Sport- en wedstrijden De Olympische Spelen Ingezonden Mededeeimgen Olympische epistels. VRUCHTENWAFELS SCHERMEN. BOKSEN. ZWEMMEN. ZEILEN ROEIEN. ATHLETIEK. a 60 cents per regel. LUCHTVERKEER Bij Huidjeuk an ook bij Muggenbeten geeft het inwrijven met PUROL dadelijk verlichting. Bij Apoth. en Drogisten. WATERPOLO. TENNIS. WARME DAGEN! DE LINDEBOOM IJSWAFELS (i„ 4 natuurlijke vruch- tensmaken.) Zéér verfrisschend MANDRI A MANDARINO* VOOR DE LUNCH BIJ DE AARDBEIEN MOCCA-TRIC-TRAC, Aanhouding van auto's in de grensstreken. Ver. van gasfabrikanten in Nederland. BINNENLANDSCH NIEUWS Hoe beoordeelt men ons in het buitenland? WIELRENNEN. R. en T. „Haarlem 200 M. borstzwemmen dames (1ste se rie) 1. Geraghty (Amerika) 3.27 3/5 2. Gilbert (Am.) 3.32 1/5 3. Petterson (Zwe den) 3.37. In deze serie was de Nederlandsche zwem ster mej. Baron eerste in 3 m. 22 3/5 sec. waarmede zij dus de kampioene van Amerika en de Engelsche miss Gilbert (wereldrecord houdster) sloeg. Zij werd echter gediskwali ficeerd wegens een of andere onzuiverheid bij het zwemmen door de bocht. Een protest van de Nederlandsche official werd afgewe zen. Dit is voor de Hollanders een groote teleurstelling daar mej. Baron een goede kans maakte het Olympische kampioenschap te winnen. 3. m. 1/5 sec. 2. Kirchbaum (Am.) 3.2 3/5 3. Wijss (Zwits.) 3.4 2/5. Tweede demi-finale 1. De Combe (Belg.) 3 m. 1/5 sec. 2. Linden (Zwed.) 3.1 2/5 3. Henning (Zweden) 3.5. Voor de demi-finale die heden plaats heeft, komen dus in aanmerking Skelton, Kirch baum, Wijss, De Combe en Linden. 400 M. vrije slag heeren. Eerste serie 1. Breyer (Am.) 5 m. 22 2/5 sec. 2. Hatfield (Eng.) 5.32 3/5 3. Venturini (Joegoslavië) 6.28 2/5. Tweede serie 1. Ake Borg (Zweden) 5.28 1/5; 2. Antos (Tsjech.) 5.34 4/5 3. Basseroutos (Griek) 6.21. Derde serie 1. Weismuller (Am.) 5.20 1/5 2. Chariton (Austr.) 5.30 1/5 3. Peter (Eng.) 5,39 4. Pellegry (Fr.) 5.58 1/5; 5. Kohier Holland 6.20 2/5. Vierde serie 1. Arne Borg (Zweden) 5.31 4 5 2. De Besurepaire (Audstr.) 5.38 3. Onoda (Jaan) 5.43 4/5. Vijfde serie 1. Smith (Am.) 5.32 2/5 2. Annisson (Eng.) 5.32 3 5, Vernot (Can.) 5.35 1 5. HET WATERPOLO-TOURNOOI. Halve finales. België-Tsjecho-Slowakije 51 FrankrijkZweden 42 Deze laatste wedstrijd was een zeer mooie ontmoeting, waarin vooral de Fransohen uit blonken. Heden wordt de finale gespeeld tusschen Frankrijk en België, terwijl Holland met enkele andere landen moet spelen voor de tweede en derde plaats. HET TENNISTOURNOOI. De uitslagen der gisteren gespeelde wed strijden van het Olympisch tennistournooi luiden als volgt Heeren enkelspel (3e ronde) Williams (Am.) si. Kehrling (Hong). 64 36 63 46 63 (Fr.) si. Fukuda (Japan) 62 6 1 63 Borotra (Fr.) sl. Kingscote (Eng.) 61 63 6—1 Jacob (Ind.) sl. Wash burn (Am.) 6—1 64 810 6—2 Morpur- go (It.) sl. Washer (Belg.) 26 64 16 64 86 Harada (Japan) sl. Gilbert (Eng.) 108 26 119 62 Lacoste (Fr) sl. Spencer (Z. Afr.) 62 60 61 Richards (Am.) sl. Alonso (Sp.) 75 108 26 63. Heeren dubbelspel (3e ronde) Muller en Wenngren (Zweden) sl. Granholm en Schildt (Finl.) 63 64 64 Brugnon en Cochet (Fr.) sl. Morpurgo en Colombo (It.) 62 63 61 Condon en Richardson (Z. Afr.) sl. Flaquer en Saprista (Sp.) 6263 61 Richards en Hunter (Am), sl. Zemla en Kozeluh (Tsjech.) 62 63 64 Gebr. Alonzo (Sp.) sl. Zerlendi en Papadopoulos (Griek) 6—2 97 64 Borotra en Lacosta (Fr.) sl. Dumas en Robson (Arg.) 64 61 6—3. Dames enkelspel (3e ronde) Mevr. Mal- lory (Noorw.) s.l. mej. Bouman. (Holland) 97 6o Golding (Fr. sl. Covell (Eng.) 63 36 62 Sheppard Barron (Eng.) sl. Cagliardi (It.) 61 60 Vlasto (Fr. sl. Goss (Ara.) 63 26 64 Jessup (Am.) sl, Torrs. (Spl) 62 60 Mac Kane (Eng.) sl. Fick (Zweden) 61 61. Dames dubbelspel (eerste ronde) Biühout en Bourgeois (Fr.) sl Torras en Alvarez (Sp). 86 36 64 Covell en Mac Kane (Eng.) sl. De Borman en Storms (Belg.) 61 62 Gemengd dubbelspel (eerste ronde) Jes sup en Richards (Am.) sl. Billout en Borotra (Fr.) 63 61 Mallory en Nielsen (Noorw) sl. Dupont en Washer (Belg.) 16 63 63; Covell en Godfree (Eng.) sl. Blairwhite en Ireland (Ierl.) 62 64. Tweede ronde Mac Kane en Gilbert (Eng.) sl. Perelli en Morpurgo (It.) 9—7 zaam tempo liep en die, hoewel hij met grooten voorsprong leidde, allesbehalve den indruk gaf, die zelfde Griek te zijn le soldat du Marathon die, hoeyee! duizend ja:.r ook weer geleden, de tijding van den gewonnen veldslag naar Athene bracht en daar dood neerviel. Integendeel, de heer Barius sjokte als een oud Droschke-paard in een tijd van voedingnood. Het peleton dat volgde zag er heel wat frisscher uit. Het. was vooral de Amerikaan de Mar niet de la Mar alstublieft die lekker als kip voortsjouwde. Toen passeer den de loopers druppelsgewijze onzen wa gen. Hannes Kohlemainen, met wien ik den vorigen dag in een lunchroom op de Boule vard had kennis gemaakt en die mij toen reeds zeide, dat hij dit jaar geheel uit conditie was een mededeeling, die ik als overdreven bescheidenheid aanvaardde Hep in het achterste peleton, vlak in de buurt van de Hollanders Sprong en Brou wer. Toen de heele stoet voorbij was, gingen we de hoofdgroep weer achterop. Tot aan de derde controle. De heer Kranis, de Griek, had nog steeds den kop. Na hem volgde de canadees Cutbert, en de Yankees de Mar. Toen een gaping en vervolgens de rest. Groote teilen water stonden langs den kant van den weg en de loopers, die meest al kapitale sponsen met zich droegen, plas ten in het zilte vocht, besprenkelden zich en gingen dan druipnat weer verder. Wij dronken in een obscuur kroegje op Holland's eer. Een Amerikaan-journalist van de New- York Herald, wilde met mij een gokje af sluiten op de Mar, wat mislukte. We klau terden in den wagen. Na de vierde controle was de heer Kra nis van het tooneel verdwenen en de Franschman Verger had door middel van 'n geweldige spurt de leiding genomen. Dat was je me wal voor de toeschouwers, die brijkbaar niet de minste notie hadden van lange afstand-loopen, want een kind kon zien dat Verger veel te veel van zijn krach ten vergde. Toen we dan ook bij het keer punt waren, was hij al overtroefd door den Fin Stenroos, die vijftig Meter voorsprong had op de Mar. Onze wagen hield stil om alle loopers te laten passeeren. Toen Sten roos al op den terugweg was, moesten Brou wer en Sprong nog komen. Ik was al bang, dat ze den strijd zouden hebben gestaakt, maar neen hoor, na een kwartiertje kwamen ze aanzetten. Volkomen frisch, elkaar part jes sinaasappel offreerend, liepen ze naast elkaar, maar ze waren zoover achter, dat ik een oogenblik bang was dat ze niet meer in het stadion zouden terugkeeren. Gelukkig bleek deze veronderstelling onjuist. Ze wa ren zelfs nog eerder binnen dan Stenroos, doch in een auto. Het Marathon-traject was heen en terug langs denzelfden weg. Die terugweg was, wat de eerste plaats betreft, geheel zonder strijd. Stenroos vergrootte reeds meer den voorsprong. Alleen de Mar kon het tempo niet behouden en moest de tweede plaats afstaan aan den Italiaan Bertini. Het pu bliek kwam van heinde en ver toegestroomd en het was een heerlijk gezicht, vanaf de heuvelige weggetjes tusschen de korenvel den, de menschen in een holletje te zien afdalen, naar den lager gelegen hoofdweg belangstellend informeerend wie eerste was. En dan klonk het „Un Finlandais?" „Oui, oui, oui", riepen we uit de auto na. De en kelen, die een oude Echo de Sports bij zich hadden, snorden direct de nummers op, de anderen wisten het al: ,,Ah, c'est Kohlemai nen", waarop dan meestal een kort dispuut ontstond, om de onnoozelen er van te over tuigen, dat 't Stenroos was, den winnaar van den Marathon de Göteborg. Stenroos ging als eerste het stadion binnen met drie minuten voorsprong op Bertini. Derde was de Mar, vierde de Fin Hallonen. Zoo werd deze race gewonnen door een Fin. NurmiRitolaStenroos, trio, dat zijn naam voor eeuwig heeft gegrift in de annalen van de Achtste Olympiade, Parijs, 1924. H. ROOZEN. (WED. B. VAN DOESBURG) wafels (gevuld met de natuurlijke mandarijnvrucht, geen essence.) Bijzonder lekker als bet heet is. een paar pakjes ESPERANTO- WAFELS (voedzaam, croquant, edel van smaak. Hyg. verpakt.) smaakt verrukkelijk DE OR1GINEELE FROU-FROU (met den Lindeboom) gevuld metslagroom. pikante koffiesmaak-wafel, juist geschikt voor 't warme seizoen. hun bemoeiingen sorteeren. Zij kunnen zich beter en directer met de betrokken schrij vers en uitgevers in verbinding stellen. Zij kunnen ook beter beoordeelen hoe elke schrijver en uitgever individueel aangepakt moet worden. Zij kunnen zich geregelder van het verschijnen van nieuwe schoolboeken Qt nieuwe drukken van schoolboeken op de hoogte stellen. De wijze waarop de vertegenwoordigers uit Holland van het bovenbedoelde materiaal kunnen worden voorzien, zal nader geregeld moeten worden. Aanbeveling zou het ver dienen, hen in de allereerste plaats voor toezending van een kort maandelijksch be richt met feitelijke gegevens in aanmerking te doen komen. Van groot belang lijkt het men, dat de ver- eeniging (c. q. haar vertegenwoordigers) den uitgevers haar diensten aanbiedt tot het ver strekken van betere foto's (c.q. cliche's) dan men thans in de meeste boeken pleegt aan te treffen. Aanbeveling zou het voorts verdienen, zich niet te beperken tot de correctie van fou ten in schoolboekjes, doch ook eens na te gaan, of de bronnen, waaruit die boekjes op hun beurt zijn samengesteld, niet dezelfde fouten vertoonen. Ik denk daarbij aan wer ken, die aan universiteiten en opleidings scholen voor onderwijzers en leeraren ge bruikt worden. Ook dit is een werk. dat een actief en we tenschappelijk georiënteerd vertegenwoordi ger ongetwijfeld gaarne op zich zal willen nemen. Verder. voor een deel hebben de Ne derlanders dal, wat thans in de opinies van het buitenland als onjuist en onvolledig aan gemerkt moet worden, dikwijls aan zich zelf te wijten. Ik bedoel: wordt de propaganda van Nederlandsche reisbureaux en dergelijke soms niet wat al te zeer aangepast aan wat het buitenland gaarne verwacht? Ongetwijfeld een vraag, die een gedocu menteerde beantwoording waard is. Het Eerste Kamerlid Polak heeft aan den Minister van Financiën de volgende schrif telijke vragen gesteld betreffende het aan houden van automobielen in de grensstre ken door douane-ambtenaren: „Is het den minister bekend, dat op de wegen in de grensstreken herhaaldelijk automobielen aangehouden worden, door douane-ambtenaren, die geenerlei uiterlijk kenteeken van hun ambt vertoonen, doch slechts een nationaal vlaggetje in de hand dragen? Is het den minister verder bekend, dat zulke ambtenaren schieten op automobie len, die op hun sommatie niet stilstaan, om. dat de bestuurders niet weten, en niet kunnen weten, dat zij te doen hebben met lieden, die tot aanhouden en onderzoeken gerechtigd zijn? Indien de minister deze beide vragen be vestigend beantwoordt, acht hij dezen toestand dan niet ev«n verkeerd als ge vaarlijk, en is hij dan bereid, bedoelde ambtenaren te doen voorzien van unifor men,, althans van de bekende blauwe kepi's, opdat het publiek wete, met wien het te doen heeft en ernstige ongevallen voorkomen worden? In het Jaarbeursgebouw te Utrecht had Dinsdag de algemeene vergadering plaats van de Vereeniging van Gasfabrikanten in Nederland, onder voorzitterschap van ir. J. E. H. Bakhuis. Spr, gaf een overzicht van de ontwikke- iing van het stokerijbedrijf in de laatste jaren en van verschillende oven- en retor ten-systemen. Blijkens mededeeling van hel bestuur be draagt het ledental der vereeniging thans 478. Besloten werd, op voorstel van het be stuur, tot opheffing der commissie voor gasvoorziening op verren afstand. Vervolgens hield de heer J. G. van Nif- trik Jr., een voordracht over: „Salarissen voor, tijdens en na den oorlog". Spr. ont wikkelde een systeem om, voor wat be treft de salarissen van arbeiders en ambte naren in overheidsdienst wier salaris in 1913 een bedrag van 3000 niet te boven ging, te komen tot een geleidelijke ver- laging, waarbij de billijkheid betrach: wordt. Naar aanleiding dezer voordracht had een uitgebreide discussie plaats, waarbi; veel instemming bleek met de door den heer Van Niftrik ontwikkelde denkbeelden Tot voorzitter werd gekozen de heer J. Ph. Bruinwold Riedel en tot bestuurs leden de heeren ir. J. Rutten en O. S. Knottnerus. Na behandeling van een viertal vraag punten, hield dr. Dom men een voordracht over controle van het gasbedrijf door mid del van meet-instrumenten. Daarna werd de vergadering gcsloicn. HETINDIVIDUEELE SABELSCHERM- TOURNOOI. Het individueele sabelschermtournooi nam gisteren een aanvang. De eenige Hollander, die de demi-finale wist te bereiken, was onze landgenoot Kaptp. A. E- W. de Jong. De re sultaten zijn Poule 1:1. Casco (Argent). 4 overw. 2. Maes (België) 4 overw. Rolando (Urugay) 4 overw. Bini (Italië) 3 overw. Poule II Bello Heira (Urg.) 4 overw. Posta (Hong.) 4 overw. Conraux (Frank rijk) 4 overw. Sola (Argent) 3 overw. Poule III Ducret (Frankrijk) 6 overw. Osier (Denemarken) 4 overw. Delglisch (Eng.) 3 overw. Schenker (Hong.) 3 overw. niet geplaatst Van der Wiel (Holland). Poule IV Puliti (Italië) 5 overw. Tey- rich (België) 4 overw., Seligman (Eng.) 3 overw. Mendy (Urug.) 2 overw. Poule V Sarochi (Italë 6 overw. Ters- zansky (Hong.) 6 overw. Peyrodon (Frank rijk) 6 overw. Merio (Arg.) 4 overw. Poule VI De Jong (Holland) 4 overw. Garai (Hong.) 3 overw. Kotzias (Griek). 3 overw.Mendy (Urug.) 2 overw. HET BOKSTOURNOOI. Gisteren werden de bokswedstrijden voort gezet waaraan dezen keer de Hollanders te pas kwamen. De Hollander Cornelisse wist zich door een overwinning in de volgende ronde te plaatsen, terwijl onze landgenoot Rook zijn partij verloor en uitgeschakeld werd. Bij de wedstrijden van des ochtends ver loor in de licht gewicht-klasse onze land genoot Huyzenaar op punten met gering verschil van Sinclair (Australië). Levie verloor op punten van den Ameri kaan Salas, terwijl Smit geslagen werd door Barber (Engeland) eveneens op punten. Alzoo waren de resultaten onzer land- genooten niet bijzonder fraai. HET ZWEMTOURNOOI. Het schoonspringen voor heeren. In het schoonspringen wist onze land genoot Lotgering zich niet in de finale te plaatsen. Hij had een zeer zware serie, waarin 0.a. Eve (Australië) uitkwam, die, het Olym pische kampioenschap heeft gewonnen. Onze landgenoot Hemsing plaatste zich derde in zijn serie achter White (Amerika). De verdere uitslagen luiden Tremplin-springen heeren (3e serie) 1. Desjardin (Am.) 2. Lindmark (Zweden) 3. Balasz (Tsjech.) Voor de finale, die morgen plaats vindt zijn gekwalificeerd Pinkston, White en Desjardin (allen Amerika), Eve (Austr.), Balasz (Tsjech.) en Hemsing (Neder land). 100 M. rugzwemmen heeren (1ste serie) 1. Kealoha (Amerika) in 1 m. 13 2/5 sec. 2. Blitz (Belg.) 1.19 1/5; 3. Wortington (Eng.) 1.23 1/5. Tweede serie 1. Bartha (Hong.) 1.18 2/5 2. Dowall (Eng. 1.21 4/5 3. Van Wilgen- burg (Holland) 4. Ishada (Japan)5. Pau- lus (Fr.) 6. Luning (Am.) De eerste werd gediskwalificeerd wegens een valschen start. Derde serie 1. Wyatt (Am.) 1.19 2/5 2. Zerbig (Fr.) 1.22 1/5 3 Moris (Lux.) 1.41 1/5 M. Vierde serie 1. Saitoh (Jap.) 1.20 1/5 2. Van Senus (Nederland) 1.24 4/5. Vijfde serie 1. Thaulow (Noorw.) 1.24 2. Skoybund (Zweden) 1.27 2/5 3. Legat (Tsjech.) 1.27 4/5. Voor de demi-finale zijn gekwalificeerd de nos. 1 en 2 uit elke serie, alsmede Wortinton als beste derde, waaronder dus 2 Hollanders* De secretaris van „Nederland in den Vreemde," dr. M. de Hartogh, deelt in. meer dere Nederlandsche dagbladen een en ander mede van een nieuw werk van Nederland in den Vreemde. Deze vereeniging heeft in tal rijke landen in en buiten Europa een onder zoek ingesteld naar de wijze, waarop ge schiedenis en aardrijkskunde van Nederland op de scholen gedoceerd wordt. Het resultaat van dit onderzoek vertelt dr. De Hartogh. Het bleek, dat in de meeste landen de bewoners zeer onvoldoende wor den ingelicht over ons land en het doel der vereeniging is, hierin verandering te brengen. Over het algemeen mag het oordeel over wat in het buitenland omtrent Nederland's geschiedenis en aardrijkskunde gedoceerd wordt, gunstig heeten. De onjuistheden zijn meer „tekortkomingen" dan „zonden," en bovendien dikwijls meer onvolledig- dan verkeerdheden. Daar staat tegenover, dat men vele malen hartelijk verrast is wanneer men in school en leerboek passages ontmoet, die getuigen van oprechte bewondering voor wat Nederland in verleden en heden tot stand bracht. Over het algemeen wordt natuurlijk bij het aardsrijkskunde-onderwijs, dat ons in hoofdzaak bezighield op datgene, waarin Ne derland zich van andere landen onderscheidt en wat den vreemdeling dus het meest in ons land aantreft, de nadruk gelegd. Men tracht b.v. den kinderen een beeld te geven van ons polderstelsel en blijkt daar meestal in te slagen. Het ligt voor de hand dat den buitenlan der vreemd lijkt wat ons gewoon voorkomt en dat voor hem vaak hoofdzaak is wat voor ons slechts bijzaak is. Men late hun dus gaar ne hun bewondering voor Marken, Volen- dam, grachten en kleederdrachten en trachte uit sterk geaccentueerde belangstelling te verklaren, dat hij andere zaken maar al te vaak over het hoofd ziet. Over het algemeen heerscht de verkeerde meening, dat Nederland arm aan industrie is. Een beschouwing van wal onze nijver heid vooral in de laatste tientallen van ja ren is gaan presteeren ontbreekt maar al te dikwijls. Dat b.v. Twente en Tilburg ge duchte concurrenten van Lancashire gewor den zijn, men vindt het bijna nergens neerge schreven. Onze koeien worden vermeld, maar over onze moderne zuivelfabrieken vindt men weinig. Onze stevige metaalindustrie, de voorbeeldige Philipsfabrieken zijn toch ook wel waard, naast onze polders en duinen ge noemd te worden. In dit opzicht zal men den beschrijvers nog op vele tekortkomingen kunnen wijzen, die nog dringend correctie behoeven. Hoe moet de zaak nu aangepakt worden? Allereerst geen te groote centralisatie. Het werk dat hier te doen is, moet voorna melijk in handen der vertegenwoordigers van de vereeniging worden gelegd. Zij kunnen daarbij natuurlijk steunen op materiaal nun door de vereeniging uit Holland te verstrek ken, maar blijven toch de aangewezen per sonen, om deze zaak zoo zelfstandig mogelijk te regelen. Daarmee zal meer te bereiken zijn. Zij kunnen beter nagaan welk effect taris, de heer Laverne verdient dank voor al haar moeite om de ongelijkheid te ver geten, verdiend erkenning om door lunch, champagne en vriendelijke speechen te doen vergeten, dat Noordelijken van Parijs, kwamen ter Olympiade om ernstige sport te drijven, verdient toegegeven, nu 't blijkt, dat men 't goed wilde doen, doch er bij gegeven onkunde niet beter toe in staat was. Als de wil goed is moet men 't prijzen. Laat dan Holland's vertegenwoordiger zijn respect dank betuigen aan den gastheer als zoodanig van dit Olympische gebeuren. HET OLYMPISCH ZEILTOURNOOI. MEULAN, 15 Juli '24. Heden zijn de wedstrijden in de zooge naamde eenheidsklasse, voor deze gelegen heid Olympische eenheidsbooten gedoopt, J/oortgezet, en 't merkwaardigste was dat Holland na 3 ronden gezeild te hebben, H®cehts met één meter door België, in den beroemden heer Huybrechts vertegenwoor- 'Sd, is geklopt. Wie was de vertegenwoordiger van Hol- !|nd, een nauwelijks 20-jarig jongeling, ras Hin. die onzen, in vele omstandigheden vooral hier thuis zijnden heer Huy brechts 't vuur zoo na aan de schenen legde, zat na 2 uur zeilen, 50 M. voor 't einde, Hol- and nog enkele meters voorlag, maar in het ^Pannende einde, de meerdere ervaring met nieter over jeugd zegevierde. De prestatie in een wonderbare, en de a'rijk verzamelde autoriteiten! feliciteerden ^eer en enthousiaster den verslagene, dan en overwinnaar. Eerlijk is, dat de eer der totale overwin ningen den heer Huybrechts toekomt. Niemand weet beter elke omstandigheid bp deze meer dan idiote baan te gebruiken, boch een van zijn Hollandsche leerlingen, Oelde na korle voorbereiding evenzeer e'ke te komen verandering in windrichting ®an, en 't kostte den leermeester de uiter- l'c inspanning, niet van zijn jongsten lcer- 'ng geklopt te worden. Intusschen, 't is geen schande verslagen worden; de Noordelijke vertegenwoor- jHfiers met Engeland aan 't hoofd, noemden een fakir te water, n.l. een, die den *Hnd bezweert in zijn voor 't oogenblik J^enschelijke richting te gaan en Holland Üeeft Je eer alle Noordelijke-, Westelijke en fuidelijke per 20-jarigen aan zijn laars te ebben gelapt. De indruk van ons land was bij autori tten en deelnemers een zeer gunstige. De royaliteit, waarmede na de fout den F^dstrijd werd opgegeven, werd erkend als 'ü>st, doch eveneens, dat erkenning dier °ut zeer zeldzaam was. Men is in Frankrijk joviaal, het maken ^an een fout, 't raken van boei of tegen- gander, verontschuldigt men gaarne als niet e kunnen helpen of door omstandigheden noodzakelijk. Een Franschman vergeeft gaarne zich zelf °uten en is ook op reglementen minder streng. .Indien nu een een ras-Hollandsche jongen ïll®t overwegend 't resultaat, een boei fakend, zegt, 't is fout, ik strijk mijn vlag, ?scU club-vlag en meld mij uit den wed strijd, dan wordt dit extra ordinair gevon den, opvatting van echte sport. Het is dan ook vast, dat Holland in zijn reserve-vertegenwoordiger veel goeds heeft fieoogst en van Noord tot Zuid heeft men toegezegd, Holland eiï zijn aantrekkelijk ^ater in 1928 met veel interesse te zullen bezoeken. Veel meer is niet van dit afgeloopen zeil- tournooi te zeggen. Hef comtié en haar onvolprezen secrc- DE ROEI WEDSTRIJDEN. PIETERSE IN DE HERKANSING GE SLAGEN. Bij de voortgezette wedstrijden kwam onze landgenoot Pieterse uit tegen Beresford (En geland) zooals te verwachten was, heeft Pieterse de finale niet kunnen bereiken hij passeerde ruim 7 seconden na den Engelsch- man de finish. In het achtnummer werd het protest van Argentinië tegen het roeien van de Fransche acht in de heat toegewezen. De Franschen wérden gediskwalificeerd, terwijl Argentinië in den herkansingswedstrijd uitkwam. De uitslagen luiden VIER MET STUURMAN. 1. Zwitserland, 7 min. 27 1/5 sec.2. En' geland, 7 min. 33 sec.3. Hongarije, 4. Bei gië. SKIFF. I- Engeland (Beresford), 8111111. 2/5 sec.; 2. Nederland (Pieterse), 8 min. 9 4 5 sec. ACHT. 1. Canada, 6 min. 37 sec. 2. Argentinië, 6 min. 42 sec.3. Australië, 4. België. HET CONGRES DER INTERN. ATHLE TIEK FEDERATIE. HET NEDERLANDSCHE VOORSTEL AANGENOMEN. Gisteren Werd het congres van de Int. Athle- tiek Federatie gehouden, waarbij met alge meene stemmen het voorstel van Nederland betreffende de puntentelling bij athletiek werd aangenomen. Besloten werd voorts in het vervolg van het Olympische programma af te voeren de num mers snelwandelen, cross country, de 3000 nieter treamrace en de vijfkamp. Tweede serie 1. Morton (Eng.) 3.29 2/5 Koster (Lux.) 3.35 3. jZoleman (Am.) 3.39 1/5 Derde serie I. Garson (Am.) 3.30 2. 2. Topel (Zweden) 3.39 3. Schuerick (Am.) 3.41 1/5. 200 M. borstzwemmen heeren (demi-fi nales) Eerste demi-finale 1. Skelten (A,m.) 3 m. 1/5 sec,2, Kirchbaum (Am.) 3.23/5

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 7