Openbaar ftachthiis Mevr, BORST, Verloskusdise Versch Paardenvleeseh ges*. Varken vleesch GAGELÜKSCÜE IITIBIENST mJÜL Hef laagst-geprijsde één tons Vrachtwagen-Chassis ter wereld. LE0EN-C0NCER T GEDISTILLEERD Landzichüaan 78 Heemstede Cars - Trucks - Tractors jTkcster's DE ROOMSCHE BOERIN STADSNIEUWS. De jaarwedden van Gem. Ontvangers in Noord-Holland. De Ziekenhuiskwestie te Velsen. BINNENLANDSCH NIEUWS. Mgr. Nolens naar Ierland. HANDEL EN NIJVERHEID. Uit de textiel-industrie. LAATSTE NIEUWS. Overstrooming in Engelsch- Indië. 10.000 huizen verwoest. Groote brand te Saloniki. De mijnontploffing in de Coke-Company. Stoomschip gestrand. HET GELD VAN DEN BEZEMBINDER. (Halte Koediefsiaan) Haarl. Orkestvereeniging (H O. V.) op Dinsdag 29 JUL! 1924 TE 8 UUR. in den tuin van het BRON GEBOUW VERKOOPlhG VAN op DINSDAG a.s. Prijzen Paar denvieeschlappen 10, Rosbief 35, Biefstuk 50 ct. p. pond HID DINK'S HAARLEM AMSTERDAM N Z. Voorburgwal 49, Tel 46805 VERHUIZINGEN DOOR GEHEEL NEDERLAND Aanbevelend. F. J. BOS, FORD één tons Trticfc Chassis met starter Fl. 1270.-* f. o. b. Rotteidara. In alle belangrijke plaatsen van ons land bevinden zich OFFICIAL FORD DEALERS DE SPAARNE-BANK. DrjQLNANNING's Eenheraerblijvende Kinawijn Prijs 2,60 fp.Flacon Net Meisje WERKSTER. LOOPJONGEN. Buitengewone Algemeene Vergadering AUTOBUS-DIENST Noord wijk aan Zee Haarlem. N. KUIPER RWderstr. 28, Tel. 8017 MEUBELMAKER NET MEISJE Flinke Dienstbode R.-K. Dienstbode Jongens gevraagd Een Leerling- Winkeljuf frouv PFAFF- Puik Aardapp. Puik. Aardappelen Wie wil ruilen? Zit-Slaapkamer Burgerwoonhuis Piano- en Orgelhandel COÖP. LEVENSVERZEKERING-MAAT. SCHAPPIJ „CONCORDIA". Van bovenstaande Maatschappij is het tiende jaarverslag over 1923 verschenen. Er wordt in gewezen op het feit, dat de maat schappij 10 December 1923 de verklaring mocht ontvangen, dat door haar voldaan was aan de eischen, bedoeld in art. 17 der Wet op het Levensverzekerin^bedrijf. In 1923 werden uitgegeven 11.931 polis sen met f 1.813.143 verzekerd kapitaal en f 72.856.52 y2 jaar premie. In 1922 bedroe gen deze cijfers resp. 11.291, f 1.737,691 en f 69.772,38. Hieruit blijkt, aldus merkt het verslag op, dat niettegenstaande de drukken de tijden de productie zeer bevredigend mag genoemd worden en dat onze instelling flinke levensvatbaarheid bezit. Er werden 5.754 polissen met f782.257 verzekerd bedrag en f30.182,74 jaarpremie afgevoerd. In 1923 bedroeg het resp. 5.134, f548.970,55 en f22.510,31 De sterfte was over 1923 voor de maat schappij bijzonder gunstig. Zij bedroeg slechts 173 personen met f 14.487 verzekerd bedrag zoodat het percentage van het vervallen ka pitaal tengevolge van overlijden der be rekende levens slechts 23 bedroeg. Dit is het laagste percentage, dat gedurende de 16-ja- rige exploitatie waargenomen werd. Einde 1923 was door de' maatschappij totaal uitge keerd f 189.772.95 y,. De winst- en verliesrekening over 1923 staat debet voor uitkeeringen f41.444, her verzekering f 9374, premiereserve f 183.050, exploitatiekosten f 42.215, uitbreidingskos- ten f 10.985, afschrijvingen f44.,215, reser ve gebouwde eigendommen f 500, voorzorgs kas f 1043 en credir voor premieën en koopsommen verminderd met restitutie f 305.138, interest f 27,295, uitloting effecten f393. De balans vermeldt als activia aandeelen nog te storten f 510, kas f 25.499, directe op- vordervb. renteg. belegg. f 3239, effecten f 128.839, kantoorgebouw f 25.000, hypo theken f 433.180, voorschotten f f 18.744, in terest f7565, agenten f6855, borgstorting f 20, premie-debiteuren f 2212 inventaris f 1 safe-inrichting f 1, aanbrengpremie vermin derd met afschrijfing van f 18.000 en als passiva kapitaal f 890m, premie-reserve f606.162, waarborgsom f30.121, voorzorgs kas f 1043, extra reserve f 4898, reserve op effecten f 12.000, reserve geb. eigendommen f 3388, pensioenfonds ambtenaren f 9096, cre- diteuref n 2068.. TARIEF VAN VERPLEEGKOSTEN St. ELISABETHS GASTHUIS. B. en W. bieden ter vaststelling aan het volgende tarief van verpleegkosten voor het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis. Art. 1 'De kosten van verpleging van hen, die tegen volledige vergoeding daarvan in het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis worden opgenomen, bedragen per dag de eerste klasse 10.voor patiënten, ingezetenen der gemeente de eerste klasse ƒ11.voor pa tiënten, niet-ingezetenen der gemeente de tweede klasse 5.50 voor patiënten, ingezete nen der gemeente de tweede kjasse 6. voor patiënten, niet-ingezetenen der gemeen te de derde klasse 3.50 zoowel voor inge zetenen als voor niet-ingezetenen der ge meente. Art. 2. Regenten kunnen in bijzondere gevallen van dit tarief afwijken. Art. 3. Voor de verpleging van kinderëil beneden de 12 jaren-, in de derde klasse is 2.50, per dag verschuldigdvoor in het gasthuis geboren kinderen is gedurende de eerste drie weken na hunne geboorte geen verpleeggeld verschuldigd. Art. 4. Door de verpleegden in de le en 2e klasse is boven het Verpleeggeld verschuldigd: voor het gebruik van de operatiekamer bij operatie, respectievelijk 25.en 15. en voor het gebruik der badkamer 0,50. Voorts zijn onder de voor deze klassen te betalen verpleeggelden niet begrepen de kosten van genees- en verbandmiddelen, het gebruik van wijn of andere buitengewone1 zaken en de aan die verpleegden te verleenen genees- en heelkundige hulp. Art. 5. Het verpleeggeld moet telkens 14 dagen vooruit worden betaald. Door de patiënten le en 2e klasse moet bovendien worden gestort voor eventueele verschotten eene som van 25.bij opname en zoo dik wijls als dit bedrag is verbruikt. Het teveel be taalde wordt bij vertrek of overlijden terug gegeven. De dagen van aankomst en vertrek worden mede in rekening, gebracht. Art. 6. Inwonende dienstboden worden in de 3e klasse kosteloos verpleegd, wanneer hunne werkgevers zich verbonden hebben tot betaling van 10 's jaars voor elke dienst bode die in hunnen dienst is. Voor behandeling in de Zander-afdeeling en voor de diathermie wordt een afzonderlijk tarief ter vaststelling aangeboden. B. en W. stellen verder voor te bepalen, pat vorenstaand tarief in werking treedt op 1 September 1924. Een ontwerp-besluit van Ged. Staten. Naar wij vernemen, hebben Ged. Staten van Noord-Holland thans, een ontwerp besluit aan de gemeentebesturen toegezonden inzake de herziening van de jaarwedden der gemeente-ontvangers. Blijkens tabel 1 van dit ontwerp-besluit zullen de wedden bedragen voor de ont vangers in gemeenten, gerangschikt in de le klasse minimum f 350, maximum f 560; 2e klasse f 490 tot f 770; 3e klasse f 630 tot f 980; 4e klasse f 840 tot f 1260; 5e klasse f 1050 tot f 1540 6e klasse f 1330 tot 1890 7e klasse f 1610 tot f 2240 8e klasse f 1890 tot f2590. De verhoogingen worden toege kend na diensttijden van 2, 4, 6 en 8 dienst jaren. Indien de betrekking van ontvanger door den secretaris wordt bekleed, bedraagt de wedde in de gemeenten, gerangschikt in de le t/m. 6 e klasse de hiervoren genoemde aanvangswedden. Tabel II bevat de wedderegeling voor de ongeklassificeerde gemeenten Alkmaar, Bus- sum, Haarlem, Haarlemmermeer, Helder, Hilversum, Hoorn, Velsen en Zaandam. Voor de ontvangers, die bij het in werking treden van het besluit in funcyie zijn wordt met ingang van 1 Jan. a.s. de wedde geduren de 5 achtereenvolgende jaren telkens met 6 pet. verminderd, met (hen verstande, dat de wedde in het eerste jaar 94 pet. in het 2e jaar 88 pet., in het derde jaar 82 pet., in het vierde jaar 70 pet. zal bedragen van het be drag, waarop ae belanghebbende aanspraak zou kunnen maken volgens de regeling, vast gesteld bij besluit van 5 Nov. 1919, met af ronding naar boven der aldus berekende be dragen tot veelvouden van f 5, terwijl dan in het 5e en de daarop volgende jaren de bere kening der wedde zal geschieden volgens de regeling vervat in de bij het besluit behoo- rende tabellen I en II. Voorts worden met ingang van 1 Jan. inge trokken de besluiten tot regeling van de jaar wedde van den ontvanger, onderscheidenlijk van de gemeenten Abbekerk, Broek op Lan- gendijk, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Weesp en Oud-Karspel en de wedden der ont vangers dezer gemeenten geregeld, in afwij king der hiervoren genoemde regeling voor de tegenwoordige in functie zijnde ontvan gers, met inachtneming van de bij het be sluit behoorende tabel I. Ged. Staten hebben tevens aan de gemeen tebesturen bericht, dat de adviezen, welke naar aanleiding van het rondschrijven van 13 Juni 1923 zijn ontvangen hun de overtuiging hebben geschonken, dat ook naar het oordeel van het meerendeel der gemeentebesturen de werkzaamheden van de gemeente-ontvangers in niet onbelangrijke mate zijn verminderd, doordat de inning der plaatstelijke directe be lasting thans door de rijksadministratie ge schiedt. Het is Ged. Staten voorgekomen, dat de in 1919 vastgestelde regeling niet ongewijzigd kan blijven. Uitdrukkelijk wordt er evenwel de aan dacht op gevestigd, dat de verlaagde wedde uitsluitend is bedoeld als belooning voor de werkzaamheden aan het ontvangerschap ver bonden en dat bijbetrekkingen als admini strateur van een bedrijf eid. voortaan afzon derlijk dienen te worden bezoldigd. In verband met het bepaalde in art. 107 jo. art. 104 der Gemeentewet nooaigen Ged. Staten de gemeentebesturen uit de ontwerp regeling bij den raad aanhangig te maken en hun met het gevoelen van den raad in ken nis te stellen. Naar wij vernemen, is het raadsbesluit van de gemeente Velsen, waarbij aan de Mariastichting te Haarlem 10.000 subsidie per jaar werd verleend voor de stichting van een ziekenhuis te Velsen, door Ged, Staten goedgekeurd. Zooals bekend, werden de tegen dit besluit aangevoerde bezwaren, in een j.l. Wo.ensdag door Ged. Staten ge houden openbare vergadering behandeld. Naar „Het Huisgez." verneemt zal mgr. dr. Nolens deviering van het eerste lustrum vap den Ierschen Vrijstaat bijwonen. Mr. dr. Kooien, voorzitter van de Tweede Kamer, heeft om huiselijke redenen voor de uitnoodiging moeten bedanken. De textielfabriek van H. en B. Scholten, die ruim drie jaar gesloten is geweest, zal Maandag 4 Augustus weer aangezet worden. CALCUTTA, 27 Juli. Uit Madras warden vreeselijke verhalen vermeld over groote overstroomingen, die in Zuid-Indië plaats hebben. Het water stijgt nog steeds. In Calicut zijn 12 personen omgekomen. Heele dorpen zijn overstroomd. De districten waar de landbouw wordt uitgeoefend, zijn ernstig getroffen. Verscheidene Britsche planters worden vermist. De gouverneur van Madras en de regeering van Madras zijn ten gevolge van de overstroomingen van de hoofdstad geïssoleerd. LONDEN, 28 Juli./Ten gevolge van het plotseling wassen van het water gedurende den nacht, was de bevolking in de huizen te Calicut, (Eng. Indië) gevangen. Duizenden personen zijn gedood. De schade bedraagt meer dan 300.000 p. st. Een exchange-tele gram uit Bombay bevestigd, dat het aantal huizen dat verwoest is, ongeveer 10.000 be draagt. WEENEN, 27 Juli. Uit Saloniki wordt ge meld, dat aldaar een groote brand hééft ge woed, waar de tabaksfabrieken gelegen zijn. Gemeld wordt, dat de schade eenige milli- oenen bedraagt. GATESFIELD, 27 Juli. De lijken van een aantal mijnwerkers, gedood bij de ontplof fing van de Coke-Company, zijn naar boven gebracht. CHRISTIANIA, 27 Juli. Het stoomschip Bergensford" is na een brand, het ge volg van een ontploffing in de machineka mer, op 't strand gezet. Alle passagiers ziin gered. DE OVERSTROOMING IN BRITSCH- INDIË. LONDEN.28 Juli. Uit Bombay wordt ge meld, dat stoomschepen worden gebruikt om de dakloozen op te nemen. DE OPSTAND IN BRAZILIË. LONDEN, 28 Juli, Omtrent de rev. bewe ging in Brazilië worden te Londen ernstige berichten ontvangen, ofschoon zij tengevol ge van de strengs censuur zeer verward zijn. Volgens de laatste telegrammen wordt San-Paulo gebombardeerd door de regee ring en wordt de stad door de bevolking ontruimd. Andere telegrammen melden, dat de staat van beleg oyer nog meerdere ste den is uitgebreid -met in "totaal meer dan 11 millipen inwoners. DE VOORUITZICHTEN VOOR DEN GRAANOOGST. ROME, 27 Juli. Het internationaal instijg tuut voor den Landbouw meldt, dat de vooruitzichten voor den graanoogst over de geheele wereld voor dit jaar doet verwach ten, dat de oogst grooter zal zijn dan de gemiddelde, doch aanzienlijk lager dan de oogsten in de laatste jaren. Een legende. Het is lange jaren geleden dat op een dorp, dat midden in een onafzienbare hei lag, de bezembindër Kristel woonde. Hij was een stug man, die gestadig werkte, zelden een vriendelijk woord over had en vandaar er maar heel weinig vrienden op na hield. Ove rigens gold hij voor 'n arm man, en de gezeten burgers liepen de armen liever wat uit de voe ten, omdat ze anders eeuwigdurende aanval len op hun portemonnaie vreesden. Kristel bemoeide zich dan ook uitsluitend met zijn dorpsgenooten als hij ze wat te verkoopen had, en voor de rest dwaalde, hij alleen over de hei of zat op de bank voor z'n huis. Op zekeren September-avond gebeurde evenwel iets bizonders. Dadelijk na zons ondergang de lucht was nog vol roode strepen trok Kristel z'n Zondagsche buis aan, waarmee men hem soms in de kerk zag, knoopte het zorgvuldig dicht, stak iets met de noodige omzichtigheid in zijn zak en verliet zijn huis. 't Ging recht door de dorpsstraat naar het roodsteenen huis met het bordes. Daar woonde notaris Vonke. Kristel sloeg met de koperen klopper op de deur en de meid van den notaris deed al gauw open. „Wel, Kristel", zei ze, „wat is dat nou? Kom je nu 's avonds met je borstels Niets daarvan hoor, ik wil ook wel 'ns mijn rust hebben. Nu niet." „Hou op met je praatjes", bromde Kristel terug. „Ik moet den notaris spreken en gauw ook:" „Jij vroeg de meid met verbazing, maar ze slofte toch haastig weg. Notaris Vonke was een staatsch uitziend heer met een witte poederpruik, een staartje en een mooien strik daarom. Hij ontving Kristel uiterst vriendelijk, want hij was nieuwsgierig wat die stugge baas bij hem kwam doen. „Notaris," zei de bezembinder, die op een punt van den hem aangeboden stoel was gaan zitten, „je moet iets voor me bewaren." Hij dook diep in zijn zak en haalde er een pakje uit. Het was een bonte; toegeknoopte zakdoek. De notaris maakte groote oogen, benieuwd wat komen zou. Kristel peuterde aan de knoopen van den dobk, hij ging open en Vonke zag een klein bergje geldstukken van alles en nog wat, koper, zilver en zelfs goud. ,,'t Is samen vierhonderd gulden, meneer de notaris," zei de bezembinder weer. „Ik breng ze bij u, omdat ik ze in mijn huis niet veilig acht." „Wel Kristel," zei vriendelijk glimlachend de notaris, „je kon het nergens beter gebracht hebben. Ik zal er voor zorgen of 't mijn eigen geld was. Kijk in die la leg ik het." En Kristel's doek met inhoud verdween in een geheime la van 's notaris kast. „Een goeienavond, notaris,"zei Kristel, tikte aan zijn muts en ging weg, nieuwsgierig nagestaard door de meid, die zich afvroeg wat de bezembinder toch wel met den notaris kon te bespreken hebben. Toen notaris Vonke de huisdeur had hoo- ren toevallen, trok hij 'n heel ander gezicht, veel minder vriendelijk/Snel ging hij naar de kast, opende de geheime la, en nam Kristel's doek met het geld er uit. 't Geld deed hij in een ijzeren kistje, den doek gooide hij op het brandende houtvuur en zag hoe de vlammen 'hem verteerden. En daarna liet notaris Vonke zijn elegante koets met twee paarden inspannen en reed naar de naastbijgeler e 1 stad, waar hij vrien den en kennissen had. Er gingen, na dien bijzonderen September- avond, weer verscheidene jaren glad en kalm voorbij. Kristel verkocht bezems, de notaris ging naar en kwam van de stad. Op zekeren dag bracht hij een jonge vrouw mee, met wie hij pas getrouwd was, en die door haar hoog poederkapsel en haar crinoline heel het dorp deed uitloopen, als ze maar een voet buiten de deur stak. Op een kwaden dag werd de bezembinder ziek. De barbier van 't dorp onderzocht 'm en schreef dure kruiden voor. Toen strom pelde Kristel van zijn matras, sloeg een wollen deken om en ging naar het roodsteenen huis in de dorpsstraat. „Ik moet den notaris hebben," zei hij tegen de meid, die hem ontving met een „Wel Kristel Man, ik dacht dat je ziek op je bed lag De notaris ontving Kristel vriendelijker en glimlachender dan ooit „Wat wensch je wel vroeg hij. „Notaris, ik kwam m'n geld halen, vier honderd gulden." Notaris Vonke trok een verbaasd gezicht. „Vierhonderd gulden Wat bedoel je „Wat ik bedoel Wel, m'n geld, no taris. M'n geld, dat u in de geheime la hebt geborgen. Het zat in een doek." „Je hebt koorts, Kristel," zei de notaris medelijdend.„Ikweet van geen geld. Je had ook niet op straat mogen gaan, je bent im mers ziek. Kom, ga naar huis." Kristel sidderde over het geheele lichaam. „Ik heb 't zelf gebrachtschreew- de hij. „Op een avond in September. Mijn geld wil ik terug hebben, m'n lieve bij elkaar gegaarde geld" De notaris keek minder vriendelijk. „Nu is het uit met al je gepraat," zei hij koel. „Ik weet van geen vierhonderd gulden, en maak nu gauw dat je weg komt." „Je hebt 't gestolen," hijgde' Kristel. „O, je hebt m'n lieve geld gestolen, ik heb 't hier zelf gebracht. De meid heeft me zien binnenkomen." „Je bent hier nooit geweest," zei bru taal notaris Vonke. „Ik zal de meid roepen, dan kun je 't zelf hooren." De meid werd geroepen en kwam binnen. Haar meester keek haar streng aan. „Is Kristel hier ooit geweest om mij iets te brengen?" vroeg hij. De meid keek van Kristel naar haar meester. Ze dacht aan haar betrekking en zei „Nee." „Nu, hoor je 't," hernam notaris Vonke. Maar Kristel schreewde en tierde dat ze logen en dat ze zijn geld gestolen had den, en dat hij 't terug wilde hebben om medicijnen te koopen. Op het lawaai kwam de vrouw van den notaris binnen. Ze had Kristel's woorden gehoord. „De stumper heeft stellig ijlkoorts," zei ze. „Geef hem wat geld man, en laat hem heengaan." De notaris haalde een zilverstukje uit zijn beurs en stopte dat in Kristel's hand. „Kalmeer nu," zei hij. Maar gelijktijdig vloog 't geldstuk weer door de kamer en Kristel begon weer te tieren. De tuinknecht en de koetsier van den notaris gooiden Kristel eindelijk met ver eende krachten het huis uit z'n wollen deken ging hem achterna. Hij voelde zich zoo uitgeput en zoo zwak, dat hij niets anders wenschte op dat oogenblik dan z*h stroomatras. Maar toch keerde hij zich, voor hij ging, nog eenmaal naar het statig roodsteenen huis en schudde zijn vuist. Hij had de witte pruik van den notaris voor de ruiten gezien. „Je zult nog wel eens om me denken ïoor 1" schreewde hij. De notaris keerde zich bleek van het raam. Die stem had iets onheilspellends. Kristel strompelde terug naar zijn huisje. Toen de barbier des avone's bij hem kwam, vond hij den bezembinder met hooge koorts. „De notaris," mompelde de zieke, „de notaris is een dief. Denk er aan, barbier. Hij zal nog om me denkende mooie notaris." Toen de barbier den volgenden morgen terug kwam, lag Kristel stil en wit op zijn stroomatras. Eén vufet hield hij, als 't ware dreigend, opgestoken. De barbier zag dat hij dood was. Hij probeerde de vuist met den onderarm naar omlaag te krijgen. Maar het lukte hem niet. De vuist stak stijf om hoog. Toen de barbier weer buiten kwam, liep hem een oud vrouwtje tegemoet, Kristel's buurvrouw. „Ik heb hem van nacht hooren ker men," zei ze. „Hij had het maar over den notaris." „Ja, dat zei hij tegen mij ook," ant woordde peinzend de barbier. „Maar nu ij 't uit met hem. Ik heb in zijn hut geen rooie duit gevonden om een doodshemd en een kist voor hem te kunnen koopen." „Ga naar den notaris," raadde het vrouwtje. „Die had misschien iets met 'm uit te staan, 't Was zoo'nrare, die Kristel." De barbier volgde dien raad op, maar 't bekwam hem slecht. De notaris werd doodsbleek en trilde van woede. „Maak dat ie wegkomtschreewde hij. „Begraaf dien kerel zoo maar. Ik heb niets met 'm te maken." De barbier maakte duizend verontschul digingen, maar in zijn hart dacht hij „Die heeft bepaald geen zuiver gewe ten." Dus werd Kirstel zóó maar begraven. Zi wikkelden *m in zijn wollen deken, groeve# een kuil op een verlaten hoekje van het kerk hof en legden hem er in Maar die ééne vuist stak nog steeds in de hoogte en was niet neer te leggen. De kuil was gemakshalve niet zoo heel diep gegraven, maar toen de graver hem had dichtgeworpen, gaf hij een kreet van schrik. De vuist stak boven de aarde uit en het leek als schudde ze heen en weer. Er werd aarde op geworpen, schep na schep. Steeds weer stak de arm van den doode er boven uit. Eindelijk maakte men een formi- dabelen grafheuvel, die den arm bedekte. Maar oude ingezetenen van het dorp, die 't weer van hun overgrootouders hadden, vertelden nog jaren later, dat de vuist tóch niet onder den grond bleef. Op een maanlichten avond, toen de dood gravers een grafkuil groeven, bewoog de groote grafheuvel op Kristel's graf, en een magere arm met een knokige vuist stak er uit en schudde dreigend heen en weer in de richting van het roodsteenen huis in d» dorpsstraat. Vol schrik vluchtten de gravers van het kerkhof. En als een loopend vuurtje ging het van mond tot mond, hetgeen de doodgravers gezien hadden. Het gerucht drong het dorp door en kwam ook bij den notaris. Men ver telde dat hij sidderde als een juffershondje, en dienzelfden dag naar de stad reed. Maar zijn geweten scheen hem geen rust te laten, want al heel spoedig kwam hij terug in het dorp en ging, met een zwaren angst in het hart, naar het kerkhof. De vuist stak boven den grafheuvel en schudde heen en weer. De notaris viel op straat flauw, en toen hij weer bijkwam ging hij regelrecht naar de kerk, omringd van alle dorpsgenooten, en vertelde daar luidop zijn slechte daad. Hij nam het dubbele bedrag van wat Kristel hem had toevertrouwd en gaf dat den pre dikant voor de armen. Toep wachtte hij met gebogen hoofd of men vergeven zou. De predikant was verslagen en overzag de omstanders. Maar niemand zei een woord. Daarop is de notaris stil de kerk uitgetioper en weggereden. Zijn huis wérd ver kochj Men zag hem nooit weer. ..Ctr." Heb het uitstekendste aan te bieden dat iemand wenschen kan, hoe zal de werel/ het weten, indien gij niet adverteert. JOHN. P. ROCKEFELLER. Idmientiën. Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid, mijn gelief de Echtgenoot, onze dierbare Va der, Behuwd- en Grootvader JOHANNES JOSEPH NICOLAAS STAAL, in den ouderdom van 69 jaren. Wed. C. M. STAAL- Moolenaars A. C. A. M. JACQUES- Staa4 J. H. JACQUES en kinderen J. A. M. STAAL, Religieuse Ruanda (Afrika) o. A. M. v. EMMERIK- Staal E. A. M. v. EMMERIK- en kinderen J. STAAL, Pr. Miss. H. C. M. STAAL Haarlem, 27 Juli 1924. Ostadestraat 10. De H. H. Uitvaartdiensten zul len gehouden worden op Woens dag 30 Juli a.s. in de Par. Kerk van het H. Hart {Kleverparkweg) des morgens 7 uur, 7/4 en 8 uur stille H. Mis en te 9 uur de plech tige H. Mis van Requiem, waar na de begrafenis ianuit de kerk, Geen rouwbeklag. Eenigste kennisgeving. Heden overleed, zacht en kalm in het Liefdegesticht te Geldrop. tijdig voorzien van de H. Sacra menten der Stervenden, onze ge liefde Vader en Behuwdvader, de Heer WILLEM EDUARD HOFFMANN in den ouderdom van bijna 79 jaren. F. HOFFMANN L. HOFFMANNHuijsmans Heemstede, 26 Juli 1924. Dirigent NICO GERHARZ. (bij ongunstig weder in de Zaal) Dirigent: WiiLEM KNIKKER. Toegangsprijs voor Niet-Leden 11.2S plus rechten en Hoog ftlcobo'gehalfe Zuiveiste kwaliteit. p. L! er Goede Cognac f 3 70 Prima Jenever I 3 60 Inmaak Brardewïfn I 3.40 Prima Brandewijn f 3.65 Cltroenbi ter I 3.70 Oraniebitter t 3 50 Amerikaantje f 3.00 Deze prijzen zijn berekend per LITER, dus NIET per gewone tlesch. 10e VERKOOPHUIS GROOTE HOUTSTRAAT 79 Tel. 273 Haarlem. Vraagt {raai Geïllustreerde PRIJSCOURANT Spaarnwoudersiraat 30, Tel. 1726 Het FORD één tons vrachtwagen-chassis. waarop U een bak kunt bouwen, zooals die voor Uw zaak het meest geschikt zal zijn. stelt U in staat, in Uw bedrijf gebruik te maken van het zuinigst en meest betrouwbare vervoermiddel ter wereld. Aangedreven door den beroemden Model T Motor is de FORD Truck een snel en bedrijfs- zeker vervoermidde' dat zelfs In het drukke verkeer bi) dokken en fabrieken, zeer gemakkelijk te besturen is. Het FORD chassis is stevig en uit het aller beste materiaal geconstrueerd en er geheel op Ingericht, ieder soort vracht langs den weg' te vervoeren. Bovendien is de FORD Service in het geheele lan'd ren dienste van den FORD gebruiker Dit beteekent dat, wanneer U van de FORD Service gebruik wilt maken, U de zekerheid hebt. dat Uw vrachtwagen door kundige vak iieden za! worden gerepareerd en dat U var Uw Truck, tegenover minimum uitgave, eer maximum voordeel zult hebben. Iedere Official Foid Dealer zal gaarne een demonstratie voor U houden en met U over leggen, welke bak voor Uw bedrijf het meest geschikt zal zijn. Overleg eens bij U zelf hoeveel tijd en geld U door het gebruik van FORD-vrachtwagens in Uw bedrijf zoudt kunnen besparen. gevraagd voor dag en nacht. Leeftijd 16 a«18 jaar. Brieven onder No, 16516 Bur. van dit blad. Wordt gevraagd een nette werkster, vaor de morgenuren Adres PIETER KIESSTRAAT 5 Een nette Loopjongen gevraagd. Leeftijd 14:16 jaar. Adres: PIETER KIESSTRAAT 5. De Raad van Commissarissen be- icht, dat een van AANDEELHOUDERS zal worden gehouden op DINSDAG 12 AUGUS TUS a.s., des namiddags om vijf uur in het gebouw der Bank. AGENDA: 1. Notulen. 2. Benoeming Commissarissen. 3. Rondvraag. Aandeelhouders, die de vergadering wenschen bij te wonen, worden, over eenkomstig art. 35 der Statuten, ver zocht hunne aandeelen minstens 5 da gen vóór de vergadering ten kantore der Vennootschap te vertoonen. Alle vertrektijden van de Autobus- .ienst Noordwijk aan ZeeHaarlem ijn 5 MINUTEN VERLAAT. (Dit geldt echter alleen voor de vertrektijden uit Haarlem). De Ondernemers: JAC. HEEMSKERK VAN 'T WOÜD. Gevraagd voor huishouding en hulp in Sigaren winkel te Bloemendaal (intern). Br. on der No. 13949 Bur. van dit blad. gevraagd voor dag en nacht, met 15 Aug. of eerder. Hollandsche of Duit- sche. Mevr. BOIMAN, Ripperdapark 18, Haarlem. Biedt zich aan eenvoudig kunnende koken. Brieven met opgaaf van salaris onder No. 13952 Bur. van dit blad. om tulpen te pellen. Schuur ZIJLWEG 69a, Overveen voor direct gevraagd, R.-K., in maga zijn van speelgoederen en kramerijen. Eigenhandig geschreven brieven onde/ No. 16511 Bur. van dit blad. trapnaaimachine te koop, 25- C-EN. CRONJESTRAAT 11? Duinzand Eigenheimers 3.50. Blanke van de klei 3.25. Blauwe van de klei 3.00, per 35 K.G. fr. ihuis, bij C. v. ALTENA, Schoolstraat, Bennebroek. Best te veld staande Eigenheim»" te koop. PAUL ROOZEN, Rampelaaa 90, Overveen. Een nette bovenwoning, gezellige stand, 5.50 per week voor vrij huis of beneden woning. Huur pl.m. 8. per week.' Voor klein gezin. Brieven onder No. 13953 Bur. van dit blad. R.-K. onderwijzer vraagt zonder pension, liefst met gasstel. Br. onder No. 16518 Bar. van dit blad. Te koop aan den Rijksstraatweg te Duivendrecht, b.d. spoorhalte Duiven drecht-Amsterdam, een bevattende 5 kamers, keuken, kelder, voor- en achterhuis, opnieuw gerestau reerd. Terstond te aanvaarden. Koop som 6500. Zoo noodig 5000 hypo theek. Te bevragen bij J. VAN DEU- DEKOM, Ringdijk 68, Amsterdam, KI. Houtweg No. 9, b.d. brag Tel. 1838, Gemakk. Betalingsconditie. VERSCHENEN en overal ver» krijgbaar voor drie belangstellenden, met eer voorwoord van Pater DAMASUS PRIJS 35 CENT. Uilgave van de Vi.V. DRUKKERI) „DE SPAARNESTADHaarlem v

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 3