MOGEN WIJ VRAAG- EN AANBOD t UIT DEN OMTREK. SPORT EN SPEL, LAWNTENN1S. ZEILEN. SPAARNDAM. HEEMSTEDE. ZANDVOORT. ANNA MARIE 25 JAAR BADVROUW AAN „GROOT-BADHUIS". BLOEMENDAAL. SCHOTEN. VELSEN. De be- onzen geachten lezers en lezeressen beleefd verzoeken bij het schry ven op de in onze Nieuwe Haarl. Courant voor komende advertentiën van in hun brieven de NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT te vermelden? De Administratie, De meest gevoelige huid laat slch volstrekt Pijnloos Scheren, door de baard- oppervlakte vóór het inzeepen éérst In te wrijven met een weinig PUROL. CRICKET. Overzicht. Paulen te Christiana. WATERPOLO. Het programma voor Zondag. Het Olympische Zeiltournöoi. SCHAKEN. Om het Nederlandsche kampioenschap. LAWNTENNIS. LAATSTE NIEUWS. INGEZONDEN. Het nieuwe Noorsche kabinet. De moord op consul Imbrie. Majoor Zanni per vliegtuig vertrokken. Overreden en gedood. De opstand in Brazilië. De Petroleumbrand te Vlissingen VELSEN. 800.gevraagd Ons Zwembad. Het onlangs door de gemeente aangekochte zwembad, dat San de Spaarndamsche Reddings-brigade en 3»vemvereeniging, voorwaardelijk in bruik leen is afgestaan, is thans alle dagen voor het publiek opengesteld. Het zwembad is geopend op Maandag tot en met Vrijdag van 34 voor vrouwen en meisjes; van 45 voor schoolkinderen, van 57 uur voor mannen en grootere jongens, van 78 uur voor vrouwen en grootere meisjes en van 89 uur voor mannen. Op Zaterdag van 13 uur voor mannen en grootere jongens, van 34 uur voor vrouwen en grootere meis jes en van 59 uur voor mannen en grootere jongens. Op Zondag van 811% uur voor mannen en grootere jongens, van 12%2 uur voor vrouwen en grootere meisjes en van 25 uur voor mannen en grootere jongens. Men kan lid worden der Zwemvereeniging met recht op een gezinskaart a f 1.50 voor het geheele seizoen, als toegangsbewijs voor het geheele gezin, (kinderen tot 18 jaar) met gebruikmaking van het zwembad dona teur kan men worden voor een jaarlij ksche bijdrage van f 1.met enkel recht tot toe gang. Ook kan men donateur worden voor een jaarlij ksche bijdrage van meer dan f 1.50, met recht tot toegang en gebruik. Vreem delingen, b.v. Haarlemmers, Schotenaren e.a. die al reeds veelvuldig van dit bad gebruik maken, worden kaarten beschikbaar gesteld voor f 1.recht gevende op 20 baden. Een enkel bad kost f 0.10. Vanaf j.l. Maandag is een gediplomeerd badmeester, 'n zeer bekwaam zwemmer, met z'n echtgenoote aanwezig. Gemengde baden vinden niet plaats. Aangezien het tarief der baden zoo goedkoop mogelijk is gesteld, zoowel voor Spaarndammers als voor vreemdelingen en het bad steeds van frisch water is voorzien, kan het niet anders of daar zal ongetwijfeld druk gebruik van worden gemaakt. Melkprijs. Binnen 14 dagen is alhier de melkprijs met 2 maal 1 cent verhoogd en bedraagt thans 15 cent per liter. Regeling betreffende stichting en beheer van woningen. B. en W. stellen voor, J. a. den bouw van arbeiderswoningen in 'tl algemeen te doen geschieden door tusschen- komst van toegelaten woningbouwvereeni- gingen of -stichtingen doch ten name der gemeente; b. te bepalen, dat het beheer en de ex ploitatie der ten name van de gemeente staande woningen onder nader door hem vast te stellen voorwaarden kan worden op gedragen aan toegelaten woningbouwveree- nigingen of -stichtingen. II. in te trekken punt 4 van het raads besluit, d.d. 22 Mei 1924 tot verkoop aan de woningbouwvereeniging ,,de Haemstede" alhier van pl.m. 3300 M2. bouwterrein, ge legen op „Insulinde", kadastraal bekend ge meente Heemstede, Sectie C no. 2235 (ged.) tegen den prijs van 6.per M2.; Hl. uit het Grondbedrijf te nemen het on der II bedoelde bouwterrein en daarvoor aan dat Bedrijf te vergoeden 19.800. erhoogd met eene rente ad 6 pCt. s jaars, vanaf den datum van ingebruikname van dien grond voor woningbouw, een en ander te bestrijden uit het crediet, bedoeld on der V; IV. in te trekken het raadsbesluit van 25 October 1923, wahrbij aan de woningbouw vereeniging „de Haemstede een voorschot werd verleend voor den bouw .van 33 wo ningen; V. ter beschikking van B. en W. te stel len een crediet van ten hoogste 122.500 ten behoeve van den bouw van drie en der tig woningen, waaronder twee winkelhuizen op het perceel kadastraal bekend Gemeente Heemstede, gelegen aan de Balistraat en dc Sumairastraat en van de woningbouwver eeniging „de Haemstede" alhier in ont vangst te nemen de ten behoeve van dezen bouw door het Rijk aan die veteeniging toe gezegde ad 9900. VI. hen te machtigen voor de gemeente te koopen van de Coöperatieve Vereeniging te Heemstede „Coöperatieve Boerenleen bank te Heemstede, voor den prijs van 11.680.een perceel bollenland, groot 58 A., 40 c.A., gelegen aan den Kadijk, en om in de kadastrale aanduiding van het ge kochte perceel en in de redactie van de be palingen en bedingen, waaronder de aan koop is geschied, zoodanige wijzigingen en aanvullingen aan te brengen, als zij noodig zullen oordeelen of wel door Gedeputeerde Staten wenschelijk zullen worden geacht; VII. ter beschikking van hen te stellen een bedrag van ten hoogste 15.000 voor den bouw van acht en veertig woningen, waaronder twee winkelwoningen, op het perceel, genoemd in punt VI. VIII. hen te machtigen, af te wijken van het bepaald- in art. 18 der Bouw- en Woningverordening voor de te touwen 9 woningen van type B en 2 woningen van type D, onder voorwaarde, dat elk dezer woningen, wat betreft type E door ten hoog ste 5 en wat betreft type D door ten hoogste 8 personen mag worden bewoond. Gemeentezaken. B. en W. bieden ter vaststelling aan een wijziging der bouw- en woningverordening. B. en W. stellen voor, te bepalen, dat de termijn van bebouwing van de 9 percec- len bouwterrein aan dc westzijde van de Volkenburgerstraat wordt verlengd tot 1 Mei 1926. B. en W. tsellen voor, den termijn van ontruiming der onbewoonbaar verklaarde woningen Raadhuisstraat 52, 54, 56, 58 en 60 te verlengen met een termijn van 6 maan den. B. en W. bieden ter vaststelling aan de voorwaarden van beheer en exploitatci van woningen. Feestavond. Woensdagavond werd in de zaal van het Groot Badhuis een feestavond gegeven door het comité, dat zich hier ter plaatse gevormd heeft tot het bijeenbrengen van gelden voor het aanbieden van een na tionaal huldeblijk aan de Noord- en Zuid- Hollandsche Redding Maatschappij en de Zuid-Hollandsche Maatschappij tot redding van Schipbreukelingen bij haar 100-jarig gestaan. De groote zaal was vol met be zoekers. Mevrouw M. BeeckmanGevers, Presidente, opende den feestavond. Zij bracht dank aan de dames van het comité, voor hare medewerking en het geven van "are beste krachten. Daarna werd begon- Pen met i,et afwerken van het vastgestelde Programma. La petite midinette trad, als Heest jeugdige medewerkster, het eerste °P. Haar dansen oogstte veel bijval, en een ooos met bonbons was de belooning voor naar werk, die door Piet Holman werd over handigd. Zang en muziek wisselden elkaar af- Het zingen van Mevr. van Marle-Lief- tinck werd zeer bewonderd. Om half twaalf ongeveer was het programma afgewerkt, 'fierna bedankte de heer Beeckman, voor zitter van het plaatselijk comité van de "oord- en Zuidhollandsche Reddingmaat- schappij te Zandvoort, de dames en heeren voor de medewerking. Hij wees er op, dat e maatschappij werkte zonder subsidie van hetRijk en dus op de steun van par- iculieren was aangewezen. Hij was zeer 'ovreden over het bedrag, dat hij van Zand voort kan overdragen voor het huldeblijk. Boompje beschadigd. Een bestuurder |an een automobiel reed Donderdagmiddag ,egen een boompje aan dc Zandvoortschc waardoor dat boompje leelijk besclia- ■gd werd. Hij gaf er zelf kennis van bij 'de politie, onder mededeeling, dat het bijl ongeluk gebeurd was. Alweer hoek KerksteegKleine Krocht. Gisterenmiddag reden twee wielrijders, waarvan de een uit de Kerksteeg kwam en de andere uit de Kleine Krocht, tegen el kaar. Ofschoon het ongeluk zich ernstig liet aanzien, kwamen beiden er met wat blau we plekken en dc schrik af. Ingekomen personen. A. Redecker, van Amsterdam, Hoogeweg 2; G. van der Ploeg, van Noordwijkerhout, Haltestraat 22; A. M. Sabler, van Amsterdam, Boul. Paulus Loot 2; E. Kraus, van Amsterdam, Zeestraat 34; A. Studt, van Amsterdam, Haarlemmerstr. 30; G. L. G. van den Berg, van Utrecht, Groote Krocht 4; E. M. L. Kleiner, Van Amsterdam. Groote Krocht 1; Y. de Jong, van Enkhuizen, Potgieterstraat 8; J, F. L. A, Peeters, van Venlo, Kerkstraat 25; G. Duntzsch, van Bloemendaal, Strandweg 6, K. Milde, van idem, idem; J. van Baarle, van Amsterdam, Potgieterstraat 20: E. A. Leemhuis, van Amsterdam, Haarlemmer straat 36; W. J. Ockhuijsen, van Amsterdam Oosterparkstraat 15; J. F. 'Repko, van Am sterdam, Wilhelminaweg 14; H. C. L. van der Laan, Van Heemstede, Haarlemmerstr. 96; B. Sietzema, van Amsterdam, Haarlem merstr. 90; Echtg. H. Cath, geb. 'Bezold, van Amsterdam, Burg. Engelbertstraat 1; O. J. E. van de Graaff, van Amsterdam, Brederodestraat 45. Vertrokken: W. L. van Straaten, van Halt'estraat 6a naar Rotterdam, Delftsche haven 25; Wed. H. van Straaten, geb. de Bruin, van Boul. P. Loot 1 naar Utrecht, Schipbeekstraat 38; Wed. S. H. Coronel, geb. Bruyn van Rozenburg, van Koningstr. 29 naar Amsterdam, Frans Halsstr. 22. Verloting. Aan de Zandvoortsche feest commissie alhier is vergunning verleend tot het houden van een verloting op 1 Septem ber a.s. Aan de Vereeniging „Tesselschade" is vergunning verleend tot het houden van een verloting alhier. De verdwenen tasch. Vermeldden wij cenige dagen geleden dat een conducteursa- tasch spoorloos was verdwenen van het tramemplacement, thans vernemen wij dat bedoelde tasch door iemand is teruggebracht met de mededeeling dat een zijner kinderen die tasch had gekregen van een anderen jongen. Aangespoeld. Even ten noorden van paal 61, grondgebied der gemeente Bloe mendaal, spoelde Vrijdag een kist aan, die vermoedelijk ontplofbare stoffen inhoudt. Dc persoon, die de kist vond, bracht die naar de duinen en gaf toen kennis aan de Zandvoortsche politie. Deze deelde het cogenblikkelijk per telefoon mede aan de Bloemendaalschc politie, die maatregelen zal nemen, dat er geen gevaar door kan ontstaan. Politiehonden-demonstratie. Zondag middag, 27 Juli a.s., des namiddags om haif twee, zal op het voetbalterrcin aan de Zandvoortsche laan een demonstratie ge houden worden met politiehonden, vanwege de Dresseerclub „Zandvoort. Den 30sten Juli zal het 25 jaar geleden zijn, dat Anna Marie haar taak aanvaardde als badvrouw aan het „Groot-Badhuis, Welk een rijk leven. Anna Marie, dochter van Dirkje! Hoe heel eenvoudig klinkt het niet. En toch is het gen bewijs, hoe het „vale" als wc het zoo noemen mogen; haar in hef bloed zat. 25 jaren doorgebracht, gesleten in een zoo bij uitstek nuttig leven aan het strand. De echte badvrouwen, ze worden zoo zeld zaam, Ze zijn, als zooveel andere begrippen, vergaan in den roes van den modernen tijd,. Anna Marie is nog een ouderwetsche badvrouw. In haar 25 jaren heeft ze een geslacht zien opkomen, Zc is bijna een met de gasten van het Groot-Badhuis. En geen gast daar die haar ni^t kent. Er bestaat een soort van vriendschap, een band tusschen de badgasten en Anna Maric, de badvrouw, Anna Marie is een van die figuren, zon der welke we ons het stand niet denken kunnen. 25 jaren. Laten we hopen intusschen zullen we er wel op kunnen vertrouwen; dat het comité, dat zich voor deze gelegenheid heeft gevormd, in staat werdt gesteld om Anna Marie op waardige wijze te huldigen en dezen dag voor haar onvergetelijk te maken. PROVINCIAAL ZIEKENHUIS. Aanbesteding. De Commissie van Bestuur van het Pro vinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort heeft heden in het Ziekenhuis voornoemd in het openbaar aanbesteed: Het vergrooten van dc keuken en het verbouwen van het groen- tenhuis van het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort. Laagste inschrijver Mulder te Haarlem voor 14388. Gevonden Voorwerpen. Terug te be komen bij: J. A. Folk, Alphen aan den Rijn, een gouden dames horloge; E. Weber, Duinweg 14, Zandvoort, een zijden kinder jurkje; A. J. Hekker, Zuidertuindorplaan 20, Overveen, een meisjesmantel; A. Roos, Vverweg 21, Bloemendaal, een fietspomp; H. Grootegoed, Boschlaan 8, Bloemendaal, een strandschoen; De Graaf, Sophiastraat 31, Haarlem, een blauwe damesmantel; K. Moerman, v. Stolberglaan 19, Aerdenhout, een ceintuur; W. Zwemmer, Oosterlaan 14, Aerdenhout, een brei,kous met naalden; A. de Winter, Graaf Florislaan 4, Vogelen zang, een rijwiellantaarn; Bos, Sparrelaan 2, Aerdenhout, een vulpotlood; De Bruin, Ged. Vol dersgracht 4, Haarlem, een schijn werper van een autolantaarn; Van Rossum, BilderdijksHaaii 42, Haarlem, een zand- schop; aan hef bureau Van Politie tc Over veen, twee ceintuurs, aan den politiepost tc Bloemendaal, een autoped, kinderspeel goed; aan den politiepost Noordzeestrand; een zwart lederen ceintuur, een grijze cein tuur, een sleutel, een portemonnaie, een witte zakdoek, waarin een paar geld stukken. Burgerl. Stand. Geboren: M. W. J. C.. KraetzerEldering z. D. van den Hul de Craats d. A. van der PultenPersoon z. H. W. Blankevoortde Ronde z. Ondertrouwd: J. P. G. Feiten en A. Smit. Getrouwd; J. Schenkel en L. Zieltjes J. Th. Groosmullcr en A. C. Voet. Overleden: H. J. Schoo, 20 j, J. Bange, 72 j. A. D. de Marez Oyens, 77 f. Personalia. Aan de Christine-Hermine- school, vakschool voor vrouwenarbeid te Zetten (Betuwe) is voor het diploma „as sistente in de huishouding" geslaagd mej. W. Eijken, alhier. De begraafplaats Westerveld, graafplaats Westerveld zal in den komen den winter belangrijk worden vergroot. Een groot stuk duinterrein, westelijk van den ingang gelegen, wordt er bij getrokken. Eenige wegen zullen in dit nieuwe gedeelte worden aangelegd. Reeds is op dit gedeelte in aanbouw een groot familiegraf voor Mr. G. Vissering, den president der Nederlandsche Bank, wiens echtgenoote onlangs op Westerveld begraven is. Dit familiegraf wordt uitge voerd naar dc plannen van den bekenden architect Ed. Cuypcrs. De Jubileumswedtrijden te Noordwijk. Dank zij het betere weer zijn er Vrijdag een zestal partijen verspeeld, waarvan drie langen tijd in beslag namen daar 5 sets noo dig waren om de beslissing te brengen. Des "morgens te elf uur zetten Timmer en'Ri chardson hun single voort. De Zuid-Afrikaan maakte direkt de benoodigde game voor de set en de stand was dus 2 sets tegen 1 voor Timmer. De vierde set is voor Timmer de beslissen de geweest. In die set heeft hij a.h.w. zijn partij verspeeld. Zijn spel deed sterk den ken aan dat van iemand, die in den laatsten tijd te veel gespeeld had en die er dus noodig een paar weken mee moet ophouden. Bij 2—2 laat Timmer op Richardson's service twee prachtkansen van 32 verloren gaan door een gemiste smash en dito lob. Hij komt op 23, haélt op tot 33 (had kunnen zijn 42 1) en dan wordt het 55 als beide hun service games maken. Een kleine op flikkering van Richardson, die weer zeer listig speelde, steeds van lengte veranderde en Timmer aan het loopen hield, bezorgde hem de vierde set. Het laatste gedeelte werd gespeeld in een stortbui. Nadat eeh half uur gestopt was, werd de partij voortgezet en Richardson, profiteerend van het laksche spel van zijn tegenstander maakte in een kwartiertje 6—1. Timmer had deze partij niet behoeven te verliezen. Behalve reeds genoemde oor zaak, moet echter zeker vermeld worden dat het geluk steeds aan de zijde der Zuid- Afrikaan was en onder zulke omstandighe den telt dat dubbel. Een zeer spannende double werd gestreden tusschen Timmer en Bryan tegen Coudon- Richardson. Bij een algemeene beschouwing valt di rekt in het oog, dat de double der Hollanders veel minder goed sluit dan die hunner tegen standers. Voorts was de smash bij de Zuid- Afrikanen een zeer sterk punt. Richardson had weer de leiding en hij wist zijn slagen uitnemend te plaatsen, „opende" de Hol- landsche double met gemak door uitstekend lobben. Toch werd er in deze partij te veel gemist om het geheel tot een prachtmatch te maken. In de eerste set ging alles gelijk op tot 66, waaraarna goed netspel van Timmer benevens tactische lobs van zijn partner de set beslissen (86). De tweede bemachtigde de Zuid-Afrikanen als zij na 33 geweldig komen opzetten en er voor de Holanders aan het net geen doorkomen aan is. (36). Hetzelfde gebeurde in de derde set, als de Zuid-Afrikanen gebruik weeten te maken van een inzinking van Timmer (36). Dan zien de Hollanders het gevaar in en in snel tempo komen de noodige games om een 52 voorsprong te geven. Het spel staat op tame lijk hoog peil en vooral spanning is er. Het wordt nog 53, maar dan zet Bryan er alles op, smasht dat het een lust is en met 63 is de stand two sets all. De final set brengt direkt de Zuid-Afri kanen in de meerderheid, die op 42 en 52 komen. Timmer wil echter niet ver liezen en hij maakt in schitterenden stijl, goed gesteund door zijn partner 54. Ri- chardon laat zich dan van zijn beste zijde kennen en geeft eenige keurige crossmashes, waardoor de match beslist wordt 4—6. De andere buitenlandsche spelers kwamen allen aan slag. Van hen viel Spence op door zijn uitnemend volleeren en serveeren. Beide bleken natuurlijk zeer nuttig in de double en met Raymond samen gaf hij Timmer en Bryan een flinke les (63, 62, 63). Tegen dit vasthoudende spel waren de Hol landers lang piet opgewassen. Raymond smashte eveneens uitstekend, maar deze beschikt daarbij over een prachtige fore hand. Dat dit een belangrijk wapen is, be wijst het spel van v. Lennep ons. De partij in den middag was de heeren- double van v. Lennep en Diemer Kool tegen Bailey en Williard. Bij de Hollanders was het smashen evenals vroeger nog steeds iets aparts. Toch is onze sterkste double beslist minder dan verleden jaar b.v. tegen Engeland. De returns van beiden zijn niet zeker genoeg. Bailey en Williard sloegen beiden zoo noodig enorm hardt Vooral Williard het kleine bewegelijke mannetje, dat overal tegelijk was, smashte uitstekend en ook zijn retruns op de niet sterke service van Kool waren schitterend. Bailey had vlak voor deze partij zijn single tegen Raymond gespeeld, van wien hij in 5 sets verloor. Dit deed zich in de laatste set bij het dubbelspel gevoelen, want op het kritieke moment zakte hij in De double van Kool en v. Lennep leverde Holland de eenigstë winstpunten. In vier sets wonnen zij deze spannende partij, wélke op hoog peil stond en waarvan het spel de toeschouwers meermalen in verrukking bracht (64, 26, 63, 63). Voorts won Spence van Willard met 62, 6—H, 63. Willard haalde in de laatste set op Van 50 tot 53, maar het was reeds te laat. Raymond sloeg Bailey met 86, 75,1'6 57, 67, een 655 gatnes 1 Bailey toonde zich een kalm speler met geschoolde tech niek. Raymond was door zijn onlangs ver zwikten enkel soms danig van slag, maar zijn drives waren te goed voor den Australiër. Het wedstrijdprogramma voor Zondag. Ie klasse. V.V.V.—V.R.A. AjaxH.D.V.S. R.W.—V.O.C. HaarlemH.C.C. 2e klasse. a. H.C.C. 2—te Werve. b. H.D.V.S.—H.C.C. 3. c. C.V.H.—Albion. Rood en Wit 2Vleermuizen. Vooreerst willen we het in enkele woorden hebben over den wedstrijd BelgiëNeder land. Deze ontmoeting eindigde in een draw en zou waarschijnlijk door dc Hollanders zijn gewonnen wanneer meer tijd beschik baar was geweest. Niemand wist eigenlijk goed wanneer de wedstrijd zou plaats vinden. Tot zelfs in het Officieel Orgaan van den N.C.B. was er niets van vermeld. Geen enkel blad had tijdig na den wed strijd een behoorlijk verslag. Nu is een cricketontmoeting Holland.België wel heel iets anders dan een voetbalwedstrijd fus- schen beide naties doch wat meer belang stelling dan thans het geval was verdient een dergelij-k cricketgebeuren toch zeker. Ditmaal was echter de N.C.B. zelf oorzaak van deze schromelijke verwaarloozing. Het cricketprogramma voor Zondag ver meldt HaarlemH.C.C. of H.C.C.Rood en Wit. Waar ons bekend is, dat H.C.C.Rood Wit niet doorgaat zullen we het maar hou- op HaarlemH.C.C. We geven den Schoterweg-menschen in deze ontmoeting maar weinig kans. Het Haarlem-team is momenteel zoowel in 't bowlen als 't batten matig. Vooral wat het batten betreft wordt de ploeg door die der Hagenaars ver overtroffen. Alzoo geven we Schmeink c.s. weinig kans. In de 2de klasse ontvangt C.V.H. Albion. De Haarlemmers zullen zeker ernstige po gingen in het werk stellen om de kampioenen, van wie zij pas met klein verschil verloren, thans te kloppen. Onmogelijk is het zeker niet. Rood en Wit 2 speelt thuis tegen Vleer muizen, welke wedstrijd gemakkelijk door de Haarlemmers kan worden gewonnen. R. en W. JUN.—HAARLEM JUN. Deze match eindigde in een overwinning voor dc Haarlem juniores. R. en W, scoorde 131, waarvan Kruyt 11, de Jong 27, Viehoff 12, de Vries 22. De Vries nam 333, Rood 323, Coe- fcergh 321 Haarlem scoorde hierna 168, waarvan Rood 63, Coebergh 13, Hazes 20. De Jong nam 260, Clevcringa 453 Hcomans 015, Vieehofl 20. R. en W. COMB—HAARLEM COMB. Donderdagmiddag werd deze wedstrijd tusschen twee sterke teams gespeeld. R. en W. bat eerst en scoort 90 tuns, waarvan de Jong 18, v. d. Bogaardt 21, Cleveringa 14, extra's 12. De Ruig nam 423, v. Musscher 4—41, v. Herwaarden 014, Jaski 20. Haarlem doet het hierna beter en maakt 117 runs, waarvan v. Musscher 20, Jaski 16, de Ruig 16, extra's 14. Adriaans nam voor R. en NX1219, Mr. F, A. Davidson 133, B. Davindson 214, A. de .Jong 216 en J. v Eeghen 210. De match eindigde dus in een overwinning van Haarlem met 27 runs. Naar de „Tel." meldt, liep Paulen tijdens de internationale athletiekwedstrijden in de Noorsche hoofdstad in de 500 M. De Hollander werd winnaar en maakte een tijd van 1 min. 3 8 10 sec. Dit is de beste tijd, welke voor dezen afstand is genoteerd. Ie klasse. B Amsterdam: Dolfijn IU.Z.C. I. L' 151 ccp A Den Haag; H.Z.&P.C. i-L.Z.C. I. C Amsterdam: D.J.K. IIU.Z.C. II. 3e klasse. E Bergen op Zoom; JulianaD.Z.C. Ie klasse (dames). Rotterdam'. R.D.Z. IO.D.Z. 1. 2e klasse. A Wormervéer: ThetisZignea. Kampioenscompetitie 3e klasse. Zutphen; Nept. IZ. Water II, DE WIILEM SIX. Het Hollandsche zesmeterjacht, Willem Six, is in de eerste demifinale, waarin ook uitkwamen het Noorsche schip Elisabeth V en het Deensche jacht Bonso, als 2e ge ëindigd. Eerstaankomendc was de Elisabeth V. De Bonso, welke in dc voorwedstrijden 2 keer eerste was, eindigde nu als no. 3. Er worden twee demi-finales verzeild. Hij. die twee maal eerste wordt is winnaar- Wordt in de 2de race echter een anjkr schip eerste, dan zal een beslissingswed strijd worden gehouden. Om kans op den eersten prijs te houden, moet dc Willem Six dus in dc tweede race als eerste eindigen. Bij gunstig weer wordt heden de 2e demi finale gezeild. DE KAAGWEEK. Hieronder, laten wij dc winnaars der hoofd prijzen volgen: Regenboogklasse: 1. Dc Leede, eig. en stuurman ir. L. Doedes, Den Haag, met 60 punten; 2. Lies, eig. en stuurman G. C. v.d. Giessen, Albiasserdam. met 57 punten. Vrijbuiterklasse: 1. Dirk Duyvel, eig. en stuurman W. dc Vries Lentsch, Nieuwen- dam en Paul Jones, eig. cn stuurman A. J. Marx, Alphen a.d. Rijn, beiden met 36 pun ten; (om den hoofdprijs moet dus geloot worden. Scheldejollen; 1. Wildzang, eig. C. N. Hin, Haarlem, met 47 punten; 2. Willy, eig. J. de Vries Lentsch Jzn., Nieuwendam, met 40 punten. Ronde en platbodemvaartuigen'. O. F.: 1. (Kromwal, eig. A. C. Jordaans en P. Veld huizen, Rotterdam, met 23 punten. 6-Meter klasse: 1. Holland's Hope, eig. K. N. Z. en R. V„ met 23 punten. 12-voetsjoilenklasse vooir dames: 1. Paus, eig. en stuurvrouw mej. C. E. de Vlieger, Voorschoten, aantla punten niet bekend. 45 vierk. kruiserklasse: 1. Kemphaan, eig. en stuurman H. J. Pluygers, Warmond, met 44 punten; 2. Walta, eig. P. Bon Czn., Am sterdam. met 42 punten. 12 voetsiollen, klasse A.:l. Beatrijs III, eig. C. N. Hin en Anneke II, eig. en stuur man G. F. Bihré, Rotterdam, met 67 pun ten, moet geloot worden om den len en 2cn prijs. 12 voetsjollen, klasse B.; 't Krokodilletje, eig. en stuurman F. A. Schneider, Bussum, met 75 punten; 2. Wildebras, eig. en stuur man C. Brouwer, Zaandijk, met 71 punten. De tweede ronde. De uitslagen van gisteren luiden als volgt: Loman verliest van Kroone, StraatFon tein remise, OllandEuwe remise, Speyer Kersten remise, De HaasDavidson remise. De stand is thans: Euwe.'Kersten en Kroone 114, Fontein. Olland, Straat en De Haas 1, Davidson, Loman en Speijer 14. Ondanks het groote aantal onbesliste par tijen warén het geen doode remisepartijen. Buitengewoon levendig was de partij Olland Euwe, waar Olland in een Spaanschc partij groote verwikkelingen bracht, een spion veroverde en het betere spel. Het ver dere verloop dier partij was uiterst belang wekkend en werd ten slotte remise, toen alleen nog de dames over waren en beide koningen niet veilig genoeg stonden om een winstmogelijkheid te "doen ontstaan Dc eenigste beslissing bracht de partij LomanKroone. Loman speelde e 4 waarop de Haarlemmer natuurlijk c 5 speelde, een opening, die onder de Amsterdamsche hoofd klasse nogal vaak gespeeld wordt. De ver wikkelingen, die ontstonden, kostte te veel tijd en op den 35sten zet deed voor het eerst de tijdnoodduivel zijn intrede in de tour- nooizaal. Heden worden gespeeld de partijen Fon teinLoman, de HaasKroone. Euwe Straal, KerstenOlland, en Davidson Speijer. DE JUBILEUM-WEDSTRIJDEN VAN DEN N. L. T. B. De Zuid-Afrikanen en Autraliërs hebben allen gevolg gegeven aan de uitnoodiging van den N.L.T.B., om ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum een landen-wedstrijd te spelen. Voordat er echter gespeeld is, heeft hel heel wat moeite gekost om te geraken tot een wedsirijdregeling, dewelke een zeer moeilijk probleem opleverde voor de heeren Puut en Broese van Gronau. De Zuid-Afri kanen waren vier in getal, de Australiërs echter slechts twee. Daar men vóór alles een landenwedstrijd wilde houden en niet een tournament, waarin dc spelers tegen elkaar lootten, was het moeilijk een goede puntenregeling te treffen. Men is er ten slotte toch in geslaagd. De samenstelling der ploegen was aldus: Zuid-Afrika: Single 1 Spence, 2. Raymond, 3. Richardson, 4. Condon. Double: 1 Spence Raymond, 2. CondonRichardson. Australië: Single 1 Bailey, 2 Willard. Double: BraileyWillard, Holland: Single 1 v. Lennep, 2. v. d. Feen, 3. Timmer, 4. Knappert. Double: 1. v. Len nepDiemer Kool, 2 TimmerBryan. Bij Zuid-AfrikaHolland spelen no. 1 tegen No. 1 en No. 2 tegen No. 2 en No. 3 en 4 elk tegen Nos. 3 en 4. Zes singles dus. De doubles tegen elkaar, dus vier in het geheel. De Australiërs vormden door hun kleinei aantal de moeilijkheden. De beide spelers spelen nu twee enkelspelen elk No. 1 tegen No 1 en No. 2 tegen No. 2, terwijl de dou ble twee partijen speelt tegen de Holland sche en Zuid-Afrikaansche dito. Daar dc Australiërs echter minder par tijen in iederen wedstrijd speelden was het noodzakelijk het aantal punten aan iedere gewonnen partij voor hen hooger te stellen en hierin schuilt natuurlijk een onbillijkheid. De Australiërs krijgen voor een gewonen partij 5 punten, de Hollanders en Zuid-Afri kanen 2 punten. Des middags om twee uur werd begonnen en het weer dat in den morgen reeds zeer stormachtig geweest was, heeft ook in den middag als spelbreker gefungeerd. Nadat Cordon gewonnen had van Knap pert en Timmer in de derde set met twee sets voor hem, achterstond zette een wolk breuk de banen „in no time" onder water en van verder spelen was geen sprake meer. Het publiek was slechts in kleinen getale opgekomen en het behoefde er geen spijt van te hebben, want het vertoonde spel was slechts bij uitzondering goed. Zoowel over Timmer's als over Richard son's spel lag een zekere matheid, misschien een gevolg van teveel spelen in de laatste weken. Timmer kon in de eerste set steeds een game voor blijven en toen hij bij 54 de service van zijn tegenstander won, was het 64, een set waarin menige tactische fout gemaakt werd, 43 Timmer serveert en staat 40—30, slaat op dat moment een dou ble fault! Ook in dc tweede set bleef Richardson's onvastheid voortdurend. Het „timen" van Timmer's slagen was over het algemeen iets beter Het werd weer 43 voor hem en als Richardson dan zijn service game verliest, een belangrijk punt, nifct omdat die service zoo sterk was, maar omdat beiden returns op de service zoo voorzichtig waren. Met 6—4 'wint Timmer ook deze set. In de derde komt hij echter door een pe riode van uitstekend spel van den Zuid- Afrikaan op 15. De rallies waren nu snel ler en er werd veel afgemaakt. Dan plotse ling een inzinking van Richardson, die hoe langer hoe nonchalanter gaat spelen en het 55 laat worden, nadat hij hij 52 twee winning stokes om bovengenoemde reden heeft laten loopen. De strijd gaat verder gelijk op tot 8—8 en als de stand 9—8 in Richardson's voordeel is, jaagt een stortbui de spelers en toeschouwers In het Casino en van verder spelen is geen sprake meer. Knappert had in zijn partij tegen Cordon weer zichtbaar moeite om voldoende lengte- drives te geven. Zijn groundstrokes waren minder dan die van Coudon. hoewel het ver schil tusschen forehand en backhand bij de laatste veel grooter was. Coudon zag zeer goed in, dat hij door veel netspelen dc partij gemakkelijk kon winnen en al had ook hij in dc tweede set een periode, dat zijn drives onzeker waren. Zonder' dat de partij geregeld een hoog staand spel tc zien gaf. won hij met 6—1, 97, 63. Knappert's hoog opspringende topspinservice gaf hem slechts in den be ginne eenige moeite, maar toen hij bemerk te. dat hij door dc niet groote snelheid van- Knappert's drives, gerust om de service heen kon loopen om zoodoende de backhandre turn te vermijden, behield hij bijna steeds het offensief. worden geleverd tegen 79 a 80 ct. per pond. Immers het publiek, dat geen pure margarine wil eten, zal zoodoende ver plicht zijn 50 cent per pond meer te beta len dan noodig is. Overigens geloof is, dat voor bewonde ring geen plaats is. Integendeel. Waar nu de belangen van de heeren van den Zuivelbond toch niet behooren gediend te worden door onze regecring met ver waarloozing van alle andere belangen cn zelfs in strijd daarmee, leek mii op het eerste gezicht het gevaar voor aanneming niet groot. Ik weet echter, hoe moeilijk t is, eenmal gemaakte wetten en voorschriften door de regeering te doen terugnemen en acht hel daarom plicht, iets te doen, om te trachten het gevaar te keeren. Te meer, daar ik vernomen heb, dat, hoe vreemd het ook lijkt, het gevaar volstrekt niet denk beeldig is. Ik zou graag instemming zien van be langhebbenden en belangstellenden om tot een dergelijke actie te geraken. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend. A. PIELAGE, Zijlstraat 18. Haarlem, Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zicb niet aansprakelijk. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U, onderstaand stuk je te willen opnemen. Onder opschrift „Wijziging Boterwet" las ik in Uw nummer van 11 Juli, welke voor stellen door den Alg. Ned. Zuivelbond zijn gedaan om te trachten den handel in mar garine en botermelange te vernietigen en zoodoende weer verscheidene midden standers af te slachten ten bate van de groote combinaties. 't Is misschien mogelijk den moed te be wonderen om zulke voorstellen tc doen op een oogenblik, dat het publiek 1.30 S 1.35 moet betalen voor een pondje room boter, ieriwijl uitstekende mclans kunnen CHRISTIANA, 25 Juli. De koning heeft vandaag het ontslag van het ministerie-Berge aanvaard en het nieuwe radicale kabinet- Mowinckel. benoemd. Leden zijn: Mowinckel premier en minister van buitenlandsche za ken; Paul Berg, lid van het hooge Hof van Justitie,, minister van Justitie; Five, lid van het Storting, minster van openbare wer ken; Oftedal. ld van het Storting, minister voor speciale aangelegenheden; Inviteij, pre sident van het Storting, minister van eere- diensl en onderwijs; Jacobsen, districtsrech- ter, minister van verdediging. De nieuwe regeering zal zich Maandag aan het Storting voorstellen en het rege ringsprogramma bekend maken. In het antwoord der Perzische regeering op de nota van het diplomatencorps wordt volgens Reuter o.a. nog verklaard, dat de politie niet op de menigte kon vuren, om- dal zij vreesde, dat deze dan nog woeden der zou worden. Er zijn 100 personen gear resteerd, onder wie een vooraanstaand pries ter, die een anti-Britsch agitator was. AMSTERDAM, 26 Juli. Hedenmorgen te 6.25 is de Argcntijnsche vlieger Zanni van het vliegterrein Schiphol voor zijn vlucht om de wereld vertrokken. Hij vliegt naar Parijs, Lyon en vandaar naar Rome, welke stad hij nog heden hoopt te bereiken. EINDHOVEN, 26 Juli. Gisteravond is de 45-jarige bierbrouwer H. de L. uit St. Oedenrode tusschen deze gemeente en Schijndel door de stoomtram Eindhoven Den Bosch overreden en op slag gedood. Hij laat vrouw en kinderen na. NEW-YORK, 21 Juli. Een officieel Com muniqué uit Rio dc Janeiro meldt, dat dc regeeringstroepen San-Noro-Cuba nabij San-Paulo hebben bezet en groote vorderin gen in de richting van de stellingen der re bellen hehben gemaakt. Vele machine-ge-ve ren werden buit gemaakt en 100 rebellen gevangen genomen. De rebellen trekken langzaam uit hun stel ling terug. VLISSINGEN, 26 Juli. De brand in de tanks van dc Ned. Petroleum- en Asphalt- maatschappij woedde hedenmorgen nog in alle hevigheid voort. Gisteravond tegen 10 uur heeft een nieuwe tank vlam geval. Doordat de wind gedraaid is, drijven dc zware rookwolken over de stad, die in hall duister gehuld is. De brandweer is den heelen nacht op haar post gebleven, en heeft haar pogingen, de ramp zooveel mo gelijk ie beperken, met kracht voortgezet. Het kantoorgebauw der maatschappij is ge heel uitgebrand; dc machinekamer is nog intact en men hoopt, dat deze gespaard zal blijven, daar er anders groot gevaar voor een ketelontploffing bestaat. Dc woning van dan tankman, eveneens op het terrein staande is tot nu toe nog niet door den brand aangetast. Nu de wind gedraaid is, is het gevaar voor verdere uitbreiding belangrijk vergroot. Tot laat in den avond stonden gisteren vele belangstellenden het angstwekkend schouwspel gade te saan. Dc politic houdt de omgeving van het terrein van den ramp vrij. Men seint ons nog nader uit Vlissingen: Daar de wind is gaan liggen, is het gevaar vcor uitbreiding van den brand verminderd. Het is thans mogelijk door spuiten dc be lendende gebauwen en dc tanks, die nog niet door het vuur zijn aangetast nat tc houden. Witte Kruis. Bij het bestuur van het Witte Kruis zijn weder eenige giften inge komen. n.l. van 15, J 3 en I 2.50, welke met dankbaarheid worden vermeld. Voorzien van de H. H. Sacra menten der Stervenden overleed heden tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Vader, Be huwd- en Grootvader LEONARDUS VAN DER VOORT, Wedr. van Marg. van Zelf, eerder Wedr. van Elisabeth van Berkel in den ouderdom van 74 jaar JAC. VAN DER VOORT C. VAN DER VOORT— de Winter en kinderen Heemstede, 26 Juli 1924. Leidschcvaartweg 21. De H. Uitvaartdienst en begra fenis op Dinsdag 29 Juli a.s. Ten negen uur de gezongen H. Mis van Requiem in dc Parochiekerk van H. Maria Hemelvaart te Vo gelenzang. voor een zaak met goed vooruitzicht. Brieven worden ingewacht' bij den ag. van dit blad N. A. GROEN IN T WOUD, Aarlandcrveer

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 11