HALT keÉemeiiteii f38.- Gemeenteraad van Schoten. T. KROON eucharistisch"' RADIO- OPROEP HUISHOUD Riviervischmarkt No. 7 Riviervischmarkt 7 „TE HUUR") INGEZONDEN. ZANDVOORT. VELSEROORD. VELSEN. Telegraphisch Weerbericht. BLOEMENDAAL. HEEMSTEDE. HEEMSTEDE. SPAARND/ M. J Pukkels In het gelaat alsmede ruwe en roede vlekjes verwijdert men met PUROL. Bij Apoth. en Drogisten. Kleine wijzigingen in verschillende verordeningen. De huur prijzen der door de gemeente gebouwde woningen. De tweede honderd woningen worden niet gebouwd. Een debat over de kwestie der R. K. Bijzondere School voor de St. Ludwina-par. DAGELIJKS PRIMA RADIO CONCERTTOESTELLEN Desverlangd vanaf f6.— per maand. Bureau Meijer - Haarlem. Kampervest 23 - Telef. 3620. Schipbreuk bij Urk. Uit den nood gered. KERKNIEUWS. LAATSTE NIEUWS. EN VERFRI5CHT kost J4CENT Sm\ SLECHTS/ e per uur Te Huur gevraagd PRIMA Te Koop Kraamverpleegster Winkeljuffrouw Net Buitenmeisje JUFFROUW, Piano te koop gevraagd Druk je vrouw dood CONGRES. BOOTTOCHT PER MOTORBOOT ZOMERVAART. Net Meisje R.-K. Huishoudster R.-K. Hoveniersknecht Te Koop Emaille Fornuis 8.-. Woonschuit te huur SPREEKMACHINE Te Koop Burgerwoonhuis DEUREN WINKELHUIS Te Koop Damesrijwiel, Een pracht stel beelden ORGEL Jonge Hennen X.Q0LD Wegens aankoop van een eerste klas zaak in Meube. ien worden deze verkocht VOOR SPOTPRIJS. Clubfauteuils, Trektafels, oud Hollandsclie Stoelen, Schilde" rijen, Spiegels. Het moet weg. Spotprijs. Ned. R.-K. Reis- vereeniging Afdeeling Haarlem. De localiteiten aan de Koningstraat, loe- feehoorende aan de gemeente Haarlem en waarin vroeger gevestigd was de afdeeling militaire zaken, staan thans te huur. De bedoeling is deze appartementen te verhuren, op een minder langen termijn, b.v. voor een jaar. De localiteilen zijn voor loopig niet noodig voor de gemeente. Om er de arbeidsbeurs te vestigen, zoo dat de dienst van de werkloosheidsbestrij ding welke er boven gevestigd is, één ge heel vormt, acht men deze lokalen niet geschikt. (Voor den inbond van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. AAN DE VROUWEN, DIE HET A.S. EUCHARISTISCH CONGRES GAAN BIJWONEN! 'We hebben reeds lang gezorgd voor een kaart, van welken prijs ook, om ons den toegang te verzekeren voor Kerk, Stadion, of bijeenkomstplaats, natuurlijk, maar, met het oog op The latest Novelty, le Dernier Cri, of hoe men 't noemen wil, van onze Mode, zou een abonné van deze courant, met de dames-lezeressen, een voornemen willen maken, voor het a.s. Euch. Congres. Aangespoord door een pas aangehoorde preek, die ging over den satanischen geest, die heerschappij voert over de wereld, kwam ik er toe, een woordje in te zenden. Met recht mogen onze geestelijke leiders klagen, over de kleeding heden ten dage, van de vrouwen. De booze geest schijnt dan ook werkelijk hoogtij te vieren. Alle argumenten lijden schipbreuk, als ze aangevoerd worden, ter verdediging van dit ongelukkig feit. Maar hoe stootend zou het zijn, als op de terreinen van het grootsche wereldfeest, de huldebetooging van de geheele Kath. wereld aan den Koning der koningen, ergernis werd gegeven aan allen, die daar te zamen komen, Bisschoppen, Prelaten, geestelijken van alle Orden, het Katholieke volk en de niet-Katholieken? Wij, Room- sche vrouwen van Haarlem en O., doen niet .mee aan die belachelijke mode van nu, wij trokken geen pakje aan zonder mouwen of op andere wijze incorrect. Het is nu nog tijd, onze garde-robe na te zien en wijziging aan te brengen, want hoe dikwijls wordt zonder bedoeling, uit domheid, gezondigd op dit ge bied. De goede geest hebben we noodig voor den Vrede en daar hebben juist de vrouwen zoo voor gebeden; laten we hem dan niet zelf op de vlucht jagen. We zullen ons bruiloftskleed aandoen, waarmee wij voor God zelf kunnen verschijnen. Dan zal zegen rusten op onze medewerking aan het welslagen van het Euch. Congres, dan zal de bloemenhulde van de R.-K vrouwen een geschenk zijn, passend san de geefsters. M. A. 36 Juli 1924. Statuten. De „Staatscourant" bevat de statuten van Von der Heijdt's Bank, al hier. Te veel van het goede. Zelfs van het goede kan men te veel nemen. Dit is alge meen bekend, maar waarschijnlijk was het nog niet doorgedrongen tot een heer, die gebruik wilde maken van een middeltje om te veel haargroei tegen te gaan. Hij had een tube van dat goedje gekocht en alles in één keer op zijn gezicht gesmeerd. Het gevolg hiervan was, dat zijn geheele gezicht ver brandde. Dit deed hem veel pijn en hij vond het zoo onaangenaam, dat hij zich tot da politie wendde, om een onderzoek in te stellen of er niets tegen den verkoop van dat praeparaat te doen was, daar dit ge vaarlijk kon zijn. Hem werd echter aan het verstand gebracht, dat men ook hiervan, zooals van alles, een matig gebruik moet maken. Geen dieven op een dak. Gisterenavond vermoedde de eigenaar van het „Princess House", aan de Kerkstraat, dat er onge- wenschte gasten op het dak van zijn perceel vertoefden. Hij stelde de politie hiermede in kennis, die direct een onderzoek instelde. Alles werd in de omgeving afgezet. Het hotel en het dak werden nauwkeurig nage zocht, maar niets en ook heelemaal niets Verdachts werd er gevonden of ontdekt, zoodat de eigenaar gerustgesteld kon wor den. Missietentoonstelling. In het Patronaats gebouw alhier zal van 24 Augustus een Missietentoonstelling worden gehouden. Verschillende attracties, als de vertooning van een tooneelstuk, van Chineesche reien en een verloting worden daaraan verbon den. De loonactie der houtlossers. Gisteren hebben de besturen der plaatselijke vak organisaties met de directie der Papierfa briek onderhandeld. Het resultaat was dat de arbeiders, die met de lossing der booten belast worden, voor de eerste boot, die ze lossen, 10 pet. en voor de tweede boot 3 pet. toeslag krijgen. Verder blijft het tariet hetzelfde. De overuren, die gemaakt worden, zul len voortaan inplaats van eens per maand, per week worden uitbetaald. Met deze regeling namen de arbeiders genoegen, die dan ook aan 't werk zijn ge bleven. Gevonden voorwerpen. Twee sleutels; een kinderschoentje; een portemonnaie met Inhoud; een kam in étui; een electrische lamp; komen aanvliegen een postduif. Bekroond. Bij de gehouden wedstrijden, fer gelegenheid van de Intern. Bakkerij tentoonstelling te 's-Hertogenbosch, werd in groep II, koekjes, een 5e prijs, dipl. zil veren medaille, toegekend aan L. Lam- merts, alhier In groep IV C. Gedecoreerde koek, werd een le prijs zilveren medaille toegekend aan H. N. Meijer, alhier. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: P. W. van Amersfoort en C. M. Rozemeijer. J. Bretkouwer en J. Peggeman. G. H- Boer en M. P. Gleijsteen. J. W. Bon tenbal en L. C, Biezefelt. W. Vermeulen en S. Schipper. P. J. van Es en E B A Popall. P. Noordzij en J. Harlaar. L. Brandwijk en M. Baljé. Getrouwd: G. F. H. C. Linnebank en C. Ertzen, P. Jongejans en A. H. IJmker. M. de Jonge en N. Nicolai. J, Stam en M. C. Stekelenburg. G. van Gelder en C. Rechsteiner. Geboren; d. van J. GerritsLourens. x. van A. BosRoodzant. z. van W. van Goethemvan Wijk. z. van E. Sto kerHoogerwerf. d. van G. Duizendstra Wijker. z. van A. KammingaJonge- jan. z. van A. M SchoorlTervoort. z. van A. BroersenSchong. d van A MichelBieuwer, Medegedeeld door hef Ned Kon Meteoro logisch Instituut te De Bildt. ?Jaar waarnemingen in den morgen van 19 Juli. Hoogste barometerstand 765.1 m.M. te St. Mathieu. Laagste barometerstand 748.9 m.M. te Skagen. Verwachting van den avond van 19 tot den avond van 20 Juli: Matigen tot zwakken .noordwestelijke tot westelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, nog eenige regenbuien, zelfde temperatuur. Been gebroken. Zondagmiddag had het 6-jarig zoontje van den heer V., die spelender wijze op een Mallejan van de firma Houtgraaf en Bolsenbroek was geklommen, waarmede boomen werden ver voerd, het ongeluk daar van af te vallen, waarbij hij zich zeer ernstig bezeerde. Hij werd bij dr. Westenberg binnen gebracht, die een beenbreuk constateerde, en een voorloopig verband legde, waarna het knaapje naar de Maria-Stichting te Haarlem werd overgebracht. Onderwijs. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de gemeentelijke M. U. L. O.-school, alhier, is benoemd mej. M. Schotman te Haarlem. Personalia. Mej. A. v. d. Lijn is toege laten tot de 1ste klasse van de Nutskweek- school te Haarlem; mej. M. Hofland tot de 2de klasse van de Rijks-kweekschool voor onderwijzeressen en Jan Mooiweer tot de Kweekschool voor Zeevaart te Amsterdam. Allen zijn oud-leerlingen van de M. U. L O.- school aan den Vijverweg. Een mooi resultaat. De jongelui, die het Tuinfeest van het Kennemer Lyceum op touw zetten, hebben eer van hun werk ge had. De netto opbrengst bedroeg niet minder dan om en de bij 800. Zooals men weet, komt dit bedrag ten goede aan de aankleeding van het nieuwe schoolgebouw. J. M. GROEN, f De „Opr. Haarl. Crt." ontving de treurige tijding van het overlijden van den heer J. M Groen in Oost-Indië. De heer Groen is als onbezoldigd ambte naar eenige jaren aan de secretarie alhier werkzaam geweest. Hij ontving zijn eervol ontslag op 1 T- -uari 1922, als commies aan de afdeeling 1 ina ciën en onderwijs, wegens zijn benoemin-, ,ot adjunct-referendaris bij den administratieven dienst in Ned. Oost- Indië. Concert Euphonia in het Bosch. Vrijdagavond heeft het Harmoniecorps uit Overveen een concert gegeven in 'het Bloemendaalsche Bosch op het gemeente lijk speelterrein. In de toekomst moeten wij Bloemenda lers eens op visite gaan te Overveen. dan zal misschien door uitwisseling van muzi kale gedachten, de buurtschapsidee op den achtergrond geraken. Ditmaal was de opkomst van het publiek niet bijster groot. Velen zullen niet ge weten hebben, dat er concert was. De muzikanten gaven goede muziek te hooren en vonden dan ook een aandachtig gehoor. Politie en parkwachters zorgden voor de goede orde. Dit concert werd in de open lucht ge geven, noch had wonderlijk weinig te lijden van den tamelijk sterken wind. Dit kwam grootendeels door het geboomte. Thans zullen de „openlucht-concerten" spoedig tot het verleden gaan behooren. Er is nl. een muziektent aangekocht van de H. O, V., zoadat voortaan in een tent zal kunnen gespeeld worden. Het zou nu nog te wenschen zijn, dat deze tent op een geschikte plaats wordt geplaatst, alwaar men weinig hinder zal hebben van het ver keer, doch mag zij ook niet te ver weg staan. Het zoek ennaar een geschikte plaats zal geen gemakkelijk werkje zijn. Personalia. AMSTERDAM, 18 Juli. Alhier is geslaagd voor het examen apothe kerassistente mej. W. C. Mulder, alhier. Excursie Onderl. Tuinliedenver eeniging Aerdenhout en O. Begunstitgd door prachtig weer, hield bovengenoemde ver- eeniging Donderdag haar jaarlijksche groote excursie, waaraan 18 leden deelnamen. Bezicht werden „de Breul" te Driebergen, zeker een der mooiste buitenplaatsen van Nederland, waar onder leiding van den heer Molenkamp ruim 2J4 uur noodig waren om de bloemen en plantenpracht, hoewel vluch tig, te bezichtigen. Vervolgens werd bezocht het „Molen bosch en Marien Treipe." Vooral de laatste was eveneens schitterend. Het was voor de deelnemers een leer- zamen dag. Aanrijding. Donderdagnamiddag had op den Brondsteeweg een aanrijding plaats tus- schen een auto en een met kiezel beladen bespannen voertuig. Doordat de bestuurder van het bespannen voertuig daarmede te veel op het linker ge deelte van den weg reed en de bestuurder van de auto moest uitwijken voor een wiel rijder ontstond ji® botsing, waardoor de auto nogal ernstig werd beschadigd. Persoonlijke ongelukken vonden hierbij niet plaats. Pluimvee- en konijnenvereeniging, Gisteravond vergaderde de pluimvee- en konijnenvereeniging „de Eendracht." De belangstelling was vrij goed. Besloten werd de datums der a.s. tentoor- stelling te bepalen op 15, 16 en 17 Januari. Getracht zal worden weder de beste keur meesters te krijgen, waarvan vele werden genoemd, ook een voor het keuren van eenden. Als comm. van bijstand werden gekozen de heeren J. v. Donselaar, N. en A. Leuven, M. v. Iperen, H. de Groot en D. Timmer mans. Het bestuur deelde mede, maatregelen te nemen tot verbetering der kooien. Uitvoerig werd een verlotingsplan be sproken, die weder zal gehouden worden tijdens de tentoonstelling. De vereeniging breidde zich weder met een nieuw lid uit. Een geanimeerde rond vraag volgde, waarbij besproken werd de minder mooie cataloges van de vorige ten toonstelling, over de witte Leghorn, stam Welleman, die hier in de omgeving nog weinig ingeburgerd is. De krielhoenders zullen een plaats op het podium krijgen, wat voor die beestjes die zeer teer zijn een verbetering is. Dan kwa men de prijzen nog ter sprake. Een der leden wilde meer wisselbekers uitloven. Na een breedvoerige bespreking werd dit aan gehouden tot de volgende vergadering. Om tegen half elf werd de zeer geani meerde vergadering gesloten. Heamsteedsche Reddingsbrigade. Zondagmiddag 2 uur zal in de mooie zweminrichting aan den Glipperweg einde Electrische tram te Heemstede het zwer feest plaats hebben, uitgeschreven door e Heemsteedsche Reddingsbrigade. Als prijzen zijn tevens, behalve verschil lende medailles ook luxe voorwerpen be schikbaar gesteld. De Harmonie „Eensge zindheid" zal den feestmiddag opluisteren met eenige muzieknummers. Kaagweek, De laatste dagen passeeren hier door de sluizen de mooiste jachten, ook van buitenlanders, met het oog op de Kaagweek Repetities. Daar de dirigent, de heer J. Booda, reeds geruimen tijd ziek is, wor den de repetities voorloopig waargenomen door een ander. Zwembad, Het zwembad alhier wordt geheel opgeknapt. Thans zal er gelegen heid zijn op verschillende tijden voor jon gens en voor meisjes om te zwemmen onder toezicht Ieder bad kost 10 ets. Dit is een uitstekende maatregel. Zwemmen. Nu 't vroegere „Militaire Zwembad," eea cadeau van den heer W. Dyserinck in eigendom is overgegaan aan de gemeente Spaarndam, Jieeft een comité met bekwamen spoed en prijzenswaardige voort varendheid de handen aan het werk gesla gen om het mooie, frissche en zoo rustig ge Aan het Bad zelf is een rooster, waarop het publiek kan zien, hoe de badtijden zijn geregeld. En voor een klein geldelijk offer, {10 ets. per bad, en veelgoedkooper bij abonnement) kan men zich hier heerlijk ver egen Bad uit zijn vervallen toestand op te frisschen. Er wordt dan ook reeds druk van heffen. Allereerst heeft het van Gem. Bestuur het Bad in exploitatie en beheer weten te ver krijgen, en is de zaak reeds „eu marche." Reds in de verte op het Jaagpad langs het de mooie gelegenheid geprofiteerd. De weg naar het „Gemeentelijk Zwembad" langs de scheepswerf „Vooruit" is gemakke lijk te vinden. Wanneer nu onze eigen gemeentenaren, de N. Spaarnc ziet men aan de beide nationale goede zaak steunenen, vinden zij voor zich vlaggen, dat het Bad beschikbaar is: met de en hun kinderen een te waardeeren gele- witie seinvlag in het midden op het torentje genheid om de mooie zwemsport te be voor vrouwen en meisjes; met de roode voor mannen en jongens. Het beruchte „gemengde bad" zal hier wij selijk géén steen des aanstoots worden! oefenen. Dus menschen: spoelt de zorgen er hier maar af! Het water in! Vrijdagavond te half 8 kwam de Raad der gemeente Schoten ten Raadhuize in open bare zitting bijeen onder Voorzitterschap van den waarnemend Burgemeester Mr. J. N. J. E. Heer kens Thijssen. Aanwezig alle raadsleden, uitgezonderd de heer Bies. Ontheffing van bepalin gen der bouwverordening. Na opening door den VOORZITTER en goedkeuring der notulen van 6 en 19 Juni wordt ontheffing van enkele bepalingen der bouwverordening verleend aan J. C. C. Voorwelt te Schoten voor den bouw van een serre achter perceel Rijksstraatweg 117; A. Th. Joosten te Schoten voor den bouw van een bergplaats achter het perceel Soen- daplein 16. Op een derde verzoek van T. Kroon te Schoten om een dergelijke ontheffing voor den bouw van een bergplaats en den ver bouw van perceel Pretoriaplein 14, wordt, daar niet aan de vroegere bezwaren wordt tegemoet gekomen, afwijzend beschikt. Op een verzoek van M. Henneman, te Haarlem, om hem alsnog vergunning te ver kenen om bij den bouw van 5 woningen aan de 1ste Hoogerwoerddwarsstraat de schei dingsmuren tusschen de perceelen, voor zoover deze in den kap boven het plafond der slaapkamers op de verdieping uitkomen, in plaats van 0.22 M., 0.11 M. dik te maken; zulks in afwijking van het bouwplan, voor welks uitvoering Burgemeester en Wet houders vergunning verleenden bij hun besluit van 13 Februari 1923 wordt, daar de bouwverordening zulks niet toelaat, afwij zend beschikt. Belasting op bouwterreinen. B. en W. stellen voor, in de heffingsver ordening van de belasting op bouwterreinen d.d. 6 Juni jl. het bij de begrooting voor 1924 vastgestelde percentage /o%) vast te leggen. Conform besloten. Verkoop van bevroren vleesch. Op advies van B. en W. van Haarlem en ingevolge verzoek van een aantal slagers in de gemeente Schoten stellen B. en W. voor in de verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch eenige wijzigingen aan te brengen, terzake van den verkoop van be vroren vleesch, die wij reeds hebben ver meld. Conform besloten. Het gebruik van vaart- of slootwater. B. en W. stellen eene derde wijziging der algemeene Politieverordening voor, ten op zichte van het gebruik van vaart— of sloot water bij het winnen of bewaren van voedings middelen of het reinigen van daartoe bestemd gereedschap of vaatwerk. De voorgestelde bepalingen heeft men in ons blad reeds kunnen lezen. Zonder hoofdelijke stemming worden zij aangenomen. Wijziging 2de suppl. be grooting 1923. Gedeputeerde Staten maken bezwaar te gen de omschrijving van den ontvangstpost, voorkomende in de op 17 October 1923 vast gestelde tweede suppletoire begrooting der gemeente, omdat daaruit niet blijkt van wek ken aard deze ontvangsten zullen zijn. Mitsdien stellen B. en W. voor de omschrij ving der inkomsten, vermeld op deze supple toire begrooting te doen luiden als volgt „Ontvangsten ter zake van de door de ge meente te stichten arbeiderswoningen, als le onder hypothecair verband dezer wo ningen op te nemen gelden 2e. door het Rijk aan de bouwvereeni gingen „Eigen Haard" en „Volkshuisves ting" toegekende bouwpremie, welke door haar aan de gemeente is overgedragen 3e. storüng door bovenvermelde vereeni- gingen van f 100, voor iedere woning, welke aan haar in huur wordt afgestaan. Conform besloten. Financieele woningbouw- kwesties. In de vorige vergadering werd door de S.D.A.P.'sche Raadsfractie in handen van B. en W. gesteld om advies een voorstel om niet in de exploitatie-rekening van de wo ningen voor de vereenigingen „Volkshuis vesting" en Eigen Haard" op te nemen 5 rente onder den kostprijs van den bouw grond, die daarop gelegd zou worden wegens renteverlies over dat bedrag vanaf den datum der.beschikbaarstelling van den grond (1 Juli 1923) tot aan den aanvang der exploitatie- (1 Juli 1924). Hoewel dit volkomen billijk zijn zou, heb ben B. en W. een nieuwe exploitatie-reke ning ontworpen, waarop deze 5% rente niet voorkomen, omdat misschien de te bedingen huren zeer hoog zouden gaan worden en beter dus deze 5% door de gemeente kun nen bijgepast worden, dan dat later de huren oninbaar zouden blijken. Nog verschillende andere verbeteringen zijn in de exploitatie-rekeningen aange bracht, waardoor ze konden worden ver laagd, terwijl tevens rekening gehouden worden moest met den wensch van Ged. Staten, dat minstens 2% per jaar afgeschre ven worden zal wegens waardevermindering. B. en W. stellen nu voor, deze nieuwe ex- pl ntatie-rekmingen goed te keuren en tegen, de daarop gebaseerde condities aan „Volks huisvesting" en „Eigen Haard" ieder 50 woningen te verhuren en wel aan eerstge noemde voor f 301.50 per week en aan laatst genoemde voor f 288.50 per week. „Eigen Haard" zal gemiddeld f 5.80 per week huur van zijn huizen vragen en „Volkshuisves ting" f 6.30. Op een vraag van den heer LOERAKKER verklaart wethouder KLEIN, dat de tram maatschappij in plaats van met 5 1/4 zonder aflossing rente genoegen heeft ge nomen met 3 3/4 rente en 2% aflossing. Men heeft dit willen doen om de huren niet te hoog op te voeren. De heer VISEE wil hier nog 1% aflossing aftrekken, om de huurprijzen nog te verlagen. VOORZITTER antwoordt, dat de af lossing dan 100 jaar in plaats van 50 zou moeten duren, maar we hebben hier wel goed gebouwd, maar 't zijn toch geen huizen voor de eeuwigheid. Wethouder KLEIN zou daarom de eerste 5 jaren 1% willen aflossen (de hypotheek is voorloopig voor 5 jaar gegeven) en event, later 2%. De heer LOERAKKER vreest dan na de eerste 5 jaar huurverhooging. Spr. wil de voorgestelde rente- en aflossingsregeling goedkeuren, om de zaak niet te doen stag- neeren, maar B. en W. verzoeken, nog in overleg met Ged. Staten en de Maatschappij tot een mildere regeling te komen, wat Voc r- zitter toe zegt en de vergadering goedkeurt. (Wordt vervolgd.) van da voor ons land belangrijkste stations. Nieuwsberichten (Vas Dias) Amsterdam P. C. F. F. Golflengte 2000 M. Dagelijks (uitgezonderd Zondag) 8,15— 8,30 v.m.j 10—10.12 v.m.; 11 3011.55 v.m.; 12,15—12,30 n.m.; 1,05—1,20 n.m.; 3—3/30 n.m.; 4,154,28 n.m. Tijdseinen: 10.15 v.m. en 4.30 n.m. Eliecten en Geldkoersen (Vaz Diaz, zie hierboven) te 1,3014522,15230 en 2.45 n.m. (uitgezonderd Zondag en vacan- tiedagen en Zaterdag alleen 10.301130 v.m.) Weerberichten Vossegat Bé 1050 M.: 11.10 v.m. en 12,30 n.m. en 8 n.m. (Ge meenlijk Morseseinen in langzaam tempo, waarop raen zich oefenen kan). Londen 2 L.O. golflengte 365 M. Somtijds 3.205.20 n.m., dames half uurtje, 5.50 kinderuurtje, 7,50—10.50 (of later) eon- cert, opera of Popul avond. Tijdsefnen 7.20 en 9.50 n.m. Maandag, Donderdag en Zaterdag Dansmuziek (Jaz- band) van uit het Savoy Hótel te Londen na 10.20 n.m Diverse Engeiscbe stations hebben onge veer dezelfde zenduren en wel: Cardiff 5 W A. op 350 M. Manchester 2 Z. Y op 375 M. Bournemouth 6 B M. op 385 M. New Castle 5 N. O op 400 M. Glasgow 5 G. S. op 420 M. Birmingham 5 I. T. op 475 M. Aberdeen 2 B D. op 495 M Radio Paris S. F. R. 1780 M. Con cert (Tzigane orkest) 1.05 n.m. dito te 5.05 n.m. (vocaal of instrumentaal) dito te 9.20 n.m., als 5.05 of aansluiting op opera of anderszins (voorafgegaan te 8.50 n.m. door Nieuwsberichten). Gemeenlijk Donderdag en Zondag Dans muziek tot ruim elf uur. event, afgewisseld door chansons of causeriën Eiffeltoren F. L. 2600 M. - 7 en 11 uur v.m., 7.20 en 10.35 n.m Weerbericht 3.50 n.m. Beursverslag 6.30—7 15 n.m concert. 11.20-11.25 n.m. en 12.04 Tijdsei- nen Ecole Supp. P. T. T. - 450 M.: Dage- lijks, behalve Maandag te 9.20 n.ra., voor- drachten, enz. Petit Parissen 340 M,: Gemeenlijk Dinsdag, Donderdag en Vrijdag 8.50 n.m. concert. Brussel S. B. R. 265 M. - 5.20—6.20 n.m en 8.351020 n.m. concert. Haren (Brussel) B. A. V. 1100 M. 5.lp n-m. Weerbericht Kënigswusterhausen L. P 4000 M. 7.20 v.m.6 n.m berichten (ongeregeld) Maandag en Vrijdag 8.209.20 n.m concert Op 2700 M Zondag alleen 11.20 v.m 1.20 n.m. Eberswalde 2700 M. Gemeenlijk Dinsdag en Donderdag concert 8.209.20 n.m. Programma. Zaterdag 19 Juli 8.30—10.30 Station Mid- delraad 1050 M. Concert. Zondag 20 Juli 3 uur Ned. Radio In dustrie 1050 M. overbrenging van Het Residentie Orkest-Concert uit het Kurhaus te Scheveningen. Bil vers. Draadl. Omroep 8 uur 1050 M. Concert met medewerking van Mej. Rusche (sopman) en de heer ten Kate (bariton), gevolgd door orkestrio's van „De Vogelaars". De no.'s worden vooraf medegedeeld. Maandag 21 Juli 7.15—8.30; Hilvers. Draadl. Omroep 1050 M. Kinderuur tje door Mevrouw Antoni v. Dijte. Ned. Radio Industrie 8.3011 uur: Con cert met medewerking van den heer Th. v. d. Pas, pianist. De no. s worden vooraf medegedeeld. Maclaren was tot een noodlanding ge dwongen ten gevolge van een dikken mist. Het vliegtuig is* niet beschadigd en het is waarschijnlijk, dat de tocht Zaterdag naar Paramuschire zal worden voortgezet. DE INTEKGEALLIEEEDE CONFERENTIE. Een telegram uit Ottawa meldt, dat Sena tor Belcow, Canada op de intergeallieerde conferentie te Londen zal vertegenwoordigen. URK, 19 Juli; Gisternamiddag omV streeks 6 uur is in het W. Z, W. van Urk, een tpalkschip gezonken. De mast steekt nog iets boven het water uit; van de op varenden is niets bekend, zoodat zij ver moedelijk zijn omgekomen, De U, K. 163 rapporteerde gisteravond laat, het vergaan van deze tjalk, waarvan men nog niet weet, welk schip het is. Ook is niet bekend, o! behalve de schipper en zijn knecht, het huisgezin van den schipper aan boord w»s URK, 19 Juli, Hedennacht werd doof de U, K. 26 het vaartuig Rival aangetrof fen, schipper J. A. Kuiper, van Groningen, geladen met suiker. Het schip was op weg naar Amsterdam. Ten gevolge van den storm, had het zwaard, roer en boot ver» loren en waren de zeilen weggeslagen. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal Dinsdag a. s. geen audiëntie verleenen. UITWISSELING VAN GRIEKSCHE EN TURKSCHE BEVOLKING. KONSTANTINOPEL, 19 Juli. Na langdu- rige onderhandelingen zijn de Grieksche en Turksche deskundigen het eindelijk eens ge worden over de uitwisseling der bevolking van Thracië en Klein-Azië, terwijl practisch gesproken alle Grieken het Turksch gebied reeds verlaten hebben, zijn vele Turken nog in West-1 hracië overgebleven. Zij zullen worden overgebracht naar de vroegere Grieksche boerderijen in het Pontus-gebied, het andere gedeelte van Turkije, waar vroe ger de Grieken hebben gewoond. MACLAREN TERUGGEVONDEN. Uit Tokio wordt gemeld, dat Maclaren, de leider van de Britsche wereldvlucht, die sinds Woensdag vermist werd, teruggevonden werd op het Kurrup-eiland, een der eilanden van den Kurillen-groep. DE LUCHT IN MET GEHEELE MUIS MET ELECTR. VENTILATOR pEBRUIKT DAARTOE'T| flink huis, met flinke schuur of ruimte. Met recht van koopen.Omgeving Ben- nebroek. Br. onder no. 13841 aan het bur, v. d. blad. zw. 2 pers, veeren bedstel 3230; rood pl. canapé 9.50 goed merk; trap naaimachine 17.50 (Singer); Vouwstoel 4; Electr. kroon m. 3 lichtp. m. koralen rand 8. LANGE POELLAAN 12. gevraagd tegen half October, v. d. dag. Gen. in de huishouding behulpzaam te zijn. Br. met opgave van ver!, salaris on der No. 13842 aan het bur. v. d. bl. gevraagd in Kruidenierszaak, Met het vak bekend. Ook genegen, zoo noodig in huishouden behulpzaam te zijn. Br. met in!, onder No. 13845 aan het bur. v. d. blad. Gevraagd te Heemstede een goed kunn. werken. Brieven onder No. 16290, Bureau van dit blad. Ged. Drogiste, zoekt plaatsing als Filiaalhoudster of overname van een zaakje, onverschillig in welke branche. Br. onder No. 13843, Bur. van dit blad. van particulier wegens vertrek, snel varend luxe motorjacht, Amerik. race model, snelheid plm. 30 K.M. per uur 40 P.K. Buffalomotor. Lengte bijna 8 Meter, breedte 1.70 M. Geheel teak-- en mahoniehout, autostuur, 7 ruime zitplaatsen, 4 rieten fauteuils. Het jacht is geheel electr. uitgerust en zoo goed als nieuw. Compl. inventaris. Deskundig onderzoek en proefvaart toegestaan. Nadere inlichtingen uitslui tend bij den eigenaar Th. BLEEKE- MOLEN. Assendorperstraat 36, Zwolle, Brieven met opgave van prijs en merk onder No, 13840 aan het bur, v, d. blad. eenvoudig op het hart( dat zij in H. J. v. LEEUWEN'S Meubelhuis, KLEIN HEILIGLAND 61, de beste en goed koopste meubelen kan koopen. Vertrek 1 uur van Haarlem Z,B, Spaarae, hoek Kampersin^el. Kaarten a f 2.50, VOORUITGANGSTRAAT 127zwart, Kaarten afh. voor Maandag 3 uur. Mevrouw BRUNING, Kenaustraat 6, vraagff wegens ziekte een of hulp in de huish. Klein gezin. Aan biedingen 's avonds na 6 uur. Gevraagd een in den werkenden stand, bij 2 pers. Br. ond. No. 13837 Bur. van. dit bl. Gevraagd een flinke aankomende H. J, JANSEN, Resnovaplein 31, Heemstede, tusschen 6 en 7 uur. 1 Duitsche Herder, Reu, lief bii ktn- de-en. zeer waaks, prijs 15. Adres: D, WASSENAAR, Tuinstraat li zw. BERKHEYDESTRAAT 5, b.d. Frans halsstraat. Te bvr. bij VAN GOOR, Burgwal 7. te koop, met 180 nrs. Machine nog nieuw, voor spotprijs. Hofdijkplein 37 zwart. WAT ZEGT MEN VAN DE TOERIST: „Waar ili ools kom, Pastol vin Uk over- al. Dit is voor mn ,1c Leste aanLeveli mg Pastol Tandpasta overal verkrijgbaar. Zendt ons deze ad vertentie, als druk werk, dan zenden wij U ons aardig geïllustreerd koekje Houdt den een melkmarkt Brikje, voor hit of paard. J. C. DE WAAL, Zomer- vaart 24. wegens vertrek te koop. 6 kamers enz. 4 f5600. Modern ingericht. B'evragen: JOOSTEN, Soendaplein 16. (nieuw), Eenige diverse partijtjes, zeer billijk af te geven. Normale soorten ge regeld in voorraad. JAN DE BRAYSTRAAT 6. (leeg). Te koop te Schoten, bevolkte wijk, mooi hoekperceel, gelegenheid voor berging van wagens. Koopsom 5300. Bevr. SOENDAPLEIN 16. kloek met 10 zuivere Patrijs Leghorns kuikens. IEPENLAAN 12, Heemstede. in besten staat, als nieuw, 40. Vaste prijs. DE KEYSTRAAT 8a rood. Rozenprieel. onder stolp te koon aangeboden. 3 st. 15. Adr. BRANDTSTRAAT 4, Scho ten. Wegens pJsnf=rf,>Krek te koop een 11 reg., mooi rond v. toon, Witte Heerenstraat 51, ook Zondag te zien. 14 maanden. Aerdenhoutsweg No. 1, achter tramhuisje E. S. M., Aerden hout. 16282 AriS tegenover de Groote Kerb. MEDEDEELING. De boot voor het inhalen van Z.Em. Kard. v. ROSSUM vertrekt om 12 u. v.m. vanaf 't Spaarne, tegenover 't Ge bouw van de HolL Mij. van Weten schappen, Een bep -rkt aantal kaarten (voor le- i -iu en introducé's) route Haarlem, IJmuiden, Amsterdam en terug, kun nen nog worden afgehaald bij den heer W. v. d. PIGGE, Sigarenmagazijn, Gr. Houtstraat 68, a 1 1,50,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 2