c «515 NIETS VOOR NIETS ëTdüsterbeck IEIFT KPÜCTUl HERVAT. Insiijgdi Hiarlewsehi liltMkl Adverteert in dit blad. De prijzen van melk en melkproducten zijn als volgt; GEMENGD NIEUWS. Aan onze Lezers Adverïeniiën. KOOPJE BET BESTUUR. liiBiSliSIBREIillSEBfii VERKOOPSTER EN EEN APPRETEUSE TE HUUR GEVRAAGD TE KOOP —Gag CRICKET. WATERPOLO. H. P. C. kampioen der 2e kl. N. Z. B. BINNENLANDSCH NIEUWS. Internationaal congres voor industrieels welvaart. VERKEER EN POSTERIJEN. Radio-telegraafdienst Nederland-N ed.-I ndië. Nieuwe postzegels. Een meisje spoorloos verdwenen Op de wandeling verongelukt. Doodelijke val. Accuratesse bij de Post. Vier leeuwen ontsnapt. KUNST EN KENNIS. De dood van Guido Gezelle. Spoort al Uw kennissen 1 aan hun waag- en aanbod advertenties te plaatsen in onze eigen Nieuwe Haarlemsche Courant LIJNDEN. HEEMSTEDE. SCHOTEN. NOORDWIJK. R.K. Boefendienstbode Johannes Hoogensteijn Wilhelmina Arxhoek Volle melk i 0.17 Karnemelk I 0.12 Vi 11. Idem 0.14 idem 0.7!/2 Gept. Melk f 0.21 H I 0.11 Vi L. Room 2.50 V2„ 7i Va 7„ Vio 1.25 0.62V2 i 0.27 1h £1. Joghnrt 0.24 V2 7» 0.13 Pap 0.17 i 0.09 Aan de KLINIEK voor TANDHEELKUNDE GED. OUDE GRACHT 84, BlIilllIlliaiBIEIIIlIfl j§ Vraag en Aanbod g E Ad vertentiën s Een nette Werkster Gevraagd in Dames-hoedenzaak een Br. onder No. 14774 Bureau van dit blad. GEVRAAGD door R.-K. Financieele instelling eenige R.-K. pèrsonen voor vertegenwoordiging in de plaat sen waar de N. H. C. verschijnt. Brieven onder No. 14778 Bureau van dit blad. Flinke Dienstbode R.-K. Dienstbode Zit-Slaapkamer Eiken Cyl. Bureau Schilderwerk. Te huur aangeboden Vr.: Hoe laat vertrekken er Zondags plei- zierbooten van Amsterdam naar Marken en hoe laat kan men weer terug? Waar vertrekken de booten van Amster dam? Antw.: 1. Des ochtends te half tien. Deze boot is des middags te ongeveer t> uur weer terug. No. 2. Van steiger No. 5 aan de Ruijter- kade, achter het Centraal-Sfation. Vr.: Kunt U mij een paar adressen opge ven van R. K. Scholen, waar burgerdochters opleiding krijgen in naaien en knippen van costumes etc. en waar zij intern zijn, liefst Provincie Zuid-Holland of Utrecht? Antw.: U zoudt eens kunnen informeeren aan de R. K. Huishoudschool onder leiding van de Eerw. Zusters van bet Gezelschap van Jezus, Maria en Jozef, Hooge Westeinde 18, Den Haag. Vr.: Welke is de kortste weg van Haar lem naar Heerlen? Hoeveel K.M. is deze afstand? Antw.: Haarlem, Heemstede, Hoofddorp, Aalsmeer, Kudelstaart, de Kwakel, Uithoorn, Mijdrecht, Wilnis, Oudhuizen, Ruwiel Breu- kelen, Maarsen, Utrecht, Houten, Schalk wijk, Culenborg, Buurmalsen, Geldermalsen, Zalt-Bommel, Hedel, 's Hertogenbosch, Ber licum, Heeswijk, Dinther, Veghel, Erp, Ge .nert, Bakel, Deurne Liessel Heijel Roggel, Haelen, Hom, Roermond, Susteren, Sittard, Ltfyenbroek, Oirsbeek, Arostenrade Heerier- heide, Heerlen. Afstand 229.8 K.M. Vr.: Welke is de kortste weg van Haarlem naar Steenbergen (N.-B.)? Hoeveel K.M. bedraagt deze afstand? Antw.: Haarlem, Bennebroek, Hillegom, Lisse, Sassenheim, Warmond, Leiden, Zoe- terwoude, Stompwijk, Zoetermeer, Zegwaard den Hoorn, Kruisweg, Bleiswijk, Bergschen hoek, Hillegersberg, Rotterdam, Katendrecht, Charlois, Goïdschalxoord, Klaaswaal, Mid- delsluis, Numansdorp, Willemstad, Dintel- oord, Steenbergen. Afstand 97.9 K.M. run heeft, is een bal van Bridgman hem te machtig. Dan heeft de aanval voorloopig niets meer in te brengen. Wackwitz en van Manen spelen het bowlen met het grootste gemak en eerst op 77 wordt onze stadgepoot voor een mooie en forsche 40 op mid-on gevangen. Op 93 verdwijnt van Manen voor 37, en als even later wordt gestopt, zijn Hamburger on M. Jansen aan bat le INNINGS GENTLEMEN OF SHROPSHIRE. R. A. Clarke bowled M. Jansen 2 J. H. Tombling bowled M. Jansen 46 G. Laurence bowled M. Jansen 16 T. S. Beauford bowled Rincker 1 J, Simpson c. van Manen, b. Schmink 25 N. H. H, Hughes Holled bowled Schmink 0 C. James c. van Eeghen, b. Rincker 9 H. M. Morris c. Wackwitz, b. Jansen 91 Capt. A. Lees not out 45 J. C. Wynne Edwards bowled ?d. Jansen 4 R. Plowder bowled M. Jansen 9 M. Bridgman c. Schill, b. Schmeink 7 Extra's 21 Totaal 276 J. Rincker 2 49 M. Jansen 6 119 Van der Chijs 0 12 J. Schmeink 3 75 le INNINGS FLAMINGO'S: J. van Eeghen bowled Bridgman E. F. Wackwitz c. Morris, b. capt. Lees 40 H. van Manen c. Tombling, b. Morris 37 G. Hamburger not out 6 M. Jansen not out 0 voor 3 wickets 94 DTOCES. HAARL. GYMNASTIEKBOND, Door den Diocesaan Haarlemschen Gym- nastiekbond zullen, met medewerking van de Gymnastiekvereeniging „LTrsus" en de be kende Haarl. Athletiekvereeniging „Excel sior", op Zondag 14 September, op het Lyceumterrein aan den Zijlweg, te Haarlem, groote nationale Athletiekwedstrijden ge organiseerd worden voor alle R.-K, Sport- vereenigingen. De wedstrijden zullen gehou den worden onder de reglementen van de N. A. U. Daar dit de eerste groote Athletiekdag is, die door de Gymnastiek-Feratie uitgeschre ven wordt en waarvoor bijzonder veel be langstelling bestaat, belooft het voor Haar lem een mooie dag te worden. FLAMINGO'S-GENTLEMEN OF SHROPSHIRE, le Dag. Ofschoon de regenbuien in den ochtend deden vreezen, dat van cricket niet veel zou komen, klaarde het om een uur of elf gelukkig op, zoodat het terrein, hoewel in den aanvang wat glad, om twaalf uur uit muntend bespeelbaar was. De Hollanders worden het eerst het veld ingezonden en Clarke en Tombling openen op het bowlen van Rincker en M. Jansen. Eerstgenoemde Engelschman maakt het niet lang, een zeer mooie zachte legbreak van Jansen is hem te machtig (1 4). Daarna gaat het beter en als om 1 uur gestopt wordt zijn er 39 runs zonder verder wicketverlies. Zooals zoo dikwijls, is ook thans de lunch een uitmuntende change. De Haagsche bow ler breekt, nadat slechts 1 run aan het totaal is toegevoegd, door de verdediging /an Laurence (16), terwijl Rincker direct daarop de offstump van Beauford doet tui melen. Tombling en Simpson bieden dan goeden tegenstand, vooral eerstgenoemde staat uitmuntend te spelen. Wanneer de 100 opgaat, zet Mr. Davidson Schmeink aan, en deze heeft reeds in zijn tweeden over succes. Met 2 opeenvolgende ballen neemt hij de wickets van Simpson, voor 25, door van Manen mooi in het verre veld gevangen, en van Hughes Hollet (5 102), Acht runs later neemt Jansen zijn derde wicket, door Tombling voor een keurige 46 te bowlen. Het ziet er dan niet fraai uit voor de gas ten; James en Morris spelen derhalve zeer voorzichtig en eenige malen wordt de aan val gewijzigd. Van der Chijs heeft geen suc ces, doch eindelijk weet Rincker op niet onfortuinlijke wijze een scheiding te be werkstelligen. De bal springt n.l. van de bee- nen van Van Eeghen in het wicket, terwijl James even buiten de crease stond. Deze Engelschman had een zeer langzame 9 ge maakt (7 164). Morris, die in het begin eenigszins onzeker had gespeeld, heeft er intusschen het oog in gekregen. Een formi dabele klap van dezen linkschen batsman deed een bal van Schmeink hoog over de overdekte tribune verdwijnen! Ook capt. Lees liet verscheidene mooie slagen zien. Als voor de thee gestopt wordt, zijn er 220 runs en is Morris in het gezicht van zijn century. Helaas wordt hij direct na de her vatting voor een uitmuntende en zeer hard geslagen 91 door Wackwitz gevangen. Zijn innings bevatte niet minder dan 4 zessen en 11 vieren. Wynne Edwards maakt het niet lang; Plowder weet het tot 9 te brengen, en als de laatste man, Bridgeman (beide partijen batten met 12 spelers), door Schill wordt ingepikt, blijft capt. Lees met een goed ge speelde 45 not out. Het totaal werd 276. De Flamingo's beginnen met het openings- paar van Rood en Wit. Van Eeghen maakt het helaas niet lang; als hij nog slechts 1 H. P. C. 1—IJ 2 3—1. Het mooie weer en de belangrijkheid van dezen wedstrijd hadden eenige honderden belangstellenden naar de Heemsteedsche zwemvijver gelokt, om getuige te zijn van dezen wedstrijd. Immers, al had H. P. C. de beste kansen voor het kampioenschap, daar nog maar 1 punt behaald behoefde te worden, IJ, dat ook nog tot de gegadig den voor het kampioenschap behoorde, zou er zeker alles op zetten, om den titel naar Amsterdam te doen brengen. Zij begingen echter de groote fout, slechts met 6 man te verschijnen, een fout, omdat het IJ over een groote hoeveelheid spelers beschikt. FI. P. C. mist weder Luijken, waarvoor W. Moolenaar invalt. Onder de uitstekende leiding van den heer Marcus stellen de ploegen zich als volgt op H. P. C. J. Roest. Bronkhorst. B. Moolenaar Kodde W. Moolenaar A. Braam J. Moolenaar Meulenaar Schutte Cortleven Reinders Klophaus IJ. v. Buren, Neutrale grensrechters zijn de heeren v. Ommeren en Loos. Nauwelijks heeft de heer Marcus het aanvangssein gegeven, of de H. P. C. ers profiteerend van hun meerderheid in aan tal, vallen op het IJ-doel aan, maar Braam moet al direct erkennen dat v. Buren een niet gemakkelijk te passeeren keeper is, Schitterend stopt hij diens eerste schot. 11 spelers zwemmen bijna gedurig voor het IJ- doel, maar vooral de H.P.C.-ers zijn zeer ze nuwachtig, terwijl ieder wil schieten. Alles gaat over en naast, terwijl v. Buren voor de schoten op doel zorgt. De aanvallen van IJ zijn gevaarlijk. Voor al het samenspel van Cortleven en Schutte is fraai. Roest heeft groote moeite aan een kanjer van Meulenaar. Dan weer schot op schot ever en langs het IJ-doel. Even een spannend moment als het IJ een penalty krijgt, die Moolenaar redt. Dan is het half time met blanco scoore. Er wordt direct doorgespeeld. De H. P. C. ers worden iets kalmer. Trots het overwicht van H. P. C., ontkomt het H. P. C. doel fortuinlijk aan doorboring als Schutte de bovenlat bewerkt. Dan komt de lang ver diende goal, als Braam, die geheel vrij ligt, het leder van W. Moolenaar toege speeld krijgt en onhoudbaar scoort 10. Dit geeft eenigen moed bij H. P. C. Kodde geeft aan Bronkhorst, die keihard de zijlat bewerkt. Als B. Moolenaar even onder water wordt gedompeld door Schutte, wat den scheids rechter ontgaat, komt hij vlak voor Roest, en scoort onhoudbaar 11. Dan komt er spanning. ZentiWen kennen de H. P. C.-ers niet meer. 't Is een lust hen te zien werken. Kodde komt even vrij en plaatst in het hoekje, 21. Dan is het IJ n geslagen ploeg en al ontgaat den scheids rechter een derde goal van Braam, 't is slechts uitstel, want mooi samenspelend rfaan Braam en W. Moolenaar op het doel af en zonder een schijn van kans voor v. Buren, ligt het leder in het IJ-doel. Het kampioen schap is binnen, want in een halve minuut kan het IJ geen 3 goals meer maken. Er volgen dan ook nog slechts enkele zwakke aanvallen en dan volgt het eindsig naal, met een daverend gejuich van de tal rijke FI. P. C.-supporten. De H. P. C.-vlag gaat in top en van alle kanten worden de H. P. C.-ërs bij het betre den der trap de hand gedrukt. In optocht, met de H. P. C.-vlag voorop, gaat het daarna naar Hotel v. Ree, waar het behaalde succes in intiemen kring gevierd wordt. Men seint ons uit Amsterdam: Dezer dagen had op het Kasteel Dargê- ronne (Frankrijk) een conferentie plaats van personen, die belang hebben bij de bestu deering en bevordering van bevredigende hu mane betrekkingen in de industrie. Het doel van deze conferentie was een internat? onaal congres voor te bereiden, dat in 1925 in Nederland zou worden gehouden. Gehoopt wordt dat vertegenwoordigers van de vele industrieele landen aan dit congres zullen deelnemen, die zoowel de belangen van de werkgevers als de werkne mers kunnen behartigen. Het ligt verder in het voornemen op dit congres een interna tionale organisatie te stichten. Met ingang van Maandag 4 Aug. is de radio telegraafdienst NederlandNed. Indië gecon centreerd te Amsterdam. De ontvangst van telegrammen geschiedt via het station Meyendel bij Den Haag, de verzending via het station Kootwijk. Zoowel het opnemen der ontvangen berichten als het bedienen der seintoestellen geschiedt echter op hel telegraafkantoor te Amsterdam. In de plaats van de bestaande frankeer zegels van 1, 2, 2J4 en'4 cent zullen nieuwe type zegels worden uitgegeven. De verstrek king aan de kantoren geschiedt onmiddellijk zoodra deze behoefte aan zegels van ge noemde waarde hebben. De Com missaris van Politie aan het bureau Lauriergracht te Amsterdam, verzoekt na mens de ouders wonende Schimmelstraat 57, aldaar, de opsporing en terugbrenging van hunne dochter, genaamd Wilhelmina Ca- tharina van der Meijden, geboren te Amster- 31-1-1906, die sedert 1 Juli jl. spoorloos is verdwenen. Signalement, flink van gestalte, lang 1.70 M., donker haar, donkerbruine oogen, ge kleed vermoedelijk in zwarte japon, lange donkergrijzen mantel, klein zwart hoedje, zwarte kousen en schoenen. Waarschijnlijk vertoeft zij in gezelschap van haar oudere zuster, gehuwd met C. Win- kelmeijer, wier adres onbekend is. Uit Maassluis wordt gemeld Zondagmiddag is alhier benoorden de ha ven het lijk opgehaald van een man van mid delbaren leeftijd. Enkele uren tevoren had men op den dijk langs de Maas een eenzamen wandelaar waargenomen, die later niet meer werd teruggezien. Men vermoedt, dat wan delaar en doode dezelfde zijn. Uit de papieren, welke de man bij zich droeg, viel geen identiteit op te maken. Het lijk is naar Maasland overgebracht. Zaterdagmiddag viel de 55-jarige molenaar Schermer te Schagen boven uit zijn molen, welke gesloopt wordt, teneinde voor een electrische bemaling plaats te makeft. De ongelukkige was terstond dood. in hun doodsangst in het kanaal sprongen en verdronken. Het gelukte de gendarmerie na een lange klopjacht, de leeuwen neer te schieten. EEN „PONDJE VLEESCH'. Een afbetalingsonderneming te Londen had een vordering ingesteld tegen een huis vader met zes kinderen, die op afbetalings- voorwaarden een bed had gekocht voor 3 pond sterling 5 shilling 6 pence en daarvan 1 pond 1 shilling door omstandigheden was schul dig gebleven. De rechter, die de zaak behandelde, had met het oog op deze houding der vorderende firma gezegd, dat men haar het „pondje vle?sch" van haar slachtoffer maar moest toewijzen en wel door het geëischte bedrag uit te betalen uit de kas van de openbare ar menzorg. Een vertegenwoordiger der firma had den magistraat meegedeeld, dat zij weigerde het bedrag van 1 pond 1 shill. aan te nemen, en dat hij zeer verwonderd was geweest, 's rechters opmerking in de pers aan te treffen. De rechter antwoordde hem echter het vol gende „U waart voornemens, het bed onder de zes kinderen weg te halen en nu meent u, dat u een reden tot klagen hebt, omdat het geld u uit de armenkas werd aangeboden en omdat het feit publiek werd gemaakt. Er is raden tot openbare schande. U hebt over niets te klagen." DOOR DEN VLOER GEZAKT. Toen de familie P. aan de Burgemeester Meineszlaan 88 te Rotterdam, Maandagavond ia de waranda zat, stortte plotseling de vloer in elkaar, waardoor zes personen naar bene den vielen. Mevr. P. werd aan de borst ver wond. Na eerst verbonden te zijn door leden van de R. K. Vereeniging „E. H. B. O.", werd door een dokter geneeskundige hulp verleend. DOOR zuigelingengeschrei ge red. De zeer zware regenbuien die in den nacht van Zaterdag op Zondag neerplasten hadden te Zwolle bijna den dood van vijf menschen- levens tengevolge gehad. Onbewust welk gevaar hen dreigde had het gezin H. R., bestaande uit man, vrouw en drie kinderen, zich ter ruste gelegd in de kleine woonschuit gelegen aan de Friesche wal al daar. Niemand bemerkte dat het regenwater bij stralen van den kaaimuur en 't dekzeil het schip binnendrong. Toen het water in het schip bijna 1 meter hoog stond en het schip begon te zinken, dreef de zuigeling in de wieg rond. Op het hevig geschrei der kleine ontwaakten de ouders, die in allerhaast met de kinderen het schip verlieten, en de omliggende schippers waarschuwden. Het was ongeveer half vier in den nacht, toen men een ketting onder de boot had doorgetrokken om verder zinken te voorkomen. Met vereende krachten werd het schip leeggepompt. Eerst om twaalf uur in den middag konden de bewoners de woon ruimte weer betrekken. VALSCHE BANKBILJETTEN. De aandacht wordt gevestigd op het in omloop zijn van valsche bankbiljetten van f 40. Tot onderkenning van deze biljetten van de echte kunnen o.a. de volgende kenmer ken leiden le. de serieletters BJ 2. de datum 19 Juni 1922 3e. het ontbreken van de schepranden 4e. het papier is te hard en voelt gladder aan, terwijl de kleuring hooger groen is uit gevoerd 5e. de strafbepaling is vrijwel onleesbaar van het daarin voorkomende woord „oog merk" is de letter „g" bijgewerkt. 6e. de achterzijde is te bleek 7e. de hoekvellen en de cijfers zijn niet zoo gearceerd als op de echte 8e. het watermerk is aan de achterzijde, zonder dat men het papier tegen het licht be hoeft te houden, geheel te volgen. (Hbld.) Als een staaltje van buitengewone accura tesse bij de administratie der posterijen, ver neemt de N. Crt., dat een Hagenaar ten dezer dagen vijftien cents strafport te be talen kreeg voor een hem uit Duitschlan* toegezonden briefkaart, welke behoorlijk was gefrankeerd. Op zijn beklag ten post kantore maakte men hem er intusschen op merkzaam op, dat de toegezonden brief kaart enkele milimeters te breed was! Bij Charolles in het departement Saöne- et-Loire (Frankrijk) wisten vier leeuwen te ontsnappen uit een kooi, die vervoerd werd op een wagen, waarvoor een paard en cev muildier waren gespannen. De leeuwen wier pen zich op het paard en het muildier, welke Op 27 November a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn, dat Guido Gezelle overleed Te Brugge zal dit op 24 en 2osten Augustus herdacht worden met een Gezelle-tentoon- stelling, een plechtige Requiemmis, waarbi) Mgr. Waffelaert, bisschop van Brugge, de absoute zal zingen, een bedevaart naar het graf van den dichter en een litteraire ver gadering. 1 I Ongeval. Vrijdag wilden twee auto's ach ter elkaar uit dezelfde richting komende, el kaar voorbijrijden. Juist liep de heer B. toen de eerste auto was gepasseerd over den weg en werd gegrepen door de tweede auto, en eenige meters meegesleurd. Na bevrijd te zijn, klaagde hij over pijn in den hals, terwijl over 't aangezicht eenige schrammen waren achtergelaten. Alles was dus nogal goed af- geloopen. Weer iets bizonders. Toen de landbou wer A. R. aan den Hoofdweg klaar was met het dorschen van karwei, moesten de ge bruikte zaadkrossen, welke toebehoorden aan den landbouwer A., Lutkemeerpolder, weer teruggebracht worden. Daar echter aan de Lijnden nog geen brug bestaat, moet men over Halfweg of over Sloten, 't geen natuurlijk een groote omweg is De land bouwer K. vond dit ook en probeerde het anders. Hij reed de krossen in de Ringvaart trok ze achter een roeibootje naar de overzijde waar een paard stond om ze er weer uit te trekken. Deze proef gelukte best, doch of het met andere wagens ook zoo goed zal gaan is wel te betwijfelen. Gevonden voorwerpen. Terug te be komen bij G. J, van Laar Haemstedeplein 4, een zwart poesje Niessink Achterweg 15, een poesje L. van der Stam Voorweg 29, een geel lederen sportriem Van Bakel Binnenweg 41, een badpak Philippo Voor weg 55, een paar leidsels (speelgoed); D. Hoes, Binnenweg 169, een heeren regenjas; Samson, Raadhuisstraat 38, een zilveren da meshorloge in étui; Mevr. Hofman, Berken rodestraat 23, een gouden kinderring; Mevr. Riselade,, Bosch en Vaartstraat 20, een zil veren broche; J. Bysstor, Lange Poellaan, Haarlem, een paar kinderschoentjes; W. Schoo, Iepenlaan 17, een hondenhalsband; H. A. Meeuwenoord, Raadhuisstraat 10, een zilveren broche; B. Goedhart, Raadhuisstr. 81, een portemonnaie met inhoud; Gesticht „Meer en Bosch", Achterweg, een dames- tasch met inhoud; Mevr. Zelle, Heerenweg 245, een broche; Bureau van Politie te Over- veen, een portefeuille met geld. De Asphalteering van den Rijksstraatweg. Naar we vernemen, bestaat er alle kans, dat aan de asphalteering van den Rijks straatweg tot aan de Overtonstraat dit jaar niet meer begonnen za] worden. Burg. Stand van 28 Juli3 Aug. Ge boren; z. van E. BoesaardKoene. z. van C. C. van der MeijdenElferink. d. van W. R. KloostermanJansen. z. vqp C. GeenevasenKoopman. z. van G. KokSchoon. z. van L. M. C. Markman-t- Speelman, z. van C. M. DekkerVan Leeuwen. d. van C. M. NijssenBuijs. Ondertrouwd: A. Kroon en W. M. G. Stolp. F. W. M. Kemps en M. Vierhout. M. E. L. Schulze en L. D. Krever. Getrouwd: N. P. Puts met C. van den Bogaard. H. W. Nieboer met A. Brouwer. J. G. Pirovano met W. de Nijs. Overleden: Ievenl. aangegeven zoon van J. Bakker en E. C. Beumer. Districtswedstrijden. LeidenZaandam. Gisterenmiddag had op het E. M. S.-terrein te Noordwijkerhout de wedstrijd plaats tus- schen bovengenoemde districtselftallen. De opstelling van Zaandam was als volgt: doel J. Stals (W. F. C.); achter: Th. v. d. Wardt (Zaandam) en J. Smit (A. D. O.); midden: ICuipers, J. Roozemeyer en C. Roozemeyer (allen W. F. C.); voor: P. Beentjes (A. D. O.), J. Hoogschuur (S. D. E.), H Beentjes (A. D. O.), W. Hoogschuur (S, D. E.) en C. Koedijk (A. D. O.). Hiertegenover stond het Leidsche dis trictselftal. Doel: Th. Ruigrok (S. J. C.); ach ter: Jac. Paschier (S. J. C.) en Meershoek (Leiden); midden: B. Bekkering (Leiden), C, v. d. Zwet (Lisse) en P. Zandvliet (Leiden); voor: Jac. Caspers (E. M. S.), v. Rooyen (Lisse), A. Goddijn (Leiden), Koppers (Lei den) en A. v. d. Burg (E. M. S.). Het Leid sche elftal had revanche-plannen; na de ne- nerlaag te Beverwijk geleden met 42. Het is nu ook geheel anders uitgekomen; een overwinning met 52 was het resultaat van de enthousiaste Leidenaars. Zaandam trapt tegen wind af en schiet op Leiden-doel, doch veel te hoog. De aanval gaat over naar den anderen kant, waar Van Rooyen mist. Al spoedig blijkt, dat het heele ballenkader van E. M. S. te zacht is om te spelen, wat spoedig verholpen is. Zaandam forceert een corner, die niets oplevert. Aan den anderen kant loopen eenige goede aan vallen dood op buitenspel. Goddijn brengt dan op, maar v. d. Burg schiet ver mis. Uit een scrimage voor het Zaandamsche doel volgt een penalty, die keihard genomen, maar recht op den keeper geen resultaat heeft. De corner, die hieruit ontstaat wordt, goed genomen, door Goddijn ingekopt. Lei den leidt met 10. Zaandam gaat er dan fel op los, waar Meershoek zich verdienstelijk maakt. Een corner op Leidensch-doel wordt door Jac. Passchier weggekopt, terwijl hij nog driemaal het dreigend terugkeerend ge vaar hardnekkig en met gunstig gevolg be strijdt. Dan maakt Meershoek penalty, die Inidt het spreekwoord Ook adverteeren kost geld. - Niet adverteeren komt u echter nog duurder ADVERTENTIËN in de „Nieuwe Haarlemsche Courant" hebben steeds het gewenschte succes. slecht genomen, naast het doel aankomt. Uit een voorzet van v. d. Burg zet van Roo- zen no. 2. Het blijkt intusschen dat v. d. Zwet een schitterende partij mid-half speelt. Hij was de beste van 't veld, met zijn achter buurman, Jac. Passchier. Ook was op te merken dat de Zaandamsche achterhoede een achterhoede van beteekenis was, die echter aan Goddijn c.s. handen, of liever beenen vol werk hadden. Thomas moest handelend optreden en hij deed dit naar be- hooren. Koos Caspers maakte hierop no. 3 en Goddijn no. 4, waarmede de rust intrad. Na de thee komt Zaandam geweldig op zetten, maar Leiden werkt zich weer los. De voorhoede van Zaandam was te weinig doortastend, wat wel veranderde, toen een back van plaats verwiselde met een voor hoede-speler. Aan de overzijde kopt Goddijn een bal mooi in, maar de keeper verwerkt dit hangende puntje tot niets. Thomas krijgt dan onverwachts een keihard schot, maar hij blijkt safe. Een mooie voorzet van Koos kopt Goddijn weer in, evenwel weer zonder resultaat. Zaandam struikelt voor de zoo- veelste maal over Jac. Passchier. Ook Paul Zandvliet is in betere conditie dan te Bever wijk, terwijl Meershoek een betrouwbaar partijtje speelt. Een mooi schot van de mid- voor spelende Zaandamsche back gaat als tegenpuntje in 't net. Bemoedigd door dit resultaat, wordt Leiden ingesloten, wat. dank zij de achterhoede en Thomas in 't doel, niets oplevert. Goddijn spreekt de Lcidena- ren even toe en dit helpt oogenblikkelijk. Uit de omarming van Zaandam maakt men zich los en v. Rooyen gooit van de corner- hoek scherp in den benedenhoek. De keeper heeft deze bal niet in z'n macht en is oor zaak, dat no. 5 gedeponeerd wordt. Met een laag hard schot wordt Thomas dan ge passeerd, zoodat de einduitslag 52 blijft in het voordeel van Leiden. De revanche was genomen. De leiding bij scheidsrechter de Burger was weer zeer correct. In de Leidsche voorhoede waren v. Rooyqn en Goddijn de besten; in de mid denlinie v. d. Zwet en als back Jac. Pas schier. Bij Zaandam was het backstel bijzonder goed, alsook de middenlinie, het zwakke punt was de voorhoede, Van beide keepers zien we de Leidsche doelverdediger Th. Ruigrok, het liefste. De bloei der badplaats. Nu na de mobi- lisatiemaand van 1914 een dubbel lustrum is verstreken, schijnt voor de badplaats Noord- wijk aan Zee een tijdperk van ongekenden bloei aan te breken. Zij was zeer in trek bij de Duitschers, die haar na '14 zoo goed als met bezochten, wat voor velen een niet geringe slag was. Duitsch was op de school de tweede taal, dienstpersoneel, dat deze taal machtig was, kon rekenen op een grooten voorsprong, de Badcourant verscheen bijna voor de helft in het Duitsch, Duitsch hoorde men op straat en in huis, enz. Wal velen niet hadden kunnen denken, is thans verwezenlijkt, de groote invasie van Duitschers heeft dit laar voor het eerst weer plaats gehad, wat ten gevolge heeft, dat hotels en pensions, die in de verloopen 10 jaar aanmerkelijk zijn uitgebreid, althans ln de Augustusmaand overvol zijn. Menigeen, die zijn huis nooit verhuurde, is dit jaar daartoe overgegaan, daar^ t aan tal aanvragen om logies en pension nog steeds blijft toenemen Dat belooft voor de toekomt! Treffend en bemoedigend. Verleden weeïg plaatsten wij een berichtje, waann om gii en gevraagd werd, om den blinden heer V as- senaar, die door medische hulp met meer gered kan worden, in staat le stellen een bedevaart naar Lourdes mee te maken. De zer dagen nu werd door iemand uit Groen- lo een rijksdaalder voor dit doel gezonden. Betrokkene had zelf 18 jaar aan een rugge- merg-ontsteking geleden en was te Lourdes genezen. Uit dankbaarheid zond zij deze gift. Welk een bemoedigend vooruitzicht voor vriend Wassenaar. Heden overleed tot onze die pe droefheid, onze innig geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, CHRISTINA STEENVOORDEN, Wed. Pieter Huijg, na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van ruim 82 jaar. Uit aller naam: J. N. HUIJG Heemstede, 5 Augustus 1924, Raadhuisplein 3. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven De H. H. Uitvaartdiensten zui len gehouden worden in do Pa rochiekerk van den H. Bavo te Heemstede, op Zaterdag 9 Aug. a.s. ten half acht, kwart na acht en ten kwart voor nzgen de ge zongen H. Mis van Requiem: daarna de begrafenis. Er wordt gevraagd een flinke Werkster, terstond in dienst treden. Brieven onder No. 14780 Bureau van dit blad. ^rima Heerenrijwiel 12.50. Wegens Vertrek. ATJEHSTRAAT 33, Schoten. Heden overleed zacht en kalm na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten onze Behuwd Zus ter en Tante AAGTJE RAAMSVELD, wed. N. van der Meij in den ouderdom van 73 jaar Namens de familie: J. EELTINK. Rinnegom, 2 Augustus 1924. Gem. Egmond-Binnen, 1874 1924 19 Augustus a.s. hopen onze dier bare Ouders en hunne 50-jarige echtvereeniging te vie ren. Hun dankbare kinderen, be huwd- en kleinkinderen. Bennebroek, 5 Augustus 1924. Eenige algemeene kennisgeving. '2 11 H 11 11 11 13 11 11 11 ii zal tot nadere aankondiging GEEN SPREEKUUR worden gehouden. Ge durende dezen tijd kunnen patiënten, welke zich van kunsttanden of gebit ten willen voorzien, zich bij de zusters der inrichting laten inschrijven. Voor den middenstands kliniek van 13 uur, voor mindergegoeden of ziekenfonds kliniek 's morgens van 911 uur. 5! 4 regels p. plaatsing f 60.JJJj sae Elke regel meer f 0.15 sa - bl] vooruitbetaling - 33B gevraagd, voor den Vrijdag, den gehee- len dag. Br. onder No. 14773 Bur. van dit blad. AARDAPPELZAAK. Gevraagd flink, net persoon, voor Aardappelzaak (Filiaal) met Electrische Schilmachine. Vakkennis B onnoodig. Deelname f 1000.Vast salaris en winstaandeel. Brieven met opgave van leeftijd enz. „Aardappelboertje" 3e Oosterpark. straat 28 Amsterdam. Gevraagd tegen 1 September a.s. een voor dag en nacht, goed kunn. koken en werken. LANDZICHTLAAN 43, Heemstede. Gevraagd voor dag en nacht een nette v.g.g.v. Zelfst. kunn. werken. In kl. gez. Br. ond. No. 14782 Bur van dit blad. R.-K. Juffrouw vraagt vrije met pension, omtrek K, Zijlweg, Over- veen. Brieven onder No. 14779 Bur. van dit blad. 140 X80. Schrijfmachine, Smith Bros, lamp en tafel. Alles prima te koop aangeboden. KLEVERPARKWEG 83. 3H mat etgroen, gelegen aan de West laan bij Santpoort. Te bevragen 'bij A UITENDAAL, Hagelingerweg 121, Santpoort. Bekwaam vakman vraagt werk van particulieren en H. H. huiseigenaars. Br. ond. No. 14776 Bur. v. d. blad. een gestoffeerde bovenetagc. 4 kamers. Aparte opgang. Adres: Q. SCHOUTEN Kleine Houtweg 1. een WIJKKNECHT, Karnemelksche- paphandel. Brieven onder No. 14784 Bureau van dit blad. 150 Roe Aardappelen. Eigenheimers. Goed te veid staande. Bij P. C. BROU WER, BTOuwerlaan, Hillegom.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 3