R. K. Kiesvereniging te Haarlem. Het bezoek aan onze Kathedraal. LUCHTVERKEER. UIT ONZE OOST. LANDBOUW EN VISSCHERIJ, Agenda 27 Juli Agenda 28 Juli De bibliotheken der St. Vincen- tiusvereenigingen zijn geopend: Aanvulling van het kerkbericht der St. Jozefskerk. Personalia. Examen hoofdacte. N.V. „Die Haghe", Onderlinge Spaarkassen. Tramvertraging. Een belangrijke dag. Verkeerstoornis. Aanrijding. Hoog Bezoek. Middelbare Technische School te Haarlem. Hag, Almelo. Examens. NIEUWS UIT BLOEMBOLLEN LAND. N. Z. H. T. M. Werkplaats personeel. Extra tram. H. O. V. Douche baden. De Gemeentelijke heffing op controle van bouwvereenigingen. Mulo-examen. „Harmonie Crescendo. Te water. Personalia. Afscheid dr. M. Steffelaar. Gevonden dieren en voorwerpen. Muziek van het Leger des Heils. De jubilea aan de Werf „Hubertina." Waarschuwing. Bekendmaking. Zullen ze het nimmer ieeren? Benoeming Hoofden van Scholen. Vernietiging faillissement. VERKOOPINGEN. J. J. WEBER ZOON Ooticiens Fabrikanten Koningstraat 10 Haarlem. felegraphisch Weerbericht. BINNENLANDSCH NIEUWS. De Amsterdamsche Kamer van Koophandel en de Tarief wet. Noodlanding. De Engelsche wereldvliegers. De tour de France voor avionettes. Het standbeeld voor van Heutsz Chineesche Tabak. VRAGENBUS. Melkinrichting v.h. van Bruggen (Den Hout) Strijkconcerten, Den Hout H. O. V.-concert half 3 uur. Brongebouw Concert Harmonie Cres cendo 8 uur. Hedenavond: Brongebouw Uitvoering muziekcorps Le ger des Heils uit Bazel. Hotel Bosch en Hoven concert door de muzickvereeniging „Excelsior". Sociëteit „St. BavoWoningbouwvere niging Bloemhof half cjrie. R. K. Middenstandsgebouw. R. K. Jonge Vrouwenbond zang en muziek halt 89 uur. Kunsthandel F. H. Smit Gr. Houtstraat 69 Tentoonstelling van Grafisch werk door K. A. v. Eek Dagelijks van 10—6 uur. H- K, Arbeidsbeurs voor mannen Jaco- bijnestraat 15 Alle werkdagen voorin, van 9—12 uur. n.m. van 25 uur. Zater- dags alleen van 912 uur. S' K. Leeszaal en uitleenbibliotheek Jansstraat 49 -Eiken dag geopend van 1012, van 25 en van 710 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen Uitleenen van boeken. Marthavereeniging Bloemhofstraat 1 Betrekkingsbureau voor vrouwen. Alle werkdagen van 1012, van 24 en van 89 uur. Tel. 1671. Tevens gezellig sa menzijn voor Hollandsche meisjes, die hier geen tehuis hebben. Zondag en Woensdag van 810 uur n.m. F K. Bevolkingsbureau Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 810 uur op Maandags-, Woensdag- en Vrijdag avond, €t. Elisabeth's Vereeniging Jansstraat Aanvragen om versterkende middelen voor arme zieken der S. V. E. Maan dags van 23 uur, Donderdags van 12 uur. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks, uitge nomen Zaterdag, Zon- en Feestdagen, toe gankelijk. De Zondags- en nachtdienst der Apotheken wordt deze week waargenomen door: Duym en Keur, Keizerstraat 6 en Firma H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 20. Ook de Centraal Apotheek, Groote Hout straat 78 is des Zondags en 's nachts ge opend. De gelegenheid tot inschrijving van lezers en het ruilen der boeken is gesteld op: I. Nieuwe Groenmarkt 22, des Woensdags avonds van half 89 uur. 2. Hagestraat, des Vrijdagsavonds van half '89 uur. Aan de Leden Teneinde aan een, op een bestuursver gadering, genomen besluit te voldoen, wordt het volgende medegedeeld Het bestuur heeft gemeend een program ma te moeten samenstellen voor het a.s. winterseisoen> beoogende het doel om kie zers te kweeken en de onderlinge saam- hoorigheid te bevorderen. Het heeft zich voor gesteld, om aan de leden, die zulks wenschen en meenen daarvoor in de gelegenheid te zijn, vergunning te verleenen, voor een vergadering der R. K. Kiesvereeniging een lezing of redè te houden. Het te behan delen onderwerp wordt aan het bestuur ge zonden, hetwelk beslist of het onderwerp geschikt is. Het bestuur,zal elk ingekomen onderwerpmet de meeste welwillendheid beoordeelen en den inzender dan in kennis stellen met zijn besluit. U begrijpt allen: een zekere controle moet er bestaan. Om dit plan verder uit te werken, moet het bestuur weten of zulk een programma door de leden verlangd wordt. U zult er all,en van doordrongen zijn, dat, wanneer de deel name niet groot genoeg is, het bestuur niet met een voorstel kan komen, hiervoor gelden te voteeren. Uw bestuur verwacht er iets goeds van, vooral, daar het er om gaat de saam- hoorigheid, verkregen door grondige reor ganisatie, nog meer te bevorderen. Er be staat gelegenheid tot 31 Augustus bij den wnd. secretaris uw adhesie-betuiging in te zenden, waarna het bestuur dan' met een afgewerkt program zal komen. Hopende, dat dit voorstel door-u gunstig ontvangen zal worden, hetgeen zal moeten blijken uit een groot aantal ingekomen na men, teekent het bestuur voornoemd Dr. Th. Th. KOOT. Voorzitter. ADELAAR, Wnd. Secretaris. Popelingstraat 6, Haarlem. ZONDAG, 27 Juli half zeven H. Misr Vóór de H. Mis gelegenheid te communiceeren. Bij het eindexamen aande R. K. Vakschool tc Leiden verwierf mej. H. Pielage, alhier, het diploma huishoudkundige. te 's-Gravenhage gehouden examen Nijverheidsonderwijs N. XIII is ge slaagd de heer Th. J. Kloet, alhier. HAARLEM, 25 Juli. Geëxamineerd 8 manl. candidaten, afgewezen 6. Geslaagd de heeren G. Schaap, Oostzaan; E. Braaksma, Oudendijk. In de op 24 Juli j.l. gehouden algemeene Vergadering van aandeelhouders werden de balans, de verlies- en winstrekening goedge keurd en de voorstellen van het bestuur tot reorganisatie der vennootschap- en Wijziging der statuten aangenomen. Het bestuur werd gemachtigd 60.000 volgestorte aandêeten a pari uit tageven, wélk bedrag reeds ten volle is geplaatst. Uit de vergadering werd waripe waardee ring uitgesproken voor het werk van de directie en de commissarissen, die een zeer moeilijke reorganisatie tot stand hebben weten te brengen op zoodanige wijze, dat de belangen van allen, die bij de vennootschap betrok >n zijn, op uitstekende wijze worden gediend en het bedrijf op een gezonde basis wordt geplaatst. De heer J. Bakker, ais commissaris aan de beurt van aftreding, werd gekozen. In de vacatures, ontstaan door de uitbreiding van het college van commissarissen werd voor zien door de benoeming van de heeren D. Blankevoort Dzn. te Bloemendaal; mr. J. Deenik te Haarlem: ir. E. J. Langelaan te Bloemendaal; H. v. d. Meulen te Amsterdam; jhr. J. C. Mollerus te Bloemendaal en F. (Valck Lucassen te Brummen. Gistermorgen omstreeks 9 uur reed een met 34 zakken meel beladen wa'gen op het Frans Halsplein bij de Kennemerbrug, toen van dezen wagen de as brak, en de zakken op de tramrails terecht kwamen. Hierdoor had het tramverkeer 13 minuten vertraging. Het Secretariaat van „Herwonnen Levens kracht" schrijft ons Behoudens goedkeuring van B. en W. der gemeenten Haarlem en Schoten, zal „Herwonnen Levenskracht" op Zondag 31 Augustus een speidjes-dag organiseeren ten bate voor het Tuberculose-fonds „Herwon nen Levenskracht." Het bestuur vertrouwt op aller medewerking, zoodat dit jaar, ter gelegenheid van ons 10-jarig bes'aan, de „Zonnedag", bijzonder goed zal slagen. De stoutste verwachtingen moeten overtroffen worden. Het 10-jarig bestaan van het Plaatselijk Comité, zal in de maanden September ?n October gevierd worden. „Herwonnen Le venskracht" zou gaarne dit Jubileum op een grootsche wijze willen vieren, om den steun en de waardeering, ondervonden van Haarlem's bewoners en niet minder van ons gemeentebestuur. Helaas de financiën laten groote feestviering niet toe. Te meer j daar dit, zou moeten gedaan worden, ten koste van de Bestrijding der Tuberculose, j Intusschen trachten het bestuur en de feest commissie plannen uit te werken om te j zien op welke wijze „Herwonnen Levens kracht," het Jubileum kan vieren, zonder kosten en zóó, dat de kas er wèl bij vaart De plannen zweven nog even in de lucht, doch als de voorteekenen niet bedriegen, zullen drie feestavonden georganiseerd wor den. Voorts zal er een tentoonstelling ge houden worden, in de Jubileumweek van den R. K. Volksbond. Deze tentoonstelling be looft interessant te worden, en.... gezellig heid zal hierbij niet ontbreken. De eerste feestavond zal plaats hebben op 14 Septem ber voor onze trouwe mede-werkers(sters), die telken jarè zoo getrouw de hulpzame hand bieden, om de speldjesdagen met suc ces te bekronen. Zeer zeker zullen alle krachten ingespannen worden, om dezen Jubileumdag tot een triomf te maken. Haarlem aan de spits van Nederland Dan zullen de velen, die smachten nasr, nieuwe levenskracht, jubelen, om den steun die op dezen belangrijken, dag, naar we hopen, ruimschoots zal toevloeien. Ver volgens zullen op Zondag 28 September en Donderdag 2 October twee feestavonden ge organiseerd worden. Deze beloven dan ook schitterend te zullen slagen. Het bestuur spreekt den wensch uit, dat het Jubileum een groot succes moge zijn, dat ten goede zal komen a^n ons heerlijk fonds „Herwonnen Levenskracht." A.s. Dinsdag 29 Juli, zallen Jubileum en de „Zonnedag" op een te houden Comité- vergadèring uitvoerig besproken worden. Houdt uw avond vrij. Doordat gisteren in de Haghestraat de ket ting van een vracht-auto brak, had het groot ste gedeelte van het verkeer 20 minuten ver traging. Gisterenavond omstreeks 9 uur kwam een tramrijtuig uit de Barteljorisstraat en een auto van de Groote Markt. Beide bestuurders gaven signalen, doch een aanrijding was on vermijdelijk. De voorruit en een lantaarn van het tramrijtuig werden vernield, terwijl de voorbok van de vracht-auto beschadigd werd. Na gisterenmorgen een Plechtige Hoog mis te hebben opgedragen in de Mozes en Aaronkerk, bracht gisterenmiddag Z. D. H, Mgr. Lequier, bisschop van Martinique een bezoek aan de pastorie aan de Nieuwe Groenmarkt. Z. D. H. wejrd aan de pastorie ontvangen en bracht een bezoek aan de kerk van St. Antonius. Na nog een kort verblijf aan de pastorie ging Z. D. H. weer naar Amsterdam terug. Het toelatingsexamen had plaats op 21, 22, 23 en 24 Juli. Afgewezen en teruggetrokken 28 candida ten. Toegelaten zijn op grond van hun diplo ma's en rapporten of van het toelatingsexa men 91 candidaten. Nog onbeslist 8 candidaten. Toegelaten zijn reeds tot de afdeeling Bouw- en Waterbouwkunde, le studiejaar, 18 candidaten, t. w.: F. J. J. van Baars, Alkmaar. B. E. W. van Bennekom. Amsterdam. W. van den Burg, Amsterdam. J. B. Geyl, Muider- berg. P. de Hen, Leiderdorp. C. Hoen, Sloterdijk. R. Hoogewerff, Rotterdam. W. H. J. Hoosemans, Santpoort. H.. J. Huting, Alkmaar. A. A. C. Janssen, Santpoort. C. J. Krug, Schoten. J. Poen, Heemstede J. Le Poole, Leiden. A. J. Rubenkamp, Amsterdam. A. J. Sel!- meyer, Amsterdam. P. H. Smit, Haar lem. R. Soellaart, Haarlem. A. Vas- binder, Alkmaar. Afgewezen of teruggetrokken 11; nog on beslist 3 candidaten. Tol de afdeeling Werktuigbouwkunde en en Electrotechniek zijn toegelaten 59 can didaten, t.w.: S. Aardema, Bergen (N.H.). R. Baars, Leiderdorp. J. Bakker, Hengelo (O.). N. G. Bennink, Amsterdam. P. A, J. van den Bergh, Haarlem. F. N. H. Blokber- gen, Utrecht. P. N. Bogaard, Den Haag. A. F. Bogaart. Ha'arleinmerliede. M. Boe- ve, Heerdc (G.) H. van Borselen, Den Haag. F. Brandt en W. A. Brandt, Over- veen. D. C. J. Bruinshorst, Den Haag. P. Bruyn, Abbekerk. T. G. Brouwer, Den Haag. H. W. A. Clasener, Den Haag. A. Crama, Leid'en. W. van Donkelaar, Rotterdam. F. van Eldik, Deventer. J. G. Gackstatter, Wijk nan Zee. B. H. Gimberg, Den Haag. H. L. A. Gimberg, Den Haag. C. L. Gosen, Zandvoort. J. de Haas, Den Haag. J. Hagenaar, Heem stede. N. Hoelandt, Den Haag. G. Holtkanp, Den Haag. W. A. Baron van lttersum, Beverwijk. A. G. de Jager, Aerdenhout. H. J. Hesse, Leiden. P. Jonges, Schoten. J. Jonker, Beet» (N.H.j C. J. Jüncker, Den Haag. W. J._ Kerk hoven. Haarlem. J ,J. Kotte, Heemstede. T. Kumpe, Haarlem. A. Liesker, Utrecht. J. van Maarleveld, Alkmaar. R. T. Mees, Zwolle. J. W. A. Pieters, Aer denhout. N. van Polanen, Java. C. J. Prins, IJmuiden. G. C. Reitsma, Haarlem. F. Scharff, Amsterdam. J. H. Seiler, Leiden - M. S. G. Stark, Haarlem. W. J. Sijgers, Almelo. J. C. Tates, Bloemen daal. L. W. Tazelaar, Den Haag. B. van Tricht, Den Haag. F. L. N, van der Ven, Den Haag. R. Venema, Haarlem. E, R. Verkade, Hengelo. (O). C. J. Vier ling, Den Haag. - J. P. Vogel, Hilversum. H. de Vries, Haarlem. H. J. van Wa- veren, Hillegom. J. Winthouwer, Heem stede. C. J .J .van Wijk, Haarlem. Afgewezen 17; nog onbeslist 4 candida ten. Tot de afdeeling Scheepsbouvvkunde, le studiejaar zijn toegelaten 2 candidaten. t.w.; A. H. Giesen, Den Haag., H. J. Schop- man, Kampen. Nog onbeslist 1 candidaat. Tot de afdeeling Bouwkunde, 2e studie, jaar, is toegelaten 1 candidaat: H. van 't dam. Tot de afdeeling Waterbouwkunde, 2e stu- Bij dc eind- en overgangs-examens aan diejaar, is toegelaten 1 candidaat; K- Pluis, de R. K. Vakschool. Noordcinde 50, Leiden, Leiden. j slaagden voor het diploma Huishoudkundige: Tot de afdeeling Werktuigbouwkunde, 2e studiejaar, 5 candidaten, t.w. H. Blok, lttersum, (bij Zwolle). A. Hill, Leiden-. P. J.M aartense, Castricum. D. S. Slop, Castricum. J. van der Woude, Dieren. Tot de afdeeling Electrotechniek, 2e stu diejaar, 4 candidaten, t.w. M. A. Haas, Doorn. D. Hogan, Nijme gen. H ,W .H. Post, Hoerde (G.) W. Verkroost, Bergen, Tot de afdeeling Scheepsbouwkunde, 2e studiejaar, 1 candidartt: J. J. Meyst, Am sterdam. De her-examens zullen 5 en 6 Septem ber plaats vinden. De aanmelding van leerlingen met theo retische vooropleiding, die zonder examen kunnen worden toegelaten, blijft voorloopig opengesteld. Tot 2 Augustus e.k. kunnen leerlingen met een goed einddiploma H. B. S., 5-j. c. zich nog voor de extra klasse van het 2e studie jaar aanmelden. In het „Kweekersblad lezen we een aantal berichten uit Bloembollenland. O.m. het volgende: In de afgeloopen week zijn door ge heel de streek de veilingen van leverbare bloembollen aangevangen, met als inzet zeer hooge prijzen. Bij het rooien van de partijen Narcis sen blijkt het gewas niet mede te vallen. De bollen zijn niet zoo vleeschig als andere jaren, hoewel overigens het gewa§ niet slecht is te noemen. De groei-periode is te kort geweest door het late opkomen van de bollen, terwijl de tijd van het afsterven niet evenredig laat is geweest. De Nootdwijksche vakgenooten zijn in de gelegenheid gesteld, door een sub-abon nement te nemen, om kosteloos te spreken met de aangeslotenen op het telefoonnet Lisse, door geheel de bloembollenstreek. Aangeslotenen uit de streek kunnen nu kosteloos bellen naar de abonné's te Noordwijk, die een sub-aansluiting- hebben. Dit is een groot gerief, niet enkel voor de Noordwijkers, doch ook voor alle abon né's in de bollenstreek. Het kantoor te' Bennebroek is nu ook geheel den dag open, zoodat handel en verkeer in de streek nu al over een flink telefoonrayon beschikken. Naar wij vernemen, bestaat het voor nertien voor te Schrijven als verplichtend, om alle voor export ongeschikte partijen Narcissen te besprenkelen met een meng sel kalkmelk, om te voorkomen, dat even tueel het leverbaar toch ter keuring zou worden aangeboden, Naar wij vernemen is per dienstorder aan bovengenoemd personeel door de Directie bekend gemaakt dat krachtens art. 77 van het Tramwegreglement tot weder opzeg- gings toe door den Minister ontheffing is verleend van het bepaalde in art. 74, twee de lid, van genoemd personeel, tot een ge zamenlijke duur van diensttijden en ge deelte van diensttijden van ten hoogste 106 uren per tijdvak van twee achtereenvolgen de weken, op voorwaarde dat den betrok kenen dagelijks een rustpoos, des ochtends wordt verleend van 8.30—9 uur, v.m. Deze mededeeling heeft nogal wat misnoegen on der het personeel doen ontstaan. Naar wij vernemen laat de Directie der N. Z. H. Tram Maatschappij op a.s. Zondag 27 Juli, in verband met het Eucharistisch Congres eenig^ extradiensten, ingelascht. De uren van vertrek zijn: Zandvoort 6.33, 6.53, 7.13, 7.33; Haarlem (Tempelierstr.) v.m. 7.—, 7.10, 7.20, 7.30, 7.40, 7.50, 8.—. Muziek in den Hout op Zondag 27 Juli 1924, 's middags te 2'A uur onder leiding van den heer Willem Knikker. I. Teufelsmarsch, F. v, Suppe. 2. Ouver ture Die Fledermaus, J. Strauss. 3. Walzer aus Zigeunerliebe, F. Lehar. 4. Potpourri aus Die geschiedene Frau, Leo Fall. 5. Ou verture Bandietenstreiche, F. v. Suppe. 6. An der schonen Blauen Donau, J. Strauss. 7. Fantasie „Die lustige Witlwe, F. Lehar. In het badhuis aan den Koudenhorn zijn in de afgeloopen week 317 baden genomen; in dat aan het Leidscheplein 640; in dat aan den Schotersingel 758 en in dat aan het Hofdijkplein 508. Men herinnert zich, dat door B.- en W. eenigen tijd geleden den bouwvereenigingen hier ter stede mededeeling werd gedaan, dat door hen was besloten in het veryolg een tegemoetkoming te heffen op de kosten van het gemeente-onderzoek naar finan ciën enz. Hieromtrent zijn ernstige bezwaren gere zen. Enkele vereenigingen wilden terug werkende krach over 1924,anderen ook over 1923, terwijl sommige vereenigingen tegen de heffing ernstig bezwaar maakten. Ook was de heffing zeer verschillend. Werd voor sommige woningen 0.90 ge heven, andere vereenigingen betaalden per woning 1.50 en zelfs 2.00. In de Donderdag ten stadhuize gehouden vergadering van de verschillende bouwver eenigingen onder leiding van den Directeur van Bouw- en Woningtoezicht is nu be sloten een nieuwe regeling te overwegen, waarbij voor alle vereenigingen de heffing dezelfde zal zijn. Over een en Snder zul len de vereenigingen nog een aanschrijving ontvangen. Bij het te Amsterdam gehouden Mulo examen slaagden voor diploma A: A. Dral, C. van Eden, M. Leguyt, N. Oosthoorn, allen Krommenie; T. H. Hoogterp, K. A. Teeling, J. Smit, allen Wormerveer; A. J. J. Beyer, P, Goedkoop, D. P. van, Parreezen, S. P. J. Ronner, N. Zeedijk, allen Bloemendaal; M. A. Beckers, Overveen; M. S. Q. van Houten, Heemstede en voor diploma B: F. M. Hofland, Bloemendaal. Bovengenoemde vereeniging geeft Zon dag een concert in het Brongebouw onder leiding van den heer H. W. Hofmeester, met medewerking van de zangvereeniging „Proza en Poëzie". Als er een goede weersgesteld heid is, zal het wel een geslaagd concert ge noemd kunnen worden. Gisterenmiddag ongeveer 5 uur viel een jongen J. v. d. W. genaamd, die kunsten maakten op de, Kwakelbrug over dc Leid- schevaart nabij de Remise, in het water. De werkman G. sprong te water en redde den jongen, die daarop naar zijn woning in de Teslastraat overgebracht werd. Bij 't eindexamen aan de R. K. Vakschool noemd tot politie-agent de heer K. de Vries, korporaal bij de bereden politie te Amster- M. ten Braak, M. Bijvoet, S. Kromwijk, O. Lommen, W. Meijdrecht, N. Verweij, allen te Leiden, E. Leesberg te Katwijk, H. Plielage te Haarlem, G. Ruigrok, te War mond, R. Visser te Dordrecht 2 herexamen. Van het eerste naar het tweede jaar wer den bevorderd: H. Bots, C. van Helvert, M. Kreijns, Th. Remmers, M. Scheffer, A. Griindeman, Leiden, M. Hase/ Lisse, Fr. Kramer, Voorburg, C. Kelfkens, Bodegra ven, A. Walekamp, Warmond, Jannie Ko ning Alpen aan den Rijn; 2 voorwaardelijk. Het diploma hulp in de huishouding werd uitgereikt aan: L. Los, Het diploma voor linnennaaien verwier ven; C. Moograad Zoeterwoud, C. Volkert, H. Goddijn, M. Stol te Leiden, C. de Jen Leimuiden, J. Nasveld Voorschoten; 1 afge wezen. Van het 1ste naar het 2e jaar werden be vorderd: N. van Amsterdam. M. Hooge- veen, Lies Vollenberg, Jo Vollenberg; 1 af gewezen. Het diploma costuumnaaister: Alida Vink en Mien Vermeulen. Bij de Vereeniging „Het Nederlandsche Handels-Instituut" gevestigd te Amsterdam, slaagden voor; Boekhouden: J. Th. Orth, Haarlem; T. F. de Vries, Haarlem; J. Zaayer Jr., Scho ten; L. A. P. van den Boogaardt, Haarlem; H. M. Vennik, Haarlem; A. J. van der Steur, Haarlem; D. West, Haarlem. Engelsch: A. G. Duiverman, Haarlem; L. J. Kraakman, .Haarlem; J. F. J. Bert, Haar lem; J. Zieren, Bennebroek; Mej. W. J. C. Melsert, -Overveen; Mej. E. E. S. de Kadt, Haarlem; R. Hoogerbeets, Haarlem; Mej. A. M. van den Aardweg, Haarlem; Mej. B, G. E. Hartogh Heys van Zouteveen, Haarlem; Mej. E. J. Papelard, Haarlem. Duitsch: J. Dogterom; Vleuten; Mej. J. H. Zondervan, Haarlem; J. Zaneveld, Lisse. Leeraars-examen Engelsche Handelscor respondentie; Mej. J. J. M. Cornelisse, Haar lem; H. Beets, Haarlem. Fabrieksboekhouden: J. D. Heykoop Jr., IJmuiden. Hoezeer de chirurg, de heer dr. M. Steffe laar, onze oud-stadgenoot, die zich thans weer hier ter stede komt vestigen,, die met 1 Augustus Gouda gaat verlaten, zich bij dc bevolking van Gouda en omstreken bemind heeft gemaakt, is gisteravond bij een bij hem gebrachte huldebetuiging op ondubbelzinnige wijze gebleken. De groote zaal en het tooneel van „Kunst min" bleken niet voldoende, om alle be langstellenden dien huldigingsavond plaats te bieden. Namens het comité werd door den heer W. A. Hpyng met de grootste waardeering herinnerd aan en gewag gemaakt van al datgene, wat de heer Steffelaar voor de lijdende menschheid is geweest en heeft ge daan, zoowel door di spreker, als door dr J. H. Bakker Niemijer, dr. Evers en andere sprekers werd gereleveerd het bui tengewone door den bekwamen arts, als chirurg en als mensch verricht en de beste wenschen uitgesproken voor zijn nieuwe woonplaats Haarlem. Fraaie en nuttige geschenken en de noo- dige bloemstukken werden aangeboden. De heer Steffelaar, vervuld met dc groot ste dankbaarheid, kon geen woorden vin den die hem bezielen, omdat de waardeering hier ondervonden boven alle verwachting uitgaat. Nooit zal spreker vergeten, het geen Gouda hem in meerdere opzichten ge schonken heeft. Terug te bekomen bij: H. Beekman, Zijl vest 9rood, ceintuur; A. Witkamp, Wester gracht 23rood, ceintuur; P. J. de Graaf, Graaf v. Wiedstraat 10, duif; G. Plevier, L. Wijngaardstraat 20, dameshoed; J. Eijsten, Taschmastraat 12, Heemstede, bruine hond; H, Klabou, Saenredamstraat 38, grauw-geel hondje, Kennel Haerlem; D. Kuiper, Haitsma Mulierstraat 13, Schoten,, oranje poes, idem; grijze poes, idem; F. Akkerman, Zuider B. Spaarne 74zwart, regenjas; van Gasteren, Schoolsteeg 8, idem; C. v. d. Steeg, Gen. Joubertstraat 57, magneet; A. Zonneveld, Oranjestraat 80, muts; Politiebureau, Smede straat, idem; J. v. Kessel, Dooreboomstr. 2, portemonnaie met inhoud; W. G. de Korte, Ten Catestraat 20, houder met losse pa tronen; M. Boskamp, Bloemendaalscheweg 255, Overveen, pqrtemonnaie met inhoud; Loerakker, Oranjeboomstraat 69, pakje met corsetlijfje: A. IJickman, K. Lakenstraat 2, rozenkrans in étui; P. Kuipers, A. L. Dyse- rinckstraat 58, tabakspijp; T. Bronsema, Haarl.liedestraat 26, tang. C. Bonfrer, Zuidpolderstraat 49, speel goed (autoped) J. Nival, Kerkhofstraat 25 rood, notitieboekje M. Paardebek, Nieuwe Gracht 26, badcostuum N. Keizer, Joh. de Breukstraat, termijnboekje D. de Jong, Lange Heerenvest 94, ceintuur A. H. Jore, Korte Hoyutstraat 12, damesarmband- horlóge J. Fortgens, Brouwersstraat 125, dameshandschoen J. Baks, Lange Heeren-' vest, 46, dameshandschoen Schou'ten, Pa- pentorenvest 32, hondje, zwart, Kennel Fauna Meulma, nLeidscheplein 42, hondje geel, Kennel Fauna v. d. Molen, Leliestraat 42, hondje, ze.-bruin, Kennel Fauna Sand- berg, Paul Krugerstraat 75. hondje, geel, Kennel Haerlam W. Fehres, Gen. Cronjé- straat 129, hondje, gestr., Kennel Haerlem J. West, Karolingerstraat 9, hond, poedel J. Bijl, Oranjeboomstraat 175, kraag van kinderpakje Bakker, Barteljorisstraat 9, poesje, grijs A. v. d. Pol, Oranjeboomstraat 26, poesje, gr.-wit. Clase, Talmastraat 14, poesje grijs, Kennel Fauna Prins, Prinsen- bolwerk 54, poesje gr.-wit, Kennel Fauna Klaassen, Sophiastraat 69, poesje, zwart, Kennel Haerlem Biere, Tulpenstraat 27, poesje, grijs, Kennel Fauna V. Nissen, Verspronckweg 2, poesje, gr.-wit, Kenne! Fauna Cassee, Jansweg hoek Parklaan, poesje, zwart, Kennel Fauna G. Bout, Spaarnwouderstraat 87, lot C. Hoogduin, Kennemerplein, wagënasmoer Politiebureau Smedestraat, houten pijp C. Toornend, Papentorenvest, pedaal. Terug te bekomen bij: W. Treffers, L. Heerenvest 12, boorden; C. A. v, d. Linden, Busken Huetstraat 29, brii; R. Blaak, Oly- canstraat 20, bankbiljet; B. v. d. Putten, Regulierstraal 28, broche met beeltenis; J. J, Kuipers, Ged. Oudegracht 122, bank biljet; Mr. Hoyer,Wagenweg 90, kerkboekje; J. van Gelder, Raamvest 1, verzenboek; M. v. Deursen, Casteleynstraat 14, duimstok; A. Zonneveld," Lange Molenstraat 46, dames hoed; C. Deinum, Lange Begijnestraat 13, herdershond; A. Landwehr, Patienfiestraat 17, St. Bernardhond; J, Roozen, Hyacinten laan 7, Overveen, regenjas; P. Eken, Brou werskade 1, ketting; J. Bouckaert, Jacobij- nestarat 6rood, muts; A, Breus, Jan Steen straat 33, portemonnaie met inhoud; H. van I Baak, Groot Heiligland 7, idem; Bureau v. I Politie, afd. Recherche, Smedestr,, rijwiel; j W. Zeeuw, Zuid Polderstraat 21, ring; W. J Springel, Leliestraat 13, achterschot v. een wagen; J. Mulder, Leidschevaart 94, zakmes. Zooals wij reeds hebben vermeld, zal he denavond het bekende fanfarekorps van het Leger des Heils uit Bazel (dir. de heer Schiffmann) een concert in de zaal van het Brongebouw worden gegeven. Wij vernemen, dat het corps hedenmid dag tc 4.51 met den trein tc Haarlem zou arriveeren en dan een muzikale wandeling maken langs Kruisweg, Parklaan, Nassatf- plein, Nassaulaan en Ged. Oude Gracht' naar de Schagchelstraat, waar voor het gebouw van het Heilsleger de stoet ont bonden" wordt. Te half acht begint, naar men weet, dit concert; na afloop vertrekken de musici weer naar Amsterdam. Naar wij vernemen, zal het bezoek van Mgr. Heylen en andere leden van het Co mité Permanent aan de Kathedrale St. Ba vo plaats hebben Maandagmiddag omstreeks half een. Heden herdenken de heeren P. v. d. Pulten en C. Homan den dag, waarop ze voor 40 jaar in dienst traden bij de werf „Hubertina". De gebruikelijke herdenking werd achter- uitgesteld tot a.s. Zaterdag, daar de Direc teur op het oogenblik uitstedig is. De Burgemeester van Ridderkerk geeft, ter voorkoming van teleurstelling, in over weging, alvorens in relaties te treden met de wed. P. A. Deurmeijer of P. C. Deur- meijèr, ook wel zich noemende firma Deur meijer, wonende aan de Donkschelaan 53 te Bolnes, bij hem of aan het politiebureau te Ridderkerk inlichtingen in te winnen. Genoemde personen hebben in verschil lende provinciën in de dag-, week- en il lustratiebladen laten opnemen een reclame- prijsvraag, waarin een woord als „koekoek- klokken" „muziekuitvoering" wordt aange geven, uit welk woord getracht moet wor den het meest aantal woorden te verzame len. Om hiera'an mede te kunnen doen, wordt 0.a. als voorwaarde gesteld dat het aantal in te zenden woorden vergezeld moeten gaan van een bedrag van 37 cent aan post zegels. De prijzen, waarvan de hoofdprijs 10.— is, blijven op herhaald schrijven van belang hebbenden qchterwege. De Commissaris van Politie alhier maakt er op attent, dat er herhaaldelijk proces-ver baal moet worden opgemaakt tegen men- schen, die met een voertuig zonder nood zaak links van den weg rijden, alsook tegen hen, die een linksche bocht kort (dus links) inrijden. Tegen de personen, die hiertegen zondigen, zal zonder consideratie, proces-verbaal worden opgemaakt. Een rechtsche bocht moet kort, een link sche bocht moet groot genomen worden. Op den hoek van de Spaarnwouderstraat en het Spaarne reed een juffrouw op de fiets, toen een manspersoon eveneens óp de fiets haar aan den rechterkant passeer de, waarbij zijn achterwiel met het voor wiel van de wielrijdster in aanraking kwam, met het gevolg, dat de wielrijdster regel recht tegen de spiegelruit van de firma Verzeilberg, in de Spaarnwouderstraat 29, aanreed. De ruit brak in 1003 stukken ter wijl de juffrouw een schram aan haar neus bekwam. De schuld ligt bij den onbekenden wiel rijder. De politie zoekt naar hem. De vele personen die een voertuig pro- beeren te besturen schijnen nog niet met de verkeersregels op de hoogte te zijn, wat toch om ongelukken te voorkomen een eer ste vereischte is. De regel: „Rechts houden, en links passeeren," kan niet genoeg in acht worden genomen. B. en W. schrijven den raad;- Nu Uw College instemde met ons voor nemen betreffende een nieuwe klasse-indee ling aan de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs, kan worden overgegaan tot voorziening in de vacatures van Hoofd eener school, welke in de laatste maanden zijn ontstaan door het verleenen van eervol ont slag (op verzoek), aan de heeren; C. v. d. Wcrff, als hoofd van school no. 23; E. Hin- driks, idem no. 13; P. Th. Jansen, idem no. 19 en E. de Boer, idem no. 8. Na overleg met den wn. inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Haarlem, wenschen wij U voor te stellen ten aanzien van een tweetal dier vacatures gebruik te maken van' de bevoegdheid, Uw College toegekend bij art. 36, 7e lid der lager onder wijswet 1920, en alzoo die vacatures aan te vullen door overplaatsing van Hoofden van andere gemeente-scholen. Daartoe worden voorgedragen: a. de heer J. A. L. Doijer, Hoofd van School no. 7, (Leidscheplein) als zoodanig naar school no. 23, (Tetterodestraat); en b. de heer H. Cransberg, Hoofd van school no. 20 (Prins Hendrikstraat), als zoodanig naar school no. 19 (in hetzelfde gebouw). Vereenigt Uwe vergadering zich met de overplaatsing van den heer Doijer, dan zou den wij diens plaats aan school no. 7 willen doen innemen door den heer R. Blomberg, thans nog hoofd van school no, 30 (Bak kerstraat). In de beide andere vacatures (Hindriks en De Boer), en zoo ook in die, aan de scho len nos. 20 en 30 eventueel ontstaande door overplaatsing, zouden wij willen voorzien door het doen benoemen uit een voordracht, overeenkomstig het 2e lid van art. 36 der meergemelde wet. Met den wd. Inspecteur voornoemd is overeenstemming verkregen ook ten aan zien van de rangorde omtrent de vol gende voordrachten: A. Voordracht voor Hoofd van School no. 8 (Leidscheplein, vacature E. de Boer): 1. J. Jansen, onderwijzer aan school no, 25; 2. S. Verheus, idem no. 17 en 3. P. Volger, idem no. 16. B. Voordracht voor Hoofd van school no- 11 (Spaarnwouderstraat, vacature E. Hin driks): 1. W. Kes, onderwijze^ aan school no. 11; 2, J. D. Boes, idem no. 12 en 3. J. Mulder, idem no. 7. C. Voordracht voor Hoofd van School no. 20, Prins Hendrikstrat (event, vacature H. Cransberg): 1. Ls, van der Have, onderwijzer aaq school no. 15; 2. J. Mulder, idem no. 7 en 3. W. W. Weide, idem no. 14. D. Voordracht voor Hoofd van school no. 30, Bakkerstraat (event, vacature R. Blom berg): 1. J. D. Boes, onderwijzer aan school no. 12; 2. W. Kes, idem no. 11 en 3. K. Roos, idem no. 28. Bij vonnis van 25 Juli is door het Ge rechtshof te Amsterdam in Hooger Beroep vernietigd het vonnis van de Haarlemsche Rechtbank, waarbij P. Kroon, Reitzstraat, Schoten, in staat van faillissement werd verklaard. VEILING te Haarlem, op 25 Juli, onder directie van de Coop. Haarlemsche Groenten- en Bloem bollenveiling. E. V. T. Witte Zwaan II 2.80; Scarlet Dus 3.20; La Reine I 2.70; Pres. Lincoln 4.Proserpine 9.Keizerskroon Barometerstand 9 uur v.m.: 760. Stilstand, OPGAVE VAN; Medegedeeld door het Ned. Kon. Meteoro logisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.1 m.M., te Toulouse. Laagste barometerstand 749.8 m.M,, te Stockholm. Verwachting van den avond van 27 tot den avond van 28 Juli. Zwakke tot matige noordelijke tot weste lijke wind afwisselend bewolkt, aanvankelijk nog kans op regen, later opklarend, zelfde temperatuur. 5.75; Prins v. Oostenrijk 4.80; Pink Beauty 8.50; Hobbema II 5.25; Wouwer man I 4,Witte Due Max II 2.50; Pot- tebakker I 4.20; Gele Prins 3.90; Fred. Mooré 4.Artus 3.40; King of the Yel low II 3.La Precieuse 3.90; La Reine Max 3.50; Herman Schlegel I 2.70; Rose Grisdelin 3.20; Couleur Cardinal 6.75; Brillant Star II 6.25; Mon Trésor I 4.20; Rose Luisante 6.25; Prosperity II 3.40. D. T. Salvator Rosa 4.30; Imperator Ru- brouin I 6.75; Murillo 4.—; Mr. v. d. Hoeff 8.—; Cour. d'Oz 4.80; Lac v. Haarlem 7.25; Tournesol 5.25. D.w. Red. Ewbank II 2.40; La Tristesse 2.Mad. Krelage 4.60; La Tulipe Noire 4.80; Pride of Haarlem I 2.70; Wm, Copland 4.80; Psyche II 2. E. R. Gertrude I 20.50; Queen of the Pinks I 20.25; Roi des Beiges III 14.50; Moreno II 18. E. W. 1' Innocence I 20.La Grandessc 19.50; Grande Blanche 20. E. B. Schotel 16.50; Regules 16. Johan 14.50; King of the Blues 2CT. Marie 19.50; Grand Maitre 19.50. Alles per 100 stuks. In de op Dinsdag 29 Juli a.s. te houden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam zal behandeld worden het advies van de Kamer, aan den minister van Financiën te geven, inzake bet ontwerp van wet tot vaststelling van een nieuwe tariefwet. Naar wij vernemen, is de indertijd door de Kamer benoemde Commissie ad hoe on geveer tot dezelfde conclusie gekomen, welke de Kamer van Koophandel te Rotter dam met een kleine meerderheid van stem men heeft aangenomen. De commissie ad hoe zou n.l. bereid zijn het öntwerp-tariefwet schoorvoetend le aanvaarden, omdat de schatkist zoo dringend versterking noodig heeft, maar zij zou alleen dan voor aanneming zijn, als in de wet be paald wordt, dat het tarief, thans op 8 pCt. gebracht, elk jaar met een halve procent zal worden verminderd. Vrijdagmorgen om 10 uur zouden de Ita- liaansche vliegtuigen, die te Den Heldor- waren aangekomen van De Hok naar Rot terdam vliegen. Wegens de slechte weersgesteldheid ver trokken de vliegtuigen echter pas om 12,10 en een uur later zweefden ze boven de Kralingsche plassen, waar ze daalden. Toen twee der vliegtuigen evenwel over het water gleden, bemerkte men, dat het derde toestel niet was gedaald en er was van dit vliegtuig geen spoor te bekennen. Aavankelijk werd gevreesd, dat er een ongeluk gebeurd was, doch eenige uren la ter werd bericht ontvangen, dat het vlieg tuig ergens in den omtrek een noodlanding had gedaan. MacLaren is te Petropavlovak aangeko men. Een B. T. A. telegram uit Parijs meldt, dat onze regeering den Hollandschen deel nemer aan den Tour de France voor avio nettes verboden heeft aan dezen wedstrijd deel te nemen, daar hij niet aan de genees kundige voorschriften had voldaan. Het is voor de eérste maal in de geschiede'nis van de luchtvaart, voegt het bericht er aan toe, dat een dergelijk geval zich voordoet en men verwacht dan ook dat het verstrekkende gevolgen kan hebben- Uit Weltevreden wordt gemeld Het In disch comité voor de oprichting van een standbeeld voor Van Heutsz heeft den uit- drukkelijken wensch tc kennen gegeven, dat het standbeeld in Indië opgericht zal worden. Voor het eerst wordt hier te lande ook Chineesche tabak verbouwd en wel in Maar en Waal. De proefneming is tot dusver uit nemend geslaagd. Vr. Wat is de beste weg naar Weert pet fiets? Antw. Haarlem, Hoofddorp, Aalsmeer, Ku- delslaarl, Uithoorn, Mijdrecht, Wilnis, Oud huizen, Ruwiel, Breukelen, Maarsen, Utrecht afst. 53,9 K.M. Houten, Schalkwijk, Culcm- borg, Zalt-Bommel, Hedel, den Bosch, Afs. 54.4 K.M. Vugt, Boxtel, Best, Eindhoven Afst. 30.8 K.M. Geldorp, Heeze, Leende Maasheeze, Weert, afstand 31 K.M. Totaal 170.1 K.M. Vr. van P. H. over kippen. Antw. Wij zouden u aanraden over uw kippen eens eens deskundige te raadplegen, Het kan aan het ras liggen; aan de voeding en tien andere oorzaken, die vanuit dc verte niet te beoordeelen zijn. Tegen kaal plukken helpt de snavelring. Zie verder een ander antwoord in deze Vragenbus. De bult kunt u met een scherp, schoon penne- mesje doorprikken cn besmeren met Peru balsem,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 10