brug, doch bijv. ook Wierin gen. Mocht in de toekomst blijken, dat het verkeer toeneemt, zoodat die vlotbrug niet meer afdoende is, dan kan een andere brug gelegd worden. Het voorstel wordt goedgekeurd. De hee ren Bosman en Verschure willen geacht wor den te hebben tegen gestemd. Bij het voorstel tot aanvrage van een ere. diet voor bet aanschaffen van meubilair en het aanleggen van electrisch licht in het Gou vernementsgebouw, zegt de heer DORBECK (R.K.) overtuigd te zijn, dat deze voordracht noodgedwongen is ingediend door Ged. Sta ten. Spr. gelooft, dat door Ged. Staten alles is gedaan om een goed Gouvernementsge bouw te krijgen. Door de voordracht van Ged. Staten van thans, mag de zaak niet als geëindigd worden beschouwd. Spr. gaat vol komen mee met de voordracht van Ged. Staten, maar hij meent daarnevens in het be lang van Ged. Staten, in het belang van alle arbtenaren en verder van alle Statenleden een motie in te moeten dienen waarin ten ernstigste geprotesteerd wordt tegen de ongemotiveerde houding van de rijksregee- ring ten opzichte van den bouw van een nieuw gouvernementsgebouw. De heer KLEEREKOPER (S. D. A. P.) gaat de geschiedenis van den bouw van een nieuw gouvernementsgebouw na. De grond voor het nieuwe gebouw was reeds ge kocht, doch uithoofde van bezuiniging ging de bouw niet door. Thans weigert het Rijk zelfs gelden voor meubileering van het oude ge bouw. Het geld voor deze voordracht komt uit den zak van de provinciale belastingbe. talers, terwijl het moest komen uit flen zak van de belastingbetalers van geheel Neder land en in deze hebben de rijksautoriteiten het gezag niet zoo hoog gehouden als ver wacht mag worden van hen die eerbied voor het gezag opeischen. De heer KETELAAR (V. D.) is het met de beide vorige sprekers eens, doch raadt den heer Dorbeck aan, zijn lange motie in te trekken. Hij kan tevreden zijn met het uitbrengen hier van een protest, De heer VAN TIENEN (Vrijheidsb.) zou 't voorstel het karakter van een voorschot aan het Rijk wilen geven en het met taaie volharding van het Rijk terug willen eischen. De heer HENDRIX, lid van Ged. Staten, merkt op, dat Ged. Staten niet tot deze voordracht zouden zijn overgegaan, als niet de tegenwoordige toestand onhoudbaar was en zelfs daardoor nuttige zaken achterwege moesten blijven. Wat .de motie-Dorbeck betreft, de bedoc. ling apprecieeren Ged. Staten zeer. Echter gaat dit besluit naar de regeering ter goed keuring, zoodat zij reeds toch de meening van alle leden leert kennen. Namens Ged. Staten raadt spr. den beer Dorbeck de mo tie in te trekken. De heer DORBECK trekt zijn motie in, waarna het voorstel van Ged. Staten goed gekeurd wordt Bij het voorstel tot het vaststellen eener eerste suppl. begrooting voor het Prov. Electriciteitsbedrijf, dienst 1924, merkt de her BURGER (R K.) op, dat de electrici- teitsvoorziening een nadeel oplevert voor de gasfabrieken in kleine gemeenten, als bijv, Warmenhuizlen en Nieuwe Niedorp. Spr. ziet niet in, dat er zooveel in gelegen is voor de provincie in die streken elec trisch licht aan te leggen. Spr. zal tegen de voordracht stemmen, vooral, omdat aan dc gasfabrieken het beslaan onmogelijk wordt gemaakt. De heer COLIJN (A.R.) vraagt zich af, of door dit voorstel Ged. Staten hun bevoegd heid niet te buiten gaan, door electriciteit te brengen daar, waar men ze zelfs niet wenscht. Wat blijft er over van de autono mie der gemeenten? Blijven Ged. Staten het controleerend college of nemen zij de houding aan van een koopman, die een on- willigi-n cliënt tot koopen dwingt? Spr. kan niet de geheele voordracht steunen, maar zal stemmen tegen dat deel, dat in houdt een credietverleening aan Ged. Sta ten van 318.000 voor uitbreiding van het P. E. N. in de beirokken gemeenten. De heeren LAFEBER (S. D. A. P.) en WAGENFELD (S. D. A. P.) verklaren zich eveneens tegen de voordracht. De heer v. d. VALL (S. D. A. P.) acht een spoedige electriciteitsvoorziening van het platteland van groot belang, vooral voor de nijverheid in die streek, voor welker groote belangen de kleine belangen z.i. moeten wij ken. Nadat ook nog de heer v. d. WAERDEN (S. D. A, P.) de ingediende voordracht ver. dedigd heeft, is bet woord aan den heer HENDRIX, lid van Ged. Staten. Deze wijst er op, hoeveel moeilijkheden het Prov. Electriciteitsbedrijf gehad heeft. Indertijd is door spr. gezegd, dat, om uit dc moeilijk heden te komen noodig was vermindering van uitgaven, vermeerdering van inkomsten en een goed bedrijfsbeheer. Spr. gaat de geschiedenis van electriciteitsvoorziening ten plattelande na, om dan enkele bezwaren der leden te bespreken. De autonomie der g meenten is in de laatste jaren wel meer aangetast. Spr. herinnert aan de Gasveror- dening; de belemmeringenwet e.a. De elec- trificatie zal eerst doorgevoerd worden, als de rentabiliteit vast staat. Volgens spreker staat zij evenwel vast. Waar het electrici teitsbedrijf een bedrijf is, moet de provin cie ook wel als koopman optreden. Men mag de provincie dan ook niet de middelen onthouden om het bedrijf behoorlijk te bc. heeren. De heeren BURGER c.s. stellen dan voor, de begrooting ad 502.200 met 318,000 te verminderen. Dit. voorstel wordt met 3818 stemmen verworpen, waarna de suppl, begrooting goedgekeurd wordt. De overige voorstellen worden aangeno men. Dan was nog aan de orde de interpellatie van den heer Thomassen inzake de werk loosheidsvoorziening. De heer THOMASSEN (S. D.) wijst op de grootte der werkloosheid en vraagt of Ged. Staten niet spoedig de noodige voorzieningen ten deze kunnen treffen. Hoe staat 't bv. met het wegenplan? Kunnen de werkzaamheden reeds dezen winter beginnen? Hoe staat het met 't kanalenplan? Spr. keurt de lage loonen af, welke door het rijk worden voor. geschreven, waardoor weekloonen bijv. voorkomen voor een grondwerker van 9.60. Spr. zou de provinciale bijdragen in sommige gevallen op 50 pCt., soms nog hooger willen stellen. Spr. dringt op spoed aan met de wer. ken van het wegenplan en met de voorbe reiding van het kanalenplan. Het lid van Gedep. Staten, dc heer VAN LENNEP, antwoordt, dat Gedep. Staten in de eerste vraag van den interpellant niets anders kunnen zien, dan dat Gedep. Staten zelf werk opzoeken. De werkloosheidsbe strijding is hun zeer sympathiek, maar zij meencn, dat het initiatief van anderen moet uitgaan. Indertijd:is een motie van: den heer Thomassen, waarin eveneens Geo, Staten uitgenoodigd werden, productief werk te zoe. ken, met 37—33 stemmen verworpen, zoo dat de meerderheid der Saten dus op de hand van Gedep. Staten is. Gedep. Staten zijn echter wel bereid, ver schillende werken voor te bereiden, opdat daarmede dadelijk kan worden aangevangen, wanneer de werkloosheid eenigen omvang aanneemt. De noodige voortvarendheid wordt betracht bij de uitvoering van wer ken. Spr. geeft een lijstje van werken, welke nu onderhanden zijn. Met de ver betering van het wegenplan zal de noodige spoed betracht worden, Het is niet noodig extra ingenieurs aan te stellen, daar het plan reeds ia groote lijnen vastgesteld is. Aan het kanalenplan zak geen- uitvoering gegeven kunnen worden, zoolang het rijk geen grooten steun geeft, terwijl ook de be langhebbenden moeten bijdragen. Wat de loonen betreft, moet rekening ge houden worden met de betaling door het rijk, zij het, dat met plaatselijke toestan den rekening moet worden gehouden. Ged. St. achten het niet juist, in. verband met 't karakter van werkverschaffing, loonen uit te betalen, welke plaatselijk gewoon zijn en zijn dan ook niet bereid ten deze eischen te stellen. Ged. Staten zijn niet bereid, de bijdrage der provincie in de arbeidsloonen bij de werkverschaffing tot 50 pet. uit te breiden. Na re-, en dupliek wordt de interpellatie gesloten, waarna de zomerzitting gesloten wordt, Droogzwemmen. Hedenavond werd aan de kinderen alhier in het gymnastieklokaal de cursus gegeven in het droogzwemmen. Dinsdagavond vergaderde de Raad alhier ter installatie van den nieuwen waarnemen- den burgemeester. De heer Zwaan opent de vergadering, na dat de nieuw benoemde was binnengeleid door de heeren Meijer en Willems. Hij leest het stuk voor waarin de benoeming van den heer de Haas van Dorsser tot waarnemend burgemeester van Spaarndam. Spr. dankt wethouders, raad, secretaris en burgerij voor de aangename medewerking. Hij feliciteert den heer de Haas met zijn benoeming en zegt: wij zijn nog ver van een oplossing; in den laatsten tijd zijn Spaarndam lasten op gelegd, welke niet langer te dragen zijn. Hulp werd door ged. Staten en Rijk steeds afgewezen. De taak, die gij aanvaardt, is moeilijk, Spr. hoopt dat het den nieuwen burgemeester gegeven moge zijn, de gemeen te tot welvaart te brengen. „Ik installeer U bij dezen," aldus spr. „en verzoek U mijn plaats te willen innemen." Hierop nam de nieuwe burgemeester het woord. Hij begon met zijn dank uit te spre ken aan den heer Commissaris der Konin gin. Toen het verzoek tot hem kwam, deze functie op zich te willen nemen, zag hij in zeker opzicht een zijner idealen vervuld; hij is zich bewust van de zware taak, temeer, daar hij zijn functie als ambtenaar te Scho ten blijft vervullen. De heer Zwaan heeft eens gezegd: Spaarndam heeft van Schoten de financieele toestand slecht, hij hoopt dat hierin door zijn komst een verandering komt. Een zijner eerste pogingen zal zijn, de ge meente van electrisch licht te voorzien. Is de financieele toestand slecht,, hij hoopt dat gewest en Landbestuur willen helpen. De belastingschroef mag niet verder aange draaid worden. Spr. doet een beroep op de medewerking van wethouders, raad en se cretaris. Hij dankt den heer Commiss. har telijk en eindigt met de bede, dat Gods ze ge.. moge rusten op zijn arbeid. Het oudste radsÜd, de heer van Breda, neemt het wóórd en brengt den heer Zwaan hulde en dank en feliciteert namens den raad den nieuwen burgemeester en belooft zijn medewerking. Na een woord van dank tot de aanwezige raadsleden van Schoten, sluit spr. de vergadering.Hierna overhandigt een vrouwelijke ambtenaar van Schoten bloemen namens het personeel van Schoten. Hierna had de receptie plaats, waarvan druk gebruik werd gemaakt. O.a. ds. Smit, ds. Baljon, met vrouwen, het hoofd der school, een deputatie van den kerkeraad der Herv, Gemeente e.a. Onder een kopie thee had men gelegenheid nader met elkaar kennis te maken, Aanrijdingen. Op de Raadhuisstraat al hier werd gisterenmiddag B. F. B., wonende te Schoten door een vrachtauto aangere den. B. die per rijwiel reed, zag eerst op het laatste oogenblik de auto en kon deze niet meer ontwijken. Het gevolg was dat B. onder de auto geraakte en hem een der wielen over het lichaam reed. B. die per rijwiclbrancard naar zijn woning te Schoten is vervoerd bleek er betrekkelijk goed te zijn afgekomen. Zijn benedenarm, knie en dijbeen vertoonden huidwonden, terwijl zijn kleeren gedeeltelijk waren ver nield. Ook het rijwiel dat door de auto was opgeschoven, was gedeeltelijk ver nield.- - De bestuurder van de auto, die zeer kalm reed en te voren geluidsignalen had gegeven, kon de aanrijding niet meer voorkomen Op den hoek van de Oosterhoutlaan er Linnaeuslaan vond een botsing plaats tusschen twee auto's. De bestuurders daar van hadden elkanders geluidsignalen met gehoord en doordat het uitzicht op hoek is belemmerd konden zij elkaar niet tijdng zien. Persoonlijke ongelukken kwa men daarbij niet voor. Wel werden beide auto's beschadigd. Gisterenmiddag von ook op den Heerenweg, ter hoogte var de an Ho- gendorpstraat een aanrijding plaats. Aar de eene zijde van den weg reed een handwagen, beladen met glas en aan ce andere zijde van den weg in tegenover gestelde richting een motorrijwiel met zij- span. Op het oogenblik dat deze elkander pas seerden. trachtte de bestuurder van een auto nog tusschen deze voertuigen door te rijden, met het gevolg, dat de wagen met glas door de auto werd aangereden en om ver geworpen. Door den schok kreeg de bestuurder van den handwagen de kruk van zijn wagen tegen de borst Dr. Hubert, die spoedig ter plaatse was, constateerde, dat W. v. D. een lichte kneuzing aan een paar ribben had bekomen. Op advies van genoemden dokter kon bij zich te voet naar zijn woning begeven. De bestuurder van de auto verklaarde gemeend te hebben, nog tusschen den handwagen en het motorrijwiel met zijspan door te kunnen rijden, doch er bieek daar voor geen voldoende ruimte te z-ijn. Tegen den bestuurder van de auto !s proces-verbaal opgemaakt. Het bestuur der Sint Radboudstichting beeft tot Rector Magnificus der R. K. Universiteit te Nijmegen voor het studiejaar 19241925 benoemd Prof. Mag. J. de Lan gen Wendels O. P. Den 9en September a .s. zal in het Capu- cijnenklooster te 's-Hertogenbosch het Pro- vinciaal Kapittel der Capucijnen gehouden worden. Dezer dagen worden de medewerkers- kaarten verzonden aan hen, die aan de H. Sacraments-processie op het Stadion deelnemen. Het Comité voor de Godsdienstige Plech- iigheden dringt er op aan, dat de deelne mers Zondagmiddag (27 Juli) om twee uur in het stadion aanwezig zullen zijn, waar de orde-commissarissen dc noodige aanwij zingen zullen geven. Vaandclhulde. De organisaties die zich hebben bereid verklaard, op den sluitingsdag van het Congres, en de benoodigde toegangskaar ten voor de Vaandeldragers en begeleiders nog niet hebben aangevraagd, worden er aan herinnerd dat daartoe nog slechts tot uiterlijk Donderdagavond 17 Juli gelegen heid bestaat, door toezending van het be drag, als in onze circulaire van 1 Juli ver meld; na genoemden datum zullen allo 50-cts. kaarten worden verkocht Aan onze Amsterdamsche vereenigin- gen zij tevens bericht, dat er voor n twin tigtal gelegenheid bestaat haar vaandel op te stellen in de St. Willibrordus-kerk (bui ten) ter opluistering van de plechtige ont vangst van den Kardinaal-Legaat. Een 200-tal vaandels worden door den ZeerEerw, heer pastoor F. W. de Rooij verwacht De eerste twintig vereenigingen welke het verlangen daartoe aan den eersten on- dergeteekende te kennen geven, zullen in aanmerking komen. Aan hen zullen nadere mededeelingen schriftelijk worden toegezonden. Namens bet Comité voor Sociale en Charitatieve Vereenigingen, J. W. SMIT. W. STEINMETZ. Raadhuisstraat 4, Heden overleed tot onze die pe droefheid, na een langdurig doch geduldig lijden, voorzien van de laatste H, H. Sacramenten, onze geliefde Zoon en Broeder PETRUS ANTONIUS GOEMANS in den ouderdom van ruim 26 jaren. Wed. A. H. GOEMANS-Koop JAN J. GOEMANS en Verloofde JASPER C. B. GOEMANS Heemstede, 15 Juli 1924, De Uitvaartdiensten zullen plaats hebben Vrijdag 18 Juli a.s, des morgens om kwart over 8 en kwart voor 9 uur, in de kerk van den H. Bavo te Heemstede, waar na bijzetting in het familiegraf te Hillegom. Eenige en algemeene kennis geving. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. HEBT U EEN GOEDE FOTO Wm VAN UW MOEDER? (8 EEN UITSTEKEND ADRES. Soliede Verzekering-Maatschappij voor Katholieken, zoekt voor Zand- voort, Aerdenhout en Omstreken, Heemstede, Bennebroek en Omstreken een welke de vertegenwoordiging op zi:h wil nemen en eventueel wil uitbreiden. Alleen serieuse personen gelieve le reflecteeren. Brieven onder No, 15493 Bureau van dit blad. Jij 4 regels P- plaatsing f 60.— Jij H— Elke regel meer f 0.15 bij vooruitbetaling - Een nette WINKELJUFFROUW ge vraagd, in zaak van fijne vleeschwa- ren en Comestibles. Adres: J. W. DEMMERS, Pieter Kiesstraat 5. Gevraagd een voor de kinderen, om tevens het naai werk bij te houden. Aan hetzelfde adres een nette jongen gevraagd. C. BOOMS, Binnenweg 3, Heemste de. Mevrouw SCHOUTE, Vinkenbaan 1 te Santpoort (stat.) vraagt met 1 Aug. een Gevraagd een tegen half Aug. met huisel. verkeer. Wasch buitenshuis. Ook genegen in den winkel te helpen. Br. lett. W. aan B. v. d. LANS, agent van dit blad te Hillegom. Gevraagd zoo spoedig mogelijk een Leeftijd 1617 jaar, bij JAC. VAN HAASTER, Mr. Smid, Leimuiden. Gevraagd een voor hulp in de huishouding. BLOE- MENDAALSCHEWEG 8, Bloemen- daal. Gevraagd een in kl. gezin, voor halve dagen, ook v. d. winter. Zich aan te bieden ZAND- VOORTSCHELAAN 161. Gevraagd 1416 jaar, voor hulp in de huishou ding. Aanmelden RIDDERSTRAAT 12. Zondags vrij. Gevraagd een Juffrouw voor in gezin met 4 kinderen, liefst middelb. leeftijd. Goed tehuis en flink salaris. Br. ond. No. 13773 Bur. van dit blad. Gevraagd, terstond Aanmelding na 8 uur. ZIJL WEG 30rd. gevraagd op kantoor te Beverwijk. Vereischten: R.-K-. vlug var> begrip en goede hand van schrijven. Br. fr. on der No, 13777 B'ureau van dit blad. ttti gevraagd. Leeftijd pl.m. 16 jaar, goed kunnende fietsen. PERRY-MAGAZIJN Barteljorisstraat 20. gevraagd bij J. W. GIEBELS, Hout vaart 298, Overveen. Te vervoegen 's avonds na 6 uur. Net R.-K. persoon biedt zich aan voor om met half Aug. in dienst te treden. Br, ond. No. 13788 Bur. v. d. blad. Net R.-K. persoon zoekt omtrek Nassaulaan. Geen beroeps- kosthuis. Brieven onder No. 13780 Bur. van dit blad. morgen niet naar Marken? Met de Helan Maria. Vertrek Turfmarkt v.m. 8 uur. Goed buffet. pantalon en costuum voor corpulent heer. KLEINE HOUTSTRAAT 97zw. bij de Kleine Houtbrug. groot pakhuis, voor werk- en berg plaats, liggende Kinderhuisstraat 15. Br. ond. No. 16133 Bur. van dit blad te koop. Draagvermogen 2000 K.G. Adres: Wagenmakerij HEKKER te Warmond. te koop gevraagd, luxe uitvoering op gummi. Brieven met prijsopgaaf onder No. 13774 Bur. van dit blad. Schotsche Muizen, per R.R. of per K.G. - J. SCHOONE Jz„ v. d. Veld- straat No. 3, Lisse. 2 soliede deuren, met geëtst glas, hoog 2.45 en breed 76 c.M. Te bevragen P. H. SNEEBOER, Café Bennebroek. Aangeboden met degelijk pension, in de hoofdstraat van Hillegom. Brieven onder letter H. aan B. v. d. LANS, agent van dit blad te Hillegom. volhart Andijvieplanten, bij Q. v. d. PIJL,. Haarlemmermeer, bij de Benne- broekerbrug. om te beweiden, bij P. WARMERDAM Wz.-, Hartenbrug, Hillegom. TE KOOP een nieuwe vrachtauto, zeer geschikt voor melk- of bollenver- voer. J. MAARSCHALK, Wagenma ker, Santpoort. een gouden Dames armbandhorloge tusschen Velsen en Beverwijk. Tegen belooning terug te bezorgen bij J. BERTS, Bakkum, Castricum. door r.ette bej. R.-K. lieden, een vrij buisje met tuin, tegen een huur vsn 5.per week, niet ongenegen zelf te onderhouden. Liefst in de gem. Schoten of Bloemendaal. Brieven on der No. 13786 Bur. van dit blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 3